Pontos idő: 2024.03.29. 09:36

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5708 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106 ... 115  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.11.02. 18:26 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.07.06. 21:33
Hozzászólások: 598
Tartózkodási hely: Nógrád megye, Homokterenye
egy sima szögvasat lerögzítesz az asztalhoz és kész!!!
kiméred hogy 5mm szedjen le a keret oldalából és kész


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.11.01. 22:05 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.18. 04:47
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: somogy
Gyurma írta:
egyszerűen tudsz vele keretet marni.
nekem van egy sima bútorlap asztal,a közepébe be van süllyesztve egy 3as vaslemez amire alulról van fölcsavarozva a maró és kiáll a marófej.szögvasból csinálsz vezetőt és fából az ütközőt. kb ennyi


Van fényképed a szögvas vezetőről?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.11.01. 20:45 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.18. 04:47
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: somogy
http://www.einhell.hu/index.php?file=termek&t_id=532
22-be megáll ez is kompletten.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.11.01. 20:22 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.07.06. 21:33
Hozzászólások: 598
Tartózkodási hely: Nógrád megye, Homokterenye
egyszerűen tudsz vele keretet marni.
nekem van egy sima bútorlap asztal,a közepébe be van süllyesztve egy 3as vaslemez amire alulról van fölcsavarozva a maró és kiáll a marófej.szögvasból csinálsz vezetőt és fából az ütközőt. kb ennyi


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.11.01. 20:21 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.11. 19:16
Hozzászólások: 372
Tartózkodási hely: Sz-Sz-B
antimon írta:

Ez csak egy adapter szerintem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.11.01. 18:25 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
És ehhez mit szóltok?

http://www.praktikerwebshop.hu/termekek ... ?id=177450

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.11.01. 18:22 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.13. 22:28
Hozzászólások: 253
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar
Úhhha akkor én rosz helyen keresgettem, mert amiket én nézegettem, olyan 30 körül kezdődnek....
Nem tudnál(tudnátok), olyan weboldalakat ahol ezeket meglehet nézegetni, ha van ilyen persze...
Köszi!

Üdv Josy


john írta:
Hát a legújabb einhell van 14000-be.A régebbi tipusok 4500-9000 között vannak tehát válogathatsz bőven belőlük.A múlt héten vettem egy újat 9000-ért de az a régi tipusú kék 1200 w-os ami azért már harap rendesen.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.11.01. 18:19 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.10. 18:55
Hozzászólások: 70
Tartózkodási hely: Budapest
Képet tudnátok beteni hogy kell felsőmaróva keretet csinálni?

Fenyőből lehet keretett csinálni?
Mindenki hársból csinálja?

_________________
fider28 kukac citromail.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.11.01. 17:52 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.18. 04:47
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: somogy
Hát a legújabb einhell van 14000-be.A régebbi tipusok 4500-9000 között vannak tehát válogathatsz bőven belőlük.A múlt héten vettem egy újat 9000-ért de az a régi tipusú kék 1200 w-os ami azért már harap rendesen.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.11.01. 11:06 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.13. 22:28
Hozzászólások: 253
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar
Felsőmarót 10000 e alatt? :shock:

Vivaldi írta:
jani bátya írta:
Nocsak-nocsak mire jó a fehérvári daráló. Ötletes.

Üdv. jani bátya

Mennyi a fordulat száma? Hát...... elég kezdetleges, és balesetveszélyes. Szerintem jobb ha vesztek egy felső marót és azt rászerelitek egy vázra, 10000 alatt meg lehet oldani.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.11.01. 09:41 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
jani bátya írta:
Nocsak-nocsak mire jó a fehérvári daráló. Ötletes.

Üdv. jani bátya

Mennyi a fordulat száma? Hát...... elég kezdetleges, és balesetveszélyes. Szerintem jobb ha vesztek egy felső marót és azt rászerelitek egy vázra, 10000 alatt meg lehet oldani.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.30. 23:53 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.08. 21:09
Hozzászólások: 781
Tartózkodási hely: (Fejér megye)
ggyula írta:
Fiúk itt vannak a képek a maróról:


Nagy ötlet! :taps

_________________
Üdvözlettel:
Robz

1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.30. 20:20 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
Nocsak-nocsak mire jó a fehérvári daráló. Ötletes.

Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.30. 18:59 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.19. 20:12
Hozzászólások: 712
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar Zsáka
Fiúk itt vannak a képek a maróról:


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.29. 21:27 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.10.26. 20:08
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: SZ-Sz-B
Lánglovag írta:
Nekem a keretvágáshoz kell finom vágás,a kaptárgyártáshoz mindenképpen gyalu kell.
Amúgy 2760 a fordulata a gépnek.Apropó!Kérdés:Gyalut is kellene vennem,vagy csinálni.Gondoltam kombinált kellene.Vaterán,Tesz-veszen,Uni-max-on kívül fel lehet még valahol lelni gyalugépet?

Nézd meg az Apeh árverési híreit.

