Pontos idő: 2024.03.28. 15:47

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 850 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.08. 18:41 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
Pilátus írta:
Mert ha ez elkezd működni akkor hárskeretből is műanyag("fröccs öntő") lesz :twisted:


Kedves Pilátus! Tisztán iszom. Mire munka nélkül maradok, állni fog a méhesem. Ebből élve fogom osztani az igét a kezdőknek.

Üdv.hárskeret

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.08. 17:54 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.23. 15:45
Hozzászólások: 456
Ne csak én szóljak erről.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.08. 17:44 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.02.09. 23:13
Hozzászólások: 468
A méztérbe gazdaságos vagy CSAK a méztérben gazdaságos?(igi kicsit sűrítettem :) az itteni toppik miatt írtam keretet...beszerzésnél a minőségre vagy a mennyiségre gondolsz? )Mert ha ez elkezd működni akkor hárskeretből is műanyag("fröccs öntő") lesz :twisted:

_________________
A siker nem érdekel,csak a kudarc okai...("én")


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.08. 17:33 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Pilátus írta:
Pöte,hogy látod reális alternatíva fa helyett a műanyag "keret"(lép)?...


Ez tényleg elég keszekusza lett... A műanyag keret működik ez tény. Az is, hogy jó méztérbe és fészekbe is. Én a magam részéről jó dolognak tartom, főleg méztérbe, mert rendkívül időtálló, nem szakadhat is pergetéskor, kezeléskor... A beszerzéssel vannak gondok.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.08. 17:31 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.23. 15:45
Hozzászólások: 456
Az anya hajlandó petézni műanyag műlépre is. De a műanyag lép a méztérben gazdaságos.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.08. 17:28 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
abrakazabra írta:
Pöte: Áramot azért csak kellene számolni. A tévéd gondolom nem 1-1,5 kW-os... :) Meg nekem például fűtést is számolni kellene télen a műhelyben. Hársfát meg gyakorlatilag nem is tudnék venni belátható közelségben, ha érte megyek, akkor plusz a fuvar.


Mint írtam nem feltétlenül kellene, de számolom azt is meg a szerszám kopását is. Én a méhészet mellett mással nem foglalkozom ( a főfoglalkozásomon kívül ) így a pihenőnapomon amikor a család sincs itthon akkor nem tudok mást csinálni. A műhely fűtésére 80-90%-ban a keletkező fűrészport, forgácsot és hulladékot használom, plusz még apám is tüzel a forgácsomból.

hárskeret írta:
Itt keveredik a szezon a fazonnal...


Itt az a szezon, hogy te a hasznodból élsz, az a béred, a fazon meg az, hogy én ezt megspórolva javítok a költségvetésemen illetve a szabad erőforrásaimat is így mozgósítom. Vallom, hogy tevékenyen és pozitív hozzáállással kell élni.

hárskeret írta:
...Nagy tisztelettel kérlek, légy szíves válaszolj nekem az itt feltett kérdéseimre!...


Kár volna a megsértődöttet játszanod, természetesen a sarkosan egyszerűsített kérdéseidre nemleges választ tudok adni. Bár a hárs anyag favorizálásán már töprengtem eleget, beszélgettünk is róla. Én magam a fenyőt nem szeretem, a göcsök miatt sok a pocséklás alsó és felsőléc céljából történő felhasználás során, oldallécnél meg előfordul, hogy a száliránya miatt leválik a váll-rész. Hárssal az a helyzet, hogy ahol terem ott olcsó, felénk nagyon drága. Itt viszont remek nyárfák vannak, mint írtam több éves tapasztalat alapján nem rosszabb mint a hárs. Azt, hogy ezt nem tudják vagy nem akarják megérteni a "méhészek" és miért ragaszkodnak hozzá, sőt, hogy ha úgy gondolják(mert ilyen is van), hogy aki hárs kerettel méhészkedik az jobb méhész azt csak sajnálni tudom!

