Pontos idő: 2024.03.29. 05:47

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 987 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 16, 17, 18, 19, 20
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2008.12.11. 14:53 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Milyen aljdeszkát használsz? Hagyományosat vagy olyan izé...ööö... nyitottat? Tudod az alján! Esetleg fotó?!

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2008.12.10. 22:58 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.09.22. 14:50
Hozzászólások: 94
Tartózkodási hely: Kadarkút Zselic pereme
kopaszkutya

van különbség az anyagok között az enyém szilárdabb purhabhoz hasonlóhab a másik polisztrolgyöngyök.

nekem 3 éve saját gyártású és ragasztjuk őket én oldalakat dűbelezem is valamint a sarkokon gipszkartonélvédőt használok és ott feszítem a vassal. A fiókot itt is ragasztják de kevésbé mert falcosan illeszkedik kicsi a huzathatása

_________________
Nehézséget a kaptáraidba!

Lator


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2008.12.10. 21:05 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.06. 20:39
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Heves-megye
Lator írta:
Különben mindenkinek szívesen segítek ha ilyet akar csinálni és átsegítem a kezdeti buktatókon, hogy ne keljen anyagot pazarolnia.
Bozoot és én teljesen különböző módon illetjük össze a hosszú és rövid oldalt de mind kettőnket az alapanyag maximális kihasználása vezérelt.

Én tábla mértem 0,6x1,2 m bozoot 0,5x1 m ez adódik a kettőnk által használt habanyag különbségéből mert a gyártok az én általam használt styrodur anyagot ebbe a tábla méretbe gyártják a polisztrol gyöngyökből készült táblák pedig a bozoot által használt anyagok tábla mérete.

Kép

Akét anyag közt van e a táblaméreten kivül különbség? Keménység, vastagság megmunkálhatóság stb? Mióta használjátok? nem ragasztják össze? akaptárvas nem morzsolja szét?

_________________
http://www.egrimeheszbolt.hu/bolt/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2008.12.10. 20:47 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.09.22. 14:50
Hozzászólások: 94
Tartózkodási hely: Kadarkút Zselic pereme
Különben mindenkinek szívesen segítek ha ilyet akar csinálni és átsegítem a kezdeti buktatókon, hogy ne keljen anyagot pazarolnia.
Bozoot és én teljesen különböző módon illetjük össze a hosszú és rövid oldalt de mind kettőnket az alapanyag maximális kihasználása vezérelt.

Én tábla mértem 0,6x1,2 m bozoot 0,5x1 m ez adódik a kettőnk által használt habanyag különbségéből mert a gyártok az én általam használt styrodur anyagot ebbe a tábla méretbe gyártják a polisztrol gyöngyökből készült táblák pedig a bozoot által használt anyagok tábla mérete.

Kép

_________________
Nehézséget a kaptáraidba!

Lator


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2008.12.10. 20:34 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.09.22. 14:50
Hozzászólások: 94
Tartózkodási hely: Kadarkút Zselic pereme
Árnyjátékos

Nem kell megijedned engemet nem lehet megsérteni én nagyon edzet vagyok ilyen téren 15 év kemény munka van mögöttem és ott igazán nem az számított hogy mit gondolok vagy érzek csak a dolgomat kellett tennem.

Kopaszkutya én az anyagot a legegyszerűbb kézi szerszámokkal ami lehető legolcsóbban megkapható volt körfűrész, felsőmaró einhel alkalmas a megmunkálásra darabolás marás dűbelezésre fafúró 6mm 200mm hosszú, simítóvas fúróba keverő szár teddihenger festéshez és kész a gyártósor.

Kép

_________________
Nehézséget a kaptáraidba!

Lator


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2008.12.10. 20:17 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.06. 20:39
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Heves-megye
Bele tettétek a bogarat a fejembe. Lehet érdemes lenne egy konténert berendezni ilyenekkel? Súlyban lehetne pár kilót fogni rajta. bozoot kaptárjai különsen pofásak. Mivel munkáljátok meg , hogy ne tépje szét a szerszám?

