Pontos idő: 2024.04.27. 15:50

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5243 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 105  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2018.10.04. 09:37 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2015.12.08. 01:44
Hozzászólások: 414
Tartózkodási hely: Pest megye
Én sajnos még mindig 600, 1200 Ft-ot tudok, de én is kíváncsi lennék hátha valahol már feljebb ment.
Ha nem sok termés van világviszonylatban, akkor nem értem hogy miért nem megy feljebb..

_________________
Szabad országban szabad ember azt csinál, amit szabad.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2018.10.03. 17:27 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.03.11. 22:52
Hozzászólások: 2
Sziasztok!
Tudtok valami frisset mondani?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2018.09.10. 15:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.21. 12:57
Hozzászólások: 1118
Tartózkodási hely: Szombathely
620 Vasváron.

_________________
Andor
http://www.meheszmerleg.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2018.09.10. 14:01 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.09.01. 17:59
Hozzászólások: 384
Vegyes árakról ki mit hallott? Amit tudok, hogy 600-ról 570-re és 630-ról 600-ra ment le. 600 feletti árat ad érte valaki?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2018.09.09. 09:29 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:45
Hozzászólások: 6
Nemzetközi mézárak 2018 augusztus 24.

https://www.ams.usda.gov/mnreports/fvmhoney.pdf


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2018.09.04. 19:55 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.06.27. 18:28
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: Zala
cerana írta:
Balui!
Szerintem Te félreértetted a lehoz jelentését. Szerintem a lehoz Nemtom szerint bevételt jelent, Te pedig kiadásként értelmezted. Mondjuk nem ártana magyar nyelven írni.




Úgy van !


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2018.09.04. 19:19 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 21:35
Hozzászólások: 314
Dehogy értettem félre. Szarkazmusnak szántam. Tudom, hogy nem hoz annyit még 17 év után sem


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2018.09.04. 15:14 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Balui!
Szerintem Te félreértetted a lehoz jelentését. Szerintem a lehoz Nemtom szerint bevételt jelent, Te pedig kiadásként értelmezted. Mondjuk nem ártana magyar nyelven írni.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2018.09.04. 14:35 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 21:35
Hozzászólások: 314
Lehoz az:
100 * 50 000 /kaptár méhekkel= 5 misi
+ új autó=3misi
+pörgető=350e
+felszerelés 400e
+Műlép, cukor, atkaírtó
soroljam?

Megvan az hamar :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2018.09.04. 09:38 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.06.27. 18:28
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: Zala
Nos van egy két idióta méhész , aki nem tudom miért , azzal hülyíti a kezdőket , hogy 100 család lehoz évente 10 millát . Nyilván erre teljesen behülyülnek a kezdők és .....stb.stb !


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2018.09.03. 19:49 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
De ha még csak 10-el kezdene... Úgy beszélnek kezdőként a 100 családról, mintha azzal dolgozni se kellene.

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2018.09.03. 18:04 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.09.13. 14:15
Hozzászólások: 34
Azt tapasztaljuk mi is a méhészeti környezetünkben, hogy nagyon sok ember fog a méhészkedésbe a több lábon állás miatt, mert úgy vélik látva az odaadással méhészkedőket, hogy gyarapszik az állománya, bővül a gazdasága tehát csak jó lehet.
Nem egy,két családdal kezdenek tudatlanul,tapasztalatlanul hanem ti-tizenöttel.A baj pedig ott kezdődik, hogy komoly méhállományok közelébe vannak.Semmit nem úgy csinálnak ahogy a méhészkedés kívánja.A komolyabb méhest veszélyeztetve.Állandóan figyelni kell az ők munkájukat, méheik viselkedését, mert olyanokat csinálnak ami tönkretenné más méhészetek állományát semmi perc alatt.
Pl:Család bontás után kint hagyják a műlépeket, leteszik a pergetés után maradt fedelezést csak úgy.Déli időben kezdenek etetni. Az atka irtás szabályait nem tartják be kezelnek hallomás után, ahogy éppen idejük engedi. Egyszerűen félni kell a közelségüktől.Nincs következetes felelősség vállalásuk.
Tisztelet a kivételnek!
A lényeg ami a szemük előtt lebeg, hogy tudjanak mézet termelni.Persze, hogy nem az elképzelés szerint sikerül. Így a bevétel is szűkösre sikerül, pedig rengeteg költséget áldoznak be. Az adott jó tanács nem talál értő fülekre.Ami a legérdekesebb, hogy saját hibájuk után újból ismétlődik a helyzet.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2018.09.03. 10:22 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.06.27. 18:28
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: Zala
keriac írta:
Balázs