_________________
Csodás estét!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.29. 21:12 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
Nem is kioktatásnak szántam ,és egyáltalán nem vagyok profi csak érdekelnek a famegmunkálás eszközei.Jó lenne profi gépekkel meg szerszámokkal dolgozni,de sajna nem tehetem meg, ill.szerintem nincs is rá szükség a kaptárgyártás folyamán.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.29. 20:55 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.09.22. 14:50
Hozzászólások: 94
Tartózkodási hely: Kadarkút Zselic pereme
virgó írta:
Visszatérve a sima felülethez:A fűrésztárcsák és a fogak alaki kiképzése alapján a körfűrészlapok a következők lehetnek:1,Egyenletes vastagságú körfűrészlapok.A lap mindenütt azonos vastagságú,az oldalsúrlódást terpesztéssel,duzzasztással vagy a lapnál vastagabb keményfém lapkákkal küszöbölik ki.(Terpesztés:a fogak felső 1/3 részének váltakozó irányú kihajtása,duzzasztás: a fogcsúcs hideg sajtolása.)2, Különleges körfűrészlapok:a,:Kónikus körfűrészlapok: A fűrészlap az élek felé egy vagy mindkét oldalon elvékonyodik.főleg hosszvágásra alkalmazzuk,pl. vékonyabb deszkák esetében.b,:Gyaluló körfűrészek:A fűrésztárcsát két oldalon elvékonyítják ,s általában kis fogtávolságú egyenes hátú fogakkal van ellátva.Terpesztés nem szükséges mert a szerszám finom vágási felületet ad,mind hossz,mind kereszt vágásra alkalmazható. Fogazáshoz annyit:3csoportra oszthatóak úgy mind:1,sűrű fogazású,2,ritka fogazású,3,csoportos fogazású.A ritka fog. lapok korszerűbb típusai:a visszavágásmentes,forgácsvastagság-határolós körfűrészlapok.A8...30 db. fogú lapok íves foghát felülete szabja meg az egy fog által leválasztható forgács vastagságát,s így kapjuk meg a visszavágás mentes-finom felületű fűrészelést.Csoportos fogazásnál 1-1 fogcsoportot alakítanak ki utána nagyobb fogüreget hagynak ami jobb forgácseltávolítást ,és ezért finomabb felületet eredményez.A fűrész fogazások a fog,valamint a fogüreg alakja szerint nevezzük:1,"A"tip.fogak(Piramis fog)-2,"N"tip.fogak(egyenes hátú fog)-3,"K"tip.fogak(farkasfog)-4,"M"tip fogak(M fog)-5,"P"tip. fogak(horgas fogazás). A fogüregek alakjai lehetnek:1,"V"tip.(lekerekített)-2,"U"tip. (nyújtott)-3,"C"tip.(ívelt)A fogprofilt mindig két betűvel adjuk meg!Azaz az első mindig a fog alakjára ,a második pedig a fogüregre utal.Körfűrészeknél előforduló fogazatúak a következők:NV,NU,KV,KU,PV,PU,AV,de ezek közül is a leggyakoribbak a :NV,KV,AV.Az NV kisebb,a KV nagyobb átmérőjű lapoknál gyakoribb.Hát a körfűrész lapokról asszem ennyit röviden.Remélem tudtam egy kicsit segíteni a lapok világában való eligazodáshoz.


Profi vagy én nem mélyedtem bele ennyire fém forgácsolás nem egyezik meg a fa megmunkálással.

_________________
Nehézséget a kaptáraidba!

Lator


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.29. 20:33 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
Visszatérve a sima felülethez:A fűrésztárcsák és a fogak alaki kiképzése alapján a körfűrészlapok a következők lehetnek:1,Egyenletes vastagságú körfűrészlapok.A lap mindenütt azonos vastagságú,az oldalsúrlódást terpesztéssel,duzzasztással vagy a lapnál vastagabb keményfém lapkákkal küszöbölik ki.(Terpesztés:a fogak felső 1/3 részének váltakozó irányú kihajtása,duzzasztás: a fogcsúcs hideg sajtolása.)2, Különleges körfűrészlapok:a,:Kónikus körfűrészlapok: A fűrészlap az élek felé egy vagy mindkét oldalon elvékonyodik.főleg hosszvágásra alkalmazzuk,pl. vékonyabb deszkák esetében.b,:Gyaluló körfűrészek:A fűrésztárcsát két oldalon elvékonyítják ,s általában kis fogtávolságú egyenes hátú fogakkal van ellátva.Terpesztés nem szükséges mert a szerszám finom vágási felületet ad,mind hossz,mind kereszt vágásra alkalmazható. Fogazáshoz annyit:3csoportra oszthatóak úgy mind:1,sűrű fogazású,2,ritka fogazású,3,csoportos fogazású.A ritka fog. lapok korszerűbb típusai:a visszavágásmentes,forgácsvastagság-határolós körfűrészlapok.A8...30 db. fogú lapok íves foghát felülete szabja meg az egy fog által leválasztható forgács vastagságát,s így kapjuk meg a visszavágás mentes-finom felületű fűrészelést.Csoportos fogazásnál 1-1 fogcsoportot alakítanak ki utána nagyobb fogüreget hagynak ami jobb forgácseltávolítást ,és ezért finomabb felületet eredményez.A fűrész fogazások a fog,valamint a fogüreg alakja szerint nevezzük:1,"A"tip.fogak(Piramis fog)-2,"N"tip.fogak(egyenes hátú fog)-3,"K"tip.fogak(farkasfog)-4,"M"tip fogak(M fog)-5,"P"tip. fogak(horgas fogazás). A fogüregek alakjai lehetnek:1,"V"tip.(lekerekített)-2,"U"tip. (nyújtott)-3,"C"tip.(ívelt)A fogprofilt mindig két betűvel adjuk meg!Azaz az első mindig a fog alakjára ,a második pedig a fogüregre utal.Körfűrészeknél előforduló fogazatúak a következők:NV,NU,KV,KU,PV,PU,AV,de ezek közül is a leggyakoribbak a :NV,KV,AV.Az NV kisebb,a KV nagyobb átmérőjű lapoknál gyakoribb.Hát a körfűrész lapokról asszem ennyit röviden.Remélem tudtam egy kicsit segíteni a lapok világában való eligazodáshoz.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.29. 18:31 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.09.22. 14:50
Hozzászólások: 94
Tartózkodási hely: Kadarkút Zselic pereme
A fa és a fém megmunkálása között lényeges különbség van mert a fa megmunkálás közeben is dolgozik a fém kevésbé.

