Pontos idő: 2024.03.28. 15:35

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 450 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.07.09. 08:17 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Gabi24 írta:
nem ártana ha a léputcák eltávolítása után is tudnánk vhogyan fertőtleníteni

Egy kis kekeckedés: a léputcát nem tudod eltávolítani, mert az a két lép közötti tér, mint a házak közötti üres tér az utca. Viszont itt ugye a méhek kvázi a házak oldalán, vagyis a lépek falán közlekednek, nem az aljdeszkán, ami ugye valójában megfelelne a lépek közötti utcának. Mondjuk ezek olyan falak, ahol a lyukacsos tégla rosszul, 90 fokkal elfordítva lett felfalazva. Azt hiszem helyesebb lenne lépfal eltávolításról beszélni, a lép alapja pedig a műanyag keret, vagy műlép.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gabi24
HozzászólásElküldve: 2009.07.09. 06:33 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Szerintem nem.

- A viaszban, vagy akárcsak egy propolisz darabka alatt, nem tűnik egyszerűen megoldhatónak...
- Lánggal vagy lúgban való főzéssel való fertőtlenítés kiesik, mivel max:80C-t bír a keret. (Vagy annyit se)
- etilén-oxiddal (Oxiran, Eto) megoldható lenne, de vákumkamrában kell csinálni, meg drága is. Az csak hab a tortán, hogy az etilén-oxid gyúlékony, robbanóképes, az emberre nézve erősen mérgező, rákkeltő hatású gáz.
- ...

- Amúgy is csak azt teheted amire a hatósági lódoki rábólint.
- Részemről pedig nem szívesen kezdenék újra, kétes eredményű módszerrel fertőtlenített lépeken....

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.07.08. 22:50 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.03.23. 15:59
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj Zemplén
visszatérnék az eredeti témához:
Ha véletlenül megjelenne a nyúlós költésrothadás a műanyag kereteket is el kell égetni ; nem lehet vmilyen más úton teljesen fertőtleníteni ; nem tudom h a formalin mennyire hatásos ; szerintem a több száz forintos műanyagkereteinket nem szívesen látnánk elégni ha ne adj Isten megjelenik a betegség
vkinek ötlet, vélemény, módszer a teljes fertőtlenítésre.....már csak azért is szükség lehet rá mert ugyanazt a keretet használnánk évtizedekig nem ártana ha a léputcák eltávolítása után is tudnánk vhogyan fertőtleníteni
Előre is köszi
Gabi24


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.07.04. 16:09 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.03.23. 15:59
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj Zemplén
Ha tudni akarjátok van egy 90%-os magyar érettségim ...most érettségiztem két hete ..... tudom h nem szabályos de internetes beszélgetéseknél nem ügyelek a helyesírásra illetve szabályokra .... egyébként a három pont jobban elválasztja a gondolatokat mint a pontosvessző...de egy szavatokba kerül és váltok a 3pontos stílusról
Tisztelettel:
Gabi24


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: nyelvtan
HozzászólásElküldve: 2009.07.03. 15:23 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.08. 21:09
Hozzászólások: 781
Tartózkodási hely: (Fejér megye)
tűzoltó írta:
Kérdeznék is valamit Gabi? Ez a sok pont pont pont ... ... ... mit jelet? Ott be van fejezve a mondat, vagy oda még oda kellene gondolni valami?



OFF, de talán nem árt ;)
Gugli elárulja, mi a 3 pont a mondat végén.
http://hu.wikisource.org/wiki/A_magyar_helyes%C3%ADr%C3%A1s_szab%C3%A1lyai/Az_%C3%ADr%C3%A1sjelek

Három pontot teszünk a gondolat befejezetlenségének jeléül: "De tart a harc… "
Három pontot használunk akkor is, ha valamely szövegből kihagyunk egy részt: "Respublika, szabadság gyermeke / …Köszöntelek a távolból előre! Stb."

