Pontos idő: 2024.03.29. 16:42

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1031 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 21  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2016.06.03. 20:08 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.07.22. 13:48
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Szolnok
Csak rá kell nehézkedni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2016.06.03. 15:16 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2014.08.04. 05:37
Hozzászólások: 85
Tartózkodási hely: Szaniszló - Szatmár megye - RO
tibibi írta:
http://www.edigital.hu/szemelymerleg/sencor-sbs-2802rd-szemelymerleg-piros-p419199.html?bid=&partner=10003 Most akciós 2760.- ingyen szállítással .

ennél a mérlegnél kell emelgetni a kaptárat a méréshez, vagy csak rá kell nehezkedni, h bekapcsoljon és megméri ?

_________________
20 keretes fekvő DADANT


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2016.06.03. 09:50 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.07.22. 13:48
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Szolnok
Nálam alul egy fenékdeszka van, a mérleg talpai alatt 2cm-es léc, hogy a két fenékdeszka ne érjen egymásra. A kaptár fenékdeszkája közvetlenül az üveglapra fekszik rá, de így is stabilan működik a kijelző ha a két fenékdeszka közötti réshez tartom az infra vevőjét.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2016.06.02. 20:34 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Igen, de mivel a mérleg infra jeladója felfelé néz, a teljes letakarás esetleg probléma lehet. Ha legalább lukat vágsz rá, az biztosabb. Nálam kb. 5 cm magasítás van a mérleg üveglapja fölött (újabb ászokfák). De lehet jobban számít, hogy a kijelző fejjel lefelé legyen, a vevővel a mérleg felé!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2016.06.02. 20:27 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.08.01. 19:31
Hozzászólások: 54
Akkor, ha jól értem elég ha két OSB lap közé teszem a mérleget ( nálam ászokfán vannak a kaptárak) és beüzemelnem ? Minden egyes ellenőrzéskor ránehezedni és leolvasni az eredményt?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2016.06.02. 20:18 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Kb így:
http://kaptarmerleg.info/wp-content/upl ... reless.pdf
Nullázni kell a mérleget súly nélkül, rátenni a kaptárt, esetleg közdarabbal az infra miatt, kaptárt rátenni, mérést leolvasni.
Legközelebb kicsit ránehézkedni a kaptárra, bekapcsol, a mérés frissül (nem nulláz!). Figyelni kell, hogy a vevőegység infrája leolvasáskor felénk lenne, de ehelyett a mérleg felé kell néznie!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2016.06.02. 20:00 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
És ezt a mérleget hogyan is kell használni?

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2016.05.30. 11:59 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.03.20. 20:37
Hozzászólások: 886
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
http://www.edigital.hu/szemelymerleg/se ... tner=10003 Most akciós 2760.- ingyen szállítással .


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2016.03.26. 22:22 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1146
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
Nekem ilyen fejlámpám van:
http://www.mountex.hu/termek/10902-267- ... 1_fejlampa

Nem a legolcsóbb de a Petzl márka igen jónak számít.
3db jobb fajta elemmel biztosan tudja azt a 120/180 óra üzemidőt, amit ráírtak. Ez legalább 20 hosszú éjszakázás... (igaz csak fehéren világít)

Talán egyetlen hibája, hogy vízbe nem nagyon meríthető de az olyanok min. kétszer ennyibe kerülnek és sokkal kevesebb időt bírnak. Nekem az a fontos, hogy amikor előveszem, világítson.

Van energizer is háznál, de az nagy csalódás volt. 30-40 kapcsolás után bizonytalan lett a kapcsolója és fényerőben sem valami nagy ász. (És a Petzl max kétszerese volt.)
Az E-bay-es és Alibabás lámpák lehet, hogy csak egy, max. kétezerbe kerülnek, de a megbízhatóságuk konvergál a nullához.