Én éveken át fafűrészeléssel foglalkoztam rönkből deszkát és egyéb fűrész árút készítettem. A fűrészgépem husqvarna horizontál volt a fűrészlapok fogosztása 22 mm hagyományossal ellentétbe ami 10 mm. A hossz vágásnál lényeges hogy a vágás során keletkezett fűrészportnak legyen helye addig míg ki nem ér a fog az anyagból.A körfűrésznél is szintén igaz ez, de ott van lap keresztvágáshoz és hossz vágáshoz és a fogak annak megfelelően van kiképezve.

Igazad van hogy a megmunkálás finomsága függ fordulat számától de fafajonként más más az igény.

Visszatérve a hosszvágásomhoz a gépemen a alukereken parafa nélkül fém a fémen akár 40 cm széles anyagból 2mm vastag anyagot is letudtam hasítani. És a felülete szinte gyalult volt amikor keményfém lapkás lapot használtam.

_________________
Nehézséget a kaptáraidba!

Lator


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.29. 17:55 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Lator írta:
Vivaldi írta:
Lánglovag írta:
Vettem egy 380 V-os körfűrészt a Vaterán.315-ös a gyári lap rajta.Vennem kell egy másikat,mert ez nagyon gatya.Kérdésem:Milyen lapot vegyek és hol?Megkérdeztem kettő asztalos ismerősömet is,de eltérő választ adtak.Elmondtam olyat szeretnék vágni,hogy ne kelljen se gyalulnom,se csiszolnom.Az egyik szerint ehhez olyan lap kell,aminek a lapjában is van sugár irányban vídiás lapka.A másik azt mondta,hogy ilyet nem tudok vágni.A szép az,hogy az első adta el a gépét a másodiknak.Néztem a Pilanánál ilyen lapot nem kevés pénzért,de nem tudom,hogy érdemes-e megvennem?A típusa:Pilana ; 5394.2 LFZ.A kereteket szeretném vágni és kaptárakat is magam akarom csinálni.Örülnék,ha valaki tudna valami jó ötletet adni!Amúgy a lap 18.000 ft. :shock:

Kerethez nem kell különösebb finom felület, elképzelhető hogy ehhez találsz megfelelő minél több fogú a fűrész annál finomabban forgácsol, hiszen sok fog esetén a forgácsoló felület megnő. De ide gyors fordulatú gép kell. kaptárgyártáshoz elkerülhetetlen a gyalulás, mert olyan fűrész nincs, és olyan fordulat ami gyalult felületet hozna létre.



A fűrészelésnél nem a vágófogak szám hanem annak sebessége és élszöge valamint a terpesztése határozza meg a megmunkált felületet. A vidia lapkás szerszámok finom felületi kiképzést adnak.

Kedves barátom kénytelen vagyok vitatkozni veled. Nem tudom te mi vagy, de én szinte egész életemben forgácsolással foglalkoztam, voltam esztergályos, marós gyalus, a vasiparban, szakmám is ez. Elvégeztem egy faipari gépész, okj-s tanfolyamot is. De gondolj bele. Minél több foga van a fűrésznek annál kevesebb leválasztandó anyag jut egy fűrészfogra. Ezért nem igaz hogy a felület finomsága nem függ a fogak számától, mint ahogy a három késes gyalu/abrikter/ is finomabban forgácsol mint a kétkéses. Pontosabban, a felület minőség a fogak számától is függ. Igaz mástól is, ilyen például a fogak terpesztése, a fűrésztárcsa fordulatszáma, és az anyag előtolása. Tehát ha valaki finom felületet akar fűrészelni, jó ha minél sűrűbb fogú fűrészel teszi ezt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.29. 17:11 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
szerszámpiac.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.29. 15:32 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
http://woodholz.eu/aprohirdetesek/4,fa- ... =1&ipp=all

