Pontos idő: 2024.03.29. 01:49

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 659 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Barkács furettók
HozzászólásElküldve: 2017.01.31. 22:14 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.11.16. 21:50
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Jászberény
A probléma megoldódott egy linóleumból készült karika alátéttel. Felteszek fotókat az "önzáró" palack belsejéről, és az önzárást(majdnem) megvalósító műanyag alkatrészről. Ennek igazából a megoldáshoz és a Vita-DM problémájához nem sok köze volt. Illetve mégis! Mert azt tudni kell, hogy az önzáró palack mért magassága 89,4mm, amíg a hagyományos 90,5mm. Tehát a hosszából hiányzik 1,1mm, valószínűleg a műanyag alkatrész számára kialakított peremezés miatt. Az azért dühítő hogy tolómérővel kell vásárolni ilyen palackot is!? Vagy pedig fel kell készülni rá, hogy a magasságának függvényében házilag készített alátétekre lesz szükség. Ugyanis a tökéletes tömítéshez néhány tized mm-es tűrés még talán elfogadható lenne, de 1,1mm-rel kisebb már nagyon sok! Találtam a neten olyan leírást a méreteket keresve, hogy 2014 óta EU-s előírás, hogy önzárónak kell(ene) lennie mindnek. Ha igaz, előbb utóbb csak ilyen lesz... Hogy a különféle gyártók hogyan oldják meg, és mi lesz a méretproblémával, majd kiderül. Mindenesetre leírom ezeket a tapasztalatokat, hogy a méhésztársak ne lepődjenek meg ha ilyet tapasztalanak.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Barkács furettók
HozzászólásElküldve: 2017.01.30. 22:54 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.11.16. 21:50
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Jászberény
Azt hiszem közeledem a megoldáshoz! A tüske körül csúszkáló lötyögő alkatrészre kívülről rápattintottam egy 0,8mm vastagságú műanyag köpenyt. Egészen pontosan egy 10mm átmérőjű teflon szigetelésű koax kábel köpenyéből egy 12mm-es hosszú felhasított darabot. Ezzel szinte kotyogás mentesen, mégis könnyen csúszkál a helyén. És ami a lényeg, a gumi már nem tud mellékapni a szinte élesre peremezett homlokfelületnek. Gondolom más hasonló méretű "hézagoló" alkatrész is megfelel, csak nekem ez volt kéznél. Most már nem szivárog. Illetve mégis, mert hiányzik kb. 1-1,5mm hossz valahonnan. Ha kézzel benyomom a palackot ütközésig, azaz addig, amíg a gumi tömítés mindkét oldalán felfeküdve tömít, akkor frankó. A lángja szinte alig látható. Második próbálkozásra besötétedett, és gyönyörű egybefüggő kék színű. Főleg kikapcsolás után látható a sötétben, hogy azért egy picit ha halványan is, de felizzott a spirál. Ez nem probléma? Így kell működnie, vagy még alacsonyabb hőfokon kell járatni? Esetleg a folyamatos munka visszahűti amennyire kell?


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Barkács furettók
HozzászólásElküldve: 2017.01.22. 16:58 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.11.16. 21:50
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Jászberény
Sajnos a korábban bemutatott "levehető" gázpalackból is elszökött a gáz tegnapról mára. Pedig még jó erős szigetelő szalaggal is lezártam! Tehát a felirat csak kamu, nem ér egy fillér többletköltséget sem :(


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Barkács furettók
HozzászólásElküldve: 2017.01.22. 09:09 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.09.17. 15:30
Hozzászólások: 57
Üdv.Egy egésznapos szerelés után a Vita DM egy régi gázkészülére van átépítve.Jelenleg működik,csak a láng pattogva ég,de lehet,hogy ez a normális.
Csatolmány:
Furi-Furettó.jpg


