Pontos idő: 2024.04.27. 13:42

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5243 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 105  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.13. 13:16 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.01.12. 12:14
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: EU
Tükör írta:
Ezeknél a hsz-eknél engem se zavar, hogy fantom!
;) De lehet lesz majd, amikor elgondolkodtat...


Szia Tükör!
Jobban szúrkáltok mint a bogaraim repcén. :) :) :)
Mindenkiben álruhás mézkereskedőt láttok, aki felforgatja az árakat és hangulatot gerjeszt? Némi rosszindulatot látok...nem vagyok kereskedő, bár még lehetek.. :mrgreen:
Egyébként csak Tibor hozzászólását szerettem volna kiegészíteni. Azzal kapcsolatban volt véleményem, a szüzlépes méztérhez Te jobban értesz nyilván.
Inkognitó ellen mit szeretnél tudni? Mit kell tudni egy nyílt szakmai fórumon?
Rólad annyit tudok, hogy főállásban méhészkedsz családostul, piacon árulsz, Zillel vándorolsz és érted a dolgodat.
Üdv,H


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Horrido
HozzászólásElküldve: 2010.01.13. 13:08 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.01.12. 12:14
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: EU
bükk írta:
Üdv.!
Nem baj ha a pénzügyekhez értő olvass itt,sőt jó ha véleményt mond.
Érdekelne mi a véleményed ha van Ron Phipps anyagáról.http://www.apitrack.com/frame/index.php ... ws_id=8989
Továbbá azt hogy érted hogy az USD nem alacsony kamatozású?


Szia!
Úgy értem, hogy bár jelenleg 0,25% az irányadó ráta, de ez azért vagyon, mert a FED mindent féretéve pénzt pumpál a gazdaságba a recesszió oldása céljából. Egy jól működő gazdaságban (2008-ig) inkább a túlpörgés visszafogásával volt elfoglalva és folyamatosan kamatot emelt, amivel pénzt vett ki a gazdaságból.

Érdekes a cikk!
A mézpiaci elemzéshez szakmai értelenben nem tudok hozzászólni. Nem értek a Kanadai sem a Vietnami méztermeléshez, elfogadom hogy a fehérhere összevirágzott az akármivel és hamar kristályosodik a termés.
Ami érdekes volt számomra, hogy az USA 2009-ben egy deka mézet nem engedett be Kínából. Nyilvánvaló ez a méz máshol talált gazdára, jellemzően az EU-ban. Ezt a tényt az erős euró is segítette és segíti ma is. Ha a dollár továbbra is gyengélkedik és a trend azt mutatja (http://www.federalreserve.gov/releases/g5/current/ ) akkor várható, hogy kevesebb exportméz megy az USA-ba az idén is, és több jön az erős euróövezetbe.
Az Argentin helyzet hasonló, tán nem rekord évük lesz de mindenképpen jobb mint az elmúlt évi.

Üdv,H


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: plebanos
HozzászólásElküldve: 2010.01.13. 13:01 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Gerju írta:
A kamintétel 20000kg körül van?Ha igen akkor 3kamiontétel 60000kg*50=3millió netto?ez kevés?vagy rosszul számolok?


A 40.000.000 körüli befektetéshez, és kockázathoz képest elképzelhető...

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: plebanos
HozzászólásElküldve: 2010.01.13. 12:58 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.03.16. 19:24
Hozzászólások: 65
Tartózkodási hely: Fejér
A kamiontétel 20000kg körül van?Ha igen akkor 3kamiontétel 60000kg*50=3millió netto?ez kevés?vagy rosszul számolok?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.13. 12:54 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Ezeknél a hsz-eknél engem se zavar, hogy fantom!
;) De lehet lesz majd, amikor elgondolkodtat...

