Pontos idő: 2024.04.20. 11:42

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5243 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 105  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.12. 21:03 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
A 950 miatt linkeltem be. Tsanyi is írta, hogy ennyiért vittek már akácot. Mindig a dátumot kell megnézni, persze sokszor ugyanazt írják ki, mint ami előtte volt. De ez június 9-én frissült utoljára.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.12. 20:17 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.05.27. 18:05
Hozzászólások: 45
Tartózkodási hely: Pest megye
igen de úgy rémlik akkor a950 még nem szerepelt mert megnéztem a linket


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.12. 19:50 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.29. 12:57
Hozzászólások: 281
sebengabi írta:

Három napja már fenn van.Cerana be is linkelte.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.12. 19:00 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
sebengabi írta:

igen,ezt ma tehették fel.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.12. 17:55 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.05.27. 18:05
Hozzászólások: 45
Tartózkodási hely: Pest megye
ugye a 950-es ár idáig nem volt az ommén?
http://www.omme.hu/portal/index.php?option=com_content&task=view&id=791&Itemid=354


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.12. 16:27 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.12.28. 08:48
Hozzászólások: 878
Tartózkodási hely: Zala
Én meg tegnap az egyik boltban a keszthelyi Molnár méz kft. mézét láttam. Ezek szerint ami már a raktárban van azt el lehet adni? az nem hamis?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.12. 14:31 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Annyira szabadok, hogy ha igaz az info. még a mai napig is szállítanak be...
Ilyne országban élünk.

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.12. 14:29 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
brian írta:
Ha 2000 lesz a méz idén akkor érdemes lenne megvenni a winnis mézet a Corából 1500 ért .Nem???


Mondasz valamit.
Kicsi problem, hogy nem termelői üvegben van, és át kellene töltögetni, a nagyobb, hogy még tavaly is elég sok hamisítványba botlottak ellenőrzéskor.

És azok az emberek még mindig szabadlábon vannak!! :merg

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.12. 11:46 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.05.27. 18:05
Hozzászólások: 45
Tartózkodási hely: Pest megye
nem


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.12. 10:03 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.04.08. 09:34
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: BUDAPEST
Ha 2000 lesz a méz idén akkor érdemes lenne megvenni a winnis mézet a Corából 1500 ért .Nem???


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.12. 10:02 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.04.08. 09:34
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: BUDAPEST
hydasy írta:
A Cora áruházban találkoztam a K...cz mézüzem akác mézével. Az egyik üvegben Winny márkanéven forgalmazza 1500 Ft/kg egységáron. Mellette saját márkanévvel 2200 Ft egységáron.
Mindkettő esetben s származási ország Magyarország.

Nem tudom , hogy mi köze lehet a marketinghez. Lehet, hogy pancsolt méz ?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.11. 20:09 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Mézesmackó81 írta:
Felesleges túlbonyolítani szerintem!Hordósan csak világos és sötét méz van.
A háztól való értékesítésnél pedig a vevőket kellene kicsit tájékozottabbá tenni. A méznek is legyen olyan fejlett kultúrája mint pl bornak,kávénak....(legalább hasonló) itt számítana az íz szín minden! (Igaz, drágábban jóval!)

Tükörrel mi kizárólag az üvegezett mézről beszéltünk. Ami engem illet, elsősorban arról, hogy a gyengébb minőségűt ne aranyáron adjuk. Ami viszont kifogástalan, annak meg lehet kérni az árát, elsősorban azért, mert kisebb a kínálat belőle, ezért az sem célszerű, ha kifogy belőle az ember ősz közepére.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.11. 14:34 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.12. 14:03
Hozzászólások: 65
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár
Kedves Mindenki!

Amint az országból kimegy a mézünk már "csak" világos, és sötét méz. Látott valaki pl facélia mézet a boltokban?
Szépen azt is akácként értékesítik...(ismerek olyan kollégát aki a facéliára rárak egy kis akácot és alacsony pollentartalmú akácként megy el tőle akáchoz nagyon közeli áron....)

Felesleges túlbonyolítani szerintem!Hordósan csak világos és sötét méz van.
A háztól való értékesítésnél pedig a vevőket kellene kicsit tájékozottabbá tenni. A méznek is legyen olyan fejlett kultúrája mint pl bornak,kávénak....(legalább hasonló) itt számítana az íz szín minden! (Igaz, drágábban jóval!)

A kereskedőnek mindig is az árleszorítás lesz a legfontosabb! Aki előre szerződött annak fájhat a feje hogy szállítja ki a leszerződött mennyiséget. Azt is megmerem kockáztatni, hogy a partner megtartása végett benyeli az árrést....

A méz annyit ér amennyiért a méhész odaadja!!!! (Ha kell a pénz nincs mit tenni...ha nem lehet spekulálni :))


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.11. 10:59 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.05.27. 18:05
Hozzászólások: 45
Tartózkodási hely: Pest megye
bár azt hiszem egyre inkább nem ebbe a topicba kéne ezeket írnunk


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.11. 10:58 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.05.27. 18:05
Hozzászólások: 45
Tartózkodási hely: Pest megye
Arról nem beszélve, hogy egy kis olajfűz sokkal finomabbá teszi az akácot. Nekem nem a tiszta ízlik a legjobban


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.11. 07:59 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Ezt én is tapasztaltam.

