Pontos idő: 2024.05.01. 02:05

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1733 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 35  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.05.26. 07:56 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.05. 14:35
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Somogy
Bogaras írta:
Idézet:
Hát akkor engem nagyon félre tájékoztattak az Állategészségügyi Állomáson. :merg
Ugyanis azt mondta a hölgy aki kiállította a kistermelői papíromat, hogy ha pl mézes diót szeretnék értékesíteni, akkor ezt is megtehetem (szerepel is az engedélyemen), csak az a lényeg, hogy kiskereskedelemben vegyem meg hozzá a diót, mert akkor minden papír megvan róla minek meg kell lennie


Hozzászólás jelentése


Csak olyan terméket tehetsz a mézedbe őstermelőként, amit te magad termelsz és az őstermelői igazolványodban fel van tüntetve , hogy azt te termeled. Például a dióhoz kell szerepelni az igazolványban a termesztett terméknél a csonthéjas megjelölésnek


de én egyéni vállalkozó vagyok
egyébként van saját dióm és az egyéb (diákcsemege) esetében konkrétan rá is kérdeztem hogy lehet-e és igennel válaszoltak.......de ezek szerint akkor nem lehet


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.05.26. 06:08 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Idézet:
Hát akkor engem nagyon félre tájékoztattak az Állategészségügyi Állomáson. :merg
Ugyanis azt mondta a hölgy aki kiállította a kistermelői papíromat, hogy ha pl mézes diót szeretnék értékesíteni, akkor ezt is megtehetem (szerepel is az engedélyemen), csak az a lényeg, hogy kiskereskedelemben vegyem meg hozzá a diót, mert akkor minden papír megvan róla minek meg kell lennie


Hozzászólás jelentése


Csak olyan terméket tehetsz a mézedbe őstermelőként, amit te magad termelsz és az őstermelői igazolványodban fel van tüntetve , hogy azt te termeled. Például a dióhoz kell szerepelni az igazolványban a termesztett terméknél a csonthéjas megjelölésnek


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.05.25. 21:13 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.05. 14:35
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Somogy
zsolt77 írta:
borostyán írta:
és a mézes dió??? azt eladhatod kistermelőként, úgy hogy otthon palackozod össze az összetevőket


Külön kell választani a mézet és a méz felhaszálásával készült termékeket. Amit az előbb írtam, az a mézre vonatkozik. Az, hogy őstermelőként/kistermelőként értékesítheted-e vagy nem, az az értékesített mennyiségtől, az értékesítés földrajzi hatókörétől, és attól függ, hogy magad állítod-e elő, vagy vásárolod a felhasznált alapanyagokat. Abban az esetben, ha már több összetevőből készítesz valamilyen terméket (pl. a mézes dió) akkor is kell gyártmánylapot csinálnod, még kistermelőként/őstermelőként is. Abban az esetben viszont, ha a diót pl. már nem te állítod elő, hanem feldolgozási céllal vásárolod, akkor már nem a kistermelőkre/őstermelőkre vonatkozó szabályok alá esel, mivel a felhasznált alapanyag nem saját előállításból származik.
Ehhez jön még egy szempont, a csomagoláson fetüntehtető feliratok. Ha az adalékanyagos példánál maradunk, akkor az aromával készült mézen az élelmiszerkönyv szerint nem írhatom rá, hogy méz, mert így csak az egyik korábbi hsz.-ben olvasható megfogalmazásba illő termékeket hívhatom. Erre az élelmiszerrre valami olyasmit kéne felírni, hogy "természetes méz felhasználásával készült édesítőszer", ami viszont elég hülyén hangzik. (Mellesleg megjegyzem, hogy az élelmiszerkönyv megfogalmazása szerint a méz meghatározás teljesen kizárja a hamisított mézeket is, tehát aki mézet hamisít, az nem csak a fogyasztót veri át, hanem az élelmiszerkönyv előírásait megszegve méznek nevez egy olyan terméket, ami egyébként nem az. bocs az offért ;) )
Szóval nem eccerű ez!

Hát akkor engem nagyon félre tájékoztattak az Állategészségügyi Állomáson. :merg
Ugyanis azt mondta a hölgy aki kiállította a kistermelői papíromat, hogy ha pl mézes diót szeretnék értékesíteni, akkor ezt is megtehetem (szerepel is az engedélyemen), csak az a lényeg, hogy kiskereskedelemben vegyem meg hozzá a diót, mert akkor minden papír megvan róla minek meg kell lennie


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.05.25. 10:01 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.09. 19:58
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Somogy, Kaposvár
Egyébként meg ha valakit részletesen érdekel érdemes megnézni az OMME oldalán a jogszabályok között a "Mézteremelés, feldolgozás, értékesítés" menüpontot, ott minden le van írva.
Csak értelmezni kell... :lol:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.05.25. 09:31 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.09. 19:58
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Somogy, Kaposvár
borostyán írta:
és a mézes dió??? azt eladhatod kistermelőként, úgy hogy otthon palackozod össze az összetevőket


