Pontos idő: 2024.04.26. 04:14

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1733 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 35  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2016.11.17. 10:46 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2016.11.16. 08:10
Hozzászólások: 1
Kedves Fórum tagok!

1 hordó bakonyi hárs méz eladó 1000/kg áron!

Ha valakit érdekel a 06 20/ 776 9855 telefonszámon lehet érdeklődni!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2016.11.17. 05:21 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Elindult a mézmarketing kampány.
http://www.nlcafe.hu/kepes_szavazas/52/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2016.11.13. 00:45 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
cerana írta:
...a szabályok nem a bioméz, hanem a bioméh előállítására fókuszálnak...


Ez jó! :D És tényleg igaz...

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2016.11.12. 16:08 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
szaboattila írta:

.....

Nagytételes eladás: természetesen a kuncsaft nem a prémium árkategóriás akácmézet kapta,mely itt 10euro áron megy tőlem,amire neki kell az étterembe,oda megfelelt a 6euros hárs vége-lilaakác-mezei virág méz is.Ugyanez kikilózva 8euro,mondtam neki ha megvesz 100kilót akkor 40es edényben 7euro,ha megvesz 400kilót akkor 6euro.

Én úgy érzem azt az árat kaptam,ami egy normális ár.

Miből gyüjtenek?

1,család sosincs kopaszra pörgetve.15kg mindig marad
2,július közepén le vannak pörgetve,ugye marad nekik a 10-15kiló benn
3,július vége-augusztus-szeptember folyamán pupra rakják magukat mézzel

Ahogy mondtam a vevőmnek,én ha akarnék se tudnék nekik cukrot adni,mert nincs hova benyomatni,drága,sok időkiesés,évek óta kinn dolgozom,nekem erre időm nincs.a méhe spórol,ami megmarad áprilisig az kijön a legelső gyümölcsmézzel.
.........


Attila!

Semmi kifogásom a technológia ellen, csupán azt kérném, hogy abból a kései virágzású lilaakácból nekem is küldjön egy maroknyit, mert felénk az nem ismert. minálunk a Wisteria egyik klónja se hajlandó megvárni a virágzással még az akácot sem, ráadásul a nyüvest nem járják a méheim, csak a Bombusok és a szép Xylocopa violacea-im gyűjtögetnek róluk. No, azok is csak akkor, ha nem fagy meg, mint az utóbbi két évben. Szóval köllene abból a kései, jól mézelő lilaakácból de minél hamarébb, mert az akácra már nemigen lehet errefelé számítani, ha meg lenne ilyen kései, mézelő lilaakácom, akkor befuttatnám vele a környékbeli akácfákat. Jó lenne, ha olyan lenne ez a lilaakác, amelyik másodvirágzást is produkál, ha már méhlegelőt javít az ember, javítson minél gazdaságosabban...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2016.11.12. 14:49 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
:taps :taps :taps

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2016.11.12. 14:40 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Pöte írta:
A cukoretetés mellőzése sajnos nem ilyen egyszerű képlet. A bioméhészet szabályaiban is ez az egyik legsarkosabb dolog.

Erre mondtam azt, hogy a szabályok nem a bioméz, hanem a bioméh előállítására fókuszálnak. Kár, hogy a fogyasztók méh helyett mézet szeretnének enni.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2016.11.12. 13:41 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Ne haragudj, de ha ennyitől besértődsz akkor arra nem tudok mit mondani...
Biowar500ról azt azért nem árt ha tudod, hogy az OMME vizsgálatol szerint nem ad le elég hatóanyagot. Ajánlatuk szerint beadás előtt fel kell karcolni a lap felületét.

Te egyébként minősített bioméhész vagy?

A cukoretetés mellőzése sajnos nem ilyen egyszerű képlet. A bioméhészet szabályaiban is ez az egyik legsarkosabb dolog. Aszályos nyáron a legtöbb helyen vagy etetsz vagy megy az állomány a levesbe. Te hogy kezeled ezt a helyzetet?

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2016.11.09. 22:13 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.02.01. 18:30
Hozzászólások: 1210
Tartózkodási hely: Graz/Várpalota
Kedves Maciur,

a méhészetem Magyarországon van,nem az Inn mellett.Ott laktam! Most Stájerországban telelek,meg eladom a mézem.

