Pontos idő: 2024.04.27. 17:05

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5243 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95 ... 105  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.02.05. 08:06 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
plebanos írta:
Márna, azt hiszem novemberben vitáztunk egy jót erről a "biztos sokat emelkedik"-ről. Egy kicsit gyere közelebb a realitásokhoz. Ugyanakkor, aki már eddig tudott várni, annak szerintem feltétlenül ki kell tartani március közepéig. Két héten belül eldől merre mozog az ár, ha felfelé indul, akkor nyugodtan várni kell, nem lesz kevesebb...


Most az USD 199 és a juró 274 ...

Bross képletével számolva ez most 896 Ft-os akácot jelent, azaz van mihez elmozdulni. Emelkedni fog ez szerintem...

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: tsanyi
HozzászólásElküldve: 2010.02.02. 21:27 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
bükk írta:
A korábbi cikk egy szakmai szervezet(kereskedők,kiszerelők,méhészek) nemzetközi termelési előrejelzései,piaci információi...

Igen tudom!
Csak a Mr. Phipps féle cikk végén idézted, hogy lejtőn lefelé hátszéllel "termés eléri a 70et.-át,de ha az időjárás kedvező marad elérheti a 80-85et."
Csak azért tettem be mert a gyermek (El Nińo) úgy tűnik nem kedvezett ......

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: tsanyi
HozzászólásElküldve: 2010.02.02. 21:13 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
A korábbi cikk egy szakmai szervezet(kereskedők,kiszerelők,méhészek) nemzetközi termelési előrejelzései,piaci információi.
A mostani spanyol nyelvű pedig argentin helyi riport a pörgetés folyamatáról,állásáról.
"..a pörgetés folyamata kisebb területeken jól halad,de sok helyen a szituáció nagyon rossz."

Egy másik cikkben hatalmas áradásokról szól,160 méhész mintegy 25.ooo méhcsaládját elvitte a víz.
http://www.apitrack.com/frame/index.php ... ws_id=9394


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.02.02. 17:53 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
2-3 hete bükk fordított nekünk egy cikk részletet az argentin méztermésről.....
Az apitrack-on van egy új link
ARGENTINA- LA COSECHA DE MIEL VIENE MUY COMPLICADA
El periodista especializado Federico Petrera (h) y el Ingeniero Javier Fólgar Besone comentan sobre la situación de la cosecha en curso, que si bién hay algunas pequeñas zonas que viene bien, hay muchas donde la situación es muy mala.
Sajnos egy hanganyagra mutat. Sajnos spanyolul sem beszélek...., de a fenti cim sokat sejtet.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.02.02. 13:27 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Márna, azt hiszem novemberben vitáztunk egy jót erről a "biztos sokat emelkedik"-ről. Egy kicsit gyere közelebb a realitásokhoz. Ugyanakkor, aki már eddig tudott várni, annak szerintem feltétlenül ki kell tartani március közepéig. Két héten belül eldől merre mozog az ár, ha felfelé indul, akkor nyugodtan várni kell, nem lesz kevesebb...

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.02.02. 12:10 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
kokszos írta:
fitti írta:
Sziasztok! Szombaton volt gyűlésünk,ahol volt egy felvásárló aki a következőket mondta. Most 800-akác 600-vegyes,talán február közepén,fog valamennyit emelkedni a méz ára.Sajna,de ez van.

Tegnap én is körbetelefonáltam van amelyik cég nem is vásárol majd 2hét mulva azt mondták 800-600at mondtak én is ugy döntöttem február utolsó hetéig várok azt eladom....


Ilyent ne is gondolj mert azt is meghalják......, hangosan meg ne mond!

Egyébként valamenyit vesznek (többet nem kapnak), és a kérdés nem az hogy emelkedik-e, hanem hogy mennyivel.

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.02.02. 10:53 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.03. 10:49
Hozzászólások: 311
fitti írta:
Sziasztok! Szombaton volt gyűlésünk,ahol volt egy felvásárló aki a következőket mondta. Most 800-akác 600-vegyes,talán február közepén,fog valamennyit emelkedni a méz ára.Sajna,de ez van.

