Pontos idő: 2024.04.28. 18:01

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 987 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 20  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2010.01.18. 18:46 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.03. 18:42
Hozzászólások: 843
Tartózkodási hely: nógrád
Tűzoltók hiteles megmondhatói lennének (úgy tudom többen is vannak a fórumon) mennyivel "másabb érzés" egy tízszer lefestett égő faház mint egy szigetelt hűtőház vagy csarnok oltása.
Ők a felszabaduló füstről is tanultak bizonyára. Jómagam "csak" annyit tudok, hogy halálos méreg.
Örösi 1968-as kiadású könyvében olvasható (jóval előbb írta): "ha gyártása kiforr, a jövő kaptára".
Létjogosultságát a méhészetben nem bizonyította ez az anyag azóta sem, holott jelen van már azóta jó minőségben is.
Bízom benne, utópisztikusan távoli jövőre gondolt Örösi tanár úr,de sebaj ha ez esetben tévedett.
A fa egy úgynevezett megújuló anyag ill. megújuló eneregia ezt senki sem kérdőjelezheti!!!
Szállítani mindkettőt kell.
Többszázévvel ezelőtti méhészetek (kaptárak) nem hagytak maguk után "lábnyomot"!!!

_________________
Méhek után első a család.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2010.01.18. 18:43 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.11. 19:16
Hozzászólások: 372
Tartózkodási hely: Sz-Sz-B
fuli írta:
Igazából nehezen lehetne felmérni, hogy mennyi kőolajat kell kitermelni egy műanyag kaptár és egy fa kaptár előállításához.(Alapanyag, fakitermelés-munkagépek fogyasztása, szállítás, feldolgozás, etc) Valóban csak a megsemmisítésnél adódik szerintem jelentős különbség, bár a fa égetésénél sem oxigén keletkezik ugyebár és még itt, ha figyelmebe vesszük, hogy egy fa hosszú élete során mennyi oxigént termel és port köt meg máris másként áll a dolog. Egy biztos attól még, hogy fából készítik nem biztos, hogy a környezet kevésbé károsodik.

Szerinted a vágásérett fákkal mit kellene csinálni?
Hagyni hogy szétkorhadjon :D :D :D
Az utolsó mondat még fel is bosszantott!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2010.01.18. 17:59 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.23. 02:43
Hozzászólások: 145
Tartózkodási hely: Zala
Igazából nehezen lehetne felmérni, hogy mennyi kőolajat kell kitermelni egy műanyag kaptár és egy fa kaptár előállításához.(Alapanyag, fakitermelés-munkagépek fogyasztása, szállítás, feldolgozás, etc) Valóban csak a megsemmisítésnél adódik szerintem jelentős különbség, bár a fa égetésénél sem oxigén keletkezik ugyebár és még itt, ha figyelmebe vesszük, hogy egy fa hosszú élete során mennyi oxigént termel és port köt meg máris másként áll a dolog. Egy biztos attól még, hogy fából készítik nem biztos, hogy a környezet kevésbé károsodik.

_________________
fuli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2010.01.18. 17:54 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.03. 18:42
Hozzászólások: 843
Tartózkodási hely: nógrád
Igen a megsemmisítés a nagy kérdés itt. Gyártás talán valamelyest ellenőrzött körülmények közt zajlik.
A fakaptárnál viszont lehet környezettudatosan gyártani otthon.Rengeteg tiszta egyutas raklap, csomagolóláda,kábeldobdonga stb. felhasználható úgy,hogy nem feledkezünk meg arról,hogy élelmiszert termelünk benne (ismerjük anyag eredetét mi volt benne,rajta).
Ez a jelenleg könnyen hozzáférhető szerszámgépekkel akár többszáz családos méhészetben is kivitelezhető.
Nemutolsósorban magamnak keresem a pénzt.

