Pontos idő: 2024.03.28. 18:44

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1031 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2024.02.07. 19:39 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.21. 12:57
Hozzászólások: 1118
Tartózkodási hely: Szombathely
Akik tőlünk vásároltak mérleg(ek)et azoknak szeretnénk jelezni, hogy a megtekintő webes felületek átalakultak (a régi világos zöld oldal kivezetésre került).
Több új funkció került beépítésre, köztük a "napi jelentés", amely minden éjjel emailben küld egy üzenetet az adott felhasználónak a napi összefoglaló adatokkal.
Aki szeretné aktiváltatni ezt az új (ingyenes) funkciót, email-ben keressen (a saját mérleg(ek) linkjét írjátok meg arról az email címről, ahová az üzeneteket kérni fogjátok).

_________________
Andor
http://www.meheszmerleg.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2023.05.24. 06:48 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.21. 12:57
Hozzászólások: 1118
Tartózkodási hely: Szombathely
Elő van készítve minden, de most nem merek rákattintani a gombra.
Majd..

_________________
Andor
http://www.meheszmerleg.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2023.05.24. 06:46 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
berkesandor írta:
Elöljáróban annyit, minden webes alapú mérlegem elérése a közeljövőben meg fog változni, erről mindekit értesíteni fogok!!

Az akác végét azért várjuk meg, nehogy gebasz legyen!
;)

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2023.05.24. 06:36 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
Lehetne Decembert javasolni .

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2023.05.24. 06:23 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.21. 12:57
Hozzászólások: 1118
Tartózkodási hely: Szombathely
@csjanszki itt válaszolok, mert a válasz ide passzol inkább.

Annak, hogy este miért nem megy el egy emailm, számtalan oka lehet:
Este a hálózat terheletebb, és nem talál a mérleg megfelelő jelet, mondanám hogy kizárt, de nem. Úgy jártam pár éve, Velemben voltam gesztenyén, és a mérlegeim adatai alig-alig jöttek át. Kimentem, mindent rendben találtam, értetlenül álltam, mi a fene van. Másnapra helyre állt a rend, késöbb jöttem rá, hogy valami nagy nyári program volt, és tele volt a környék turistákkal. Ez az egy eset volt, hogy ilyenre gyanakodtam.
Szimplán sz@r a hálózat, és nincs összefüggés a napszak és küldés kimaradás közt (legálltalánosabb probléma).
Baja van a mérlegnek, nem a napszak miatt nem jön adat, hanem a hőmérséklet csökkenése miatt (mérleg javításra szarul, ha a gyártó kukakoskodik, nehéz lesz az igazadat bizonyítani, én személy szerint ezeknek mind komplett cserélem az elekronikáját, mert nehéz a javítás után is rámondani, hogy ez fix hogy jó).
Ilyenkor azt kéne csinálni, megnézni a mérleg logait (ha vannak, ezt a gyártó tudja csak megnézni). Abból kiderülhet mi a gond.
És most jön a legnagyobb gond, a szezon közepén vagyunk, mindenki fáradt és elfoglalt. Nem akarom senki párját fogni, de ilyenkor nagy türelmet igényel a "supportozás", egyszerűen nincs idő mindent végig bogarászni. Én ez úgy oldom meg, küldök rá egy csere darabot, és majd visszakerül a régi, nem kérek érte semmit (ez nyilván nem a legrentábilisabb üzletpolitika).
A riasztó kapcsán írtam korábban, nem jók az optimista kódok!! Mindent többszörösen ellenőrizni kell, minden történést logolni. Erre annak idején én sem fordítottam elég gondot. Most eljutottam oda, hogy a mérlegeket kiszolgáló szerver működését át kell szerveznem, mert mert nem tudom hatékonyan üzemeltetni (túl sok időmet vesz el).
Elöljáróban annyit, minden webes alapú mérlegem elérése a közeljövőben meg fog változni, erről mindekit értesíteni fogok!!