Külön kell választani a mézet és a méz felhaszálásával készült termékeket. Amit az előbb írtam, az a mézre vonatkozik. Az, hogy őstermelőként/kistermelőként értékesítheted-e vagy nem, az az értékesített mennyiségtől, az értékesítés földrajzi hatókörétől, és attól függ, hogy magad állítod-e elő, vagy vásárolod a felhasznált alapanyagokat. Abban az esetben, ha már több összetevőből készítesz valamilyen terméket (pl. a mézes dió) akkor is kell gyártmánylapot csinálnod, még kistermelőként/őstermelőként is. Abban az esetben viszont, ha a diót pl. már nem te állítod elő, hanem feldolgozási céllal vásárolod, akkor már nem a kistermelőkre/őstermelőkre vonatkozó szabályok alá esel, mivel a felhasznált alapanyag nem saját előállításból származik.
Ehhez jön még egy szempont, a csomagoláson fetüntehtető feliratok. Ha az adalékanyagos példánál maradunk, akkor az aromával készült mézen az élelmiszerkönyv szerint nem írhatom rá, hogy méz, mert így csak az egyik korábbi hsz.-ben olvasható megfogalmazásba illő termékeket hívhatom. Erre az élelmiszerrre valami olyasmit kéne felírni, hogy "természetes méz felhasználásával készült édesítőszer", ami viszont elég hülyén hangzik. (Mellesleg megjegyzem, hogy az élelmiszerkönyv megfogalmazása szerint a méz meghatározás teljesen kizárja a hamisított mézeket is, tehát aki mézet hamisít, az nem csak a fogyasztót veri át, hanem az élelmiszerkönyv előírásait megszegve méznek nevez egy olyan terméket, ami egyébként nem az. bocs az offért ;) )
Szóval nem eccerű ez!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.05.24. 20:23 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.05. 14:35
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Somogy
zsolt77 írta:
apiarist írta:
A kérdésem az, hogy őstermelőként eladhatom-e a krémmézemet, ha aromát is keverek hozzá?



Szóval Tükörnek igaza van, ha a mézhez aromát keversz, azt már nem adhatod el mézként.


és a mézes dió??? azt eladhatod kistermelőként, úgy hogy otthon palackozod össze az összetevőket


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.05.24. 20:17 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.05.15. 05:57
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: nyírség
zsolt77 írta:
tűzoltó írta:
És ez már szerintem élelmiszer ipari tevékenység amit már nem csinálhatsz otthon a konyhában.


Mint a hentesárut :!: Romániában 2000-ben előállitották a mézet kémikusok,és forgalomba van :!: Lehet itt is jo laborok vannak házaknál :oops: (lepárlók,borászatok......stb


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.05.24. 19:04 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.09. 19:58
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Somogy, Kaposvár
tűzoltó írta:
És ez már szerintem élelmiszer ipari tevékenység amit már nem csinálhatsz otthon a konyhában.


Pontosan!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.05.24. 18:56 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
És ez már szerintem élelmiszer ipari tevékenység amit már nem csinálhatsz otthon a konyhában.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.05.24. 18:45 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.09. 19:58
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Somogy, Kaposvár
apiarist írta:
A kérdésem az, hogy őstermelőként eladhatom-e a krémmézemet, ha aromát is keverek hozzá?


Helló!
Ezt már tiltja a törvény, az élelmiszerkönyv szerint a méz:
"A méz az Apis mellifera méhek által a növényi nektárból vagy élı növényi részek nedvéből, illetve növényi nedveket szívó rovarok által az élő növényi részek kiválasztott anyagából győjtött természetes édes anyag, amelyet a méhek begyűjtenek, saját anyagaik
hozzáadásával átalakítanak, raktároznak, dehidrálnak, és lépekben érlelnek."

A méz néven forgalomba hozható termékekkel kapcsolatban pedig ezt írja:
"A mézhez – a fogyasztói forgalomba kerülı mézhez vagy az emberi fogyasztás céljára készült termékekben való felhasználás során – más élelmiszer-összetevő (beleértve az élelmiszeradalékokat is), valamint a mézen kívüli egyéb anyag nem adható hozzá."

Szóval Tükörnek igaza van, ha a mézhez aromát keversz, azt már nem adhatod el mézként.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.05.24. 16:22 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.05.15. 05:57
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: nyírség
[quote="apiarist"]Sziasztok !

Nagyon köszönöm a válaszaitokat !

Közben eszembe jutott egy másik kérdés és lehet, hogy megtudnátok válaszolni vagy netán Titeket is érdekelne. A kérdésem az, hogy őstermelőként eladhatom-e a krémmézemet, ha aromát is keverek hozzá?
Krémméz készítés

A hazánktól északra és nyugatra lévő fejlett iparosodott országokban a méz jelentős hányada krémméz formájában kerül a fogyasztók asztalára. Ezekben az országokban főleg gyorsan kristályosodó mézek teremnek, amelyek rövid idő alatt újból megkristályosodnának az üzletek polcain lévő üvegekben, aminek hatására már nehezen lehetne eladni azokat. Az újbóli visszamelegítés pedig a méz minőségét ronthatná. A folyékony mézet nagyon nehezen lehet csepegés nélkül elfogyasztani, ami főleg a kisgyerekes családokban jelent problémát. A fogyasztók felismerték a krémméz fogyasztásának előnyeit és fokozatosan áttértek arra.
A krémméz nem más, mint mikrokristályos, krémszerűen kenhető méz, ami semmiféle idegen anyagot nem tartalmaz.

A mézfélék különbözőféleképpen kristályosodnak, van olyan, amelyikben nagy szemű, durva kristályok képződnek, van amelyikben a kristályos és a folyékony rész kettéválik, és van olyan is, amelyikben nagyon apró kristályok alakulnak ki, és az egész mennyiség állaga hasonló lesz. A krémméz készítésének az a felismerés adta az alapját, hogy a folyékony mézbe helyezett kis mennyiségű krémméz megfelelő eloszlatás után képes megváltoztatni annak kristályosodási tulajdonságait.

