Pontos idő: 2024.04.28. 13:39

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 659 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Paraszt furettó
HozzászólásElküldve: 2011.08.12. 17:03 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Lehet, hogy az általad megvásárolt készülék más mennyiséget ködöl el egyszerre ezért van az eltérés. Ezt legegyszerűbben hideg állapotban tudod megmérni. Az is igaz, hogy a méhek elég toleránsak az amitrázzal szemben, tehát többszöri túladagolástól sem pusztulnak el, de mindenesetre nem tesz jót nekik.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Paraszt furettó
HozzászólásElküldve: 2011.08.12. 16:45 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.02.21. 11:09
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Jász-Nagykun-Szolnok megye
köszönöm az információt.azt nemértem viszont hogy ugye itt tactic esetében 5 ml 1 dcei petróleumhoz most viszont megtaláltam a gyártó által küldött papíron hogy fél deci petróleumhoz 9 ml ugyanígy 12 százalékos tacticból.ez elég nagy eltérés akkor most valyon melyik lehet a valós?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Paraszt furettó
HozzászólásElküldve: 2011.08.11. 20:33 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
jakabpeter írta:
Robi !

A hajszárítós füstölőt pillanatnyi felindulásomban készítettem ,amikor megláttam , hogy mennyiért akarnak rám sózni egy ilyet.
Második éve így működik . Ha a profilomba beleolvastok látjátok , hogy mennyi családnál . A célom az volt ,hogy megtudjam mennyiért lehet előállítani egy ilyen készüléket .
Valószínű , hogy a kapcsoló előbb - utóbb be fog égni , majd akkor keresek hozzá egy relét és beépítem .
Pár száz forintból azt is meg lehet oldani .


Csalánosi !


Olvass már bele a 08.07.-ei hozzászólásomba és írd már meg a véleményed . Cirkuszt eddig hiába kértem .
A kijuttatott füstnek az összetétele számít , és én a hajszárítóshoz viszonyítva másképp logikáztam ki az arányt.
Ez a leírt, általad feltett javaslathoz képest nagyon sok .
Ezért lennék kiváncsi a Te és a többi fórumozó véleményére .

Nyilván feleslegesen sem szeretném mérgezni a méheket .


A lényeg az 1 ml azaz 1cm3 ennyi az egy befújásnyi anyag a gyárival, ehhez van a keverési arány megadva. Ha te szerkezeted csak 0.3 ml-t nyom be egyszerre akkor valószínűleg hármat kell pumpálnod.
De ha megmondod, hogy 1 cm3 az hány csepp akkor lehet a kettőt összehasonlítani.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Paraszt furettó
HozzászólásElküldve: 2011.08.11. 17:41 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.07.11. 20:57
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: Kisvárda
Robi !

A hajszárítós füstölőt pillanatnyi felindulásomban készítettem ,amikor megláttam , hogy mennyiért akarnak rám sózni egy ilyet.
Második éve így működik . Ha a profilomba beleolvastok látjátok , hogy mennyi családnál . A célom az volt ,hogy megtudjam mennyiért lehet előállítani egy ilyen készüléket .
Valószínű , hogy a kapcsoló előbb - utóbb be fog égni , majd akkor keresek hozzá egy relét és beépítem .
Pár száz forintból azt is meg lehet oldani .


Csalánosi !


Olvass már bele a 08.07.-ei hozzászólásomba és írd már meg a véleményed . Cirkuszt eddig hiába kértem .
A kijuttatott füstnek az összetétele számít , és én a hajszárítóshoz viszonyítva másképp logikáztam ki az arányt.
Ez a leírt, általad feltett javaslathoz képest nagyon sok .
Ezért lennék kiváncsi a Te és a többi fórumozó véleményére .

Nyilván feleslegesen sem szeretném mérgezni a méheket .

_________________
" Ha a méhek eltűnnének a föld színéről , négy évnél tovább az emberiség se élné túl " ( A . Einstein ? )

NB-24 ; NB-18 ; 1/2 NB rakodó


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Paraszt furettó
HozzászólásElküldve: 2011.08.11. 15:40 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
méhészpalánta írta:
sziasztok.megvettem a demo befúvó készüléket.valakinek valami tapasztalata van erről a készülékről?valamint azt szeretném még kérdezni hogy 1 dl finomított petróleumhoz hány ml tactic ot érdemes tenni porlasztáshoz?válaszotokat előreis köszönöm


Gondolom az ilyen kérdésekre gondolt Tükör.

Egy gyors keresés és íme: :-)
hobby írta:
Üdvözöllek fórumozók!

Rég jártam erre, igaz nem a pergetéssel voltam elfoglalva.
Néhánby jótanács a furettóhoz és a "parasztfurettó"-hoz. Soha ne használjatok nagyobb töménységet a vegyszerekből az előírtaknál. Ha vissza olvastok láthatjátok az eredeti leírások, használati utasítások adatait!
Antivár 3ml( 20%) + 100 ml petróleum
Mitac 20EC 3ml(20%) + 100 ml petróleum
Taktic (12%) 5 ml + 100 ml petróleum.

