Pontos idő: 2024.03.29. 00:55

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5243 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92 ... 105  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.07. 20:12 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
felvásárló írta:

Ez a realitás. Ha valaki el akarja ma adni a mézét, az akác 800-830, a vegyes 580-600Ft/kg. Ezt kapja meg méhész elkölthető készpénzben, mert ennyit ad érte a piac.

A többi (1000-1500Ft-os ár) csak vágyakozás, egymás hergelése, meg spekuláció. A méhész pedig nem spekuláns, nincsenek meg az ehhez szükséges ismeretei.

A valós megtermelt mennyiségről pedig majd jövőre lesz hiteles statisztikai adat.


Már most emlegetnek 1100-1200 árakat az akácra , bár a vegyesért és a repcéért 600 a kínálat.
Szermaradvány? Évek óta csökkentem azon szereket a méhészetből amik gondot okozhatnak vagy próbálom az adag csökkentését, mégis azzal állt elő a kereskedő hogy a labornál valami nem stimmel a repcémmel.
A miértre nincs válasz. Nem aggódom mert más elviszi, érdekes hogy az ő laborjában megfelelt, holott szóltam hogy másutt gond volt.
Az akácok sok helyen még tartalmazzák a telelő élelmet , tisztító pergetés híjján. Vagy jobb esetben a fészek volt megpakolva repcével és a méhek alaposan átdolgozták és szépen keverték az akáccal. Illetve az akáccal sok más növényre jártak. Soha ilyen csúnya mattos, sárga akácom még nem volt , pedig mindkét méztéri fiók tisztán üresen került a családokra , a fészekben max 2 félkeret méz volt hagyva + ami a fiasok felett volt de az elenyésző.
Majd jön a kereskedő és decemberben toporog az ajtóban hogy kellene az a ronda méz mert minusz 20 fokban kellene a németnek valami.
Hát komám aranyárért viheted

Valós megtermelt adat? Országos viszonylatban a méhcsaládok számát nézve ha az átlag 12kg/ család akácnál több lesz elviheted a mézem 1000 jó magyar forintért, ha ettől kevesebb lesz akkor 1400 alatt ne kopogtass, mert azt széthordják azok akik megunták a bolti trutyit


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.07. 18:36 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
felvásárló írta:
......Tévedés! mivel sok a szermaradványos méz ,(nem mi tesszük bele) ezért mi kizárólag mintázott mézet veszünk át, ami megfelel a MÉ 1-3-2001/110 lőírásainak, akácméz esetén különös tekintettel a fajtamézekre vonatkozó kiegészítésekre. .......

Látod, ha valóban ezt tennétek, ez szolgálná mindannyiunk érdekeit. Nem kerülhetne a boltokba szermaradványos méz, cukoretetésből származó "méz" ......Ja és a kereskedő cégek körmére kéne nézni, hogy enzimekkel se készüljön méz. :evil:

Az árak meg, majd kialakulnak ....... ha 800-as akáccal számolsz akkor nem kell sokat dolgoznod ..... :mrgreen: , majd a konkurencia megoldja, ezzel a kevéssel, nélküled is elbírnak. Ugyanakkor az 1500 is hasonlónak tűnik mint másik véglet ....(Bár Kósa úr szól még kettőt, és elérhetjük. :? )
Szerintem

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.07. 18:17 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.10.27. 16:47
Hozzászólások: 10
http://tv2.hu/tenyek/cikk/mezhiany-jon- ... ek-a-mehek


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.07. 16:22 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.29. 12:57
Hozzászólások: 281
felvásárló írta:

Most akkor ezt nem teljesen értem. Néhány napja vetted a tavalyi akácot 830-ért, de az ideinek lehet hogy romlik a minősége és jövőre csak akácjellegű vegyesként veszitek. Akkor ha jól értem ez azt jelenti, hogy most az "akác jellegű" vegyest veszed 830-ért, vagy a tavalyinak nem romlott a minősége csak az ideinek fog???[/quote]

A tavalyi akácméz tisztább, mint az idei, de gondolom, ez eddig is ismert volt....[/quote]




Miért is tisztább a tavalyi akácméz??


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.07. 16:21 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.27. 17:41
Hozzászólások: 691
Tartózkodási hely: Újkér, GY-M-S
A gyenge akáctermést figyelembe véve /pl nekem csak a töredéke mennyiség van az elmúlt évekhez képest/ mennyit kérhetünk az üvegezett akácmézért?
Én nem tudom kérhetek-e 1400ft-nál többet?
Ti mennyiért fogjátok adni az új termést?

_________________
Üdv: Bálint


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.07. 16:19 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.06.05. 11:56
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: BP.
[/quote]
Most akkor ezt nem teljesen értem. Néhány napja vetted a tavalyi akácot 830-ért, de az ideinek lehet hogy romlik a minősége és jövőre csak akácjellegű vegyesként veszitek. Akkor ha jól értem ez azt jelenti, hogy most az "akác jellegű" vegyest veszed 830-ért, vagy a tavalyinak nem romlott a minősége csak az ideinek fog???[/quote]

A tavalyi akácméz tisztább, mint az idei, de gondolom, ez eddig is ismert volt....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.07. 16:17 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.06.05. 11:56
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: BP.
kanap írta:
Szerintem inkább az áll közelebb az igazsághoz, hogy idén bármit megvesztek akácként amiben van akácpollen és még folyik.


Tévedés! mivel sok a szermaradványos méz ,(nem mi tesszük bele) ezért mi kizárólag mintázott mézet veszünk át, ami megfelel a MÉ 1-3-2001/110 lőírásainak, akácméz esetén különös tekintettel a fajtamézekre vonatkozó kiegészítésekre.

Az , hogy honnan származik, mellékes.. (EU és EU-n kívüli méz keveréke).


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.07. 16:11 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.06.05. 11:56
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: BP.
PappL írta:
Most beszéltem egy felvásárlóval azt mondja nincs még idei ár.
Ha valaki adni akarja a tavalyit adja (V600,A800).

Bárcsak meghazudtolna valaki.


Ez a realitás. Ha valaki el akarja ma adni a mézét, az akác 800-830, a vegyes 580-600Ft/kg. Ezt kapja meg méhész elkölthető készpénzben, mert ennyit ad érte a piac.