A krémméz készítése annyiban különbözik az előzőekben ismertetett méz feldolgozási technológiától, hogy a méz szűrése után a megfelelő hőmérsékletű mézbe kis mennyiségű, előzőleg félretett krémmézet kevernek bele. A krémméz eloszlatását olyan klímatizált helységben lévő keverő tartályokban végzik, amelyekbe motor hajtotta spirális lefutású, vagy propellerszerű keverő szárak merülnek. A keverést naponta több alkalommal meg kell ismételni. Az oltó krémméz mennyiségétől függően a végtermék egy-két hét alatt elkészül. Üvegben, margarinos dobozhoz hasonló csomagolásban kerül a fogyasztókhoz.

A krémmézet a folyékony méztől eltérően hűvös helyen kell tartani, mert például nyáron a nagy melegben megolvadhatna. A visszaolvadt krémméz újbóli krémesítésére a háztartások nincsenek felkészülve, érdemesebb az ilyen mézeket sütésre felhasználni. A visszaolvadt krémmézet a levegőtől elzárva kell tartani, mert különben a méz a levegőből vizet szívna magába, a fölső réteg meghígulhatna, akár meg is erjedhetne.
(szerinted van aroma?)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.05.24. 15:32 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Én pl.: alapvetően helytelenítem a mézhez aroma keverését.
Mellesleg szerintem nem is szabályos az árulása az ilyennek.

Meg ez már nem is méz. Olvasd el az élelmiszerkönyvben mi a méz???

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.05.24. 13:36 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.01.27. 09:47
Hozzászólások: 13
Tartózkodási hely: Zala
Sziasztok !

Nagyon köszönöm a válaszaitokat !

Közben eszembe jutott egy másik kérdés és lehet, hogy megtudnátok válaszolni vagy netán Titeket is érdekelne. A kérdésem az, hogy őstermelőként eladhatom-e a krémmézemet, ha aromát is keverek hozzá?
Tiltja ezt valamilyen törvény? Ti próbáltátok már egyáltalán?

Ne haragudjatok, hogy mindig ide írok, de most is csak néhány percem van ideülni a gép elé és nincsen időm átolvasni a fórumtémákat és kiválasztani a megfelelőt.

Válaszaitokat előre is köszönöm !

Üdv.
Apiarist


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.05.22. 17:50 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2008.12.21. 11:26
Hozzászólások: 2
Szia!
Kérlek írj egy telefonszámot az opsan@freemail.hu címre!

individor írta:
kiskőrös környékén ad el valaki tiszta idei akácmézet? egy hordónyira lenne szükségem
köszi!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.05.17. 16:25 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.02.12. 19:01
Hozzászólások: 38
Tartózkodási hely: Kiskőrös környéke
kiskőrös környékén ad el valaki tiszta idei akácmézet? egy hordónyira lenne szükségem
köszi!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.05.16. 17:45 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.09. 19:58
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Somogy, Kaposvár
apiarist írta:
Szóval a kérdésem a következő: Most, hogy láttam nekem is nagyon megtetszett és szívesen csomagolnám a mézemet így is. Most akkor ezt tiltja valami? Köszönöm előre is a válaszaitokat.

Üdv.
Apiarist


Helló!
Nincs ilyen korlátozás. Az egyetlen korlát, hogy a csomagológépeket az USA-ból tudod megszerezni. Van félautomata:
http://www.busybeefarm.com/stickypage.htm
Meg teljesen nem automata:
http://shop.anthonysbeehive.com/categor ... egoryId=11

Egyébként ha megvan hozzá a piacod, és komolyan gondolod, akkor még a félautomata rendszert is érdemes megvenni, de bizonytalanra, hogy "majdcsak megveszi valaki" azért drága. Gondolom a mostani méhészetben láttad, azt azért vedd figyelembe, hogy a kolléga, akit ott megkérdeztek már jópár éve azon van, hogy kiépítse a vevőkört.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.05.16. 17:21 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
apiarist írta:
Most akkor ezt tiltja valami?
Apiarist


Szerintem semmi! Viszont a berendezés ami beletölti ebbel a nejloncsőbe és eldarabolja az nem tudom, hogy mennyibe kerülhet. Persze tudom, hogy mindent meg lehet oldani nagyban és kicsiben is. Nekem az a kézi eszköz jutott elsőnek eszembe, amivel a véradáson elsütik a gumicsövet.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.05.15. 16:25 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.01.27. 09:47
Hozzászólások: 13
Tartózkodási hely: Zala
Sziasztok !

Az újságban láttam a mézpálcikáról egy cikket. Nagyon ötletes és láttam, hogy azt írja, hogy a mi kis országunkban csak nála kapható. A kérdésem az, hogy mi tiltja, hogy más nem árulhatja?
Ez vilkágszabadalom talán, aminek ő a magyarországi egyetlen képviselője? Ezt nem vettem észre a cikkben. Külföldön is kapható...gondolom régebb óta...
http://www.betterbee.com/products.asp?dept=1094
http://www.englishteastore.com/honey-st ... store.html

Szóval a kérdésem a következő: Most, hogy láttam nekem is nagyon megtetszett és szívesen csomagolnám a mézemet így is. Most akkor ezt tiltja valami? Köszönöm előre is a válaszaitokat.

Üdv.
Apiarist


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.05.14. 17:45 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Valaki leírná nekem akár privátban is,hogy hogyan tudom leadni a mézemet? Mi kell hozzá pontosan,hogyan zajlik az egész dolog. Köszi!

