Pontos idő: 2024.03.28. 12:28

Időzóna: UTC + 1 óra



Fórum szabályok


Tilos a trágár szavak használata, a személyeskedés és a politikai hovatartozás becsmérlése! Megszegése kitiltással jár!



Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 57 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Társalgó
HozzászólásElküldve: 2010.11.29. 09:47 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.09.14. 08:37
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Pest megye
Kedves Méhészek, Kedves Barátaim!

Ezúton szeretném Önöket tájékoztatni annak a folyamatnak a fejleményeiről, amelyhez az Önök segítségét kértem, és amelynek eredményeképpen megszületett a méhészeti ágazat helyzetéről szóló állásfoglalási indítvány végleges szövege.

Az állásfoglalással kapcsolatban véleményük, beszámolóik alapján 13 módosító javaslatot nyújtottam be október elején. Október 27-én Szakbizottságunk, az Európai Parlament Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Bizottsága szavazást tartott a méhészeti ágazat helyzetéről készült indítvány módosításáról. Az általam benyújtott javaslatok nagy része képviselőtársaimmal egyetértésben végül sikeresen beépült az indítványba. A Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Szakbizottságban elhangzó, "Morvai Krisztina küzdelme a magyar gazdákért az EP-ben" címet viselő összeállításban, a méhészeti témában való felszólalásom- emlékeztetőül- megtekinthető honlapomon (www.morvaikrisztina.hu) az alábbi hivatkozásra kattintva (az oldal alján, jobb oldalon):

http://www.morvaikrisztina.hu/index.php ... &Itemid=87

A napokban lezajló, legutóbbi plenáris ülés elé kerülő tervezet tehát már magában foglalta a méhészek által megfogalmazott problémákat és prioritásokat. Ezek a méhek általi beporzás és a méhészeti tevékenység gazdasági értékének elismerése, a méz címkézési rendszerén belül a jelenlegi megtévesztő "EU és Non- EU országból származó" felirat módosításának szükségessége, a fenntartható és beporzó barát gazdálkodási gyakorlatok kiemelt támogatása és a méhcsaládok csökkenésének okait (toxinok terjedése, génmódosított szervezetek, peszticidek és bevonatos vetőmagok) feltáró átfogó vizsgálat mielőbbi elvégzése. Az állásfoglalás végleges szövege a csütörtöki, november 25-ei szavazást követően került elfogadásra a plenáris ülésen. A Mezőgazdasági Szakbizottsághoz hasonlóan, a plenáris ülésen is felszólaltam a méhészeti ágazat vitáján. A "Morvai Krisztina felszólalása a méhészeti ágazat helyzetéről" címet viselő legfrissebb felszólalásom az alábbi hivatkozásra kattintva érhető el honlapomon (az oldalon legfelül):

http://www.morvaikrisztina.hu/index.php ... &Itemid=87

Végezetül egy cikket szeretnék figyelmükbe ajánlani. A méhészeti ágazat aggasztó helyzete jelenleg az Európai Unió egyik prioritása. Az Európai Parlament oldalán egy összeállítást is olvashatnak ebben a témában az alábbi hivatkozásra kattintva:

http://www.europarl.europa.eu/news/publ ... ult_hu.htm

Az Európai Parlament méhészetet érintő kérdéseiben továbbra is tájékoztatni fogom Önöket. Úgy vélem, hogy eredményes közös munkánkkal fontos lépést tettünk az ágazat helyzetének javítása felé. Az elfogadott, végleges indítvány az alábbi hivatkozásra kattintva olvasható (mivel néhány napja került elfogadásra, PDF és Word formátumban még nem elérhető):

http://www.europarl.europa.eu/sides/get ... anguage=HU

A magyar méhészek érdekeit a jövőben is minden lehetséges módon és eszközzel képviselni fogom.

Köszönettel és szeretettel:

Morvai Krisztina

2010. 11. 29.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Társalgó
HozzászólásElküldve: 2010.10.01. 18:51 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.09.14. 08:37
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Pest megye
Kedves Magyar Méhészek!



Hálásan köszönöm Önöknek azt a sok hasznos véleményt és javaslatot, amit eljuttattak hozzánk a magyar méhészeti ágazat problémáival kapcsolatban.
Ezeket felhasználva a szerdai (2010.09.29.) bizottsági ülésen felszólaltam a témában, mely megtekinthető a honlapomon (www.morvaikrisztina.hu). A video anyag középtájon található "Morvai Krisztina küzdelme a magyar gazdákért az EP-ben", amelyben a méhészettel kapcsolatos felszólalásom 06:30-tól tekinthető meg.
A rendelkezésre álló idő rövidsége miatt nem tudtam említést tenni az összes problémáról, de igyekeztem kiemelni azokat, melyeket többen is felvetettek és melyek sürgős megoldásra szorulnak. Nem ismételtem azokat a témákat sem, amiket már mások felvetettek a vitában (pl. a támogatások szükségessége).
Az indítványtervezettel kapcsolatos módosító javaslatokat 2010. október. 6.-ig lehet benyújtani. Ezt természetesen - többek között az Önöktől érkezett észrevételeket, kiegészítéseket felhasználva- meg is fogom tenni.
A módosításokra vonatkozó javaslataikat - ha eddig nem tették meg- kérem, hogy küldjék el munkatársam, Varga Zsófia részére (zsvarga@europarl.europa.eu) 2010. október. 4. 18:00 óráig, annak érdekében, hogy együtt alakíthassuk ki az indítvány végleges, valóban az Önök érdekeit tükröző formáját.



További gyümölcsöző kapcsolatunkban bízva,





Szeretettel:
Morvai Krisztina


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Társalgó
HozzászólásElküldve: 2010.10.01. 08:48 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.15. 07:12
Hozzászólások: 77
Tartózkodási hely: Esztergom
Azért történik valami nem csak igéret. Beteszek egy linket teljesen elhatárolódva a politikától csak itt találtam meg. A vége ami a méhészekről szól.http://kuruc.info/r/34/67079/

_________________
Szúrósak szőrösek mégis kedvesek!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: AGRI- Bizottság: a méhészeti ágazat helyzete
HozzászólásElküldve: 2010.09.27. 10:40 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.09.14. 08:37
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Pest megye
A határidő annyiban változott, hogy lehetőleg kedd délig, legkésőbb kedd estig.

Köszönöm

Varga Zsófia


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: AGRI- Bizottság: a méhészeti ágazat helyzete
HozzászólásElküldve: 2010.09.27. 10:12 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.09.14. 08:37
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Pest megye
Jaaaj, elnézést, nem új topikot akartam, csak új hozzászólást a "Társalgó"-ba...

Átkerülhetne?

Köszönöm... Varga Zsófia


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: AGRI- Bizottság: a méhészeti ágazat helyzete
HozzászólásElküldve: 2010.09.27. 10:08 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.09.14. 08:37
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Pest megye
Kedves Méhészek, fórumozók!

Szeretnék mindenkit tájékoztatni, hogy a méhészeti ágazat helyzetét megvitató eszmecsere az AGRI Bizottságban ezen a héten szerdán lesz 15 órától.

A megvitatásra kerülő Indítvány a kövezkező linkre kattintva érhető el:
http://www.europarl.europa.eu/meetdocs/ ... 0833hu.pdf

Kérem, hogy segítsék munkánkat azzal, hogy véleményezi és reagál erre az indítványra, a szűkös határidő miatt lehetőleg holnap (kedd) délig , de legkésőbb szerda délig, nem itt a fórumon, hanem a következő e-mail címen: zsvarga@europarl.europa.eu
Elnézést, hogy az utolsó percben küldöm az anyagot, de számunkra is csak most lett elérhető.

Együttműködését, véleményét előre is hálásan köszönjük!

Köszönettel és tisztelettel: Varga Zsófia


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Társalgó
HozzászólásElküldve: 2010.09.20. 08:58 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.12.21. 09:13
Hozzászólások: 235
Tartózkodási hely: Bács-kiskun megye
amatőrök írta:
.Azt viszont a támogatásért cserébe előírhatnák,hogy parlagfű helyett virágzó kultúra legyen a földedbe. Szerencsére a földtulajdonosok egy része/legalább is felénk/ rájött arra,hogy virágzó másodvetéssel nem csak a parlagfüvet nyomja el hanem jelentős műtrágyát takarít meg.Ugyanakkor méhlegelőt is biztosít.Minden józan paraszt tisztába van a méh megporzás jelentőségével.