Családonként 1ml-t beködölve kell számítani, a kijárókat természetesen zárni.
Használat után a készülkéket tiszta petróleummal átmosatni és a csővégével lefelé függesztve tárolni hogy a csőspirálból a petróleum kifolyhasson és ne duguljon el a kristályosodó amitráztól.
Jó kezelést kivánok mindenkinek.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Paraszt furettó
HozzászólásElküldve: 2011.08.11. 15:12 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.02.21. 11:09
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Jász-Nagykun-Szolnok megye
sziasztok.megvettem a demo befúvó készüléket.valakinek valami tapasztalata van erről a készülékről?valamint azt szeretném még kérdezni hogy 1 dl finomított petróleumhoz hány ml tactic ot érdemes tenni porlasztáshoz?válaszotokat előreis köszönöm


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Paraszt furettó
HozzászólásElküldve: 2011.08.11. 08:46 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
Energy írta:
Robi írta:
...De kinek a pap... Nekünk ez vált be. :)

Egyetértek. Ez egyébként is csak egy apró részletkérdés. A lényeg, hogy maga a készülék jól használható.

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Paraszt furettó
HozzászólásElküldve: 2011.08.11. 08:31 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.10.22. 11:41
Hozzászólások: 125
Robi írta:
Nekünk 7-8 éves a Janovics féle szerkezetünk, amihez félliteres műanyag üdítűs flakonból van a búra, de egyáltalán nem marta szét az amitráz (igaz egyszer cseréltem, de nem ez volt az oka).


Szét nekünk sem marta, de bemattult annyira, hogy nem láttuk mikor cseppen az anyag. Tény, hogy nem pucolgattuk minden kezelés után.
Az üveg amúgy annyira nem sérülékeny (na jó dobálni nem kell :)), de egy hátránya valóban van a megmunkáláson kívül, hogy lényegesen nehezebb. De kinek a pap... Nekünk ez vált be. :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Paraszt furettó
HozzászólásElküldve: 2011.08.11. 08:19 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
Jakabpeter!
A hajszárítós leírásodat olvasva bennem is felmerült a kérdés, hogy a szivargyújtó kapcsolgatásához használsz-e relét. Nekünk Janovics által gyártott készülékem van és abban van relé. Ha Te anélkül készítetted el, nem tapasztalod-e a kapcsoló beégését?
Egyébként, ha valaki rendelkezik némi elektronikai alapismerettel, valóban jobb, ha relével oldja meg, mivel egyszerűbb a nyomógombbal (cool gomb) üzemeltetni az izzzítást.....bár ezt már Csalánosi jobban kifejtette. Én azért ennél kevesebb ismerettel rendelkezem, de mivel ott van az eredeti készülék és van egy tartalék relém is, el tudnék készíteni egy másikat.

Energy!
Ezen véleményeddel nem értek egyet:
"......Ha valaki ügyes ne műanyag flakont használjon előre hanem üveget. ......A műanyagot ugyanis megoldja a Taktic (igaz ez a fecskendőre is ha benne marad a szer!)."

Nekünk 7-8 éves a Janovics féle szerkezetünk, amihez félliteres műanyag üdítűs flakonból van a búra, de egyáltalán nem marta szét az amitráz (igaz egyszer cseréltem, de nem ez volt az oka). Ellenben a hajszárító anyagát rendesen tönkretette a Mitac, Tak-tik, így lassan újat kell készítenem (bár az utóbbi 1 -2 évben már nem ezzel a szerkezettel védekezünk, de jó ha kéznél van szükség esetén). Mondjuk az alapvető dolog, hogy használat után levettem a hajszárítóról a búrát és eltörölgettem azt is meg a hajszárító kifúvó részét is, mert egyébként a hajszárító anyagának oldódása miatt erősen ráragadt. Műanyagból 1 perc alatt elkészítem a búrát, üvegnél vakarhatnám a fejem, ráadásul mivel törékeny jobban is kell vigyázni rá.

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Paraszt furettó
HozzászólásElküldve: 2011.08.10. 20:38 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.10.22. 11:41
Hozzászólások: 125
Csalánosi írta:
morpheus00 írta:
Akkor lécci fejtsd meg nekem azt, hogy ami a képen is látszik azon a " cool " benyomásával kap áramot a szivargyújtó! Ez stimmel is. Csak az nem hogy hogyan kell bekötni ugyanis a cool gomb két pólusa alapestben összeér és mikor benyomod akkor szakítja meg az áramkört! Remélem érted hogy van?!