A többi (1000-1500Ft-os ár) csak vágyakozás, egymás hergelése, meg spekuláció. A méhész pedig nem spekuláns, nincsenek meg az ehhez szükséges ismeretei.

A valós megtermelt mennyiségről pedig majd jövőre lesz hiteles statisztikai adat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.07. 15:40 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.13. 10:36
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Tiszakeszi B-A-Z
Szerintem inkább az áll közelebb az igazsághoz, hogy idén bármit megvesztek akácként amiben van akácpollen és még folyik.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.07. 15:36 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.13. 10:36
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Tiszakeszi B-A-Z
felvásárló írta:
Üdvözlök minden Méhész fórumozót!

T
-néhány nappal ezelőtt a szabolcsban 11 hordó tavalyi akácot vettem át 830Ft/kg áron.
-az előző évben(szezonban) az export jelentős visszaesése és a készletfinanszírozás szűkítése miatt sok felvásárló visszafogta a beszerzését, emiatt sok helyen még a tavalyi akác is a kamrában van, és nincs értelme egymást arra hergelni a méhészeknek, hogy ne adják el, mert SOKKAL drágább lesz. Drágább lesz , de nem lesz 1000Ft. Igaz, hogy a méz nem romlik meg, de a minősége romlik, így lehet, hogy most még akácmézként el tudják adni, de jövőre lehet, hogy csak akác jellegű vegyesként kerül átvételre.



Most akkor ezt nem teljesen értem. Néhány napja vetted a tavalyi akácot 830-ért, de az ideinek lehet hogy romlik a minősége és jövőre csak akácjellegű vegyesként veszitek. Akkor ha jól értem ez azt jelenti, hogy most az "akác jellegű" vegyest veszed 830-ért, vagy a tavalyinak nem romlott a minősége csak az ideinek fog???


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.07. 14:05 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.06. 10:08
Hozzászólások: 60
PappL írta:
Most beszéltem egy felvásárlóval azt mondja nincs még idei ár.
Ha valaki adni akarja a tavalyit adja (V600,A800).

Bárcsak meghazudtolna valaki.


a felvásárlók nekem is azt mondták, hogy idei ár még nincs
tavalyi mézet pedig 800-ért veszik
de sok méhésznek annyi termése sincs, hogy a saját kialakult vevőkörét kiszolgálja, így más méhészektől vesz és itt 1000-1050 ft-os az ár

_________________
[url]http://www.pintermuveknr1.uw.hu/[/url]


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.07. 12:11 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.11. 19:16
Hozzászólások: 372
Tartózkodási hely: Sz-Sz-B
Most beszéltem egy felvásárlóval azt mondja nincs még idei ár.
Ha valaki adni akarja a tavalyit adja (V600,A800).

Bárcsak meghazudtolna valaki.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.07. 12:05 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.03. 10:49
Hozzászólások: 311
amatőrök írta:
Tisztelt Felvásárló!
Ma megérem a telefont felvenni annyi a hívás! A méhész kollégák több helyről értesítettek,hogy a kereskedők 1500-Ft-os árat ígértek a hordós mézért.Konkrét méhészt tudok mondani akitől már tegnap elvitték 1500Ft/kg áron hordóba a mézet.(telefonszám nálam)



azt a számot magköszönném priviben vagy m1hol de kérem szépen.........


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.07. 11:43 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
felvásárló írta:
-az idei termés akácból valóban kisebb , mint a tavalyi, de nem kell katasztrófa-propagandát folytatni, hiszen vannak az országnak olyan területei, ahol 17-22kg-ot pergettek családonként.

Hol van ez az éves átlaghoz képest?
felvásárló írta:
az előző évben(szezonban) az export jelentős visszaesése és a készletfinanszírozás szűkítése miatt sok felvásárló visszafogta a beszerzését, emiatt sok helyen még a tavalyi akác is a kamrában van

Egyes méhészek nem azért nem adták el, mert nem lett volt rá kereslet! Azért nem adták oda mert megtehették azt, hogy várjanak egy jobb árra. Az idei helyzetben ezek a méhészek nyilván még jobban megvannak arról győződve, hogy magasabb lesz a felvásárlási ár.
felvásárló írta:
ha nem lesz elég méz a hazai piacon, be fog kerülni külföldről, olcsóbban

Efelől semmi kétségem, de az már vmi más lesz. A szomszédos országokban sem úszkálnak a méhészek az akácmézben! Ismeretségi körömben sokan adjuk el közvetlenül osztrák piacoló méhészeknek az akáctermésünket. Mert ők sem tudtak annyit termelni mint amennyi az éves eladásuk az akácból.

Remélem a szakmájából kifolyólag ezekkel is tisztában van! Mert ezek mind-mind csökkentik a felvásárolható méz mennyiségét (gyenge akáctermés, az eladással várni tudó méhészek, nem a kereskedőkön keresztül értékesített mézmennyiség).

felvásárló írta:
Ezeknek az ismereteknek a fényében kell eldönteni a méhészeknek, hogy HA a felvásárló meg szeretné venni a mézét, milyen árat mond ki, nehogy pórul járjon.

Ezeknek az ismereteknek a fényében kell eldönteni a felvásárlóknak, hogy Ha a méhészek elszeretnék adni a mézüket, milyen árat ajánlanak, nehogy Önök járjanak pórul.
Mert ebben a szezonban a kereslet lett/lesz nagyobb. ;)

