Pontos idő: 2024.04.27. 19:13

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1733 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.08.23. 21:38 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
tibor írta:
Szerintem jó esetben jövö év elejére elérheti az akác 900-950 Ft/kg árat.Azért azt se feletsük el ,hogy még soha nem volt ilyen magas induló ár.Keresleti piac van de kérdés hogy a válság mennyire veti vissza a méz fogyasztást.

Tibor!
A méz ára a vevőn kívül az eladótól függ. Néhány hete a nagyobb cégek 750-re vitték le az akác árát. Érdekes módon azok a környezetemben lévő méhészek akik mézet adtak el ebben az időszakban mind el tudták adni 800-ért. ;)
Jelenleg a 800-ért felajánlott mézek begyűjtése folyik. Ha ez elfogy lépni lesznek kénytelenek a cégek. Nálam a mézkereskedelemben sokkal tapasztaltabb emberek véleménye szerint a 900-950Ft novemberben elérhető. Szerintem is.
Hogy utána mi történhet az már egyre nehezebb. Vannak méhészek akik januárra ennél sokkal magasabb árat várnak ...... , de itt már túl sok a bizonytalanság pl a Ft-€ árfolyam .... Itt inkább nem jósolok.
Rajtuk is függ ..... :ut

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.08.23. 17:21 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.05.25. 16:00
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: hajdu-bihar
Köszönöm a választ mindenkinek!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.08.23. 13:29 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 20:31
Hozzászólások: 62
Tartózkodási hely: Sopron Vármegye Fertőendréd
Szerintem jó esetben jövö év elejére elérheti az akác 900-950 Ft/kg árat.Azért azt se feletsük el ,hogy még soha nem volt ilyen magas induló ár.Keresleti piac van de kérdés hogy a válság mennyire veti vissza a méz fogyasztást.

_________________
Tibor
www.panaczmeheszet.mlap.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.08.23. 09:23 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
amatőrök írta:
tűzoltó írta:
Én még sosem adtam el mézet nyáron. Inkább zsíroskenyeret eszünk.

Karcsi ! Ugye nem azt akarod mondani hogy a tiszteletdíjad csak ennyire elég?

:) :) :)
Na jó, tegyük idézőjelbe a zsíroskenyeret.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.08.23. 08:55 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 07:36
Hozzászólások: 721
Tartózkodási hely: Somogy
tűzoltó írta:
Én még sosem adtam el mézet nyáron. Inkább zsíroskenyeret eszünk.

Karcsi ! Ugye nem azt akarod mondani hogy a tiszteletdíjad csak ennyire elég?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.08.23. 08:41 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Én még sosem adtam el mézet nyáron. Inkább zsíroskenyeret eszünk.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.08.23. 07:48 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
NB24 írta:

Tudna valaki megnyugtató választ adni arra , hogy el tudom- e ezt a téli hónapokban,esetleg kora tavasszal adni?


Persze, hogy el tudod adni, az utóbbi évek tapasztalata szerint jobb áron, mint nyáron. Jó ideje én is általában késő ősszel adom el a mézet, de vittem már át köv. évre is. Beszéltem idén egy méhésszel, aki mindig csak kora tavasszal értékesíti kereskedőnek a mézét.
Vannak olyan évek, amikor dec. elején januárig leáll a felvásárlás, de a mostani helyzetben ez szerintem nem fog bekövetkezni.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.08.23. 07:19 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.05.25. 16:00
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: hajdu-bihar
A felvásárlóknak történő téli méz értékesitésről nincs tapasztalatom. Idén először szeretnék visszatartani néhány hordó akácot , és néhány hordó vegyest.
Tudna valaki megnyugtató választ adni arra , hogy el tudom- e ezt a téli hónapokban,esetleg kora tavasszal adni?
" Hallottam",hogy van aki ezt rendszeresen így csinálja , de első kézből jó lenne valami tapasztalat,hogy működik e a dolog.Természetesen a magasabb eladási ár lenne a célom.
Idén a rendkivüli kiadásaim miatt több kupecet is boldogítottam a kelleténél és borzalmas rosszul manővereztem a váltakozó árak kavalkádjában , kényszerből.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.07.07. 15:11 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Jelen pillanatban jól állunk a méz mennyiségét illetően, de január-februárban reméljük elfogy az utolsó kg. is. Ha nem sikerül a megszokott körből feltölteni a készletet, akkor valószínű meghirdetjük nyilvánosan is.

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.07.07. 15:07 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Egyetértek, én sem támogatom a más termékét a magam nevén módszert. Amit mi csinálunk az nem szövetkezet, kicsit hasonló, de nem annyira túlszabályozott, ráadásul egyszerűbb a tulajdonviszonyok kezelése és nem jár semmilyen megkötéssel. Van saját mézünk, van egy általunk létrehozott Kft. amely többek között segít a piacok elérésében, amennyiben erre szükség van- általában csak külföld felé. Amennyiben elfogy a saját méz, akkor a felderített piacok megtartása miatt vásárolunk mézet, de feltüntetjük a termelő nevét és székhelyét, csak a csomagolás stílusa (üveg, színvilág) mutatja, hogy hozzánk tartozik, mi vállaljuk a garanciát a minőségre. Vannak együttműködő méhészek, akiknek ez biztonságot ad, hisz 2000 méhcsalád alatt nehezen lehet előállítani az alapvető beinduláshoz szükséges méz mennyiséget. Ez egy együttműködési forma- a kapcsolat jó ízét az adja a termelőknek, hogy nem a piaci ár szabja meg azt, hogy mi mennyit tudunk fizetni, abból kifolyólag, hogy nem tudunk bárkitől venni és bármit... a bizalom megéri, forintokban is.