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Barkács furettók
HozzászólásElküldve: 2017.01.21. 20:51 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.11.16. 21:50
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Jászberény
A csatolt fotón látszik egy megoldás a palack pozícióban tartására. Nyílászárók tömítésére árult 4mm profilmagasságú öntapadós gumiszalagból. De jelzem, nem oldja meg a problémát! Szerencsére a kivehető palackkal próbálkoztam, ami tényleg lezár. Igaz megnyálazott újjal, mint a kerékpárszelep ellenőrzéskor azért buborék képződik, tehát lassan, de szivárog. Szóval az említett Vita DM ködölőnek, némi hajlítgatás után elfogadhatóan koncentrikussá sikerült varázsolnom a csőspirált és az égőfejet. Sikerült tiszta petróleummal átöblítenem az előző tulaj által állítólag mindössze 3 4-szer használt ködölőt. Szerencsére nem volt dugulás, és megmértem, 1,5ml-t nyom. Sajnos a tényleges működésről nem sikerült meggyőződnöm, mert szökik a gáz. Nem csak szivárog, jön mint az állat! A kivehető palackot letekertem, meggyőződtem a szinte előírásszerű, középponton történt lukasztásról, és a kúpos gumi sértetlenségéről. De az a peremes csődarab, amin van a gumi, az lötyög a helyén. Annyira, hogy létezhetetlen hogy akármilyen módon tömítsen bárhová. Eddig alig jelent előrelépést a fater parasztfurettójához képest. Ez is úgy szar ahogy van! Nem tűnik szerelhetőnek a gázlámpa ezen része, peremezéssel lehet összeszerelve. De én még nem találkoztam nem szétszerelhető dologgal :)


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Barkács furettók
HozzászólásElküldve: 2017.01.16. 09:39 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.11.16. 21:50
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Jászberény
A csatolt fotón látható a korábban említett gázforrasztók hibája, miszerint túl nagy a palack tartóköpenye. Betekerni vízszintes helyzetben esik kézre, amikor viszont annyira félrebillen benne a palack, hogy a tüske nem jó helyen szúródik bele, és ezáltal a tömítés sem kerül a helyére. Mivel hozzá jutottam én is egy ilyen szerb ködölőhöz, nekem is meg kell oldanom a problémát. A másik fotón látható egy ma vásárolt "szelepes" palack, ami állítólag kivehető. 428Ft volt, egy régebben elég "drága" boltban.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Barkács furettók
HozzászólásElküldve: 2016.12.10. 15:29 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.03.09. 11:27
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Heves megye
Ha tudom akkor, hogy kapható lesz ennyiért neki sem álltam volna elkészíteni.

http://www.agroinform.com/aprohirdetes_ ... /h_6666728


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Barkács furettók
HozzászólásElküldve: 2016.11.14. 09:40 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.03.09. 11:27
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Heves megye
Csatolmány:
Barkács Furettó (Lengyel licenc) 003.JPG
Üdv!

Csak megerősíteni tudom a házilag elkészített furettó AC-pumpás megoldását. Lengyel licenc és bevált.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Barkács furettók
HozzászólásElküldve: 2016.11.12. 18:26 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.11.16. 21:50
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Jászberény
Igazából nincs jelentősége, mert az örökséget részben már át is alakítottam a korábban jelzett hibák miatt. És még az is lehetséges, hogy a fateré van a képen :) Most a pumpa megoldáson gondolkozom. Vásároltam egy olyasmi buborék pumpát, amit itt mások is használnak, de mikor kimértem a szállítását(1,4ml) azt vettem észre, hogy folyadékkal telve nekem kissé nehéz nyomni. Az enyém két csavarral rögzíthető, és mintha kisebb lenne a látottaknál. Tényleg nagyon egyszerű, és alkalmas a feladatra, de más is érdekel. Az ac pumpát pl. könnyebb nyomkodni...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Barkács furettók
HozzászólásElküldve: 2016.11.12. 15:13 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
Valahonnan mentettem a képeket,jeleztem is.Ha szeretnéd rá kereshetek a forrásra.