Felénk vannak olyanok akik környezetkímélő gazdálkodást folytatnak, ezeknek a gazdáknak a támogatás feltételéül kellene szabni a másodvetést, méhlegelőt biztosító növényekből.
Olvassátok csak el Krajnai hsz.-ét mit ír Burgenlandból, és csak pár km. tőlünk.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Társalgó
HozzászólásElküldve: 2010.09.20. 08:28 
amatőrök írta:
Minden józan paraszt tisztába van a méh megporzás jelentőségével.
Igen, de a költségeket és a munkaidejét sajnálja ránk.
Ha lenne külön támogatás a másodvetésű földművelésre, akkor talán lehetne valamit elérni.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Társalgó
HozzászólásElküldve: 2010.09.20. 08:05 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 07:36
Hozzászólások: 721
Tartózkodási hely: Somogy
Szerintem a méhcsalád alapú támogatás az ,ha a méhcsalád száma alapján kapsz X-őszegű támogatást és nem írják elő hogy mit vehetsz rajta.Nem az,hogy valamelyik gyógyszergyártó termékét megvásárolod és a számla összegének X-%-át visszakapod. Ha jól tudom a föld tulajdonosoknak sem azt írják elő hogy a támogatásért XY- GMO termékét kell vetni.Azt viszont a támogatásért cserébe előírhatnák,hogy parlagfű helyett virágzó kultúra legyen a földedbe. Szerencsére a földtulajdonosok egy része/legalább is felénk/ rájött arra,hogy virágzó másodvetéssel nem csak a parlagfüvet nyomja el hanem jelentős műtrágyát takarít meg.Ugyanakkor méhlegelőt is biztosít.Minden józan paraszt tisztába van a méh megporzás jelentőségével.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Társalgó
HozzászólásElküldve: 2010.09.19. 22:01 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.09.17. 08:52
Hozzászólások: 119
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Amatőrök szerinted a te javaslataid "építő jelegűek" ??? Először: is a támogatások méhcsalád alapúak, az igényléskor a hatósági állatorvosnak igazolnia kell a méhcsaládok számát. A porzási támogatást meg a beporozandó növény kultúra termesztőjével, tulajdonosával kellene egyeztetni. A méh mérgezési perek sajnos elhúzódnak, de azoknál a műhiba pereknél, ahol egy embert félre kezelnek, nem ritkán egy évtizedig is elhúzódik a pör. A bíróságok túlterheltek. Nekem is van, néhány hektár búzám, ami az idén egy fillért nem fog hozni. Ha emelet még arra köteleztek volna, hogy valami zöldtrágyának valóval vessem be aratás után, hát az egy katasztrófa lett volna. Te mit szólnál, ha a föld tulajdonos azt mondaná, hogy aratás után tárcsáztasd meg a földjét, aztán szántasd fel boronáltasd el, vessél bele valami méheknek tetsző növényt, persze te fizeted a vetőmagot, meg a vetést, és cserébe nem kér bérleti díjat, a zöld trágya lenne az ő haszna. Te belemennél??


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Társalgó
HozzászólásElküldve: 2010.09.19. 19:07 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 07:36
Hozzászólások: 721
Tartózkodási hely: Somogy
Úgy nézem itt mindenről írunk csak a méhészeti problémákról nem. Szerintem meg kellene változtatni a támogatási rendszert úgy, hogy a méhészeket támogassák:Pl méhcsalád alapú,vagy megporzási támogatást kapjanak a méhészek.Hasonlóan mint a föld tulajdonosok. Ne keljen megvásárolni a multik termékeit amit rajtunk méhészeken kísérletezgetnek mint engedéllyel rendelkező támogatott szert./Ugyanakkor hatástalanok/. Amiről csak komoly veszteségek árán szereznek tudomást a méhészek.
Aztán itt vannak a GMO-növények .A régi napraforgón komoly méztermést lehetett mérni,ugyanakkor jelenleg a napraforgó vetés közeléből menekülnek a méhészek mert elpusztulnak a méhek.
Sajnos egyes repce táblákra nem mennek rá a méhek,hiába virágzik. Meg kellene vizsgálni miért,hiszen köztudott ,hogy repcére képesek még 7-km-t is elmenni a méhek.
Aztán a méhmérgezések esetében 4-5-évig elhúzódnak a tárgyalások. Mire a pert megnyeri a méhész nem lehet végrehajtani az ítéletet,mert a károkozó a vagyont átíratta közben a Fiaira,esetleg az Unokákra.
A gabona learatása után kötelezzék a föld tulajdonosokat,hogy tárcsázás helyett olyan zöldtrágyának való virágzó kultúrát vessenek ami elnyomja a parlag füvet. Egyben a méhek táplálását szolgálja. Ezzel egyszerre három problémát is megoldanának.
A méh legelőket ne minősítsék parlagfűnek. Gondolok itt a szolidágóra,vagy a vaddohányra.
Biztos vagyok benne,hogy a kollégáknak is vannak hasonló építő jellegű javaslatai amivel a méhészet jövőjét lehet előbbre vinni. Szerintem ezekre a javaslatokra kellene a figyelmet felhívni.!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Társalgó
HozzászólásElküldve: 2010.09.19. 16:25 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.04.24. 21:57
Hozzászólások: 755
Tartózkodási hely: Szolnok
]
A méz termelésének szabályozása az Európai Unióban

http://www.eu-info.hu/fvm_pdf/mez.pdf


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Társalgó
HozzászólásElküldve: 2010.09.19. 13:54 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
Deák Ferenc írta:
Vajon miért van van olyan érzésem, hogy az Ulysses-t olvasom újra?

Kegyetlen ez a párhuzam. Ettől függetlenül briliáns.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Társalgó
HozzászólásElküldve: 2010.09.19. 10:36 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.03. 20:26
Hozzászólások: 86
Vajon miért van van olyan érzésem, hogy az Ulysses-t olvasom újra?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Társalgó
HozzászólásElküldve: 2010.09.18. 20:34 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
litterae !

