Pontos idő: 2024.04.28. 00:16

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1751 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 36  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Pörgetö
HozzászólásElküldve: 2014.06.12. 23:18 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
Élelmiszeripari minősítésű porfestéssel.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Pörgetö
HozzászólásElküldve: 2014.06.12. 21:39 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2014.05.11. 09:05
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Lakitelek
Sziasztok! Van egy ősrégi 3 keretes Nb pörgetőm, ami horganyzott lemezből készült. Azt szeretném kérdezni, hogy tudnám feljavítani EU-ra????


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pörgetö
HozzászólásElküldve: 2014.05.23. 19:54 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Interneten fent van egy ilyen szám (jászberényi vásárújság 2012): 30/340-3977


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pörgetö
HozzászólásElküldve: 2014.05.23. 13:42 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.09.22. 12:22
Hozzászólások: 700
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Ujházi eszközgyártók mobil telefon számát meg tudná adni valaki . Nekem csak a régi van meg a vonalasat meg nem veszik fel .

_________________
Ha gyorsan akarsz menni, menj egyedül! Ha messzire akarsz jutni, menj együtt másokkal!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pörgetö
HozzászólásElküldve: 2014.05.18. 05:59 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.02.27. 14:08
Hozzászólások: 126
Na hát ennek örülök, a " kritikusaim" akkor ebbe nem köthetnek bele!:))Bár a legjobban akkor örülnék ha ezzel is meg a láncossal is lehetne egy kis akácot pergetni.Igaz hogy egy akácos mellett vagyok de az idén ebből se sok minden lesz.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pörgetö
HozzászólásElküldve: 2014.05.18. 04:27 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Ha minden igaz ez a Rácz pergetője . Kézi önfordítós. Minden alkalommal neked kell a palásthoz fordítani a kívánt keret oldalt, de elég egy kosarat , mert a többi vele együtt mozdul. Itt mindegy a forgás irány
Az automatánál volt hiányos és felületes az én ismeretem is mivel ott a kosarak végén van egy rugó ami alap helyzetben középre , sugárirányba állítja a kosarat és ezeknél valóban a forgás irány határozza meg melyik oldal van a palát mellett. Nem akarok egy boltot vagy céget sem reklámozni azért nem tettem linket, de találsz ilyenről is képet


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pörgetö
HozzászólásElküldve: 2014.05.17. 19:49 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.02.27. 14:08
Hozzászólások: 126
Így néz ki a meghajtása. Nem tudom ki készítette,kb 9 éve vettem egy gödöllöi méhész bemutatón.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pörgetö
HozzászólásElküldve: 2014.05.17. 19:40 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.02.27. 14:08
Hozzászólások: 126
Csatolmány:
201405171256.jpg
Na ez meg lemaradt:


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pörgetö
HozzászólásElküldve: 2014.05.17. 19:30 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.02.27. 14:08
Hozzászólások: 126
Csatolmány:
6keretes perget.jpg
Na hát most kénytelen vagyok a saját poharamba is "tisztavizet" önteni. T.i. megcsalt az emlékezetem.(megesik az néha) Az enyém csak akkor csattan ha nem fordítom át a kerettartót rendesen.
Csatolmány:
6keretes perget.jpg


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pörgetö
HozzászólásElküldve: 2014.05.17. 04:14 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Bár én nem tervezem ilyen jellegű méhészeti eszköz gyártását, gyorsan utána néztem és hiányos tudásomat pótoltam :D
Valóban kézi és automata önfordítós pergetőket gyártanak. Az automatához kell a forgásirány változtatása mivel ott valóban az alaphelyzetben sugár irányba néz és a palásthoz való kihajtás a forgás irány függvénye. Viszont ha tervezném egy ilyen elkészítését (pergető) , biztosan nem választanám mivel a kosarak kifordításához lassú fordulat kell, szabályozó. Így a pergetési idő a kézi önfordítóssal ellentétben a másfél kétszeresére nő (forgásirányváltó, komplett program) több a hiba lehetőség bonyolultabb. Ellenben ami mellette szól, hogy amíg az asszony lefedelezi a következő adag keretet az automata program kipergeti mindkét oldalt és leáll, ekkor elvégezheti a pergetőben a gyors keretcserét, majd folytathatja a fedelezést. Ez idő alatt én bent ülhetek a hűvös szobában , meccset nézhetek és ihatom a jól megérdemelt söröcskémet