_________________
Andor
http://www.meheszmerleg.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2023.05.17. 12:10 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.06.22. 16:05
Hozzászólások: 29
ami a jelet illeti én is azt gondolom hogy az Antenna Hungária jele akácerdőben , ahol pl én szoktam lenni, ott kétségeim vannak hogy bejönnne e,(habár a lora elég jól tolja a jelét)szoftveresen meg lehetne csinálni hogy kipróbálja azt is, és ha nem megy jön a külső "saját" jel, emiatt biztositanék én magam egy átjászóról jelet amit a helyszintől elviszek 1-2km re.természetesen lenne egy jelteszt üzemmód és egy éles üzemmód.Tehát nem egy darab hanem 2 darab dobozról van szó.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2023.05.17. 11:56 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.06.22. 16:05
Hozzászólások: 29
LORA
EU: 863 – 870 MHz
EU: 433 MHz
USA: 902 – 928 MHz
Ausztrália: 915 – 928 MHz
Kína: 779 – 787 MHz
Kína: 470 – 510 MHz
Ázsia: 923 MHz
Korea: 920 – 926 MHz
Indonézia: 865 – 869 MHz

CB rádióra is van modem.az sem rossz ötlet ja.állitolag görögországban és iránban annyira félnek az emberek az államtól hogy ilyen CB rádiós internetjük van, titkositott chat-re, a GSM 876MHZ ről indul felfelé.én itt nem látok ütközést, szerintem nem üti a Lorát az a zavaró.Van olyan tipus amit üt de az nem a mi szabványunk.a kinai és indonéz frekvenciákat siman fel elehtne használni még, emiatt mondtam hogy 3 külön frekvencia kellene amely egyszerre kommunikál ha bármelyiket zavarnák a másik továbbra is át tudná küldeni a riasztást.

Az üres kaptár nem lesz jó, abba szerelni bármit, pakolás közben szoktuk érzékelni ha valamelyik nem hordott annyit...ha valamelyiknek nincs súlya az nagyon gyanus, meg amugy ha nincs tele mézzel meg méhekkel....minek vinném el..érted..mint lopómester.én tuti otthagynám.

a kaptárak közti vezetékelés risztás annak jó aki ott lekik nem messze két perc kocsival..Nekem minimum 45 perc utazás padlógázzal , tehát sajnos nekem el kell tűrnöm hogy ellopják.de ha ellopták akkor meg tudjam "hová vitték" nekem ez a célom. ne is látszódjon semmi hogy van valami...jelenleg sajnos a 100w os napelem+akkutöltő elektronika már árulkodó..de már arra is gondoltam hogy direkt megmutatom melyik kaptár az...hagy higyjék hogy kiiktatták.. tehát a védelmi rendszer első szintjéig beengedem őket azért hogy a második szinten (level2)egészen biztosan elvérezzenek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2023.05.14. 23:45 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2019.06.24. 00:08
Hozzászólások: 93
Paracelsus írta:
...


LORA IOT. Szépen és jól hangzik, de az a jammer amit belinkeltél, ezt a frekvencia-tartományt is kiüti. Adattáblája alapján a magasabb frekiket nem, de az meg úgysincs erdő közepén. Szóval rádiós szempontból ott vagy ahol a part szakad. Mire jelet kapsz, már régen végeztek és elfelé ballagnak. Csak olyan jeladót használhatsz, ami nem a mobilos sávokban működik. Erdő közepén kis teljesítménnyel erre alkalmas lehet a CB amatőr rádió sávja. Nem kell messzire (1-2-00 méter) ezért nem is kell nagy teljesítmény hozzá, és nem kell precíz/komplex adatfolyamot továbbítania. A vevő oldalon elég ha annyit érzékelsz hogy van adás, mert egy adott morze kód érkezésére vár. Ezen felül morze kóddal jöhet valami info is ami az eseményt azonosítja (kaptár nyitás, kaptár emelés, kaptár lett könnyebb (belsejében turkálnak), amivel max. 3-4 eseményt meg tudsz különböztetni. Nem kell sok, és hosszú adás hogy ne spam-eld a sávot A hotspot ami messzebb van, már mehet mobilos frekvencián: sms, email, hívás, akármi. Az antennát, meg a technikát el kell rejteni egy méhek nélküli kaptárban. Egy sorban van 40-50-100 kaptár, most abból az egyik vagy másik "üres" azt kitudja kívülről ránézésre megállapítani? Senki. Vagy egy fiókba beletenni tartalék család(ok) fölé.