Az állományom többé-kevésbé állandó70-90, mindez 3-5 telephelyen. A vándorlási állományt csökkentem,
mert csak annyit termelek vaddohányt és hársat, amit biztosan el tudok adni, továbbá egyedül kényelmesen
el tudok vinni, ha muszáj mindenféle segítség nélkül. A legendának kell meghalnia, hogy a méhészetben mekkora
pénz van. Túl sokan vannak még most is rózsaszín ködben szakmabeliek, de a szakmán kívüliek meg pláne. Ismerek olyat aki 3 éve folyamatosan újrakezd minden évben tönkremegy, "mer ha ez egyszer bejön"- nem, nem jön be, egy olyan embernek, aki azt hiszi csak el kell venni a mézet. A nagy volumenü méhészeteknek legelő is kellene, ami egyszerűen az ország nagy részén nem áll rendelkezésre 500-1000 család részére és Én úgy látom, hogy pont a nagy méhészetek jó része nem hajlandó 5-15 telephelyben gondolkodni. Bár nincs országos rálátásom, csak a mikrokörnyezetem vélem ismerni.



Az 500-1000 család ügy is lehet , hogy összeszövetkeznek . Na de akkor , legfeljebb csak az arcuk nagyobb .


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2018.08.31. 13:04 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.04.26. 20:19
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Veszprém megye, Tüskevár
Balázs írta:
Azt tapasztaltam én is, mennyire sokan gondolják ezt könnyű kenyérnek

Talán azért, mert csak azt számolgatják magukban, hogy mennyiért tud venni egy kg mézet. Utána kérdez, vagy az interneten rákeres, egy családdal mennyi mézet lehet maximálisan termelni. Kicsit szoroz, aztán gondolkodik. A költségekkel nem számol, mert gondolja, hogy minden csak úgy pottyan az égből. Az időjárással és egyéb kártevőkkel, a piaccal, a méhekre leselkedő veszélyekkel nem foglalkozik, hisz sokan méhészkednek, talán ezeket ki is lehet hagyni. Végeredményként kihoz egy tetszetős összeget és azt mondja, hogy ez aztán tényleg megéri. Az a baj, hogy neki is áll esetleg és majd csak utána szembesül azokkal a "nem érdekes" dolgokkal, amik igazából keményen keresztbe tudják húzni egy adott év méztermését, bevételét.

_________________
"Legtovább tart, ami becsületes!"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2018.08.31. 07:55 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
Azt tapasztaltam én is, mennyire sokan gondolják ezt könnyű kenyérnek. Szerencsés vagy, hogy ennyi telephelyen lakhelyed környezetében ennyi fajta növényt meg tudsz célozni. Bodoglári telephelyem kéthordású volt, de vaddohány tekintetében már nullával vetekszik. Más telephelyet kellett nézni, de ahhoz homokról utazni kell sokat. Nekem 100 család alatt ez nem éri meg. Részemről jobban szeretnék visszatérni a gyerekkoromba jól bevált 50-100 közti állományra. Azzal valóban képes egy ember végezni bármely munkába megterhelés nélkül. Azért lett sok méhész, mert még ez a kicsi hasznon is versenyképes sok alkalmazotti bérrel. Nem a méhészet jövedelmezőségét kellene csökkenteni, hanem általánosan növelni a béreket. Amíg ez nem következik be, sok lesz a kivándorlás és a méhész is.

