Pontos idő: 2024.04.27. 23:07

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 492 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Higiénikus alj
HozzászólásElküldve: 2013.03.17. 17:10 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.10.14. 12:01
Hozzászólások: 687
Tartózkodási hely: Pécs
Ez volt Csányi Tamás észrevétele:
viewtopic.php?p=92888#p92888
Megkerestem Neked, a linkelésért nem morognak a "Vének". ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Higiénikus alj
HozzászólásElküldve: 2013.03.17. 09:02 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.02.09. 23:13
Hozzászólások: 468
m
Tomi írta:
Köszi ata!
De többen írják azt is,hogy soha nincs bent az alj alul,csak atkairtáskor.
Vili először ezt írta,amit linkeltél,utána viszont olvasok olyant is,hogy még atkairtásnál sem mindig teszi be az aljat.
Bükk teljesen zárva tartja egész évben.
Mitrocsak azt írja nyitott aljnál felrágták az alsó kereteket.
Tsanyinak a nyitott aljon ülnek alul a méhek.
Csoky meggyőződése,hogy nyitott aljnál ugyan kicsit kevesebb eleinte a fias,de teljesen feljönnek akácra így is.De csoky nagy kereteken méhészkedik.
Bazso írja,hogy a Csányi észrevétele óta nem a fém tálcát használja a sztiróban,hanem egy sztiro lapot tol be az év egyes szakaszaiban.
Karcsi72 írja egyedül konkrétan,hogy az 1/2 NB családjainak nagy része egész évben nyitva van, és nem látta még hátrányát.
Valójában az érdekel, hogy 1/2 nb-nél akik használnak hig aljat és alkalmazzák a fiókcserét tavasszal,azoknak mik a tapasztalataik a teljesen nyitott és a zárt aljakkal.
Gondolom azért vannak páran akik félkereten fiókot cserélnek és higiénikus aljat használnak

Na és akkor ebből igazodjon ki az ember...Mi volt a Csányi észrevétele? Nem találom a keresővel(még mielőtt a "vének" :twisted: morognának...)

_________________
A siker nem érdekel,csak a kudarc okai...("én")


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Higiénikus alj
HozzászólásElküldve: 2013.03.17. 08:16 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.02.22. 13:08
Hozzászólások: 108
Tartózkodási hely: Sopron vármegye vagy Felvidék
Üdv!
Én hasonlót használok mint amit írtál. Kétféle állásban tudom betolni, így szivacs nélkül is teljesen tudom zárni. Penészesedést nem tapasztaltam az általad leírt záráskor sem.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
íjász76(János)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Higiénikus alj
HozzászólásElküldve: 2013.03.16. 18:15 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Én olyan kaptárakat és ezekhez egyszerű higiénikus aljakat készítettem, aminek alul a kihúzható "tálcája" csak egy 8 mm vastag OSB lap, tehát nincsenek oldalai. E fölött 12 mm-el van a rostaszövet. Tehát amikor bennt a tálca, akkor a hátuljánál, ahol a kihúzáskor meg is tudom fogni, van egy kb. 380x12 mm-es rés.
Ez a rés csökkenti-e télen a penészedést? Mivel ugyebár legtöbben azt javasolják, hogy télen ne legyen bennt a tálca. Akkor nálam azért bennt maradna, de mégis ott lenne ez a rés hátul-alul szellőzésnek. Tél végén, tavasz kezdetén meg betömném szivaccsal. Jó ötlet és konkstrukció?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Higiénikus alj
HozzászólásElküldve: 2013.03.08. 20:59 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
Először rosszul olvastam a válaszod, ezért újraírtam az enyémet.

A "nem nyitott" hig.alj alatt én azokat a kreációkat értettem, ahol a taposórács alatt még van egy fix kaptárfenék. Az oda hulló szemetet nagyon nehezen lehet takarítani, molytanya, indokolatlan, stb.
A "zárható" viszont az én értelmezésemben azt jelenti, hogy a taposórács alatt csak egy kivehető tálca, lap, stb. van ami igény szerint berakható, kiszedhető, kényelmesen állva "olvasható", ha kell szellőzik, stb.

