Pontos idő: 2024.04.20. 17:20

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1733 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.12.23. 16:39 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.01.14. 14:05
Hozzászólások: 10
MIlyen mézet?Gondolom vegyeset ennyiért,ha nagyon sürgös! ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.12.23. 16:32 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 03:59
Hozzászólások: 1006
Tartózkodási hely: Zimány
rolo.05 írta:
Kedves termelők!
Jó minőségű termelői mézet vennék hordós kiszerelésben 750-800 forintért/kg!!Havi 3-5 tonnát ha a minőség megfelel!Nagyon sürgős!
Telefonszámom:06709496589
E-mail: rolo.05@hotmail.com

Ha 1 javaslatot elfogadsz, ajánlatod úgy kezd, hogy 950Ft/kg. Sokkal sikeresebb leszel.

_________________
Feri


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.12.23. 16:23 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.12.23. 15:58
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Debrecen
Kedves termelők!
Jó minőségű termelői mézet vennék hordós kiszerelésben 750-800 forintért/kg!!Havi 3-5 tonnát ha a minőség megfelel!Nagyon sürgős!
Telefonszámom:06709496589
E-mail: rolo.05@hotmail.com


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.12.16. 19:23 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.01. 11:30
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Sz-Sz-Bereg megye (Kisvárda)
nekem igy nézki a kiüvegezve a mézem http://meheszforum.hu/album/displayimag ... m=22&pos=5


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.12.13. 14:59 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
plebanos írta:

Valaki írt az üveg ára kapcsán, hogy "majd egyszer, de most még fontos az olcsóság". A méz tényleg ugyan az benne, de nem mindegy, hogy mennyiért tudod ugyan azt a mézet eladni. Bőségesen megtérül egy jó dizájn, ezt tapasztalatból mondom( először én is soknak találtam, mert a csomagolás maga kb.320Ft van)



Csomagolás, dizájn...

20 év alatt, mióta üvegezem a mézem, háromszor voltam kénytelen -különböző okok miatt- eladási helyszínt s ezzel együtt természetesen stratégiát változtatni.
Először zöldség piacokon árultam, aztán használtcikk piacon. Annak ellenére, hogy mindkettő piac volt, mégis kicsit más módszereket követelt az eladás. Söt azt mondom más stratégiát kellett az eredményességhez bevetni a szolnoki vagy épp a jászberényi zöldség piacon. Ma már a Cserényiékéhez hasonló mézfutár szerű formátumban működök, azzal a különbséggel hogy én nem reklámozom magam sehol. A neten sem. A hosszú idő alatt kialakult vevőkör, így is folyamatosan bővül (adnak át egymásnak a barátok,rokonok stb) sőt lassan ott tartunk, hogy szelektálni kell a vevők között. :roll: betudható ez természetesen az általam bizonyos korlátok közé szorított termelési volumennek (tudjátok: nyaralni is szoktunk), amit rövid távon nagyságrendileg nem is akarok bővíteni.(persze nálam is nőnek a gyerekek és meglátjuk).
Mindezt azért írtam le, hogy látszódjon, nem csak egy út van a sikerhez, pedig nem visszük túlzásba a dizájnt. Mindig a minőség, mennyiség megfelelő áron kombinációt preferáltam.És úgy gondolom ma magyarországon a megfelelő ár (a tömegeknél) nem 2000ft/kg-nál kezdődik. Ez nyugati keresetekhez igazodó ár. Természetesen meg lehet találni azt a réteget, akit a dizájnnal "becsapva" (szigorúan idézőjelben a becsapást, nem félre érteni) ennél drágábban is el lehet adni a mézet. Valamennyit én is eladok közel 4000Ft-ért is.De a zömét az én vevőimnek, azok teszik ki, akik magyar szinten jelentősebb mennyiséget fogyasztanak de a minőséget keresik, valóban elfogadható áron. Nevezzük őket közép rétegnek. Ők nem bánják, ha az általam 2Ft-ból kihozott egyszerű nyomtatott cimke ( persze nem gagyi azért) van a termelői mézesüvegen (amit a gyárból hozok legolcsóbban), csak az általuk sok éve megszokott minőségú méz legyen benne.
Persze az olcsó göngyöleg sem jelenthet igénytelenséget. Ezért a termelői üveg, vagy maci figurás tető pl. A mennyiségre törekvés azt is eredményezte, hogy egyszüen leszoktattam a vevőket a fél kilós mézről. Pár szóval, árképzéssel ezt a kört nem is volt nehéz. Ma már csak egy-két boltba viszek ilyet, meg a magvasakat rakom bele.