A kaptárakat hátulról össze lehetne kötni egy vékony dróttal. Tudom macerás kihúzni, majd napvégén befűzni, de ha az "elszakad", vagy bármi egyéb ok miatt változik az ellenállása akkor is adhat riasztást. Vagy egy 4 eres villamos kábellel csatlakoztatni a kaptárakat egymáshoz: 1 érpárhoz párhuzamosan csatlakoztatott belső kapcsolók lennének amik jeleznek ha valahol valamelyik tető/fiók lekerül; 1 érpár meg sorosan lenne kötve ha esetleg széthúznák a stekkert jelezzen. Nyomkövetésre meg valóban az AirTag a legjobb, minden másról elmondható, hogy nagyobb, energia igényesebb és előfordulhat hogy SIM/előfizetés is kell bele.

Ötletelni lehetne sokáig :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2023.05.14. 21:55 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.06.22. 16:05
Hozzászólások: 29
Verseny van.A kapitalizmus erről szól.Ha nem fejlesztesz elbuksz,minden más csak rizsa.+Sose becsüld alá a másodikos unatkozó sörre vágyó csóringer BME-s infósokat a Schönherzben..
Ha valakinek ellopják a méhészetét és a te rendszered volt benne és ez kiderül,(a tulaj biztos felteszi dühében hogyan védekezett..), senki nem vesz tőled semmit a továbbiakban.Elavult ennyi.Te is tudod.és ha ezek után megcsinálod a fejlesztést sajnos a rossz hírnév miatt elveszted a vevőkörödet.Azért ez mégsem egy távolkeletről érkezett Sony tévé, hogy megszüntetem a támogatottságát ,ozt le is út fel is út.Még polgári pert is kaphatsz a nyakadba, aztán vagy megúszod kártérítés nélkül vagy nem,nem tudod hogy a bíró mit mérlegel.
GOndold át, csak siess léci mert akkor én is úgy szervezem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2023.05.14. 18:39 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.21. 12:57
Hozzászólások: 1118
Tartózkodási hely: Szombathely
@Paracelsus

Itt válaszolok, mert ez már ide tartozik.
Egy ilyen kód lefejlesztése nagyon időigényes, és folyamtos fejlesztést igényel.
Ráguglizol, vannak példák, ingyenes projektek, de azok álltalában "optimista kódok", csak vákuumban működnek szépen, terepi viszonyok között szinte használhatatlanok.
De mégis elkészül a kód, elkezded tesztelni lesz 20 dolog amire nem gondoltál, jöhet egy nagy javítás (szoftveres és lehet hogy hardveres oldalon is).
Ez is megvan, jön ez éles gyártás..
Jöhetnek a vevők, dől a zsé.. (mert ugye eddig ment)
Jön még 15 dolog mire nem gondolták, és itt nincs távoli update, vissza az összes eladott teméket, frissítés...
De megvan a frankó, lehet a 20-30-500 összerakása.
És akkor jön a legnehezebb rész, a vevőkkel kontaktolni kell. Nem tudom elindítani, nem jelez, falsot jelez.. :mrgreen:
És vissza is értünk az elejére: idő idő idő..
De csináljuk, ahogy tudunk haladunk, a riasztó jelenleg nincs a prioritások élén.(télen újra elővesszük)

_________________
Andor
http://www.meheszmerleg.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2021.07.29. 20:58 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
O.K. srácok!
De ennek mi köze a Finommechanikai műszerek a méhészetben topichoz? :o

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2021.07.29. 18:28 
Online
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.04.19. 19:38
Hozzászólások: 365
Nálam is így mukodik


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2021.07.29. 17:51 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
ggyula írta:
Zárt helyiségben fiók oszloponként 1 szál kénlap hetente és meg van oldva a moly elleni harc!


