Pontos idő: 2024.04.27. 08:31

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1733 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 31, 32, 33, 34, 35  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.06.30. 13:51 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Úgy legyen, Amen

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.06.30. 13:42 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.03.20. 09:23
Hozzászólások: 38
Tartózkodási hely: Bugac
plebanos írta:
Ononor, én semmi kivetnivalót nem találok abban, amit csinálsz. mivel ez egy új kezdeményezés tarts ki és majd formálódik a dolog. Szerintem meg fogod találni azokat, akikkel együtt tudsz gondolkozni, hogy a "víziód" megvalósuljon. Akik komolyan gondolják a termelői méz útján való előrehaladást és nem 120l hordóban akarják eladni a terméküket, azok előtt vagy az összefogás és együtt élet vagy a szép lassú feladás és pusztulás vár- mert egyedül kevés: a család szám, a méz, a a fajta, de együtt... én nem a pénzéhséget látom a gondolataid mögött, lehet, hogy néhányan félreértettek, ez előfordul.


Köszönöm plébános a pozítív gondolatokat. Ahogy látom, te érted, hogy mit szeretnék elérni...
Tudom egy kicsit "romantikus" az elképzelésem...de remélem mások is megértik és sikerül, hasonló gondolkodású méhészeket találnom, akik tudnak támogatást, segítséget nyújtani a "vízióm" (sőőőt közös víziónk) elérésében...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ononor 2009.06.30. 13:51-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.06.30. 13:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Ononor, én semmi kivetnivalót nem találok abban, amit csinálsz. mivel ez egy új kezdeményezés tarts ki és majd formálódik a dolog. Szerintem meg fogod találni azokat, akikkel együtt tudsz gondolkozni, hogy a "víziód" megvalósuljon. Akik komolyan gondolják a termelői méz útján való előrehaladást és nem 120l hordóban akarják eladni a terméküket, azok előtt vagy az összefogás és együtt élet vagy a szép lassú feladás és pusztulás vár- mert egyedül kevés: a család szám, a méz, a a fajta, de együtt... én nem a pénzéhséget látom a gondolataid mögött, lehet, hogy néhányan félreértettek, ez előfordul.

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.06.30. 12:54 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Én nem látok abban semmi gondot, ha valaki bővíti a saját sortimentjét más termelők mézeivel, de ezt illő- legalábbis mi így csináljuk- feltüntetni a címkén. A pénz meg annyi, amennyi- valakinek jó valakinek, de szerintem a felhívás azoknak szólt, akiknek van szabad kapacitásuk és a pénz sem jön rosszul. Én szerencsés helyzetben vagyok, mert olyan méhészekkel- őstermelők- dolgozom együtt, akikkel egyszerűen megoldható a marketing költségek, helybérlet stb. elosztása. Ez már csak azért is jó, mert nekem nem az álmom a "vásározás"... de van, aki szereti ezt csinálni és megengedi, hogy ott legyen a termékem az asztalán... ezért még fizetek.