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.29. 15:26 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.03. 16:46
Hozzászólások: 109
Tartózkodási hely: Gerecse
Nekem a keretvágáshoz kell finom vágás,a kaptárgyártáshoz mindenképpen gyalu kell.
Amúgy 2760 a fordulata a gépnek.Apropó!Kérdés:Gyalut is kellene vennem,vagy csinálni.Gondoltam kombinált kellene.Vaterán,Tesz-veszen,Uni-max-on kívül fel lehet még valahol lelni gyalugépet?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.29. 07:38 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
Tibor51 írta:
Szerintetek melyik elkészítési mód jobb a(1/2NB) rakodó kaptár oldalainak elkészítéséhez?
Amikor az oldalak 2-3 deszkából állnak vagy az oldalakat egyetlen darab 19centiméteres deszkából csinálják meg?AZ utóbbi nem fog vetemedni?Ki milyet használ?Kinek mi a véleménye erről?


Ezt nem olyan régen már kitárgyaltuk. Keressél vissza!
Még attól is függ, hogy milyen anyaghoz tudsz jó áron hozzájutni. ;)

Az enyéim 2-3 darabból vannak összeállítva, attól függően, hogy a táblásított hajópadló hogyan adja ki a fiókoldalméretet.

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.29. 00:43 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.06. 23:22
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén megye,Hajdú-Bihar megye
Szerintetek melyik elkészítési mód jobb a(1/2NB) rakodó kaptár oldalainak elkészítéséhez?
Amikor az oldalak 2-3 deszkából állnak vagy az oldalakat egyetlen darab 19centiméteres deszkából csinálják meg?AZ utóbbi nem fog vetemedni?Ki milyet használ?Kinek mi a véleménye erről?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.28. 22:11 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Lator írta:
Vivaldi írta:
Lánglovag írta:
Vettem egy 380 V-os körfűrészt a Vaterán.315-ös a gyári lap rajta.Vennem kell egy másikat,mert ez nagyon gatya.Kérdésem:Milyen lapot vegyek és hol?Megkérdeztem kettő asztalos ismerősömet is,de eltérő választ adtak.Elmondtam olyat szeretnék vágni,hogy ne kelljen se gyalulnom,se csiszolnom.Az egyik szerint ehhez olyan lap kell,aminek a lapjában is van sugár irányban vídiás lapka.A másik azt mondta,hogy ilyet nem tudok vágni.A szép az,hogy az első adta el a gépét a másodiknak.Néztem a Pilanánál ilyen lapot nem kevés pénzért,de nem tudom,hogy érdemes-e megvennem?A típusa:Pilana ; 5394.2 LFZ.A kereteket szeretném vágni és kaptárakat is magam akarom csinálni.Örülnék,ha valaki tudna valami jó ötletet adni!Amúgy a lap 18.000 ft. :shock:

Kerethez nem kell különösebb finom felület, elképzelhető hogy ehhez találsz megfelelő minél több fogú a fűrész annál finomabban forgácsol, hiszen sok fog esetén a forgácsoló felület megnő. De ide gyors fordulatú gép kell. kaptárgyártáshoz elkerülhetetlen a gyalulás, mert olyan fűrész nincs, és olyan fordulat ami gyalult felületet hozna létre.



A fűrészelésnél nem a vágófogak szám hanem annak sebessége és élszöge valamint a terpesztése határozza meg a megmunkált felületet. A vidia lapkás szerszámok finom felületi kiképzést adnak.


Így van. Én például a fiókok oldalát véglegesre vidiás körfűrészlappal szabom le, és az élek felülete simább, mint ha gyalultam volna.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.28. 21:49 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.09.22. 14:50
Hozzászólások: 94
Tartózkodási hely: Kadarkút Zselic pereme
Vivaldi írta:
Lánglovag írta:
Vettem egy 380 V-os körfűrészt a Vaterán.315-ös a gyári lap rajta.Vennem kell egy másikat,mert ez nagyon gatya.Kérdésem:Milyen lapot vegyek és hol?Megkérdeztem kettő asztalos ismerősömet is,de eltérő választ adtak.Elmondtam olyat szeretnék vágni,hogy ne kelljen se gyalulnom,se csiszolnom.Az egyik szerint ehhez olyan lap kell,aminek a lapjában is van sugár irányban vídiás lapka.A másik azt mondta,hogy ilyet nem tudok vágni.A szép az,hogy az első adta el a gépét a másodiknak.Néztem a Pilanánál ilyen lapot nem kevés pénzért,de nem tudom,hogy érdemes-e megvennem?A típusa:Pilana ; 5394.2 LFZ.A kereteket szeretném vágni és kaptárakat is magam akarom csinálni.Örülnék,ha valaki tudna valami jó ötletet adni!Amúgy a lap 18.000 ft. :shock:

Kerethez nem kell különösebb finom felület, elképzelhető hogy ehhez találsz megfelelő minél több fogú a fűrész annál finomabban forgácsol, hiszen sok fog esetén a forgácsoló felület megnő. De ide gyors fordulatú gép kell. kaptárgyártáshoz elkerülhetetlen a gyalulás, mert olyan fűrész nincs, és olyan fordulat ami gyalult felületet hozna létre.



