Pontos idő: 2024.04.18. 09:00

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1733 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 35  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.13. 18:27 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 03:59
Hozzászólások: 1006
Tartózkodási hely: Zimány
bebe írta:
hydasy írta:
Tudom, hogy van sajtófigyelő topik, viszont szorosan kapcsolódik a mézértékesítéshez.
http://www.agromonitor.hu/index.php/mez ... allatorvos
A nagykereskedők továbbra is pancsolnak netán?

Nekem a cikkből ez a mondat nem tetszik:
Kód:
Úgy látszik, az ágazati szakmai szervezetek továbbra sem hajlandók tudomásul venni, hogy tenniük kell a mézminőség helyreállítása érdekében

Az OMME miért nem szólal meg??? Az mese, hogy a fórumon nincs 1 vezetőségi tag sem, legalább valami elképzelést felvázolnának!! Nem fogunk össze már az idén nagy SZARBAN leszünk.
Mindjárt itt a repce a fentieknek köszönhetően lesz megint majd 300 Ft az induló ár az akác meg jó ha 500 lesz.
:merg :merg

_________________
Feri


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.13. 16:15 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.05. 18:02
Hozzászólások: 814
Tartózkodási hely: Észak-Pest megye
hydasy írta:
Tudom, hogy van sajtófigyelő topik, viszont szorosan kapcsolódik a mézértékesítéshez.
http://www.agromonitor.hu/index.php/mez ... allatorvos
A nagykereskedők továbbra is pancsolnak netán?

_________________
"Az idő a legjobb tanár - eltekintve attól, hogy az összes tanítványát megöli."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.13. 15:48 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.03.27. 11:33
Hozzászólások: 97
Tartózkodási hely: Miskolc
Tudom, hogy van sajtófigyelő topik, viszont szorosan kapcsolódik a mézértékesítéshez.

http://www.agromonitor.hu/index.php/mez ... allatorvos


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.13. 14:58 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Tavaly nyáron már szóba került hogy valószínüleg új felvásárlási rend lesz a sok problémás méz miatt.
Akkor az a javaslat született hogy a hatósággal közösen ezek a mézek megsemmisítésre kerülnek,sajnos ebben a kereskedők nem voltak partnerek.
A mai napig nem történt egyetlen egy méztétel megsemmisítése sem!
Ezen mézek vélhetően üvegezve közvetlenül a piacon ill. a kisebb kiszerelőkhöz kerültek akik anyagi és labortechnikai hiányosságok miatt nem tudják ezeket a mézeket kiszűrni.
A menetrendszerűen érkező sajtóhírek mögött nyilván az is szerepet játszik, hogy bizonyos cég/ek/nek érdeke más cégek kiszorítása a piacról.

Az elmúlt években néhány kereskedő cégnél lazán kezelték a mintázást,minden "mézet" megvettek,sőt tudható volt cégről akit nem zavart egy kis antibiotikum.Ez is nagymértékben hozzájárult az antibiotikumok használatához.

Remélhetőleg lesznek mindkét fél számára elfogadható megoldások,ill. van olyan nagykereskedő aki marad a régi rendszernél.
Mintázásról az a véleményem hogy akác-és más folyékony mézek esetén a méhész telephelyén is szakszerűen megoldható,kristályos virágméznél ez sajnos nem mondható el.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.13. 13:02 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Állítólag nitrofurán tekintetében Ukrajna a forrás.
Nagy bűn a prejudikálás is, én is estem már bele, ezért szeretném arra is felhívni a figyelmet, hogy bármennyire egyértelműnek tűnik a dolog, azért talán mégsem annyira egyszerű a képlet. Tavaly hallottam olyant, hogy évek óta porosodó antibiotikumos mézet is elvittek méhészektől. Még az is lehet, hogy a felvásárló is tisztában volt vele, és megfelelő csatornákon keresztül szét-terítette egyes kereskedő cégek felé. Bross Péter is említette, hogy amikor a Mézeskert mézeinél megtalálták, akkor egy méhész megkapott egy 200 ezres büntetést. Csakhogy amikor ő eladta a mézét, akkor nem kapott felvásárlási jegyet, hanem fél év múlva hozta neki a felvásárló az öt cégtől származó felv. jegyeket. A nyomonkövetéssel jutottak el őhozzá, mely szerint 78 kg mézet vett tőle a Mézeskert. A felvásárló kifizette neki a büntetés összegét.
Tehát az általunk előállított antibiotikumos méz kering az országban, olyan kereskedőknél-csomagolóknál landol esetleg, akik nem tudják-nem akarják kifizetni rá az ellenőrzés költségeit, vagy csak nagyon apró tételekben jutnak hozzá a problémás tételekhez, aminek vizsgálata aránytalan lenne az értékéhez képest.
Azt gondolom, hogy nagyon észnél kell lennünk, ha nem akarjuk tönkretenni a piacunkat. Ezért a késleltetett fizetést kivéve mindenben támogatnunk kell egy új felvásárlási rendszer kialakítását, de azt minél előbb.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.13. 12:14 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
Dozer írta:
hydasy írta:
http://www.napi.hu/default.asp?cCenter=article.asp&place


http://www.albamez.hu
http://www.fw.hu/natur-sz

A nitrofurán Európában tiltott szer. Nem is forgalmazzák.
Valószínű kiment a méhész Argentínába és onnan hozta a gyógyszert.
Esetleg a saját mézlaborban elnéztek valamit.
HCCP, majd az ISO 9002 minőség biztosítási rendszert mintha nem működne.

Ezek után adjam oda a mézem látatlanba.
Arról is szívesen olvasnék, hogy a mézkereskedelmet miként szeretnék átalakítani.
Eddig úgy tűnik a méhész tehet mindenről.


Kivizsgálni... ha igaz lecsukatni, kártérítés gyanánt elkobozni a vagyonukat... de csak miután végigszaladtak a méhészek sorfala között akik náluk adták le a mézet. :merg

Mogyoróvesszőket biztosítom..


Az a szomorú, hogy az előbb a rádióban csak annyit lehetett hallani, hogy ismét gond van a MAGYAR MÉZZEL........ Nitrofurán-t be se lehet szerezni, még "kéz alatt" sem!!!! És megint a magyar termelőket veszik elő (természetesen ismét repce-akác előtt), miközben ezeket a "gyártókat" kellene komolyan a falhoz állítani!!! Ami azt illeti, én akác-szőlőkarót viszek a botozásra!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.13. 11:14 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.16. 07:55
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Dunasziget
hydasy írta:
http://www.napi.hu/default.asp?cCenter=article.asp&place


http://www.albamez.hu
http://www.fw.hu/natur-sz

A nitrofurán Európában tiltott szer. Nem is forgalmazzák.
Valószínű kiment a méhész Argentínába és onnan hozta a gyógyszert.
Esetleg a saját mézlaborban elnéztek valamit.
HCCP, majd az ISO 9002 minőség biztosítási rendszert mintha nem működne.

Ezek után adjam oda a mézem látatlanba.
Arról is szívesen olvasnék, hogy a mézkereskedelmet miként szeretnék átalakítani.
Eddig úgy tűnik a méhész tehet mindenről.