A Fórum valóban működik, lám, jócskán megpezsdítette ez a polémia, s ez így van jól !
A politikai döntéshozásról szerzett ismereteid helytállók, de egy szóval sem mondtam,hogy nem így van. Amit leírtam, az ezzel nincs ellentmondásban, s magamat idézni felesleges lenne. Belátom, hogy a döntéshozatalhoz információra van szükség, de ezt is leírtam előző esszémben, így itt sincs ellentmondás.
Ami kihagyó figyelmemet illeti, úgy érzem, nem kerülte el semmi a koncentrációmat, sőt kifejezetten fókuszáltam arra, mit írsz az információról, annak áramlásáról, s sikerült olyannyira figyelnem, hogy sikerült felfedeznem: pontosan fordítva ülsz a lovon!
Az információ ugyanis mindenkinek rendelkezésére áll, csak annak van szüksége 'felidézésre', aki nem görget lefelé, avagy nem olvassa a rovatokat. A kérdéseket a Fórumon ugyanis felvetettük-felvetjük, s -idézlek-: "Ezekből a javaslatokból bármelyik döntéshozó belátása szerint meríthet, ugyanis ezek az információk bárki számára elérhetőek."
Lám-lám, csak nem találom az ellentmondást, azt ugyanis senki nem mondta, hogy bármely döntéshozói szervezet, szint ne olvashatná a Fórumot, s ha regisztrál ebbe a 'peep-show'-ba, az összes információ a rendelkezésére áll. Ha pedig néhányan kézzel-lábbal tiltakozunk az 'előemésztett' információ-szolgáltatás ellen, annak oka, hogy a te demokráciád azt nem tűri. Nem tudod, vagy nem akarod ugyanis megmondani, milyen szűrőrendszer alapján képzeled az 'összes művekből' a 'válogatott' kiadványt, s azt sem, hogy e szűrőrendszert ki működtesse. A te demokráciád ui. erre nem képes etikus megoldást nyújtani.Ha a döntéshozó nem akar vagy nem tud egyenesben tájékozódni egy individumok által individuálisan összerakott információ-halmazból, akkor az nem a Fórum baja, s a probléma megoldása sem az ő feladata.
Szó sincs információ-monopóliumról, mivel a döntéshozó, vagy kinyújtott információs receptora a te demokratikus Fórumodon korlátozás nélkül beszerezheti azt, azokat, s ha kellően felkészült és empatikus, be is szerzi, s felhasználja az ágazat jobbítását célozva.
Ezek után már csak le kell vonnom a konzekvenciát: javaslatod a legantidemokratikusabb megoldás, kizárja ugyanis a halmaz egyes elemeit, s preferálja a szelekciót, s mindezt úgy teszi, hogy a szelekciós rosta paramétereit s működtetőit nem nevezi meg.
Az én olvasatomban nem ez a demokrácia, litterae!
Ezek után hadd kötekedjek még egy kicsit!
Azt Platón óta tudjuk, hogy szerinte az állam és az emberi lélek felépítése azonos. A lélek három alkotórésze : értelem, indulat s az ösztönös vágy, s ennek analógiájára az állam három eredeti társadalmi rétege a filozófusoké, az őröké és a kézműveseké. A helyesen működő lélekrészekben és társadalmi rétegekben egyazon erények vannak jelen: az értelem és a filozófusok erénye a bölcsesség, az indulat és az őrök erénye a bátorság, az ösztönös vágy és a kézművesek erénye a mértékletesség.
A három erény együttes jelenléte esetén jelenik meg a negyedik, s legfőbb erény: az igazságosság.
Azt mondja, a legjobb államforma a legjobb emberek uralmán alapuló arisztokrácia. Ha az hanyatlásnak indul, akkor először a dicsőségre szomjazó emberek kezébe kerül a hatalom, ez a timokrácia (timé: dicsőség). A még inkább hanyatló stádium a néphatalom: a demokrácia. Szerinte azt már csak a leghitványabb hatalmi forma követheti, a zsarnokság, a türannisz. Platón szerint a legjobb államforma akkor állítható helyre, ha a hatalom újra a filozófusok kezébe kerül, s mint szintén tőle tudjuk, az ő legfőbb erényük a bölcsesség. No, erre lesz a jövőben a legnagyobb szükségünk, s bízom benne, hogy ebből és filozófusokból e Fórumon még rendelkezünk tartalékokkal.

Üdv:Tomipapa

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Társalgó
HozzászólásElküldve: 2010.09.18. 18:30 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Hát igen , vannak akik szépen megtudják fogalmazni a problémáinkat és a gondjainkat. Én nem ezek közé tartozom.
Tehát nem én leszek aki hosszú listát és szép kerek mondatokat írok a gondjainkról, de azt azért röviden megjegyzem , hogy amíg más növénytermesztési és állattenyésztési ágazatok mérgeket használnak és antibiotikumokat, addig nálunk semmiféle szermaradvány nem megengedett , holott olyan értékeket találnak tonnányi mézekben amelyek nem ártalmasak az egészségünkre még akkor sem ha az 1kg-ban lenne , mivel a napi életben sokkal nagyobb adagokkal találkozunk.
Valamint olyan állatgyógyászati termékek vásárlására és használatára kötelez az unió amelyek nem jók semmire , max hogy az a kis bevételünk is elfogyjon.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Társalgó
HozzászólásElküldve: 2010.09.18. 10:41 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
Tomipapa!

A Fórum a nevéhez méltóan működik. Különböző vélemények jelennek meg, amelyek néha ütköznek és bizonyára formálják is egymást.
Az én ismereteim szerint továbbra is a politikusok a döntéshozók. Ahhoz, hogy bárki felelős döntést hozzon, kívánatos, hogy széles körben rendelkezzen információkkal a döntése tárgyáról, jelen esetben a méhészeti ágazatról.

Talán elkerülte a figyelmedet, de én azt javasoltam, hogy a Fórum oldalain vessünk fel olyan kérdéseket, javaslatokat amelyek előbbre viszik az ágazat ügyét, így az egyes méhészek helyzetét is javítják. Ezekből a javaslatokból bármelyik döntéshozó belátása szerint, szabadon meríthet, ugyanis ezek az információk bárki számára elérhetőek. Azt hiszem, hogy ez a javaslat a Fórum működésenek megfelelően demokratikus.
Az információk szabad áramlása a demokratikus berendezkedések sajátja. Az "információ monopólium" viszont az ellenkező irányba mutat.

Cerena!

Többen bíztattak, hogy fogalmazz meg az ágazat problémáira megoldást kereső javaslatokat a Fórum oldalain. Én is csak bíztatni tudlak, mert nagyon jónak találom a felvetéseidet. Ha akár egyetlen javaslatod is beépül a későbbi szabályozási folyamatba, annak az egész méhész szakma haszonélvezője lesz.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Társalgó
HozzászólásElküldve: 2010.09.18. 10:19 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
Én is üdvözlöm azt, hogy felvették velünk "egyszerű" méhészekkel is a kapcsolatot, csak azt nem értem, hogy miért csak ilyen későn. Már a nyárelőn tudni lehetett azt, hogy az EU felkapta a fejét az Európában megjelent nagyarányú méhpusztulások miatt és jobban támogatja majd az ágazatot, a méhtartást.
Az illetékeseknek a helyzetfelmérésre már korábban lehetőségük lett volna.
Bízom abban, hogy a képviselő asszony és munkatársai megkeresték az OMME-t és egy valós helyzetkép tudatában tudnak majd az érdekünkben felszólalni.

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Társalgó
HozzászólásElküldve: 2010.09.18. 09:56 
Nincs abban kivetni való, ha politikai pártok véleményeket gyűjtenek és abban sem, hogy interneten keresztül, viszont kételkedem abban, hogy értelmesen fel is használják. Innen ötleteket merítenek, hogy szembesítsék a hivatalos véleményekkel. A szembesítés vagy formális lesz vagy nem. Ezt nem tudhatjuk. Alapvetően mégis az OMME által képviselt akarat fog érvényesülni.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Társalgó
HozzászólásElküldve: 2010.09.18. 07:49 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Tomipapa írta:
A Méhész Fórum most még az, ami volt, az a szakmai prioritással nyitott 'agora', mely autonom, deklaráltan a méhészetre fókuszáló platform.(" Agora: az ókori Görögország városainak piactere,szentélykörzete, központi tere. Megszentelt terület, így bűnösök nem léphettek be oda."
Én ezt a Fórumot igyekeztem óvni a deklarált politikai tevékenység térnyerésétől, mert az a szakmai színvonalat nem emelné, s nincsenek illuzióim a politikusi megkeresések időzítésével kapcsolatban sem. Ha szívük az ágazatért önzetlenül dobban, meglelik a szervezetet, mely rendelkezik információkkal, s érdekérvényesítő lehetősége is nyitott, mi több, véleménye is reprezentatív.

Tomipapa!
Teljesen egyetértek fenti levezetéseddel. Ami miatt pl. mégis írtam valami javaslatot az amiatt volt, mert máshol még nem hallottam felvetni. Annak ürügyén is, hogy 2011 után a gyógyhatású készítmények is vagy törzskönyvezettek lesznek, vagy étrendkieészítők (még elég nagy a zűrzavar a téren), és nagy kérdés, hogy pl. mi marad meg, mint támogatott szer. Ezért úgy gondolom, hogy ennek a hármas szintű tevékenységnek a legalsó fokán vagyunk, és nem is kerültünk feljebb, hiszen csak egy probléma vetődött fel. Nem véletlen, hogy két topicot hozott létre nabis : ebben a topicban csak társalgunk dolgokról, a konkrét üzenetnek a másik topicban kellene megszületnie. Az igazi az lenne, ha az OMME felelősei olvasnák ezt a Fórumot (nem teszik: bükk és Malya Péter kivételével, bár lehet, hogy ő csak volt OMMÉ-s), akkor ebben a társalgóban született gondolatok szintetizálásával megfelelő üzenet lehetne eljuttatni az EU parlamentjéhez, amelynek a mi érdekeinket érintő szakpolitikájának egy olyan párt delegáltja a résztvevője, amelyik nem élvezi az ország lakosságának teljes bizalmát. De nincs is olyan párt, amelyik az egész ország bizalmát élvezné. Akkor pedig nem szabad a homokba dugni a fejünket, ha valaki tenni akar értünk valakit. Azt gondolom, hogy nekünk nincs más dolgunk, mint elmondani a véleményünket, és az OMME illetékeseinek továbbítani, hogy az ágazat problémáit ők fogalmazzák meg a képviselő asszony felé. Hátha ők nem is tudják, hogy mi az az OMME.