Ennyi.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2021.07.29. 16:38 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 06:37
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: Tolna megye
Van egy 1,6x2 m-es helységem ami 2 m magas, ez kb 6 m3.
A 64 félfiók már nem fér bele, de azokat a kereteket kiválogatom amelyekbe petézett már az anya (és még nem olvasztottam ki) és azokat tárolom itt. Az idei évben került ide Nb keret is, mert ment el néhány családom a tavaszban és volt keret szelektálás is.
Ózongenerátort ATWFS 48g/H vettem. Mindjárt megrendeltem a mérőt is és a gázálarcba szűrőt.
A mérő még nem érkezett meg, de már kipróbáltam a gépet.Kéken világít, erős nagyon jellegzetes szag. Akkor minden ok. Fél óra lejárt, de csak 1 nap múlva néztem rá. Látom, hogy a kukacok mozognak. Lepke még nem volt semelyikben sem.
Később megjött az ózon mérő. Az nap be is raktam, ekkor már volt lepke is. (Nem nyúltam a keretekhez addig, mert már mérges voltam, meg idővel is szűkében vagyok) 1 óra alatt 0,65-0,8 ig ment fel, de hullámzott a mérés, ami jelezte, hogy néha nem is működött a generátor csak világított. A rokonságban van normális gép is ami 15g/H de azt hozza is. Negyed óra alatt rend lett. Pók a sarokból, lepkék, hangyák minden. 2-3 óra múlva kezdtem el kipakolni a helységet mert kiolvasztottam mind a 120 NB keretet, de már nem volt ózon szaga semminek.
A valóság az, hogy nekem csak egy nagyon béna van, de be fogok ruházni egy normálisra.
Na ennyi az én történetem


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2021.07.29. 13:51 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.07.22. 13:48
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Szolnok
Igen, csak akit az Amper füstje megcsapott ...
Kicsit idegenkedek a kén égetésétől ezért még nem használtam.

Veszti! Neked van sikersztorid az ózon kontra viaszmoly csatát illetően?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2021.07.29. 12:54 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.19. 20:12
Hozzászólások: 712
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar Zsáka
Zárt helyiségben fiók oszloponként 1 szál kénlap hetente és meg van oldva a moly elleni harc!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2021.07.29. 12:25 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.07.22. 13:48
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Szolnok
Veszti1982 írta:
Valami nem stimmel azzal amit írtál.
A kezelés után szellőztetés majd 20 perc után lehetetlen hogy érezd az ózon szagát. Lebomlik oxigénre.
Egy hét semmiképp nem hihető.


A kezelés után nem volt szellőztetve. Mivel kicsi volt a térfogat, nagy koncentrációnak kellett lennie, még akkor is ha a készülék töredékét tudja a megadott értéknek.
Egy hét után mikor kibontottam éreztem az "ózonszagot".
Azt gondolom, hogy az ózon nem lebomlik hanem oxidálja az oxigént felvenni képes dolgokat. Ezért van szükség alapos szellőztetésre a használatba vétel előtt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2021.07.29. 11:30 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 06:37
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: Tolna megye
Ilyen van nekem:
https://laserbolt.hu/ozongaz-detektor-ozonmero-muszer


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2021.07.29. 11:27 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.08.03. 22:19
Hozzászólások: 319
Tartózkodási hely: Zala megye - Milejszeg
Veszti1982 írta:
Pöte írta:
A másik dolog. Ugye 100 családra 50 ezer forint jut. Ebből már sokan fognak ózongenerátort venni. Ami ennyiért kapható az nemhogy viaszmoly ellen nem jó, hisz arra nem jó a nagy, komoly, több százezres berendezés sem, de semmiresem.


Vettem ózonkoncentráció mérőt. Van olyan húszezres gép amelyik negyed óra alatt egy autóban eléri a 3 ppm-et, (sok valóban semmit sem ér) de ha a százezres, a teszt alatt nem ballag fel 0,9 fölé, ott van ám igazi bosszúság.
Amelyik gép tud 3 fölé menni az viszi a molyt, ez biztos.


Helló!
Erről a koncentráció mérőről tehetnél fel linket. Köszi


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2021.07.29. 10:45 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 06:37
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: Tolna megye
de amiről írtál többen átmentünk, én magam is


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2021.07.29. 10:44 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 06:37
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: Tolna megye
Valami nem stimmel azzal amit írtál.
A kezelés után szellőztetés majd 20 perc után lehetetlen hogy érezd az ózon szagát. Lebomlik oxigénre.
Egy hét semmiképp nem hihető.