Tegnap én is körbetelefonáltam van amelyik cég nem is vásárol majd 2hét mulva azt mondták 800-600at mondtak én is ugy döntöttem február utolsó hetéig várok azt eladom....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.02.02. 10:18 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Szerintem ami még meg van, az kibírja március közepéig, hátha...mert ez az ár az augusztusihoz képest jelen pillanatban bukta.

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.02.01. 20:52 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
fitti írta:
február közepén,fog valamennyit emelkedni a méz ára.Sajna,de ez van.


Hát ezt akkó mán féllábon is kibírjuk. ;)

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.02.01. 20:44 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
fitti írta:
S talán február közepén,fog valamennyit emelkedni a méz ára.Sajna,de ez van.


És ez miért sajna? :geek:

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.02.01. 20:34 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2008.11.14. 20:06
Hozzászólások: 12
Sziasztok! Szombaton volt gyűlésünk,ahol volt egy felvásárló aki a következőket mondta. Most 800-akác 600-vegyes,talán február közepén,fog valamennyit emelkedni a méz ára.Sajna,de ez van.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.02.01. 15:04 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Én tegnap értem haza Svájcból (egy kis sízéssel egybekötött üzleti út), finoman fogalmazva is elég nehézkes volt a tárgyalás "mézes" része... de azért bizakodom, minden új piacon már a megjelenés önmagában sikernek számít.

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.30. 22:37 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
)Hööö!
Ha jól tippelek ez az a piac, ahol nyócvannyócba mindig vettük a banánt, miután a "máriahilferen" lerendeztük a dolgainkat. (eladtuk, majd megvettük a csempész árut :lol: :lol: :lol:

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.30. 22:19 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
Penteken es szombaton Becsben több helyen piacolunk. En itt: http://www.wienernaschmarkt.eu/index.html
Sok mehesszel (külföldi, belföldi) talalkozom, megallnak erdeklödni mi, hogy, mint megy itt. Ma beszeltem egy bulgar sraccal es naluk most 2 euroert megy a felvasarlas. Kerdeztem, hogy melyik az akac vagy a vegyes. De felejük egyformak a felvasarlasi arak! :shock:

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.21. 19:19 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
Baglyos
Csak azokból akarunk" bankárt "csinálni aki jó áron szeretné eladni a jól megtermelt mézét,aki nem igy szeretné javaslom hagyja ki ezt a topikot.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.21. 17:24 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.01. 11:30
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Sz-Sz-Bereg megye (Kisvárda)
nyissatok külön egy banki topicot már bankárokat akartok csinálni az összes méhészből :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.21. 14:12 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
Oké ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.21. 13:16 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
Elnézést a rövidités félreérthető volt,a lenti Hsz-nél minden rövidités(mil)miliárdot jelent. ;)
virgó
Nem nevetlek ki csak bátoritlak az ingyén tanulásra. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.21. 10:44 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
H.Tibor!Kineveted az egyszeri méhészt?Csak mer nem tud angolu ? :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.21. 09:59 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.01.12. 12:14
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: EU
H Tibor írta:
Itt nem arról van szó hogy tudom a rövidtávú árfolyamváltozást ,azt nem lehet tudni én csak tippelek.
Félreértés ne essék az alsó szinten elég nehéz közlekedni mert nem férek a mézes hordóktól és drukkolok Márnának hogy a végtelen optimizmusa valóra váljon,de láttam már egy két fura történetet a pénzvilágban.
Horridó
Wen Jiabaó kinai miniszterelnök utasitást adott a benkfelügyeletnek hogy a bankok kihelyezett hitelét 9600 mil. jüanról legalább 7500 mil jüanra csökkentsék.Ez a csökkenés 20% környékén van, a kinai alapokból kivont 3Mil.Dollár ott is okozott vagy 3-4%-os medvét én azt gondolom annak egy része itt fog landolni.
Márna
Hogy a kinai példa mennyi sebből vérzik,szerintem egyből sem.Kina jelen pillanatban 550 miliárd dolláros jegybanki tartalékkal és a várható 10%-os növekménnyel a hátán viszi az egész világot de ebbe jobban ne bonyolódjunk bele.Leboritékolom ha a méz ára mégsem mozdul felfelé annak az átcsomagolt kinai méz lessz az elsődleges oka.


