Pontos idő: 2024.04.27. 18:37

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 610 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Itatók
HozzászólásElküldve: 2011.01.23. 09:19 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.13. 12:06
Hozzászólások: 332
Tartózkodási hely: Pest megye, Tápiószecső
Nekem disznók is vannak és trágyahalom is a méhes közelében, milyen különleges ez ma Magyaországon vidéken!
Azon is el kellene godolkodni, hogyan süllyedtünk idáig, hogy a vidéki porták hírből sem ismerik az állatokat...
A disznó büdös, a méhek szúrnak, tehén, kecske megint büdös, a fák csak szemetelnek, meg le kell őket szedni, meg akármi... Ezek a posztmodern utáni fejlett szellemi magasságok! Be kellene zavarni v.mi falanszter városba, ahol egy helyen lehet dolgozni és sivár életet tengetni! :merg Az üzenet nem ellened és neked szól, félre ne értsd(jujjuj ;) ), csak sok ,,civil,, lebutulása döbbenetes....

Tőzeges itatásról kedvező véleményeket hallottam, napfény hatására melegíti a vizet, mint amolyan komposztanyag, valami olyasmi, nem? Azt mondják imádják a méhecskék! :)
Vélemény?


jujjuj írta:
Trágyahalmot azért nem raknék a méhes közelébe... De egy földdel takart komposztáló talán még annak is lehetőséget adna az itató fűtésére, akinek a telephelyén nincs hálózati feszültség. Kell hozzá egy gépkocsi-radiátor az itatótartályba, pár 10 méter cső elásva, és egy akkumulátoros keringtető-szivattyú.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Itatók
HozzászólásElküldve: 2011.01.22. 21:48 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.01.07. 09:29
Hozzászólások: 251
Tartózkodási hely: Kecskemét
Trágyahalmot azért nem raknék a méhes közelébe... De egy földdel takart komposztáló talán még annak is lehetőséget adna az itató fűtésére, akinek a telephelyén nincs hálózati feszültség. Kell hozzá egy gépkocsi-radiátor az itatótartályba, pár 10 méter cső elásva, és egy akkumulátoros keringtető-szivattyú.

_________________
NB+1/2NB rakodó


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Itatók
HozzászólásElküldve: 2011.01.22. 21:12 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Régi méhész szakirodalom már ismerte a trágyafűtésű méhitatót, ha valaki ebben látja a jövőt...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Itatók
HozzászólásElküldve: 2011.01.22. 15:33 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.11.20. 10:24
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Békés megye
jujjuj írta:
A http://energymd.wordpress.com/2008/12/05/heat-free-nearly-with-a-compost-furnace/ linken találtam valami érdekeset. Nevezetesen, lehetne melegvizet nyerni az itatáshoz a komposztálóból is. A leírás szerint az érő komposzthalom belsejében 45-60 fok körüli hőmérséklet van, amit ki lehet nyerni, és egy hőcserélővel felhasználni az itató vizének fűtésére. Az ősszel megpakolt komposzthalom hónapokig tudná ezt a hőt biztosítani. Érdekelne pár barkács-vénával megáldott fórumtárs véleménye...


Ez durva am! Én is észre vettem már h amikor a kertben levágom a füvet, és ha kicsit nagyobbra hagyom, "néha" :D elég tetemes mennyiség összegyűlik, aztán pár nap múlva hót meleg volt, amikor nem is tudom miért belenyúltam... Aztán a szomszéd telkesek rendesen komposztálót használnak, és épp a télen néztem , h a komposztáló tetejéről leolvadt a hó. Nem volna hülyeség vmi hőcserélőt beledobni aztán letesztel mit tud!

Jah és aki gyepszénával v hereszénával állattartásból találkozott már, az esetleg tudhatja , ha túl nyersen bálázzák be ,v rakják csomóra, akár képes meggyulladni is...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Itatók
HozzászólásElküldve: 2011.01.22. 14:35 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.01.07. 09:29
Hozzászólások: 251
Tartózkodási hely: Kecskemét
A http://energymd.wordpress.com/2008/12/05/heat-free-nearly-with-a-compost-furnace/ linken találtam valami érdekeset. Nevezetesen, lehetne melegvizet nyerni az itatáshoz a komposztálóból is. A leírás szerint az érő komposzthalom belsejében 45-60 fok körüli hőmérséklet van, amit ki lehet nyerni, és egy hőcserélővel felhasználni az itató vizének fűtésére. Az ősszel megpakolt komposzthalom hónapokig tudná ezt a hőt biztosítani. Érdekelne pár barkács-vénával megáldott fórumtárs véleménye...

