Pontos idő: 2024.03.29. 02:19

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1733 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 35  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.07. 14:36 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
SztiRobi írta:
Én szerintem: eljön, mintáz, leplombázza. Megfelel, fizet, viheti.

De ha nem felel meg (pl. polentartalom, víz stb), akkor újból eljön más, mintáz, plombáz, nem fizet és így tovább, amíg megfelel valakinek. (Sokszoros költség)

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.07. 13:24 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.03. 17:43
Hozzászólások: 310
Tartózkodási hely: Kiskőrös
Én szerintem: eljön, mintáz, leplombázza. Megfelel, fizet, viheti.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.07. 12:57 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Ma olvastam a Méhészetet. A Szermaradvány-stop című cikkben a Magyar Mézkereskedők és Mézcsomagolók Egyesületének új felvásárlási rendről szóló javaslatát a Bross Péter előadásában hallottam már. Ennek a lényege az lenne, hogy a cég elviszi a mézet, a központban lenne a mintázás, és megfelelő eredmény esetén a 2-3 hét múlva a fizetés. A cikkben nem szerepel, hogy ezt a Takács nem írta alá, mert azt mondta, hogy enélkül is lehet az eddigi rendszert probléma mentesen működtetni. Szóval lehet, hogy okafogyott, amit most írok, de az ördög nem alszik, ezért én szeretnék egy felhívással élni. Ha vért izzadva is, de ezt a fajta mézértékesítést mindenképpen bojkottáljuk. Mert ez nem a szermaradványról szól, hanem a halasztott fizetésről. Ami lehet, hogy most 2-3 hét, de könnyen lehet belőle ugyanennyi hónap, vagy ki sem fizetik.
Tekintettel arra, hogy a szermaradvány a mi sarunk, ennek eltüntetése is a mi feladatunk, hiszen senki nem kívánhatja azt, hogy bármelyik felvásárló cég egy néhány száz kilós hibás tétel miatt elveszítsen egy kamionnyi mézet. (Lehet, hogy a méz ára azért sem emelkedik, mert ki kell gazdálkodni a bebukott tételeket) Az én javaslatom az lenne, hogy az OMME,és a fenti egyesület megkeresné a hatóságot, hogy a mintavételezést a hatóság végezze el (mint az egyetlen független szerv), amelyben nem csak a szermaradványt, hanem a pollen-cukor, HMF vizsgálatokat is elvégeznék. Ezt a méhész, mint hatósági bizonyítványt megkapná, amit minden felvásárló elfogadna. Nyilván lennének részletkérdések (mintavételi standard kialakítása, költségviselés stb., ami tárgyalásos alapon megoldható lenne).
Javaslatom természetesen csak egy ötlet, más is előállhat ilyesmivel, egy a lényeg: a készpénzes vásárlásról ne mondjon le a magyar méhész! Szeretném, ha minél többen leírnátok a véleményeteket.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.02.18. 13:40 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.01.27. 09:47
Hozzászólások: 13
Tartózkodási hely: Zala
Sziasztok !

Köszönöm a válaszokat. Elnézést a késői reagálásért, de még csak most van időm a gép elé ülni. Ezért ne haragudjatok, hogy a következő kérdést ide teszem fel, de gyorsan átfutva a fórum topic-okat nem igazán láttam ilyen témát. Tehát a kérdésem a következő lenne:

Méhtermékekből szeretnék kézkrémet csinálni és árulni. Milyen engedély kell pontosan ehhez.
Lényegében szeretném, ha pontosan leírnátok a menetét. Hova forduljak, milyen papírok kellenek hozzá, illetve otthon lehet-e készíteni. Úgy értem, hogy a lakást, ahol élek, oda belehet-e regisztrálni a gyártását. Kérem csak az válaszoljon, aki eléggé szakértő benne és pontos, hasznos válaszokkal tudna segíteni.
Válaszaitokat ezúton is előre köszönöm.

Üdv.
Apiarist


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.02.04. 12:39 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Igazad van. Vannak kisebb privát kereskedelmi láncok, akik akár felvásárlói jeggyel is hajlandóak "helyi termelői mézet" korrekt feltételekkel árulni. Nekünk is van egy-két ilyen partnerünk. A gond csak az, hogy lokálisan egy minimális marketinggel a telephely környezetét e nélkül is le tudod fedni és rögtön kérdés, hogy megéri-e bizonyos távolságon belül ez az út. A hypermarketek világa csak kívülről olyan kecsegtető, ha valaki belekóstolt már bármilyen termékkel, az tudja, hogy mit jelent 3 hónapig várni a kifizetésre, közben a polcpénzt és különböző "kötelezőket" (közös reklám stb.) fizetni, mert arra nem áll a három hónap, aztán a minőségi reklamáció, ha a virág mézed közben kristályosodott és a végén ott vagy, hogy a tartalékaidhoz kell nyúlnod, pedig rohadt jó üzletet kötöttél a TESCO-val vagy a METRO-val... Én mindenkit biztatok arra, hogy találja meg a maga kitörési pontját a piacra, de szerintem ez nem a hypermarketeken keresztül vezet. Nem megoldás a felvásárlóra várni, ez hosszútávon, legalábbis, ha tényleg akarsz valamit a méhészeteddel, nem kifizetődő út. Megfelelő nyitottsággal kiépíthető az az út, amelyen a megtermelt méz köztes megálló nélkül jut el a fogyasztóhoz, kinek-kinek örömére és hasznára. Én mindig úgy számolok, ha pl. a felvásárló 800 ad a mézemért és én ugyan ezt 2000 adom el, akkor fele annyi családdal termelem meg azt a jövedelmet, amit más a felvásárlón keresztül ér el. Minél idősebb az ember, annál többet számol a befektetett munkaidővel, amit a családjától vett el- nekem ez prioritás, s minden más ezután jöhet.