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.07. 11:34 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.02.05. 19:19
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar megye
Én is elkérném ha lehet ???
Privátban !!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.07. 10:33 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.06.07. 08:23
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Békés
1500? Ez melyik megyében van? Privátba elérhetőséget tudsz mondani?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.07. 08:20 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 07:36
Hozzászólások: 721
Tartózkodási hely: Somogy
Tisztelt Felvásárló!
Ma megérem a telefont felvenni annyi a hívás! A méhész kollégák több helyről értesítettek,hogy a kereskedők 1500-Ft-os árat ígértek a hordós mézért.Konkrét méhészt tudok mondani akitől már tegnap elvitték 1500Ft/kg áron hordóba a mézet.(telefonszám nálam)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.07. 07:59 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Mézöntő írta:
Tisztelt Méhésztársak, és Felvásárlók!
Az idei akácméztermés Dél-Zalában, pontosabban Nagykanizsa környékén is néhány km -es távolságokon belül is nagyon különböző, sőt méhészeteken belül is!!!!a termelőméhcsaládok erősségét figyelembe véve is.
Az 5- 8-10-15-20-22 kg akácméz /méhcsalád reális , a fölötte lévő átlag KAMU! ETETÉS-BEETETÉS?! Mi egymást? -méhészeket, vagy a felvásárlók szeretnének bennünket etetni? Dél- Zala nem az egész ország! A kereskedőkről: Az, hogy honnan, milyen szemetet, milyen áron, hoznak be és kívánják azt eladni magyar akácmézként, az csak addig működik, amíg mi méhészek kőkeményen a sarkunkra nem állunk. Miért nincs az érdekképviseletnek akkreditált laborja ? Kinek nem érdeke, hogy legyen? Annak a méhésznek és annak a kereskedőnek akik hamisítanak!!! Mert sajnos ebben az évben rekordot fog dönteni a mézhamisítás.
Ha hagyjuk!! Ne hagyjuk, hogy így legyen!
Az árakról: Az elmúlt évi akác és vegyesméz termést az üzletek polcain legtöbbnyire 2400-2700 Ft/kg vagy még ennél is több, ( vagy 90 dkg) kínálták. 2.500 Ft-os átlagárnál ebből 500 Ft az Áfa, 800 Ft a termelőé( amelyből cca.50 Ft-ot az állam ad kompenzációs felárként) és ott van a 1200 Ft-os különbözet, amelyen a felvásárló-kiszerelőkereskedő és a kiskereskedelem osztozik. Nekünk, méhészeknek az évtizedekre befektetés, a milliónyi kockázat, rengeteg élőmunka stb..stb stb .Nekünk éhbér és megtorlás jár ha véletlenül jobb termés van, és szintén megtorlás ha nincs? A kereskedők haszna bezzeg nem lehet kevesebb!!!
1 fillérrel sem ! Mert tesznek róla, hogy meglegyen, bármilyen módon.....Visszanéztem az árakat 3 év alatt a méz bolti ára több mint duplájára emelkedett, a felvásárlási ár 600-ról 800-ra. Ez már nem a duplája.
Gondolkodjunk és ésszel cselekedjünk mi becsületesen termelő méhészek, nem kell lehajtott fejjel járni! Mi értéket termelünk! Nem sz...-t! Azt mások csinálják, vagy hozzáteszik.
Remélem sikerült felkavarnom a pocsolyát!
Üdvözlettel: méhész aki a méheket védelmezi


Ne egyszerűsítsük le a másik felet csak kereskedőkre, mert a hordósan exportálok ill. az üvegezve értékesítők más helyzet.
Emiatt 2 szintű felvásárlási árrendszer lenne indokolt itthon
Egy ami az üvegezett mézekre van ahol jelentős ártartalék(haszon) van,és egy ami hordósan hagyja el az országot jóval alacsonyabb haszonkulccsal(világpiaci ár).

E témát itt is máshol is felvetettem,egyenlőre válasz nélkül,de ahol lehet szóvá fogom tenni.
Pedig ezen a Fórumon is biztos van kiszereléssel foglalkozó.


Más témában ez már előkerült ez,mikor is az álőstermelők(akik valójában nem is méhészek) is adnak kb. 10%-ot a mindenkori felvásárlási árakra hogy üvegezett mézet tudjanak árulni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.07. 06:13 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.05. 14:35
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Somogy
felvásárló írta:
kissamu írta:
-Gondolom, az a17-20 kg-os termés olyan ritka....


Konkrétan 8 Dél-Zalai termelővel beszéltem, akik ezeket a számokat mondták. Mi érdekük lenne hazudni?

akikkel beszéltem Somogyban, Tolnában azok 3-5-7 kg/ család mondanak
én pl:hordósan sajnos semmit nem tudok eladni, mert annyira kevés lett


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.07. 05:50 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.03. 10:49
Hozzászólások: 311
Zümi írta:
Kedves Felvásárló!
Nem hiszem,hogy itt kéne a méhészeket sokkolni !
Biztos vagyok benne,hogy az ár fel fog menni.Nekem ma 1000 ft-ot mondtak és nem adtam oda még!Várok és ezt tanácsolom mindenkinek.Aki tud várja ki a neki megfelelő árat.Nagyon kevés méz lett az országban,mindenki el tudja majd adni!Addig is lehet árulni otthon is.Az igazi,tiszta akácméz pedig nem fog minőségromlást szenvedni!
Egyébként melyik felvásárlóhoz van szerencsénk? Ja,meg azt sem írta le,hogy önök mennyiért veszik?! Szerintem előbb az ajánlattal kellett volna kezdeni és nem a megfélemlítéssel.