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pörgetö
HozzászólásElküldve: 2014.05.16. 22:52 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.10.26. 11:01
Hozzászólások: 186
Tartózkodási hely: Sopron
Amire te gondolsz, az a te általad fordítós :)
Önfordítósnál általában rugóerő tartja alaphelyzetben középen, sugárirányban a kerettartó kosarakat, és a forgásiránytól függően csapódik ki egyik, illetve másik irányba.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pörgetö
HozzászólásElküldve: 2014.05.16. 21:43 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
barthasandor55 írta:
Na megint szia Bogaras. A Breki pergetőjénél elkerülte a figyelmedet hogy önfordítós. Már pedig ha az, akkor ha nincs forgásirányváltás,hiába billented át a kerettartókat, az megindulva (ha elindítod ugyanabba az irányba)durván visszacsapódik, próbáld ki.
Breki ha teszel fel fotókat a pergetődről, (bár én már nem tervezek másik pergetőt építeni)biztos sokunkat érdekelnének a "nem gyári" megoldások:)


Na most lehet hogy nagyon hülye vagyok, de az önfordítós az annyit tesz hogy egy kerettartó kosarat megfogok és átfordítom akkor a többi kosár is átfordul, tehát nem kell a kereteket megfordítanom egyesével. A belső oldal lesz a külső. A forgás irány teljesen mindegy , ha ki van fordítva a palást mellé teljesen mindegy melyik irányba indítod a centrifugális erő ott tartja , a kosarak nem fordulnak át a forgás irány meg változtatásával. Nem kell kipróbálnom 11 éve 6NB keretes önfordítós pergetőt használok csupán annyi változott hogy a 3. évben az akkus hajtás lett cserélve villanymotorra.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pörgetö
HozzászólásElküldve: 2014.05.16. 21:37 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.19. 13:00
Hozzászólások: 305
Tartózkodási hely: Szabolcs Szatmár Bereg
Találtam egész olcsón, szúnyoghálós pavilon néven kerestem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pörgetö
HozzászólásElküldve: 2014.05.16. 21:03 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.08.03. 22:19
Hozzászólások: 319
Tartózkodási hely: Zala megye - Milejszeg
Ne pörgető sátor néven keresd mert úgy 10x annyiba fog kerülni. :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pörgetö
HozzászólásElküldve: 2014.05.16. 21:01 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.10.12. 23:42
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Bodrogköz
barthasandor55 írta:
Na megint szia Bogaras. A Breki pergetőjénél elkerülte a figyelmedet hogy önfordítós. Már pedig ha az, akkor ha nincs forgásirányváltás,hiába billented át a kerettartókat, az megindulva (ha elindítod ugyanabba az irányba)durván visszacsapódik, próbáld ki.
Breki ha teszel fel fotókat a pergetődről, (bár én már nem tervezek másik pergetőt építeni)biztos sokunkat érdekelnének a "nem gyári" megoldások:)


Legközelebb következő hétvégén leszek otthon, remélem nem felejtem el és lefényképezem. Még az is lehet, hogy akác pergetés közben...

_________________
Breki -SiVisPacemParaBellum-


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pörgetö
HozzászólásElküldve: 2014.05.16. 20:58 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.19. 13:00
Hozzászólások: 305
Tartózkodási hely: Szabolcs Szatmár Bereg
Sziasztok!