0,01 érték esetén már érezni a szagát, de ekkor még semmit sem ér.
Itt van annak jelentősége, hogy mérni kell a koncentrációt.
Ne bántásnak vedd, de a leírtak alapján téged (is) átvertek. Az elsővel engem is


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2021.07.29. 10:11 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 05:50
Hozzászólások: 560
Tartózkodási hely: Pest megye
Ez nagyon értékes hozzászólás volt, köszönöm.
Sokan érdeklődnek, hogy Ózon generátorral fel lehet-e venni a harcot a moly ellen.
Ráadásul az új NP 19$ 2/b szerint támogatott is, tehát sokan fognak ebbe belefutni.

_________________
Amatőr hétvégi hobbiméhész.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2021.07.29. 08:04 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.07.22. 13:48
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Szolnok
Amikor észleltem, hogy kezdtek mocorogni a viaszmoly hernyók, hatos oszlopokba rendeztem a fiókokat, rátettem egy üres fiókot, abba a 60g/órás ózongenerátort és rá tetőt.
Egy órára állítottam a generátort. Egy hét múlva öklömnyi szövedék gombócokban rajcsúroztak a hernyók. A generátor látszólag jól működik, egyenletesen világít benne az ózon lap.
Még egy hét után is erősen érződött a lépeken az ózon szag.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2021.07.29. 06:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 06:37
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: Tolna megye
Pöte írta:
A másik dolog. Ugye 100 családra 50 ezer forint jut. Ebből már sokan fognak ózongenerátort venni. Ami ennyiért kapható az nemhogy viaszmoly ellen nem jó, hisz arra nem jó a nagy, komoly, több százezres berendezés sem, de semmiresem.


Vettem ózonkoncentráció mérőt. Van olyan húszezres gép amelyik negyed óra alatt egy autóban eléri a 3 ppm-et, (sok valóban semmit sem ér) de ha a százezres, a teszt alatt nem ballag fel 0,9 fölé, ott van ám igazi bosszúság.
Amelyik gép tud 3 fölé menni az viszi a molyt, ez biztos.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2021.06.14. 16:19 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Az alábbi vadkamera beállításával amai napig nem
boldogulunk. Minden segítséget szívesen fogadnék.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2021.04.19. 13:13 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Megleptek szülinapomra egy kamerával.
Nem szoktam dicsekedni, de ennek nagyon tudok örülni!

Csatolmány:
20210418_130051.jpg


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2021.01.09. 12:53 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.06.08. 00:30
Hozzászólások: 141
Én 71.5-öt mérek 20°C-on (~26.5%), de a pontosságról nincs infóm.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2021.01.09. 11:56 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.21. 12:57
Hozzászólások: 1118
Tartózkodási hely: Szombathely
Ha van valakinek otthon egy pontos refraktométere, és 99,5% glicerinje. Kérem mérje meg.
Elvileg a glicerinre 20 fokon 73,8 Brix fokot kellene mutatni.
Egyenlőre nem találtam pontos táblázatot, hogy tudom a Brix-et víz %-ra átszámolni, de ez én refraktométerem szerint az kb. (!) 24,8 %.

_________________
Andor
http://www.meheszmerleg.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2020.12.18. 20:16 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
De nem az 1080p miatt Pöte!
Az 1080p az a FullHD minőség(az ilyen tv képén a szőrszálakat is látod), szóval alapvetően azzal aztán nem lenne probléma (ez fölött már a 4K van), csak a képminőséget még más is befolyásolja. Pl, hogy ehhez a FullHD minőséghez tartozó pixel szám (vagyis ez a 2Mpixel) mekkora látószögű (szóval a tájnak mekkora szeletét) képet kell lefedjen. Természetesen minél nagyobbat, annál inkább elvesznek a részletek. Aztán ott van még a szenzor (az érzékelő ami a képet rögzíti) nagysága és minősége, ami szintén jelentős befolyásoló. Ezért írtam, hogy jó lehet, ha tudja, amiket ígér. De sajna ezt csak kipróbálva lehetne eldönteni. Ahhoz meg kicsit drága, bár ha itthoni webáruházban vesz ilyesmit az ember, akkor elállhat a vásárlástól a próba után.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2020.12.18. 12:46 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Igen, szerintem elég gyenge a kép minősége. Főleg félhomályban, este. Akkor szerintem használhatatlan.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2020.12.16. 22:42 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.06.08. 18:44
Hozzászólások: 247
Tartózkodási hely: Baranya megye
[quote="Pöte"]1080p- kameráért