_________________
NB+1/2NB rakodó


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Itatók
HozzászólásElküldve: 2010.08.23. 21:40 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.01.07. 09:29
Hozzászólások: 251
Tartózkodási hely: Kecskemét
Nálam egy sima 90 literes teknőre "szerelt" KPE cső, és arra egy vékony gumicső végére pakolt kertészeti csöpögtető- öntöző fej működik. Hidegben lassul, (de nem áll meg) melegben gyorsul a csöpögés. Nekem megbízhatóan működik. Mondjuk, nem olyan elegáns, mint egy "szivornya" :)

_________________
NB+1/2NB rakodó


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Itatók
HozzászólásElküldve: 2010.08.23. 20:19 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 06:06
Hozzászólások: 514
Tartózkodási hely: Vaspör
Hát nem is a slaggal történő leszívás okzott gondot nekem,akváriumom nekem is van :ut .Hanem a felső tartályban lévó úszó akármit nem értem,miből van és mitől csepeg folyás helyett.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Itatók
HozzászólásElküldve: 2010.08.23. 19:13 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.14. 13:29
Hozzászólások: 82
Tartózkodási hely: Baranya
A felső tartályból az alsóba folyik a víz amíg a cső eléri!!

Így cserélem az akváriumba a vizet!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Itatók
HozzászólásElküldve: 2010.08.23. 14:56 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.08.13. 20:41
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Csatolmány:
itatoelv.JPG


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Pakular Mihály 2010.08.24. 20:52-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Itatók
HozzászólásElküldve: 2010.08.23. 14:28 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.14. 13:29
Hozzászólások: 82
Tartózkodási hely: Baranya
Szép jó napot!

Szerintem a közlekedő edények elvén működik.

Ha két nyitott edényt összekötünk egy csővel a két edényben addig áramlik a folyadék amíg azonos szintet nem ér el.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Itatók
HozzászólásElküldve: 2010.08.22. 21:21 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
ligustica írta:
Hát értem én,hogy villanmotor de mi hajtcsa?Ba....k meg de akkor sem értem. :ut

Barátom, ligustica !
Bár nem tudom én sem, hogy mi hajcsa, megpróbálom a vizuális megközelítést.Ha sikerül, attól tartok, mindketten megvilágosodunk.

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Itatók
HozzászólásElküldve: 2010.08.21. 19:42 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 06:06
Hozzászólások: 514
Tartózkodási hely: Vaspör
Hát értem én,hogy villanmotor de mi hajtcsa?Ba....k meg de akkor sem értem. :ut


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Itatók
HozzászólásElküldve: 2010.08.21. 13:13 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Hát ez!
17.2. A szivornya
a) Egy edényből egy másikba gumicső segítségével az V.24. ábrán látható módon juttathatunk át folyadékot. Ha a gumicső végét megszívva folytonos folyadékoszlopot hozunk létre a csőben, akkor a magasabban elhelyezett edényben lévő folyadék az edény peremén átemelkedve az alsó edénybe folyik. A gumicsövet egy pillanatra elszorítva, az áramlás megszűnik. Ez igazolja, hogy a folyadékrészecskék között is működnek összetartó erők.


V.24. ábra V.25. ábra
b) Szivornyával a levegőnél nagyobb sűrűségű szén-dioxidot is átjuttathatjuk egy magasabban fekvő edényből egy alacsonyabban lévőbe (V.25. ábra). A nehezebb szén-dioxid akkor tölti ki az alsó edényt, amikor az abban elhelyezett égő gyertya elalszik.




vb1 írta:
Pakular Mihály írta:
Csatolmány:
itato.JPG

Gondolom a wc tartály dömötör. De mi az a szivornya?
VB

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Itatók
HozzászólásElküldve: 2010.08.21. 10:39 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.04. 12:40
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Pakular Mihály írta:
Csatolmány:
itato.JPG