_________________
http://www.egrimeheszbolt.hu/bolt/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2008.12.10. 19:10 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.28. 23:46
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: Budapest- Ősagárd
én a játék szót nem leszólásként értettem...sajnálom hogy ez másképp ment át. :oops: ..felfogásom szerint ha a munkánkban örömöt találunk, akkor azt játszi könnyedséggel végezhetjük, míg ha tehernek érezzük, akkor csak görcsös erőlködés és gyakran kudarc, vagy félsiker a vége. Én pedig örömmel vettem azt a kihívást egy olyan kézikészülék megalkotásában, amivel egyszerűen, gyorsan, pontosan darabolhatjuk le fiókjaink oldalait a falcokkal, tartóprofilokkal, illesztékekkel.
A mosoly azt az örömöt jelezte volna, hogy találtam még valakit, aki pénzt energiát tudást fektetett abba, hogy könnyebbet, jobbat egyszerűbbet építsen, mint amivel eddig dolgozott, vagy jószágai jobblétét szolgálja. És ebben szerzett tapasztalatait másokkal is megossza... önzetlenül, hisz nyilvánosságra hozta. Ezt én nagyon jól átlátom az eddig szerzett tapasztalataim alapján- ezért fórumozunk ugye? Én sem teszek másképp majd ha elkészülök a daraboló sablonnal és a cekászkerettel.
tudom azt is hogy a méhészet sok odafigyelést gondoskodást igénylő munka. A hab előnyeiről pedig számos hozzászólást olvastam már a régi fórumon is...
...lehet ezt inkább a bemutatkozásba kellett volna leírnom...mind1 itt lettem megszólítva miatta. ;)
üdv.

_________________
még nem méhész, de már bogarasodik


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2008.12.10. 18:07 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.09.22. 14:50
Hozzászólások: 94
Tartózkodási hely: Kadarkút Zselic pereme
Árnyjátékos

Szerintem én sem de bozoot sem játszik a habkaptárral szerintem ő nagyon percíz kaptárakat csinál a képek alapjn és ráadásul sok oldalú is.

Én megközelítőleg sem vagyok ilyen precíz, de nem ez a lényeg csak a méhek érzék jól magukat.

Ne felejtsük el hogy a méhek a természetbe odúkba és üregekbe költöznek be és a hő áteresztő képessége a szinte hasonló a habkaptár hő áteresztő képességének. Gyakorló erdész létemre gyakran találkoztam odúba lévő családokkal. Az odú falvastagsága nem 20 mm nem 25 mm nem 30 mm hanem ennél sokkal vastagabb volt ebből kiindulva is döntöttem az anyag mellett.

_________________
Nehézséget a kaptáraidba!

Lator


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2008.12.09. 23:18 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.28. 23:46
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: Budapest- Ősagárd
http://www.meh.extra.hu/gallery/index.php?cat=10139

Ő is ilyennel játszik :-)

_________________
még nem méhész, de már bogarasodik


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2008.12.09. 23:04 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.09.22. 14:50
Hozzászólások: 94
Tartózkodási hely: Kadarkút Zselic pereme
Árnyjátékos

Nézd meg a kész kaptáram képét és a tetején lát egy olyan élvédőt amit használok.

_________________
Nehézséget a kaptáraidba!

Lator


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2008.12.09. 21:59 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.28. 23:46
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: Budapest- Ősagárd
közben én is haladok a tervekkel ám...az RC repülősök is habból vágják a szárnyaikat. Tőlük jött 5let a cekászos darabolóhoz: tirisztoros fényerőszabályozóval egy 220/40 V os 2-3 amperes trafót vezérelnek ezzel állítják be a habanyagnak megfelelő hőmérsékletet. Ha lesz időm beszerezni az alkatrészeket a héten, akkor a 7végén összeállítom a próbaasztalt.

Az élek erősítésére az építőanyag áruházakban kapható különféle élvédő profil (műa, alu, széles, keskeny). Én a fiókok egymásra támaszkodó élét is levédeném velük- kaptárvas elleni védelem, rakodás okozta sérülések megelőzése érdekében,mert én is gyengének érzem 2/2 cm falcot

_________________
még nem méhész, de már bogarasodik


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2008.12.09. 21:38 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
Kösz Lator!
Igy már legalább látjuk, hogyan is néz ki.
Egy valami azonnal feltűnt. A felső nyers fiókot mutató képen a keretek helyeként kimart falcnál elég keskeny perem maradt, mivel kívülről is körbe van marva (gondoloma a felső fiók "szoknyásan" illeszkedik rá).

