Pontos idő: 2024.03.28. 13:31

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 197 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Málna a méhesben
HozzászólásElküldve: 2016.02.07. 18:04 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Persze az a legelegánsabb ha meglenne az ébresztő csatolás. Amit írtam az valószínűleg a végső megoldás lehet de úgy ahogy írod figyelembe kell venni amiket írtál.
Ha nem találsz megfelelő diódát legfeljebb 2 mikrórelét kell betenni. Azon nincs elvileg szivárgás.

De most is azt gondolom, hogy egyszerűbb egy négyvezetékes cellával megépíteni a mérleget.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Málna a méhesben
HozzászólásElküldve: 2016.02.07. 17:50 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.07.22. 13:48
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Szolnok
Igen, a problémát csak az jelenti hogy a cellára csatlakozó áramkör ne vigyen be hibát a mérésbe. Ehhez kell még egy kis méricskélés, tervezgetés. Induktív, kapacitív, vagy jó a diódás csatolás? Legegyszerűbb a diódás, de minden diódának van szivárgó árama, erős hőfok függéssel. Az a kérdés hogy ez elhanyagolható-e az adott kapcsolásnál. A legtutibb az lenne ha a mérő elektronikán találnánk egy ébresztő csatlakozást.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Málna a méhesben
HozzászólásElküldve: 2016.02.07. 17:25 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Én megmérném hány mV-ot ad le a cella 100 kg-nál és akkora "impulzust" kell a cella kimenetre adni. Majd kiolvasni az értéket.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Málna a méhesben
HozzászólásElküldve: 2016.02.07. 17:16 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.07.22. 13:48
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Szolnok
Én nem használom majd ki az infrát, hanem behuzalozva egy ESP8266 fogja indítani és kiolvasni a mérést és wifi-n továbbítani az adatokat a központi egységnek bizonyos időközönként. Azt tervezem hogy három mérleg küld adatokat egy központnak, ami továbbítja a szerverre, felhőbe. Az indítást kell még nagyon jól megtervezni, hogy ne vigyen be sok hibát a mérésbe. A kézi indításnál egyébként fontos a gyors változás és szerintem 5 - 10 kiló változás is kell, hiszen ilyenkor nem mér a készülék, csak egy impulzust figyel, valószínűleg. Ha kis súly van rajta mérésnél, azt hisz hogy nulla eltolódás van, és a kis súlyra nulláz.
Ezért a kiskutyát is kézbe véve kell megméni. :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Málna a méhesben
HozzászólásElküldve: 2016.02.07. 12:38 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.18. 08:53
Hozzászólások: 267
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Én ezzel az infrás mérleggel kisérletezgetek egy hónapja. raspberry + infrás szobamérleg.
Minden szépen működne csak nem tudja felébreszteni a mérleget a raspberry. Ugyanis mérés után stand-by állapotban lépik mig nyomás nem érzékel és nem a gyarapodásra fog feléledni , hanem egy nagyobb nyomásra amit csak kézzel tudsz rá hatni. Vagyis itt már megdölt a távmérleg fogalma. Jó a project felépítése mert neten keresztül elküldi egy Google táblázatba a mért adatot csak épp a valamivel nyomogani kéne.Probáltam hogy 1l vizet raktam rá és szépen csurgattam rá még egy literrel akkor sem ébredt fel , sőt akkor volt hogy 0-zta magát.

_________________
Dadant Blatt+1/2 hízlalt méztér


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Málna a méhesben
HozzászólásElküldve: 2016.02.07. 10:17 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.07.22. 13:48
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Szolnok
rotarywings írta:
A méréseket hogyan indítottad? Mindig meg kellett mozdítanod a vasat a mérlegen hogy bekapcsoljon?

Nem mozdítok a vason, csak egy kis plussz nyomást gyakorolok rá. Az viszont biztosan nem egyforma, mert van mikor nehezebben indul, nagyobb erő kell.
A mérleg paneljén van egy "CAL" feliratú forrszem páros, amibe vezeték volt forrasztva és gyárilag levágva, ebből azt gondolom, hogy gyárilag digitálisan van valamilyen szintű kalibráció. Én tavaly 3 ilyen mérleggel mértem egyszerre úgy, hogy minden átalakítás nélkül csak betettem a mérleget a kaptár alá. (Külön infrás kijelzője van.) Egészen jól használható volt. Sokkal jobb mint a régi vezetékes "bolti" kaptármérleg ami fél-egy kilót is ugrált. Az idén távmérlegként szeretném ezeket beüzemelni. Az hogy több mérleg mér egyszerre, kompenzálhatja a kisebb bizonytalanságokat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Málna a méhesben
HozzászólásElküldve: 2016.02.07. 08:33 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.02.09. 19:13
Hozzászólások: 392
Régóta szemezek ezekkel kis okosságokkal..

http://signalquest.com/download/Tilt%20and%20Vibration%20Sensor%20SQ-SEN-200.pdf


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Málna a méhesben
HozzászólásElküldve: 2016.02.07. 08:27 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Ez a Betternetes. Kamerád is van hozzá?

