Pontos idő: 2024.05.11. 03:35

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1733 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 35  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2014.06.05. 23:37 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.10.23. 18:03
Hozzászólások: 285
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén megye, Miskolc.
Láttam már olyat is, de ami nekem a gondot okozza az sötét színű.

_________________
"... A méhek tökéletesek, jók, kötelességtudók, szorgalmasok, erősek, művészek, szépek, a természet legremekebb, csalhatatlan apró teremtményei. Az ember ellenben csupa hézag..." /Részlet: Kádár Lajos: Méhészkönyvtár/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2014.06.05. 19:05 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.10.27. 18:01
Hozzászólások: 11
Pintér Zoltán írta:
Üdv Dennia

A közös őstermelői a megoldás.


Igen, az is megoldás. Én majd csak decemberben váltom ki, mert nem akarok havonta járulékokat fizetni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2014.06.05. 18:45 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.06.22. 14:02
Hozzászólások: 92
Tartózkodási hely: Pest
Ha erős nagyítóval megnézed, lehet nálad is az van, mint nálam: parányi légbuborékocskák milliói. Meg se moccannak, akár évekig sem. Én a pörgető szerencsétlenül eltalált geometriájára gyanakszom.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2014.06.05. 18:18 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.10.23. 18:03
Hozzászólások: 285
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén megye, Miskolc.
mellis

A hordóba öntéskor szúnyoghálóval szűröm a mézet. Ami nagyobb szennyeződés van azt szépen leszedi. A gondom azzal a kisméretű szennyeződéssel van ami a méz tetején jelenik meg kiüvegezés után. Ezt eddig sehogy nem tudtam eltávolítani, egyszerűen az egész hordóból nem jön fel a tetejére többszöri kimelegítéssel sem. S bár nem nagyon látványos a szennyeződés, ha kicsit közelebbről megnézi valaki akkor azt mondhatja, hogy "a bolti tisztább". Ez az én problémám. (Természetesen elmondom hogy az nem probléma, amikor csak tudom, de ettől többre nem jutottam eddig.)

Az állam természetesen bonyolultabb ettől. De az erről szóló vitákat meghagyom a filozófusoknak. Én csak józan paraszti ésszel próbáltam összefoglalni amit látok.

üdv: erdeklodo

_________________
"... A méhek tökéletesek, jók, kötelességtudók, szorgalmasok, erősek, művészek, szépek, a természet legremekebb, csalhatatlan apró teremtményei. Az ember ellenben csupa hézag..." /Részlet: Kádár Lajos: Méhészkönyvtár/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2014.06.05. 08:37 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.01.30. 13:07
Hozzászólások: 161
Tartózkodási hely: Tiszaföldvár
Üdv Dennia

A közös őstermelői a megoldás.

_________________
***Hiszek a napban – akkor is, ha nem süt; Hiszek a szeretetben – akkor is, ha nem mutatkozik meg; Hiszek Istenben – akkor is, ha nem szól.***


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2014.06.04. 21:31 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.10.27. 18:01
Hozzászólások: 11
minfoka írta:
Édesapámnak bérelt helye van a városi piacon. Az világos, hogy szülő árulhatja a gyermek mezg termékét minden további nélkül. Kérdés hogy ilyen esetben kell adni nyugtát a nyugtán ki az értékesítő? Vásárba is kell nyugta? Őstermelőnek sima nyugtatömb kell? Minek kell rajta lenni a címkén az üvegen? Köszönöm előre is a válaszokat.


Egy könyvelőt is kérdezz meg, és a falugazdászt is. A legfrissebb szabály szerint, én, mint feleség sem árulhatok a piacon, csak ha ott van a párom is, mert neki van ugye őstermelőije és kistermelőije, mivel megszűnt a kisegítő családtag fogalma, ezért semelyik családtag nem árulhat csak úgy. Szokták ellenőrizni is, és nem egy büntetésről tudok, akik belegyalogoltak ebbe. Szóval, szülő sem árulhatja a gyerek termékét piacon. Ha egyedül szeretnék piacozni, akkor saját őstermelői kell, bár itt meg képbe jön az, hogy kistermelői engedély nélkül, ami ugye nem az én nevemre szól, megint csak nem mehetnék egyedül.(ez utóbbi részt annyira nem vágom, csak megjegyeztem)
Kivéve, ha családi gazdaság tagjaként van őstermelőim. Akkor szabad a pálya, mehetek.