Szóval az én véleményem is az, hogy sok lehetőség van az értékesítésben,(nem végtelen azért) csak meg kell találni azokat a réseket, ahova be tudunk férkőzni.(ez a tulajdonság egy férfi embernek amúgy sem árt :lol: :mrgreen: )

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.12.12. 12:47 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.24. 14:46
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Zala megye
Tükör írta:
A kerskedőkre sok mindent mondhatunk, de azt hogy hülyék azt nem, és szervezettebbek is mint mi.
Azt is higgyétek el, hogy a méz mennyiségét illetően ilyenkorra (nem a pergetés után közvetlenül) már jobban képben vannak bárkinél. Más kérdés, hogy az infókat nem árulják el nekünk.
A hosszú évek felvásárlási tapasztalataiból, azt is tudják, mikor vannak azok az időszakok, amikor a méhészek egy-egy nagyobb csoportja aktuálisan el akarja adni a mézét. És mivel még mindig nagy azoknak az aránya,akik nem rendelkeznek tartalékokkal,ezért ezekben az időszakokban ezen méhészek eladásai miatt manipulálhatnak az árral. Ugyanis akkor ia megkapják a lekötött méz mennyiségeket, ha ilyenkor esetleg megtörik a folyamatos áremelkedés ütemét, még ilyen világszinten mézhiányos időkben is.
Ilyen időszak lett pl az év vége is (meg az etető cukor vásárlás időszaka,meg a vándorlások kezdete,stb)(náluk ez grafikonokon megvan szépen és évről évre így változik a felajánlott méz mennyisége, higgyétek el) amikor egyrészt jön a karácsony (kisebb pénzűek) másrészt az adóbevallás szempontjából, a "hatszázezresek" tábora ha most nem adja el, akkor elesik az idei kedvezménytől,és fél hogy ezáltal jövőre kicsúszik a hatszázból.
De a főllásuaknál is lehet némi késztetés ilyenkor az eladásra, szintén az adóbevallás miatt, volumentől függően...
Ja és ehhez jön még (amennyire én tudom) némi ellenállás a nyugati vevők részéről is. Mert ők ugyanazt játszák a mi kereskedőinkkel, mint azok velünk... :ut

Ez igaz.
És vannak akiket a bekristályosodás is sürget.
mert nemlehet mindenütt tök tiszta akácot pörgetni

_________________
Ha a méhek eltűnnek, az emberi fajnak négy éve van hátra a kipusztulásig.
Albert Einstein


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.12.12. 12:32 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
Engem úgy tanitottak..üres zsebbel lankadt tökkel nem lehet semmit csinálni.Január 10-én mézeladás ügyben tárgyaló kereskedő hogy érezheti magát pénz nélkül,óriási raktárkészlettel amit magas áron vásárolt.Vagy ő is csak bizakodik mint mi,itt valami más is ki fog derülni végülis a hideg,az argentin események erősitik a felmenő árakat.Mi beraktároztuk a mézünket és jó ár reményében várjuk a jövő évet,ahogy elnézem a kereskedők is ezt teszik.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.12.11. 22:49 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
No és még valami:
Amiért az előző hsz-ben leírtakat nem mindig éreztük az utóbbi években annyira egyértelműen mint most, annak is megvolt az oka.
Úgy hívták: Aranynektár (Erős Aranynektár)
és azon nem akarok vitát nyitni (én legalábbis, mert megvan erről a magán véleményem) hogy ezt a méhészek érdekében tette, vagy másért (mindenesetre úgy kommunikálta), de rendszeresen beleköpött a többi felvásárló cég paktumába. Meg is büntizték érte rendesen, mert azért ne gondoljuk már, hogy a hatóság a saját okos kis fejével találta ki az ellenőrzéseket náluk. Na ezt se azért írtam, mert sajnálnám őket, ha csaltak igenis bűnhődni kell. De a nagybani árak szempontjáből, biztos hogy nekünk az erős Aranynektár jobb volt.
nem úgy persze az üvegezett méznél. Ott kifejezetten káros volt,mert az akciós kotyvalékok egyszerúen lent tartották az üvegezett árakat. Persze ebben volt náluk még pofátlanabb versenyző is. Meg kell nézni a bolti árakat mióta bebuktak.
Meg a mi forgalmunkat :mrgreen:

