Pontos idő: 2024.03.28. 22:28

Időzóna: UTC + 1 óra



Fórum szabályok


Tilos a trágár szavak használata, a személyeskedés és a politikai hovatartozás becsmérlése! Megszegése kitiltással jár!



Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 167 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.12.29. 22:03 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.10.07. 18:27
Hozzászólások: 77
Gratulálok!

Eredmények, érvek és cáfolat helyett düh, félelem és fenyegetőzés!

Rágalom esetében az állításra koncentrálj, és ne a fenyegetőzésre, és ne felejts el visszaolvasni korábbi írásaidat!

Kérdezem továbbra is a legalább évi 10 milliárdos kiesésért ki vállalja a felelősséget? Miért kell ennyire aggódni, amikor egyébként is enyém a felelősség.

Sikerült feltárni az egyesület hozzáállását a bejegyzéseidből, már egyértelműen látszik, hogy semmi segítségre nem számíthatnak a Méhésztársak az érdekképviseletünktől.

Mitől féltek?

Ez lenne ma a méhészeti érdekvédelem?

Megkérdezem tehát újra, biztosan a méhészek érdekeit szolgáljátok?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.12.29. 21:44 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.08.30. 17:16
Hozzászólások: 25
Gyakorló vegyészként szeretnék hozzászólni a lenti témához.
A vegyiparban a szerves oldószerek mennyiségének csökkentése érdekében használnak nanoszűrőket. Ennek a lényege, hogy pl. 100 köbméter nagymolekulájú anyagot tartalmazó oldatot a nanoszűrőn átáramoltatva besűrítenek 20-ra. A szűrő a vizet átengedi, de a célmolekulát nem. Ezáltal kevesebb oldószer kell az extraháláshoz.
Ez a berendezés tökéletes arra, hogy egy híg cukoroldatból méz töménységű valamit készítsen. A kinaiak által gyártott ilyen berendezés üzemel a hazai vegyiparban is. A gyantatechnológiák ( lásd tsanyi felsorolása, de például a vízlágyítás is) arra alkalmas, hogy max. néhány százaléknyi anyagot távolítsunk el az adott oldatból. Általában lassú folyamatok, kis áramlási sebességet lehet alkalmazni. Egy idő után telítődik a gyanta, ki kell venni a rendszerből és regenerálni kell.
Én a kettő módszer kombinálásával (gyantázás, ill. nanoszűrés) tudom elképzelni a méh nélküli mézkészítést.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.12.29. 21:07 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Hűha!
Te szereptévesztésben vagy barátom!
A zsaroló stílus egyenlőre nem engem, hanem téged jellemez. Demagóg szöveggel bombázva itt minket is, meg az OMME elnökséget is. Egyenlőre volt egy elnökségi ülés, amelynek eredménye a petícióval kapcsolatban, ott van a honlapon. Ugyan nem nyilatkozom az egész elnökség nevében, de mi valószínűnek tartom addig mást nem is lépünk, amíg tisztábban nem látunk a kérdésben. Az, hogy te önjelölt, méhészet és világmegváltóként akár a falnak is nekimész fejjel az a te dolgot, az meg, hogy mi másként közelítjük meg a problémákat, a miénk.
Azt viszont, a magam, de azt hiszem az elnökség nevében is kikérem magunknak, hogy azt sugallod, hogy nekünk nem érdekünk a tiszta mézpiaci helyzet! Én pl 26 éve csak a méhészetből élek. Miről beszélsz te?
Egy ilyen gusztustalan rágalom miatt a barátod már perrel fenyegetőzne.
Most akkor én kérdezem, hogy honnan veszed a bátorságot az ilyen kijelentésekhez?
Azt mondod: cáfoljunk meg! Mit cáfoljunk meg? Ha akarnánk se tudnánk, mert semmi konkrétumot mérési eredményeket stb nem adtál meg. Ezt mondtam a telefonban is.
De nem is akarunk megcáfolni ember. Ezért támogattuk a petíciót. Mindössze annyit mondtunk, hogy kezeljük ezt az egészet a helyén, butaságokat és valótlanságokat ne állítsunk vele kapcsolatban, mert amikor majd meg kell védeni gondban leszünk.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.12.29. 20:10 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.10.07. 18:27
Hozzászólások: 77
Laci!

Felhívtam majd minden elnökségi tagot, az ügy fontosságára tekintettel igen.

Jól emlékszem egyébként miről beszéltünk, én tájékoztattalak a petícióval és annak fontosságával kapcsolatban.

Neked akkor kérdésed nem volt a rizsszirupon kívül, én elmondtam neked, hogy szerencsére már a fölös víz eltávolításánál is használják, és a legegyszerűbb megvalósítási formáját is megadtam.

Majd gondolod, hogy laborkörülmények között fogják besűríteni vagy nagy energiaköltség mellett, nem hülyék ők.

A telefonbeszélgetés során te semmiről nem akartál engem meggyőzni, utólag bemagyarázni ilyesmit fölösleges teljesen, az OMME elnökségi tagjától többet várna az ember éppen a segítséget nem egy ilyen ellenséges megnyilvánulás sorozatot.