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2016.03.26. 22:01 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1146
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
Veszti1982 írta:
Itt szeretnék ehhez hozzászólni:
Én is nézegettem a digitális mikroszkópokat. Nagy előnyük, hogy azonnali képet kapsz a számítógépen. Itt ennek a 400x nagyítása, a nozéma megfigyelésének az alsó határa.
Engem a részletgazdagsága győzött meg a biológiainak. Még egy kicsit pihenek, és később megveszem a fotóadaptert is, és akkor a tükörreflexes gépet tudom csatlakoztatni hozzá 14 megapixel felbontással. Azzal egészen más minőségben lehet publikálni a képeket.
A Vaterán 3 van jelenleg ami megszívlelendő:
1/http://fenykepezo-kamera.vatera.hu/mikroszkop_nagyito/mikroszkop_professzionalis_2181800918.html - nem tudja mit kínál. Szerintem lomiból való. Azért nem professzionális még ha azt is írja.
2/http://antik.vatera.hu/szerszam_munkaeszkoz/mikroszkop_2181099011.html - nem drága, és japán optikával
3/http://fenykepezo-kamera.vatera.hu/mikroszkop_nagyito/carl_zeiss_jena_mikroszkop_2180524964.html - Zeiss. Ez profi még ha koros is. Nincs benne romló alkatrész. Mellesleg adalék is van hozzá bőven.



Az aki azt a Zeiss mikroszkópot megvette 55.000-ért az ajándékot kapott...
Ugyan ilyenem van kevesebb kiegészítővel és egyik oldalon picit hibás prizmával. Álom benne nézelődni. Kamera adaptert csináltam hozzá és van egy hozzáalakított webkamera is.

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2016.03.26. 21:55 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.10.30. 20:58
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Nagyon régen volt Apidictor nevű készülék, a család minden állapotát bizonyos frekvenciával jelzi. http://www.beehacker.com/wp/?page_id=103


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2016.03.26. 10:08 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.09. 21:39
Hozzászólások: 707
Tartózkodási hely: Tatabánya
Dióhéjban: egy új - Tükör szerint nem is annyira új - eszközről van szó amivel kaptárbontás nélkül ellenőrizhető a méhcsalád állapota. Itt egy mobiltelefonra letölthető aplikációról van szó, melynek segítségével az eszköz (nem egy külön eszköz, hanem a hétköznapi használatban lévő okostelefon) a méhek zsongását és a kijáró méhek okozta akusztikus jeleket feldolgozza, ezekből következtet a méhcsalád állapotára. Használható a rajzás megelőzésére és a drága méhanyák biztosabb elfogadtatására. Emellett használható telelő méhek ellenőrzésre, segítségére lehet a kezdő méhészeknek, valamit eszköze a méhek tudományos vizsgálatának (ez utóbbi az adatrögzítésben rejlő potenciálból következik) A reklám szerint 15 másodperc szükséges egy család ellenőrzéséhez.

A felvetett probléma, ha a egy ilyen eszköz - amennyiben tökéletesen működik - valóban hozzájárulhat méhészetet betanított munkává degradálódásához. Az ember végigmegy a soron, telefonnal ellenőriz, a problémás családokat megjelöli és a méhekhez jobban értőnek csak ezekkel a családokkal kell foglalkoznia. Ez - a méhész szakértelének, fülének, szemének részbeni kiváltása - növelheti a méhészet hatékonyságát. A hatékonyságnövekedés pedig kitolja az üzemszerű méhészkedés mennyiségi korlátait a méhcsaládszám tekintetében.

_________________
mindent a maga idejében


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2016.03.26. 07:38 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Tükör írta:
Azért azzal is jó ha tisztában vagyunk, hogy ha ez működni fog, az egy újabb lépés a méhész szakma betanított munkává alacsonyítása felé, amire már látszanak törekvések egy ideje.