3évig nem szóltam hozzá itt semmihez,azt hittem oké,adok tippet,szóval akkor majd 2019-ben beirok egy grüss gott-ot.

na ennyi

_________________
Attila

Kisboconádi a mézeskaptár. "a méhe csak kölcsönad"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2016.11.09. 22:02 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.04.03. 18:33
Hozzászólások: 277
Tartózkodási hely: Budapest / Tirol
szaboattila írta:
én már több osztrák méhésznek hoztam Biowar500-at mert egyik se hülye,amitráz tiltás ide vagy oda,nem akarják hogy elpusztuljanak a méheik.


Iden januártòl engedélyezett szer az Apitràz! Ugyan nem tudom van e különbség a kettö között, de gondolom a hatòanyag ugyanaz!
Csak gondoltam fel hivom a figyelmedet, mert nem engedélyezett szer hasznàlata szabàlysértés csempészete viszont büncselekmény!
Érted miért nem vette meg a méhész sajàt maga??
Amúgy nem is tudtam hogy az Innviertelnél olyan jó a hordàs hogy nem kell etetni.

_________________
Minnél egyszerübb annál jobb,.!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2016.11.09. 20:45 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.02.01. 18:30
Hozzászólások: 1210
Tartózkodási hely: Graz/Várpalota
az idei fele termés ellenére ugye a mézár az otthon vicckategória.540 meg 600Ft meg 1200-as akác.
hirdettem én is otthon a mézem,1200-ért.volt is hivás,beajánlott 700-at...mondom az ár kiló ár,nem 500gr-ra vonatkozik.de könyörgöm ne legyen telhetetlen: megveszi tőlem 1200-ért,oké,ha mindet viszi kap 3% kedvezményt.kiüvegezi,költség 100Ft,eladja 1500-1600-ért.mégis mennyi hasznot akar? 100%-ot? ja ez ugye virágméz ár,akácméz nálam nagytételesre nem is volt hirdetve,kevés lett az ment üvegbe.

Nyár végére még arra is fel voltam készülve,hogy a 2016-os a 2017-es a 2018-as termés az be lesz raktározva.a méz valuta,arany,stabil az ára.Na persze nem kereskedő felé eladva.Azoknak nem jut.:)))))

_________________
Attila

Kisboconádi a mézeskaptár. "a méhe csak kölcsönad"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2016.11.09. 20:21 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.02.01. 18:30
Hozzászólások: 1210
Tartózkodási hely: Graz/Várpalota
Sanyi,nincs aktualizálva az adatlapom,lévén közel 3éve nem irok ide,néha beleolvasok mi van,de nem vagyok aktiv fórumozó.2014 nyarán a bajor Traunreutból átköltöztem az osztrák Mattighofenbe,majd 2015 tavaszán haza.kisebb nagyobb pár hetes munkáim voltak tavaly Nürnbergben,idén augusztusban Amstetten mellett,de hála isten már olyan a szitu hogy nem kényszer a külföldi munka.Most Grazban vagyok,üdülni,telelni,lehet még sielni is megtanulok :DDD

Az akácmézet természetesen otthon termelem.Hol máshol? :))))

Az üveg gyakorlatilag ingyen van,csak meg kell találni a háziasszonyokat hogy ne dobálják ki az üveget.50üveg,nesze kapsz érte 1kg mézet.Én megszabaditom az üvegtől(500db üveggel rendelkező a rekorder),ő kap mézet.Izlik neki,utána már rendel is.Mivel helyben otthon szerzem be az üveget,se idő,se szállitási költségem gyakorlatilag nincs rajta,a mosogatógép meg elmossa.

Nagytételes eladás: természetesen a kuncsaft nem a prémium árkategóriás akácmézet kapta,mely itt 10euro áron megy tőlem,amire neki kell az étterembe,oda megfelelt a 6euros hárs vége-lilaakác-mezei virág méz is.Ugyanez kikilózva 8euro,mondtam neki ha megvesz 100kilót akkor 40es edényben 7euro,ha megvesz 400kilót akkor 6euro.

Én úgy érzem azt az árat kaptam,ami egy normális ár.

Miből gyüjtenek?

1,család sosincs kopaszra pörgetve.15kg mindig marad
2,július közepén le vannak pörgetve,ugye marad nekik a 10-15kiló benn
3,július vége-augusztus-szeptember folyamán pupra rakják magukat mézzel

Ahogy mondtam a vevőmnek,én ha akarnék se tudnék nekik cukrot adni,mert nincs hova benyomatni,drága,sok időkiesés,évek óta kinn dolgozom,nekem erre időm nincs.a méhe spórol,ami megmarad áprilisig az kijön a legelső gyümölcsmézzel.

A másik meg,hogy a méhek egészsége miatt se javasolt a cukor.

