Pontos idő: 2024.03.28. 22:33

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 450 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.11.27. 20:55 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Gabi24 írta:
Kedves Róbert !
... hagyd meg nekünk az ügyeskedés lehetőségét
tisztelettel:Gabi 24


Annak azért örülök , hogy elég távol vagy tőlem és nem a közelemben készülsz "ügyeskedni".

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.11.27. 20:47 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.05. 20:30
Hozzászólások: 163
Tartózkodási hely: Jászberény
Zolee000 írta:
Gabi24 írta:
Kedves Róbert !
Kérdezem én : vajon akkor is ez lenne a véleményed ha a te állományodban üti fel a kór a fejét?....biztos szó nélkül "jó kisfiúként" örömmel gyújtanád fel az összes keretedet.... én személy szerint képtelen lennék azt felfogni h egy önhibámon miatti okból tábortüzet kelljen rakni az egész állományomból .... tudjuk nagyon jól h mi a teendő nyúlós ellen nem szükséges folyamatosan baszogatni érte minket .... tudjuk h te itt az józan észt képviseled és igazad van de az olyan emberek viszik előrébb a világot akik nem nyugszanak bele hasonló helyzetekbe ... hagyd meg nekünk az ügyeskedés lehetőségét
tisztelettel:Gabi 24




Ha már ügyeskedünk, nem lehetne e problémára ráállítani vegyészeket? Most lehet nem jo a pálda de itt van ez a h1n1, eléggé durva víurusnak tűnik (hála a médiának), az nem megoldás h a fertőzött embereket felgyújtjuk... Szal arra akarok kilyukadni, h nem lehet megoldás a megsemmisítés, bár a méhésztudomány mai állása szerint ez a megoldás, ezt nem vitatja senki! De valoszínűnek tartom, h lesz megoldás erre is, mert a világ fejlődik (valamilyen irányban :) ). Úgy tudom h ennek a költésrothadásnak van egy europai típusa, és arra van megoldás. Ez utobbit egy nálam okosabb méhésztől hallottam.


Gyerekek ha valamit nem ismertek helyesen akkor miért akarjátok a szabályokat figyelmen kívül hagyni. Így is nagyon sok antibiotikummal szennyezett mézet hoznak forgalomba a pancsoló méhészek. A H1N1-et ne keverjük össze a nyúlóssal. :ut :ut


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.11.27. 15:27 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.24. 14:46
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Zala megye
karci írta:
fgyuri írta:
Sziasztok
szerintetek nagyboconádé keret drót nélkül összeszegezve menyit ér?

Fúrva van?

nincs furva

_________________
Ha a méhek eltűnnek, az emberi fajnak négy éve van hátra a kipusztulásig.
Albert Einstein


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.11.27. 13:06 
[


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára karci 2010.08.17. 19:27-kor.

Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.11.27. 13:00 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.24. 14:46
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Zala megye
Sziasztok
szerintetek nagyboconádé keret drót nélkül összeszegezve menyit ér?

_________________
Ha a méhek eltűnnek, az emberi fajnak négy éve van hátra a kipusztulásig.
Albert Einstein


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.11.27. 12:16 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.11.20. 10:24
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Békés megye
Gabi24 írta:
Kedves Róbert !
Kérdezem én : vajon akkor is ez lenne a véleményed ha a te állományodban üti fel a kór a fejét?....biztos szó nélkül "jó kisfiúként" örömmel gyújtanád fel az összes keretedet.... én személy szerint képtelen lennék azt felfogni h egy önhibámon miatti okból tábortüzet kelljen rakni az egész állományomból .... tudjuk nagyon jól h mi a teendő nyúlós ellen nem szükséges folyamatosan baszogatni érte minket .... tudjuk h te itt az józan észt képviseled és igazad van de az olyan emberek viszik előrébb a világot akik nem nyugszanak bele hasonló helyzetekbe ... hagyd meg nekünk az ügyeskedés lehetőségét
tisztelettel:Gabi 24



Ha már ügyeskedünk, nem lehetne e problémára ráállítani vegyészeket? Most lehet nem jo a pálda de itt van ez a h1n1, eléggé durva víurusnak tűnik (hála a médiának), az nem megoldás h a fertőzött embereket felgyújtjuk... Szal arra akarok kilyukadni, h nem lehet megoldás a megsemmisítés, bár a méhésztudomány mai állása szerint ez a megoldás, ezt nem vitatja senki! De valoszínűnek tartom, h lesz megoldás erre is, mert a világ fejlődik (valamilyen irányban :) ). Úgy tudom h ennek a költésrothadásnak van egy europai típusa, és arra van megoldás. Ez utobbit egy nálam okosabb méhésztől hallottam.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.11.27. 10:14 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:01
Hozzászólások: 592
Tartózkodási hely: Szank
El kell égetni ez a törvény! Aki mást akar veszélyes a többi méhészre is meg kell bírságolni. Máskérdés a műanyag lépet hogyan lehet szabályosan elégetni? Megsemmisítőben? Gondolom nem kevés pénzért veszik át.