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Málna a méhesben
HozzászólásElküldve: 2016.02.07. 08:18 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.05.08. 10:59
Hozzászólások: 501
Tartózkodási hely: Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye
Amit én használok rendszert annak ilyen a vezeték nélküli dőlésérzékelője. (hátha segít valamiben) 3V-os cr2032 elem van benne:
Csatolmány:
1.PNG


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Málna a méhesben
HozzászólásElküldve: 2016.02.07. 08:07 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.02.09. 19:13
Hozzászólások: 392
Csalánosi írta:
rotarywings írta:
Nem tapasztaltam .... Te mérlegedben használsz kompenzációt vagy az olyan celláknak nem kell?


Mértem, olyan 10 dkg volt a változás és ezt kompenzáltam szoftveresen. De ezt valójában már nem is igazán szükséges.
Nekem nem jött be a fürdőszobai méregcella, 1 kg eltérést mértem hőmérséklet változásra igaz nem a saját paneljét használtam az lehet kompenzált volna valamennyit.



Sajnos ezekről a kínai cellákról ami a mérlegekben van nem tudok beszerezni adat lapot ami mutatná a hőfüggést és a cellák karakterisztikáját. Picit tartok attól hogy esetleg nem lineáris az alakváltozásra a cellák ellenállás változása, így esetleg ezért adhatnak a fürdőszoba mérlegek pontatlanabb mérési eredményeket mert nem egyformán terhelődnek a cellák. Mivel a kaptár nincs mozgatva nem igazán fogja a mérést zavarni ez a pontatlanság. Ezért csak a hőfüggést tartom problémásnak lehet hogy a héten fogok is egy mérést csinálni igaz csak a lakásban. Lehűtöm a mérleget fagyasztóban aztán szépen megnézem hogyan mászik amíg eléri a szoba hőmérsékletet. Feltéve ha talállok win7 alá hiperterminált minden ami jó kiszedik a windows-ból........


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Málna a méhesben
HozzászólásElküldve: 2016.02.07. 07:59 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.02.09. 19:13
Hozzászólások: 392
feketez írta:
Sziasztok!
Fogtam a fürdőszoba mérlegem és kitettem az udvarra. Tettem rá 42kg vasat. Amikor eszembe jutott mértem vele egyet és felírtam egy Google táblázatba a hőmérséklettel együtt. Az eddigi nagyon kevés adat alapján az látszik, hogy 0,2kg sávon belül változik a mért érték ami viszont nincs összefüggésben a hőmérséklettel. Itt a táblázat:
https://drive.google.com/open?id=1sfxQ9HvFuwL0GwlHENHjeJ8YuuwsA0N06zLFlw_2qFU
Ha megérkezik a wifi modulom, átállítom automatára és küldöm a felhőbe az adatokat. Csak le ne szakadjon az ég. :)


Szia!

A méréseket hogyan indítottad? Mindig meg kellett mozdítanod a vasat a mérlegen hogy bekapcsoljon?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Málna a méhesben
HozzászólásElküldve: 2016.02.07. 07:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
rotarywings írta:
Nem tapasztaltam .... Te mérlegedben használsz kompenzációt vagy az olyan celláknak nem kell?


Mértem, olyan 10 dkg volt a változás és ezt kompenzáltam szoftveresen. De ezt valójában már nem is igazán szükséges.
Nekem nem jött be a fürdőszobai méregcella, 1 kg eltérést mértem hőmérséklet változásra igaz nem a saját paneljét használtam az lehet kompenzált volna valamennyit.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Málna a méhesben
HozzászólásElküldve: 2016.02.06. 23:45 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.07.22. 13:48
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Szolnok
Sziasztok!
Fogtam a fürdőszoba mérlegem és kitettem az udvarra. Tettem rá 42kg vasat. Amikor eszembe jutott mértem vele egyet és felírtam egy Google táblázatba a hőmérséklettel együtt. Az eddigi nagyon kevés adat alapján az látszik, hogy 0,2kg sávon belül változik a mért érték ami viszont nincs összefüggésben a hőmérséklettel. Itt a táblázat:
https://drive.google.com/open?id=1sfxQ9HvFuwL0GwlHENHjeJ8YuuwsA0N06zLFlw_2qFU
Ha megérkezik a wifi modulom, átállítom automatára és küldöm a felhőbe az adatokat. Csak le ne szakadjon az ég. :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Málna a méhesben
HozzászólásElküldve: 2016.02.06. 22:10 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.02.09. 19:13
Hozzászólások: 392
Nem tapasztaltam .... Te mérlegedben használsz kompenzációt vagy az olyan celláknak nem kell?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Málna a méhesben
HozzászólásElküldve: 2016.02.06. 22:05 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Idézet:
A celláknak nagyon komoly hőfüggésük van mindenképpen kompenzálni kell.


Mérted már?