Amúgy meg majd próbálok néhány hülyeséget írni, hogy kénytelen legyél még jó párszor tollat ragadni.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Társalgó
HozzászólásElküldve: 2010.09.18. 01:22 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
litterae !

Mivel engem idéztél, nékem illik hát válaszolnom. Immáron másodszor függesztem fel önkéntes 'tollfosztottságomat', de a kérdés, mit körbe-körbe járunk, megérdemli a fogalmi helyretételt.
Valóban nem írtam konkrét dolgokat, mert ahhoz idézni kell, s karcolatom így is hosszabbra sikeredett, mint amit a rovat szívesen elvisel. Szerintem te is azokat a hozzászólásokat olvastad, amelyeket én, legfeljebb másként.Ha nem értetted, mire utaltam, az nem az én bajom, de ha fogalmakat akarsz tisztázni, te akartad, legyen hát...
Az általad kiragadott, s elemzett részletek alapján nem igazán látom nézeteink között a különbséget, hisz egy húron pendülünk az érdekképviselet és a szaktárca szerepét és kompetenciáját illetően.
Innentől nem maradt más feladatom, mint az alapkérdést -miszerint a Fórumon többek tévesen értékelik az ominózus megkeresést - kibontanom.
Abban egyetérthetünk, hogy a politika Arisztotelész óta olyan kategória, mely nem kerülhető ki.Az eredeti szó: polisz, azaz város, városállam (igazán 'vár' )- mint a joghurt és a demokrácia,- az ókori Görögország terméke, de a már emlegetett Arisztotelész által jegyzett munka óta tartalma sem a régi, a politika szót már a közéletre alkalmazták. Ily módon teljesen igazad lehetne, aki a közéletben részt vesz, szerepet vállal, az máris politizál.
Már a történelmi időkben, de ma is, a politika kifejezés egy csoporton belüli döntési folyamatot takar, s elsősorban a kormányzás kapcsán használják, de ott van számos csoportos interakcióban, így többek között a gazdaságban, oktatásban,egészségügyben,vallásban és így tovább.
Szükségesnek látom ,hogy a fogalmat definiáljuk, s mivel magam még nem értem rá jobb megfogalmazást alkotni, inkább idézek:
" A politika az a tevékenység mely során a közösség tagjai a közösségen belüli konfliktusok valamint a közösség egészét vagy részét érő külső hatások sokasága közül kiválasztják, hogy melyek számítanak az egész közösséget érintő problémának és döntenek azok kezelési módjáról. E tevékenység során a közösség tagjai (részben az általuk alkotott formális és informális szerveződések közvetítésével) felismert érdekeiket (legyenek azok akár valósak, akár csak véltek) és értékrendszerüket ütköztetik. Az érdek- és értékütközések eredményét a kialakult döntéshozatali rendszer, a döntésben részt vevők érdekérvényesítő képessége, valamint a közösséget alkotó egyes személyek ill. csoportjaik viselkedésmintái együttesen határozzák meg." (Oblomov)
Ez alapján már belátható, hogy a politika érdekek által vezérelt akaratok harcának megjelenése, a tevékenység hatalmi viszonyokhoz kötődik, legelébb az államhatalomhoz, az állami tevékenység befolyásolásához, az állami ügyekben való részvételhez.
Innen kezd igazán izgalmassá válni a kérdés, s lassan feldereng: a fent körülírt, s definiált tevékenység ugyan mi a bánatot keres egy olyan szakmai fórumon, mint a miénk...
Ha belátjuk, hogy a politika a hatalom megszerzésére irányuló tevékenység, azaz valamely osztály, réteg érdekeinek érvényesítése mások érdekeivel szemben, akkor láthatjuk, hogy a politikai tevékenység lényege az érdek-akarat-hatalom 'szentháromsága', középpontjában a hatalom -azon belül is legelébb- az államhatalom megszerzésével, birtoklásával és felhasználásával.
Ennek mentén nem kívánom erőteljesebben nyomatékosítani, hogy a szakpolitika is egyazon kutya kölyke, s ilyeténképp ugyanazok a céljai és eszközrendszere.
Innen újfent csak ismétlem magamat, ha a gondolatsort tovább gombolyítom. A Méhész Fórum most még az, ami volt, az a szakmai prioritással nyitott 'agora', mely autonom, deklaráltan a méhészetre fókuszáló platform.(" Agora: az ókori Görögország városainak piactere,szentélykörzete, központi tere. Megszentelt terület, így bűnösök nem léphettek be oda." Forrás: szerk. Német György Görög Történelem, Szöveggyűjtemény Bp. Osiris K. 2003 , nehogy a bűnös kifejezést bárki nekem tulajdonítsa.)
Ha ez a Fórum , azaz tagjai rendelkeznek is érdekekkel, de semmiképp nem hatalommal, ill. annak megszerzésére irányuló törekvéssel, ilyképp a fórum-tevékenység nem politikai tevékenység. Ahhoz át kell alakulnia érdekvédelmi- érdekérvényesítő szervezetté. Nem véletlenül sulykoltam: az ágazati lobbitevékenységhez arra a szervezetre van szükség, mely a fenti idézetben már kifejtett elvek mentén kompetenciával rendelkezik, s ez a szervezet nem a Méhész Fórum. Én ezt a Fórumot igyekeztem óvni a deklarált politikai tevékenység térnyerésétől, mert az a szakmai színvonalat nem emelné, s nincsenek illuzióim a politikusi megkeresések időzítésével kapcsolatban sem. Ha szívük az ágazatért önzetlenül dobban, meglelik a szervezetet, mely rendelkezik információkkal, s érdekérvényesítő lehetősége is nyitott, mi több, véleménye is reprezentatív.
Sajnálom, hogy előző hsz-omban ezt nem bontottam ki ily mélységig,s így csontosodhatott meg benned is az a képzet, hogy a Méhész Fórum egyenlő az ágazattal, s a Teremtőtől rendelt feladata szakpolitikai tevékenység folytatása.
A csattanóddal kapcsolatban: a télapóban én sem hiszek,( aki az átkosban a myrai szent alteregójaként csempésztetett be a tudatba), ellenben kénytelen vagyok hinni Szent Miklósban, azaz a Mikulásban.Hinnem illik benne, mivel magamban is hiszek, s itt, kicsiny falumban már jó ideje jómagam vagyok a falu Mikulása, jelzem az is tisztán politikamentes alapon.
No, de félre a tréfával, s szögezzük le, hogy a nézeteinkben sokkal több a rokon vonás, mint az ellentét, s ha jól olvasom, illúzióid neked is fogyóban.Őrizzük hát meg töretlen szkepticizmusunkat, s ha öreges elveimre a történelem és Morvai Krisztina rácáfolnak, ígérem, méltón megkövetek mindenkit, akit illet.
Üdv: Tomipapa

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.09.17. 21:57 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
kopaszkutya írta:
Bocs hogy ide írok, valaki majd helyre rakja egyben az egészet, gondolom. Szerintem is félre értelmeztétek ezt a megkeresést, nem arról szól hogy politikai meggyőződésünknek adjunk hangot, hanem mondjuk el a szakmával kapcsolatos problémáinkat. Mindenkit érzékenyen érint talán a szolidágó, a selyemkóró kaszáltatása, az akác tájidegenként való kezelése.Az, hogy a gyógyszertámogatás csak a külföldi gyógyszergyártók zsebét hizlalja, miközben nincs a támogatott gyógyszerek közt egy sem amiigazán hatékony lenne, hogy a tiltás ellenére egyre több GMO növény kerül be stb stb... Írjuk le ezeket, zudítsuk a nyakukba majd összefésülik... Nem parlamenti hozzászólást várnak tőlünk szerintem.