Régebben én is "szemezgettem" az MVH Állattartó telepek modernizációjára kiírt pályázataival de eszembe jutottak a kis szorgos hangyáim (meg a pénztárcám :lol: ), így aztán maradt a kaptársor alatt a gyommentes talaj és az "ökotakarítás" :lol: .

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Higiénikus alj
HozzászólásElküldve: 2013.03.08. 09:45 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
szigetivili írta:

Az nem higiénikus alj ami nem nyitott!!! Rosszabb mint a hagyományos fenék! Viszont a hig. legyen zárható - szerintem.


Valóban nem egy öröm az alsó gyűjtőtálca rendszeres tisztítása,de a lehulló kaptárszemétből egész évben sok-sok információt
lehet kiolvasni a méhcsaládról annak megbontása nélkül.Pld. a lehullott virágporszemek szépen mutatják mire járnak éppen a méhek.
A méhesemben a kaptárak mögött linóleum van,nem lenne szerencsés ha arra hullana ez és az.

Állóméhészetben meg szerintem fontos méhegészségügyi szempontból hogy a leeső virágpor,valamint a pörgetések után a
viaszmorzsa ne terüljön szét szabadon a méhesben.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Higiénikus alj
HozzászólásElküldve: 2013.03.07. 21:54 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.02.12. 13:11
Hozzászólások: 39
Tomi írta:
Ha ez így van,ahogy te leírod,lényegében semmi értelme a nyitott aljú higiénikus aljnak,kizárólag a zárt aljúnak.
Van értelme a nyitott h.aljnak,de nem egész évben kellene nyitva hagyni.Vlmi kihuzható tálcát szerkesz,amit gyorsan zaj mentesen tudsz ki-be tolni.Extraként EPS 100-s hungarocellt vágj bele,de ezt csak télen és tavasszal rakd bele,szigetelésként. (Emberek sem véletlen szigetelik az aljzatot.) Atkairtáskor üresen használd a tálcát.Mikor +25C fölé megy a hőmérséklet kihuzhatod a tálcát és egészen nyár végéig nem szükséges visszatolni.kb.1/2 évet nyitva és 1/2 évet zárva van. Méhek nagy ellensége a huzat és a szél,amikor nyitva van kb.12 dm2 ajtót nyitsz ki ,úgyhogy oda kell figyelni mikor nyitod ki.Nálunk télen és tavasszal nagyon szeles idő van, én ezért nem hagyom nyitva.(+ azért sem ,mert nem ritka -10....-20C sem) Villi egyébként azt irta,hogy 3 fiokon telelte be a méheit.Azért fontos ez,mert nála 3. és 2. fiokon alakult ki a fészek. kb.20cm-vel feljebb a kijárótól.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Higiénikus alj
HozzászólásElküldve: 2013.03.07. 10:23 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
Tomi írta:
Vili először ezt írta,amit linkeltél,utána viszont olvasok olyant is,hogy még atkairtásnál sem mindig teszi be az aljat.

Én egy ideje azért mellőztem a furettót, mert nem minden aljam volt zárható. A tartós szereknél meg tényleg csak kb. 1/3 állomány alatt van tálca, mert az is elég kontrollnak (Jó, meg mert lusta vagyok :oops: mind alá berakni, megnézni, stb.)
Most már mindet átalakítottam a korábban említett módon.

Annak ellenére, hogy nagy híve vagyok a nyitott aljnak, tavasszal zárom őket. Az is igaz, hogy amig megvoltak a "nemzárhatók", szinte nem láttam különbséget akácon a népességben és a teljesítményben sem (3 fiókon teletek). Ahogy többen is tapasztalták, később indultak, de a finisben ez nem látszott.
Tény az is, hogy ezekben én nem szoktam fiókot cserélni (ált. nem szoktam!) legfeljebb a fisa kereteket, ha szükségét láttam.