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Málna a méhesben
HozzászólásElküldve: 2016.02.06. 21:04 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.02.09. 19:13
Hozzászólások: 392
Nem tudom segít-e valami, én így keltettem életre c-ben pic-el. Az elején szükséges az inicializálás van vmi példa progi is az datlap végén asm-ben és c-ben is

Kód:
#include<16F877.h>
#device adc=10



#fuses xt,nowdt,noprotect,noput,nolvp,debug //Fuses
#use delay(clock=20000000)
//#use rs232(baud=9600,parity=N, xmit=PIN_C6,rcv=PIN_C7,bits=8)

#define led PIN_D1
#define addo PIN_D2
#define adsk PIN_D3

void main()
{
unsigned long long Count,count1;
unsigned char i;
unsigned int8 A_1,A_2,A_3;

output_high(adsk);
delay_us(200);

   while(1)
      {
   output_high(adsk);
   delay_us(200);
     output_high(addo);           
     output_low(adsk);   
     Count=0;
     while(input(addo));

     for (i=0;i<24;i++)
      {
         output_high(adsk);
       Count=Count<<1;
      //delay_us(1);
       output_low(adsk);
       if(input(addo)) Count++;
        }
        output_high(adsk);
        Count=Count^0x800000; 
        output_low(adsk);
      A_1=MAKE8(Count, 0);
      A_2=MAKE8(Count, 1);
      A_3=MAKE8(Count, 2);
      A_2=(A_2 & 0b11111000);
      Count= MAKE16(A_3, A_2);
      count=count-31136;
      count=count/8;
   }
}


A celláknak nagyon komoly hőfüggésük van mindenképpen kompenzálni kell.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Málna a méhesben
HozzászólásElküldve: 2016.02.06. 20:56 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2016.01.14. 09:08
Hozzászólások: 29
Tartózkodási hely: Budapest
Rotarywings: A hx711 valóban érdekel mert van belőle pár, ráadásul ahhoz tényleg semmi infóm sincs. A kód is és a cellák minősége. Cellát rendelt már valaki Kínából? Cellát még nem szereztem. Kalibrálási tapasztalatok? szenzitivitás. jöhet minden.. :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Málna a méhesben
HozzászólásElküldve: 2016.02.06. 19:57 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.02.09. 19:13
Hozzászólások: 392
RPIFun írta:
rotarywings: Kibújt a szög a zsákból. Ha holnap kirakom a mérlegcella bekötési rajzát mondjuk hx711-en és a pyton scriptet a gyűjtésről akkor annak örülsz, mégha meg is jegyeznéd itt nyilvánosan hogy gagyi mert a tizedes meg a többiek. De ha megkérlek hogy esetleg DS18B20-re van e egy lib-ed amit felhasználnánk itt többen akkor azt nem tennéd, mert ha már lehúzol vele pár havert, akkor is megérte lefejleszteni és megtartani magadnak?
Ez nem biztos hogy a te projekted lesz, ebben egyetértek.


Szívesen megosztom ha kell a ds18B20 1wire protokol amit használok szeretnéd? Apumnak anno építettem egy keltető jó cucc itt szerettem meg az egyvezetékes rendszereket (+gnd). Gondolhatod hogy a haverokat mennyire lehúzom majd remélem jól be rúgatnak majd :re Nem érdekel a hx 711 mert azt is használtam már annak is van forrás állományom szeretnél kód részletet? A projektel mondom nincs bajom nem történt még ilyen de a stílusod irritál és az elektronikában eltöltött éveim során az ilyen emberek mögött valós tartalom nem szokott állni, de ezek lehet hogy csak előítéletek részemről.... Nem érdekel a pyton mert nem szeretem a kígyókat:)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Málna a méhesben
HozzászólásElküldve: 2016.02.06. 19:44 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2016.01.14. 09:08
Hozzászólások: 29
Tartózkodási hely: Budapest
rotarywings: Kibújt a szög a zsákból. Ha holnap kirakom a mérlegcella bekötési rajzát mondjuk hx711-en és a pyton scriptet a gyűjtésről akkor annak örülsz, mégha meg is jegyeznéd itt nyilvánosan hogy gagyi mert a tizedes meg a többiek. De ha megkérlek hogy esetleg DS18B20-re van e egy lib-ed amit felhasználnánk itt többen akkor azt nem tennéd, mert ha már lehúzol vele pár havert, akkor is megérte lefejleszteni és megtartani magadnak?
Ez nem biztos hogy a te projekted lesz, ebben egyetértek.
Idézet:
Rakhatok ide kód részleteket de minek?
Látod mennyi segítőkész ember, hasonlóan hozzád, még én is tennék javaslatot, típusra, kivételkezelésre etc....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Málna a méhesben
HozzászólásElküldve: 2016.02.06. 19:12 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Még két dolog. Egyik:a páratartalom mezőnél az előbb az INT-et nem javítottam DECIMAL-ra, csak bemásoltam. A másik: én a connectionstringből első ránézésre hiányolom első paraméterként az adatkapcsolót, pl:MySQL Provider, vagy SQLOLEDB. Lehet, hogy itt nem kell, csak jelzem, hogy C#-ban szükséges.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Málna a méhesben
HozzászólásElküldve: 2016.02.06. 18:50 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Szia Cerena!

cerana írta:
Itt úgy látom: DECIMAL(size,d) "Előjeles tömörítetlen lebegőpontos szám. A size az ábrázolási hosszúság, A d a tizedes jegyek száma. Mindkét érték megadása kötelező. Pontossága 53 tizedes jegy.
Tehát:pl. homerseklet DECIMAL(6,1), illetve paratartalom INT(6,1), Esetleg a 6 helyett 1 vagy 8, mert 8 bites adatok, a nagyság pedig mintaha Byt lenne.