Támogatom kopaszkutya hozzászólását. Ilyen dolgokat kell felvetni. (is)

_________________
1/2NB


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tomi 2010.09.18. 13:49-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Társalgó
HozzászólásElküldve: 2010.09.17. 19:47 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.12.21. 09:13
Hozzászólások: 235
Tartózkodási hely: Bács-kiskun megye
Deák Ferenc írta:
Ez azért nem semmi.
Nem vagyunk mi ahoz szokva, hogy politikusok érdeklődjenek hogylétünk felől.
Gondolom ez az oka, hogy nem is tudunk mit kezdeni a felkéréssel.


Dehogynem tudunk, csak akarnunk kell, ki lett nyílvánítva, hogy a Fórum nem kötelezi el magát egyik politikai platform mellett sem. Nem a szavazatainkat akarják begyűjteni, a gondjainkra és bajainkra kíváncsi. Az meg van bőven.
A képviselő asszony EP Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Bizottságának (AGRI) egyik magyar tagja. Én azt mondom, hogy örüljünk a megkeresésnek, akaratlanul arra gondolok, hogy amikor volt a brüsszeli dolog az egyik résztvevő tartott egy beszámolót és többek közt elmesélte, hogy kértek időpontot az egyik akkori magyar EP képviselőtől, és nem volt ideje fogadni őket, pedig többször látták jönni- menni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Társalgó
HozzászólásElküldve: 2010.09.17. 14:48 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.03. 20:26
Hozzászólások: 86
Ez azért nem semmi.
Nem vagyunk mi ahoz szokva, hogy politikusok érdeklődjenek hogylétünk felől.
Gondolom ez az oka, hogy nem is tudunk mit kezdeni a felkéréssel.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Társalgó
HozzászólásElküldve: 2010.09.17. 13:55 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
Tomipapa írta:
Bár megfogadtam, a jövőben csak olvasója leszek a Fórumnak, most mégis meg kell szegjem fogadalmamat, mert e téma kapcsán olyan tévképzetekkel szembesül az olvasó, melyek klaviaturáért kiáltanak......
.....A politikai megnyilvánulások,- még ha szakpolitikáról legyen is szó- eddig sem kaptak teret itt, reményeim szerint ez továbbra is így marad.

Nem írsz konkrétumokat, hogy milyen tévképzetekre gondolsz. De érdekelne, hogy mit fed jelen esetben ez a kifejezés. A politika mint fogalom -sajnos nem alaptalanul- lejáratódott, sokan idegenkednek tőle. Ennek ellenére, ha akár mezőgazdasági ágazati kérdésekről, döntésekről beszélünk, akkor szakpolitikai kérdéseknek-döntéseknek hívjuk őket. Ha tetszik, ha nem, ezeket így hívják. Nem alaptalanul. Három tényre röviden felhívnám a figyelmet.

Az összes jogszabályt, így a méhészeti ágazatot szabályozó jogszabályokat is politikusok szavazzák meg ill. bocsátják ki törvényi felhatalmazás alapján.

Említésre került a korábbiakban az (FVM) Vidékfejlesztési Minisztérium döntéshozó, koordináló szerepe. Jogos a felvetés, ezért fizeti őket a köz. Gondolom, közismert az a tény, hogy a minisztériumokat politikusok-szakpolitikusok irányítják.

Jogos a felvetés, hogy az OMME mint érdekképviseleti, szakmai szervezet képviselje a méhészeket ágazati kérdésekben. Tegye ezt, ezért kapják a fizetésüket. Azonban ha ennyire finnyásak vagyunk a politikusokat illetően, akkor ne felejtsük el megemlíteni, hogy politikai döntés alapján csak az a méhész kaphat támogatást aki belépett az OMME-be. Szintén politikusok által alkotott törvény alapján kap az OMME adminisztráció több tízmillió forintnyi összeget a Magyar Méhészeti Nemzeti Program terhére.

Az az elképzelés, hogy egy ágazat távol tud maradni a szűkebb vagy tágabb értelemben vett politikától illúzió, kisebb a realitása, mint hinni a télapóban. Én nem ismerek sem a történelemben, sem a jogtörténetben olyan államot, ahol ez megvalósulhatott volna.

(Egy szót elgépeltem, utólag javítottam)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Litterae 2010.09.18. 09:59-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Társalgó
HozzászólásElküldve: 2010.09.17. 10:47 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.06.03. 20:04
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Fejér megye Adony
Sziasztok! Nerkem az a véleményem, ha valaki kiváncsi a napi problémáinkra elég végig olvasni a topipokat ,levonni a következtetést és nem kell külön felkérés sem.Üdv

_________________
Cirkusz 3xH12


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Társalgó
HozzászólásElküldve: 2010.09.17. 08:16 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
Első olvasatra furcsa volt a kérés, hogy a fórumozók véleményét kérik ki, hiszen a méhészeti ágazat problémáival kapcsolatos egységes véleményt igazából az OMME-nak kellene közvetíteni.
Ettől függetlenül nem tartom csípőből elutasítandónak ezt a kezdeményezést. Az hogy van-e értelme, majd kiderül, de ne vessük el a lehetőséget.
Gondolom azzal a megkeresők is tökéletesen tisztában vannak, hogy itt egyedi véleményeket olvashatnak.
Lehet, hogy rossz a hasonlat, de egy kicsit olyan ez mint egy falugyűlés, vagy közmeghallgatás, ahol mindenki elmondhatja a véleményét és esetleg javaslatot tehet, aztán az elhangzottakat összesítik.
Persze ezek a vélemények nagyon különbözőek, sőt esetenként még szakmaiatlanok is lehetnek, hiszen egyénenként más és más a felkészültségünk még szakmai téren is, arról nem is beszélve, hogy más területekhez is kapcsolódik a szakmánk, olyanokhoz amiknek az összefüggéseit csak kevesen látják át közülünk.

Azonban vannak olyan témák, amiknél nagyjából egységes vélemény van még itt a Fórumon is.
Hogy mást ne mondjak Tükörhöz hasonlóan és is visszautalnék Cerana legutóbbi hozzászólására.
Eggyébként azt hiszem az OMME-t sem hagyják ki ebből a dologból, csak egyszerűen arról van szó, hogy közvetlen véleményeket is szeretnének hallani. Az meg a Fórum elismerése valamilyen szinten, hogy megkerestek minket.
Ettől függetlenül nem fűzök vérmes reményeket ehhez a félkéréshez, mert azért lássuk be, igazából a szakmai szervezetünk véleményének van súlya, ha egy ágazatról van szó.

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Társalgó
HozzászólásElküldve: 2010.09.16. 20:41 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.11. 10:28
Hozzászólások: 289
Tartózkodási hely: Somogyország
Tomipapa!

Ne vond meg magadat tőlünk!

Én amúgy tudom, hogy pártállástól függetlenül milyen világnézetet képviselek, de szerintem a méhészeti ágazat problémáira a megoldásokat a szolgálati út betartásával érdemesebb keresni.
S ha a méhészeti közvélemény vagy illusztris képviselői nagyobb részt egységre jutnak akkor a megalapozott szakmai álláspontok érvényesítéséhez kell politikai támogatást keresni. Azt hiszem ez a lobbizás.

Megtisztelő ez az érdeklődés, de ez olyan fordított irányú és a van olyan testület is amihez fordulni lehetett volna.

Ami itt felmerül az csak mindenki magánvéleménye lehet, nem reprezentatív nem egységes és főleg nem hivatalos.

Más ágazati fórumok (csirke, liba, sörtés stb.) is kaptak ilyen megkeresést?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Társalgó
HozzászólásElküldve: 2010.09.16. 20:29 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Nyáron egy "öreg" székely azt mondta nekem, hogy ha Erdély visszakerülne magyar országhoz akkor a következő választás után a magyar parlamentben csak románul beszélnének ..........
Cáfoljunk rá!
Próbáljuk elhinni, hogy a magyar EP képviselőkben is van tisztesség, és legalább néha képesek az Ország, jelen esetben a méhészet érdekeit, a pártérdekek, egymás mószerolása elé helyezni. Írom ezt annak ellenére, hogy a képviselő asszony nem a szívem csücske.
Gondolom az OMME véleményét is kikérték a témában, ez mellett azonban lehetnek más vélemények is. A fórum meg talán pont erre való, hogy megjelenítse a "más" véleményeket.
Le kéne írni ......