Szia Tibor!
Nem értem, hogy a kinai banki hitelállomány csökkentése hogyan hat ki a magyar mézárakra. Nyilván a saját gazdaságukat hűtik egy kicsit. Azt a 3 millió dollárt ugye nem gondolod komolyan, hogy az valamit is megmozgatott az árfolyamokon. Csak az egyik jelentős magyar kinai befektetési alapnak (Shanghai Express) a nettó eszközértéke 185 millió dollár....
Üdv,H


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.20. 23:24 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.10. 18:03
Hozzászólások: 586
Tartózkodási hely: Zselic
Ilyen is van: ha most megvenném tőle az egészet másfél hónap múlva nyereséggel szállnék ki az üzletből?
De lehet rendelek tőle egy kilót, olcsóbb mintha a sajátomat enném :)
http://www.omme.hu/portal/index.php?opt ... Itemid=167

_________________
Az éttermek dohányzó és nem dohányzó részre osztása olyan, mintha
a strand medencéjét belehugyozós és nem belehugyozós részre osztanák!

http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10007
http://www.meh.extra.hu/gallery/index.php?cat=10092


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.20. 21:09 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
Itt nem arról van szó hogy tudom a rövidtávú árfolyamváltozást ,azt nem lehet tudni én csak tippelek.
Félreértés ne essék az alsó szinten elég nehéz közlekedni mert nem férek a mézes hordóktól és drukkolok Márnának hogy a végtelen optimizmusa valóra váljon,de láttam már egy két fura történetet a pénzvilágban.
Horridó
Wen Jiabaó kinai miniszterelnök utasitást adott a benkfelügyeletnek hogy a bankok kihelyezett hitelét 9600 mil. jüanról legalább 7500 mil jüanra csökkentsék.Ez a csökkenés 20% környékén van, a kinai alapokból kivont 3Mil.Dollár ott is okozott vagy 3-4%-os medvét én azt gondolom annak egy része itt fog landolni.
Márna
Hogy a kinai példa mennyi sebből vérzik,szerintem egyből sem.Kina jelen pillanatban 550 miliárd dolláros jegybanki tartalékkal és a várható 10%-os növekménnyel a hátán viszi az egész világot de ebbe jobban ne bonyolódjunk bele.Leboritékolom ha a méz ára mégsem mozdul felfelé annak az átcsomagolt kinai méz lessz az elsődleges oka.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.20. 20:00 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.01.12. 12:14
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: EU
márna írta:
H Tibor írta:
A lentebbi Hsz.eket olvasva(választások környéki forintgyengülés) én az ellenkezőjét gondolom a mai információk szerint.Rövidtávon(három hónap) egy jelentősebb forinterősödést prognosztizálok na persze nem fundamentális alapon egyszerüen azt gondolom a kinából felszabaduló pénz itt fog landolni.Mivel az több mil. dollár elég ahhoz hogy az egész szoc.blokkot elmozditsa.Mézeladás szempontjából ez bizony nem annyira jó hir.
:


Hát én csak a forintot nézve, mintha most épp 8 ft-ot gyengült (juróhoz) visszanézve egy kicsit, de nem csak ezért nem osztom ezt a jelentős forint erősödést. Gyengülni fog az mégha nem is egyből szerintem. Bár elötte erősödött de az ár akkor sem ment lefelé, inkább felfelé indult meg (nincs méz, illetve én sem más sem adja ingyé a kemény munka gyümölcsét, illetve aki eddig nem adta el most nincsen semmilyen nyomás (adózás stb...) hogy ha megtartotta akkor 900 nál olcsóbban eladja).

Most az aranyos 800 ért próbálkozik még, de 1-2 hordón kivül nem kap. A Pápai szövetkezet is keresi 830 ért, de a felvásárló most visszamondta, mert nem tudott egy kocsira valót sem összeszedni ennyiért.