Kérdezem én akkor ti mit tettetek konkrétan az ügy érdekében mint vegyészek vagy te mint OMME elnökségi tag, hol találok egyetlen forrást eddigi munkátokról az üggyel kapcsolatban?

Én vállaltam eddig is és a jövőben minden állításomért a felelősséget, ti ezzel szemben még véletlenül sem kockáztattatok semmit.

Kérdezem én, az OMME, vagy az elnökségi tagok, vagy a fórum moderátorai mit kockáztatnak a petícióval kapcsolatban?

Akkor mi ez a nagy aggódás? Egy igaz érdekvédelem vagy egy igaz érdekvédő most aggódik szerintetek??


Ugye nem, most csak az aggódik aki vagy akik számára a tiszta mézpiaci helyzet visszaállítása problémát jelenthet.

Ha gondotok van a továbbiakban is az üggyel vagy velem kapcsolatban, cáfoljátok meg az állításomat.

A Schaldemose jelentésből már kiderült állításom megalapozottsága, de nektek ez nem elég?

Lehetne örülni végre, de az OMME hallgat, ti pedig ellene dolgoztok a petíciónak, vállaljátok érte a felelősséget is éves szinten a közvetlenül is 10 milliárdos kiesésért?

Ugye nem, mint ahogyan eddig semmiért sem. Tessék most rajtatok van a sor cáfoljátok meg!!

Ez amit itt műveltek az emberrel, ez a lekezelő, zsaroló stílus, a másik ismereteinek folyamatos kétségbevonása nem vall nagy bölcsességre.

Biztosan a méhészek érdekeit szolgáljátok?

Üdvözlettel: Tóth Zoltán


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.12.29. 11:18 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Zoli!
Idézet:
A gyantatechnológia használatának egy újabb felhasználási lehetőségeként említettem csupán a víz eltávolítását rizsszirupból.

Eddig az volt a bajotok, hogy de mi lesz a rizsszirup eredetű mézekkel, tessék itt van ugyanazt kell vizsgálni mint a klasszikus gyantatechnológiás mézeknél.
Írod
Látod pont ez fogott meg, ezért kérdeztem rá a telefonbeszélgetés során. De ezt nem tudtad nekem megmagyarázni, csak olyasmit mondtál, amit ne haragudj, de nem írok le, mert ha hozzáértő olvassa, akkor ki is nevet. Feltételezéseid vannak. Azt is írtam, nincs ezzel itt egymás között baj, csak ha majd meg kell védeni a petíció állításait hivatalosan, és egy mozdulattal elsöprik, akkor ott vagyunk ahol a part szakad. erre kellene felkészülni, hogy ez ne fordulhasson elő, de bocsi, ilyen állításokkal, hogy:
Idézet:
Folyamatosan megy a próbálkozás titkolt technológiákkal, és ha valami működik azonnal az olcsóbb eljárást használják.
sokra nem lehet menni.
Azt is érintettem a telefonban, hogy mit jelent a "támogatható"-vá nyilvánítás. Nem azt, ahogy te értelmezed, és több helyen leírod.
Idézet:
"s lám az EU szakbizottsága megalapozottnak, kivizsgálja, megállapítja, nem értelek benneteket...."

Semmiféle megalapozottságról egyenlőre szó nincs. Lehet rá támogatói szavazatokat leadni. Ennyi. De mint azt is írtam, én is támogattam, mint egyéni méhész, és mint OMME elnökségi tag is.
A bírálatok nem ellened vannak, hanem érted, értünk, és az ügy érdekében, ne személyes támadásnak vedd!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.12.29. 10:07 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.01.19. 17:50
Hozzászólások: 299
Egy az ügy, ne csipkelődjetek!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.12.29. 07:18 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.10.07. 18:27
Hozzászólások: 77
TóthZoltán írta:
tsanyi írta:
TóthZoltán írta:
.....A rizsszirupból szintén gyantatechnológiával távolítható el legkönnyebben, legolcsóbban a fölös víz......
Tóth Zoltán


Zoltán!
Te tisztában vagy a gyanta technológia alapjaival???????
A víz eltávolítására vannak régebbi, jól bevált módszerek is.
Szerintem kérd meg Arisztaioszt és küld neked a gyantatechnológiáról anyagot.



tsanyi!

Na ne viccelj, honnan veszed a bátorságot, hogy megkérdőjelezz ebben a kérdésben?

Az egy dolog amit elhintenek és bemutatnak, és egy másik dolog ahogy a gyakorlatban alkalmazzák.
A jól bevált módszerek...:-)
A régi jól bevált módszereket még az atka elleni kezelésben is felejtendő manapság, a víztartalmat sem úgy csökkentik már ahogy régen vagy ahogyan dokumentálják.
Ma már csak a víz eltávolításában közös a régi jól bevált módszer a jelenlegivel.
Azt hogy valamit másképp tudtál, noha az akár 3-5-10 éve még úgy működött, de mára megváltozott attól még nem kell idegesnek lenni és megkérdőjelezni a másikat, főleg nem akkor amikor érted is dolgozik!
Tudomásul kell venni, senki nem fogja az orrunkra kötni a titkos technológiáit. Az már a mi felkészültségünkön múlik, hogy képesek vagyunk-e leleplezni az iparszerű mézhamisítást vagy hagyjuk tönkremenni az ágazatot.





tsanyi!

