Pontos idő: 2024.03.29. 00:25

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 494 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Méz kimelegítés és csomagolás
HozzászólásElküldve: 2009.08.25. 20:36 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
zsolti írta:
Újrabogaras írta:

Ha a műanyag hordókat kitiltják, nagy gond szakad a nyakunkba.

Lesz egy rahedli hordó eladó! 8-)

Kedvező áron 20-30db-ot vennék! (Ez komoly!)

Embörök ez műbalhé.... :twisted:
Tud valaki pl. olyan üveg edényről amelynek tartós méztárolási engedélye van ......? :ut :ut
Pedig az üvegek közt is komoly különbségek vannak összetételre is .......
Méhésztársunk szeretné a saját bótját bevezetni. :P ;)

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz kimelegítés és csomagolás
HozzászólásElküldve: 2009.08.25. 20:22 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Újrabogaras írta:

Ha a műanyag hordókat kitiltják, nagy gond szakad a nyakunkba.


Lesz egy rahedli hordó eladó! 8-)

Erről jut eszembe a vicc a kínaiakról meg a székelyekről, de ezt már a másik topikban.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz kimelegítés és csomagolás
HozzászólásElküldve: 2009.08.25. 20:10 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.10.31. 22:26
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Lovasberény Fejér m
Könyörgök! Senki ne adjon meggondolatlan tanácsot!
A múanyagok jelentős része így az általunk használt polietilén hordó jól bírja a szerves savakat, nem károsodik tőle, nem oldódik bele. Korrekt kezelés mellett többször felhasználható, és OLCSÓ.

Amit nem szabad:

-idegen anyagot tenni benne (cefre benzin, oldószerek trágya, kétrány, zsír, stb)
-koszosan hagyni
-hagyni befülledni

Tudomásul kell venni, hogy a polietilén hordókat tisztán, szárazon kell tárolni.
Ha a műanyag hordókat kitiltják, nagy gond szakad a nyakunkba.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz kimelegítés és csomagolás
HozzászólásElküldve: 2009.08.25. 18:55 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
Mehesztars!
A témában írt hozzászólásaidat ísmételten átolvasva egyértelmű számomra, hogy Téged esetleg másodlagosan érdekel a magyar méhész és méz sorsa. Nem emlékszem, hogy bármely fórumon (EDDIG!!!) hallottam/olvastam volna arról, hogy a nemzetközi piacon a magyar mézet azért veszik tőlünk nyomott áron mert a pörgetés és a felvásárló átcsomagolása között műa. hordóban tároljuk! A kinti kereskedő meg már bevizsgált, élelmiszer tárolásrára alkalmas pl. pacsai hordókban kapja.
De ha ezáltal tényleg romlott volna a minősége mitől javul meg hirtelen amikor kicsomagolva kint olyan szép áron kerül a polcra?:?
Lenne még néhány gondolatom, de kár az időért.
Miután felvetésedben egyértelmű önös üzleti érdeket /lehetőséget/ látok (műméz után műbalhé az új hordóbiznisz érdekében!?), ezért részemről a vita lezárva.

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz kimelegítés és csomagolás
HozzászólásElküldve: 2009.08.25. 18:49 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.17. 00:07
Hozzászólások: 162
Tartózkodási hely: Tiszaigar JNKSZ.
Én teherautóval dolgozom , nagyon sk mméhészt láttam júliusban utánfotóval igyekezni a vándortanyára, és bizony nagyon sok még az alumínium kanna, meg a horganyzott pörgettő.

_________________
Üdv gyuszka


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz kimelegítés és csomagolás
HozzászólásElküldve: 2009.08.25. 18:38 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 06:06
Hozzászólások: 514
Tartózkodási hely: Vaspör
Nem ide tartozik,de a saválló edényben tárolt bor is rossz ízű.A fa még mindig az igazi.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz kimelegítés és csomagolás
HozzászólásElküldve: 2009.08.25. 18:12 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.23. 08:31
Hozzászólások: 193
Idén benne hagytam a pergetőben ami saválló(EU előirás)5kg mézet 3 hétre, miután leengedtem megkostóltam és felfedeztem hogy olyan külőnleges zamata lett mint amilyet a piacon árusitó méhésznél éreztem minden mézénél az enyémnél meg soha,kicsit olyan mint mikor megnyaljuk a vasat vagy az elemet.Tudni való hogy az EU arra ad támogatást vagy ir elő kötelezően amit megfelelően erős gazdasági érdek csoportok lezsiroznak megfelelő módszerekkel,természetesen "a mi érdekünkben", "számukra üzlet" céllal,ilyenkor bevetnek minden féle bla-blát módszert és pénzt a "dőntéshozók"megdolgozására,a valóság ,az igazság ,az unió lakóinak érdeke vagy egészsége rohadtul nem érdekli őket ,az csak a bla-blá -ban szerepel."méhésztárs "is nyomja a bla-blát , a gőrény szöveg a muzsáról és a fegyverekről valamelyik homokos irodalmi lapban biztos nagy-nagy ünneplést ,ovációt váltana ki( oh és ahh ,müvelt finom ember),az ilyen emberek vagy megjátszák magukat vagy elvekért képesek tőnkre tenni a világot maguk körül .