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.05.11. 08:08 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Plüssi! Nincs kedves kereskedőm,szakmai alapon próbálom követni az eseményeket nem ilyen-olyan szemüvegen keresztül. :twisted:

Szóval T. méhészkollega,hordós mézünk a világpiacon értékesül.
Ott senkit nem érdekel ki mennyiért tudja a méhész a mézet előállítani,adod vagy nem majd adja más,persze ha van méz a piacon.
Londont Angliát hoztad fel,amely főleg Indiai és Kínai mézet vesz 1-2€/kg-ért,még szerencse hogy nekünk nem fontos piacunk.
Gazdag ország van belső vásárlóerő drágán megvenni a kiszerelt mézet,és kemények az adók.
Nincs semmi kapcsolat a magyar mézfelvásárlási ár és a Londoni kiszerelt mézár között sajnos.

Hogy ez így működik nekem sem tetszik,de a világpiacon legtöbb termék esetében ez van.
A felvásárlási árak tekintetében érdemes megnézni az Ausztriai nagybani hordós árakat és fizetési feltételeket.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.05.10. 22:54 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.02.15. 18:20
Hozzászólások: 210
Tartózkodási hely: Borsod vármegye. Rudabánya
bükk írta:
Jano! Kösz a pontosítást,összehasonlításként nálunk általányadózás esetén kb. 1,5% az adó az árbevételhez képest.

Plüssi!A magyar hordós mézexport szerinted milyen piac.



USA árat akartam írni, ami a Méhészetben is szerepel. Itt felénk csak az iparűzési adó 1,5% ! Ahogy írsz, ezek szerint Neked nincs kiadásod, csak bevételed?

Nagyon a szíveden viseled a felvásárlók sorsát!

Itt van két cikk, érdemes elolvasni:

http://szentkoronaradio.com/belfold/201 ... elok-szama

http://www.fvm.hu/main.php?articleID=10 ... =874&iid=1

Jó éjt!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.05.10. 21:20 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Jano! Kösz a pontosítást,összehasonlításként nálunk általányadózás esetén kb. 1,5% az adó az árbevételhez képest.

Plüssi!A magyar hordós mézexport szerinted milyen piac.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.05.10. 12:34 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.02.15. 18:20
Hozzászólások: 210
Tartózkodási hely: Borsod vármegye. Rudabánya
bükk írta:

Az őstermelői tevékenységet adózás szempontjából nem kéne a vállalkozások adózásával keverni,mint ahogy a világpiaci árakat a bolti árakkal.


Nagyon helyes! Ennek a mondatnak az első részét közöld az adóhatósággal, a másodikat meg azokkal a felvásárlókkal, akik a világpiaci árakkal takaróznak az alacsony árak miatt!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.05.10. 12:13 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.05.09. 10:04
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Szlovákia-Gömör
Plüssi írta:
bükk írta:
Amennyiben a méhészek nem adják oda halasztott fizetésre a mézet akkor a kereskedők kénytelenek lesznek más a méhészek részére kedvezőbb megoldást választani.Ennyi!

Plüssi!Ha ez szerinted Európa legmagasabb adóterhe akkor,akkor Te rosszul ismered az őstermelői adózást.
http://index.hu/gazdasag/magyar/2010/05 ... izet_adot/
Reméljük így is marad és nem vesszük át mondjuk a szlovák egykulcsos adórendszert,ott ugyanis egységesen 18% az adó,a teljes árbevételből mindenkinek.



Az őstermelőknek ez bizonyosan jó adórendszer, de a vállalkozások szintjén már jobb a szlovák... de ez a mézértékesítés topik.



Sziasztok!

Csak szeretnek helyesbiteni, hogy 19% az ado ! (szerintem jobb az egyseges, de ez magan velemeny)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.05.10. 07:29 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Plüssi!Idézet..Miközben Európa legmagasabb adóterhei mellett kiemelkedő minőséget produkálnak a magyar termelők, akikkel pont azok a kereskedők játszadoznak, akiknek a lelkén szárad a pancsolt méz... lehetne folytatni még a sort, de ez csak szöveg.

Az őstermelői tevékenységet adózás szempontjából nem kéne a vállalkozások adózásával keverni,mint ahogy a világpiaci árakat a bolti árakkal.
Az eddigi gyakorlat sajnos pont az volt hogy a kiskapukat kihasználók miatt "szív" a becsületes többség,mint ahogy ez a mézhamisítás és az antibiotikumos méz miatt történik.

cerana!Szlovákiába dolgozó méhész szerint árbevétel az alap.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.05.10. 07:09 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
Ezt a halasztott fizetést el kell felejteni! Persze nem baj, hogy ismét előjött itt a fórumon, mert így legalább ismét el lehet mondani, hogy ezt nem szabad elfogadnunk! Ez legyen a kiindulási alap ebben a kérdésben.

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.05.10. 07:08 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
bükk írta:
ugyanis egységesen 18% az adó,a teljes árbevételből mindenkinek.

Szerintem nyereséget akartál írni árbevétel helyett !

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.05.10. 04:27 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.02.15. 18:20
Hozzászólások: 210
Tartózkodási hely: Borsod vármegye. Rudabánya
bükk írta:
Amennyiben a méhészek nem adják oda halasztott fizetésre a mézet akkor a kereskedők kénytelenek lesznek más a méhészek részére kedvezőbb megoldást választani.Ennyi!