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.11. 06:58 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.27. 17:41
Hozzászólások: 693
Tartózkodási hely: Újkér, GY-M-S
cerana írta:
Tükör írta:
elég érdekesen fog majd hangzani, hogy vegyék meg a gyengébb minőségű mézet(már akác szempontból gyengébb) párszáz forinttal drágábban.

Tény és való, hogy a kereskedésben pancser vagyok, de én úgy képzeltem az egészet, hogy a tuti, vegytiszta akácnak lenne egy prémium ára. Ami színében, vagy összetételében (repcés) gyengébb minőségű, ennek az árnak a kb 70%-a lenne. A vevőnek pedig lehetősége van választania. Persze ebben is van bibi, mert jártam tavaly úgy, hogy egy-két hordóba repce keveredett, és februárra bekristályosodott. Opálosodás is csak karácsony körül indult, tehát járhatok úgy azzal is, amit vegytisztának hiszek, valójában mégis repcés. Gondoltam arra, hogy nem ártana glükóz-fruktóz arányt nézetnem, hátha jobban eligazítana a kérdésben. Szerintetek hibás az elképzelés ?


És honnan veszed a mintát? Nekem az a tapasztalatom, hogy a fekvőből pörgetett nem teljesen tiszta akácnál hordóban fentről lefele változik a minőség. Azt hiszem az aljára ül le a repce.

_________________
Üdv: Bálint


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.11. 06:40 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Tükör írta:
elég érdekesen fog majd hangzani, hogy vegyék meg a gyengébb minőségű mézet(már akác szempontból gyengébb) párszáz forinttal drágábban.

Tény és való, hogy a kereskedésben pancser vagyok, de én úgy képzeltem az egészet, hogy a tuti, vegytiszta akácnak lenne egy prémium ára. Ami színében, vagy összetételében (repcés) gyengébb minőségű, ennek az árnak a kb 70%-a lenne. A vevőnek pedig lehetősége van választania. Persze ebben is van bibi, mert jártam tavaly úgy, hogy egy-két hordóba repce keveredett, és februárra bekristályosodott. Opálosodás is csak karácsony körül indult, tehát járhatok úgy azzal is, amit vegytisztának hiszek, valójában mégis repcés. Gondoltam arra, hogy nem ártana glükóz-fruktóz arányt nézetnem, hátha jobban eligazítana a kérdésben. Szerintetek hibás az elképzelés ?

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.11. 05:38 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
sarkozine írta:
Csak annyit a a nagyáruházak pocain levő akácméz áráról, hogy már elég régóta 2000 Ft-ra jon ki kilója. Sőt ! Én az egyik nagyáruházban vagyok pénztáros és már egy pár hónapjea is vittek nálam 900 Ft-ért negyed kilós akácmézet. Szorozzuk már ki akkor hány Ft kilója!!


Ehhez csak annyit, hogy megnéztem, hogy az USA-ban ez, hogy is működik de ott is a kereskedők aratnak nem igazán a méhészek.

Felvásárlási árak 2010 május:
http://www.ams.usda.gov/mnreports/fvmhoney.pdf

Nagykereskedelmi árak 2010 május:
http://www.honey.com/images/downloads/w ... s-2010.pdf

Kiskereskedelmi árak 2010 május:
http://www.honey.com/images/downloads/r ... s-2010.pdf

Még annyit hozzá, hogy az árak Pound /$ ban vannak megadva.
1 pound = 0.45 kg

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.11. 05:24 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.03.27. 11:33
Hozzászólások: 97
Tartózkodási hely: Miskolc
A Cora áruházban találkoztam a K...cz mézüzem akác mézével. Az egyik üvegben Winny márkanéven forgalmazza 1500 Ft/kg egységáron. Mellette saját márkanévvel 2200 Ft egységáron.
Mindkettő esetben s származási ország Magyarország.

Nem tudom , hogy mi köze lehet a marketinghez. Lehet, hogy pancsolt méz ?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.10. 20:45 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.05.27. 18:05
Hozzászólások: 45
Tartózkodási hely: Pest megye
Négyen vagyunk a családba, mindenki ki van képezve mézkimérésre ;) Egyébként sokszor van, hogy harmadszorra találnak minket itthon mégis jönnek. legtöbben tudják, hogy estefelé vagy hétvégén próbálkozzon mert akkor van valaki itthon, Szándékosan nincs "nyitavatartási idő" na akkor tényleg szobrozni kéne


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.10. 20:27 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.30. 12:25
Hozzászólások: 202
Tartózkodási hely: Pest megye
Csak annyit a a nagyáruházak pocain levő akácméz áráról, hogy már elég régóta 2000 Ft-ra jon ki kilója. Sőt ! Én az egyik nagyáruházban vagyok pénztáros és már egy pár hónapjea is vittek nálam 900 Ft-ért negyed kilós akácmézet. Szorozzuk már ki akkor hány Ft kilója!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.10. 20:19 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Tiszta sor! ;)

Bár én inkább viszem a vevőkhöz, amikor én akarom, mint állandóan készenlétben legyek otthon...