_________________
Méhek után első a család.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2010.01.18. 17:50 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
beekeeper írta:
Fel kellene találni végre a használt PET palackból gyártott kaptárat :-)


:taps

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2010.01.18. 17:43 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.23. 02:43
Hozzászólások: 145
Tartózkodási hely: Zala
Szerintem erre a hozzászólásra írni fognak Neked a vegyészek. Nem akarom lelőni a poént, de meg fogsz lepődni, hogy miből készűlnek a műanyagok. :)

Persze, ettől még lehetnek nagyon hasznosak.[/quote]

Valószínű kőolaj is ott van az alapanyagok között:)Ok és?

_________________
fuli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2010.01.18. 17:05 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.02.16. 23:39
Hozzászólások: 145
Fel kellene találni végre a használt PET palackból gyártott kaptárat :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2010.01.18. 16:59 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.10.22. 11:41
Hozzászólások: 125
Nem kell ahhoz vegyésznek lenni, hogy az ember tudja, hogy a műanyag sem csak úgy odaterem a semmiből. Azon, hogy a fa kaptár előállítása mennyivel környezetrombolóbb mint a műanyagé szerintem nem érdemes vitatkozni. A megsemmisítés már más kérdés. A többi dolog amiket leírtak a többiek, az már inkább lehet vita kérdése.

litterae írta:
Fuli!

Szerintem erre a hozzászólásra írni fognak Neked a vegyészek. Nem akarom lelőni a poént, de meg fogsz lepődni, hogy miből készűlnek a műanyagok. :)

Persze, ettől még lehetnek nagyon hasznosak.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2010.01.18. 16:45 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
fuli írta:
S vajon a fák kivágása során fejszével vágják ki az erdőt? Azért a fatörzsek szállítása is nem semmi gázolajfogyasztással jár. S az olajkitermelés során azért akad némi környezetszennyezés, én csak tudom, még 50 méternyire sem voltak tőlem az olajkutak az előző munkahelyemnél. Mellesleg némi radioaktív sugárzás is van, mivel sokszor sugárzó adalékanyagot adnak a fúrási iszaphoz. Nézz meg egy fúrási pontot és az ott pár hét alatt összehozott furadékot illetve a szennyezett iszapot és bízz a józan eszedben, hogy az nem lesz hatással a környezetünkre! De ha a te fakaptárjaid anyagát fejszével vágják és lóval szállítják a feldolgozás helyszínére, akkor le a kalappal előtted. Persze, ha nádkaptárakkal dolgozol ott már azért más a helyzet, azt elismerem. Mindenesetre fát nem kell kivágni egy műanyag kaptár készítéséhez. Mondjuk talán meg tudsz győzni, ha pontos számításokkal bebizonyítod, hogy több energiába és több környezetszennyezésbe kerül egy műanyag kaptár készítése, mint mondjuk egy fa anyagú kaptáré.

Fuli!

Szerintem erre a hozzászólásra írni fognak Neked a vegyészek. Nem akarom lelőni a poént, de meg fogsz lepődni, hogy miből készűlnek a műanyagok. :)

Persze, ettől még lehetnek nagyon hasznosak.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2010.01.18. 16:05 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.23. 02:43
Hozzászólások: 145
Tartózkodási hely: Zala
+ kevesebb fa, kevesebb oxigéntermelés.(Ha már felszabaduló és fel nem szabaduló dolgokról van szó)

_________________
fuli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2010.01.18. 15:56 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.23. 02:43
Hozzászólások: 145
Tartózkodási hely: Zala
hészaki írta:
Fuli írta: Ha meg nyúlós lenne én semmiképpen nem fertőtlenítenék, hanem elégetném

Ez szép, és tudod közben mi szabadul fel???
Bízom a józan észben, hogy továbbra sem terjed el ez ........r.


