Pontos idő: 2024.04.19. 10:33

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5243 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83 ... 105  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2011.05.19. 13:07 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.12.01. 14:57
Hozzászólások: 213
Tartózkodási hely: Csallóköz, Slovákia
A repcéért 2,30 € kinálnak, kicsit kivárunk, mert az idén legalább is itt felénk nem voltak rekordok. Az infóink szerint a felvásárlók méztelenebbek, mint a rossz méhész.
Üdv. Jóska


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2011.05.19. 12:11 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.13. 10:36
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Tiszakeszi B-A-Z
600-ért vinnék a repcét, akár holnap. Szerintem karcsú.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2011.05.19. 09:25 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
Aktuális mézár - 2011. május 19. | Nyomtatás |



Tájékoztatjuk a Méhésztársakat, hogy Egyesületünk az alábbi mézfelvásárlási árakról tud:

- repce: 600 Ft/kg

Az árak a méhész telephelyén értendők, azonnali készpénz-fizetéssel.

A feltüntetett árak a kompenzációs felárral értendők. A nem felvásárlási jeggyel, hanem számlával értékesítő méhésztársak esetében, a fenti árakból le kell vonni a kompenzációs felárat (7%), majd ehhez az értékhez kell az áfát (25%) hozzáadni.

A méz értékesítésekor kötelező a méhésztársaknak a 70/2003. (VI. 27.) FVM rendeletben leírtaknak megfelelően az "Állat-egészségügyi bizonyítvány méz felvásárlásához" című szigorú számadású nyomtatványt kitöltve, az illetékes állatorvos által aláírva leadni.

Mézüket értékesíteni kívánó méhésztársaink érdeklődjenek a mézfelvásárló cégeknél a mézárakról!
Elérhetőségeik megtalálhatók a Méhészet szaklapban.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2011.05.19. 07:32 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.16. 07:55
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Dunasziget
Az az 580-as repceár komoly? Mert akkor Pityu apué marad a hordóban...

_________________
A kávé nem a cukortól lesz édes, hanem a keveréstől... a cukor csak arra való, hogy tudjuk meddig kell keverni! :P


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2011.05.16. 18:04 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.01.23. 17:29
Hozzászólások: 216
Tartózkodási hely: Somogy
Repce nincs, vegyes 1400 .


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2011.05.16. 17:01 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
1300, 1600

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2011.05.16. 11:16 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.24. 10:46
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Fejér megye
1300Ft a vegyes, 1500Ft a repce, bár vegyes már-még nincs. Az átlag a termelőnek minősítette családoknál 5kg, bár kaptam repcén rovarölőt is, nej pusztultak ki a családok, de pár léputcányi "bogarat" biztos veszítettem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2011.05.16. 11:14 
74andras írta:
Mennyiért adjátok háztól a kiüvegezett vegyes illetve repcemézet üvegestől?
Milyen átlag jött ki családonként?
1200-1500 Ft/kg


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2011.05.16. 11:03 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.19. 19:15
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Kaposvár
Sziasztok!

Mennyiért adjátok háztól a kiüvegezett vegyes illetve repcemézet üvegestől?
Milyen átlag jött ki családonként?
Üdv:
András

_________________
74andrás


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2011.05.11. 20:37 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.10.04. 17:24
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Ma felhívott Wild felvásárlója repce mézért, azt mondta 580- rol indul az ár,én még ki várok.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2011.05.09. 15:01 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Azt azért jó tudni, hogy a min. üzem csak 5000kg él. Mi épp most váltunk (min.-ról normál kiszerelő üzemre), de nem olyan egyszerű az üzem engedély beszerzése. Másrészt- erről már többször beszéltünk- kiszerelni, piacot keresni, értékesíteni legalább annyi munkát jelent, mint termelni. Mindenkit arra biztatok, hogy keresse a maga értékesítési útját, mert az önmagában is egy különleges dolog, amikor a saját mézed, a saját üvegedben, címkéddel ott van a bolt polcán és Te azt vállalni tudod, büszke vagy rá. Nem vagy kiszolgáltatva a felvásárlási áraknak, a Te mézed, a Te üzleted, tied a bevétel és a hiány. A készterméket előállító vállalkozás sok energiát igényel és sokkal több kockázatot hordoz, mint pusztán termelni. Mi ezt a kockázatot vállaljuk és nem szidunk senkit, ha épp benne áll a pénzünk 5-6 raklap üvegben, mert megáll a piac. Ezért gondolom azt, hogy aki felvásárlón keresztül értékesít kisebb kockázatot vállal, s ezzel arányosan kisebb nyereségre is számíthat- a döntést mindenki maga hozza meg, ahogyan az utat is mindenkinek magának kell végigjárni, annak konzekvenciáival együtt.

