Pontos idő: 2024.04.27. 19:53

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5243 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94 ... 105  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.02.11. 22:40 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Én ha a vevők kérdezik, hogy megromlik-e és mikor, azt szoktam mondani: kb 2 év után elveszíti a bioaktivitását (ez oan jó hangzik ;) és nem hülyeség, utalva a Horváth Jani által is említett enzim bomlásra) de meg nem romlik több év alatt sem. Édesítésre még sok évesen is egészségesebb, mint a kristály cukor!!!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.02.11. 22:35 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.06. 21:49
Hozzászólások: 232
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
virgó írta:
Éva!Arról hallottál e már hogy piramisokban is találtak mézet?Ráadásul még fogyasztható is volt,ezért szerintem a 4-5 éves méz még nem rossz ;) .



Azt a mézet, ami pár ezer évet töltött egy múmia társaságában, én el nem fogyasztanám az biztos. Persze a régészek gyomra sokat kibír. 4-5 éves mézet én soha nem kóstoltam, de gondolom hogy méz illatát ízét és színét adó anyagoknak és az inhibinnek nem tesz jót ennyi idő.
Na mindegy,kinek-kinek ízlése szerint.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.02.11. 21:50 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
Jó van na lehet már nemvót olyan mai formája a méznek,de mégis csak méz vót!Csak azt szerttem volna sugallni Évának:a jó méz 4-5 év alatt nem romlik meg. ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.02.11. 21:14 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.06. 20:39
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Heves-megye
[quote="virgó"]Éva!Arról hallottál e már hogy piramisokban is találtak mézet?Ráadásul még fogyasztható is volt,

Az én jó emberem a Tibi erre azt mondaná: "Mé, egyszer a fagyállós kenyeret is meg lehet enni" :D

_________________
http://www.egrimeheszbolt.hu/bolt/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.02.11. 21:09 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.11. 10:28
Hozzászólások: 289
Tartózkodási hely: Somogyország
Az enzimek aktivitása kb két év alatt megszűnik. A HMF pedig folyamatosan növekszik. Na persze nem annyira, mint egy alapos melegítésnél.
A többi jellemző szerintem nem sokban változik.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.02.11. 20:58 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
Éva!Arról hallottál e már hogy piramisokban is találtak mézet?Ráadásul még fogyasztható is volt,ezért szerintem a 4-5 éves méz még nem rossz ;) .


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.02.11. 18:46 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Miből gondolod? Ugyan azokon a vizsgálatokon esett át, mert egyben vitték el. Nekem már nehézkes lett volna kiszerelni, mert a fajta mézeket pergetés után nem sokkal le is töltjük, így kisebb a kimelegítési ráfordítás. Ami meg lassan felhalmozódik, azt egy adandó jó ár mellett egyszerre értékesítjük. Ahova ez megy, ott úgyis "minden egybe "kerül...

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.02.11. 18:33 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.06. 21:49
Hozzászólások: 232
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Háát azért a 4-5 éves méznek már lejárt a szavatossága...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.02.11. 13:19 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Én is tavaly áprilisban adtam el 4-5 éves vegyes virágot, mert nagyon jó volt az ár, ha nem vagy nagyon pénz szűkében, akkor csak nyugodtan..- ha nem most, akkor majd jövőre. Lehet, hogy ha így nyúlik a tél, elkopik otthonról is...

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.02.10. 15:45 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.10.31. 22:26
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Lovasberény Fejér m
És ez nem áprilisi tréfa.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.02.10. 15:06 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
Gábor
Tavaly a legjobb mézeladás április 1-én történt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.02.09. 17:41 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.11.21. 19:17
Hozzászólások: 137
Tartózkodási hely: Baja
Szerintetek meddig veszik meg a tavalyi mézeket? Esetleg még márciusban is?
Még meg van nekem is az összes, de ennyiért nem fogom adni.
Előre is kösz.