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2018.08.30. 17:59 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.24. 10:46
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Fejér megye
Balázs

Az állományom többé-kevésbé állandó70-90, mindez 3-5 telephelyen. A vándorlási állományt csökkentem,
mert csak annyit termelek vaddohányt és hársat, amit biztosan el tudok adni, továbbá egyedül kényelmesen
el tudok vinni, ha muszáj mindenféle segítség nélkül. A legendának kell meghalnia, hogy a méhészetben mekkora
pénz van. Túl sokan vannak még most is rózsaszín ködben szakmabeliek, de a szakmán kívüliek meg pláne. Ismerek olyat aki 3 éve folyamatosan újrakezd minden évben tönkremegy, "mer ha ez egyszer bejön"- nem, nem jön be, egy olyan embernek, aki azt hiszi csak el kell venni a mézet. A nagy volumenü méhészeteknek legelő is kellene, ami egyszerűen az ország nagy részén nem áll rendelkezésre 500-1000 család részére és Én úgy látom, hogy pont a nagy méhészetek jó része nem hajlandó 5-15 telephelyben gondolkodni. Bár nincs országos rálátásom, csak a mikrokörnyezetem vélem ismerni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2018.08.30. 16:59 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.06.27. 18:28
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: Zala
bükk írta:
Hát a remény hal meg utoljára,és még lehet majd talán néhány jó év is.
De aki a jövőbe néz annak nyugat felé pld az osztrák helyzetet kell figyelembe vennie.
Ott van kevés számú profi méhész(500-1000 méhcsalád),és sok-sok kis családszámú hobbi méhész van.
Egy fejlett gazdaság és az ipar jövedelemtermő képességével egy méhészet nem lehet versenyképes.
A munkakörülményekről és a kockázatokról nem is beszélve.

Szerintem nincs reális alapja,vagy eleve összehasonlítani az átlagkerestek emelkedését a mézár alakulásával.
Nincs közöttük gazdasági kapocs.Az egyenlősdisbe gondolkodni- láthattuk- meg nem érdemes.

Az élelmiszerek áremelkedését a világban mutató FAO index 2000 óta még nem tudta duplázta magát.
Ehhez képest más ágazatokban a keresetek,vagy pld. a tőzsde az egekben.



500, 1000, család szép , de sok helyen láttam , hogy tavasszal sok konténer üres volt . Nagyon kemény dolgok ezek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2018.08.30. 14:08 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Hát a remény hal meg utoljára,és még lehet majd talán néhány jó év is.
De aki a jövőbe néz annak nyugat felé pld az osztrák helyzetet kell figyelembe vennie.
Ott van kevés számú profi méhész(500-1000 méhcsalád),és sok-sok kis családszámú hobbi méhész van.
Egy fejlett gazdaság és az ipar jövedelemtermő képességével egy méhészet nem lehet versenyképes.
A munkakörülményekről és a kockázatokról nem is beszélve.

Szerintem nincs reális alapja,vagy eleve összehasonlítani az átlagkerestek emelkedését a mézár alakulásával.
Nincs közöttük gazdasági kapocs.Az egyenlősdisbe gondolkodni- láthattuk- meg nem érdemes.

Az élelmiszerek áremelkedését a világban mutató FAO index 2000 óta még nem tudta duplázta magát.
Ehhez képest más ágazatokban a keresetek,vagy pld. a tőzsde az egekben.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2018.08.30. 12:34 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.06.27. 18:28
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: Zala
molnarzoli75 írta:
Mondjuk ez nem egy átlagos órabér. :D



Attól függ hol , Én Magyarország átlagában értem , tehát valahol több , valahol kevesebb . Reméljük a mézár is felzárkózik arra a szintre , vagy " takaréküzemmódban " méhészkednek addig amíg a mézár fel nem fejlődik .


