Pontos idő: 2024.03.28. 10:18

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5708 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108 ... 115  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.07. 08:43 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
H Tibor írta:
A fiók gyártásához a legjobb minőségű fa kell és nem széldeszka.Ha valaki jó minőségű fiókot akar csinálni akkor padlóból kell táblásitani az anyagot.5vagy7.5-cm es padlót kétoldalról meggyalulod majd lapjával présben összeragasztod,annyit raksz egymásra hogy a fiókmagassád még az érintőfogások után is kiadja a méretet.a 15-20 cm szélességű összeragasztott padlókból szalagfűrésszel átvágva majd azt is vastagológyalun áttolva készited a táblásitott anyagot.Ez nem fog elvetemedni ha nam igy csinálod az már csak barkácsolás(sok ilyet láttam).Sikattyúval 2-db 15-cm deszkát összeragasztanak EZ NEM TÁBLÁSITÁS.A fiók összeállitásánál többféle jó módszer létezik egyet leirok:A méretre vágott és mart elemeket sablonba rakáskor leszoritod négy sarokponton 50-es facsavarral(nem pozdorjacsavarral !vigyázat a boltosok sem tudják mi a különbség a kettő között)rögzited,majd 50-es kapocs szerintem erősebb mint a 60-as szeg.


Na most elsődlegesen is elnézést kérnék mindenkitől, mert Én meg az asztlosmunka az 3, de mégis ilyen jellegű kérdéssel fordulok felétek!

Nézegetem Én már egy ideje, a (hobbi) faipari gépeket és a kaptáralapanyagnak való faanyagot. Pontosan mivel így állok a famunkához, így nekem is nagyon tetszik a hajópadló, azonban ilyen-olynan kérdéseim merültek föl vele kapcsolatban!

Ugye a "járó felületű"-nek az egyik oldala majdnem teljesen sima, viszont a másik oldalán vannak azok a bemarások, hogy ne deformálódjon (vagymi...). Nyilván a bemarásos oldalak kerülnek kifelé, hogy ne költözzön bele a moly, vagy rosszul gondolom?
Milyen minőségi jelölésűben gondolkozzak? Alehetőségek tárháza majdhogynem határtalan az A-D -ig és ezek kombinációja. Ahogy nézegettem a B minőségű anyagok tűrhető áron vannak és nem is néznek ki rosszul...
Esetleg valami bevált cég honlapja?

Előre is köszi a választ!

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.06. 12:09 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
asszem valamit félre olvastam :ut ,de az étolaj valóban megfelel a célnak.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.06. 12:01 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
jÓ MAGAM IS AZ olajat használom a fa át itatására,már van több éve használt kaptár is aszt nincs azoknak semmi szaga,de még csak nem is avassak.Arról nem is beszélve,hogy amíg az egyszer használt olajat(kb.40l volt)megkaptam az iskola konyhán 1 köszönöm szépenért(vagyis azért vittem a csajoknak egy kis kávét cserébe)addig a lenolaj súlyos ezrekbe került volna.Ha mégis odzkodsz az olajtól akkor még mindig ott van a paraffin és viasz keverék.(bár ez meg már nem biztos,hogy olcsóbb-nézz körül a piacon)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.06. 11:16 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.05.31. 06:05
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: Harghita megye, RO
Robi írta:
Ehhez azonban hozzáteszem azt is, hogy a kész fiókokat (meg a kaptár többi részét is) forró étolajba mártva kezeljük és kétszer lefújjuk kerítésfestékkel.