mondanád privátba ki monta ezt az árat?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.06. 22:58 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.10.21. 23:29
Hozzászólások: 104
Tisztelt Méhésztársak, és Felvásárlók!
Az idei akácméztermés Dél-Zalában, pontosabban Nagykanizsa környékén is néhány km -es távolságokon belül is nagyon különböző, sőt méhészeteken belül is!!!!a termelőméhcsaládok erősségét figyelembe véve is.
Az 5- 8-10-15-20-22 kg akácméz /méhcsalád reális , a fölötte lévő átlag KAMU! ETETÉS-BEETETÉS?! Mi egymást? -méhészeket, vagy a felvásárlók szeretnének bennünket etetni? Dél- Zala nem az egész ország! A kereskedőkről: Az, hogy honnan, milyen szemetet, milyen áron, hoznak be és kívánják azt eladni magyar akácmézként, az csak addig működik, amíg mi méhészek kőkeményen a sarkunkra nem állunk. Miért nincs az érdekképviseletnek akkreditált laborja ? Kinek nem érdeke, hogy legyen? Annak a méhésznek és annak a kereskedőnek akik hamisítanak!!! Mert sajnos ebben az évben rekordot fog dönteni a mézhamisítás.
Ha hagyjuk!! Ne hagyjuk, hogy így legyen!
Az árakról: Az elmúlt évi akác és vegyesméz termést az üzletek polcain legtöbbnyire 2400-2700 Ft/kg vagy még ennél is több, ( vagy 90 dkg) kínálták. 2.500 Ft-os átlagárnál ebből 500 Ft az Áfa, 800 Ft a termelőé( amelyből cca.50 Ft-ot az állam ad kompenzációs felárként) és ott van a 1200 Ft-os különbözet, amelyen a felvásárló-kiszerelőkereskedő és a kiskereskedelem osztozik. Nekünk, méhészeknek az évtizedekre befektetés, a milliónyi kockázat, rengeteg élőmunka stb..stb stb .Nekünk éhbér és megtorlás jár ha véletlenül jobb termés van, és szintén megtorlás ha nincs? A kereskedők haszna bezzeg nem lehet kevesebb!!!
1 fillérrel sem ! Mert tesznek róla, hogy meglegyen, bármilyen módon.....Visszanéztem az árakat 3 év alatt a méz bolti ára több mint duplájára emelkedett, a felvásárlási ár 600-ról 800-ra. Ez már nem a duplája.
Gondolkodjunk és ésszel cselekedjünk mi becsületesen termelő méhészek, nem kell lehajtott fejjel járni! Mi értéket termelünk! Nem sz...-t! Azt mások csinálják, vagy hozzáteszik.
Remélem sikerült felkavarnom a pocsolyát!
Üdvözlettel: méhész aki a méheket védelmezi


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.06. 20:37 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.29. 12:57
Hozzászólások: 281
Kedves Felvásárló!
Nem hiszem,hogy itt kéne a méhészeket sokkolni !
Biztos vagyok benne,hogy az ár fel fog menni.Nekem ma 1000 ft-ot mondtak és nem adtam oda még!Várok és ezt tanácsolom mindenkinek.Aki tud várja ki a neki megfelelő árat.Nagyon kevés méz lett az országban,mindenki el tudja majd adni!Addig is lehet árulni otthon is.Az igazi,tiszta akácméz pedig nem fog minőségromlást szenvedni!
Egyébként melyik felvásárlóhoz van szerencsénk? Ja,meg azt sem írta le,hogy önök mennyiért veszik?! Szerintem előbb az ajánlattal kellett volna kezdeni és nem a megfélemlítéssel.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.06. 20:11 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Kedves felvásárló és amatőrök!

Ez csak parasztvakítás és egymás hülyítése.
Zala azon 3-4 terület egyike amely kisebb károkat szenvedett el. Nálunk van korábbi akác és későbbi is. 20-25 km távolságon 3-7 nap eltérés virágzásban (évenként az időjárástól függő az eltérés.) Ettől függően a virágzás más-más stádiumában jött az egy hét hideg idő. Ettől függött kinek mennyivel lett kevesebb méze mint tavaly.
Felvásárló! Kérdezd meg a két méhészt, hogy tavaly mennyi volt az átlaguk ..... :) :) :)
Ne lepődj meg, ha 40-50kg--ot is hallasz. Vannak érdekes számolási szisztémák is. Tart a méhész 150 családot amiből 100-at felerősít, és a pörgetési eredményt elosztja .......természetesen 100-al .... ;)
Visszatérve a területi eltérésekre. Volt akinek nagy szerencséje volt. A környéken nagyon későinek számító akáca van. Az idén ez volt a szerencsés.......
Összességében a termés gyenge. A hordós eladásra kerülő mennyiség még ennél is sokkal gyengébb, mert a kevésből is mindenki a háztól eladott mennyiséget fogja először félretenni. A maradék pedig igen szegényes.....
Amatatőrök!
Van olyan nagy méhészet ahol tavasszal alig pörgetnek vegyes mézet.
Aztán az akácot nyár végéig mindig eladják ....... Nincs probléma pollennel f/g aránnyal ....
A vizsgálatok pedig mindenképp a szakma tisztulását jelentenék.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.06. 20:02 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Bocsánat, én nem akarok senki ellen beszélni, de aki felvásárlón keresztül értékesít, annak miért nem jó a 830-as ár? Szerintem innen max 50-80HUF tud feljebb menni reálisan a nagybani ár, aki többet szeretne (mint én is), az oldja meg az eladást és ne akarjon "szakmai segítséget" a felvásárlótól.
Ha pedig igénybe vesszük a felvásárlót, akkor fizessük meg a díját... ennyi. Gondolom a méhész és a felvásárló is csak akkor dolgozik tovább, ha pénzt keres vele.

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.06. 19:17 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 07:36
Hozzászólások: 721
Tartózkodási hely: Somogy
Tisztelt felvásárló!
Zalába, valóban egy két "méhész" nagyon nagy eredményt ért el ! Én azért a felvásárló helyébe bevizsgálnám a termést,mielőtt mézhamisítással vádolna meg a hatóság. Az országban a valódi méz termés 0-10-kg közt mozog ! A kereskedő pedig csak azzal tud kereskedni ami az övé,vagy amit megvásárolt! Ha a méhész nem adja a mézet, egy értelmű,hogy akkor nincs mivel kereskedni. Jó lehet egyes felvásárlók már cukorból is készítenek "mézet".Mivel a vásárlók bizalma megrendült, lehet hogy a méhész minden mézet el tud adni a saját telephelyén! Téves elmélet,hogy a méhész a pénzt a felvásárlótól kapja ! Az a pénz a termék ellenértéke amiért a méhész eladja!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.06. 16:46 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
felvásárló írta:
Üdvözlök minden Méhész fórumozót!

Tudom, hogy nem leszek itt egy népszerű ember, de engedjék meg , hogy néhány tényt közöljek, tévhitet eloszlassak és gondolatot megosszak a méz árának vonatkozásában.