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.12.11. 22:33 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
A kerskedőkre sok mindent mondhatunk, de azt hogy hülyék azt nem, és szervezettebbek is mint mi.
Azt is higgyétek el, hogy a méz mennyiségét illetően ilyenkorra (nem a pergetés után közvetlenül) már jobban képben vannak bárkinél. Más kérdés, hogy az infókat nem árulják el nekünk.
A hosszú évek felvásárlási tapasztalataiból, azt is tudják, mikor vannak azok az időszakok, amikor a méhészek egy-egy nagyobb csoportja aktuálisan el akarja adni a mézét. És mivel még mindig nagy azoknak az aránya,akik nem rendelkeznek tartalékokkal,ezért ezekben az időszakokban ezen méhészek eladásai miatt manipulálhatnak az árral. Ugyanis akkor ia megkapják a lekötött méz mennyiségeket, ha ilyenkor esetleg megtörik a folyamatos áremelkedés ütemét, még ilyen világszinten mézhiányos időkben is.
Ilyen időszak lett pl az év vége is (meg az etető cukor vásárlás időszaka,meg a vándorlások kezdete,stb)(náluk ez grafikonokon megvan szépen és évről évre így változik a felajánlott méz mennyisége, higgyétek el) amikor egyrészt jön a karácsony (kisebb pénzűek) másrészt az adóbevallás szempontjából, a "hatszázezresek" tábora ha most nem adja el, akkor elesik az idei kedvezménytől,és fél hogy ezáltal jövőre kicsúszik a hatszázból.
De a főllásuaknál is lehet némi késztetés ilyenkor az eladásra, szintén az adóbevallás miatt, volumentől függően...
Ja és ehhez jön még (amennyire én tudom) némi ellenállás a nyugati vevők részéről is. Mert ők ugyanazt játszák a mi kereskedőinkkel, mint azok velünk... :ut

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.12.11. 22:33 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.06. 20:39
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Heves-megye
Szerintem a mézár akövetkező miatt stagnál: Az idei szállításokra akereskedők 300 ft körüli euró mellett kötöttek üzletet. Az akkori helyzet(kormány bukóra áll, előre hozott választás esélyes stb)még szarabb forintot vetített előre. Igy báran belökték a 800 Ft indulót,de a forint erősödött így nem nagyon tudtak jól kijönni belőle. Történtek is kísérletek az ár letörésére, de annyiért meg nem volt eladó méz, igy vissza állt a 800. Most meg alig várják az év végét hogy kibekkeljék addig. Új év új szerződések. Talán akkor. Ha valóban gyenge termés van Dél-Amerikában.

_________________
http://www.egrimeheszbolt.hu/bolt/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.12.11. 21:44 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6278
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Szép ez a piaci téma!

2009.11.16. 09:45 Ekkor kaptam az első infót, hogy az egyik cég decemberben leáll.
Aztán az azt követő héten más cégekkel kapcsolatban is hallottam....
Nem hinném, hogy különösen jól informált méhész lennék ....... gondolom rengetegen megkaptuk a felkérést keringőre. Ha az idén akarsz pénzt most add el...
A raktárak teltek a kassza ürült......
Apropó kassza! Régebben ilyenkor szokták fizetni a halasztott fizetéssel elvitt mézeket ..
gondolom még van ilyen. Ez sem növeli a forgóeszközöket..... ;)

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.12.11. 20:42 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
ligustica írta:
Hát szerintem akkor meg sokan nem mondanak igazat.Mert itt is,és mások is azt mondták nem adjuk ennyiért,és várunk.Holott szerintetek már sokan túladtak a mézükön.Akkor hogyisvanez?Ez megint olyan mint amikor a nagybanin árultunk.Körtét vittünk,a többi helybeli szerint tartsuk az árat felkiáltása felbuzdított engem.Közben sutyiban olcsóbban eladták,majd rámrothadt mire észbekaptam.