_________________
Ha eltanulod a méheidtől a szorgalmat, nem lesz baj... (Hiezl Imre bácsi)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.02.09. 17:14 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Léneréknél úgy hallottam, hogy 620-820.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.02.09. 15:57 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
H Tibor! Az hogy Ő az e.he.,még nem azt jelenti hogy ismerem is.Az hogy tudjuk valakinek a nevét még nem jelenti azt,hogy ismerjük is.Tükör nevét is tudom mégse ismerem ;) Egyébként meg a fene sem tudja ki mikor mond igazat-mindenesetre azért várjuk a jobb mézárat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.02.09. 15:10 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
http://index.hu/gazdasag/vilag/2010/02/ ... uro_ellen/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.02.09. 15:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
Fekete Józsit ismered mert az OMME elnökhelyettese gondoltam őt nem kell ellenőrizni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.02.09. 13:42 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
Mindegy ,én nem ismerem Fekete Józsit csak kérlek mielőtt leírsz ide valami árat előtte ellenőrizd az infót.Nem miattam,csak ne keltsünk hamis ábrándokat senkiben.Meg gondold bele magad a felvásárló helyébe is(személy szerint nem ismerem Eperjesinét)most mindenkinek magyarázkodhat a 840es ár miatt!Majd mondanak árat maguktól is ne féltsd őket.Azt ha jó árat mondanak akkor lesz mézük is,ha meg nem,hát nem.Aki eddig várt nem adta 800ért az eztán se fogja,pláne nem ha kevesebbért szándékoznák venni!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.02.09. 13:33 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
Fekete Józsinál voltam a tagdijat befizetni és tőlle származik az ár imformáció.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.02.09. 13:23 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
ma én is utána kérdeztem, 800 az akác, a virágot meg azt mondták tegyem el őszre, mert tavasszal már nem kell- hát őszintén, nem úgy tűnt, mintha tolongnának csak, hogy mézet kapjanak (igaz csak 2 céggel beszéltem) Mivel akáccal már így is szűkében vagyok, szerintem én már csak ősszel adok el felvásárlónak.

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Horrido
HozzászólásElküldve: 2010.02.09. 13:20 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.01.12. 12:14
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: EU
bükk írta:
Rosszul nézed az ábrát,azon belső fogyasztás nincs csak export árak €-$/kg-ban,saját fogyasztásuk elenyésző.


A második ábra azt mutatja, hogy az össztermelésükből mennyi ment exportra. 1996-ban ez még 95%-volt 2009-ben már csak 75% Ergo a maradék 25 % belső fogyasztás.


Üdv,H


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.02.09. 13:11 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
Adjon Isten!Nekem még tapasztalatom a kivárásban igazán nincs mert most tehettem meg az elmúlt 7-8 év után hogy a tavalyi mézem még megvan.Illetve annyi hiányzik belőle amit a vevőim elvittek.Nekem nagyon vontatottnak tűnik ez az árharc szerűség és remélem tisztességes mértékben fog majd emelkedni.Most már mindenképpen kivárom mi lesz a nóta vége hiszen ha eddig tartogattam akkor ez a pár hét már nem gond.Viszont amit tudok hogy eddig a tavaszi árak mindig magasabbak voltak mint amennyiért én annó el szoktam adni előtte éven a mézemet.Persze hogy eladtam mindig mert nem volt tartalékom és vissza kellett forgatni,és itt jön be Tükör mondása is miszerint akinek nincsenek tartalékai annak áruba kell bocsájtania annyiért amennyi éppen akkor az ára.Csak egy példát a tavalyi értékesítésemről:Piszkosul kellett a pénz gyógyszer,cukor,stb.ra.Ezért felhívtam egy kereskedőt ,610es akác árban kiegyezve lebeszéltük az időpontot-nem jött,de szólt hogy majd 2 nap múlva-mondom oké!Meg is jött -mondja nekem ,már tud érte adni 630-at is!Örültem is mint majom a .....Ami szemet szúrt:az azonnali szállítás és a mintázás elmaradása.Rá 2-3 napra az akác már 670-et ért a piacon,mindjárt leesett mi volt a nagy sietség oka.Úgyhogy most is abban bízok hogy dinamikusan indulnak majd meg az árak,árat nem mondanék-nem akarván tippeket adni a kereskedőinknek,hogy mennyiért tudnának vásárolni :D mézet.Ja és még valamit:ma reggel felhívtam az Eperjesinét méz ügyben és 800 az akác nála is.Mondom bepróbálkozok nála:kamion tételről volna szó,de az ár akkor is 800,és állítása szerint az ő száját még 840-es árajánlat nem hagyta el ebben a szezonban!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Horrido
HozzászólásElküldve: 2010.02.09. 12:50 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Rosszul nézed az ábrát,azon belső fogyasztás nincs csak export árak €-$/kg-ban,saját fogyasztásuk elenyésző.