Érdekes filozófiai téma ez, nagyjából meg is tudnám mondani a sok hsz-szel rendelkezők véleményét arról, hogy miként vélekednének pl. a méhészet automatizálásáról. Ami ugyebár a betanított munkát is feleslegessé teheti. No én nem az olyan robotokra gondolok, amelyek maguk pakolják a fiókokat (ugye Csalánosi linkelt egy ilyen már most is működő robotról videót). Ez mondjuk túl drága lenne. Meg az autógyárak hegesztő és festő robotjaira se igen lenne szükség. Tökéletesen elég lenne a valódi fiókos kezelés létrehozása ahhoz, hogy egy Málna PC-vel és a kaptárak mögött guruló szerkezettel a méhészeti munkákat el lehessen végeztetni. Attól félek, hogy ez független a méhészetet gyakorlók szándékától. Mármint, hogy ők ezt nem szeretnék. Elég, ha a világon egyetlen helyen ezt megvalósítják. A motiváló erő pedig az, hogy a kézi munkaerő költsége versenyzik egymással a világ legfejlettebb és legkevésbé fejlett régiói között. Amit csak tetéz az, hogy a hamisítás szinte szabadon zajlik. Ezzel lefelé nyomja a valódi méhészetek elviselhető költségeinek nagyságát. Ami aztán eléri azt a pontot, hogy a fejlett világban nem lehet rentábilisan, hagyományos módon mézet előállítani. Hát ez fogja elindítani az automatizált méhészetek kialakítását. Ami persze azt is jelenti, hogy esetleg a jelenlegi magyarországi méhcsaládszámot egy népesebb család apraja-nagyja ( egy-két száz méhész) képes lesz ellátni. Felvetődik a kérdés, hogy vajon jogosultak lesznek-e a rendelkezésre álló természeti erőforrások kihasználására ? Gondolok itt a méhlegelők kisajátítására. Nem is az ingyenesség megszüntetésével lehetne ezt a kérdést orvosolni, hiszen az automatizált méhészet tulajdonosok nevetve kifizetnék a méhlegelő használati díjat, ezzel törvényesen megszerezve az afölötti rendelkezési jogot.
No ez csak egy eszmefuttatás volt, de tényleg olyan távol állunk az alapfeltételtől ? A valódi fiókos kezelés megvalósításától ?

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2016.03.25. 18:39 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.09.18. 21:17
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Erdőkertes
Ha jó látom akkor ez egy szenzorokkal megtűzdelt méhcsalád, ami egy modern gyártósorra emlékeztet. Az már most látszik, hogy a felhasználói felülete az egy igazi lelketlen, ízléstelen munka.
Irány a robotizált méhészet ez a szép új jövő. Csak az a kérdés, hogy a robotok fogyasztanak-e mézet?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2016.03.25. 13:52 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.19. 16:00
Hozzászólások: 883
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar, annak is a legszéle
Biztosan tudjátok, miről beszéltek. Ha kicsit kibontanátok a témát, hogy a butábbja is megértse, hálás lennék.



H.apci


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2016.03.25. 12:27 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Régi téma már ez, csak még használható, megbízható megoldást nem láttam eddig.
Legalábbis én.

Azért azzal is jó ha tisztában vagyunk, hogy ha ez működni fog, az egy újabb lépés a méhész szakma betanított munkává alacsonyítása felé, amire már látszanak törekvések egy ideje.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2016.03.25. 09:51 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.09. 21:39
Hozzászólások: 707
Tartózkodási hely: Tatabánya
Egy barátom fia hasonló célú eszközből írja a diplomamunkáját. Úgy tűnik beelőzték...
http://www.apivoxauditor.com

_________________
mindent a maga idejében


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2016.03.23. 21:28 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.07.25. 01:58
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: Pest megye
Mérlegmustra az egyik német méhészlapból:


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2016.03.21. 19:11 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
http://m.hvg.hu/tudomany/20160321_ingye ... ndroid#rss


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2016.01.08. 14:57 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 06:37
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: Tolna megye
Bogaras írta:
Az általam éppen kinézett mikroszkóp http://www.mikroszkop.hu/egyeb-mikroszk ... mikroszkop sem 2 forint