_________________
S. Csontos Zoltán


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.11.27. 09:34 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.03.23. 15:59
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj Zemplén
Kedves Róbert !
Kérdezem én : vajon akkor is ez lenne a véleményed ha a te állományodban üti fel a kór a fejét?....biztos szó nélkül "jó kisfiúként" örömmel gyújtanád fel az összes keretedet.... én személy szerint képtelen lennék azt felfogni h egy önhibámon miatti okból tábortüzet kelljen rakni az egész állományomból .... tudjuk nagyon jól h mi a teendő nyúlós ellen nem szükséges folyamatosan baszogatni érte minket .... tudjuk h te itt az józan észt képviseled és igazad van de az olyan emberek viszik előrébb a világot akik nem nyugszanak bele hasonló helyzetekbe ... hagyd meg nekünk az ügyeskedés lehetőségét
tisztelettel:Gabi 24


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.11.27. 08:01 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
Lehet, hogy már itt is kitárgyaltuk és ismétlem önmagam, de számomra sem kérdés, hogy nyúlós esetén a keret hogyan legyen fertőtlenítve. Sehogyan!
Maga a kaptár fertőtlenítése megoldható (de szerintem ez is csak fa kaptárnál jöhet szóba), azonban erre az egydüli hatékony megoldásnak csak a lánggal megperzselést tartom. Persze ez is a kaptár állapotától és kialakításától függ.
A keret esetében - legyen az műanyag, vagy hagyományos fa - viszont csak az elégetés a biztos megoldás.
Persze a műanyag keret esetében ez nagyobb veszteséget jelent és emiatt megy az ötletelés, hogy talán ez megúszható valamilyen vegyszer használatával, de szerintem ezzel borítékolható a következő fertőzés.

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.11.26. 19:47 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.05. 20:30
Hozzászólások: 163
Tartózkodási hely: Jászberény
Zolee000 írta:
Sziasztok!

Lehet h hülyeséget kérdezek! :D Klorlúggal nem lehet fertőtleníteni a müanyag kereteket, lépeket?! Még ha marad is rajta 1 kicsi viasz, még akkor is mindent visz! :D Természetesen utána gondos leöblítés... Sztem a nyúlos bacik se díjaznák! Várom a véleményetek!


Hát elég macerás minden kis nyílásból eltávolítani a viasz és propolisz maradványokat. Betegség esetén nincs idő kapargatni, vakargatni! Nem biztosított a teljes fertőtlenítés, égetés. :merg :merg


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.11.26. 17:38 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.11.20. 10:24
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Békés megye
Sziasztok!

Lehet h hülyeséget kérdezek! :D Klorlúggal nem lehet fertőtleníteni a müanyag kereteket, lépeket?! Még ha marad is rajta 1 kicsi viasz, még akkor is mindent visz! :D Természetesen utána gondos leöblítés... Sztem a nyúlos bacik se díjaznák! Várom a véleményetek!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.11.22. 20:46 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Nem is értem, hogy miért nem ilyen műanyag kereteket forgalmaznak itthon?!

http://www.holtermann-shop.de/index.php ... waben.html

Szerintem kellőképpen masszív ez is:

http://www.holtermann-shop.de/popup_ima ... 02&imgID=1

Nagyobb a hasznos lépfelülete, kisebb a súlya és nincsenek rajta kitakaríthatatlan részek ( leszámítva a kis kockát ahol megfogod :? )

Az áruk sem egetverő!

Egyre nagyobb a gyanúm, hogy évek múltán nem-e azon fogok gondolkozni, hogy miért nem tértem át eu szabvány keretméretre már korábban...