Pedig bizony lehet, hogy valami hasonló a helyzet! :(
Utólag már némileg másképp látom a helyzetet. Szerintem a viszonylag magasnak tűnő ár könnyebben eladásra késztette a kevésbé kitartó, hezitáló méhészeket. Ha nem is látványosan, de lassacskán ment a felvásárlás és feltöltődtek a raktárak. Amíg az gyors fogyásnak nem indul addig a kereskedők diktálnak és alacsonyan tarthatják még az árakat.

De jut eszembe, mintha erről már írtam volna......hú, a memóriám! :ut

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.12.11. 20:14 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.09.01. 10:15
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: Pestmegye
[quote="bükk"]A piacot a nap mint nap érkező hírek alakítják.
Ezek egy része a mézárat erősíti,másrésze gyengíti,remélhetőleg az előbbiek lesznek többségben.

Gödöllőn hallottam amit eperjesi mondott! Akác 800, vegyes 600. De! minden fajtamézből van bármennyi eladó. Ami azt jelenti , hogy tele a raktár és vár valamire. Ha minden felvásárló így áll, akkor ne csodálkozzunk hogy nem emelkedik az ár.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.12.11. 20:04 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
A piacot a nap mint nap érkező hírek alakítják.
Ezek egy része a mézárat erősíti,másrésze gyengíti,remélhetőleg az előbbiek lesznek többségben.
Új év kezdődik,új engedélyek,szerződések lépnek életbe az Európai piacon.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.12.11. 18:35 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 06:06
Hozzászólások: 514
Tartózkodási hely: Vaspör
tsanyi írta:
Baglyos írta:
.........., de sokk méhésznél ott van még a méz a jobb ára várva. ......

Erre azért ne vegyél mérget! ;)
Inkább kérdezz körül a környezetedben .......

Szerintem

Hát szerintem akkor meg sokan nem mondanak igazat.Mert itt is,és mások is azt mondták nem adjuk ennyiért,és várunk.Holott szerintetek már sokan túladtak a mézükön.Akkor hogyisvanez?Ez megint olyan mint amikor a nagybanin árultunk.Körtét vittünk,a többi helybeli szerint tartsuk az árat felkiáltása felbuzdított engem.Közben sutyiban olcsóbban eladták,majd rámrothadt mire észbekaptam.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.12.11. 15:33 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Ettől szerintem az infot, hogy nem mozdul felfelé az ár általában, többen meg tudják erősíteni, akik "kifelé" is szállítanak.

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.12.11. 15:30 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Még kitart karácsonyig, de már kötöttem le fix áron -mint minden évben, néhány méhésszel a környékből egyezünk meg- január 3-al (hogy mindenkinek jó legyen, APEH szempontból is). Februárban nekünk is lecseng az értékesítés 90%-ban, így általában csak egy alkalommal Januárban- ha szükséges- vásárolunk, már 3 éve bevetten aktuális piaci ár +15%. Nem nagy menyiségről van szó és csak általunk ismert méhésztől veszünk.

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.12.11. 13:44 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
plebanos írta:
Úgy legyen Ámen... kár, hogy a mi N.országi szállítónk februárig biztos árcsökkenést prognosztizál a nagybani kereskedelemben. Szerencsére a kiszerelt méz ára stabil, így bennünket ez nem érint, de a hordós tételekkel szkeptikus vagyok az áremelkedéssel kapcsolatban- hacsak be nem dől a forint...

Úgy beszélsz, mintha fogytán lenne a kiszerelhető készletetek.... ;)

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.12.11. 12:51 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Úgy legyen Ámen... kár, hogy a mi N.országi szállítónk februárig biztos árcsökkenést prognosztizál a nagybani kereskedelemben. Szerencsére a kiszerelt méz ára stabil, így bennünket ez nem érint, de a hordós tételekkel szkeptikus vagyok az áremelkedéssel kapcsolatban- hacsak be nem dől a forint...