Az nem higiénikus alj ami nem nyitott!!! Rosszabb mint a hagyományos fenék! Viszont a hig. legyen zárható - szerintem.

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Higiénikus alj
HozzászólásElküldve: 2013.03.07. 09:36 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Köszi ata!
De többen írják azt is,hogy soha nincs bent az alj alul,csak atkairtáskor.
Vili először ezt írta,amit linkeltél,utána viszont olvasok olyant is,hogy még atkairtásnál sem mindig teszi be az aljat.
Bükk teljesen zárva tartja egész évben.
Mitrocsak azt írja nyitott aljnál felrágták az alsó kereteket.
Tsanyinak a nyitott aljon ülnek alul a méhek.
Csoky meggyőződése,hogy nyitott aljnál ugyan kicsit kevesebb eleinte a fias,de teljesen feljönnek akácra így is.De csoky nagy kereteken méhészkedik.
Bazso írja,hogy a Csányi észrevétele óta nem a fém tálcát használja a sztiróban,hanem egy sztiro lapot tol be az év egyes szakaszaiban.
Karcsi72 írja egyedül konkrétan,hogy az 1/2 NB családjainak nagy része egész évben nyitva van, és nem látta még hátrányát.
Valójában az érdekel, hogy 1/2 nb-nél akik használnak hig aljat és alkalmazzák a fiókcserét tavasszal,azoknak mik a tapasztalataik a teljesen nyitott és a zárt aljakkal.
Gondolom azért vannak páran akik félkereten fiókot cserélnek és higiénikus aljat használnak

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Higiénikus alj
HozzászólásElküldve: 2013.03.06. 22:51 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.10.14. 12:01
Hozzászólások: 687
Tartózkodási hely: Pécs
Tomi!
Többen írták nyitott aljasok, hogy februárban beteszik a tálcát, ha jó emlékszem repcéig.
Megtaláltam, belinkelem...
viewtopic.php?p=35208#p35208
viewtopic.php?p=35227#p35227

Tálcának javasolt olcsó anyag: Cartonplast


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Higiénikus alj
HozzászólásElküldve: 2013.03.06. 21:49 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Tomi írta:
Ha ez így van,ahogy te leírod,lényegében semmi értelme a nyitott aljú higiénikus aljnak,kizárólag a zárt aljúnak.