Plüssi!Ha ez szerinted Európa legmagasabb adóterhe akkor,akkor Te rosszul ismered az őstermelői adózást.
http://index.hu/gazdasag/magyar/2010/05 ... izet_adot/
Reméljük így is marad és nem vesszük át mondjuk a szlovák egykulcsos adórendszert,ott ugyanis egységesen 18% az adó,a teljes árbevételből mindenkinek.



Az őstermelőknek ez bizonyosan jó adórendszer, de a vállalkozások szintjén már jobb a szlovák... de ez a mézértékesítés topik.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.05.09. 19:37 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Amennyiben a méhészek nem adják oda halasztott fizetésre a mézet akkor a kereskedők kénytelenek lesznek más a méhészek részére kedvezőbb megoldást választani.Ennyi!

Plüssi!Ha ez szerinted Európa legmagasabb adóterhe akkor,akkor Te rosszul ismered az őstermelői adózást.
http://index.hu/gazdasag/magyar/2010/05 ... izet_adot/
Reméljük így is marad és nem vesszük át mondjuk a szlovák egykulcsos adórendszert,ott ugyanis egységesen 18% az adó,a teljes árbevételből mindenkinek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.05.09. 18:49 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.02.15. 18:20
Hozzászólások: 210
Tartózkodási hely: Borsod vármegye. Rudabánya
plebanos írta:
Bebének szerintem igaza van. Külön kell kezelni a felvásárlói méz árat és a méz egyéni kiszerelt értékesítési árát. Utóbbi valóban elérheti a 3000HUF-ot/kg, persze, ha jó marketing csatlakozik hozzá. A felvásárlói piacunkat jelen pillanatban a botrányokon túl, sokkal inkább foglalkoztatja, hogy vissza vonták a banki forgó hiteleket, saját tőkéjük pedig nem fedezi a felvásárolni kívánt mennyiséget. Ebből adódik, hogy a legtöbb felvásárló kivár (amelyik nem dőlt be) vagy megpróbál halasztott fizetésben gondolkodni.



És Te oda fogod adni halasztott fizetésre? Mi a biztosítékod arra, hogy ki fogják utána fizetni? Kiállított , befogadott, lejárt esedékességű számlaköveteléssel sem tudnak mit kezdeni.Ha a magyar PTK.-ban hiszel, akkor még nem tapasztaltad, hogy kis Hazánkban jogszolgáltatás van , nem igazságszolgáltatás.2-3 év pereskedés, és addig felszámolják a céget,aki tartozik Neked, 3 év múlva megállapítják, hogy jogos a követelésed, de már nincs kin behajtani, vagy van kin, de Te csak "F"kategóriás vagy a sorban, mert előtted ott az összes államhivatal...stb. Tudod, sokan olvassák ezt a fórumot olyan méhészek is , akiknek az a kis megtermelt mézecske jelenti esetleg a karácsonyi bevásárlás, egy nyaralás, a csemetéinek a továbbtanulás lehetőségét, amikor a felvásárlók vállát elégedetten veregeted,hogy ez így jó, jussanak eszedbe azok a kollégáid is. Amint írtam, óva intelek benneteket a halasztott fizetéstől, mert nem tudjátok , milyen következményei lehetnek. Ezt eljátszották a libásokkal, a zöldség-gyümölcs termesztőkkel...stb. Ha nincs pénze a felvásárlónak, ne vásároljon fel! Szerinted az érdekli a felvásárlót, hogy mennyit birkózol az atkával, vagy más kártevőkkel?
A kutya vacsorája is biztosabb ,mint egy halasztott fizetés. Hidd el olcsóbb a más kárán tanulni, mint a sajátodon.

A termelői és a kiszerelt méz árát nem vitatom, de ne a felvásárló mondja meg, hogy hol húzza meg a vonalat.Engedje meg nekem, hogy én tudjam azt, mennyi is volt a ráfordítás, élő munka...stb. Ha kell Neki, elviszi. Ha nem elviszi más.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.05.09. 18:31 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
plebanos írta:
Ebből adódik, hogy a legtöbb felvásárló kivár (amelyik nem dőlt be)...

Miért? Volt aki bedőlt ?

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.05.09. 17:51 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Bebének szerintem igaza van. Külön kell kezelni a felvásárlói méz árat és a méz egyéni kiszerelt értékesítési árát. Utóbbi valóban elérheti a 3000HUF-ot/kg, persze, ha jó marketing csatlakozik hozzá. A felvásárlói piacunkat jelen pillanatban a botrányokon túl, sokkal inkább foglalkoztatja, hogy vissza vonták a banki forgó hiteleket, saját tőkéjük pedig nem fedezi a felvásárolni kívánt mennyiséget. Ebből adódik, hogy a legtöbb felvásárló kivár (amelyik nem dőlt be) vagy megpróbál halasztott fizetésben gondolkodni.

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.05.09. 08:17 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.05. 18:02
Hozzászólások: 814
Tartózkodási hely: Észak-Pest megye
Plüssi írta:
Ahogy idéztél is Bebe, én Londont írtam, ahol a 120, vagy 150gr-os méz ára átszámítva 820-850 Ft, a váltástól függően.
Magyarországon is vannak boltok, ahol jó minőségű mézért 3 000 Ft/kg árat fizet a vevő és Ny-Európában is van ahol 7 €/500g áron kapsz mézet. De ez nem a tömeg. És az ilyen minőséghez fegyelmezett méhészeti munka, ráadásul jó szervezettség kell. Valljuk be, a magyar méhészek közül csak kevésre jellemző a fegyelmezett munka. A jó szervezettséghez pedig összefogás és bizalom kell. Ennek is nagyon híján állunk. A méhészeti szövetkezésnek lenne értelme, de csak akkor eredményes, ha nagyon gondos jó terméket tud a szövetkezet és folyamatosan biztosítani egy-egy nyugati bolthálózat számára.