Kivizsgálni... ha igaz lecsukatni, kártérítés gyanánt elkobozni a vagyonukat... de csak miután végigszaladtak a méhészek sorfala között akik náluk adták le a mézet. :merg

Mogyoróvesszőket biztosítom..

_________________
A kávé nem a cukortól lesz édes, hanem a keveréstől... a cukor csak arra való, hogy tudjuk meddig kell keverni! :P


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.13. 11:02 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.03.27. 11:33
Hozzászólások: 97
Tartózkodási hely: Miskolc
http://www.napi.hu/default.asp?cCenter= ... nID=441967

http://www.albamez.hu
http://www.fw.hu/natur-sz

A nitrofurán Európában tiltott szer. Nem is forgalmazzák.
Valószínű kiment a méhész Argentínába és onnan hozta a gyógyszert.
Esetleg a saját mézlaborban elnéztek valamit.
HCCP, majd az ISO 9002 minőség biztosítási rendszert mintha nem működne.

Ezek után adjam oda a mézem látatlanba.
Arról is szívesen olvasnék, hogy a mézkereskedelmet miként szeretnék átalakítani.
Eddig úgy tűnik a méhész tehet mindenről.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.10. 21:54 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
racz méhész írta:
Méhész Társak!
Nem-e tud valaki akácmézért korekt árat? Köszönettel veszem, ha van az árra vonatkozólag valódi ismerete valakinek.Mert ha egy felvásárlónál 780 akkor az mindeggyiknél annyi.Mi ez ha nem kartel?


így van! Már bizsereg is a tenyerem, hiszen azt ordítja a tv, hogy ha bizonyítani tudom a kartelezést, akár 50milla is ütheti a markom.... (oké, ne hurrogjatok le, nem vagyok ennyire hiszékeny... itt, a lenyúlások és "lehetőségek országában", ahol lehetőségem van csendben maradni,amíg a minket dirigáló 350 ember kilopja a szemem.... bocs az OFF-ért...)
Viszont a lényeg tényleg az, hogy ha az egyik benyög egy árat, akkor a többi 10percen belül ugyanannyit mond.... és mivel TALÁN nem beszélnek össze előre az árakkal kapcsolatban, ez sajna nem kartel....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.10. 20:10 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.03.20. 19:45
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Hajdu-Bihar
Méhész Társak!
Nem-e tud valaki akácmézért korekt árat? Köszönettel veszem, ha van az árra vonatkozólag valódi ismerete valakinek.Mert ha egy felvásárlónál 780 akkor az mindeggyiknél annyi.Mi ez ha nem kartel?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.10. 20:03 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.03.20. 19:45
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Hajdu-Bihar
Tisztelt Méhész Társak!Én is csak azzal értek egyet, hogy vegyenek mintát a telephelyen ,blombázzanak és ha jó a minta és az ajánlott ár akkor fizet a kereskedő és viheti a mézet.Minden tisztességes méhésznek ez az érdeke.Ebből nem szabad engedni, mert ismerjük a magyar kereskedést minden téren.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.10. 16:05 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
Robi írta:
Végre én is elolvastam a MÉHÉSZET-ben megjelent cikket. Nekem úgy tűnik, hogy a szermaradvány problémája mögé bújtatva akarják a kereskedők falhoz szorítani a méhészeket. Nyilván mindenki egyet ért azzal a céllal, hogy a szermaradvánnyal kérdését meg kell oldani, de nekem úgy tűnik, hogy a közölt javaslatnak nem elsősorban ez a célja.
Az rendben van - mert a méhészek tájékoztatását szolgálja - , hogy leközölték a kereskedők javaslatát.
Én egyébként nem hallottam Bross Péter más megnyilatkozásait ebben a témában, de szerintem a cikkből nem úgy jön le,hogy ő mellé állt volna. Inkább csak egy tájékoztatás, hogy ez az ajánlata a kereskedőknek.
Mi meg méhészek tudomásul vettük és szerintem csípőből vissza is kell utasítani, mert ennek a javaslatnak nem a méz minőségének a javítása ez elsődleges célja.
Semmi esetre sem lehet belemennünk ebbe az elviszem-megmintázom-ha jó, hetek (hónapok?) múlva fizetek megoldásba.
Az a legnagyobb duma, hogy helyben nem lehet megmintázni a mézet! Hihetetlen, hogy milyen hülyének nézik a méhészeket! Én is amellett vagyok, hogy mintázzanak helyben - persze ellenmintával -, zárják le a hordókat is és ha megfelelő a méz, nekem meg a kínált ár, meg a fizetési feltételek, akkor vihetik.

Azért kíváncsi lennék az OMME hivatalos véleményére is ezzel kapcsolatban. Remélem a következő hónapban megjelenő lapban az is megjelenik majd. Addig nem mondok ítéletet senki felett. Bízom benne, hogy az OMME valóban a méhészek érdekét képviseli majd. Ha nem így lenne, akkor viszont el kell gondolkodni mi lehet a következő lépés részünkről.

:taps teljesen igazad van! annyit azért hozzátennék, hogy tőlem SOHA nem fogják elvinni "majd átutalom..." mondattal a mézemet! Csinálhat, amit akar (amit eddig is tett...), de ha viszi, fizeti is! Én sem mondom a péknek, hogy most elviszem a kenyered, "megmintázom", és ha jó, akkor átutalom az árát....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.10. 15:32 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
Végre én is elolvastam a MÉHÉSZET-ben megjelent cikket. Nekem úgy tűnik, hogy a szermaradvány problémája mögé bújtatva akarják a kereskedők falhoz szorítani a méhészeket. Nyilván mindenki egyet ért azzal a céllal, hogy a szermaradvánnyal kérdését meg kell oldani, de nekem úgy tűnik, hogy a közölt javaslatnak nem elsősorban ez a célja.
Az rendben van - mert a méhészek tájékoztatását szolgálja - , hogy leközölték a kereskedők javaslatát.
Én egyébként nem hallottam Bross Péter más megnyilatkozásait ebben a témában, de szerintem a cikkből nem úgy jön le,hogy ő mellé állt volna. Inkább csak egy tájékoztatás, hogy ez az ajánlata a kereskedőknek.
Mi meg méhészek tudomásul vettük és szerintem csípőből vissza is kell utasítani, mert ennek a javaslatnak nem a méz minőségének a javítása ez elsődleges célja.
Semmi esetre sem lehet belemennünk ebbe az elviszem-megmintázom-ha jó, hetek (hónapok?) múlva fizetek megoldásba.
Az a legnagyobb duma, hogy helyben nem lehet megmintázni a mézet! Hihetetlen, hogy milyen hülyének nézik a méhészeket! Én is amellett vagyok, hogy mintázzanak helyben - persze ellenmintával -, zárják le a hordókat is és ha megfelelő a méz, nekem meg a kínált ár, meg a fizetési feltételek, akkor vihetik.

Azért kíváncsi lennék az OMME hivatalos véleményére is ezzel kapcsolatban. Remélem a következő hónapban megjelenő lapban az is megjelenik majd. Addig nem mondok ítéletet senki felett. Bízom benne, hogy az OMME valóban a méhészek érdekét képviseli majd. Ha nem így lenne, akkor viszont el kell gondolkodni mi lehet a következő lépés részünkről.