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.06.30. 12:42 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.03.20. 09:23
Hozzászólások: 38
Tartózkodási hely: Bugac
Hát úgy látszik, nem lettem túl népszerű...
Engem a jószándék hajtott abból a szempontból, hogy csak azt szerettem volna, hogy a környékemen élő emberek is megismerjenek más mézeket, nemcsak a klasszikusokat. És mivel a környékünkön nem túl sok fajta növény él, ill. a családjaim száma is igen csekély...ezért gondoltam, hogy más területeken termelt mézeket is beszerzek, hogy be tudjam mutatni az embereknek...ha ez olyan óriási bűn, akkor igen, bűnös vagyok.
Igazából megmondom őszintén egy kicsit nagyobb támogatást vártam és nem azt, hogy mindenki nekem támad, hogy milyen rossz és "erkölcstelen" dolgot csinálok...Pedig mint ahogyan leírtam csak az a célom, hogy egy kicsit megszerettessem, megismertessem a méhészeti termékeket az emberekkel...15 családdal, munka mellett nem tudok vándorolni az országban ide-oda, hogy tudjak termelni különböző mézeket, ha tehetném hiddjétek, hogy megtenném...
De mondjuk abba senki nem gondolt bele, hogy amikor egy kereskedőnek adja el a mézét az miben más???...hát abban ,hogy majd összekeveri mindenféle külföldi mézekkel és majd elad a korábban magas minőségű mézből egy közepes vegyes mézet(ne vegyék magukra a kereskedők, nem általános, de tagadhatatlanul vannak ilyenek is)...Úgy gondolom ez nem olyan túlzottan növeli szerintem az emberekben a méz és a méhészet presztizs értékét??? (és mellesleg még egy fillér felárat sem kap(bár azt elismerem, hogy nagyobb mennyiség)...nah ott mekkora az árrés?!?!) Az a baj, hogy úgy érzem, hogyha nem 50-100 kg-ot akarnék venni, hanem 15-20 hordóval, akkor a legtöbben tojnának rá, hogy mi lesz azzal a mézzel...de így viszont...
Én nem keverném semmivel, megtartva a fajtajelleget , igényes üvegben, igényes címkével, tájékoztató anyaggal és a kíváló minőségben adnám tovább, hogy az emberek ne csak azt mondják rá, hogy "bemegyek a Tesco-ba és veszek már MÉZET"..hanem azt, hogy "veszek már abból múltkori TERMELŐI mézből, ami olyan finom volt...mi is volt az GESZTENYE MÉZ?!...de lehet kipróbálom még egy más fajtát is" És onnantól kezdve, hogy valaki csak ajándékba visz egy üveg mézet, az ismerősének, barátjának, rokonának...ez már reklám lenne nemcsak nekem, de minden méhésznek, mert aki kapta a mézet ezek után, lehet nem a teszkóból vesz mézet, hanem egy megbízható termelőtől...szerintem...Arról meg nem is beszélve hogy úgy gondolom, hogy nem fenyegetem komolyabban ezzel senki piacát sem. Most mondjátok meg, hogy gondolkodom rosszul???!!
Az meg, hogy mennyire vagyok elkötelezett a méhészet iránt szerintem jól példázza, hogy felső általános iskolás korom óta olvasom, művelődöm, gyakorlom ezt a szakmát...ezért az elkötelezettségem ne kérdőjelezze meg legyen szíves senki...
Lehet, hogy az én gondolkodásomban van baj, de mindenesetre egy kicsit bánt, hogy más méhészek ezt ilyen ennyire ellenségesen kezelik és a terveimet ilyen ellenszenv övezi...és senki nem segít ebben a törekvésben...azt hiszem ha ez tényleg olyan nagy szentségtörés, akkor hagyom az egészet a fenébe és nem erőlködöm tovább...ahogy látom, úgysem fog senki ebben támogatást nyújtani...


A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára ononor 2009.06.30. 13:31-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.06.30. 06:55 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
És azt se felejtsük el, hogy a kedvező őstermelői adószabályok a saját termelésű méz eladására vonatkoznak!! Talán nem véletlenül!
nem mondom,hogy egy-egy fajtával való bővítés még nem el megy,esetleg pl csere-bere utján, de ha valaki a termékpalettája nagy részét így akarja biztosítani, az már szerintem kereskedő. Ami ugye minden tekintetben más szabálok alá esik... :(
Azért is érint ez spec most engem, mert a területemen most jelent meg Pesten egy ilyen ember, az ég tudja hány féle mézzel, termelőként.
Aztán a vevőim közül páran már kérdezték: nekem miért nincs ennyi féle?
A termelési kockázatok nélkül,ha ilyen áron veszi mint amennyiről itt szó van, a nagy üvegezők költségei nélkül, és őstermelői adózással, még olcsóbban is tudja adni esetleg mint mi.

Adjátok csak neki oda nyugodtan....!!!! :roll:

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: ononor
HozzászólásElküldve: 2009.06.29. 22:11 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.29. 12:57
Hozzászólások: 281
bükk írta:
Nem a mennyiségeket kifogásolom,hanem a 20Ft/kg-ot.
Ismerve az árakat,az 1kg-on szerzett többletjövedelmedből adsz a méhésznek kb.4%-ot.
(kb.500Ft-ból 20Ft)

Nem gúnyolódom,egyszerűen arcpirítónak tartom ezt az ajánlatot méhésztől a méhésznek.
Azt a méhész sajnálom aki 50kg méz átmeréséért összesen kemény ezer azaz 1000Ft-ot kap
pluszban.