Itt szeretnék ehhez hozzászólni:
Én is nézegettem a digitális mikroszkópokat. Nagy előnyük, hogy azonnali képet kapsz a számítógépen. Itt ennek a 400x nagyítása, a nozéma megfigyelésének az alsó határa.
Engem a részletgazdagsága győzött meg a biológiainak. Még egy kicsit pihenek, és később megveszem a fotóadaptert is, és akkor a tükörreflexes gépet tudom csatlakoztatni hozzá 14 megapixel felbontással. Azzal egészen más minőségben lehet publikálni a képeket.
A Vaterán 3 van jelenleg ami megszívlelendő:
1/http://fenykepezo-kamera.vatera.hu/mikroszkop_nagyito/mikroszkop_professzionalis_2181800918.html - nem tudja mit kínál. Szerintem lomiból való. Azért nem professzionális még ha azt is írja.
2/http://antik.vatera.hu/szerszam_munkaeszkoz/mikroszkop_2181099011.html - nem drága, és japán optikával
3/http://fenykepezo-kamera.vatera.hu/mikroszkop_nagyito/carl_zeiss_jena_mikroszkop_2180524964.html - Zeiss. Ez profi még ha koros is. Nincs benne romló alkatrész. Mellesleg adalék is van hozzá bőven.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2015.11.06. 20:12 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.09.20. 20:01
Hozzászólások: 104
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Az én lámpám töltőjét ma reggel bedugtam a konnektorba,meglepetésképp füstfelhő,és két levert kismegszakító volt a válasz.Kb 2 hónapot bírt ki.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2015.11.06. 00:10 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.11.16. 21:50
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Jászberény
A tsanyi linkjén látható lámpáról néhány tapasztalat: Nálunk a piacon 800-1000Ft között lehet hozzájutni. Ismeretségi körömben nagyon sok van, de az akkuja egynek sem folyt ki. Inkább csak elveszti a kapacitását. Egyik példányban átlátszó tokban volt a pici zselés akksija. Hihetetlen primitív 2 cellás. Gyermekem, kézzel pontosabbat, és egyformább cellákat készítene. Li-ion akkuval pótoltam. Na azt tényleg veszélyes így tölteni, de az eredeti töltője olyan gyenge, hogy még nem volt baj. Így minimum fél nap kell neki... A fényét szeretem, mert szór is eleget, így lehet vele bátran menni vele tök sötétben, vagy pl. padláson. Ahová világít, oda meg fókuszál jól. A nagy buta fejébe lehet barkácsolni bármit, mert a LED-ek körüli fényes műanyagot, (ami csak dísz, a világításhoz szinte semmi köze) kiépítve lesz hely benne bőven :) Ameddig le nem esik, Mert akkor eltörik a csuklópántja! A fejpánt gumija egy fél évet sem bír ki! Kinyúlik, és úgy is marad. De ez az első vagy második leejtés után már úgysem számít, mert valamelyik kis rögzítő fül is azonnal letörik. Röviden: a fénye jó, de minden más pocsék.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2015.11.05. 18:56 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Láttam pár méhészkollégát nappali fényt varázsolni a pakoláshoz. Szerintem a szem hozzászokik a félhomályhoz gyorsan és sokkal jobb , mert mindenféle rovar, bogár nem fog megtalálni pakoláskor. Elég kellemetlen mikor tele vagy szúnyog , lepke és egyéb dögökkel. Ha éppen a hold kicsit is világít akkor meg fejlámpa sem kell. A tölthető fejlámpa jó csak rohadt nehéz , ezért cseréltem a kicsikre és a piros led nagyon jó csukáskor és nyitáskor. Nem kell túl lihegni, mert a végén külön számítógéppel vezérelt mozgás követős rendszert dolgoztok ki :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2015.11.05. 14:04 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
csak nem tudom mennyire számlaképesek... :ut

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2015.11.05. 12:20 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Olcsó az, csak nem attól kell megvenni aki 88 bőrt húz le rólad:
http://www.aliexpress.com/item/3mode-18 ... eb201560_9

Bár akkor már inkább ezt:
http://www.aliexpress.com/item/3x-CREE- ... eb201560_9

Vagy ha piros fényt is akarsz:
http://www.aliexpress.com/item/new-3000 ... 82463.html

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2015.11.05. 10:39 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
Igen ez nagyon jó ebből van egy fejlámpás változat amin van egy nagyító és azzal tudsz fokuszálni.
http://racvarosihorgaszbolt.hu/termekei ... ampa-15176
Nem olcsó de nagyon jó.

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2015.11.05. 09:54 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Laci!