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Társalgó
HozzászólásElküldve: 2010.09.16. 19:32 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
Tilos a trágár szavak használata, a személyeskedés és a politikai hovatartozás becsmérlése! Megszegése kitiltással jár!

Határozott moderálást,Mindenkire érvényűen.Nincs de ,csak meg azé.

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Társalgó
HozzászólásElküldve: 2010.09.16. 19:07 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Tükör írta:
Szerintem szó nincs arről ,hogy a FÓRUM bármilyen politikai platform mellett letenné a voksát. Még csak arról sem, kialakítanánk egy közös kérdés halmazt a felvetett kéréssel kapcsolatban.
A FÓRUM marad az ami volt eddig is, egyéni vélemények kulturált formában, politika mentesen leírt összessége.
Ez tette azzá, ami!!!

És Bükk, szerinted mit és kivel kell azokon a fantasztikusan európai szintű felvetéseken egyeztetni, amit Cerana fogalmazott meg utóbbi hozzászólása utolsó mondataiban.
Akár egy az egyben mehetne a bizottság elé!!!

Idézet:
Történetesen központi forrásból elvégeztetni a törzskönyvezési eljárást, majd az ez alapján lehetővé váló gyógyszergyártást bármely cég számára engedélyezni. Vagyis a törzskönyv egy közös tulajdon lehetne, nem egy gyártónak kellene megfinanszíroznia a költségeket. Ugyanez érvényes lehetne pl. a Nosema elleni készítmények kutatására, MRL meghatározására, engedélyezésére.


Mehet a bizottság elé,de vajon a 27 országból hányan szavaznának rá ha előtte nincs egyeztetve miről is szól a javaslat.
Bizony előtte meg kell keresni és meggyőzni a várhatóan érdekelt országok méhészegyesületeit,hogy súgjanak a saját FVM-jüknek hogyan is szavazzanak.
E munka az elismert méhész érdekképviseletek feladata,vagy abban az országban ahol ilyen nincs az Európai Professzionális Méhészegyesületé.

cerana javaslata jó,hogy járható-e azt egy eu jogban járatos tudná igazán véleményezni.
Amelyik cég ingyen megkapná a kimaradók feltehetően beperelnék jogosulatlan versenyelőny megszerzéséért.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Társalgó
HozzászólásElküldve: 2010.09.16. 14:49 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Szerintem szó nincs arről ,hogy a FÓRUM bármilyen politikai platform mellett letenné a voksát. Még csak arról sem, kialakítanánk egy közös kérdés halmazt a felvetett kéréssel kapcsolatban.
A FÓRUM marad az ami volt eddig is, egyéni vélemények kulturált formában, politika mentesen leírt összessége.
Ez tette azzá, ami!!!

És Bükk, szerinted mit és kivel kell azokon a fantasztikusan európai szintű felvetéseken egyeztetni, amit Cerana fogalmazott meg utóbbi hozzászólása utolsó mondataiban.
Akár egy az egyben mehetne a bizottság elé!!!

Idézet:
Történetesen központi forrásból elvégeztetni a törzskönyvezési eljárást, majd az ez alapján lehetővé váló gyógyszergyártást bármely cég számára engedélyezni. Vagyis a törzskönyv egy közös tulajdon lehetne, nem egy gyártónak kellene megfinanszíroznia a költségeket. Ugyanez érvényes lehetne pl. a Nosema elleni készítmények kutatására, MRL meghatározására, engedélyezésére.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Társalgó
HozzászólásElküldve: 2010.09.16. 11:53 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Högyeim és Uraim !

Bár megfogadtam, a jövőben csak olvasója leszek a Fórumnak, most mégis meg kell szegjem fogadalmamat, mert e téma kapcsán olyan tévképzetekkel szembesül az olvasó, melyek klaviaturáért kiáltanak.
Az EP képviselő, Morvai Krisztina és asszisztense olyan megkeresést juttatott el hozzánk, mely az EP agrárügyekkel foglalkozó képviselőinek méhészettel kapcsolatos elképzeléseit tárja elénk. Szívmelengető, hogy a választásoktól és pártállástól függetlenül szomjasan várják véleményünket, problémafeltáró hozzászólásainkat.
Látom -hisz nem tálálomra kerestek meg bennünket -, hogy a Fórumnak immáron súlya van a méhésztársadalmon belül, ám egy dologban nem egyformán értékeljük a fórum szerpét, nevezetesen, hogy a Fórumon mindenki a saját véleményét hozza a 'piacra', de a Fórum nem szintetizáló, a véleményekből a statisztikai átlag mentén összegző médium.
Öröm számomra, hogy a véleményemre, véleményünkre bárki is kíváncsi, de az én felfogásomban a következtetések levonása, az EP vagy annak bármely bizottsága elé tárandó problémafelvetés, javaslat, kérés, óhaj stb. megfogalmazása, összegzése nem a mi, hanem az egész méhészközösséget tömörítő, szakmai képviseletét ellátó szervezet feladata és kompetenciája. A kompetens szervezet hivatott a kapcsolattartásra az Országgyűléssel, a szaktárcával, az ő lehetőségük, feladatuk a számunkra oly fontos méhészeti ágazat problémáinak feltárása, a gondok orvoslására irányuló javaslattétel és egyeztetés.
Természetesen hálás vagyok, ha Tomipapa személyes gondjait Morvai Krisztina vagy Varga Géza fel kívánja vállalni, s ha azokkal honlapjukat felkeresem, Tomipapa problémáit ecsetelhetem, de nem nyilatkozhatok a Fórum, s a méhésztársadalom nevében. A minket felkereső képviselők pedig remélem Tomipapa véleményét nem tekintik a közösségre nézve általános érvényűnek, s programjuk megfogalmazására a kompetenciával bíró szervezetekkel történő egyeztetés nyomán kerítenek sort.
Mondom, megmelegedett a szívem tájéka, de még melegebb érzések hevítenének, ha a véleményformálásra és összegzésre hivatott szervezet(ek) keres(nek) meg bennünket, s adják hírül: olvasták gondjainkat, látják problémáinkat és megtették azokat a lépéseket, melyek ezeket orvosolhatják. Eljuttatták a magyar méhészek véleményét, kéréseit az azokat elemezni és megoldani hivatott személyekhez, szervezetekhez, ennek nyomán pedig-mindennemű kampányaktualitás nélkül - azok megvizsgálták, s gyógyírt keresnek, találnak rájuk.
Ejnye, soha ne mondd, hogy soha !.....
Én sem ezt mondom, de -messze egyetértve bükk, cerana, Újrabogaras és még sokan mások által megfogalmazott gondolatokkal- szeretném, ha a Fórum megőrizné arculatát, s továbbra is a szakmaiság, s nem az érdekvédelem jelentené a fő csapásirányt, a 'siratófallá' átalakuló Fórum már nem lenne az ami ma. A politikai megnyilvánulások,- még ha szakpolitikáról legyen is szó- eddig sem kaptak teret itt, reményeim szerint ez továbbra is így marad.
Remélem, hsz-om nem tekinti senki akár ellenséges, akár elutasító megnyilvánulásnak, szeretném ha mindenki egyszerűen csak azt olvasná ki belőle, ami benne rejtezik: ez csak egy magánvélemény, s a valóság számomra érvényes vetülete.
A továbbiakban úgyis mindenki vérmérséklete, hite, s -bizakodom-, nem pártállása mentén fogja kialakítani a saját nézőpontját, s tartja meg a Fórumot továbbra is szakmai platformként, megőrizve annak arculatát, autonómiáját.
Ehhez kívánok mindenkinek jó erőt, egészséget, bölcs belátást!
Üdv: Tomipapa