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.01.27. 20:31 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.01.26. 19:02
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Mezőberény
Javaslom a Kazári mézüzem vagy az Apimel-R megvételét, mert mindkettő kiszerelőüzeme eladó.
Bár érdemes rajta elgondolkodni, miért. A helyi OMME elnöknek adok igazat, hogy a sok kicsi először megölik a nagyokat, szerintem utána meg egymást. Én utána érdeklődtem, pl az Apimer-R, aki a TESCO beszállítója (volt), kamion tételben szállított. A TESCO-ban feltétel a független laboratóriumi minősítés, a polcszervíz, és van egy csomó olyan feltétel, amit nem egyszerű teljesíteni. Én is gondolkodtam rajta, de letettem róla, pedig van több kapcsolatom is, pl. az Auchanban, meg olyanok is, akik beszállítanak a multiknak.Ahhoz , hogy KEDVEZŐ feltételekkel belistázza a termékedet valamelyik multi, vagy nagyon jó kapcsolatokkal kell rendelkezzél, vagy néhány milliót a megfelelő zsebekbe kell tenni. Én azt látom, hogy a kiüvegezett multi piacot Magyarországon lefedi nagyrészt az Aranynektár, meg néhány kisebb üzem (Alba-Méz, Mézes Kert stb.) Szerintem először a szűkebb, majd tágabb régiós piacon kell rést találni az értékesítésben , ahová beférkőzhetsz, utána jöhet egy multi. De ez csak egy vélemény, nem biztos, hogy igazam van.

_________________
Tedd azt, amiben hiszel, és higyj abban, amit teszel!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.01.27. 19:13 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
apiarist írta:
Sziasztok !

Én még új vagyok itt a fórumon és a méhészkedésben is. Néhány kérdéssel fordulnék most felétek, amikről már lehet, hogy írtatok, csak őszintén szólva nincs időm átolvasni a fórumot, mert ritkán jutok a gép elé és akkor is csak rövid időre.
A kérdéseim a következők:
1, Ha valaki, azt szeretné, hogy a mézét "hipermarketekben" is árulják, akkor ahhoz feltétlenül szükség van mézüzemet építeni?
2, Körülbelül mennyi méz kell ehhez?
3, Vajon minden egyes üzletbe kell szállítani a mézet, vagy csak egy telephelyre?
4, Az átvételkor kifizetnek, vagy csak az egyes eladások után?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

Üdv.
Apiarist


Elég elfoglalt vagy, ahogy írtad!
Teljesen felesleges az idődet pazarolni még a gondolatokra is ezzel kapcsolatban, mivel semmi értelme.
Ez nem nekünk van kitalálva!!!!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.01.27. 18:52 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.01.12. 12:14
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: EU
apiarist írta:
Sziasztok !

Én még új vagyok itt a fórumon és a méhészkedésben is. Néhány kérdéssel fordulnék most felétek, amikről már lehet, hogy írtatok, csak őszintén szólva nincs időm átolvasni a fórumot, mert ritkán jutok a gép elé és akkor is csak rövid időre.
A kérdéseim a következők:
1, Ha valaki, azt szeretné, hogy a mézét "hipermarketekben" is árulják, akkor ahhoz feltétlenül szükség van mézüzemet építeni?
2, Körülbelül mennyi méz kell ehhez?
3, Vajon minden egyes üzletbe kell szállítani a mézet, vagy csak egy telephelyre?
4, Az átvételkor kifizetnek, vagy csak az egyes eladások után?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

Üdv.
Apiarist



Szia!