Tudom és értem,hogy mire gondolsz, nekem is van ilyen mágnesen munkalámpám. Tényleg nagyon jó, de csak maga előtt pár métert világít be.
Idén már ilyet használtunk, de még mágneses talp nélkül:
https://www.ledker.hu/uploads/static/ki ... ktor_2.jpg
20W-osat és - majdnem - nappali fény volt az erdőben kb 40 méterig.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2015.11.05. 07:16 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 06:37
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: Tolna megye
A Tsanyi által linkelt tölthető fejlámpákat már két méhész kollégánál láttam szétrobbanni töltés közben, és egyiknél a kifolyt sav tönkre tette az ülőgarnitúrát, a másiknál csak a kerámia padlón fröccsent szét (kárt nem okozva).
Remélem használat közben ilyen nem fordul elő, igaz az akku töltés közben van veszélynek kitéve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2015.11.04. 23:48 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Ilyesmit láttam valaki árult a facén négyezeré.

Fülemüle! Pöte!
Azok a mágnesesek, amit előzőleg linkeltem erre is jók. Futó hátuljára is egy, Hiacéra is egy vagy kettő, aztán lehet tolatni. Utána meg a pakolásnál átrakja az ember ahova kell.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2015.11.04. 22:43 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Csatolmány:
fejlámpa.jpg

Egy ilyen lámpának a ledjeit cserélte az egyik méhésztárs vörösre.
Egy feltöltéssel 4-5 órát bír, de akár futni is lehet vele.
2 éve használom. A fényereje sokszorosa a gyáriakénak.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2015.11.04. 21:55 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 19:19
Hozzászólások: 615
Tartózkodási hely: Derecske
Én így oldottam meg. Belűlre biztosítékkal tettem egy kapcsolót, ami a gyújtástól függetlenül működik. /Ez nem a lámpa fénye, csak rávilágítottam/.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2015.11.04. 21:32 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.09. 21:39
Hozzászólások: 707
Tartózkodási hely: Tatabánya
A 4+2 ledes energizer nálam elég hamar széthullott. Igaz kapott is és nem csak vándorlásnál használtam. Nem tetszett benne, hogy egy nyomógombot kell nyomogatni és négyet kattintani a piros fényig, ha véletlenül és egyel többet nyomsz akkor kikapcsol és kezdheted újból a kört. Az enyémen a sok nyomkodástól a kapcsolót borító gumi megadta magát.
Most egy ilyet használok
http://www.superworld.hu/varta-power-line-military-led-head-3aaa-17631101421-p97505.html
Egy fehér és egy piros fényű állása van.
Valamivel gyengébb a piros fénye mint az energizernek, de kijárónyitáshoz, pakoláshoz elég.

_________________
mindent a maga idejében


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2015.11.04. 20:51 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Én arra gondoltam, hogy egy mágneses talpra szerelek egy LED reflektort. Valóban gond van a tolatással nagy futóval, erdőben, este, főleg ha olyan segítséged van aki akkor szól már amikor nekimentél valaminek. Mert ő azt hitte, hogy látom, hogy mi van mögöttem 8 méterrel sötétben.
Ezt a mágneses talpat bárhová fel lehetne tapasztani, pl a kisbusz tetejének hátsó részére. Onnan az egész erdőt bevilágítja.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2015.11.04. 19:12 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 19:19
Hozzászólások: 615
Tartózkodási hely: Derecske
Fejlámpákat nagyon régen használok, de pirosat még nem, ezért kérdeztem a véleményeteket. Ha már a világításnál tartunk, nagyon tudom javasolni a gépkocsira a hátsó munkalámpát. Nagyon erős ledes, pont hátra világít és csak 15W. Még álló járműnél sem fogyaszt sokat. Aki próbált már éjszaka, erdőben, utánfutóval tolatni az tudja miről beszélek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2015.11.04. 13:42 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
Fejlámpaként én is a Bogaras által belinkelthez hasonló olcsóbb fejlámpákat használom. Lehet hogy jó lenne valami drágábbat is venni, hátha az még erősebb vörös fényt ad. Emellett a plató megvilágítására egy 60 ledes, a szivargyújtóról is tölthető, fehér fényű szerelőlámpát használok kiegészítésként.