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: plebanos
HozzászólásElküldve: 2009.07.06. 20:36 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Igyekszem pontosan olvasni,értelmezni,gondoltam hogy nem 1800-ért veszed a mézet.

A korábban írt 5000000kg méz és az összefogás valamiféle "céget" sejtetett,kiderült ilyen nincs.
Az egyéni utat a legtöbb méhész nem vállalhatja,mert nincs marketing tudása és nyelvismerete.

Részemről továbbra is negatívan állok a kicsit méhészkedek és mások mézét üvegezve árulókhoz!
Ugyanis sokkal nagyobb haszonkulccsal dolgoznak mint akár a nagy mézkereskedők,mézük általában bevizsgálatlanul kerül a fogyasztóhoz,adó és ÁFA fizetés is jó kérdés.
Aprópénz a termelőnek nagy haszon eltéve,ez az "üzleti modell" mondhatni tipikusan magyar.

Marad a szövetkezet,ott tagként a saját üzletemet támogatom a mézleadásommal.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.07.04. 20:17 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
A mi piacaink felé az a leghitelesebb, ha saját mézünket adjuk el, mert elsősorban a marketing azt célozta meg, hogy ne pusztán a termékhez, hanem a termelőhöz ragaszkodjon a vásárló. Nem piacozunk vagy vásározunk (így jobban hangzik), családok megrendelésére üvegezzük ki a mézet. A célszemélyek elérését több szálon végezzük, sokakat a net segítségével érünk el, másokat már az elmúlt években velünk kapcsolatba került vásárlók hoznak. Azért hiszek ebben a rendszerben, mert működik. Sokkal lassabb előrejutásban bíztam, amikor belekezdtem. Azt gondoltam gyorsabban növekszik majd a méhcsaládok száma, mint az értékesítés üteme. Tévedtem, ezért kellett vásárolnunk.
Kedves Bükk: eladni tudom 1800Ft és nem venni. Annyiért veszek, amennyiért mások odaadják...de gondolom ezzel mindenki más is így van, aki mézet vesz, aztán tovább adja.

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: plebanos
HozzászólásElküldve: 2009.07.04. 09:42 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Egyetértek ceranaval,az üveges értékesítésnél a méret,a mennyiség fontos.
Kis tételekre vannak példák,de az néhány ember boldogulását biztosíthatja.
Az őstermelői limitnél gondolom a 7MFt-ra gondolsz nem a 600eFt-ra,mivel ilyen "kis" tagok mondjuk egy szövetkezet működését nem tudják fenntartani.
Amikor a szövetkezet(vagy bármi) elér egy bizonyos méretet, ahhoz hogy azonnal tudjon reagálni a napi piaci igényekre főállású alkalmazottakra van szükség ami komoly költség.
Kell tehát a mennyiség a forgalom.

Az nagyon jót tenne a magyar mézpiacnak ha a Te céged 5.000tonna(ahogy írod) üvegezett mézet tudna eladni.Lenne ugyanis nagyobb verseny a hordós mézért is a jelenlegi kereskedőkkel,szövetkezetekkel.
Ahogy leírtad kereskedői mentalitásod nyilván versenyképest árat tudnál ajánlani a méhészeknek abból az 1800 Ft-os értékesítési árból.

