Pontos idő: 2024.04.27. 19:07

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5243 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 105  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2020.02.06. 08:16 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2014.04.24. 14:43
Hozzászólások: 47
Szép "homogenizált" kínálat, csak a matricát szükséges cserélni!!!


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2020.02.05. 20:49 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Egy vevőm szabadkozva meséli, hogy vett a L*diben akciós vegyes mézet (minden 2. üveg féláron), "jó lesz teába" felkiáltással, de amikor megkóstolta magában, akkor furcsállta az ízét.
Mondtam neki, ezért kerül ennyibe....
Nem tűnt boldognak a két üveg akciós mézével.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2020.01.31. 19:51 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.19. 20:12
Hozzászólások: 713
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar Zsáka
A Spar-ban 1299 ft a vegyes méz 900gramm. No comment!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2020.01.31. 17:33 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.06.27. 18:28
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: Zala
nata írta:
Ha rá lenne írva a termékre, hogy kínai mézet tartalmaz, még akár igaz is lehetne. De így esélyünk sincs a vevőknek választani. A kínai boltoknak most biztos visszaesett a forgalma.



Ki meri ezt felvállalni , most ? ?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2020.01.31. 15:54 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.09.01. 17:59
Hozzászólások: 384
Ha rá lenne írva a termékre, hogy kínai mézet tartalmaz, még akár igaz is lehetne. De így esélyünk sincs a vevőknek választani. A kínai boltoknak most biztos visszaesett a forgalma.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2020.01.31. 15:31 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.08.02. 20:26
Hozzászólások: 847
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Bennem is felötlött ez


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2020.01.31. 13:38 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.06.27. 18:28
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: Zala
Még az is elképzelhető , hogy ez a kínai fertőzés , visszavágja az EU -ba szánt kínai exportot .


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2020.01.26. 09:41 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.05.16. 19:23
Hozzászólások: 150
Szép napot mindenkinek..... azt gondolom, hogy eléggé régóta méhészkedem, amatőrként bár voltak évek amikor 250-300 kaptár volt az utazó keret, manapság ez már bőven 100 alatt van....
Azt tapasztaltam az utóbbi időben, hogy régen, 5-6 éve amikor kipörgettük a mézet mindig későn November-Decemberben értékesítettem, és az induló árhoz képest átlagban 50-és 200.-ft -al magasabb áron lehetett eladni. A mézet keresték folyamatosan... manapság teljesen megváltozott a dolog... pld 2019- ben a repce induló ára 700.-Ft/kg volt ez augusztusra 550- lett, de minden mézfajtára igaz, hogy az induló felvásárlási ár magasabb, mint esetleg a későbbi... tudok kollégáról akinek van 2-3 éves akác méze várja a jobb időket, vagy bejön vagy nem.. de nagyon sokan eladjuk, nem is biztos azért mert nagyon kell a pénz, hanem azért mert ennyi az annyi... azt is gondolom, a kisebb méhészetek mint pld. az enyém 100 alatti családszámmal munka mellett, amatőr méhészként, egy jó fizetés kiegészítést biztosítanak, még most is... de aki főállásban csinálja és nagyban értékesít, ott azért eléggé szoros a családi költségvetés, ez a réteg vagy feladja, vagy növeli a család számot, próbál előre menekülni.... és vannak akik valamilyen pályázatot kihasználva, nyeretek pénzt, beleugrottak, neki kötelező addig amíg le nem teli az 5 év...és azok vannak jobb helyzetben akik évek, évtizedek alatt, nagyon tudatosan kialakították a saját vevőkörüket, nem függenek a világpiaci tendenciáktól.. de az biztosnak hiszem hogy mézár ügyileg izgalmas, siralmas időszak előtt állunk, valahogyan emlékeztet a 80-as évek végi időszakra amikor 2-3 évi termés bennragadt a méhészeknél... de ismerek(ismertem) olyan nagyon idős kollégát akinek, még az akkori Mellifera egy új Lada árával
tartozik... bizakodom, hogy ezt azért elkerüljük...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2020.01.25. 18:53 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Van sok megoldás. Vagy volt- persze ha van más forrás, ahogy mondod. Mert akkor kivárhatod a véleményed szerint jó árat. Csak akkor nem kell hezitálni. Ha annyi az ár, amiért neked megéri, akkor oda kell adni. Ha meg nem adtad oda, amikor még kellett 1500-ért, akkor most miért zajongsz. Vártad a még jobbat... El fog indulni a vásárlás majd megint, ha neked nem sürgős, de ha el akarod adni, akkor add oda majd ha veszik. A mézpiac ilyen. Vannak időszakok, amikor nem veszik, vagy legalábbis nem nagyon, vagy csak olcsón. Ez ilyen. Taktikázik mindenki. De ha te eltaktikáztad magad, azért nem más a hibás!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2020.01.25. 17:42 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.03.20. 20:37
Hozzászólások: 891
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Oké nekem itt van bevizsgált jó minőségű akácméz 10 hordó,megveszi valaki 1500-ért? Mert a felvásárlónak nem kell,egyenlőre kivárnak,akkor most mi a megoldás? Egyenlőre van más forrás nem halok éhen,de van ennek értelme?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2020.01.25. 12:49 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 19:19
Hozzászólások: 615
Tartózkodási hely: Derecske
Volt ilyen az ismeretségemben is. Házhoz vitték, persze cimke nélkül. Egy hét mulva mutatta a hölgy, hogy hígan folyik, meg olyan furcsa savanyú íze van. Hát ennyit az olcsó mézről.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2020.01.25. 10:36 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Januárban több méhésztárstól hallottam, hogy eladta a tavalyi akác maradékát.