Azért mert tavasszal és furettózáskor zárja, miért is ne lenne értelme? A nyitottat le tudod zárni, de a zártat nem tudod "nyitni" :shock: A zárt alj moly és hangya tanya, nem szellőzik stb. Nyári melegben hamarabb tőgyelnek a zárt aljú családok... szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Higiénikus alj
HozzászólásElküldve: 2013.03.06. 21:12 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Logikus,amit írsz, csak itt a többség az ellenkezőjét írta eddig. Nevezetesen,hogy az alj nyitva van egész évben,kivéve atkairtáskor. És állítólag nekik ez így működik. Bár senki közülük nem reagált az írásomra.
Ha ez így van,ahogy te leírod,lényegében semmi értelme a nyitott aljú higiénikus aljnak,kizárólag a zárt aljúnak.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Higiénikus alj
HozzászólásElküldve: 2013.03.06. 21:03 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.02.12. 13:11
Hozzászólások: 39
TOMI, jó a gondolatmeneted ,de miért akarod te is nyitott aljú kaptárral végig szenvedni a tavaszt?Tegyük fel,te olyan szobában laknál aminek dróthálóval borított alja volna ,alatta semmilyen szigetelés,hiába csavarnád max.-ra a fűtést,akkor is sapkában+kabátban néznéd a TV-t. 1, Ha, nyitott aljnál megforditod ,akkor őssze fognak húzodni,hogy védjék a fiasitást.Felső fiokot nem foglalják el,úgyhogy elmaradna a lényeg.Ha, nem forditod meg akkor is nagyon nehezen alakítanának ki fészket az alsó fiokban,mert hideg van alul. Ha, nagyon lehűlne az idő ,akkor vlmennyi fiasítás is megfázhat.Akácon nem akarsz erős családokat,akkor hagyd csak nyitva nyugodtan! MIért nem lehet egy hungarocell darabot vagni és beszigetelni precízen??Higiénikus aljnak nem az a lényege ,hogy tavasszal kihűljön a család,hanem atkairtásnál nagy segítség + nyáron jól szellőzik a kaptár + szállitásnál előnyősebb + télen a kaptár-aljára lehulló viaszmorzsákból tudod ,hogy hány léputcán telelnek és éppen hol tartanak a kereten.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Higiénikus alj
HozzászólásElküldve: 2013.03.03. 10:51 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.02.22. 13:38
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Jász Nagykun Szolnok megye Mezőtúr
Tud valaki esetleg egy jó higiénikus aljdeszka gyártót, aki megbízható és az aljdeszka konstrukciója is jó, bevált? Akár privibe is. Akiket eddig hívtam az mind csak április végére vállal, abban meg nem bízok, mert akkor az megint tolódhat és kinek lesz akkor már ideje festéssel stb. foglalkozni...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Higiénikus alj
HozzászólásElküldve: 2013.03.02. 22:18 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Értem. Tehát akár jogos is lehet az aggodalmam. Arra viszont még kíváncsi lennék,hogy akik teljesen nyitott aljakat használnak(a bejegyzések szerint sokan vannak) azok mit tapasztalnak nyitott aljnál március-áprilisban?
Az új kaptárjaimnál és a sztiróknál is, csak a fém tálca van zárásnak. Valahol olvastam,hogy van aki ezekbe hungarocellt tesz,hogy ne sugározzák a hideget.
Azért érdekel a dolog,mert a technológiámhoz tartozik a fiókcsere, de ha ez káros nyitott alj mellett,akkor lehet nem kellene kísérleteznem,és el kellene gondolkodnom vagy a technológiai váltáson,vagy a higiénikus aljak mellőzésén,vagy valami köztes megoldást kell találnom. A fiókcserénél akár a legalsó sejtsorban is lesznek fiasok(mert hát miért ne) amiket a nyílt aljnál ugye roppant nehéz lehet 35 fokon tartani. Ez gondolom nagy mértékben hátráltathatja a család fejlődését,mert alul nagyobb energiákat kell mozgósítaniuk így a melegen tartáshoz.
Jó a gondolatmenet? Érdekelnének esetleg még tapasztalatok ez ügyben.
Köszönöm.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Higiénikus alj
HozzászólásElküldve: 2013.03.02. 21:35 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
Tomi!
Én kora tavasszal amikor beindul a fiasítás bezárom az aljat. Ezt a régieknél - ahol nem volt zárható - egy fóliát tettem kissé hátrahúzva az elsó fiókra. Most már csak egy lépésálló stirolap kerül a fenék két talpa közé. Ez idén kb. 3 hete történt és addig marad amíg a család népe az első fiókra is levonul. Kb. repce indulásakor, közben - időjárásfüggő - ujra kinyítom és így marad jövő tavaszig. Vagy esetleg a furettós kezelés idejére "bedugiszálom" a lapokat.

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Higiénikus alj
HozzászólásElküldve: 2013.03.02. 18:42 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2013.03.01. 22:59
Hozzászólások: 3
Sziasztok!
Úgy döntöttem, hogy én is kipróbálom a higi nyitott aljat. Az oldalt végigolvasva meggyőztetek a hasznosságáról.
Egyetlen kérdés (amivel nem találkoztam) : a rablásokkal kapcsolatos tapasztalatotokra lennék kíváncsi - ha van ilyen?
Csak azért gondolom, mert a nyitott aljjal talán sok "információ szivárog ki" a kutakodó méhek számára?
Előre is köszi a válaszokat!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Higiénikus alj
HozzászólásElküldve: 2013.03.01. 20:34 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Üdv!
Olyan kérdésem lenne,hogy ha nyitott higiénikus aljam van,és félkereten megcserélem a fiókokat tavasszal,akkor az vajon milyen hatással lehet a legalulra került fiasításra? Tovább megyek,milyen hatással lehet a család további fejlődésére?
Nem fázhat meg ott lent a fiasítás?

