Pontos idő: 2024.03.28. 18:42

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5243 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 105  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.06.07. 14:29 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Egyenlőre a repce is igényel megporzást és igen pont a mezőgazdaságra gondoltam csak hosszú lenne leírni már az ötletet is.
Ami pedig a méhcsaládszám növekedést illeti szintén szabályozás alá esne egy törvénymódosítással, de ez sem 2-3 mondat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.06.07. 12:01 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Bogaras írta:
Ide nem export támogatás , hanem megporzási díj kellene. A nagyobb növénytermesztő egységek amellett , hogy kapnak (bár tudniuk kellene) egy permetezési tájékoztatót, fizetnének a kultúrnövényeik után megporzási díjat mondjuk az MVH felé. Ezt az MVH szépen az őszi vizsgálatok családszámai után vissza oszthatnák.


Nem jó ötlet szerintem,csak egy újabb lökést adna a méhcsaládszám növekedésnek.
Az egyen elszámolás MVH-n keresztül szintén,miért fizetnének a gyenge vagy elpusztult méhcsaládok után.
USA-ban ahol ez szervezetten megy a megporzási díjat a méhcsalád népessége(léputca) határozza meg.Jól tudják hogy méhcsalád és méhcsalád között óriási különbségek lehetnek népességben,így megporzásban.
Fontos még hogy a megporzási díjat főként zöldség/gyümölcs kultúrákra fizetnek,mézelő kultúrákra kevesebbet.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.06.07. 08:02 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Bogaras!

Milyen kultúra megporzására szeretnél "megporzási díjat" kapni? Gondolom az akác, selyemkóró, aranyvessző, ámorfa, bálványfa és ezüstfa esetében furcsa lenne ilyet óhajtani, ezeken kívül kérhetnél a repce megporzására, az viszont sajnos mostanság nemigen igényli a megporzást, valamint a megporzást megháláló napraforgóra, de a jelen méhállomány-nagyság mellett nem igen várható, hogy megporzási krízis esete állna elő a napraforgó esetében sem.

Más olyan tömeges méhlegelő meg nincs, amely egymillió feletti méhcsaládot igényelne a megporzáshoz. A gyümölcsösök lennének a leginkább méhekre "rászoruló" kultúrák, de a jelen helyzetben vagy a méhész retteg a gyümölcsöstől, vagy a gyümölcstermesztő a méhészettől, méhésztől. Kiterjedt mandulaültetvényeink sincsenek, bár ez talán majd idővel változhat a globális felmelegedéssel, ráadásként az sem valószínű, hogy a közeljövőben tömegesen citrus-kertekkel ültetnék be a Pannon táj szelíd lankáit.

A menekülő-út lehetne esetleg a külföldi bérmegporzásra történő vándorlás. Észak-Amerika és Kanada kissé messze esnek a magyar méhészeknek, bár egy nagyformátumú, egykor "amerikás" méhész akár még oda is szervezhetne "légi-hidat" a megporzási krízis szorításának enyhítésére, s hallottam olyat is, hogy Európa mára legnagyobb méhészete Finnországba vándorolt egykor megporozni... Annak sikeréről és gazdaságosságáról, logisztikájáról kérdezd őt, bizonyára szívesen megosztja a tapasztalatait velünk.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.06.07. 05:47 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Ide nem export támogatás , hanem megporzási díj kellene. A nagyobb növénytermesztő egységek amellett , hogy kapnak (bár tudniuk kellene) egy permetezési tájékoztatót, fizetnének a kultúrnövényeik után megporzási díjat mondjuk az MVH felé. Ezt az MVH szépen az őszi vizsgálatok családszámai után vissza oszthatnák.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.06.06. 12:50 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.01.20. 01:42
Hozzászólások: 148
Tartózkodási hely: Hungary
Hát ezek a felvásárolói méz árak; -szerintem még mindig alacsonyak!!

A föld tulajdonosok rengeteg támogatást kapnak, kapnak az állat tartók is!

Emlékezetem szerint az őskorban, működött az un. export támogatás amelyet a kereskedők kaptak és vagy visszaosztottak belőle a termelőknek.

Kérdésem lenne; tudtok olyan felváráslóról, aki a vásárlási számlán feltünteti, hogy
Őn ennyi kg mézet adott el vagy ennyi viaszt esetleg egyéb méhészeti terméket és ehhez a lista alapján, ennyi export támogatás jár....

Tud valaki ilyen példát felhozni??? Esetleg iratot??