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.12.10. 23:03 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
Gerju írta:
baglyos:

A mézpiaci híreknél Bükki hozzászólásából kiderült,hogy Argentínában nem lett jó termés világos mézből(átlagtermés 60%-a),a szárazság miatt.Ez nagyban befolyásolja a mi akácunk árát, amiből már nálunk sincs sok.Szerintem így márnának lesz igaza, az árak feljebb mennek.


Nem vitatkozok veled Gerju, iszom a szavaidat! :D

Igen én már belekalkuláltam a jövőképembe hogy ott gyenge termés lessz-van illetve kevés a méz itthon és erre jön majd az euró ingadozás.

És persze a méhész nem tatktikázik, egyszerüen nincsen méze és ezért csak annak adja aki kifizeti érte az árát!

Felmegy és kész! AZÉ! (Tegnap a Tükör miatt vagy 2 órát megint a Hofit halgattam a neten...)

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.12.10. 21:59 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.03.16. 19:24
Hozzászólások: 65
Tartózkodási hely: Fejér
baglyos:

A mézpiaci híreknél Bükki hozzászólásából kiderült,hogy Argentínában nem lett jó termés világos mézből(átlagtermés 60%-a),a szárazság miatt.Ez nagyban befolyásolja a mi akácunk árát, amiből már nálunk sincs sok.Szerintem így márnának lesz igaza, az árak feljebb mennek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.12.10. 20:47 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6278
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Baglyos írta:
.........., de sokk méhésznél ott van még a méz a jobb ára várva. ......

Erre azért ne vegyél mérget! ;)
Inkább kérdezz körül a környezetedben .......

Szerintem

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.12.10. 20:28 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.01. 11:30
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Sz-Sz-Bereg megye (Kisvárda)
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Baglyos 2009.12.11. 20:37-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.12.03. 10:49 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.10. 08:09
Hozzászólások: 161
Tartózkodási hely: Észak zala
Sziasztok!
A kimelegítést én is egy régi hütőszekrényben végzem.
60 l-es hordó belefér. Egy ventillátoros hősugárzó van beleszerelve (3-4 ezer Ft) ami ki-be kapcsol a beállitott hőfoktól fűggően, de a pontos hőfokbeállítás és tartás végett beszereltem egy termosztátot (ez lehet szobatermosztát vagy akár a bolylerekben hasznáatos is.1500-4000 Ft) a felső sarokba. (távol a ventilátortól). Egy horó méz felmelegítése a kezdeti beruházáson tul néhány százasba kerűl max.
Én elégedett vagyok vele.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.12.03. 10:34 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.04.07. 07:58
Hozzászólások: 29
Tartózkodási hely: Párkány
Kösz a tanácsokat. Azt hiszem a melegvizesfürdőt fogom alkalmazni.A gond persze nálam is csak a virágmézzel van.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.12.03. 08:50 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Mi egy vízköpenyes kandallót alakítottunk át erre a célra. Az előnye, hogy 10l-től a hordóig bármit bele lehet tenni és egyenletesen minden oldalról tartja a 38 fokot, tehát lassan körkörösen melegszik ki a méz. Utána szűrünk, várunk, szűrünk, megint várunk és mehet a letöltőbe. Igaz 200 üveg alatt nem kezdjük el a kiszerelést, mert "raktárt" töltünk mindig, hogy elkerüljük a kapkodást, s az ebből fakadó problémákat (hab, hajszál stb.)