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2018.08.30. 12:16 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
keriac írta:
600Ft-os ár persze rossz, de idén a gyümölcsösök jó része nullszaldós, vagy mínuszos, amikor beleinvesztálsz valamibe sok milliót, meg több 1000 órát és még az órabéred sincs a kanyarban sem. Azé a jó rendszer, akinek marad rajta, akinek meg nem
az kiesik. Nem muszáj méhésznek lenni. 20 éve dicsőség volt méhésznek lenni tárt karokkal vártak az idősek, mert nem volt fiatal, aki vitte volna tovább a mesterséget. Sokan lettünk és jó üzlet lett a hamisítás is. Evidens, hogy hanyatlás jön, ami fájni fog, illetve már fáj. Természetes szelekció van, ami elviszi a méhészetből a szerencselovagokat, a nem elég kitartóakat, azokat akik csak egy kis pluszt szeretnének kevés munkával, vagy egyszerűen csak rosszul jött ki a lépés. Sokan visszamennek föállású méhészből munkahelyre dolgozni, mert egy jó szakmával most sokkal jobban és nyugodtabban lehet keresni, általában többet. A kiüvegezés sem kiút már, mert egyszerűen túl gyenge a marketingünk, ahhoz, hogy a hirtelen felkúszó kínálatot fedezni tudja. 5 év legalább ennyi kell, hogy magához térjen a piac. A bürokrácia brüsszelben legalább 3 év mire alkot valami piacvédelmet az unión kívüli hamisítványokra. Valamint erős lobby érdekek miatt még jópár méhpusztulást ki kell állnia a méhészeknek mire váratlanul kiderülnek az okok. Ha a méhészeti marketing marad is évek kellenek, hogy beérjen a gyümölcse.


Ha jól emlékszem, a rosszabbodó körülmények miatt Te is csökkentetted a volument. Szerintem az nem baj, ha pl. tavaly kimagasló napraforgó átlagnál 630-ért adtuk el a mézet. Az már inkább probléma, hogy az ár nem követi a belföldi hozamokat. Tehát idén fele termés esetén is ugyanannyi árra lehet számolni. Pedig nem túl régen adtunk el 850-ért is vegyes mézet és a termés akkor is kimagasló lett. A méz kézműves termék, szerintem megalázó 600 Ft-os árakról beszélni. Jelenleg a szar ár fix, ezért mindenki vagy a kis piacokba, vagy az eszetlen volumenekbe menekül. Ettől lehet kevesebb lesz a méhész, de egyre több a nagy méhész. Az meg hogy tisztul a piac, gyenge vigasz, mert ahogy javulás lesz azonnal visszaemelkedik a méhészek száma. Ebben az ágazatban, éppúgy, mint az egynyári kultúráknál a termelők száma egyik évről a másikra is tud drasztikusan növekedni. Kis befektetéssel el lehet kezdeni, meg méhészkedni kókány felszereléssel is lehet.

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2018.08.29. 19:34 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.04.26. 20:19
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Veszprém megye, Tüskevár
Jó nagy léptékkel lemaradt a felvásárlási ár emelkedése pl. minimálbér összegének emelkedésétől.
A felvásárlási ár 2003-ban, majdnem annyi a vegyes méz esetében, mint manapság:
https://www.napi.hu/mez_felvasarlasi_arak.241467.html
Ha a minimálbérrel összehasonlítjuk és még hozzávesszük a felhasznált gépek, berendezések, eszközök áremelkedését, akkor nincs kedvem már számolgatni sem.
https://www.gmedal.hu/minimalber-osszege
2003-ban még a feleségem is csendben volt, mert hozott a konyhára a méhészkedés. Ma már többször hallom tőle, hogy a méhek csak viszik a pénzt. Amúgy még nem minuszos, vagy nullszaldós a méhészkedés, csak ne számoljunk munkabért. Aki hobbiból méhészkedik, kedvtelésből, annak azért gazdaságosabb elfoglaltság, mint pl. a horgászat. El kell dönteni, hogy ki milyen célból tart méheket. Ha a cél nem teljesül, akkor sajnos nincs miért folytatni. De ez az élet más területeire is igaz.
"2008" a piaci árak emelkedését is tartósan befagyasztotta. Egyik másik tőzsdei információra hivatkozva én a jövőt illetően egyelőre nem látom, hogy a piacon érvényesíteni lehetne az eddigi lemaradást az árakban. De nem szeretném elvenni senkinek a kedvét, ez mindössze az én véleményem!