A megmaradó rész nagyon gyengének tűnik. Kerül rá valamilyen védő lemez megerősítésként?

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2008.12.09. 21:24 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.09.22. 14:50
Hozzászólások: 94
Tartózkodási hely: Kadarkút Zselic pereme
Ez egy összeállított oldalt dűbelezet és kimart fiók így akár használható is. Kép

_________________
Nehézséget a kaptáraidba!

Lator


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2008.12.09. 21:20 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.09.22. 14:50
Hozzászólások: 94
Tartózkodási hely: Kadarkút Zselic pereme
Robi kb így néz ki a kész kaptár.Kép

_________________
Nehézséget a kaptáraidba!

Lator


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2008.12.05. 21:07 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
Már a korábbi fórumon is érdeklődve olvastam a műanyagkaptár házi készítésével kapcsolatos írásokat. Hát mit ne mondjak, elég macerásnak tűnik, vagy legalábbis semmivel sem egyszerűbb mint egy fakaptár elkészítése. Az ok. hogy egyszerű a darabolása, de a felületkezések, megerősítések....
Lehet, hogy most kihúzom a gyufát, de összességében nem hiszem, hogy egyszerűbb, termelékenyebb lenne műanyag kaptár házilag történő elkészítése, mint a fakaptáré.

Az első tamási típusú kaptáraink (kb. az első 25 db) elkészítéséhez egy csúszóasztalos körfűrészen kívül lényegében semmi más gép nem kellett. Ezenkívül csak szeg, kalapács, ragasztó. Persze ehhez már eleve gyalult deszka kellett.

Persze nem piszkálódni akarok. Szurkolok nektek, mert valóban jó ötleteket olvasok itt.
Én is kísérletező típus vagyok, ezért teljesen megértem ezeket próbálkozásokat és továbbra is kíváncsian figyelem ezt a témát. Azonban az a véleményem, ha valaki kezdő méhészként kaptárat akar gyártani, akkor sok kudarctól kímélheti meg magát, ha egy jól bevált típusú, egyszerű technológiával legyártható deszkakaptárat készít magának.

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2008.12.05. 10:03 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.10.31. 22:26
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Lovasberény Fejér m
Számoljatok előbb!
Nálam már az is szempont, hogy nem kell valamiért elmenni. (Műanyag keret esetében pl nekem megéri a +40 Ft, hogy csak felveszem a telefont és 1-2 nap múlva meghozza a posta) De ha a kaptár készítés valakinek hobbi, én megértem. Nem káros szenvedély.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2008.12.04. 22:53 
csinald otthon. Olcso es jo.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2008.12.04. 22:34 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.28. 23:46
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: Budapest- Ősagárd
lehet azért mert ilyen fusizós vagyok :?
najó..előbb megnézem melyik mennyiből jön ki. aztán ha nem muszály nem erőlködök ;)

_________________
még nem méhész, de már bogarasodik


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2008.12.04. 22:20 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Miért nem jó neked a gyári sztiro kaptár?

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2008.12.04. 22:12 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.28. 23:46
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: Budapest- Ősagárd
köszönöm a bíztatást
én is a technológia egyszerűsége miatt gondolkozom a styro lapokban. elektromos szakemberként a szükséges szerszámokat könnyen elkészítem házilag is - olcsóbb mintha faipari gépeket kezdenék vásárolgatni.
A terepen elhelyezett kaptárak szélállóságáról hallottam rosszat- mesélték, hogy viharosabb szél felborogatja őket (ismerek olyat aki látott már ilyet :P ) Ennek kivédésére gondoltam, hogy hőszigetelő betonból (nikecellgyolyó+cementhabarcs) öntök tetőket nehezéknek. Sablon van...a fiókok körvonalát belesülyeszteném pl. 1 méretre vágott styrolappal, amit megkötés után kiemelek- ezzel adva 1 vizort a tetőnek. a szellőzést (kéményhatást) távtartókkal oldanám meg. :idea:
a külső szín mindenképp zöld lenne- szerintem a klorofill sem véletlen zöld színű. gondolom a természet így védi meg a növényeket a túlmelegedéstől. A felületek melegedése erősen függ a színüktől napsütésben.
Rágás ellen belülről is kikened ragasztóval?? a kijáró hogy készül?-van fabetét benne?