-a méz ára NEM annyi , amennyiért a méhész odaadja, hanem amennyit a PIAC hajlandó kifizetni érte.
-az idei termés akácból valóban kisebb , mint a tavalyi, de nem kell katasztrófa-propagandát folytatni, hiszen vannak az országnak olyan területei, ahol 17-22kg-ot pergettek családonként. Ez TÉNY, több régi beszállító méhész jelezte, hogy lesz eladó akácméze.
-néhány nappal ezelőtt a szabolcsban 11 hordó tavalyi akácot vettem át 830Ft/kg áron.
-az előző évben(szezonban) az export jelentős visszaesése és a készletfinanszírozás szűkítése miatt sok felvásárló visszafogta a beszerzését, emiatt sok helyen még a tavalyi akác is a kamrában van, és nincs értelme egymást arra hergelni a méhészeknek, hogy ne adják el, mert SOKKAL drágább lesz. Drágább lesz , de nem lesz 1000Ft. Igaz, hogy a méz nem romlik meg, de a minősége romlik, így lehet, hogy most még akácmézként el tudják adni, de jövőre lehet, hogy csak akác jellegű vegyesként kerül átvételre.
-ha nem lesz elég méz a hazai piacon, be fog kerülni külföldről, olcsóbban. A minap sajnos lemaradtam az OMME oldalán hirdetett 260Tonna (260.000 kg!) szerb akácmézről, melyet egy magyar felvásárló szerződött le. A hirdetésben 800Ft/kg ár volt, gondolom, ebből még tudtak is alkudni. Ez a mennyiség már biztos megfog jelenni a magyar boltokban, és higgyék el, nem az lesz rajta, hogy származási ország:Szerbia.

Ezeknek az ismereteknek a fényében kell eldönteni a méhészeknek, hogy HA a felvásárló meg szeretné venni a mézét, milyen árat mond ki, nehogy pórul járjon.

Nem vagyunk ellenségek, egyikünk sem létezhet a másik nélkül!


Üdvözlöm a Fórumon!

Néhány észrevételem lenne.

Az idei akáctermés jóval kevesebb mint a tavalyi,a 3et. körüli hazai fogyasztáson kivül egy kicsi még exportra is jut.
Az hogy sok méhész 0-5-10kg-ot pörgetett (vissza lehet keresni itt) tény,sem mint katasztrófa-propaganda.

A most olcsó 800-830Ft-ért árult/vett méz esetén bennem bujkál a kis ördög,nem-e tiltott (vegyszer-gyógyszert) rejt,amiért most itt
a szezon kezdete előtt szabadulnak meg tőle.
A 260 tonna szerb méz a mennyiségével nem borítja fel a hazai piacot.

Lenne 1 szakmai kérdésem is.
A hordós exportra ill. a hazai üvegezett piacra dolgozó kereskedők/kiszerelők gyakorlatilag egyazon áron vásárolják fel a méhészektől mézeket.
Miközben más piacokon,és teljesen más pénzügyi körülmények,feltételek mellett dolgoznak.
Mi erről a véleménye?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.06. 15:53 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.12.28. 08:48
Hozzászólások: 878
Tartózkodási hely: Zala
Én is meg tudom erősíteni, itt Dél-Zalában ilyen átlagok lettek.
Amúgy a felvásárlók nem a fórum oldalairól tudják meg az idei termésátlagokat. Nekik sokkal pontosabb adataik vannak. Tudják Ők, hogy mennyi akácméz van az országban.
De abban is biztos vagyok, hogy a zalai és Vas megyei mézmennyiség kevés lesz a felvásárlói igények kielégítésére.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.06. 14:46 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.06.05. 11:56
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: BP.
kissamu írta:
-Gondolom, az a17-20 kg-os termés olyan ritka....


Konkrétan 8 Dél-Zalai termelővel beszéltem, akik ezeket a számokat mondták. Mi érdekük lenne hazudni?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.06. 14:43 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.06.05. 11:56
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: BP.
-A mézem annyi, amennyiért én hajlandó vagyok odaadni,mert az az enyém.
-Gondolom, az a 17-20 kg-os termés olyan ritka, mint az a termelő ....

Továbbra is azt mondom, hogy nem annyi az ára, csak annyit szeretne érte kapni. Aki VALÓBAN el akarja adni a mézét egy adott napon, de nem az aktuális áron, két dolgot tehet:

- kivár, hátha magasabb lesz az ár (vállalva a kockázatot).
- megeszi a mézét.

Harmadik lehetőség, hogy saját piacot keres, és kiüvegezve próbálja eladni. Ez néhány 100kg méznél lehetséges is, de 2-300 család vagy még több esetében nem egy egyszerű eset. Multihoz nem tud beszállítani, piacozni meg túl sok a mennyiség.

Az első 2 esetben nem valósul meg üzletkötés, a harmadiknál pedig a hazai piachoz képest elenyésző az eladott mennyiség.

Konklúzió: méze lesz a méhésznek, de pénze nem.

Értsék meg: A pénzt tőlünk , felvásárlóktól kapják.

A felvásárló a mézeladásnál nem barát (magánéletben lehet az), hanem üzleti partner. Vannak jó és rosz partnerek.

A farkasra reagálva: Tudom sok felvásárló olvassa ezt a fórumot, gondolom, szemükben pedig áruló lettem...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.06. 13:43 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.06. 11:54
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Sz-Sz-B Mérk
Farkas van a bárányok között!
Tisztelt felvásárló!
Sorolnám az én de csakis az én véleményemet a hsz.-el kapcsolatban.
-A mézem annyi, amennyiért én hajlandó vagyok odaadni,mert az az enyém.
-Gondolom, az a17-20 kg-os termés olyan ritka, mint az a termelő aki látva az idei erdményeket 830-ért odaadta a mézét.
-az a minőségromlás, amit a méz elszenved,nem fogja rontani a kelendőségét,hiszen lehet szerbiában akácméz, de romániai méhészek üres kaptárokkal vándoroltak el a határ mellől jobb reményü hársra amit tudunk milyen szeszélyes mézelő.Ezért érzem azt, hogy most aki csak tud várjon az értékesitéssel.
Elnézést kérek a száraz felsorolásért, de a válasz késztetett erre.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.06. 13:30 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.05.05. 22:57
Hozzászólások: 152
Tartózkodási hely: Zala
Tetszik vagy nem tetszik, ez egy reális hozzászólás. Sajnos a Felvásárlónak igaza van. Ha nincs idehaza elég eladó méz , akkor is lesz idehaza elég méz. Mint azt mindenki tudja, vagy legalábbis sejti. Mielőtt megkiabál valaki, én csak termelek. :re

_________________
Ha küzdesz,veszthetsz.
Ha nem küzdesz, vesztettél.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.06. 12:54 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.06.05. 11:56
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: BP.
Üdvözlök minden Méhész fórumozót!