3. Jellemzően központi telephelyre,elosztó raktárba, lehet, hogy nem is idehaza van ez.
4. Legjobb esetben 60 napos fizetési határidőre fizetnek, de inkább 90 vagy 120 nap, és mocsok módon hivatkoznak formai hibákra, amire vissza lehet küldeni a számlát és újra kezdődik a határidő. Nem egyszerű kisvállalkozásként multinak beszállítani...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.01.27. 13:38 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.05. 18:02
Hozzászólások: 814
Tartózkodási hely: Észak-Pest megye
apiarist írta:
Ha valaki, azt szeretné, hogy a mézét "hipermarketekben" is árulják, akkor ahhoz feltétlenül szükség van mézüzemet építeni?
Nem feltétlenül, mert bérbe is kiszereltetheted.
apiarist írta:
2, Körülbelül mennyi méz kell ehhez?
Sok. Üzletlánconként változó. De ha itt kérdezed, akkor valószínűnek tarom, hogy neked annyi mézed csak sokára lesz.
apiarist írta:
3, Vajon minden egyes üzletbe kell szállítani a mézet, vagy csak egy telephelyre?
Ez is változó, de többnyire a telephelyre.
apiarist írta:
4, Az átvételkor kifizetnek, vagy csak az egyes eladások után?
Ez is változó, de én eddig csak olyat hallottam, amikor az eladás után fizettek, sokszor nagy késésekkel.

_________________
"Az idő a legjobb tanár - eltekintve attól, hogy az összes tanítványát megöli."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.01.27. 13:21 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.01.27. 09:47
Hozzászólások: 13
Tartózkodási hely: Zala
Sziasztok !

Én még új vagyok itt a fórumon és a méhészkedésben is. Néhány kérdéssel fordulnék most felétek, amikről már lehet, hogy írtatok, csak őszintén szólva nincs időm átolvasni a fórumot, mert ritkán jutok a gép elé és akkor is csak rövid időre.
A kérdéseim a következők:
1, Ha valaki, azt szeretné, hogy a mézét "hipermarketekben" is árulják, akkor ahhoz feltétlenül szükség van mézüzemet építeni?
2, Körülbelül mennyi méz kell ehhez?
3, Vajon minden egyes üzletbe kell szállítani a mézet, vagy csak egy telephelyre?
4, Az átvételkor kifizetnek, vagy csak az egyes eladások után?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

Üdv.
Apiarist


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézesüveg termékdíj
HozzászólásElküldve: 2010.01.27. 12:44 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Tükör írta:
Szerintem meg lényegesen egyszerúbbek így(és főleg olcsóbbak) az üvegezők termékdíjjal kapcsolatos befizetései.
Ugyanis termékdíjat eddig is fizetni kellett volna attól, hogy sokan nem tudták.
Csak azoknak nem akik olyan helyről vették az üveget, ahol a számlára rá volt egyértelműen írva, hogy a termékdíj ki van fizetve. (ilyen volt pl a gyártó is, és 1-2 forgalmazó, nem sok) Aki máshonnan vett üveget, annak be kellett volna jelentkeznio, és üvegenként kb 2Ft-ot befizetni, ráadásul negyedévente bevallásokat,és összesítőt készíteni, és benyújtani a vám és pénzügyőrség felé.
Na e helyett most csak egy regisztráció és egyszeri bevallással, ha az éves árbevétel 10.000.000 alatt van, 2000 Ft az átalány. Szerintem nyugodtan mondjuk ezt bagatelnek, és örüljünk neki...



Igen erről itt olvashatunk:http://www.omme.hu/portal/index.php?option=com_content&task=view&id=738&Itemid=293

De hol és mikor kell benyújtani ezt a bevallást és hogyan kell kifizetni az összeget?

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézesüveg termékdíj
HozzászólásElküldve: 2010.01.26. 15:57 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Szerintem meg lényegesen egyszerúbbek így(és főleg olcsóbbak) az üvegezők termékdíjjal kapcsolatos befizetései.
Ugyanis termékdíjat eddig is fizetni kellett volna attól, hogy sokan nem tudták.
Csak azoknak nem akik olyan helyről vették az üveget, ahol a számlára rá volt egyértelműen írva, hogy a termékdíj ki van fizetve. (ilyen volt pl a gyártó is, és 1-2 forgalmazó, nem sok) Aki máshonnan vett üveget, annak be kellett volna jelentkeznio, és üvegenként kb 2Ft-ot befizetni, ráadásul negyedévente bevallásokat,és összesítőt készíteni, és benyújtani a vám és pénzügyőrség felé.
Na e helyett most csak egy regisztráció és egyszeri bevallással, ha az éves árbevétel 10.000.000 alatt van, 2000 Ft az átalány. Szerintem nyugodtan mondjuk ezt bagatelnek, és örüljünk neki...

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Mézesüveg termékdíj
HozzászólásElküldve: 2010.01.26. 15:42 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2009.02.23. 21:06
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: Kaposvár - méhek Abaligeten
Az üvegben értékesítő méhészeknek újabb adót varrtak a nyakába.
2010-től termékdíj-átalányt kell fizetni (évi 2000Ft ill. 5000Ft), és erről ráadásként még
elektronikus bevallást is kell benyújtani.
Részletek az OMME honlapján.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Horrido
HozzászólásElküldve: 2010.01.25. 15:01 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Köszönjük az információkat. Legalább tudjuk, mit követeljünk meg, ami remélhetőleg be sem következik. VIBER.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.01.25. 12:35 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
csak halkan....