Jól írtad DECIMAL(6,1) 6 karakteren jeleníti meg ( ábrázolási hosszúság) és 1 tizedes mélységig.
Az INT(6,1) nincs értelme mert az INT egész szám, nincs tizedes.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Málna a méhesben
HozzászólásElküldve: 2016.02.06. 18:45 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.02.09. 19:13
Hozzászólások: 392
RPIFun írta:
rotarywings:
Idézet:
mielőtt publikálsz vehetnéd a fáradtságot

Nem vitatom el a hozzáértésed, mert amint itt is írták a többiek, neked is megy az elmélet. (C-ben, vagy miaz, én nem értek hozzá, max kérdezek)
Miután publikálsz, beszélgetünk, addig köpködsz.
Mindenki hozzáteszi, vagy én hozzáteszem és a többi várja. Van dht22-es szenzorod és egy ssh, fix ip, ahová bemászva megírom neked a dht22 lebegőpontos verziót? Ja bocs, akkor hogyan is szeretnél hozzátenni? Mit is?
Mi is van ezekkel a pic-es c lib-ekkel? hogyhogy nincs még kint egy header sem? Vagy eladó lesz a tied leforgatva?
Igazán megoszthatnál valamit rotarywings!!!!
Produktivitásról pedig néhány sor olvasnivaló azoknak akiknek drága a flottázás.:
https://freeswitch.org/confluence/displ ... spberry+Pi


Nem kívánok hozzátenni munkádhoz semmit nincs is elvárásom feléd nem kell bizonyítanod és legközelebb kérlek ne sorold fel mennyi mindenhez értesz mert az sem érdekel. Sőt bizonyítani sem szeretnék neked mert te hencegsz a szaktudásoddal. Leírtam hogyan készítem a mérleget. Nagyából azt is hogy mit fog tudni ha magamnak készül vagy pár havernak már az is megérte. Ha a most piacon lévő feléért árulnám már megérné, de ha egy méh családot kapok érte akkor is megéri.... Még egyszer leírom hogy nagyszerű találmány a málna de számomra nem méhesbe való. Előrébb leszel ha beszúrok neked kód részleteket hol tartok? Vagy leírom, hogy DS18B20 1wire szenzorral mérem a hőmérsékletet és quectel M72 GSM modul lesz benne vagy még fogalmam sincs melyik PIC lesz, éppen 16F877-re írom mert éppen ez volt az asztalomon. Ezeket már leírtam. Vagy mit publikáljak még? Rakhatok ide kód részleteket de minek? De tényleg nekem személy szerint nem jön be ez a stílus a szándék tetszik ahogy elindítottad és hde ahogy le kommunikálod az nem! Így mint írtam szerencsére nem muszáj veled dolgoznom egy projekten sem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Málna a méhesben
HozzászólásElküldve: 2016.02.06. 18:26 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.02.09. 19:13
Hozzászólások: 392
Idézet:
Nekem kicsit ez úgy jött le mintha savanyú lenne a szőlő ha esetleg összejön a málna project.


Szerintem nem jól jött le nekem oly mindegy, hogy összejön vagy nem.
Örülök ennek a projektnek mert vannak jó ötletek és nekem is beindította a fantáziámat és figyelemmel fogom kísérni ígérem nem fogom kritizálni vagy egyéb más módon akadályozni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Málna a méhesben
HozzászólásElküldve: 2016.02.06. 18:01 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Itt úgy látom: DECIMAL(size,d) "Előjeles tömörítetlen lebegőpontos szám. A size az ábrázolási hosszúság, A d a tizedes jegyek száma. Mindkét érték megadása kötelező. Pontossága 53 tizedes jegy.
Tehát:pl. homerseklet DECIMAL(6,1), illetve paratartalom INT(6,1), Esetleg a 6 helyett 1 vagy 8, mert 8 bites adatok, a nagyság pedig mintaha Byt lenne.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Málna a méhesben
HozzászólásElküldve: 2016.02.06. 17:55 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Együtt írtunk. Szerintem egyszerűen decimal az int helyett:
homerseklet INT(6),
paratartalom INT(6),
A decimal MYSQL jelölését nem ismerem, szerintem DECIMAL, majd utánanézek.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Málna a méhesben
HozzászólásElküldve: 2016.02.06. 17:53 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Még csak annyit, hogy szerintem nemcsak a hőmérsékletnél, hanem a páratartalomnál is célszerűbb lenne a decimal, mert az integral típus nem azonos az integerrel. Tekintettel arra, hogy a kivétel kezelést megoldottad, így még a futásidejű hiba sem figyelmeztet arra, hogy az adatbázis nem tudja fogadni az eltérő típusú adatot. Úgy látom, hogy integral a MYSQL-ben sincs. Mi fogja konvertálni az integrált vagy a decimált ? C#-ban nem működne, mert nincs automatikus típuskonverzió, azt le kell kódolni. Vagy teljesen rosszul látom a dolgot?

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Málna a méhesben
HozzászólásElküldve: 2016.02.06. 17:44 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2016.01.14. 09:08
Hozzászólások: 29
Tartózkodási hely: Budapest
cerana:
Idézet:
nem lenne jobb a decimal

Várom a javaslatot a táblára.
Egyéb? Típus ellenőrzés esetleg az insert előtt a py scriptben ami hirtelen eszembe jut?
pff. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Málna a méhesben
HozzászólásElküldve: 2016.02.06. 16:21 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
RPI!
Isten ments, hogy kötekedjek! Az én tudásom ebben a témakörben nagyon szegényes. Amit belinkeltél ott ez van:
Idézet:
Data format: 8bit integral RH data + 8bit decimal RH data + 8bit integral T data + 8bit decimal T data + 8bit check sum. If the data transmission is right, the check-sum should be the last 8bit of
"8bit integral RH data + 8bit decimal RH data + 8bit integral T data + 8bit decimal T data".