Tudom, hogy nem leszek itt egy népszerű ember, de engedjék meg , hogy néhány tényt közöljek, tévhitet eloszlassak és gondolatot megosszak a méz árának vonatkozásában.

-a méz ára NEM annyi , amennyiért a méhész odaadja, hanem amennyit a PIAC hajlandó kifizetni érte.
-az idei termés akácból valóban kisebb , mint a tavalyi, de nem kell katasztrófa-propagandát folytatni, hiszen vannak az országnak olyan területei, ahol 17-22kg-ot pergettek családonként. Ez TÉNY, több régi beszállító méhész jelezte, hogy lesz eladó akácméze.
-néhány nappal ezelőtt a szabolcsban 11 hordó tavalyi akácot vettem át 830Ft/kg áron.
-az előző évben(szezonban) az export jelentős visszaesése és a készletfinanszírozás szűkítése miatt sok felvásárló visszafogta a beszerzését, emiatt sok helyen még a tavalyi akác is a kamrában van, és nincs értelme egymást arra hergelni a méhészeknek, hogy ne adják el, mert SOKKAL drágább lesz. Drágább lesz , de nem lesz 1000Ft. Igaz, hogy a méz nem romlik meg, de a minősége romlik, így lehet, hogy most még akácmézként el tudják adni, de jövőre lehet, hogy csak akác jellegű vegyesként kerül átvételre.
-ha nem lesz elég méz a hazai piacon, be fog kerülni külföldről, olcsóbban. A minap sajnos lemaradtam az OMME oldalán hirdetett 260Tonna (260.000 kg!) szerb akácmézről, melyet egy magyar felvásárló szerződött le. A hirdetésben 800Ft/kg ár volt, gondolom, ebből még tudtak is alkudni. Ez a mennyiség már biztos megfog jelenni a magyar boltokban, és higgyék el, nem az lesz rajta, hogy származási ország:Szerbia.

Ezeknek az ismereteknek a fényében kell eldönteni a méhészeknek, hogy HA a felvásárló meg szeretné venni a mézét, milyen árat mond ki, nehogy pórul járjon.

Nem vagyunk ellenségek, egyikünk sem létezhet a másik nélkül!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.04. 20:26 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Pontosan erről van szó. Nem mindegy, hogy 40 család gyűjt családonként évi 80-100kg vagy 200 családot gondozva éred el ugyan ezt a mennyiséget... ill. számold fel kilónkét a 400ft pluszt és máris többet ér a kevesebb.

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.04. 18:50 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.12.20. 12:47
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Tolna megye
torzo52 írta:
Én azt hittem, hogy ez evidens! :o Én sem a több tonnát termelőkre céloztam. Nekem 20 családom van jelenleg és még ennyit szeretnék és nem többet. Az álltaluk termelt mézet pedig úgy gondolom, hogy jó marketingel kostolókkal becserkészve a vásárlókat vevők lesznek az igazi mézre.


Nem elérhetetlen, hogy 20 családdal valaki családonként közel 100 kilót elérjen összességében. Akkor ki tudod üvegezni az összeset és el is tudod adni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.04. 18:24 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.03.20. 19:45
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Hajdu-Bihar
Tisztelt Méhésztársak!
Aki anyagilag megteheti áron alul ne is adja oda a kereskedőknek a mézét! Most kivételesen megszenvedtek a méhészek akár a méhállomány megtartásért is ebben az esős hideg időben ami az akác virágzás ideje alatt érte őket :( :( . Méz nem lett az már biztos, akinek lett az szerencsés helyen és időben volt az akácon.Kívánok mielőbbi jóidőt !


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.04. 18:14 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.16. 20:14
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Jász- Nagykun- Szolnok
torzo52 írta:
méhe írta:
Remélem a kereskedők ismét kartereznek és nem is kapnak mézet,
Sajnos mindig 20 ft az árkülönbség .Talán a méhészeknek is példa lehetne a felvásárlói összetartás.Nem is váraható nagy emelkedés , ha nem adjuk a mézet akkor majd leviszik az árat ,és mi megfogunk ijedni.Lehet otthonrol értékesiteni söt kell is de nem lehet több tonna mézet eladni minden településen .Igy mindig is kiszolgáltatott lesz az ágazat.Nem is akarják hogy kint legyünk a "vízből".A méhész szorgalmas és nem ér rá az érdekeivel is foglalkozni.
torzo52 írta:
Nos én is abban látom a jővőt,hogy amit csak lehet otthonról adok el. ;)
Sőt! Még házhoz is szállítom a városon belül.(robogóval) A keritésre kitettem egy táblát " Termelői méz " Alatta az árak. A Desedára a kerítésem mellett vezet el az az út, ami a kerékpárútra visz. Sokan járnak arra és aki igazi mézet akar venni a tapasztalat azt mutatja,hogy igen is a termelőtől veszik meg az emberek. Az idén nem sokáig fog kitartani mert az ismert okok miatt kevés is lett. A felvásárlási árhoz képest most 400 ft-tal kapok többet. Nekem ez így megfelel ismerve az emberek lehetőségeit és ha mindig azonos a minőség, biztosan visszatérnek a kuncsaftok. :)


Idézet:
de nem lehet több tonna mézet eladni minden településen


Én azt hittem, hogy ez evidens! :o Én sem a több tonnát termelőkre céloztam. Nekem 20 családom van jelenleg és még ennyit szeretnék és nem többet. Az álltaluk termelt mézet pedig úgy gondolom, hogy jó marketingel kostolókkal becserkészve a vásárlókat vevők lesznek az igazi mézre.