Mindez kikerülhető, ha a párom befizet utánam 1000 ft-ot vagy ilyesforma összeget, ezzel mintegy alkalmazva engem, asszem valami olyasmi, mint az egyszerűsített foglalkoztatás, és akkor mehetek egyedül árulni. Ez az egész egyáltalán nem logikus, de eléggé utánajártunk. Tiszta képet könyvelő tud neked adni.

Egyébként nyugtát mindig kellene adni. Hogy milyen helyzetben ki írja alá, szintén könyvelő...
Sima nyugtatömb kell.

Cimke: tömeg, megnevezés, termelő neve, címe, minőségét megőrzi, elvileg a törvény kimondja, hogy a termelői szónak is ott kell lenni a csomagoláson, de pont ezért, mivel a csomagoláson kell ott lennie, nálunk rajta van a lapkán (termelői mézes) ill. az ommés üvegen, így azt mondta a hatósági áo., hogy nem kell külön feltüntetni a cimkén. A termelő név, címnél nálunk pl. a méhészetünk neve van feltüntetve, nincs külön Xy személynév. Ilyen esetben az a lényeg, hogy beazonosítható legyen, hogy ki a termelő, és ez egy X elnevezésű méhészet esetén, ha ott van a helység is természetesen, akkor már elég, mert beazonosítható.

De a lényeg, mindenképpen kérdezz meg falugazdászt és könyvelőt az értékesítéssel kapcsolatban, mert eléggé borsos ár a büntetés.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2014.06.04. 21:07 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.01.25. 15:03
Hozzászólások: 231
Tartózkodási hely: Fejér
érdeklődőnek!

"Olyan érdekelne még, hogy esetleg tudnátok-e segíteni abban, hogy ne legyen olyan koszos a mézem! Homogenizálásra meg nagynyomású melegített szűrésre nincs lehetőségem. Van valami egyszerűbb mód, vagy marad az üveg tetejének szedegetése?"

Nem olyan bonyolult dolog ez.
Pergetés után precízen színeld le a mézed! Üvegezés előtt melegítsd fel kíméletesen és egyszerű gravitációs szűrővel szűrd át, azután mehet az üvegbe.
Sok sikert, üdv.
Ami az államot illeti kicsit-szerintem- bonyolultabb mint ahogy fogalmazol, de nem politizálok, csak általánosságban szeretném érinteni a témát. ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2014.06.04. 21:01 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Elég az jogosult hatósági állatorvosnak is, nem kell hogy "fő" legyen. A "fő" az a zárlatokban illetékes.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2014.06.04. 12:10 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.27. 10:00
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: B-A-Z<--->H-B-M
A hozzád tartozó főállatorvos, aki a vándorlási engedélyt is kiállítja fel tud világosítani ezzel kapcsolatban!

_________________
Ha majd kivágtad az utolsó fát, megmérgezted az
utolsó folyót, és kifogtad az utolsó halat, rádöbbensz, hogy a pénz nem ehető.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2014.06.04. 12:04 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.01.22. 13:37
Hozzászólások: 243
Édesapámnak bérelt helye van a városi piacon. Az világos, hogy szülő árulhatja a gyermek mezg termékét minden további nélkül. Kérdés hogy ilyen esetben kell adni nyugtát a nyugtán ki az értékesítő? Vásárba is kell nyugta? Őstermelőnek sima nyugtatömb kell? Minek kell rajta lenni a címkén az üvegen? Köszönöm előre is a válaszokat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2014.05.31. 19:39 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2014.05.26. 19:23
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Somogy
Üdv mindenkinek !

Érdeklődnék nem-e tudja valaki ,hogy mennyiért megy az akác felvásárlói ára Nagykanizsa ,Nagyatád körzetében ?

_________________
Ahol a méz a legédesebb, ott a fullánk legélesebb. D.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2014.04.22. 12:17 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2009.02.15. 07:26
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Kaposvár
"torzo: az állam nem jótékonysági intézmény!"