Ezekre használható a három pont, de így is csak a mondat végén.
Gabi24 mondat közben használja, ami nem szabályos, erre már kitalálták a pontosvesszőt.

"A többszörösen összetett mondatokban pontosvesszővel határoljuk el egymástól a szorosabban összetartozó tagmondatok csoportjait. A más-más tartalmi típusú tagmondatok közé szintén tehetünk vessző helyett pontosvesszőt"

Mára ennyit a nyelvtanról, elnézést attól, akit esetleg zavart a nem ide illő téma.
ON

_________________
Üdvözlettel:
Robz

1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.07.03. 15:08 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.08. 21:09
Hozzászólások: 781
Tartózkodási hely: (Fejér megye)
Gabi24 írta:
Nem mindenki teheti meg h ha érdekli vmi akkor az adott topicot teljes hosszába végigböngéssze ....tudom idegesítőek vagyunk akik nem keresünk vissza ....de reméljük h van egy kedves méhész kolléga aki segít rávezetni ..... elnézést kérek Robz
Köszönöm szépen
Gabi24


Nem kell bocsánatot kérni, nem akkora dolog ez, csak arra akartam utalni, hogy létezik "kereső".
Nem kell hozzá végigolvasni az egész topicot.
Amúgy ez a műlépes topic mindössze 2 oldal, ráadásul képes a hozzászólás, tehát fél perc alatt megtalálható, ha végiggörgeted.
A lényeg, hogy már látod. :roll:

_________________
Üdvözlettel:
Robz

1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.07.03. 12:57 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.03.23. 15:59
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj Zemplén
Ez csak egy megszokás az msn miatt....így választom el a mondatokat és a nem teljesen összekapcsolódó gondolataimat...szóljatok ha zavaró akkor írok szabályosan majd....
Gabi24


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.07.03. 12:32 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Kérdeznék is valamit Gabi? Ez a sok pont pont pont ... ... ... mit jelet? Ott be van fejezve a mondat, vagy oda még oda kellene gondolni valami?

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.07.02. 21:06 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.03.23. 15:59
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj Zemplén
Nem mindenki teheti meg h ha érdekli vmi akkor az adott topicot teljes hosszába végigböngéssze ....tudom idegesítőek vagyunk akik nem keresünk vissza ....de reméljük h van egy kedves méhész kolléga aki segít rávezetni ..... elnézést kérek Robz
Köszönöm szépen
Gabi24


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: gabi24
HozzászólásElküldve: 2009.07.02. 17:35 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.08. 21:09
Hozzászólások: 781
Tartózkodási hely: (Fejér megye)
krajnai írta:
Ahol dolgozom ott ilyen kereteket használnak. Szinte minden megoldást kipróbáltak már, de ezt találták a leghatékonyabbnak. Elég rugalmas nem kell finomkodni vele és ugyanazokat az előnyöket tudja (vagy még többet) mint a teljes műanyagból készült keret. A mérete a műanyag lépalapnak 14,5-40 cm, sajnos fél NB méretben még nem találkoztam vele.
Kép


Itt az említett hozzászólása Krajnainak.
Csak vissza kellett volna olvasni kicsit... :evil:

_________________
Üdvözlettel:
Robz

1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.07.01. 21:32 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.03.23. 15:59
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj Zemplén
Nekem ez tökéletesen megfelelne ..egyszerűen csak beszabom a 1/2 Nb keretbe és már mehet is a csajoknak hagy dolgozzanak ..... ha valaki tud erről az jelezze nekem legyen szíves!
Köszi előre is
Gabi24


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.07.01. 18:25 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.08. 21:09
Hozzászólások: 781
Tartózkodási hely: (Fejér megye)
Gabi24 írta:
... illetve az is érdekelne h csak táblában nem-e lehet kapni a műanyag lépet keret nélkül ...



Talán Krajnai írta, hogy osztrákiában lehet, még kép is volt fent a használatáról.
Nálunk szerintem csak a 1/2NB komplett verzió elérhető, munkás fiashoz.