Kettőre hivatkoznék aki itt van a fórumon és 100%-ig megbízható.
Egyikük 1450Ft, a másikuk 1500Ft-os árról számolt be.
Ehhez képest kiüvegezve, üveg plussz tető 100-130Ft, házhoz szállítva ......., 1700Ft-ért eladni, nem tűnik nagy üzletnek, ha jó minőségű akácmézről beszélünk.
Ha valaki olyan minőséget árul amit nem mer a kereskedőknek felajánlani arról ne beszéljünk!
Másik verzió, hogy másik méhész vevőit akarja elcsábítani az olcsóbb árral, nem csak etikai problémákat vet fel.
Nem ismerek más olyan mezőgazdasági terméket amit kiszerelve, csomagolva, házhoz szállítva, a nagyker felvásárlási áron kínálnának.
Magunk fogjuk a méhészetet még mélyebb válságba vinni?

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2020.01.25. 00:45 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.03.21. 22:04
Hozzászólások: 135
Nem veszem sértésnek egyáltalán, örülök ha másnak jól megy az értékesítés elvégre így marad meg a méhészet is mint szakma.

Céghez (2000 fős multi) szintén jár méhész kocsival, kiszerelve kiszállítva 1700 ért adta az akácot, szintén nem vett tőle 5-10 embernél több pedig csak a forgóajtóig kellett lemenni. Ezt láttam sajnos. Ez van, egy piacra még több ember jár és lehet van is aki vesz, sőt, biztosan sokan. Nekem se 1 év alatt lett ez így ám, adtam én is többért egy időben, hát nem is vitte nagyon senki. Igen vihetném én is mindenfelé de most így az informatikában a héten 10-15 órás napjaim voltak, e mellett örülök ha hétvégén a méhek mennek.

Mindennap bejárok Budapestre ezen én is meglepődtem, hogy ennyire nincs igény. Itthon a faluban 1kg mézet nem adok el, ez az ami a legfurább, régen a nagy szüleim még mindent mézzel csináltak, aztán lett cukor és pikk pakk el is tűnt az emberek életéből a méz. De talán ha majd az egészségesebb életmód terjed akkor újra lesz nagy kereslet.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2020.01.24. 22:14 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Dodzylla írta:
Tényleg nem nagyon van rá igény, viszont még így is tudok foglalkozni méhekkel, kicsiben és hobbiként, de 0 ára kijön a legtöbbször. Igaz, előfordul, hogy kaptárat vagy ha egyéb nagyobb eszközt kell vásárolni akkor azt már nem tudom belőle fedezni. De hála égnek már egyiket se kell venni, nagyjából beállt minden, ha a méhpusztulást sikerül kordában tartanom bárhogy is akkor azt hiszem elégedett lehetek teljesen.