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.11.13. 21:28 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.05. 20:30
Hozzászólások: 163
Tartózkodási hely: Jászberény
Pöte írta:
Na Én sem igazán értelek, de számomra sem teljesen megfelelő a műanyag keret, leginkább azért, mert szerintem túl széles az alsó és a felsőléc, ami megnehezíti a fiókos lefúvást. Nem is értem, hogy miért kell olyan szélesnek lennie, szerintem a 20mm-es szélességgel is masszívabb volna mint a fakeret. Arra is gondoltam már, hogy visszszabom 20mm-re. :?

Na mindenesetre itt van egy link, de ezzel sem leszel előrébb, ez is amerikás!

http://www.dadant.com/contact.html

Sajna a lega katalógusában nem találtam ilyet, pedig azokat a cuccokat forgalmazzák nálunk is! Meg kell majd próbálni Székesfehérváron ott, ha jól emlékszem tavaly talált is ilyen holmit...

Szerinted a hízlalt kerettel nem bír a lefúvó? Próbáld ki és rájössz hogy jól működik. ha figyelmesen megnézted volna az "ÚJ HAZÁBAN" készült filmeket láthatnád hogy 25mm.-es alsó-felső léceket használnak a Dadant-ban is. A hízlalt méztérről is le lehet fújatni a bogarakat könnyen. Csakakkor ragaszkodnak nagyon ha fias is van benne. Hasonlóan a szöktetőhöz. :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.11.13. 12:42 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Na Én sem igazán értelek, de számomra sem teljesen megfelelő a műanyag keret, leginkább azért, mert szerintem túl széles az alsó és a felsőléc, ami megnehezíti a fiókos lefúvást. Nem is értem, hogy miért kell olyan szélesnek lennie, szerintem a 20mm-es szélességgel is masszívabb volna mint a fakeret. Arra is gondoltam már, hogy visszszabom 20mm-re. :?

Na mindenesetre itt van egy link, de ezzel sem leszel előrébb, ez is amerikás!

http://www.dadant.com/contact.html

Sajna a lega katalógusában nem találtam ilyet, pedig azokat a cuccokat forgalmazzák nálunk is! Meg kell majd próbálni Székesfehérváron ott, ha jól emlékszem tavaly talált is ilyen holmit...

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.11.12. 18:01 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.03.23. 15:59
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj Zemplén
Jah persze tudom h mi az eljárás .... úgy gondoltam h egyéb betegségek ellen sokkal könnyebb a fertőtlenítés :taps
Gabi24


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.11.12. 17:54 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Gabi24 írta:
.... ha pedig csak a lépalapot kellene megtisztítani (a fa keretet pedig elégetni)az szerintem könnyebben kivitelezhető lenne drótkefével vagy hasonló brutális dolgokkal és akkor nem veszítel egy zsák zsét.....
Gabi24

:geek: Szerintem Te félreérted a dolgokat!
Ha nyúlós miatt égetni kell a családokat akkor, égetni kell mindenestől.
Nincs lehetőség lépalapokat kapargatni. Amit amúgy sem lehetne úgy kivitelezni, hogy ne terítsd meg a környezeted spórákkal....

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.11.12. 17:45 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.03.23. 15:59
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj Zemplén
Ez nekem jól hangzik ... a 21,59ből majd levágok egy kicsit satuollóval ... a keretekbe majd U-szöges megoldással beillesztem ha meg a méhek kiépítik akkor nem fog ki se esni belőle sztem az újonnan készített kereteimbe meg alapból beleteszem a nútot és nem lesz probléma....azt mondtad h 117 forintra jön ki +postaköltség lesz az 150-200ft .... tudnál nekem adni egy linket vagy vmi elérhetőséget h el tudjam intézni ...meg egy kis infót h külföldről (gondolom külföldi cég:D) hogyan tudnám leszállítatni ...
A műanyag keretnek nekem nem az a baja h drága , mert ha kiszámolod h nem kell műlépet hengereltetned (foglalkozni a műlépesekkel) ráadásul nem kell műhelymunkákat csinálnod ráadásul nem csak néhány évig alkalmazható hanem az élettartama sztem egy olyan 25-30 évre jön ki .... az igazi problémája az az h nem tudod tökéletesen fertőtleníteni és ha beüt a nyúlós (mert benne van a pakliban) akkor úgy tudom nem lehet a viaszt tökéletesen leszedni róla ...legalábbis nekem nem sikerült és akkor családonként (4db 10keretes 1/2 Nb fiók=40 keret) 40 keretet felszorozva 300 forintos árral az 12000forint /1 család .... ha pedig csak a lépalapot kellene megtisztítani (a fa keretet pedig elégetni)az szerintem könnyebben kivitelezhető lenne drótkefével vagy hasonló brutális dolgokkal és akkor nem veszítel egy zsák zsét..... a műanyagkeretben azokat a nagy réseket nagyon gyakran betapasztják a méhek propolisszal vagy egyéb piszkok ott maradhatnak ...sőt még szerintem így könnyebb is lesz a kaptár egy picit .
Beekeeper linkjéről szerintem Magyarországra elég nehéz lenne megrendelni :S
Gabi24