A világpiacon évente mintegy 300et.méz cserél gazdát.
Ennek nagy részét korábban Argentína és Kína adta mindegyik kb.80-100et./év.
Az amerikai méhészek 2006-ban anti-dömping eljárást kezdeményeztek az olcsó gyenge minőségű kínai méz ellen,e "kitiltást" aztán Európa is átvette.
Kínai méz azóta kerülő úton más dél-ázsiai ország árujaként kerül a piacra.
Argentína termelése 5 év óta csökken a szárazság miatt(idei termést titkolják),világszerte méhpusztulások történtek emiatt évek óta keresleti a mézpiac.A világpiaci mézár történelmi csúcsra emelkedett a 2 fő valutában,a hazai mézárak(akác/vegyes)8 hónapja 800/600 Ft/kg

A fejlödő országoknál nem jellemző az import, a németeknél meg a kanadaiaknál viszont megy az export-import is.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.02.09. 11:25 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Horrido írta:
Ok.Értem, nyilván, ha van benne 2-300.000,-- azért érdemes tartogatni, főleg a nagyobb mennyiséget. Visszaolvastam, elmúlt évben is 800-ról indult januárban, aztán lett a vége 950 állítólag. Volt már olyan, hogy magasabbról indult és tavaszra kevesebb lett az ár? 2005-2006? Akkor burítottak az Argentinok a legynagyobbat.


Sajnos bizony volt már itt mindenféle. Nagy bukták is a kivárással!!
De zömében elmndható a kivárás a jobb!
És tényleg észen kell lenni. Leginkább azt lehet mondani, hosszú évek átlagában azok járnak rosszul akiknek nincs tartalékuk, és eladási kényszerbe kerülnek.
A nagy felvásárlók tudják az időszakokat, amikor vásárolhatnak olcsóbban.Pergetés után, karácsony előtt, stb.

Ezt a nagy termelőknek az importját már én is várom, és bízok benne.
leginkább Kínában. Talán ők lesznek leghamarabb nettó importőrök!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Horrido
HozzászólásElküldve: 2010.02.09. 11:21 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.01.12. 12:14
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: EU
bükk írta:
Az évek nagy részében bejön az a stratégia hogy a méhész nem adja el a mézét azonnal a pörgetés után hanem kivár vele.
Nálunk a pörgetési szezon nyáron van :) ilyenkor a mi piacunk fogyasztói inkább a hideg sört keresik,a mézfogyasztás nagy része a téli időszakra jut..
Ilyenkor raktárra nyilván olcsón vásárolnak!
A másik hogy nem egyedül vagyunk a piacon,a déli féltekén ezidőtájt van a mézszezon,az ottani termelési eredmények(várakozások)
befolyásolhatják az árak további alakulását.Nem egyforma minden év!
Kell a józan paraszti észre is támaszkodni és a múltban bekövetkezett áralakulásokat figyelembe venni szerintem.
http://www.apitrack.com/pdf/Argentina_C ... ciones.pdf