Persze azért hozzám is jönnek, de ez nem lehet tömeges!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.10. 19:55 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.05.27. 18:05
Hozzászólások: 45
Tartózkodási hely: Pest megye
Szerintem egész más ár szükséges akkor ha a kapuban árulsz mert ugye becsönget a vevő esetleg még üveget is hoz kiméred, odaadod és kész. Öt percedbe került. Mint mondjuk reggel hattól a piacon minusztizenhatban félnapot, helypénz, benzin, sok bizalmatlanvevő stb :) Kiírtam 1500 aki becsöngetett az nem sokalta... azt nem tudom, hogy hányan nem csöngettek de legalább nem kell magyarázkodni


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.10. 19:46 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
brian írta:
A piacokon áruló méhészek problémája:
Tudunk-e árat emelni csak ugy egyik naprol a másikra?
El kezdődhet a magyarázkodás ,hogy a bolti mézekhez képest mennyivel jobb és árban mennyivel még jobban jár.Miközben a bolti mézek árai fixen ,még a tavalyi árakbol kalkuláltan vannak a polcon.Azonnal tuti hogy nem hiszi el a piaci vásárló a dumát,vagy kiprobálja a vegyeset, aminek még nem hiszem hogy emelkednie kellene .
Okés és jó ,hogy a médiában megszólalók saját /mert van köztük keményen piacozók/és közösségi érdekből hajtva szorják az igét ,de a periférián érezhető a probléma ,hogy 1300-1500 ft-os akác piaci eladási árra még rátenni 200 ft-ot igencsak odavág a piacnak.Lehet csak egy darabig ,de szerintem hosszabb távon.
Azok sírását akik régóta sokkal többet árusítanak piacon ,mint amit maguk termelnek nem szivesen hallom.Ők tudják csak megmondani milyen szívás az ,hogy 200 ft-al kell drágábban venniük és közben visszaesik az eladás ,mert 200 ft-al drágábban nem ugy fogy.
Nézzük a jo oldalát .Kevesebben fognak mézet piacon árulni,jobban lehet kartelezni.



Elég jól látod.
Hasonló véleményen vagyok magam is.
Az én vevőim döntöen jobb módú emberek, mégis elég érdekesen fog majd hangzani, hogy vegyék meg a gyengébb minőségű mézet(már akác szempontból gyengébb) párszáz forinttal drágábban.
A megrendelések folyamatosan érkeznek, de egyenlőre kifogásokat keresve nem adok még nekik mézet (nem igazán félek, hogy elpártolnak,zömében évtizedes vevők), puhítom a piacot (elmondom a problémákat, előrevetítem az áremelkedést,a minőségi árnyaltságot, hamgsúlyozva, hogy ez azért még természetes méz, és kiváló, csak nem olyan 100%-os tiszta akác mint más években, de ez inkább csak elvi kérdés, hatásaiban semmiben nem rosszabb)
és várom, hogy kicsit ülepedjen és kristályosodjon az árak körüli mizéria!!
Óvatos duhaj vagyok az emelésben, mert annál szarabb se sok van, amikor a következő évben meg majd árat kell (de nagyon) csökkenteni, ellenkező esetben az "óccsójankók" tömkelege jelenik majd meg a piacokon.
Mondjuk engem ez az értékesítési módszerem miatt csak részben érint, de mégsem hagyhatom figyelmen kívül!!
Szóval szerintem is bonyolultabb dolog ez annál, hogy kevés lett, oszt csim-bumm "adjukkétezeréeszinemeszi"

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.10. 19:12 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.17. 14:09
Hozzászólások: 215
Tartózkodási hely: Ladánybene
nimród írta:
Sziasztok! Olvasom a hsz-t a mézáraklor ,és persze olvasom ennek a felvásárlónak a hsz-t is ,figyeljetek ez vagy nagyon fiatal szemtelem kis p.cs. vagy egy a régi rendszer nevelte provokatőr senki . Szerintem nagyon egyszerű ,teljesen ki kéne hagyni a fórumból úgy értem bármit is ír ha senki nem válaszolna rá akkor csak abba hagyná ezt a lekezelő mindenkinél okosabb dumáját. Higyétek el ez emberileg egy senki!Ez természetesen a személyes véleményem.


Ez egy külön faj,pofátlanok,gátlástalanok,és azthiszik hogy ők állitják elő a spanyolviaszt..Lekezelő?!Persze hisz nálla a forint,és aszik ettől már mindent lehet.Én jártam a nagybanira pestre,undoritó amit csinálnak ottis de mikor kevés az áru vagy nincs ojan másnak na akkor megszelidülnek ám..Persze ittis vannak kivételek!!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.10. 17:37 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.08. 18:25
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: somogy
Sziasztok! Olvasom a hsz-t a mézáraklor ,és persze olvasom ennek a felvásárlónak a hsz-t is ,figyeljetek ez vagy nagyon fiatal szemtelem kis p.cs. vagy egy a régi rendszer nevelte provokatőr senki . Szerintem nagyon egyszerű ,teljesen ki kéne hagyni a fórumból úgy értem bármit is ír ha senki nem válaszolna rá akkor csak abba hagyná ezt a lekezelő mindenkinél okosabb dumáját. Higyétek el ez emberileg egy senki!Ez természetesen a személyes véleményem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.10. 15:34 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
felvásárló írta:
- 1050Ft-ot senki nem fizetett ki még hordós akácmézért, ez hazugság és hangulatkeltés. Bizonyítsa aki ezt állítja (felvásárló neve, tel. száma ide a fórumra!)