Azért halkan megkérdezném: Ki az állam? De, tényleg csak halkan........? Itt megint nem értek valamit?
Ami a nyugdijat illeti, sohasem voltak illuzióim vele kapcsolatban. Nem kértem hogy adják, de, ha adnak azt mondják - azt illik elfogadni. Nem ingyen kapod, ha kapod! Ha meg nem? Hát egyenek pénzt. ÉN' eszem azt, amit megteremelek és jól is lakom vele. ;)

_________________
A természet nem szegi meg törvényét, csak az ember!
Nem a világ rossz, hanem az ember teszi azzá!
__________________________
torzo52 (Győző)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2014.04.22. 08:48 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.10.23. 18:03
Hozzászólások: 285
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén megye, Miskolc.
bogaras

Nagyon szépen köszönöm a megalapozott választ! Tekintve, hogy ősszel szeretném kezdeni, szerintem szerzek állatorvosi engedélyt, de a címkével idén még lehet,hogy nem fogok vesződni. Azért érdeklődtem utána és nem csak sunyizok, mert kicsit meghirdetném magam, neten, meg kiragasztott kis lapocskával, s már járt úgy ismerős - pálinkát árúlt a szentem - ráírt egy pár kamu vevő h kéne 10 liter pálinka ócsóér és hát mit ad isten..... levitte a kolielé mikor csörgették és hát nem adóhatóság volt? :D

Szóval biztos a biztos alapon érdeklődök most csak utána rendesen.

Olyan érdekelne még, hogy esetleg tudnátok-e segíteni abban, hogy ne legyen olyan koszos a mézem! Homogenizálásra meg nagynyomású melegített szűrésre nincs lehetőségem. Van valami egyszerűbb mód, vagy marad az üveg tetejének szedegetése? :)

torzo: az állam nem jótékonysági intézmény! Nem a dolgozó emberekért jött létre! Soha sem volt a dolgozók jóléte a célja! Nem érdekli, hogy miből, csak az, hogy minél több pénzt be tudjon hajtani. Ez csak nálunk elterjedt tévhit. Elméletileg a nyugdíjrendszer működtetése és a nemdolgozók munkához segítése lenne a célja, de hát mint látjuk nagyon megy neki. Egyébként megsúgom, hogy az új alkotmány szerint a tb-t is adóként szedik, tehát senki nem köteles neked nyugdíjat fizetni, egyszerűen mondhatják majd azt 30 év múlva, hogy "nem jutott, így jártál" . Valamint hivatalosan a közegészségügyi ellátást sem köteles már az állam ingyen biztosítani ;)

Új alkotmány van! Ébresztő!

üdvözlettel: erdeklodo


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
"... A méhek tökéletesek, jók, kötelességtudók, szorgalmasok, erősek, művészek, szépek, a természet legremekebb, csalhatatlan apró teremtményei. Az ember ellenben csupa hézag..." /Részlet: Kádár Lajos: Méhészkönyvtár/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2014.04.22. 06:07 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2009.02.15. 07:26
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Kaposvár
Mindent figyelembe véve azért megkérdezném, hogy milyen jogon kér az állam tölem az általam teremtett munkahelyen általam szerzett jövedelem után adót? Adtak valamit, hogy elvehessenek vagy követelhessenek? Vagy netán dolgoztak egy percet is nálam? ................... Sok a kérdőjel a jogcímen. Merthogy, aki valahová eladta magát rabszolgának, az is csak akkor kérhet és kap bért vagy juttatást, (bár ez sem mindig IGAZ) ha valamit tesz az asztalra. Mert akinek adtak attól követelhetnek. Az erejét és a tudását. Csak, ÉN' nem értem?

_________________
A természet nem szegi meg törvényét, csak az ember!
Nem a világ rossz, hanem az ember teszi azzá!
__________________________
torzo52 (Győző)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2014.04.22. 04:58 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
http://www.nav.gov.hu/magan/nav/inf_fuz ... eywords=M2

6. és 18. számú füzetecske

Például, ha egy mezőgazdasági tevékenységet végző, egyébként a kompenzációs rendszer különös szabályai szerint adózó, ezáltal már adóalany személy a termékeit a felvásárlónak értékesíti a kompenzációs rendszer keretében, ennek során számlaadási (és nyugtaadási) kötelezettség nem terheli.