Ott a pont Bükk!Én is méhészettel /is/ foglalkozó fiatal vagyok,de ,ha ilyen különleges mézekkel vagy méhészeti termékekkel akarnék piacozni,akkor inkább megtermelem,mint valakitől potyán vegyek..és bizony itt az a mennyiség is számít!De,ha már ártöbbletről is volt szó 100 ft már méltányos összeg lehet pluszba...szerintem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méz, méhészeti termék
HozzászólásElküldve: 2009.06.29. 21:13 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Hát amiről itt szó van az színtiszta üzlet.
Ha valaki úgy érzi, hogy neki megéri 50kg-onkét átmeregetni a mézet 1000Ft-ért tegye. Szíve joga. Figyelembe véve a méz árát és a mennyiséget (és azt, hogy ilyenkor van bizonyos káló is, mert zömünkben talán mégsem csapos letöltő tartályokban tartjuk a mézünk) én ennyiért nem tenném. Bükkel értek egyet. Ez a 20Ft 2% felár a mai felvásárlási árakhoz képest, komolyabb mennyiség esetén ez a felvásárlónál is elérhető általában, és felvetődik a kérdés, hogy 25kg ot is adunk-e ennyiért...... A végén eljutunk odáig amit egy idős néni kérdezett. Ő hallotta a rádióban (hajnalban a Kossuthon van valami gazda adás), hogy mennyi a méz felvásárlási ára. Akkor én miért akarom drágábban adni neki? 2kg-ról volt szó.
Végül is csak Fazekas úr alias Jörgen Mörgensen örök érvényű igazságát tudnám idézni: "A méznek annyi az ára, amennyiért a méhész odaadja."

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: ononor
HozzászólásElküldve: 2009.06.29. 15:51 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.17. 14:09
Hozzászólások: 215
Tartózkodási hely: Ladánybene
ononor írta:
bükk írta:
Nem a mennyiségeket kifogásolom,hanem a 20Ft/kg-ot.
Ismerve az árakat,az 1kg-on szerzett többletjövedelmedből adsz a méhésznek kb.4%-ot.
(kb.500Ft-ból 20Ft)

Nem gúnyolódom,egyszerűen arcpirítónak tartom ezt az ajánlatot méhésztől a méhésznek.
Azt a méhész sajnálom aki 50kg méz átmeréséért összesen kemény ezer azaz 1000Ft-ot kap
pluszban.


Ez a hozzászólás már sokkal szimpatikusabb, mert így már értem, hogy mi az amit nehezményezel. Persze abban igazad van, hogy 1000 Ft a mai világban nem sok pénz. Megmondom őszintén én úgy gondolkodtam, hogy egy letöltő tartályból letölteni, egy általam hozott "hordóba" 50-100 kg mézet nem tart túl tovább 10 percnél(sőt), túl sok munkából sem, kerül (nyitom-zárom a csapot) ha így nézem, akkor azt a +20 Ft-ot nem tartottam irreálisnak. Mivel kezdő vagyok még ebben a szakmában ezért lehet valamit nem gondolok jól, de én ezt így gondoltam. Nyílván különböző emberek, különböző féle képpen gondolkodnak...épp ezért szívesen meghallgatom más emberek véleményét is.
Akkor megfordítanám a dolgot...te mi az a plusz ár,amiért "kimérnél" nekem külön 50-100 kg mézet? Vigyázz, szavadon foglak :) :) :)
Az 500 Ft tiszta hasznot egy kicsit irreálisnak tartom, figyelembe véve, hogy szállítom, üvegezem, cimkézem, tájékoztatókat készítek hozzá, piacolok vele...de ezt már szintén csak az én gondolatom. De mint említettem nem a meggazdagodás a cél, hanem a "méz és méhészmarketing":)
Minden irónia nélkül, őszintén: Ezúton is elnézést szeretnék kérni, mindenkitől aki az általam írt összeget "arcpirító"-nak érezte, nem a bomlasztás vagy a pofátlanság hajtott. Egyszerűen csak a fent leírtak szerint gondolkodtam...ezek szerint lehet, h. rosszul?!