Ez azért így nagyon kartellgyanús. Mármint ha valaki ennyire tudja, hogy ki-mennyit fizetett mézért. Azonban én úgy gondolom, hogy egy komolyabb inkongruencia a kereslet és kínálat között, a kartellt összefűző láncokat is képes elszakítani. Mint ahogy június elején 950 ft-os akácméz ár sem volt még soha az életben. A 830 ft-os tételeket szerintem még holnap délelőtt fel kell vásárolni.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.10. 11:12 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Brian, valóban elgondolkodtató, amit írsz. Leginkább azért, mert az én saját tapasztalatom is hasonló ebben az évben. Kicsit buta szintre sűllyedtünk le ezzel a 800 vagy 2000 HUF lesz az akác, miközben a mézpiac, fele olyan aktivitást sem mutat, mint az ezt megelőző években ilyenkor. Lehet azzal érvelni, hogy kevés a méz, meg azzal is, hogy rossz a minőség, de valójában mindez másodlagos, nekem nagyon úgy tűnik, hogy a leginkább a pénz hiányzik a piacról, ami mozgásba lendíti a felvásárlást. Ne legyen igazam, de meglehet, hogy itt is a közmondásnak lesz igaza...

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.10. 10:59 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.05.15. 05:57
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: nyírség
Tisztelt békés megyei felvásárló![quote="felvásárló"]
- 830-850-ért az elmúlt 2 napban továbbra is sikerül vásárolni, tavalyi akácmézet , elsősorban Szabolcs, Borsod, Jász,Békés és Csongrád megyében.Árverezték a házát,Őn is tudta és kihasználta!De inkább a mézen bukjon mint hogy földön futó legyen! Ideit nem is veszek, mertDRÁGA!Már tudják az árát,de kivárnak(csenben vannak)Hagy szoruljon a hurok,és akkor a 60-100% a haszon. Számoljon Őn:1 hordásu vidéken élek.90 napig etetés napi 0,5l.-1 család 45kg cukor*179=8055+bayvarol 1750ft +apibiovit250ft +méhpatika 200ft=10255ft(hol a tavasz)1kg méz 850ft van 21kg*850ft=17850ft marad 7595ft legyen 100 család=759500ft pont a járulék!!!!!!!Miből potolom :?: -porcukort-űzemanyagt-takarást stb.ŐN csinálná???????


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.10. 10:44 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.04.08. 09:34
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: BUDAPEST
A piacokon áruló méhészek problémája:
Tudunk-e árat emelni csak ugy egyik naprol a másikra?
El kezdődhet a magyarázkodás ,hogy a bolti mézekhez képest mennyivel jobb és árban mennyivel még jobban jár.Miközben a bolti mézek árai fixen ,még a tavalyi árakbol kalkuláltan vannak a polcon.Azonnal tuti hogy nem hiszi el a piaci vásárló a dumát,vagy kiprobálja a vegyeset, aminek még nem hiszem hogy emelkednie kellene .
Okés és jó ,hogy a médiában megszólalók saját /mert van köztük keményen piacozók/és közösségi érdekből hajtva szorják az igét ,de a periférián érezhető a probléma ,hogy 1300-1500 ft-os akác piaci eladási árra még rátenni 200 ft-ot igencsak odavág a piacnak.Lehet csak egy darabig ,de szerintem hosszabb távon.
Azok sírását akik régóta sokkal többet árusítanak piacon ,mint amit maguk termelnek nem szivesen hallom.Ők tudják csak megmondani milyen szívás az ,hogy 200 ft-al kell drágábban venniük és közben visszaesik az eladás ,mert 200 ft-al drágábban nem ugy fogy.
Nézzük a jo oldalát .Kevesebben fognak mézet piacon árulni,jobban lehet kartelezni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.10. 10:22 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.04.08. 09:34
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: BUDAPEST
Kedeves Mindenki!
Azon tul vagyunk hogy emelkedik az akácmézár,mert most az a dolga ..De meddig és mikor? Itt az arányokon és az időbeni megvalosuláson vitatkozunk. A magyar akác mézért 800-as bázisáron számolva is igencsak nem kapkodtak.Meg voltak nélküle is.14 ezer tonna méz ment ki a 2009 juniustól 2010 májusig,aminek a fele akác volt .Tavaly nem volt repce ,idén 10 kg termett átlagosan .
A tavalyi juniusi 800 idén áprilisban már csak 780 volt, ami kamatok miatt 70 -80 ft-os visszaesés.
A tavalyi 800-as méz ha raktárban van 850 ben van a termelőnek az elmaradt kamatok miatt .
Ezért mondom a 850 nem is ár ,ha a termés kiesést nézzük.
A mostani nyugodt vagy inkább tapogatodzó ,mondhatni komolyabb tétel nélküli verbális mézfelvásárlás alapján arra lehet következtetni ,hogy kevés kereskedőnek ,mézletöltőnek lehet vételi kényszere ,mert akkor már dübörögne a felvásárlás. Megy az árkalkulácio /termelői eladási hajlam nélkül,blöffölve /a felvásárló cégek részéről.A külföldi vevők meg kapkodnak a fejükhöz már ha valaki kiajánl a mostani 1050 árat ,hogy mivel számoljanak és gondolkodnak ,hogy komoly-e az ár.Bevárják a magyar és a külföldi akácajánlatokat aztán majd döntenek.Ez legalább egy hónap.A magyar felvásárlók spekulativ mézvétele sem 100%-os sikerrel kecsegtet ha a külföldi nem veszi meg. Főleg az a probláma ,ha a felvásárló nem tud venni mézet nem is tud mennyiségi tételeket tovább ajánlani,hiszen áprilisban még a tavalyi méz sem kellett annyira.
Mivel nagyon jónak indult az akáctermés a külföldi vevők lefelé menő árra spekuláltak április elejétől.Ezért lett 800 –ból 780-as ár . Most zsebbe kell nyulnia annak a vevőnek aki csökkenő árra spekulált és nem vette meg az általa szupermarkecokba előre eladott mézet.Ez a kérdés ,hogy ebből a vételi kényszeresből mennyi van ,mert ezek indíthatnák el a valós mézfelvásárlást ,amíg a többi külföldi vevő bevárja az ajánlatokat.Az ajánlatok bevárása és az alapján történő döntés kockázata ismert :vagy vesz vagy nem vesz mézet.Helyettesítő termék után kutat ,ami elodázhatja a döntést.Mérlegeli ,hogy abszolute kiveszi a termékpalettájárol a terméket mondjuk egy évig.
Mérlegeli ,hogy juliustól a szupermarkec elfogadja –e a plusz 50-70 eurocentes emelést.Na gyerekek ezt kell kivárni csupán.
Közben arról szol a hiradás ,hogy termelő méhészek mennek majd tönkre,MERT ALIG TERMETT.Akkor most hogy is van ez?Szerintem ami pénzé tehető azt eladja a megszorult ember.
Mindenestre azt akarom mondani ,hogy a felvásárlási ár emelkedésének sok tényezője van,nem csak az ,hogy kevés termett aztán legyen 1050 ft,mert az elég kerek,meg több mint ezer,a 20-as meg még a teszkos kocsiba sem kell így a 20-ast felejtsük el .Előállitási költség en bugyutaság vitatkozni ,mert a szezon felén vagyunk .A selyemkoró meg olyan jol mézel majd ,hogy ihaj.Aztán leszarjuk milyen áron értékesül az akácunk.Bárcsak igy lenne.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.10. 09:21 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.23. 11:36
Hozzászólások: 356
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun Megye
felvásárló írta:

