Pontos idő: 2024.04.28. 00:33

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 515 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Napviaszolvasztó
HozzászólásElküldve: 2010.08.04. 21:31 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
Tükör írta:
András!
Egy vázlatos rajzot dobjál már fel a hordód elrendezéséről!
Hol van a rács, hol a kifolyó? Méretek?


Igazából szólva még én is tesztelem. Ez a kis masina kb egy 100 körüli családszámmal dolgozó méhészetet kiszolgál.
A 120-as hordó aljába belefaragtam egy alulemez rácsot aminek az aljára kb 3 cm magas léceket csavaroztam. Erre a rácsra rakom a kereteket vagy az olvasztandó cumokat. Meg ez fogja fel a salakot, sonkolyt ill a tiszta viasz ez alá tud lefolyni a hordó aljára. A hordó legaljára én egy 25 mm-es lyukat fúrtam, azon folyik ki az olvadt viasz (a hordót egy kicsit ferdén kell felállítani, hogy a viasz ki tudjon folyni). Ebbe 20-25 félkeret vagy 11-13 KB keret megy bele. A legelején fullra tömtem és emiatt lassan dolgozott. Aztán az vált be a legjobban, hogy a hordó közepét nem rakom teljesen tele, hogy a gőz középről egyenletesen áramoljon szét, ez így muxik.
http://kephost.hu/image-3ACF_4C59C5F7.jpg
A gőzgépnek jobb a hatásfoka ha egy kisebb edényt kell felfűtenie. Mobillal csináltam egy elég silány minőségű videót, de a lényeget lehet látni rajta. Ez egy 35 literes edény, ebben olvasztom a fedelezést. Ezzel sokkal gyorsabban lehet dolgozni és könnyebb takarítani is. A 30-40 kg teljesítményt erre értettem, persze ott kell folyamatosan talpalni mellette, mindig fel kell tölteni, de így halad a munka. ;)
http://videa.hu/videok/tudomany-technik ... yX9R14H8aw

Ez így nem kerül sokba. Talán annyit lehetne még érdemes csinálni, hogy a hordót szigetelni kellene. Jobb lenne a hatásfok és nem is égetné meg az ember magár, mert qurv@ra fel tud forrósodni. :mrgreen:

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napviaszolvasztó
HozzászólásElküldve: 2010.08.03. 21:21 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.06. 20:39
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Heves-megye
Idézet:
Egy ora alatt kb 30-40 kg tiszta viaszt lehet vele kinyerni.



Ez nem elírás? 200 db NB lépből lesz ennyi! A csatári centrifugába kb 70-et bírunk bedöngölni, és megy 3 óra hosszat.

_________________
http://www.egrimeheszbolt.hu/bolt/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napviaszolvasztó
HozzászólásElküldve: 2010.07.23. 06:35 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
András!
Egy vázlatos rajzot dobjál már fel a hordód elrendezéséről!
Hol van a rács, hol a kifolyó? Méretek?

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napviaszolvasztó
HozzászólásElküldve: 2010.07.22. 22:11 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
Pöte írta:
Igen láttam már ezeket a komplett gépeket német oldalakon, de gondoltam, hogy te valami alternatív módon oldottad meg.
A működését leírnád?! Belerakod a kereteket, csatlakoztatot a gőzgenerátort és utánna? A gőzgenerátorból folyamatosan jön a gőz? Az hol távozik? A kifolyónyíláson? Amíg meg nem indul a csurgó viasz addig kisebb a kifolyó nyílás utánna nagyobb? Vagy hogy van ez, mert az a tizenezer nem egy nagy összeg és nem taknyol sokat.


Csak fel kell tölteni a tartalyt aztan lehelöleg legmentesen le kell lezarni (hogy a göz ne szökjön el). Egy lyukon keresztül ezzel a geppel kb 15 percig folyamatosan ömlik bele a göz. Akkor müxik rendesen, ha mär lent (ahol kifolyik a viasz) is göz jön kifele. A kifolyonyilas az mindig ugyanakkora, de ez nem is olyan lenyeges.
Itt kint egy komolyabb gep van a Thomas cegtöl. Ez mar duplafalu vizfürdös kb 300 literes es gazzal megy, de ugyanazaon az elven müxik mint ez a kis gözgenerator. (majd csinalok egy videot)
Az ara tenyleg nem sok, föleg ha azt nezed, hogy mennyi pancsolastol mentesülsz.