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.10. 10:52 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.03.27. 11:33
Hozzászólások: 97
Tartózkodási hely: Miskolc
Az a 12 felvásárló aki ellen eljárás indult (Nincs infóm, itt olvastam!)? Ők kik? Bukott angyalok?

Forrás : Méhészet . 2010/04 12.oldal
A korrektség kedvéért. 79 termelő,14 felvásárló

Nagy a baj, egyedül nem megy. Kell az OMME is
Ez olyan maffia szagú, kartell szagú folyamat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.09. 20:12 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.02.15. 18:20
Hozzászólások: 210
Tartózkodási hely: Borsod vármegye. Rudabánya
Idézet:
tsanyi:A legegyszerűbb eljárás, amit itt sorban mindenki ajánlgat, helyszíni mintavétel leplombál hordó ........ vajon miért nem szimpatikus neked sem?
Egyszerű, olcsó, korrekt.
Pontosan ezért!Az építőipart ezek a kufárok tették tönkre a 30 napos átutalásokkal, amik sohasem érkeztek meg! Most megpróbálják befűzni a méhészeket!


Idézet:
brian:Lehet rágni a gittet ,de ő cselekszik.Megelőzi a folyamatok beteljesülését.

Ha megelőzi a folyamatok beteljesülését, miért van pancsolt méz a magyarországi üzletekben?


Idézet:
brian:Le kellene szállni az Omme vezetés + "kartelező-kereskedők" összeborulásának fóbiájáról
.
Ezek a kereskedők nem kartelezők, ezek egyszerű kufárok, akiknek csak a piac kell! És hogy mennyire mindent elkövetnek a magyar méztermelők ellen, mi sem bizonyítja jobban, mint hogy az akácot tájidegennek akarják nyilváníttatni a Kárpát-medencében! Akkor pedig oda a főhordás! Minden mezőgazdasági és ipari ágazattal ezt csinálták!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.09. 18:53 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6277
Tartózkodási hely: Észak-Zala
brian írta:
Tsanyi!
Le kellene szállni az Omme vezetés + "kartelező-kereskedők" összeborulásának fóbiájáról.
.....

Üdv a fórumon brian!

Látom rögtön saját teóriával állsz elő....., de ne akard az én számba adni. :evil:
Kartellező kereskedőkről már írtam, egyértelműen ezt sejteti amikor a legnagyobb cégeknél egyszerre adott napon együtt változik ár... Az OMME vezetés is néha bíráltam, pl most is .....
De ez az összeborulás valami új. Részleteznéd?

Péter.
Nem tudom, hogy Ő személyesen részt vett e a kereskedőkkel való egyeztetésben. Dr Cserényi Fehérváron emlékeim szerint nem említett neveket. (Erre nem vennék azonban mérget, mert a teremajtón kívülről tudtam csak hallgatni, eléggé balkáni körülmények közt, már rég kinőttük azt a helyszínt.)
De bárki volt is szerintem nagyot hibázott .......

Tárgyalni.
Igen az egyesület vezetésének ez a dolga. Szerintem a ZRT ügyében is nagyon helyesen tették, hogy megpróbálták. Aztán a méhészek döntöttek ........
Most is tárgyalniuk kell(ene) mert ha nincs kollektív fellépés az eladás feltételeivel kapcsolatban, az egyes méhészeket bele lehet kényszeríteni ebbe a rendszerbe......
Ennek a rendszernek még egy érdekessége, mint írod
Idézet:
...várna még egy hónapot ,amig kiderül az esetleges probléma a mézével...
Gondolom a kereskedői oldalon tengeted a napjaid és ezt tapasztalatból írod.
Tehát az elszállítás után egy hónappal milyen áron menne el a méz? Egy komolyabb áresés esetén a kereskedő minőségi kifogásra hivatkozva akár vissza is dobhatja, még csak egy ellenminta sincs a termelő kezében.
Ugyanilyen indokok alapján gázos az általad emlegetett visszavásárlós módszer is.
Elviszed a mézem nyitott hordókban, egy hónapig ki tudja merre jár, ki tudja ki mit csinál vele. Utána beállítasz és azt állítod mondjuk nitro-furánt tartalmaz. Életemben nem volt még a kezemben sem olyan szer ........
Ekkor Te elvárnád, hogy nyeljem le a békát? Honnét tudjam, hogy az én hordóim az én mézem????? Higgyem el, hogy az én felvásárlóm, kereskedőm szentember?
Az a 12 felvásárló aki ellen eljárás indult (Nincs infóm, itt olvastam!)? Ők kik? Bukott angyalok?

A legegyszerűbb eljárás, amit itt sorban mindenki ajánlgat, helyszíni mintavétel leplombál hordó ........ vajon miért nem szimpatikus neked sem?
Egyszerű, olcsó, korrekt.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.09. 18:15 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.03.17. 17:46
Hozzászólások: 579
Tartózkodási hely: Heves megye
Szia Amatőrök!
Teljesen igazat adok Neked! :taps

_________________
Üdv.: Judit


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.09. 16:41 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 07:36
Hozzászólások: 721
Tartózkodási hely: Somogy
brian írta:
Idézet:
Szerintem különösebb teendő nincs, mindenki akkor adja oda a mézét, ha kifizették!

Ha valaki vállalkozott arra, hogy megvezeti a többséget és véletlenül nem sikerült, akkor előbb-utóbb hitelét veszti az érdekcsoportján belül is.


Nem kellene a Bross Pétert bántani.Az én olvasatomban nem az Ő ötlete és nem akar senkit sem megvezetni..Ő csupán közvetitette a kereskedők javaslatát.Aztán hogy mi lesz ?
Lesz vagy van olyan kereskedő ,aki nem utolagosan fizet.
Finomodni fog még ez a utolagos -vagy készpénzes eladás .
Úgy gondolom ha a termelő nem azonnal költené el a méze árát,hanem várna még egy hónapot ,amig kiderül az esetleges probléma a mézével és problémamentesen visszavenné a mézet és visszaadná a pénzt a felvásárlónak akkor ,beállhatna a régi szisztéma.
A probléma az antibiotikumos mézek inkorrekt gazdáival vannak,ami rátelepszik az egész méhésztársadalomra.
Azokkal van probléma akik szó szerint veszik ,hogy a pénztártól való távozás után reklamácionak helye nincs.Pedig van.

