Pontos idő: 2024.03.29. 00:20

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 850 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 17  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.02.10. 01:50 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2014.01.31. 13:13
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Budapest
Sziasztok!

Gondoltam első hozzászólásom előtt elolvasom a témában írt összes kommentet nehogy kezdő fórumozóként megkapjam,hogy "ezt már kitárgyaltuk vissza kellene olvasnod." 8 oldalból 3-at kár volt de a többi oldalban találtam hasznos infókat amit mindenkinek köszönök. Mivel a kaptárakat magamnak fogom elkészíteni ezért a kereteket is. Olvasgatva az írásokat azért felmerült bennem egy két kérdés.
Az egyik szembetűnő információ az volt,hogy sokan a felső alsó lécek szélességét 20mm-re készítik.
1.Ebben az esetben a váll szélességet meghagyjátok 36mmen (vagy aki kicsit nagyobbra 37-38) vagy csökkentitek mondjuk 30mm-re azért hogy a méhjárat 11 mm legyen a lépek között?
2. Ha jól értelmeztem a vállnak azaz előnye,hogy szállításnál nem mozognak be a lécek. Ha távtartót helyezek a fiókba alulra és felülre akkor a sima léces keret teljesen jól működhet vagy van más oka is a vállszélességnek? Jobban örülnék ha nem kellene marót használnom. Illetve így esetleg télre a léputcák méhjáratait tudnám csökkenteni.
3. Nyárfáról azt olvastam,hogy hajlamos a gombásodásra és a vetemedésre ezt tapasztalta-e már valaki?
4. Arra gondoltam,hogy a kaptár elkészítésénél az egyik oldalára is készítenék egy röpnyílást amit csak télen használnék az eredeti helyett jobb hőszigetelés miatt(hideg - meleg építmény) 1/2 NB rakodóról van szó. Megtisztelő és építő jellegű válaszotokat előre is köszönöm.

Üdv. Ákos


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
"Mindenki másképp csinálja...."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.02.02. 19:06 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
Éger is tartalmaz csersavat ha jól tudom. Vagy csak a kérge?

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.02.02. 18:05 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
Ez évtől én is.majd be számolok az eredményről.Nem tudományos okból jött az ötlet.

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.02.02. 17:58 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.12.31. 13:44
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: szabolcs-szatmár-bereg
No akkor még egy csont a keretléc kérdésben. Pár fórum társammal már megosztottam. Mi vagy az alsó vagy felső lécet tölygyből csináljuk és már nem csak egy-két méhésznek hanem sorba állnak érte. Mivel a tölgy csersava jó hatással van a méhekre, lásd nozevit, és aki próbálta mindenki azt mondja elkél egy-két keret belőe mindég. Büszkén mondom hogy már nem pár száz családnál van jelen hanem jóval többnél.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.02.02. 15:45 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.17. 21:00
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Baranya
Idézet:
..A hársat tudomásom szerint meg azért sztárolják mert,hogy nem megy bele a viaszmoly. Üdv. Axx.

Sziasztok!
Nem tudom miért preferáljuk. Eddig nékem (is) csak hárs kereteim voltak, de sajna elmondhatom: találtam már rajtuk járatot-viaszmolyt (igaz=> ritkán, de eddig viaszmollyal is elég ritkán találkoztam az egész méhesben)...
K.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.02.02. 14:51 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.04. 18:29
Hozzászólások: 881
Tartózkodási hely: Veszprém
Pöte!
Raklapból,hulladékból,fűrésztelepi szélezésből készítettem elég sok keretet. Fenyőből,cseresznyéből,vörös juharból stb,de semmi problémám nem volt eddig. A göcsöt,csomót durvább szálcsavarodást én mindig kihagyom. A hársat tudomásom szerint meg azért sztárolják mert,hogy nem megy bele a viaszmoly.
Üdv. Axx.
-----------------
Az örök kezdő.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.02.02. 14:42 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
devil írta:
...A fenyő göcsös ott vetemedik csavarodik esetleg el is törik,szálkásabb,repedékenyebb,puha mivoltából adódóan a keretvállak simán leszakadoznak a propoliszos ragasztás miatt...