Az idézett hozzászólásodat már korábban többször elolvastam és már elsőnek is az volt vele a bajom mint Iginek, hogy nem tetszett a mentalitása. Ezt a fajta szöveget meg lehet tartani a szórólapokra, nem is értem, hogy milyen megfontolásból íródott. Ez a topik a keretek otthoni elkészítéséről szól, erre idejössz, és azt mondod, hogy
Idézet:
Lehet otthon keretet gyártani. Jót is. Ez azonban mindent felszámolva drágább lesz a vásároltnál.
Ez pedig nem így van!

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.08. 17:08 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.07.24. 12:31
Hozzászólások: 409
Tartózkodási hely: Békés megye
Pilátus Szerintem ennek fuss neki még egyszer hogy mások is megértsék mit akarsz.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.08. 16:58 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.02.09. 23:13
Hozzászólások: 468
Pöte,hogy látod reális alternatíva fa helyett a műanyag "keret"(lép)? Méztérbe legszívesebben áttérnék erre,de azt nem tudom mi történne akkor ha egy -két ilyen keretet tennék a fészekbe pl mézes lépnek ha éppen valamikor,valamitől nem lesz elég...Ebbe is bele petézne az anya tavasszal? Valószínű hogy igen,csak nem látom a hátrányát,jó minőségű estében( a lepényeket most szinte mind megzabálták)

_________________
A siker nem érdekel,csak a kudarc okai...("én")


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.08. 13:33 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
hárskeret írta:
Végig olvastam a rovatot, volt ami tetszett. Autót is lehet otthon készíteni. Jót is. Kérdés az hogy milyen lesz és mennyibe kerül. Lehet a kereke fából, vasból stb. De a gyártók gumit használnak. Azt is gumigyártótól veszik.

A keret anyaga: HÁRS Nedvességtartalma: LÉGSZÁRAZ ( 18-22 %)
Megmunkálása profi gépekkel szerszámokkal. Mindegyik nagyon drága, de jól dolgozni csak jó géppel és szerszámmal lehet.
Ára nagyon sok összetevőtől függ. Alapanyag, szállítás, szárítás, termelékenység és még sok más, pl NYERESÉG. A legtöbb méhész is ezért dolgozik. A keretgyártó is. Lehet a költséget csökkenteni, pl lopott anyag, fekete munka stb. Hosszabb távon nem működik.

Lehet otthon keretet gyártani. Jót is. Ez azonban mindent felszámolva drágább lesz a vásároltnál.
Nem lesz olyan minőségű. A költségek közé a saját munkán kívül a kórházi költséget is bele kell számolni. Összehasonlítani csak azonos anyagú azonos méretű anyagot lehet. Más a helyzet ha valaki szórakozásból csinálja. Én is sokat költök horgászatra, vadászatra.


Kedves Pöte !

Azért idézem magam, mert nem olvastad el rendesen. Amint itt látod a lopott anyag és fekete munka nem az otthoni keretkészítésre vonatkozik. Az otthoni keretkészítésre a következő bekezdés vonatkozik. Kérdezem, otthon egyedül hogy tudsz fekete munkát végezni?
Kérdezem hol láttad tőlem leírva hogy más anyagból nem lehet keretet készíteni. Gondolkodtál-e azon hogy miért a hárs keretet keresik. Láttad-e általam leírva, hogy az otthon készített keret szar?

Nagy tisztelettel kérlek, légy szíves válaszolj nekem az itt feltett kérdéseimre!

Üdv: hárskeret

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.08. 12:28 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
Itt keveredik a szezon a fazonnal. Ha ezeket nem számolod, attól még a kész terméked értékében benne van. Én szívesen megveszem azon az áron a kereteidet amit effektív kifizettél érte. Akár évi több százezret. De azon az áron, amibe ez neked került nem. Akkor már olcsóbb ha gyártom.