Valóba ? . Akinek érdekeltsége van a kereskedői oldalon hogy képviseli a méhészeket? A kereskedő tud tisztességesen mintát venni a méhész telephelyén! Ez a méhész érdeke is. Mintavétel,hordó plombázás. A kifizetés pedig a méhész telephelyén és lehet vinni a mézet. Aki nem így gondolja az tisztességtelen kereskedő .Aki pedig a méhészek közül hibát követ el viselje a következményeit!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.09. 11:42 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.06. 21:49
Hozzászólások: 232
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Nekem már az is eszembe ötlött, hogy nem valami árcsökkentési próbálkozás-e ez az egész cécó. Emlékszünk a " lemegy a méz 750-re " történetekre- talán három is volt belőle idén. Egyszerű módszer nem jött be, próbálunk rafináltabbat. Megijesztgetjük a jónépet a nagyobbik rosszal, még örül is a kisebbnek. Valahonnan már ismerős ez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.09. 10:48 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.04.08. 09:34
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: BUDAPEST
Tsanyi!
Le kellene szállni az Omme vezetés + "kartelező-kereskedők" összeborulásának fóbiájáról.
Hagy tárgyaljon az Omme vezetés.Ha meg nem tárgyal akkor az lesz a baj?Akkor is tárgyalt ,amikor Zrt-t akartak a termelők.
Azóta meg eltelt 4-5 év és jobbak lettek az eladási poziciok mint 2005-2006 ban.
Lehet cseszegetni a Pétert,de felesleges.Jol csinálja .Szerintem jobban ismeri a helyzetet mint amit egy előadáson elővezet,hiszen kiforgatják a szavait .Majd elmondja mi van a dolgok mögött.
Megkockáztatom:Ha két évig folyamatosan hibázna ,akkor is a helyén fog maradni.Kivülről látjuk a dolgokat sokan ,Ő pedig belülről.Ez a különbség .
Lehet rágni a gittet ,de ő cselekszik.Megelőzi a folyamatok beteljesülését.
Nem kellene támadásokkal el venni a munkátol a kedvét, mert rákapálunk.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.09. 10:22 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.04.08. 09:34
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: BUDAPEST
Idézet:
Szerintem különösebb teendő nincs, mindenki akkor adja oda a mézét, ha kifizették!

Ha valaki vállalkozott arra, hogy megvezeti a többséget és véletlenül nem sikerült, akkor előbb-utóbb hitelét veszti az érdekcsoportján belül is.


Nem kellene a Bross Pétert bántani.Az én olvasatomban nem az Ő ötlete és nem akar senkit sem megvezetni..Ő csupán közvetitette a kereskedők javaslatát.Aztán hogy mi lesz ?
Lesz vagy van olyan kereskedő ,aki nem utolagosan fizet.
Finomodni fog még ez a utolagos -vagy készpénzes eladás .
Úgy gondolom ha a termelő nem azonnal költené el a méze árát,hanem várna még egy hónapot ,amig kiderül az esetleges probléma a mézével és problémamentesen visszavenné a mézet és visszaadná a pénzt a felvásárlónak akkor ,beállhatna a régi szisztéma.
A probléma az antibiotikumos mézek inkorrekt gazdáival vannak,ami rátelepszik az egész méhésztársadalomra.
Azokkal van probléma akik szó szerint veszik ,hogy a pénztártól való távozás után reklamácionak helye nincs.Pedig van.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.09. 10:19 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Szerintem sincs ezen nagyon min gondolkodni. A méhészek nagyobb része úgysem engedi ki a hordóját az udvarról fizetés nélkül. Azt is látni kell, hogy a működő rendszer valamilyen szinten a felvásárlókat is védi, mert ha "utófizetés" van, akkor sokan belevághatnak a kereskedelembe- kvázi minimális saját tőke kell hozzá. A gabona és egyéb mez. gazdasági termékek esetében ez már régen így működik. A kereskedő cégek száma néhány év alatt többszörös lett, mert kicsiben is el lehetett kezdeni, kis árréssel jobb árat ígérve a termelőnek. Ennek a visszásságait is ismerjük. Tehát a jelenlegi rendszer garancia a méhésznek- kezében a pénz és védelem a felvásárlónak a piaci viszonyok tekintetében.

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.08. 23:22 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
tsanyi írta:
Most pedig az történt, hogy a kereskedők letettek egy javaslatot ami természetesen kizárólag a saját érdekeiket képviseli (Ez így természetes, nem jótékonysági szervezet hanem érdekvédelmi .....).
A méhészek szervezete ahelyett, hogy azt mondta volna, hogy ez a méhészek számára elfogadhatatlan, ilyen feltételekkel nem vagyunk hajlandók együtt dolgozni ......... előadásokon tényként ismerteti a kereskedők álláspontját. (Vajon miért? Cui prodest?)
Mi ilyenkor a teendő????

Szerintem különösebb teendő nincs, mindenki akkor adja oda a mézét, ha kifizették!

Ha valaki vállalkozott arra, hogy megvezeti a többséget és véletlenül nem sikerült, akkor előbb-utóbb hitelét veszti az érdekcsoportján belül is.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.08. 22:51 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6277
Tartózkodási hely: Észak-Zala
litterae írta:
....A szakszervezetek tevékenysége, jogosítványai külön törvényben rögzítettek. Maga a szakszervezeti tevékenység az újkori történelmünk jelentős vívmánya. Nagyon szép téma. Neked nem okozhat gondot egy kis elmélyedés az ilyen irányú irodalomban......

1992. évi XXII. -re gondolsz? Nem szeretem, nincs Happy End a végén .......

Egyébként a dolog sokkal egyszerűbb mint ahogy gondoljuk ....
Az óperenciás mézpiacon élnek-éldegélnek a méhészek és a mézkereskedők ....
Sok érdekük megegyezik.
-Sok, finom, vegyszer és antibiotikum mentes mézet szeretne mindkét csoport eladni, a saját és a vevők megelégedésére. Természetesen a lehető legjobb áron.
Azért érdekellentétek is vannak.
- Mindkét csoport szeretné ha a becsületes munkával megtermelt profitból ők kapnák a nagyobb részt.....
-Mindkét csoport szeretné ha a nem megfelelő mézek kiszűrésének költségeit a másik viselné ......

Mindkét csoportnak megvan a saját szervezete. Ez a méhészeknél fontosabb mert ők többen vannak, de egyesével sokkal kisebb gazdasági erőt képviselnek mint a kereskedők bármelyike.
Normális esetben, tárgyalások folynak, és megegyezés születik mert mindkét oldal a nagy óperenciás mézpiacról él, és annak a működésében érdekelt.
Most pedig az történt, hogy a kereskedők letettek egy javaslatot ami természetesen kizárólag a saját érdekeiket képviseli (Ez így természetes, nem jótékonysági szervezet hanem érdekvédelmi .....).
A méhészek szervezete ahelyett, hogy azt mondta volna, hogy ez a méhészek számára elfogadhatatlan, ilyen feltételekkel nem vagyunk hajlandók együtt dolgozni ......... előadásokon tényként ismerteti a kereskedők álláspontját. (Vajon miért? Cui prodest?)
Mi ilyenkor a teendő????

Én is ittam az egészségedre egy pohárral.... :re :D

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.08. 22:30 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
Maradjunk meg a lényegnél:

Helyben mintázzák a mézet amit el kell fogadni mindenkinek (ezért hatóság) és ez alapján ha kell akkor fizet és viheti.

Nem engedhetjük meg hogy bármi jogcím mögé bújva ne azonnali Kp fizetés legyen, és mostmár azt sem hogy ne legyen rendben a mintavétel a méhész szemszögéből is (ellen minta, illetve hatósági papírusz minden alkalommal).

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.08. 21:46 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
Tsanyi!

Micsoda kérdéseket teszel itt fel :?: :shock:

De, nem baj, "úgy okosodik a gyerek ha kérdez". :) Legalábbis ezt hallottam gyerekkoromban. :lol: A kérdésekre pedig illik választ adni. 8-)

A szakszervezetek tevékenysége, jogosítványai külön törvényben rögzítettek. Maga a szakszervezeti tevékenység az újkori történelmünk jelentős vívmánya. Nagyon szép téma. Neked nem okozhat gondot egy kis elmélyedés az ilyen irányú irodalomban.