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.11.12. 10:11 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Gabi24 írta:
Nekem szükségem lenne olyan 1000db "fa keretbe illeszthető műanyag sejtmintás lapra'' , már egy kicsit elegem van a keretfúrásból, drótozásból, lépbesütésből ... ráadásul néhány műléppel is baj van ...
a komplett műanyag keret drága is meg nem is fertőtleníthető, jó lenne ha vki be tudná szerezni ezeket a lapokat ... :S
Gabi24


Én szétnézve a neten a legolcsóbban cca 117 ft-ért találtam 21,59x42,545 cm-es plasztik sejtmintás lapot, ezt is úgy, hogy a dadant katalógusból kedvező áron tudsz nagy tételben vásárolni, tehát az általa említett 1000 darabbal számoltam. Ehhez hozzájön még, egy közepes 65-70 forintos keretár - amiben nincs nút a mű-műlépnek :lol: - még összeszegeled és már ott is vagy, hogy jobban kijössz a kész műanyag kerettel.
Sajna ez a helyzet, találni kéne valakit aki legyártja csak a lapot, de ha jól emlékszem akkor krajnai kollega már tett e kérdésben erőfeszítéseket, amik gondolom megakadtak...

Majd felkarolja ezt az ötletet egy eszközforgalmazó és majd megtollasodik rajta!

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.11.11. 22:39 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.02.16. 23:39
Hozzászólások: 145
http://www.brushymountainbeefarm.com/Be ... tments/27/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.11.11. 22:31 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.03.23. 15:59
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj Zemplén
Nekem szükségem lenne olyan 1000db "fa keretbe illeszthető műanyag sejtmintás lapra'' , már egy kicsit elegem van a keretfúrásból, drótozásból, lépbesütésből ... ráadásul néhány műléppel is baj van ...
a komplett műanyag keret drága is meg nem is fertőtleníthető, jó lenne ha vki be tudná szerezni ezeket a lapokat ... :S
Gabi24


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.11.09. 14:56 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Hát Én arra gondoltam, hogy itt Magyarországon - nálunk elterjedt méretben - lehet-e kapni, gyártják vagy forgalmazzák-e?!

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.11.08. 21:51 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
http://www.beebehavior.com/pierco_plast ... ations.php

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.11.08. 21:00 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Azt hiszem, hogy ezek a képek magukért beszélnek! :taps

Mindenesetre jó volna, ha megszünne a müanyagkeret-kereskedéssel kapcsolatos monopolhelyzet! A fa keretbe illeszthető műanyag sejtmintás lap ügyében valami előrelépés??

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.11.08. 17:27 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.05. 20:30
Hozzászólások: 163
Tartózkodási hely: Jászberény
Rendeztem a képeket és ezeket találtam. Az anya nem volt válogatós a természetes és mesterséges lépalapot tekintve. Még teljesen ki sem építették és máris bepetézte.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.10.06. 17:02 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
Köszönöm az infót admin.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.10.06. 16:48 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 03:59
Hozzászólások: 1006
Tartózkodási hely: Zimány
virgó írta:
Azután érdeklődnék,hogy NB méretben is készül-é műanyag keret?

Nem, csak félkeretben.

_________________
Feri


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.10.06. 14:17 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
Azután érdeklődnék,hogy NB méretben is készül-é műanyag keret?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.09.12. 19:57 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.08.24. 16:50
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Baranya, Mohács
Szia Tükör!

Ha megakadt a szemed a néven akkor jó nevet választottunk. Én nem kérem senkitől, hogy megjegyezze elég ha a telefonszámomat tudják. Egyébként érdeklődés után hamar megjegyzi mindenki főleg ha valaki személyesen jött el hozzánk. A bizalomról annyit, hogy ahhoz idő kell, hogy kialakuljon. Remélem ez nem tántorít el senkit attól, hogy akárcsak érdeklődjön is. Azért köszönöm a tanácsaidat és továbbítom a marketing tanácsadónknak.