S vajon a fák kivágása során fejszével vágják ki az erdőt? Azért a fatörzsek szállítása is nem semmi gázolajfogyasztással jár. S az olajkitermelés során azért akad némi környezetszennyezés, én csak tudom, még 50 méternyire sem voltak tőlem az olajkutak az előző munkahelyemnél. Mellesleg némi radioaktív sugárzás is van, mivel sokszor sugárzó adalékanyagot adnak a fúrási iszaphoz. Nézz meg egy fúrási pontot és az ott pár hét alatt összehozott furadékot illetve a szennyezett iszapot és bízz a józan eszedben, hogy az nem lesz hatással a környezetünkre! De ha a te fakaptárjaid anyagát fejszével vágják és lóval szállítják a feldolgozás helyszínére, akkor le a kalappal előtted. Persze, ha nádkaptárakkal dolgozol ott már azért más a helyzet, azt elismerem. Mindenesetre fát nem kell kivágni egy műanyag kaptár készítéséhez. Mondjuk talán meg tudsz győzni, ha pontos számításokkal bebizonyítod, hogy több energiába és több környezetszennyezésbe kerül egy műanyag kaptár készítése, mint mondjuk egy fa anyagú kaptáré.

_________________
fuli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2010.01.18. 13:46 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.03. 18:42
Hozzászólások: 843
Tartózkodási hely: nógrád
Fuli írta: Ha meg nyúlós lenne én semmiképpen nem fertőtlenítenék, hanem elégetném

Ez szép, és tudod közben mi szabadul fel???
Bízom a józan észben, hogy továbbra sem terjed el ez ........r.

_________________
Méhek után első a család.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2010.01.18. 12:44 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.23. 02:43
Hozzászólások: 145
Tartózkodási hely: Zala
bebe írta:
Nem akarok senkit elkeseríteni, de az a tapasztalatom, hogy nagyon rövid élettartamúak a műanyag kaptárok. Tudom minden előnyét, könnyű és kiváló a hőszigetelése. Ezért szerintem állóméhészetben és konténeres méhészetben még úgy ahogy elviselhetők, de ezzel évi több vándorlást a magyar viszonyok mellett lebonyolítani nem célszerű.

Nagyon sérülékeny. Nem bír ki egy rossz mozdulatot, egy leejtést stb. Megroppan és a méhecske úgy ömlik ki belőle, hogy betömhetetlen. És ráadásul én még olyan műanyaghab-kaptárt nem láttam, amit ne rágott volna meg a méhecske vagy ne furkált volna meg a darázs.
Volt aki keményedő festékkel kezelte le a kaptárokat. Belül élelmiszer higiéniai okok miatt nem festheti. De kívülről is a festett fiókokat a kijáró fölött a darázs kifúrja.
Korábban csinálták sokan azt, hogy a hungarocellt beborították farosttal vagy más falemezzel, hogy ne legyen sérülékeny. Ezek a kaptárok se váltották be a hozzá fűzött reményeket.

Nincs jobb a fánál. Ha valaki azért akar műanyagot, mert annak jobb a hőgazdálkodása, akkor használjon dupla vastagságú faanyagot és megkapja amit szeretne a fától is. Ha valaki könnyű kaptárt akar, akkor használjon vékony deszkát. De a kettőt egyszerre elérhető áron a mai technológiák ismeretében műanyagból és fából sem látom megvalósíthatónak.


Ezek közül semmit nem tapasztaltam. Egyedül a jó hőszigetelését és a könnyű súlyát. :) Igaz nemrég kezdtem el és egyelőre a vándorlással nincs tapasztalatom. Fertőtlenítése pld formalinnal és/vagy almaecettel megoldható. Ha meg nyúlós lenne én semmiképpen nem fertőtlenítenék, hanem elégetném. Darázs nem fúrja, pedig sajnos van itt mindenféle. A méhek nálam egyáltalán nem rágták meg. Két réteg festéket viszek rá illetve tetejére téglát teszek.

_________________
fuli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2010.01.18. 11:01 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Bebe!