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz kimelegítés és csomagolás
HozzászólásElküldve: 2009.08.25. 17:40 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 06:06
Hozzászólások: 514
Tartózkodási hely: Vaspör
Megint én.Régen az aluminium kanna is jó volt,most saválló kell.Anyám konyhán dolgozott,a vadonat új edényeket eldobták,és savállót vettek.Szerintem aki kitalálta saválló termékeket forgalmazhat. :evil: .Az a méhész aki drága tároló edényeket akar bevezetni az maga ellen van.Majdha én is saválló edényból üvegezem a mézet,drágább lesz?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz kimelegítés és csomagolás
HozzászólásElküldve: 2009.08.25. 17:26 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 06:06
Hozzászólások: 514
Tartózkodási hely: Vaspör
Üdv.Nekem az a tapasztalatom,bár inkább más méhészetben láttam,hogy amilyen hordó van abba viszik a mézet.Kék,fehér,sötétkék.Namármost én úgy tudom,csak az a hordó felel meg,amit megjelöltek egy emblémával,kés,villa.Tehát élelmiszer ipari műanyagból van.Ez újonnan 6000-7500. ft.A sima kéket 2000-2500 ért veszem.Szerintem,nem kéne ezt bonyolítani,mert így is elég sok szabály,ellenörzés van.Még csak az kéne,hogy 10-15000 ft-os hordókat kelljen venni.Ami csak addig új amíg el nem viszik.Nehogy azt higgyük,hogy külföldön minden szép,és jó.Mi már így is túlvagyunk szabályozva szerintem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz kimelegítés és csomagolás
HozzászólásElküldve: 2009.08.25. 16:55 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.08.22. 03:19
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Fejér megye
sandro5555 írta:
Szerintem" méhésztársnak" már meg van az ötlete a megfelelő tároló eszkőzre ,ami természetesen méregdrága főként hogy tanusitják hogy megfelel ,"méhésztárs" gondolom már lezsirozta a magyarországi forgalmazást a saját hasznára .Ugy alakult hogy 2-3-szoros áron lehet eladni a "megfelelö"termékeket ha azokat kötelezővé teszik a hatóság által,ezek a termékek általában lényegében csak a pecsétben külőnbőznek az olcsobb változattól,meg abban hogy elötte nagy mübalhét csaptak a bevezetése érdekében.TILTSUK BE az összes tejtermék, dobozos üditő ,müanyagba csomagolt élelmiszer forgalmazását.Semmi baj nincs velük ,pedig nem csipem a feldolgozó cégeket."Méhésztárs"csak idézőjelbe méhésztárs,valójában kupec. :merg :merg :merg :merg :merg :ut :ut :ut :ut :ut :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:



Ha valaki csupán ennyire képes, vajon miért ragad tollat?

Máskülönben pedig: fegyverek közt hallgatnak a múzsák…

Adja meg a címét, felkeresem Önt!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz kimelegítés és csomagolás
HozzászólásElküldve: 2009.08.25. 14:55 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.23. 08:31
Hozzászólások: 193
Szerintem" méhésztársnak" már meg van az ötlete a megfelelő tároló eszkőzre ,ami természetesen méregdrága főként hogy tanusitják hogy megfelel ,"méhésztárs" gondolom már lezsirozta a magyarországi forgalmazást a saját hasznára .Ugy alakult hogy 2-3-szoros áron lehet eladni a "megfelelö"termékeket ha azokat kötelezővé teszik a hatóság által,ezek a termékek általában lényegében csak a pecsétben külőnbőznek az olcsobb változattól,meg abban hogy elötte nagy mübalhét csaptak a bevezetése érdekében.TILTSUK BE az összes tejtermék, dobozos üditő ,müanyagba csomagolt élelmiszer forgalmazását.Semmi baj nincs velük ,pedig nem csipem a feldolgozó cégeket."Méhésztárs"csak idézőjelbe méhésztárs,valójában kupec. :merg :merg :merg :merg :merg :ut :ut :ut :ut :ut :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz kimelegítés és csomagolás
HozzászólásElküldve: 2009.08.25. 07:52 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.10.31. 22:26
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Lovasberény Fejér m
tsanyi írta:
Kedves Újrabogaras!
Újrabogaras írta:
Az általunk használt műanyag hordók anyaga bevizsgált, tanúsítottan megfelel az élelmiszeripari primer csomagolóanyagokkal szemben támasztott követelményeknek. Másképp nem is forgalmazhatnák.
Ugye ez csak vicc???
Vagy még soha nem adtál el nagyban mézet??? :D :D :D :D :D :D

Nem vicc. Minden forgalmazott primer élelmiszercsomagoló anyag megfelelőségét tanúsítani kell. A vicc az, ahogy a hordókat vásárlás után kezelik, amivel töltik, ürítik, (nem) tisztítják, ütik-verik. A felvásárlók, a mézüzemek és sajnos a méhészek is.Persz nem mindenki, de jó néhányan.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Saját érdekünkben, fel kellene zárkóznunk nyugat-Európa mézp
HozzászólásElküldve: 2009.08.25. 06:36 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
mehesztars írta:
Nagyon jó, hogy van ez a méhészfórum, ám attól lesz igazán jó, ha ki tudjuk mozdítani a magyar méhészetet ebből a sok esetben nagyon is nem kívánatos kátyúból. Ki kell mozdulnunk? Szerintem igen. Lehet, hogy ez általánosításnak nevezhető!?

Üdv.: méhésztárs


Tegyük fel, hogy igazad van göngyöleg ügyileg! Szerinted mi kéne hogy legyen az első lépés a megoldás felé?