Gondolom a wc tartály dömötör. De mi az a szivornya?
VB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Itatók
HozzászólásElküldve: 2010.08.20. 22:25 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.08.13. 20:41
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Csatolmány:
itato.JPG


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Itatók
HozzászólásElküldve: 2010.04.15. 06:27 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.01.17. 16:28
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Tamási
Itatóhoz egy tipp. Vizes tűzőhabot tettem egy tepsibe. Nagy mennyiségű vizet szív fel, a méhek könnyedén tudnak róla inni. Tavaszi időszakban napra teszem, mire a méhek megindulnak, a felület kellően felmelegszik, mivel sötét színű. Nyári időszakban árnyékba kell tenni, mert éppen az előbbiek miatt a felület gyorsan kiszárad. Egyszerű és könnyen beszerezhető akár virágboltban is, vízbefúlás nincs. Tavaly tartályos kombinációt is próbáltam, ami utántöltötte a tálcát, de ezen még finomítanom kell.

_________________
Üdv:
Palánki Gábor


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Itatók
HozzászólásElküldve: 2010.04.11. 13:10 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.08. 21:09
Hozzászólások: 781
Tartózkodási hely: (Fejér megye)
Zümi 79 írta:
Vegyél egy nagy zsák tőzeget. Ássál egy, vagy több, nagy lapos gödröt a mocsaras részben. Majd töltsd tele tőzeggel, és döngöld le egy kicsit.Lehetőleg napos , szélcsendes helyett válasz.Ennél többet nem érdemes.......


A tőzeges itatást nagyon szeretik, nálam ez jött be leginkább.
Tejes ládába tettem 1cm vastag polisztirol úszót, amibe itatóárkokat csináltam nekik. A tábla mellett körben 3-4cm szabad vízfelület volt, amit megraktam tőzeggel. Egyszerűen imádják.

_________________
Üdvözlettel:
Robz

1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Itatók
HozzászólásElküldve: 2010.03.11. 15:27 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.02.02. 14:34
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: Budapest
virgó írta:
Ki tudna segíteni,hogy ilyen esetben milyen melegvízes itatást lehetne alkalmazni?
Csatolmány:
méhészetünk 008.jpg
Ez a vízgyűjtő árok a téli csapadékkal frankón feltelik és ki is tart a víz bent nyár közepéig.Kenhetem én akármilyen mézzel az itatómat akkor is csak az árokba járnak inni.



Vegyél egy nagy zsák tőzeget. Ássál egy, vagy több, nagy lapos gödröt a mocsaras részben. Majd töltsd tele tőzeggel, és döngöld le egy kicsit.Lehetőleg napos , szélcsendes helyett válasz.Ennél többet nem érdemes.......


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Itatók
HozzászólásElküldve: 2010.03.11. 14:09 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
virgó írta:
Ki tudna segíteni,hogy ilyen esetben milyen melegvízes itatást lehetne alkalmazni? Ez a vízgyűjtő árok a téli csapadékkal frankón feltelik és ki is tart a víz bent nyár közepéig.Kenhetem én akármilyen mézzel az itatómat akkor is csak az árokba járnak inni.

Virgó!
Ugye csak poénnak szántad ezt a hozzászólást. Szerintem sincs szükség semmiféle itatóra szoktatásra, ha ilyen helyen vagy.

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Itatók
HozzászólásElküldve: 2010.03.11. 13:58 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.10.31. 22:26
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Lovasberény Fejér m
Örülj a természetes vizednek. Ha folyamatosan legalább sáros részek vannak nem kell itatón gondolkodnod.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Itatók
HozzászólásElküldve: 2010.03.11. 13:41 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
Ki tudna segíteni,hogy ilyen esetben milyen melegvízes itatást lehetne alkalmazni?
Csatolmány:
méhészetünk 008.jpg
Ez a vízgyűjtő árok a téli csapadékkal frankón feltelik és ki is tart a víz bent nyár közepéig.Kenhetem én akármilyen mézzel az itatómat akkor is csak az árokba járnak inni.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Itatók
HozzászólásElküldve: 2010.03.11. 09:24 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
Misi!
Ha a rajzon az összekötő cső is ábrázolva lenne, akkor sokkal érthetőbb lenne.
Egyébként meg ötletes megoldás. Elméletileg a tartányban lévő víz fogyása, a vízoszlop magassága miatti nyomásváltozástól függetlenítené a csőben lévő nyomást.
Viszont ez nem teljesen igaz, hiszen így is van némi nyomásváltozás,mert más a nyomás az összekötő csőben, ha tele a tároló tartály (azaz magasan van a cső vége az úszóval) és más, amikor minimálisra csökken a tartányban lévő víz szintje és így ez az összekötő cső "elfekszik".
A gyakorlatban kellene kipróbálni, hogy mennyiben befolyásolja ez a működést.