Mihez képest 20 Ft a különbség ? Ha szabadna tudni?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.04. 16:56 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2009.02.15. 07:26
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Kaposvár
méhe írta:
Remélem a kereskedők ismét kartereznek és nem is kapnak mézet,
Sajnos mindig 20 ft az árkülönbség .Talán a méhészeknek is példa lehetne a felvásárlói összetartás.Nem is váraható nagy emelkedés , ha nem adjuk a mézet akkor majd leviszik az árat ,és mi megfogunk ijedni.Lehet otthonrol értékesiteni söt kell is de nem lehet több tonna mézet eladni minden településen .Igy mindig is kiszolgáltatott lesz az ágazat.Nem is akarják hogy kint legyünk a "vízből".A méhész szorgalmas és nem ér rá az érdekeivel is foglalkozni.
torzo52 írta:
Nos én is abban látom a jővőt,hogy amit csak lehet otthonról adok el. ;)
Sőt! Még házhoz is szállítom a városon belül.(robogóval) A keritésre kitettem egy táblát " Termelői méz " Alatta az árak. A Desedára a kerítésem mellett vezet el az az út, ami a kerékpárútra visz. Sokan járnak arra és aki igazi mézet akar venni a tapasztalat azt mutatja,hogy igen is a termelőtől veszik meg az emberek. Az idén nem sokáig fog kitartani mert az ismert okok miatt kevés is lett. A felvásárlási árhoz képest most 400 ft-tal kapok többet. Nekem ez így megfelel ismerve az emberek lehetőségeit és ha mindig azonos a minőség, biztosan visszatérnek a kuncsaftok. :)


Idézet:
de nem lehet több tonna mézet eladni minden településen


Én azt hittem, hogy ez evidens! :o Én sem a több tonnát termelőkre céloztam. Nekem 20 családom van jelenleg és még ennyit szeretnék és nem többet. Az álltaluk termelt mézet pedig úgy gondolom, hogy jó marketingel kostolókkal becserkészve a vásárlókat vevők lesznek az igazi mézre.

_________________
A természet nem szegi meg törvényét, csak az ember!
Nem a világ rossz, hanem az ember teszi azzá!
__________________________
torzo52 (Győző)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.04. 15:08 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.03.17. 21:00
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Zala
Remélem a kereskedők ismét kartereznek és nem is kapnak mézet,
Sajnos mindig 20 ft az árkülönbség .Talán a méhészeknek is példa lehetne a felvásárlói összetartás.Nem is váraható nagy emelkedés , ha nem adjuk a mézet akkor majd leviszik az árat ,és mi megfogunk ijedni.Lehet otthonrol értékesiteni söt kell is de nem lehet több tonna mézet eladni minden településen .Igy mindig is kiszolgáltatott lesz az ágazat.Nem is akarják hogy kint legyünk a "vízből".A méhész szorgalmas és nem ér rá az érdekeivel is foglalkozni.
torzo52 írta:
Nos én is abban látom a jővőt,hogy amit csak lehet otthonról adok el. ;)
Sőt! Még házhoz is szállítom a városon belül.(robogóval) A keritésre kitettem egy táblát " Termelői méz " Alatta az árak. A Desedára a kerítésem mellett vezet el az az út, ami a kerékpárútra visz. Sokan járnak arra és aki igazi mézet akar venni a tapasztalat azt mutatja,hogy igen is a termelőtől veszik meg az emberek. Az idén nem sokáig fog kitartani mert az ismert okok miatt kevés is lett. A felvásárlási árhoz képest most 400 ft-tal kapok többet. Nekem ez így megfelel ismerve az emberek lehetőségeit és ha mindig azonos a minőség, biztosan visszatérnek a kuncsaftok. :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.04. 12:53 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2009.02.15. 07:26
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Kaposvár
Nos én is abban látom a jővőt,hogy amit csak lehet otthonról adok el. ;)
Sőt! Még házhoz is szállítom a városon belül.(robogóval) A keritésre kitettem egy táblát " Termelői méz " Alatta az árak. A Desedára a kerítésem mellett vezet el az az út, ami a kerékpárútra visz. Sokan járnak arra és aki igazi mézet akar venni a tapasztalat azt mutatja,hogy igen is a termelőtől veszik meg az emberek. Az idén nem sokáig fog kitartani mert az ismert okok miatt kevés is lett. A felvásárlási árhoz képest most 400 ft-tal kapok többet. Nekem ez így megfelel ismerve az emberek lehetőségeit és ha mindig azonos a minőség, biztosan visszatérnek a kuncsaftok. :)

_________________
A természet nem szegi meg törvényét, csak az ember!
Nem a világ rossz, hanem az ember teszi azzá!
__________________________
torzo52 (Győző)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.04. 09:25 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Egy kicsit fáradt vagyok, mert egész éjszaka zsákoltunk- de alapvetően igazad van. Én is tapasztalom a " tessék hozni egy üveget és adok 800-ért egy kg mézet" mentalitást. Az is igaz, hogy más mennyiségek jelennek meg a mi piacunkon, mint mondjuk N.országban. Éppen ezért gondolom, hogy más módszereket kell alkalmaznunk, hogy megfelelő vevőkörre tegyünk szert, akik méltányolják a mézünk mellett a munkánkat, megbecsülik a szakértelmet és tisztaságot. Ha ezt nem tartanám lehetségesnek- persze lehet, hogy naív vagyok ebben is- akkor nem foglalkoznék családfejlesztéssel. A méhész kiszolgáltatottsága a mai konstellációban (a felvásárlás irányában) megbélyegzi a mozgásteret. bármikor előfordulhat, mint az már néhányszor megtörtént, hogy a felvásárlási ár akár 50% is csökken. Hogyan lehet így tervezni? Fejleszteni? Beruházni? Pedig mindezek nélkül nincs komoly vállalkozás, ezért nem látok más reális utat, bármennyire naív is, mint a saját marketing, piackutatás, megszólítás és értékesítés. Csak ez tudja megalapozni a tervezhetőséget bármely ágazaton belül. Ez a többi mezőgazdasági termékkel is így van. Ha felvásárlónak termelsz búzát vagy bármi mást, akkor annyit kapsz, amennyi éppen "jut", ha saját piacod van, akkor annyit amennyiért neked megéri.

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.03. 20:52 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
plebanos írta:
Így van. Ez a jövő, mint Nyugat -Európában mindenütt. A helyben termelt méz drágább, mint a bolti és mégis működik a rendszer.


Ez itt soha nem volt, és soha nem lesz!!