_________________
"Legtovább tart, ami becsületes!"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2018.08.29. 16:23 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.24. 10:46
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Fejér megye
600Ft-os ár persze rossz, de idén a gyümölcsösök jó része nullszaldós, vagy mínuszos, amikor beleinvesztálsz valamibe sok milliót, meg több 1000 órát és még az órabéred sincs a kanyarban sem. Azé a jó rendszer, akinek marad rajta, akinek meg nem
az kiesik. Nem muszáj méhésznek lenni. 20 éve dicsőség volt méhésznek lenni tárt karokkal vártak az idősek, mert nem volt fiatal, aki vitte volna tovább a mesterséget. Sokan lettünk és jó üzlet lett a hamisítás is. Evidens, hogy hanyatlás jön, ami fájni fog, illetve már fáj. Természetes szelekció van, ami elviszi a méhészetből a szerencselovagokat, a nem elég kitartóakat, azokat akik csak egy kis pluszt szeretnének kevés munkával, vagy egyszerűen csak rosszul jött ki a lépés. Sokan visszamennek föállású méhészből munkahelyre dolgozni, mert egy jó szakmával most sokkal jobban és nyugodtabban lehet keresni, általában többet. A kiüvegezés sem kiút már, mert egyszerűen túl gyenge a marketingünk, ahhoz, hogy a hirtelen felkúszó kínálatot fedezni tudja. 5 év legalább ennyi kell, hogy magához térjen a piac. A bürokrácia brüsszelben legalább 3 év mire alkot valami piacvédelmet az unión kívüli hamisítványokra. Valamint erős lobby érdekek miatt még jópár méhpusztulást ki kell állnia a méhészeknek mire váratlanul kiderülnek az okok. Ha a méhészeti marketing marad is évek kellenek, hogy beérjen a gyümölcse.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2018.08.28. 21:25 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.05.13. 04:28
Hozzászólások: 349
Tartózkodási hely: Tiszapüspöki
Mondjuk ez nem egy átlagos órabér. :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2018.08.28. 10:21 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.08.02. 20:26
Hozzászólások: 847
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Igen .30* jobb az órabér,sajnos a méz árában ez a trend nem tükröződik


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2018.08.28. 08:48 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.06.27. 18:28
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: Zala
csjanszki írta:
Tényleg?
Akkor lehet csak 20 éve volt?




1988-ban az órabérem 60ft volt , most 1800 ft. A méz ára 1988-ban 150-200 ft között , ma 2000ft . Nem vagyok matektudós , de arányaiban felfedezni vélek , némi különbséget .