Bár itt az én véleményem nemsokat számit,de szerintem nagyonis jól gondolkodsz mert előre tekintesz ezzel.Sajna nemmindenki tud nagyban indulni de szerintem igy édesebb a siker mikormár kialakul a dolog.Mindenesetre én szoritok neked!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: ononor
HozzászólásElküldve: 2009.06.29. 12:13 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.03.20. 09:23
Hozzászólások: 38
Tartózkodási hely: Bugac
bükk írta:
Nem a mennyiségeket kifogásolom,hanem a 20Ft/kg-ot.
Ismerve az árakat,az 1kg-on szerzett többletjövedelmedből adsz a méhésznek kb.4%-ot.
(kb.500Ft-ból 20Ft)

Nem gúnyolódom,egyszerűen arcpirítónak tartom ezt az ajánlatot méhésztől a méhésznek.
Azt a méhész sajnálom aki 50kg méz átmeréséért összesen kemény ezer azaz 1000Ft-ot kap
pluszban.


Ez a hozzászólás már sokkal szimpatikusabb, mert így már értem, hogy mi az amit nehezményezel. Persze abban igazad van, hogy 1000 Ft a mai világban nem sok pénz. Megmondom őszintén én úgy gondolkodtam, hogy egy letöltő tartályból letölteni, egy általam hozott "hordóba" 50-100 kg mézet nem tart túl tovább 10 percnél(sőt), túl sok munkából sem, kerül (nyitom-zárom a csapot) ha így nézem, akkor azt a +20 Ft-ot nem tartottam irreálisnak. Mivel kezdő vagyok még ebben a szakmában ezért lehet valamit nem gondolok jól, de én ezt így gondoltam. Nyílván különböző emberek, különböző féle képpen gondolkodnak...épp ezért szívesen meghallgatom más emberek véleményét is.
Akkor megfordítanám a dolgot...te mi az a plusz ár,amiért "kimérnél" nekem külön 50-100 kg mézet? Vigyázz, szavadon foglak :) :) :)
Az 500 Ft tiszta hasznot egy kicsit irreálisnak tartom, figyelembe véve, hogy szállítom, üvegezem, cimkézem, tájékoztatókat készítek hozzá, piacolok vele...de ezt már szintén csak az én gondolatom. De mint említettem nem a meggazdagodás a cél, hanem a "méz és méhészmarketing":)
Minden irónia nélkül, őszintén: Ezúton is elnézést szeretnék kérni, mindenkitől aki az általam írt összeget "arcpirító"-nak érezte, nem a bomlasztás vagy a pofátlanság hajtott. Egyszerűen csak a fent leírtak szerint gondolkodtam...ezek szerint lehet, h. rosszul?!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: ononor
HozzászólásElküldve: 2009.06.29. 11:47 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.03.20. 09:23
Hozzászólások: 38
Tartózkodási hely: Bugac
Balu írta:

"Én még kétszer át is szűrném neki"


Köszönöm az építő jellegű kritikát :?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: ononor
HozzászólásElküldve: 2009.06.29. 11:36 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.06. 04:40
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: Tolna
bükk írta:
Nem a mennyiségeket kifogásolom,hanem a 20Ft/kg-ot.
Ismerve az árakat,az 1kg-on szerzett többletjövedelmedből adsz a méhésznek kb.4%-ot.
(kb.500Ft-ból 20Ft)

Nem gúnyolódom,egyszerűen arcpirítónak tartom ezt az ajánlatot méhésztől a méhésznek.
Azt a méhész sajnálom aki 50kg méz átmeréséért összesen kemény ezer azaz 1000Ft-ot kap
pluszban.


"Én még kétszer át is szűrném neki"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: ononor
HozzászólásElküldve: 2009.06.29. 11:32 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Nem a mennyiségeket kifogásolom,hanem a 20Ft/kg-ot.
Ismerve az árakat,az 1kg-on szerzett többletjövedelmedből adsz a méhésznek kb.4%-ot.
(kb.500Ft-ból 20Ft)

Nem gúnyolódom,egyszerűen arcpirítónak tartom ezt az ajánlatot méhésztől a méhésznek.
Azt a méhész sajnálom aki 50kg méz átmeréséért összesen kemény ezer azaz 1000Ft-ot kap
pluszban.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Re:ononor
HozzászólásElküldve: 2009.06.29. 11:30 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.01. 19:26
Hozzászólások: 167
Tartózkodási hely: Nagykálló (sz-sz-b)
bükk írta:
Hát nem semmi ez az "üzleti" ajánlat, el is számoltam gyorsan 10-ig.