Arra felé kevesebbet termelnek, mint amit megesznek.
Nálunk épp fordítva!
Ezért mindeig van aki alád igér!
"Mer neki annyiér is megéri..."

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.03. 20:12 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.05.27. 18:05
Hozzászólások: 45
Tartózkodási hely: Pest megye
Sziasztok!

Ma voltam a Corába és megnézegettem a mézeket... hááát nagyon szegényes volt a felhozatal: Klenácz kilós akác nem volt, még cimke sem. Félkilós 1260 Virág 900g 1800akármennyi! Volt egy érdekesség is valami olyan neve volt, hogy "Valódi magyar akácméz" volt egy zárszalagja amin az volt, hogy "antibiotikum mentes" :geek: no mindegy szal ez volt csak 900g-os akácmézként és 2990-ért!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.03. 06:54 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Így van. Ez a jövő, mint Nyugat -Európában mindenütt. A helyben termelt méz drágább, mint a bolti és mégis működik a rendszer.

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.02. 18:46 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 07:36
Hozzászólások: 721
Tartózkodási hely: Somogy
plebanos írta:
A mézet nem hasonlítanám az üzemanyaghoz. Tankolni kell, mézet venni meg lehet kb ez a különbség. Aki "vásározik mostanában" maga is tapasztalja, hogy a vásrló is kevesebb és az egy vásárlóra eső mézmennyiség is- ez csak abból adódik, hogy a legtöbben jobban megondolják mennyit vesznek ki a pénztárcából. A lélektani határ ezeknél a termékeknél nem azt jelenti, hogy senki sem vesz egy bizonyos határ felett, hanem hogy sokan nem vesznek. nem beszélve arról, hogy jelen pillanatban 3,8 dollárért raktárra viszik a hordós mézet Európa bármely pontján. Igaz ez nem lesz akác, meg (nem lesz) méz, de valami hasonló... maradjunk reálisak a felvásárlással kapcsolatban.
Cerenának igaza van abban, amit már többször leszögeztünk, törekedni kell a saját kiszerelésre és értékesítési csatornák megtalálására, így elérhető az 1000HUF feletti ár.
Bükk nagyon jó gondolatot osztott meg velünk a megkülönböztetett felvásárlási árral kapcsolatban. Ezt lehetne tovább vinni a fajtamézekkel való összekapcsolással. Egy jó marketing közelíthetné a virágméz árát a belföldi piacon az akácéhoz.

Elfelejtetted hozzátenni,hogy a vásárlók bizalma megrendült a kereskedő által árult/méz/titulussal ellátott termék iránt. Szerencsére egyre több a méhész telephelyre visszatérő vásárló még nagyobb távolságról is.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.02. 11:53 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
A mézet nem hasonlítanám az üzemanyaghoz. Tankolni kell, mézet venni meg lehet kb ez a különbség. Aki "vásározik mostanában" maga is tapasztalja, hogy a vásrló is kevesebb és az egy vásárlóra eső mézmennyiség is- ez csak abból adódik, hogy a legtöbben jobban megondolják mennyit vesznek ki a pénztárcából. A lélektani határ ezeknél a termékeknél nem azt jelenti, hogy senki sem vesz egy bizonyos határ felett, hanem hogy sokan nem vesznek. nem beszélve arról, hogy jelen pillanatban 3,8 dollárért raktárra viszik a hordós mézet Európa bármely pontján. Igaz ez nem lesz akác, meg (nem lesz) méz, de valami hasonló... maradjunk reálisak a felvásárlással kapcsolatban.
Cerenának igaza van abban, amit már többször leszögeztünk, törekedni kell a saját kiszerelésre és értékesítési csatornák megtalálására, így elérhető az 1000HUF feletti ár.
Bükk nagyon jó gondolatot osztott meg velünk a megkülönböztetett felvásárlási árral kapcsolatban. Ezt lehetne tovább vinni a fajtamézekkel való összekapcsolással. Egy jó marketing közelíthetné a virágméz árát a belföldi piacon az akácéhoz.

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.02. 08:36 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
Tomi írta:
A hírek szerint egész Európában gyenge a termés. Az itthoni méz is max az itthoni piac kiszolgálására lesz elég. Export szinte minimális lesz az idén.

Ebben azért mindíg benne van az a veszély is, hogy egy bizonyos felvásárlási ár elérése után (lélektani határ!?) a további felvásárlási ár emelés helyett más beszerzési forrást keresnek a kereskedők. Itt persze a nagy európai cégekre gondolok.

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.01. 20:10 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.08. 21:09
Hozzászólások: 781
Tartózkodási hely: (Fejér megye)
kanap írta:
Bárcsak az egész ország ott tankolna, hátha a fejükhöz kapnának, hogy nem ez a nép az, aki a legdrágább benzint és gázolajat képes megfizetni az Únióban...


Azt nem tudom, hogy ezekért mi fizetjük-e a legtöbbet, de az áramért tuti.
Friss uniós felmérés szerint nálunk a legdrágább a tagországok közül. :?

_________________
Üdvözlettel:
Robz

1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.01. 19:42 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.13. 10:36
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Tiszakeszi B-A-Z
zsolti írta:
kopaszkutya írta:


És a fél ország külföldön tankol, a többi meg csak akkor ha nagyon muszály...


Szerintem kínáld fel a mézedet 500 forintért! ;)

Egyébként meg nem az egész ország tankol külföldön, max. 5%.

Bárcsak az egész ország ott tankolna, hátha a fejükhöz kapnának, hogy nem ez a nép az, aki a legdrágább benzint és gázolajat képes megfizetni az Únióban...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.01. 18:31 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
A hírek szerint egész Európában gyenge a termés. Az itthoni méz is max az itthoni piac kiszolgálására lesz elég. Export szinte minimális lesz az idén.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.01. 17:37 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
bükk írta:
Sok függ attól is hogy a szomszéd országokban mennyi termett és lehet min. novemberig tartani kéne az árut.
Itt sok a kérdőjel, a záróárhoz képest nagy árdurranás így nem valószínű.



Kb 10 perce beszéltem az osztrák kollégákkal. 10-15 kg lett/lesz az osztrák átlag. Nagyban (hordósan) az idén nem is nagyon tervezik az eladást.

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5243 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92 ... 105  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.