Érdekes az export a termelés arányában tábla és grafikon. Ha ráteszel egy lineáris trendet látszik, hogy évről évre többet fogyasztanak illetve használnak fel saját maguk. Ez elvileg segíti a világpiaci árat.
Kérdés, hogy van-e és mekkora az import, erről ugye még nem volt szó ezekben (ARG,BRA,egyéb SA) a viszonylatokban.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.02.09. 11:17 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.04. 12:40
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Horrido írta:
Urak! Segítsetek, had értsem meg az alapvető gondokat. Tegyük fel létezik egy 50 családos méhészet, amiből talán átlagában lehet reprezentatív módon kiindulni, mivel ilyen sok van mellékállásban.
50 család csinál egyszeri jó akácnál 25 kiló átlagot (tartsa meg a jó szokását), ebből a méhész, akármennyire sem hirdeti magát, de egy évben 250 kg-ot el tud adni üvegezve. Marad 10 q a nagykereskedőnek.
Indul az árharc. Kilónként tíz forintokként megy az alku. Eladjam nyáron, vagy megvárjam a jövő áprilist-májust??? Ezek a kérdések merülnek fel.
Pergetés után 800 vagy jövőre 850? Kardinális kérdés.
Teszem fel, hogy valaki nem spekulál, eltolja a készletét júliusban 800-ért. Megkapja a pénzt, beteszi a bankba biztos befektetésre (kamatadótól csökkentett) 6%-ra és időarányosan kijön 9 hónapra vagyis mostanában 840-es kilónkénti árra.
Mi szól egy ilyen biztos és idegőrlés mentes stratégia ellen?
Üdv,H

Szia!
Nekem is az jutott eszembe, hogy 10 évből 9-szer nem 40 Ft a különbség a nyári és a tél végi felvásárlási ár között. De itt tényleg nagy szerepe van a kereslet kínálat alakulásának és végül pedig az alkunak. Nekem van több éves mézem is, de nem lehet mindig "raktárra" sem termelni. A döntés mindenkinek saját kezében van. Aztán utólag lehet számolgatni, hogyan lett volna érdemes. Előbb kellett volna eladni vagy egy héttel később?
VB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.02.09. 11:17 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.01.12. 12:14
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: EU
H Tibor írta:
Horridó
800-as indulóval 840-ig tartani nem egy nagy durranás de 800-1100 vagy 600-800-ra azért az már szól valamakkorát,az elmult évek tapasztalata szerint nem 40-HUF-ért szoktuk tartani.A mási k akikkel itt beszélgetsz az nem 50 hanem min 150-családosak és itt már szép kerek összeg lehet a különbség ha összejön.


Szia Tibor!

Ok.Értem, nyilván, ha van benne 2-300.000,-- azért érdemes tartogatni, főleg a nagyobb mennyiséget. Visszaolvastam, elmúlt évben is 800-ról indult januárban, aztán lett a vége 950 állítólag. Volt már olyan, hogy magasabbról indult és tavaszra kevesebb lett az ár? 2005-2006? Akkor burítottak az Argentinok a legynagyobbat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Horrido
HozzászólásElküldve: 2010.02.09. 10:37 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Az évek nagy részében bejön az a stratégia hogy a méhész nem adja el a mézét azonnal a pörgetés után hanem kivár vele.
Nálunk a pörgetési szezon nyáron van :) ilyenkor a mi piacunk fogyasztói inkább a hideg sört keresik,a mézfogyasztás nagy része a téli időszakra jut..
Ilyenkor raktárra nyilván olcsón vásárolnak!
A másik hogy nem egyedül vagyunk a piacon,a déli féltekén ezidőtájt van a mézszezon,az ottani termelési eredmények(várakozások)
befolyásolhatják az árak további alakulását.Nem egyforma minden év!
Kell a józan paraszti észre is támaszkodni és a múltban bekövetkezett áralakulásokat figyelembe venni szerintem.
http://www.apitrack.com/pdf/Argentina_C ... ciones.pdf


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.02.09. 08:15 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
Horridó
800-as indulóval 840-ig tartani nem egy nagy durranás de 800-1100 vagy 600-800-ra azért az már szól valamakkorát,az elmult évek tapasztalata szerint nem 40-HUF-ért szoktuk tartani.A mási k akikkel itt beszélgetsz az nem 50 hanem min 150-családosak és itt már szép kerek összeg lehet a különbség ha összejön.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.02.08. 23:34 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Amúgy semmi!
De! Az a szerencse, hogy nem vagyunk egyformák! Így aztán múködik ez az egész!
Mert mi is lenne, ha mindnki így gondolkodna? Hát júliusban a túlkínálat miatt pl 600 se lenne a méz.
Arról nem beszélve, hogy fel se tudná venni a piac hirtelen az összeset.
Már borult is az egész számítás...!
Ilyen eccerü ez! Pontosabban ennyire nem eccerü!