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Barkács furettók
HozzászólásElküldve: 2016.11.12. 14:06 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.11.16. 21:50
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Jászberény
Zsírosméhészet: A három képes hsz.-ben a középső teljesen mint a fateré! Kié? Tudom hogy kokecolt másoknak is de most elbizonytalanodtam. Lehet hogy vásárolta az a sz..-t


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Barkács furettók
HozzászólásElküldve: 2016.11.11. 22:45 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2014.03.25. 18:48
Hozzászólások: 339
Tartózkodási hely: Hajdú- Bihar
Nálam is zsiguli ac volt aztán jött a gyári furetto, most pedig szublimáltam zárónak.

_________________
1/2 NB.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Barkács furettók
HozzászólásElküldve: 2016.11.11. 19:34 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.21. 12:57
Hozzászólások: 1118
Tartózkodási hely: Szombathely
Enyémen is Zsiguli AC van, legjobban bevált a barkács megoldások közül.

_________________
Andor
http://www.meheszmerleg.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Barkács furettók
HozzászólásElküldve: 2016.11.11. 19:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
Zsiguli ac?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Barkács furettók
HozzászólásElküldve: 2016.11.11. 18:57 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
Teszek még kettőt


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Barkács furettók
HozzászólásElküldve: 2016.11.11. 18:37 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Közelebbről:


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Barkács furettók
HozzászólásElküldve: 2016.11.11. 18:35 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
Csatolmány:
normal_DSC01247.jpg
Pár kép a netről.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Barkács furettók
HozzászólásElküldve: 2016.11.11. 18:14 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Mai kísérlet:
Csatolmány:
IMG_20161110_132745.jpg