Ezt csak megerősíteni tudom. Többször jártam már én is úgy, hogy a keretváll levált. Ezt még azoknál a kereteknél tapasztaltam amelyeket egy tüzetes ismerősömtől kapott nagy mennyiségű szívességből kapott riglifából készítettem. A fenyő terhére még annyit hoznék fel, hogy az a rész amibe esik egy göcs az dobós, ha fel is lehetne használni csak gondolt okoz később is a göcs. Ezért a kihozatala is sokkal rosszabb.

Én ugyan kapcsozom a kereteket a kezdetektől fogva, de a nyár és a fűz lécek is jól kapcsozhatóak, nem repednek, jól tartanak.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.02.02. 11:38 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
Örülök hogy ezt leírtátok. Ha én írtam volna, azt reklámnak okoskodásnak tartották volna többen is. A különböző fafajoknak különböző a szerkezete, ezáltal fizikai tulajdonsága is. Ezt már régen felismerték. Más fafajt használnak szerszámfának, építőanyagnak, hídszerkezetnek, szőlő támnak, bányafának, bútornak és sorolhatnám. Az, hogy gazdasági kényszer miatt
helyettesítik egyiket a másikkal gyakran előfordul. (Bár még nem láttam nyárból szőlőkarót.) A műanyagok elterjedésével a fa egy része kiváltható. De pl fa collstock anyaga még mindig gyertyán, mint ahogyan a tiplié is a bükk. De higgyétek el nekem a legjobb megoldás még mindig annak a fának a használata adott célra ami sok sok év tapasztalata, tudása alapján kialakult.
Van itt a fórumon sok jó szakmájához értő ember. Lehet hogy érdemes meghallgatni őket. Melegen ajánlom az akác rovatban
Horváth János hozzászólását, ha egyáltalán én bármit ajánlhatok.

Üdv:hárs.....

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.02.02. 10:49 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.09.09. 19:08
Hozzászólások: 577
Tartózkodási hely: Algyő
Igen,bármilyen anyagból készült keretléc használható,és meg lehet ideologizálni hogy ez a tuti!Csak hát nem véletlen van az hogy sokak szerint a hárs a legjobb.A fenyő göcsös ott vetemedik csavarodik esetleg el is törik,szálkásabb,repedékenyebb,puha mivoltából adódóan a keretvállak simán leszakadoznak a propoliszos ragasztás miatt.Egyszer kényszerből volt ilyen de soha többé.Talán valamelyik fajta fűz még jó,azt hallottam.

_________________
.....................


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.02.02. 08:06 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
A hárs reped a legkevésbé, ezért biztonságosabban szegelhető, mint a többi fafaj.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.02.01. 18:59 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Eks!

Elég érzékeny vagyok a rejtett, bújtatott reklámokra de szerintem itt nem arról van szó. Szerintem ő büszke arra amit csinál jó értelemben véve.

Volt itt vita, hogy melyik keretléc jó hárs, nyár, fenyő. Ezt ki-ki eldönti magának. Habár nem vagyok szakértő de valami oka biztos van, hogy 80% de lehet több is a hárs kereteket használóknak a méhészek körében. Az nem lehet az oka, hogy csak azt kapni mert ha lenne rá igény a gyártók mást is gyártanák mert azt is el lehet adni. De nem igazán találkoztam még mással.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.02.01. 17:46 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.17. 21:00
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Baranya
hárskeret írta:
A vélemény szabad. Kimondása magában hordozza az egyet nem értés és a tévedés lehetőségét.

eks írta:
Sebaj, a kb. 150 hsz jol müködö reklámként fungál, de biztosan én tévedek :roll: ...K.