Atka ellen júniusban Biowar500,aztán a júliusi pörgetés után 2 hét furetto,augusztus vége szeptember újabb 2hét furetto,ha az idő olyan októberben még 1-2 furetto.Utána december oxál.

Azért úgy nem akarok járni mint a braunaui 400 családos méhész,hogy mivel a hangya,tej,és oxálsavon kivűl más nincs engedve,a 400 családjából maradt 120. én már több osztrák méhésznek hoztam Biowar500-at mert egyik se hülye,amitráz tiltás ide vagy oda,nem akarják hogy elpusztuljanak a méheik.

_________________
Attila

Kisboconádi a mézeskaptár. "a méhe csak kölcsönad"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2016.11.09. 18:40 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Néhány kérdést engedj meg!
Akácmézet Traunreut környékén termeled?
Ez a 2400Ft/kg-os ár, üveggel, kiszállítva értendő?
Július közepétől még 20-25kg pluszt írsz a család fogyasztásán kívül. Miről sikerül?
Azt írod "A nagytételes értékesités meg a hazai viccár 3x-án ment,megy,euroban,kp-ra."
Pontosítanék kicsit. 1000-1200-ért ment az akác felvásárlás, a vegyes (repce, napraforgó) ment 600-650-ért.

Egy megjegyzést a végére még. Nem a cukoretetés a legnagyobb veszély a biomézre.
Mit használsz atka ellen?

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2016.11.09. 17:43 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.02.01. 18:30
Hozzászólások: 1210
Tartózkodási hely: Graz/Várpalota
Elég régen irtam erre a fórumra de mézértékesitésben azért szeretnék megosztani 1-2 tapasztalatot.

2008 óta vagyok kinn,Hollandia,Bajorország,Ausztria.13évesen kezdtem a méhészkedést,43 vagyok.Az új méhészetem 2013-ban indult,jelenleg 66 kaptár indult a télbe.
Az idei év az sajnos rossz,feleannyi a méz mint tavaly.Ennek megfelelően természetesen a mézár se annyi mint tavaly.Na itt nem arra gondolok,hogy 600-ért akarják megvenni,hanem arra hogy a méz az valuta.Tavaly 1kg akácot adtam 2000Ft-ért.Idén látva hogy fele annyi lett,2400-ra áraztam be(nem is emeltem sokat,nyugodtan tolhattam volna 2800-3000Ft-ig,akkor is olcsóbb mint a Sparban)

Azt tudni kell,a méz nem nyári fogyasztási termék.Nyáron fagyit,sört vesznek az emberek.Dinnyét se decemberben eszünk,annak a szezonja a nyár.Ezért a méz értékesitése az október vége november közeledtével indul.
Én mézet kereskedőnek utoljára a 90-es években adtam el.2013 óta,kihasználva a netet,az FB csoportokat,a mézem közvetlen a fogyasztó asztalára jut,10-20km körzetben házhoz szállitva.

Jelenleg megint külföldön vagyok,és az éves virágméz termelésem 3hét alatt elkelt,új kuncsaftot szereztem.

Mi kellett ehhez:


-ki kellett költözzek Ausztriába,albérlet,stb,méz értékesités mellett persze dolgozom is
-német nyelvtudás,helyismeret,FB
-2013 óta nem kapnak a méheim cukrot,csak természetes mézem van,július közepén kipörgetem az utolsó mézet és pá,onnan a méhek begyűjtik a téli készletüket(20-25kg/család). repce és napraforgó nincs a környékemen 25 éve,tehát nem rontja a minőséget ez a 2 fajta méz.gyümölcsös tavaszi méz van,akácméz,hársméz meg a júliusi hárs vége-lilaakác-mezeivirág méz. Nem vándorlok,álló méhészetem van.


Ár:

Otthon 100ezer forintos fizetésből a 2400Ft-os akácméz sok,de itt 1200-1500euroból észre se veszik.Az akácméz vásárlóim zöme magyar,szintén FB csoportok,ebben a városban 9000 potenciális kuncsaftom van! Egy-egy kiszállitás,megrendelés 2-3-5 kg! Tehát a magyarok szeretik a mézet,sőt itt annak örülnek hogy "jééé,hazai méz!!!" de itt megtudják fizetni.

A nagytételes értékesités meg a hazai viccár 3x-án ment,megy,euroban,kp-ra.

De ismétlem,hogy ezt az ember elérje,ott indul a dolog,hogy kristálycukrot nem kaphatnak a méhek.Akkor már gyakorlatilag bioméze van az embernek,és a vevő is szivesebben veszi.