Dodzylla írta:
Ez szerintem terület és ismeretségi kör kérdése, én 1500 Ft ért szoktam adni az akácot (ha egyáltalán van), igaz szinte csak barátoknak és nagyon kis mennyiségben, de az biztos, hogy budapesten ilyen 1700-2000 Ft ott még a jobban keresők se adnak érte, úgy vettem észre hogy ilyen 1600 felé van a lélektani határ körülöttem.


"de az biztos, hogy budapesten ilyen 1700-2000 Ft ott még a jobban keresők se adnak érte"
Meg ne haragudj (!), de nehezen találok rá szavakat, mennyire tájékozatlan vagy. Ezeket az árakat a vevőid hitették el veled? Légyszíves menj ki egy fővárosi piacra és érdeklődj a mézárakról. A 90 dekást se árulják 2000 alatt. Sok helyen 2500 Ft a (közel) kilós, és veszik. Persze én most az akácmézről beszélek nem a vegyes "akácról". Egyébként interneten is körbenézhetsz. A végén még te fizetsz érte, hogy elvigyék tőled.... Ha nem eszitek, rendesen eladni sem tudod, akkor fölösleges 2-3 családnál többet tartani hobbiból. Ha csak nem jótékonykodásnak szánod... Vagy add oda inkább egyben viszonteladónak, zöldségesnek, neppernek, ki tudja kinek, hasonló árban. Lehet rögtön megnyílna korábbi vevőid pénztárcája is. Nem sértésnek szántam!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2020.01.24. 12:47 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.03.21. 22:04
Hozzászólások: 135
Idézet:
az európába zúduló méz szerű képződmény már soha nem fog leállni-ez csak ábránd
Sajnos ezzel teljesen egyetértek, ha tenni is akarnak vele bármit is, találnak majd másik kis kaput.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2020.01.24. 12:20 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 21:35
Hozzászólások: 314
bocs,
Igen az lemaradt az előző hozzászólásomból, hogy szerintem fontos a helyi viszonyok megítélése/mérlegelése
Én igyekszem minél jobb áron értékesíteni üvegben, de nem mindig sikerül pont a helyi viszonyok miatt.
Álmodozni én is szeretek, hogy a németeknél, meg amerikába, meg a holdon mennyiért lehetne eladni, de sajnos arcul csap a magyar valóság.
Adok el hordósan is, mondhatnám, hogy kényszerből, de nem kényszerít rá senki. Ez fedezi a működési költségeket.
Szerintem egy kezdő méhész vagy kis állományú is adhatja jó áron, mert az ő munkája sem ér kevesebbet függetlenül attól, hogy 1-2 vagy sok méhcsaláddal dolgozik.
De itt is visszakanyarodnék az első mondathoz, hogy kinek milyenek a lehetőségei.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2020.01.24. 12:12 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.08.02. 20:26
Hozzászólások: 847
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Major kollega jól írta ;a következő években ha ez a tendencia folytatódik csak az igazán nagyok (min.100 család) hordóban árusítók és/vagy a közvetlen fogyasztókhoz kiszerelőknek éri meg.Többiekre vár a munkaerőpiac.
Merthogy az európába zúduló mézszerő képződmény már soha nem fog leállni-ez csak ábránd.Túl nagy üzlet