Ez egy kétállású relé. Alapban a COM NC lába van összezárva ha feszt adsz a tekercsre akkor a COM NO. Ha azt akarod szakításra zárja az áramkört akkor a COM NC re kell kötni a szivargyújtót a tekercs egyik kivezetését pedig a cool gombon keresztűl .
Bekapcsolod a szerkezetet akkor a relé is behúz mert a coolon keresztül megkapja a feszt. Ha megnyomod a coolt akkor szakítja a relé tekercsét és záródik a COM NC lába.
Ha jól gondolom.
http://www.ret.hu/RETKAT/OLDALAK/RETKAT2011_K_036.pdf


Jól gondolod, nem a beégés miatt használja, hanem pont a cool gomb fordított működése miatt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Paraszt furettó
HozzászólásElküldve: 2011.08.10. 20:35 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.08.03. 22:19
Hozzászólások: 319
Tartózkodási hely: Zala megye - Milejszeg
Amit írtál olyan jól hangzik! Nekem elsőre kicsit bonyolult, de a fater biztos vágja! Az áramhoz nem értek szinte semmit! De méhész lévén azt is megtanulom majd!!!! :):):):):):):)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Paraszt furettó
HozzászólásElküldve: 2011.08.10. 20:31 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
morpheus00 írta:
Akkor lécci fejtsd meg nekem azt, hogy ami a képen is látszik azon a " cool " benyomásával kap áramot a szivargyújtó! Ez stimmel is. Csak az nem hogy hogyan kell bekötni ugyanis a cool gomb két pólusa alapestben összeér és mikor benyomod akkor szakítja meg az áramkört! Remélem érted hogy van?!


Ez egy kétállású relé. Alapban a COM NC lába van összezárva ha feszt adsz a tekercsre akkor a COM NO. Ha azt akarod szakításra zárja az áramkört akkor a COM NC re kell kötni a szivargyújtót a tekercs egyik kivezetését pedig a cool gombon keresztűl .
Bekapcsolod a szerkezetet akkor a relé is behúz mert a coolon keresztül megkapja a feszt. Ha megnyomod a coolt akkor szakítja a relé tekercsét és záródik a COM NC lába.
Ha jól gondolom.
http://www.ret.hu/RETKAT/OLDALAK/RETKAT2011_K_036.pdf

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Paraszt furettó
HozzászólásElküldve: 2011.08.10. 20:17 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
morpheus00 írta:
Csalánosi írta:
morpheus00 írta:
Van benne egy kockacukor nagyságú fehér kis izé aminek 4 lába van. Nem tudjuk az mi lehet??????????????


Ha 12V a szerkezet akkor valószínűleg egy diódahíd azaz egyenirányító.


egyenirányító nem kell bele mert a motorja alapból az. Vagy mire gondolsz?
Amúgy itt lent a kép! :)


Igen az egy relé jól mondja Energy.
Érdekes amikor írtam még nem látszott se a kép se az azt követő hozzászólás. :-(

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Paraszt furettó
HozzászólásElküldve: 2011.08.10. 20:14 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.08.03. 22:19
Hozzászólások: 319
Tartózkodási hely: Zala megye - Milejszeg
Akkor lécci fejtsd meg nekem azt, hogy ami a képen is látszik azon a " cool " benyomásával kap áramot a szivargyújtó! Ez stimmel is. Csak az nem hogy hogyan kell bekötni ugyanis a cool gomb két pólusa alapestben összeér és mikor benyomod akkor szakítja meg az áramkört! Remélem érted hogy van?!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Paraszt furettó
HozzászólásElküldve: 2011.08.10. 20:10 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.10.22. 11:41
Hozzászólások: 125
Az egy relé, valószínű azért, hogy ne égjen be a hajszárító kapcsolója amikor a szivargyújtót kapcsolod.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Paraszt furettó
HozzászólásElküldve: 2011.08.10. 20:08 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.08.03. 22:19
Hozzászólások: 319
Tartózkodási hely: Zala megye - Milejszeg
Csalánosi írta:
morpheus00 írta:
Van benne egy kockacukor nagyságú fehér kis izé aminek 4 lába van. Nem tudjuk az mi lehet??????????????


Ha 12V a szerkezet akkor valószínűleg egy diódahíd azaz egyenirányító.


egyenirányító nem kell bele mert a motorja alapból az. Vagy mire gondolsz?
Amúgy itt lent a kép! :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Paraszt furettó
HozzászólásElküldve: 2011.08.10. 20:07 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
morpheus00 írta:
Van benne egy kockacukor nagyságú fehér kis izé aminek 4 lába van. Nem tudjuk az mi lehet??????????????


Ha 12V a szerkezet akkor valószínűleg egy diódahíd azaz egyenirányító.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Paraszt furettó
HozzászólásElküldve: 2011.08.10. 20:00 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.04. 18:29
Hozzászólások: 881
Tartózkodási hely: Veszprém
Jenő!
Suszter maradjon a sípnál+a gumibotnál...akarom mondani a kaptafánál. ;)
Üdv.Axx.
-----------------------------------------------------------------------------------
Az élet az erőfeszítéseket díjazza nem a kifogásokat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Paraszt furettó
HozzászólásElküldve: 2011.08.10. 19:59 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.08.03. 22:19
Hozzászólások: 319
Tartózkodási hely: Zala megye - Milejszeg
Itt a kis cucc ami nem tudni mi!