Mondom akkor megy ki a méz amikor fizetett! Azaz én nézem meg az én bankomban hogy megjött-e a pénz az én számlámra! Nekem mutathat akármilyen papírt hogy ő elutalta, nem érdekel. Olyan bankál legyen pénze amelyik tud utalni azonnal, és vagyok annyira rugalmas hogy felkelek reggel ha vennék a mézemet.

Tehát csak ha nálam van a pénz, akkor megy ki a méz! :D

Ja, ha meg olyan szar a vevő, hogy nem akarja egyből gyorsan az átutalást (bármilyen duma, banki felár stb...) akkor marad a 2. megoldás egyik része:
...az utalás beérkezéséig .... a felvásárló megkötözve a pincébe remegve várja hogy a bankja utaljon...... :D

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.01.25. 12:27 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
Horrido írta:
Valszeg öt óra után indítottad,arra a banki napra, akkor irogat ilyeneket vissza. Ilyenkor mindig a következő napot kell megadni, a rendszer automatikusan az aznapit ajánlja fel.
Üdv,H

Rendben van. De a rendszernek ezt nem kellene jelezni?

Oda fogok figyelni a jövőben. Kösz.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.01.25. 12:21 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.01.12. 12:14
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: EU
litterae írta:
tsanyi írta:
cerana írta:
Csak egy halk megjegyzés: az utalás másnap érkezik meg, hacsak nem bankon belül történik. A laptopon a tranzakció azonosítót kell megnézni, bár nem tudom, hogy ez visszavonható-e ?

Halkan kategóriában: A tranzakció indításakor kapom a tranzakciós számot, de a fedezetet mikor ellenőrzi?? Hétvégén már utaltam ami ugye csak hétfőn történik meg és volt tranzakciószám.
(Igaz fedezet nélkül még nem próbáltam.)

Nem oly régen, számítógépes utaláskor a következő üzenetet kaptam: "Tisztelt ügyfelünk, megbízását bankunk elfogadta és feldolgozta. A tranzakció száma ............."
Három napig nyugodtan aludtam. A negyedik napon jelzi az ellenoldali számlaszám, hogy nem érkezett meg a megbeszélt összeg.
Ellenőriztem, valóban nem utalták át. Még szerencse, hogy kinyomtattam a tranzakció adatait, így igazolni tudtam, nem én mulaszttottam.

Sajnos minden rendszer csak annyit ér, mint a rendszert működtető emberek.


Valszeg öt óra után indítottad,arra a banki napra, akkor irogat ilyeneket vissza. Ilyenkor mindig a következő napot kell megadni, a rendszer automatikusan az aznapit ajánlja fel.

Üdv,H


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.01.25. 12:14 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.01.12. 12:14
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: EU
cerana írta:
Csak egy halk megjegyzés: az utalás másnap érkezik meg, hacsak nem bankon belül történik. A laptopon a tranzakció azonosítót kell megnézni, bár nem tudom, hogy ez visszavonható-e ?


Szia!
Ha visszajön az üzenet, hogy az átutalást teljesítette a bank (nem befogadta) akkor nem lehet visszavonni.
Egyébként lehet utalni úgy, idegen bankra is, hogy aznap teljesüljön. VIBER-en keresztül, de ennek díja van és délig kell inditani az utalást.

Üdv,H


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.01.25. 12:13 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
tsanyi írta:
cerana írta:
Csak egy halk megjegyzés: az utalás másnap érkezik meg, hacsak nem bankon belül történik. A laptopon a tranzakció azonosítót kell megnézni, bár nem tudom, hogy ez visszavonható-e ?

Halkan kategóriában: A tranzakció indításakor kapom a tranzakciós számot, de a fedezetet mikor ellenőrzi?? Hétvégén már utaltam ami ugye csak hétfőn történik meg és volt tranzakciószám.
(Igaz fedezet nélkül még nem próbáltam.)

Nem oly régen, számítógépes utaláskor a következő üzenetet kaptam: "Tisztelt ügyfelünk, megbízását bankunk elfogadta és feldolgozta. A tranzakció száma ............."
Három napig nyugodtan aludtam. A negyedik napon jelzi az ellenoldali számlaszám, hogy nem érkezett meg a megbeszélt összeg.
Ellenőriztem, valóban nem utalták át. Még szerencse, hogy kinyomtattam a tranzakció adatait, így igazolni tudtam, nem én mulaszttottam.

Sajnos minden rendszer csak annyit ér, mint a rendszert működtető emberek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.01.25. 11:33 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
cerana írta:
Csak egy halk megjegyzés: az utalás másnap érkezik meg, hacsak nem bankon belül történik. A laptopon a tranzakció azonosítót kell megnézni, bár nem tudom, hogy ez visszavonható-e ?