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Társalgó
HozzászólásElküldve: 2010.09.16. 10:15 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Előre bocsátom, hogy nem tudom megmondani milyen párt állású vagyok, 12 évvel ezelőtt adtam le utoljára a voksomat pártra. Ha jól belegondolok, akkor inkább liberális vagyok, de érdekes módon kacérkodtam idén a gondolattal, hogy elmegyek szavazni, de csak azért, hogy a hazai liberálisok ellen szavazzak, mert sok mindenben bűnösnek tartom őket. Ezt csak azért írtam le, mert így nem érhet az a vád, hogy esetleg ki akarok szolgálni valamilyen pártot. Ami miatt írok az az, hogy úgy gondolom, hogy vannak azért olyan közös ügyeink, amelyeket nem lenne rossz Brüsszel tudomására hozni. Ilyen pl. a mások által is említett alacsony hatékonyságú, engedélyezett atkaölő szerek kérdése. Az amitráz szerencsére még mindig az a leghatásosabb készítmény, mégis kénytelenek vagyunk félig-meddig feketén használni, mert nincs törzskönyvezett készítmény. Azért nincs, mert a törzskönyvezése olyan drága, hogy a gyógyszergyártóknak nem éri meg egy viszonylag alacsony forgalmú készítmény esetén végigvinni a procedúrát. Tekintettel arra, hogy az EU igen sok mindenre ad pénzt, (ami szerintem sokszor felesleges is, mert a piaci folyammatokat torzítja csupán), érdemes lenne fontolóra venni egy teljesen más koncepciót. Történetesen központi forrásból elvégeztetni a törzskönyvezési eljárást, majd az ez alapján lehetővé váló gyógyszergyártást bármely cég számára engedélyezni. Vagyis a törzskönyv egy közös tulajdon lehetne, nem egy gyártónak kellene megfinanszíroznia a költségeket. Ugyanez érvényes lehetne pl. a Nosema elleni készítmények kutatására, MRL meghatározására, engedélyezésére.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Társalgó
HozzászólásElküldve: 2010.09.16. 09:21 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.10.31. 22:26
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Lovasberény Fejér m
Nem tartom helyesnek, ha egy politikus egy fórum látogatóitól kér képviselni való véleményeket. Ha csak a hozzászólásokat nézem, szakmai színvonaluk nagyon eltérő. Ha ezek bármilyen formában szűrés nélkül megjelennek valahol, abból egy értelmezhetetlen katyvasz lesz. A Fórumon megjelennek olyan javaslatok is, amelyektől a hátamon feláll a szőr.
A politikusok megjelenését (bármelyikét) szakmai fórumon ez és más okból is károsnak tartom. A politikai szempontok megjelenését a Fórum moderátorai eddig korlátok között tartották, amit nagyon helyesnek és korrektnek tartok. Politika okán ma amúgy normális emberek egymás torkának esnek. Attól sem tudok elvonatkoztatni, hogy politikai haszonszerzés szerepet játszhat egy ilyen megkeresésben (fényezi magát, forog a neve).
Politikus a Fórumban akkor írjon, ha méhész, és méhészi minőségében szólal meg,


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Társalgó
HozzászólásElküldve: 2010.09.16. 08:24 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 03:59
Hozzászólások: 1006
Tartózkodási hely: Zimány
Általános vélemények a főcím témájával kapcsolatban.

_________________
Feri


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Felhívás és kérés
HozzászólásElküldve: 2010.09.16. 08:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
Asszisztensmk írta:
Kedves Magyar Méhészek!

Morvai Krisztina Európai Parlamenti képviselő vagyok, az EP Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Bizottságának (AGRI) egyik magyar tagja.

Ezúton tájékoztatom Önöket, hogy Bizottságunk napirendjén olyan kérdéskör szerepel, amely befolyásolhatja a magyar méhészet és így a méhészek helyzetét, munkáját. ..........
Szeretném, ha a kérdés (ek) megfogalmazásában megjelenne a magyar méhészek érdeke és érdeklődése is. A sürgető határidőre tekintettel kérem, hogy leveleiket (akár a magyar méhészek/méhészet helyzetének átfogó bemutatásáról, akár egy-egy részkérdésről, rész-problémáról) 2010. szeptember 22. napjáig küldjék el Zsófiának a következő email-címre: zsvarga@europarl.europa.eu
.............

Én azt látom, hogy privát csatornán (e-mail) kér információkat a Képviselő Asszony. Az információkat a munkájához kéri, amit a méhészek érdekében is szeretne végezni. Nem látok kivetnivalót a kérésben.
Aki nem szimpatizál a személyével, vagy egyéb averziói vannak, az ne írjon. Ilyen egyszerű.

A képviselői kérés kapcsán Tükör felvetette egy külön topik nyitását, amely szakmapolitikai javaslatoknak adna teret. Részemről üdvözlendő. A méhészeti ágazat kérdései szerencsére nem osztják meg a különböző pártokat.
Ebben a topikban bármely pártállású méhész megfogalmazhatná a szakmai véleményét és bármely pártállású képviselő meríthetne belőle. Ez ne legyen akadály, dolgozzanak a képviselők hatékonyan a méhészek érdekében is!

A topik címe lehetne: "Méhészeti szakmapolitikai kérdések, javaslatok"


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Litterae 2010.09.17. 13:04-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.09.16. 08:05 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Szia Tükör!

Nem arról van szó hogy ne mondjanak véleményt.(Tiédet is várom más témában)
Olyan javaslatokat lehet csak tenni amiben Brüsszel az illetékes,hazai témák nem oda tartoznak.

Ha lesz vélemény az kinek a véleménye, magyar méhészeké vagy csak 1-2 méhész magánvéleménye?
Varga Zsófia és Varga úr szakmailag kinek a segítségét kéri a javaslatok összefésülésére,elbírálására?

Ki fogja ezt majd Brüsszelben képviselni a Bizottságok előtt ahová mindig hivatalos az FVM(mint ország képviselője) és szakmai segítségeként az OMME képviselője 10.000 taggal a háta mögött.
Több szálon,vonalon futnak majd a dolgok egyeztetés nélkül,ebből sok jó nem lehet.

A megkeresésből nekem az jön le a T. EP.képviselőnk nem pontosan ismeri az itthoni ágazati helyzetet.
Ismerje meg,ezért keressen szakértőt a témában amennyiben információra vagy segítségre van szüksége.
De mindez csak 1 vélemény.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.09.16. 07:55 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 07:36
Hozzászólások: 721
Tartózkodási hely: Somogy
kopaszkutya írta:
Bocs hogy ide írok, valaki majd helyre rakja egyben az egészet, gondolom. Szerintem is félre értelmeztétek ezt a megkeresést, nem arról szól hogy politikai meggyőződésünknek adjunk hangot, hanem mondjuk el a szakmával kapcsolatos problémáinkat. Mindenkit érzékenyen érint talán a szolidágó, a selyemkóró kaszáltatása, az akác tájidegenként való kezelése.Az, hogy a gyógyszertámogatás csak a külföldi gyógyszergyártók zsebét hizlalja, miközben nincs a támogatott gyógyszerek közt egy sem amiigazán hatékony lenne, hogy a tiltás ellenére egyre több GMO növény kerül be stb stb... Írjuk le ezeket, zudítsuk a nyakukba majd összefésülik... Nem parlamenti hozzászólást várnak tőlünk szerintem.

Ebben a kérdésben Én kopaszkutyával értek egyet! Írjuk meg a valós problémákat: EU. jogszabályra hivatkozva tönkretett méhlegelőkről, GMO-ról, különböző vegyszerekről. Méhészeti támogatásokról ami valójába nem a méhészt támogatja ,hanem a multik termékeit.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.09.16. 06:13 
Most politikától függetlenül irjátok le véleményeiteket.
Nincs mit vesziteni!