_________________
Attila

Kisboconádi a mézeskaptár. "a méhe csak kölcsönad"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2016.11.09. 14:00 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.04.26. 20:19
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Veszprém megye, Tüskevár
Én egy kicsit másra gondoltam.

Van például a barack pálinka, melyet a barackfa gyümölcséből készítenek és van a barack szeszesitel, melyet finomszeszből és barack aromából készítenek. Általában mindkettőre azt mondjuk, hogy barack pálinka. Azonban az előző az hungarikum és ez az árában is meglátszik, a másikat pedig
robi75 írta:
Veszi lefele a polcról mint a huzat, szép űvegben van, ... .... és had szóljon
.

A méz esetében a minőségi akácméz ára ugyanannyi, mint az akácmézet tartalmazó méz ára. Engem ebben ez aggaszt. A közvetlenül a vevőnek értékesítésen kívül, a piacon értékesítésen kívül kit érdekel, hogy milyen az az akácméz?

_________________
"Legtovább tart, ami becsületes!"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2016.11.09. 13:26 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1054
Azok a tömegek akik teckós kenyéren élnek, meg lengyel dobozos tejen, meg az isten tudja mi sz@rt etetnek meg a néppel, azok nem fognak a mézen "töprengeni", vajon az-é vagy sem? Veszi lefele a polcról mint a huzat, szép űvegben van, áttetsző, édes!! és had szóljon.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2016.11.09. 12:54 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.04.26. 20:19
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Veszprém megye, Tüskevár
Már annyi mindent fel kell, vagy fel kellene írni az üveg címkére, hogy lassan körbe éri az üveget és a vevőnek elfárad a keze, míg végig olvassa. Én arra leszek kíváncsi, hogy mikor érjük azt meg, hogy a mézesüvegen azt lesz kötelező feltüntetni, hogy ki termelte a mézet, melyik méhészet kaptárjából származik az üveg tartalma. Azután annak is van értéke, ha fel lenne tüntetve az akácmézes üveg címkéjén, hogy hány % a pollen tartalma. Azután a víztartalom is lehetne egy érték. Ezek alapján lehetne minősíteni: kiváló-jó-közepes-gyenge. Tisztában vagyok vele, hogy ez szinte álomvilág kategóriába tartozik, de ennek lenne értelme, ez alapján lehetne minősíteni a most már hungarikum kategóriába tartozó terméket. Mert, ha hungarikum, akkor vigyázni is kellene a minőségére. Különben semmi értelme, hogy hungarikum. Sőt még árthat is ennek a minősítésnek, ha a minőségre nincs kellőképp odafigyelve.
A másik gondolatom a méz értékesítésével kapcsolatban, hogy semmiféle nyomon követési gyakorlat nincs. Nagyon sok termék, szolgáltatás, sőt már hivatalok esetében is létezik az ISO minősítés. A méz értékesítését semmiféle minőség irányítás nem jellemzi. A felvásárló onnan vesz, ahonnan akar, és azt ad tovább és úgy, ahogyan szeretné. Senki nem mondja meg a felvásárlónak, hogy mit vásárolhat fel. Nem csak, hogy mit, hanem ezzel együtt azt sem írja elő részére senki és semmi, hogy milyen minőség felett vásárolhatja meg az adott méhészeti terméket. Mi méhészek nem mondhatjuk a felvásárlónak, hogy szelektáljon, mert ő kereskedő, a piacról él, megvesz valamit és aztán tovább adja. Ő ebből él. A méhésznek sem mondja senki, hogy nem etetheti cukorral folyamatosan az állományt hordási idényben, ha úgy veszi át tőle a felvásárló a hordós mézet, hogy fel sem nyitja a tetejét a hordónak, de arról nem is beszélve, hogy a mintavétel is elmarad. Így várjuk mi méhészek, hogy emelkedjék a felvásárlási ár. Valamiért nem érdeke a felvásárlónak, hogy minőségi mézet vásároljon. Ellenben a fogyasztó azt szeretne vásárolni. Ezt teszi akkor is, amikor az áruház polcáról leemeli az akácmézes üveget, amire rá van írva, hogy „Magyar akácméz”. Ti biztosak vagytok abban, hogy az üveg tartalma valóságban is az, ami rá van írva? Én ebben a felvásárlási környezetben nem vagyok teljes bizonyossággal meggyőződve róla.