Nem avasodik, szagosodik az olajtól idővel a fiók ? Egyszerűbb megoldás lenne mind lenolajjal kenegetni ....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.06. 10:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
Lánglovag írta:
Erre az oldalra is regisztrálni kell,mint itthon a vaterára?Mert kiszúrtam egy nagyon baba gépet,de mivel igen kevés a nyelvtudásom,mire regisztrálok,addigra lejár az aukció. :(


Igen, ha még nem változott vmi akkor csak nemzetközi bankkártyával teheted meg a regisztrációt. De nem kell kapkodni, állt időről-időre mindig felbukkannak ugyanolyan típusú gépek. Én több mint egy éve sasolom az aukciókat és néhány hete tudtam csak megvenni ezt a gépet.
Az osztrák Feldernél is szoktak jó és emberbarát áru használt gépek lenni. Ez kb brutto 240 ezer (tudom sok), körfűrész+maró és a magyar leányvállalat házhoz is hozza.
http://www.number-1-mm.com/admin/upload ... 74dafd.jpg
http://www.number-1-mm.com/?r=10

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.06. 09:13 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.03. 16:46
Hozzászólások: 109
Tartózkodási hely: Gerecse
Erre az oldalra is regisztrálni kell,mint itthon a vaterára?Mert kiszúrtam egy nagyon baba gépet,de mivel igen kevés a nyelvtudásom,mire regisztrálok,addigra lejár az aukció. :(


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.06. 08:58 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
torzo52 írta:
Szia krajnai! És mennyi az ára ennek a masinának? S még valami. Hogyan juthatnék hozzá ha szükségem lenne rá?


Ennek az induló ára egy euró, de ki tudja hol fog megállni (olyan mint a Vatera). Ezekért a gépekért nem kapkodnak mert építőiparnak szánta a gyártó. Jobbára favágásra használják, a németek meg nem igazán vágnak tűzifát. :lol: Van precízebb gép asztalosoknak, azokra licitálnak jobban. Pl: http://cgi.ebay.de/Elektra-Beckum-Tisch ... 286.c0.m14

A szállítást az eladóval kell megbeszélni. Nagyobb gépért érdemes érte menni, ezért nézni kell az áru helyét, hogy ne kelljen a világ végére autózni. Az enyémet 85 euroért vettem, szerencsére pont a hirdetés helye felé volt dolgom, nem kellett külön érte autóznom. :mrgreen: Érdemes nézelődni ha van ismerősöd aki sokat jár ki.

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.06. 06:54 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
beekeeper írta:
....Valami folyasztószert is kellene használnom, mert nem terül.
Mit célszerű használni? Méhész műhelyében könyv tömény sósavat említ.

Mi is háztartási sósavat használunk. Tökéletesen megfelel.

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.06. 06:36 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2009.02.15. 07:26
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Kaposvár
krajnai írta:
Lánglovag írta:
Güde TK2400 ECO 1500 W,tárcsa 254x20mm 5000 fordulat/perc.Ez jó lenne a munkákhoz?..


Kezdetnek tökéletesek ezek a kis gépek, csak ésszel kell használni őket (melegednek). Egyedül a korongot cseréld le, mert amit alapból adnak azok nem túl jók. Egy drágább korong tudása sokat dob ezeken a barkácsgépeken. Én is egy hasonló kategóriájú Kinzo gépet kínzok + egy gérvágót. Az árukat már ezerszer visszahozták, közel 200 kaptár anyagát gond nélkül leszabták. De most sikerült az eBay-en egy ilyet vennem, igaz még az Elektra Beckumos korszakból valót. http://www.metabo.hu/metabo/halbstation ... 05503.html
Most is van fent 1-2: http://cgi.ebay.de/ELEKTRA-BECKUM-BKH-4 ... 286.c0.m14

Keressél olcsó hajópadlót, azt csak táblásítani és szabni kell. A gyalulással nem érdemes kínlódni. A fiókok összeállításhoz 35-ös és 55-ös gipszkarton csavart használok, elég olcsó és f@szául tart. Ha kellene, akkor később a javításoknál könnyű elemeire szedni az oldalakat.


Kód:
De most sikerült az eBay-en egy ilyet vennem, igaz még az Elektra Beckumos korszakból valót. http://www.metabo.hu/metabo/halbstation ... 05503.html
Most is van fent 1-2: http://cgi.ebay.de/ELEKTRA-BECKUM-BKH-4 ... 286.c0.m14

Szia krajnai! És mennyi az ára ennek a masinának? S még valami. Hogyan juthatnék hozzá ha szükségem lenne rá?