_________________
Üdvözlettel:
Robz

1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.06.30. 21:40 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1146
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
Hát, én itthon csak 1/2NB méretben láttam. Az NB még lehet, hogy engem is érdekelne.

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.06.30. 21:24 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.03.23. 15:59
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj Zemplén
Valaki tudna nekem segíteni abban h milyen méretekben lehet műanyag keretet vásárolni ..... érdekelne a NB méret, a herés keret (Természetesen 1/2NB méretben)..... illetve az is érdekelne h csak táblában nem-e lehet kapni a műanyag lépet keret nélkül
Előre is köszi
Gabi24


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: gabi24
HozzászólásElküldve: 2009.06.24. 21:36 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.08. 21:09
Hozzászólások: 781
Tartózkodási hely: (Fejér megye)
Gabi24 írta:
Elég nehéz az átállás mert az anya (nem minden esetbe de) néha különbséget tesz és nem petézi be ...megpróbáltam anyaráccsal megoldani h felülre raktam a fakereteket alulra a műanyagot és elválasztottam a ráccsal (persze alul maradt az anya) ....de volt nem is egy olyan anyám aki "átpréselte" magát a rácson csak azért is h ne tudjam elszedni a fakeretet tőle...
Gabi24


Én a viaszolt műanyagokat a fészek tűzdelésére használtam repce alatt, tehát két fias közé böktem be egy-egy keretet. Gyorsan kiépültek, anya be is petézte őket.
Olyan gondom volt csak, hogy a sejteket nem jól viaszoltam le, és ez rosszul épült ki, illetve ezt nem petézte az anya. (ahol a sejt alja nem volt viaszos, csak a forma széle)
Ja, volt egy olyan keretem is, aminek csak az egyik felét viaszoltam le, mivel elfogyott az olvasztott viaszom. Ez véletlenül be is került egy családhoz.
Néztem, mint Jenő a moziban, hogy az egyik fele ki van épülve pár nap alatt, a másikhoz hozzá sem nyúltak. Jobban megnézve jöttem rá, mi a hiba.

Egy jó anyarácson hogy a fenébe fér át egy normális méretű anya? Nálam még nem volt ilyen, hogy a huzalpálcáson átmenjen egy kifejlett anya...

_________________
Üdvözlettel:
Robz

1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.06.24. 10:57 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.03.23. 15:59
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj Zemplén
Elég nehéz az átállás mert az anya (nem minden esetbe de) néha különbséget tesz és nem petézi be ...megpróbáltam anyaráccsal megoldani h felülre raktam a fakereteket alulra a műanyagot és elválasztottam a ráccsal (persze alul maradt az anya) ....de volt nem is egy olyan anyám aki "átpréselte" magát a rácson csak azért is h ne tudjam elszedni a fakeretet tőle.... de az esetek 80%-ban nem volt gond .....biztos csak az a néhány anya finnyás volt ...
Sajna nekem nincs olyan kádam amiben feltudnám melegíteni a kellő hőmérsékletre a kereteket .....de a kaparás Hobby szerint sokkal gazdaságosabb mert nem kell újra kenni
Gabi24


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.06.23. 17:20 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Gabi24 írta:
Hát annak nem sok értelme van mert amikor az első adagokat irpegnáltam akkor ha a viasz kicsit túlfőtt (elkezdett a közepén bugyborékolni) akkor ha rákentem a keretre akkor a műanyag lép elkezdett deformálódni ..... szal az h kifőzöd kerettel együtt az az öngól egy határesete szerintem .... de a drótkefe meg talán megsértheti a hatszögletes felületét a műanyag lépnek vagy legalábbis felkarcolja .... vki nem tud egy konkrétabb megoldást?
Előre is köszi!
Gabi24


Feltehetőleg az volt a gond, hogy az általam említett határérték fölé melegítetted a viaszt. Egyébként méhésztalálkozón beszéltem azzal aki árulja és használja, ő is így csinálja. Én magam is most akarok átállni, Én csinálni fogok egy kádat amibe belerakom a kereteket és a benne lévő vizet termosztáttal ellátott vízmelegítővel fogom fűteni. Nincs kapargatás-dörzsölgetés, csak időnként cserélni kell a kereteket!