Veled ellentétben én nem tudlak másképp megszólítani, továbbá én nem minősítettem azt a stílust amit kezdeményeztél.

A gyantatechnológia leírásánál, legfeljebb az aznap regisztrált tagoknak mondtál újat, én ezeket az információkat már több mint fél éve megosztottam már a méhésztársakkal, de azért köszönjük.

A gyantatechnológia használatának egy újabb felhasználási lehetőségeként említettem csupán a víz eltávolítását rizsszirupból.

Eddig az volt a bajotok, hogy de mi lesz a rizsszirup eredetű mézekkel, tessék itt van ugyanazt kell vizsgálni mint a klasszikus gyantatechnológiás mézeknél.

Az a benyomáson támadt, hogy azok próbálják bírálni a petíciót és a petíciós kampányt, vagy éppen engem, akik még arra sem vették a fáradtságot hogy rendesen elolvassák vagy értelmezzék a petíciót.

Továbbra is aggasztónak tartom, hogy ráadásul vegyészként csupán a technika állása szerinti, megismerhető technológiákra alapoztok.

A világ ezen már rég túllépet, a hamisítók meg főleg. Folyamatosan megy a próbálkozás titkolt technológiákkal, és ha valami működik azonnal az olcsóbb eljárást használják.

Az az eljárás, hogy miként hat az emberi szervezetre az a hamisítókat nem érdekelte soha, csak menjen át a tétel a laborvizsgálaton és fizessen a vevő.

Találok egy kitűnő összefüggést, megfogalmazok egy jó petíciót, s lám az EU szakbizottsága megalapozottnak, kivizsgálja, megállapítja, nem értelek benneteket....

Tudjátok az a legnagyobb baj, hogy még most is egyedül viszem ezt az egész kampányt és egyedül is finanszírozom beleértve a lektorált fordításokat
és a fb. fizetett hirdetéseket, és még külön győzködni éppen vegyészeket, ne haragudjatok már nincs energiám.

Javaslom, hogy ha vezettek egyesületet hívjatok meg előadást tartani és akkor megbeszélhetjük a számotokra aggályos vagy homályos részeket.

Köszönöm szépen a támogatói szavazatokat!

ui. Bezzeg Lászlónak is válaszoltam a bejegyzésben

Üdvözlettel: Tóth Zoltán


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.12.29. 01:12 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
TóthZoltán írta:

tsanyi!

Na ne viccelj, honnan veszed a bátorságot, hogy megkérdőjelezz ebben a kérdésben?
Az egy dolog amit elhintenek és bemutatnak, és egy másik dolog ahogy a gyakorlatban alkalmazzák.
A jól bevált módszerek...:-)

Zoltán!
Szerintem onnan veszi Sanyi a bátorságot, hogy valamikor ő is tanult vegyészetet, csakúgy mint én.
Bár régen voltak már azok a fiz-kém, meg kémia, meg technológia órák, de ha valaminek utána olvasunk, még kiélesedik egy-egy részlet a múlt homályába veszett ismeretekből.
Nem gondolom, hogy épp ezért neked így kellene reagálnod arra, ha valaki szakmai szemmel próbál erre a te petíciódra tekinteni.
Ha emlékszel én is rákérdeztem a telefonban a múltkor, amikor felhívtál, erre a vízelvonásos utalásodra, aztán akkor is, valami számomra ( régi vegyész szemmel) nem nagyon megfogható homályos magyarázatot adtál. Mert ugye azt is firtattam, hogy van-e erre valami szakirodalmi adat, vagy utalás, vagy technológiai leírás, ami alapján az feltételezhető egyáltalán, amit akkor felvázoltál. Ilyet viszont nem tudtál mondani.
Persze nincs ezzel itt gond a fórumokon, meg a nem hozzáértő laikusok között, de ha mondjuk valahol meg kell hivatalos helyen védeni ennek a petíciónak az érveit, akkor bizony már lehet, mert ott nem ildomos a levegőbe beszélni, hanem tényekkel kell alátámasztani az érveket.
Félreértés ne essék, már 22-én én is támogattam a petíciót, hisz ezt mint méhész természetesen erkölcsi kötelességemnek éreztem, de ettől függetlenül, mint lentebb is írtam, nem föltétlen a gyantaszűrésben látom az elsődleges veszélyt, az ipari méretű méz hamisítással kapcsolatosan, vagyis csak ennek kiiktatása,ha egyáltalán ez sikerül azok alapján, amit én olvastam a gyantatechnológiák élelmiszer ipari használatáról, önmagában nem fogja megoldani a mi gondjainkat.
De ez is lehet egy lépés, csak könyörgöm ne misztifikáld, és ne próbálj sokkal többet belemagyarázni, mint ami.