A másik kérdésre a válasz: megmondom, hogy milyen mennyiségre és milyen áron van szerződésem, ha Ön,mint termelő méhész pontosan megmondja, mennyi az akácmézének 1kg-ra jutó termelési költsége? Ja, hogy ezt nem számolják! Akkor mi alapján mondanak ki BÁRMILYEN árat a mézükre? Mi a közgazdasági alapja annak az árnak, legyen az 600, 800, vagy 1000 Ft?


Ekkora baromságot!!!
A méhészet nem gyár, hogy megmondom a méheknek hogy lányok most 10 tonna akácot termeltek, meg 15 tonna dohányt, 5 tonna repcét, és 5 tonna napraforgót, mert akkor tudom, hogy az önköltségem 900 vagy 2000 Ft/kg lesz. Vagy ha csak akácra nézem, akkor 10 tonna esetén 1000Ft/kg az önköltség. Ezzel nem lehet számolni. Tervezni lehet, de az élet szabja meg. Eszközöket kell beszerezni, üzemanyag költség, saját munkadíj, segédmunkás díj, egyéb költségek(gépbeszerzés, fejlesztés), rezsi költség, stb.... Ezeket megtudom határozni, mert én tervezem, de hogy az idő, a méhek mit terveznek azt ki mondja meg nekem??????? Mert ha előre tudom, akkor számolok önköltséget már akáckor. Így csak év végén tudom meghatározni, hogy mennyi lett a termés, mennyi lett a költség és egyéb. Most ezt tudom megmondani, hogy milyen a piac. És mi kell ahhoz hogy éhen ne haljak és ki tudjam fizetni a számlákat...... Mert nem csak az akácból él az ember, hanem a további mézelő növényből, és azt ki tudja megmondani, hogy az mennyit fog mézelni. Mert ha semmit, akkor jöhet itt a piaccal, meg az önköltséggel a kereskedő, akkor bizony az akác önköltsége elérheti a 10 000 Ft/kg árat is.

De reméljük hogy most már jó évünk lesz és mindenkinek csak azon kelljen gondolkoznia, hogy honnan tud még vásárolni hordót.

_________________
---------------------------------------
Zsótér Csaba - Zsótér Méhészet
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10044
http://www.zsotermeheszet.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.10. 09:00 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.01. 11:00
Hozzászólások: 129
Tartózkodási hely: Algyő,Csongrád m.
jorci írta:
Én meg hét nyelven beszélek,és cigánykereket hányok!(ritkán akár vörösboros kólát is)Sőt régen a búcsúba anyukám vett nekem kóóboj kalapot meg dugós puskát............... :D

Ja ez lemaradt:Bibi biiiiiiiiiiiii!

_________________
Major József ,,A világhoz hozzá tégy,ne pedig elfelé végy!" ,,Kétannyit hallgass,mint amennyit beszélsz!"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.10. 08:59 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.01. 11:00
Hozzászólások: 129
Tartózkodási hely: Algyő,Csongrád m.
Én meg hét nyelven beszélek,és cigánykereket hányok!(ritkán akár vörösboros kólát is)Sőt régen a búcsúba anyukám vett nekem kóóboj kalapot meg dugós puskát............... :D

_________________
Major József ,,A világhoz hozzá tégy,ne pedig elfelé végy!" ,,Kétannyit hallgass,mint amennyit beszélsz!"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.10. 08:53 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6278
Tartózkodási hely: Észak-Zala
felvásárló írta:
...Jogi és közgazdasági diplomám van, MBA fokozat. ......