És a bekötése. A két fekete szál jön a motortól a két fehér vastag a szivargyújtótól!


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Paraszt furettó
HozzászólásElküldve: 2011.08.10. 19:56 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.08.03. 22:19
Hozzászólások: 319
Tartózkodási hely: Zala megye - Milejszeg
Hali!
Több mint fél napot barkácsoltam a hajszárítóst de még mindig nem kész!
A fecskendő és a menetes szár rögzítésén akadtam el. Egyszerű is legyen és ne nézzen ki ormótlanul.
Összepattintottam a hajszárítót még egyszer már nem feszegetem szét hogy csavarokkal rögzítsem. A végén tudnám...!?

Ejjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj a nap végére besokaltam vele! Jah és a cool gombot nem tudtam bekötni mert ha benyomjunk akkor oldja az ármkört. Megnéztem az eredeti Janovics félét. Van abba ám kötés rendesen. Van benne egy kockacukor nagyságú fehér kis izé aminek 4 lába van. Nem tudjuk az mi lehet??????????????


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Paraszt furettó
HozzászólásElküldve: 2011.08.10. 17:44 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.10.22. 11:41
Hozzászólások: 125
jakabpeter írta:
Igazad van de nekem ilyen volt .


Nem is azért írtam, hanem mint tipp.

És írok még egyet. Ha valaki ügyes ne műanyag flakont használjon előre hanem üveget. Macerásabb a megmunkálása, lehet el is törik egy-két darab mire sikerül egyet jól megcsinálni, de az utána örökös. Vannak ilyen fél literes szörpös üvegek amik jók erre a célra. A műanyagot ugyanis megoldja a Taktic (igaz ez a fecskendőre is ha benne marad a szer!). Az üveget időnként leszeded elmosogatod és használhatod újra.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Paraszt furettó
HozzászólásElküldve: 2011.08.10. 17:33 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.07.11. 20:57
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: Kisvárda
Igazad van de nekem ilyen volt .

_________________
" Ha a méhek eltűnnének a föld színéről , négy évnél tovább az emberiség se élné túl " ( A . Einstein ? )

NB-24 ; NB-18 ; 1/2 NB rakodó


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Paraszt furettó
HozzászólásElküldve: 2011.08.10. 17:25 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.10.22. 11:41
Hozzászólások: 125
Felesleges ekkora aksit használni ha nincs több-száz családja valakinek. 80-100 családot le lehet kezelni egy kis 6-7Ah-s zselés aksival. A szivargyújtót nem kell sokat járatni (nem is szabad hagyni vörösen izzani), a ventilátor pedig alig fogyaszt. Ezek a kis aksik könnyen cipelhetők, akár egy oldaltáskában magára is lógathatja az ember és akkor nem kell hosszú kábel sem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Paraszt furettó
HozzászólásElküldve: 2011.08.10. 17:22 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2009.02.15. 07:26
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Kaposvár
Szervusz jakabpeter!

Köszönöm, köszönjük a részletes leírást!

_________________
A természet nem szegi meg törvényét, csak az ember!
Nem a világ rossz, hanem az ember teszi azzá!
__________________________
torzo52 (Győző)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Paraszt furettó
HozzászólásElküldve: 2011.08.10. 16:27 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.07.11. 20:57
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: Kisvárda
Sziasztok !

Izzítónak jó lenne a hajszárító spirálja is , de a szivargyújtótól nincs egyszerűbb megoldás . Gondolok most arra , hogy hova csepegtetjük a Takticot . A szivargyújtónál megvan a kis " edény " rész is amibe csepegtetünk . A spirálnál ezt meg kellene oldani .

Leírom már nyilvánosan is hogy milyen típusú gépből és hogy hogyan készítettem el a ködölőmet .

A készüléket egy Dyras AHD-1800 típusú hajszárítóból készítettem .
A hajszárító megválasztásának a szempontja , hogy az eleje kb. hengeres legyen , amire egy fél literes üdítős flakon ráillik . Az enyémnél egy kicsit kisebb volt , ezért közbetétet esztergáltattam rá . A hajsz.ban általában egy 12 V-os motor van . A bejövő 220 V-ot a fűtőszál ellenállása csökkenti le 12V -ra .
Ezt ki kell belőle venni , valamint a motoron levő négy diódát is . Így kaptál egy csupasz villanymotort ami 12 V-ról már működik . A ventilátor forgásiránya a + , - oldal felcserélésével változtatható .
A vegyszert egy szgépkocsi szivargyújtója égeti el ( egyik pólus a test , a másik a kinyomott állapotban levő spirál rész ).
A hajszárítón volt egy ventilátor fokozat kapcsoló és egy hőfok váltó kapcsoló . Ezt a két kapcsolót használtam fel én is . Az egyikkel ki-be kapcsolom a ventilátort a másikkal ki-be kapcsolom a szivargyújtót .
A vegyszer adagoló egy fecskendő , amit egy M6 menetorsó menetemelkedésével működtetek . Így tudom cseppenként adagolni .
A házat műanyagból esztergáltattam .
Családonként 5 csepp Takticot égetek el .
Egy kis méretű akumlátorral működtetem . ( Suzuki 35 Ah )