Halkan kategóriában: A tranzakció indításakor kapom a tranzakciós számot, de a fedezetet mikor ellenőrzi?? Hétvégén már utaltam ami ugye csak hétfőn történik meg és volt tranzakciószám.
(Igaz fedezet nélkül még nem próbáltam.)

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.01.25. 09:30 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Csak egy halk megjegyzés: az utalás másnap érkezik meg, hacsak nem bankon belül történik. A laptopon a tranzakció azonosítót kell megnézni, bár nem tudom, hogy ez visszavonható-e ?

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.01.25. 08:53 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Bambi!

Azért azt is tartsd szem előtt, hogy egyrészt aki sürgősen ad el mézet az azért adja el sürgősen, mert most kell neki a pénz nem két hónap múlva. És igaz, hogy a kereskedőink nagyon értenek az összeboruláshoz, de azért közülük is lesz olyan, akit sürgősen kell a méz, és kifizeti kp.-ra.
Másrészt a méz a többi mezőgazdasági termékkel szemben jól tárolható; nem kell hozzá más, csak hordók és egy udvar.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.01.25. 08:46 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.10.07. 08:58
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Somogy Északi közepe
Van egy mondás,
"A "barátság" alapja a pontos elszámolás.."-ez innét és onnét is legyen igaz.
DE!Mindig lesz olyan személy, aki nem is éppen a nyereségvágy miatt belemegy ebbe -az utalnak, fizetnek később-a játékba, hanem a kényszer.-Merta kényszer nagy úr!
Jó az, hogy mindenki tartsa szem előtt, de a fentiek miatt borul az egész, s a kereskedők nagy része erre vérszemet fog kapni.Tudom, hogy erre jön az, hogy "IGEN jó viszonyban vagyunk", de innét már üzlet.Na nem annyira, hogy ellehetetlenítsék a termelőket, mer a cuccot valakinek meg kell termeltetni.Ezt a határt jól érzik.

Bogaras,
Jól írtad, hasonlóképp lesz ez is, mint a szőlőnél.
A boglári borvidéken ezévben lejár a felvásárlási szerződés, a védőár is megszűnik.Az Eger környékiek tudják jól, hogy sokan a termést a tőkén hagyták.....
A mézzel kapcsolatban nem kizárt ez a szemlélet kialakulása, mert ha a híres borvidékeket sem védik meg, akkor mire számíthat a M.Méz!?????????

_________________
'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.''


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.01.25. 08:38 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
márna írta:

Tehát amíg nincs kifizetve, addig marad a méz nálam és az én tulajdonomban. :D


Úgy bizony!

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.01.25. 00:34 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
ggyula írta:
Robi írta:
Csak ki ne találják, hogy kötelezően csak utólag, utalással lehessen fizetni. Azért emlékezzünk, nem is olyan régen riogattak már ilyennel minket. Nem tartom elképzelhetetlennek, hogy megint bepróbálkoznak ezzel.
:merg


Előbb utóbb ez lessz, ha mi nem tudunk ellene semmit tenni, mert a készpénz forgalmat mindíg csökkenteni szeretnék


Nem hiszem hogy én odaadom arra hogy majd utalnak.

1. leméri, ha kell leblombálja és marad az udvaromban. Amikor átért a pénz az én bankomba és én meggyőződök róla, akkor telefon hogy jöhet és viheti a mézet.

2. ma már mindez megy számítógépen helyben. Ő utal a laptopon, én megnézem az enyémen hogy megjött-e. Szóval ez akkor is csak kamu hogy majd utalnak meg minden.

(( Esetleg az utalás beérkezéséig itt említette valaki hogy a felvásárló megkötözve a pincébe remegve várja hogy a bankja utaljon...... :D )).

Tehát amíg nincs kifizetve, addig marad a méz nálam és az én tulajdonomban. :D

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.01.24. 20:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.19. 20:12
Hozzászólások: 712
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar Zsáka
Robi írta:
Csak ki ne találják, hogy kötelezően csak utólag, utalással lehessen fizetni. Azért emlékezzünk, nem is olyan régen riogattak már ilyennel minket. Nem tartom elképzelhetetlennek, hogy megint bepróbálkoznak ezzel.
:merg


Előbb utóbb ez lessz, ha mi nem tudunk ellene semmit tenni, mert a készpénz forgalmat mindíg csökkenteni szeretnék


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.01.24. 19:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
A korábbi hozzászólások alapján úgy látom egyetértünk abban, hogy a halasztott fizetés egy lutri...sőt még annál is kockázatosabb. Legalábbis nekünk méhésznek, hiszen egyedül csak mi viselnénk a kozkázatot. Nem mellesleg: ezzel a többi méhésznek is alátesz az, aki így adja el a mézét.
Nálunk is alapkövetelmény, méz akkor hagyja el az udvarunkat, ha már megtörtént a kifizetés.