_________________
A természet nem szegi meg törvényét, csak az ember!
Nem a világ rossz, hanem az ember teszi azzá!
__________________________
torzo52 (Győző)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.05. 22:11 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.02.16. 23:39
Hozzászólások: 145
Abban tud valaki segíteni, hogyan tudnám a horganyzott kaptártetők sarkát ónnal forrasztani?
Saját készítésű tetőket téliesíteném. Jó a normál forrasztóón?
Valami folyasztószert is kellene használnom, mert nem terül.
Mit célszerű használni? Méhész műhelyében könyv tömény sósavat említ.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.05. 22:06 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.02.16. 23:39
Hozzászólások: 145
...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára beekeeper 2010.02.17. 21:14-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.05. 22:01 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
Lánglovag írta:
Güde TK2400 ECO 1500 W,tárcsa 254x20mm 5000 fordulat/perc.Ez jó lenne a munkákhoz?..


Kezdetnek tökéletesek ezek a kis gépek, csak ésszel kell használni őket (melegednek). Egyedül a korongot cseréld le, mert amit alapból adnak azok nem túl jók. Egy drágább korong tudása sokat dob ezeken a barkácsgépeken. Én is egy hasonló kategóriájú Kinzo gépet kínzok + egy gérvágót. Az árukat már ezerszer visszahozták, közel 200 kaptár anyagát gond nélkül leszabták. De most sikerült az eBay-en egy ilyet vennem, igaz még az Elektra Beckumos korszakból valót. http://www.metabo.hu/metabo/halbstation ... 05503.html
Most is van fent 1-2: http://cgi.ebay.de/ELEKTRA-BECKUM-BKH-4 ... 286.c0.m14

Keressél olcsó hajópadlót, azt csak táblásítani és szabni kell. A gyalulással nem érdemes kínlódni. A fiókok összeállításhoz 35-ös és 55-ös gipszkarton csavart használok, elég olcsó és f@szául tart. Ha kellene, akkor később a javításoknál könnyű elemeire szedni az oldalakat.

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.05. 20:45 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.03. 16:46
Hozzászólások: 109
Tartózkodási hely: Gerecse
Köszönöm a válaszokat,szívom az infót mint a szivacs!De nyugodtan várom még a hozzászólásokat!Következő kérdésem:Körfűrészt akarok venni,amin a kereteket és a kaptárakat is tudom csinálni.Haverom(asztalos)ajánlott egyet,most akcióban 31.000Ft Güde TK2400 ECO 1500 W,tárcsa 254x20mm 5000 fordulat/perc.Ez jó lenne a munkákhoz?Más azt mondta,hogy min.2000W-os motor kellene hozzá.Vaterán sajna sikerült kettőről is lecsúsznom.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.05. 07:40 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
Lánglovag, azért nem kell beijedni!
Nekünk sokszor csak "szerzett" fenyőanyagunk volt, ami hát nem a legjobb minőségű deszkát jelenti. A legtöbb félfiókot egy darabból készítettük. Ha nem volt megfelelő mennyiségű széles anyagunk, akkor is legfeljebb két darabból ragasztottuk össze. Mindezek ellenére kevés a vetemedő, selejtes fiókunk. Ehhez azonban hozzáteszem azt is, hogy a kész fiókokat (meg a kaptár többi részét is) forró étolajba mártva kezeljük és kétszer lefújjuk kerítésfestékkel.
Szerintem, ha jó minőségű az alapanyag, akkor lehet egy darabból is csinálni a félfiókokat, de ha biztosra akarsz menni, akkor is elég, ha két darabból van ragasztva. Erre jó megoldás lehet a pl. hajópadlóból való összeállítás.
Már legyártottunk vagy 700 fiókot, úgyhogy van némi tapasztalat.