Ti hogy álltatok át fa keretről műanyagra??

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.06.21. 20:53 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.05. 20:30
Hozzászólások: 163
Tartózkodási hely: Jászberény
Egyszerűen egy széles festékkaparóval, és ha unatkozok akkor még a gyökérkefe is előkerül. Ha jó a hordás és az építetésnek is ideális a család akkor lendületes, szép a kiépítés, máskülönben a műlépet sem építik ki megfelelóen.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.06.21. 20:30 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.03.23. 15:59
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj Zemplén
Régen foglalkoztam azzal a kiépített keretről lekapartam a léputcákat és csak a műlép maradt meg ..... így védekeztem a viaszmoly ellen ..... sejtfedelezővillával lekapartam ..... viszont az így hátramaradt "műlépet" a méhek nem építették ki olyan szorgalommal... sőt vonakodtak ráépíteni az új léputcákat.
Egyébként mivel kaparod le Hobby?
Ha tényleg sikerül úgy megoldani h ne kelljen újrairpegnálni akkor sok melót meg viaszt nyerünk vele
Nemrég utánanéztem h fakeretből és műlépből mennyibe kerülne megoldani és összehasonlítottam a műanyagkeretes megoldással:
Persze 1/2 NB kivitelezésben:
A fakeret+műlép=90ft (műlép)+150ft (keretléc)+szög+drót+beolvasztgatás....esetleg huzalhullámosító.... beolvasztáshoz vmilyen trafó vagy ilyesmi ....saját gyártásnál ujjaink épsége ..... = 250 forint
Illetve egyesek ajánlása szerint csak egy alkalommal használatos egy fakeret (higiéniai okok)
Összeadva szerintem gazdaságosabb megoldás ...
Gabi24


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.06.21. 08:35 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.11. 19:41
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Vas megye
Gabi24 írta:
Hát annak nem sok értelme van mert amikor az első adagokat irpegnáltam akkor ha a viasz kicsit túlfőtt (elkezdett a közepén bugyborékolni) akkor ha rákentem a keretre akkor a műanyag lép elkezdett deformálódni ..... szal az h kifőzöd kerettel együtt az az öngól egy határesete szerintem .... de a drótkefe meg talán megsértheti a hatszögletes felületét a műanyag lépnek vagy legalábbis felkarcolja .... vki nem tud egy konkrétabb megoldást?
Előre is köszi!
Gabi24


drótkefével nem addig kell sikálni, míg átlátszó nem lesz! ha marad rajta viasz, az sem baj.
az előrenyomott sejtformára még heresejteket is építenek, ha éppen herézni akarnak.

_________________
Farkas Péter


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.06.21. 07:37 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.05. 20:30
Hozzászólások: 163
Tartózkodási hely: Jászberény
Az eredeti ajánlás szerint gyökérkefét ajánlottak! Én hidegebb napokon távolítottam el a viasz kaparással, de mem vittem túlzásba a tisztogatást. A méhek úgy is lerágják az oda nem illő részeket és kaptárszemétként kihull. 8-) Nem impregnálom újra a felületeket ésígy ís hibátlan a kiépítés. :P


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.06.20. 20:56 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.03.23. 15:59
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj Zemplén
ha egyszerűen letolom spaklival akkor a viasz a hatszög alakú kis gödrökben benne fog maradni ....ergó nem lesz meg a megfelelő felület a következő beirpegnáláshoz ..... vagy lehet h így nem is lenne szükség az irpegnálásra .... mondjuk az első adag keretemnél volt olyan amit be se kentem viasszal és volt olyan család amelyik kiépítette normálisan a műanyagot ...:S ....még mindig nem találtam tökéletes megoldást ....
Gabi24