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2011.05.06. 09:35 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.08. 21:09
Hozzászólások: 781
Tartózkodási hely: (Fejér megye)
Tükör írta:
...
Azért írtam az 5%-ot, mert ha (jó nem mindenki) de nagyon sokan még meg fognak jelenni a piacon, akkor azt gondolják még többen, úgy kell vevőt szerezni, hogy a másik alá megyek árban. És gyorsan 5 lesz az a 30-40!
...


Tudom, hogy te üvegezel, pont ez a követendő gondolkodás. A felesleg megy el nagyban.
Az ilyen árleszorítós emberek minden területen megjelennek, de van bennük egy közös: tuti nem fogja sokáig csinálni, ez szerintem inkább azokra jellemző, akik belevágnak, gyorsan vevőkört akarnak. Aztán mennek az évek és beleun, nem megy neki, stb. Sok ilyen van.
Nekem van olyan személyes tapasztalatom, hogy a vevő máshoz ment el mézet venni, mert ott olcsóbb volt. Aztán megjelent pár hónap múlva megint. Én nem kérdeztem, de mondta önként is: xy-nál vett mézet, mert ajánlották, hogy olcsóbb. A méz viszont nem ilyen minőségű volt, nem volt vele elégedett, így visszajött.
Szerintem igenis megjelent a minőségi terméket kereső fogyasztó, akinek a szemét nem lehet kiszúrni pl. akác címkés naprával!

_________________
Üdvözlettel:
Robz

1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2011.05.05. 22:50 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.06. 20:27
Hozzászólások: 153
Tartózkodási hely: Pest-Pilis-Solt-Kiskun Vármegye
Üdvölet.
Szerintem mindannyi ótoknak igaza van. Fontos, az üvegezés is, emellett vagyok Én is, de sajnos tudomásul kell venni, hogy a méz un. luxus élelmiszer egy-két tudatos vásárlón kívül nem fogy több pár kg/család/év magyar viszonylatban. Nem fogjuk úgysem eladni a teljes termést, de minél nagyobb százalékát érdemes mint ahogy Tükör is írta kiüvegezni.
Szerintem ez ügyben a minőség, és a termék esztétikus csomagolása a legfontosabb. Láttam kollégát aki a mézét bébi ételes üvegben kiszerelve árulta a piacon. Igénytelenül filccel a kupak tetejére írta nagy kan számokkal az árát. Az eladó szerint a nyugdíjasokra is kell gondolni. Szerintem Ő inkább maradjon a hordós kiszerelésnél. Viszont aki megbecsüli a vevőkörét és nem ad alább a minőségből és esztétikumból, az megfogja tartani sőt bővíteni is fogja, persze ez nem megy egyik napról a másikra.
Aki meg úgy gondolja, hogy leadja hordóban mert nem keni össze magát x Ft-ért az ne sírjon ha alacsony a felvásárlási ár.

Off:
Érdekes amúgy ez az ár probléma. Szüleim 30 éve őrölt paprikát készítenek, saját termelés és munka benne minden. Darálás előtt a leszárított paprikát egyesével válogatják stb. stb. szóval van vele munka. A minőség kifogástalan, de mikor 100-200Ft-al többet kérnek attól aki kevés élőmunkát belefektetve állít elő hasonló terméket, jönnek az emberek, hogy az olcsóbb... Na okés de paprikából kb. annyit használ egy magyar család újabban mint amennyi mézet fogyaszt egy év alatt. Mit is akartam ebből kihozni? hát, hogy a minőséggel (azaz veszem a fáradtságot!) lehet csak versenyezni egymás és a gagyi között.