Idén egy szövetkezet megtette nyilvános ajánlatát a szaklapunkban,elfér több is.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: plebanos
HozzászólásElküldve: 2009.07.04. 07:11 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Plebanos!
Hirtelen arra gondoltam, miközben a soraidat olvastam, hogy a hordós kontra üveges értékesítés országos viszonylatban azért utopisztikus, mert a hazai fogyasztás töredéke a hazai méztermésnek. (Mert egy külföldi üveges értékesítés azzal a tartalommal, amit Te gondolsz, talán már ember feletti teljesítmény lenne.) De mikor számolgatni kezdtem, hogy tulajdonképpen 2,5 kg méz/fő fogyasztása elvinné a hazai termést, már nem is annyira idealisztikus. Viszont ide kapcsolódik a mindent behálózó bürokrácia, amire panda is utalt, hogy az ononor féle elképzelés több sebből vérzik. Nyilvánvalóan egyfajta szövetkezeti formában történő közös mézletöltés, saját termelői névvel (üvegünk már van hozzá), hosszú távon elméletileg elképzelhető is lenne(akár külföldre is). Ennek azonban a méhészek oldaláról lenne szerintem csekély fogadókészség. Természetesen az egyéni utak próbálgatása mindenkinek egyedül saját elhatározása csak, a probléma csak abból adódhat, hogy az életképes üzemméretű termelést értékesíteni lehet-e ilyen módszerrel. Mondjuk erről Tükör többet tudna mondani, hogy ő pl. ad-e el hordós mézet, vagy az összeset tudja-e piacon értékesíteni. Mert ha utóbbi igaz, akkor is van olyan gond, hogy pl. a kínálati palettát nem tudja lefedni, ahogy azt már írta is.( Ettől még a rendszer nem fog elbukni, legfeljebb kialakul egy árverseny). Arról nem beszélve, hogy miképpen lehet egyeztetni a vevői mennyiségi igényeket a termés mennyiségével pl. napraforgóméz esetén, ad abszurdum megspékelve az évjáratok közötti különbséggel. Mert az kétségtelen, hogy nincs ideálisabb megoldás annál, amikor a termelő kezében van a teljes lánc a végső fogyasztóval bezárólag.
Az egyéni út nekem kicsit a szélenergia előállítására hasonlít : egy ország energia ellátását pusztán ebből fedezni nem lehet, mert nem mindig akkor és ott fúj, ahol szükség lenne rá. Ha viszont én rendre akkor állítom elő ebből az energiát, amikor senkinek nincs szüksége rá, akkor tönkremegyek. Ez ellen tud védelmet adni egy sokszínű közösség. Azért persze drukkolok nektek.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.07.03. 20:17 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.12.21. 09:13
Hozzászólások: 235
Tartózkodási hely: Bács-kiskun megye
Jól értem Ononor, hogy őstermelőként akarod értékesíteni más termelő mézét úgy, hogy ráírod a cimkére az ő nevét?
Ez azért nem jön össze, mert te ilyenkor másnak végzel munkát és ezután járulékot kellene fizetni.
Azt meg senki nem fogja neked elhinni, hogy te szivességből árulod más megyében, vagy másik országrészben lakó méhésznek a mézét.
Fölvetődik bennem még az is, hogy ilyenkor kinek a nevére állítasz ki nyugtát, vagy kérésre számlát? Azon is el kell gondolkodni, hogy mi van akkor ha belefutsz olyan mézbe ami valamilyen tiltott szert tartalmaz, ilyenkor ki viszi a balhét?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.07.03. 17:13 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Én nem látok fantáziát a hordós eladásban, addig keressük a piacot, amíg el nem fogy- ebből a szempontból mindegy, hogy 5000kg vagy 50000kg vagy 5000000kg az eladásra szánt mennyiség. valóban fontos az "üzenet", nem pusztán méz, hanem valakinek a méze, hordozza a hozzátartozó hátteret, benne ember, életforma, meg minden más. Ez nem pusztán a marketing szempontjából fontos, e nélkül számomra nagyon üres lenne önmagában a méhészkedés. Az lehet, hogy a kereskedő számára mindig a piac az eligazító az ár-érték kérdésében, de én épp arról a modellről írtam, amelyet ez nem olyan mértékben befolyásol. Ezért van az, hogy számomra a befektetett munka az irányadó- hány óra, hány embernek, milyen szaktudással. Talán azért értettem meg Ononort, mert tavaly mi is küzdöttünk azzal a problémával, hogy túl jól sikerült a marketing és nem volt elég méz, hogy tavaszig kitartson- vennünk kellett... aztán épp ez a tapasztalat indított el egy összefogást, mert másnak meg a marketing ment nagyon gyengén, de nem akarta "elkótyavetyélni" a hordást... Az őstermelői limitről csak annyit: hányan vagytok a családban? csak szorozni kell tudni...

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.07.02. 21:36 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 20:31
Hozzászólások: 62
Tartózkodási hely: Sopron Vármegye Fertőendréd
Tükör írta:





Szerintem Bükk arra gondolt, hogy Ononor azt írta egyszer: annak a termelőnek a nevét írná az üvegre,akitől vette a fajta mézet.
és így már erősen igaz amit ír.


Igen,visszaolvasva már én is rájöttem és igaza van.

_________________
Tibor
www.panaczmeheszet.mlap.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.07.02. 21:26 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
tibor írta:
bükk írta:


.....Ha a mézesüvegre címke és név kerül az már több szempontból sem őstermelő kategória,utánna lehet/kell nézni.....


Nem tudom, hogy ezt honnan vetted vagy miből olvastad ki.Szerintem a jelenleg érvényben lévő jogszabályokból ez nem olvasható ki.



Szerintem Bükk arra gondolt, hogy Ononor azt írta egyszer: annak a termelőnek a nevét írná az üvegre,akitől vette a fajta mézet.
és így már erősen igaz amit ír.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.07.02. 21:24 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Ez az én igazságérzetemet is sérti rendesen.
Egy városi méhésznek (pláne fövárosinak) mennyivel több lehetősége van, mint egy 1000 lelkes faluban élőnek,mint nálunk is. Van 3 bolt. :? :roll:

Mondjuk én ezt magasról le...rom.
Oda viszek ahova kérnek, mindegy hol van az országban. Büntessenek meg!! :evil:
Menten a versenyhivatalhoz, vagy az ombudsmenhez fordulok . De minimum a DAS-hoz hogy végre dolgozzanak a pénzükért kicsit... ;)

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.07.02. 16:12 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.18. 04:47
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: somogy
Termékét értékesíthet saját gazdaságban a végső fogyasztónak,illetve helyi kiskereskedelmi egységekben,továbbá Magyarország területén működő valamennyi piacon, vásáron és engedélyezett ideglenes élelmiszer-árusító helyen a végső fogyasztónak.