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napviaszolvasztó
HozzászólásElküldve: 2010.07.22. 21:53 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
ha8rd írta:
Idáig értem én is ,de a fotók alapján nem tudom a gőz bemegy a hordóba és ennyi??? benne a keretek függesztve ...aztán teszi a dolgát a fizika és olvad a viasz? Én a centrifugán agyaltam egy kiszuperált automata mosógép dobjából átbuherálva.

Ja-ja csak ennyi. Nem kell a centrifuga, alig marad viasz a "trutyiban".

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napviaszolvasztó
HozzászólásElküldve: 2010.07.21. 22:00 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
izmosszilárd írta:
3kw??? kertitörpeszaunában :o


Parameter

Model Number: TR--019
Power: 220-240V, 50/60Hz, 3KW, 1 Phase

Dimension: 360 x 255 x 235 MM

Net Weight: 9KG


Nyílván vannak nagyobb teljesítményűek is...

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napviaszolvasztó
HozzászólásElküldve: 2010.07.21. 21:49 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.02.13. 22:15
Hozzászólások: 111
3kw??? kertitörpeszaunában :o


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napviaszolvasztó
HozzászólásElküldve: 2010.07.21. 21:42 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Geri77 írta:
Nem tudom, hogy láttál-e viaszcentrifugát működés közben. Ott is meg kell várni amíg elkezd folyni a viasz. Csak folydogál, de amikor elindítod a centrifugát, akkor indul meg igazán. Én csak arra gondoltam, hogy egy csomó energia és idő elmegy a fűtésre, pedig az igazi eredményt a centrifugális erő jelenti.


Láttam már, de abban az üstben lévő vizet allról gázégővel melegítették, az tényleg nem tűnt elég takarékosnak, de itt egyből forró gőz kerül a rendszerbe és szerintem sokkal jobb hatásfokú e miatt. A forgás már a sonkolyban maradt viasz mennyiségét csökkenti (jelentősen).

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napviaszolvasztó
HozzászólásElküldve: 2010.07.21. 21:26 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.12.28. 08:48
Hozzászólások: 878
Tartózkodási hely: Zala
Pöte írta:
Geri77 írta:
Szerintem csak a gőz kevés. Jobb, ha centrifugál is - még így is van veszteség. Egyik ismerősömnek csatári centrifugája van, nagyon meg van elégedve vele.
Ha láttátok képeken, régi fajta alu vegyszeres gyári hordóból készíti. Állítólag, ha viszed a hordót, jóval olcsóbban elkészíti.


Ha arra gondolsz hogy a Krajnai által belinkelt gép teljesítménye (2 kW) kicsi akkor vedd figyelembe, hogy a szaunákat hajtják 3 kW-os generátorral!


Nem tudom, hogy láttál-e viaszcentrifugát működés közben. Ott is meg kell várni amíg elkezd folyni a viasz. Csak folydogál, de amikor elindítod a centrifugát, akkor indul meg igazán. Én csak arra gondoltam, hogy egy csomó energia és idő elmegy a fűtésre, pedig az igazi eredményt a centrifugális erő jelenti.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napviaszolvasztó
HozzászólásElküldve: 2010.07.21. 20:58 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Geri77 írta:
Szerintem csak a gőz kevés. Jobb, ha centrifugál is - még így is van veszteség. Egyik ismerősömnek csatári centrifugája van, nagyon meg van elégedve vele.
Ha láttátok képeken, régi fajta alu vegyszeres gyári hordóból készíti. Állítólag, ha viszed a hordót, jóval olcsóbban elkészíti.


Ha arra gondolsz hogy a Krajnai által belinkelt gép teljesítménye (2 kW) kicsi akkor vedd figyelembe, hogy a szaunákat hajtják 3 kW-os generátorral!