_________________
"Legtovább tart, ami becsületes!"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2016.11.08. 22:23 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.08.02. 20:26
Hozzászólások: 847
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Kistermelői élelmiszer mentesül ez alól.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2016.11.08. 17:08 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.09. 19:13
Hozzászólások: 224
Tartózkodási hely: Hajdú
Ezek szerint mint kézműves élelmiszer a Méz nem szükséges a mézesüveg cimkéjére feltüntetni a tápértéket.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2016.11.08. 16:19 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
tothg69 írta:
....... hamarosan kötelező lesz feltüntetni.

Ha csak emiatt érdekel, gyanítom, hogy Téged sem érint.
Lásd: http://www.omme.hu/?p=7211

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2016.11.08. 14:41 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.10.30. 20:58
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Raziel amit LPeti írt az az valóban elméletileg nem lehetséges viszont sok méhésznél gykorlat sajnos,
és ők sem adják kevesebbért a mézüket mint azok akik kerülik az etetést gyűjtés közben.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2016.11.08. 13:11 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.09. 19:13
Hozzászólások: 224
Tartózkodási hely: Hajdú
Sziasztok !

Mézek jelölésével kapcsolatban van e valakinek adata? Valójában a tápérték része érdekelne, hamarosan kötelező lesz feltüntetni. Hol tudnék adatot találni, hogy pl. a Vegyes, Hárs , Akác, Repce, Facélia méznek mi a tápértéke?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.11.08. 08:28 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.08. 20:09
Hozzászólások: 372
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg megye
Egy találós kérdést szeretnék feltenni és kérem,aki tudja rá a választ az ossza meg velem,legyen szíves!
Van két méhészet szinte egyforma kondíciókkal rendelkeznek a méhcsaládok és a méhcsaládszám is szinte azonos.A méhcsaládok vándortanyai távolsága kb.légvonalban két kilométer,természetesen az időjárás is egyforma ebben az időszakban.A méhészeti technológiájuk is azonos,mégis a pörgetések végeztével egyik méhész 7 hordóval többet pörget mint a másik.Na most kérdezem én ez,hogy a bánatban létezik?
A másik.
Elvisszük a méheket napraforgóra egy ismerősnek.Lepakolunk,nyitjuk a kijárókat hát nem a legerősebb családok ez rögtön látszik.Mégis 30kg-os átlagot pörget.Szuper.Elviszik a mézet és még sincs szankció.Igaz a felvásárló meg sem mintázta a mézeket úgy vitte el.
Ennyit arról,hogy a vizsgálat kimutatja a cukrot.

_________________
A világon két dolog végtelen:a világegyetem és az emberi hülyeség.Bár az elsőben nem vagyok biztos.
Albert Einstein
Hunor fészek 1/2NB méztér


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.11.07. 22:43 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2016.08.09. 20:33
Hozzászólások: 22
Amit LPeti írt az elméletileg nem lehetséges, mert ellenőrzik a méz minőségét és ha ilyen derülne ki ,akkor jól megbüntetik az embert, ha nem tévedek. Mondjuk, ha pancsolt mézre van igény (az árakból ítélve igen), akkor lehet egyre többször előfog fordulni ilyen.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.11.07. 20:25 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1054
Amit LPeti írt, azt inkább haladók csinálják, rutinos gazemberek, akik kihasználják a rendszer hiányosságait.
Én ettől sokkal "egyszerűbb" emberkékkel találkoztam, akik mondjuk tavasszal belevertek 5 milliót a méhészkedésbe, nyár közepére "depisek" lettek mert nem jött be a bekalkulált 15 millió forint :mrgreen:. Még az öt fele is nyögvenyelősen lett nekik és véletlenül, mikor ilyen agyhalottakkal összefutok, korom ellenére vén embernek érzem magam.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.11.07. 19:31 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Az a helyzet, hogy meg lehet itt sértődni, de elsősorban nem hiszem, hogy aki itt van, olvas, tanul, aki járatja és olvassa a szaklapokat, aki jár gyűlésre azzal nagy baj volna.
Még azzal sem, aki nem olvassa a méhészfórumot, vagy a szaklapokat,de a méheket rendben tartja.
Én sem vagyok egy ősméhész, de ez alatt a 10 év alatt higgyétek el én is láttam (és hallottam) olyanokat ami alapján sértő volna a rendes méhészekre, ha azt az illetőt is méhésznek neveznénk.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.11.07. 19:27 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.12.11. 14:53
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: Hajdubihar
Gravetti