Meghívlak nézd meg a 12 éves műanyag kaptárjaimat.
Talán megváltozik a véleményed. ;) ;)

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2010.01.18. 10:23 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.05. 18:02
Hozzászólások: 814
Tartózkodási hely: Észak-Pest megye
Nem akarok senkit elkeseríteni, de az a tapasztalatom, hogy nagyon rövid élettartamúak a műanyag kaptárok. Tudom minden előnyét, könnyű és kiváló a hőszigetelése. Ezért szerintem állóméhészetben és konténeres méhészetben még úgy ahogy elviselhetők, de ezzel évi több vándorlást a magyar viszonyok mellett lebonyolítani nem célszerű.

Nagyon sérülékeny. Nem bír ki egy rossz mozdulatot, egy leejtést stb. Megroppan és a méhecske úgy ömlik ki belőle, hogy betömhetetlen. És ráadásul én még olyan műanyaghab-kaptárt nem láttam, amit ne rágott volna meg a méhecske vagy ne furkált volna meg a darázs.
Volt aki keményedő festékkel kezelte le a kaptárokat. Belül élelmiszer higiéniai okok miatt nem festheti. De kívülről is a festett fiókokat a kijáró fölött a darázs kifúrja.
Korábban csinálták sokan azt, hogy a hungarocellt beborították farosttal vagy más falemezzel, hogy ne legyen sérülékeny. Ezek a kaptárok se váltották be a hozzá fűzött reményeket.

Nincs jobb a fánál. Ha valaki azért akar műanyagot, mert annak jobb a hőgazdálkodása, akkor használjon dupla vastagságú faanyagot és megkapja amit szeretne a fától is. Ha valaki könnyű kaptárt akar, akkor használjon vékony deszkát. De a kettőt egyszerre elérhető áron a mai technológiák ismeretében műanyagból és fából sem látom megvalósíthatónak.

_________________
"Az idő a legjobb tanár - eltekintve attól, hogy az összes tanítványát megöli."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2010.01.18. 08:40 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.12.09. 14:03
Hozzászólások: 146
Tartózkodási hely: Szeged
Szép munkának tűnik! Gratula. :taps


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2010.01.17. 19:47 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
Én is csak gratulálni tudok!

És tényleg Kaposváron szemügyre vesszük!
:taps

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2010.01.17. 19:44 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Bazsó!

Ügyes! Majd Kaposváron megnézem. :taps :taps :taps

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2010.01.17. 19:37 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.11.30. 18:55
Hozzászólások: 98
Tartózkodási hely: Baranya megye, Pécs
.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2010.01.17. 19:36 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.11.30. 18:55
Hozzászólások: 98
Tartózkodási hely: Baranya megye, Pécs
.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2010.01.17. 19:35 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.11.30. 18:55
Hozzászólások: 98
Tartózkodási hely: Baranya megye, Pécs
.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2010.01.17. 19:34 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.11.30. 18:55
Hozzászólások: 98
Tartózkodási hely: Baranya megye, Pécs
Itt vannak a további képek


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2010.01.17. 19:24 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.11.30. 18:55
Hozzászólások: 98
Tartózkodási hely: Baranya megye, Pécs
Üdv Mindenkinek!


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2010.01.17. 15:47 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.03.17. 17:46
Hozzászólások: 579
Tartózkodási hely: Heves megye
Ezek a fajta műanyag kaptárak nálunk is megtekinthetőek lesznek Egerben a Méhészboltban!

_________________
Üdv.: Judit


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2010.01.16. 16:35 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.11.30. 18:55
Hozzászólások: 98
Tartózkodási hely: Baranya megye, Pécs
Atis írta:
Bazsó!
Rakjatok fel fényképeket is a honlapra

Üdv Atis! Sietünk a fotókkal lehet,hogy már ma fotózunk szerzek egy másik gépet.Egyébbként elkészültek, szerintem jók lettek.Üdv Bazsó.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2010.01.16. 16:32 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.11.30. 18:55
Hozzászólások: 98
Tartózkodási hely: Baranya megye, Pécs
Kacsa írta:
Bazsó!