Ehhez képest elég meglepő amiket írsz .....
felvásárló írta:
A Ön,mint termelő méhész pontosan megmondja, mennyi az akácmézének 1kg-ra jutó termelési költsége? Ja, hogy ezt nem számolják! Akkor mi alapján mondanak ki BÁRMILYEN árat a mézükre? Mi a közgazdasági alapja annak az árnak, legyen az 600, 800, vagy 1000 Ft?

Az önköltség nekem kell, hogy tisztába legyek a termelésemmel ........
Ha Te 4500Ft/kg áron termelsz mézet ez a Te problémád ........Az ár az annyi amennyit a piac elismer.
És hiába vered magad a 800-850-es ár mellett ha biztosan tudom, hogy a tegnap 950Ft-os árral kp-re vittek el akácot, gondolom Te is tudod melyik konkurensed. Írtak 1050-et is, de arról én nem tudok konkrét felvásárlót.
Úgyhogy keresd tovább az eldugott falvak, mégeldugottabb méhészeit.
felvásárló írta:
...... Ezeknek az embereknek a többsége higgyék el, azt sem tudja, hogyan kell bekapcsolni a számítógépet, nem OMME tagok, és csak néha veszik meg a méhészújságot. Sokan vannak, sok mézet adnak el, de mint írtam, a józan ész meg amit hallanak egymástól az vezeti őket...........

Igen a józan ész ......... ami arra vezérli őket, hogy néhány tasak Neo-val kezeljék a méheiket mint ahogy sok éve ..... Utána majd sír a szád mert antibiotikumos a méz ...... Egyébként az árakról azért csak tájékozódnak még a világ végén is.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.10. 08:03 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
felvásárló írta:
ha Ön,mint termelő méhész pontosan megmondja, mennyi az akácmézének 1kg-ra jutó termelési költsége? Ja, hogy ezt nem számolják!


Mär hogyne szamolnank!
Pont ez most (is) a problema! A költsegek emelkednek (pl üzemanyag) ami a gyenge akacatlagra vetitve igralamtlanul nagy kg/költsegaranyt hoz ki.

Tegnapi info attol aki a pörgetökepsört gyärtotta nekünk, 240 csalados nemet meheszeteben 5 kg-os akacatlaga lett.
Nem, hogy eladni nemtud, de meg Ö is venni kenyszerül, hogy legyen mit kiüvegeznie!

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.10. 07:59 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.04. 12:40
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
A másik kérdésre a válasz: megmondom, hogy milyen mennyiségre és milyen áron van szerződésem, ha Ön,mint termelő méhész pontosan megmondja, mennyi az akácmézének 1kg-ra jutó termelési költsége? Ja, hogy ezt nem számolják! Akkor mi alapján mondanak ki BÁRMILYEN árat a mézükre? Mi a közgazdasági alapja annak az árnak, legyen az 600, 800, vagy 1000 Ft?

Téved,mert már van olyan aki meg tudja mondani mennyi a termelési költség, nem is kevés.
Bár a legtöbben tényleg nem számoljuk, mert ha kiszámolnánk el kéne gondolkodni megéri-e ez a jövedelem ezt a kockázatot.
Egyébként a kereslet kínálat dönt az árról,ami most éppen keresleti lett az idei termés miatt az "óriási tavalyi készletek :)" mellett is. Amit pontosan tud Ön is!
VB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.10. 07:47 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.04. 12:40
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
De higyjék már el , nem lesz 1000 Ft a felvásárlói ár az akácméznél .[/quote]

De lesz higgye el nekem! És nem biztos, hogy 1000 forintért kap annyi akácmézet amennyire szüksége volna.
VB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.10. 07:46 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.06.05. 11:56
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: BP.
kbela írta:
felvásárló írta:

Én ezen vagyok kiakadva! Azt hiszi, hogy a méhészek 8 általánost végzet józan parasztok és semmi máshoz nem értenek. Kíváncsi lennék, hogy neki milyen végzettsége van. Mézfelvásárló? :P

Továbbra is az a kérdésem lenne a tisztelt felvásárlóhoz, hogy őn mennyiért adja tovább a mézet?


Erre azért még reagálok.

Jogi és közgazdasági diplomám van, MBA fokozat. Négy nyelven beszélek társalgási szinten. Ez azt hiszem nem volt kérdéses, hogy Uniós piacon kereskedni nem lehet eladói végzetséggel.