Csak ki ne találják, hogy kötelezően csak utólag, utalással lehessen fizetni. Azért emlékezzünk, nem is olyan régen riogattak már ilyennel minket. Nem tartom elképzelhetetlennek, hogy megint bepróbálkoznak ezzel.
:merg

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.01.24. 17:15 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
Egyik méhészet oldalán olvastam vala,azt hiszem az akác körút című cikkben.Miszerint egyik méhésztársunk ezt mondta az interjú végén:A MÉZEM HOZOMRA NEM ELADÓ! Ezt kéne mindenkinek megszívlelnie.Nem éppenséggel azért mert egy rohadt csaló gazember a felvásárló,hanem azért mert egy hét alatt is tönkremehet egy cég.Nemhogy hónapok múlva.Valamelyik kolléga írja akkor inkább nála álljon a méz.Igaza van.Hiszen ha bukunk is mert mondjuk tartottuk a mézünket és nem adtuk mondjuk 600ért hanem csak 700ért szerettük volna.Közben lemegy az ár 500ra akkor is csak 100 at buktunk.Akkor pedig senkit nem okolhatunk magunkon kívül:hát istenem eltaktikáztam magam ,de legalább van 500am.Viszont ha nincs méz-se aki fizessen, akkor az már gáz!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.01.24. 16:26 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.01.24. 06:41
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Békés megye
Üdv. mindenkinek, az említett mézfelvásárlóval kapcsolatban nem igaz, hogy előzetes letartóztatásban van. Azért tudom mert személyes kapcsolatban vagyunk vele. Sajnos nekünk sem fizetett. Több helyen utána érdeklődtem már (ügyvédek,rendőrség) ha bebizonyosodik a bűnössége és letöltendő szabadságvesztésre ítélik akkor sajnos senkinek nem fog fizetni, mivel utána már nem lesz érdeke. Ha van egy csöpp esze, akkor utána az ő nevén semmi nem lesz, s ha nincs bevétel és vagyon akkor nem lesz mit elvenni. Én mindenkinek azt javasolnám, hogy próbálják vele felvenni a kapcsolatot, nekünk is sikerült, mert nem ő az első és nem is az utolsó akinek kicsúszik a lába alól a talaj. Én azt mondom, ha nem csukják le akkor van esélyünk arra, hogy egyszer meglegyen a pénz. Ez csak jó tanács nem feltétlen kell élni vele. Azt hiszem mindenki tanult a hibából és ezek után aki fizeti, az viheti.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.01.24. 14:14 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Nem a kereskedőket, hanem a méhészeket kéne leszoktatni róla! ;)

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.01.24. 12:18 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
cerana írta:
márna írta:
A méhészeti ágazatunk addig marad fönn, amíg marad a KÉSZPÉNZES HELYBEN EGYBŐL fizetés!

Szerintem is nagyon fontos, hogy ehhez a legvégsőkig tartsuk magunkat, mert ha elér egy küszöbszintet a halasztott fizetésű mézek aránya, akkor már kp-ben nem is lesznek hajlandók fizetni. Onnan pedig csak egy lépés, hogy ki sem fizeti.Teljesen mindegy, hogy milyen múlttal rendelkezik az adott cég. Ne ez legyen az áremelés kikényszerítésének eszköze, mert nagyon csalóka. Gondoljunk az építőiparra: ismerek olyan embert, aki mindenét elveszítette azért mert alvállalkozóként a beépített anyagra jelzáloghitelt vett fel. Fogadjuk el márna fenti idézetét a mézeladások legalapvetőbb követelményének, amitől senki nem tér el.



Ez így van, le kell szoktatni a kereskedőket a halasztott fizetésről!!! Évekkel ezelőtt a szőlőért halasztott fizetésnél ráígértek pár forintot ( 8 éve 80-110 forint közti áron lehetett eladni 1 kg borszőlőt) mára ott tartunk hogy csak halasztott fizetés van. 3-12 hónap közti kifizetések és 30-50 forint közti szőlő felvásárlási ár

Lehet gondolkozni (:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.01.24. 10:01 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
márna írta:
A méhészeti ágazatunk addig marad fönn, amíg marad a KÉSZPÉNZES HELYBEN EGYBŐL fizetés!