Ja azt még nem is tettem hozzá, hogy aki tartogatja a mézét, nem is 850-et vár érte.
Emlékezz csak a tavalyi, itt keringő 1050-es záró árra.(ami persze nem volt tömeges és teljesen valós, de mindegy)

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.02.08. 22:48 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.01.12. 12:14
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: EU
Urak! Segítsetek, had értsem meg az alapvető gondokat. Tegyük fel létezik egy 50 családos méhészet, amiből talán átlagában lehet reprezentatív módon kiindulni, mivel ilyen sok van mellékállásban.
50 család csinál egyszeri jó akácnál 25 kiló átlagot (tartsa meg a jó szokását), ebből a méhész, akármennyire sem hirdeti magát, de egy évben 250 kg-ot el tud adni üvegezve. Marad 10 q a nagykereskedőnek.
Indul az árharc. Kilónként tíz forintokként megy az alku. Eladjam nyáron, vagy megvárjam a jövő áprilist-májust??? Ezek a kérdések merülnek fel.
Pergetés után 800 vagy jövőre 850? Kardinális kérdés.
Teszem fel, hogy valaki nem spekulál, eltolja a készletét júliusban 800-ért. Megkapja a pénzt, beteszi a bankba biztos befektetésre (kamatadótól csökkentett) 6%-ra és időarányosan kijön 9 hónapra vagyis mostanában 840-es kilónkénti árra.
Mi szól egy ilyen biztos és idegőrlés mentes stratégia ellen?
Üdv,H


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.02.08. 21:03 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.03.17. 17:46
Hozzászólások: 579
Tartózkodási hely: Heves megye
Bandy írta:
De 840 ért odaadjam vagy várjak??????????


Szerinted?

_________________
Üdv.: Judit


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.02.08. 20:41 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.11.03. 18:34
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Vas megye
Hát az asszonynak mindegy, csak pénz legyen :lol:
De sajna nem mindegy mennyi.
Ez a sok várakozás már az agyamra megy.
Majd vasárnap a misén megjön az ihlet.
üdv.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.02.08. 20:31 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
Tartsál ki az utolsó csepp véredid,mézeladás Márc. 30-án ;) ;) ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.02.08. 20:02 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Kérdezd meg az asszonyt!!

Apám! Mi döntsünk helyetted??

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.02.08. 19:56 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.11.03. 18:34
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Vas megye
De 840 ért odaadjam vagy várjak??????????


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.02.08. 19:45 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.03. 10:49
Hozzászólások: 311
H Tibor írta:
Eperjesi 840-HUF :taps


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.02.08. 19:43 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.11.03. 18:34
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Vas megye
Mit csináljak a mézemmel eladjam vagy neeeeeee?????????
Mi lesz???????????????
Várjak még.
Ááááááááááááááááááááááááááááááá
Most akác 800 vegyes nem kell.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.02.08. 15:23 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.01.12. 12:14
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: EU
Persze, amit most bogozgatunk az csak az árfolyam hatása a dolognak, a kínálati hatást majd a globális termelés határozza meg.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.02.08. 15:02 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Ez is igaz ill. az is, hogy a legtöbb export szerződés márc 31. dátummal teljesíteni kell, így a felvásárlási "verseny" a következő 4-6 hétben lehet igazán aktív. Ezért tartok ki amellett, hogy mindezek egyben márc 15 után emelkedést eredményezhetnek.

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.02.08. 14:58 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.01.12. 12:14
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: EU
Véleményem szerint sem lesz jelentős árfolyamingadozás, annak ellenére, hogy a választástan (pszephologia) már a 40-es évek óta komoly makrogazdasági tényező. Különböző modellek léteznek a választási év gazdasági és árfolyamra történő kihatásaira.
Az idei év nem hasonlítható össze a 2006-os választásokkal, amikor is elég erőteljesen ment a kavarás a forint ellen. Akkoriban dübörgött a piac tele pénzzel és a spekulációs (hedge) alapok szabad kezet kaptak, hogy a törvényesség keskeny mezsgyéjén hozzák az évi 30-40-50 %-os hozamokat.
Itt jól látszik az ingadozás:
Csatolmány:
exchangeratesimage[1].jpg


2010-ben még isszuk a válság levét, sokkal kevesebb a forró pénz és sokkal szigorúbbak még a legprogresszívebb hedge alapok befektetési politikái. Ugyanakkor a magyar jegybank komoly tartalékokkal rendelkezik és már többször bizonyította, hogy használja is ezeket az eszközöket ( intenzív euró eladás a forint védelmében) Bár nem lesz oly nyugodt a piac mint a 2002-es választások előtt:
Csatolmány:
exchangeratesimage[2].jpg


de 300-as eurót nem várok.