Eddig nekem az jött le hogy a forint erősődés megált, folyamatosan gyengül (8ft!), a mézet 830-ért sem adják, és lassan kezdik keresni a mézet. Szerintem ez mind az irányba hat, hogy bizony hamarosan emelkedik a kinált ár.

A Kínai példa meg annyi sebből vérzik, hagyjuk.

És a mézeladás szemponjtából ezek bizony nagyon jó hírek!

Szerintem.


Hölgyek, Urak!

Szvsz nincs értelme euro/HUf árfolyamokat prognosztizálni. A nagykereskedők már legalább 2010 első félévére, de méginkább 2010. IIIQ-ra lekötötték az üzleteiket, fix áron és fix árfolyamon. Számukra irreleváns a forint árfolyammozgása.

Ugyanezt játssza az egyik legnagyobb üzemanyagforgalmazónk az üzemanyagárakkal és a forint gyengülésével. Kommunikálják, hogy a világpiaci ár emelkedése és a forint gyengülése miatt kell árat emelni, asztán a valóságban már ma tudják, hogy 2010 októberében mennyiért veszik az üzemanyagokat, mert mind az üzemenyag beszerzési árát, mind a forint/USD/EUR árfolyamot lefedezték a határidős piacokon. Külön csapat foglalkozik ezzel a háttérszolgáltatásuknál.

Üdv, H


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.20. 19:55 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.05. 18:02
Hozzászólások: 814
Tartózkodási hely: Észak-Pest megye
Horrido írta:
Soha nem látott mértékben áramlik a tőke a feltörekvő távolkeleti régióba.
Elég baj ez nekünk európaiaknak. Kint jártam Berlinben. Ugyanaz a helyzet mint nálunk, csak ott most indult el a lavina. A múlt évben egymás után zártak be nagynevű és sok embert foglalkoztató gyárak és állítólag idén a kormánypropagandával ellentétben csak további bezárásokra és romlásra számítanak a németek is.

_________________
"Az idő a legjobb tanár - eltekintve attól, hogy az összes tanítványát megöli."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.20. 19:51 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.01.12. 12:14
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: EU
H Tibor írta:
A lentebbi Hsz.eket olvasva(választások környéki forintgyengülés) én az ellenkezőjét gondolom a mai információk szerint.Rövidtávon(három hónap) egy jelentősebb forinterősödést prognosztizálok na persze nem fundamentális alapon egyszerüen azt gondolom a kinából felszabaduló pénz itt fog landolni.Mivel az több mil. dollár elég ahhoz hogy az egész szoc.blokkot elmozditsa.Mézeladás szempontjából ez bizony nem annyira jó hir.
virgó
A kedvedért nagyon visszafogtam magam,meg is látszik az irományon azért azt a tiz angol röviditést megtanulhatnád mert a postai betétkönyvekről már nem fogunk beszélni. :lol: :lol:


Miért jönne pénz Kínából?
Történt valami azon kívül, hogy a kínai jegybank már nem védi definitív módon az erős yüangot? Soha nem látott mértékben áramlik a tőke a feltörekvő távolkeleti régióba.
Üdv,H


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.20. 19:46 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.01.12. 12:14
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: EU
H Tibor írta:
Annyira gondoltam belebonyolódni amely érintheti a mézkereskedelmet.Halkan jegyzem meg az utóbbi 3-4 napban aki figyelt láthatot egy carry-trade-t ettől 266.3 az euró.

Szia Tibor!

Lehetett carrytrade, de lehetett egy sima nagyexpotőr poziciózárása, vagy egyszerűen a Mercedes váltotta át a következő etapra való forrást. Nem tudhatjuk....

Üdv,H


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.20. 19:23 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
H Tibor írta:
A lentebbi Hsz.eket olvasva(választások környéki forintgyengülés) én az ellenkezőjét gondolom a mai információk szerint......:lol: :lol:

Hát Tibor, én messze vagyok Tőletek tőzsdeguruktól ..... :shock: :shock: :shock:
De ha Te valóban ennyire tudod előre akkor: Ne méhészkedj, tőzsdézz!