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.13. 12:19 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Ebben van igazság Tükör, a döntéseinket biztosan azokra a tapasztalatokra és véleményekre alapozzuk, amelyek számunkra megfelelő hitellel bírnak- ez pedig legyünk őszinték nem feltétlenül a "net"-hez kapcsolódik. Horrido szerintem hiánypótló hozzászólásokat tett, melyek végre nem valamilyen összeesküvés elméleten alapultak, a napi pénzügyi gyakorlathoz kapcsolódnak. Amit leír, azt nagyon jól alátámasztja a mögöttünk lévő év piaci-árfolyambeli mozgása. Engem nem befolyásol, hogy nincs mögötte "személy", mert ez egy vélemény csupán, valakié, aki egy más aspektusból figyeli a méhészeket is érintő folyamatokat.
Valaki írt arról, hogy 300Ft felett keres kg-ként a kereskedő... hát() Két éve fordult elő utoljára, hogy rávettem magam, hogy egy 3 kamionos tétellel (ez nagyon kicsi a piachoz képest) próbáljunk meg az export piacon nyereséget csiholni. 50 forintot értünk el kg-ként netto- ban (leszámítva minden költséget a mézveszteséggel együtt), ezen a ponton tértem át más termékekre és maradt a hobby méhészkedés, valóban hobbynak, stresszoldásra és ezért vagyok belátóbb a kereskedőkkel szemben.

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.13. 12:11 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
Tükör
Én úgy gondoltam túl kemény vagyok az ujakkal és lazitok kicsit,de valószinű hogy igazad van.(Drága a dollár 0%-al)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.13. 11:36 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
H Tibor írta:
Horridó
Örülök hogy tisztázódtak a dolgok,mert kiderült végül is méhész vagy.
Amiről te lentebb beszélsz az árupiac határidős ügylete,gabonapiacon tudom hogy igy van de a méznél nem hiszem.
Az ki van csukva hogy mondjuk Eperjesi határidős ügyleteket kössön nem azért mert képtelen rá azért mert ő ehhez túl kicsi.Szerintem ők diller tipusú üzleteket kötnek,csak akkor vásárolnak ha már megvan a vevő.Abban se vagyok biztos hogy szerződniük kell,egyszerűen jön a telefon szaladnak a mézért felpapirozzák és küldik ki legalábis a kapkodásból erre következtetek.Az argentin méztermés most derül ki illyenkor szokott csattanós lenni a mézpiac.



Tibor!
Horridóról semmi nem derült ki... írt valamit,aztán ennyi! ;)
De ez egyébként jelenleg semmilyen problémát nem is okoz.
Feltéve, hogy esetleg a későbbiekben (a bizalmat itt megszerezve) nem akarja-é valamilyen módon befolyásolni a mézeladásokat.
Mert én sokakkal ellentétben bizonyos esetekben most is azt mondom, nem csak az számít mit ír valaki. Az is számít, ki írja... (és itt nem az inteligenciájára, vagy a tudására gondolok, hanem a szándékaira)

A hasznos infókat persze mindenki szivesen látja! De ha teljesen ismeretlentől jönnek, én azért nem fogadom fentartások nélkül!!! ;)

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.13. 11:21 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.01.12. 12:14
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: EU
H Tibor írta:
Horridó
Örülök hogy tisztázódtak a dolgok,mert kiderült végül is méhész vagy.
Amiről te lentebb beszélsz az árupiac határidős ügylete,gabonapiacon tudom hogy igy van de a méznél nem hiszem.

Kedves Tibor!

Határidős devizaügyletről beszélek, az nem ugyanaz mint az áruszekció.
Pl: Már ma tudja az eladó, hogy április 15-én fizetnek neki 100 ezer eurót. Ezt váltja át devizacsere ügylet kapcsán forintra, már ma, a mai fix árfolyamon, melyhez hozzájön a két deviza kamatkülönbségéből adódó érték (swap pontok) Ezen a garantált árfolyamon kap forintot az eurójáért április 15-én.
Ilyen ügyletet bármi magyar kereskedelmi banknál lehet kötni.