Viszont ha ugyan ez a személy (aki mezőgazdasági tevékenységet folytató őstermelő) az árúját például egy vásárra vagy alkalmi kitelepülésre elviszi, és ott értékesíti a civil vevőknek, akkor nyugta- vagy számlaadási kötelezettség terheli. FIGYELEM! Ez vonatkozik a ház előtt a közút mellé kitelepülő és ott értékesítést végző személyekre is, ha a termék folyamatosan végzett gazdasági tevékenység (pl. dinnye, paprika vagy burgonya termesztése) eredménye.

Viszont, ha például Mari néni a kertjében termett sárgabarack feleslegét értékesíti kis tételben és nem kereskedelmi mennyiségben a háza előtt, akkor az eladásról sem nyugtát, sem számlát nem kell kiállítania.

FONTOS TUDNIVALÓ: az is, hogy az alanyi adómentességet választó adóalanyokat ugyanúgy terheli a számla- vagy nyugtaadási kötelezettség, mint az adókötelesen értékesítő adóalanyokat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2014.04.22. 04:25 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Sajnos a jogszabályi fogalmazással meg kell küzdened , mert az életben semmit nem kapsz ingyen és még a hatóságokkal is küzdened kell a vélt vagy valós igazadért egy jogszabály értelmezése kapcsán.

Van őstermelőid , akkor kell egy minimál üzem engedély ahogyan alább leírták (hatósági állatorvos). Nyugta és számla adási kötelezettséged van az eladott termékek után. Én nem vesződnék a számlával , nyugta egyszerűbb.
Ha meg csak a bevétel lényeg akkor fű alatt megsúgom , símán adnám számla , nyugta és cimke nélkül viszont az őstermelőim bevétel rovatába beírnám hogy nevenics beesett az utcáról , hozott 2 nagy műanyag vödröt tetővel és megtöltöttem, szóval szerepelne benne x napon y kg eladás és kész


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2014.04.21. 08:30 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.10.23. 18:03
Hozzászólások: 285
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén megye, Miskolc.
Fibula, köszönöm a válaszodat, valami hasonlóra gondoltam én is. Nem tudod esetleg, hogy ehhez kell-e minimum üzem? Vagy milyen egészségügyi feltételekhez kötött?

H.apci az informatikusokra ez különösen jellemző! Nagyon sok az olyan nagy koponya, aki a való életben egy kicsit elvontabb személyiség. Ez egyszerűen szerintem a munkából is fakad. Benn kell ülni a gép előtt van, hogy 0-24ben és nézni a kódokat. Csináltam én is - habár olyan kódokkal, amiket ők nem neveznének programnak :D :D - de hidd el, elég idegesítő, ha írod 1-2 órán keresztül és aztán azért nem fut le, mert valahol nem tettél ki egy vesszőt, aminek semmilyen feladata nincs, csak elválasztja a két parancsot! :merg

üdvözlettel: erdeklodo

_________________
"... A méhek tökéletesek, jók, kötelességtudók, szorgalmasok, erősek, művészek, szépek, a természet legremekebb, csalhatatlan apró teremtményei. Az ember ellenben csupa hézag..." /Részlet: Kádár Lajos: Méhészkönyvtár/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2014.04.21. 08:26 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.10.23. 18:03
Hozzászólások: 285
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén megye, Miskolc.
bogaras :)

Utánaolvastam, viszont megvallom neked, hogy nekem sokszor a jogszabályok megfogalmazása igen idegen, s lehet hogy félre értelmezem, valamint soha nem esek abba a hibába, főleg internetes keresésben, hogy minden fontos információt megtaláltam. Sajnos az internet nem erről szól. Sok jó információt és oldalt kidob, de lehet, hogy a legújabbat, legfrissebbet nem. S mivel ez a terület új nekem gondoltam rákérdezek. Mivel az aki piacon árul alapvetően többet tud nálam. Valamint én kollégiumban szeretnék árulni, erre nem találtam példát sehol így gondoltam hátha van itt akár hozzám hasonló korú ember aki mondjuk már csinálja vagy legalább próbálta, jobban értesült.