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Higiénikus alj
HozzászólásElküldve: 2013.03.01. 19:14 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Peti!

Nyugodtan készítsd csak el azokat az alsó szellőzős kaptárakat.
A méhek biztosan nem fognak szólni érte! ;)
Sajnos korrekt kutatói háttér hiányában mi méhészek vagyunk kénytelenek a dolgok végére járni.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Higiénikus alj
HozzászólásElküldve: 2013.03.01. 18:26 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.09.05. 20:00
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Gulács
Köszönöm a válaszokat!

Megértettem.

Már nem sok időm maradt hülyeségeket kérdezgetni mielőtt végül mégis csak megcsinálom azokat a rakodó kaptárakat, hiszen nyakunkon a tavasz. :D

Üdv!

Péter


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Higiénikus alj
HozzászólásElküldve: 2013.03.01. 08:53 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Szerintem sem hozná meg a kívánt eredményt. Szeretnek mindig a fejük felett is mézet érezni. Még rakodónál sem válik be mindig, sok mindentől függ, ahogy az előttem szóló is mondta, technológiától, keretmérettől, anyától, stb. Nekem pl. alacsonykeretesben, nyitott aljnál általában többet zsúfoltak mindig a fészekbe, mint NB fészeknél zárt aljnál, félkeretes mézkamránál. De mindig volt természetesen kivétel is.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Higiénikus alj
HozzászólásElküldve: 2013.03.01. 01:31 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.02.12. 13:11
Hozzászólások: 39
Peter,meprobalok neked leirni nehany tenyt es aztan eldontod,hogy elfogadod vagy elobb kiprobalod es utana fogod azt mondani ,kar volt,mert nem vert at ez az ismeretlen kollega. Nem csak neked,hanem minden mehesznek akinek ugyanezek a kerdesei. (Kulfoldon vagyok es itt nincsenek ekezetek,ugyhogy kisebb kod fejtes lesz ebbol) 2napja beragadtam a szallodaba,mert vlmi iszonyat ido van,ugyhogy holnap meg internetezni tudok ,mert ugyanilyen marad az ido.Kerdezhetsz nyugodtan ,ha vlmi nem tiszta,ok? No: 1, Higenikus aljdeszka az nagyon hasznos,de azt ne remeld,hogy athordjak a mezet csak azert ,mert nyitva van.Van olyan ev amikor 1 gramm sincs a feszekben es van amikor alig es van amikor sok.Minden ev mas! (nem csak a csalad erossegetol fugg,kulso hordas, idojaras,stb) 2, NYitva hagyod telre nem lesz bajuk ,de tobb mezet esznek es jobban oregszenek,mert sokkal nehezebb dolguk lesz. Osszel becsukhatod egeszen aprilis vegeig.(atka irtas miatt + minusz 10C-nal fujj a szel es milyen baratsagos lesz a homerseklet kint is -bent is, szigeteles nelkul.)NYitva van alul ugyanugy elkezd fiasitani a hidegben es ez nem szerencses.Tel vegen mindenki szukit ,szigetel te meg nyitva akarod hagyni? Nekem nincs fekvo kaptaram,ezeket rakodonal tapasztaltam. U.I.:Jol teszed ,hogy kerdezel a tobbiektol,ha nem tudsz vlmit.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Higiénikus alj
HozzászólásElküldve: 2013.02.28. 22:49 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.09.05. 20:00
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Gulács
Üdv!

Szerintetek, ha fekvő 18 NB kaptár aljának a felét szabadba nyíló higiénikus aljjal készíteném el, akkor a mézet berakná-e nekem a fedett aljú méztérnek meghagyott részbe?
Arra gondoltam, hogy megspórolnék mindenféle fészekrendezési és főhordáskor divatos tűzdelési technikát. Gyakorlatilag a fészek egész évbe a nyitott alj felett maradna.
Szóval működhetne-e a higiénikus alj feletti rész oly módon mint a rakodó fészke, és a mellette lévő zárt aljú rész pedig úgy, mint a rakodó mézkamrája?