Üdv,H


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Horrido
HozzászólásElküldve: 2010.01.13. 11:12 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Üdv.!
Nem baj ha a pénzügyekhez értő olvass itt,sőt jó ha véleményt mond.
Érdekelne mi a véleményed ha van Ron Phipps anyagáról.http://www.apitrack.com/frame/index.php ... ws_id=8989
Továbbá azt hogy érted hogy az USD nem alacsony kamatozású?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.13. 11:05 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
Horridó
Örülök hogy tisztázódtak a dolgok,mert kiderült végül is méhész vagy.
Amiről te lentebb beszélsz az árupiac határidős ügylete,gabonapiacon tudom hogy igy van de a méznél nem hiszem.
Az ki van csukva hogy mondjuk Eperjesi határidős ügyleteket kössön nem azért mert képtelen rá azért mert ő ehhez túl kicsi.Szerintem ők diller tipusú üzleteket kötnek,csak akkor vásárolnak ha már megvan a vevő.Abban se vagyok biztos hogy szerződniük kell,egyszerűen jön a telefon szaladnak a mézért felpapirozzák és küldik ki legalábis a kapkodásból erre következtetek.Az argentin méztermés most derül ki illyenkor szokott csattanós lenni a mézpiac.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.13. 10:33 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.01.12. 12:14
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: EU
H Tibor írta:
Cerana
Ö nem mézkereskedö ö egy pénzügyi szakember,ma M.országon nem találsz olyan mézkereskedőt aki tudja hogy kell alkalmazni Carri-Tradet mondjuk Dél afrikában.
Ami a flusztráltságomat okozza:Nincs lakhelye,nincs arca,nincs neve,és nem óhajt bemutatkozni.
Mert ha emlitést tett volna arról hogy véleménye szerint rövidtávon a forint árfolyama hogy fog alakulni akkor azt mondom valamit hozzátett a topik témájához,és örülünk hogy egy szakember véleményét is halottuk de ö csak engem helyesbitett oly módon hogy a lényeg végülis nem változott.De ez itt a kutyát sem érdekli ide a méhésztársaim azért klikkelnek be hogy információhoz jussonak a mézeladásainak bonyolitásához.


Kedves Tibor!
Nem tartom magam szakembernek, de van némi rálátásom a dolgokra. Komoly mézkereskedő (mint ahogyan minden más magyar iparági export szereplő) a szerződéses exportbevételeit, már régen lefixálta. Ez azt jelenti, hogy a határidős devizapiacon már a szerződéskötéskor eladta a várható euró bevételeit, magyarán forintra váltotta az euróját. Ezzel semlegesítette az árfolyamkockázatát és tervezhetővé tette a bevételeit. Ennek kapcsán tök mindegy számára, mennyi lesz a HUF/EUR árfolyama április 11-én...
Ezzel csak a kisembereket bizonytalanítgatják...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.13. 10:22 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.01.12. 12:14
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: EU
H Tibor írta:
A Hsz -emet csak azért irtam mint méhész hogy rávilágitsak a belpolitikai helyzet bizonytalansága már régen be van árazva.
Közép eur pénz nem nagyon mozditja a forintot minimum London kell hozzá a Dey-trade spekuláció belföldön és Londonból megy Carri-trade nagyobb pénzekkel trendszerüen álltalába Amerikából irányitott.
A lényeg amit leirtam:a nagypénz beáramlása forinterősödést hirtelen kiáramlása(pl:amerikai kamatemelés)forint összeszakadást okoz attól fügetlen hogy Orbán mit igér
Horridó
Üdvözöllek a fórumon remélem hogy a MÉHÉSZETI TECNOLÓGIÁK topikban eggyüttes gondolkodásunkal emeljük eme fórum szakmai szinvonalát,vagy csak erre az egy válaszra regisztráltál? Vajon miért? ;) ;)
Merthogy nem volt lehetőségem olvasni az EU melyik országában méhészkedsz,mióta,milyen keretmérettel ?stb.

Szia Tibor!

Igazad van! A hedge fund-ok tevékenységét nem biztos hogy itt kell kielemezni. Hogy a forint árfolyamát mi mozgatja azt én is szertném tudni. Nem a makrogazdasági környezet, az biztos. Néhány száz millió euróval fel lehet burítani az egész piacot, de azért a jegybankunk már kimutatta a foga fehérjét néhányszor, tudják a spekik, hogy nem Izland vagyunk.