Mondjuk nem értem,hogy ha a helyi boltoknak eladhatom akkor más boltoknak miért nem tehetem meg? :shock:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.07.02. 15:37 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.01. 11:30
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Sz-Sz-Bereg megye (Kisvárda)
fenyob írta:
bükk írta:
Ha a mézesüvegre címke és név kerül az már több szempontból sem őstermelő kategória,utánna lehet/kell nézni.


Az őstermelőként értékesített mézes üvegre kötelező a cimke, szerepelni kell rajta az alábbiaknak biztos:
-Termelői méz
-Termelő neve
-Szavatossági idő
...és még asszem a tömeg


És ugye elméletileg mindenki csak az általa termelt mézet értékesítheti őstermelőként.

nem kötelező címke az üvegre hogy hivatalosan tudjuk mézet kiüvegezve árulni meg kel csináltatni a minimumüzemet( itt elfogadják a konyhát is PL) . És ha ez meg van akkor még nyugtaadási kötelezettséged is van. Idézet a határozatból Évente legfeljebb 5000 kg Mézet értékesíthet. Termékét értékesíthet saját gazdaságban a végső fogyasztónak,illetve helyi kiskereskedelmi egységekben,továbbá Magyarország területén működő valamennyi piacon, vásáron és engedélyezett ideglenes élelmiszer-árusító helyen a végső fogyasztónak Az értékesítés helyén minden esetben fel kel tüntetni a kistermelő nevét,címét vagy gazdaságának címét. a terméknevét.a termék,a termékmegnevezése előtt a "kistermelő" vagy méz esetében a"termelői" jelzőt,a fogyaszthatósági vagy minőség megőrzési időtartamot és tárolási hőmérsékletet. Nyilvántartást kell vezetni az előállított termék menyiségéről, az előállítás idejéről az értékesített menyiségről.az értékesítés helyérölés idejéről. A nyilvántartást vagy annak másolatát a kistermelőnek az az áruhelyén kell tartani és 2 évig meg kel őrizni (de le van írva a januári méhészetben a 14-dik oldalon)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.07.02. 14:52 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
cerana!

Én azért így csinálom, ahogy csinálom, mert az itthoni értékesítés csak egy kis hányadát teszi ki a bevételnek. Én alapvetően hordósan értékesítő méhész vagyok, de ha valakinek kell méz, annak adok üvegben. Különösebben nem érdekel a kiseladás, amit csupán a méztermelés természetes velejárójának tartok; a mézeket viszont egyenértékűnek tekintem.
Nyilván a nagykereskedelmi fajtamézár-árkülönbségeket befolyásolni nem tudom, azt el kell fogadnom.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zsolti 2009.07.02. 16:29-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.07.02. 08:48 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
zsolti írta:
plebanos írta:
Szerintem pl. a napraforgóval több munka, mint akácon, miért lenne olcsóbb a méze?


Végre valaki megfogalmazta, amit már jó ideje csinálok. Én minden mézet akácárban adok itthon, pontosan ezért, amit leírtál. Vagyis pontosabban nem is a mézekkel való munkákat hasonlítom össze, hanem minden fajtaméz annak a munkának az eredménye, amit jan. 1-től dec. 31-ig végzek. És ebből a szempontból tök mindegy, hogy akác, vagy gesztenye, esetleg napraforgó, vagy repce.


Zsolti!
A közgazdaságtan alapszabálya szerint az árakat a kereslet-kínálat szabja meg. Vagyis: nem a munka! A munka akkor, ha hosszú távon egyensúlyban van a kereslet-kínálat. Mert akkor a termék előállítóinak érvényesítenie kell a befektetett energiát. De túlkínálat esetén a termék ára az előállítási költséget sem feltétlenül éri el. Lásd meggy, stb. Viszont ennek a következménye az, hogy tönkremegy a termelők egy része, vagyis csökken a kínálat emelkedik az ár. Nálunk pl. a hársméz felvásárlási ára viszont mást sugall: termésmennnyiségtől függetlenül a vegyes és az akác között van, pedig sokan azért mennek csak hársra, hogy a vevői igényt ki tudják elégíteni. Az előállítási költsége is magasabb, mint az akácé. Tehát itt vagy kartellárról van szó, vagy arról, hogy szűkebb spektrumú a kereslet, ezért nem érvényesül a közgazdasági szabály. Ha Te azonos árban tudod adni a napramézet az akáccal, akkor azt azért tudod tenni, mert az a Zsolti méze, tehát nem azonos kategória a napraforgómézzel. Kérdés, hogy mekkora vevőkör az, amely ezt elismeri.
Azért ha belegondolunk, annak ellenére, hogy az igazságérzetünk azt diktálná, a befektett munkának kellene az árakat meghatározni (egy letűnt kor ideológiája ez volt), mennyire lenne hasznos nekünk? Mert pl. idén nem lett annyival magasabb a munkadíjunk, mint amennyivel az utóbbi két évben emelkedtek a felvásárlási árak. Ez most jó, de pont emiatt eléggé szélesedik a többlettermelés iránti hajlandóság: sokan akarnak méhészek lenni, vagy családszám emelés.Ha ennek következtében nőni tud a termés mennyisége, akkor csökkeni fog az ár. A mértéke biztosan magasabb lesz, mint indokolt lenne. Ki marad életben ? Aki így is nyereségesen tud termelni. Vagyis a termék árát a kereslet-kínálat fő törvénye után, még mindig nem a munka fogja meghatározni, hanem a (valódi) szaktudás . A valódi nem egyenlő az elméleti tudással, de szoros korrelációban van vele.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.07.02. 05:30 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.27. 17:41
Hozzászólások: 693
Tartózkodási hely: Újkér, GY-M-S
bükk írta:
Ha a mézesüvegre címke és név kerül az már több szempontból sem őstermelő kategória,utánna lehet/kell nézni.