A fűrészelésnél nem a vágófogak szám hanem annak sebessége és élszöge valamint a terpesztése határozza meg a megmunkált felületet. A vidia lapkás szerszámok finom felületi kiképzést adnak.

_________________
Nehézséget a kaptáraidba!

Lator


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.28. 21:07 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Lánglovag írta:
Vettem egy 380 V-os körfűrészt a Vaterán.315-ös a gyári lap rajta.Vennem kell egy másikat,mert ez nagyon gatya.Kérdésem:Milyen lapot vegyek és hol?Megkérdeztem kettő asztalos ismerősömet is,de eltérő választ adtak.Elmondtam olyat szeretnék vágni,hogy ne kelljen se gyalulnom,se csiszolnom.Az egyik szerint ehhez olyan lap kell,aminek a lapjában is van sugár irányban vídiás lapka.A másik azt mondta,hogy ilyet nem tudok vágni.A szép az,hogy az első adta el a gépét a másodiknak.Néztem a Pilanánál ilyen lapot nem kevés pénzért,de nem tudom,hogy érdemes-e megvennem?A típusa:Pilana ; 5394.2 LFZ.A kereteket szeretném vágni és kaptárakat is magam akarom csinálni.Örülnék,ha valaki tudna valami jó ötletet adni!Amúgy a lap 18.000 ft. :shock:

Kerethez nem kell különösebb finom felület, elképzelhető hogy ehhez találsz megfelelő minél több fogú a fűrész annál finomabban forgácsol, hiszen sok fog esetén a forgácsoló felület megnő. De ide gyors fordulatú gép kell. kaptárgyártáshoz elkerülhetetlen a gyalulás, mert olyan fűrész nincs, és olyan fordulat ami gyalult felületet hozna létre.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.28. 07:36 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
Lánglovag írta:
Elmondtam olyat szeretnék vágni,hogy ne kelljen se gyalulnom,se csiszolnom


A kereteket lakkozni szeretnéd, nem kell azokat csiszolni. :D

A héten kezdtem el fűrészelni a keretléceket. Különböző típusú korongokat használok. Hosszirányú vágáshoz ritka fogú korong a jó, a keresztirányú vágásokhoz a sűrűbb fogszámú korongokat kell használni.
Igaz, hogy ez a belépő kategória, de én elégedett vagyok vele. Ezzel szeletelem fel az anyagot 2 cm-es csíkokra, üzletben 2800 Ft darabja: http://yato.hu/index.php?main_page=prod ... ts_id=1427
A 2 cm vastag léceket meg egy sliccfűrész koronggal egy kis 600 wattos géppel szeletelem 1 cm vastagra. Mikor először ajánlották ezt a 6 fogas korongot egy kicsit hitetlenkedtem. De tényleg szépen vág és ami a lényeg, hogy ha gyorsan tolom az anyagot a kis körfűrész nem fullad le! Itt megtalálod ezt a korongot: https://shop.felder-gruppe.at/felder/sh ... op_cuid=99

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.28. 07:07 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.07.06. 21:33
Hozzászólások: 598
Tartózkodási hely: Nógrád megye, Homokterenye
szerintetek érdemes próbálkozni nádkaptár készítésével ha vándorolni is akarok velük?
elég erősnek kell lenni a fa váznak hogy kibírja az egymásra pakolást de ez elvileg nem okoz gondot mert azt mondja aki ilyet csinál hogy vándorolni is lehet vele.....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.27. 23:28 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.06. 20:39
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Heves-megye
Ha keretlécet akarsz vágni szerintem elég 160-180 átmérő. Én most vettem Makitát 11db-ot M-force tipust. Ennek mindket oldalon élezve vannak a fogai, olya mintha kétszerannyi lenne rajta. Direkt erre találták ki.

_________________
http://www.egrimeheszbolt.hu/bolt/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.27. 21:19 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.03. 16:46
Hozzászólások: 109
Tartózkodási hely: Gerecse
Vettem egy 380 V-os körfűrészt a Vaterán.315-ös a gyári lap rajta.Vennem kell egy másikat,mert ez nagyon gatya.Kérdésem:Milyen lapot vegyek és hol?Megkérdeztem kettő asztalos ismerősömet is,de eltérő választ adtak.Elmondtam olyat szeretnék vágni,hogy ne kelljen se gyalulnom,se csiszolnom.Az egyik szerint ehhez olyan lap kell,aminek a lapjában is van sugár irányban vídiás lapka.A másik azt mondta,hogy ilyet nem tudok vágni.A szép az,hogy az első adta el a gépét a másodiknak.Néztem a Pilanánál ilyen lapot nem kevés pénzért,de nem tudom,hogy érdemes-e megvennem?A típusa:Pilana ; 5394.2 LFZ.A kereteket szeretném vágni és kaptárakat is magam akarom csinálni.Örülnék,ha valaki tudna valami jó ötletet adni!Amúgy a lap 18.000 ft. :shock:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.26. 13:11 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
Mézvadász!
Éves szinten 1000-1200 keretet készítettünk az utóbbi években. Nem végeztem felmérést, de ehhez képest 10 db küröli lehet azon keretek száma, amelyek a használat közben kezelés során egy év alatt megsérülnek és cserélni kell. Ezek egyébként általában a legrégebbi kereteink (amiket még nem is ragasztottunk). Sok olyan van pl., amit NB-ről félkeretre történő átállás során vágtunk félbe. Ezekkel szokott inkább probléma lenni.