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.06.20. 20:33 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 22:08
Hozzászólások: 265
Tartózkodási hely: Tét, Budapest
Gabi24 írta:
vki nem tud egy konkrétabb megoldást?
Előre is köszi!
Gabi24


Szerintem ne drótkefével próbálkozz, hanem egyszerűen told le spaklival.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.06.19. 20:59 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.03.23. 15:59
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj Zemplén
Hát annak nem sok értelme van mert amikor az első adagokat irpegnáltam akkor ha a viasz kicsit túlfőtt (elkezdett a közepén bugyborékolni) akkor ha rákentem a keretre akkor a műanyag lép elkezdett deformálódni ..... szal az h kifőzöd kerettel együtt az az öngól egy határesete szerintem .... de a drótkefe meg talán megsértheti a hatszögletes felületét a műanyag lépnek vagy legalábbis felkarcolja .... vki nem tud egy konkrétabb megoldást?
Előre is köszi!
Gabi24


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.06.19. 17:23 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Gabi24 írta:
Hali
Valaki nem tudja megmondani h hogyan kell eltávolítani a műanyaglépű műanyagkeretről a viaszt ...mert nekem nem sikerült 100%-ig eltávolítani egy csomó rajta maradt .... próbáltam fedelező villával .... előre is köszi
Gabi24


Ha a kiépített sejtekre gondolsz akkor a gyártó ajánlása szerint forró vízben. Arra nem emlékszem, hogy hány fokos vízben ( talán ?84? ). A határérték fölött a keret is cseppfolyósodik!!

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.06.17. 21:17 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 03:59
Hozzászólások: 1006
Tartózkodási hely: Zimány
Kérem a fórumozókat, hogy egyes segítségek megköszönését privátban tegyék meg. Ne szaporítsuk ezzel a hozzászólások számát.
Köszönöm.

_________________
Feri


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.06.14. 14:52 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.11. 19:41
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Vas megye
Gabi24 írta:
Hali
Valaki nem tudja megmondani h hogyan kell eltávolítani a műanyaglépű műanyagkeretről a viaszt ...mert nekem nem sikerült 100%-ig eltávolítani egy csomó rajta maradt .... próbáltam fedelező villával .... előre is köszi
Gabi24


zacskóban 1 óra mélyhűtő. és drótkefe... vagy magvárod a telet :D

_________________
Farkas Péter


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.06.14. 11:40 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.03.23. 15:59
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj Zemplén
Hali
Valaki nem tudja megmondani h hogyan kell eltávolítani a műanyaglépű műanyagkeretről a viaszt ...mert nekem nem sikerült 100%-ig eltávolítani egy csomó rajta maradt .... próbáltam fedelező villával .... előre is köszi
Gabi24


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.04.30. 19:49 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
Korábban valóban vékonyabb műlépeket gyártottak. Általában 96 db szokott lenni az 5 kg-os csomagban.
Amíóta a hidegen hengerelt elterjedt, kissé tényleg vastagodott, de ma már nem számolgatom. Öregszem, vagy a lustaság :twisted:

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.04.30. 19:30 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.22. 18:32
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Vas Megye
ligustica írta:
Üdv.Ma lemértem 19 db műlép 1,065 kg.,fél nb méretben.De mértem már 20 db ot is 1 kg-nak.



Akkor elég vékony műlépeid vannak .
1 kg műlép = 8 db MB , vagy 16 db 1/2 boconádi
Amit veszek az mindig így van.

_________________
Ervin
1/2 NB
http://meheszetifotok.5mp.eu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.04.22. 19:27 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 06:06
Hozzászólások: 514
Tartózkodási hely: Vaspör
Üdv.Ma lemértem 19 db műlép 1,065 kg.,fél nb méretben.De mértem már 20 db ot is 1 kg-nak.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.04.20. 18:34 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1146
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
john írta:
1kg műlép valóban 11db,de hunor méretben.