Egyébként régóta fórumozok, még a Vica küldte az első regemet.
Idehaza méhészkedem NB-18 és Breitwaben(régi Mogor) rakodós rendszerekkel. Hobbiszinten, szerencsére nem ezzel kell pénzt keresnem...

Üdv,H


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.13. 10:19 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
Cerana
Ö nem mézkereskedö ö egy pénzügyi szakember,ma M.országon nem találsz olyan mézkereskedőt aki tudja hogy kell alkalmazni Carri-Tradet mondjuk Dél afrikában.
Ami a flusztráltságomat okozza:Nincs lakhelye,nincs arca,nincs neve,és nem óhajt bemutatkozni.
Mert ha emlitést tett volna arról hogy véleménye szerint rövidtávon a forint árfolyama hogy fog alakulni akkor azt mondom valamit hozzátett a topik témájához,és örülünk hogy egy szakember véleményét is halottuk de ö csak engem helyesbitett oly módon hogy a lényeg végülis nem változott.De ez itt a kutyát sem érdekli ide a méhésztársaim azért klikkelnek be hogy információhoz jussonak a mézeladásainak bonyolitásához.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Horrido
HozzászólásElküldve: 2010.01.13. 10:13 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.01.12. 12:14
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: EU
john írta:
cerana írta:
Ez elegáns volt. De ugye nem méhész vagy ?



Szerintem vadász. :)

;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Horrido
HozzászólásElküldve: 2010.01.13. 10:12 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.01.12. 12:14
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: EU
cerana írta:
Ez elegáns volt. De ugye nem méhész vagy ?


Mondjuk úgy, hogy Ti műértők vagytok, én műkedvelő.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.13. 09:26 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Tibor !
Azért nem kell támadni, mert jól ért valamihez. Ezzel is emeli a Fórumunk színvonalát. Minden bizonnyal mézkereskedőről van, aki valljuk be: a pénzügyekben járatosabb, mint mi. Legfeljebb egy dolgot bizonyít. Neki megvannak a megfelelő eszközei (pénz,pénz,pénz) ahhoz, hogy tapasztaltabb legyen nálunk ezen a téren. Más kérdés, hogy ez valószínűleg a mézből származik. A miénk is abból, de valószínűleg köztünk nagyságrendi különbségek vannak. Mi ezért nem vagyunk járatosak a témában.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.13. 07:43 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
A Hsz -emet csak azért irtam mint méhész hogy rávilágitsak a belpolitikai helyzet bizonytalansága már régen be van árazva.
Közép eur pénz nem nagyon mozditja a forintot minimum London kell hozzá a Dey-trade spekuláció belföldön és Londonból megy Carri-trade nagyobb pénzekkel trendszerüen álltalába Amerikából irányitott.
A lényeg amit leirtam:a nagypénz beáramlása forinterősödést hirtelen kiáramlása(pl:amerikai kamatemelés)forint összeszakadást okoz attól fügetlen hogy Orbán mit igér
Horridó
Üdvözöllek a fórumon remélem hogy a MÉHÉSZETI TECNOLÓGIÁK topikban eggyüttes gondolkodásunkal emeljük eme fórum szakmai szinvonalát,vagy csak erre az egy válaszra regisztráltál? Vajon miért? ;) ;)
Merthogy nem volt lehetőségem olvasni az EU melyik országában méhészkedsz,mióta,milyen keretmérettel ?stb.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Horrido
HozzászólásElküldve: 2010.01.12. 23:06 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.18. 04:47
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: somogy
cerana írta:
Ez elegáns volt. De ugye nem méhész vagy ?



Szerintem vadász. :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Horrido
HozzászólásElküldve: 2010.01.12. 22:05 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Ez elegáns volt. De ugye nem méhész vagy ?