Ez az én szememet is megszúrta. Inkabb ne add közre meddig számolgatsz legközelebb. Bomlasztás az megy, úgy látom.

_________________
2X10 NB rakodó, NB17, NB24
25 család


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Re:ononor
HozzászólásElküldve: 2009.06.29. 09:59 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.03.20. 09:23
Hozzászólások: 38
Tartózkodási hely: Bugac
bükk írta:
Hát nem semmi ez az "üzleti" ajánlat, el is számoltam gyorsan 10-ig.


Nem értem, hogy mi ezzel a probléma???!!! :?
Mint ahogyan említettem nem nagykereskedő vagyok, hanem csak egy olyan méhészettel foglalkozó fiatal, aki szeretné a környezetében megismertetni a különböző fajtamézeket az emberekkel, mivel az a tapasztalatom, hogy az emberek az akác és a virágmézen kívül nem igazán ismernek...ez miért probléma??? Ha tényleg az, akkor nyugodtan kövezzetek meg...Sajnos nem tudok több tucat hordóval felvásárolni ezekből a mézekből, de nem is ez a célom...bár hidd el, ha megtehetném, megtenném. Úgy gondolom, hogy az én pénzem sem büdösebb, mint bárki másé. Nekem azt tanították a szüleim, hogy a pénz, az pénz, ha 10 Ft, ha 10.000Ft akkor is...sajnos én nem engedhetem meg azt a "luxust", hogy bizonyos összeg alatt nem is tekintem komolynak a pénzt. Tudom, hogy kis mennyiségek ezek, de jelen esetben baromira nem az a célom, hogy meggazdagodjak. Egyszerűen csak kicsit népszerűsíteni szeretném a méhészetet és méhészeti termékeket. Ha ez probléma, akkor is köszönöm, de nem kérek a gúnyolódásokból...tőlem ennyi telik. Javaslatokat, építő jellegű kritikát szívesen fogadok, de ha valaki csak gúnyolódni szeretne, akkor kérem azt ne itt tegye.

Mindenestere köszönöm azoknak, akik eddig segítettetek és a jövőben segíteni szeretnének, és habár kismennyiségek ezek de mégis "elfogadják" érte az én pénzemet is.

Elnézést,ha kicsit keményebben foglalkoztam, de nem szeretem, ha valaki gúnyosan beszél a mondandómról.
Mindezek mellett legmélyebb tiszteletem minden méhésznek...

ELNÉZÉST KÉREK AZ ADMIN-TÓL, KÉREM EZT ÉS AZT EZT KÖVETŐ REAKCIÓKAT LEGYEN SZÍVES ÁTHELYEZNI EGY MÁSIK TOPICBA,MERT NEM AKAROM SZÉT OFFOLNI A KERESKEDELMES TOPICOT. MÉG EGYSZER ELNÉZÉST


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ononor 2009.06.29. 11:45-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re:ononor
HozzászólásElküldve: 2009.06.29. 06:59 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Hát nem semmi ez az "üzleti" ajánlat, el is számoltam gyorsan 10-ig.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.06.22. 13:22 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.01. 11:30
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Sz-Sz-Bereg megye (Kisvárda)
NÁLUK AZ ÜVEGET 26-ÁN OSZTJUK SZÉT


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.05.01. 19:46 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.05. 20:30
Hozzászólások: 163
Tartózkodási hely: Jászberény
szigetivili írta:
És az üveg "járandóságunkat" megkapta-e már valaki? :?:


A kiosztás nálunk is folyamatosan történik :D :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.04.29. 13:42 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Mi már osztjuk.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.04.28. 20:05 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 22:08
Hozzászólások: 265
Tartózkodási hely: Tét, Budapest
szigetivili írta:
És az üveg "járandóságunkat" megkapta-e már valaki? :?:


Nálunk állítólag 8-án osztják.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.04.28. 19:54 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
És az üveg "járandóságunkat" megkapta-e már valaki? :?:

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.04.28. 19:17 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Ma leszállították hozzánk az üvegrendelést. :)
A délután azzal telt , hogy a család pakolta az mézesüvegeket a padlásra.
:) :)

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.04.05. 20:14 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
A mai küldöttgyűlésen bemutatták a 1/2kg-os és az 1/4kg-os egyesületi mézesüvegek terveit. Remélem hamarosan találkozhatunk velük.

Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.03.05. 06:18 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Így legyen! ;)

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.03.04. 23:25 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Zsolti!

Ebben az esetben olyan üveg forgalmazókról van szó,akik mézet nem töltenek az üvegbe,csak a méhészeket ellátják az üveggel,bizonyos területeken.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.03.04. 21:37 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Megakadt a szemem az OMME-portál egy mondatán:

"Figyelem! Az üveggyárból nem méhészek csak az OMME-val megkötött szerződés birtokában vásárolhatnak."

Én azt hittem, hogy ez az új mézesüveg CSAK méhészek számára készült.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.03.03. 17:46 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
Akkor ezek szerint spórólnak a dokik, én eddíg csak egy példányos igazolással találkoztam. :?

Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.03.03. 14:28 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
Újrabogaras írta:
........... minden felvásárláskor egy eredeti igazolást kell adni , ami csak arra a felvásárlási tételre vonatkozik.

Mind sok másban ebben sincs egységes gyakorlat. Felvásárlónként más az igényük.
A bizonyítvány beszerzéséről viszont a 70/2003.sz.FVM r. így szól:
"A méz felvásárlására és adásvételére vonatkozó előírások
14. § (1) A méz felvásárlásakor a méhésznek az 5. számú mellékletnek megfelelő állat-egészségügyi bizonyítványt kell beszereznie, amit - ha jogszabály másképpen nem rendelkezik - a méz tárolási helye szerint illetékes hatósági állatorvos négy példányban állít ki. Ha a méhek tartási helye és a méz tárolási helye nem azonos és ezért a méhcsaládok vizsgálata nem lehetséges, akkor a méhek tartási helye szerint illetékes hatósági állatorvos közreműködését kell kérni. A bizonyítvány eredeti példányát a méz tulajdonosa tartja magánál, két másolati példányt át kell adnia a felvásárlónak, egy pedig a hatósági állatorvosnál marad.A felvásárló a bizonyítványokat köteles összegyűjteni, nyilvántartásba venni, három évig a felvásárlás helyén megőrizni és ellenőrzéskor a hatósági állatorvosnak bemutatni.

Mivel a megfogalmazás meglehetősen pongyola, sajnos mindenki terszése szerint értelmezheti.
A bizonyítványt a szöveg szerint valóban a "méz felvásárlásakor" kell kérni, de arra sehol sincs utalás pl. hogy ez meddig érvényes és milyen tételre vonatkozik :D Ja és a másola(ok) jár(nak) a felvásárlónak.

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szigetivili 2009.03.03. 19:22-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.03.03. 09:01 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.10.31. 22:26
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Lovasberény Fejér m
Nekem azt mondta egy felvásárló és az állatorvos is, hogy minden felvásárláskor egy eredeti igazolást kell adni , ami csak arra a felvásárlási tételre vonatkozik.
Azért váratlan ez, mert korábban - úgy tudom - le lehetett adni tételeket igazolás másolattal is.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.03.03. 03:02 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2008.12.19. 23:56
Hozzászólások: 36
Az összes mézedre egyben? És többszörre adod el, feltételezem.

fenyob írta:
Igen, kell ilyen, már talán 2 éve is kérték tőlem, azóta előre beszerzem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.03.02. 20:54 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
Újrabogaras írta:
Utánanéztem, hogyan tudok majd mézet leadni. Azt mondják, minden leadáshoz alkalmanként kell eredeti orvosi igazolást mellékelni. Az igazolás viszont pénz, 3070 Ft darabonként. Ti is így tudjátok, van ilyen előírás? Persze kisebb mennyiségeknél ez többet számít.

Ha egy helyre adod le, akkor elég szokott lenni az eredeti másolata. Legalábbis az én felvásárlóm elfogadja azt. Kérdezzél rá!

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.03.02. 20:43 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.27. 17:41
Hozzászólások: 693
Tartózkodási hely: Újkér, GY-M-S
Igen, kell ilyen, már talán 2 éve is kérték tőlem, azóta előre beszerzem.