Hogy mennyire van jelen a világ méhészete Ny-Európában? Megdöbbenve láttam nicaraguai bio minősítésű mézet az Aldi bolthálózatba 3 €/500 g kiszerelésben. Német méhészek panaszkodtak, hogy a bioméhészek fele egyik évről a másikra feladta a biotermelést pont az ilyen nyomott áron megjelenő mézek miatt.

Ha azt mondod, hogy a fegyelmezetlenségünk oka a tőkeszegénységünk, akkor is csak részben adok igazat. Az áfészes időszakban állami eszközzel le lett rontva a mentalitása a magyar méhésznek, csak a tömegtermelés volt fontos. A mai nagykereskedők mentalitása is ugyanezt igényli. Persze nem használ a hírünknek egy-egy 5-7000 tonnás mézhamisítási botrány sem, és az ilyen antibiotikus etetési ügy sem. Tehát a felelőtlenségek tömege alakítja a mézárat olyanra, amilyen.

_________________
"Az idő a legjobb tanár - eltekintve attól, hogy az összes tanítványát megöli."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.05.09. 07:52 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
marka írta:
Sajnos van egy tévhit:a méz nem romlandó.
Sajnos igen, ugyanis vegyesméz HMF-je 2 év után igen magas főleg ha napon van.
3 éves akác opálos lesz, akkor az milyen méz?Nem biztos, hogy minden igaz amit az
ujság leir - bolti kutyulékokra gondoltam.


Az akác már első évben is opálos lesz ha bálványfáról és olajfűzről is hordtak bele a méhek. Van 10 éves vegyes mézem, nagyon jó és semmi baja, a mézet nem a napon kell tartani :ut


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.05.09. 05:40 
Sajnos van egy tévhit:a méz nem romlandó.
Sajnos igen, ugyanis vegyesméz HMF-je 2 év után igen magas főleg ha napon van.
3 éves akác opálos lesz, akkor az milyen méz?Nem biztos, hogy minden igaz amit az
ujság leir - bolti kutyulékokra gondoltam.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.05.09. 02:35 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.02.15. 18:20
Hozzászólások: 210
Tartózkodási hely: Borsod vármegye. Rudabánya
bebe írta:
Plüssi írta:
Itthon 1 kg. ára annyi sincs, mint mondjuk Londonban 100gr.-é kiszerelve .
Ne vesd el a sulykot.
1.
Elég közelről látom és érzem, hogy csökken a vásárlóerő Nyugat-Európában.
2.
A bolti mézek minősége Nyugat-Európában sokkal rosszabb, mint Magyarországon, mert a nyugati élelmiszerkönyvek több engedményt tesznek. Ehhez igazodik a bolti méz ára is, tehát 3-4 €/500 g.
3.
Nagy mennyiségben és jó minőségben van jelen a világ minden méze Nyugat-Európában.


Ahogy idéztél is Bebe, én Londont írtam, ahol a 120, vagy 150gr-os méz ára átszámítva 820-850 Ft, a váltástól függően. A második és harmadik pontod szerintem üti egymást... de ettől függetlenül, gondolom Te nem bolti minőségű kutyult mézet árulsz és nem ahhoz méred a saját termelésedet sem, mert a boltit egy lapon sem lehet említeni a termelői mézzel. És ha ehhez még azt is megnézed, hogy mekkora a ráfordítás, élő energia ...stb és a bevétel várható aránya, ezek a felvásárlási árak a minőséghez viszonyítva nevetségesek! Ne a termelő nélkülözzön azért, hogy másnak a megszokott haszonrés mellett kényelmes és nyugodt élete legyen. Az a baj , hogy nálunk még mindíg az a régi szövetkezeti rendszer működik, hogy mit adnak azért , amit megtermelek? Ha bemész egy üzletbe Te mondod meg, hogy mit fizetel a termékekért? Nem hiszem! Akkoriban állambátya garantálta a felvásárlást és csak Ő volt ,senki más. Ma már ez nem így van. Ahhoz, hogy a megszokott életformát tudd tartani tavaly 50 család kellett, az idén 100, jövőre meg 200? Tudod erről a felvásárlói rendszerről és szemléletről, ami a teljes mezőgazdaságot súlytja egy mondás jut az eszembe, miszerint: "Bolondnak a fapénz is jó, csak csörögjön."

Ennyire ne értékeld le a saját és a más méhésztársaid munkáját, termelését.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.05.08. 22:39 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.05. 18:02
Hozzászólások: 814
Tartózkodási hely: Észak-Pest megye
Plüssi írta:
Itthon 1 kg. ára annyi sincs, mint mondjuk Londonban 100gr.-é kiszerelve .
Ne vesd el a sulykot.
1.
Elég közelről látom és érzem, hogy csökken a vásárlóerő Nyugat-Európában.
2.
A bolti mézek minősége Nyugat-Európában sokkal rosszabb, mint Magyarországon, mert a nyugati élelmiszerkönyvek több engedményt tesznek. Ehhez igazodik a bolti méz ára is, tehát 3-4 €/500 g.
3.
Nagy mennyiségben és jó minőségben van jelen a világ minden méze Nyugat-Európában.