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.12. 13:32 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.01.12. 12:14
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: EU
H Tibor írta:
Ezt a forint árfolyam kérdést én máshogy látom,figyeljétek meg az árfolyam nem követi az elemzők prognózisait.
Igazából az árfolyam és a gazdaság teljesitménye időnként nagyon eltávolodik egymástól,most szerintem az amerikai spekulánsok akik jelentős összegekkel Day trade-znek kaptak egy hirt miszerint az amefikai FED belátható időn belül nem emel kamatot ami számukra annyit jelent 0%kamattal(csak kezelési klt.)áttételes nagyösszegű hiteleket vesznek fel amit 6-7-8%-ra kelet eur.Törökbe Dél afrikába befektetnek.Forró pénznek nevezzük mert a baj akkor lessz ha egy hirre ezek az összegek visszamenekülnek poziciózárás miatt ,majd akkor nézzük meg a forintárfolyamot.Ha pedig van olyan ember aki kitalálja hogy Soros és csapata(aki majdnem megbuktatta az angol fontot)és a többi spekuláns mikor menekül az már látnok.Ha ez egybeesik a választásokkal az véletlen lessz.


Jónapot Mindenkinek!

A Day-trade az a napon belüli üzletelés. Amiről itt írsz, az a Carry-trade ügylet.
Jellemzően alacsony alapkamatú devizákban (JPY, CHF) (az USD nem az!)történik hitelfelvétel, majd ezt átváltják a magas kamatozású devizákra és azokért az adott államokban állampapírokat vásárolnak. Izland, Délafrika, Egyiptom és jónéhány egzotikus ország volt sokáig a kedvenc. Idővel aztán visszaváltják az egészet és realizálják a nyereséget.
A gond az árfolyamkockázatban van, mert, ha a magas kamatozású deviza hirtelen gyengülni kezd (erre van esély) akkor csak bukóval lehet visszaváltani az alapdevizára és meglehet, hogy az árfolyamveszteség elviszi az egész kamatkülönbségből adódó nyereséget.
Jelenleg ez kemény pálya, a válság során sokan belevéreztek. A HUF meg nem annyira izgi perpill, mert nem olyan magasak a DKJ hozamok.

A FED kamatpolitikája egy nagyon összetett téma. A CTrade ügyletekeben fix kamatokkal adósodnak el a szereplők.

Üdv,H


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.12. 12:58 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Zsolti, ha konkrét kell, nekem 870-et ajánlott Bilicky augusztusban, igaz két kamiont meg kellett volna rakni. Cukrot 132HUF vettem szeptemberben, igaz itt is nagy tételben kellett kereskedni, de sok kolléga a környéken jó járt... Gázolajat meg nem kannába gondoltam, mi 10hl tartályokat használunk hasonló töltővel, mint amilyet a kúton is használsz, nem csepeg el semmi.

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.12. 06:57 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
Azt kérdezném ha van erről valakinek feljegyzése:meddig vásárolja a régi mézet?mikor szokott jönni a tavaszi uj méz?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.11. 22:00 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.06. 20:39
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Heves-megye
Plebános!
Ha augusztusban kaphattam volna 870-et, kaptam volna is! Cukrot spájzoltam, de minek most olcsóbb. Dec. elején 160-ért is tudtam volna venni, demár nem fért. Gázolajat meg nics az az emelés hogy kannából csurmoljam magamra, az autóra...
Feri!
Ha nem lett volna ez a lehetőség, valószinű odaadtam volna 800-ért mindet mikor az utánfutót vettem ősszel. Az mennyivel lett volna jobb a többi méhésznek? De hogy más olvasata is legyen a dolognak: Amikor odatelefonálok, hogy meg vagyok égve mert valahonnan nem jött be a pénzem, és másnap ott a pénz a számlámon, a mézet meg majd elviszi érte ha erre jár,engem nem zavar hogy Ő a halasztott fizetéssel jól jár. Zrt kicsiben. Csak ez működik ;)

_________________
http://www.egrimeheszbolt.hu/bolt/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.11. 21:08 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
Nem Robi,viszont minden szavára figyeltem André Kosztolányi-nak aki az eggyik legnagyobb guru volt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.11. 20:41 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
Hűha Tibor! Nem tőzsdézel Te véletlenül? :)