T. Hárskeret!
Nem kivánok veled(sem) vitába keveredni. Hogy idézzelek: "Lehet hogy igazad van. Vagy mégsem?" ;)
Mint régebbi fórum olvasó _csak újabban regelt_ véleményem az utóbbi idök topik forgalmáról egyértelmüen leírtam _mivel nem volt támadási szándék, oda dobott kesztyű sincs... Sem töled sem mástól nem irigylek el semmit, s konkurenciák sem vagyunk én pedig moderátor sem lennék-de nem is szándékszom lenni. Viszont nem egészen az a fórum idíttatásának célja mint amik manapság összeírodnak_erröl bátorkodtam szólani.
hárskeret írta:
Ennyire amatőrnek nézel? Lehet hogy igazad van. Vagy mégsem?

Ez az, egyáltalán nem nézlek annak (épp ezért szólottam); ez ugyanis egy profi, up to date marketing technika_ha (mint általában) elfogadja a nép.
De mint a médiában is, mig nálam a készülékem kapcsolója, az egér scroll gombja: tudom hogyan kezeljem öket, de a szervert, az olvasók figyelöképességét akkor is feleslegesen terheli az ebböl keletkezett (fel)adatforgalom...
Sokkal inkább nyugodalmas-eredményes méhészkedést kívánok mindahányunknak!
K.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.02.01. 15:08 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
eks írta:
Sebaj, a kb. 150 hsz jol müködö reklámként fungál, de biztosan én tévedek :roll: ...
K.


Kedves Eks!

A vélemény szabad. Kimondása magában hordozza az egyet nem értés és a tévedés lehetőségét. Továbbá annak lehetőségét is, hogy az oda dobott kesztyűt felveszik. Ha már odadobtad tisztelettel megkérlek válaszolj néhány felvetésemre. Miből gondolod hogy 150 vagy akár 550 hozzászólásnak is reklám értéke van? Hálás lennék, ha beidéznéd hozzászólásaimnak azon részét amiben én saját termékemet reklámozom, vagy bárkinek is azt mondtam volna hogy tőlem vásároljon keretet. Többször leírtam már hogy van elegendő megrendelésem, és a méhészek, akik használják a kereteimet reklámozzák azt. Milyen reklámérték az aminek következménye 1 azaz egy db rendelés? Kitől sajnálod? Tőlem, vagy a megelégedett fórumtárstól akinek elégedettsége és köszönete nekem jól esett? Feltételezed rólam, hogy többször hangsúlyozott lustaságom ellenére képes lennék ennyi időt beleölni egy ilyen teljesen bizonytalan reklámkampányba? Ennyire amatőrnek nézel?
Lehet hogy igazad van. Vagy mégsem?
Tisztelettel várom válaszodat. Ha nem ez az alkalmas rovat egy másikban.

Üdv:hárs.....

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.02.01. 13:21 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.17. 21:00
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Baranya
Pöte írta:
havba írta:
Egyre silányabb ez a topic!
2014.01.03-tól azt írsz amit akarsz! (nem volt célzás :evil: )Mi lessz még?

Mégis mit vársz ettől a topiktól? A keretkészítés alapjai többször leírásra kerültek az utóbbi napok vitája pedig egy új szintre emeli a témát...

Sziasztok!
Pöte, bocs de ez azért nem igaz_egy nagyon jól terjedelmeskedö :o , chatelös topik lett belöle_néhány másikkal együtt.
Ja, hogy nem ez lenne a fórum célja!? Sebaj, a kb. 150 hsz jol müködö reklámként fungál, de biztosan én tévedek :roll: ...
K.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.02.01. 09:59 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
Kedves Pöte!

Köszönöm!

Teljesen egyetértek veled. Most mindenben. Én sajnos nem értek a képíráshoz, nem is használom.
Szellemes volt.

Üdv:hárs....

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.02.01. 09:57 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.04. 18:29
Hozzászólások: 881
Tartózkodási hely: Veszprém
Pöte!
Lehet a keretgyártás Neked és Iginek is profi módon megy,ezt nem vonom kétségbe.
De azé ne fényezzed magad ennyire... :D
Üdv. Axx.
--------------------
Az örök kezdő.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.02.01. 09:55 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
amatőrök írta:
Igi!
Te arról beszélté...