Jelen felvetés esetében egy a lényeg: A szakszervezetek a munkavállaló tagjaik érdekeit képviselik -a munkavállalók felhatalmazása alapján- a munkáltatóval szemben. (Kollektív szerződés, sztrájk stb) Tehát a jogviszony a munkavállaló és a munkáltató között áll fenn.

A termelő méhész és a mézét (termékét) megvásárló kereskedő között adásvételi jogviszony van. Egy eladó és egy vásárló. Indiferens, hogy a vásárló akár több ezer ilyen adásvételt bonyolít le. Például nekem semmi közöm ahhoz, hogy Te mennyiért adod el a mézedet.

A jogi szabályozás kétségtelenül lehetőséget kínál arra, hogy bárki a saját adásvételét megvalósíthatja megbízott útján. Nem bonyolult, kell kötni egy megbízási szerződést. Én nem kötöttem ilyet az OMME-val, gondolom Te sem.

A lényeg az, hogy adásvételnél eladó és vevő szerepel. Bármikor az eladók is alakíthatnak valamilyen közös értékesítési társasági formát megbízással, de nem gondolom, hogy Magyarországon ez jelenleg realitás.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Igyekeztem finoman fogalmazni és azt írtam, hogy valakik közös hangot találtak egymással. Most is igyekszem visszafogni magam és csak annyit írok le, hogy ez gusztus kérdése. Nekem nem ilyen a gusztusom.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Egyik méhész szomszédom ma este adott egy üveg bort. Egy pohárral az egészségedre hajtok fel. Remélem egyszer majd személyesen is lesz alkalom egy pohár borra.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.08. 21:04 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.02.08. 20:30
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: Veszprém megye
Bocsánat,hogy beleszólok,de úgy látom itt is oda lyukad ki a dolog mint a papám borával.
Nemrég elvitték a 2008-as terméséből készült borát,és majd 2011 áprilisban ki is fizetik.
Kell ez nekünk?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.08. 18:06 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6277
Tartózkodási hely: Észak-Zala
litterae írta:
....Ami az OMME szerepét illeti. A hozzászólásokból azt szűröm le, hogy a méhésztársak abban hitben élnek, hogy az OMME jogosult a magyarországi méhészek nevében megállapodásokat kötni. Nem jogosult. Érdekképviseleti egyesületről van szó......Ne vitassuk el, több méhészeti kérdésben eredményesen tudott lobbizni, ezért elismerés illeti a munkáját. Ha nem vagyunk szemérmesek, akkor azt is elmondhatjuk, a sikerek alapja nem utólsó sorban az, hogy közös hangot talált az egyesület vezetése a regnáló politikai elittel......

:shock: :shock: :shock: Akkor a szakszervezet sem köthet megállapodásokat a munkavállalók nevében???? :mrgreen:
Az eddigi úgynevezett "politikai elit"-ekről soha nem volt nagy véleményem. Sokkal fontosabbnak érzem a mézeladással kapcsolatos dolgokat mint, hogy ki mennyi támogatást kap a hobbyterepjárójához.
A Magyar Mézkereskedők és Mézcsomagolók Egyesületével való tárgyalásra gondolom valamilyen érdekvédelmi szervezetnek van joga és lehetősége, a 16000 méhész képviseletében. Ha az OMME ezt nem érzi feladatának, vagy nem képes rá, akkor alakítanunk kell (helyette-mellette?) egy méhész szakszervezetet.
Az egyes méhész nem tárgyalópartner a kereskedőknek, az eladás technikai részleteit együttesen kell kialakítani.
Szerintem

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.08. 14:36 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.06. 20:39
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Heves-megye
Idézet:
Egyébként én a Lénernéről tudom, hogy hosszú évek óta saját maga ellenőrzi a szermaradványt is.




Mert nekik van saját laborjuk, meg Takácsnak. A többiek csak részben, vagy még úgy sem vizsgálnak. Amikor meg bibi van felborul egy kamion... Olvastam már itt többször hogy ez vagy az a felvásárló milyen faszagyerek mert nem mintáz. Minek? Úgysem tudja bevizsgálni. Emiatt szivta meg a pipát az egész ágazat tavaly kereskedőstől, méhészestől.

_________________
http://www.egrimeheszbolt.hu/bolt/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.08. 12:41 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.04.08. 09:34
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: BUDAPEST
Újrabogaras írta:
Ha elfogadhatatlan szabályozással szembesülünk mi méztermelők hamar eljuthatunk oda, hogy a magyar mézet külföldi, elsősorban EU felvásárlók veszik át. Kinek lesz jó, ha német, osztrák, netán szlovák vagy román kézben lesz a magyar méz felvásárlása.


Bocsánat ,Miről is van szó?Miért probléma ha külföldi vásárolja fel a mézet? A 80%-a ugy is határainkon túlra kerül.Belföldön meg a szupermarketek legalább az 50%-át viszik a belföldi méz- fogyasztásnak.
Másik:A magyar felvásárlók meg megint külföldi bankok forintjával vásárolják a mézet,kivétel ha külföldi mézüzemek bérenceiként előre finanszirozzák őket.
Nekem ugy tünik legalább a rendszerváltás óta a spejzben voltak és vannak a külföldiek és mégis jo volt.Nem akarnak ők onnan kijjebre jönni ,mert a termelővel nem ohajtanak bajlódni,meg a nyelvünket se értik.
Meg tudják ők kisebb munkával is csapolni a mézvertikumot .Kamat+ár+árfolyam +polcpénz+120 napos fizetés ---hagy ne soroljam.
Remélem érted hogy a felvásárlás kevésbé jövedelmező nyűg nekik, hiszen vannak kedvezőbb kártyáik.Be van betonozva a rendszer.
Viszont Urunk a román felvásárlásárlótól és felvásárlási szisztémától mentsen meg minket,mert ott még előre kialkudott ár sincsen.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.08. 10:39 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.03. 10:49
Hozzászólások: 311
ÉS ki adja oda nekik IGY én tuti ,hogy nem meg szerintem 1épp eszű méhész se ez ViCC.elvisz ott mintázza :D :D mintáz a telephelyemen minta elvisz ha megfelel visszajön csenget és viheti...EZ CSAK IGY MŰKÖDHET


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.08. 10:15 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Újrabogaras írta:
Ha elfogadhatatlan szabályozással szembesülünk mi méztermelők hamar eljuthatunk oda, hogy a magyar mézet külföldi, elsősorban EU felvásárlók veszik át. Kinek lesz jó, ha német, osztrák, netán szlovák vagy román kézben lesz a magyar méz felvásárlása.