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.12.03. 08:00 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Én úgy tudom , hogy a mézet TILOS mikrózni. Mintha Szalai Laci bácsi beszélt volna erről az egyik előadásán.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.12.02. 22:26 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.10.31. 22:26
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Lovasberény Fejér m
Nálunk is az akác viszi a prímet, de azért repcét és vegyes virágmézet is adunk el. Mivel csak néha és akkor is legfeljebb csak 1-2 üveggel visznek, ezért mi is csak kis adagokat olvasztunk ki. Hasonló szerszámmal szedjük ki a mézet az edényből, azonban az ilyen kis adagokat vízfürdő helyett mikróban melegítem ki. Inkább kisebb teljesítménnyel és hosszabb idővel kell dolgozni, hogy nehogy túlmelegedjen.[/quote]
Én is mikróban melegítek több ütemben. Helyi túlmelegedést úgy akadályozom meg, hogy a melegítések között átkeverem a mézet. Így is elég sokáig tart amíg 40 fok alatt egységes szűrhető mézet kapok.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.12.02. 22:20 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 22:08
Hozzászólások: 265
Tartózkodási hely: Tét, Budapest
Ha már szóba jött én egy kiszuperált hűtőt fogtam be erre a célra. 2 db 33 literes vödör fér bele egymás fölé, alul egy 150W-os izzó 2-2,5 nap alatt szépen kiolvad a repce is és a napraforgó is. 12 óránként átkeverem fakanállal és megcserélem a vödröket is. Ha beindul a kereslet mindig előre dolgozom egy kicsit. Kimérés előtti este átöntöm csapos vödörbe, reggel a feljött habot leszedem, a végén a hab gyanús üvegeket félre teszem, majd egyesével átnézem, ha kell habozom. Macerás, de így nincs fehér hab az üvegben.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.12.02. 19:10 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
tűzoltó írta:
....Ezért inkább égy ásószerű fémlapáttal szedek ki belőle egy 5 literes műanyag edénybe és azt melegítem egy nagyfazék vízben úgy 8-10 órát. Nagyon macerás de ilyenkor télen belefér az ídőmbe. egyébként meg az össz eladás több mint a felét az akác teszi ki amit ugye nem kell olvasztgatni. De ha ez változna beruháznék valami melegítőkébe.


Nálunk is az akác viszi a prímet, de azért repcét és vegyes virágmézet is adunk el. Mivel csak néha és akkor is legfeljebb csak 1-2 üveggel visznek, ezért mi is csak kis adagokat olvasztunk ki. Hasonló szerszámmal szedjük ki a mézet az edényből, azonban az ilyen kis adagokat vízfürdő helyett mikróban melegítem ki. Inkább kisebb teljesítménnyel és hosszabb idővel kell dolgozni, hogy nehogy túlmelegedjen.

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.12.02. 18:44 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Bocs. Látom már , hogy a kimelegítésre gondoltál.

Én 30 literes hordókat használok , hogy tudjam őkt az üvegezés miatt mozgatni. De még így sem érdemes egy egész hordónyit kimelegítenem mert nem fogy el olyan gyorsan mint amilyen gfyorsan újból beköt. Újra melegíteni meg sajnálnám a minősáégromlás miatt. Ezért inkább égy ásószerű fémlapáttal szedek ki belőle egy 5 literes műanyag edénybe és azt melegítem egy nagyfazék vízben úgy 8-10 órát. Nagyon macerás de ilyenkor télen belefér az ídőmbe. egyébként meg az össz eladás több mint a felét az akác teszi ki amit ugye nem kell olvasztgatni. De ha ez változna beruháznék valami melegítőkébe.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.12.02. 18:35 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Mit Vendula?

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: a méz kimelegítése
HozzászólásElküldve: 2009.12.02. 08:13 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.04.07. 07:58
Hozzászólások: 29
Tartózkodási hely: Párkány
arra lennék kiváncsi, hogy Ti milyen módszerrel csináljátok.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.12.02. 00:14 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
tibor írta:
Idézet:
és ennek hogyan volt már új 500gr-os üvegje?????????

Én úgy tudtam, csak dec.1-től lehet venni!!
Mert már nekem is kellett volna!!!!!


"valami bűzlik Dániában..."


Nem az új 0,5 kg-os omme üvegben van.Négyszögletes és hullámos.Ezért írtam, hogy "új hullámos".


Az más!! ;)

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.12.01. 18:51 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 22:08
Hozzászólások: 265
Tartózkodási hely: Tét, Budapest
Robi írta:
sala78 írta:
Hamisítatlan Magyar Akácméz a madaras Tescoban, egy pókkal dúsítva. A többi is szép fehér habbal kínálva. A nagy mennyiségeknél ezekre a dolgokra már nem lehet odafigyelni?! :merg


A kiszerelő cég neve rajta van az üvegen? Igazán kíváncsi lennék rá!