On:
Az üvegezéshez is kitartás kell, mint mindenhez.
Remélem azért a megnövekedett költségeinket követni fogja a méz ára is, mint mindené. Mert ugye úgy fer a játék...

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2011.05.05. 20:49 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Robz!
21 éve üvegezem a mézem. Hatalmas vevőköröm van, mégsem megy el az összes (de ez sem baj, mert jön időnként egyben is nagyobb lé)(és ki tudom várni a jó árat) de jópár tonna azért elkel.
Azért írtam az 5%-ot, mert ha (jó nem mindenki) de nagyon sokan még meg fognak jelenni a piacon, akkor azt gondolják még többen, úgy kell vevőt szerezni, hogy a másik alá megyek árban. És gyorsan 5 lesz az a 30-40! Hidd el van benne tapasztalatom. Rengeteg féle szitut megértem már a piacokon! van ididóta bőven, nyugodt lehetsz!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2011.05.05. 20:23 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.24. 10:46
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Fejér megye
Érdekes dolog a mézár. Felénk volt felszólalás méhészgyűlésen, hogy valaki omme zárjeggyel 900Ft/kg-os áron árulta az akácmézét, amikor a boltokban akcióban 1600Ft volt. A nagybani ár akkor 750-800Ft körül mozgott, pár mázsát eladott, mert Ő piacot akart szerezni. Utána meg jöttek a törzsvásárlók, hogy nálam miért volt akkor 1400 Ft/kg. A bolt és a kereskedő nyer a mézen (egyébként miért is foglakozna vele?), ha kiállunk árulni az is pénzbe kerül, a boltba bekerülni szintén, ha otthonról megy, akkor a család nyugalmával fizetünk árat...

Mindenkinek saját vérmérséklete szerint. Attól óvva intek mindenkit, hogy kitalálja egyik évről a másikra tonnaszám adja el otthonról a kiüvegezett mézét. Ennek idő kell, nem is kevés és elég kemény dolog a piac kialakítása, utána meg a megtartása.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2011.05.05. 19:08 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.08. 21:09
Hozzászólások: 781
Tartózkodási hely: (Fejér megye)
Geri77 írta:

Helló Robz!

Gondolom te sem mész el a zöldségárushoz répáért, a tejeshez tejért, savanyúságoshoz uborkáért.
Az emberek nagy része bemegy a boltba és megvesz mindent egy helyen. Hát, tejért elmegyek (illetve hozzák házhoz), kenyérért is sokszor a pékhez, házi henteshez húsért, és kövezzetek meg, de pl a krumplit is háztól vesszük. De igaz, sok dolgot én is a multinál veszek meg, de főleg azokat, amit helyben nem kapok meg. Miért egyem a kínai hagymát és a hasonló dolgokat? Én próbálom a családnak a minőségi élelmiszert beszerezni, de szerintem ebben sem vagyok egyedi.
Ha minden méhész kicsomagolná a mézét, otthon üldögélhetne és várhatná a kuncsaftot, aki visz 1 kg mézet meg elbeszélget 10 percet.

Elhiheted, én tudom milyen ez. Ezt konkrétan én is, bár igaz, csak kicsiben, csak ismerősöknek, mert ennyi van.

Ha pedig boltba szállítod a kicsomagolt mézedet, többe fog kerülni, mint 2000 Ft. (ezt már többször kiszámoltuk itt a fórumozókkal)

Nem olyan egyszerű a mi kis problémánk. Túltermelés van, ezért el kell adni nagy részét a kereskedőnek. Ez tény, de ettől még a házi értékesítésről lemondani... Bár igazad van, mondjatok le róla, tényleg nem kényszer, így a másképpen gondolkodóknak több potenciális vevője lehet. ;) Erről egy közmondás jut eszembe: ki a kicsit nem becsüli...

_________________
Üdvözlettel:
Robz

1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2011.05.05. 17:28 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.12.28. 08:48
Hozzászólások: 878
Tartózkodási hely: Zala
Robz írta:
Tükör írta:
Robz!
ha mindenki így gondolkodna, az a 30-40% gyorsan lemenne 5-re.
Akkor te üvegeznél-e??