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.06.06. 07:20 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Sőt: a zárjegy nélkülieket is ellenőrizték már felénk.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.06.06. 05:09 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.06. 11:54
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Sz-Sz-B Mérk
Marcus írta:
Keriac:
Igazság szerint nem tudom elképzelni milyen esetben derülhet ki egy termelőről, hogy hamisítja valamilyen módon a mézét. Elvben a zárjegy egy szúrópróbaszerű ellenőrzést is magával hordoz, de még nem hallottam, hogy bárki átesett volna ilyenen.


Az OMME zárjegyet használókat ellenőrizhetik. Most lesz második alkalom, hogy mintát fognak vinni a mézünkből. A szaktanácsadó közremüködésével gyűjtik be, és vizsgáltatják be laborban. Erről hivatalos jegyzőkönyv is készül.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.06.05. 19:12 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.08.12. 14:25
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Pest megye
Keriac:
Igazság szerint nem tudom elképzelni milyen esetben derülhet ki egy termelőről, hogy hamisítja valamilyen módon a mézét. Elvben a zárjegy egy szúrópróbaszerű ellenőrzést is magával hordoz, de még nem hallottam, hogy bárki átesett volna ilyenen. Az egyszeri vevő meg nem rohangál be laborokba bevizsgáltatni a mézet. Termelőként szerintem védettebb az ember, mint nagykeresként (legalábbis ebben a szektorban itt a környéken 3 éve egymást "ölték" a nagykeresek)

Ez is megérne egy misét amúgy, hogy miért van fizetőképes kereslet másfél-, kétszeres áron a bolti mézre, holott a józan ész azt diktálná, hogy alacsonyabb áron vegye meg egyszeri emberként ugyanazt a minőséget (vagy jobbat). Ilyen rossz lenne az elérhetőségünk, marketing, ennyire nem tudunk stabilan mindig rendelkezésre állni mézzel...

Cerana:
Köszönöm a tippet, ez eléggé meggyőző, kékséged miatt pedig el is hiszem : )

Hogy ne legyünk OFF, essen szó a mézárról is. 2400 Ft akác méz kilójáért háztól (OMME-s üvegben zárjeggyel) végülis akkor megfelelő, avagy kevés szerintetek vidéki kis településen?

_________________
Lehetőség szerint hozzászólásainkkal ne elvegyünk, adjunk a fórumhoz!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.06.05. 18:52 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.05.23. 21:08
Hozzászólások: 11
Szevasztok!
Akkor megegyezhetnénk végre valamiben! Aki tőlünk méhészektől veszi meg a mézet az jót kap jó áron. Ha azt mondanám hogy 4800 ft mert annyi a Sparban akkor az frankó lenne? Ha ezt valaki nem éri fel ésszel az vegye meg a multiknál!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.06.05. 16:25 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.24. 10:46
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Fejér megye
A bolti ár 3600Ft/kg körül van, akkor mi a magas ár. Tavaly, amikor a semmivel egyenértékű volt
az akáctermés és akár 2000Ft/kg-os árat is el lehetett hordós eladással, sokan megtartottuk az akácot
és otthonról önköltség alatti áron adtuk el, hogy megőrizzük a piacunk. Konkrétan 2000Ft-ért az akácot.

Idén ezen az áron lehet hasznunk is lesz, de ezt sokallni? Kérdezd meg a vevőt, hogy mi lesz azzal a nagy céggel, aki hamisítja
az áruját. Többségében semmi, jó példa a "kínai mézek" folyamatos bekeverése az európai piacon. És mi lenne
veled, ha kiderülne rólad, hogy hamisítod a mézet? Nem egészen egyforma a kockázatunk, mert a termékünkre
a garancia mi magunk vagyunk, ami nem kis felelősség.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.06.05. 11:57 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Mondd azt, hogy a külföldi vevők miatt magas az ár. Ott nem lehet kielégíteni a keresletet, ami nyomja fel az árakat. Alacsonyabb áron már megérné nagyban eladni az egészet közvetlenül pergetés után, nem pedig tartogatni hónapokig.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.06.05. 10:30 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.08.12. 14:25
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Pest megye
Sziasztok!

Remélem nem OFF a téma, félig költői a kérdés.

Elnézve az idei és a tavalyi mézárakat felmerült bennem pár kérdés. Sokak szerint az utolsó 5 év volt a legrosszabb (bár még elégedett méhészt sosem láttam ;) ) azonban ettől függetlenül véleményetek szerint mi lehet az oka annak, hogy az akácméz ára "jelentősen" megnőtt. Üzemanyag, cukor, gyógyszerek, esetleges munkaerő, kaptárárak, eszközök árai olyan drasztikusan nem emelkedtek.