A másik kérdésre a válasz: megmondom, hogy milyen mennyiségre és milyen áron van szerződésem, ha Ön,mint termelő méhész pontosan megmondja, mennyi az akácmézének 1kg-ra jutó termelési költsége? Ja, hogy ezt nem számolják! Akkor mi alapján mondanak ki BÁRMILYEN árat a mézükre? Mi a közgazdasági alapja annak az árnak, legyen az 600, 800, vagy 1000 Ft?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.10. 07:40 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.04. 12:40
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Nekem is van egy jópár felvásárló haver (ez a "felvásárló" nem is az)(inkább cégvezető lehet) és tudom, hogy egyszerüen nem tudnak akác mézet venni. "Tükör"

Hali!
Ilyen kevés termés mellett nem sokan fogják a tavalyi akácmézet elkótyavetyélni olcsón. Ez tuti! És ehhez nem is kell több a józan paraszti észnél!
Bár én úgy látom a méhészet egyre nagyobb befektetést és felkészültséget igényel. Meg kell tanulnunk a kereskedelmet és a marketinget szintúgy, itt dől el sok esetben megéri-e egyáltalán méhészkedni.
Pláne ha ilyen felvásárlók járnak kelnek, akik lehet libát, disznót és gabonát is vásárolnak,vásároltak. A saját megelégedésükre a termelő kárára. (kölcsönkenyér visszajár drága felvásárló)
Remélem a kereskedőknél majd azok maradnak talpon, akik hosszútávon figyelnek a termelő érdekeire is (hovatovább megélhetésére),hamár belőlük élnek!
VB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.10. 07:35 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.06.05. 11:56
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: BP.
Tisztelt Méhészek!

Mint legelső hozzászólásomban leírtam, tudtam, hohy nem leszek itt népszerű a fórumon. Ennek ellenére amit írtam , SOHA nem sértő szándékal tettem, csak az objektivitás jegyében, hogy egy kicsit belelássanak a felvásárló fejébe, hogyan is gondolkodnak. Sajnos többen csúsztatják a gondolataimat, a józan paraszti ész sem pejoratív , hanem igenis pozitív értelmű bejegyzés, a legtöbb esetben segíti az életben az embert. Ennek ellenére a beírások hangneme (főként fiatal , vehemensebb fórumozóktól) olyan hangot ütött meg, mely elgondolkodtat, folytassam-e a párbeszédet.

A mézről, és a mennyiségről: köztudott, hogy a legutolsó faluban is az önkormányzathoz be kell jelentkeznie a méhészeknek, így elég lekérni a listát, és már fel is tudjuk keresni a potenciális eladókat. Ezeknek az embereknek a többsége higgyék el, azt sem tudja, hogyan kell bekapcsolni a számítógépet, nem OMME tagok, és csak néha veszik meg a méhészújságot. Sokan vannak, sok mézet adnak el, de mint írtam, a józan ész meg amit hallanak egymástól az vezeti őket.
A tavalyi szezonban több helyen is ott voltam, ahol Bross Péter úr előadta a mézpiac helyzete című esszéjét. Ez azt sugallta, ne adják el a mézet, mert lesz drágább is. Nem lett így. Jelenleg is ezt próbálják sugallni, de higyjék már el , nem lesz 1000 Ft a felvásárlói ár az akácméznél, mert az már olyan árszint , ahol alternatív forrásból rentábilisabb a beszerzés.A másik ok, hogy a tavalyi jó minőségű, jó termésátlagú akác jelentős része van még a kamrában.

Soha, egyetlen méhésszel sem voltam arrogáns , vagy lekezelő, de tudom hol a helyem, és itt a fórumon sokan nem tudják.Amit elértem, tisztességes módon értem el, az én múltamban senki nem talál "csontvázakat" .
A termelő termeljen, a kereskedő kereskedjen , a piac meg majd meghatározza az árat.


Ide nem fogok elérhetőséget beírni, hiszen ebben az esetben a felvásárló "kollégák" (akik közül néhányak módszerei engem is felháborítanak pl. jó mézet visznek el, aztán az antibiost viszik vissza) biztosan megtámadnának, miért adok ki információkat a méhészeknek .


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.10. 07:29 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 07:36
Hozzászólások: 721
Tartózkodási hely: Somogy
Tisztelt felvásárló!
Téged véletlenül nem nevelő szülők neveltek, hogy nem tiszteled az Embereket????
Vedd tudomásul,hogy a méhészek az ország egyik legműveltebb rétege. Nálunk az egyesületbe több mint 70% diplomás.Nem véletlen,hogy még nem tudtátok tönkretenni ezt az ágazatot.Sajnos nem írhatom le a teljes véleményemet,mert akkor "rasszista,esetleg fasiszta,stb." jelzővel illetnél.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.10. 06:56 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Tisztelt Felvásárló Professzor Úr !
Ajánlom figyelmébe az alábbi linket. Azt gondolom van még mit tanulnia a parasztjaitól.
http://www.omme.hu/portal/index.php?opt ... Itemid=354

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.10. 06:50 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.06.07. 08:23
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Békés
Felvásárló!

Ez a pánikhangulat keltésed nem igazán jött be. Biztos vannak olyan méhészek, akik meg vannak szorulva és odaadják olcsón a termést. Ez a kis mennyiség hamar el fog fogyni. Aztán jöhettek térdenállva, hogy adjuk nektek a mézet! Tudod: "Sok a vadász és kevés a fóka"

Egyébként nem mindenki paraszt, műveletlen és csak a termeléshez ért. Én például közgazdasági egyetemet végeztem, - közben méhészkedem - úgyhogy van egy kis fogalmam a marketingről és egyéb kereskedelmi dolgokról is. Erre mondhatod, hogy ez csak elméleti tudás és te igazán ismered a piaci viszonyokat, mert már 30 éve ezt csinálod, de hidd el sokan vagyunk még, akiket nem tudsz a lejárató dumáddal befolyásolni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.10. 06:34 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Nagyjából nekem is ez jött le, csak az a lefitymáló megjegyzése böszített fel, mert ezzel azt sugallta, hogy mi szart árulunk a piacon...