Érzek némi provokációt a kérdésedbe,de azért válaszolok.MÉHÉSZNEK én az olyan embert tartom aki szereti a méheket, és legjobb tudása szerint becsületesen végzi ezt a nem is olyan egyszerű szakmát.Reménykedj hogy hogy méhtartó nem lesz a szomszédod se a telephelyeden se a vándor tanyán.Jelzőket tudnák írni róluk de inkább nem teszem.Hidd el elég régen csinálom vannak tapasztaltaim.Sok jó is,de borzalmas is.És hogy méhész vagyok-e, nem tudom de ha nem vagyok nagyon szeretnék azzá válni. :taps


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.11.07. 17:28 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.04.26. 20:19
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Veszprém megye, Tüskevár
Sándor írta:
remélhetjük hogy a MÉHÉSZEK túlélik valahogy a sok okos,pénzéhes méhtartó feladja.


Ezt egy kicsit bővebben is kifejtenéd, hogy miért van ez szerinted így? Ezzel kapcsolatban nekem az a gondolatom támadt röviden, hogy aki szereti a méheket, ő tovább fog méhészkedni, kisebb állománnyal, kedvtelésből. A termelt mézét pedig üvegezve közvetlenül értékesíti. Aki pénzéhes, az azon gondolkodik, miképp lehetne valami mézhez hasonló terméket a felvásárlónak eladni. Mert aki tavasszal egy tonna cukorral indít és ezt beeteti akác végéig a száz családos állományának, a pergetett édességet pedig eladja a felvásárlónak, az (a pénzéhes) nem áll meg addig ezzel a módszerrel, amíg van, aki megveszi tőle. Lehetne még fonogatni a gondolatot tovább is. Abban viszont egyetértünk, hogy jó lenne, ha így lenne! Csak érzékeltetni szeretném, hogy ez azért nem ilyen egyszerű, mint ahogy megfogalmaztad.

_________________
"Legtovább tart, ami becsületes!"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.11.07. 07:51 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.05.05. 14:53
Hozzászólások: 68
Sándor, Te mitől lettél MÉHÉSZ? Tehát mióta nem tartod már magad méhtartónak?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.11.05. 09:13 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.12.11. 14:53
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: Hajdubihar
robi75
Tökéletesen egyetértek veled.De legfőképp az utolsó mondatoddal.Az ár valóban elég karcsú,de igy remélhetjük hogy a MÉHÉSZEK túlélik valahogy a sok okos,pénzéhes méhtartó feladja.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.11.04. 18:11 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1054
Köszönöm komám :mrgreen: !

Nem sok méhet tartok, hál istennek elég hatékonyan, olyannyira hogy még ezeken az árakon sem problémázok, igaz nincs kényszer a leadásban, de azért több évig nem tudnám tárolni.
Először is szétdobna a harci ideg, másodszor vennem kéne még egy portát mert nem férnék, harmadszor meg vásárolni kellene folyamatosan a hordókat, mer ugye nem adom le.
Igaz hogy érvágás az ár, de legalább már a tehenes gyerek nem csesztet(háztól hordom a tejet), hogy elad mindent aztán méhész lesz ő is.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.11.04. 08:13 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.05.02. 21:44
Hozzászólások: 74
robi75 írta:
Aki nincs megszorulva megteheti, de akinek kell a pénz az leadja.

A gazdaság, a piac olyan mint a hullámvasút. Nem akarom osztani az észt, de engedj meg néhány gondolatot. Az állattenyésztés többi ágával szemben szerencsére nincs eladási kényszer a méz tekintetében. Ne legyél rákényszerítve a méz eladásra. Ne várd a sült galambot, hogy a szádba repüljön! Tarts kevesebb méhet hatékonyabban. Fordíts rá kevesebb időt. Próbálj több lábon állni. Eladod a mézedet, aztán problémázol az áron! Eladod a kocsidat és zavar, hogy milyen színűre festik át! Eladod a földedet és dühít, hogy mit vetnek bele! Eladod a boltodat és acsarkodsz ha bezárják! Eladod a vállalkozásod és őrjöngsz ha csődbe viszik! :o Eladod az újságodat és hőbörögsz ha megszüntetik.... folytathatnám.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.11.04. 06:25 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.06. 11:54
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Sz-Sz-B Mérk
Sziasztok!
Véleményem szerint ("arany---meg golden") árdiktáló hatása van. Senki nem hirdet árat a felvásárlás kezdetén addig míg ez a cég nem jön ki árral. Év közben is ha csökkent, vagy emel mindenki erre hivatkozik.
Sajna eladási kényszerek kialakulhatnak, és erre számolva is alakulhatnak az árak.
Nem én találtam ezzel fel a spanyolt, csak vélemény.... meg magam is így jártam!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.11.03. 22:38 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1054
Aki nincs megszorulva megteheti, de akinek kell a pénz az leadja.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.11.03. 21:46 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.05.02. 21:44
Hozzászólások: 74
Vannak méhészek akik ezen az áron senkinek sem adják le!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.11.02. 16:25 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.05.05. 14:53
Hozzászólások: 68
És a méhészek miért nem bojkottálják akkor? Egyáltalán vannak méhészek akik nekik adják el, vagy csak bepróbálkoztak?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.11.02. 12:23 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 19:19
Hozzászólások: 615
Tartózkodási hely: Derecske
Meg a Golden Nectar Ukrajna, meg a Golden Nectar Slovakia is.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.11.02. 11:54 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Gravetti írta:
Golden / Arany nem ugyanaz?