Közben látom, már Sanyi is válaszolt...

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.12.28. 23:42 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
TóthZoltán írta:
tsanyi!

Na ne viccelj, honnan veszed a bátorságot, hogy megkérdőjelezz ebben a kérdésben? ......


zoltán!
Roppantúl zavar a stílusod.
Hogy hozzád hasonló stílusban válaszoljak, nagyon bunkónak tűnik.
Onnét veszem a bátorságot, hogy utána olvastam a gyanta technológiának, mivel vegyész végzettségem is van, meg is értem az olvasottakat.
A víz eltávolítására soha nem használnak adszorbens gyantát.
Ezek a gyanták szennyeződések, pl. növényvédőszer maradványok, antibiotikumok, szulfonamidok, szinanyagok HMF eltávolítására használatosak. (Gyümölcslevek)
A növényvédőszer maradványokon kívül azonban a méz természetes alkotóit is csökkentik, ez alapján lehet talán eredményesen fellépni méz esetében a technológia ellen. Szerintem.
Az EURÓPAI MÉZDIREKTIVÁBAN az szerepel a méznél, hogy sem hozzáadni sem elvenni nem szabad természetes összetevőket.
Nem az élelmiszer biztonsági kockázatra, hanem eredethamisításra hivatkozva lehetne sikerre vinni a petíciódat.

Szerintem először ismerni kell(ene) mi ellen harcolsz!

Ui.: Támogattam a petíciódat, mert jónak tartom a célt! DE azért tettem hozzá megjegyzéseket mert a legjobb javaslat is elbukhat egy hibás indoklással.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.12.28. 21:24 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.10.07. 18:27
Hozzászólások: 77
https://youtu.be/DoOB057PbYc

Közzététel: 2016. dec. 17.

Az Európai Parlament friss jelentéséből nyilvánvalóvá válik: a hormonok, a szennyező műanyag csomagolóanyagok rendkívül veszélyesek az élelmiszerekre és az élelmiszerek jelentős részére és azokat fogyasztókra. A jelentés részletesen leírja, hogyan okoznak ezek az anyagok rákbetegséget, terméketlenséget és más súlyos egészségügyi problémákat. Az ezzel kapcsolatos aggodalmakat sokáig „összeesküvés-elméletnek” tekintették, mostanra azonban kiderült, hogy ez a valóság. Mint Morvai rámutatott: az Európai Unió globális szabadkereskedelmi szemléletéből, neoliberális gazdaságpolitikájából egyenesen következik ez az életveszélyes folyamat.
Kategória
Hírek és politika
Licenc
Normál YouTube-licenc


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.12.28. 20:50 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.10.07. 18:27
Hozzászólások: 77
https://youtu.be/DoOB057PbYc


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.12.28. 18:37 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.10.07. 18:27
Hozzászólások: 77
Tisztelt Méhésztársak!

Köszönjük szépen az eddigi támogató szavazatokat! Ne feledjék továbbra is várjuk a szavazatokat!!

Arra szeretnék kérni mindenkit, hogy a szavazás eredményéről kapott értesítést őrizze meg, és lehetőség szerint küldje meg részemre e-mailben az originalhoney2.0@gmail.com címre.

Egyrészt szeretném hamarosan a támogatói szavazatot leadók névsorát feltüntetni (már aki hozzájárulását adja), a petíciós felhívás által igénybe vett felületeken lehetőség szerint. Másrészt világos képet szeretnék kapni a petíciós kampány ideje alatt is a támogatói szavazatok tekintetében a méhészek és a mézfogyasztók arányának megbecsülésében. Az utóbbi a hatékony kampány további szervezése szempontjából fontos.

Szándékaim szerint remélhetőleg már a jövő év nyarán, őszén egy egyedi termékinnovációt tartalmazó főleg EU piacra szánt méz termékcsalád csomagolását szeretném megkezdeni egy támogatói szavazatokat leadó méhésztársak tulajdonában álló mézüzemből mely által kiemelt áron elsőként a támogató szavazatokat leadók készleteit kívánjuk piacra juttatni.

A támogatói szavazatot leadók további elsőbbségéről, előnyeiről a későbbiekben nyújtok tájékoztatást.

Köszönettel: Tóth Zoltán


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.12.28. 17:07 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.10.07. 18:27
Hozzászólások: 77
tsanyi írta:
TóthZoltán írta:
.....A rizsszirupból szintén gyantatechnológiával távolítható el legkönnyebben, legolcsóbban a fölös víz......
Tóth Zoltán


Zoltán!
Te tisztában vagy a gyanta technológia alapjaival???????
A víz eltávolítására vannak régebbi, jól bevált módszerek is.
Szerintem kérd meg Arisztaioszt és küld neked a gyantatechnológiáról anyagot.



tsanyi!