A kvantum fizika hobbim, pár könyvet elolvastam róla, nagyon érdekes dolog. De soha sem állítottam, hogy értenék hozzá. Valamint lehet, hogy te úgy gondolod, hogy nem, de szerintem egy józan paraszti eszű ember, ha nincs neki 8 általánosa sem (lehet, hogy azért nincs neki, mert tudja, hogy megél a kis birtokából és ez neki elég), de olvasott és értelmes, akkor sokkal "értékesebb" ember mint egy olyan, aki nem ért a munkájához, hiába van neki 5 diplomája.

Sajnálom, hogy ilyen rosszallást váltottam ki belőled, nem volt szándékos :(

_________________
"... A méhek tökéletesek, jók, kötelességtudók, szorgalmasok, erősek, művészek, szépek, a természet legremekebb, csalhatatlan apró teremtményei. Az ember ellenben csupa hézag..." /Részlet: Kádár Lajos: Méhészkönyvtár/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2014.04.21. 08:15 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.11.23. 09:10
Hozzászólások: 302
Szerintem Bogaras sem tudja.
Ha tudná, akkor biztos megválaszolta volna.
Így aztán politikusként válaszolt.
Azaz mellébeszélt.
Én sem tudom a választ...
De sejtésem van:
1. Őstermelői
2. Számlatömb
3. Üvegezési engedély a főállatorvosodtól


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2014.04.21. 07:21 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.19. 16:00
Hozzászólások: 883
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar, annak is a legszéle
Bogaras!

Most nem értek veled egyet. Nem tudhat mindenki mindent! A volt sógorom egy zseni volt a számítástechnikában, egyetemen oktatta, de hozzá képest huszadrangú emberek többet kerestek programok írásával, mert ők lehet, hogy nem voltak akkora fejek, de értettek ahhoz, hogy jól adják el magukat, a volt sógornak meg ez nem ment. Ez ennyire egyszerű.



H.apci.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2014.04.21. 05:44 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Nagyon tetszik , hogy egy 22 éves gépészmérnök aki el tud merülni a kvantum fizika rejtelmeiben egy ilyen egyszerű, bár több részletre is kiterjedő kérdésre símán várja a választ egy szakmunkástól vagy érettségivel rendelkező józan paraszti ésszel megáldott embertől ahelyett, hogy egyszerűen tájékozódna a neten a hivatalos oldalakon miként adhatja el a maga által megtermelt termékét.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2014.04.20. 20:03 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.10.14. 12:01
Hozzászólások: 687
Tartózkodási hely: Pécs
Szia Érdeklődő!
Amikor az Agrár Kamarában regisztráltam, azt mondták, hogy valamennyi számla az őstermelő tevékenységhez mindenképpen kell, hogy legyen, mert másképp sokba kerül a kamarai tagdíj. (Több tízezer forintra emlékszem arra az esetre, ha nincs számla.)
Üdv: Attila


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2014.04.20. 18:28 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.10.23. 18:03
Hozzászólások: 285
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén megye, Miskolc.
Tisztelt méhésztársak!

Olyan dologba szeretnék belefogni, amit még nem csináltam. Kollégista vagyok, s ott szeretnék mézet értékesíteni. Amennyiben kis reklámokat kitennék, szerintem lenne rá kereslet. Amennyiben őstermelőim van. Hivatalosan kell számlát adnom? Milyen előírásokat kell betartanom? Nem kell túl nagy mennyiségre gondolni, első körben örülnék ha egy év alatt elmenne 1-2 mázsa.

Tisztelettél kérem, hogy aki ért az eladáshoz ilyen kicsiben az ossza meg velem amit be kellene tartanom!

Előre is nagyon szépen köszönöm!