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napviaszolvasztó
HozzászólásElküldve: 2010.07.21. 20:55 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.12.28. 08:48
Hozzászólások: 878
Tartózkodási hely: Zala
Szerintem csak a gőz kevés. Jobb, ha centrifugál is - még így is van veszteség. Egyik ismerősömnek csatári centrifugája van, nagyon meg van elégedve vele.
Ha láttátok képeken, régi fajta alu vegyszeres gyári hordóból készíti. Állítólag, ha viszed a hordót, jóval olcsóbban elkészíti.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napviaszolvasztó
HozzászólásElküldve: 2010.07.21. 20:49 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Jómagam úgy gondolom,hogy a gőz kondenzálódik és az olvadt viasszal együtt kifolyik a szerkezetből.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napviaszolvasztó
HozzászólásElküldve: 2010.07.21. 20:41 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
krajnai írta:
Igy nez kompletten: http://www.bienen-voigt.de/de/Wachsbear ... sschmelzer
En erre sajnaltam a penzt es egy mezeshordot faragtam at viaszolvasztashoz. A hordoban alul van egy erös rostaszövet (ezt ki lehet venni) ami felfogja a sonkojt, a hordo aljara furtam egy lyukat ahol meg kifolyik a tiszta viasz egy vizes edenybe. Egy ora alatt kb 30-40 kg tiszta viaszt lehet vele kinyerni.


Igen láttam már ezeket a komplett gépeket német oldalakon, de gondoltam, hogy te valami alternatív módon oldottad meg.
A működését leírnád?! Belerakod a kereteket, csatlakoztatot a gőzgenerátort és utánna? A gőzgenerátorból folyamatosan jön a gőz? Az hol távozik? A kifolyónyíláson? Amíg meg nem indul a csurgó viasz addig kisebb a kifolyó nyílás utánna nagyobb? Vagy hogy van ez, mert az a tizenezer nem egy nagy összeg és nem taknyol sokat.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napviaszolvasztó
HozzászólásElküldve: 2010.07.21. 16:53 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.18. 08:53
Hozzászólások: 267
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
krajnai írta:
Pöte írta:
krajnai írta:
En egy ilyet hasznalok, szinte minden evö. Heres zugepitmenyt, öreglepet vagy fedelezes viaszat egyarant szepen kiolvasztja. http://www.bienen-voigt.de/de/Wachsbear ... mpfmeister
Egyszerü, gyors es föleg tiszta vele a viaszolvasztas.


És mibe rakod bele a lépeket? Mert ez ugye "csak" egy gőzgenerátor ami forró gőzt állít elő, de azt bele kell valamibe vezetni, ahol a lépek is vannak és a megolvadt viaszt ugyanúgy fel kell fogni?!


Igy nez kompletten: http://www.bienen-voigt.de/de/Wachsbear ... sschmelzer
En erre sajnaltam a penzt es egy mezeshordot faragtam at viaszolvasztashoz. A hordoban alul van egy erös rostaszövet (ezt ki lehet venni) ami felfogja a sonkojt, a hordo aljara furtam egy lyukat ahol meg kifolyik a tiszta viasz egy vizes edenybe. Egy ora alatt kb 30-40 kg tiszta viaszt lehet vele kinyerni.


Idáig értem én is ,de a fotók alapján nem tudom a gőz bemegy a hordóba és ennyi??? benne a keretek függesztve ...aztán teszi a dolgát a fizika és olvad a viasz? Én a centrifugán agyaltam egy kiszuperált automata mosógép dobjából átbuherálva.

_________________
Dadant Blatt+1/2 hízlalt méztér


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napviaszolvasztó
HozzászólásElküldve: 2010.07.20. 21:42 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
Pöte írta:
krajnai írta:
En egy ilyet hasznalok, szinte minden evö. Heres zugepitmenyt, öreglepet vagy fedelezes viaszat egyarant szepen kiolvasztja. http://www.bienen-voigt.de/de/Wachsbear ... mpfmeister
Egyszerü, gyors es föleg tiszta vele a viaszolvasztas.


És mibe rakod bele a lépeket? Mert ez ugye "csak" egy gőzgenerátor ami forró gőzt állít elő, de azt bele kell valamibe vezetni, ahol a lépek is vannak és a megolvadt viaszt ugyanúgy fel kell fogni?!


Igy nez kompletten: http://www.bienen-voigt.de/de/Wachsbear ... sschmelzer
En erre sajnaltam a penzt es egy mezeshordot faragtam at viaszolvasztashoz. A hordoban alul van egy erös rostaszövet (ezt ki lehet venni) ami felfogja a sonkojt, a hordo aljara furtam egy lyukat ahol meg kifolyik a tiszta viasz egy vizes edenybe. Egy ora alatt kb 30-40 kg tiszta viaszt lehet vele kinyerni.

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 515 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 210 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.