Az őstermelőként értékesített mézes üvegre kötelező a cimke, szerepelni kell rajta az alábbiaknak biztos:
-Termelői méz
-Termelő neve
-Szavatossági idő
...és még asszem a tömeg


És ugye elméletileg mindenki csak az általa termelt mézet értékesítheti őstermelőként.

_________________
Üdv: Bálint


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.07.01. 16:00 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 06:06
Hozzászólások: 514
Tartózkodási hely: Vaspör
Üdv.Nem ide való de ide szánom ,mert itt esett szó róla.Az FVM oldalán olvasható:]Mezőgazdasági őstermelőnek minősül az a 16. életévét betöltött, nem egyéni vállalkozó magánszemély, aki a saját gazdaságában a meghatározott termékek előállítására irányuló tevékenységet folytat, és ennek igazolására őstermelői igazolvánnyal rendelkezik, , ideértve az Európai Unió Közös Agrárpolitikája magyarországi végrehajtásában, illetve a nemzeti agrártámogatási rendszerben érintett ügyfelekkel összefüggő ügyfélregiszter létrehozásáról és az ezzel kapcsolatos nyilvántartásba vételről szóló kormányrendelet szerint nyilvántartott mezőgazdasági termelő magánszemélyt, valamint a termőföldről szóló törvény szerint családi gazdálkodónak minősülő magánszemélyt és e magánszemélynek a családi gazdaságban nem foglalkoztatottként közreműködő családtagját is.Szerintem a vásárolt,majd sajátként eladott méz,vagy bármi,nem ez a kategória.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.07.01. 14:27 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 20:31
Hozzászólások: 62
Tartózkodási hely: Sopron Vármegye Fertőendréd
bükk írta:


.....Ha a mézesüvegre címke és név kerül az már több szempontból sem őstermelő kategória,utánna lehet/kell nézni.....


Nem tudom, hogy ezt honnan vetted vagy miből olvastad ki.Szerintem a jelenleg érvényben lévő jogszabályokból ez nem olvasható ki.

_________________
Tibor
www.panaczmeheszet.mlap.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.07.01. 13:25 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.18. 04:47
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: somogy
plebanos írta:
Őstermelőként értékesítünk minden kg-ot. Van saját címkénk, saját üvegünk, de miért ne lehetne- ez tudomásom szerint nem ütközik semmilyen törvénybe, amíg "kereskedelmi forgalomba" nem kerül. A kereskedelmi forgalmat a magunk által -erre a célra- alapított cégen keresztül bonyolítjuk, mert külföldön másképpen nem értékesíthetnénk saját termelői mézünket sem. Ez van, ide is betör az adminisztráció, de azt gondolom ezekre a kihívásokra fel lehet készülni.


Ezt,hogy csináljátok?
Kiüvegeztek,aztán eladtok magatoknak és onnan értékesititek tovább?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.07.01. 12:35 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Őstermelőként értékesítünk minden kg-ot. Van saját címkénk, saját üvegünk, de miért ne lehetne- ez tudomásom szerint nem ütközik semmilyen törvénybe, amíg "kereskedelmi forgalomba" nem kerül. A kereskedelmi forgalmat a magunk által -erre a célra- alapított cégen keresztül bonyolítjuk, mert külföldön másképpen nem értékesíthetnénk saját termelői mézünket sem. Ez van, ide is betör az adminisztráció, de azt gondolom ezekre a kihívásokra fel lehet készülni.

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.07.01. 08:06 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
A Fórum azért van hogy véleményt cseréljünk,aztán mindenki megy a dolgára...
Talán hasznos is lehet ha 20-30 év óta méhészkedő,mézeladással foglalkozó,esetleg ebből élő leírja a véleményét.

Ha a mézesüvegre címke és név kerül az már több szempontból sem őstermelő kategória,utánna lehet/kell nézni.
Van egy piacozó-vásározó réteg akik nem méhészek, 10-15% felárt adnak a mézre,néha többet is kénytelenek mert néhány kurrens fajtaméz nem is terem minden évben.
Ezeket a fajtamézeket végül egy viszonylag szűk réteg vásárolja meg az áruk miatt,nem az átlag magyar.