_________________
"Az idő a legjobb tanár - eltekintve attól, hogy az összes tanítványát megöli."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.05.08. 21:52 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.02.15. 18:20
Hozzászólások: 210
Tartózkodási hely: Borsod vármegye. Rudabánya
brian írta:
PappL írta:
Akkor te arról beszélsz amit guberálásnak hívnak :?:


Mondhatjuk úgy is,de stilusosabb a recikling tevékenység.
Te legalább vetted a lapot ,hogy a brazil technológia csupán humor volt.
Félre téve a poénkodást.
Persze hogy lehet helyszini mintavételezést korrekten csinálni.Valóban technikailag kivitelezhető ,de sok pénzbe kerül egy hidraulikát erre a célra befogni.
Állategésszégügyi vonzatatit pedig nem firtatnám.Nem ez a megoldás.
10-20 éve a seprűnyeles mintavétel okés volt?Valami mégis sántít.
A hordó alján lévő szar méz felöntve jó mézzel probléma kiküszöbölésére
a kőművesek és burkolók által használt kézi 220 volttal működő furóra szerelt keverője lehet a megoldás -szerintem.Amit egyébként nagy méhészek használnak cukoretetéskor.Nem a legnagyobb méhészekre gondolok ,akik már betonkeverőkkel csinálják ugyanezt.



Szép estét Mindenkinek!

A sajt egy kicsit keményebb ,mint a méz és minden egyes szállítmányból tudnak mintát venni. Ott is van akkora guriga , hogy két raklappal mozgatja a targonca és hozzák a mintavevő csövet és 1-1,2m mélyről is veszi a mintát. Szerintem ez a méznél is működne.Levenné a mintát, plomba a hordóra, ha megvan az eredmény és nincs szermaradvány, fizet és viszi a mézet a felvásárló.

Csak pont itt van a bibi! A felvásárlók egy részének nincs forgótőkéje és mindenféle süketelést kitalál, hogy kiénekelje a mézet a termelőtől, így Neki nincs kockázat. Csupán csak egy anyagbeszerző a termelő és a vásárló között, aki egy forint befektetés nélkül keres a közvetítésen.
Itthon 1 kg. ára annyi sincs, mint mondjuk Londonban 100gr.-é kiszerelve . Miközben Európa legmagasabb adóterhei mellett kiemelkedő minőséget produkálnak a magyar termelők, akikkel pont azok a kereskedők játszadoznak, akiknek a lelkén szárad a pancsolt méz... lehetne folytatni még a sort, de ez csak szöveg. A Méhészetben is kiemelt hirdetésben írja , hogy az USA-ban 3,1$ a virágméz felvásárlási ára és még a váltást is oda biggyeszti.De azt nem írja, hogy pl. Ditroitban 1$-ért házat is lehet venni , mert egymillió munkanélküli van a városban és mindenki menekül onnét! Már írtam korábban is, az építőipart is ez a meghitelezett bizalom tette tönkre! A méz nem romlandó...Gondolkodjatok!

Jó éjt!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.05.08. 20:09 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2009.02.23. 21:06
Hozzászólások: 194
Tartózkodási hely: Kaposvár - méhek Abaligeten
Kérdésem, hogy melyik felvásárlónál?
Üdv: Zoltán


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.05.08. 20:06 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.03. 10:49
Hozzászólások: 311
vegyes 500-550lesz indulóban


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.28. 09:16 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.04.08. 09:34
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: BUDAPEST
PappL írta:
Akkor te arról beszélsz amit guberálásnak hívnak :?:


Mondhatjuk úgy is,de stilusosabb a recikling tevékenység.
Te legalább vetted a lapot ,hogy a brazil technológia csupán humor volt.
Félre téve a poénkodást.
Persze hogy lehet helyszini mintavételezést korrekten csinálni.Valóban technikailag kivitelezhető ,de sok pénzbe kerül egy hidraulikát erre a célra befogni.
Állategésszégügyi vonzatatit pedig nem firtatnám.Nem ez a megoldás.
10-20 éve a seprűnyeles mintavétel okés volt?Valami mégis sántít.
A hordó alján lévő szar méz felöntve jó mézzel probléma kiküszöbölésére
a kőművesek és burkolók által használt kézi 220 volttal működő furóra szerelt keverője lehet a megoldás -szerintem.Amit egyébként nagy méhészek használnak cukoretetéskor.Nem a legnagyobb méhészekre gondolok ,akik már betonkeverőkkel csinálják ugyanezt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.28. 08:49 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
brian!

Ötletelés helyett....MSZ 6926:1981. Mézmintavétel szabványa laboratóriumi vizsgálatokra.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.27. 21:01 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
brian írta:
Idézet:
Egyébként ha nem létezik helyszíni mintavételre alkalmas készülék ikrás mézekhez, csinálni kell egyet. Léteznek ilyen mintavevők sokkal keményebb anyagokhoz, talaj, kőzet aszfalt ..... Lehet ötletet adaptálni ....... akár egy egyszerű dugóhúzóról is.... :geek:
Szerintem már létezik ilyen ......


Akkor jo.Már létezik a megoldás.
"És ha nem létezik helyszíni kiolvasztásra és keverésre alkalmas készülék ikrás mézekhez, csinálni kell egyet"
Adoptáltam az ötletet.Nekem a kukás szemétgyűjtő jutott az eszembe.
A kukás-autók emelőszerkezete és keverője már eleve adott.A mézet kerekes kukába gyűjtenénk .A hidraulika megemeli a kukát ,kiüríti,megkavarja,-eddig a technika létezik .Belül egy fűtőszál vagy külső melegítés.Utasfülkében egy komplett mozgó labor elemez ,ami az eredményt azonnal köpi.
Ha jó a méz viszi a mézüzembe ,ha antibiotikumos a méz egyből a szeméttelepre vagy egy anyanevelőhöz , ahonnan a probléma gyökeredzik.


fan brian!
Már kiolvasztani, keverni is kell ....??? Azért keversz?
A gonosz méhész, vízszintesen, sőt már függőlegesen is rétegzi az antibiotikumos mézet az igazival......... :ut :ut :ut
Bocs! De erre a szintre mégsem mennék utánad.....
Egy igazi érdekvédelmi szervezet ilyenkor azt tanácsolná a tagjainak, hogy helyszíni mintavétel O.K. .....és ha fizettél viheted a mézet.