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Itatók
HozzászólásElküldve: 2010.03.11. 07:49 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
torzó:Szerintem működik a dolog mert annak idején ahol vettem az első 10 családocskámat ott a Józsi bácsi is ezt a megoldást használta.Volt egy fa szekrényke amibe a petró lámpát tette.Ez a szekrényke akkora volt amibe belefért az a bádog edény ami maga volt az itató.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Itatók
HozzászólásElküldve: 2010.03.11. 07:35 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.18. 23:26
Hozzászólások: 295
tsanyi írta:
Tomi írta:
...És a cső végén lassan csöpög a cucc?

Hát egyből rátapintottál a lényegre. (A Pöte által berakott itató az enyém)
Évek óta szívok vele. Addig semmi gond amíg nincs erős napsütés. Beállítom csöpögőre és a 4-5C-os vizet minimális napfénnyel is felmelegíti, de ha erősebben süt a nap eláll a csöpögés .... Volt már a végén golyós-csap, szelep, injekcióstű ....... próbáltam a kollektor részbe felül bevinni a vizet alul csöpögtetni, illetve fordítva ....
A probléma fennáll.
Ha ilyen leállás után erősebben megnyitom a csapot egy-két buborékot köp és működik tovább.
Az idei évre azt agyaltam ki, hogy megpróbálom a meleg vízes feltöltést abban kevesebb talán az oldott gáz illetve a hidrogén-karbonátok is kisebb koncentrációban vannak.

Minden ötletet szívesen fogadok, akár a legképtelenebbet is..... :(

SztiRobi! Nálad nincsenek ilyen gondok?
A két merevfalú csövet egy hajlékonnyal (a víztartályon belül) össze kell kötni.
A csepegés tempóját a lyuk méretével és a víz felszínétől való távolsággal lehet szabályozni.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Itatók
HozzászólásElküldve: 2010.03.11. 06:10 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2009.02.15. 07:26
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Kaposvár
virgó írta:
torzó:Egyszerű és nagyszerű,de...Sajna mindenkinek nincs lehetősége villanyt kihúzni a méhekhez.Úgyhogy még ez sem egész tökérletes,de ha vegyítjük a Zsoltiéval úgy már minden igényt kielégít ;)


Hát igen! Ezt csak azért nem írtam le, mert olyan egyértelmű. Szerintem olyan helyen ahol nincs villany marad a napkollektoros megoldás. Jó az ,ha nem rossz! ;) :lol:

Most jutott eszembe a Zsoltiét nézve. Egy petróleum lámpa nem lenne jó? Gyerekként sokszor avval szórakoztam, hogy meddig tudom a cilinder felett tartani a kezem. Rohadt meleg szokott lenni! Innen jött az ötlet. A cilinder felső részét úgy beállítani, hogy a legforróbb kiáramló meleg érje az edény alját. Szerintem az a hő elég ahhoz, hogy melegen tartsa a vízet. Nem? És, még elsem alszik, csak ha elfogy a petró.

_________________
A természet nem szegi meg törvényét, csak az ember!
Nem a világ rossz, hanem az ember teszi azzá!
__________________________
torzo52 (Győző)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Itatók
HozzászólásElküldve: 2010.03.10. 20:08 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
torzó:Egyszerű és nagyszerű,de...Sajna mindenkinek nincs lehetősége villanyt kihúzni a méhekhez.Úgyhogy még ez sem egész tökérletes,de ha vegyítjük a Zsoltiéval úgy már minden igényt kielégít ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Itatók
HozzászólásElküldve: 2010.03.10. 19:47 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2009.02.15. 07:26
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Kaposvár
Üdvözlet mindenkinek!