Igen ügyesen kalkuláltátok az árakat, nagyjából ez a maximális összeg, amit még adok egy kaptárért és nem magamnak csinálom fából... :taps
Persze kérdés, hogy meddig tudjátok tartani az árakat. Ez csak bevezető ár, vagy lehet vele kalkulálni (mondjuk erre az évre)?
Bazsó elvesztél?

Üdv Kacsa!
nem vesztem el, de egy gyártás megindítása az ünnepek után nem könnyű. Az árról annyit, hogy mi a polisztiról részen szeretnénk keresni a vasakat a Draszer Bt. Zoli gyártja, amiért kapjuk azokat annyiért is adjuk.Az árak nettó árak! Üdv Bazsó.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2010.01.16. 16:28 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.11.30. 18:55
Hozzászólások: 98
Tartózkodási hely: Baranya megye, Pécs
csoky írta:
Folyik már a gyártás BAzsó?!

Üdv Csoky!
Igen már gyártunk vannak készek,hétfő estére vasalatokkal is,ma este már festünk, minél előbb fotózunk,hogy tudjunk képeket föl rakni.Voltunk méhész gyülésen vele annyira friss volt , hogy még meleg volt és képzeld már vásároltak is ott.Nagyon jól esett.lehet,hogy már holnap van fotó csak a gyerekemnek ma van szalagavatója és elvitték a gépet fotózni.Üdv Bazsó!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2010.01.11. 10:58 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Folyik már a gyártás BAzsó?!

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2010.01.11. 08:48 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.12.09. 14:03
Hozzászólások: 146
Tartózkodási hely: Szeged
Bazsó!

Igen ügyesen kalkuláltátok az árakat, nagyjából ez a maximális összeg, amit még adok egy kaptárért és nem magamnak csinálom fából... :taps
Persze kérdés, hogy meddig tudjátok tartani az árakat. Ez csak bevezető ár, vagy lehet vele kalkulálni (mondjuk erre az évre)?
Bazsó elvesztél?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kacsa 2010.01.13. 18:19-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2010.01.07. 21:00 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1148
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
Bazsó!
Rakjatok fel fényképeket is a honlapra

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2010.01.07. 15:39 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.11.30. 18:55
Hozzászólások: 98
Tartózkodási hely: Baranya megye, Pécs
csoky írta:
BAzsó!

Kaposváron ott lesztek?
Megnézném élőben is a kaptárodat.


Szia Csoky!
jan 23 Kaposvár ,február 13 Szekszárd, február Fehérvár megyünk.
http://www.habkaptar.hu jövő héten fényképekkel, most még egy kicsit kócos az oldal de a pc guruk fejlesztik.Utólag is boldog új évet Bazsó.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2010.01.07. 15:32 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
csoky írta:
BAzsó!

Kaposváron ott lesztek?
Megnézném élőben is a kaptárodat.

Rendben. Már megnéztem a honlapotokon.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2010.01.07. 15:25 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
BAzsó!

Kaposváron ott lesztek?
Megnézném élőben is a kaptárodat.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2010.01.07. 15:17 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.11.30. 18:55
Hozzászólások: 98
Tartózkodási hely: Baranya megye, Pécs
Kacsa írta:
A műanyag nagyon büdösen ég ám...
Ja és a telephelyem kertvárosban van, szóval a szomszédok is örülnének... ;)

Üdv! Bazsó vagyok.

Ez veszélyes hulladék csak külön engedéllyel lehet égetni, hallottam már arról, hogy volt sztiropolban nyúlos. Elvinni nem tudták a karantén miatt, megsemmisíteni meg csak külön engedéllyel lehetett.Az engedélyt nem a károsult dolga volt beszerezni.Mivel éghető mindenképpen a rendelet szerint fekete színűre kell hevítve melegíteni( tehát elég). Az állam(csak magyarországon) megtéríti a kárt,nem csak a méhészetben hanem a környezetvédelmi kárt is. Valóban kell vele számolni de nem többet mint a közlekedési baleseteknél lévő kiéget gépjárművek esetében.
Üdv! Bazsó (hétfőn már gyártunk!)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2010.01.07. 15:02 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Kacsa írta:
A műanyag nagyon büdösen ég ám...
Ja és a telephelyem kertvárosban van, szóval a szomszédok is örülnének... ;)