Üdv: Gutleber Zoltán

www.gutleberapiaries.com|info@gutleberapiaries.com


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.09.11. 22:04 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Gutleber Apiaries írta:
Üdv!

Mi voltunk Fehérváron a bejáratnál a műanyag közfallal. Nem árultuk csak érdekességnek mutattuk meg. Ez nem komplett keret hanem közfal Langstroth méretben. A fertőtlenítés formalinnal történik ha szükség van rá. Előnye a komplett kerettel szemben az alaktartóssága és az hogy sérülés esetén elég csak a keretet cserélni,a közfalról letoljuk az építményt,lemossuk nagynyomású melegvízzel. De erre igazán nincs szükség. Ha nyúlós van akkor úgy is égetnek mindent.

Ha valakit érdekel:
http://www.gutleberapiaries.com



Erre a hsz-re most akadtam és meg is néztem az oldalt.
Hamár a magyar méhészeknek akarsz eladni ezt azt, azért választhattál volna valami magyarosabb,megjegyezhetőbb nevet is.
Ezt "ki se látom mondani". :ut
Megjegyezni nem is próbálom.

Megaztán sehol egy név (már úgyértem "nooooooormális") a honlapon, vagy fénykép amiből azonosítanánk a gondos gazdát.
Hidd el ezek fontosak a bizalomhoz...

De lehet, csak én vagyok már öreg meg régi vágású ezekhez az új dollgokhoz...???

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.09.11. 21:56 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1146
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
Na ezt majd én is ellenőrzöm
:|

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.09.11. 18:49 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.12.06. 21:59
Hozzászólások: 90
Újrabogaras írta:
Az Api Life Var lapokat használva azt tapasztaltam, hogy az érintkező felületeken az lapka belemaródik (oldódik) a keretbe.

Én is tapasztaltam! :(


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.09.11. 09:15 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.10.31. 22:26
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Lovasberény Fejér m
Az Api Life Var lapokat használva azt tapasztaltam, hogy az érintkező felületeken az lapka belemaródik (oldódik) a keretbe.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.08.25. 11:37 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.08.24. 16:50
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Baranya, Mohács
Üdv!

Mi voltunk Fehérváron a bejáratnál a műanyag közfallal. Nem árultuk csak érdekességnek mutattuk meg. Ez nem komplett keret hanem közfal Langstroth méretben. A fertőtlenítés formalinnal történik ha szükség van rá. Előnye a komplett kerettel szemben az alaktartóssága és az hogy sérülés esetén elég csak a keretet cserélni,a közfalról letoljuk az építményt,lemossuk nagynyomású melegvízzel. De erre igazán nincs szükség. Ha nyúlós van akkor úgy is égetnek mindent.

Ha valakit érdekel:
www.gutleberapiaries.com


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.08.18. 21:49 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.02.16. 23:39
Hozzászólások: 145
tsanyi írta:
csoky írta:
Ki tudja mi ez?

http://www.omme.hu/portal/in​dex.php?option=com_marketplace&pa​ge=show_ad&catid=16&adid=6973&Ite​mid=167


Idézet:
Object not found!

The requested URL was not found on this server. If you entered the URL manually please check your spelling and try again.

If you think this is a server error, please contact the webmaster.
Error 404
http://www.omme.hu
Tue Aug 18 22:37:53 2009
Apache/2.2.9 (Debian) DAV/2 SVN/1.5.1 mod_ssl/2.2.9 OpenSSL/0.9.8g


Hát, az adott oldal időközben törölve lett, .. vagy.....


A gépi kiépített(!) viasz-lép hirdetésre mutatna a link...
http://www.omme.hu/portal/index.php?opt ... Itemid=167
Szerintem legtöbbet a hirdető árulhatná el, őt lenne érdemes felhívni :-)
Más: a műanyag lépalap fakeret kombót Fehérváron lehetett látni a bejáratnál, DE nem hazai méretben, talán Langstroth kaptárt akartak eladni. A plasztik lépalap mellett megcsodáltam az alacsony keret ellenére is min. 15-20 mm vastag felső lécet. Ezt a túlzott méretezést külföldi méhészvideókon is fel lehet fedezni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.08.18. 21:39 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
csoky írta:
Ki tudja mi ez?

http://www.omme.hu/portal/in​dex.php?option=com_marketplace&pa​ge=show_ad&catid=16&adid=6973&Ite​mid=167


Idézet:
Object not found!