lassan összeáll a terv: hunorfészek 1/2Nb rakodó műanyag keretekkel, persze styroból megépítve. télre ennyi elég is + estére az olvasnivaló hogy ne maradjak kontár :-)

_________________
még nem méhész, de már bogarasodik


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2008.12.04. 19:14 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.09.22. 14:50
Hozzászólások: 94
Tartózkodási hely: Kadarkút Zselic pereme
Árnyjátékos

Nem kell megijedned a lapból készült habkaptártól mert fából készült kaptárt sem könnyebb elkészíteni és nem tart tovább elkészíteni sem. Sőt sokkal kevesebb és egyszerűbb gépekkel lehet elkészíteni őket és sőt tartósságuk sem múlja alul a fakaptárakat. Az én általam készített kaptáraknál sarkonként 2 db 130 mm műanyag dűbelt használok pluszba a oldalak rögzítésére.
Inkább az oldalak eltörnek de a rögzítés nem enged és üvegszövet hálós ragasztás kívülről megvédi a mechanikai sérülésektől valamint a uv sugaraktól. Fontos dolog hogy a fenéken nagy méretű szellőző nyílást kell csinálni amit télen nyáron nyitni kell.

_________________
Nehézséget a kaptáraidba!

Lator


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2008.12.04. 14:33 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.28. 23:46
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: Budapest- Ősagárd
köszönöm...erre gondoltam.

Én 1 Zalaszentgróti nevet telefonszámot találtam a neten- még régebben- gyáróként....

Nyilván ha egyszerre több száz kaptárt állítanék be , akkor én sem táblából szabdalnám, de induláshoz, tanulni, az első 10-20 családhoz bőven elegendő lesz a László által bemutatott technológia is. Főleg hogy a szükséges technikai tudásnak és eszközöknek teljesen a birtokában vagyok. helyem is van bőven.....és fel is nőttem már az elmúlt 40 évben 8-)

Ha már a a méhelméleti tudásom és a lelkesedésem is megerősödött annyira, hogy eldöntöm tényleg ebből akarok megélni és pont styrokaptárral, akkor majd körülnézek Valklón előbb-utóbb.

üdv.

_________________
még nem méhész, de már bogarasodik


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2008.12.04. 12:58 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.10.31. 22:26
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Lovasberény Fejér m
Én is veszek Lukácstól még. A lrgnagyobb előnye, hogy 1/2 Nb helyet foglal és csaknem egy rosszabbul épített hunor lépméretnek felel meg Ez a kaptár hasznos terének növekedését jelenti. Tavasszal ugyanakkora nép több sejtet takar és ennek meg kell lárszania a fejlődésben, Majd meglátjuk az eredményt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2008.12.04. 12:47 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.03. 17:43
Hozzászólások: 310
Tartózkodási hely: Kiskőrös
Újrabogaras írta:
Műanyag műlépes fröccsöntött keretről van szó, az Anivet is forgalmazza. ÁFÁ-s ára 400 Ft/db. A napviaszolvasztót nem bírja! Sokkal nehezebb, mint a fa/műlép keret. Előnyei:szilárd, nem szakad, nagyobb a tényleges felülete, mert a keret rész vékonyabb, és nincs holttér, a teljes felület aktív, nem tudják lerágni. Nyáron kezdtem használni, az eddigi tapasztalatok biztatóak.