Nektár-Flóra Trade.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.12.01. 18:10 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.19. 20:12
Hozzászólások: 712
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar Zsáka
Cerana:
És mi van a többi mézzel ami külföldre kerül, mert ugye az itthon megtermelt mézek csak egy kis töredék kerül itthon értékesítésre. Azok a termelők árúi nem jelenhetnek meg a boltok polcain? Ezek hátrányba kerülnek. :?:

Szerintem ez csak egy reklámfogás.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.12.01. 18:02 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Nektek mi a véleményetek az Aranynektárnak eme (most éppen szünetelő) felvásárlási rendszeréről ? Mármint, hogy a termelő nevével jelenik meg a boltok polcain. Őszintén szólva először kétkedéssel fogadtam, hogy mi a garancia arra nézve, hogy valóban az én mézem kerül az üvegbe, de mondjuk ha a nyomonkövetési rendszerét jól üzemelteteti, akkor fogadjuk el, hogy nincs eredethamisítás. A vásárló vajon fogja-e keresni az adott termelő mézét az üzletben, ha ízlett neki, illetve ha nem ízlett, akkor kerüli. Meg tudja-e valósítani azt, hogy adott üzletbe, adott termelőktől szállít mézet, és így egy üzletbe nem csak egyszer szállít egy adott méhésztől ? Tulajdonképpen úgy írták, hogy ezért felárat is ad, kérdés mennyit ? Biztosan sokan azért húzogatni fogják a szájukat, hogy a tőle 800 ft-ért felvásárolt mézet esetleg háromszoros áron adják a boltban. De hát ha valakinek nem tetszik, akkor nyilván megteheti, hogy épít kiszerelő üzemet, szerződik a boltokkal, és nem biztos, hogy így nagyobb haszna lesz. De, aki szeretne a vásárlóhoz közvetlenül eljutni, akkor a legkisebb beruházással így tudná ezt megtenni. De csak akkor, ha nyilván nem egy-egy üvege kerülne egy-egy boltba. Én egy ilyen variációban látnék fantáziát, ha a méhész adná a nevét a termékéhez, kiállítva a bizonyítványt magáról (akár mellékelve az üvegen egy hivatalos minősítést arról, hogy LC IRMS, és hazai vizsgálatok alapján nem hamisított, atkaölőszerek (amitráz, perizin , tetraciklin, szulfonamidok stb maradványáról bemutatott hatósági vizsgálat megtörtént és negatív). Az Aranynektár pedig a letöltés üzemi körülményeivel, üzleti kapcsolataival járul ehhez hozzá. Kérdés, hogy megoldható-e ? Mondjuk ehhez azért szerintem 100 mázsa feletti termelési potenciál minimum kell.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.12.01. 16:39 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 20:31
Hozzászólások: 62
Tartózkodási hely: Sopron Vármegye Fertőendréd
Idézet:
és ennek hogyan volt már új 500gr-os üvegje?????????

Én úgy tudtam, csak dec.1-től lehet venni!!
Mert már nekem is kellett volna!!!!!


"valami bűzlik Dániában..."


Nem az új 0,5 kg-os omme üvegben van.Négyszögletes és hullámos.Ezért írtam, hogy "új hullámos".

_________________
Tibor
www.panaczmeheszet.mlap.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.12.01. 14:25 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.01. 11:30
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Sz-Sz-Bereg megye (Kisvárda)
amatőrök írta:
Tükör írta:
tibor írta:
Mennyibe került?


Idézet:
1290 ft 500g "új hullámos" üvegbe csomagolva.



és ennek hogyan volt már új 500gr-os üvegje?????????

Én úgy tudtam, csak dec.1-től lehet venni!!
Mert már nekem is kellett volna!!!!!


"valami bűzlik Dániában..."

Lehet , hogy a szerszámot megint a méhészek fogják fizetni???????


valahon márlátam az elöt azt az ominozus hullámos üveget de nem tudom hogy hol :roll:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.12.01. 13:10 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 07:36
Hozzászólások: 721
Tartózkodási hely: Somogy
Tükör írta:
tibor írta:
Mennyibe került?


Idézet:
1290 ft 500g "új hullámos" üvegbe csomagolva.



és ennek hogyan volt már új 500gr-os üvegje?????????

Én úgy tudtam, csak dec.1-től lehet venni!!
Mert már nekem is kellett volna!!!!!


"valami bűzlik Dániában..."

Lehet , hogy a szerszámot megint a méhészek fogják fizetni???????