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.08. 12:05 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
A munkabér számolásának vagy mellőzésének meg úgy van értelme, hogy helyette csinálnál-e valamit, ahogy mondod is. Ha helyette tévéznél, akkor oké. De én még nem jutottam el odáig, hogy "szabadidőben" tudjak keretet gyártani, vagyis hogy ne legyen valami munka inkább, amit nyereségesebben tudnék csinálni, vagy olyan, amit muszáj megcsinálni, szegezni, fúrni, drótozni, műlépezni, kaptárokat festeni, mézet üvegezni, eladni, üveget mosni stb. Szóval, ez teljesen egyéni. Nekem szóba sem jön, hogy magam gyártsam, annak az lenne a következménye, hogy szezonra nem lennék kész semmivel.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.08. 11:56 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Pöte: Áramot azért csak kellene számolni. A tévéd gondolom nem 1-1,5 kW-os... :) Meg nekem például fűtést is számolni kellene télen a műhelyben. Hársfát meg gyakorlatilag nem is tudnék venni belátható közelségben, ha érte megyek, akkor plusz a fuvar.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.08. 11:52 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Nekem az asszony nem engedi, hogy magam gyártsam a kereteket. Fél, hogy levágom az ujjamat.

Nem értem, mi miatt aggódik... :roll:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.08. 11:48 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Már miért is számoljak fel magamnak nyereséget? Még munkabéret sem vagyok hajlandó, hisz abban a szabadidőben amikor keretet készítek ( amikor az asszony dolgozik a gyerek meg oviban van ) akkor jobb esetben TV-znék rosszabb esetben kocsmáznék. Egyik sincs ingyen, tehát még feltétlenül áramot sem kellene számlom, de annak ellenére, hogy nem vagyok számolgatós típus, de már rég kiszámoltam, hogy mennyi kb. a keret kihozatala, töredéke mint amennyiért meg tudnám venni.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.08. 11:09 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
Az hogy nem értünk egyet teljesen természetes. Az hogy valami mennyibe kerül, vagy mit adsz érte két külön dolog. Ha egyszer ráérsz és van kedved számold ki a következő képpen. Anyag+áfa. szállítás. Felvágás szárítás . Energia. Gépi beruházás. MUNKABÉR (sajátod is) közterhek. Nyereség (sajátod is) Valószínűnek tartom hogy ha mindent beleszámolsz több jön ki, sokkal több mint hinnéd. Ez a keret ára. Nem ezt fogod kifizetni mert nem számolod a saját munkádat az áramot a gépeidre fordított pénzt, stb az általad készített keret árában is benne van csak nem számolod. Lehet hogy saját szakterületeden az ide fordított időben háromszor annyit keresnél. Már leírtam, ha szórakozásból csinálod a ráfordítás nem számít.

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.08. 10:43 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Már írni akartam tegnapelőtt is, de folyton rohantam illetve nem akartam illetlen lenni...

Eredendően Igi-vel értek egyett!

amatőrök írta:
...Jánosba egy komoly szakmai tudással rendelkező vidám természetű Embert ismertem meg!!!!...


Ezt Igi sem vitatta, sőt biztos így is van, még azt is megjegyzem, hogy ha vásárolnám a keretlécet akkor biztos Mr. Hárskerettől venném.

Node gondoljuk már ezt végig:

hárskeret írta:
...Lehet otthon keretet gyártani. Jót is. Ez azonban mindent felszámolva drágább lesz a vásároltnál...


Nahát ez olyan messze van az igazsághoz mint Makó Jeruzsálemhez. Lopott anyag? Miről is beszélünk?? Én is ezen a bolygón élek, de azért ami anyag keretlécnek kell egy átlagos ( vagy kicsi ) méhészetben az nem sok. Pl.: Évekkel ezelőtt egy ismerősöm telkén kivágtak néhány nagy nyárfát, a rönkök nem kellettek neki, adott belőle, felvágattam rengeteg anyag lett belőle. Számlát nem kaptam érte, de loptam? Ugyan már!

hárskeret írta:
...A keret anyaga: HÁRS Nedvességtartalma: LÉGSZÁRAZ ( 18-22 %)...


Ezóta tudom, hogy a JÓ MINŐSÉGŰ nyár tökéletes keretlécnek, tehát az első állításodat én kiegészíteném ( 7 év használati tapasztalata alapján ) a második természetesen igaz, de azt hozzá kell tenni, hogy ha valaki rönkből dolgozik akkor éveket kell várnia. ( Most fogok hozzá 4 éve felvágott nyárfa pallókhoz )

Visszakanyarodva, ha valaki csak azért vesz gépeket, hogy azokkal kereteket készítsen úgy valóban jó sokat kell elkészíteni, hogy anyagilag jól jöjjön ki, de azt kijelenteni, hogy otthon drágábban lehet keretet venni, mint amennyiért legyártatni, azt szerintem ti ( Hárskeret és Amatőrök ) sem gondoljátok ( gondolhatjátok ) komolyan.