A forint ma épp gyengült néhány %-ot, az idén előszor átlépte a 270-et. €=271,12 $=192,02 (Francba mire leírom, már meg is változott: http://ecoline.hu/reszvenyek.aspx alul)
Gondolom azért gyengül (€-val együtt), hogy látványosabban erősödhessen ....

Én meg inkább szót fogadok: A suszter meg maradjon a kaptafánál! ;)

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.20. 19:13 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
H Tibor írta:
A lentebbi Hsz.eket olvasva(választások környéki forintgyengülés) én az ellenkezőjét gondolom a mai információk szerint.Rövidtávon(három hónap) egy jelentősebb forinterősödést prognosztizálok na persze nem fundamentális alapon egyszerüen azt gondolom a kinából felszabaduló pénz itt fog landolni.Mivel az több mil. dollár elég ahhoz hogy az egész szoc.blokkot elmozditsa.Mézeladás szempontjából ez bizony nem annyira jó hir.
:


Hát én csak a forintot nézve, mintha most épp 8 ft-ot gyengült (juróhoz) visszanézve egy kicsit, de nem csak ezért nem osztom ezt a jelentős forint erősödést. Gyengülni fog az mégha nem is egyből szerintem. Bár elötte erősödött de az ár akkor sem ment lefelé, inkább felfelé indult meg (nincs méz, illetve én sem más sem adja ingyé a kemény munka gyümölcsét, illetve aki eddig nem adta el most nincsen semmilyen nyomás (adózás stb...) hogy ha megtartotta akkor 900 nál olcsóbban eladja).

Most az aranyos 800 ért próbálkozik még, de 1-2 hordón kivül nem kap. A Pápai szövetkezet is keresi 830 ért, de a felvásárló most visszamondta, mert nem tudott egy kocsira valót sem összeszedni ennyiért.

Eddig nekem az jött le hogy a forint erősődés megált, folyamatosan gyengül (8ft!), a mézet 830-ért sem adják, és lassan kezdik keresni a mézet. Szerintem ez mind az irányba hat, hogy bizony hamarosan emelkedik a kinált ár.

A Kínai példa meg annyi sebből vérzik, hagyjuk.

És a mézeladás szemponjtából ezek bizony nagyon jó hírek!

Szerintem.

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.20. 08:08 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
A lentebbi Hsz.eket olvasva(választások környéki forintgyengülés) én az ellenkezőjét gondolom a mai információk szerint.Rövidtávon(három hónap) egy jelentősebb forinterősödést prognosztizálok na persze nem fundamentális alapon egyszerüen azt gondolom a kinából felszabaduló pénz itt fog landolni.Mivel az több mil. dollár elég ahhoz hogy az egész szoc.blokkot elmozditsa.Mézeladás szempontjából ez bizony nem annyira jó hir.
virgó
A kedvedért nagyon visszafogtam magam,meg is látszik az irományon azért azt a tiz angol röviditést megtanulhatnád mert a postai betétkönyvekről már nem fogunk beszélni. :lol: :lol:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.15. 20:57 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
Mai infó, hogy 830-ért akartak mézet venni itt Baranyában de nem jött össze ez az üzlet sem.

Szóval keresik, vennék, és követi majd az ár is mert nem adj(ák)juk ingyé.....

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.15. 18:31 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
Uraim jó lenne ha ezen az oldalon magyarul beszélnétek :D .Nem mindenki tőzsdézik meg ilyesmi,páran csak méhészek vagyunk.Csak egyszerűen-tudjátok.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.15. 08:05 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
Annyira gondoltam belebonyolódni amely érintheti a mézkereskedelmet.Halkan jegyzem meg az utóbbi 3-4 napban aki figyelt láthatot egy carry-trade-t ettől 266.3 az euró.
Részemről a mézkereskedelemmel az a baj hogy nem értem a müködését igy elég nehéz szimultálni mi történhet.Azt irod a szerződéses exportbevételét már régen lefixálta egy határidős devizaügylettel.Igen ám de nem mindeggy hogy mikor milyen árfolyamon a devizaügylettel egy bizonyos időszak kockázatát tudja kiiktatni.De előtte a kereskedőnek és a vevőnek meg kellene eggyezni na ez nem történt még meg jelen esetben szerintem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.14. 23:24 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.01.12. 12:14
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: EU
H Tibor írta:
Horrido
De ettől függetlenül mi beszélhetünk a határidős ügyletekről ha van kedved.