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Saját érdekünkben, fel kellene zárkóznunk nyugat-Európa mézp
HozzászólásElküldve: 2009.08.25. 03:39 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.08.22. 03:19
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Fejér megye
nabisadmin írta:
mehesztars írta:
Saját érdekünkben, mielőbb fel kellene zárkóznunk nyugat-Európa mézpiacához…
Üdv.: mehesztars

Szerintem jó a felvetésed csak az a baj vele, hogy a problémát általánosságban vizsgálod. A méz tárolására használt edényeket két termelői csoportra kell osztani, saját mézüket tároló, kicsomagoló és értékesítő méhészekre valamint kizárólag nagyban , mézfelvásárlóknak értékesítő méhészekre.

Az előbbiektől elvárható a méz szakszerű tárolása és kezelése.

A második csoportba csak a szakszerű kezelést lehet megoldani, mert aki így ad el az tudja, hogy gyakorlatban minden a felvásárlótól függ. Ma Magyarországon nem tudok elképzelni olyan felvásárlót aki hajlandó lenne akár több ezres hordókészletét iszonyú költségen német minőségre cserélni.
Ma melyik méhész vállalja azt, hogy beruház ilyen eszközökre ami neki ugyanolyan iszonyú költség, majd eladáskor átfejtegeti a felvásárló 120 l mű.a.hordóiba? Mennyi pluszmunka, az átfejtés veszteséges, a mézárban nem köszön vissza ez a többlet amivel Te szakszerűen kezeled a mézet.
Várom a többi véleményt.



Válaszodnak az első felével egyetértek!

A második részét illetően vannak gondjaim:

- szerinted rendben van a mai Magyarországon az un. nagybani mézfelvásárlás?

- ki és mikor vizsgáltatta be, kompetens magyar hatósággal a 120 lit. műanyag hordókat "tartós méztárolás" tekintetében?

- ne haragudj, de nem kell átfejteni a mézet, ha leszokunk arról a helytelen gyakorlatról, hogy ekkora méretű hordóban tároljuk a mézet. Vajon kinek jó ez? A méhésznek biztosan nem! Valamikor el kellene indulni a jó felé, s hogy a változás nem egy-két évnek lesz az eredménye azzal tisztában kell lennünk...

- a tisztelet hangján kérdezlek; - láttad e már a magyar átlagmésznek a méztárolásra használatos megoldását? Én nagyon sok helyen láttam, sajnos. Ez a dolog nagyon nincs ám rendben, mert sajnos több, komoly sebből is vérzik.

Remélem képesek leszünk értelmesen, elegáns stílusban társalogni erről a témáról, mert ha igen az előbbre viszi a dolgainkat. Nagyon jó, hogy van ez a méhészfórum, ám attól lesz igazán jó, ha ki tudjuk mozdítani a magyar méhészetet ebből a sok esetben nagyon is nem kívánatos kátyúból. Ki kell mozdulnunk? Szerintem igen. Lehet, hogy ez általánosításnak nevezhető!?

Üdv.: méhésztárs


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Saját érdekünkben, fel kellene zárkóznunk nyugat-Európa mézp
HozzászólásElküldve: 2009.08.25. 03:22 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.08.22. 03:19
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Fejér megye
zsolti írta:
mehesztars írta:
Én úgy gondolom, hogy nekünk magyar méhészeknek is, mielőbb tanácsos lenne felzárkóznunk ehhez az élelmiszer termelési- és élelmiszer kezelési technológiai színvonalhoz.

Üdv.: mehesztars


Szerintem ezzel az ötlettel inkább a mezkereskedok.hu címen kopogtass. 8-)



Vajon miért? Pl. a méz kimelegítése? Tárolás? Szűrés?

Üdv.: méhésztárs


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz kimelegítés és csomagolás
HozzászólásElküldve: 2009.08.25. 03:16 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.08.22. 03:19
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Fejér megye
tsanyi írta:
Kedves méhésztárs!
Bizonyára kezdő vagy, tele jó akarattal ....
De nagyban csak olyan göngyöleget tudsz használni amelyet a felvásárlód tud cserélni ......
Különben elég ciki lenne az inox hordók helyett bóvli műanyagot kapni ......
Kezdő mivoltodat erősíti ,hogy nem tudod, hogy az export egyszer használatos fémhordókban zajlik....(made in:Zalaszentmihály)

Kedves Újrabogaras!
Újrabogaras írta:
Az általunk használt műanyag hordók anyaga bevizsgált, tanúsítottan megfelel az élelmiszeripari primer csomagolóanyagokkal szemben támasztott követelményeknek. Másképp nem is forgalmazhatnák.
Ugye ez csak vicc???
Vagy még soha nem adtál el nagyban mézet??? :D :D :D :D :D :D



Kedves kolléga!

Nem vagyok kezdő! Sajnos nem. Személyesen is, majd levélváltásban is tisztáztam az OÉTI-vezető laboránsaival ezt a kérdéskört.

Sajnos a 120 literes műanyag hordókra kiadott OÉTI-engedélyek nem tartalmaznak un. "tartós méztárolásra" vonatkozó adatokat, mert eddig még senki sem rendelte meg ezt a fajta bevizsgálást. (Kissé költséges!)

Az egyik legnagyobb gyártó cégnek a minőségbiztosító mérnökével is megbeszéltem, aztán le is leveleztem ezt a kérdéskört. Még csak nem is hallott arról, hogy a méznek eléggé magas és rendkívüli módon összetett szerves sav tartalma van. Megkért az erre vonatkozó vizsgálati anyagok értékelését tartalmazó dokumentumoknak az átadására.