Mindezt részben azért is írom, mert az, hogy a keretet eldobom és újra cserélem nem azon múlik, hogy jól megy-e vagy nem. Egyszerűen ilyen nagyságrendű keretszám mellett nem tétel az a pár db selejtes keret.

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.25. 15:35 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.15. 07:12
Hozzászólások: 77
Tartózkodási hely: Esztergom
Neked biztosan jól megy Robi. Én javítom a kereteket ha szükség van rá több okból is. Sokkal olcsóbb gyorsabban megy mit egy újat csinálni bár itt nem mérvadó, de kicsit környezetet is védek vele. Nekem még nem jött le egy keretléc teteje sem mivel van 5mm helyem megfeszíteni a keretet oldalra. inkább akkor sérülnek ha rég volt a kaptár szétbontva és össze ragasztották. A rossz minőségű fából készült keretek távtartó válla reped le a leghamarabb. Még annó vettem pár ezer használt keretet bizony nem mindegy mennyit dobok el belőle.A kapcsok is a rosszabb fenyőkből jönnek ki hamarabb. Tapasztaltam ugyan olyan a kapoccsal lőtt kereteknél a jó fát alig lehet szétszedni a silányból meg bizony könnyen kijön. Sőt tovább megyek a fa szabásánál a szálirány sem mindegy meg az sem hogy lövi az ember a kapcsot. De ezekre már biztosan rájöttél.

_________________
Szúrósak szőrösek mégis kedvesek!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.25. 10:25 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
mézvadász írta:
Nem értem minek a kereteket ragasztani? Ha egy darabja megsérül el lehessen dobni az egészet? Tudtommal a jó ragasztás csak a fa roncsolásával szedhető szét :D

Már régebben is beszéltünk róla, hogy mivel a kapocs szára sokkal kisebb átmérőjű, ezért könnyeben húzódik ki a fából, mint a szegelés. Persze ez sokban függ a kapocs típusától (kialakításából). Volt olyan hozzászóló, akinek elmondása szerint az ő általa használt nem húzódik ki.
Mi pl. profi (ipari) gépet használunk 40-es kapoccsal - tehát a minőséggel nem lehet kifogás - ennek ellenére hűvös időszakban történő kezelésnél, az első keret kiszedésekor előfordul néha, hogy csak a felső léc jött ki a keret többi része többi maradt a helyén.
Kb. 2 éve úgy dolgozunk, hogy a sablonban történő összelövéskor már kap egy cseppet a vízálló ragasztóból minden keret és ez a gond megoldódott.

A második kérdésedre a válaszom, hogy igen a sérült keretet eldobom. Egy hibás keret valamely részének javítgatásával több idő megy el, mint a cseréjével. Egyébként meg ilyen eset tulajdonképpen alig van.

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.25. 09:24 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
krajnai írta:
Lehet már az agyatokra megy a sok belinkelt oldalam, de most itt van még néhány és ezek után slussz. :roll:
Ha minden igaz ma sikerül befejeznem a jövő évre szánt kaptártetőket (150 darab, ezek mennek majd a bádogoshoz) és nekiállok a keretléceket csinálni. Ez is jó kis meló lesz. Szóval keresgélek, hogy mivel lehetne megkönnyíteni a dolgomat. Így jutottam erre az oldalra, ahol ilyen olcsón új gépeket még nem láttam.
marók: http://www.uni-max.hu/alsomarok/famegmu ... gmunkalas/
gyaluk: http://www.uni-max.hu/egyengeto-es-vast ... unkalas/l/
körfűrészek: http://www.uni-max.hu/asztali-tarcsafur ... unkalas/l/

Tibor!
Én sem ragasztom a kereteket, csak Zöldfülünek írtam hogy egymás mellé két kapocs a felső lécbe erősebbnek/tartósabbnak tűnik mint a ragasztásos + egy kapcsos technika. Meg ki győzi ragasztani is a kereteket, örülök ha időben készen leszek az összes tervezett számú kerettel.