Szerintem nem itt kellene, van elég lehetőség az origo, portfolió, mtieco, forex, worldspeads, oldalain. Hogy csak a magyarokból csippentsek egy keveset.
Viszont a kereskedők gyakorlatával kapcsolatban lenne némi tapsztalati értéken alapuló észrevételem.
Tudjuk (ha ugyanabból a könyvből tanultunk, nyilván) hogy a keresletet a kínálat határozza meg, vagy fordítva, különböző szinteken és az ár szabályozza. Klasszikus értelemben egy Marschall kereszt mentén jutunk az egyensúlyi árhoz.
Kereskedhetünk sokáig a józan paraszti ész mentén, be is fog jönni, de idővel olyan akadályokba ütközünk, hogy szakértőt kell hozzá hívni.
A méz sem kivétel.
Sőt, nem is szabadna elszakadni a hasonlatos termékektől, mivel egy bizonyos volumen felett az értékesítési és beszerzési stratégiák meg kell, hogy egyezzenek.
Valamely mennyiség felett tök mindegy, hogy mivel kereskedsz, legyen az vasérc, vagy csapágygolyó, esetleg szójabab, vagy méz.....
Ugyazanok a szerződések kötnek, ha jól pozicionálódtál kapsz némi opciót, ha nem kötbért...
Ez vagyon...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.14. 21:49 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Gyakorlatilag ugyanezt mondtam el egyik cimborámnak délután!
Igaz nem a saját nevemben(bár pár tíz q vegykaú nekem is van), hanem úgy általánosságban. ;)

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.14. 21:27 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.18. 04:47
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: somogy
Igaz nem is akartál még a mások eladásait befolyásoló mézpiaci elemzést ránk tukmálni! ;)


Adnék én szivesen,de nincs nekem olyanom. :oops:
Én csak annyit tudok,hogy az a méz ami még nem lett eladva ősszel az most sem lesz eladva az őszinél alacsonyabb áron.Ha idáig elállt a hordóba még nálam is,akkor kerülgetem én is még egy kicsit.Tehát ha méz kell kereskedőnek akkor részemről máris elkezdhetnek közelíteni a 900 Ft-hoz,hogy elkezdjek gondolkozni az eladáson.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.14. 20:50 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
márna írta:
Talán hétfőn az Aranyos is kijön 800-zal de lehet hogy bepróbálkozik 780-nal.
Ma beszéltem aranyos felvásárlóval akácért 800 at adnak,a vegyeset még nem veszik.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.14. 19:33 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.01.12. 12:14
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: EU
H Tibor írta:
Horridó
Az ki van csukva hogy mondjuk Eperjesi határidős ügyleteket kössön nem azért mert képtelen rá azért mert ő ehhez túl kicsi.Szerintem ők diller tipusú üzleteket kötnek,csak akkor vásárolnak ha már megvan a vevő.Abban se vagyok biztos hogy szerződniük kell,egyszerűen jön a telefon szaladnak a mézért felpapirozzák és küldik ki legalábis a kapkodásból erre következtetek.


Szia Tibor!
Nem ismerem az Eperjesit, gondolom egy kereskedő, de ha így kereskedik akkor egy kis hal. El nem tudom képzelni, hogy egy komoly, sokszázmilliós árbevételű mézpiaci szereplő csak üldögél az irodában és arra vár, hogy Frankfurtban Fritzjürgen eldönti, hogy kell 100 tonna méz, aztán akkor kezd el szaladgálni, hogy Józsi meg Janibácsitól, egy húszast a kilós árra ráigérve, öthordónként összeszedje a cuccot....
Vagy ha ez tényleg így van, akkor lehet belevágok én is... :taps