Azt hiszem mindent leírtam , talán nagyon is részletesen , de nem tudom ki milyen barátságban van az elektronikával .

Örülök ha valakinek segíthettem , vagy sikerült eloszlatni a kételyeit .

Ha valami kérdés felmerül írjátok meg .


Jut eszembe a Taktic - Petróleum keverési arányával felmerült kétségemre még megnyugtató választ nem írtatok .
Ha lehet jöjjenek a válaszok is !!!!

_________________
" Ha a méhek eltűnnének a föld színéről , négy évnél tovább az emberiség se élné túl " ( A . Einstein ? )

NB-24 ; NB-18 ; 1/2 NB rakodó


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Paraszt furettó
HozzászólásElküldve: 2011.08.10. 05:30 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
jakabpeter írta:
Nem kell a villanymotort kicserélni benne , hanem vágd le a motorról a diódákat , valamint a fűtőszálat .
A motor már is kész a 12 V fogadására .
Priviben küldök még egy üzenetet ami valamivel részletesebb .


Szia jakabpeter!

Ide is beteheted a részletesebb leírást! Hátha másnak is kedve lenne megcsinálni.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Paraszt furettó
HozzászólásElküldve: 2011.08.09. 21:25 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.08.03. 22:19
Hozzászólások: 319
Tartózkodási hely: Zala megye - Milejszeg
Pöte írta:
Az biztos nem megy 12Vról!



hát nem kell mind az 1 m fűtőszálat felhasználni elég 10-15 cm sztem az meg felizzik meg egy ilyen kis közt ahajszárítón kipróbáltam felizzik pirosra.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Paraszt furettó
HozzászólásElküldve: 2011.08.09. 21:13 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Az biztos nem megy 12Vról!

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Paraszt furettó
HozzászólásElküldve: 2011.08.09. 20:49 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.08.03. 22:19
Hozzászólások: 319
Tartózkodási hely: Zala megye - Milejszeg
Jahhhh jó hogy eszembe jutott!!!

Tudja valaki?????????????????????????????????????????

A szivargyújtó fűtőszála milyen anyagból van? Megegyezik a hajszárítóéval? Mert abból is lehetne spirált csinálni. ?????????


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Paraszt furettó
HozzászólásElküldve: 2011.08.09. 20:44 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.08.03. 22:19
Hozzászólások: 319
Tartózkodási hely: Zala megye - Milejszeg
jakabpeter írta:
Írd meg majd , hogy sikerült !
Biztos meg leszel vele elégedve .
Ennél a fajtánál nincs egy csepp elpazarolt vegyszer sem !!



Igen, illetve a sok felesleges mérgező füst mint a petróleum, vagy a parafin olaj. 1 kezelést már lenyomtam a mentoroméval.
Ő is gondolkodik a furettón v. a parasztfurettó valamelyik változatán, mivel, hogy az gyorsabb és nem szív be annyi füstöt. 130 család körül van neki. Viszont ezidáig a hajszárítóst használta és sosem volt több családvesztesége tavaszra mint pár darab.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Paraszt furettó
HozzászólásElküldve: 2011.08.09. 20:28 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.07.11. 20:57
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: Kisvárda
Írd meg majd , hogy sikerült !
Biztos meg leszel vele elégedve .
Ennél a fajtánál nincs egy csepp elpazarolt vegyszer sem !!

_________________
" Ha a méhek eltűnnének a föld színéről , négy évnél tovább az emberiség se élné túl " ( A . Einstein ? )

NB-24 ; NB-18 ; 1/2 NB rakodó


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Paraszt furettó
HozzászólásElküldve: 2011.08.09. 20:19 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.08.03. 22:19
Hozzászólások: 319
Tartózkodási hely: Zala megye - Milejszeg
Helló!
Én is holnap állok neki a hajszárítósnak!
Villanyszerelési, v. gázszerelési boltba megkapod hozzá a csőbilincset meg a pattintós csőtartót amivel egyszerű a fecskendő felfogatása.
Én vettem egy új hajszárítót az INTERSPAR-ba SIMPEX márkájú 2.990 Ft volt 2000W és van rajta " cool " gomb a szivargyújtó élesítéséhez!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Paraszt furettó
HozzászólásElküldve: 2011.08.09. 16:09 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.07.11. 20:57
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: Kisvárda
Nem kell a villanymotort kicserélni benne , hanem vágd le a motorról a diódákat , valamint a fűtőszálat .
A motor már is kész a 12 V fogadására .
Priviben küldök még egy üzenetet ami valamivel részletesebb .