Pont erre akartam célozni: A kereskedőknek arra is gondolniuk kell, hogy ezzel a nagyobb méztermelők útját fogják egyengetni a külföldi mézletöltők felé direkt összeköttetéssel. Nekik meg maradnak az egy-két hordós tételek.
Egyébként én a Lénernéről tudom, hogy hosszú évek óta saját maga ellenőrzi a szermaradványt is. Az egyik cég is hirdetett olyan készüléket a Méhészetben (talán a februári számban ?), amellyel a felvásárló maga ellenőrizheti a szermaradványt. Költségvonzatát ugyan nem ismerem, de ez is azt bizonyítja, hogy megoldható a dolog más módon is,csak a mintavételezési rendjükön kell módosítani.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.08. 09:57 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.10.31. 22:26
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Lovasberény Fejér m
Ha elfogadhatatlan szabályozással szembesülünk mi méztermelők hamar eljuthatunk oda, hogy a magyar mézet külföldi, elsősorban EU felvásárlók veszik át. Kinek lesz jó, ha német, osztrák, netán szlovák vagy román kézben lesz a magyar méz felvásárlása.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.08. 09:48 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6277
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Minden méhész, minden mézét nem lehet vizsgálni. A jellemzően néhány hordós tételek nem bírják el a több tízezres vizsgálati költségeket. Az hogy ki hol vizsgáltat a felvásárlók közül, gondolom az ő vevőiktől is függ. Nem hiszem, hogy tetszőleges akreditált labor eredményét elfogadnák.

A kereskedőknek van egy jól kitalált rendszere ami költséghatékony. Az egalizálásra kerülő mézekből átlagmintát vizsgáltatnak. Ha ezzel gond van akkor, csoportokra bontás újabb vizsgálatok....de erre ritkán kerül sor.
Ehhez kellene a mintavételi rendszert kialakítani .....
Jön a felvásárló (vagy egy laboros) és mintát vesz plombál ..........
Maradhat az eddigi vizsgálati rend. Ha minden rendben ~2 hét alatt köthető az üzlet. Ha megfelel, fizetnek-viszik ha nem marad.
Gond, csúszás csak pozitiv eredménynél van.
A méhésznek itt egyetlen feladata lenne, a megbeszélt mintavételi időpontra hozzáférhetővé felnyíthatóvá (pakolás) tenni a hordókat.

Az hogy, az adott cég felvásárlói megbízhatóak-e, legyen a cég ügye. Üzemeltethet egy direkt mintavevő kocsit is....

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.08. 07:42 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.03.27. 11:33
Hozzászólások: 97
Tartózkodási hely: Miskolc
Ha jól emlékszem 12 felvásárlóval szemben is eljárás indult. Megvették a nyilvánvaló szermaradványos mézet,s más nevében adták le a kereskedőnek. Olyan méhész nevében akinek már bevizsgált jó méze volt.
Nyilvánvaló volt a szándékosság.
A mintavételezés a kulcsa az egésznek. Erre megvan a megfelelő technológia. Minta, ellen minta, mintavételezési technológia, hordó lezárásának technológiája.

Előttem nagyon sokan, nagyon jól leírták a megoldást. Jó volna ha mézátvétel technológiájánál ezt is figyelembe vennék. Általában önös érdekek kerülnek előtérbe. Jó volna ha valaki az itt felhozott véleményeket is figyelembe venné.
Az OMME is olvassa a fórumot. valaki megszólalhatna onnan is .
Félek, hogy jó magyar szokás szerint érintettek nélkül, egyoldalúan hozzák meg a döntést, és kiszolgáltatottá válunk.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.08. 07:24 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 07:36
Hozzászólások: 721
Tartózkodási hely: Somogy
Szerintem a mintavétel maradjon a méhész telephelyén! A Tiszát sem terelik a laborba ha mintát vesznek /minden nap/.Legyen a mintavevő és szermaradványra bevizsgáló az ANTSZ és kapjon állami támogatást . A kereskedőnek és a méhésznek pedig legyen kötelező a hivatalos állásfoglalás elfogadására.A mintavétel után plombázzák le a hordókat,és akinél szermaradvány van semmisítsék meg a mézét.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.08. 07:09 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Az alábbi hsz-ket olvasva egy-két kiegészítés: az igazsághoz tartozik, hogy úgy akarják megoldani, hogy a méz a kifizetésig a Termelő tulajdona marad, (Vevőnél idegenben tárolt készlet címen). De a lényegen nem változtat.
A SztiRobi -féle megoldási javaslat egyszerű, frappáns, azonban nem számol azzal, amit itt is írtatok régebben, hogy más kereskedő nem fogja elfogadni ennek a kereskedőnek a vizsgálati eredményeit. Tehát, ha egyszerre elviszi a mintát pollenre, vízre, cukrokra (netán LC-IRMS), és ki tudja hányféle antibiotikumra, akkor annak már hajmeresztő költségei vannak. Abban az esetben, ha nekem nem állnak rendelkezésemre pollen, víz adatok, akkor lazán elkezd alkudozni a méz árában egy megfelelő hamisításra és szermaradványra bevizsgált tételről. Akkor sem érek semmit, ha tudom,( mert elvégeztetek egy pollen, vízanalízist én is egy akkredittált laborban), hogy a mézem rendben van, mert a kereskedő azt nem fogja figyelembe venni, hanem zsarolni tud az egyéb vizsgálatok költségeivel. Persze az is kérdés, hogy az új rendszer valójában áttérés lenne-e a termelőnkénti vizsgálatra, vagy úgy gondolják, hogy benn van a méz, ebből állítunk össze egy kamiont, és ennek megfelelően vizsgáltatjuk be a mézet. Akkor viszont egy hibás tétel miatt újbóli beszállítások kellenek, újbóli vizsgálatok, és továbbra is késik a fizetés. Szerintem a tiszta helyzet, ahogy márna is írta: független cég mintavétele, vizsgálata, tanúsítványa a termelő telephelyén leplombázva a mintázott tétel (nyilvántartás eladott mennyiségekről, hiszen nem biztos, hogy egyszerre történik az értékesítés), megfelelőség esetén fizet és viheti. Amennyiben ez a független cég maga a hatóság lenne, akkor az olyan vitás esetekben, mint manipulált mintavétel miatti antibiotikumos méz esetében csak saját magát büntethetné meg, és egyben kártérítési felelősséggel is tartozhatna. Mert az a faramuci helyzet van, ha a jelenlegi rendszerben x felvásárló cég a hatóságnak jelzi, hogy y termelő mézében antibiotikumot talált, akkor mivel megvette, az x cég megkapja a büntetését a szermaradványos méz miatt.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.07. 22:57 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
Késői időpont van már , de nem tudom megállni, hogy néhány sort ne írjak a témához. Elég fáradt vagyok, ezért csak ami hirtelen eszembe jut. Így, csak "kedélyes" véleményről van szó. 8-)

Mindig is a legtávolabb állt tőlem, hogy szándékosan, emberi egészségre ártalmas anyagot juttassak a mézembe. Ebből következően úgy gondolom, hogy nem tartalmazott a mézem soha tiltott szermaradványt. Ettől függetlenül töbször találkozunk a hírrel, hogy emberi egészségre ártalmas szerek vannak a "kollégák?" mézeiben.

Ha valóban így van, akkor ez ellen a legjobb tudásunk szerint fel kell lépnünk. Indokolt a szigor.
Pédául, az atkaírtás mellett végig kell gondolnia egyeseknek, hogy van-e értelme antibiotikumos borjútápot ajánlani a kevés ismerettel rendelkező egyszerű méhészeknek, stb.