Valaki tudna egy linket küldeni ahol lehet rendelni pörgetősátrat?
Előre is köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pörgetö
HozzászólásElküldve: 2014.05.16. 20:35 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.02.27. 14:08
Hozzászólások: 126
Na megint szia Bogaras. A Breki pergetőjénél elkerülte a figyelmedet hogy önfordítós. Már pedig ha az, akkor ha nincs forgásirányváltás,hiába billented át a kerettartókat, az megindulva (ha elindítod ugyanabba az irányba)durván visszacsapódik, próbáld ki.
Breki ha teszel fel fotókat a pergetődről, (bár én már nem tervezek másik pergetőt építeni)biztos sokunkat érdekelnének a "nem gyári" megoldások:)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pörgetö
HozzászólásElküldve: 2014.05.16. 19:17 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.10.12. 23:42
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Bodrogköz
Bogaras írta:
Breki írta:
A kerületi sebesség most ~9,5m/s.
Jelenleg egy 2áramkörös 3állású kapcsolóval oldottam meg a polaritásváltást de folyamatban van a fordulatszám szabályzás megvalósítása is. Egy PWM szabályzó fog róla gondoskodni, az irányváltást pedig továbbra is a 3állású kapcsolóval oldom meg. A mostani 200-210es fordulatot egy köztes áttétellel értük el, ami egy plusz csapágyazott szíjtárcsát jelent, fölösleges ellenállásként. Ezt meg szeretnénk szüntetni, amihez gyártatnunk kell egy nagy átmérőjű szíjtárcsát (400mm +) Ezt úgy méretezném, hogy a két irányú rövid lassabb "könnyítő" pergetés után maximális fordulaton használjuk a motort, ezért lenne jó tudni, hogy milyen maximális fordulatra tervezzek.


Mi a francot tudtok agyonbonyolítani egy pergetőn? Ha jól olvastam akkor ez egy 6 keretes önfordítós. Először is kérdés hogy mihez kell az irányváltó? Mindig a keret palást felőli oldalából csapódik ki a méz , tehát tök mindegy ,hogy mi a forgás irány. Másodszor , ha megépítetted a pergetőt van rajta egy motor akkor nagyon egyszerű az egész. Elindítod, lekapcsolod, elindítod ,lekapcsolod. Ezzel máris az egyik oldal könnyebbé vált, megfordítod a kereteket és akár forgathatod a másik oldalt teljesen üresre vagy azon is könnyíthetsz és akkor 2 rövid 2 hosszú eljárással kipergeted. Jó és szükséges megoldás a három ékszíjtárcsa, 2 ékszíj megoldás , mert a motornak ajánlott kipörögni minél gyorsabban , a motor és a köztes tárcsa ékszíja sosem szabad hogy feszes legyen inkább legyen laza kicsit, ráadásul oda érdemes olyan ékszíjat rakni amelyik a kis átmérőn is kényelmesen fordul azaz oda mindig fogazott szíjat érdemes tenni. Nálunk egy "brutális" 370 wattos kis motor van amely üzemi hőmérséklete tartós használatban normális esetben nyugodtan lehet 75 fok soha nem sikerült még langyosra sem felmelegíteni, 5 másodperc alatt padló fordulaton forgatja a kosarat, amikor a paláston a keretek alsó részénél meglátszik a méz folyása , leállít fordít és már megy is a másik oldal üresre. Ez addig pörög míg van kicsapódás majd ismét fordít és ürítve a másik oldal is. Mindez kb annyi idő míg a következő keretmennyiség le nincs fedelezve.
Ez azért nincs még módosítva sugarasra vagy bármilyen módon megvariálva mivel így egy munka folyamat sem áll azért , hogy egy másikra várjon, szóval így folyamatos , így a leghatékonyabb.


Nekem ez egyáltalán nem bonyolult, amit viszont írtál nem tiszta. Hogy miért kell egy önfordítós pergetőre irányváltó? Azért, hogy ne kelljen megfordítani a kereteket?! Ha mindig ugyanabba az irányba forogna mitől változna a keretek palást felőli oldala? Ez a lényege az önfordítósnak... vagy félreértek valamit?!
Működhet az a megoldás is amit írtál, hogy kapcsolgatom a motort és így értelemszerűen elérhető a kezdeti lassabb fordulat, de szerintem igényesebb ha van egy fordulatszám szabályzó. Ami mint írtam, kb 2500Ft és egy unalmas délután.
A szíjtárcsákkal csak azért variálok, hogy belőjem a max fordulatot, a mostani állapothoz nem volt 400mm + méretű alapanyag, ezért lett egy köztes áttétel beiktatva.

_________________
Breki -SiVisPacemParaBellum-


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pörgetö
HozzászólásElküldve: 2014.05.16. 19:01 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.10.12. 23:42
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Bodrogköz
Battagabor írta:
breki ez a motor 24 voltos?