Nálam otthon 1200 a vegyes,1400 az akác,1600 a hárs és az édesharmat,20 kg fölött ajándék mézet adok.Nagyrészt (sajnos, vagy jó hogy annyi terem)ÁFA-s számlával szövetkezeten keresztül adom el a mézem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.07.01. 06:44 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.03.20. 09:23
Hozzászólások: 38
Tartózkodási hely: Bugac
tsanyi írta:
Ha félre teszed kicsit a magad gyártotta glóriát...

Ha így érzed, akkor szíved joga...elég.ha én tudom, hogy a célom nem a "szentté nyílvánítás" volt...

tsanyi írta:
Szerintem le kéne zárni a szócséplést.
Te tettél egy üzleti ajánlatot. Aki lát benne fantáziát felhív és megalkudtok.......

Bocs! Nem hívlak .... :lol: :lol: :lol:



Itt a pont. Ám így legyen...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.06.30. 21:20 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.17. 14:09
Hozzászólások: 215
Tartózkodási hely: Ladánybene
Ja lehet h nekemis aztkéne a paprika hejett mert már minden bedöglik ebben az országban.Bocsi nemakartam szennyezni a fórumot ijesmivel,csak kérdeztem.Köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.06.30. 21:17 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
ononor írta:
Valaki érti, mit szeretnék elérni...valaki nem...Aki érti az, támogat..aki nem érti az támad
Aki eddig nem értette meg, valószínűleg ezután sem fogja, nem tudom másképp leírni...ha ez rossz amit szeretnék, akkor bűnös vagyok...innentől kezdve nem tudok sok mindent ehhez a dologhoz hozzátenni...részemről itt a pont.

:lol: Kedves ononor!
Senki nem támadott!
Ha félre teszed kicsit a magad gyártotta glóriát, akkor Te is tudod, hogy a mézeladás kevésbé missziós tevékenység, inkább üzlet. Sokan mások is vásárolnak fajta mézet, hogy a kínálatukat bővítsék, ezzel megtartsák illetve szélesítsék vevőkörüket. Ez természetes, ilyen a piac.
Amit Bükk illetve néhányan furcsálltunk az az általad felajánlott 20Ft-os felár a napi felvásárlási árhoz képest, kis tételek esetén. Olyat már nem is említenék, hogy ezen mézek zömének " ámor, hárs, repce-krém, facélia, napraforgó, gesztenye, medvehagyma, levendula, vegyes) vennék jelenleg csak kisebb mennyiségben (50-100 kg), hordós kiszerelésben, az aktuális legmagasabb felvásárlási ár +20 Ft áron" nincs aktuális felvásárlási ára, mivel olyan kis mennyiségben termeljük, hogy nem kerül a kereskedő cégekhez.
Szerintem le kéne zárni a szócséplést.
Te tettél egy üzleti ajánlatot. Aki lát benne fantáziát felhív és megalkudtok.......

Bocs! Nem hívlak .... :lol: :lol: :lol:

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.06.30. 21:14 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1148
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
Már pár éve nem járunk. A Gyáli útin voltunk sok évig, napi 500 ládával. Most akácost ültetünk a barackosok helyére :)

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.06.30. 20:58 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.17. 14:09
Hozzászólások: 215
Tartózkodási hely: Ladánybene
Atis.Tudom nemide tartozik de megkérdezhetem mejik nagybanira jársz?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.06.30. 20:34 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.03.20. 09:23
Hozzászólások: 38
Tartózkodási hely: Bugac
Valaki érti, mit szeretnék elérni...valaki nem...Aki érti az, támogat..aki nem érti az támad. Nyílvánvalóan én sem vagyok szent, nem mondom, hogy nem számít,hogy valamit gazdálkodjak az ügyön, de ez a nepperkedéstől távol áll...mert én teszek a termékhez némi pluszt is (csomagolásban, tájékoztatásban, honlapot készítek hozzá, vásározom vele)...ha ezért némi plusz pénzem keletkezik, az miért rossz?! A célomat már leírtam sokszor ezért, ezt nem ismétlem meg...azt hogy ez mennyire "életszerű" azt valaki elhiszi-e azt mindenkire rábízom...nem fogok győzködni senkit, sok értelme nem is volna

Aki "társam" lenne ebben a dologban , akkor az kérem jelentkezzen...aki nem ért egyet, annak a véleményét is szívesen meghallgatom...de kérem privát üzenetben tegye, mert sok értelmét nem látom, annak, hogy erről szóljon az egész mézértékesítés topic...nem célom a viszályszítás.
Aki eddig nem értette meg, valószínűleg ezután sem fogja, nem tudom másképp leírni...ha ez rossz amit szeretnék, akkor bűnös vagyok...innentől kezdve nem tudok sok mindent ehhez a dologhoz hozzátenni...részemről itt a pont.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.06.30. 20:27 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1148
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
ononor írta:
Saját üvegekben (nem egyszerű facett) , saját általam tervezett design címkével, tájékoztató anyaggal együtt szeretném értékesíteni...érthetően ennek vannak költségei...
Azt nem állítottam soha, hogy azért valamennyit nem szeretnék rajta gazdálkodni, legalább az ebbe ölt munkám valamennyire megtérüljön...de mint mondtam elsősorban a népszerűsítés a cél...ha valami marad rajta az csak jó...ezért úgy gondolom senki nem szólhat meg...