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.11. 20:19 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
Ezt a forint árfolyam kérdést én máshogy látom,figyeljétek meg az árfolyam nem követi az elemzők prognózisait.
Igazából az árfolyam és a gazdaság teljesitménye időnként nagyon eltávolodik egymástól,most szerintem az amerikai spekulánsok akik jelentős összegekkel Day trade-znek kaptak egy hirt miszerint az amefikai FED belátható időn belül nem emel kamatot ami számukra annyit jelent 0%kamattal(csak kezelési klt.)áttételes nagyösszegű hiteleket vesznek fel amit 6-7-8%-ra kelet eur.Törökbe Dél afrikába befektetnek.Forró pénznek nevezzük mert a baj akkor lessz ha egy hirre ezek az összegek visszamenekülnek poziciózárás miatt ,majd akkor nézzük meg a forintárfolyamot.Ha pedig van olyan ember aki kitalálja hogy Soros és csapata(aki majdnem megbuktatta az angol fontot)és a többi spekuláns mikor menekül az már látnok.Ha ez egybeesik a választásokkal az véletlen lessz.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.11. 19:50 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.11.21. 19:17
Hozzászólások: 137
Tartózkodási hely: Baja
Világszerte kereslet van a világos mézekre. Érdekes, hogy ez a 800- ár már régóta stabil a valuta árfolyamok ingadozása ellenére. Nem véletlenül tartják ezt az árat. Nyilatkozatokban mindig azt hangoztatták a méhészek, hogy 800 körüli ár lenne elfogadható. Hát tessék, itt van...
Tsanyinak igaza van! Lesz ez több is febr. elejére.
Ebből a megfontolásból még az enyém is megvan. ;)

_________________
Ha eltanulod a méheidtől a szorgalmat, nem lesz baj... (Hiezl Imre bácsi)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.11. 19:43 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
niki írta:

Az akácméz ára 8éve(2002nov) 900ft euro238,35ft.Ha akkor ezt ilyen árfolyam mellett ki tudták fizetni, akkor talán most sem lehet nekik túl megterhelő nem roszabb piaci feltételek mellett.http://www.mnb.hu/engine.aspx?page=arfo ... 2002-11-11

:taps :taps :taps

Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.11. 19:36 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
niki írta:
....Az akácméz ára 8éve(2002nov) 900ft euro238,35ft.Ha akkor ezt ilyen árfolyam mellett ki tudták fizetni, akkor talán most sem lehet nekik túl megterhelő nem roszabb piaci feltételek mellett.http://www.mnb.hu/engine.aspx?page=arfo ... 2002-11-11

Jelenleg megállt a mézeladás. Aki nem adta júniusban 800-ért most sem adja.
Most a kereskedőkön a sor. Ha van megrendelésük amiből a saját hasznuk mellett 850-900Ft-ot tudnak adni az akácért, akkor azt február elejére meglépik.
Ha nincs akkor kénytelenek lesznek újra tárgyalni a vevőikkel ....
Nem hinném, hogy komolyabb készletek lennének főleg akácból, év végén is sokan eladták....
Az € árfolyama még táncol egy kicsit, aztán ......Egy új kormány mindig bizonytalanságot jelent a befektetőknek, inkább kivárnak ez pedig hat az árfolyamra ....(280-290??)

_________________
advocatus diaboli


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tsanyi 2010.01.11. 19:46-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.11. 19:04 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.01.14. 14:05
Hozzászólások: 10
Fiúk!
270ft alá ment az euro. Ha tovább erősödik a forint itt nem lesz 800ft-os méz, bár inkább ne lenne igazam.

Az akácméz ára 8éve(2002nov) 900ft euro238,35ft.Ha akkor ezt ilyen árfolyam mellett ki tudták fizetni, akkor talán most sem lehet nekik túl megterhelő nem roszabb piaci feltételek mellett.http://www.mnb.hu/engine.aspx?page=arfo ... 2002-11-11


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.11. 18:53 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.02.16. 23:39
Hozzászólások: 145
Hát, ha a számológép nem hazudik:
Augusztusi 880 Ft májusra 18,13% éves kamat (9 havi arányos része) mellett hízik 1000-re, ilyen kamatot bank nem ad.
Visszafelé nézve: májusi 1000 Ft pl. 8% éves kamat mellett augusztusi 943 Ft-tal egyenlő.
Cukrot meg 175-ért láttam a Lid*ben, augusztusban 190-200 volt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.11. 18:20 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.12. 18:18
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Dunaföldvár
kopaszkutya írta:
Gondolom nem bánja ha egy kis reklámot csinálok neki:Eperjesi