Megosztanák egy általam készitett itatót, ami nagyon ólcson előállítható, és jól szuperál.
Hozzávalok: Végy egy régi tárcsás mosógépnek a felső részét. A lefolyójába tegyél egy müanyag csapot. szerkeszt be egy fakeretbe, szigeteld le borítsd be valamilyen esőálló anyaggal. A csap végére egy hármas elosztót, arra a képen látható müanyag csővet. A csap nyitásával tudod szabályozni a csepegést. Ja és a víz melegítésére egy akvárium melegítőt.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
A természet nem szegi meg törvényét, csak az ember!
Nem a világ rossz, hanem az ember teszi azzá!
__________________________
torzo52 (Győző)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Itatók
HozzászólásElküldve: 2010.03.10. 15:30 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
még valami! a fecskendő tűje nem vállt be, 3 különböző átmérőjűt próbáltam! mivel nyitott a rendszer, folyamatosan folyik rajta a víz, nem csepeg.... ekkor rágtam be, és dugóztam le a kifolyó csonkot. :):)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Itatók
HozzászólásElküldve: 2010.03.10. 15:08 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
gyerekek! úgy néz ki, megoldottam... nem kell semmi flanc, csak felidegesítitek magatokat, ahogy én tettem! Szóval: fogtam a csonkot, minden szorítót-csapot-tömítőt levágtam szikével a francba. Aztán fogtam egy MŰANYAG "parafadugót", és a még kezemben lévő szikével hosszirányban megkarcoltam egyetlen vonalban. ez a karcolt dugó került a csőbe, és kész! szépen, sacc másodpercenként cseppen 1-et! kipróbáltam úgy is, hogy teljes tüdővel belefújtam a rendszerbe, akkor se jött jobban a víz, tehát a "nyomás" (inkább hőtágulás) alatti napkollektor sem tudja leereszteni a rendszert... Szerintem jó lett...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Itatók
HozzászólásElküldve: 2010.03.10. 13:16 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
tsanyi írta:
Jól hangzik, én is törtem a fejem hasonlóban, de a kollektor és a légfékes megoldás űti egymást. A kollektor miatt a hőingadozás ~50C ez miatt a levegő térfogatváltozása ~18% Tehát ahogy fogy a vized egyre inkább önürítővé válik.

Sajnos ez igaz. Szerintem ez a hatás a kollektor belső átmérőjének és így a benne lévő víz mennyiségének csökkentésével, illetve a tároló tartály hőszigetelésével talán némiképp csökkenthető. De csak a gyakorlatban lehetne bizonyítani, hogy ténylegesen mennyire.
(Én pl. lánghegesztőhöz való tömlőt szereztem be, aminek 3-4 mm a belső átmérője. Most már csak neki kellene állnom!)

A csöpögtetős itatóra visszatérve, ott viszont azt a megoldást tartom jobbnak, amikor a csap a tartályon (azaz a kollektor előtt) van. Ilyenkor a kollektor nagyon jól dolgozik, hiszen nincs teljesen feltöltve vízzel, hanem egyszerre csak nagyon kevés víz folyik át rajta, amit könnyedén felmelegít.
Csak az éjjeli elzárásra lenne valami egyszerű és automatikus megoldást találni...!

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Itatók
HozzászólásElküldve: 2010.03.10. 09:44 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.10.07. 08:58
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Somogy Északi közepe
Csak egy újabb ötlet a beszívószelep, 2db összesen, fordítottan beépítve.Ez mindennemű nyomáskiegyenlítést biztosít.(van fiz értékes és van rugó ellenében történő beállítási lehetőséggel is, láttam ezt a funkciót már egy egyszerű vizes lábszelep használatával is...)

_________________
'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.''


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Itatók
HozzászólásElküldve: 2010.03.09. 20:39 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Robi írta:
..Hát igen, a mostani idő nem kedvez ennek az itatónak (sem).
Azonban én igazából egy tartályos-csőkollektoros-légfékes megoldásban gondolkodom.....egyenlőre csak elméletben. Igazából nem is tudom, hogy elkészítem-e, mert - mint talán már említettem - szerintem nem létfontosságú nálunk (közelben vízfolyás, apró pocsolyák, zsámbékos terület).
Ha mégis készítek, akkor csak ez a megoldás jöhet be, mert szerintem üzembiztosabb a működése, ingyen van a fűtése és a légfékes megoldás miatt a vízfogyasztása is sokkal kisebb, ritkábban kell utántölteni.