Szerintem ;)

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.27. 17:16 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.11. 19:16
Hozzászólások: 372
Tartózkodási hely: Sz-Sz-B
Akkor te arról beszélsz amit guberálásnak hívnak :?:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.27. 14:08 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.04.08. 09:34
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: BUDAPEST
Már megérte ebben az infornácio-dömpingben poénkodni.
A "brazilok" működtetnek olyat ami belenyul és még meg is keveri.
Nem tökéletes a keverés ,inkább kavarásnak mondható.
Két tipus van, de a brazilok a rosszabbikot választották.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.27. 13:21 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.11. 19:16
Hozzászólások: 372
Tartózkodási hely: Sz-Sz-B
Ne haragudj de melyik az a kukásautó amelyik belenyúl a kukákba?
Meg hogy keveri is?
Egy szakmabeli kérdése.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.27. 13:10 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.04.08. 09:34
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: BUDAPEST
Idézet:
Egyébként ha nem létezik helyszíni mintavételre alkalmas készülék ikrás mézekhez, csinálni kell egyet. Léteznek ilyen mintavevők sokkal keményebb anyagokhoz, talaj, kőzet aszfalt ..... Lehet ötletet adaptálni ....... akár egy egyszerű dugóhúzóról is.... :geek:
Szerintem már létezik ilyen ......


Akkor jo.Már létezik a megoldás.
"És ha nem létezik helyszíni kiolvasztásra és keverésre alkalmas készülék ikrás mézekhez, csinálni kell egyet"
Adoptáltam az ötletet.Nekem a kukás szemétgyűjtő jutott az eszembe.
A kukás-autók emelőszerkezete és keverője már eleve adott.A mézet kerekes kukába gyűjtenénk .A hidraulika megemeli a kukát ,kiüríti,megkavarja,-eddig a technika létezik .Belül egy fűtőszál vagy külső melegítés.Utasfülkében egy komplett mozgó labor elemez ,ami az eredményt azonnal köpi.
Ha jó a méz viszi a mézüzembe ,ha antibiotikumos a méz egyből a szeméttelepre vagy egy anyanevelőhöz , ahonnan a probléma gyökeredzik.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.23. 22:33 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
brian írta:
Szerintem kristályos mézből most nehéz teljes mélységben KORREKT mintát venni a keverés hiánya miatt.
Ha mégis lehetne a termelőnél korrekt mintát venni ,akkor nem láttam volna a tv-ben,hogy egy nagy mézfelvásárló hidraulikus mézmintavevő készülékkel dolgozik.

Nem kötekedés szándékával írom, de ha egy képsor él az emlékezetünkben akkor pont arról a cégről van szó amelyik eddig is helyszíni mintavételezést alkalmazott ;)
Nem hinném, hogy más cégnél üzemel hasonló.
Egyébként ha nem létezik helyszíni mintavételre alkalmas készülék ikrás mézekhez, csinálni kell egyet. Léteznek ilyen mintavevők sokkal keményebb anyagokhoz, talaj, kőzet aszfalt ..... Lehet ötletet adaptálni ....... akár egy egyszerű dugóhúzóról is.... :geek:
Szerintem már létezik ilyen ......

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.23. 15:43 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
brian írta:
Szerintem kristályos mézből most nehéz teljes mélységben KORREKT mintát venni a keverés hiánya miatt.
Ha mégis lehetne a termelőnél korrekt mintát venni ,akkor nem láttam volna a tv-ben,hogy egy nagy mézfelvásárló hidraulikus mézmintavevő készülékkel dolgozik.


És minden minta vétel után el is takarította , a következő hordóba tisztán és szárazon került :ut
Ne etess már láttam a két szememmel, még ötéves szutyok is volt rajta, a disznóim csáva keverője tisztább volt


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2010.04.23. 09:51 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.04.08. 09:34
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: BUDAPEST
Tsanyi.
A kartel fogalmához nem értek de egyforma ár kell szerintem .Ez meg nincs,ezt bizonyítja a tol-ig határ.
A kartell bizonyításához mi kell?
- kell az egyeztetést bizonyítani/levelezés,telefon,fax,lehallgatás/
- piaci részesedés nagysága a kartelezők között ,piacra gyakorollt hatása
Ha egy cég követi a másikat az árban az még nem jelenti a megbeszélt egyeztetést/gabonásoknál is igy volt/.
Mondjuk nekem is fenntartásaim vannak a magyar kereskedők közös álláspontja miatt/ha leírták és aláírták/ ,mert mégicsak piacbefolyásoló dolgot műveltek.
Mivel ez csupán egy javaslat és a megvalósulása még későbbi időpontra tehető,ezért csupán a kartell gyanu merülhet fel.
Ha így is cselekednek akkor az már piacfelügyeleti kérdés.Remélem Bross Petinek lesz ehhez kapcsolódóan médiamegnyilvánulása .


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1733 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 35  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.