üdvözlettel: erdelodo

_________________
"... A méhek tökéletesek, jók, kötelességtudók, szorgalmasok, erősek, művészek, szépek, a természet legremekebb, csalhatatlan apró teremtményei. Az ember ellenben csupa hézag..." /Részlet: Kádár Lajos: Méhészkönyvtár/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2014.03.01. 20:48 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.01.13. 21:16
Hozzászólások: 259
Asszem még Tomi kérdezte anno, hogy mi a spaniferen a 2T.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2014.03.01. 20:41 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.23. 15:45
Hozzászólások: 456
Mi közé van a spanifernek a témához?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2014.03.01. 19:46 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Részemről téma néma,nincs harag. De ez nálam kényes téma. Már többször hangoztattam, és hangoztatni is fogom a véleményemet. Legalább itt ne írjatok ilyeneket a Magyar Méhészfórumon.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2014.03.01. 19:31 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.25. 18:43
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Bakonszeg
Tomi, bocs a sértő válaszért, de a mocskos szemét magyarok meg magyargyűlölő legalább olyan sértő számomra. Ilyen szavakat légyszives ne adj a számba. Ha ismernél tudnád, hogy soha nem gondoltam ilyet. Ne sértegessük tovább egymást, értelme sincs, a fórumot sem azért hozták létre. Kikapcsolódásból szeretem olvasgatni nem hogy idegesítsek másokat vagy magamat.
Azért hozzátenném hogy az hogy van magyarmentalitás tény. Ez így van rendjén.
Ebbe nem kell belemagyarázni magyargyűlöletet, ez nem sértés van és kész. Ha tagadod olyan mint amikor a cigány megsértődik hogy ő nem az hanem roma. Kár több szót vesztegetni a témára.
( spani=spanifer )


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2014.02.28. 22:04 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.23. 15:45
Hozzászólások: 456
Idézet:
Tudod már mit jelent a spanin a 2 T
Mit? És mi az a spani?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2014.02.28. 20:34 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
kopter83 írta:
Ne haragudjon meg senki , ezt viccből írtam, nem kell belemagyarázni semmi egyebet. Ha bármilyen más lenne azt is ugyanúgy kritizálná valaki. Ez biztos.
Azt meg pláne ne magyarázátok bele hogy lenézem a magyarokat!
Tomi! Te egy agysebész lehetsz. Tudod már mit jelent a spanin a 2 T ? Vagy a diplomához eszet nem adtak neked?

A diplomához ész nem jár. A tudást magadnak kell összeszedni addig. Ha eljutottál volna legalább egy érettségiig,ezt tudnád. Szerencsétlen magyargyűlölő barátom. :lol:

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2014.02.28. 20:27 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Ez jobban tetszik? ;)


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2014.02.28. 12:35 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.25. 18:43
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Bakonszeg
Ne haragudjon meg senki , ezt viccből írtam, nem kell belemagyarázni semmi egyebet. Ha bármilyen más lenne azt is ugyanúgy kritizálná valaki. Ez biztos.
Azt meg pláne ne magyarázátok bele hogy lenézem a magyarokat!
Tomi! Te egy agysebész lehetsz. Tudod már mit jelent a spanin a 2 T ? Vagy a diplomához eszet nem adtak neked?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2014.02.27. 20:48 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:01
Hozzászólások: 592
Tartózkodási hely: Szank
[/quote]
Bocs, de ismeretem szerint a háboru előtti "zsinór" irásmod ...
Üdv: K.[/quote]
Hol voltam én a háború előtt :roll: Nekem az oroszból ismerős, de bocsáss meg a tudatlanságomért!

_________________
S. Csontos Zoltán


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2014.02.27. 17:46 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 06:06
Hozzászólások: 514
Tartózkodási hely: Vaspör
Én szeretek magyar lenni,ez a saját magunk lenézése dolog valóban elharapódzott.Mit várunk el a külföldiektől,hogy ha magunk sem nézzük semmibe,hogy magyarok vagyunk.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2014.02.27. 15:11 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
kopter83 írta:
Ha másfajta lenne (bármilyen!!!) akkor az nem lenne jó. Magyarok vagyunk. :lol:

Mocskos szemét magyarok. Így akartad írni gondolom. Ki a franc adja ezt a dumát a szátokba? Vagy egymástól tanuljátok?