Azt szeretném még mondani, hogy szívesen cserélek gondolatot ezekről a dolgokról, s nem áll szándékomban senkit sem megbántani. Én csak azt kívánom kihangsúlyozni, hogy a felvetett témában rejlő gondok nagyon nagyok... Sajnos!

Üdv.: méhésztárs


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Saját érdekünkben, fel kellene zárkóznunk nyugat-Európa mézp
HozzászólásElküldve: 2009.08.25. 03:02 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.08.22. 03:19
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Fejér megye
szigetivili írta:
Méhésztárs!

Eszmefuttatásodat olvasva az a benyomásom, hogy Te jártál egy-két bemutatóméhészetben és ebből messzemenő következtetéseket próbálsz levonnni.
Én a kint töltött (ausztria) pár év alatt a főnökömmel rendszeresen látogatott több tucat méhészetben (20-500 közötti állományok) nem láttam egyetlen általad leírt színtű méhészetet sem. Egy 1000 családosnál volt igazi kiszerelő üzem!
Két 500 cs-os, akik biomézként értékesítettek, 200 literes festett fémhordókban tartják és abból is melegítik, üvegezik ki (még tavaly is!) mézüket.

Bocs', nem vitatom, hogy jó lenne, ha meg tudnánk valósítani az általad leírtakat, de tapasztalatom szerint általában nem vagyunk így elmaradva ahogy lefested. (Tudod, az EU-s előírások csak az újabb tagokra vonatkoznak ilyen szigorúan és ezt ők kihasználják.
Csak a pontosítás kedvéért.
Üdv. Vili



Vili

Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy nem könnyű téma ez. Igen, az én életem úgy alakult, hogy jó néhány osztrák, német, olasz és svájci méhészetet láttam már. 1987-ben, a méhek őszi feletetésére volt szerencsém bevezetni a magyar piacra a műmézet. Műméz: cukornád szirup besűrítéséből származó 84-85 % cukrot tartalmazó finom anyag, melynek az akkori ára mindössze 45 %-a volt az invertcukorénak.

Ezt csupán azért is említem meg, hogy érzékeltessem; - nem vagyok én kezdő, sőt méhészként nehéz évtizedeket vészeltem át, s teszem ezt még ma is.

Tisztában vagyok én a magyar méhészek nem könnyű helyzetével, ám azt is tudom bizonyítani, hogy a "fémhordókban" exportra kiszállított magyar mézet tavaly is és az idén is a legolcsóbbak között kínálják a német piacon. Miért? Erről később fogok még szólni.

Sem az osztrákok, sem a németek nem veszik meg a magyar viasztömböket. Arra hivatkoznak, hogy a magyar viaszban több a paraffin, mint a méhviasz. Ez pl. az egyik magyarázata annak, hogy mézeink beltartalmi értéke nem felel meg a külpiaci kívánalmaknak.

Üdv. mehesztars


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz kimelegítés és csomagolás
HozzászólásElküldve: 2009.08.24. 22:26 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Kedves méhésztárs!
Bizonyára kezdő vagy, tele jó akarattal ....
De nagyban csak olyan göngyöleget tudsz használni amelyet a felvásárlód tud cserélni ......
Különben elég ciki lenne az inox hordók helyett bóvli műanyagot kapni ......
Kezdő mivoltodat erősíti ,hogy nem tudod, hogy az export egyszer használatos fémhordókban zajlik....(made in:Zalaszentmihály)

Kedves Újrabogaras!
Újrabogaras írta:
Az általunk használt műanyag hordók anyaga bevizsgált, tanúsítottan megfelel az élelmiszeripari primer csomagolóanyagokkal szemben támasztott követelményeknek. Másképp nem is forgalmazhatnák.
Ugye ez csak vicc???
Vagy még soha nem adtál el nagyban mézet??? :D :D :D :D :D :D

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz kimelegítés és csomagolás
HozzászólásElküldve: 2009.08.24. 19:38 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.10.31. 22:26
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Lovasberény Fejér m
A A szennyezésmentességet leginkább a szabadtéri kaptárak mögötti pergetések okán kérték számon. A fedett, tiszta pergetőhelyiséget hiányoltak. Az általunk használt műanyag hordók anyaga bevizsgált, tanúsítottan megfelel az élelmiszeripari primer csomagolóanyagokkal szemben támasztott követelményeknek. Másképp nem is forgalmazhatnák.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Saját érdekünkben, fel kellene zárkóznunk nyugat-Európa mézp
HozzászólásElküldve: 2009.08.24. 18:53 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
Méhésztárs!

Eszmefuttatásodat olvasva az a benyomásom, hogy Te jártál egy-két bemutatóméhészetben és ebből messzemenő következtetéseket próbálsz levonnni.
Én a kint töltött (ausztria) pár év alatt a főnökömmel rendszeresen látogatott több tucat méhészetben (20-500 közötti állományok) nem láttam egyetlen általad leírt színtű méhészetet sem. Egy 1000 családosnál volt igazi kiszerelő üzem!
Két 500 cs-os, akik biomézként értékesítettek, 200 literes festett fémhordókban tartják és abból is melegítik, üvegezik ki (még tavaly is!) mézüket.

Bocs', nem vitatom, hogy jó lenne, ha meg tudnánk valósítani az általad leírtakat, de tapasztalatom szerint általában nem vagyunk így elmaradva ahogy lefested. (Tudod, az EU-s előírások csak az újabb tagokra vonatkoznak ilyen szigorúan és ezt ők kihasználják.
Csak a pontosítás kedvéért.
Üdv. Vili

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Saját érdekünkben, fel kellene zárkóznunk nyugat-Európa mézp
HozzászólásElküldve: 2009.08.24. 07:03 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
mehesztars írta:
Én úgy gondolom, hogy nekünk magyar méhészeknek is, mielőbb tanácsos lenne felzárkóznunk ehhez az élelmiszer termelési- és élelmiszer kezelési technológiai színvonalhoz.