Lehet, mentségemre legyen mondva, rég használtam :) :ut

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.04.20. 14:30 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.18. 04:47
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: somogy
Atis írta:
1/2 NB
Hm. lehet, hogy rosszul emlékeznék? Emlékeim szerint 1 kg műlép 11db. Na mindegy. A műa. keret viaszfelhasználása elég pontos kellene, hogy legyen. Mondjuk, most nem spóroltunk a cuccal, mert van néhány keret az előző eresztésből, aminek a sarka nem lett rendesen beviaszozva és ott nincs kiépítve.



1kg műlép valóban 11db,de hunor méretben.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.04.19. 21:58 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1146
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
1/2 NB
Hm. lehet, hogy rosszul emlékeznék? Emlékeim szerint 1 kg műlép 11db. Na mindegy. A műa. keret viaszfelhasználása elég pontos kellene, hogy legyen. Mondjuk, most nem spóroltunk a cuccal, mert van néhány keret az előző eresztésből, aminek a sarka nem lett rendesen beviaszozva és ott nincs kiépítve.

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.04.19. 20:38 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.10.31. 22:26
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Lovasberény Fejér m
Atis írta:
No tegnap műa. keretet viaszoztam, besegített a húgom is. 51 db.-ot kb 40 perc alatt csináltunk, meg. (Plusz még annyi idő, ameddig a viasz felforrt.)
2,7kg viasz fogyott. Ez annyi, mint 5 dkg viasz/keret. A sima műlépben 9 dkg van.

I like it :)

Milyen méretú keret ez? Nálam a 1/2 NB-re a műlép 6,5 dkg alatt van . A műanyag keretre felhordott viaszt nem mértem pontosan, de inkább kevesebbnek tűnt. Nekem is a műanyag keret tetszik jobban.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.04.19. 20:02 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1146
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
No tegnap műa. keretet viaszoztam, besegített a húgom is. 51 db.-ot kb 40 perc alatt csináltunk, meg. (Plusz még annyi idő, ameddig a viasz felforrt.)
2,7kg viasz fogyott. Ez annyi, mint 5 dkg viasz/keret. A sima műlépben 9 dkg van.

I like it :)

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.03.31. 19:52 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.09.22. 14:50
Hozzászólások: 94
Tartózkodási hely: Kadarkút Zselic pereme
Ezsiasi szerintem árnyjátékos a műanyag lépre gondol nem simán a keretre.

Én olyan keretet is szeretnék 1/2 NB, Nb és hunor méretbe mint a képen látható azért mert az újra huzalozás és kitördelés egyszerű és gyors ebbe műlép kell.
Külön fakeretbe pattintható műlép alapot pedig 1/2NB léphez.

Kép

_________________
Nehézséget a kaptáraidba!

Lator


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.03.31. 19:40 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.10.27. 20:29
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Várpalota
árnyjátékos írta:
......ti tudjátok, de 1/2 méretű műa keretünk már van. vagy valami nem stimmel vele :?
nem lenne érdemesebb az NB és a Hunor méretű fa-műlép kereteket leváltani inkább??

Nekem még egy db, műanyag keretem sincs pedig 1/2 kerettel dolgozom. Engem is érdekelne műanyag lap, nem a keret az nekem drága.
Különben is ha több a gyártó olcsóbb az anyag nem?

_________________
ezsiasi@vipmail.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.03.30. 22:30 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.28. 23:46
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: Budapest- Ősagárd
......ti tudjátok, de 1/2 méretű műa keretünk már van. vagy valami nem stimmel vele :?
nem lenne érdemesebb az NB és a Hunor méretű fa-műlép kereteket leváltani inkább??

_________________
még nem méhész, de már bogarasodik


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.03.30. 20:39 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
Szívesen segítek ha kell, tudok adni ilyen fekete keretet és lépalapokat is.
A megadott lépalap mérete szerintem nem jó!
Szélességre a ½ keret 42 cm, ebből leveszed az oldallécek 1-1 centijét már 40-nél jársz. (oldalt nem kell nútba pattintani a lépalapot, a belső szélesség - 0,5 cm) A magassága kb 0,5 centivel több mit a keret belső mérete, így szilárdabb, de majd lemérem.
Elég gyakran járok az M0-on nem telik sokba egy talit megejteni.
Engem is érdekelne elég tetemes mennyiségű lépalap!