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2014.02.27. 07:01 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Legalábbis pár embernek biztos. ;)

Sokaknak meg ez is tetszik. (nekem nem annyira, de semmi jelentősége)

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2014.02.27. 04:34 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.25. 18:43
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Bakonszeg
Ha másfajta lenne (bármilyen!!!) akkor az nem lenne jó. Magyarok vagyunk. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2014.02.26. 22:03 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Talán nem is volt túl sok pályázat, azért lett még ez a legjobb.
A szöveg narancssárga. Gondolom "méz színű" akart lenni.
Ha terveztek nekik egy szebbet, piacosabbat, talán egyszer meg is csinálják. Lehet bizonyítani, dobjátok fel ide a grafikát. De azon rendesen álljanak a méhsejtek! :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2014.02.26. 21:56 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Ez a tető sajnos teljes melléfogás. Mondhatni csúnya,nem csoda,hogy anno sokan fel voltak háborodva rajta.
Mondjuk az üvegeken is lehetne mit változtatni,de ezt egyszer már leírtam.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2014.02.26. 21:47 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 05:50
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Pest megye
NNA EZ AZ!!!
Nem piros szegély, hanem egyenesen ilyen piros betűk, piros méhvel, amit felraktál kedves Propolisz. Erről van szó.
Egyébként tényleg ilyen arany a háttér, az előző képeken csak a fény miatt látszik sötétnek.
Hogy lehet valamit így elrontani?
Ezzel a piros méhecskével nem tudok kibékülni.
Mint ahogy az idétlen Mézengúz és hasonlókkal sem.
Még jó, hogy ennyi közül lehet választani.
Persze nem is nekem kell tetsszen, hanem annak, aki megveszi...

_________________
Amatőr hétvégi hobbiméhész.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2014.02.26. 21:11 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.17. 21:00
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Baranya
CsZoltán írta:
Nekem ígyse-úgyse tetszik az orosz z betű miatt. ..

Szia CsZoltan!
Bocs, de ismeretem szerint a háboru előtti "zsinór" irásmod szerint is ez a "z" jarta, s német területen még akár ~30 éve is ezt oktatták, pedig nem nagyon lehetne őket "orosz pártossággal" vádolni. Szerintem sima stilisztikai kérdés...
Üdv: K.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2014.02.26. 19:43 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Friss kép, de mindig is ilyen volt:


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2014.02.26. 19:25 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.23. 15:45
Hozzászólások: 456
Én nagy fekete felületet látok.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2014.02.26. 19:21 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Aranyszínű, mint a széle


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2014.02.26. 19:12 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.23. 15:45
Hozzászólások: 456
Ha nem fekete, akkor milyen? Sötét színek nekem a fedőn nem tetszenek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2014.02.26. 19:02 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Ez már amiatt is érdekes felvetés, mert fekete szín gyakorlatilag nincs is rajta :shock:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2014.02.26. 18:58 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.23. 15:45
Hozzászólások: 456
Nekem szon a tetőn a fekete szín is túl sok.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2014.02.26. 18:54 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:01
Hozzászólások: 592
Tartózkodási hely: Szank
Nekem ígyse-úgyse tetszik az orosz z betű miatt. Miért nem lehet rendes z betű, akkor vennék belőle így nem kell. :oops:

_________________
S. Csontos Zoltán


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2014.02.26. 10:23 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 05:50
Hozzászólások: 567
Tartózkodási hely: Pest megye
Adott a díjnyertes tervezésű tető, amire tavaly még fehér színnel volt rányomtatva a széle díszítés és a felirat.
Csatolmány:
term mez lapka.jpg
A fehérvári vásáron viszont azt láttam, hogy idén kapott egy ronda piros keretet a felirat. Kérdeztem, miért a változtatás, azt válaszolta a hölgy, hogy így jobban olvasható.
Igen, biztos van akinek inkább a keretes verzió tetszik, ízlések és pofonok...


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Amatőr hétvégi hobbiméhész.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2014.01.29. 19:59 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
Tavaly én is így jártam,rám akarta nyomni a tr.a.díjat,én meg csak annyit mondtam:akkor másé lesz a bolt.-Mégse lett tr.a.díj!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2014.01.29. 19:21 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.01.10. 09:12
Hozzászólások: 162
Tartózkodási hely: észak Heves
Megoldottuk :D.Gondolhatod, hogy egy kanyitse fizettem :lol:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1733 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 35  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.