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2020.01.24. 11:15 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.03.21. 22:04
Hozzászólások: 135
balui írta:
Ezt nem egészen értem.
Ha olcsón adod kinek jó?
Annyi mézem nincs, hogy felvásárlóhoz menjen, mi itthon viszonylag kevés mézet eszünk, 2-3kg-t egy évben, az is csak kávéba megy a többieknek, én csak ha beteg vagyok mert nem szeretem. Tehát van X-kg méz ami jó ha nem a ház körül áll, tehát el kell adnom, és ennyit adnak érte mert akik eddig vették 90 %-ba kávéba meg teába teszik, karácsonykor néhányan mézeskalácshoz is igényelnek de azok is kizárólag napraforgót vagy a lehető legolcsóbbat, hát így állok én ezzel:)
Tényleg nem nagyon van rá igény, viszont még így is tudok foglalkozni méhekkel, kicsiben és hobbiként, de 0 ára kijön a legtöbbször. Igaz, előfordul, hogy kaptárat vagy ha egyéb nagyobb eszközt kell vásárolni akkor azt már nem tudom belőle fedezni. De hála égnek már egyiket se kell venni, nagyjából beállt minden, ha a méhpusztulást sikerül kordában tartanom bárhogy is akkor azt hiszem elégedett lehetek teljesen.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2020.01.24. 11:00 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.05.16. 19:23
Hozzászólások: 150
... szép napot...rettenetesen rá érek, azért most minden fórumon próbálom követni az eseményeket.... örökös téma a méz ára, ki mennyiért értékesíti kiszerelve.... én nagyon vidéken lakom egy kis faluban, ahol kb 3-4 ezer ember lakik...gondolom más is van ezzel igy.... van a közelemben egy méhész legényke,, nevezzük Tibinek.. az első pillanattól kezdve, kb 5-6 éve otthonról értékesíti a mézet, ma már közel 80 családdal termel, és nagyon ügyesen.... Tibi itt a faluban minden héten ki megy a piacra, vagy Ő vagy a kedves felesége.... akác méze 1900.-Ft.. vegyes virág 1400... dohány 1600.. repce 1300... igen jól irtam, gondolom most sokan elmondjátok gondolatban mindenféle analfabétának.... na már most Urak, ti méhész Urak, jönnek sokan azzal, hogy Németországban, a nyugati államokba mennyibe kerül 1kg valamilyen méznek nevezett lötty, vagy láttam Magyar méhészt aki a karácsonyi vásáron 4-6000e.Ft/kg árult, vagy a Balaton partján is találkoztam 3-4-5 eFt-os nagyon kétes minőségű mézzel, Erdélyben.. Korond környékén, vagy a Békás szoros környékén 2-4 ezer Ft a kilós kiszerelésű igen kétséges hátterű " havasi mézeket".... láttam, saját szememmel amikor a méhész éppen nyár közepén nyomta a cukor, vagy invert szirupot.. Erdélybe nem is egy helyen...és a birka Magyarok meg sorba állnak érte, bezzeg ha tudnák mit vettek...
Na visszatérve Tibire, meg az itthoni ár képzésre, egy kis településen, vagy mint az említett helyeken, egyáltalán nem releváns az összehasonlítás... lehet de fölösleges... amíg tőlünk nyugatabbra a mindennapi étkezés rész a méz, addig nálunk elvétve az, amikor van az iskolába, vagy az oviba mézes reggeli, újra meg újra bele futunk olyan kisgyerekbe aki ott és akkor evett életében mézet.., kétség kívül javultak a fizetések, de a méz az továbbra sem napi szükséglet egy szerényebb anyagiakkal rendelkező család számár, vidéken a többség ilyen család...Tibi elmondta, mert még egy őszinte méhész..alkalmazkodott a helyi viszonyokhoz a 2eFt lélektani határ a mi kis környezetünkben ez alatt eladható... Tibi nagyon jól végig gondolta ezt, neki nem lesznek jövőre sem nagybani értékesítési problémái,mert a saját mézét még így is dupla haszonnal értékesíti mint esetleg én, aki nagy tételben eladom... sőt nagyon benne van a pakliba, hogy nekünk nagyon-nagyon komoly értékesítési problémáink lesznek a következő pár évben... neki nem mert Tibi okos volt... nem harácsoló egyszerűen csak gondolkodott....( ez egy vélemény volt, az enyém... nevemet is vállalva.. ha lehet kérlek.. nagyon okos vérprofik kíméljenek.. de kulturált tényeken alapuló vitára nyitott vagyok) mindannyiunknak minden jót kívánok...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2020.01.24. 10:52 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.03.21. 22:04
Hozzászólások: 135
Az a tapasztalatom, hogy amerre járok a méz többnyire luxus termék, egyáltalán nincs "szüksége" rá az embereknek, így nyilván nem is adnak érte sokat, az egészségesen táplálkozók közül szoktak páran érdeklődni, de azok közül meg sok lett a vegán és azért nem veszik mert kihasználja az állatokat :D Budapesten sok érdekes egyéniséggel találkozom, de az biztos, nem igazán keresett dolog a méz. De még egyszer, ez csak az én szűk ismeretségi köröm.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2020.01.24. 10:49 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 21:35
Hozzászólások: 314
Ezt nem egészen értem.
Ha olcsón adod kinek jó?
Gondolom az idő mindenkinek ingyen van.
Az autószerelő is úgy számol áh megcsinálom olcsóbban, mert 8000/órát nem fizetnek ki.
A pék is inkább azt mondja áh nem kérek 500 a kenyér kilójáért, mert nem fizetik ki kérek érte 200-at.