Igen 24voltos. Létezik 450W-os, szintén 24V, ugyanilyen kivitel.

_________________
Breki -SiVisPacemParaBellum-


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pörgetö
HozzászólásElküldve: 2014.05.16. 18:28 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.02.27. 14:08
Hozzászólások: 126
Ezt nem állítottam, ....de azért kíváncsivá tettél:)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pörgetö
HozzászólásElküldve: 2014.05.16. 15:17 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Persze én mindent készen kapok


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pörgetö
HozzászólásElküldve: 2014.05.16. 12:16 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.02.27. 14:08
Hozzászólások: 126
Szia Bogaras. Teljesen igazad van, de Te, nem szerethetsz barkácsolni!:)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pörgetö
HozzászólásElküldve: 2014.05.16. 06:54 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.01.21. 11:12
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: SZ.SZ.B. Nyírtelek
breki ez a motor 24 voltos?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pörgetö
HozzászólásElküldve: 2014.05.16. 05:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Breki írta:
A kerületi sebesség most ~9,5m/s.
Jelenleg egy 2áramkörös 3állású kapcsolóval oldottam meg a polaritásváltást de folyamatban van a fordulatszám szabályzás megvalósítása is. Egy PWM szabályzó fog róla gondoskodni, az irányváltást pedig továbbra is a 3állású kapcsolóval oldom meg. A mostani 200-210es fordulatot egy köztes áttétellel értük el, ami egy plusz csapágyazott szíjtárcsát jelent, fölösleges ellenállásként. Ezt meg szeretnénk szüntetni, amihez gyártatnunk kell egy nagy átmérőjű szíjtárcsát (400mm +) Ezt úgy méretezném, hogy a két irányú rövid lassabb "könnyítő" pergetés után maximális fordulaton használjuk a motort, ezért lenne jó tudni, hogy milyen maximális fordulatra tervezzek.


Mi a francot tudtok agyonbonyolítani egy pergetőn? Ha jól olvastam akkor ez egy 6 keretes önfordítós. Először is kérdés hogy mihez kell az irányváltó? Mindig a keret palást felőli oldalából csapódik ki a méz , tehát tök mindegy ,hogy mi a forgás irány. Másodszor , ha megépítetted a pergetőt van rajta egy motor akkor nagyon egyszerű az egész. Elindítod, lekapcsolod, elindítod ,lekapcsolod. Ezzel máris az egyik oldal könnyebbé vált, megfordítod a kereteket és akár forgathatod a másik oldalt teljesen üresre vagy azon is könnyíthetsz és akkor 2 rövid 2 hosszú eljárással kipergeted. Jó és szükséges megoldás a három ékszíjtárcsa, 2 ékszíj megoldás , mert a motornak ajánlott kipörögni minél gyorsabban , a motor és a köztes tárcsa ékszíja sosem szabad hogy feszes legyen inkább legyen laza kicsit, ráadásul oda érdemes olyan ékszíjat rakni amelyik a kis átmérőn is kényelmesen fordul azaz oda mindig fogazott szíjat érdemes tenni. Nálunk egy "brutális" 370 wattos kis motor van amely üzemi hőmérséklete tartós használatban normális esetben nyugodtan lehet 75 fok soha nem sikerült még langyosra sem felmelegíteni, 5 másodperc alatt padló fordulaton forgatja a kosarat, amikor a paláston a keretek alsó részénél meglátszik a méz folyása , leállít fordít és már megy is a másik oldal üresre. Ez addig pörög míg van kicsapódás majd ismét fordít és ürítve a másik oldal is. Mindez kb annyi idő míg a következő keretmennyiség le nincs fedelezve.
Ez azért nincs még módosítva sugarasra vagy bármilyen módon megvariálva mivel így egy munka folyamat sem áll azért , hogy egy másikra várjon, szóval így folyamatos , így a leghatékonyabb.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pörgetö
HozzászólásElküldve: 2014.05.15. 21:02 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.08.03. 22:19
Hozzászólások: 319
Tartózkodási hely: Zala megye - Milejszeg
Így akkor tárgytalan a felajánlásom valóban mert az enyém 90.000 :) igaz minden új és talán ki is szolgál és nincs a szenvedés és megbízható... remélem legalábbis :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pörgetö
HozzászólásElküldve: 2014.05.15. 20:48 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.10.12. 23:42
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Bodrogköz
Mondhatni jelképes összegekért sikerült mindent megvalósítani.
A motort tavaly 4500Ft-ért vettem 2még használható akksival. A jelenlegi kapcsoló 6-800Ft-os tétel, a PWM-es szabályzó pedig 2-2500Ft. A szíjtárcsák, csapágyházak és hasonló mechanikus dolgok kivitelezése saját (családon belüli) kivitelezés.