Nem!
GOLDEN NECTAR GmbH Mozartstr. 8, 80336 München
Aranynektár Kft. 2336 Dunavarsány, Vörösmarty út 2438. hrsz.

Igaz mindkettő Takács úrhoz köthető

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.11.02. 10:59 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.08.27. 10:05
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Felső-Bácska
Külföldön jobban hangzik.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.11.02. 10:06 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.05.05. 14:53
Hozzászólások: 68
bergli írta:
Golden nektár. 600 a vegyes,1200 az akác


Golden / Arany nem ugyanaz?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2016.10.04. 09:36 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.10. 08:09
Hozzászólások: 161
Tartózkodási hely: Észak zala
2000 Ft az igazolás kiállítása.
(A kétezer is sok a pár perces adminisztrációs munkáért, a kilónkéni 3 Ft meg már több mint tisztességtelen.)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2016.10.03. 16:57 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.05.08. 10:17
Hozzászólások: 530
Tartózkodási hely: Baranya
Lisztes írta:
... azt mondják, a munkabér nem költség, azt az állam fizeti.

Az közpénz, és mi fizetjük... :roll:

_________________
"Jobb gyertyát gyújtani, mint szidni a sötétséget."
Konfuciusz


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2016.10.03. 16:29 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.19. 20:12
Hozzászólások: 713
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar Zsáka
Már több mezőgazdasági ágazaton belül vannak problémák, ezzel kapcsolatban. Most kellene elejét venni az ilyen dolgoknak, nem szabad, hogy ez elterjedjen, máris nagyon letöri az árakat.
Jelezni kell a megyei szaktanácsadónak, vagy egyből az OMME-nak hátha lehet valamit tenni ellene.
Érdekes, hogy a mi kis hazánkban meglehet csinálni mindent következmények nélkül. :(


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2016.10.03. 06:29 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.12.07. 19:13
Hozzászólások: 345
Tartózkodási hely: Békés megye
Idöközben megalapitották a szoc szövetkezetet. Az üzlti terv szerint, 1 kg akác előállítási költsége 435ft. Kiüvegezve már is árulják 1300 ért. Szerintük ez a kistermelői ár. Van nálunk aki csak ebből él. Akác nála 2600.Én tőlük 100 m-re 2400-ért akarom... azt mondják, a munkabér nem költség, azt az állam fizeti. És hidjétek el, 90 százalékban nem a rászorulók veszik meg.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2016.09.21. 21:28 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1054
Szerintem ott kezdődik az átverés hogy ők keresik az embereket!!
Ha mi keresnénk őket, lehet a világon sem lennének, mert nincsenek.
Amolyan gyűjtögető életmódot folytatnak.
Már a szöveg is gyanús, "kapcsolatban állunk nemzetközi hajózási társaságokkal" ja ja, én meg az moderálva
Úgy állnak ők kapcsolatban mint én, aki itt lakok a zagyva mellett, ugye az megy a Tiszába, onnan a Dunába, aztán a fekete tenger, át a Boszporuszon és irány a nagyvilág :mrgreen: .


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2016.09.21. 18:18 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.05.18. 07:33
Hozzászólások: 31
balui írta:
SZOLGÁLATI KÖZLEMÉNY!

Majdnem napra pontosan egy éve páran belefutottak a "folyóárus" cégbe.
Most megváltozott névvel "ABB Food Service Kft." változatlan tartalommal próbál balekokat találni.


http://riverservice.eu/
http://rivertrade.hu/hu

http://www.ceginfo.hu/ceg/european-rive ... 22958.html

Nem bedőlni!!!!!!