Ami az OMME szerepét illeti. A hozzászólásokból azt szűröm le, hogy a méhésztársak abban hitben élnek, hogy az OMME jogosult a magyarországi méhészek nevében megállapodásokat kötni. Nem jogosult. Érdekképviseleti egyesületről van szó......Ne vitassuk el, több méhészeti kérdésben eredményesen tudott lobbizni, ezért elismerés illeti a munkáját. Ha nem vagyunk szemérmesek, akkor azt is elmondhatjuk, a sikerek alapja nem utólsó sorban az, hogy közös hangot talált az egyesület vezetése a regnáló politikai elittel.

Emellet zárójelben megjegyzem, az a tény, hogy csak az a méhész kaphat állami (úniós) támogatást, aki az OMME-nek fizet (tagdíjat), az egyszerűen agyrém. Alkotmányellenes, sérti az úniós alapelveket stb.

A Hatósági Főállatorvos kicsit elkésett a méz ellenőrzésekkel. Talán figyelnie kellene arra, hogy itt kormányváltás van rövidesen. Fel fog állni egy új szakigazgatás. Nagyon meglepődnék, ha ennek hosszútávon potentátja lenne.

A mézkereskedők alap érdeke ugyanaz mint a termelőké. "Stabil", értékesíthető mézhozam.
Az hogy ők állami támogatást akarnak maguknak a laborvizsgálatokra, az az ő "bulijuk". A halasztott fizetés is jó buli lenne, de erre semmiféle jogszabály nem kötelezi a termelőt.

SztiRobi írta:
Én szerintem: eljön, mintáz, leplombázza. Megfelel, fizet, viheti.

SztiRobi egy kicsit kevesebbet írt mint én, de szerintem a követendő gyakorlatot pontosan leírta.

Azt a mesét pedig, hogy a méhész telephelyén nem lehet megfelelő mintavételezést eszközölni, talán tartsuk meg az újszülötteknek!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.07. 22:30 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
zsirosmeheszet írta:
,,Fizess és Vidd,,


Egyetértek.

El tudok képzelni olyan rendszert, hogy egy független szervezet a méhésznél helyben vizsgál (mondjuk túra körúton akik kéri oda megy), a hordó aljáig ahogy kell, és leblombál hitelesen valamint papíruszt ad. Majd akit érdekel ezen papírral viheti fizetés után, és utána nincsen apelláta hogy ilyen meg olyan.

Össze kell fognunk ez ügyben, nem vitás.

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.07. 21:20 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.16. 21:09
Hozzászólások: 54
Tartózkodási hely: B-A-Z megye (Cserehát)
Hát az utóbbi időben volt egy olyan érzésem, mostmár pedig elég egyértelműnek tűnik a dolog. Ha belegondoltok, eddig a méhészet az egyik (ha nem az egyetlen) olyan ágazat a mezőgazdaságon belül, amelyet még nem sikerült igazából megtépázni neadj isten padlóra küldeni, úgy mint pl. a "libásokat" de sorolhatnánk még egy jó párat is.
Ezek szerint ránk került a sor. Azonban ami ebben a legszomorúbb, minden személyeskedés és politika nélkül, ebben egyes vezetőink is partnernek bizonyulnak. :merg
Az egyesület részéről aki ezt elfogadta (akár csak tárgyalási alapnak is) az kinek az érdekeit hivatott szolgálni? Csak mert tudtommal OMME=Országos Magyar Méhészeti Egyesület és még véletlenül sem Országos Magyar Mézfelvásárók Egyesülete!!!! :ut
Na de ha rajtam múlik, ilyen feltételekkel nincs méz.
Ha kell neki, akkor mintáz, jelentkezik az eredménnyel, eljön KIFIZETI és VIHETI!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.07. 20:51 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6277
Tartózkodási hely: Észak-Zala
cerana írta:
Ma olvastam a Méhészetet. A Szermaradvány-stop című cikkben a Magyar Mézkereskedők és Mézcsomagolók Egyesületének új felvásárlási rendről szóló javaslatát a Bross Péter előadásában hallottam már. Ennek a lényege az lenne, hogy a cég elviszi a mézet, a központban lenne a mintázás, és megfelelő eredmény esetén a 2-3 hét múlva a fizetés. A cikkben nem szerepel, hogy ezt a Takács nem írta alá, mert azt mondta, hogy enélkül is lehet az eddigi rendszert probléma mentesen működtetni. Szóval lehet, hogy okafogyott, amit most írok, de az ördög nem alszik, ezért én szeretnék egy felhívással élni. Ha vért izzadva is, de ezt a fajta mézértékesítést mindenképpen bojkottáljuk. ........

A cikket még nem olvastam majd hétvégén ha a Posta kegyes lesz ......
Cserényi doki beszélt róla, hogy tárgyaltak (OMME vezetés) a csomagolókkal a szermaradvány kiszűréséről, hát ha ez lett az eredmény akkor elég siralmas.
Úgy gondolom egy valódi érdekképviseletnek helyből vissza kellett volna utasítani ezt a javaslatot!
Minden amit írtatok igaz és a mi kárunkra történne.......
- Kiviszik a mézet az udvarból fizetés nélkül, hogy majd bevizsgálják. Ettől kezdve teljesen kiszolgáltatott vagy.
-Nincs ellenmintád el kell fogadnod a cég által csináltatott vizsgálat eredményeit, pedig mint gyakran elhangzik Egy vizsgálat, nem vizsgálat ..... Tévedhetetlen legfeljebb a jó Isten, de úgy tudom jelenleg nem ér rá mézvizsgálattal foglalkozni.....
- Esetleg közlik kevés a pollened ezért 100Ft-al olcsóbban tudják megvenni. Ha nem tetszik szállíttasd haza.
- Ha a mézzel minden O.K. Fizetni is ráér a cég, egy kis ingyen forgóeszköz hitel ......(elhúzódtak a vizsgálatok ... :mrgreen: )
- Rosszabbról is szó lehet. Ha bármilyen, akár rajta kívül álló okból is, a cég csődöt jelent, az utolsó vagy a sorban (beszállító) aki a pénzéhez jut(na). Nem a jövedelmed bukod el, hanem a teljes bevételed ami akár többszöröse is lehet az éves jövedelmednek .......

Mint egyszerű OMME tag annyit tudnék javasolni, hogy annak aki az egyesület részéről ezt a javaslatot akár csak tárgyalási alapnak is elfogadta, meg kell köszönni a munkáját, és helyette valaki olyan képviselje a méhészeket aki ebből él.
Most van szükség a méhészek összefogására, most hozhat a konyhára a magas szervezettség. A kereskedők együttes fellépése ellen csak a méhészek együttes fellépése lehet hatékony.
Szerintem

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.07. 20:28 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.03. 17:43
Hozzászólások: 310
Tartózkodási hely: Kiskőrös
RoB írta:
A kereskedők érdekei rendben lesznek, de a termelőé ?