The requested URL was not found on this server. If you entered the URL manually please check your spelling and try again.

If you think this is a server error, please contact the webmaster.
Error 404
www.omme.hu
Tue Aug 18 22:37:53 2009
Apache/2.2.9 (Debian) DAV/2 SVN/1.5.1 mod_ssl/2.2.9 OpenSSL/0.9.8g


Hát, az adott oldal időközben törölve lett, .. vagy.....

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.08.18. 21:05 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Ki tudja mi ez?

http://www.omme.hu/portal/index.php?opt ... Itemid=167

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csoky 2009.08.20. 16:34-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.08.04. 17:40 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.07.06. 21:33
Hozzászólások: 598
Tartózkodási hely: Nógrád megye, Homokterenye
Én voltam a vásáron de külön léplapot nem láttam,csak olyat ami műanyag kerettel együtt volt.ezt is egy olyan hölgynél aki műanyag kaptárakat árult :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.08.04. 14:48 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.28. 23:46
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: Budapest- Ősagárd
Látott valaki Jászberényben ilyen léplapot?- én sajnos nem tudtam elmenni a vásárra.
Érdekelne az elérhetőségük.

a Lukács-féle is tetszik, van is pár próbadarabom, de pont a keret zegzugossága miatt vannak kétségeim a fertőtleníthetőségével.
De :idea: mint a műanyagok áltlában ezek is újrafeldolgozhatóak. Nyilván megfelelő előtisztítás szükséges hozzá. A viasz valamilyen gőzborotvával eltávolítható róla, lehet még a méhszurok is(?). ezután darálható, újrahasznosítható az anyag. Ha stirokaptárnál megoldották az újrahasznosítást, gondolom erre is ki tudnak találni vmi technológiát. :roll: ...valahogy úgy mint az üvegvisszaváltóban,hátha így olcsóbb a cseredarab.

_________________
még nem méhész, de már bogarasodik


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára árnyjátékos 2009.08.04. 22:47-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.07.20. 15:16 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.15. 07:12
Hozzászólások: 77
Tartózkodási hely: Esztergom
benzinkutas írta:
Külföldi oldalakon gyakran láttam műanyag lépet amit fa keretbe építettek be ezt minálunk lehet-e valahol kapni?

Láttam fa keretben műanyag lépet Fehérváron a vásárba. A bejáratnál árulták. Sajna nem tudom az elérhetőségüket, de van Magyarországon is. Sztem Jászberényben is ott lesznek.

_________________
Szúrósak szőrösek mégis kedvesek!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.07.20. 12:49 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.10.31. 22:26
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Lovasberény Fejér m
Vannak a műanyag keret-műlépnek előnyei és hátrányai.

Előnyei:
nagy fajlagos felület
a teljes kereten belüli felület hasznosul (nincs kirágás, rés)
tavasszal kevesebb méh kell a takarásához (fiasított felületre számolva)
vastag, sok méz fér el benne
méretpontos
kevesebb élőmunkát igényel
újraépíttetthető

Hátrányai:
nagyobb beruházás
nem fertőtleníthető
nehéz.

Ez utóbbi hátrány elsőre nem is tűnik olyan komolynak, de gondoljuk csak át, hányan vannak akik elsősorban azért használnak nyárfa kereteket és kaptárelemeket, mert könnyebb, mint a hárs vagy a fenyő.
Nekem van műanyag és fa keretem is vegyesen. Az előnyeit többnek tartom.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.07.13. 08:44 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.01.02. 16:09
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Bélmegyer
Külföldi oldalakon gyakran láttam műanyag lépet amit fa keretbe építettek be ezt minálunk lehet-e valahol kapni?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.07.12. 20:38 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1146
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
Szerintem az oldalsó méhjáratot szűkíteni nem érdemes. Így is könnyen nyomódik a méh a keretmozgatásnál, amit általában bosszúállás követ. :x A Lukács-féle félkeretnek minden oldala 5mm. de azért nem táltosodnak meg tőle a méhek. Bár ez az öt-öt mm ha jól számolom kb. 9% lépnövekedést jelent. Ami egy fióknál majdnem egy keret :!: :idea: 8-)

Mondjuk a fertőtleníthetőségen elég sokat dobna, ha nem lenne zegzugos a keret oldala. És az sem kizárt, hogy egy 3mm tömör oldal (meg alsó és felső léc) még lehet, hogy kielégítő szilárdságot adna. És akkor már 12,5%-ot növekedne a lépméret a fa kerethez képest :idea: Lehet, hogy ezt ki is próbálom, maróval kikönnyítek egy selejtes keretet.