A keretléc készítés és gyártás között valóban van különbség, de azért ne dramatizáljuk már túl a kérdést! Nem űrhajót építünk. Megfelelő anyagból nem kell 100 milliós géppark, hogy a funkcióját ellátni bíró keretlécet készítsünk, azért ez TÉNY! Itt a termelékenység a kérdés. Én 3-4 nap alatt készítem el a szükséges mennyiségű keretlécet úgy, hogy 6 órát dolgozom nem megfeszítve a szabadidőmből. Most akkor szar kereteket csinálok vagy a pénzt dobom ki az ablakon ( vagy mindkettő ) ???

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.07. 22:59 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.07.24. 12:31
Hozzászólások: 409
Tartózkodási hely: Békés megye
Ne ragozzuk már ezt!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.07. 21:20 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 07:36
Hozzászólások: 721
Tartózkodási hely: Somogy
igi írta:
Nem értettem félre semmit,Te félted az üzleti titkaidat de mástól elfogadod. Ő tud keretet készíteni az ő szintjén csak kíváncsi hogy a nagyok hogyan csinálják. A kezdők is tudnak méheket tartani csak szeretnének annyit mint a nagyok és annyi mézet mint a nagyok. Neked se azt írják hogy jó lesz neked lőszeresláda is kaptárnak úgy is kezdő vagy meg több milliót nem fogsz befektetni.Elbeszélünk egymás mellett. Én csak arra próbáltam rávilágítani milyen önzőek az emberek a méhészek meg milyen önzetlenek,vagy talán hülyék.

Én voltam hárskeret kaptárgyártó birodalmába!
Mindent önzetlenül megmutatott. Nekünk méhészeknek szerintem semmi szükség ilyen komoly gépparkra.Mit csinálnánk télen,ha egyetlen nap alatt elkészülnének a keretlécek????
Jánosba egy komoly szakmai tudással rendelkező vidám természetű Embert ismertem meg!!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.07. 12:26 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.07.24. 12:31
Hozzászólások: 409
Tartózkodási hely: Békés megye
Ennyi is elég,a lényeg hogy segítsük egymást. Ebből is sokan szereznek ötletet.
Köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.07. 12:18 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
Kedves Vinifred!

Ez egy olyan gép fotója Mind három ugyanazon az állványon, amit még az elején készítettem. Ez egy fél profi, inkább amatőr.
Felső lécet vállaz, oldallécet mar. A profi gépeimről az itt már leírtak szerint továbbra sem teszek fel fotókat, álláspontom nem változott. Remélem nem haragszol.

Üdv János

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.07. 12:09 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
vinifred írta:
Tennél fel a gépeidről pár fotót?


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.07. 12:07 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
vinifred írta:
Tennél fel a gépeidről pár fotót?


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.07. 10:02 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
hárskeret írta:
Tennél fel a gépeidről pár fotót?


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.07. 07:28 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.07.24. 12:31
Hozzászólások: 409
Tartózkodási hely: Békés megye
Nincsenek elvárásaim,nem érted miről beszélek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.06. 22:29 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
Félreérted. Ma volt nálam két méhész. A sok ezer keretét maga gyártja. Mindent megmutattam nekik. Véleménye az volt, hogy ebből egy FELDER marógépet tudna csak használni. Keresett meg privátban szakember méhész, megadtam neki a szerszámkészítőmet. A gépéről és a szerszámokról elmondtam a véleményemet Szerintem segítettem neki.
Tiszteletben tartom a véleményedet. Mindig mindenki elvárásának nem lehet megfelelni. Nem is lehet. Nem is akarok

Üdv.