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.14. 19:16 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.10. 08:09
Hozzászólások: 161
Tartózkodási hely: Észak zala
Mai aktuális akácméz ár amiről tudok az 800 Ft.
Tud valaki más árról? (Vegyes vagy fajtaméz árak.)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.14. 15:55 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
john
Most hogy figyelmeztettél teljesen megnyugodtam merthogy eddig nagyon ideges voltam és folyamatosan paráztam.
Szerintem Horrido érti mit szerettem volna elmondani. ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.14. 13:57 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Így van John. Bárki hozzászólhat bármihez.
Nem is mondott mást senki, arról volt szó, hogy bizonyos témákban mennyire kell komolyan venni a hsz-t, ha azt egy számunkra teljesen ismeretlen írja.
Rólad se tudunk sokat, mégis jól elvagyunk itt egy ideje.
Igaz nem is akartál még a mások eladásait befolyásoló mézpiaci elemzést ránk tukmálni! ;)
Meg Horrido sem. Ígyaztán minden rendben.
Az meg, hogy én igazából hitelt nem tudok adni azon hsz-eknek, amiket névtelen, arctalan, számomra ismeretlen emberek írnak, az az én egyéni szocproblémám valószinű.
Ezért is szeretem a fórum talikat...
Sajnálom is, hogy nem tudok Kaposvárra menni, de megint úgy jártam mint Gödöllővel (igaz oda legalább a tali erejéig elszaladtam) mert összetorlódott egy vagon programom. (Motoros haverokkal lazulás, foci torna, öcsém szülinapja)

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.14. 12:14 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.18. 04:47
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: somogy
H Tibor írta:
Horrido
Valahogy nem érzem magam jól a bőrömbe a tegnapi naptól.
Tükör jóindulatólag figyelmeztetett hogy a bizalmamnak legyen határa főleg az ujakkal ,igaza van.
Azt kell értened hogy eljátszották már velünk az "ali baba és a negyven rablót"kereskedők többféle álnéven.Azért a kellő óvatosság mert veled ellentétben itt sokan ebből élnek,és ezidőtájt a kereskedők mindenféle trükköt kitalálnak az infó gyüjtésre.De ettől függetlenül mi beszélhetünk a határidős ügyletekről ha van kedved.



Horridot ismerem már pár éve a vadászfórumról és már ott sem volt mézkereskedő.Azért mert termel egy kis herefiast a szóróra és kijavít téged attól még nem kell mindjárt beparázni.Nyugodt legyél ez egy nyilvános fórum itt bárki hozzászólhat bármihez. :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.14. 11:03 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
plebanos írta:
Szerintem is érdemes várni, ha valaki nagy tételben akar eladni, radikálisan lefelé nem fog menni az ár, felfelé meg hátha... A "józan eszet" ne vitassuk el senkitől, mindenkinek az adatott, amije van, azt meg nosza rajta használja. A felelősség, ha eladod, ha kivársz a végén úgyis a tied, a te döntésed volt és élvezheted a gyümölcsét.


Plebanos!
nem kioktatás, csak kérés... ;)
Ha nem közvetlenül az után a hsz után írsz amire válaszolsz, használd már légyszi az idéz gombot, úgy jobban érthető a hsz-ed. Most jó, hogy csak egy van közte, de pl az előző hsz-ednél jóval több volt az előzmény és a tiéd között!!!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.14. 10:57 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Szerintem is érdemes várni, ha valaki nagy tételben akar eladni, radikálisan lefelé nem fog menni az ár, felfelé meg hátha... A "józan eszet" ne vitassuk el senkitől, mindenkinek az adatott, amije van, azt meg nosza rajta használja. A felelősség, ha eladod, ha kivársz a végén úgyis a tied, a te döntésed volt és élvezheted a gyümölcsét.

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.14. 10:09 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
Horrido
Valahogy nem érzem magam jól a bőrömbe a tegnapi naptól.
Tükör jóindulatólag figyelmeztetett hogy a bizalmamnak legyen határa főleg az ujakkal ,igaza van.
Azt kell értened hogy eljátszották már velünk az "ali baba és a negyven rablót"kereskedők többféle álnéven.Azért a kellő óvatosság mert veled ellentétben itt sokan ebből élnek,és ezidőtájt a kereskedők mindenféle trükköt kitalálnak az infó gyüjtésre.De ettől függetlenül mi beszélhetünk a határidős ügyletekről ha van kedved.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.13. 22:43 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
Szövetkezet 830-cal indult van aki 800-zal. Talán hétfőn az Aranyos is kijön 800-zal de lehet hogy bepróbálkozik 780-nal.