Egyszerűen nem lehet annyi mézet eladni itt, amennyit termelünk.
Ennyi!


Miért menne le 5%-ra? Annyi a különbözet a bolti ár és a leadási között...?
Akkor felétek igen jók a leadási árak, vagy olcsó a méz a boltban. :roll:
Jelenleg a fogyasztók jelentős része a boltban veszi mondjuk kb 2e Ft-ért a mézet.
A másik esetben Tőled venné valamivel olcsóbban. Mindenki jól járna, kivéve a kereskedőt, mert a fogyasztó olcsóbban jutna hozzá a mézhez és a méhésznél is több csapódna le az árrésből.
Amúgy egyetértünk, de a világ nem így működik, szerintem te is tudod.
Olyan, hogy mindenki egyszerre máshogy kezd gondolkodni, egyszerűen nincs.
Nincs "mindenki"!
Aki teheti, az értékesítsen üvegezve, amennyit tud. Ezt írtam.

Persze, hogy nem lehet az összes mézet kiüvegezve eladni, de egy részét biztosan.
Az is igaz, hogy sok függ a helyi adottságoktól is. (hány méhész van a környéken)
De én pl ismerek olyat, aki azt mondja, hogy ő ugyan nem fog szűrögetni, csórigálni, vigye el egyben a felvásárló. Aztán meg siránkozik a felvásárlási árak miatt, ez az, amit nem értek meg.
Amíg nem voltak méheim tőle vettem meg az évi mézünket egyben, pergetések után, amíg le nem adta. Előre le kellett vele dumálni, hogy ugyan már, tegyél félre nekünk 20kg mézet egy vödörben.

Ideális esetben a fogyasztó direktben megvenné a mézet a méhésztől (háznál, piacon), és csak az országos igény feletti méz menne a kereskedőknek, aztán külföldre. De ideális eset nincs, így megy tovább a boltokba a sok pancsolt méz.


Helló Robz!

Gondolom te sem mész el a zöldségárushoz répáért, a tejeshez tejért, savanyúságoshoz uborkáért.
Az emberek nagy része bemegy a boltba és megvesz mindent egy helyen.
Ha minden méhész kicsomagolná a mézét, otthon üldögélhetne és várhatná a kuncsaftot, aki visz 1 kg mézet meg elbeszélget 10 percet.

Elhiheted, én tudom milyen ez.

Ha pedig boltba szállítod a kicsomagolt mézedet, többe fog kerülni, mint 2000 Ft. (ezt már többször kiszámoltuk itt a fórumozókkal)

Nem olyan egyszerű a mi kis problémánk. Túltermelés van, ezért el kell adni nagy részét a kereskedőnek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2011.05.05. 16:26 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.08. 21:09
Hozzászólások: 781
Tartózkodási hely: (Fejér megye)
Tükör írta:
Robz!
ha mindenki így gondolkodna, az a 30-40% gyorsan lemenne 5-re.
Akkor te üvegeznél-e??

Egyszerűen nem lehet annyi mézet eladni itt, amennyit termelünk.
Ennyi!


Miért menne le 5%-ra? Annyi a különbözet a bolti ár és a leadási között...?
Akkor felétek igen jók a leadási árak, vagy olcsó a méz a boltban. :roll:
Jelenleg a fogyasztók jelentős része a boltban veszi mondjuk kb 2e Ft-ért a mézet.
A másik esetben Tőled venné valamivel olcsóbban. Mindenki jól járna, kivéve a kereskedőt, mert a fogyasztó olcsóbban jutna hozzá a mézhez és a méhésznél is több csapódna le az árrésből.
Amúgy egyetértünk, de a világ nem így működik, szerintem te is tudod.
Olyan, hogy mindenki egyszerre máshogy kezd gondolkodni, egyszerűen nincs.
Nincs "mindenki"!
Aki teheti, az értékesítsen üvegezve, amennyit tud. Ezt írtam.
Persze, hogy nem lehet az összes mézet kiüvegezve eladni, de egy részét biztosan.
Az is igaz, hogy sok függ a helyi adottságoktól is. (hány méhész van a környéken)
De én pl ismerek olyat, aki azt mondja, hogy ő ugyan nem fog szűrögetni, csórigálni, vigye el egyben a felvásárló. Aztán meg siránkozik a felvásárlási árak miatt, ez az, amit nem értek meg.
Amíg nem voltak méheim tőle vettem meg az évi mézünket egyben, pergetések után, amíg le nem adta. Előre le kellett vele dumálni, hogy ugyan már, tegyél félre nekünk 20kg mézet egy vödörben.