hmmmm


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2020.01.24. 10:30 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2017.02.18. 15:53
Hozzászólások: 17
Aki nem veszi meg 2000 Ft-ért az akácot, az nem fogja 1700-ért
sem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2020.01.24. 10:15 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 21:35
Hozzászólások: 314
Talán a virágmézről írtad?
Az akác 2000 alatt...... hááát
Nézz be bármelyik boltba, multiba , élelmiszer kereskedésbe.
Inkább 3000 felé tart az üveges. Akkor miért adnád hordós áron?
A munkánkat becsüljük le így. kb nullszaldóra jön ki a matek. Éppen, hogy a szinten tartáshoz lesz elég.
Pár napja volt linkelve fotó az ausztriai polcos mézekről, ha jól emlékszem 5euró alatt nem volt még a kevert kilója sem.
nem menjünk már mi is a béka segge alá.
Igen tudom, hogy van olyan ország/vidék ahol 1 dollár a napi kereset, de mi még nem azon a színvonalon élünk/vagyunk...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2020.01.24. 09:46 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.08.02. 20:26
Hozzászólások: 847
Tartózkodási hely: Békéscsaba
2 -essel kellene kezdődnie mindenütt az akácárnak.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2020.01.24. 09:00 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.03.21. 22:04
Hozzászólások: 135
Lisztes írta:
Most utálni fognak néhányan. Szeghalom több méhész is 1700 forintért adja üvegben az akácot 1000-ert a vegyest.. Olyan kárt okoznak a méhészeknek, de ha megemlited meg nekik áll fentebb. Autóba ülnek, kosárkaval a kezükben járnak boltból boltba.. irodából irodába.... Faluról falura..... Akácot tessék omme üvegben 1700-ert.... Nem Szeghalmi vagyok, de hatással van a vásárlóimra sajnos. Van aki elutazik érte.
Ez szerintem terület és ismeretségi kör kérdése, én 1500 Ft ért szoktam adni az akácot (ha egyáltalán van), igaz szinte csak barátoknak és nagyon kis mennyiségben, de az biztos, hogy budapesten ilyen 1700-2000 Ft ott még a jobban keresők se adnak érte, úgy vettem észre hogy ilyen 1600 felé van a lélektani határ körülöttem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2020.01.20. 17:22 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
https://www.youtube.com/watch?v=ptNLgoKorac

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2020.01.20. 14:37 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
nata írta:
... 1500-ért veszi.. .



Nem tudom ebben az esetben mi a helyzet, de sok esetben azt látom, hogy azt hírdetik cégek, hogy "Ezerötért vesszük a mézet!", viszont szinte teljesíthetetlen magas minőségi paraméterekhez kötik ezt az árat. A mézvizsgálat után rendre azt jelzik a méhészek, hogy azt mondják nekik, hogy nem elég jó a mézük, az nem kell 1500ért, csak 1300ért,1200ért vagy 1100ért. Viszont annyiért kell!

Attól tartok, hogy több cég az így alacsony átlagáron összevásárolt mézeket egalizálják a vevőik elvárásainak megfelelően és szépen eladják.

Nem valami tisztességes!

Az Elit méhészeti szövetkezet közvetített tavaly nem szövetkezeti tagoktól mézeket a vevőinek és azt láttuk, hogy a vevők kiváló minőségű, természetes, idegen cukroktól mentes MAGYAR mézet vásároltak és nincs feltétlenül igényük irreálisan magas minőségi paraméterek meglétére.