Ne dramatizáld túl, a keretléc és a gyengébb nem ilyetén való összehasonlítása beláthatod nem éppen egészséges.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.02.01. 09:52 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
havba írta:
Egyre silányabb ez a topic!
2014.01.03-tól azt írsz amit akarsz! (nem volt célzás :evil: )
A haverkodástól kezdve a megmunkáló gépeken keresztül a kaptárgyártásig!
Mi lessz még?



Mégis mit vársz ettől a topiktól? A keretkészítés alapjai többször leírásra kerültek az utóbbi napok vitája pedig egy új szintre emeli a témát, abszolult építő jellegű ( főleg az igi és az én hozászolásaim :D ).

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.02.01. 05:28 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
Kedves Pöte




Kedves Pöte!

Ezt már tegnap megírtam. Aztán úgy gondoltam, hogy nem küldöm el. Most mégis megteszem.

Üdv:hárs....

Kedves Pöte!

Biztosan igazad van. Ugyanúgy, mint az akácméz. A hárs félkemény. Sok olyan keretet látok, amiről beszélsz, hozzák mintának.
Amikor azt mondom, hogy én olyat nem tudok készíteni csodálkoznak.( Olyan minőségűt) Nem érdemes ragozni a témát. Mindenki olyan keretet használ amilyet akar. Ha maga készíti az lesz a legjobb, ugyanúgy ahogy a saját kaptár, méz, kolbász, pálinka, bor vagy bármi más.(Azért vannak hentesek, pálinka főzdék és borászatok is.) Szerencsémre egyre többen osztják az én véleményemet. Hidd el, senkit nem akarok meggyőzni, pusztán szerény véleményemet írom le, ami azért talán nem teljesen alaptalan. (mondjuk az elkészített keretszám alapján) Hidd el sok méhésszel találkozom, ha tehetem sokat beszélgetek velük. Nagyon rendesek szeretem őket. Mindegyik meggyőz a saját igazáról. Egyet is értek velük, részben azért mert a méhészethez nem értek, másrészt azért mert az általa jónak vélt módszerrel eredményes. Azt azért tán még itt is el lehetne fogadni, hogy azért a fa feldolgozásához talán értek annyit mint az átlag méhész. Vagy mégsem?

Üdv:hárskeret

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.31. 22:33 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.01.26. 08:09
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Fórum
Amennyiben lehetséges ne sértegessétek egymást. Mindent meg lehet kultúrátlan is beszélni.

_________________
MODERÁTOR


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.31. 22:23 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 07:36
Hozzászólások: 721
Tartózkodási hely: Somogy
Igi!
Te arról beszélté,hogy Én beteg vagyok!
NEM VAGYOK BETEG!!!!! VILÁGOS AMIT ÍRTAM???


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.31. 22:12 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.07.24. 12:31
Hozzászólások: 409
Tartózkodási hely: Békés megye
Ez meg fenyő keret. De ha ilyen családok vannak a kaptárakba tökmindegy miből van a keret.Ennél a családnál a fészek KB. kereten van két félkeret méztér van rajtuk de még a menekülő teret is meghordták.
Én meg erről beszéltem.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.31. 20:45 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 07:36
Hozzászólások: 721
Tartózkodási hely: Somogy
igi írta:
Ez így van ahogy Pöte írja. Keretlécnek a legjobb anyag az amihez olcsón hozzájut az ember.Tudom most jön az hogy ha az akác az olcsó akkor abból kell csinálni? Meg mi köze a nőnek a keretléchez? amatőrök te egy beteg ember vagy! Itt egy a lényeg a tele hordó! És ehhez a keretléc anyagának semmi köze,a méretének már igen de az más téma. Esztétikailag szebb a hárskeret mint a fenyő,de ha kiveszel a kaptárból egy lépet nem a keretet fogod nézegetni hanem ami benne van ha meg a keretet nézegeted ott már baj van mert ott nincs látnivaló. Az egyik cimborám ezt szokta mondani kaptárjavítás közben amikor nézegeti a foltozott kaptárait: Ha tele lesz mézzel eltűnik minden hibája.