_________________
Üdv: Bálint


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.03.02. 20:35 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.10.31. 22:26
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Lovasberény Fejér m
Utánanéztem, hogyan tudok majd mézet leadni. Azt mondják, minden leadáshoz alkalmanként kell eredeti orvosi igazolást mellékelni. Az igazolás viszont pénz, 3070 Ft darabonként. Ti is így tudjátok, van ilyen előírás? Persze kisebb mennyiségeknél ez többet számít.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.02.24. 17:43 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.10. 08:09
Hozzászólások: 161
Tartózkodási hely: Észak zala
Tejel is lehet ragasztani. Lapos tálkába tej, a cimke hátoldalát vigighúzod a tejen és irány az üveg. Nagyon gyors és jó is.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.02.24. 17:15 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
fenyob írta:
Milyen címkét használtok a mézes üvegekre, mármint hogy hogyan ragasztjátok fel? Hoznak vissza már általam nyomtatott öntapadós címkét, de elmossák, és kifakul, egy gyűlölet lekaparni. :roll:


"Suli" ragasztó. Kis áztatás, tökéletes oldás.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: fenyob
HozzászólásElküldve: 2009.02.23. 22:28 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1148
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
Keress olyan cimkét, amin vízoldható ragyasztó van.

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.02.23. 21:48 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 22:08
Hozzászólások: 265
Tartózkodási hely: Tét, Budapest
fenyob írta:
Milyen címkét használtok a mézes üvegekre, mármint hogy hogyan ragasztjátok fel? Hoznak vissza már általam nyomtatott öntapadós címkét, de elmossák, és kifakul, egy gyűlölet lekaparni. :roll:


Én összevárok 40-50 db-ot 2-3 órát áztatom és az esetek 95%-ában szépen lejön.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.02.23. 20:51 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.27. 17:41
Hozzászólások: 693
Tartózkodási hely: Újkér, GY-M-S
Milyen címkét használtok a mézes üvegekre, mármint hogy hogyan ragasztjátok fel? Hoznak vissza már általam nyomtatott öntapadós címkét, de elmossák, és kifakul, egy gyűlölet lekaparni. :roll:

_________________
Üdv: Bálint


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.02.21. 22:00 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2008.11.14. 20:06
Hozzászólások: 12
Ma rákérdeztem gyűllésen,március 1-vel törlik az átutalással rendelkező törvényt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.02.15. 21:01 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
vinifred írta:
Hapiary írta:
Szerintem minden adószámmal rendelkező magánszemély számla nyitásra kötelezett .

Vinifred!
Rosszul tudod: Már korábban is leírtam, és a rendelkezést is bemásoltam, (meg más is) de megismétlem: A nem áfakörös vállalkozónak nem kell bankszámlát nyitni. Pl.:nekem sem volt /tavaly adtam vissza a vállalkozóimat/ és a Nejemnek sincs és nem is kell.

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.02.15. 20:21 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.22. 18:32
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Vas Megye
Hapiary írta:
Szia Fitti!

Az MVH-nál regisztrált méhészeknek lakossági bankszámlájuk van rájuk a rendelet nem vonatkozik, csak az ÁFA-s vállalkozókra vonatkozik a vállalkozói bankszámlavezetési kötelezettség. Egy ismerős felvásárló a termelőktöl folyamatosan vásárol készpénzért mézet és a jogszabályoknak megfelelően járt el.


Szerintem minden adószámmal rendelkező magánszemély számla nyitásra kötelezett . Már jó pár éve nyitnom kellett a szüleimnek is bankszámlát , ha jól emlékszem akkor mikor regisztrált termelők lettek .
A kp fizetés korlátozására már előbb megvolt a megoldás mint hatályba lépett.

_________________
Ervin
1/2 NB
http://meheszetifotok.5mp.eu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.02.15. 18:40 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
fitti írta:
Szia Tükör! A méhészet februári számában olvasható a cikk,ami így van leirva.Minden,bármely okból bankszámlával rendelkező magánszemély részére korlátozták a készpénzfizetést.E-szerint aki pl. az MVH-nál támogatást igényel vagy igényelt,és így kötelezően bankszámlával rendelkezik, méze értékesítésekor nem vehet át 250000ft-ot meghaladó kézpénzt a mézfelvásárlótól,csak banki átutalással kell rendezni az anyagiakat.Igaz hogy próbál az omme eggyezkedni az Apeh-al,de mi lessz a végkifejlet??