Gondolkoztunk 220as frekiváltós kivitelezésen is, lehetséges, hogy egyszer megvalósításra kerül, de egyelőre marad ez. Én egy Siemens LOGO PLC-re gondoltam, esetleg egy intelligens relé is alkalmas lehet.
Minden esetre köszönöm a felajánlást.

Szerk.:
Ilyen a motor: http://www.bulimoci.hu/index.php?act=te ... 723&page=1

_________________
Breki -SiVisPacemParaBellum-


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pörgetö
HozzászólásElküldve: 2014.05.15. 20:35 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.08.03. 22:19
Hozzászólások: 319
Tartózkodási hely: Zala megye - Milejszeg
Breki!
Ez mennyibe lenne neked a vezérlés és a motor része?
Én magamnak vettem motort külön külön frekvenciaváltót beépített plc-vel és agam írtam meg a programot és könnyedén tudom változtatni a változó értékeket. Ha kell segítség szólj. Persze ez 220 V. Én itthon pergetek


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pörgetö
HozzászólásElküldve: 2014.05.15. 19:42 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.10.12. 23:42
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Bodrogköz
A kerületi sebesség most ~9,5m/s.
Jelenleg egy 2áramkörös 3állású kapcsolóval oldottam meg a polaritásváltást de folyamatban van a fordulatszám szabályzás megvalósítása is. Egy PWM szabályzó fog róla gondoskodni, az irányváltást pedig továbbra is a 3állású kapcsolóval oldom meg. A mostani 200-210es fordulatot egy köztes áttétellel értük el, ami egy plusz csapágyazott szíjtárcsát jelent, fölösleges ellenállásként. Ezt meg szeretnénk szüntetni, amihez gyártatnunk kell egy nagy átmérőjű szíjtárcsát (400mm +) Ezt úgy méretezném, hogy a két irányú rövid lassabb "könnyítő" pergetés után maximális fordulaton használjuk a motort, ezért lenne jó tudni, hogy milyen maximális fordulatra tervezzek.

_________________
Breki -SiVisPacemParaBellum-


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pörgetö
HozzászólásElküldve: 2014.05.15. 07:04 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.02.27. 14:08
Hozzászólások: 126
A fordulatszám azért nem fejez ki mindent, én inkább a kerületi sebességről beszélnék.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pörgetö
HozzászólásElküldve: 2014.05.15. 06:58 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.02.27. 14:08
Hozzászólások: 126
Anélkül hogy látná az ember elég nehéz ráhibázni, de szerintem az egyik ok az lehet hogy direkt a hajtásod, és nincs rá mód hogy alacsony fordulatszámon indítsd meg.Ha könnyült a lép, utána mehet 300-al is.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pörgetö
HozzászólásElküldve: 2014.05.15. 06:45 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.01.21. 11:12
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: SZ.SZ.B. Nyírtelek
Szia még mindig gyors csináld meg állíthatósra.Az enyémet úgy pörgetem hogy még a nyílt fias sem esik ki,ha van benne.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pörgetö
HozzászólásElküldve: 2014.05.14. 21:50 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.10.12. 23:42
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Bodrogköz
Üdv.