Felénk 1800-2000 Ft-ról az utolsó kettő évben 2400-2600 Ft-ra nőtt meg, pedig nem az utolsó kettő év volt alacsonyabb termésű, hanem az utóbbi 5-6 év volt mesebeli, hol volt akác, hol nem.

Jó lenne egy központi guru, aki megmondaná mennyi az adott fajta ill. vegyes mézek ára országosan.

Ez a kérdés azért fogalmazódott meg bennem, mert a házhozjövő vásárlók torkán nehezen tudom lenyomni, hogy miért kell nekik x*100 Ft többletet kiadniuk ugyanazért a termékért, mint máskor, amikor országos és egyéni mennyiség is hasonlóan alakult. Az nem magyarázat, hogy a szomszéd méhész is annyiért adja :)

Üdv:
Marcus

PS.: az árak kiskereskedelmi árak és csak akácra vonatkoztak.

_________________
Lehetőség szerint hozzászólásainkkal ne elvegyünk, adjunk a fórumhoz!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.06.04. 21:24 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2014.12.21. 21:09
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Hernádvécse
Hello

Nálunk az erdőből viszik el az akácmézet 1500 Ft/kg-os áron....azonnal


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.06.04. 15:32 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.11.12. 18:40
Hozzászólások: 110
Tartózkodási hely: Szatymaz
Helló,

5€ az több mint 1500ft a mostani árfolyammal számolva:)

_________________
Tamaskó József (1897-1968)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.06.04. 14:53 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2013.01.05. 19:50
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Somogy megye
Ma beszéltem ismerős szlovén méhésszel.
Náluk 5 euro/ kg az akác felvásárlási ára jelenleg.
az 1300 ft itthon remélem csak bepróbálkozás....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.06.02. 06:30 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
tothg69 írta:
Valóban érdemes várni, lehetnek akár rekord mérlegelések, de viszont azt látni kell, hogy az északi akácosok nagy mértékben elfagytak, összességében nem lehet kimagasló akác méz termés. Tavaly is 1300ft.-al indult, és lásd, hol ált meg (1850) Mégis csak egy HUNGARIKUMRÓL beszélünk.


Várni érdemes:
mert országosan az akác méz termés nagyon gyenge lett mennyiségben
mert már mindenhol 1500
mert tavaly 2050-nél állt meg

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.06.01. 19:07 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.05.26. 06:59
Hozzászólások: 9
Igen, lehetnek rekord mérlegelések, a tiszántúlon 3-4 megyében. Ha országos átlagot nézünk, akkor átlagon aluli a hozam. Szerintem várni kell még az eladással.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.06.01. 19:03 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.09. 19:13
Hozzászólások: 224
Tartózkodási hely: Hajdú
Valóban érdemes várni, lehetnek akár rekord mérlegelések, de viszont azt látni kell, hogy az északi akácosok nagy mértékben elfagytak, összességében nem lehet kimagasló akác méz termés. Tavaly is 1300ft.-al indult, és lásd, hol ált meg (1850) Mégis csak egy HUNGARIKUMRÓL beszélünk.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.06.01. 18:58 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.05.26. 06:59
Hozzászólások: 9
Sziasztok!

Megkérdeztem pár felvásárlót, 1500 az akác indulóára. Ne adjátok oda 1300-ért. Várjatok még...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.06.01. 18:50 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2013.03.18. 20:42
Hozzászólások: 11
Megjelent az első nagybani felvásárló árajánlata 4.7 - 5.2 EU ig a kifizetés függvényében . Talán ez segít valamit , hogy ne rohanjatok eladni ....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.06.01. 12:10 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.06.15. 16:45
Hozzászólások: 191
1600-nál kezdek gondolkodni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.06.01. 08:38 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.07.31. 19:10
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: fejér
Szerintem akinek közepesen sikerült az akác az már örülhet. Persze vannak szerencsés, kimagaslóan eredményes kollégák is, de ez nem jellemző. Ja....sok-sok munka. Munkahely mellett és a mostani szélsőséges időjárási viszonyok ismeretében meg.....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.06.01. 08:15 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.07.31. 19:10
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: fejér
Pannon Honig-nál a központban akácra 1500 Ft/kg-ot és repcére 850 Ft/kg-ot mondtak.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.06.01. 07:42 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.06.24. 15:39
Hozzászólások: 200
Aranynektárnál az akác 1300. Ahogy olvasgattam az akác topic-ban a hozzászólók termésátlagait ez az év sem nevezhető jónak, inkább közepesnek.
Én személy szerint 1500 ft/kg os árat neveznék elfogadhatónak, szóval várok.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.05.31. 10:51 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.05.16. 14:05
Hozzászólások: 62
Tartózkodási hely: Fejér megye
Friss infó:


Méz-világ Kft.