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Barkács furettók
HozzászólásElküldve: 2016.10.29. 18:27 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.11.16. 21:50
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Jászberény
Azt hiszem, én sosem ültem az általad említett őskori leleten, még átvitt értelemben sem :) Ami miatt azt hihetted, az csak az örökölt cucc használhatóságára tett igen gyatrán sikerült kísérletem volt. De kétségtelen, hogy kellett ahhoz hogy tovább tudjak lépni. Ezekkel, és a fórumon szerzett ismeretekkel talán a megfelelő irányba is fog sikerülni. Én is azért osztottam meg a szenvedésem részleteit, hogy lehetőleg más már el tudja kerülni amit nekem nem sikerült.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Barkács furettók
HozzászólásElküldve: 2016.10.29. 05:52 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.12.31. 13:44
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: szabolcs-szatmár-bereg
Látod most száltál le a hofferról. Csak így tovább. :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Barkács furettók
HozzászólásElküldve: 2016.10.28. 20:41 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.11.16. 21:50
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Jászberény
Köszi, előbb utóbb az oxálsavas témán is átrágom majd magam. Már korábban, jobb hiányában, videókat néztem az eredeti furettó használatáról. Azt állapítottam meg, hogy nem hogy nem izzik a cső, hanem némelyiken szinte az sem látszik hogy egyáltalán ég benne valami. Ez akár az említett bomlás elkerülését is célozhatja, vagy egyszerűen csak a jó hatásfokú működésmódot, és a belobbanás minimalizását is egyben. A bomlásról gőzöm sincs, véleményt sem tudok alkotni. Csak azokon logikázok amiket látok, pl az égetett papírcsík, vagy tabletta, amiket írtam.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Barkács furettók
HozzászólásElküldve: 2016.10.28. 18:23 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
A Szubli-PRO amit csinálunk... És igen fontos a szabályozott hőmérséklet. Sőt, inkább úgy mondanám hogy semmi értelme 300-400-x fokon izzitani az oxálsavat, hiszen lebomlik.... Természetesen ugyanez vonatkozik az amitrazra is, úgy gondolom hogy a vörösen izzó spiralban ugyanúgy bomlik ez a szer is.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Barkács furettók
HozzászólásElküldve: 2016.10.28. 18:01 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.12.31. 13:44
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: szabolcs-szatmár-bereg
Szerintem ők is olvassák e sorokat. Ők csinálják a szublimoxot. Csak az egy másik topik.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Barkács furettók
HozzászólásElküldve: 2016.10.28. 16:11 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.11.16. 21:50
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Jászberény
gabik: Légyszíves írd már le kik azok az "andorék", és mit alkottak a szabályozott elektromos fűtéssel? És főleg hogy miben javult a helyzet a szabályozatlanhoz képest. Elnézést a tudatlanságomért, de már kétszer is említetted...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Barkács furettók
HozzászólásElküldve: 2016.10.28. 10:00 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.09.17. 15:30
Hozzászólások: 57
Üdv "laza"! A felvetésedre a válasz:a fémszövet felületén,a csőspirál alatt kellene égni a lángnak.Most kisérletezek egy sürübb fémszövet megalkotásával.Ha ez se lesz jó akkor vékonyfalú rézcső következik apró,1mm-es lukakkal.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Barkács furettók
HozzászólásElküldve: 2016.10.28. 07:46 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.12.31. 13:44
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: szabolcs-szatmár-bereg
Nagy tévedés a barkács verziókkal semmi bajom. Én is barkácsolok. Sőt olyankor az a célom hogy a gyári hibáit próbáljam kiküszöbölni a magam esze szerint. Mint például andorék az állítható szabályzóval a fixel szemben. Én csak azt állítom hogy fontos a hőmérséklet tartomány ami a furettónál nem stabilan beállítható.Szerintem a húsz évvel ezelőtti méhészetet és atka védelmet nem szabad összekeverni a mai álapottal. Van aki azt mondja hogy a hofferral is jól lehet talajt művelni van akinek lassan már az mtz is kevés. Én inkább ezek közé sorolnám magam. A magyar temperamentum azt nem engedi meg hogy kimondja hogy van jobb vagy sajnálok rá áldozni egyszerűbb megoldás kijelenteni hogy száz éve is jó volt így most is az lesz. De már ez a felfogás a múlté.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Barkács furettók
HozzászólásElküldve: 2016.10.27. 20:03 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.25. 18:43
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Bakonszeg
Üdv mindenkinek. Gabik, szerintem a furettóval valamint a barkács verziókkal kapcsolatban akkorát tévedsz hogy na. Hisz ha igazad lenne az a sok atka amit a ködölőim öltek le mind tévedésből halt meg. Továbbá az én családjaim csak paréfurettóval és gázlámpásos szublimálóval találkoznak, és elég jól elvannak.
Olyan ez mint a vezetés. Ha valaki fordulatszámmérő nélkül nem tudja mikor kell váltani az menjen gyalog, mert nem tud vezetni.
Ezeken a gázos eszközökön a megfelelő beállítás annyira egyszerű mint a pofon. Amennyiben a példaként említett kollégának ez nem megy akkor ott más baj is van.