Hapiary megválaszolta...

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.02.15. 17:29 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.13. 10:53
Hozzászólások: 216
Szia Fitti!

Az MVH-nál regisztrált méhészeknek lakossági bankszámlájuk van rájuk a rendelet nem vonatkozik, csak az ÁFA-s vállalkozókra vonatkozik a vállalkozói bankszámlavezetési kötelezettség. Egy ismerős felvásárló a termelőktöl folyamatosan vásárol készpénzért mézet és a jogszabályoknak megfelelően járt el.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.02.15. 14:22 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2008.11.14. 20:06
Hozzászólások: 12
Szia Tükör! A méhészet februári számában olvasható a cikk,ami így van leirva.Minden,bármely okból bankszámlával rendelkező magánszemély részére korlátozták a készpénzfizetést.E-szerint aki pl. az MVH-nál támogatást igényel vagy igényelt,és így kötelezően bankszámlával rendelkezik, méze értékesítésekor nem vehet át 250000ft-ot meghaladó kézpénzt a mézfelvásárlótól,csak banki átutalással kell rendezni az anyagiakat.Igaz hogy próbál az omme eggyezkedni az Apeh-al,de mi lessz a végkifejlet??


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: átutalás
HozzászólásElküldve: 2009.02.14. 23:25 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Ez a "rendelkezés" annyira új,hogy még pár nap és vissza is vonják, ha igaz.
Amúgy nem is egészen így van ahogy írod,az okosok szerint.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: átutalás
HozzászólásElküldve: 2009.02.14. 22:05 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2008.11.14. 20:06
Hozzászólások: 12
Sziasztok!Mit szoltok az uj rendelkezéshez,ami ugy szól hogy 250000-ft fölött csak átutalással rendezheti a mezünk ellenértékét a felvásárló! Megint a Bankokat kell támogatni?Mi a biztosíték,hogy a felvásárló nemlép le a pénzünkel?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.02.13. 19:19 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.01. 11:30
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Sz-Sz-Bereg megye (Kisvárda)
pityesz írta:
Üdv! Kérek valakit , írja le mi mindennel kell rendelkeznem , hogy háztól tudjak mézet eladni.(őstermelőként) Gondolok itt papírokra, egyéb szabályokra, helység stb... Melyik papírt hol szerezhetem be stb.. Előre is köszönöm, azt hiszem sok kezdő hasznára válna!

keresd meg a hatosági állatorvost és öellmondja meg meg csinálja a helysziniszemlét az engedély 15eft az adózásra oda figyelly mert nyugta adási köteleztetéseg lesz (de levan irva a januári méhészetben a 14-dik oldalon)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.02.13. 18:45 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
szigetivili írta:
"Február 1-jén lép hatályba az a rendelkezés, amely megtiltja a bankszámla nyitására kötelezett adózóknak a 250 ezer forintot meghaladó ügyleti ellenérték készpénzben - bankjegy (érme) átadásával - történő megfizetését."


Kész röhej, mi megy itt!

http://index.hu/gazdasag/magyar/2009/02 ... modositas/

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.02.13. 17:30 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.01. 19:26
Hozzászólások: 167
Tartózkodási hely: Nagykálló (sz-sz-b)
Üdv! Kérek valakit , írja le mi mindennel kell rendelkeznem , hogy háztól tudjak mézet eladni.(őstermelőként) Gondolok itt papírokra, egyéb szabályokra, helység stb... Melyik papírt hol szerezhetem be stb.. Előre is köszönöm, azt hiszem sok kezdő hasznára válna!

_________________
2X10 NB rakodó, NB17, NB24
25 család


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2009.02.13. 13:18 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.02.11. 16:39
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Szigethalom
Sziasztok !

Olvasgastom itt a hozzászólásokat és háznál történő értékesítés nehézségeit.
Nos, én egy kisvárosban élek és úgy próbáltam vevőkört kialakítani, hogy termékismertetőt szórtam szét, ezt kb. havonta megtettem és teszem is elég szép sikerrel. Hiába raktam ki MÉZ ELADÓ, senki be nem jött magától. Sőt, nagyon népszerű a 3 kg-tól való kiszállítás kérése is.
Ez nekem bevált és ajánlom mindenkinek.

üdv


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1733 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 31, 32, 33, 34, 35  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 78 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.