Csupán azt akartam szemléltetni,hogy mindenki olyant használ ami elérhető számára!
Nem vagyok beteg! Főleg szellemileg nem!A kaptárjaim is max:5,-évesek,és a keretlécek is tökéletesek és hársból vannak!


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.31. 20:00 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.04. 18:29
Hozzászólások: 881
Tartózkodási hely: Veszprém
Igi! :taps
Üdv. Axx.
------------------
Az örök kezdő.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.31. 18:47 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.01.13. 21:16
Hozzászólások: 259
Egyre silányabb ez a topic!
2014.01.03-tól azt írsz amit akarsz! (nem volt célzás :evil: )
A haverkodástól kezdve a megmunkáló gépeken keresztül a kaptárgyártásig!
Mi lessz még?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.31. 18:29 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.07.24. 12:31
Hozzászólások: 409
Tartózkodási hely: Békés megye
Ez így van ahogy Pöte írja. Keretlécnek a legjobb anyag az amihez olcsón hozzájut az ember.Tudom most jön az hogy ha az akác az olcsó akkor abból kell csinálni? Meg mi köze a nőnek a keretléchez? amatőrök te egy beteg ember vagy! Itt egy a lényeg a tele hordó! És ehhez a keretléc anyagának semmi köze,a méretének már igen de az más téma. Esztétikailag szebb a hárskeret mint a fenyő,de ha kiveszel a kaptárból egy lépet nem a keretet fogod nézegetni hanem ami benne van ha meg a keretet nézegeted ott már baj van mert ott nincs látnivaló. Az egyik cimborám ezt szokta mondani kaptárjavítás közben amikor nézegeti a foltozott kaptárait: Ha tele lesz mézzel eltűnik minden hibája.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.31. 18:11 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Egyértelműen túl van misztifikálva a keretléckérdés. Keretlécnek szinte minden anyag megfelelő, nyilván a puhafák a könnyebb feldolgozhatóságuk miatt jobbak. A kaptárakhoz ( vagy akármilyen asztalosmunkához ) képes az elkészítési pontosság sem annyira fontos. Néha még én is meglepődök azon, hogy egyesek milyen hitvány keretléceken tartják a méheket és mily érdekes a méhek ugyanúgy fiasítanak és ugyanannyi mézet hordanak.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.31. 18:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
Hááát... Sokan sok mindent...vagy még sem?

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.31. 17:46 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
amatőrök írta:
...Szerintem a keretléc olyan mint a nő!...


Te is túlmisztifikálod a keretlécet.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.31. 17:29 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
A 18mm-es osb 55,5 m2/ m3. 1800 Ft/m2 körüli árral számolva m3-e 100 ezer Ft körül van . Eladónként lehetnek eltérések.

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.31. 14:38 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.01.13. 21:16
Hozzászólások: 259
Olcsóbb az osb mint a fenyő?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.31. 14:29 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.19. 16:00
Hozzászólások: 883
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar, annak is a legszéle
Ha jók az információim, Magyarországon a fenyőfűrészáru köbmétere 60.000ft körül van. A határ túloldalán ugyan ez 40.000ft. Tőlem a határ 2km, az első település, ahol a fenyőlécet veszem 10km. Azon nem vitatkozom, hogy a 20mm-es falvastagság elég-e, mert gyakorlati példák ezrei vannak, hogy igen. Arról viszont nagyon nehéz lenne meggyőzni, hogy az 50mm-es falvastagság rosszabb. A fa természetes anyag, a polisztirol nem, ezért én a fát preferálom. De ha a méhészeti technológiám egy könnyű, vándorlásra alkalmas kaptárt kívánna meg, nem vetném el a polisztirolt, de nálam ez most nem szempont. A költségek csökkentése érdekében sokan készítenek OSB lapból is kaptárakat, és működik, nyilván a méhek az olcsó kaptár árát megfizetik.