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2015.11.04. 11:18 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Már 20-25 éve is fejlámpát használtam, akkor még eszkábáltakat.
A derekamon voltak az elemek, mert bazi nagyokat kellett használni, hogy bírja valameddig a hagyományos izzókkal.

Mostanában ezeket favorizálom. Drága, de úgy néz ki, sok évre egyszer kell megvenni, és akkor tényleg csak az elemre kell figyelni.
http://www.argep.hu/trend/ENER/Energize ... 6-led.html

Van hat ledesem is, meg 4 ledes is kettő. Egy mozdulattal át lehet váltani fehérről pirosra.

Meg ilyenek is vannak :
http://www.argep.hu/trend/LEDE/Ledes-szereloelampa.html
Ezeket meg oda tapasztod a mágnessel a kocsin, kocsiban, futón, ahova akarod.

Ja, hogy Fülemülének is válaszoljak, szerintem is nélkülözhetetlen egyáltalán mint fejlámpa, de a piros fény is. Bár valóban úgy kell lennie a dolgoknak, ahogy Bogaras mondja, de akik hosszú ideje vándorlunk, azért tudjuk, hogy van az mindenhogy, meg még ellenkezőleg is.
De valóban, sokszor a szúnyogok, egyéb repülő szárnyas ragadozók miatt kapcsolok át a pirosra, mert azok meg ezt a hideg ledfehéret valahogy különösen szeretik.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2015.11.04. 03:51 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Lehet kapni piros ledes fejlámpát :ut
egyébként anno a kijárók zárását a kerékpárhoz használt piros ledes lámpával kezdtem, mára az autóban vándorláskor 3-4 fejlámpa van , 2 közülük pirosan is világít
persze nem a méhekhez kiérve kell észre venni , hogy az elemek lemerültek :D
Az meg külön gáz , ha a költözéskor be kell öltöznöm, becsukom a kijárót és a bogár bent én meg kint. Ennyi!!

Ez a legsötétebb nyári éjszakán is elég pakolni, kijárót zárni
https://www.akku-elem.hu/LA200_ledes_fejlampa.html


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2015.11.03. 22:12 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Azért nem mindegy, hogy csak "helyzetjelző" a piros lámpa (ne üssenek el sötétben), vagy világítani akarunk vele. Az utóbbihoz erősebb lumen/candela értékű és fókuszált fényű piros ledek kellenek. Meglévő fejlámpát át lehetne alakítani ilyen spéci ledekkel, de kell hozzá előtét ellenállás is, mivel más a piros led feszültsége (kisebb). Próbáltam a fehér ledet piros körömlakkal átfesteni, az semmit sem ért. :roll:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2015.11.03. 09:11 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
Valóban problémás lehet az, hogy az arcvédő alatt, vagy azon kívül rakjuk fel a fejlámpát. Csija leírta az ezzel kapcsolatos problékákat. Van azonban a kalap peremére tűzhető lámpa is. Ha rákeresen a neten a "sapkalámpa" kifejezésre, lehet válogatni. Én most nem böngészgettem, de biztosan van piros fényű is köztük.

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2015.11.02. 19:45 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 19:19
Hozzászólások: 615
Tartózkodási hely: Derecske
Köszönöm az ismertetőket!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2015.11.02. 15:36 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.03.12. 07:45
Hozzászólások: 175
Tartózkodási hely: Csongrád megye
Szia Fülemüle
Kb. 3 éve használom a piros led lámpákat, ezer pár száz forintért már lehet venni, számomra nélkülözhetetlen.A méhek nem látják, piszok jó,ha rájuk világítsz mászkálnak tovább mint ha mi sem történt volna.Viszont ha zárás után maradnak kinn méhek ,vagy lyukas a kaptár valahol és kijönnek akkor ugye kalapban kell pakolni.Tüll alatt sokat veszít az erejéből,rosszul lehet vele így látni/olyan mintha tükröződne téged vakít/.Kalapon kívül pedig a karima miatt nem tudod beállítani hogy lásd az utat. Szerintem még így is sokkal jobb mint sötétben botorkálni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2015.11.02. 10:01 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
Sötétben, vándorlás előtti kijáró záráshoz, befüstöléshez szoktam használni általában piros fényű fejlámpát, ha sok méh ül kint a kaptár elején. Jó szolgálatot tesz akkor is, ha pakolás közben valami oknál fogva tömegesen kijutnak a méhek, mert a fehér fény felé mennek, de a vöröset nem érzékelik. Rakodáskor inkább fehér fényűvel dolgozunk, azzal jobban lehet látni, de néha vöröset is használunk, ehhez azonban csak a jó erős fényű alkalmas (amit nem egyszerű szerezni, nekem occsó fejlámpáim vannak). Ha nagyon rámeseteledik etetéskor, akkor szintén hasznos a piros LED-es.
Nyáron néha nem is a méhek, hanem a sok esti rovar, lepke miatt váltok át piros fényre.