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.07.12. 14:40 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.23. 08:31
Hozzászólások: 193
"Nekem elsősorban azért tűnik annak, mert a műa."keretléc" vastagsága (tán fél cm sincs) le tudja szűkíteni a fiókok közötti méhjáratot" nem ide tartozik de a " roda voja" is ha tényleg szuper akkor bele játszik hogy csak 1 cm a felső és 0.6 cm az alsó keretléc fából igy 2,6 cm az üres tér a mi szokásos 3.5 cm -ünk helyett + emelte 2 cm -rel a félboc 15.5 cm -rét ugy hogy a fiok csak 1cm -rel nött.Azt hiszem az oldalsó lécek és a kaptárfal között is csökkentette a távolságot. félboc méretnél meg lehetne próbálkozni a vékonyabb lécekkel 0.5 cm -rel magasabb oldalakkal + az oldaltér csőkkentéssel( magyarul a holt terek csökkentésével) szerintem kisebb csodákat hozna .Van valakinek tapasztalata?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.07.11. 19:35 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1146
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
Szerintem ha rendesen elterjedne a műa. keret olcsóbb lenne, mint a fa keret.

tsanyi:
Én kiprobáltam az elején a napviaszolvasztózást műa. kerettel. :cry: 10 keret minusz. :evil:
nem lett sok bajuk, csak pont annyira görbültek meg, hogy nem lehet használni. Persze azt nem tudom hány fok volt bent, nyár volt. Vastagabb falú félfiókot alulról becsináltam felülre raktam egy 5mm-es üveget. Ebbe ment a 10 keret. Gyanítom több volt bent 80°C-nál. Ráadásul nem egyenletesen melegedtek a keretek oldalai. A szárítószekrény ha légkeveréses, szerintem még 80°C-on is müxik, de ne perelj be ha nem :twisted:

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.07.10. 08:14 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
Én is gondolkodom a műanyag lép kipróbálásán, azonban komolyabb méretben jelenleg biztosan nem használnám.
Látom az előnyeit, de van kettő nagy hátránya, mégpedig a magas ára és a fertőtlenítés megoldatlansága. Persze lehet mindenféle számításokat végezni a költségekről, ami valóban igazolhatja azt, hogy hosszútávon előnyösebb ebbe beruházni, mint a hagyományos keretekbe, de itt van egy komoly veszélyforrás: a nyúlós.
Amiket a műanyag keretek nyúlós miatti fertőtlenítésével kapcsolatban eddig olvastam, abból az derül ki, hogy igazából nincs semmiféle gyakorlatias, használható megoldás rá, tehát igazából itt is marad az égetés.
Körülnézve az országban azt hiszem senki sem lehet nyugodt az miatt, hogy nála nem üt be ez a betegség. Márpedig ha bekövetkezik - mindenféle előzetes számítás ellenére is - bizony a műanyag keretek megsemmisítésén hatalmasat bukhat a méhész.

Persze lehet azt mondani, hogy kártérítéskor a műanyag keret árát is nézik és magasabb összeget fizetnek ki, azonban kérdés, hogy ez meddig lesz igaz. A környezetemben tapasztaltak alapján úgy látom, hogy egyre nehézkesebben, egyre szigorubban ítélik meg a kártérítéseket. Márpedig ha ez így van, akkor számítani lehet arra is, hogy az elégetett eszközök árát nem kapja vissza teljes mértékben a méhész.

A műanyag keret használatára átállni számomra csak akkor lenne érdemes, ha jóval kevesebbe kerülne és/vagy valóban lenne egy hatékony és - hozzáteszem - egyszerű fertőtlenítési megoldás.
Úgy látom jelenleg jelenleg egyikre sem lehet számítani.