_________________
" Ha a méhek eltűnnének a föld színéről , négy évnél tovább az emberiség se élné túl " ( A . Einstein ? )

NB-24 ; NB-18 ; 1/2 NB rakodó


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Paraszt furettó
HozzászólásElküldve: 2011.08.09. 13:58 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.10. 18:55
Hozzászólások: 70
Tartózkodási hely: Budapest
Üdv!
Hajszárítós atkairtót szeretnék csinálni,
a ventilátort ki kell cserélni?
Milyet szoktatok beletenni?
Szivargyujtó betéten és fecskendőn kivül kell még valami hozzá?

Köszi

_________________
fider28 kukac citromail.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Paraszt furettó
HozzászólásElküldve: 2011.08.08. 20:57 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.01.10. 15:43
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Dombóvár
balui írta:
Csallóköz írta:
Sziasztok,
ma reggel beindítottam az atkaírtást FURETTO - val és a szerkezet kétszer /30 család/ a cső végén a köd eltávozása utánn, amikor a kaptárból kihúztam begyuladt. Ezt eddig nem fordult elő. Mi lehet az oka ?
Üdv, Jóska



A visszaáramló petró robbant be a furettó lángjától

Üdv Neked Jártam én is igy ,de figyeld meg ,amikor beteszed a végét a kijáróhoz,ill. furt lyukba , a fuvókába valami szutyi kerül,nem tud porlasztani ekkor robbanik be,de ez általában akkor történik amikor kihúzom a kaptárból. Darab méhész drot,vele könnyü kitisztitani. Talán tudtam segiteni


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Paraszt furettó
HozzászólásElküldve: 2011.08.08. 09:08 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.07.11. 20:57
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: Kisvárda
Szia Cirkusz !

Neked hogy alakul a keverési arány ?

Nem a kijuttatott keverék mennyisége érdekelne , hanem az arány !

_________________
" Ha a méhek eltűnnének a föld színéről , négy évnél tovább az emberiség se élné túl " ( A . Einstein ? )

NB-24 ; NB-18 ; 1/2 NB rakodó


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Paraszt furettó
HozzászólásElküldve: 2011.08.07. 12:25 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.08.23. 21:10
Hozzászólások: 170
Tartózkodási hely: Pest megye
jakabpeter írta:
Sziasztok !

Második éve méhészkedem . A hozzászólásokat olvasva tavaly csináltam egy hajszárítós ködölőt amit azóta is használok . Úgy gondolom jó volt a hatása , mert minden családom rendesen áttelelt . Eddig családonként 5 csepp Takticot juttattam ki vele egy kezelésre .
Az idén nem hagyott a buzgóság , csináltam én is egy gázos ködölőt , amivel gyorsabb lenne a kezelés az előzőnél .
A problémám a következő :
Lentebbi hozzászólásokból olvastam a keverési arányt : ( 5 ml Taktic + 100 ml Petróleum ) ez 1:20 arány .
Kimértem, hogy az én ködölőm mennyit nyom egyszerre . Az eredmény 0,3 ml ami megfelel 25 cseppnek . Ahhoz hogy nyomásonként kijuttassak 5 csepp Takticot a keverési arány 1:4-hez . Ez a javaslathoz nagyon soknak tűnik .

Evvel a típusú adagolóval milyen arányban szoktátok keverni ? Elég-e 5 ml Taktic + 100 ml Petróleum ?

Üdvözöllek.
Nem látni, hogy belül milyen szerkezetű az olajozó kannád, de ha olyan mint az enyém akkor a pumpáló kart és belső pumpa részét egy metrikus csavar köti össze. Ezen a csavaron az anyát tekerve tudod csökkenteni vagy növelni a dugattyú útját, ezáltal csökken vagy nő a bevitt anyag mennyisége. Egy kicsit időigényes mire sikerül, de beállítható.
Üdv:István

_________________
Sárosi István


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Paraszt furettó
HozzászólásElküldve: 2011.08.07. 11:46 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.07.11. 20:57
Hozzászólások: 134
Tartózkodási hely: Kisvárda
Sziasztok !

Második éve méhészkedem . A hozzászólásokat olvasva tavaly csináltam egy hajszárítós ködölőt amit azóta is használok . Úgy gondolom jó volt a hatása , mert minden családom rendesen áttelelt . Eddig családonként 5 csepp Takticot juttattam ki vele egy kezelésre .
Az idén nem hagyott a buzgóság , csináltam én is egy gázos ködölőt , amivel gyorsabb lenne a kezelés az előzőnél .
A problémám a következő :
Lentebbi hozzászólásokból olvastam a keverési arányt : ( 5 ml Taktic + 100 ml Petróleum ) ez 1:20 arány .
Kimértem, hogy az én ködölőm mennyit nyom egyszerre . Az eredmény 0,3 ml ami megfelel 25 cseppnek . Ahhoz hogy nyomásonként kijuttassak 5 csepp Takticot a keverési arány 1:4-hez . Ez a javaslathoz nagyon soknak tűnik .