Akác 1300-
Repce 820-


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.05.29. 05:49 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Tsanyi! A félreértések elkerülése végett. Azt fejtegettem, hogy a méz árát piaci hatások ellenében magasan tartani nem lehet csak az árszint stabilizálásával . Ha közben szabad a verseny, és folyamatosan halmozódik az eladni kívánt áru, de a kereslet nem, akkor ott eladatlan készletek lesznek egy idő után. Azt hiszem ez mindenkinek belátható. Erre írta Tükör, hogy a céh ezt a kérdést megoldotta. Az csak egy gondolati átkapcsolás volt részemről, hogy a céhben voltak olyan értékes elemek, amelyeket itt mi is már annyiszor feszegettünk. Miként lehet korlátozni az újonnan méhészkedők táborát. Elméleti lehetőség a kötelező kamarai tagság. Annak a szervezeti formának vannak olyan jogosítványai, amelyek ezt lehetővé teszik. Szemben a kötelező végzettség előírásával, méhlegelő felosztás önkormányzati úton stb. A magam részéről kamara ellenes vagyok. Amiből lehetett, azonnal ki is léptem. Azt vezettem le, hogy a "senki ne adja adja a mézét olcsón" lózung elvezet a kötelező kamarai tagsághoz. Mint írtam, én egy teljesen más irányzatot látok helyesnek: http://hu.wikipedia.org/wiki/Laissez-faire . Egyvalamit azonban nem szabad elfelejteni: Ez a fajta politika méhészetek esetében méhegészségügyi probléma esetén totális összeomláshoz vezethet. Lehet, hogy furcsa lesz amit mondok: Lehet, hogy ez az összeomlás lesz a megoldás. A méhészeti lufi (buborék) kipukkadása. A természet ugyanis helyre teszi mindig a dolgot, amit az ember elrontott.
Győző, ebben talán egyetérthetünk, nem ?
Bükk! Teljesen igazad van a levezetésben, hogy az árakat az induló ár, meg a csordaszellem nagymértékben befolyásolja. de az a lufi is kipukkad, ha aránytalanság van a kereslet és kínálat között. A gazdaság pont ilyen lufik tömkelegének kipukkadásával terelődik a helyes útra. Ezt nevezem én kollektív bölcsességnek. Lehet ezt szabályozva, felülről is irányítani, de akkor is az lesz az életképes megoldás, amelyik ugyanazt az utat fogja bejárni, mint az előző, a Lassaiz-faire. Konvergencia van: az egyik az egyik oldalról közelít a megoldás felé, a másik a másik oldalról. Középen találkoznak.
Forex: a 95% rögtön világos volt számomra is. Ezért csak demon futtatom a programjaimat. A legjobb az volt, amikor annyi nyereséget tudtam tartósan összehozni, ami nem volt elég a kereskedés költségeinek fedezésére. Én pl. a C# programozói nyelvet a cAlgo-n oktatnám. Egyszerűen, gyorsan lehet ott működőképes programot írni. De csak játéknak !