Azért azt hiszem, hogy mindenki nevében beszélek mikor azt mondom, hogy remélhetően nem kell minden sűrűn égett sztripol szagot eregetni a kertvárosban. Ha beütött a baj már az lesz a legkevesebb.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2010.01.07. 14:20 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Kacsa írta:
A műanyag nagyon büdösen ég ám...
Ja és a telephelyem kertvárosban van, szóval a szomszédok is örülnének... ;)

Az égett méh hulláknak mennyivel van jobb szaga mint az égett sztiropolnak?

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2010.01.07. 12:18 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.12.09. 14:03
Hozzászólások: 146
Tartózkodási hely: Szeged
A műanyag nagyon büdösen ég ám...
Ja és a telephelyem kertvárosban van, szóval a szomszédok is örülnének... ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2010.01.07. 11:51 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Kacsa írta:
vagy marad a Miatyánk?


Inkább a gyufa, mint a Miatyánk! ;)

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2010.01.07. 11:15 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.12.09. 14:03
Hozzászólások: 146
Tartózkodási hely: Szeged
Sziasztok!
Először is, üdvözlök mindenkit, itt új vagyok.
Kitartóan végigolvastam ezt a topicot (is). Nekem úgy tűnik, egy témát kényesen kerültök. Mi van a nyúlóssal? Nem kötöszködni akarok, komolyan kérdezem, hegy van-e valami megoldás a kaptárak fertőtlenítésére, vagy marad a Miatyánk?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2009.12.07. 08:39 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.11.30. 18:55
Hozzászólások: 98
Tartózkodási hely: Baranya megye, Pécs
csoky írta:
Mi van Bazsó! Eltűntél?

Szia Csoky! Hétköznap kivittem a feleségem a tanyánkra és ott az a pannon internet olyan lassú, hogy nem tudta megköszönni a kaposvrt.Most utólag is köszönöm igyekszünk ott lenni.Hét végén meg Egerben volt céges évzáró buli.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2009.12.06. 09:48 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Mi van Bazsó! Eltűntél?

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2009.12.02. 21:02 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Kaposvár jan.23. szombat.
Tel: 06 20 930 9040 Petrus Lajos Nála érdeklődhetsz.
Véleményem szerint minden nagyobb méhész rendezvényen ott kell
lenni különösen egy új fejlesztésű termékkel.
A menekülő tér szellőzésére mindenképp szükség van ugyanis az
alsó szellőzés közel sem egyenértékű a felsővel.Tapasztalatból tudom,hogy a 2 családom aminek
nincs menekülőtere sokkal izgatottabb szállításkor és a kaptár is jobban átmelegszik
mint a többi.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2009.12.02. 20:34 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.11.30. 18:55
Hozzászólások: 98
Tartózkodási hely: Baranya megye, Pécs
csoky írta:
Köszi Bazsó!
További kérdések.
Ezek szerint a kaptár felső menekülőtérrel
és alsó szellőzéssel Rendelkezik?
Kaposváron már megtekinthetjük a terméket?
Mennyire tudjátok szavatolni a minőséget ezen áron?

Bocs,hogy ennyit kérdezek,de 10 éve használom a
Selectra Flórás sztiropol kaptárakat és bizony az utóbbi időben
a minőségükkel van egy kis hiba.