Anno kérdeztem, hogy mennyi az optimális fordulatszáma egy 6NB keretes önfordítós pergetőnek, amire 250-300 választ kaptam.
Azóta elkészült a pergető, első verziós áttétellel 255 ford/perc lett a fordulatszám. Tavaly napraforgón kiderült, hogy ez túl gyors. Módosítottuk az áttételt, most 200-210körüli, de a frissen kiépített műlépek nagy többsége még így is kiszakadt, tehát gyors. A kosarakban a drótozásra merőlegesen 8pálca van, a keretek csak függőlegesen 6sorban vannak drótozva.
A motor egy 250W 24V roller motor, névleges üresjárati fordulat 2800ford/min. Gondoltam arra is, hogy mivel nagyon le van áttételezve a motor, ha kipörög többet is tudna mint 2800 (bár az üresjáratitól több... furcsa), de a jelenlegi 200körüli fordulatnál még egy kis plusz is beleférhet. Mi lehet az oka, hogy kiszakadnak a műlépek? (természetesen úgy próbáltam pergetni, hogy rövid pörgetés egyik irányba, kicsit hosszabb a másik irányba, majd 2 'hosszú' a teljes pergetéshez mindkét irányba)

_________________
Breki -SiVisPacemParaBellum-


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pörgetö
HozzászólásElküldve: 2014.05.14. 12:37 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.02.27. 14:08
Hozzászólások: 126
Tangenciálisra gondolhattál, és ha beütöd a keresőbe egyből hoz kézit,motorost,100-120000 ft. És nagyon szépek.:)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pörgetö
HozzászólásElküldve: 2014.05.13. 04:32 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.19. 16:00
Hozzászólások: 883
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar, annak is a legszéle
Használt, de újszerű állapotban lévő, saválló mézpergetőt keresek NB lépek pergetéséhez, elsősorban Hajdú-Bihar megyében. Leginkább 4 keretes tangencionális kézi hajtásosra gondoltam, de reális áron bármi érdekel. Ütött-kopott ingyen sem kell.


H.apci.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pörgetö
HozzászólásElküldve: 2014.05.05. 18:31 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.04. 21:30
Hozzászólások: 206
Tartózkodási hely: Győr
(+36) (68) 416-244 (+36) (30) 340-3977. Gugli szerint nyílvános :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pörgetö
HozzászólásElküldve: 2014.05.04. 09:34 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.09.22. 12:22
Hozzászólások: 700
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Ujházièk számát meg tudná adni valaki?

_________________
Ha gyorsan akarsz menni, menj egyedül! Ha messzire akarsz jutni, menj együtt másokkal!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pörgetö
HozzászólásElküldve: 2014.05.04. 07:57 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.02.27. 14:08
Hozzászólások: 126
[quote="H.apci"]Na erre nem gondoltam volna soha! :o "
Az hogy ki melyiket választaná az szive joga.De hát itt nem erről van szó mert hogy ez nem eladó. Azért tettem fel a fotókat hogy segítsek azoknak akiknek nincs elég pénzük de van elég idejük az elkészítéséhez.(és természetesen rendelkeznek a megfelelő szerszámokkal)
Jó ez a neten való eszmecsere, de sajnos nem látjuk a vitapartner arcát, és így ha nem elég nagy rutin
szavaink néha akár sértőek is lehetnek holott nem szántuk annak.De hát tételezzük fel a jó szándékot!:)
Ha Szoboszlón jársz, szívesen megmutatom a gyárimat is, meg a "sufnituningot" is!:)Sőt a babásfa készítő gyalúmat is megmutatom szívesen,ami szintén saját!:)Lehet, sőt biztos hogy a gyári jobb, de ezt én csináltam!:))))


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pörgetö
HozzászólásElküldve: 2014.05.04. 06:43 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.19. 16:00
Hozzászólások: 883
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar, annak is a legszéle
Na erre nem gondoltam volna soha! :o

Hogy tudok olyat készíteni, ami működik, erre már én is rájöttem. Hogy házilag olyat mint a gyári? Nem szeretnélek megbántani, (ezt mindig akkor mondják, amikor...) de ha választanom kellene a között amit te készítettél, és a között, amit a gyártók kínálnak, hát nagyon olcsón kellene adnod. :) Ennek ellenére természetesen gratulálok, magam sem készíthettem volna el jobban! (félek még így se)