Az a probléma ezzel, hogy nem reklámot csinálsz neki, hanem sok pénzt!
Ameddíg van méze(pl:halasztott fizetésű :merg ) addíg nem kell kényszerből vásárolnia, nem kell árat emelnie.Szóval még a te mézeddel dolgozik,addíg jóval kevesebbér vásárol mint azt egyébként tehetné. Így te talán nyersz valamit az üzleten, de ő a sokszorosát teszi zsebre! Az abszolút vesztesek pedíg a mézüket eladni akaró méhészek, akik nem értik miért nem emelkedik az ár!! :merg


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.11. 18:05 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
plebanos írta:
Augusztusban kaptál volna 870-t


Ez melyik galaxisban történt plébános?

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.11. 17:54 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Azért jó, ha számolsz a májusi 1000 forintoddal... Augusztusban kaptál volna 870-t és betárazol egy kis gázolajat meg cukrot stb. mert ha visszaszámolod azt a 9 hónapot, a te 1000Ft még 800 sem ér. (Vond le az éves kamatokat- csak az alap kamattal számolj- és add hozzá a KSH szerinti inflációt). Ha nem változik az ár, akkor azok jártak jól, akik időben 870-880-ért odaadták.

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.10. 21:56 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.06. 20:39
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Heves-megye
Gondolom nem bánja ha egy kis reklámot csinálok neki:Eperjesi

_________________
http://www.egrimeheszbolt.hu/bolt/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.10. 21:48 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
Szabad megkérdezni melyik cégről van szó?

Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.10. 21:47 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.06. 20:39
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Heves-megye
Judit írta:
Optimista vagyok, ~30évig nem ment tönkre mért pontmost tenné? Szerencselovagoknak énsem adtam volna oda.

Na ez a lyány má megint nem lépett ki!! :evil:

_________________
http://www.egrimeheszbolt.hu/bolt/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.10. 21:41 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.03.17. 17:46
Hozzászólások: 579
Tartózkodási hely: Heves megye
Optimista vagyok, ~30évig nem ment tönkre mért pontmost tenné? Szerencselovagoknak énsem adtam volna oda.

_________________
Üdv.: Judit


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.10. 21:32 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.03. 10:49
Hozzászólások: 311
kopaszkutya írta:
Én nyugodt vagyok, az enyém már elkelt 1000-ért májusi fizetésre. ;)

:):):)májusig még bármi lehet az akkor biztos 1000ft ha zsebbe van:)addig még bárki bármikor tönkre mehet------


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.10. 20:27 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.08. 18:49
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: bihar-ro
bambi írta:
márna írta:
kopaszkutya írta:
Fiúk!
270ft alá ment az euro. Ha tovább erősödik a forint itt nem lesz 800ft-os méz, bár inkább ne lenne igazam.


Nyugi.

Mihelyst megjön a kiigazítás vissza megy. Az okosok szerint ahogy elindulnak a dolgok, kiigazításra kerülnekk a kisebb pénzek (most év elején pihi van állítólag). Szóvak ők 280-290 ft közé várják az árfolyamot.

Egyébként meg ne csak a jurót nézd, nincs méz itthon sem meg külföldön sem.

Valóban kevés a méz, emiatt az ár csak kis mértékben mozdulhat meg lefele.
A "JURO" a tavaszi választás miatt a 285-300 közé prognosztizálják, s a választást követő pénzügyi jelentések kapcsán itt is marad(valszínű) tartósan, mert a tavaszi választást egy nyár eleji önkormányzati választás is követheti.Amíg a belső politikai események nem nyugszanak le, addig ez a tendencia lesz jellemző, s kivárás lesz a gazdaság elmozdulása, és szabályozása miatt.A környező országok valutája stabilabb lesz, s a HUF-ot nem mozgatja, csak a leírtak miatti "pánikos" hangulat.
Szerintem...