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.03.30. 20:21 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.09.22. 14:50
Hozzászólások: 94
Tartózkodási hely: Kadarkút Zselic pereme
Üdv Mindenkinek!

Múlt héten Emailba megkerestem a Famű KFT-t a műanyag keret valamint a műlép alap ügyében a megkeresésem a következő választ adták.

Tisztelt Gutpintér úr?


Köszönettel vettük megkeresését. Úgy gondoljuk, hogy érdemes lenne
foglalkozni ezzel a méhészeti kerettel, mert már más is érdeklődött.
Batta Gábor úrral is leveleztünk már, hát ha önök ismerik egymást.
Szeretnénk kérni önt, hogy legyen szíves konkrét adatokat, esetleg
rajzot megadni, hogy az árajánlatot elkészíthessük.
Továbbra is készéggel állunk rendelkezésére, várjuk szíves válaszát.
Tisztelettel:
Tóth Sándor
Ügyvezető
Szigetszentmiklós
Tel/Fax: 24/368 996
Mobil: 30/9 516 694

Én nem vagyok egy jó műszaki rajzoló ezért segítségeteket kérem ebbe az ügybe mind a lép alap mind a kertek tekintetébe.

Én a lépalapra 1/2 NB keretre a következő 403x163 mm méretet adtam.

De szerintem ajánlatot kérhetnénk mind három magyar keretméretre a képen látható megoldásra. Kép

_________________
Nehézséget a kaptáraidba!

Lator


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.03.25. 07:07 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.03.23. 15:59
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj Zemplén
Kösz Csoky .. már sikerült el is intéznem
Gabi24 :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.03.24. 19:17 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
csoky írta:
Műanyag lép.
Csatolmány:
P2140061.JPG

Hívd fel az Andrást akinél tudsz venni és megtudod mennyibe kerül a 1/2 NB műanyag keret 30/8580-726 a száma

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.03.24. 15:33 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.03.23. 15:59
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj Zemplén
Szervusztok!!!

Valaki tudna nekem segíteni abban hogy hol tudnék 1/2 Nb műanyagkerethez hozzájutni? Nem rég sikerült az ANIVET-től vennem 20 darabot kipróbáltam és nagyon praktikusnak tartom .... de az anivetnél jelenleg 400 ft (+postaköltség). Körülbelül 100 darabra lenne szükségem lehetőleg hasonló méretűekre. Miskolc mellett lakom, hogyha a közelben van akkor házhoz mennék ha nem akkor a postai vételt is vállalnám... vagy ha elérhetőséget tudnak ajánlani az is megfelelne. Előre is köszönöm
Gabi24


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.03.21. 21:15 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.09.22. 14:50
Hozzászólások: 94
Tartózkodási hely: Kadarkút Zselic pereme
Bocs Tükör!

Azt hittem, hogy közelebb vagy a céghez és nem akartalak terhelni vele de ez előzetes igény felméréssel már lehetne a gyártóval beszélni. Jövő héten felveszem velük a kapcsolatot mind a lépalap mind a kerettel kapcsolatba és majd beszámolok, hogy milyen feltétek mellett tudják a gyártást vállalni és milyen adatokra van szükségük.

_________________
Nehézséget a kaptáraidba!

Lator


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.03.21. 17:52 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Itt az a speciális, műanyagból készült fészek béli keret,amit Krajnai említ.
Épp a bedrótozása történik a képen.

Kép

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.03.21. 13:18 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
Lator írta:
Krajnaihoz az lenne a kérdésünk, hogy a általa mutatott technológiába miért csak a mézűrt lépezik plasztik léppel. Gondolom erre is meg van a magyarázat.

És a ha tudna adni árat az általa bemutatott lépre ez kiindulási alap is lehetne a elgondolásunkhoz.