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.09.16. 05:47 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Ha a képviselőasszony adta lehetőséghez negatívan kell viszonyulnunk, az azt jelenti, hogy a politikusainkba vetett bizalmunk nulla, mert vagy notorius hazudozók, vagy nem értenek a munkájukhoz. Csak akkor meg minek vannak...
Szerintem most meg lehetne bízni bennük, mert csak egy-két e-mailbe kerül, ha viszont bejön a dolog, sokat nyerhetünk.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.09.16. 03:34 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
tűzoltó írta:
Bocs Tükör de én is Bükk és Cerana véleményét osztom. Nem lenne helyes ha innen a végekről próbálnánk okosakat mondani. Vannak erre hivatott választott képviselőink. Hagyjuk ezt rájuk. Én nem mernék felelősen megszólani mert félnék , hogy butaságot beszélek. Vagy csak lózungokat pufogtatnék aminek meg nincs értelme.


Nekem meg az a véleményem, hogy okosat az itteniek tudnának mondani, csak az a baj , hogy nem itt vannak és nem közülünk vannak, meg nem így gondolkoznak az erre hivatott választott képviselőink.
Olyan szegény még én sem voltam , hogy ígérni ne tudjak


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.09.15. 23:51 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.06.17. 20:13
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: bugac
Tükör ígérte a helyet,ahol rendszerbe lehet szedni Mindenki véleményét.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.09.15. 23:23 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.06. 20:39
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Heves-megye
Bocs hogy ide írok, valaki majd helyre rakja egyben az egészet, gondolom. Szerintem is félre értelmeztétek ezt a megkeresést, nem arról szól hogy politikai meggyőződésünknek adjunk hangot, hanem mondjuk el a szakmával kapcsolatos problémáinkat. Mindenkit érzékenyen érint talán a szolidágó, a selyemkóró kaszáltatása, az akác tájidegenként való kezelése.Az, hogy a gyógyszertámogatás csak a külföldi gyógyszergyártók zsebét hizlalja, miközben nincs a támogatott gyógyszerek közt egy sem amiigazán hatékony lenne, hogy a tiltás ellenére egyre több GMO növény kerül be stb stb... Írjuk le ezeket, zudítsuk a nyakukba majd összefésülik... Nem parlamenti hozzászólást várnak tőlünk szerintem.

_________________
http://www.egrimeheszbolt.hu/bolt/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.09.15. 22:55 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.10.21. 23:29
Hozzászólások: 104
Tisztelt Fórumozók!
Amennyiben közvetlen megkeresés érkezett a "végekre", azaz a valódi termelő, kétkezi munkásokhoz a méhészekhez, azt illene nem ellenségesen kezelni, nem politikai szimpátiától függővé tenni, hanem igenis megköszönni, és arra megfelelően válaszolni, hogy végre valaki meg kívánja hallgatni, továbbítani, az igazi érintettek problémáit Az hogy a szakmai érdekképviseletünk mit nyilatkozik, ( pl. az EU fele, a minisztérium fele, megfelelőségi kényszer mellett ) az egy szűk érdekcsoporttól függ, az sem fog a több mint 10000 méhész érdekeinek mindenkor, mindenben megfelelni. Legalább elérkeztünk már oda, hogy megkérdeznek bennünket egyszerű földi halandókat is, akkor válaszoljunk, vagy ha nem tudunk, hallgassunk. Továbbá: aki a felhívást értően elolvassa, megértheti, hogy nem párttól érkezett, hanem az Európai Parlament Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Bizottság (AGRI) egyik magyar tagjától, aki valóban dolgozik is ott. (Ahogy írta a honlapján is megtekinthető, ellenőrizhető !)
Amiről eddig csak egymás között tudtunk keseregni, kezdve a gyógyhatás nélküli méregdrága EU-s szerek, a mezőgazdasági kultúrákban nem megfelelően használt temérdek méreg, ellenőrizetlen felhasználások, kutatások hiánya, nyári, őszi méhlegelők hiánya , támogatások stb. stb... Nagyon sok értelmes, megfigyelésen, tapasztalaton alapuló szakmai nyilatkozat jelent meg már itt a fórumon, aminek hangot kell adni! A lehetőség adott, éljünk vele!
"Néma gyereknek az anyja sem érti a szavát"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.09.15. 20:55 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
ja és Cerana is azt írta, miért ne mondhatná el aki el akarja a véleményét.
Meg ők is azt írták, hogy ha többektől kapnak hozzászólást azt kivonatolják, és összegzik, vagy mi... :roll:

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.09.15. 20:51 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Akkor most tiltsuk meg, hogy valaki elmondja ezzel kapcsolatban a véleményét? legfeljebb nem nyitunk külön topikot. Azért irtam először is, hogy megdumáljuk.
Én se akarok, tudok, "felelősen" nyilatkozni, de van itt aki érez magában ambíciót, nyugi... ;)
Az a baj, olyan érzésem van, most többen is azt nézték ki írta, és nem azt, hogy mit??
Holott pont az ellenkezőjét szokták sokan hangoztatni... :( (én speciel nem)

Szóval így lesz belőle politika.
Az viszont tényleg nem kivánatos itt!!! :evil:

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.09.15. 20:42 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Bocs Tükör de én is Bükk és Cerana véleményét osztom. Nem lenne helyes ha innen a végekről próbálnánk okosakat mondani. Vannak erre hivatott választott képviselőink. Hagyjuk ezt rájuk. Én nem mernék felelősen megszólani mert félnék , hogy butaságot beszélek. Vagy csak lózungokat pufogtatnék aminek meg nincs értelme.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Felhívás és kérés
HozzászólásElküldve: 2010.09.15. 20:31 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Asszisztensmk írta:
, főleg a betitoxinok méhpopulációra való hatása szintén erre a napirendre tartozik.


Engem speciel ezekről a betitoxinokról megszerezhető információ nagyon érdekelne, be lehetne rakni egy anyagot róla az új topicba. Gondolkodtam rajta, hogy mit is tudnék írni a hsz-ben felvetett vélemény kérés kapcsán, de bükkhöz hasonlóan én is úgy gondolom, hogy ebben az OMME sokkal kompetensebb lenne nálunk, mert talán jobban átlátja a helyzetet, mint mi. Ez persze nem jelenti azt, hogy ne lenne személyes véleményünk, de nem vagyok biztos abban, hogy az itt leírt egy-egy vélemény hűen képezné le a méhész társadalom egészének álláspontját. Ettól függetlenül, azt gondolom, hogy nyitottnak kell lennünk minden újra, és majd kiderül mi sül ki belőle. Attól, hogy melyik párt foglalkozik a bennünket érintő dolgokról, attól a méhészkedés a mi közös ügyünk marad, és köszönjük azt, hogy valakinek egyáltalán eszébe jutottunk.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2010.09.15. 19:45 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
bükk írta:
A magam részéről ellenzem és nem tartom jónak ha a politika beteszi a lábát (lévén az bármelyik párt) egy szakmai Fórumba.

Vajon mit kezdenének Önök azzal ha néhány magyar méhész leírná gondolatait,problémáit?
Milyen súlyú álláspont lehet ez ahol 27 tagország több ezres/tízezres tagsággal rendelkező érdekcsoportjai lobbiznak és érdekei ütköznek?
Kimunkált fajsúlyos véleményt csak egy szakmai szervezet(pld. OMME) adhat,egyeztetve az FVM-el és hátunk mögött tudva az összes EP képviselőnket kalákában majd közösen fellépni Brüsszelben.
Külön utak keresése Brüsszelben pártvonalon nem fog menni.Ha ez a céljuk erre külön szakértő felfogadása a megoldás.

Tájékoztatás az jöhet külön EU-s topicban,pld. arról mik a részletek az EB által (2010.09.14.)elfogadott 2011-13 között érvényes
Nemzeti Programokban.



Mi baj történhet Bükk, ha páran elmondják a véleményüket.
Azután kezdenek vele amit kezdenek.
Amúgy meg a nemzeti programokra szánt pénz már el van döntve!
Ezt igazából nem is nagyon értem még mi akarna lenni, de ettől még ha valakinek van hozzáfűzni valója elmondja és annyi!

Politika akkor lesz belőle, ha azt mondjuk azért nem engedjük itt bármit is megnyilvánulni, mert ő ilyen vagy olyan pártnak az embere.
Szerintem mindenki van már itt annyira felnőtt, hogy ettől nem esik hasra, és ezért nem fogja pl az önkormányzati választáson megváltoztatni aszavazatát!!!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 57 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.