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.05.29. 04:41 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.10.22. 11:41
Hozzászólások: 125
Az OMME nem kötelező... én pl. 'már' nem vagyok tag.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.05.29. 04:13 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2009.02.15. 07:26
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Kaposvár
Nekem egyenesen a kötelezővel van problémám! :evil: Ki kötelezhet kit és milyen alapon? Az, aki kötelez mennyivel több, mint ÉN? Árulja el már nekem valaki. Annyival, hogy a fejére tesz egy sapkát és azt mondja ÉN' vagyok a rendőr, a NAV, a bíró, stb? Ez mind arra jó, hogy eltart egy csomó felesleges élősködőt. Nem sorolnám fel. Ez mind személytelen hatalom! Ráadásul, akik a törvényeket hozzák, azokra nem is vonatkozik. És ez mind annak fényében teszik, hogy mindenhol a tízparancsolat az alapja a törvényeknek, ami állítólag isteni törvény, és akinél nincs személyválogatás. Nem ÉN' mondom, hanem a Biblia írja. Ez azért elég paradoxon nem? NEM! NINCS ilyen isteni törvény. Ezek mind emberi rendelések. És pontosan ezek a törvények, szabályok azok, amik generálják a törvényszegést! Azért elgondolkozott már ezen valaki? Vagy csak elfogadja, amit mások ráerőltetnek. Mondjon valaki egyetlen egy olyan törvényt, ami be tudta tölteni azt, amire hivatott. NINCS ilyen! Csak arra jók, hogy mindenkit rabszolgaként használjon az aktuális "hatalom". Bennem REND van! És ahol rend van oda nem kell rendőr mert ÉN' magam vagyok az is. Nem teszek senkivel olyat, amit magamnak sem kívánnák. És, ha mégis megbotlok, akkor biztosan meglesz a következménye, mert az egyensúly, ami a világegyetem egyetlen "törvénye" inkább alapjának mondanám, ami azt RENDben működteti, és az mindig visszaáll és előbb vagy utóbb magam is elszenvedem azt, amit másnak okoztam. Amit vetsz, azt aratsz. Ilyen egyszerű! És ha benned rend van, még ezek az emberi rendelések sem korlátoznak, hiszen eleve nem teszel olyat, amit az emberi rendelések szankciónálnak. Megértés, megértés és megértés.........

_________________
A természet nem szegi meg törvényét, csak az ember!
Nem a világ rossz, hanem az ember teszi azzá!
__________________________
torzo52 (Győző)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.05.29. 00:01 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
cerana írta:
Nem is gondoltam rá, de teljesen igazad van. A céh esetében pont erről van szó. Elgondolkodtam rajta, hogy vajon abban a világban, ahol a vállalkozás egy szabadságjog, ott lehetne-e méhészeti céhet működtetni? Mert hát a mestermunka, miegymás olyan értékek, amelyek a közre veszélyt jelentőket távol tudnák tartani a szakmától. Sokkal inkább, mint végzettséget igazoló dokumentum. Az ugyanis nem ad semmilyen információt a ténykedés mibenlétéről. Megfelelő végzettséggel rendelkező ember is lehet trehány. Egy céh esetében meg lehetne vonni tőle a tevékenység gyakorlásának jogát. A kötelező kamarai tagság talán alkalmas lehetne rá, de annak szigorúan méhészeti kamarának kellene lennie.

Tudod ez amit nem tudok elfogadni.
Egy monopólium hatósági jogokkal. :evil: :evil:
Talán nem véletlen, hogy a céh rendszer a középkorral kimúlt.
"Örömmel" látom, hogy szeretnél még egy kötelező kamarai tagságot! A MAK és OMME tagság mellé még egy új szervezetet.........?
Ha csak a felesleges pénzed szeretnéd átutalni, akkor a számlámra bármikor megteheted. Vagy csak a gyerekes szabály játékokat akarjuk játszani, akkor ideje lenne felnőni.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.05.28. 19:52 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
cerana!

Sok mindent ugyanígy látok,néhány megjegyzést azért tennék:
Minden kereskedésnél fontos és nagyon figyelik is a szezon végi záró ill.nyitó árakat.
2 000Ft fölött zárt az akác ebből kell most kiindulni,viszonyítani.

A kereskedés lényeges lélektani része a csordaeffektus(Kostolany részletesen leírta),amikor XY méhész (akire sokan felnéznek és másolnak) eladja a mézét a többiek is ugyanígy cselekszenek,ha nem adja el a többiek is tarják.

Más,a Ft elleni spekulációról sok tanulmány nyilvános és elérhető.
Forex az nagyon durva, bizonyított hogy a résztvevők 95%-a elveszti a pénzét.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.05.28. 18:32 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.05.28. 21:37
Hozzászólások: 147
Természetesen nem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.05.28. 17:16 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
A tükör által közzétett infók felvásárlási árak voltak, hordóban! Ugye háztól nem ennyiért szeretnéd kiüvegezve, lapkával, címkével ellátva árulni???? :ut :ut :merg


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.05.28. 16:43 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.05.28. 21:37
Hozzászólások: 147
Köszi.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.05.28. 16:18 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Pannon Honig kft
Akác-1500
Repce-850