Üdv.: mehesztars


Szerintem ezzel az ötlettel inkább a mezkereskedok.hu címen kopogtass. 8-)

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Saját érdekünkben, fel kellene zárkóznunk nyugat-Európa mézp
HozzászólásElküldve: 2009.08.24. 06:54 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 03:59
Hozzászólások: 1006
Tartózkodási hely: Zimány
mehesztars írta:
Saját érdekünkben, mielőbb fel kellene zárkóznunk nyugat-Európa mézpiacához…
Üdv.: mehesztars

Szerintem jó a felvetésed csak az a baj vele, hogy a problémát általánosságban vizsgálod. A méz tárolására használt edényeket két termelői csoportra kell osztani, saját mézüket tároló, kicsomagoló és értékesítő méhészekre valamint kizárólag nagyban , mézfelvásárlóknak értékesítő méhészekre.

Az előbbiektől elvárható a méz szakszerű tárolása és kezelése.

A második csoportba csak a szakszerű kezelést lehet megoldani, mert aki így ad el az tudja, hogy gyakorlatban minden a felvásárlótól függ. Ma Magyarországon nem tudok elképzelni olyan felvásárlót aki hajlandó lenne akár több ezres hordókészletét iszonyú költségen német minőségre cserélni.
Ma melyik méhész vállalja azt, hogy beruház ilyen eszközökre ami neki ugyanolyan iszonyú költség, majd eladáskor átfejtegeti a felvásárló 120 l mű.a.hordóiba? Mennyi pluszmunka, az átfejtés veszteséges, a mézárban nem köszön vissza ez a többlet amivel Te szakszerűen kezeled a mézet.
Várom a többi véleményt.

_________________
Feri


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Saját érdekünkben, fel kellene zárkóznunk nyugat-Európa mézp
HozzászólásElküldve: 2009.08.24. 01:47 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.08.22. 03:19
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Fejér megye
Saját érdekünkben, mielőbb fel kellene zárkóznunk nyugat-Európa mézpiacához…


Elképesztő mértékű a lemaradásunk a nyugat-Európai méhészetekhez, ill. a mézpiacokhoz viszonyítva. Ez leginkább a méz termelésében, kezelésében, kiszerelésében és a tárolóedényeink tekintetében látszik szinte katasztrófálisnak.

Az általunk használt 120 literes, műanyag méztároló hordó egyáltalán nem praktikus, mert egyrészt nagyon nehezen kezelhető. Aki méztárolásra rendezkedik be, - legyen az felvásárló, vagy méhész -, annak tisztában kell lennie azzal, hogy ezek a műanyag hordók tartós méztárolásra nincsenek bevizsgálva. Tekintettel arra, hogy a méznek eléggé magas a szerves sav tartalma, - az alumínium tejeskannákhoz hasonló módon-, a műanyag edényt is megtámadja a méz és kisebb-nagyobb mennyiségben kioldja a gyártás során felhasznált alapanyagokat. A kioldott anyagok rontják a magyar méz minőségét, versenyképességét.

Ezen túl, a teli hordó 175-180 kg súlyú, evégett nagyon nehezen mozgatható, s a hordóban lévő méz kiolvasztása katasztrófálisan problémás dolog. Azt gondolom, ismert követelmény az, hogy a bekristályosodott mézet max. 35-40 C fokra szabad csak felmelegíteni, mert ezen a hőmérsékleten felül a méznek rendkívül gyorsan romlik a beltartalmi értéke, ill. az íz és zamatanyag tartalma is...

Németországban-, Ausztriában és Svájcban a gyorsan kristályosodó fajtamézet 12 kg-os, 25 kg-os, 40 kg-os tartós méztárolásra kifejlesztett, kifolyócsapos műanyag hordókban tárolják. Az akácmézet és a folyósabb erdei mézet, raklapokra szerelt 200-600 kg-os, s ugyancsak kifolyócsappal felszerelt Edelstahl edényekben, 23-24 C fokos, kristálytiszta kamrákban tárolják.

Ezek a méztároló helyiségek és edények, minden tekintetben megfelelnek a német-, osztrák és svájci élelmiszerhygiéniai törvényekben foglalt feltételeknek. Amint az bizonyára minden magyar méhész előtt ismeretes, az EU – tagállamok döntő többsége, elfogadja a szigorú német élelmiszeripari szabványokban foglaltakat és a magas színvonalat képviselő német gyártmánytechnológiai eljárásokat is. A legtöbb EU-tagállam gyártó-fejlesztő cégei, termelésüket, ill. termékeiket igyekszenek a német élelmiszeripari követelményekhez igazítani, azokkal szinkronba hozni. Én úgy gondolom, hogy nekünk magyar méhészeknek is, mielőbb tanácsos lenne felzárkóznunk ehhez az élelmiszer termelési- és élelmiszer kezelési technológiai színvonalhoz.