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.04. 11:25 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
Olcsó húsnak hig a leve ;) ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.04. 09:21 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.03. 16:46
Hozzászólások: 109
Tartózkodási hely: Gerecse
Köszönöm,akkor én is táblásítani fogom.Pedig már reménykedtem hátha jó lesz egyben is. :(


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.04. 07:09 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
A güdé gépek lehetnek jók de az én kapcsozóm az ipari szemét volt,kicserélték garanciába valami elba nevűre amire már rá is irták hogy csájn ez mindent kivisz amit beleteszek még egyszersem szorult bele a kapocs.Naponta 5-10-szer kellett szétcsavarozni mert beleszolult a kapocs ja és jóval olcsóbb a güdétől.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.03. 20:23 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Anno érettségi után dolgoztam egy asztalosüzemben fél évig. Ott sok mindent megtanultam, amit ma is hasznosítok a kaptárak gyártása során. Azt mondta akkor a főnök, hogy max. 10 centi szélesek legyenek a táblásítandó anyagok, akkor nem lesz vetemedés.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.03. 19:47 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 07:36
Hozzászólások: 721
Tartózkodási hely: Somogy
H Tibor írta:
Erdelyi
Te szeget kérdeztél a levegős pisztolyt kapoccsal szoktuk használni (kettő szára van) abból elég az 50-es.Rengeteg kinai tipus van Güdét ne vegyél.

Nem értem mi a baj a GÜDE -gépekkel? Én 6-7-éve használom őket de még nem volt probléma sem a 64-es szegbelövővel sem a kombinált géppel. Viszont a profi gépet már kellett javítani, pedig 8-GÜDE kikerül az árából.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.03. 19:08 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
A fiók gyártásához a legjobb minőségű fa kell és nem széldeszka.Ha valaki jó minőségű fiókot akar csinálni akkor padlóból kell táblásitani az anyagot.5vagy7.5-cm es padlót kétoldalról meggyalulod majd lapjával présben összeragasztod,annyit raksz egymásra hogy a fiókmagassád még az érintőfogások után is kiadja a méretet.a 15-20 cm szélességű összeragasztott padlókból szalagfűrésszel átvágva majd azt is vastagológyalun áttolva készited a táblásitott anyagot.Ez nem fog elvetemedni ha nam igy csinálod az már csak barkácsolás(sok ilyet láttam).Sikattyúval 2-db 15-cm deszkát összeragasztanak EZ NEM TÁBLÁSITÁS.A fiók összeállitásánál többféle jó módszer létezik egyet leirok:A méretre vágott és mart elemeket sablonba rakáskor leszoritod négy sarokponton 50-es facsavarral(nem pozdorjacsavarral !vigyázat a boltosok sem tudják mi a különbség a kettő között)rögzited,majd 50-es kapocs szerintem erősebb mint a 60-as szeg.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.03. 18:15 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Erdelyi írta:
Tehát a fiókokat simán kapoccsal lövitek össze nem szeggel ?