Így az a külsős méhészek részéről felajánlott méz ami "kell" minősítést kapott az el is ment 1500 körüli áron.

Akkor hol van itt az igazság? Hol a becsület?

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2020.01.19. 10:34 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
A facebookon is vannak ilyen hirdetések.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2020.01.19. 10:27 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.12.07. 19:13
Hozzászólások: 345
Tartózkodási hely: Békés megye
Most utálni fognak néhányan. Szeghalom több méhész is 1700 forintért adja üvegben az akácot 1000-ert a vegyest.. Olyan kárt okoznak a méhészeknek, de ha megemlited meg nekik áll fentebb. Autóba ülnek, kosárkaval a kezükben járnak boltból boltba.. irodából irodába.... Faluról falura..... Akácot tessék omme üvegben 1700-ert.... Nem Szeghalmi vagyok, de hatással van a vásárlóimra sajnos. Van aki elutazik érte.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2020.01.18. 17:44 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Ehhez próbálták már elsütni magyarázatnak, hogy elötte Oroszországba ment az Ukrán export.
Hát Oroszország maga is exportőr. Legnagyobb vevője Kína.
Csatolmány:
russian.png

forrás: http://www.rusexporter.com/infographics ... y-imports/
Oroszország 100 000 t mézet termel, bár náluk is vannak gondok.
https://qubit.hu/2019/07/22/oroszorszag ... okalipszis

De az ukrán méz(?) export sikertörténet:
https://karpathir.com/2020/01/03/rekord ... mezexport/


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2020.01.18. 14:19 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.03.20. 20:37
Hozzászólások: 891
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Az igen, ez ám a hatékony termelés :shock: Azért ez a két diagram még annak is megmagyaráz sok mindent,akinek fogalma sincs a méhészethez!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2020.01.17. 21:16 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Csatolmány:
Ukrán méhcsaládok.JPG

Csatolmány:
Ukrajna.JPG

Magáért beszél.
Egyre kevesebb méhcsalád, egekbe szökő mézexport, néhány év alatt.
( Csak a rizsszirup el ne fogyjon?)
Nem kell ehhez sok méhész!


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2020.01.17. 19:47 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.08.02. 20:26
Hozzászólások: 847
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Nyáron találkoztam egy ukrajnában élő személlyel aki szerint ott is egyre több nagy gyárban van munka és a bérek sem olyan kicsik mint gondoljuk -ebböl arra gondolok előbb utóbb ott sem akad olyan hülye aki 1 €ért fog mézet leadni.
Bár mi sem vagyunk normálisak ha odaadjuk 1.70 € -ért.
Mármint a napraforgóst


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2020.01.17. 19:19 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.09.01. 17:59
Hozzászólások: 384
Az akácot most is el lehet adni(pl. a Pannon Honig 1500-ért veszi). Az adózás meg szinte semmi őstermelőként, nem azon múlik szerintem. Vegyes az tényleg nem kell, de már ez a helyzet vele egy ideje. Amíg 300ft-ért veszik Ukrajnában a napraforgómézett, addig sok jóra nem számíthatunk.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2020.01.17. 18:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.03.20. 20:37
Hozzászólások: 891
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
1500-ért adod háztól vagy 1400-ért felvásárlónak és adózol utánna melyik a jobb? (Lépjünk túl a 600k határon.) Jelenleg itt tartunk vagy nem veszik vagy a jót is lefikázzák a felvásárlók.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2020.01.17. 16:55 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.09.01. 17:59
Hozzászólások: 384
A vegyesnél lehet észrevenni ezt a jelenséget. Egyre több helyről hallom, hogy 1000ft-ért lehet kapni kiüvegezve méhésztől rendes mézet, nem szabadkai szirupot. Aki meg 1500-ért adja az akácmézét az vagy hülye vagy elhasalt a laborban a méze. Inkább az utóbbi...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2020.01.17. 14:22 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Egyrészt sajnos trend, hogy egyre több méhész hajlandó odaadni a mézét felvásrási ár környékén üvegben, mert annyira erkölcstelennek tartják a jelenlegi felvásárlási rendszert és szereplőit, hogy inkább akkor a fogyasztóktólnak adják a mézüket ennyiért abban bízva, hogy majd így sok méz elmegy. Nem jó irány szerintem.
A másik trend, hogy a szerbiai mocsokkal kupeckodó személyek köre is igen tág, azt meg végképp megéri házhozvinni ezerötért.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2020.01.17. 10:14 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Méhész cimbora mesélte frissen:
f*szbukon megkereste egy érdeklődő, Budapesten venne 10x1kg akácmézet 1500Ft/üveg áron. Barátom megírta (ellen)ajánlatát. Mire másnap az érdeklődő alkukirály visszaírt büszkén dagadó mellel, hogy 1500-ért időközben házhoz is vitték neki...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2020.01.12. 16:57 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 21:35
Hozzászólások: 314
A negatív csökkenés is növekedés, megmondták anno az okosok . Asszem az a szépszemű