H.apci.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.31. 13:54 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.17. 21:00
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Baranya
vinifred írta:
Egy másfél éve volt ha jól emlékszem Bólyon egy eszközgyártó aki lépes méz készítésére alkalmas kereteket forgalmazott

Szervusz Vinifred!
Gondolom így elérheted őket manapság is. http://mez.j9.hu/boly/honig-pohl-kft/
K.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.31. 12:25 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Lépesméz témában volt róla szó.
Keresőszavak: pohl lépesméz
egyébként (?): http://www.rundpohl.com
(most nem működik)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.31. 12:17 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.22. 18:32
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Vas Megye
Üdv Mindenkinek!
Lenne egy kérésem ha tud valaki segítsen megtalálni a gyártót.
Egy másfél éve volt ha jól emlékszem Bólyon egy eszközgyártó aki lépes méz készítésére alkalmas kereteket forgalmazott
Ha emlékezetem nem csal 8 kör alakú elem volt egy fél boconádi keretbe ,árulta fiókkal együtt és egyenként is.
Nem találom sehol ezt az eszközgyártót azt mit találtam azon az elérhetőség nem működik
Előre is köszüönöm

_________________
Ervin
1/2 NB
http://meheszetifotok.5mp.eu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.30. 21:54 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 07:36
Hozzászólások: 721
Tartózkodási hely: Somogy
Pöte!
Érdekes a fejtegetésed!
Szerintem a keretléc olyan mint a nő!
Van a:Jó nő ,
Szép nő,
Utca nő,
Gumi nő,
Kinek mi jut, vagy mi az elérhető.
Az szerint választ.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.30. 21:25 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.17. 21:00
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Baranya
axxiant írta:
Miből gondolod,hogy a sztiróban nem jó a pára szabályozás?

Hello Axx!
Hmm, merthogy csak a "falakra" gondoltam...
K.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.30. 21:22 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.04. 18:29
Hozzászólások: 881
Tartózkodási hely: Veszprém
Eks!
Miből gondolod,hogy a sztiróban nem jó a pára szabályozás?
Üdv. Axx.
------------------
Az örök kezdő.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.30. 21:12 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 07:36
Hozzászólások: 721
Tartózkodási hely: Somogy
H.apci írta:
Ja, ok. Akkor már én is értem. Én 50mm-es fenyődeszkából fogom készíteni tavasszal a tervezett szaporulatnak a kaptárakat, fő szempont nálam is a hőszigetelés, és azon sem nagyon fogok aggódni, hogy valaki felkapja, és elszalad velük. Úgy tervezem, hogy ahova egyszer letettem, ott marad. Aztán jövőre megnézem, hogy az 50mm-es falvastagságú kaptárakban jobban telel-e és tavasszal jobban fejlődik-e a család, mint a 20mm-esben, és ha megéri a többlet költség, nem fogok rajta spórolni, végül is a kaptárak nem egy évre készülnek.


H.apci.

Azt az apróságot felejtetted ki,hogy a méhek télen a fürtöt és nem a kaptárt fűtik!
A kísérleted sokan elvégezték! az eredmény:NEM!!!!!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.30. 21:04 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.17. 21:00
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Baranya
SzilvaLaszlo írta:
H.apci. !
Akkor már miért nem polistirol? ...

Szia SZ.L!
Asszem nemcsak a höszigetelés lenne érdekes, hanem a pára szabályozása is....
Üdv, Karesz


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.30. 19:39 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
Keretgyártók.

Kedves Pöte!