Ugyanakkor kitartok abbéli véleményem mellett, hogy egy komoly magyar mézpiaci szereplő lefedezte a bevételeit és már ma tudja, hogy 2010 májusában milyen árfolyamon kap eurót.
E mellet a logika mellett bekövetkezhet egy olyan forgatókönyv is, hogy egy esetleges márciusi-áprilisi 280-290-es árfolyamszintet kihasználva a kereskedők lefedezik az őszi és 2011 év eleji EUR bevételeiket. Ezeket a mézszállításokat viszont csak magas felvásárlási árak fizetésével tudják majd teljesíteni.
Röviden, egy most tavaszi gyenge forint az őszi és jövő év eleji mézáraknak segíthet.

Üdv,H


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.02.08. 14:46 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Bocs, én nem mondtam, hogy utcai zavargások lesznek- erre nincs is szükség. elegendő- ha az amúgy Bükk által "biztos választás" abban a tekintetben bizonytalanná válik, hogy milyen tagokból áll össze az új kormányzati erő, koalíció.

Emlékeztetnék mindenkit, hogy függetlenül a választás kimenetelére, a tőzsde minden alkalommal mélyrepülésbe kezdett, s ez messze elég ahhoz, hogy megmozdítsa az árfolyamot.

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.02.08. 11:36 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
Eperjesi 840-HUF :taps


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.02.07. 17:40 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
bükk írta:
...mindezek alapján az elsődleges konklúzió számomra az, hogy viszonylag csendes, stabil, csapkodásmentes forintpiacot várok 2010-ben...Forrás:nyilasi.tozsdeforum.hu

Szerintem is ez várható. Sokféle logika alapján lehet prognózisokat adni. Eltérőek a vélemények, hogy az árfolyamváltozások milyen mértékben befolyásolhatóak kormányzati, jegybanki eszközökkel. Azonban senki nem vitatja, hogy vannak hatásos eszközök.

Ma az országban nem sokan, hanem rengetegen vannak eladósodva devizahitelekben. Nem lehet mozgástere a kormányzatnak a forint gyengítése, mert a hitelek esetleges bedőlése tovább gyengíti az ország gazdasági potenciálját.

Utcai feszültségek, balhék akkor vannak, amikor reménytelennek ítéli meg a helyzetét egy kritikus számú tömeg.
A tavaszi választások mindig a reményről szólnak, nem jellemzőek a politikai zavargások.

Szerintem sem várható a Ft gyengülése. Természetesen, ez is csak egy prognózis. :|


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.02.07. 14:36 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Nem lesz balhé tavasszal.
A választás eredménye eléggé egyértelmű,így ez már nem bizonytalansági tényező.
Sőt az új kormány pénzügyi mozgásterét is folyamatosan egyeztetik az új felek,a Ft értékvesztése senkinek sem érdeke.

Lényegesen megváltozott Ft helyzete az ellene való spekuláció szempontjából,ha lesz esetleg komolyabb gyengülése az €-val szemben azt a gazdasági válság új hulláma okozza.