Na ne viccelj, honnan veszed a bátorságot, hogy megkérdőjelezz ebben a kérdésben?
Az egy dolog amit elhintenek és bemutatnak, és egy másik dolog ahogy a gyakorlatban alkalmazzák.
A jól bevált módszerek...:-)
A régi jól bevált módszereket még az atka elleni kezelésben is felejtendő manapság, a víztartalmat sem úgy csökkentik már ahogy régen vagy ahogyan dokumentálják.
Ma már csak a víz eltávolításában közös a régi jól bevált módszer a jelenlegivel.
Azt hogy valamit másképp tudtál, noha az akár 3-5-10 éve még úgy működött, de mára megváltozott attól még nem kell idegesnek lenni és megkérdőjelezni a másikat, főleg nem akkor amikor érted is dolgozik!
Tudomásul kell venni, senki nem fogja az orrunkra kötni a titkos technológiáit. Az már a mi felkészültségünkön múlik, hogy képesek vagyunk-e leleplezni az iparszerű mézhamisítást vagy hagyjuk tönkremenni az ágazatot.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.12.28. 16:40 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 06:37
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: Tolna megye
A karácsony és az arra készülődés nekem a családomról szólt, így nem igazán a méhészet volt a legfontosabb számomra az elmúlt napokban.
Jó fórumozó módra visszaolvastam a hozzászólásokat és egy kis lelkiismeret furdalással gyorsan támogattam a petíciót, de a tsanyi utolsó hozzászólásával valahogy olyan érzések támadtak bennem, hogy a legmegfelelőbb ember képviseli az ügyet?
Az a mondat sem teljesen megfogható számomra, hogyha sikerre visszük a petíciós kampányt, akkor a problémáink megoldódnak.
Nem sokkal összetettebb és bonyolultabb a problémáink kérdésköre?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.12.28. 12:10 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
TóthZoltán írta:
.....A rizsszirupból szintén gyantatechnológiával távolítható el legkönnyebben, legolcsóbban a fölös víz......
Tóth Zoltán


Zoltán!
Te tisztában vagy a gyanta technológia alapjaival???????
A víz eltávolítására vannak régebbi, jól bevált módszerek is.
Szerintem kérd meg Arisztaioszt és küld neked a gyantatechnológiáról anyagot.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.12.28. 12:06 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 06:37
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: Tolna megye
Meddig él ez a petició támogatási lehetőség?
230 vagy a 231 én vagyok


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.12.28. 12:01 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.10.07. 18:27
Hozzászólások: 77
http://www.szon.hu/az-ukrajnabol-es-azs ... al/3313932

Élelmiszerkönyvre hivatkoznak a cikkben, az pedig nem tartalmaz sem előírást sem vizsgálatot sztirolt és divinil-benzolt illetőlen.
Csak olyan anyagot lehet megtalálni amit keresünk is. Ha nincs rá előírás nyilván nem lehet megtalálni sem benne.
A rizsszirupból szintén gyantatechnológiával távolítható el legkönnyebben, legolcsóbban a fölös víz.
Minden negatív piaci hatást közvetve vagy közvetlenül a világban egyre terjedő gyantatechnológia alkalmazása okozott.

Higgyétek el ha sikerre visszük a petíciós kampányt, megoldjuk a problémákat.

Köszönjük szépen a támogató szavazatokat!! Csak így tovább!!

Üdvözlettel: Tóth Zoltán[/quote]


Nyilván meg lehet találni előírás nélkül is, de ott és akkor a vizsgálatok előírásait, módszereit és igényét az élelmiszerkönyv rendelkezései határozzák meg és nem kötelessége az ott dolgozóknak mindenáron megtalálni a keresett kémiai szennyeződést főleg ha nem is tudják, hogy mit kell keresniük.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.12.28. 11:39 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.10.07. 18:27
Hozzászólások: 77
Tükör írta:
Hapiary írta:
szasa77 írta:
http://www.szon.hu/az-ukrajnabol-es-azsiabol-behozott-ketes-eredetu-olcso-mezet-keverik-a-hazaival/3313932

A hatóság gyenge.....


Sajna ezek valószínűleg nem gyantaszűrt mézek.

Etienne Bruneau a tavasszal Malmőben az európai profik kongresszusán olyan diagramokat mutatott, amiken az látszott hogy India és Ukrajna mézexportja egyenes arányban nő a kínai rizsszirup importjukkal. Gödöllőn ezeket az ábrákat nem mutatta be, pedig a jéghegyes képe után ezt is vártam.
Ami különösen érdekessé és főleg gyanússá teszi ezen országok mézexport diagramját szerinte, hogy mióta a rizsszirup importjuk emelkedik, azóta ez a diagram lineárisan emelkedik, míg azelőtt a fűrészfogas képet mutatott, természetesen a méztermés függvényében.
Na ezért biztató, amiről Bükk írt. Hátha megmozdul valami...