Én kalapáccsal, és 60-65-ös szeggel.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.03. 17:21 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.01.02. 16:09
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Bélmegyer
Én nem vagyok asztalos, de készítettem már egy anyagból fiókot. Használom az összeset de néhány elvetemedett. A probléma az, hogy már a fatelepen is nehéz megfelelő mennyiségű, minőségű 20-as anyagot találni a megfizethető kategóriából, már ott elvetemedik (az évgyűrűk ki akarnak egyenesedni). Inkább több darabból csináld. Én járó hajópadlóból készítem 96 mm széleset 11 darabot összeragasztok utána kézi körfűrésszel összedarabolom. Régebben szegeltem most csavarozom.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.03. 16:33 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.03. 16:46
Hozzászólások: 109
Tartózkodási hely: Gerecse
Szeretnék rakodós kaptárat csinálni.Az lenne a kérdésem,hogy az anyagot vágjam fel 7cm-re,ahogy egy asztalos ismerős mondta,hogy ne csavarodjon el.Vagy lehet egy anyagból is csinálni?Ő azt mondta,hogy vagy elreped,vagy megcsavarodhat az anyag.Viszont,ha felvágom és összeragasztom,akkor nem történik ilyesmi.Végigolvastam az egész topicot,de erről nem láttam semmit.Ha nem vettem volna észre,akkor bocs!De ha tényleg nincs,akkor várnám a válaszokat!Ja és csavarozni szeretném őket,van kombinált belövőm,de nem igazán bízom benne!Keretekhez jó,de kaptárhoz nem használnám.Így marad a csavarozás.Sorry,ha túl hosszú voltam!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.03. 13:50 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.05.31. 06:05
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: Harghita megye, RO
Biztos én vagyok az értetlen :( Tehát a fiókokat simán kapoccsal lövitek össze nem szeggel ?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.03. 12:05 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
Erdelyi
Te szeget kérdeztél a levegős pisztolyt kapoccsal szoktuk használni (kettő szára van) abból elég az 50-es.Rengeteg kinai tipus van Güdét ne vegyél.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.03. 11:07 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.05.31. 06:05
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: Harghita megye, RO
Kösz a gyors választ. Szegbelövőt szeretnék vásárolni, de ezek szerint amit kinéztem nem alkalmas (max 50mm). http://www.holzmetal.hu/19Falegtechn/19FaT50.html
Valaki ha ajánlana, konkrét típust ami nem aranyáron van és boldogul a 65 szegekkel is ...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.02. 20:45 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Én 60-65-öst.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.02. 20:43 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.05.31. 06:05
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: Harghita megye, RO
Milyen hosszúságú szegeket használtok a fiókok szegeléséhez ? Az 50-es elég ?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.09.28. 15:54 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.03. 17:43
Hozzászólások: 310
Tartózkodási hely: Kiskőrös
csiro írta:
............ Ti hol számozzátok a rakodókaptárakat? én sokat gondolkodtam, mire a tetőre esett a választás, a másik esélyes a menekülőtér volt.

A tetőn, és a menekülőn is. Mert már volt, hogy sikerült igy is ( tetőn számozás) összekeverni öket. Egymásra raktam a két levett tetőt, és nem figyeltem melyikre raktam melyiket. ( tudom luzer vagyok, ez van... :ut :ut )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.09.25. 15:12 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.03. 16:46
Hozzászólások: 109
Tartózkodási hely: Gerecse
Jó,akkor helyesbítek:Eddig meg vagyok elégedve velük!Igaz még elég fiatalok,3 évesek a legidősebbek.Én is csak azóta méhészkedem.De nem azt mondtam,hogy abból kell másnak is csinálnia.Egy kérdésre válaszoltam,amire szerintem rajtam kívül más nem igazán adott érdemi választ. ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.09.25. 11:51 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
Lánglovag!
Csak hogy kicsit kekeckedjek: mennyi idősek ezek az MFP-ből készült kaptárak?
Ugyanis azért szerintem kell egy pár év ahhoz, hogy nyugodt szívvel véleményt lehessen róla mondani.

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.09.24. 20:40 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.03. 16:46
Hozzászólások: 109
Tartózkodási hely: Gerecse
Nekem MFP-ből vannak a kaptáraim.Igaz,fekvő NB-k megvagyok elégedve vele és nem drága.Méretre vágva 5 db 24 keretes NB kaptár anyaga 27ezer forint volt.4 oldal,alja 18 mm-es,teteje 14 mm-es.
Én is gondolkodtam a rakodós kipróbálásán,még nem döntöttem el,hogy MFP-ből csinálom-e?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.09.24. 18:13 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
csiro írta:
Ti hol számozzátok a rakodókaptárakat? én sokat gondolkodtam, mire a tetőre esett a választás, a másik esélyes a menekülőtér volt.