Marha jók az elektromos készülékek de biztos vagyok benne hogy egy értelmes embernél a gázos sem rosszabb érezhetően. Csak a gázoshoz nem kell egy csomó kolonc. Ezzel a plusszal kompenzál engem és talán másokat is.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Barkács furettók
HozzászólásElküldve: 2016.10.27. 16:05 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.11.16. 21:50
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Jászberény
gabik: Elfelejtettem a pórul járt méhésztárs esetére reagálni. Az előbbi hsz.-ban kifejtett "gyári" ajánlások alapján szerintem a probléma inkább az lehetett, hogy kihűlt a furettója, és a sokadik kaptárnál már jórészt csak beköpködött a kaptár aljára. Nem pedig túlmelegedett. Szabályozatlan rendszernél figyelemmel kell lenni az üzemi tartomány két szélső értékére. Mert már a folyadék bejutása is nagyon lehűti a csövet, de a kipárolgása még jobban. Gondolok arra, hogy folyamatos munka mellett vagy oda kell neki tekerni egy kicsit a lángot, vagy megálláskor kell figyelni nehogy túlhevüljön. De egy jó konstrukciónál nem biztos hogy kell ennyit kínlódni vele, és itt igazat adok neked. Egy közel 2kW os fűtéssel, amit a gázlámpa kábelek, inverter, aggregát stb. nélkül tud, biztosan meg lehet ezt oldani.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Barkács furettók
HozzászólásElküldve: 2016.10.27. 15:52 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.11.16. 21:50
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Jászberény
gabik: A gondolat amit felvetettél érdekes, de bennem több kérdést is ébreszt. Az amitráz bejuttatásának néhány módját láttam mióta érdekel a téma, de felvetésed szerint működésképtelen a legtöbb. Pl. a kontrollálatlanul izzó szivargyújtóra csepegő, a meggyújtott tablettából, vagy átitatott meggyújtott papírlapból kifüstölő, és ugye a túlhevített furettó, amiből a gyári sem lehet kivétel. Mi hát a megoldás? Különösen érdekelne a probléma elektromos megoldása! Mármint szerinted milyen formában tárolt amitrázt kellene milyen módszerrel bejuttatni a kaptárakba? Természetesen figyelembe véve a javasolt megoldás energiaigényét is.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Barkács furettók
HozzászólásElküldve: 2016.10.27. 13:52 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.12.31. 13:44
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: szabolcs-szatmár-bereg
Én nem mondom hogy nincsennek jó furettók de hogy sok rossz is van az biztos. Magam részéről első évemben én is bele estem ebbe a hibába amit az idén tapasztaltból leírtam.Had fűtsön had füstöljön. Mostani ésszel már rákérdezek hogy minek. Magam részéről megvagyok győződve arról hogy a hővel kijuttatott szereknél fontos a tól-ig hőmérséklettartomány betartása. Vessetek rám követ de erre a gáz égőfej nem alkalmas. Erre mondtam az elektromosan szabályzott fütőtesteket, jobb minőségü hőlégfúvó amin pontosan álítod a kiáramló hőmérsékletet vagy az andorék féle fejlesztés vagy bármilyen szabályozott fűtőtest. Ezek meghajtására már alkalmas egy praktikális kis teljesítményű agregátor is ami ha áramszünet van elhajtja othol a hűtőt is.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Barkács furettók
HozzászólásElküldve: 2016.10.27. 10:56 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.11.16. 21:50
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Jászberény
Lehet hogy elkerülte a figyelmem, de nem emlékszem hogy valaki leírta volna, az eredeti furettó, vagy a szerb változat lángképzési módszerét. Elnézést, de én meg sajnos még nem láttam... A gázégő "fókuszált" lángja ég a csőspirál közepe felé? Vagy az alkatrészes fotókon látható fémszöveten áramlik ki a gáz és annak külső palástján alakul ki a csőspirál alatt a láng, ahhoz hasonlóan min a korábban bemutatott fater készülékén? Hogyan lehet a legjobban elosztva lánggal fűteni a spirált úgy, hogy sehol se legyen nagyon meleg, de mégis mindenhol elegendő?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Barkács furettók
HozzászólásElküldve: 2016.10.27. 10:41 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.11.16. 21:50
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Jászberény
gabik: Te vagy az én emberem!:) Elektromos, elektronikus készülékek fejlesztésében sokkal nagyobb potenciált érzek magamban! Légyszíves tájékoztass a lehetőségekről! Hiszem hogy közérdek, de lehet privátban is, ha már ez itt ugye a Barkács furettós téma...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Barkács furettók
HozzászólásElküldve: 2016.10.27. 08:04 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.09.17. 15:30
Hozzászólások: 57
gabik: Mondhatnám,hogy te aztán tudsz kedvet csinálni!De nem mondom,mert én még csak az idén próbálkoztam először a ködöléssel,mondhatni boldog tapasztalatlansággal.Bizonyára igazad van a hőfok mértékével kapcsolatban.Valószínű,hogy a szerencse velem,ill. a készülékemmel van mert a sor végén is,vizsgálólapon nézve "gyönyörűen" hullik az atka.A vizsgálólapokat minden nap letakarítom.és itt számomra érdekes dolgot tapasztalok.A ködölés után,igaz csak egy családnál még harmadik nap is van frissen hullott atka.Talán a felületekre tapadt ködszemcséktől?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Barkács furettók
HozzászólásElküldve: 2016.10.27. 07:42 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.09.17. 15:30
Hozzászólások: 57
Üdv "laza"! Köszönöm,hogy megosztottad a tapasztalatodat.Nálam még tetézte a gondokat,hogy a palack feletti tömítőgumi lukas(!) volt,a kiszúró tű fészkének a teteje éles sorjás volt,a gumin látszott,hogy az általad is tapasztalt módon félreilleszkedett.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Barkács furettók