Erre még konkrétan rá sem kérdeztem. De talán azért csak méztérben használjuk, mert ezekkel a keretekkel dolgozunk a legtöbbet, itt a legnagyobb a keret sérülésére az esély.
A fészekben egyedi keretek vannak (majd keresek képeket róla) amiket simán műlépezünk.
Fakeretekben nagyméretű műanyaglépek szerintem nem életképesek! Kell neki egy merevítés.(ha valaki látta már a forgófészkes körkeretét, akkor az tudja, hogy mire is gondolok)
Árat majd keresek, de darabja ca 0.4-0.6 euro körül mozoghat.

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.03.20. 22:36 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Lator írta:
Tegnap e chtaten megkértem TÜKÖRT, hogy tájékozódjon a gyártónál mivel közel lakik és ő is érdekelt a lép ügybe. Felvetésre került az is, hogy mivel mi keressük meg a gyártót ezért nekünk kell megadni a lép méreteit. És a gyártóhoz jó lenne mindjárt darab számba megadni az igényünket legalább is akit valóságba is érdekel. A magyar méhészek által használt 1/2 NB, NB és hunor gondoltunk mivel egyéb méretbe külföldről is beszerezhető.

Krajnaihoz az lenne a kérdésünk, hogy a általa mutatott technológiába miért csak a mézűrt lépezik plasztik léppel. Gondolom erre is meg van a magyarázat.

És a ha tudna adni árat az általa bemutatott lépre ez kiindulási alap is lehetne a elgondolásunkhoz.

Várjuk véleményeteket és észrevételeiteket a témához.


Te Lator!
1.Azt honnan is vetted,hogy én közel lakom??? (100km)
2. Ott a chaten is azt nondtam,hogy tárgyalnék én ettől függetlenül szivesen a gyártóval, de csak úgy egy hasra ütött számmal nem lehet odaállni,és azt mondani,hogy feccöljön bele egy rakat pénzt a szerszámba stb.
3. Az én érdekeltségem azért nem oly egyértelmű ugyanis az én méztéri kereteim elég sokáig bírják,mindössze elvi síkon nyilatkoztam,hogy tetszeik a dolog,és hosszabb távon talán érdekel.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.03.20. 19:35 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.02.16. 23:39
Hozzászólások: 145
Fakeretes verzió esetén, ha a gyártási technológia lehetővé teszi (fröccsöntés?), esetleg lehetne nagyobb lapot gyártani és azt később feldarabolni méretre. Ezt a gyártó tudná megmondani... Legalább a szélesség sztenderd.
Nem tudom mennyire számít, milyen műanyagból készül, de ezt a külföldi gyártmányok időnként hangsúlyozzák:"ez olyan tuti műanyag, amit garantáltan kiépítenek", bár viaszbevonat nélkül valószínűleg egyik sem ér semmit.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.03.20. 16:38 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.09.22. 14:50
Hozzászólások: 94
Tartózkodási hely: Kadarkút Zselic pereme
Tegnap e chtaten megkértem TÜKÖRT, hogy tájékozódjon a gyártónál mivel közel lakik és ő is érdekelt a lép ügybe. Felvetésre került az is, hogy mivel mi keressük meg a gyártót ezért nekünk kell megadni a lép méreteit. És a gyártóhoz jó lenne mindjárt darab számba megadni az igényünket legalább is akit valóságba is érdekel. A magyar méhészek által használt 1/2 NB, NB és hunor gondoltunk mivel egyéb méretbe külföldről is beszerezhető.

Krajnaihoz az lenne a kérdésünk, hogy a általa mutatott technológiába miért csak a mézűrt lépezik plasztik léppel. Gondolom erre is meg van a magyarázat.

És a ha tudna adni árat az általa bemutatott lépre ez kiindulási alap is lehetne a elgondolásunkhoz.

Várjuk véleményeteket és észrevételeiteket a témához.

_________________
Nehézséget a kaptáraidba!

Lator


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 450 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.