Élelmiszerkönyvre hivatkoznak a cikkben, az pedig nem tartalmaz sem előírást sem vizsgálatot sztirolt és divinil-benzolt illetőlen.
Csak olyan anyagot lehet megtalálni amit keresünk is. Ha nincs rá előírás nyilván nem lehet megtalálni sem benne.
A rizsszirupból szintén gyantatechnológiával távolítható el legkönnyebben, legolcsóbban a fölös víz.
Minden negatív piaci hatást közvetve vagy közvetlenül a világban egyre terjedő gyantatechnológia alkalmazása okozott.

Higgyétek el ha sikerre visszük a petíciós kampányt, megoldjuk a problémákat.

Köszönjük szépen a támogató szavazatokat!! Csak így tovább!!

Üdvözlettel: Tóth Zoltán


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.12.27. 11:56 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.08.27. 10:05
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Felső-Bácska
http://www.baon.hu/a-hatosagok-szerint- ... yos-700088


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.12.26. 10:48 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2016.01.22. 17:50
Hozzászólások: 85
Tartózkodási hely: Debrecen, Nagycsere
Sikerült!
A petíció támogatása beküldve! 209

_________________
A Méhek nem is olyan gyorsak mint hisszük, csak nem tudnak lassabban zümmögni! :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.12.25. 19:17 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Szép új világ (?): megporzó robotméhek
http://www.beeculture.com/catch-buzz-cr ... ate-crops/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.12.25. 11:20 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.10.07. 18:27
Hozzászólások: 77
Tisztelt Méhésztársak!

Köszönjük szépen az eddigi szavazatokat, lassan 200-nál járunk.

A petíciónak néhány napja önálló facebook oldala is van ahonnan, könnyen megosztható mindenkinek ismerősei számára.

Másoljátok be a keresőbe, és lépjetek be már akinek van profilja:

https://www.facebook.com/mondjuknemetam ... ltmezekre/

Osszátok, terjesszétek, szavazzatok!

Üdv.: Tóth Zoltán


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.12.25. 09:26 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.01.31. 20:25
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: Magyaregregy, Baranya megye
187. támogató :)
TóthZoltán írta:
Tisztelt Méhésztársak!

Nagyon szépen köszönjük a támogatói szavazatokat.

A petíció támogathatóságáról közzétett felhívásom óta eltelt nagyjából 1 hét alatt a támogatói szavazatok száma átlépte a 100-as határt ami kezdésnek egyáltalán nem rossz, ha figyelembe vesszük a petíciók általános támogatottságát pillanatnyilag megfelelőnek tekinthető.

Természetesen ennél sokkal többre van szükség, ez a petíció akkor tölti be teljesen rendeltetését, ha az EU mézfogyasztók legszélesebb köréhez eljut.

Tájékoztat kockázatokról, megelőz hibás fogyasztói döntéseket, felelős fogyasztói tudatot erősíti, mint ahogyan a méhészek elkötelezett magatartását is növeli a mézfogyasztók védelmében.

Az első hét tapasztalatainak kedvező benyomásai alapján megkezdjük a kampány nemzetközi kiterjesztését .

Indulásként angol, német, francia és olasz nyelven egy felhívás, illetőleg egy adott nyelven a petícióra vezető linkkel bővített bejegyzés fog rendelkezésre állni 1-2 napon belül.

A terv a közösségi média megosztásokban rejlő szinte hihetetlen erejére és gyorsaságára alapoz. A terv lényege, hogy mindenkinek van külföldön rövidebb-hosszabb ideig az EU tagállamaiban élő ismerőse, barátja, rokona esetleg még családtagja is, akik többnyire közösségi portálokon ismerősükként is megtalálhatók.

Szóval Őket kellene megkérni, hogy a felhívás megosztásával segítsék figyelemfelkeltő munkánkat.

A patent.beehive@gmail.com vagy originalhoney2.0@gmail.com e-mail címen vagy a facebook méhészcsoportokon keresztül küldött üzenetben jelezzétek nekem ez irányú segítségeket.

Üdvözlettel: Tóth Zoltán









[/quote]

_________________
imre.mehesz@freemail.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.12.25. 00:45 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
Tükör írta:
........ Hátha megmozdul valami......

Reméljük nem csak ez :P : http://parameter.sk/mozgolodik-szupervu ... poly-alatt

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.12.24. 23:56 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Hapiary írta:
szasa77 írta:
http://www.szon.hu/az-ukrajnabol-es-azsiabol-behozott-ketes-eredetu-olcso-mezet-keverik-a-hazaival/3313932

A hatóság gyenge.....


Sajna ezek valószínűleg nem gyantaszűrt mézek.

Etienne Bruneau a tavasszal Malmőben az európai profik kongresszusán olyan diagramokat mutatott, amiken az látszott hogy India és Ukrajna mézexportja egyenes arányban nő a kínai rizsszirup importjukkal. Gödöllőn ezeket az ábrákat nem mutatta be, pedig a jéghegyes képe után ezt is vártam.
Ami különösen érdekessé és főleg gyanússá teszi ezen országok mézexport diagramját szerinte, hogy mióta a rizsszirup importjuk emelkedik, azóta ez a diagram lineárisan emelkedik, míg azelőtt a fűrészfogas képet mutatott, természetesen a méztermés függvényében.
Na ezért biztató, amiről Bükk írt. Hátha megmozdul valami...