Mai infó.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.05.28. 16:09 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.05.28. 21:37
Hozzászólások: 147
Mennyiért érdemes adni háztól 1 kg akác és 1 kg repce mézet?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.05.28. 07:59 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Nem is gondoltam rá, de teljesen igazad van. A céh esetében pont erről van szó. Elgondolkodtam rajta, hogy vajon abban a világban, ahol a vállalkozás egy szabadságjog, ott lehetne-e méhészeti céhet működtetni? Mert hát a mestermunka, miegymás olyan értékek, amelyek a közre veszélyt jelentőket távol tudnák tartani a szakmától. Sokkal inkább, mint végzettséget igazoló dokumentum. Az ugyanis nem ad semmilyen információt a ténykedés mibenlétéről. Megfelelő végzettséggel rendelkező ember is lehet trehány. Egy céh esetében meg lehetne vonni tőle a tevékenység gyakorlásának jogát. A kötelező kamarai tagság talán alkalmas lehetne rá, de annak szigorúan méhészeti kamarának kellene lennie.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.05.28. 07:29 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
cerana írta:
Tehát a kartellnek is csak akkor van értelme, ha változatlan kereslet mellett azt is meg tudja akadályozni, hogy új szereplő ne állítsa elő az adott terméket.

CÉH

Mellesleg "aki figyel és ügyesebb" is, csak akkor tud jól dönteni, ha bizonyos körülményektől (eladási kényszer) független.
Az az vannak tartalékai. Szerintem a tartalék képzést, még akkor is megéri meglépni, ha az ember 1-2 évig "helyben jár".

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.05.28. 05:05 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Gábor!
Az árat mindig az adott pillanat kereslete és kínálata alakítja ki. Olvasd el, mit írt Tükör: aki figyel és ügyesebb, az gyakrabban jön ki belőle jól. Azaz többé-kevésbé helyesen tudja felmérni mennyi a kereslet, és mennyi a kínálat. Te is azt írod, hogy nem hiszed. Tudni nem tudod, de lehet, hogy jól hiszed, és eszerint döntesz. Mindenkinek megvan a maga fő szempontja. A sok kis döntésből áll össze a nagy egész. Ez a dolgok rendje. Olyan szempontok is vannak, hogy inkább eladom most olcsóbban a mézet, mert akkor meg tudom rendelni a kaptárakat, kereteket, amit a télen festhetek, fűzhetek. Jövőre ezek pedig esetleg 50 százalékkal nagyobb árbevételt hoznak nekem, mert annyival több méhcsaládom lesz. Aki pedig nem akar fejleszteni, annak más szempontjai vannak.
Gravetti!
Minden produktum. Minden amit vesznek és eladnak, arra vonatkozik a piac törvénye. Amiről Te beszélsz az a keresleti piac. Ha valóban keresleti piac van, akkor az árak természetesen felfelé mennek. De azt szerintem Te is belátod, hogy plébános sem fog tudni eladni 50 000 Ft-ért egy kg akácmézet. Hordóst pedig ennek a negyedéért sem. Aki "ügyes és figyel" az fel tudja mérni, hogy a kereslet és kínálat aránya milyen árszintet képes elérni. Vagy téved. Ez a spekuláció. A dolgok rendje esetünkben az, hogy az árat sok ezer kis döntés alakítja ki. Egy kollektív bölcsesség. Szemben azzal, amikor a szocializmusban megmondták, hogy a méz ára ennyi és punktum. Az egyszemélyi döntés volt. A különbség a kettő között abban van, ha egy valaki rosszul dönt, akkor az egész ágazat megsínyli.Valódi kollektív döntés esetén ez nem fordulhat elő. Valódi alatt nem szavazást értek, hanem egyéni döntések sokaságát. A kartell valójában egy egyéni (egységes) döntés. Nem biztos, hogy ez az ágazat érdeke. Hiszen mesterségesen magasan tartott ár nagy jövedelmezőséget jelent. Ha nagy a jövedelmezőség akkor rengeteg új szereplő akar belépni a piacra.Ha a kereslet ezzel együtt nem növekszik, akkor a kartell is fel fog bomlani, mert eladatlan készletek lesznek. Tehát a kartellnek is csak akkor van értelme, ha változatlan kereslet mellett azt is meg tudja akadályozni, hogy új szereplő ne állítsa elő az adott terméket.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.05.27. 20:27 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.01.21. 11:12
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: SZ.SZ.B. Nyírtelek
cerana ez akkor igaz ha túltermelés van vagy túl magas a kezdőár. Most nem hiszem hogy túl sok akácméz lenne.Repce még kevesebb.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.05.27. 15:23 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
cerana írta:
Hagyjuk, hogy a dolgok menjenek a maguk rendje szerint !