Csak emiatt kérdezném, és szigorúan csak kérdezem, hogy az Int helyett nem lenne jobb a decimal a hőmérsékletnél?

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Málna a méhesben
HozzászólásElküldve: 2016.02.06. 14:19 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2016.01.14. 09:08
Hozzászólások: 29
Tartózkodási hely: Budapest
ha8rd:
Idézet:
kell bekábelezni külön

Én is szemeztem a dologgal, ami necces, hogy a tápot mindenképp el kell vinned oda ahol az adó van.
De annak örülök hogy te legalább megoldásközpontú vagy.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Málna a méhesben
HozzászólásElküldve: 2016.02.06. 14:11 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2016.01.14. 09:08
Hozzászólások: 29
Tartózkodási hely: Budapest
rotarywings:
Idézet:
mielőtt publikálsz vehetnéd a fáradtságot

Nem vitatom el a hozzáértésed, mert amint itt is írták a többiek, neked is megy az elmélet. (C-ben, vagy miaz, én nem értek hozzá, max kérdezek)
Miután publikálsz, beszélgetünk, addig köpködsz.
Mindenki hozzáteszi, vagy én hozzáteszem és a többi várja. Van dht22-es szenzorod és egy ssh, fix ip, ahová bemászva megírom neked a dht22 lebegőpontos verziót? Ja bocs, akkor hogyan is szeretnél hozzátenni? Mit is?
Mi is van ezekkel a pic-es c lib-ekkel? hogyhogy nincs még kint egy header sem? Vagy eladó lesz a tied leforgatva?
Igazán megoszthatnál valamit rotarywings!!!!
Produktivitásról pedig néhány sor olvasnivaló azoknak akiknek drága a flottázás.:
https://freeswitch.org/confluence/displ ... spberry+Pi


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Málna a méhesben
HozzászólásElküldve: 2016.02.06. 13:37 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.10.30. 18:49
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Személy szerint értékelem RPIFun korábbi hozzászólását a témához, meg is mozdult az "állóvíz".
Nem várhatja el senki sem, hogy egy profi kód kerüljön ki azonnal.
Ez egy közösség ahol készül egy project amihez mindenki hozzáteheti azt amit tud, vagy amit szeretne közkinccsé tenni.
Erre bárki építkezhet tovább ha van jó ötlete, de erre kötelezni "Szépen készítsd el a terméket lesz rá igény "azért kicsit erős.
Nekem kicsit ez úgy jött le mintha savanyú lenne a szőlő ha esetleg összejön a málna project.
Biztosan nem örül mindenki a megvalósításnak, de ha a többségnek hasznára tud válni ez az egész akkor már is megérte.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Málna a méhesben
HozzászólásElküldve: 2016.02.06. 13:00 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.02.09. 19:13
Hozzászólások: 392
cerana írta:
RPIFun írta:
SQL:
[code]

homerseklet INT(6),
paratartalom INT(6),

RPI!
Én csak eddig jutottam. Miért egész értéket adsz a hőmérsékletnek és páratartalomnak? A szenzor kerekített értéket, vagy felszorzott értékeket visz a rendszerbe?


Szerintem is jogos a felvetés kedves "RPIFun" mielőtt publikálsz vehetnéd a fáradtságot és gondold végig amit közölni szeretnél... Ugye nem gondolod azt komolyan hogy nem szükséges egy hő kompenzálásnál a tized fokos hőmérséklet mérése????

Azért ez a projekt szerintem jóval komolyabb annál mint hogy ilyen apróságokon elbukjon.

Azt sem értem hogy elkezdtél egy szakmai fórumon egy jó ötletet megvalósítani akkor miért nem azt viszed tovább miért osztod az életmód tanácsaidat????

Szépen készítsd el a terméket lesz rá igény én is ezt teszem csak nem pi-vel hanem pic-el.
Vettek már többen málnát, készíts egy forrás állományt ami működik tedd fel ide letölthető állapotban aztán ennyi aki szeretné letölti használja bütyköl vele aki nem ért hozzá megveszi olyantól aki megcsinálja neki. Szerintem ennyi és kész.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Málna a méhesben
HozzászólásElküldve: 2016.02.06. 12:25 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.18. 08:53
Hozzászólások: 267
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Van egy uj ötlet a raspberryhez, 433Mhz modullal kapcsolatban. Hömérséklet és egyébb adatátvitelhez. Nem kell bekábelezni külön a kaptárakat hanem egy 433Mhz adövevő teszi a dolgát.
A mérleg adatait is tudná fogadni .