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.12.24. 19:27 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.10.07. 18:27
Hozzászólások: 77
Hapiary írta:
szasa77 írta:
http://www.szon.hu/az-ukrajnabol-es-azsiabol-behozott-ketes-eredetu-olcso-mezet-keverik-a-hazaival/3313932

A hatóság gyenge.....



A fenti cikkre már reagáltam is kiegészítést küldve a szerkesztőségnek, és a petícióra is felhívtam a figyelmet elérhetőségeket csatolva, amikor már megtehetem be fogom másolni ide a fórumra.

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kívánok!

Üdvözlettel: Tóth Zoltán


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.12.24. 15:05 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.13. 10:53
Hozzászólások: 216
szasa77 írta:
http://www.szon.hu/az-ukrajnabol-es-azsiabol-behozott-ketes-eredetu-olcso-mezet-keverik-a-hazaival/3313932

A hatóság gyenge.....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.12.23. 16:39 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.20. 05:44
Hozzászólások: 212
http://www.szon.hu/az-ukrajnabol-es-azs ... al/3313932


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.12.23. 13:08 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
http://www.nlcafe.hu/gasztro/20161223/k ... virag-mez/

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.12.23. 08:49 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.06. 11:54
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Sz-Sz-B Mérk
TóthZoltán írta:
Tisztelt Méhésztársak!

Segítség lépésről-lépésre az EU Petíciós portálján való regisztrációhoz és a petíció támogatásához.

Tájékoztató mellékletben csatolva.

Üdv.: Tóth Zoltán

Köszönöm Zoli!
Igy már nekem is sikerült!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.12.22. 22:39 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.10.14. 12:01
Hozzászólások: 687
Tartózkodási hely: Pécs
Méhésztársam!
Sokszor mondod: ezt, vagy azt kéne tenni odafönt!
Ezt az egyszerű dolgot tedd meg idelent!
Attila


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.12.22. 22:02 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.10. 20:54
Hozzászólások: 326
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Kedves Méhésztársak!

A 126 gombócból is kevés, 5 percet kellene csupán foglalkozni a problémával.
A főmenünél is lehet látni a támogatott petíciókat.
Bizonyára sok méhésztárs csak egyszer kattintott mert nehogy már elhitessétek velem, hogy csak ennyiünket érdekel, érint az ügy. Mert ha csak valóban ekkora az aktivitás a profitéhség kifogja irtani a becsületes méhészeket.

_________________
"Nincs igazság és nincs emberiség.
Csak igazságok vannak és emberek."
Szerb Antal


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.12.22. 21:57 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.10.07. 18:27
Hozzászólások: 77
Tisztelt Méhésztársak!

Segítség lépésről-lépésre az EU Petíciós portálján való regisztrációhoz és a petíció támogatásához.

Tájékoztató mellékletben csatolva.

Üdv.: Tóth Zoltán


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.12.22. 15:57 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.13. 22:28
Hozzászólások: 253
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar
Igen, ezt én is észre vettem, nehogy ne legyen egyszer rákattintva érvényes. Én a 85. Voltam


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.12.22. 15:55 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.02.23. 21:25
Hozzászólások: 135
Nekem 2x kellett rányomnom a petíció támogatására, hogy sikeres legyen. Csak ezek után változott a petíció támogatása gomb "Támogatás visszavonása" gombra, ami jelzi, hogy a támogatás sikeres volt. Ezt csak azért írom le, mert a sikeres támogatást követően szintén 115-nél tartunk, ami érdekes. Akinek van ideje nézze meg, hogy nála is "Támogatás visszavonásá-ra" változott-e a gomb. Ha nem, akkor feltehetően nem volt sikeres a támogatása. Elvileg a sikeres támogatását követően email-t is kell kapnia mindenkinek ezzel a szöveggel: "You have just added your online support to petition 0432/2016."


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára perlaki.gabor 2016.12.22. 15:58-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.12.22. 15:24 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
115.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.12.22. 12:01 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.10.14. 12:01
Hozzászólások: 687
Tartózkodási hely: Pécs
Támogatva.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.12.22. 10:44 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
TóthZoltán írta:

Az első hét tapasztalatainak kedvező benyomásai alapján megkezdjük a kampány nemzetközi kiterjesztését.




Biztosan sokat segíthetne egy nemzetközi médiacég,mint 2009-ben a SPIEGEL tette német méhészek érdekében.
Egy próbát megér hátha,méhészet mindig érdekes téma: David_Gordon_Smith@spiegel.de,és Daryl_Lindsey@spiegel.de


Történet röviden:német hobbi méhész mézét elégették(!),mivel egy rutin vizsgálaton GMO virágport találtak a mézében.
A virágpor a telephelyének közelében lévő kísérleti MONSATO kukorica táblából származott.
Mindeközben Németország az időtájt több 10.000 tonna mézet importált Argentínából ahol a mezgaz. GMO alapon
nyugszik!
Miután SPIEGEL révén a hír eljutott a világba,sokan szóvá tették felfigyeltek rá.
Végül-sok év múlva-német méhészek pert nyertek az EU Bíróságon.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.12.22. 10:29 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Tomi!