A menekülőtéren. Ez az az alkatrész, amely mindig helyben marad.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.09.24. 17:54 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.07.26. 21:19
Hozzászólások: 13
Tartózkodási hely: Dombóvár
Amúgy eddig a fiókjaim fenyőből készültek, OSB-t csak a tetőkhöz használtam, meg néhány aljhoz, de aljnak nem igazán váltak be. Nem bírja a perzselést és nem sík a felülete, így a kórokozók számára ideálisabb terep, mint a síma fafelület. tetőnek viszont jó, kap körbe egy léckeretet és az egészet beburkolom vastag offszet lemezzel. Gond csak azoknál volt, ahol (még a kezdeti időkben nagyméretű offszet lemez hiányában) a toldás mellet beázott és megdagadt. De a nagyméretű, toldás nélküli lemez megoldotta ezt a problémát. Nálam a tetők vannak számozva, gond csak akkor van, ha valami szélvihar lesodor néhányat és nem tudom, hogy hová valósiak voltak. Ti hol számozzátok a rakodókaptárakat? én sokat gondolkodtam, mire a tetőre esett a választás, a másik esélyes a menekülőtér volt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.09.24. 17:40 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.08. 21:09
Hozzászólások: 781
Tartózkodási hely: (Fejér megye)
ligustica írta:
Üdv.Itt van http://www.faferi.hu/.És az erdért zrt honlapján is.Ott a 18mm-es 95000 ft.Ennyiért szlovák fenyőt lehet venni.Épitőiparban dolgozom,az osb vetemedik,az mfp nehéz,de a vizet birja.


Amikor olvastam itt a fórumon ezt a faferi.hu oldalt, azt gondoltam, micsoda név, sosem hallottam róla.
Ma délben állok a buszmegállóban és nézem a forgalmat. Előttem meg elmegy egy FA-FERI feliratú kamion. :shock:
Nofene.
:)

_________________
Üdvözlettel:
Robz

1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.09.24. 09:13 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.07.26. 21:19
Hozzászólások: 13
Tartózkodási hely: Dombóvár
Köszönöm a válaszokat, akkor maradok a fenyőnél.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.09.23. 17:34 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 06:06
Hozzászólások: 514
Tartózkodási hely: Vaspör
csiro írta:
Sziasztok!

valamelyik méhészújságban egyszer volt róla szó, hogy valaki ún. MFP lapból készített fiókokat. Állítólag ez az anyag nagyjából olyan, mint az OSB, de finomabb szerkezetű (faforgácslaphoz ("pozdorja") hasonló) és emiatt pontosabban munkálható, ugyanakor az időjárásnak is sokkal jobban ellenáll. Kerestem már sok helyen, de még csak nem is hallottak róla. van valakinek tapasztalata vele?

Üdv.Itt van http://www.faferi.hu/.És az erdért zrt honlapján is.Ott a 18mm-es 95000 ft.Ennyiért szlovák fenyőt lehet venni.Épitőiparban dolgozom,az osb vetemedik,az mfp nehéz,de a vizet birja.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.09.23. 17:07 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.23. 08:31
Hozzászólások: 193
Csiro !Itt a fórumon elfogadott közvélekedés szerint pozdorjából ,faforgácslapból,osb-ből nem csinálunk rakodó kaptárt mert dőg nehéz, vizre szétesik,dagad nagyon, jó hővezető,tehát rosszul szigetel.Az hogy Nabis használja konténerhez valószinű azért van mert sztiroporral szigeteli+ az után futó cipeli+kivűlről burkolja.Az emlitett cikkben a nyilatkozó leirja az átlagát is (8 kg /család),szar hőszigeteléssel nem is csodálkozok rajta,egyben dicsérendő az öszintesége.A méhész ujság jó hogy van ,de sokszor csak részben irja le a dolgokat vagy nem egyértelmüen és ez igy dezzinformálás .Persze miről szólna az újság 1-2 év múlva, akkor is meg kell jelentetni,néha látszik hogy erőlkődnek hogy valami hülyeséggel tőltsék ki az oldalakat,legjobb megoldás még a kormány propaganda vagy az fvm hirdetés ( ezekért pénzt is kapnak).Ugy olvasd a méhészetet mintha politikusokat olvasnál ,sok minden rejlik az irások mögött ,elhinni meg nem mindent kell.Egyébbként nem irigylem őket, nem könnyű összehozni a "kötelező megjelenés " tartalmát hónapról-hónapra.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.09.23. 14:07 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.07.26. 21:19
Hozzászólások: 13
Tartózkodási hely: Dombóvár
Sziasztok!