Az én idegeimmel csak a feleségem tud játszani. Más nem igen.Nem vagyok sem haragvó, sem haragtartó. Leírom a véleményem remélve azt hogy néhányan elgondolkodnak rajta. Ha pár embernek segítek itt, akkor egy keveset törlesztettem abból a segítségből amit itt kaptam, kapok. Ha így van nem írtam hiába. Nem igazán szeretek adós maradni.

Üdv:hárskeret

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.30. 19:25 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
hárskeret írta:
A keretgyártók zöme meg azt, hogy nem a nyár, fűz az éger a legjobb.


Nalátod! A kaptárgyártók! De nem a méhészek. :D

Jólvan, nem húzlak tovább, mert még azt gondolod, hogy az idegeiddel játszok!

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.30. 19:15 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
Profi68 írta:
Azért mert neked a megmunkálási és anyagbeszerzési feltételek kedvezőbbek, az nem jelenti azt,hogy a kaptáron belül is a hárskeret állja meg a helyét a legtökéletesebben.


Lehet hogy igazad van. Kérdés, hogy a méhészek többsége miért ezt választja? Az az én szerencsém, hogy a legkeresettebb
keretek készítéséhez a feltételek nálam kedvezőbbek. Lehet, hogy valamit tettem is érte?

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.30. 19:07 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
Pöte írta:

A hárs kaptárak elkészítésével és használatával kapcsolatos tapasztalataidat én is szívesen fogadom a megfelelő topikba.


Elnézést kérek!
Igyekezni fogok. Tudom nem mentség, hogy mások is keverik. Belátom, nem itt kellett volna válaszolnom.

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.30. 19:02 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2013.12.28. 18:49
Hozzászólások: 25
Azért mert neked a megmunkálási és anyagbeszerzési feltételek kedvezőbbek, az nem jelenti azt,hogy a kaptáron belül is a hárskeret állja meg a helyét a legtökéletesebben.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.30. 18:45 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
Pöte írta:
hárskeret írta:
...az akácméz...


A méhészek zöme pedig tudja, hogy nem az akácméz a legfinomabb... ;)


A keretgyártók zöme meg azt, hogy nem a nyár, fűz az éger a legjobb.

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.30. 18:27 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.11.15. 18:16
Hozzászólások: 146
Tartózkodási hely: Kunhegyes
H.apci. !
Akkor már miért nem polistirol? Amennyiből az 50mm falvastagság kijön annyiból a polistirol kaptár is és mégjobban szigetel!
Álló méhészetben meg nem törik, nincs leejtve stb...

_________________
https://www.madarasimeheszet.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.30. 18:23 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
hárskeret írta:
...az akácméz...


A méhészek zöme pedig tudja, hogy nem az akácméz a legfinomabb... ;)

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.30. 18:11 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
Az itt szerzett információk alapján azt gondolom, hogy a családnak ha jobb a hőszigetelés kevesebb élelemre van szüksége, ebből következően szervezetük kevésbé használódik el, jobban telelnek. Remélem jól gondolom. A dupla vastagság növeli a súlyt, ami álló méhészet és fekvő kaptár esetén nem gond. A nagyobb keresztmetszet viszont stabilabb, kisebb mértékben deformálódik , nem csak a hőháztartása jobb, hanem a pára szabályozása is.

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Keretek
HozzászólásElküldve: 2014.01.30. 17:57 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.19. 16:00
Hozzászólások: 883
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar, annak is a legszéle
Ja, ok. Akkor már én is értem. Én 50mm-es fenyődeszkából fogom készíteni tavasszal a tervezett szaporulatnak a kaptárakat, fő szempont nálam is a hőszigetelés, és azon sem nagyon fogok aggódni, hogy valaki felkapja, és elszalad velük. Úgy tervezem, hogy ahova egyszer letettem, ott marad. Aztán jövőre megnézem, hogy az 50mm-es falvastagságú kaptárakban jobban telel-e és tavasszal jobban fejlődik-e a család, mint a 20mm-esben, és ha megéri a többlet költség, nem fogok rajta spórolni, végül is a kaptárak nem egy évre készülnek.


H.apci.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 850 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.