Üdv.: mehesztars


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz kimelegítés és csomagolás
HozzászólásElküldve: 2009.08.23. 21:37 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 03:59
Hozzászólások: 1006
Tartózkodási hely: Zimány
Atis írta:
Én még csak tervezem. De arra gondoltam, mi van, ha kiüvegezem még frissen, és az üvegezettet melegítem ki, amikor el kell adni? (na jó kicsivel előtte) Már van kibelezni való hűtő és 1kw-os rittal ventilátoros fűtőegység. Csak bekötött méz nem nagyon van. Már csak az a kérdés, hogy lesz-e kis hab a melegítéstől a tetején. (Még nem kellett kimelegítenem.)

Lesz.

_________________
Feri


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz kimelegítés és csomagolás
HozzászólásElküldve: 2009.08.23. 21:02 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1146
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
Én még csak tervezem. De arra gondoltam, mi van, ha kiüvegezem még frissen, és az üvegezettet melegítem ki, amikor el kell adni? (na jó kicsivel előtte) Már van kibelezni való hűtő és 1kw-os rittal ventilátoros fűtőegység. Csak bekötött méz nem nagyon van. Már csak az a kérdés, hogy lesz-e kis hab a melegítéstől a tetején. (Még nem kellett kimelegítenem.)

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz kimelegítés és csomagolás
HozzászólásElküldve: 2009.08.23. 08:39 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
vinifred írta:
tűzoltó írta:
Nekem ezzel csak az a bajom , hogy mit kezdek 180 kiló kimelegített mézzel. Ha nem tudom mindjárt kikilózni és eladni megint beköt. Aztán a sok kimelegítés megöli a mézet.



Tüzoltó !
Te még nem hallottál a bor fejtésről ? 4 db 35 liters kannába belefér a 180 kg . Ezzel meg oldod a problémád.
Nem te leszel az egyedüli aki így csinálja


Köszönöm, hogy segíteni akartál. Ezért tartom a mézem 30 literes hordócskákban. (Meg azért, hogy egyedül is mozgatni tudjam a hordót. szerkesztettem , hozzá egy hordozó fogantyút is amivel két ember kényelmesen viheti.) Csak így kicsit sok helyet foglal a sok kicsi edény. Szabad ezeket egymásra tenni? Még nem mertem megpróbálni.
De az az igazság, hogy még ezeket a kannákat sem érdemes nekem egyben kimelegíteni mert a karácsony előtti időszakot kivéve nem fogy egy fajta mézemből annyi , hogy a vége ne kötne be újra. A fajtaválasztékot meg igénylik a vevőim.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz kimelegítés és csomagolás
HozzászólásElküldve: 2009.08.23. 06:59 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.08.22. 03:19
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Fejér megye
Biboros írta:
csoky írta:
Ezek az elektromos mézmelegítők megfelelően használva teljesen folyékonyra melegítik a mézet.
Gondolom azért nem akarod a 120 L-es hordóból szűrés nélkül letölteni?




Úgy akarom,mivel már át van szürve teljesen tisztára ! Nincs ilyen mézkimelegítőm ,nem tudom hogy mennyire hatásos ha időközben megkristályosodik a vegyesméz,de ha kimelegiti akkor beruházok egy ilyen mézkimelegitőbe csak jobb / könnyebb mint víz/gőzfürdőben kimelegíteni a mézet !?

Üdv : Biboros



A mézet max. 35-40 C-on szabad folyóssá tenni, ellenkező esetben a méz beltartalmi értékei lecsökkennek, sőt az íz és zamatanyagok is karamelizálódnak.

Üdv: mehesztars


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz kimelegítés és csomagolás
HozzászólásElküldve: 2009.08.22. 19:07 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.22. 18:32
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Vas Megye
tűzoltó írta:
Nekem ezzel csak az a bajom , hogy mit kezdek 180 kiló kimelegített mézzel. Ha nem tudom mindjárt kikilózni és eladni megint beköt. Aztán a sok kimelegítés megöli a mézet.



Tüzoltó !
Te még nem hallottál a bor fejtésről ? 4 db 35 liters kannába belefér a 180 kg . Ezzel meg oldod a problémád.
Nem te leszel az egyedüli aki így csinálja

_________________
Ervin
1/2 NB
http://meheszetifotok.5mp.eu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz kimelegítés és csomagolás
HozzászólásElküldve: 2009.08.20. 18:58 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Nekem ezzel csak az a bajom , hogy mit kezdek 180 kiló kimelegített mézzel. Ha nem tudom mindjárt kikilózni és eladni megint beköt. Aztán a sok kimelegítés megöli a mézet.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz kimelegítés és csomagolás
HozzászólásElküldve: 2009.08.19. 13:49 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.28. 15:30
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar
csoky írta:
Ezek az elektromos mézmelegítők megfelelően használva teljesen folyékonyra melegítik a mézet.
Gondolom azért nem akarod a 120 L-es hordóból szűrés nélkül letölteni?




Úgy akarom,mivel már át van szürve teljesen tisztára ! Nincs ilyen mézkimelegítőm ,nem tudom hogy mennyire hatásos ha időközben megkristályosodik a vegyesméz,de ha kimelegiti akkor beruházok egy ilyen mézkimelegitőbe csak jobb / könnyebb mint víz/gőzfürdőben kimelegíteni a mézet !?

Üdv : Biboros


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz kimelegítés és csomagolás
HozzászólásElküldve: 2009.08.18. 21:18 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Biboros írta:
Sziasztok !

Azt szeretném kérdezni ,hogy a méhészvásárokon is kapható mézkimelegitő ( Dávid féle ) mennyire melegíti ki a 120 literes hordóban lévő teljesen megkristályosodott vegyes mézet ? csapós hordóról lévén szó annyira kimelegíti hogy lehet egyből mézes üvegbe engedni a hordóból ? Vagy csak megolvassza és onnan kiszedve még ki kell melegíteni ?