valamelyik méhészújságban egyszer volt róla szó, hogy valaki ún. MFP lapból készített fiókokat. Állítólag ez az anyag nagyjából olyan, mint az OSB, de finomabb szerkezetű (faforgácslaphoz ("pozdorja") hasonló) és emiatt pontosabban munkálható, ugyanakor az időjárásnak is sokkal jobban ellenáll. Kerestem már sok helyen, de még csak nem is hallottak róla. van valakinek tapasztalata vele?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.09.21. 20:10 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 03:59
Hozzászólások: 1006
Tartózkodási hely: Zimány
hobby írta:
Atis írta:
valami műgyanta lehet
szerintem


A folyadék műgyanta, a fehér por pedig timsó. 15-20 éve nálunk is elterjedt faipari ragasztóként használtuk a kaptár készítésnél. Macerás volt az állandó kevergetés. Ma már kapható sokkal jobb vízálló ragasztó. :taps :taps

Amikolnak hivták, volt hideg és meleg vátozata.

_________________
Feri


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.09.21. 19:58 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.05. 20:30
Hozzászólások: 163
Tartózkodási hely: Jászberény
Atis írta:
valami műgyanta lehet
szerintem


A folyadék műgyanta, a fehér por pedig timsó. 15-20 éve nálunk is elterjedt faipari ragasztóként használtuk a kaptár készítésnél. Macerás volt az állandó kevergetés. Ma már kapható sokkal jobb vízálló ragasztó. :taps :taps


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.09.20. 16:57 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1146
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
valami műgyanta lehet
szerintem

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.09.17. 06:34 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.01.02. 16:09
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Bélmegyer
Tegnap kaptunk egy ágykeretet, Romániából hozták. Tartozott hozzá egy kis flakon ragasztó. A ragasztó vízszínű de kicsit fehéres árnyalatú és nagyon kevés por alapú komponens hozzáadásával szilárdul meg 15-20 perc alatt. Mikor megköt áttetsző lesz.
Milyen típusú ragasztó ez ? Lehet-e minálunk kapni?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.09.10. 13:01 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Robi írta:
Pöte!
Mi nem gyári zsanért használunk. Ezt a rajzot az önbeálló kijárózáróról egy kollegától kaptam:
http://www.meh.extra.hu/gallery/albums/userpics/10097/Kij%C3%A1r%C3%B3z%C3%A1r%C3%B3.jpg
Mi így készítettük el minden fiókon. Minimális anyagszükséglete van ennek a "zsanérozásnak", hiszen csak szeget kell venni hozzá.

Zsoltinál láttam ráakasztós kijárózárót. Az is nagyon jó megoldásnak tűnik, csak talán kissé több munkával jár.


Kösz Robi ilyen házi praktikára gondolta!

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.09.08. 13:36 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
kopter83 írta:
Robi: Mi is pont így készítjük az oldalléceket, annyi különbséggel hogy mi a kész méretre (35x10 mm ) kifűrészeltléceket egyenként tologatjuk el. Nem tudom hogy a te módszered mennyivel gyorsabb mint a miénk, valószínű rájövök ha kipróbálom.


Azt, hogy melyik módszer gyorsabb, nem tudom hiszen az általatok alkalmazott módon mi még nem dolgoztunk.
Amit én emellett fontosnak tartok, hogy mi a legtöbb művelethez sablont, távtartót használunk és így a gyalufej, fűrészlap közvetlen közelében sosem kell dolgoznunk. Pl a már kimart hasábok szeletelését ez nagyon meggyorsítja.