Az exportorok elegedetlenkednek es 300-340 -es eurot szeretnenek!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.10. 18:33 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
zsirosmeheszet írta:
TEHÁT 800


Nana!

Tehát: 820 Omme honlap és a licit innen indul felfelé ugye... :taps

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.10. 16:37 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2231
Tartózkodási hely: Csurgó
TEHÁT 800

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.10. 16:33 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.12. 18:18
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Dunaföldvár
Jenei Ferenc írta:
Jenei Ferenc írta:
kopaszkutya írta:
Én nyugodt vagyok, az enyém már elkelt 1000-ért májusi fizetésre. ;)


Sajnos a halasztott fizetésre leadott mézek jelentősen rontják a mézár emelkedésének esélyét!
Pontosabban jelentősen késleltetik azt


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.10. 16:32 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.12. 18:18
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Dunaföldvár
Jenei Ferenc írta:
kopaszkutya írta:
Én nyugodt vagyok, az enyém már elkelt 1000-ért májusi fizetésre. ;)

Sajnos a halasztott fizetésre leadott mézek jelentősen rontják a mézár emelkedésének esélyét!
Pontosabban jelentősen késleltetik azt


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.10. 16:31 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.12. 18:18
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Dunaföldvár
kopaszkutya írta:
Én nyugodt vagyok, az enyém már elkelt 1000-ért májusi fizetésre. ;)

Sajnos a halasztott fizetésre leadott mézek jelentősen rontják a mézár emelkedésének esélyét!
Pontosabban jelentősen késleltetik az idejét!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.09. 22:11 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.10.07. 08:58
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Somogy Északi közepe
márna írta:
kopaszkutya írta:
Fiúk!
270ft alá ment az euro. Ha tovább erősödik a forint itt nem lesz 800ft-os méz, bár inkább ne lenne igazam.


Nyugi.

Mihelyst megjön a kiigazítás vissza megy. Az okosok szerint ahogy elindulnak a dolgok, kiigazításra kerülnekk a kisebb pénzek (most év elején pihi van állítólag). Szóvak ők 280-290 ft közé várják az árfolyamot.

Egyébként meg ne csak a jurót nézd, nincs méz itthon sem meg külföldön sem.

Valóban kevés a méz, emiatt az ár csak kis mértékben mozdulhat meg lefele.
A "JURO" a tavaszi választás miatt a 285-300 közé prognosztizálják, s a választást követő pénzügyi jelentések kapcsán itt is marad(valszínű) tartósan, mert a tavaszi választást egy nyár eleji önkormányzati választás is követheti.Amíg a belső politikai események nem nyugszanak le, addig ez a tendencia lesz jellemző, s kivárás lesz a gazdaság elmozdulása, és szabályozása miatt.A környező országok valutája stabilabb lesz, s a HUF-ot nem mozgatja, csak a leírtak miatti "pánikos" hangulat.
Szerintem...

_________________
'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.''


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.09. 21:12 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.06. 20:39
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Heves-megye
Én nyugodt vagyok, az enyém már elkelt 1000-ért májusi fizetésre. ;)

_________________
http://www.egrimeheszbolt.hu/bolt/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.08. 21:09 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
kopaszkutya írta:
Fiúk!
270ft alá ment az euro. Ha tovább erősödik a forint itt nem lesz 800ft-os méz, bár inkább ne lenne igazam.


Nyugi.

Mihelyst megjön a kiigazítás vissza megy. Az okosok szerint ahogy elindulnak a dolgok, kiigazításra kerülnekk a kisebb pénzek (most év elején pihi van állítólag). Szóvak ők 280-290 ft közé várják az árfolyamot.

Egyébként meg ne csak a jurót nézd, nincs méz itthon sem meg külföldön sem.

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2010.01.08. 20:33 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.06. 20:39
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Heves-megye
Fiúk!
270ft alá ment az euro. Ha tovább erősödik a forint itt nem lesz 800ft-os méz, bár inkább ne lenne igazam.

_________________
http://www.egrimeheszbolt.hu/bolt/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5243 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 105  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 101 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.