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.06. 22:15 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.07.24. 12:31
Hozzászólások: 409
Tartózkodási hely: Békés megye
Nem értettem félre semmit,Te félted az üzleti titkaidat de mástól elfogadod. Ő tud keretet készíteni az ő szintjén csak kíváncsi hogy a nagyok hogyan csinálják. A kezdők is tudnak méheket tartani csak szeretnének annyit mint a nagyok és annyi mézet mint a nagyok. Neked se azt írják hogy jó lesz neked lőszeresláda is kaptárnak úgy is kezdő vagy meg több milliót nem fogsz befektetni.Elbeszélünk egymás mellett. Én csak arra próbáltam rávilágítani milyen önzőek az emberek a méhészek meg milyen önzetlenek,vagy talán hülyék.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.06. 21:54 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
igi!

Szerintem valamit nagyon félre értettél. Ha végigolvastad a hozzászólásom
vinifred írta:
. Ha bármilyen kérdésed lenne, ami az otthoni keretkészítéssel kapcsolatos ha tudok, nagyon szívesen válaszolok.
ezzel fejeztem be. Ha megnézed a hozzászólásaimat, ahol lehetett és tudtam szakmai dolgokat elmondtam. Üzemi méretű gépet szerintem egy méhész sem használ, de ezt a fórumot sokan látják. Melyik méhésznek segítek vele ha bemutatok egy 5-600 ezer Ft-ba kerülő szerszámot vagy egy több milliós gépet? De ha van itt valaki aki a SAJÁT KERETEI elkészítéséhez ekkora beruházásra
hajlandó, nagyon szívesen megmutatom. Egyébként szerény lehetőségeimhez mérten bárkinek nagyon szívesen segítek.

üdv. hárskeret

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.06. 21:25 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.07.24. 12:31
Hozzászólások: 409
Tartózkodási hely: Békés megye
hárskeret!
Elég érdekes a dolgokhoz való hozzá állásod!
Ide jössz kérdezel segítséget kapsz de adni nem akarsz arra hivatkozva hogy üzleti titok?Szerinted itt a méhészek mit osztanak meg egymással? Ha azt nézzük a konkurenciával! Írod hogy egy éved ment rá hogy a technológiát kialakítsd,hát elmondom neked sok méhésznek több évtizede és a tapasztalataikat közreadják hogy a magadfajta kezdők boldoguljanak.
Biztos vagyok benne hogy vinifred nem keretgyártó üzemet akart beindítani,de te méhészkedni akarsz,mézet termelni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.04. 11:49 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.22. 18:32
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Vas Megye
Annyiszor el lett már mondva: ne idézd a közvetlen előtted szólót!
Moderátor



Kedves .... János !
Szerintem rossz topikba írtad a hozzászólásod.

_________________
Ervin
1/2 NB
http://meheszetifotok.5mp.eu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.04. 09:02 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
Vinifred!

Nem érdemes, és nem is szíven tenném. Altalános gépeim: Primultini 1100 rönkhasító, TOS sorozatvágó, Rojek 4fejes marógép, FELDER marógép. Ha ezt új értéken számolod nem biztos hogy 100 millió elég lenne.
Keretgyártó célszerszámaimra és egyedileg gyártott célgépeimre sem volt elég 5 millió.
Feltételezem, hogy méhész azért hogy néhány ezer keretet legyártson nem ruház be ennyit.
Szerszámaimat az ország egyik legjobb szerszámkészítője készíti, nagyon drágán, de nagyon jó minőségben.
Több mint egy évem ment rá arra, hogy ezt technológiát kialakítsam. Ez sem került kevésbe.
Ezért kérem értsd meg, hogy én ezt üzleti titoknak tartom, és nem hozom nyilvánosságra. Ha bármilyen kérdésed lenne, ami az otthoni keretkészítéssel kapcsolatos ha tudok, nagyon szívesen válaszolok.
Megértésedet köszönöm.

Üdv. hárskeret

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.03. 18:38 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.22. 18:32
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Vas Megye
hárskeret írta:
Nem baj. Az enyém is zselici hárs. Én is kb ennyit csinálok naponta. Szivesen megismernélek személyesen is.


Tennél fel a gépeidről pár fotót?

_________________
Ervin
1/2 NB
http://meheszetifotok.5mp.eu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.03. 11:56 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
Kivéve keretet.