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Dadant Blatt+1/2 hízlalt méztér


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Málna a méhesben
HozzászólásElküldve: 2016.02.06. 11:44 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2016.01.14. 09:08
Hozzászólások: 29
Tartózkodási hely: Budapest
cerana:
Idézet:
Miért egész értéket adsz

DHT22-nél lenne értelme.
:taps
http://www.micropik.com/PDF/dht11.pdf
Parameters Conditions Minimum Typical Maximum
Humidity
Resolution 1%RH 1%RH 1%RH
8 Bit
Repeatability ±1%RH
Accuracy 25℃ ±4%RH
0-50℃ ±5%RH
Interchangeability Fully Interchangeable
Measurement
Range
0℃ 30%RH 90%RH
25℃ 20%RH 90%RH
50℃ 20%RH 80%RH
Response Time
(Seconds)
1/e(63%)25℃,
1m/s Air
6 S 10 S 15 S
Hysteresis ±1%RH
Long-Term
Stability
Typical ±1%RH/year
Temperature
Resolution 1℃ 1℃ 1℃
8 Bit 8 Bit 8 Bit
Repeatability ±1℃
Accuracy ±1℃ ±2℃
Measurement
Range
0℃ 50℃
Response Time
(Seconds)
1/e(63%) 6 S 30 S


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Málna a méhesben
HozzászólásElküldve: 2016.02.06. 09:42 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
RPIFun írta:
SQL:
[code]

homerseklet INT(6),
paratartalom INT(6),

RPI!
Én csak eddig jutottam. Miért egész értéket adsz a hőmérsékletnek és páratartalomnak? A szenzor kerekített értéket, vagy felszorzott értékeket visz a rendszerbe?

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Málna a méhesben
HozzászólásElküldve: 2016.02.06. 08:22 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2016.01.14. 09:08
Hozzászólások: 29
Tartózkodási hely: Budapest
Atis
Idézet:
csendben jegyzem meg, hogy az előfizetésem nekem is 5 Ft/perc és 5Ft/SMS.

muti már pls azt a linket ahol szummaszum 1100 Ft/hó-ra jön ki neked az a flotta havonta és több mint 100 perc van benne 30 napra + 100 MB? Mert a nyakam rá hogy kábítassz.

Meddig jutott a topic?
-Aki felvetette az ötletet az kioktató, és pökhendi.
-Aki nem ért hozzá, az megmagyarázza hogy neki 1100 Ft / hó alatt van flottája meseországban több mint havi 100perc és 100 mb.
-Van egy sor kód ami felhasználható a gyakorlatban? Csak amit a pökhendi bekopizott.

Egy dologban viszont kiegyezek veletek: Nem írok pénzzel, költségcsökkentéssel kapcsolatos dolgot ide többet, csak kódot.
Jó olvasgatást a flottásoknak;)
http://kiszamolo.hu/tag/legolcsobb-voip/
http://kiszamolo.hu/hivj-mobilt-12-fori ... ercenkent/

PS: Igaz, a nyerészkedőknek nem írtam vissza.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Málna a méhesben
HozzászólásElküldve: 2016.02.06. 08:12 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
"Semmi más nem érdekelt csak hogy segítsek, és fejlesszünk valamit, többen megkerestek, de senki nem dobta fel azt a verziót, hogy ami már kész van az mehet ki publik-ba, mint inkább fejlesszem le és majd később eldöntjük ki kaphatja meg, hogy húzzuk le a többit."

Ahhoz a fent említett verzió feldobáshoz nem is jutottunk el mert még válaszra se méltattál, amikor jeleztem h én benne vagyok a projektbe. Ekkor nem esett szó h én akarok hasznot húzni belőle vagy nem. De lehet h te egy hello-ból is el tudod dönteni ezt....
Igazából én ezzel lezártam. Én örülök minden ilyen kezdeményezésnek és minden építő jellegű hozzászólásnak.

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Málna a méhesben
HozzászólásElküldve: 2016.02.06. 07:31 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2016.01.14. 09:08
Hozzászólások: 29
Tartózkodási hely: Budapest
Re ismét,
Biztosan ökölben van már a kezetek, mert ismét itt vagyok.
1: nem érdekel a pénzetek, mert nekem sajnos eddigi tapasztalatom szerint még nem sikerült jó üzletet kötnöm magyarokkal.
Amikor Európai emberrel boltolok, akkor az első eredmények után van pozitív visszajelzés, ez itthon nincs. Ha most ide feltölteném a kész image-et, akkor is lenne aki letöltené és megmondaná hogy ő nem így csinálná. Sőt, ma megkockáztatom és felteszek egy kis kódot is, amit megköpködhedhettek.
De előtte pár szó arról hogy mit reagáltatok: Európában csak a drága nemzetünk olyan birka hogy "előfizetéses/flottás" rendszert használ. Saját tapasztalatom(és rávettem pár barátom, akik hasonlóképpen jártak), hogy amikor megszabadultam az előfizetéstől, akkor a szolgáltató az utolsó hónapot kétszer számlázta ki. Egy éve használtam callback-et és egy percet sem beszéltem gsm-en, ezalatt előfizus voltam és ez lebeszélhető volt, amit le sem beszéltem mégis a havidíjam fölé számlázott a szolgáltató. Mirefel? Mikor megkérdeztem tőle, mondja hogy (már nem tudom pontosan azt hiszem) egy ezresért lerészletezi egy számlán.(itt eldurrant az agyam és kiléptem). Fizesd a flottát, egészségedre, én csak annyit javasoltam hogy ha lehet maradj a legolcsóbbnál, hiszen jobban jársz.
http://progx.ch/home-voip-prixbetamax-3-1-1.html itt ha szétnézel és összehasonlítod a flottáddal akkor levonhatod a következtetést, hogy mit lehet ellopni a tőled.