A válaszokat előre is köszönöm!
Péter


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Higiénikus alj
HozzászólásElküldve: 2013.02.28. 13:47 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.01.20. 17:05
Hozzászólások: 156
Tartózkodási hely: Békés megye
Milyen Stihl-ed van?
Husqvarna.
:D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Higiénikus alj
HozzászólásElküldve: 2013.02.28. 09:10 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.09.09. 19:08
Hozzászólások: 577
Tartózkodási hely: Algyő
Sono!Kissé pontatlan voltam talán,a köznyelv szó valóban szélesebb köröket takarhat,mint akik így hívják.Lényeg az hogy 20 éves bádogos pályafutásom alatt hallottam sok helyen,hidd el nem írnám ha nem így lenne.Sőt ti sem jártatok volna így a rozsdamentesnek nevezett horganyzottal ha nem neveznék a sükék annak :D Ez kb. olyan mint a ,,stilfűrész" meg a ,,kisflex"

_________________
.....................


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Higiénikus alj
HozzászólásElküldve: 2013.02.28. 00:18 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.05.08. 10:59
Hozzászólások: 501
Tartózkodási hely: Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye
Nem hívja a köznyelv rozsdamentesnek a horganyzottat. Szerintem a horganyzottat horganyzottnak hívja. De ezzel igazából nincs is gond. Azzal van a gond, hogy vékony semmirekellő horganyréteget tesznek rá mer az olcsó. Sok régi horganyzott pergető dobja még mindig tökéletes pedig már megéltek néhány pergetést. Az anyagminőséggel van a probléma nem pedig a technológiával.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Higiénikus alj
HozzászólásElküldve: 2013.02.27. 19:17 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.02.01. 18:30
Hozzászólások: 1210
Tartózkodási hely: Graz/Várpalota
csak úgy mellesleg a savállót a mágnes se fogja...igy csekkolják a MÉH-telepen is leadáskor :D

_________________
Attila

Kisboconádi a mézeskaptár. "a méhe csak kölcsönad"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Higiénikus alj
HozzászólásElküldve: 2013.02.27. 19:10 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.09.09. 19:08
Hozzászólások: 577
Tartózkodási hely: Algyő
Itt az a probléma hogy a köznyelv hívja ,,rozsdamentesnek" a horganyzott acélt,mert ugye nem rozsdásodik...mármint amíg tart a horgany bevonat rajta.A rozsdamentes acél az már nem rozsdásodik sosem,mint ahogy a saválló acél sem,persze a rozsdamentes acél még nem saválló.

_________________
.....................


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Higiénikus alj
HozzászólásElküldve: 2013.02.27. 19:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.02.01. 18:30
Hozzászólások: 1210
Tartózkodási hely: Graz/Várpalota
a saválló és a rozsdamentes acél nem ugyanaz.

rendelj meg egy 64 baros 1oo-as hegtoldatos karimát szénacélból,rozsdamentes acélból és savállóacélból :D

_________________
Attila

Kisboconádi a mézeskaptár. "a méhe csak kölcsönad"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Higiénikus alj
HozzászólásElküldve: 2013.02.27. 18:49 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.06.22. 12:01
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: BAZ
Én 2006-ban pályáztam a higiénikus aljdeszkára, már lassan 7 évesek lesznek horganyzott taposórácsok. Gyakorlatilag hibátlan mind, pedig ősszel én is használok oxálsavat. Tiszta horganyból (cinkből) nem készítenek ilyesmit, nem megfelelő rá az anyag fizikai tulajdonsága. Elméletben tökéletes lenne a rozsdamentes acél (ezt hívják savállónak is), de szintén nagyon drága. Most csinálok egy új 32 keretes pergetőt magamnak, csak a tengely és a kosár anyagköltsége 24000 Ft.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Higiénikus alj
HozzászólásElküldve: 2013.02.27. 18:14 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.02.01. 18:30
Hozzászólások: 1210
Tartózkodási hely: Graz/Várpalota
délután hegesztő-karosszériás haveromnál jártam és emlitettem neki ezt a horganyzott dolgot.