HozzászólásElküldve: 2016.10.27. 07:20 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.12.31. 13:44
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: szabolcs-szatmár-bereg
Ha ezekkel a dolgokkal megbíróztatok akkor jön a következő kérdés. Füstölünk de mivel?.Csőkígyó hőmérséklet? Ha sok akkor ég az amitráz ha kevés akkor mi van? Egy igaz történet. Az ember büszkén védekezik 30 család paraszt furettóval. Mindég ugyanonnan kezdi a terápiát. Kezelés után jön az eüs vizsgálni. Sajnos szemmel látható tapasztalat : a tizedik kaptárnál már a méhen látunk atkát a huszadiknál már keretenként több méhen volt atka. A végét már nem is néztük. Ezután mavrikos csorgatás beterített kaptáraljak. Eredmény: elsőnél húsz alatt huszadiknál száz fölött a végét inkább már nem mondom. Akkor újra kérdem hogy füstölünk de mivel? és minek? Erre mondjuk azt ha füstölünk vagy szublimálunk csak olyan eszközzel amin 100%an beállított hőmérséklet tartományban dolgozik az eszköz. Ezek pedig sajnos az elektromosan szabályzott eszközök. Sokan lehet most kötélre kívánnak de el kell gondolkodni hogy mi az olcsóbb a gázlámpából barkácsolt eszköz vagy mindent megtenni a megfelelő szer kijuttatása érdekében. Sajnos erre már csak akkor jönnek rá az emberek amikor már késő, majd gyártjuk tavasszal az elméleteket hogy mi miért volt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Barkács furettók
HozzászólásElküldve: 2016.10.26. 21:19 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.11.16. 21:50
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Jászberény
Ácsibéla: Azt hiszem kitaláltam a gáz elszökési problémádat. Vagyis inkább az enyémet, mert én is leeresztettem egy palackot :) Elővettem apám hagyatékából a következő áldozatot, egy vadi új gázlámpát. Utólag megnéztem, pont olyan, mint amire a szerb ködölőt építik. Szóval palack bele, alulra rugó bepattint, menetes rész rákapat, beteker, és szökik a gáz mint az állat. A sok sikertelen próbálkozás után az agyam ledobta szíjat, úgyhogy letettem és nem is tudtam ingerület nélkül még arra sem nézni egy napig. Ma viszont kivettem az üres palackot. Ami látható, hogy nem a középen van kiszúrva. Annyira nem, hogy a kiszúrt üres palackot burkolat nélkül a "helyére" odaillesztve látható, hogy a guminak esélye sem volt tömíteni. A probléma pedig azért következett be, mert egyrészről a fém burkolat legalább 10mm-rel nagyobb átmérőjű mint a palack, ezért kellően félre tud benne mozdulni. Másrészről pedig úgy esik kézre feltekerni, hogy a vízszintes forgástengellyel pont elősegítem az említett elmozdulást. Megoldás valami olyan lehet, ami középen tartja a palackot. Mondjuk a belső palástra körkörösen felragasztott hab vagy gumi nyílászáró tömítő. Esetleg kisebb gyakorlattal 3-4 kalapács általi célzott "horpasztás" is szóba jöhet.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Barkács furettók
HozzászólásElküldve: 2016.10.26. 11:37 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.09.17. 15:30
Hozzászólások: 57
Üdv.Az a gondom,hogy áttettem a VITA DM fúvókáját egy sima gázmelegítőbe.de az is alig égett,pedig az kisebb lángra van méreteve.A száma:25.A gázmelegítőjén nincs szám,szemre egyformának tünnek.A levegőfuratok egyformák.A kicserélt fúvókával szebben ég,de még nem tökéletes,tehát valószínüleg nagyobb gázáramlás lenne szükséges.Rövid,kék lánggal,pattogva ég,ahhoz hasonlóan mint az elzárt gáztűzhelyen kialvás előtt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Barkács furettók
HozzászólásElküldve: 2016.10.24. 21:37 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.11.16. 21:50
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Jászberény
Én azt hiszem kezdem feladni a bemutatott készülék javítását... Mivel holnapra jó időt jósoltak, megpróbáltam ismét életre kelteni, hogy ne kelljen szívességet kérni. Kiderült hogy amit eddig elvégeztem sem ért semmit, a próbából használt és benne maradt tiszta petróleum tönkre tette az összes szilikon alkatrészt. Mint valami visszatérő átok, ugyan olyan mintha semmit sem csináltam volna vele. Ha valaki tovább kíván vele foglalkozni, vagy lát benne potenciált kezdésnek, megbeszélhetjük, elcserélhetjük vagy bármi.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Barkács furettók
HozzászólásElküldve: 2016.10.24. 21:20 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.05.25. 20:44
Hozzászólások: 18
Hello, össze ne vesszetek.
A szerb ködölőt sokan használják elégedetten, más még nem panaszkodott rá itt a fórumon.
A Furettó fúvókáját nem mértem mikroszkóp alatt ;) de gáz fajtától függően 0,15-0,20 mm furat ami jó lehet. Szűrővel szokták egybeépíteni, hogy ne dugulhasson el. A bután töltetre (pl. 190 gr kemping palack) kell a nagyobb nyílás, mert kisebb a nyomása. Ha gyári gázfúvókát nem tudsz szerezni barkácsoláshoz hasonló méretben
http://bolthely.hu/orczy/fokat/5295de730f592_Fuvoka
talán jó lehet motor karburátor fúvóka is.
De legjobb lenne gázkészüléket nem buherálni ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Barkács furettók
HozzászólásElküldve: 2016.10.24. 19:50 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.09.17. 15:30
Hozzászólások: 57
Kedves "kopaszkutya" csak azért mert itt a barkács furettókról van szó.Képzeld el,hogy kihívásnak veszem azt,hogy egy gyári kacatból egy jó készüléket csináljak.Lehet,hogy újat mondok,de létezik olyan,hogy az alkotás öröme.A világért sem akarunk untatni a "görcsölésünkkel".