Jól hangzik, én is törtem a fejem hasonlóban, de a kollektor és a légfékes megoldás űti egymást. A kollektor miatt a hőingadozás ~50C ez miatt a levegő térfogatváltozása ~18% Tehát ahogy fogy a vized egyre inkább önürítővé válik. :ugeek:
De ha sikerül megoldanod akkor kérnék egy tervrajzot
Csatolmány:
please.gif


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Itatók
HozzászólásElküldve: 2010.03.09. 19:19 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
tsanyi írta:
Robz írta:
Esetleg az ide nemrégen feltett 5L-es üveges?
Feketére festett üveg, azzal a rongyos megoldással lezárva.


Már próbáltam, de az üvegben lévő levegőnek túl nagy a hőtágulása és nagyon gyorsan kínyomja a vizet....
és ilyenkor sem mindig ússza meg az üveg a fagyot. ....

Hát igen, a mostani idő nem kedvez ennek az itatónak (sem).
Azonban én igazából egy tartályos-csőkollektoros-légfékes megoldásban gondolkodom.....egyenlőre csak elméletben. Igazából nem is tudom, hogy elkészítem-e, mert - mint talán már említettem - szerintem nem létfontosságú nálunk (közelben vízfolyás, apró pocsolyák, zsámbékos terület).
Ha mégis készítek, akkor csak ez a megoldás jöhet be, mert szerintem üzembiztosabb a működése, ingyen van a fűtése és a légfékes megoldás miatt a vízfogyasztása is sokkal kisebb, ritkábban kell utántölteni.

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Itatók
HozzászólásElküldve: 2010.03.09. 12:03 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.02.02. 14:34
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: Budapest
Mivel ebben a hidegben az anyák is leálltak, lassan már itatni sem kell.
Majd talán a jövő héten újra megpróbáljuk.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Itatók
HozzászólásElküldve: 2010.03.09. 11:56 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
igen, ez jutott nekem is az eszembe, padig jó ötletnek tűnt! Ma hajnalban -8,5 fok volt felénk... Az üveget szétnyomta volna, még akkor is, ha egy kis só van a vízben....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Itatók
HozzászólásElküldve: 2010.03.09. 11:39 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Robz írta:
Esetleg az ide nemrégen feltett 5L-es üveges?
Feketére festett üveg, azzal a rongyos megoldással lezárva.


Már próbáltam, de az üvegben lévő levegőnek túl nagy a hőtágulása és nagyon gyorsan kínyomja a vizet....
és ilyenkor sem mindig ússza meg az üveg a fagyot. ....

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Itatók
HozzászólásElküldve: 2010.03.09. 10:13 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.08. 21:09
Hozzászólások: 781
Tartózkodási hely: (Fejér megye)
Robi írta:
A csöpögtetős itatóval kapcsolatos problémákat olvasva egyre inkább úgy tűnik, hogy valamilyen légfékes megoldás talán működőképesebb lenne. Pesze annál is "napfűtéssel".


Esetleg az ide nemrégen feltett 5L-es üveges?
Feketére festett üveg, azzal a rongyos megoldással lezárva.

_________________
Üdvözlettel:
Robz

1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Itatók
HozzászólásElküldve: 2010.03.09. 08:32 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
A csöpögtetős itatóval kapcsolatos problémákat olvasva egyre inkább úgy tűnik, hogy valamilyen légfékes megoldás talán működőképesebb lenne. Pesze annál is "napfűtéssel".

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Itatók
HozzászólásElküldve: 2010.03.08. 22:25 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
huh, tényleg átsiklottam... bocs. és köszi a tapasztalatot!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Itatók
HozzászólásElküldve: 2010.03.08. 21:59 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
Szabypda írta:
Azt értem, hogy hogy működik az infúzió, de akkor nekem ezek szerint a kifolyó csonkom és a vizet melegítő doboz közé kéne betennem? Ott táguljon?

Lehet, hogy átsiklottál a hozzászólásomon....
Szerintem az infúzió zsákutca.

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Itatók
HozzászólásElküldve: 2010.03.08. 21:21 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
Azt értem, hogy hogy működik az infúzió, de akkor nekem ezek szerint a kifolyó csonkom és a vizet melegítő doboz közé kéne betennem? Ott táguljon?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Itatók
HozzászólásElküldve: 2010.03.08. 21:20 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.10.07. 08:58
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Somogy Északi közepe
Ja bocsi, van natúr(ez az elterjedt) és fekete(ez a citosztatikumhoz, ritka).