Ha hagyjuk, ha nem, azok mennek. Legfeljebb aki figyel és ügyesebb, az gyakrabban jön ki belőle jól.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.05.27. 15:10 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.05.05. 14:53
Hozzászólások: 68
Észrevételeiddel kedves cerana szerintem csak annyi probléma van, hogy a méz egy produktum, méghozzá élelmiszer, ami nagyon keresett és egyre kevesebb van a mai világban.
Semmiképpen nem hasonlítanám a valutakereskedelemhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.05.27. 13:35 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
plebanos írta:
Akinek "lélektanilag" jó, hogy azt gondolja,hogy a világpiaci árakat az dönti el, hogy mikor adja el a mézét, hát legyen neki... valójában ez egy ökörség, néhányszor már nyugtáztuk ezt.

Ehhez csak annyit tennék hozzá, hogy a méhész és felvásárló viszonylatában is rengetegszer lehet azt hallani, hogy azért alacsony a méz ára, mert sokan pergetés után azonnal odaadják olcsó áron. Ugyanaz, mint a forint elleni spekuláció. Sosem tudtam megérteni azt, hogy hogyan lehet úgy spekulálni a forint gyengítésére úgy, hogy aki csak azért kereskedik vele, mert nyerni akar rajta, tehát valami másik devizában szeretné realizálni a hasznot, akkor a két ellentétes irányú, azonos nagyságú pénzváltástól miért fog gyengülni az egyik ? Éppen ezért elkezdtem foglalkozni a forexxel, még kismillió számítógépes programocskát (robotot) is írtam egy ilyen internetes kereskedői felülethez, de még mindig nem tudom, hogy ez miképp lehetséges. Szerintem sehogyan sem. Pont ahogyan a méz esetében is. Ha akkor keletkezik eladói nyomás, amikor magas a méz ára, akkor az éppúgy a mélybe taszítja az árakat, ha a kereslet nem növekszik. Ebben az esetben viszont az jár jól, aki korán odaadja mézét, jó magas áron, aki pedig arra számít, hogy majd még több lesz, az esetleg kénytelen lesz odaadni alacsonyabb árért. Tehát jobban járt volna, ha nem ágál az ellen, hogy senki ne adja oda a pergetés után olcsón a mézet, mert ebben az esetben nagy valószínűséggel ő lesz az, aki kevesebbet kap a mézéért. Csak kőkemény kartell betartásával lehet magasan tartani az árat, ha egy bizonyos ár alatt senki nem adja el a mézét, még akkor sem, ha különben csődbe megy. Ilyen sokszereplős piacon ez pedig ábránd. Így pedig teljesen mindegy, hogy ki mikor adja oda alacsony áron a mézét. Alacsony indulóárnál azon az árszinten el fog fogyni a kínálat, ennyiért már senki nem tud majd venni. Hibázni ott lehet,ha ezen az alacsony árszinten is magasabb a kínálat, mint a kereslet. Magas indulóárnál el fog fogyni a kereslet, olcsóbban lehet csak eladni. Sokat kell aludnia még a méznek a hordóban, ha van benne egy kis repce, akkor még be is kristályosodhat. Az én mottóm: hagyjuk, hogy a dolgok menjenek a maguk rendje szerint. Ezzel egyébként még a Soros György sem ért egyet, sokszor szóvá teszi a szabályozás szükségességét, merthogy túlságosan veszélyes mértékű buborékok fújódnak. Szerintem pedig, ha a buborék túl nagyra nő majd kipukkad. Az nem pukkad ki, amelyik nem buborék,hanem valóságos kereslet-kínálat alakítja az árakat, mégis olyan nagy, mint egy buborék. Lásd olaj. Mi lett volna ha 70 éve leszabályozták volna az árakat, mert túl nagyra fújódott már akkor is az olajbuborék. Autóipar sem lenne. Adja oda a mézét mindenki annyiért, amennyiért még neki megéri. Ha az adott áron nem éri meg neki, akkor ő ne adja oda. Hagyjuk, hogy a dolgok menjenek a maguk rendje szerint !