Viszont a Lukácstol kell venni zalaegerszegröl, mert ott csak 260+fa. A meleget tényleg nehezen viseli, viaszozásnál is érdemes figyelni a felvitt viasz hőmérsékletére, és a teljes fedésre. Ahova nem jut viasz, oda nem épitenek. Ha tul meleg meghullámosodik ( igaz nekem visszaállt az eredeti formájára). Eddig 400 darab van, tetszik. Én veszek még...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2008.12.04. 09:39 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.10.31. 22:26
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Lovasberény Fejér m
A műanyag kaptár úgy gazdaságos, ha a gyártás során eleve szerszámban alakítjuk ki a teljes formát. Zsákutcának tartom amikor táblának készült habanyagot vagdalunk, ragasztunk, etősítünk, bevonunk, betétezünk stb. Aránytalanul sok költséggel jár. A költségekbe nem csak az alapanyagokat értem, hanem a munkadíjat is, akár a méhész gyártja a kaptárt akár nem, Az anyagon kívül még eszközök és munkaterület, tervezés, szervezés is szükséges. Ennek is van költsége, sőt a takarításnak és a hulladék elhelyezésnek is. Az eredmény pedig sokszor nem tökéletes.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2008.12.04. 08:30 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2008.11.05. 06:20
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Nyírmártonfalva
5http://users.atw.hu/europaimehesz/modules/news/article.php?storyid=181
4http://users.atw.hu/europaimehesz/modules/news/article.php?storyid=111
3http://users.atw.hu/europaimehesz/modules/news/article.php?storyid=104
2http://users.atw.hu/europaimehesz/modules/news/article.php?storyid=102
1http://users.atw.hu/europaimehesz/modules/news/article.php?storyid=101

_________________
http://www.europaimehesz.atw.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2008.12.03. 21:45 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.10.31. 22:26
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Lovasberény Fejér m
Műanyag műlépes fröccsöntött keretről van szó, az Anivet is forgalmazza. ÁFÁ-s ára 400 Ft/db. A napviaszolvasztót nem bírja! Sokkal nehezebb, mint a fa/műlép keret. Előnyei:szilárd, nem szakad, nagyobb a tényleges felülete, mert a keret rész vékonyabb, és nincs holttér, a teljes felület aktív, nem tudják lerágni. Nyáron kezdtem használni, az eddigi tapasztalatok biztatóak.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2008.12.03. 21:33 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.01. 19:26
Hozzászólások: 167
Tartózkodási hely: Nagykálló (sz-sz-b)
árnyjátékos: europaimehesz-en fenn van ha jol tudom csak keresni kell

_________________
2X10 NB rakodó, NB17, NB24
25 család


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2008.12.03. 21:23 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.28. 23:46
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: Budapest- Ősagárd
még az OMME-n volt 1 sorozat a sztirolkaptárakról...gyártásáról..sajnálom hogy nem mentegettem el a fotókat. már nem is emlékszem ki töltögette fel...emlékszik vki?

más...egyszer látogatóban 1 háztáji méhészetben mutattak nekem műanyag félNB méretű műlépet/keretet....aszthiszem az anivetből vette...
Előnyként emlegette a kolléga, hogy nincs rágás a keretléc mellett, nagyobb lépszilárdság. napolvasztóban tisztítható. Kérdezem van gyakorlati tapasztalatotok vele??
Érdemes gondolkozni rajta?

_________________
még nem méhész, de már bogarasodik


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2008.11.04. 21:40 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
.http://www.lyson.com.​pl/download/cennik_16str_2008.pdf

Egy kis reklám a Baltának!

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2008.11.02. 19:55 
Ha picit elcsavarodhatok a "Műanyagtól" ,de még a pároztatónál maradva:Nekem ami nagyon jól bevált,készítettem (azt hiszem 5cm) vastagságú nikecellből pároztató kaptárakat.Duplásak voltak ellentétes kijáróval és 2 "félbevágott" hunor keretes; ami késöbb egy pillanat alatt összeilleszthető volt. Így egy egész pároztatóba két anya párzott.
Előnyét abban láttam,hogy a hunor keret csereszbatos volt és felhasználható az anya munkássága anélkül,hogy őt rögtön felhasználtam volna.
A fűtést (és hűtést)a viszonylag kicsi nép gond nélkül megoldotta.
A párzások végén egy egész családot kiadott egy anyával a felhasználható lép-nép.
Na ezt jól megfogalmaztam! :roll:
Ha kuszaságom miatt nem tiszta valami,ugyis megkérdezitek :)


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2008.11.02. 18:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
Kinek mi a szimpatikus, mi illik jobban a technológiájába.
Sokan idegenkednek a kis pároztatóktól, de nekem tetszik. Vele könnyebb és olcsóbb a végterméket (párzott anya) előállítani. Ez most elég hülyén hangzott, végtermék=anya. :roll: De ez van, ez a célunk.
Kis vagy nagycsaládban párzott anyák teljesítménye közt van e különbség, ezt nem tudom. Eddig nem tapasztaltam semmi pozitív vagy negatív dolgot a kettő közt. Tartalékolni ebben is lehet az anyát, mi 1,5-2 hónapig gond nélkül szoktuk. 2.-3. generáció méhnek kezd csak kicsi lenni, de addigra az anyákat úgy is felhasználjuk.