_________________
'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.''


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Itatók
HozzászólásElküldve: 2010.03.08. 21:17 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.10.07. 08:58
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Somogy Északi közepe
Szabypda írta:
bambi írta:
Szabypda írta:
igen, ezt próbáltam én is, viszont a csöpögősre állított csappal (látható is a képen, hogy a tartályon van a csap...) nem sikerült a célt elérni, mivel szív vissza a végén levegőt, és ekkor eláll a csöpögés.... ezt szeretném kiváltani valahogy úgy, hogy a felső csap teljesen ki legyen nyitva, így tényleg a teljes víznyomás rata lenne a rendszeren, viszont alul igen kicsi keresztmetszeten tudjon csak kijutni a víz. ebben az esetben nem állna el a csöpögés. Szerintem... ezért gondoltam valami dugóra, amin csak egy fecskendő hegy jönne ki... még nem tudom, ma kipróbálom!

Még nem csináltam meg, de az infúziós szerelék a megoldás a tartályra, a vacum elkerülésére, valamint a csöpőgés szabályozására a KI oldalra is.Ha érdekel, akkor a beszállítói árát is meg tudom mondani, s lehet, hogy az orvosi segédeszköz boltban van is van.Ócsó cucc!Szerintem.Csak vau ez, mert még nem tapasztaltam.


Infúziós szerelék?? a KI oldalon hogy gondolod? pont ez a probléma foglalkoztat!

A KI-oldal, ahol csöpög kifele a melegvíz, ami az itató.Mivel melegszik a víz, van hőtágulás, s ha nem tud tágulni, akkor nyomás emelkedik(a csöpögésből folyás lesz).Ezért a tartályra szintén, bárhova egy ilyen szerelék, s itt tágulhat kicsit nagyobb nyitással, mint a Ki oldalon.Ez egyfajta szellőző, mert a rendszernek nyitottnak kell lenni egyéb bonyolítás elkerülése végett.
Maga a szerelék az, amit infúzió bekötésekor a kanül és az infúziós egység közé szerelnek, s ezen szabályozzák a lefolyás sebességét csepp egységben.(nem tudom, mennyire volt jó amit leírtam?)

_________________
'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.''


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Itatók
HozzászólásElküldve: 2010.03.08. 21:10 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
bambi írta:
Még nem csináltam meg, de az infúziós szerelék a megoldás a tartályra, a vacum elkerülésére, valamint a csöpőgés szabályozására a KI oldalra is.Ha érdekel, akkor a beszállítói árát is meg tudom mondani, s lehet, hogy az orvosi segédeszköz boltban van is van.Ócsó cucc!Szerintem.Csak vau ez, mert még nem tapasztaltam.

CSAK EGYET VEGYÉL!
Már évekkel ezelőtt megtapasztaltam, hogy nem :!: "ez a megoldás".
A műanyag cső egy idő után elveszíti a rugalmasságát és eláll a csöpögés.
Mint már írtam, nekem egy kerticsap van a szerelék végén csöpögőre állítva. (az ismerős boltos leakart beszélni a megvételéről, mondván ilyen kínai szart csask nem veszel meg, ez lehet, hogy már újan is csöpög! Jót nevettem!) A tartály és a kollektor között bár van egy műanyag mosókefe-csap de teljesen nyitva van (ez a vésztartalék mert alapból csöpög. Ez alatt is van egy deszka, de méh nemigen látogatja. Nekem műxik. Talán mivel igen primitív megoldásokat alkalmazok.?
Igaz ma reggelre elzáródott! De ez nem a technika hanem a minuszok miatt volt :merg

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Itatók
HozzászólásElküldve: 2010.03.08. 21:06 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
bambi írta:
Szabypda írta:
igen, ezt próbáltam én is, viszont a csöpögősre állított csappal (látható is a képen, hogy a tartályon van a csap...) nem sikerült a célt elérni, mivel szív vissza a végén levegőt, és ekkor eláll a csöpögés.... ezt szeretném kiváltani valahogy úgy, hogy a felső csap teljesen ki legyen nyitva, így tényleg a teljes víznyomás rata lenne a rendszeren, viszont alul igen kicsi keresztmetszeten tudjon csak kijutni a víz. ebben az esetben nem állna el a csöpögés. Szerintem... ezért gondoltam valami dugóra, amin csak egy fecskendő hegy jönne ki... még nem tudom, ma kipróbálom!