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.03. 11:47 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Ok,megvagy. Csak megtévesztett,hogy nem csinálsz magadnak eszközöket.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.03. 11:43 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
Tomi írta:
No,akkor kinyomozom ki is lehetsz. Idén is ráfaragtam a kereteimmel.


Bemutatkoztam. Nevemet megtalálod OMME honlapon is. 30/4079-178

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.03. 11:40 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
No,akkor kinyomozom ki is lehetsz. Idén is ráfaragtam a kereteimmel.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.03. 11:30 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
Reklámozzák azt a méhészek. Itt is. Nekem ez elismerésnek és reklámnak is elég.

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.03. 11:18 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Valaki nemrég ajánlott itt keretgyártót valahonnan Dél-Dunántúlról. Akkor te lennél az? Ha igen,miért nem reklámozod kicsit az árút?
Ha nem,akkor bocs :)

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.03. 10:01 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
Nem baj. Az enyém is zselici hárs. Én is kb ennyit csinálok naponta. Szivesen megismernélek személyesen is.

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.03. 09:41 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 07:36
Hozzászólások: 721
Tartózkodási hely: Somogy
Nem értek egyet veled!
A keretléc nálam is Zselici hárs. A gépeimet sok keretgyártó is megirigyelné. azonkívül minden ujjam megvan pedig évi 3000-4000,-keretet gyártok.
A kereteket is sok profi megirigyelné. A gépeket csak egyszer kell megvenni és ha vigyázol rá akkor egy életen át gyárthatod a méhészetbe szükséges eszközöket.
Szerencsés Embernek mondhatom magam, mert az egyik hobbim(méhészet) fedezi a másik kettő (vadászat,repülés)költségeit és nem adok ki egy vagyont keretekért.
Üdv:amatőrök


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.03. 08:24 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
Végig olvastam a rovatot, volt ami tetszett. Autót is lehet otthon készíteni. Jót is. Kérdés az hogy milyen lesz és mennyibe kerül. Lehet a kereke fából, vasból stb. De a gyártók gumit használnak. Azt is gumigyártótól veszik.

A keret anyaga: HÁRS Nedvességtartalma: LÉGSZÁRAZ ( 18-22 %)
Megmunkálása profi gépekkel szerszámokkal. Mindegyik nagyon drága, de jól dolgozni csak jó géppel és szerszámmal lehet.
Ára nagyon sok összetevőtől függ. Alapanyag, szállítás, szárítás, termelékenység és még sok más, pl NYERESÉG. A legtöbb méhész is ezért dolgozik. A keretgyártó is. Lehet a költséget csökkenteni, pl lopott anyag, fekete munka stb. Hosszabb távon nem működik.

Lehet otthon keretet gyártani. Jót is. Ez azonban mindent felszámolva drágább lesz a vásároltnál.
Nem lesz olyan minőségű. A költségek közé a saját munkán kívül a kórházi költséget is bele kell számolni. Összehasonlítani csak azonos anyagú azonos méretű anyagot lehet. Más a helyzet ha valaki szórakozásból csinálja. Én is sokat költök horgászatra, vadászatra.

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2013.12.19. 19:22 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.25. 18:43
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Bakonszeg
Én most számoltam ki kb. 400 Nb keret anyagszükségletét fenyőre. Ha számításaim nem csalnak sokat szárított anyagból majdnem 40 000 Ft, nem szárítottból kb. 25 000 Ft. Persze nem vagyok profi asztalos, lehet hogy nem számoltam pontosan, valamint picit túl is becsültem a mennyiséget ( anyaghiba, én hibám miatt ). Ennek függvényében nem tartom túl magasnak ezeket az árakat. Gép ára, szerszám ára, áram, gépkopás, ADÓ és még haszon nincs is. Szerintem némelyik még túl olcsó is. Lehet hogy egy hete még a rigó trillázott rajta.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2013.12.19. 15:20 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.06. 20:39
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Heves-megye
Fűnök!
Jókeretléc occsón, nemírdekli?
Nem gagyi... Lopott!