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.12.01. 09:09 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
sala78 írta:
Hamisítatlan Magyar Akácméz a madaras Tescoban, egy pókkal dúsítva. A többi is szép fehér habbal kínálva. A nagy mennyiségeknél ezekre a dolgokra már nem lehet odafigyelni?! :merg


A kiszerelő cég neve rajta van az üvegen? Igazán kíváncsi lennék rá!

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.11.30. 22:53 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
tibor írta:
Mennyibe került?


Idézet:
1290 ft 500g "új hullámos" üvegbe csomagolva.



és ennek hogyan volt már új 500gr-os üvegje?????????

Én úgy tudtam, csak dec.1-től lehet venni!!
Mert már nekem is kellett volna!!!!!


"valami bűzlik Dániában..."

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.11.30. 22:11 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 22:08
Hozzászólások: 265
Tartózkodási hely: Tét, Budapest
Hamisítatlan Magyar Akácméz a madaras Tescoban, egy pókkal dúsítva. A többi is szép fehér habbal kínálva. A nagy mennyiségeknél ezekre a dolgokra már nem lehet odafigyelni?! :merg


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.11.30. 22:01 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 20:31
Hozzászólások: 62
Tartózkodási hely: Sopron Vármegye Fertőendréd
Mennyibe került?[/quote]

1290 ft 500g "új hullámos" üvegbe csomagolva.

_________________
Tibor
www.panaczmeheszet.mlap.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.11.30. 21:12 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.27. 17:41
Hozzászólások: 693
Tartózkodási hely: Újkér, GY-M-S
tibor írta:
Ma Kaposváron jártam és betértem a tescoba.Nézegettem a mézeket és egyszer csak az egyik cimkén a felirat xy termelői méze.Természetesen egyszerre levettem és alaposan megnéztem.Az üveg másik felén pedig olvasható, hogy csomagolta Aranynektár.
Van valakinek információja az Aranynektár ezirányú tevékenységéről?



Mennyibe került?

_________________
Üdv: Bálint


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.11.30. 18:38 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.19. 20:12
Hozzászólások: 712
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar Zsáka
tibor írta:
Ma Kaposváron jártam és betértem a tescoba.Nézegettem a mézeket és egyszer csak az egyik cimkén a felirat xy termelői méze.Természetesen egyszerre levettem és alaposan megnéztem.Az üveg másik felén pedig olvasható, hogy csomagolta Aranynektár.
Van valakinek információja az Aranynektár ezirányú tevékenységéről?



Tibor nézd meg a: www.szelmeheszet.hu
it van rólla valami írva ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.11.29. 21:49 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 22:08
Hozzászólások: 265
Tartózkodási hely: Tét, Budapest
tibor írta:
Ma Kaposváron jártam és betértem a tescoba.Nézegettem a mézeket és egyszer csak az egyik cimkén a felirat xy termelői méze.Természetesen egyszerre levettem és alaposan megnéztem.Az üveg másik felén pedig olvasható, hogy csomagolta Aranynektár.
Van valakinek információja az Aranynektár ezirányú tevékenységéről?


Próbáld meg itt: http://www.termeloimez.com/main.html


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.11.29. 21:14 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 20:31
Hozzászólások: 62
Tartózkodási hely: Sopron Vármegye Fertőendréd
Ma Kaposváron jártam és betértem a tescoba.Nézegettem a mézeket és egyszer csak az egyik cimkén a felirat xy termelői méze.Természetesen egyszerre levettem és alaposan megnéztem.Az üveg másik felén pedig olvasható, hogy csomagolta Aranynektár.
Van valakinek információja az Aranynektár ezirányú tevékenységéről?

_________________
Tibor
www.panaczmeheszet.mlap.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.11.27. 09:04 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Legalábbis könnyebb így...

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.11.26. 19:37 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.05. 20:30
Hozzászólások: 163
Tartózkodási hely: Jászberény
karasz írta:
Sziasztok!
Nagy örömmel olvastam a krémméz készítésről itt a fórumon. Ez engem is érdekel. Valahol olvastam, hogy be kell oltani a krémmézzel a mézet és úgy kevergetni. Ez igaz vagy csak úri huncutság?
Köszönettel Kárász Attila

Igaz, de ha nem hiszed akkor bróba-szerencse. :taps :taps


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1733 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.