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Barkács furettók
HozzászólásElküldve: 2016.10.24. 19:19 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.06. 20:39
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Heves-megye
Minden forgalomban levő ködölő ára 100%- ban visszaigényelhetö! Mit görcsöltök ilyen olyan buherálással?

_________________
http://www.egrimeheszbolt.hu/bolt/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Barkács furettók
HozzászólásElküldve: 2016.10.24. 19:15 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.06. 20:39
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Heves-megye
Nem. Megmérhetetlenűl kicsi mikroszkóp nélkül.

_________________
http://www.egrimeheszbolt.hu/bolt/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Barkács furettók
HozzászólásElküldve: 2016.10.24. 10:22 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.09.17. 15:30
Hozzászólások: 57
Üdv. Megtudja valaki mondani,hogy egy eredeti-jól működő-gyári Furettoban mekkora a gázfúvóka mérete?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Barkács furettók
HozzászólásElküldve: 2016.10.24. 07:47 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.09.17. 15:30
Hozzászólások: 57
A VITA DM-nél mérőtartályba spriccelve 1-1.5ml.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Barkács furettók
HozzászólásElküldve: 2016.10.24. 03:01 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Elvileg 1 ml-t, de valaki írta nemrég, hogy vételnután megmérte és 2 ml-t nyomott.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Barkács furettók
HozzászólásElküldve: 2016.10.23. 22:13 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.11.16. 21:50
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Jászberény
Bemutatok én is egy házi készítésű ködölőt. A csatolt képeken látható az eredeti koncepció apám általi megvalósítása. Mint írtam, pocsék a lángképzése... A pumpa része egy gázszelepből lett megvalósítva. Ez abból áll, hogy egy dugattyú lett készítve a hőelem és szerelvényei helyére 2db O-gyűrűvel. Ez meg azért macerás mert van még egy furat a szelep oldalán, ami ugyan le van zárva, de a gumigyűrűket "eszi". Valamint adagolási bizonytalanság is van, ami használat közben is tisztán látszik. Ez gondolom, a szintén házilag kialakított rugós-golyós visszacsapószelepek bizonytalanságából adódhat. Számítás alapján 3.44ml-nek kellene lenni egy pumpálásnak, 100 pumpálást visszaosztva viszont csak 2,7ml lett a teszt eredménye. Szóval minden tekintetben felejtősnek ítélem a készüléket... Az eredeti mennyit nyom egyébként egy pumpálásra?