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2018.08.27. 21:48 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.08.02. 20:26
Hozzászólások: 847
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Tényleg?
Akkor lehet csak 20 éve volt?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2018.08.27. 18:48 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Te se igyál többet! :D :re
1988. 150Ft háztól az akác.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2018.08.27. 14:33 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.08.02. 20:26
Hozzászólások: 847
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Ja és ifjú koromban (30éve) kisétáltam a piacra és vettem 1 kg vegyes mézet egy idős méhész bácsitól. 800 ft ért.Akkor ugye tudjuk mit ért az a pénz.
Ma kisétálok és uez.1200 ft.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2018.08.27. 12:59 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
Nekem idén 200 családdal sikerült ugyanannyit termelni, mint tavaly 150-el. De nem az idei volt rossz év, hanem a tavalyi jó. Közben segítség nulla, lehet próbálkozni egyedül a munkákkal. Aztán jön a felvásárló bácsi és fitymálja a mézet, meg úgy beszél a 600 Ft-ról, mintha meg lennél tiszteltetve, hogy elviszi. Tegnap egy platónyi mézzel hazafelé defektet kaptam, rámentem valami fémre és szétszakadt a gumi. Felni+gumi egy hordó méz ára. Ha csak simán tankolsz egyet nagyobb kocsiba, akkor is ugrott 50 kg méz ára. Múltkor számoltam a méhészeti rentábilitást és az jött ki, hogy vándorolva 100 család alatt csak a jobb évek adhatnak profitot. Még az amortizációról nem is beszélve. Idén pl. 2008-ban vásárolt kaptárelemekből 1 M Ft értékűt kellett leselejtezni és pótolni. További 1 M Ft selejtezésre várna, de egyenlőre nem költünk. Kellene venni még egy pörgetőt, de az is fél millió. Mindent összeadva lassan az jön ki, hogy vagy a méhészetet tartja topon a méhész, vagy a pénztárcáját. Környezetembe meg rengeteg méhészt látok, aki annyira keveset termel, hogy már a beadott cukron és gyógyszeren is spórolniuk kell. Ez persze kihat a következő évre és beindul az ördögi kör.

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2018.08.27. 11:47 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.06.27. 18:28
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: Zala
Nem csak az üzemanyagköltség magasabb , ha nem a munkaerő is , na persze ha egyáltalán kapsz . Az inflációt tekintve ,ha évi 3% számolok az 10 év alatt 35% , mert itt is érvényesül az , ami a kamatos kamatnál .


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2018.08.26. 21:54 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.12.07. 19:13
Hozzászólások: 345
Tartózkodási hely: Békés megye
Az érdekes, hogy igazából mindent euróban számolnak. Hordó ára ennyi euró, meg annyi euró.... Ha a napraforgó méz pl. 2 euró, akkor ha semmi nem változott csak az árfolyam, akkor is 650 forintot kellene adjanak. Így még az árfolyamon is van egy kis haszon a felvásárlók zsebébe.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2018.08.26. 18:31 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
Vagy csak nagyobb profitra gyúrnak. Tőlem 700 alatt semmit se visznek. Nagyon kemény munka gyümölcse lett az idei méztermés is. Kiadások az egekben. Egyre több családdal termeljük ugyanazt a profitot, vagy még azt se...

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2018.08.26. 16:55 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.06.11. 20:04
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Zala
2008-ban is ez volt a felvásárlói ár. Azóta, hol az üzemanyag ára!?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2018.08.26. 15:52 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.22. 21:33
Hozzászólások: 82
Arany nektár akác 1200 vegyes 600. Tegnap indultak. Talán ha jól emlékszem, ez volt a tavaly előtti ár is. Nem is értem..... Vajon aranyék eltudják intézni, hogy az üzemanyagot meg mindent amit meg kell vennünk tavaly előtti áron kapjuk meg??


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2018.08.26. 15:36 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.06.15. 16:45
Hozzászólások: 191
A cég felvásárlói jó ideje köszönik nem kérik. Majd tán a jövő héten beindul duma megy vagy két hónapja.De a többi cégnél is hasonló a helyzet. De talán majd szeptemberben...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2018.08.26. 15:28 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
vidra!
Megkérdezted a céget, vagy csak blöffölsz?

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2018.08.26. 14:46 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.06.15. 16:45
Hozzászólások: 191
No igen. Ennyi az ár, de nem veszik.Még ennyiért sem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2018.08.25. 17:26 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.08.02. 20:26
Hozzászólások: 847
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Pont annyi mint mindig.
3.80€
Ez nem a vegyes világpiaci ára?
:merg


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2018.08.25. 13:12 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2018.05.21. 20:37
Hozzászólások: 14
Akác árat tudok,ma kérdeztem MM felvásárlóját 1200 ft


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2018.07.30. 12:29 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.06.11. 20:04
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Zala
Tibcsi írta:
Érdeklődnék tőletek az árakról ? Nagy a csend a témában, főleg akác ügyben.