Üdv!
Engem is megkerestek 1-2 évvel ezelőtt, nem ugrottam bele. Csak utána olvastam ezt, és megörültem, hogy jó döntést hoztam.
Viszont most szólt egy is erősöm, hogy őt megkeresték és hátha érdekel engem is.
Pontosan mi is benne az átverés? Mit mondhatok az ismerősömnek?
Aki ismeri őket leírhatná röviden.
Köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2016.09.17. 14:49 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.02.02. 12:49
Hozzászólások: 572
Tartózkodási hely: Dél Borsod
"A szociális boltok eredetileg azért jöttek létre, hogy a kerületi nyugdíjasok, a szociális támogatásban részesülők és a kismamák is olcsóbban tudjanak vásárolni alapvető élelmiszereket."
Ezt beollóztam egy régebbi cikkből.A méz alapvető élelmiszer lenne?Szerintem amennyi méz elfogyna egy szociális bolthálózatban,az annyira jelentéktelen,hogy nem kell vele foglalkozni.A felvásárlás-külföldi értékesítésről én nem hallottam,de más lehet hogy igen.

_________________
Bízzunk Istenben,és tartsuk szárazon a puskaport!
Hunor 10.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2016.09.17. 14:27 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
google a barátod. Keress rá a hirek között!

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.09.17. 10:45 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.12.07. 19:13
Hozzászólások: 345
Tartózkodási hely: Békés megye
Hallottatok már a mostanság gomba módjára szaporodó állami ( önkormányzati) szociális szövetkezetekről? Céljuk a felvásárlás és az értékesítés láncolatába belépni, azt átvenni. A régi ÁFÉSZ-hez hasonló módon. Ha jól hallottam, van egy unios szabályozás aminek következtében külföldre majd csak szociális szövetkezeten keresztül lehet terméket kijuttatni. A mézet is felvásárolnák, de közben termelői áron a létrehozandó szociális boltokban értékesítenék, ezzel ellehetetlenítve azokat, akik jelenleg üvegben értékesítenek. Céljuk, hogy hordósan felvásároljanak és majd ők üvegeznek és értékesítsenek külföldre. Hallott erről már valaki valami konkrétat? Nagyon rövid beszélgetésen jutottam ezekhez az infókhoz, érdekelnének a részletek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2016.08.15. 09:36 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.04.26. 20:19
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Veszprém megye, Tüskevár
... és ha 1800 Ft lesz a felvásárlási ár, akkor is 1800 Ft-ért adod a piacon? Vagy megmondod az eddigi vásárlóidnak, hogy menjenek el a boltba, vegyék meg ott, mert te ennyiért nem fogod kiüvegezni és a piacon ácsorogni, helypénzt fizetni stb.

Amikor a gabona ára alacsony volt a pék sem adta olcsóbban a kenyeret! Kihasználta, hogy végre nagyobb árréssel tud értékesíteni!

Vagy a tej 60 Ft-os felvásárlási ára miatt a mozgótejárus sem adja oda literjét 100 Ft-ért, mert most alacsony a tej átvételi ára! Most is annyiért adja, amikor pl. 80 Ft volt.

Nekem az a meglátásom, hogy sok esetben az olcsó ár nem mindig vonzza be a vevőt. Ha olcsóbban adod, mint a méhésztáraid, akkor őket is magadra haragítod, ami szerintem nem túl jó ötlet! Van egy határ, amikor már a vevő nem örül, hogy olcsó, hanem azon gondolkodik, hogy miért ilyen olcsó, mint a te esetedben. És ez azért nem jó, mert később árat emelni nagyon nehéz.

Amint már előttem is megírták páran, a méz kikereskedelmi ára hosszútávon kiegyensúlyozott, és nem mondható el, hogy követi a felvásárlási árat! Szerintem is nagyon megfelelő, ha 2000-2500 Ft a termelői ár. A 2000 Ft-os lélektani határ alá már ne menjünk, mert 2000 Ft fölé menni is nehéz volt!

_________________
"Legtovább tart, ami becsületes!"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2016.08.15. 04:42 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.06. 19:34
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar
Jano2013 írta:
Robi .Át kell állnunk a sertés tartásra vagy juh tartásra szerintem jobban járnánk mit a jelenlegi méz árakkal . :(



:merg Ugye-ugye az 1200 ft mégsem 1800 ft. Az összes mézünket nem adhatjuk el üvegezve, kell adni a felvásárlónak is , aki persze kizsákmányol, nagyob árréssel dolgozik.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1733 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 35  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.