"ÖSSZEFOGALVA: Legfontosabb domináns tényező a forint devizapiacán várhatóan az export-import ügyletek lesznek, míg a tőkeáramlások, befektetések, spekuláció úgy tűnik teljesen leapadtak, és nem is várható igazán feléledésük. Mindeközben az MNB tevékenysége is passzivizálja a magyar devizapiacot, és gigantikus pénzeken ülve arab valutázó módjára zsebből vált óriási összegeket a jegybank, miközben ha akarná, akkor önkényesen tudná befolyásolni a devizapiacot számára tetszőleges irányba. (És a Fidesz majd valószínűleg akarni is fogja.) A külkereskedelmi mérleg várható szufficite megbecsülhetetlen, de várhatóan jobban fogja erősíteni a forintot, mint a devizahitelek törlesztésének forintgyengítő hatása. Így összességében a spekuláció mentes környezetben relatíve stabil maradhat a forint. Sőt, a devizapiacon egyáltalán nem szokatlan módón, a katasztrófális magyar recesszióban akár egy enyhe forinterősödési trend is indulhat, hiszen ehhez is adottak a körülmények. Természetesen azért a gyengülést sem lehet kizárni kedvezőtlen globális hangulatban, de mindezek alapján az elsődleges konklúzió számomra az, hogy viszonylag csendes, stabil, csapkodásmentes forintpiacot várok 2010-ben.

És mellesleg addig örüljünk a forintnak és a magas kamatnak, amíg van, mert a 0% kamatú euróval kisemmizne minket az évek, évtizedek munkájával összekapart vagyonunkból a tartósan 10% feletti valódi magyar infláció."
Forrás:nyilasi.tozsdeforum.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.02.07. 11:30 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
fgyuri írta:
Hogy miket nem tudtok összehadoválni?!

Remélem Horrido is kifejti a véleményét, de azt gondolom, hogy a plébános által leírtaknak komoly alapja van. Egészen egyszerűen a választások ténye maga befolyásolhat dolgokat. Azok a külföldiek, akik a pénzüket forintban tartják, és úgy gondolják, hogy kicsit is bizonytalan az állam fizetőképessége, elkezdik átváltani és kivinni. Ennek hatására megnő a kereslet az euróra, dollárra, gyengül a forint. Innen egy lépés, hogy a profitéhes spekulánsok felüljenek erre a lóra.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.02.06. 20:47 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.24. 14:46
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Zala megye
plebanos írta:
Az NZZ-ben (Neue Zürcher Zeitung) olvastam egy cikket Kelet-Európa aktualitásairól. Ha egy kicsit "radikálisabban" ünnepeljük márc 15-ét, márpedig erre a választások előtt néhány héttel egy felfokozott politikai hangulatban jó esély van, akkor az amúgy sem túl stabil HUF lendületes mozgásba indul, s a választási -politikai- bizonytalanság ezt csak erősíti. Egy 300HUf körüli Euro pedig már messze jobb árral kecsegtet. Ilyen egyszerű ez a történet és messze nem elképzelhetetlen.

Hogy miket nem tudtok összehadoválni?!

_________________
Ha a méhek eltűnnek, az emberi fajnak négy éve van hátra a kipusztulásig.
Albert Einstein


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.02.06. 20:13 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Az NZZ-ben (Neue Zürcher Zeitung) olvastam egy cikket Kelet-Európa aktualitásairól. Ha egy kicsit "radikálisabban" ünnepeljük márc 15-ét, márpedig erre a választások előtt néhány héttel egy felfokozott politikai hangulatban jó esély van, akkor az amúgy sem túl stabil HUF lendületes mozgásba indul, s a választási -politikai- bizonytalanság ezt csak erősíti. Egy 300HUf körüli Euro pedig már messze jobb árral kecsegtet. Ilyen egyszerű ez a történet és messze nem elképzelhetetlen.

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.02.05. 21:09 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
plebanos írta:
Maradjunk márc. 15 után, abban nagyobb fantáziát látok- ha kell meg tudom indokolni.


Egész nap vadabnál vadabb ötleteim jöttek... szóval kiváncsi lennék arra, hogy te mire számítasz márc 15. után?

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.02.05. 10:19 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
mármint, hogy márc. 15 után emelkedni fog az ár.

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.02.05. 10:18 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Ezt ma jól látod, de nézd meg majd a keddi adatokat is- mármint jövő hét- mert ha Kelet- Európa egy kicsit belehúz, akkor rögtön ott vagyunk a 265HUF Euronál. Messze nem olyan stabil ez az árfolyam emelkedés, hogy magával tudná rántani ripsz-ropsz a mézárat. De legyen neked igazad... Maradjunk márc. 15 után, abban nagyobb fantáziát látok- ha kell meg tudom indokolni.

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5243 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94 ... 105  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 95 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.