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.09.08. 13:02 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.25. 18:43
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Bakonszeg
Robi írta:
kopter83!
Mi szeletelés előtt végezzük el az oldallécek vállazásának kialakítását.
Ekkor még a nyersanyag 35 mm magas, kb. 45-50 mm széles és dupla félNB hosszúságú hasábokban van. 50 mm széles gyalufejjel dolgozunk.
Először lemarjuk a hasábok két végét (ez lesz az oldallécek felső része), majd a középső részét is (ez meg az oldallécek alsó része lesz). Ekkor egy NB kerethez hasonló profilú hasábot kapunk.
Utánna ezeket a hasábokat 1 cm széles darabokra szeljük (4 db jön ki belőle), majd középen kettévágva a szeleteket megvan a kész félNB-s oldalléc.


Köszönöm a hozzászólásokat.
Robi: Mi is pont így készítjük az oldalléceket, annyi különbséggel hogy mi a kész méretre (35x10 mm ) kifűrészeltléceket egyenként tologatjuk el. Nem tudom hogy a te módszered mennyivel gyorsabb mint a miénk, valószínű rájövök ha kipróbálom.
Inkább olyan megoldásra gondolnék gyakorlatban is alkalmazható megvalósítást hogy a 10x35-ös léceket monjuk meghagynám 2 méteres hosszban majd ezt végigtolnám a marószerszám mellett és kész lenne egy oldala. Marás utén meg nekiugranák a gérvágdicsolómmal és felaprítanám hosszra.
Ilyennel nem találkoztatok valahol?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.09.08. 07:08 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
kopter83!
Mi szeletelés előtt végezzük el az oldallécek vállazásának kialakítását.
Ekkor még a nyersanyag 35 mm magas, kb. 45-50 mm széles és dupla félNB hosszúságú hasábokban van. 50 mm széles gyalufejjel dolgozunk.
Először lemarjuk a hasábok két végét (ez lesz az oldallécek felső része), majd a középső részét is (ez meg az oldallécek alsó része lesz). Ekkor egy NB kerethez hasonló profilú hasábot kapunk.
Utánna ezeket a hasábokat 1 cm széles darabokra szeljük (4 db jön ki belőle), majd középen kettévágva a szeleteket megvan a kész félNB-s oldalléc.

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.09.07. 21:02 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.02.16. 23:39
Hozzászólások: 145
Egyes országokban a technika része az ujj nyálazása is:

:shock:

egy másik:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.09.07. 20:42 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
Módszerem:gyalugéptengelyre teszek 14 fogú 12mm vastag vas marót.Gyártottam hozzá egy kis asztalkát szögvasból és 2es lemezből.Ezt az asztalt mindig úgy állítom,hogy a kés 5mm-et vigyen.Aztán vettem egy simára gyalult colos (2,5cm)deszkát,aminek az egyik oldalából kivágtam egy 1,5x (hosszát most nem tudom de az enyém nb méret)cm-es darabot.Ezt a sablont pillanatszorítókkal úgy rögzítem az asztalon,hogy ha rányomom fölülről a keret lécet akkor egy tolásra kiveszi a keretvállak közti részt.Ezzel a beállítással végigmarom az összes léc jobb és bal oldalát.Majd sablon bontás.Ezután felrakok egy ütközőt ami kb.a kés közepére merőlegesen áll.Ezzel az állítással pedig kimarom a keretlécek végeit. Viszonylag kézkímélő módszer és baleset mentes is,természetesen odafigyelés mellett.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.09.07. 20:05 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.07.06. 21:33
Hozzászólások: 598
Tartózkodási hely: Nógrád megye, Homokterenye
vegyél egy felsőmarót, csinálj hozzá egy bútorlap asztalt aminek a közepére besüllyeszted a 30*30cm-es 2-3mm vastag vaslemezt aminek a közepén van egy lyuk.erre ALULRÓL csavarozd fel a marót,a lyukon kijön a marófej,majd csinálsz mellé vezetőket szögvasból!

remélem nagyjából értitek mit írtam,ha mégsem akkor szivesen teszek majd föl képet a gépemről.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5708 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108 ... 115  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.