A kép minősége miatt?.

_________________
http://szingermeheszet.5mp.eu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2020.12.16. 18:17 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
1080p-s kameráért biztos nem adnék ennyi pénzt.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2020.12.14. 23:00 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Nem néz ki rossznak, ha tudja, amiket ígér.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2020.12.14. 15:31 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.06.08. 18:44
Hozzászólások: 247
Tartózkodási hely: Baranya megye
Sziasztok:Tudna valaki információt adni erről a kameráról.Használja v.ki,a méhesben. a https://www.aliexpress.com/item/4001276 ... Ar68G&mp=1 k
Köszi a segítséget előre is.

_________________
http://szingermeheszet.5mp.eu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2020.12.14. 06:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.21. 12:57
Hozzászólások: 1118
Tartózkodási hely: Szombathely
Saccol.
Ez még az fürdőszoba mérlegből áthackelt mérlegnél is lejjebb van, pedig az sem való semmire.

_________________
Andor
http://www.meheszmerleg.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2020.12.13. 21:50 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.08.02. 20:26
Hozzászólások: 845
Tartózkodási hely: Békéscsaba
https://youtu.be/7qUY-TgRVMo

Ezt nem értem.ez csak saccol?mert ugye nem emeli meg az egész kaptárt?
Vagy hogy látjátok?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2020.12.13. 15:05 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
https://www.ozonegenerator.hu/mi-az-ozo ... tesnel-104

https://www.ozonegenerator.hu/termek-te ... oR3799Nu6s

Ezt a két használható cikket találtam az ózongenerátorról.
Tudtok egyéb infót?

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2020.08.11. 05:44 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Köszi.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2020.08.08. 21:52 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.07.22. 13:48
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Szolnok
Beírtam egy kalkulátorba a napelem és az akkumulátor adatait, ezt dobta ki. 200Wh napi fogyasztást adtam meg, erre számolta, hogy mikor merül ki az akkumulátor és mikor van tele. A teljesen lemerült akkumulátort kb. 6 nap alatt tölti fel (átlagosan) a nyári hónapokban.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2020.08.08. 20:21 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.07.22. 13:48
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Szolnok
Az a kérdés, mit használsz az akkumulátorról? Milyen teljesítménnyel, milyen időtartamban, milyen gyakorisággal? A kérdés csak ezután válaszolható meg. Van amire jó, van amire nem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2020.08.07. 17:45 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.21. 12:57
Hozzászólások: 1118
Tartózkodási hely: Szombathely
Tölteni tölteni de elég keveset.
Ha minden tökéletes, és teljes gázon megy 36 óra alatt töltené fel.
Ez valóságban minimum duplája.