Bee Breif mérete a videók alapján szerintem zander, de biztos van dadanthoz is
Az összehasonlítás alapján nekem egy kicsit a forgófészkes kampány jut az eszembe.
A kutya itt van elásva:
Bee Brief (3- 1month cycles, 335 units) 9,966.25 one time cost $29.75 each, life expectancy 10+ years
Bee Breif (335 darab, 1-3 hónapos ciklusban) bekerülési költség 9966.25$ , egy darab 29.75 $, várható élettartam 10 év.
Ezek szerint egy darab ára durván 30 dollár, viszont az anyapárzás sikerességére nem térnek ki! Számításuk szerint 100%-os.
Nekem ez is vicces:
queen hunting (labor) : 5000$. Szívesen keresnék anyákat darabonként 5$-ért bárkinek a méhészetében, laborjában. :)

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2008.11.02. 14:31 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:01
Hozzászólások: 592
Tartózkodási hely: Szank
Az általad feltett összehasonlítás is ha jól értelmezem a Bee Brief javára hozza ki ez eredményt, de szerintem a jól ismert okok miatt akik eladásra nevelnek anyát azoknak ez nem való. Azoknak lehet jó akik sajátfelhasználásra akarják az anyáikat megnevelni. Nekem tetszik csak jó volna tudni a méreteit! Attól tartok hosszabb mint a mi kereteink és akkor bezugolnak.

_________________
S. Csontos Zoltán


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2008.11.02. 14:28 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:01
Hozzászólások: 592
Tartózkodási hely: Szank
Anyanevelők szempontjából igazad van, de 4 kereten akár őszig is tudom benne tartalékolni az anyát. Az általad mutatott csak pároztatásra lehet jó, bár saját részre nem szeretnék ilyenben párzott anyát. Az én gyakorlatom szerint akácra felkészítéskor, (vagy később 1-2 héttel ) amikor van anyabőlcsőm 3 keretes kölyökcsaládokat csinálok amivel nincs sok gondom. Anya petézése után kap majd egy műlépet és bármikor feltudom használni az állományban.

_________________
S. Csontos Zoltán


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2008.11.02. 13:12 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
Végül is ez egy pároztató (ha jól látom, értem). Itt van egy összehasonlítás, hogy mi éri meg jobban a vásárolt anya, vagy a Bee Brief-ben párzott. Árat nem találtam még eddig róla, pedig már elég régóta keresek.
http://www.haylestrom.com/NOD/Programs/ ... Queens.pdf
Személy szerint ezt tartom a legjobbnak, könnyen beszerezhető és „csak” 12-13 euró. Folyamatos anyanevelésre ez a legjobb, a Bee Brief-et nem tudod annyira kihasználni, egy szezonben sok a holtidő amíg kihasználatlanul áll.
http://www.holtermann-shop.de/images/pr ... 1376_1.jpg

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2008.11.02. 10:10 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:01
Hozzászólások: 592
Tartózkodási hely: Szank
Sziasztok!
Az alábbi helyen egy nagyon jó rajládát mutatnak be műanyagból, szerintem nem lehet nagyon drága.
http://miteaway.com/html/bee_brief.php? ... ugodpisy3Q

_________________
S. Csontos Zoltán


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Műanyag kaptár
HozzászólásElküldve: 2008.09.25. 18:50 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.09.22. 14:50
Hozzászólások: 94
Tartózkodási hely: Kadarkút Zselic pereme
Ezt a témát azért hoztam be mert én attól függetlenül, hogy rendelkezem faanyaggal én a kaptáraimat styrudorból készítem jobban mondva találtam egy újabb anyagot expert.

_________________
Nehézséget a kaptáraidba!

Lator


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 987 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 16, 17, 18, 19, 20

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.