Szia!
Persze, hogy nagy a csend, augusztus végéig a felvasarlók nem vesznek mézet. Biztos sok az import méz.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2018.07.20. 05:45 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2014.05.26. 19:23
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Somogy
Érdeklődnék tőletek az árakról ? Nagy a csend a témában, főleg akác ügyben.

_________________
Ahol a méz a legédesebb, ott a fullánk legélesebb. D.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2018.07.18. 09:03 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.06.27. 18:28
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: Zala
bükk írta:
cerana írta:
Bükk!
Konkurencia nélkül az ár már tetszőleges is lehet. Nyilvánvaló, hogy ehhez nem elég a magyar akácot felvásárolni. Azt gondolom, hogy nem egy olyan ember van Magyarországon , aki képes ezt anyagilag bevállalni. A Csányi Sándor konkrétan méhészcsaládban nőtt fel. A Takács Ferenc pedig húsz éve erről beszél.


Nos egy Csányi Sándor üzleti képességű ember nagy valószinűséggel képes lenne labdába rúgni az üvegezett mézek világpiacán,Takács Ferenc 20 éve bizonyítja,hogy nem képes.
Azonban Csányi-mint a legtöbb gazdag-attól lett gazdag,hogy olcsón vett.majd drágán eladott.
Jól ismert mondás:nem OTP-s dolgozónak,vagy ügyfélnek lenni jó,hanem OTP-s részvényesnek.
Csányi sem adna sokkal többet a mézért amennyiben Ö lenne az egyedüli finanszírozó.
Itt akkor várhatna a méhész társadalom egy általad elképzelt magas árat,ha maga is anyagilag beszállna(mint részvényes)
ebbe a cseppet sem kockázatmentes min.30-40 Mrd Ft tőkét igénylő befektetésbe.
Hány méhész szállna be..nem is folytassuk.

Konkurencia nélkül az ár már tetszőleges lehet-írod.
Így igaz,beterelik a méhészeket ebbe az egyirányú,egycsatornás rendszerbe ez is lesz.
A tervezett miniszteri "átalakításnak"számos komoly kockázata van,ha rosszul sül el maga alátemetheti
a méhész szakma egy részét.
cerana,biztos ismered a dinnyések story-át.

Egy biztos , egy jó üzletpolitikát folytató üzletember tudja , hogy hosszútávon megéri korrektnek lenni .


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2018.07.17. 20:34 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.05.13. 04:28
Hozzászólások: 349
Tartózkodási hely: Tiszapüspöki
Köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2018.07.17. 19:19 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.06.27. 18:28
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: Zala
molnarzoli75 írta:
Sziasztok!
Sajnos nem a magam részére, de érdeklődnék, hogy mennyiért viszi a felvásárló a napraforgó mézet?
Köszönöm!



Még azt sem tudják , hogy mennyit pergettek a méhészek az idén a napraforgóból . Saccolni lehet csak , de meg


sem fogja közelíteni a tavalyit .


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2018.07.16. 15:10 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.05.13. 04:28
Hozzászólások: 349
Tartózkodási hely: Tiszapüspöki
Köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2018.07.16. 11:58 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2014.03.25. 18:48
Hozzászólások: 340
Tartózkodási hely: Hajdú- Bihar
Két felvásárlóval beszéltem 600.- forintot mondtak.
Aztán hogy ez megy e feljebb azt nem lehet tudni.
Most ennyi.