Meg amúgy se biztos, hogy engednünk kell az ilyen ár leveréssel próbálkozó propagandát itt.


EZ A MI FÓRUMUNK!!!!

Mint a neve is mutatja!


Ugyan nem árt tájékozottnak lenni, tehát mindenkit meghallgatni, de amikor nyilvánvaló a kábítás, azt azért ne már!!

Nekem is van egy jópár felvásárló haver (ez a "felvásárló" nem is az)(inkább cégvezető lehet) és tudom, hogy egyszerüen nem tudnak akác mézet venni.
Pedig az aranyosoknak, még plusz jutalékot is igértek, nem is akármennyit!!!
Az, hogy Pista bácsi Alsóakarattyán nem tud semmit a világról, és volt neki tavaly 2 hordó akáca helyben semmi költséggel, ( és tőle most megvették ennyiért) az most nem lehet mérvadó, és példálózásra okot adó.
"Mennyiséget" nem tud venni ilyen áron, amiket ő itt mondott!!!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.10. 05:34 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Tükör írta:
felvásárló írta:
Ideit nem is veszek, mert zavaros, folyós , nem tiszta akác, minden baja van.(a piacra jó lesz , mint termelői "akác"). .



Méghogy nem alázza...???
Ez mi???
Megmondom én: egy lenéző beszólás egy olyan nagyképű embertől, aki szépen lenéz bennünket, és azt hiszi ő sz...ja a spanyol viaszt.

Hazugnak nevez benneteket, és követeli a nevet tel.számot (hogy jól lecsesszék aki drágábban vesz) de ő miért nem teszi fel a méhészek nevét, akik odaadják?? Ja, az üzleti titok mi???


Az a hangulat keltés, amit ő csinál...
Ebben a helyzetben, amiben sok méhész van!
Csakhogy lassan majd megunjuk...


Sziasztok! Szia Tükör!

Ami nekem lejött a felvásárló beírásaiból az, hogy olyan mint egy jó lókupec! Szidja, fikázza a mézet , hogy Ő a másik faluban mennyire olcsóbban tud venni és csak a jó szíve miatt adna 850 Ft-ot de csak neked csak most csak itt. Ahogy elnézem lassan lesz itt 790 is leírva ahogy telik az idő és egyre jobban kellene neki a méz.
Még azt is elképzelhetőnek tartom, hogy leszerződött előre valahova 900 Ft-ért és most gáz van mert nem biztos, hogy ezen az áron teljesíteni tudja és azért megy a rinyáltatás, parasztvakítás.
De ez szerintem felvásárlói fogás még ha nem is a tisztességesek közül való.
Sajnos ugyanígy jártak a gabonások amikor az a nagy aszály volt. A kombájn alól 1/3 áron vették a gabonát a felvásárlók ugyanezzel a szöveggel, hogy sok maradt az országban , másik megyében nagyon jó lett a termés stb. Azután koppantak a gazdák mert felment 3-5 szeresére az ára.

Tehát amit itt a fórumon leírnak azért nem kell mindent készpénznek venni!
De ez teljesen csak az Én véleményem aki partvonal mellől figyelem az eseményeket.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.10. 05:17 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2008.11.08. 05:48
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Tolna vármegye
Szega!

Szerintem ha lenne egy "felvásárlói fórum " ott nagyobb sikere lenne
a túliskolázott kereskedőknek :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.09. 22:41 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.01.08. 20:17
Hozzászólások: 71
Tartózkodási hely: sz-sz-b, kisvárda
felvásárló írta:
- a kiüvegezéshez, piackereséshez , marketinghez sok sikert, de jó tudni, hogy a kereskedelem-marketing is egy szakma, mely komoly iskolai képesítést feltételez. Kevés hozzá a józan paraszti ész. (ezért a méhész termeljen mézet, hiszen ahhoz tökéletesen ért, a kereskedő meg kereskedjen).


Én ezen vagyok kiakadva! Azt hiszi, hogy a méhészek 8 általánost végzet józan parasztok és semmi máshoz nem értenek. Kíváncsi lennék, hogy neki milyen végzettsége van. Mézfelvásárló? :P

Továbbra is az a kérdésem lenne a tisztelt felvásárlóhoz, hogy őn mennyiért adja tovább a mézet?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.06.09. 21:08 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
felvásárló írta:
Ideit nem is veszek, mert zavaros, folyós , nem tiszta akác, minden baja van.(a piacra jó lesz , mint termelői "akác"). .



Méghogy nem alázza...???
Ez mi???
Megmondom én: egy lenéző beszólás egy olyan nagyképű embertől, aki szépen lenéz bennünket, és azt hiszi ő sz...ja a spanyol viaszt.

Hazugnak nevez benneteket, és követeli a nevet tel.számot (hogy jól lecsesszék aki drágábban vesz) de ő miért nem teszi fel a méhészek nevét, akik odaadják?? Ja, az üzleti titok mi???


Az a hangulat keltés, amit ő csinál...
Ebben a helyzetben, amiben sok méhész van!
Csakhogy lassan majd megunjuk...

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5243 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 105  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.