Szerintem is nagyon fontos, hogy ehhez a legvégsőkig tartsuk magunkat, mert ha elér egy küszöbszintet a halasztott fizetésű mézek aránya, akkor már kp-ben nem is lesznek hajlandók fizetni. Onnan pedig csak egy lépés, hogy ki sem fizeti.Teljesen mindegy, hogy milyen múlttal rendelkezik az adott cég. Ne ez legyen az áremelés kikényszerítésének eszköze, mert nagyon csalóka. Gondoljunk az építőiparra: ismerek olyan embert, aki mindenét elveszítette azért mert alvállalkozóként a beépített anyagra jelzáloghitelt vett fel. Fogadjuk el márna fenti idézetét a mézeladások legalapvetőbb követelményének, amitől senki nem tér el.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.01.24. 08:36 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2009.02.15. 07:26
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Kaposvár
Tudjátok én csak azt nem értem, de lehet hogy nem vagyok egyedül, hogy annyi meg annyi botrány után lásd kisbefektetőket akiktől milliárdokat sikkasztottak el, az emberek nem tanulnak a mások kárán.
Még a papír sem számít semmit, lásd azt a sok libást akiknek szerződése volt a Vallisz RT-vel sem kapták meg a pénzüket, és tudott dolog ezt sokan nem is tudták feldolgozni és öngyilkosok lettek.
Még sorolhatnám! Mert amikor a maguk kárán tapasztalják meg az már hiba! Nekem is van egy ismerősőm aki csak úgy papír nélkül odaadott 100 ezer forintot kaptárra előlegként, és most futhat a pénze után. Az asztalos azt mondta neki, hogy jelentse fel ő nem tagadja le a tartozást. De ismerjük a bíróság gyors ügyintézését ami évekig is elhúzodhat, nem beszélve a sok utánjárást. Sokan erre utaznak!
Engem is bevittek az erdőbe egyszer( az állam bácsi ) más jellegü, de igen sokba került a családunknak! De soha többé! Az ember tévedhet egyszer, de másodszor már hiba! Már a Biblia is meg írta, pedig az nem most írodott, hogy: Jer. 17:5 "Ezt mondja az Úr: Átkozott az a férfi, a ki emberben bízik és testbe helyezi erejét, az Úrtól pedig eltávozott az õ szíve!"
Sajnálatos, hogy ez a mondás nem akarja elveszíteni az aktualítását.
Sajnos ez az ország egy erkölcsi fertőben dagonyázik és hosszú időnek el kell telnie, hogy ez változást mutasson.

Én is azt mondom: Hoci - nesze és mehet Isten hírével!

_________________
A természet nem szegi meg törvényét, csak az ember!
Nem a világ rossz, hanem az ember teszi azzá!
__________________________
torzo52 (Győző)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.01.23. 22:47 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
Nem tudom, de mintha valaki nem is olyan régen még istenítette itt a halasztott fizetést, illetve meg volt győződve hogy most már ilyen nem fordulhat elő. Gondolom ő még nem járta meg, de azt hiszem hogy most szép lassan kezd remegni nála is a léc, és remélem a következő alkalommal még idejében gondolkodni fog.

Szerintem nagyon gyorsan minden szaktanácsadónak minden gyűlésen fel kellene hívnía a figyelmet arra, hogy a halasztott fizetés orosz rulett, és senki se adja addig a mézet az udvarból kivinni amíg nincsen kifizetve!

A méhészeti ágazatunk addig marad fönn, amíg marad a KÉSZPÉNZES HELYBEN EGYBŐL fizetés!

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.01.23. 20:40 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Én szerencsére még a méhészkedésem legelején beszoptam egy ilyen halasztott fizetést. Szerencsére nagyon kis tétellel. Akkor megtanultam

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.01.23. 20:38 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Én ezzel úgy vagyok, hogy a késleltetett fizetés esetén a méz állhat az én udvaromban is. Az a beígért plusz pénz nem áll arányban a kockázattal. Főleg, hogy nagyon ismerős a séma: ötször fizet, hatodszorra nem. Felőlem lehet akárki a felvásárló, bármelyiknek lehet ballépése.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.01.23. 19:35 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.06. 11:54
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Sz-Sz-B Mérk
Sajnálom a méhésztársakat hogy ma is van ilyen. Ismét eszembe jut nagybátyám, aki azt mondta:mér, fizet, és pakolhat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.01.23. 14:52 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.05. 18:02
Hozzászólások: 814
Tartózkodási hely: Észak-Pest megye
Bogaras írta:
A felvásárló teljesen fizetésképtelen és már előzetesben van.
Ez felfoghatatlan. A hordós mézre olyan nagy a kereslet Európában, hogyha nem ígért irreálisan magas felvásárlási árat, akkor nyereséggel kellett eladja a mézet. Persze ki tudja?

_________________
"Az idő a legjobb tanár - eltekintve attól, hogy az összes tanítványát megöli."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.01.23. 14:36 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
tűzoltó írta:
Kaptam egy e-mailt a szaktanácsadómtól, hogy Békésben van egy felvásárló aki halasztott fizetéssel átveszi a mézet de nem fizet!!
Vigyázni!!!
A nevét nem tudom mert elszálltak az e-mailjeim.

Ha valakinek van pontosabb infója kérem egészítsen ki. Köszi.


Ezúton szeretnélek tájékoztatni benneteket, hogy Békés Megyében az egyik mézfelvásárló jelentős tartozást halmozott fel a méhészek felé.

A mézet halasztott fizetésre elvitte a méhészektől, de a megadott fizetési határidőre nem teljesítette a kifizetést.

A felhalmozott tartozás több tízmillió forint.