Mégegy negatívum amit nehéz lesz elvitatni: Más nemzetekkel ellentétben a hazafiasság nem az összetartásról közös munkáról szól mint inkább a felelősség elhárításáról: Bűnös a cigány mert lop, igaz hogy a te kaptárad sem ő lopta el, mert fél a csípéstől, hanem egy másik magyar méhész. Nehéz ezt bevallani de igaz. Tudjátok hogy köztetek járnak a tolvajok, mert aki ide meri írni hogyan lehet kijátszani egy védelmi rendszert azt nagyon csúnyán lehurrogjátok. Szóval kend rá a nyomorod az eu-ra kínára, vagy egy kisebbségre, és máris oda a felelősség.

Fix ip: veszel fix ip-t és valahogy eljuttatod a raspberry-ig, ezzel bárhonnan eléred, ok. Jön a tolvaj levágja a tápot és viszi anélkül hogy észrevennéd.
Dinamikus ip + fix ip-s vps. kb ugyanannyiba kerül minta fenti , csak itt van egy másik gép a felhőben egy adatparkban, ahová életjelet küld a pi, és egyúttal leteszi oda az aktuális ip címét is, ahonnan tudod hol éred el + ha nincs életjel akkor a vps is fel tud hívni hogy nincs életjel. Ezt nem lehet ellopni és tuti hogy szól ha levágták a rendszered.

Semmi más nem érdekelt csak hogy segítsek, és fejlesszünk valamit, többen megkerestek, de senki nem dobta fel azt a verziót, hogy ami már kész van az mehet ki publik-ba, mint inkább fejlesszem le és majd később eldöntjük ki kaphatja meg, hogy húzzuk le a többit.

Adatbázist kell létrehozni ahhoz hogy a mérleg kompenzálást tudd biztosan használni, mert ha nem sikerül egy mintavétel, akkor 0 C hőmérséklettel fogsz kompenzálni, ha van adatbázis akkor viszont az utolsó releváns adattal(pl 20 perccel régebbivel).

És most következzék a köpködnivalótok, amire magatokból kiindulva már anyagi hasznot várnátok(elnézést a kisebbségtől aki tényleg nem beszélt a pénzről):
;---------sql parancssorban elkészíted az adatbázist és a táblát a hő/pára szenzorhoz----------------
SQL:
Kód:
create database sensors;
use sensors;
CREATE TABLE DHT11 (
id INT(6) UNSIGNED AUTO_INCREMENT PRIMARY KEY,
homerseklet INT(6),
paratartalom INT(6),
reg_date TIMESTAMP
);

;------------------------

----------------------létrehozol egy py kiterjesztésű fájlt: ins_temp_hum.py néven--------
Kód:
#!/usr/bin/python

import MySQLdb
import RPi.GPIO as GPIO
import dht11

#  GPIO pin alap konf
GPIO.setwarnings(False)
GPIO.setmode(GPIO.BCM) # itt valasztod ki hogy milyen szamozas alapjan hivatkozol a pin re.
GPIO.cleanup()
#4 -es szamu pin-re dugtad a szenzort
instance = dht11.DHT11(pin = 4)
result = instance.read()

# a fuggveny megnyitja az adatbazis kapcsolatot
db = MySQLdb.connect("localhost","malnadbfelhasznalo","malnadbjelszo","sensors" )
cursor = db.cursor()

# adatbazisba irasa parancs a gpio result ertekenek, amit a gpio-bol nyersz.
sql = "INSERT INTO DHT11(homerseklet, \
       paratartalom ) \
       VALUES ( '%d', '%d' )" % \
       ( result.temperature, result.humidity )
try:
   # futtatod a lekerdezest, beirsz a tablaba ha sikerul kisajatitanod(commit-olas)
   cursor.execute(sql)
   db.commit()
except:
   # vissza az egesz muvelet, ha megsem fersz hozza a tablahoz, mert mas processz befoglalta
   db.rollback()

# lezarod az adatbazissal a kapcsolatod
db.close()
#

----------------------létrehozol egy py kiterjesztésű fájlt: ins_temp_hum.py néven--------vege//

időzített folyamat, ebben a példában percenként lefuttatjuk a fenti hő/pára gyűjtő szkriptet:
parancssorból:
Kód:
crontab -e

majd beszúrsz egy sort a fájba:
Kód:
* * * * * python /home/malnapc/dht11/ins_temp_hum.py


mentessz és kilépsz.


Kérdezz bátran, ha más érdekel és nekem kész van bekopizom ide, INGYEN mert mégegyszer: van ebben az országban elég nyerész vállalkozó.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Málna a méhesben
HozzászólásElküldve: 2016.02.02. 12:41 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Halad a dolog, most csináljuk és teszteljük a kaptárakba rakható riogató paneljét. Igazán egyszerű lesz reményeim szerint stabilan fog működni.