Közel 7000 felhasználóból plusz a vendégekből 100?
Ennyire érdekli a méhészeket a jövőjük?

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.12.22. 10:00 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
csoky írta:
Általános Magyar mentalitás

Csoky!
Legalább Te ne!

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.12.22. 09:33 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.02.02. 12:49
Hozzászólások: 570
Tartózkodási hely: Dél Borsod
Szevasztok!
A Facebookra,az ottani méhészklubra is fel lehetne rakni..ott is vagyunk elég sokan!

_________________
Bízzunk Istenben,és tartsuk szárazon a puskaport!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.12.22. 09:04 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.01. 18:16
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Csongrád megye
Én nem számítok , de sokan inkább nem vesződnek vele mert nem értik!Ha rejtvényesdit kell játszani akkor ne csodálkozzál a száz egynéhány támogatás miatt! Én is azt szeretném ha minél többen lennénénk. Egyszerűsíteni kell közérthetően .

_________________
A szánalom ingyen van , de az irigységért meg kell dolgozni!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.12.22. 08:44 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Magyarul:

https://petiport.secure.europarl.europa ... 25C5%2591l?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.12.22. 08:44 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Nem akarlak megsérteni, de egy szikrát sem beszélek más nyelvel mint a Magyar mégis sikerült a regisztráció.
Általános Magyar mentalitás azt keresni hogyan nem lehet megcsinálni, ahelyett, hogy azt keresné hogyan oldja meg.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.12.22. 08:36 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.01. 18:16
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Csongrád megye
Sokat segítene ha magyarul lenne a szöveg !!

_________________
A szánalom ingyen van , de az irigységért meg kell dolgozni!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.12.21. 22:44 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Eléggé szomorú, hogy még csak 100-an támogatják.
Úgy állnak hozzá mintha fizetni kellene érte.
A méhészek zöme tényleg mást sem tud csak sírni, és várni, hogy esetleg más kikaparja nekik a gesztenyét.
Szégyellheti magát mindenki aki nem veszi a fáradtságot sem, hogy az ügy mellé álljon!
:merg

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.12.21. 21:56 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.10.07. 18:27
Hozzászólások: 77
Tisztelt Méhésztársak!

Nagyon szépen köszönjük a támogatói szavazatokat.

A petíció támogathatóságáról közzétett felhívásom óta eltelt nagyjából 1 hét alatt a támogatói szavazatok száma átlépte a 100-as határt ami kezdésnek egyáltalán nem rossz, ha figyelembe vesszük a petíciók általános támogatottságát pillanatnyilag megfelelőnek tekinthető.

Természetesen ennél sokkal többre van szükség, ez a petíció akkor tölti be teljesen rendeltetését, ha az EU mézfogyasztók legszélesebb köréhez eljut.

Tájékoztat kockázatokról, megelőz hibás fogyasztói döntéseket, felelős fogyasztói tudatot erősíti, mint ahogyan a méhészek elkötelezett magatartását is növeli a mézfogyasztók védelmében.

Az első hét tapasztalatainak kedvező benyomásai alapján megkezdjük a kampány nemzetközi kiterjesztését .

Indulásként angol, német, francia és olasz nyelven egy felhívás, illetőleg egy adott nyelven a petícióra vezető linkkel bővített bejegyzés fog rendelkezésre állni 1-2 napon belül.

A terv a közösségi média megosztásokban rejlő szinte hihetetlen erejére és gyorsaságára alapoz. A terv lényege, hogy mindenkinek van külföldön rövidebb-hosszabb ideig az EU tagállamaiban élő ismerőse, barátja, rokona esetleg még családtagja is, akik többnyire közösségi portálokon ismerősükként is megtalálhatók.

Szóval Őket kellene megkérni, hogy a felhívás megosztásával segítsék figyelemfelkeltő munkánkat.

A patent.beehive@gmail.com vagy originalhoney2.0@gmail.com e-mail címen vagy a facebook méhészcsoportokon keresztül küldött üzenetben jelezzétek nekem ez irányú segítségeket.

Üdvözlettel: Tóth Zoltán









[/quote]


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.12.21. 11:45 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.10. 20:43
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Gödöllő
Petíció támogatva:97.

_________________
Üdvözlettel: Aurelius


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.12.21. 11:14 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Bár már majdnem szakállas hír, de megérdemli az olvasgatást:

https://www.nak.hu/agazati-hirek/mezoga ... ulas-nincs

Lengyel Péter nyilatkozatát meg majd kommentálják a nálam higgadtabbak...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2016.12.19. 09:32 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
http://www.agroinform.com/gazdasag/ninc ... -30787-001

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 167 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.