_________________
Andor
http://www.meheszmerleg.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2020.08.07. 17:35 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
https://www.metroman.hu/termek/12v-60-w ... 0w-10a-pwm
Szerintetek ez a cucc mennyire használható?
120 A-os munkaaksi töltéséhez kellene.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2020.07.03. 07:17 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.08.09. 18:06
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Kutas
Köszönöm a hozzászólásokat! Igazából egy szivattyúról lett volna szó, de már látom, hogy máshogy kell megoldanom. Marad az aggregátor. Köszi még egyszer!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2020.07.02. 14:16 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.07.22. 13:48
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Szolnok
Most látom hogy átsiklottam a fölött, hogy inverterről használnád, így nyilván nem egyenáramú motorról van szó. Flexelni kevés lesz az 1kw-os inverter. :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2020.07.02. 13:46 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.07.22. 13:48
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Szolnok
Tudnunk kellene a fogyasztó jellegét. Ha pl. egy egyenáramú motor (pergető), akkor a 800W-os motor amikor elérte a fordulatot töredékét fogja felvenni az áramnak, amikor pedig gyorsítja a kosarat akkor még (jóval) többet is. A 800 Watt az a névleges fordulaton a névleges terhelés melletti teljesítmény. Ha fűtőtest a fogyasztó akkor a 800W az 800W, de ha szakaszos az üzem, mert termosztát kapcsolgat akkor arányosan nő az üzemidő.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2020.07.02. 07:41 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 19:19
Hozzászólások: 615
Tartózkodási hely: Derecske
Ezekre a kérdésekre egy gyakorlati választ esetleg tudok adni. A pergetőt 230V motor hajtja meg, amikor van ilyen feszültség. A másik oldalra egy 12V motor lett szerelve, ami hálózati feszültség hiányában dolgozik. Egy ékszíjat kell átdobni. 100 Ah akkuval 2 egész napig hajt gond nélkűl, utána kézi inditással még jó darabig. Az akkumulátor munka akksi.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2020.07.01. 23:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 698
Tartózkodási hely: Balatonlelle
Ezt kiszámítani lehetetlen, mert gondolom nem egyenletes a fogyasztás.
Viszont lehet viszonyítani egyenletes teljesítmény esetében...
pl: a 64 AH azt jelenti, hogy képes az az akkumulátor 64 órán keresztül 1 ampert adni, vagy egy órán keresztül 64 ampert adni.
Vannak persze részletek, amibe szintén nem érdemes belemenni, de elméletileg lehet okoskodni. Mivel autó akkumulátorról írtál, ezért az az akkumulátor a maximális teljesítménye leadásakor a valóságban úgynevezett rövidzárlatban van. Ezt rövid ideig képes elviselni, mert ez történik vele az autó motorjának első másodpercében történő indításakor, vagy esetleg hosszabb ideig is, amikor a polgár sebességben indít, mert nemrég van csak jogsija. Viszont az egyéb szükséges áramellátást a generátor adja már járó motornál, és az akku csak a termelés és a fogyasztás közötti hézagokat simítja el.. Tehát a maximális áramleadást az indító akkumulátor sem bírja sokáig. ( 800W/64 AH/12V a max. teljesítményen is túl van.)
Úgy lehetne legkönnyebben elmélkedni, hogy ha egy átlagos max. 2A áramfelvétellel számolunk, akkor talán kibírja az egy munkanapi használatot, mert amikor már csökken a tárolt energia, akkor esik a feszültség is, és a fogyasztónak már több energiára van (lenne) szüksége, mivel az alacsonyabb feszültség kevesebb áramot képes áthajtani a fogyasztón, ugyan ahhoz a teljesítményhez képest. Tehát van még tárolt energia, de már nem használható fel esetleg nagyobb teljesítményhez. 2A fogyasztás esetén kb 25W a teljesítmény. Ez nem sok mindenhez elég. Egy ventilátort könnyedén meghajt, de pergetni már nem lehet vele. Egy ideig még kézi rásegítéssel lehet indítani, mert ugye munka közben már kicsi az áramfelvétel, de később már az sem működik.
Na most a 800 Wattos fogyasztó áramigénye 12Volt esetében (ami ugye indító akkunál 14-14,6 Volt fogyasztó nélkül frissen töltve használtságtól függően) több mint 60-65 Amper. EGY ÓRÁT HA KIBÍR, AZTÁN A FOLYAMATOS NAGY ÁRAMFELVÉTEL, ÉS A TÖLTÖGETÉS TÖNKRE FOGJA VÁGNI. Ilyenkor szokták a gyors töltést alkalmazni, ami nagyon megrövidíti az indító akku életét. Egyébként csak a teljesítmény 10%-ával szabad tölteni. Szerintem egy 250 AH-s busz aksival kellene próbálkozni, az bírna talán 4 órát.
Nem tudom mire akarod használni, de nagyok a költségek. Egyszerűbb 800W teljesítmény igény esetében -ha nincs vezetékes villanyáram lehetőség,- az aggregátor.