válasz: "persze hogy megrozsdásodik mert az CSAK HORGANYZOTT és nem HORGANY. a horganyanyag ára kb sárgaréz árban van,de jó még a rozsdamentes és a savállóacél.a horganyzott anyag felejtős

_________________
Attila

Kisboconádi a mézeskaptár. "a méhe csak kölcsönad"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Higiénikus alj
HozzászólásElküldve: 2013.02.27. 13:03 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.12.08. 10:09
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Pest megye
Jó a Szalai féle rács, és bár súlyosabb darab, de nem hullámosodik, deformálódik. Nálam a szerves savak sem kezdték ki.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Higiénikus alj
HozzászólásElküldve: 2013.02.27. 12:48 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.09.21. 15:00
Hozzászólások: 57
Tartózkodási hely: pest megye
Én is vele csináltattam múlt évben és idén is! 650.-ért készíti!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Higiénikus alj
HozzászólásElküldve: 2013.02.27. 00:42 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Nekem a péceli gyártású anya/taposórácsom van, külön kihangsúlyozta a hapsi, hogy ez nem horganyzott drótból van hanem sima "vas". Nincs vele gond, ha nem kint az esőn van hanem a kaptárban akkor semminemű korrózió nem látszik rajta.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Higiénikus alj
HozzászólásElküldve: 2013.02.26. 22:55 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.05.08. 10:59
Hozzászólások: 501
Tartózkodási hely: Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye
Az enyém horganyzott fűzött taposórács. Nem néztem meg mindet, csak egyet. Az a poén, hogy van ahol rostaszövet van és az nem rozsdásodott :lol: Majd készítek fényképet egyszer.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Higiénikus alj
HozzászólásElküldve: 2013.02.26. 22:11 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.04. 21:30
Hozzászólások: 206
Tartózkodási hely: Győr
Az oxálsav is megmarhatja szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Higiénikus alj
HozzászólásElküldve: 2013.02.26. 21:07 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
Aki figyelmesen elolvassa a szöveget könnyen beazonosítja a Méhészetben most is hirdető készítőt. Nem is emlékszem más ponthegesztett hirdetésre. Viszont tényleg nem tudom, hogy csak ez az alapanyag készlete volt-e ilyen, ezért is nem tettem be a képet annakidején, pedig azért készült.
Emlékszel Petőfi apjára:
"Mert ő becsűletes lelkű, igaz;
Azt gondolá, hogy minden ember az.
És e hitének áldozatja lett,..." :oops:

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Higiénikus alj
HozzászólásElküldve: 2013.02.26. 21:00 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Vili!

Ilyenkor kell nevesíteni a gyártót, hogy minél többen rendeljenek tőle.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Higiénikus alj
HozzászólásElküldve: 2013.02.26. 20:54 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
Sono írta:
Szerintetek normális, hogy a horganyzott huzalpálcás taposórács nagy foltokban már az első tél után rozsdásodik? :?

Én három éve olyan rozsdamentesnek :!: hirdetett, ponthegesztett taposórácsot vettem (a készítője még ma is hirdet, igaz nem tudom az is ilyen-e) amit az alj festésekor kint hagytam száradni, egy éjszakai eső után így nézett ki:


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Higiénikus alj
HozzászólásElküldve: 2013.02.26. 20:42 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.18. 16:34
Hozzászólások: 666
Tartózkodási hely: Vas Megye, Kőszeghegyalja
Hé Vili ! Pont most akartam kinagyítani ! Lekéstem egy kattintással . :)