A mérleges része is alakul a mérlegcella már megvan. Egy kis fémmunka és marás hiányzik hozzá.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Málna a méhesben
HozzászólásElküldve: 2016.02.02. 10:42 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
No akkor te azért ismered is "némileg" meg értesz is hozzá.
Azt mondod a méhesben nem használod. Miért?
Vagy ott nem használsz semmit ilyesmikre ami itt felmerült, vagy mást használsz? Akkor miért azt?
Hátha ebből is okulhatunk.
Bár én biztos hogy max vevője leszek a cuccnak, ha félre téve a beszólogatásokat végre megindul és esetleg ki is alakul valami közös. ;)

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Málna a méhesben
HozzászólásElküldve: 2016.02.02. 06:22 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.12.08. 10:09
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Pest megye
Leginkább automatizálásra, monitoringra, illetve adott célra (pl. VPN szerver) használom, de nem a méhesben. Ha nem elegendő a shell szkriptelés, akkor perl-t, vagy python-t használok.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Málna a méhesben
HozzászólásElküldve: 2016.02.01. 20:59 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Ha routered van és eléred akkor megnézheted milyen IP-vel lépett fel.

Legtöbben Python-t és C-t használnak.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Málna a méhesben
HozzászólásElküldve: 2016.01.31. 16:19 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1146
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
Csalánosi, zombee:

Mára elmúlt a dolog. Úgy sejtem, hogy a mivel most már monitor nélkül használom, nem indul el a CGI. Azért is gyanús a dolog, mert a grafikus felület jobb felső sarkában mindig a DHCP által kiosztott címet láttam. Majd ha lesz érkezésem, vissza rakom rá a monitort kísérletezek egy kicsit. Amúgy marha jó kis jószágnak tűnik.
Ti miben szoktatok programozni rajta?

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Málna a méhesben
HozzászólásElküldve: 2016.01.31. 11:55 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.02.09. 19:13
Hozzászólások: 392
:taps :D :D :D :taps


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Málna a méhesben
HozzászólásElküldve: 2016.01.31. 10:10 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.01.30. 13:07
Hozzászólások: 161
Tartózkodási hely: Tiszaföldvár
Sziasztok,szép napot kívánok Mindenkinek
Mivel elektronikával foglalkoztok azért tessék vigyázni nehogy baj legyen,mint a következő videóban.
https://www.facebook.com/16444872858401 ... 858258884/

_________________
***Hiszek a napban – akkor is, ha nem süt; Hiszek a szeretetben – akkor is, ha nem mutatkozik meg; Hiszek Istenben – akkor is, ha nem szól.***


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Málna a méhesben
HozzászólásElküldve: 2016.01.31. 10:04 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.12.08. 10:09
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Pest megye
Állítsd le a dhcp kliens szolgáltatást:
sudo /usr/sbin/update-rc.d dhcpcd stop

Töröld a foglalásokat:
sudo rm /var/lib/dhcp/*

Tiltsd le a szolgáltatást, hogy ne induljon el minden indításkor:
sudo /usr/sbin/update-rc.d dhcpcd disable

Indítsd újra a kütyüdet:
sudo shutdown -r now


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Málna a méhesben
HozzászólásElküldve: 2016.01.31. 08:46 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Atis!

A cat /etc/network/interfaces mit ír ki?

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Málna a méhesben
HozzászólásElküldve: 2016.01.31. 08:24 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
http://pcworld.hu/hardver/mar-10-dollar ... nigep.html

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Málna a méhesben
HozzászólásElküldve: 2016.01.31. 07:24 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.10.14. 12:01
Hozzászólások: 687
Tartózkodási hely: Pécs
Olyan jó itt a hangulat..., jól érzem magam..., mint "maci a málnásban"!


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Málna a méhesben
HozzászólásElküldve: 2016.01.31. 00:12 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1146
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
Az ember elmegy két napra Rasbiant turkálni és mik történnek itt...

Az elég gáz, hogy egyesek magyarként a magyar ócsárolják. Szerintem csak a buta emberek általánosítanak, főleg így. Mert vannak emberek akik széthúznak és vannak akik összetartanak. Azt aki magyart szitokszónak használja, az amúgy ütni kéne még a mentőben is. De minimum moderálni...

RPIFun írta:
1: GSM/SMS technológia amire nemet mondok, mert: 33-40 Ft ma egy SMS.
Én a magyar SIM-em csak arra használom hogy legyen egy számom ami kicsörög, és fizetek mellé havi 500 Ft-ot némi netért.
Az USA-ból vásárolt percdíjam: 5 Ft/perc-ért hívok minden magyar mobilt, és 2 Ft-ért minden magyar vonalast. Cakkli pakkli én félévente kb 7000 Ft-ért 890 percet beszélek magyar mobil irányba. Ezért, drága civakodó mélymagyarjaim rátok bízom mit csináltok. Honvédőként 15 ezerért vesztek málnát, és 40 Ftért használtok magyar GSM-et, és az áfát rábízzátok a felcsúti ramszeszre, vagy usa/kína féláron vásároltok.

Ja magyar málna, amire van jótállás: Csak nem az is postán jön kínából, áhh kizárt:)


Csak csendben jegyzem meg, hogy az előfizetésem nekem is 5 Ft/perc és 5Ft/SMS. És láss csodát: magyar szolgáltató.... (Csak jól kell flottát választani ;) )
Magyar málna: Lehet, hogy jók a kínaiak, de másnapra magyar cég számlájával még ők sem tudnak postázni...

Ezeket csak azért írtam le, mert nem árt helyretenni a dolgokat.

De térjünk a lényegre. Az rpi-t áttettem fix IP-re és érdekes módon akkor is jelentkezik DHCP címért. És meg is kapja. És mindkettőn elérhető. Valahogy le kellene beszélni a DHCP-ről de nem sikerül. Valakinek valami ötlete?

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 197 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 31 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.