Evvel a típusú adagolóval milyen arányban szoktátok keverni ? Elég-e 5 ml Taktic + 100 ml Petróleum ?


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
" Ha a méhek eltűnnének a föld színéről , négy évnél tovább az emberiség se élné túl " ( A . Einstein ? )

NB-24 ; NB-18 ; 1/2 NB rakodó


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Paraszt furettó
HozzászólásElküldve: 2011.08.03. 17:34 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.06.03. 20:04
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Fejér megye Adony
Sziasztok! Lejjebb megtaláljátok az enyémet is képpel együtt.
Az adagolója egyszerű vízspriccelő .Megmértem gyógyszer adagolóval mennyit nyom, és úgy keverem a ható anyagot.Ennél nincs egyszerűbb.
5000Ft.-ból kijön.Én már a gyári felé sandítok.Találtam egy olyat ami egyszerű az ára reális nem kell hozzá vivő anyag.Ráadásul többféle ható anyag kijuttatására jó.Fehérváron ott voltak.Ami különösen tetszik benne elemmel működik, és nagyon könnyű. Üdv

_________________
Cirkusz 3xH12


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Paraszt furettó
HozzászólásElküldve: 2011.08.03. 08:03 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
nigacsi írta:
.....Kiszámolta valaki mennyi amitráz megy egy fújásra ????????????

Jogos felvetés!
Bár nekem nincs ilyen készülékem, de már láttam jól működő utánzatot. Házilag is lehet ilyet készíteni, vagy utánzatot vásárolni. Viszont számomra alapvető dolog, hogy akár készítenék, akár vásárolnék ilyet, a méheknél történő használatba vétel előtt otthon ki próbálnám és kiszámolnám, hogy mennyi vivőanyagot pumpál és gázosít el. Ehhez mérten adagolnám a hatóanyagot.

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Paraszt furettó
HozzászólásElküldve: 2011.08.03. 07:48 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
Pityi75 írta:
......A végén nem tiszta köd jön, hanem valamennyi folyékony petróleum is távozik.......

Több oka is lehet:
-Azt írod a spirált messzebb tetted az égőfejtől. Így viszont lehet, hogy nem megeszik fel annyira és nem gázosítja el az összes anyagot.
-A csövet meghosszabbítottad. A spiráltól távolodva ez egyre hűvösebb, így az elgázosított anyagot hűti, egy része már a csőben lecsapódik, ismét folyékonnyá válik.

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Paraszt furettó
HozzászólásElküldve: 2011.08.03. 07:37 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 21:35
Hozzászólások: 314
Csallóköz írta:
Sziasztok,
ma reggel beindítottam az atkaírtást FURETTO - val és a szerkezet kétszer /30 család/ a cső végén a köd eltávozása utánn, amikor a kaptárból kihúztam begyuladt. Ezt eddig nem fordult elő. Mi lehet az oka ?
Üdv, Jóska



A visszaáramló petró robbant be a furettó lángjától


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Paraszt furettó
HozzászólásElküldve: 2011.08.03. 06:23 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.12.01. 14:57
Hozzászólások: 213
Tartózkodási hely: Csallóköz, Slovákia
Sziasztok,
ma reggel beindítottam az atkaírtást FURETTO - val és a szerkezet kétszer /30 család/ a cső végén a köd eltávozása utánn, amikor a kaptárból kihúztam begyuladt. Ezt eddig nem fordult elő. Mi lehet az oka ?
Üdv, Jóska


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Paraszt furettó
HozzászólásElküldve: 2011.08.02. 22:50 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.06.06. 18:15
Hozzászólások: 507
Tartózkodási hely: Veszprém megye
Pityi75 írta:
Üdvözlök mindenkit!
Kicsit átalakítottam a furettót. A nyakát lerövidítetten, mert a saját súlyánál fogva orra bukott. A csövet meghosszabbítottam kb. 25 cm-re, igy a láng nem éri el és nem gyullad be. Megfogadva a tanácsot, messzebb tettem a spirált az égőfejtől. De még így sem kerek a dolog. A végén nem tiszta köd jön, hanem valamennyi folyékony petróleum is távozik. Ez természetes jelenség, vagy valami nem működik tökéletesen? A másik kérdésem az lenne, hogy hol lehet venni perforált lemezt, lángterelőnek. Ahol találtam, mindenhol csak 1m.x2m.-es táblában árulják. :(
Csatolmány:
IMG066.jpg
Csatolmány:
IMG068.jpg
Csatolmány:
IMG069.jpg




Busz légszűrő burkolat...............
Megéri kínlódni evvel a sok utánzattal ?????????????
Kiszámolta valaki mennyi amitráz megy egy fújásra ????????????