Több méhész feljelentést tett ellene és jelenleg a Mezőberényi Rendőrkapitányság folytat nyomozást az ügyben. A felvásárló teljesen fizetésképtelen és már előzetesben van.

Arra kérlek titeket, hogy tájékoztassátok a megyétek méhészeit, és ha van olyan méhész, aki Székely Zoltán békési felvásárlónak, vagy a Békés Mezo

Kft.- nek adott le halasztott fizetéssel mézet és nem fizették ki, az tegyen az illetékes Rendőrkapitányságon feljelentést az ügyben.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.01.23. 10:03 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Kaptam egy e-mailt a szaktanácsadómtól, hogy Békésben van egy felvásárló aki halasztott fizetéssel átveszi a mézet de nem fizet!!
Vigyázni!!!
A nevét nem tudom mert elszálltak az e-mailjeim.

Ha valakinek van pontosabb infója kérem egészítsen ki. Köszi.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.12.29. 21:19 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 22:08
Hozzászólások: 265
Tartózkodási hely: Tét, Budapest
Srácok köszönöm.
Januárban első dolgom lesz felhívni a hivatalt. Majd beszámolok az eredményről.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.12.29. 19:26 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 20:31
Hozzászólások: 62
Tartózkodási hely: Sopron Vármegye Fertőendréd
fenyob írta:
sala78 írta:
A kistermelői regisztrációs számomat tavaly okt. 16-án adták ki. (Minimum Üzem)

Az 1 év letelte után mi a teendő vele? Hol kell meghosszabbítani, kell-e érte fizetni? Orvosim rendben.


A kerületi állategészségügyi állomásnál /föállatorvos/ kell kérni a hosszabbítást, elméletileg ingyenes, így viszont hogy kicsúsztál az 1 évből, nem tudom ingyen lesz-e?!!!!


Szemle, jegyzőkönyvezés, 4000 Ft hosszabbitás díj és mehet tovább minden.

_________________
Tibor
www.panaczmeheszet.mlap.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.12.29. 17:29 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.27. 17:41
Hozzászólások: 691
Tartózkodási hely: Újkér, GY-M-S
sala78 írta:
A kistermelői regisztrációs számomat tavaly okt. 16-án adták ki. (Minimum Üzem)

Az 1 év letelte után mi a teendő vele? Hol kell meghosszabbítani, kell-e érte fizetni? Orvosim rendben.


A kerületi állategészségügyi állomásnál /föállatorvos/ kell kérni a hosszabbítást, elméletileg ingyenes, így viszont hogy kicsúsztál az 1 évből, nem tudom ingyen lesz-e?!!!!

_________________
Üdv: Bálint


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.12.28. 23:12 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 22:08
Hozzászólások: 265
Tartózkodási hely: Tét, Budapest
A kistermelői regisztrációs számomat tavaly okt. 16-án adták ki. (Minimum Üzem)

Az 1 év letelte után mi a teendő vele? Hol kell meghosszabbítani, kell-e érte fizetni? Orvosim rendben.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.12.23. 20:01 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.21. 11:31
Hozzászólások: 147
Tükör írta:
Mi van, ha tényleg vegyes kell neki???

Én lehet küldök egy mailt... én legyek az első... :D :ut

Gyorsan küldjed az e milt nehogy rolo lehúzza a rollót! :lol: :lol: :lol: :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.12.23. 19:29 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Mi van, ha tényleg vegyes kell neki???

Én lehet küldök egy mailt... én legyek az első... :D :ut

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.12.23. 18:19 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
:D Eurót vennék 220-250Ft-ért, havi 3-5000-et ha eredeti. :D

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.12.23. 17:18 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.07.26. 21:19
Hozzászólások: 13
Tartózkodási hely: Dombóvár
rolo.05 írta:
Kedves termelők!
Jó minőségű termelői mézet vennék hordós kiszerelésben 750-800 forintért/kg!!Havi 3-5 tonnát ha a minőség megfelel!Nagyon sürgős!
Telefonszámom:06709496589
E-mail: rolo.05@hotmail.com


Légy oly kedves olvass vissza ebbe a topikba... Köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.12.23. 17:01 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
Tisztelt rolo05!Miért akarsz velünk áprilisi tréfát űzni? Nem tudod,mi már a karácsony szent ünnepére készülünk! :D .Viszont hogy lásd nem haragszom rád ezért a remek ajánlatért, ezúton:kívánok neked és kedves családodnak kegyelem teljes boldog karácsonyt!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.12.23. 16:46 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.21. 11:31
Hozzászólások: 147
rolo.05 írta:
Kedves termelők!
Jó minőségű termelői mézet vennék hordós kiszerelésben 750-800 forintért/kg!!Havi 3-5 tonnát ha a minőség megfelel!Nagyon sürgős!
Telefonszámom:06709496589
E-mail: rolo.05@hotmail.com

Van pár hordó vegyesem, 800-é viheted! :lol: :lol: :lol: Niki megelőzött! :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1733 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 35  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.