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2015.11.02. 00:14 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.11.16. 21:50
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Jászberény
A színszűrő üveg csak olyan fényforrásoknál "működik", amik tartalmazzák az általa kiválasztani kívánt összetevőt. A sárga piros zöld LED, monokróm. Azaz kisugárzott fényük viszonylag szűk hullámhossz tartományú. A kék és fehér másképp működik, de lényegében az is az. Pl. egyszer nagyon régen, az egyik első digitális műszeremet készítettem, és a dobozára, a piros kijelző elé nem tudtam szerezni piros plexit. Gondoltam teszek zöldet, az van. Kíváncsi voltam, biztos valami érdekes színe lesz. Totál kiakadtam, azt hittem a művelet közben tönkre tettem a már elektromosan kész cuccot, ugyanis a világon semmi sem jött át a zöld plexin a piros fényből! Akkor még nem volt 3D mozi sem, :) nem tudtam. Szóval a piros plexi csak izzó előtt működne. Úgy a villamos energia fénnyé alakításának izzónál egyébként 5% körüli hatásfoka még sokat romlana, ha az előállított fény java része bent maradna. Ez egy telepes, hordozható eszköznél ma már idejét múlt. Léteznek nagy fényerejű színes LED-ek is. A vadászok zöldet használnak. Szerintük azt nem látja a vad, vagy nem riad meg tőle.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2015.11.01. 20:01 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Melyik típusra gondoltok? Ami nekem van abban a 2 db piros led elég halovány fényt ad. A fehér az CREE led ... volt amíg működött, de már nem működik csak a pirosak, azok meg...

Vadász oldalakon hirdetnek fegyverlámpákhoz piros ( és zöld ) "üveget" amiket méretre gyártanak. Lehet inkább a turbó fényű fejlámpákhoz kellene csináltatni ilyen kiegészítőt.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2015.11.01. 19:11 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
Jól használható,igaz a tested melegét is érzik.

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2015.11.01. 18:56 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 19:19
Hozzászólások: 615
Tartózkodási hely: Derecske
Érdeklődni szeretnék, hogy a költözködésnél használt akkus piros fejlámpa tényleg olyan jól használható? Milyen tapasztalatotok van róla?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2015.10.28. 09:09 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.03.01. 18:08
Hozzászólások: 54
Tartózkodási hely: Budapest
Akkor ez halott ügy, köszönöm a hozzászólásokat!

_________________
" Egyetlen jószág tenyésztése sem kíván akkora szakértelmet és jártasságot, mint a méhészkedés."

Ambrózy Béla


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2015.10.26. 08:09 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
lehet nem is működik már, az enyém , pedig próbáltam párat 2 hónapokat bírtak, az egerek meg önkiszolgáló módon jártak a mérges tasakokra


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2015.10.25. 11:31 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.05.16. 08:51
Hozzászólások: 63
Tartózkodási hely: SZ.SZ.B
Szó szerint egy éve ki sem húztam a konektorból de annyi egér van ,hogy nem győzöm a mérget rakni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2015.10.25. 08:46 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.03.20. 20:37
Hozzászólások: 886
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Azt nem tudom ,de ami nekem van az nem zavarja az egereket sem :cry:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1031 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 21  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 30 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.