Lassan indul a piac eleje.... ráérünk még.

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.13. 20:07 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Ahhoz képest, hogy a végén osztozol és leadózol + aki csinált már végig ilyet tudja, hogy valamelyest eszi az idegeket.
Ahhoz képest is, amennyit egy egyszerű dión vagy mákon elérhetsz ugyan ekkora mennyiséggel....hát ennyi.

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.13. 14:14 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Újrabogaras írta:
Mindeddig semmi kivetnivalót nem találtam Horrido hozzászólásaiban. Csak hasznos pénzszakmai információkat (Pl a felvásárlók árfolyamváltozás fedezéséről). Sajnos néhány rossz reagálású fórumozó miatt gyanakvóak vagyunk.
Fogadjuk el, hogy méhésztárs és amúgy meg ért a nemzetközi pénzügyhöz. Nehogy az utóbbi miatt legyenek előítéleteink.
Annak pedig millió oka lehet, hogy balaki nem akar névvel bejelentkezni. Minden esetre látszik , hogy régóta követi a fórumot.
Üdv Horrido! Ha valamit meg akarsz osztani velünk magadról, a Bemutatkozás rovatban megteheted.



Mindenki azt hisz és fogad el, amit akar... ;)
Én a magam részéről úgy vagyok, ahogy írtam!
De mint mondtam eddig semmi gondom Horridóval!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.13. 14:02 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.21. 11:31
Hozzászólások: 147
Horrido írta:
Tükör írta:
Ezeknél a hsz-eknél engem se zavar, hogy fantom!
;) De lehet lesz majd, amikor elgondolkodtat...


Szia Tükör!
Jobban szúrkáltok mint a bogaraim repcén. :) :) :)
Mindenkiben álruhás mézkereskedőt láttok, aki felforgatja az árakat és hangulatot gerjeszt? Némi rosszindulatot látok...nem vagyok kereskedő, bár még lehetek.. :mrgreen:
Egyébként csak Tibor hozzászólását szerettem volna kiegészíteni. Azzal kapcsolatban volt véleményem, a szüzlépes méztérhez Te jobban értesz nyilván.
Inkognitó ellen mit szeretnél tudni? Mit kell tudni egy nyílt szakmai fórumon?
Rólad annyit tudok, hogy főállásban méhészkedsz családostul, piacon árulsz, Zillel vándorolsz és érted a dolgodat.
Üdv,H

És méheüsként is szívja a..........fogát! :lol: :lol: :lol: Bocs Tükör, de ezt kihagyta! :P ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.13. 13:52 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.10.31. 22:26
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Lovasberény Fejér m
Mindeddig semmi kivetnivalót nem találtam Horrido hozzászólásaiban. Csak hasznos pénzszakmai információkat (Pl a felvásárlók árfolyamváltozás fedezéséről). Sajnos néhány rossz reagálású fórumozó miatt gyanakvóak vagyunk.
Fogadjuk el, hogy méhésztárs és amúgy meg ért a nemzetközi pénzügyhöz. Nehogy az utóbbi miatt legyenek előítéleteink.
Annak pedig millió oka lehet, hogy balaki nem akar névvel bejelentkezni. Minden esetre látszik , hogy régóta követi a fórumot.
Üdv Horrido! Ha valamit meg akarsz osztani velünk magadról, a Bemutatkozás rovatban megteheted.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.13. 13:39 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Rosszindulat nincs, csak óvatosság...

Ha majd rólad is annyi minden lesz itt kiteregetve a fórumon mint rólam(annál sokkal több mint amit hirtelen összekaptál), biztos nagyobb lesz a bizalom irányodban is. ;)

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tükör 2010.01.13. 20:46-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5243 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95 ... 105  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 110 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.