Ezek az unimaxos gépek, az einhell, meg a többi igazából barkácsgépek, de nagyon jók kaptár készítéshez.
Én falcolom a sarkokat, jó lenne erről egy pár beszélgetés, olyanokkal akik kaptárt készítenek mert így tanulhatunk egymástól. Mindenki leírhatná hogy milyen technológiával készíti a kaptárt. Egyébbként hogy adjak nektek tippeket. Ha saját magatok gyártotok gépeket, mint én teszem, akkor jó tippeket lehet levenni az unimaxos oldalakról, mert itt 3 dimenzióban is meg lehet nézni a gépeket. Tegnap fejeztem be a vezetők átalakítását, mert pontos vezetőket ami egyben gyorsan átállítható, nem is hinnétek ilyen nehéz megcsinálni. Persze tudom hogy ilyenek kevesen vagyunk. Nekem a munkahelyemen korlátlanul rendelkezésemre áll bármilyen vasanyag, és eszterga, maró, és gyalu gép is. De így is nehéz, bár már én most azt hiszem elértem azt amit szerettem volna, és ráállhatok a kaptárgyártásra. Tudatába vagyok jobb lenne megvenni a gépeket, vagy a kaptárt, és csak méhészkedni, de van két gyermekem, a lány főiskolás, a fiú egyetemista, és sajnos az anyagi lehetőségek korlátozottak. Tehát magad uram, ha szolgád nincs, bár mindig fáj a szívem ha látok egy egy jó faipari gépet.
Ja és semmi baj a belinkelt oldalakkal, aki akarja megnézi aki meg nem akarja az nem nézi, így tanulunk egymástól.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.25. 08:55 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
Lehet már az agyatokra megy a sok belinkelt oldalam, de most itt van még néhány és ezek után slussz. :roll:
Ha minden igaz ma sikerül befejeznem a jövő évre szánt kaptártetőket (150 darab, ezek mennek majd a bádogoshoz) és nekiállok a keretléceket csinálni. Ez is jó kis meló lesz. Szóval keresgélek, hogy mivel lehetne megkönnyíteni a dolgomat. Így jutottam erre az oldalra, ahol ilyen olcsón új gépeket még nem láttam.
marók: http://www.uni-max.hu/alsomarok/famegmu ... gmunkalas/
gyaluk: http://www.uni-max.hu/egyengeto-es-vast ... unkalas/l/
körfűrészek: http://www.uni-max.hu/asztali-tarcsafur ... unkalas/l/

Tibor!
Én sem ragasztom a kereteket, csak Zöldfülünek írtam hogy egymás mellé két kapocs a felső lécbe erősebbnek/tartósabbnak tűnik mint a ragasztásos + egy kapcsos technika. Meg ki győzi ragasztani is a kereteket, örülök ha időben készen leszek az összes tervezett számú kerettel.

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.24. 21:54 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Joe bácsi írta:
Vivaldi ! Igazán nem azért hogy csesztesselek , de gy látom a mértékegységekkel bajban vagy ! A deszka amiröl beszélsz 2 -cm azaz 20 - mm akar lenni . Igaz? Üdv.

Hát igen, kaptam születésnapomra valami jóféle tokaji aszut, és hát egy fél liter után a mértékegységek igen keveredtek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.24. 20:29 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.01. 18:16
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Csongrád megye
Vivaldi ! Igazán nem azért hogy csesztesselek , de gy látom a mértékegységekkel bajban vagy ! A deszka amiröl beszélsz 2 -cm azaz 20 - mm akar lenni . Igaz? Üdv.

_________________
A szánalom ingyen van , de az irigységért meg kell dolgozni!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.24. 19:39 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
krajnai
Igen erre gondoltam én is két kapoccsal lövöm a felső részt, ragasztót kerethez és kaptároldalillesztésnél használni nagyon nem kellene.A fióknak és keretnek is rugalmasnak kel lenni a fiók pántokat pedig fölöttébb nem kellene ragasztani,nagyon rideg a fiók tudjon csavarodni 4-5 milimétert.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.24. 18:55 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
csoky írta:
Te Vivaldi! Az még farostlemeznek is vékonyka. :lol: :lol: :D


Festés helyett lehet furnérozni akarja a kaptárakat. :ut

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.24. 18:54 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.15. 07:12
Hozzászólások: 77
Tartózkodási hely: Esztergom
Nem értem minek a kereteket ragasztani? Ha egy darabja megsérül el lehessen dobni az egészet? Tudtommal a jó ragasztás csak a fa roncsolásával szedhető szét :D

_________________
Szúrósak szőrösek mégis kedvesek!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.24. 18:19 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
És van még 2 köbméter, 2mm-es fenyő deszka,

Te Vivaldi! Az még farostlemeznek is vékonyka. :lol: :lol: :D

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.24. 13:45 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
zöldfülü írta:
Krajnai!
Én csak egy kapcsot lövök.A ragasztó sokat erősít a kötésen.Sztem próbáld ki.Tényleg erősek így!Elég nehéz széttörni őket,páron megpróbáltam.