Válaszotokat előre is köszönöm !

Üdv : Biboros

:D


Ezek az elektromos mézmelegítők megfelelően használva teljesen folyékonyra melegítik a mézet.
Gondolom azért nem akarod a 120 L-es hordóból szűrés nélkül letölteni?

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz kimelegítés és csomagolás
HozzászólásElküldve: 2009.08.18. 20:47 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.28. 15:30
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar
Sziasztok !

Azt szeretném kérdezni ,hogy a méhészvásárokon is kapható mézkimelegitő ( Dávid féle ) mennyire melegíti ki a 120 literes hordóban lévő teljesen megkristályosodott vegyes mézet ? csapós hordóról lévén szó annyira kimelegíti hogy lehet egyből mézes üvegbe engedni a hordóból ? Vagy csak megolvassza és onnan kiszedve még ki kell melegíteni ?

Válaszotokat előre is köszönöm !

Üdv : Biboros

:D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz kimelegítés és csomagolás
HozzászólásElküldve: 2009.06.30. 21:08 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Pörgetés utáni durva szűréshez 4-es vastagszálú harisnyanadrágot használok rácsatolva
a hordó szájára.
Letöltéshez pedig a méhésztalálkozókon árusított finomszűrőt.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz kimelegítés és csomagolás
HozzászólásElküldve: 2009.06.29. 19:57 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Robz írta:
benzinkutas írta:
Szűrőként harisnyát akarom kipróbálni. Valaki próbálta már?


Én vettem harisnyazoknit, ami térdig érő fajta.
Ezt húzom a pergető csövére, tehát frissen szűröm.
Szerintem nagyon jó így is.
(még "kaptármeleg" a méz, így könnyen átmegy, repce kicsit lassabb, de ez is elmegy)


Ez a zoknis dolog nagyon macerás lesz. Nem lehet elzárni.
Én már sok éve nagyon sűrű szövésű függönyt használok amit a hordó szájára szorítok a fedél zárókarimájával vagy gumipókkal. Tökéletes.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz kimelegítés és csomagolás
HozzászólásElküldve: 2009.06.28. 15:19 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 20:31
Hozzászólások: 62
Tartózkodási hely: Sopron Vármegye Fertőendréd
benzinkutas írta:
Megtudja valaki mondani, hogy milyen szűrővel lehet kristály tisztára megszűrni a mézet és hol lehet ezt beszerezni?


Többek közt itt is.
http://shop.cegledi.eu/plist.aspx?CatID=26

_________________
Tibor
www.panaczmeheszet.mlap.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz kimelegítés és csomagolás
HozzászólásElküldve: 2009.06.28. 11:22 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.08. 21:09
Hozzászólások: 781
Tartózkodási hely: (Fejér megye)
benzinkutas írta:
Szűrőként harisnyát akarom kipróbálni. Valaki próbálta már?


Én vettem harisnyazoknit, ami térdig érő fajta.
Ezt húzom a pergető csövére, tehát frissen szűröm.
Szerintem nagyon jó így is.
(még "kaptármeleg" a méz, így könnyen átmegy, repce kicsit lassabb, de ez is elmegy)

_________________
Üdvözlettel:
Robz

1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz kimelegítés és csomagolás
HozzászólásElküldve: 2009.06.25. 05:21 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.01.02. 16:09
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Bélmegyer
CsZoltán írta:
Régen dupla harisnyán szűrtem én is a felmelegített mézet és jó is volt. Jászberényi mézvásáron szoktak árulni fehér szitaszövetből vart szűrőket és a hozzávaló kereteket. Menj el és vegyél. Tartót műanyag csőből tudsz magadnak csinálni amiben a szűrőt rakod rá az alsó edény tetejére amibe a megszűrt méz folyik.


Köszi! Jászberénybe elfogok menni biztos már nincs nagyon messze.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz kimelegítés és csomagolás
HozzászólásElküldve: 2009.06.24. 17:55 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:01
Hozzászólások: 592
Tartózkodási hely: Szank
Régen dupla harisnyán szűrtem én is a felmelegített mézet és jó is volt. Jászberényi mézvásáron szoktak árulni fehér szitaszövetből vart szűrőket és a hozzávaló kereteket. Menj el és vegyél. Tartót műanyag csőből tudsz magadnak csinálni amiben a szűrőt rakod rá az alsó edény tetejére amibe a megszűrt méz folyik.

_________________
S. Csontos Zoltán


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz kimelegítés és csomagolás
HozzászólásElküldve: 2009.06.24. 08:20 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.01.02. 16:09
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Bélmegyer
sandro5555 írta:
Nyomdaipari szitázó szövet 30-40 mikronos,meg kell házilag varni.Avolt duna cipőgyár gyárudvarán van egy ilyen bolt a klinikáknál a füvészkert bejáratával szemben, valaki ráálhatna újra a varásra az eszkőz kereskedők közzül,mert a régiek abba hagyták.