_________________
___________________________
B.FERI


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Higiénikus alj
HozzászólásElküldve: 2013.02.26. 19:05 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.02.01. 18:30
Hozzászólások: 1210
Tartózkodási hely: Graz/Várpalota
Komoly egy horganyzott anyag lehet akkor :)

a jó horganyzott anyagra leirok egy példát: volt szomszédom átépitette a kaput.új nagy oszlopok épültek téglából.volt neki egy 1991-es Audi 100-asa,már a cinkelt kasznis széria.
megszokásból tolatott be azzal a döggel,és hát megtolta a kocsi sarkát ami kb teniszlabda nagyságban behorpadt.festék lepattant,ott volt csupaszon a cinkelt lemez.
2év!!!!! múlva javittatta ki és még vakrozsda se volt a lemezen! Made in Germany :)

_________________
Attila

Kisboconádi a mézeskaptár. "a méhe csak kölcsönad"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Higiénikus alj
HozzászólásElküldve: 2013.02.26. 18:53 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.05.08. 10:59
Hozzászólások: 501
Tartózkodási hely: Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye
Szerintetek normális, hogy a horganyzott huzalpálcás taposórács nagy foltokban már az első tél után rozsdásodik? :?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Higiénikus alj
HozzászólásElküldve: 2013.02.03. 21:23 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.09.05. 20:00
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Gulács
[quote="Tükör"]Áthoztam már, mert ide való!
Az ígért képek:

Tükör!

A képen úgy tűnik mintha a higiénikus aljdeszka rá lenne csavarozva alulról a fiókra.
Jól láttam, és ha igen miért van így?

Üdv!
Péter


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Higiénikus alj
HozzászólásElküldve: 2013.01.14. 20:20 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1148
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
Tükör írta:
Kicsit csalódtam a végén... azt hittem még egy etetőt is összelegózik belőle. :mrgreen:


:)

Ha kell ilyen oda tudom adni a terveit ;)

Kb. két éve terveztem egy kísértetiesen hasonló kombi aljat, amiben volt egy (ha jól emlékszem) 1-2 literes etető is. Szinte ugyan ilyen az elrendezés annyi a különbség, hogy egész virágporszedős szellőzős alj keskenyebb, mert az etető (úszós) az egyik oldalon teljes hosszában elvesz a térből valamennyit. Idő és kedv hiányában nem készült prototípus. Meg azért sem, mert egyenlőre leálltam az automata etetőrendszerrel. (Olyan problémák voltak vele, amik időben annyit elvettek, mint amennyit a rendszer összesen hozott volna.)
Ja és ebben nincs mozgó alkatrész a méhek felöli oldalon.

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Higiénikus alj
HozzászólásElküldve: 2013.01.14. 20:10 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.04. 21:30
Hozzászólások: 206
Tartózkodási hely: Győr
:re mintha két usb-portot is láttam rajta


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Higiénikus alj
HozzászólásElküldve: 2013.01.14. 16:02 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.05.13. 21:14
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Baranya
Azért arra kíváncsi lennék, ha birtokba vették a méhek,akkor is ilyen könnyen húzza tolja az alkatrészeket?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Higiénikus alj
HozzászólásElküldve: 2013.01.14. 15:43 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Kicsit csalódtam a végén... azt hittem még egy etetőt is összelegózik belőle. :mrgreen:

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Higiénikus alj
HozzászólásElküldve: 2013.01.14. 15:41 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.13. 22:28
Hozzászólások: 253
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar
Úgy látom azért van ennyire megbonyolítva, hogy a virágpor szedő részbe ne kerüljön be a kaptárszemét.
Nem rossz gondolat, kár hogy maga az alj bonyolultabb mint maga a kaptáram.... :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Higiénikus alj
HozzászólásElküldve: 2013.01.14. 15:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.04.24. 21:57
Hozzászólások: 755
Tartózkodási hely: Szolnok
Ez ám aztán a felturbózott aljdeszka: http://www.youtube.com/watch?v=qdXVEY_zgMY


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Higiénikus alj
HozzászólásElküldve: 2013.01.14. 10:35 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.12.27. 12:33
Hozzászólások: 5
Köszönöm szépen a választ!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 492 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 188 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.