(...aztán én már ezeket 40 éve tanultam, majd a fiatalok kijavítanak, ha azóta változott a fizika... :P )


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2020.07.01. 22:30 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2019.06.24. 00:08
Hozzászólások: 93
lizard666 írta:
Sziasztok!
Kérdeznék itt, hátha van guru aki tud válaszolni. Egy 64 Ah-ás autóakksit mennyi idő alatt szív le egy 800 w-os fogyasztó? Inverterrel lenne működtetve. Nem tudom számít-e, az inverter 1 kw-os max teljesítményű. Esetleg hogy tudom kiszámolni?
Köszi


Egy valami kimaradt :)
12 VDC x 66 A = 800 W ami neked a bementi teljesítmény Igény lesz inverter oldalon. Ez 64 / 66 = 0,96 óra.

Ennyi a különbség egy AC és egy DC fogyasztó között ha akkuról üzemelsz. És ez is csak akkor ha a terhelés folyamatos. Ha motor és ki be kapcsol/indul akkor az idő drasztikusan csökken.

Ehhez az áramfelvételéhez már hosszútávon nem lesz elég a sima házi elosztókábelből fabrikált kábel. Nézd meg az autód villamos kábelét amik az akkurol jönnek lefelé. Egy mostani kisebb autó jó ha 100 Amperes generátorral szerelt ami alig több mint amit Te szeretnél kivenni az akksiból. Ehhez mérd az akku és az inverter közötti kábel átmérőjét!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2020.07.01. 22:11 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2019.06.24. 00:08
Hozzászólások: 93
lizard666 írta:
Sziasztok!
Kérdeznék itt, hátha van guru aki tud válaszolni. Egy 64 Ah-ás autóakksit mennyi idő alatt szív le egy 800 w-os fogyasztó? Inverterrel lenne működtetve. Nem tudom számít-e, az inverter 1 kw-os max teljesítményű. Esetleg hogy tudom kiszámolni?
Köszi


Szia,

A 64 Ah azt jelenti hogy az akkumulátor elvileg 64 Amper-t tud leadni folyamatosan 1 óra alatt. Vagy 32 Ampert óránként 2 óra használat mellett. Ez az elmélet. Gyakorlatban nem szokott ennyi kijönni belőle.

800 Watt: tudni kellene hogy milyen feszültségen üzemel, mert akkor feszültség x áramfelvétel = W
Innen már tudod hogy mekkora ára felvétellel számolhatsz (Amper). Ezt elosztod a 64-el és megkapod az elméleti maximumot amennyi óráig üzemel a cucc ha direktben kötöd az akksira.
Pl: 240 V x 3,3 A = 800 W ebből az következik hogy 64 Ah / 3,3 A = 19,4 óra.

De neked van közben egy inverter ami szintén vesz fel valamekkora teljesítményt (az is fogyasztó), van hatásfoka ami nem 100%, és az akksi állapota is befolyásolja a mutatványt. Érdemes az invertert nem túl nagyobbra választani, 1.000 W-os az teljesen jó lehet.
Anno úgy tanultuk hogy az akku kapacitásának a 10%-val érdemes tölteni és meríteni is hogy a lehető legtöbb teljesítményt tudjuk benne tárolni és kivenni belőle. A vége fele már nagyon leesik a feszültség az akkumulátor csatlakozó pontjain és nem fogod tudni használni mert letilt az inverter.

A puding próbája az éves :) de ha minden szép és jó és új én nem számolnék 10-12 óránál többre. De ez csak tipp.

Üdv
Jani


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Finommechanikai műszerek a méhészetben
HozzászólásElküldve: 2020.07.01. 21:48 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.08.09. 18:06
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Kutas
Sziasztok!
Kérdeznék itt, hátha van guru aki tud válaszolni. Egy 64 Ah-ás autóakksit mennyi idő alatt szív le egy 800 w-os fogyasztó? Inverterrel lenne működtetve. Nem tudom számít-e, az inverter 1 kw-os max teljesítményű. Esetleg hogy tudom kiszámolni?
Köszi


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1031 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 27 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.