H.apci.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pörgetö
HozzászólásElküldve: 2014.05.04. 06:34 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.02.27. 14:08
Hozzászólások: 126
"[quote="H.apci"]És mibe került a géppark, amivel készítetted?"
Na hát üdvözöllek Téged is.Ha azt kérdezted volna hogy milyen eszközök szükségesek ahhoz hogy saját magad, saját kedvedre agyalj ki és készíts el valamit ami működik ugyan úgy mint egy "gyári," nagyon szívesen segítenék. Így azonban csak annyit mondhatok neked, hogy az biza sokba!:))))))


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pörgetö
HozzászólásElküldve: 2014.05.04. 06:04 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.19. 16:00
Hozzászólások: 883
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar, annak is a legszéle
És mibe került a géppark, amivel készítetted? Mert nehezen hiszem, hogy egy lemezvágó ollóval, egy vasfűrésszel, meg egy reszelővel készült. Arról meg ne is beszéljünk, hogy mennyiért adnád el.



H.apci.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pörgetö
HozzászólásElküldve: 2014.05.03. 19:17 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.02.27. 14:08
Hozzászólások: 126
béla írta:
Miből lehet kihozni?

Lehet még a költségeket csökkenteni ha a rozsdamentest pl. használt műanyag hordó falából csináljuk.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pörgetö
HozzászólásElküldve: 2014.05.03. 18:54 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.02.27. 14:08
Hozzászólások: 126
béla írta:
Miből lehet kihozni?

A kézi hajtós esetében kb 25000Ft az anyag költség, ha belőlről mindent rozsdamentesből készítünk.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pörgetö
HozzászólásElküldve: 2014.05.03. 18:44 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.30. 19:23
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Zemplén
Miből lehet kihozni?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pörgetö
HozzászólásElküldve: 2014.05.03. 18:20 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.02.27. 14:08
Hozzászólások: 126
Úgy látom hogy elég sokan megnézték a "folyamatot" ....még kritikát is kapott,....nem is tudom miért!?:)
Egy dolog meglepett, senki nem kérdezte meg hogy miből lehet kihozni, pedig ez azért perdöntő!:)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pörgetö
HozzászólásElküldve: 2014.05.03. 18:10 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.02.27. 14:08
Hozzászólások: 126
havba írta:
Mennyivel hangosabb a lánc miatt?

Ha azt mondanám hogy halkabb, nem mondanék igazat:)
De annyira azért nem zavaró.A 6 keretes önfordítósom az ékszíjas, és halkabb.Télen majd átalakítom.:)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pörgetö
HozzászólásElküldve: 2014.05.03. 16:25 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.06. 20:39
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Heves-megye
:)
Bogaras írta:
Téged csak a pedál zavar? Nekem elég zavaró az is hogy pont fordítva áll a motor , lánc hajtás helyett tutira ékszíj lenne. Tudom , hogy az ember a saját munkáját mindig valamiért jobbnak tartja és jobban meg is becsüli az általa készített dolgokat , de azért biztosan megnéztem volna elötte hogyan is néz ki egy pergető

_________________
http://www.egrimeheszbolt.hu/bolt/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pörgetö
HozzászólásElküldve: 2014.05.03. 08:24 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.01.13. 21:16
Hozzászólások: 259
Mennyivel hangosabb a lánc miatt?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pörgetö
HozzászólásElküldve: 2014.05.03. 08:20 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.02.27. 14:08
Hozzászólások: 126
Csatolmány:
201405031237.jpg
Ilyenre sikerült összehozni, de majd télen lehet átalakul ékszíjassá:)


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pörgetö
HozzászólásElküldve: 2014.04.29. 20:46 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.02.27. 14:08
Hozzászólások: 126
Bogaras írta:
Idézet:
Vannak próbálkozásaim az ékszíjhajtásra is, de itt motorerő vész el a lánccal szemben a spanolás miatt.


" Szerintem nézz meg egy ékszíjas hajtást."
Nézegetem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pörgetö
HozzászólásElküldve: 2014.04.29. 20:41 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.02.27. 14:08
Hozzászólások: 126
"Nem jól mutat a pörgetőn a lánc"......ez igaz,de az ékszíjra már valószínűleg csak télen lesz időm.:(


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1751 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 36  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 185 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.