Ennek amit itt leírtál van egy legális és korrekt formája is. TÉSZ-nek hívják. Pont erre a problémára találták ki. Egy mindenkiért, mindenki egyért... ja az más 8-)

Hogyha valaki vesz valamit, becsomagolja és eladja, az kereskedés. Ha valaki ezt a saját őstermelői igazolványával csinálja az nepperkedés. Az tény, hogy nehéz megfogni az ilyet. És az is tény, hogy még mindig sokan élnek ebből (fényesen) Abszurdisztánban. És aki megtermeli az árut az általában nem szereti ha a tulajdon szemével látja a hogy a nepper a tőle vett árut 10-20-x%-kal többért adja el egy sorral arrébb a nagybanin. Gondolom, akik nemtetszésüket nyilvánították már tapasztalták ezt a saját bőrükön. És is tapasztaltam, csak nem mézzel, hanem őszibarackkal. Nem életszerű, hogy ezek az emberkék csak jót akarnak azzal, hogy a vevő mindent egybe meg tud venni náluk. Itt profitról van szó relatíve kevés munkával.

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.06.30. 18:39 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.03.20. 09:23
Hozzászólások: 38
Tartózkodási hely: Bugac
karci írta:
Lemaradtam az elejéről..............

De itt egy alternatíva:Vedd "üvegezett árba",hiszen csak a reklám a cél.


Saját üvegekben (nem egyszerű facett) , saját általam tervezett design címkével, tájékoztató anyaggal együtt szeretném értékesíteni...érthetően ennek vannak költségei...
Azt nem állítottam soha, hogy azért valamennyit nem szeretnék rajta gazdálkodni, legalább az ebbe ölt munkám valamennyire megtérüljön...de mint mondtam elsősorban a népszerűsítés a cél...ha valami marad rajta az csak jó...ezért úgy gondolom senki nem szólhat meg...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.06.30. 18:30 
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára karci 2010.08.19. 17:02-kor.

Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.06.30. 18:15 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.03.20. 09:23
Hozzászólások: 38
Tartózkodási hely: Bugac
Balu írta:
Végülis szerintem van ötlet abban amit véghez szeretnél vinni és így, hogy már részletesebben kielemezted a dolgot azt mondom, hogy értem!
Amin előszőr megakadtam az a bizonyos 20 Ft volt! Így utólag már azt látom, hogy nem a haszonszerzés a célod más méhész munkájából, hanem egy propagadna tevékenységet szeretnél folytatni.
Jól gondolom?


Így van egy kicsit népszerűsíteni, megismertetni szeretném az igazi termelői mézet...az,hogy a munkámért cserébe keressek rajta egy minimálisat, az csupán teljesen másodlagos szempont.
Már bánom, hogy írtam azt a 20 Ft-ot...akkor jó gondolatnak tűnt....módosítom a hirdetésem!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.06.30. 18:13 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
plebanos írta:
Szerintem pl. a napraforgóval több munka, mint akácon, miért lenne olcsóbb a méze?


Végre valaki megfogalmazta, amit már jó ideje csinálok. Én minden mézet akácárban adok itthon, pontosan ezért, amit leírtál. Vagyis pontosabban nem is a mézekkel való munkákat hasonlítom össze, hanem minden fajtaméz annak a munkának az eredménye, amit jan. 1-től dec. 31-ig végzek. És ebből a szempontból tök mindegy, hogy akác, vagy gesztenye, esetleg napraforgó, vagy repce.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.06.30. 18:03 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Fogalmazzunk így: az üzlet akkor üzlet, ha:
-jó neked
-jó nekem
-tökéletes a fogyasztónak
Nekem a jó nem 830Ft akác árnál kezdődik, eggyel jobb kell, mondjuk 1830 már elfogadható egy fajtaméz áraként. Szerintem pl. a napraforgóval több munka, mint akácon, miért lenne olcsóbb a méze?

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.06.30. 17:52 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.06. 04:40
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: Tolna
ononor írta:
john írta:
Az üzlet az üzlet mindenkinek.
A támogatást meg nem itt kell lemérni,hanem a visszajáró vásárlók számán.


Annak érdekében, hogy minél szélesebb spektrumon megismertethessem a különböző mézes termékeket, egyenlőre szükség van olyan méhészek támogatására, akik hasonló nézőponttal és általuk termelt, kíváló minőségű mézzel rendelkeznek ( és nem utolsó sorban, hajlandóak eladni a mézeikből nekem...annak érdekében, hogy bővüljön a paletta és ez által a mézek ismertsége( és elismertsége)) Természetesen a termelő neve fel lenne tüntetve a címkéken... de ezt egyértelműnek tartom.
Természetesen ezután már a vásárlók visszajelzése a mérv adó...de igazából ebben nem kételkedem, mert aki eddig vásárolt a méheim által termelt akácmézből...mindenki azt mondta, hogy a bolti méz,meg sem közelíti a termelőit.(ami mondjuk bizonyos szempontból viccesen is hangozhat :D )


Végülis szerintem van ötlet abban amit véghez szeretnél vinni és így, hogy már részletesebben kielemezted a dolgot azt mondom, hogy értem!
Amin előszőr megakadtam az a bizonyos 20 Ft volt! Így utólag már azt látom, hogy nem a haszonszerzés a célod más méhész munkájából, hanem egy propagadna tevékenységet szeretnél folytatni.
Jól gondolom?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.06.30. 16:42 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.03.20. 09:23
Hozzászólások: 38
Tartózkodási hely: Bugac
john írta:
Az üzlet az üzlet mindenkinek.
A támogatást meg nem itt kell lemérni,hanem a visszajáró vásárlók számán.