A problémám csak az, hogy én 250 km-re lakpk BP-től.A csapos hordót használom csak a gond az, hogy idén a szárasság miatt sűrű a mézem. Ha már kivan üvegbe mérve akkor 1-2 nap alatt az a egyébként nemsok szennyeződés feljön a tetejére, de a hordóban nem. Azthiszem készítek merülő mézmelegítőt villanytűzhely fűtőbetétből meg valami elektromos termosztátból kb. olyat mint a topik elején. Majd ha kész lesz megpróbálok feltenni 1-2 képet rolla.
Szűrőként harisnyát akarom kipróbálni. Valaki próbálta már?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz kimelegítés és csomagolás
HozzászólásElküldve: 2009.06.23. 19:48 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.23. 08:31
Hozzászólások: 193
Nyomdaipari szitázó szövet 30-40 mikronos,meg kell házilag varni.Avolt duna cipőgyár gyárudvarán van egy ilyen bolt a klinikáknál a füvészkert bejáratával szemben, valaki ráálhatna újra a varásra az eszkőz kereskedők közzül,mert a régiek abba hagyták.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz kimelegítés és csomagolás
HozzászólásElküldve: 2009.06.23. 18:24 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
benzinkutas írta:
Megtudja valaki mondani, hogy milyen szűrővel lehet kristály tisztára megszűrni a mézet és hol lehet ezt beszerezni?


Méhészboltokban lehet kapni speciális mézszűrőt, ami tulajdonképpen valami nagyon sűrű szövésű műanyag rostaszövet-szerűség. Igazán elfogadható sebességgel azonban csak a melegített mézet szűri, így én nem használom.Szerintem csapos hordóból kristálytiszta mézet lehet engedni szűrés nélkül is, főleg ha a csap a hordó aljától 2-3 centire van.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zsolti 2009.06.23. 20:48-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz kimelegítés és csomagolás
HozzászólásElküldve: 2009.06.23. 17:34 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.01.02. 16:09
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Bélmegyer
Megtudja valaki mondani, hogy milyen szűrővel lehet kristály tisztára megszűrni a mézet és hol lehet ezt beszerezni?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz kimelegítés és csomagolás
HozzászólásElküldve: 2009.06.20. 12:04 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.22. 18:32
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Vas Megye
P.P. írta:
Sziasztok!
Segítségeteket kérném. Keresek 20 grammos műanyag tégelyt méznek. Ha valaki tudja hogy ki és hol gyártja akkor kérem írja meg, melyet előre is megköszönök.


Én vagy három éve vettem ilyen tégelyt .
Kalocsán a Dávid eszközgyártót kértem meg és küldött amit rendeltem azzal együtt
Nem tudom ilyenre gondoltál.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Ervin
1/2 NB
http://meheszetifotok.5mp.eu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz kimelegítés és csomagolás
HozzászólásElküldve: 2009.06.19. 23:00 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.01.31. 22:57
Hozzászólások: 86
Sziasztok!
Segítségeteket kérném. Keresek 20 grammos műanyag tégelyt méznek. Ha valaki tudja hogy ki és hol gyártja akkor kérem írja meg, melyet előre is megköszönök.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz kimelegítés és csomagolás
HozzászólásElküldve: 2009.05.30. 14:17 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.03. 17:43
Hozzászólások: 310
Tartózkodási hely: Kiskőrös
ononor írta:
Köszönöm a válaszokat...
Annyira vicces, hogy egyedül pont azt a számot nem találom sehol:D ez valahogy az én szerencsémre jellemző :evil:
Valaki nem tudná bescannelni az erre vonatkozó részt és elküldeni nekem...nagyon hálás lennék..

http://img0.tar.hu/sztirobi/img/38107759.jpg#3
http://img0.tar.hu/sztirobi/img/38107758.jpg#3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz kimelegítés és csomagolás
HozzászólásElküldve: 2009.05.22. 16:04 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
csoban írta:
Baglyos írta:
...(de le van írva a januári méhészetben a 14-dik oldalon)

BTW (vagy OFF?) honnan lehet beszerezni a jan-feb-márc Méhészetet?



Őszi vásárokon ( pl. Jászberny ) van stand, ahol meg lehet őket venni az eredeti áron. De nyugodtan mondjad az eladónak, hogy ne azt adja oda amelyikkel egész nap legyezgette magát és törölgette vele a homlokát...

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz kimelegítés és csomagolás
HozzászólásElküldve: 2009.05.20. 20:04 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
ononor írta:
Tegnap vettem 120 l-es hordót, a problémám az, hogy belül eléggé tömény műanyag szaga van...ti ezzel mit szoktatok csinálni???...

Többnyire telitöltjük mézzel ami kiszorítja a műa. szagát! :lol: :lol: :lol: Bocs', nem tudtam kihagyni.
Komolyra fordítva: nehogy telitöltsd mosószeres vízzel.... Elég átmosni, kiszárítani és kiszellőztetni. Semmi baja (szaga) nem lesz.

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz kimelegítés és csomagolás
HozzászólásElküldve: 2009.05.20. 07:06 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.03.20. 09:23
Hozzászólások: 38
Tartózkodási hely: Bugac
Tegnap vettem 120 l-es hordót, a problémám az, hogy belül eléggé tömény műanyag szaga van...ti ezzel mit szoktatok csinálni???...mert gondolom a méz igen erőteljesen átveszheti ezt a szagot.Arra gondoltam feltöltöm mosogatószeres vízzel és hagyom benne állni, a hétvégéig...és kiöblítés után menne bele a méz. Jó ez így vagy mit csináljak vele?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz kimelegítés és csomagolás
HozzászólásElküldve: 2009.05.18. 22:10 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1146
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
köszi :)

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz kimelegítés és csomagolás
HozzászólásElküldve: 2009.05.15. 20:19 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.03.20. 09:23
Hozzászólások: 38
Tartózkodási hely: Bugac
Sorry, hogy csoban helyett válaszolok....BTW( By The Way) = erről jut eszembe


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 494 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.