Egy m3 anyagból -ami kerül 80 000 magyarpézbe- lesz kb. 1000 NB léc.
Akkor miből él ez az ember? Szombaton nem dolgozik? :mrgreen:

_________________
http://www.egrimeheszbolt.hu/bolt/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2013.12.19. 08:10 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.11.18. 19:29
Hozzászólások: 73
szaboattila írta:
Közben megjött a rekorder árajánlat is,180forint plusz ÁFA leszabva,szögelve,fúrva,drótozva.


Ez tényleg csúcs!
Már múltkor akartam írni, nekem 105.000Ft (+ÁFA) -ért hoztak házhoz 1700db fél NB keret lécet fúrva, kötegelve (az bruttó 78,44..Ft/ db, nettó 61.76..Ft/db). Igaz fenyő, de nekem ok.
Ja több min 550 kilométer oda vissza.

_________________
Üdv.:tsá


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2013.12.18. 22:22 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
De itt fizethetsz 27% ÁFA-t ami szintén nem EU, de rekord.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2013.12.18. 21:32 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.02.01. 18:30
Hozzászólások: 1210
Tartózkodási hely: Graz/Várpalota
Közben megjött a rekorder árajánlat is,180forint plusz ÁFA leszabva,szögelve,fúrva,drótozva.Képzelem NB-t mennyiért gyártana... :taps
Hát no comment.
Itt a Traun folyó túlpartján levő asztalosüzem 25cent per szett áron adta volna a 2x26cm-es oldallécet,a 36-os felsőlécet a 32-es alsólécet.

Szóval szálljunk már le a földre,se vállazás nem kell,sima 10x25-ös léc más hosszra szabva...

Igaz az ország "legnevesebb" gyártójának fát nyomokban tartalmazó kaptárát kisboconádi kivitelben is annyiért kaptam volna meg amivel már versenyképes bőven a tiszta fa német kaptár sőt,felveszi a versenyt a svájci kaptár is,pedig az nem EU,onnan van vám is... no comment

_________________
Attila

Kisboconádi a mézeskaptár. "a méhe csak kölcsönad"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2013.12.16. 20:06 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Köszi, ezt már nem akartam írni. Csak bele kell gondolni , hogy mennyibe kerül a faanyag és mennyi az idő ráfordítás egy keretnyi lécre. Ha lassú a gép, a marás időd megy rá sok, ha gyors a maród mint Igié akkor az bizony költségekkel jár amit valamikor finanszírozni kellett és az árát is meg kell keresni. Nekem 2 körfűrész és 2 marógép dolgozik, de inkább lekapcsolom, ha nem fizetik meg, mert bár "kis zsidó"-nak is hívnak én a veszteségből nem élek meg.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2013.12.15. 19:19 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.07.24. 12:31
Hozzászólások: 409
Tartózkodási hely: Békés megye
Ott valami komoly gond van ha ennyiért elvállalta.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2013.12.15. 18:49 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.02.01. 18:30
Hozzászólások: 1210
Tartózkodási hely: Graz/Várpalota
Már nem aktuális a hirdetés.szögelve,fúrva,drótozva,leszállitva 90ezer lett.

_________________
Attila

Kisboconádi a mézeskaptár. "a méhe csak kölcsönad"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2013.12.10. 20:30 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Ha eljössz érte, akkor szögelés és fúrás nélkül 90 ezerért a Tied.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2013.12.09. 23:57 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.02.01. 18:30
Hozzászólások: 1210
Tartózkodási hely: Graz/Várpalota
Tisztelt Keretgyártók!

2014.évi szezonra kérem árajánlataikat kisboconádi 32x28-as(nem félNB,nem félboconádi!!!) kerettel kapcsolatban.
Méretek:
Felsőléc 36cm
Oldalléc:26cm
Alsóléc: 32cm
A keret vállazatlan,a normál NB-félNB alsó léc vastagsági paramétereinek felel meg.Anyag:hárs

Megrendelendő mennyiség: 1000db
Szállitási határidő: 2014 március 1.

Kérem ajánlataikat összeszögelt,kifúrt(4 függőleges szál) esetén is.
Ajánlataikat emailben vagy telefonon várom.

Szabó Attila,Traunreut,Németország

Telefon: 004915166221210
Email: attilaszabo315@gmail.com

_________________
Attila

Kisboconádi a mézeskaptár. "a méhe csak kölcsönad"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 850 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.