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.05.27. 10:40 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.01.21. 11:12
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: SZ.SZ.B. Nyírtelek
Azért aki tartja a mézét,90% - eséllyel nyer rajta valamit.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.05.27. 10:12 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Maradjunk annyiban, hogy mindennek meg van a maga költsége. Csak próbáljunk meg egy nemzetközi szállítást/értékesítést leszervezni és nézzük meg hó végén a mobilszámlánkat- ez csak egynüansznyi része az egész értékesítési folyamatnak, de érzékelteti, hogy "nem csak úgy van az". A legtöbb magyar méhésznek szüksége van a magyar mézfelvásárlókra, azt pedig nem tartom korrektnek, hogy mialatt valaki partnerséget akar, közben elmondja mindennek a másik felet.
Akinek "lélektanilag" jó, hogy azt gondolja,hogy a világpiaci árakat az dönti el, hogy mikor adja el a mézét, hát legyen neki... valójában ez egy ökörség, néhányszor már nyugtáztuk ezt.

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.05.27. 06:49 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.05.26. 06:59
Hozzászólások: 9
Sziasztok!

Én egy tucat felvásárlót kerestem meg a tegnapi nap folyamán, vegyesre 850-900 ft-ot mondtak, akácra még árat sem tudtak mondani sehol. Nem hinném, hogy 1300 ft lesz, lesz az 1500-1600 ft is. Ez csak személyes vélemény.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.05.26. 21:56 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Ha ez ilyen eccerű vóna...

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.05.26. 20:57 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.01.20. 01:42
Hozzászólások: 148
Tartózkodási hely: Hungary
A felvásárló nem magának vásárolja, hanem azoknak a külföldre dolgozó cégeknek akik a magyar mézzel javítják fel a Dél Amerikából, Ázsiából vásárolt mézeket.

Ha a Magyar méhészek nem adják el a mézet a felvásárló kereskedőnek akkor Ők sem tudják teljesíteni a megbízó cégek felé a szállítást.
A cégek nem tudják végezni a munkájukat, vagyis a Magyar mézzel nem tudják feljavítani az általuk főző mézként felvásárolt olcsó mézet.

Ekkor van, hogy akkor majd megnézik az Ukrán, Lengyel, Szlovák, Osztrák, és a volt Jugoszláv tagköztársaság országaiból...hol tudnak vásárolni olcsó ám értékes mézet, a feljavító méznek.
Ha tudnak olcsó mézet vásárolni a külföldiek, akkor a Magyar kereskedőknél árukészlet halmozódik fel. Ha a méhészek akkor sem adják oda nyomott áron az akácmézet, akkor fizetnek pár negatív /beugratós/ újság cikket, itt és ott. Erre a méhészek nagy része leadja a mézet.

Véleményem szerint a jelenlegi fiatal gazda és "vállalkozó szociális munkások" pályázati dotálása, segítése is azért indult, hogy a szegényebb társadalmi réteghez tartozó leendő méhészek a pergetés után mínusz százalékkal is, de azonnal leadják a mézet -> így a nagyvállalatokat azonnal kiszolgálják....akik így biztosítják a saját fennmaradásukat!
Valamint lenyomják vagy nyomott áron tartják a felvásárlási árakat!

Az Újkori Magyar méhész, aki nem akarja a profitot a kereskedőnek átadni, az üvegezve árulja a mézét vagy saját maga keresi meg a piacot és teríti az áruját!!

Aki -> ezt nem tudja elvégezni valami ok miatt, az leadja a mézet és ezzel együtt a haszon nagy részét átadja a kereskedőnek!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.05.26. 15:41 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.11.08. 15:33
Hozzászólások: 409
Tartózkodási hely: Sz.Sz.B.M.
Na igen a règi 35kg-os átlag az most le ment 20ra jobhelyeken 25kg. Nincsen ugy mèz ahogy kellene. Majd 2hèt ès ujra1500-èrt veszik s verik a mellüket hogy felvitèk az akácmèz árát, hogy nekünk jobb legyen. Vagy most ara mennek rá aki nagyon oda akatja adni.
Nesze neked hungarikum.

_________________
1/2nb rakodó


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.05.26. 15:16 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2014.08.04. 05:37
Hozzászólások: 85
Tartózkodási hely: Szaniszló - Szatmár megye - RO
Persze, h most sok, mert 1 hete folyamatosan van mit venniük, mert sokan ahogy kipergetik már el is passzolják.... persze ez nem azt jelenti h tényleg sok akácméz lett, mivel sajnos sok helyen már a jég kipergette virágzás előtt, vagy közben....

_________________
20 keretes fekvő DADANT


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.05.26. 14:16 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.05.08. 10:17
Hozzászólások: 530
Tartózkodási hely: Baranya
...majd jövőre kiderül mi az a sok...de szerintem karácsonyra már kevés lesz...

_________________
"Jobb gyertyát gyújtani, mint szidni a sötétséget."
Konfuciusz


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5243 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 105  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.