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.07.10. 07:08 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Érdemes erről a dologról beszélgetni, mert szerintem a műanyag lépnek (nem a becsiptethető lépalapnak) igenis van jövője. Nekem elsősorban azért tűnik annak, mert a műa."keretléc" vastagsága (tán fél cm sincs) le tudja szűkíteni a fiókok közötti méhjáratot, melynek ilyenkor július-augusztusban nagy jelentősége van. Nagyon jó lenne, ha fertőtleníthető lenne. A most forgalomban levő hővel történő fertőtlenítése úgy tűnik nem megy. De vannak itt vegyészek is, talán ők birtokolnak olyan szakirodalmat, amelyben utána lehetne annak nézni, hogy más műanyagnak talán nagyobb az olvadáspontja (pl. valami teflonszerűség: egyik hazai cég gyárt pl. cm vastag teflon lemezeket is, lehet, hogy árban is utolérhető lenne.) A fertőtlenítés hatékonyságát a nyomás emelésével nagy mértékben lehet növelni, ilyenek az autoklávok, amelyek azt hiszem 112 C fokon működnek, vagyis 130-140 fok olvadáspont közelébe eső műanyag talán már jó lenne, gondolva a magas hőmérséklet plusz nyomás okozta deformációra is (ilyen autoklávot egy-egy közösség közösen is üzemeltethetne).
Másik út a vegyszeres fertőtlenítés: pl. Sporocid nevű fertőtlenítőszer alkalmas lehetne, de szerintem valószínű egyrészt nagyon drága, másrészt az előzetes tisztítás lehet a gond.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gabi24
HozzászólásElküldve: 2009.07.09. 21:56 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.03.23. 15:59
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj Zemplén
a hőkezelés mindenféleképpen kizárható (hacsak nem a fagyasztás) mert szerintem az a 80 Celsius az egy kicsit csalóka ..... jobban hangzik mintha azt írták volna rá h 70 celsius ami alig több mint a viasz 63 fokos olvadáspontja ..... amikor beirpegnáltam az éppen cseppfolyóssá váló viasszal bevont keretek egy része deformálódott,nem nagyon de azért szemmel látható volt....szóval egy olyan 85-90 fokos fertőtlenítés (aminek értelme lenne esetleg ) az öngóllal egyenértékű
Ha egyszer beirpegnálod akkor a legalsó réteget nem tudod tökéletesen leszedni (szerintem) vagy csak nagyon pepecs munkával.....na most vagy rajtahagyod azt az alsó réteget és arra kened fel a következőt vagy úgy hagyod és akkor is kiépítik a méhek majd újra viszont ebből a rendszerből hiányzik mindennemű fertőtlenítés.....ami előbb-utóbb megbosszulhatja magát ....a 300 forintos (?) keretet meg a méhész nem fogja csak úgy a kályhába dobni ..... ebből a szempontból a fakeret sokkal rugalmasabb az eldobhatósága miatt ...... a propolisz meg egyszerű hidegben egy megfelelő szerszámmal lekaparható .... 10 perc alatt olyan 20 keretet lehet lekaparni .....persze itt sem leeht tökéletes munkát végezni ..... vagy esetleg bemártod alkoholba ...hátha leoldja a propoliszt magától (vagy még a keretet is)
remélem tudtam vmicskét segíteni ha nem akkor is kitalálunk majd vmit
Gabi24


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gabi24
HozzászólásElküldve: 2009.07.09. 18:17 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Ugyanaz a gondunk. :)
Az idén kipróbáltam 100db-ot. Minden szempontból jól vizsgázott. A méhek húzódozás nélkül építették, az anya bepetézte táblásan, pörgetőben is jól vizsgázott, sőt a fedelezőgépet is elviselte...... csak nem tudom, hogy lehet a viaszt propoliszt teljesen eltávolítani róla.
A hidegen letolod ...... nem tűnik ilyen megoldásnak.
Gondolkodtam szárítószekrényen is. 70C-on elvileg a viasz folyik, lecsöpög, kérdés, hogy a műanyag mennyire alaktartó ezen a hőfokon. De ez még mindig nem fertőtlenítés ....

:?: :?: :?:

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.07.09. 10:50 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Kekeckedés a négyzeten: :D
Én a sejtfal kifejezést használnám.
:D :D :D

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag lép-keret.
HozzászólásElküldve: 2009.07.09. 08:23 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.03.23. 15:59
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj Zemplén
Egyetértek Tsanyi csak azért aggódok hha beleölök egy csomó zsetont akkor visszanyalhat a fagyi ...... 100 család ha 4 fiókon van fiókonként 10 kerettel az 300 forintos (?) műanyag keret árral 1.200.000. HUF ha jól számolom .... ha meg megjelenik a nyúlós akkor igen csak bajban vagyok :S ....
Köszönöm a kijavítást Cerena ...vmiért nem jutott eszembe a lépfal :S
Gabi24


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 450 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 28 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.