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Paraszt furettó
HozzászólásElküldve: 2011.08.02. 22:39 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Az nem jó ha köpköd, mindenféleképpen el kell ködölnie az összes anyagot! A baj az, hogy nincs eléggé felmelegítve a spirál. Dirib-darab anyagokért javaslom felkeresni a helyi lakatos műhelyt a hulladékban durkálva akár lelhetsz is valami hasznosíthatót.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Paraszt furettó
HozzászólásElküldve: 2011.08.02. 19:18 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.08.23. 21:10
Hozzászólások: 170
Tartózkodási hely: Pest megye
Üdvözlök mindenkit!
Kicsit átalakítottam a furettót. A nyakát lerövidítetten, mert a saját súlyánál fogva orra bukott. A csövet meghosszabbítottam kb. 25 cm-re, igy a láng nem éri el és nem gyullad be. Megfogadva a tanácsot, messzebb tettem a spirált az égőfejtől. De még így sem kerek a dolog. A végén nem tiszta köd jön, hanem valamennyi folyékony petróleum is távozik. Ez természetes jelenség, vagy valami nem működik tökéletesen? A másik kérdésem az lenne, hogy hol lehet venni perforált lemezt, lángterelőnek. Ahol találtam, mindenhol csak 1m.x2m.-es táblában árulják. :(
Csatolmány:
IMG066.jpg
Csatolmány:
IMG068.jpg
Csatolmány:
IMG069.jpg


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Sárosi István


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Paraszt furettó
HozzászólásElküldve: 2011.07.30. 10:22 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.09. 12:11
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Bács-kiskun megye Vaskút
A fékcső lágy rézcső. Ha sokáig melegszik és nincs neki burkolata akkor a spirál a súlyától vagy egy enyhébb megrántástól lekonyul. Ez tapasztalat!!![/quote]

Én is azt hittem hogy réz,de hidd el van vasból is és az enyém is abból van.
Abban viszont igazad van hogy deformálódik a melegtől és képes lekonyulni ezért én egy 6-os betonacélt odafogattam hozzá két bilincsel és így meg sem mozdul.Ha kicsit lejjebb megnézed a képeimet akkor láthatod.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Paraszt furettó
HozzászólásElküldve: 2011.07.29. 20:44 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.08.03. 22:19
Hozzászólások: 319
Tartózkodási hely: Zala megye - Milejszeg
Pityi75 írta:
ibituba írta:
Pityi75 írta:
Köszönöm a segítségeket. Megvolt a főpróba, és nagyon szépen működött egészen addig ameddig el nem olvadt a rézcső spirál :( . Most a fém fékcsőn gondolkodom, csak attól tartok, hogy túl kemény lesz ahhoz, hogy megtekerjem. Valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban?
Üdv:István


Én fém fékcsőből csináltam és semmi baj nincs vele.Én is azt hittem hogy kemény lesz,de simán rátekertem egy félcolos csőre.

Köszi, akkor kipróbálom azzal.


A fékcső lágy rézcső. Ha sokáig melegszik és nincs neki burkolata akkor a spirál a súlyától vagy egy enyhébb megrántástól lekonyul. Ez tapasztalat!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Paraszt furettó
HozzászólásElküldve: 2011.07.29. 16:10 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.08.23. 21:10
Hozzászólások: 170
Tartózkodási hely: Pest megye
ibituba írta:
Pityi75 írta:
Köszönöm a segítségeket. Megvolt a főpróba, és nagyon szépen működött egészen addig ameddig el nem olvadt a rézcső spirál :( . Most a fém fékcsőn gondolkodom, csak attól tartok, hogy túl kemény lesz ahhoz, hogy megtekerjem. Valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban?
Üdv:István


Én fém fékcsőből csináltam és semmi baj nincs vele.Én is azt hittem hogy kemény lesz,de simán rátekertem egy félcolos csőre.

Köszi, akkor kipróbálom azzal.

_________________
Sárosi István


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Paraszt furettó
HozzászólásElküldve: 2011.07.29. 13:44 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.09. 12:11
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Bács-kiskun megye Vaskút
Pityi75 írta:
Köszönöm a segítségeket. Megvolt a főpróba, és nagyon szépen működött egészen addig ameddig el nem olvadt a rézcső spirál :( . Most a fém fékcsőn gondolkodom, csak attól tartok, hogy túl kemény lesz ahhoz, hogy megtekerjem. Valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban?
Üdv:István


Én fém fékcsőből csináltam és semmi baj nincs vele.Én is azt hittem hogy kemény lesz,de simán rátekertem egy félcolos csőre.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 659 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 214 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.