Szervusz Csoky!
Szerettem volna megoldani alsó menekülő térrel de sajna nem sikerült.A menekülöteret a formahabosítás után még szellőztethetővé kell tennem egy keret sorozat fúróval és belülről rostaszövetet kapcsozunk fel.Igazából csak a költözésnél szükséges a szellőzés miatt-az itatót kell rajta hagyni a serkentésre.Ha az alsó fémtálcát kihúzod akkor alulról teljessen szellőzik, de szerintem az szállításkor nem biztosít a fenti menekülő térbe elég levegőt.
Megy a harc ,hogy még karácsony előtt egy-két darabot meg csináljunk a szerszám készítők meg a CNC-ik egyfolytában csinálják a szerszámokat, vállalt határidejűk dec.21. A formahabosító üzem két ünnep között leáll és csak jan 04.-én tudnak újra gőzt fejleszteni a gyártáshoz.Addigra felrakjuk a szerszámokat és összehangoljuk a gyártógépekkel,lehetséges ,hogy egyiken másikon finomítani kell,de január közepétől szerintem már sorozatgyártás van.
Nem tudom mikor van Kaposváron kiállítás,de ha belefér és nem kell sokkal előbb standot foglalni, ott leszünk.
A minőséget szavatoljuk, az árat garantáljuk! (több mint 20 éve vagyok maszek,3 külföldi vállalt is volt, de nem volt még perem.)
Az említett kaptárral legalább azonos vagy sűrűbb anyagot használunk. A BASF céggel tárgyalunk a mai kornak megfelelő külső felület kezelő anyagokról hozzá való alapozókról amikkel az UV védelem biztosított és a felület tovább erősödik.
az Unióban 2 év a kötelező garancia mindenre.Aki ez idő felett vállal garanciát az nem mond igazat.Szavatosságot lehet többet is vállalni,de az nem garancia. Csak egy jó tanács amoniával ne érintkezzen! 10 év alatt egy drága autó is valószínű hogy javításra kerül. Nekem ma már vannak olyan egészségügyi problémáim amik 10 éve még nem voltak,szerintem semmi sem örökös csak a nyomorúság(" Volpone").Abban azért biztos vagyok, hogy megfelelő használat mellet még 10 év múlva sem megy teljesen tönkre.Üdv:BAZSÓ


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2009.12.02. 19:41 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Köszi Bazsó!
További kérdések.
Ezek szerint a kaptár felső menekülőtérrel
és alsó szellőzéssel Rendelkezik?
Kaposváron már megtekinthetjük a terméket?
Mennyire tudjátok szavatolni a minőséget ezen áron?

Bocs,hogy ennyit kérdezek,de 10 éve használom a
Selectra Flórás sztiropol kaptárakat és bizony az utóbbi időben
a minőségükkel van egy kis hiba.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: BAZSÓ
HozzászólásElküldve: 2009.12.02. 19:09 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Köszönöm.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2009.12.02. 18:25 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.11.30. 18:55
Hozzászólások: 98
Tartózkodási hely: Baranya megye, Pécs
cerana írta:
BAZSÓ írta:
[fehér porszórt műanyaggal fóliázott lemezzel be lehet burkolni

Bazsó: ezt konkrétan hogyan kell elképzelni ? Egy műanyag lemez, amit rácsavarozol, vagy fémlemezre van rászórva a fóliaszerű műanyag bevonat ? És mi az ára ?

Üdv! ez egy lindab horganyzott fémlemez amely nem tábla méretben van hanem tekercsben így nincsen hulladék . Kültéri fehér színű porszórt technológiával 180 C fokon rá van égetve és egy átlátszó védőfóliával védve van a festés. Ezt a fóliát le is lehet venni de pár évig rajta is hagyhatod. Egyébként redőnytok lemez az árának utána kell néznem de nem volt egy ezres levágva és hajlítva. Az én fakaptáraimon ilyeneket csináltam elég tartós és mutatós. Üdv: BAZSÓ.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2009.12.02. 17:54 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
BAZSÓ írta:
[fehér porszórt műanyaggal fóliázott lemezzel be lehet burkolni

Bazsó: ezt konkrétan hogyan kell elképzelni ? Egy műanyag lemez, amit rácsavarozol, vagy fémlemezre van rászórva a fóliaszerű műanyag bevonat ? És mi az ára ?