Még nem csináltam meg, de az infúziós szerelék a megoldás a tartályra, a vacum elkerülésére, valamint a csöpőgés szabályozására a KI oldalra is.Ha érdekel, akkor a beszállítói árát is meg tudom mondani, s lehet, hogy az orvosi segédeszköz boltban van is van.Ócsó cucc!Szerintem.Csak vau ez, mert még nem tapasztaltam.


Infúziós szerelék?? a KI oldalon hogy gondolod? pont ez a probléma foglalkoztat!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Itatók
HozzászólásElküldve: 2010.03.08. 21:00 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.04.05. 19:25
Hozzászólások: 133
Tartózkodási hely: Dráva parti Szentmihályhegy
Szabypda írta:
fema54 írta:
Szabypda írta:
Az én melegvizes itatóm így néz ki.


köszönöm a gyors választ, figyelemmel olvasom a további részleteket ;)

_________________
Feketéné Márta

"Az élet nincs átkötve masnival, de ettől még ajándék!"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Itatók
HozzászólásElküldve: 2010.03.08. 20:55 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.10.07. 08:58
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Somogy Északi közepe
Szabypda írta:
igen, ezt próbáltam én is, viszont a csöpögősre állított csappal (látható is a képen, hogy a tartályon van a csap...) nem sikerült a célt elérni, mivel szív vissza a végén levegőt, és ekkor eláll a csöpögés.... ezt szeretném kiváltani valahogy úgy, hogy a felső csap teljesen ki legyen nyitva, így tényleg a teljes víznyomás rata lenne a rendszeren, viszont alul igen kicsi keresztmetszeten tudjon csak kijutni a víz. ebben az esetben nem állna el a csöpögés. Szerintem... ezért gondoltam valami dugóra, amin csak egy fecskendő hegy jönne ki... még nem tudom, ma kipróbálom!

Még nem csináltam meg, de az infúziós szerelék a megoldás a tartályra, a vacum elkerülésére, valamint a csöpőgés szabályozására a KI oldalra is.Ha érdekel, akkor a beszállítói árát is meg tudom mondani, s lehet, hogy az orvosi segédeszköz boltban van is van.Ócsó cucc!Szerintem.Csak vau ez, mert még nem tapasztaltam.

_________________
'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.''


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Itatók
HozzászólásElküldve: 2010.03.08. 19:53 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
pgábor írta:
Szerintem ráérsz a dologgal, egy pár napig úgy sem járják a méhek ilyen hidegben , ez biztos. Azért kíváncsi vagyok, mire jutottál.


felteszem a képet, ha kész! és kösz a segítséget!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Itatók
HozzászólásElküldve: 2010.03.08. 19:48 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.01.17. 16:28
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Tamási
Szerintem ráérsz a dologgal, egy pár napig úgy sem járják a méhek ilyen hidegben , ez biztos. Azért kíváncsi vagyok, mire jutottál.

_________________
Üdv:
Palánki Gábor


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Itatók
HozzászólásElküldve: 2010.03.08. 19:34 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
pgábor írta:
Gondolkodtam egy kicsit a dolgon. Az injekciós tű nem elvetendő ötlet. A víz áramlását jelenleg a kb. félúton lévő csap befolyásolja. Az ennél fellépő nyomás a tartály vízszintjének csökkenésével lenullázódhat, míg a cső végén csak megfeleződhet, mert a melegítő részben még van víz. Szóval próbáld ki a tűt, vagy a csapot a cső végén. Szerintem működnie kell. Bocsánat, ha kicsit "tudományosnak"tűnik, nem az, nem vagyok tudós alkat.


igen, a nyitott tetőm pont azért van, hogy a keletkező esetleges vákuum ne tartsa vissza a folyadékot! nekem is már csak a kifolyó keresztmetszet csökkentése az egyetlen ötletem. viszont ez már csak holnap derülhet ki, mert ma nagyon nem értem ki a méhesbe.... :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 610 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 139 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.