Nézd meg alaposan a tartózkodási helyed még egyszer... Még mindig van kérdés????
:merg :merg :merg :merg :merg


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.07. 20:24 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.29. 12:57
Hozzászólások: 281
Az kizárt,hogy tőlem fizetés nélkül elviszik.. :x


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.07. 20:21 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.03. 17:43
Hozzászólások: 310
Tartózkodási hely: Kiskőrös
cerana írta:
SztiRobi írta:
Én szerintem: eljön, mintáz, leplombázza. Megfelel, fizet, viheti.

De ha nem felel meg (pl. pollentartalom, víz stb), akkor újból eljön más, mintáz, plombáz, nem fizet és így tovább, amíg megfelel valakinek. (Sokszoros költség)

Nem felel meg (antibigyo, mittoménmi): kereskedő felnyom(hatóságnál, omménál, ahol tetszik) hatósági mintázás a MÉHÉSZ telephelyén, bukta esetén megsemmisítés a méhész költségén. Márha "mérgező". Mert pl nem megfelelő pollentartalom még nem indok a megsemmisítésre, de azt eddig is megvették vegyesnek legrosszabb esetben. Ha nagyon nincs méz, akkor simán akácnak is..
Persze ezt lehet cifrázni: én kapok a kereskedőtől tiszta(?) mosott, de mégiscsak használt hordót, amiben ki tudja mi volt előtte. Ha én ezt csak kimosom csapvízzel épphogy ( hisz "tisztán kaptam" ), és beleöntöm az amúgy tiszta mézem a hordóban lehet-e olyan szennyeződés, amitől a mézem kuka lesz? És itt akkor lehetne borítani tovább: csak új hordóban, mert az biztos idegen anyag mentes, meg hasonlok... Lehet az lesz a végén a megoldás, amit talán a Cserényi mondott: a mézet új vas hordóban viszi el a kereskedő, akár egyenesen a kinti vevőnek megfelelőség esetén..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.07. 20:18 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.10.05. 19:32
Hozzászólások: 212
Tartózkodási hely: B-A-Z megye
A kereskedők érdekei rendben lesznek, de a termelőé ?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.07. 19:46 
Online
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2230
Tartózkodási hely: Csurgó
,,Fizess és Vidd,,

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.07. 17:19 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
A Péter előadásában ez még úgy volt, hogy a méhész utazik a mézzel a kereskedő telephelyére . Ez a módszer semmiképpen sem fogadható el, mert ha már ott van a méz, akkor mondhatja azt, hogy sok a repcepollen a mézben, ezért csak akác jellegűnek tudja megvenni, vagy túl magas a vize stb. Ha nem tetszik a méhésznek a dolog, akkor viheti saját költségen el a mézet haza (esetleg egy-néhány száz km), amit a szermaradvány vizsgálat költségével is megterhel a kereskedő. Apropó: ez utóbbi költséget ki fogja állni ? Ők állami támogatást szeretnének rá, de hát akkor nem Magyarországon élnek. Így-vagy úgy szerintem ezt a méhésznek kell megfinanszíroznia (beszéltek 100 ezres költségről is, ez mondjuk inkább a hatóanyagok számától függ), és a vevő legfeljebb megtéríti neki. Ebben az esetben viszont független mintavétel és vizsgálat lenne szükséges. Más variációban a méz árába épül be, de így átláthatatlan a dolog, és biztosan többet számolnak ki rá, mint amibe kerül. Egy biztos nem szabad kiengedni az udvarból a mézet fizetés nélkül, mert utána már azt csinálnak velünk, amit csak akarnak.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.07. 16:11 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
SztiRobi írta:
Én szerintem: eljön, mintáz, leplombázza. Megfelel, fizet, viheti.


Így van, de két mintát vesz egyet nálam hagy lezárva, a másikat viheti, nincs halasztott fizetés , mert úgy járunk mint a szőlősgazdák


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.07. 16:03 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.03.27. 11:33
Hozzászólások: 97
Tartózkodási hely: Miskolc
cerana írta:
Ma olvastam a Méhészetet. A Szermaradvány-stop című cikkben a Magyar Mézkereskedők és Mézcsomagolók Egyesületének új felvásárlási rendről szóló javaslatát a Bross Péter előadásában hallottam már. Ennek a lényege az lenne, hogy a cég elviszi a mézet, a központban lenne a mintázás, és megfelelő eredmény esetén a 2-3 hét múlva a fizetés. A cikkben nem szerepel, hogy ezt a Takács nem írta alá, mert azt mondta, hogy enélkül is lehet az eddigi rendszert probléma mentesen működtetni. Szóval lehet, hogy okafogyott, amit most írok, de az ördög nem alszik, ezért én szeretnék egy felhívással élni. Ha vért izzadva is, de ezt a fajta mézértékesítést mindenképpen bojkottáljuk. Mert ez nem a szermaradványról szól, hanem a halasztott fizetésről. Ami lehet, hogy most 2-3 hét, de könnyen lehet belőle ugyanennyi hónap, vagy ki sem fizetik.
Tekintettel arra, hogy a szermaradvány a mi sarunk, ennek eltüntetése is a mi feladatunk, hiszen senki nem kívánhatja azt, hogy bármelyik felvásárló cég egy néhány száz kilós hibás tétel miatt elveszítsen egy kamionnyi mézet. (Lehet, hogy a méz ára azért sem emelkedik, mert ki kell gazdálkodni a bebukott tételeket) Az én javaslatom az lenne, hogy az OMME,és a fenti egyesület megkeresné a hatóságot, hogy a mintavételezést a hatóság végezze el (mint az egyetlen független szerv), amelyben nem csak a szermaradványt, hanem a pollen-cukor, HMF vizsgálatokat is elvégeznék. Ezt a méhész, mint hatósági bizonyítványt megkapná, amit minden felvásárló elfogadna. Nyilván lennének részletkérdések (mintavételi standard kialakítása, költségviselés stb., ami tárgyalásos alapon megoldható lenne).
Javaslatom természetesen csak egy ötlet, más is előállhat ilyesmivel, egy a lényeg: a készpénzes vásárlásról ne mondjon le a magyar méhész! Szeretném, ha minél többen leírnátok a véleményeteket.



Ráadásul a mintavételezés úgy működne, hogy elviszik a mézet és a kereskedő telephelyén mintáznák, a tulajdonos távollétében. Lehet ott akármilyen személy, de a tulajdonosnak joga, hogy elötte vegyék a mintát, s úgy zárják le a hordót hogy annak sértetlenségéről meg tudjon győződni.
Minden egyéb okfejtést most mellőznék.

Az előttem szólóval maximálisan egyetértek. Minden elképzelését támogatom.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.07. 15:54 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.06. 21:49
Hozzászólások: 232
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Az semmiképpen nem fogadható el, hogy elviszi a mézet és majd a telephelyén megmintázza.
Másszóval kikerül a kezemből, nem látom mit csinálnak vele, de továbbra is én vagyok érte a felelős. Nem vagyok ott a mintavételnél, nincs ellenmintám sem. Nem értem miért ne lehetne korrekten mintázni a méhész telephelyén. Talán nem bíznak meg a felvásárlóikban?
Egyetértek Sztirobival, az lenne az elfogadható amit írt.
Kicsit kilóg a lóláb, mert pl. a meg nem felelt mézeknél a beszállítási költség a kereskedők buktája lenne, nekik is egyszerűbb lenne, ha csak a jót vinnék el.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1733 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 35  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.