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2009.12.02. 12:03 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.11.30. 18:55
Hozzászólások: 98
Tartózkodási hely: Baranya megye, Pécs
csoky írta:
Miből is áll ez a komplett kaptár az említett árért?
Mekkora a szilárdsága?( t/m3)
A fülek miből vannak kialakítva?
Mekkora a fenékrács felülete?Megoldott-e a gyors nyitás-zárás lehetősége?
A fiókokon is van kijáró vagy csak a fenéken?
A szellőzőrács milyen anyagból van?

Szevasz Bazsó! Egyenlőre ennyi jutott eszembe.
A másik. Mindenképpen csináljatok egy honlapot,
hogy minél többen megtaláljanak.

Üdv Csoky! Az ár 15.000 Ft nettó tartalmaz egy aljat ,fém taposórácsot (mérete 370mm x 440mm) egy kihúzható fémlemez tálcát egy fém bejáró szűkítőt (egérrács illetve zárt) 4 db Nb1/2 fiókot fém kerettartó sínnel,rövid oldalon lemezcsíkok a kaptárvassal való feszítésre vagy 3db Nb1/2 fiók + 3 db menekülő tér (ez a HUNOR),1 db 10literes itatót szintén fém taposóráccsal ( mérete 370mm x 460 mm) ez a "rosta" 1 db menekülő térrel,1 db tető amit további költségért fehér porszórt műanyaggal fóliázott lemezzel be lehet burkolni,1 db közbetét 40 mm magas(ebbe rakható szöktető ill. virágporszedő,de ezek nincsenek benne az árba).
Az anyaga kb. 84 kg polisztiról golyó/m3 ez már fenyőfa keménységű (ez több mint ötszöröse mint amit a falszigetelésre használnak).A fülek anyagából vannak kialakítva.Tudom,hogy a szilárdsága miatt sokan aggódnak-rohadt kemény az anyag, a csóró nyugatiak meg az amcsiknál elég régóta igen jól működik. Mit mondjak még róla? Eladó!- lehet rendelni ! Nem igényel minden fiókra kijárót , de egy felső maróval üthetsz rá kijáratot mivel fa keménységű,csavarozható stb. A fémeket a Tamásiban lévő Draszerrel fogjuk gyártatni( Méhészet újságban foly.hírdetnek-Profik!) Üdv: BAZSÓ. Ja honlap készűl van már három másik,de az nem méhészet(haltermelés,lovaslap és műanyag nyílászáró).


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2009.12.01. 20:34 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Miből is áll ez a komplett kaptár az említett árért?
Mekkora a szilárdsága?( t/m3)
A fülek miből vannak kialakítva?
Mekkora a fenékrács felülete?Megoldott-e a gyors nyitás-zárás lehetősége?
A fiókokon is van kijáró vagy csak a fenéken?
A szellőzőrács milyen anyagból van?

Szevasz Bazsó! Egyenlőre ennyi jutott eszembe.
A másik. Mindenképpen csináljatok egy honlapot,
hogy minél többen megtaláljanak.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2009.12.01. 10:10 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.11.30. 18:55
Hozzászólások: 98
Tartózkodási hely: Baranya megye, Pécs
Atis írta:
Ez így elég jól hangzik. Csak egy megjegyzés: Ha a fiókok alján és tetején lévő fém védő teljesen átéri a falat (tehát olyan széles, mint a fal) keletkezik egy hőhíd. Ezért a fém helyett jobb lenne a műanyag, mint a lengyel kaptárnál.

Üdv. A kaptáron az elemek alj ,fiókok ,menekülő tér ,itató, tető ,köztes elem úgy csatlakoznak egymásra hogy az alsó elem belső pereme meg van emelve míg a rákerülő felső elem belső alja ugyanannyit megemelkedik és a felső elem külső pereme lejjebb van ami viszont a rövid oldalon 3mm rés van képezve a két fémlemeznek + a kaptárvasnak. a fémlemez nem ér be a keret térbe a 40-43mm anyagvastagságnak kb. kívülről a feléig.
Csatolmány:
menekülő tér.jpg


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 987 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 20  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 188 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.