Annak érdekében, hogy minél szélesebb spektrumon megismertethessem a különböző mézes termékeket, egyenlőre szükség van olyan méhészek támogatására, akik hasonló nézőponttal és általuk termelt, kíváló minőségű mézzel rendelkeznek ( és nem utolsó sorban, hajlandóak eladni a mézeikből nekem...annak érdekében, hogy bővüljön a paletta és ez által a mézek ismertsége( és elismertsége)) Természetesen a termelő neve fel lenne tüntetve a címkéken... de ezt egyértelműnek tartom.
Természetesen ezután már a vásárlók visszajelzése a mérv adó...de igazából ebben nem kételkedem, mert aki eddig vásárolt a méheim által termelt akácmézből...mindenki azt mondta, hogy a bolti méz,meg sem közelíti a termelőit.(ami mondjuk bizonyos szempontból viccesen is hangozhat :D )


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.06.30. 15:57 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.18. 04:47
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: somogy
Az üzlet az üzlet mindenkinek.
A támogatást meg nem itt kell lemérni,hanem a visszajáró vásárlók számán.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.06.30. 15:51 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Épp a "főállású" méhészeknek kell leginkább megtalálni a "saját" útjukat. A mennyiség, minőség, befektetett munka és a zsebemben maradt pénz a mindennapokra, olyan konstellációt ad, mely azokat kell hogy elgondolkoztassa, akik "csak" a mézből élnek. Mennyit dolgozom, miért dolgozom? Az eddig ismeretlen utak- ez minden generációban így van- a többség számára kivitelezhetetlennek, szép álomnak tűnnek, aztán néhány évtized és az lesz a normális, ami ma még csak néhányak víziója....

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.06.30. 15:31 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.03.20. 09:23
Hozzászólások: 38
Tartózkodási hely: Bugac
plebanos írta:
Nem vagy egyedül. Sok kis alulról kezdeményezett próbálkozás van. Senkire sem lehet ráerőltetni a saját látásunkat. Aki a nagy felvásárló és forgalmazó cégek mentén gondolkodik, azt soha nem fogod arról felvilágosítani, hogy ez másként is lehetne.

Természetesen nem is akarom senkire ráerőltetni a gondolkodásmódom...csupán elmondtam az elképzeléseim és a "vízióm"( bocsánat plébános, hogy a te szófordulatod ilyen sokszor használom, de nagyon kifejezőnek találom).
Én azt is megértem, hogy a megélhetés érdekében a nagy méhészeknek el kell adniuk elég nagy mennyiségeket kereskedőknek...de arra szeretnék kicsit rávilágítani, hogy másképp is lehetne...más irányba is lehetne nyitni...
Én erre szerettem volna egy próbát tenni...egyenlőre nem túl nagy sikerrel és támogatással...de ahogy a vak is mondja: "majd meglátjuk..." :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.06.30. 15:24 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Nem vagy egyedül. Sok kis alulról kezdeményezett próbálkozás van. Senkire sem lehet ráerőltetni a saját látásunkat. Aki a nagy felvásárló és forgalmazó cégek mentén gondolkodik, azt soha nem fogod arról felvilágosítani, hogy ez másként is lehetne.

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.06.30. 14:12 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.01. 19:26
Hozzászólások: 167
Tartózkodási hely: Nagykálló (sz-sz-b)
Ononor fel ne add !

_________________
2X10 NB rakodó, NB17, NB24
25 család


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.06.30. 14:03 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.03.20. 09:23
Hozzászólások: 38
Tartózkodási hely: Bugac
plebanos írta:
Talán a gond abban van, hogy Magyarországon nehezen tudnak a termelők egy korrekt együttműködést elképzelni- jogosan, mert sok a rossz tapasztalat- amikor mindenki teszi a legjobba tudása szerint a dolgát és nem csak a maga hasznát nézi. A termelő a legjobb minőséget akarja, a kereskedő a legtöbbet el-adni, a legjobb áron... egyszer csak felnövünk hozzá, addig meg kiszolgáljuk a mindenféle "nektár" elő és utónevű cégeket...


Így van..pont ez az ami ellen szeretnék tenni...de egymagam nagyon kis csepp vagyok a hatalmas tengerben...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.06.30. 13:56 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Talán a gond abban van, hogy Magyarországon nehezen tudnak a termelők egy korrekt együttműködést elképzelni- jogosan, mert sok a rossz tapasztalat- amikor mindenki teszi a legjobba tudása szerint a dolgát és nem csak a maga hasznát nézi. A termelő a legjobb minőséget akarja, a kereskedő a legtöbbet el-adni, a legjobb áron... egyszer csak felnövünk hozzá, addig meg kiszolgáljuk a mindenféle "nektár" elő és utónevű cégeket...

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1733 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 79 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.