_________________
1/2 NB.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2018.07.16. 10:31 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.05.13. 04:28
Hozzászólások: 349
Tartózkodási hely: Tiszapüspöki
Sziasztok!
Sajnos nem a magam részére, de érdeklődnék, hogy mennyiért viszi a felvásárló a napraforgó mézet?
Köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2018.07.13. 17:18 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Bükk!
Monopol árhoz, monopóliumra van szükség. Az pedig a méhész nélkül nem megy. Az már bebizonyosodott, hogy a magyar méhész nem kíván részvényes lenni egy ilyen monopóliumban. Nem is lenne működőképes. Egyszerűen azért, mert a döntéshozó nem lehet ennyi ember. Két-három döntéshozónál nem lehet több. Ebből következik, hogy csak a méz árával lehet a méhészt a monopóliumhoz kötni. Olyannal, amellyel más nem tud versenyezni. Ha tud, akkor oda a monopólium, a méz a konkurencia kezébe is kerül. Úgy nem működik. Ekkor teljesül az, hogy a méhész is jobban jár az üvegezéssel. Egyébként nem. Hiszen a végén most is üvegbe kerül a méz, mégsem a méhész profitál belőle, hanem az üvegező. Remélem a miniszter nem úgy képzeli el a dolgot, hogy a méhészeknek pályázati lehetőséget nyújt az üvegezéshez. Az hamvában holt ötlet lenne. Szóba sem állnának velünk a kereskedelmi láncok. Persze, ha csak a méhész használhatná a méz megnevezést, akkor más lenne a helyzet. Ez egy másfajta monopólium lenne. De ez Brüsszelben dől el, nem itthon, és realitása sem sok van. Majd kiderül miről van szó.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2018.07.13. 13:41 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
cerana írta:
Bükk!
Konkurencia nélkül az ár már tetszőleges is lehet. Nyilvánvaló, hogy ehhez nem elég a magyar akácot felvásárolni. Azt gondolom, hogy nem egy olyan ember van Magyarországon , aki képes ezt anyagilag bevállalni. A Csányi Sándor konkrétan méhészcsaládban nőtt fel. A Takács Ferenc pedig húsz éve erről beszél.


Nos egy Csányi Sándor üzleti képességű ember nagy valószinűséggel képes lenne labdába rúgni az üvegezett mézek világpiacán,Takács Ferenc 20 éve bizonyítja,hogy nem képes.
Azonban Csányi-mint a legtöbb gazdag-attól lett gazdag,hogy olcsón vett.majd drágán eladott.
Jól ismert mondás:nem OTP-s dolgozónak,vagy ügyfélnek lenni jó,hanem OTP-s részvényesnek.
Csányi sem adna sokkal többet a mézért amennyiben Ö lenne az egyedüli finanszírozó.
Itt akkor várhatna a méhész társadalom egy általad elképzelt magas árat,ha maga is anyagilag beszállna(mint részvényes)
ebbe a cseppet sem kockázatmentes min.30-40 Mrd Ft tőkét igénylő befektetésbe.
Hány méhész szállna be..nem is folytassuk.

Konkurencia nélkül az ár már tetszőleges lehet-írod.
Így igaz,beterelik a méhészeket ebbe az egyirányú,egycsatornás rendszerbe ez is lesz.
A tervezett miniszteri "átalakításnak"számos komoly kockázata van,ha rosszul sül el maga alátemetheti
a méhész szakma egy részét.
cerana,biztos ismered a dinnyések story-át.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2018.07.12. 23:08 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
cerana írta:
.... Azaz, most azt mondja valaki, hogy 50-100 százalékkal többet ad az akácért. Annak szerintem még tsanyi is odaadná, hiába hívják a vevőt Takács Ferencnek. .....

Ha már így ki lettem emelve, elmondanám, hogy a méhészet hobbi és üzleti tevékenység is számomra.
Ha Feri cége 50-100 Ft-al többet fizet mint más cégek, akkor részemről áll az üzlet.
Viszont nem szeretnék ZRT törpe tulajdonosa lenni stb. stb... ;)

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5243 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 105  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 88 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.