Én famenetes gipszkarton csavart használok, és nem sajnálom a ragasztót. Van egy gyalum, ami egyengető, vastagoló, és a tengely végére maró, körfűrészlap szerelhető. Mindent én csináltam rajta saját magam, Készítettem tavasszal egy asztalos körfűrészt is, ami nem egyenlő, a favágó körfűrésszel. Jelen pillanatban, ha innen kimegyek a vezetőket alakítom át, mert pontosnak kell lenni, mert a kaptár oldalakat ragasztás után egyben szabom le, és hát bizony nehéz megoldani. Most a munkahelyemen elég kevés munka van, és sikerült egy egy órácskát a saját dolgommal foglalkozni, és megcsinálni minden marós és esztergályos munkát ami ezekhez kellett. Ezenkívül van még egy Bosch szúrófűrészem, egy kézi körfűrész, egy 125-ös Makita sarokköszörű, egy felső maró, fúrógép, csavarbehajtó, egy kis hegg. trafó. Jelen pillanatban, készül 15db Hunor kaptár alj. A fiókok és a menekülő tér már kész van. És van még 2 köbméter, 2mm-es fenyő deszka, januárban vettem, pont azelőtt hogy bevezették Szlovákiában az Eurót.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.24. 12:43 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
H Tibor írta:
Krajnai
..erba- a belövő neve 7800-huf nagyon jó ha jól emlékszem 60-szöget és 50-es kapcsot visz 2000-huf 5000-db.


Erre gondolsz? http://www.wellerszerszam.hu/index.php? ... 758#termek
Most délelőtt mailban megkerestem a forgalmazót, mert nem találtam technikai leírást a kapcsozóról. Ezt kaptam
Csatlakozó ¼”
üzemi nyomás 6 bar
Max. stifthosszúság 50 mm
Stiftvastagság 1, 05 mm
Stift fej átmérő 2 mm
Max. kapocshossz 40 mm
Kapocs szélessége 5, 8 mm
Kapocs vastagsága 1, 0 mm
Súly 2, 9 kg

Én ezt néztem ki: http://www.kompresszor.eu/kepek/35417_p ... r-es40.pdf
vagy itt a 9240-est: http://www.harico.hu/8016.htm


Zöldfülü!
Kereteket alul csak egy, felül duplán 5,8mm-es kapoccsal lövöm. Félek ha a ragasztás fent elengedi egy kapocs már nem lenne elég.
Kölcsönben volt nálam egy belövő ami 8,9 mm-es kapoccsal dolgozott. Nem tudom miért, de azok a keretek amiket ezzel a belövővel állítottam össze sokkal erősebbnek tűnnek, pedig csak egy-egy kapocs van a keretek sarkaiban.

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.24. 09:59 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.18. 18:16
Hozzászólások: 363
Tartózkodási hely: Zalaszentgrót
Krajnai!
Én csak egy kapcsot lövök.A ragasztó sokat erősít a kötésen.Sztem próbáld ki.Tényleg erősek így!Elég nehéz széttörni őket,páron megpróbáltam.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.24. 09:56 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.18. 18:16
Hozzászólások: 363
Tartózkodási hely: Zalaszentgrót
Vivaldi!
Krajnai a keretléc összelövésére tett fel kérdést,és én arra válaszoltam!Szó nem volt a fiókok lövéséről.Azokat én csavarozom,és ragasztom+ a "lábakat"lövöm+ ragasztom.(1/2Nb)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.24. 09:38 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
zöldfülü írta:
két éve.Miért is kétled?

Csak azért hogy majd nézd meg az ötéves kapoccsal összelőtt kaptár fiókjaidat, ha nem ragasztod rendesen, biztos nem leszel megelégedve velük. Én dolgoztam kapoccsal nem itthon, egy bútorgyártó cégnél, tudom hogy mit ér. Az okos a más kárán tanul, az ostoba a sajátján. Ne értsd félre nem rád értem, csak úgy általában, közmondás. De majd meglátod.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.24. 09:31 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.18. 18:16
Hozzászólások: 363
Tartózkodási hely: Zalaszentgrót
két éve.Miért is kétled?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kaptárgyártás otthon
HozzászólásElküldve: 2009.10.24. 09:22 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
zöldfülü írta:
Én 35-ös kapoccsal lövöm a kereteket+egy csepp ragasztó.Tökéletes.Holzmann lövőm van,szeget,kapcsot is viszi.Nagyon elégedett vagyok vele!

Hány éve csinálod? Biztos vagy benne hogy, öt év múlva is elégedett leszel? Én kétlem. Nyilván nagyon jól néz ki a műhelyben elkészítés után amikor elégedetten leülsz, és nézed a kész fiókokat. De kinn a szabadban, a tavaszra nyár, a nyárra ősz, az őszre tél jön. Festheted ahogy akarod, a nedvesség miatt, ami télen nagyobb mint nyáron, a kaptár fa anyaga mozog, vizet szív magába, nyáron kiszárad. És, amikor tágul, egy kicsit kijjebb húzza a kapcsodat. És amit kihúzott belőle, azt jövőre már nem kell kihúznia, húzhatja tovább. A kapocs arra jó hogy ragasztás esetén pótolja a szorítót. Mert ugye a ragasztás esetén 20c fokon, húsz percig, a ragasztónak nyomás alatt kell lenni. De ha össze lövöd ez pótolja a sajtolást. Aztán a ragasztás megfogja, és ezután már, semmi szükség nincs a kapocsra.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vivaldi 2009.10.24. 09:31-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5708 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106 ... 115  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 37 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.