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2020.01.12. 15:48 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.03.20. 20:37
Hozzászólások: 891
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Free írta:
Mi mindennek megy le az ára a mézen kívül?

Szarkazmus :!:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2020.01.11. 13:26 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.06.27. 18:28
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: Zala
Balázs írta:
Nemtom! Kicsit tudatlan vagy ez ügyben csak ennyi történik, végül ide passzol a nick.


Alaszka , Skandinávia , Jakutföld Novaja Zemja ? Milyen északon , ez nincs körülhatárolva !!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2020.01.10. 22:56 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2015.12.08. 01:44
Hozzászólások: 414
Tartózkodási hely: Pest megye
Mi mindennek megy le az ára a mézen kívül?

_________________
Szabad országban szabad ember azt csinál, amit szabad.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2020.01.10. 14:47 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.03.20. 20:37
Hozzászólások: 891
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
1400 és örülhetek ha elviszik :o :roll: szép kilátások .Lesz megint egy sz@r akác szezon,mennyit fognak adni érte 1200???? :ut Végülis mindegy ,mert közben folyamatosan megy le mindennek az ára ......


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2020.01.10. 14:42 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.08.02. 20:26
Hozzászólások: 847
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Ö t s z á z h a t v a n ! Neeeeeeeeee,ez hihhhhhhheetttetlen.meddig ó Uram?meddig még?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2020.01.10. 14:16 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.21. 12:57
Hozzászólások: 1118
Tartózkodási hely: Szombathely
1400/560 és veszik.

_________________
Andor
http://www.meheszmerleg.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2020.01.10. 12:19 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 21:35
Hozzászólások: 314
Azt az úriembert kellene kérdezni aki közel kétezer méhésznek tett jót :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2020.01.10. 11:42 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.03.20. 20:37
Hozzászólások: 891
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Tudtok árakat esetleg,mert akikkel beszéltem senki nem veszi a mézet. :?: :?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2020.01.10. 09:27 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
A sarrkörön a szárazföld belsejében június elejétől augusztus közepéig 16-22 fok van általában. Az azért nem rossz.
A legfőbb mézelő a deréce (fireweed). Gondolom nincs is leterhelve, esetleg egy jegesmedvével :)


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2020.01.09. 21:48 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
csjanszki írta:
Szegények ott északon....mit tudnak ott gyűjteni?és vajh meddig.....?gondolom vagy 7-8 hónapos lehet a telelés


Mert a mi méheink a szúk egy hetes akác dandárban mit tudnak gyűjteni? Ráadásul meg tudja venni országon belül több ezer km-rel délebbről is a családokat. Gondoljátok el, mit termelnénk, ha Görögből hoznánk családokat akácra, vagy éppen az évi anyás söpört rajokat. Kifosztják a családokat és jellemzően nem is teleltetik ki, vagy délen telelnek. Egyébként a sivatagok is rövid ideig mézelnek, mégis jó terméseket adnak.

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2020.01.09. 21:43 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
Nemtom! Kicsit tudatlan vagy ez ügyben csak ennyi történik, végül ide passzol a nick.

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Balázs 2020.01.09. 21:49-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5243 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 105  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 76 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.