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Barkács furettók
HozzászólásElküldve: 2016.10.18. 17:25 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.09.17. 15:30
Hozzászólások: 57
Köszönöm


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Barkács furettók
HozzászólásElküldve: 2016.10.18. 17:01 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.11.16. 21:50
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Jászberény
A problémádat átérzem. Én is hasonló problémával küzdöttem, csak én az apámtól örökölt parasztfurettóval. Egy épp része nem volt. A láng fókuszáló szerelvény helyett kokecolt rá egy 20mm átmérőjű csövet, aminek a palástján furatok vannak. Ha nem volt rajta a csőspirál, gyönyörű körkörös láng vette körül. Álmomban sem gondoltam hogy ilyen létezik. Mármint hogy alul is lángol a teljes felület. Viszont egészen más történt ha rászereltem a csőspirált! A láng a spirálon kívül égett és csak hebegett habogott bármilyen erősségen. Azt hittem az agyam eldobom. Mint kiderült túl közel volt a másik csőhöz, amiből a gáz jött. Egy menettel kevesebb lett, de így már elég jól ég... Majd próbálok fotókat feltenni


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Barkács furettók
HozzászólásElküldve: 2016.10.17. 15:36 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.09.17. 15:30
Hozzászólások: 57
Üdv.Ma barkács furettó lett a VITA DM-ből.Miután minden létező hiba előjött átépítettük egy sima gázégős palackra.A baj ,hogy a lángelosztó szita-vagy mittudomén mi a neve kidobásáig nem volt rendes láng.Így lett a hsználhatatlan gyári készülékből összebarmolt de használható.Könnyű most azt mondani,hogy olcsó húsnak híg a leve,de 30 családhoz vett volna valaki 60-70 000 Ft.-osat?Utólag belegondolva jobban jártam volna egy Varro Jet-el.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Barkács furettók
HozzászólásElküldve: 2016.10.16. 19:07 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.11.16. 21:50
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Jászberény
Az egyik boltban kínáltak olyan palackot, patront, vagy nevezzük ahogy akarjuk, ami kivehető. Valami módon szelepelt, tehát lezár. Látni nem láttam közelről, mert nem érdekelt. Ott talán 450Ft volt a hagyományos, a kivehető meg 800 vagy 900, nem emlékszem pontosan. Ez ugyan nem megoldás a problémádra, de jelentős költségkímélés lehet egy ilyen palack beszerzése a javítás idejére.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 659 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.