Ideális esetben a fogyasztó direktben megvenné a mézet a méhésztől (háznál, piacon), és csak az országos igény feletti méz menne a kereskedőknek, aztán külföldre. De ideális eset nincs, így megy tovább a boltokba a sok pancsolt méz.

_________________
Üdvözlettel:
Robz

1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2011.05.04. 21:02 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Robz!
ha mindenki így gondolkodna, az a 30-40% gyorsan lemenne 5-re.
Akkor te üvegeznél-e??

Egyszerűen nem lehet annyi mézet eladni itt, amennyit termelünk.
Ennyi!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2011.05.04. 15:33 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.08. 21:09
Hozzászólások: 781
Tartózkodási hely: (Fejér megye)
NSR írta:
...
Akkor 1 év alatt takarosan eladogatom háztól.


Akinek erre van lehetősége, az miért adja le?
A leadás az utolsó, amit tennék, ha van lehetőség a kiüvegezett értékesítésre.
Ok, sok családnál nem egyszerű, de szerintem pont ez az a rész, ahol a hazai méhészeknek fejlődniük kellene.
Rengeteg időt fordítunk a méhekre, de a marketinget valahogy elfelejtjük. (tisztelet a kivételnek)
Miért dobja el a legtöbb méhész azt a tetemes pénzt kilónként?
Megy a küzdelem, hogy 5kg-al többet hordjon a család egy szezonban, de hogy esetleg +30-40%-al többet kapjanak kilónként, azért semmi.
A fórumozók többsége gondolom foglalkozik ezzel a dologgal, de rengetegen nem.
Aztán megy a problémázás, hogy ennyi meg annyi a leadási ár.

_________________
Üdvözlettel:
Robz

1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2011.05.04. 13:54 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
NSR írta:
Szabypda írta:
NSR írta:
Szerintetek menyi lesz a kezdő ár?? Remélem nem esik vissza egyik sem nagyon!! Főleg az akác mert ha benyögnek 800-900 ft árat ami8 azt jelenti hogy 400-500 esik akkor inkább el sem adom!!! Akkor 1 év alatt takarosan eladogatom háztól.


ami azt illeti, 350.- lett a cukor, 400 a benzin.... Nem nagyon fognak tudni ugrálni....


Azt kívánom hogy legyen igazad !! De ezektől minden kitelik....


:) max én sem adom le..... :) (közel 100 termelő család...)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2011.05.04. 13:47 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.02.05. 19:19
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar megye
Szabypda írta:
NSR írta:
Szerintetek menyi lesz a kezdő ár?? Remélem nem esik vissza egyik sem nagyon!! Főleg az akác mert ha benyögnek 800-900 ft árat ami8 azt jelenti hogy 400-500 esik akkor inkább el sem adom!!! Akkor 1 év alatt takarosan eladogatom háztól.


ami azt illeti, 350.- lett a cukor, 400 a benzin.... Nem nagyon fognak tudni ugrálni....


Azt kívánom hogy legyen igazad !! De ezektől minden kitelik....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2011.05.04. 13:45 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
NSR írta:
Szerintetek menyi lesz a kezdő ár?? Remélem nem esik vissza egyik sem nagyon!! Főleg az akác mert ha benyögnek 800-900 ft árat ami8 azt jelenti hogy 400-500 esik akkor inkább el sem adom!!! Akkor 1 év alatt takarosan eladogatom háztól.


ami azt illeti, 350.- lett a cukor, 400 a benzin.... Nem nagyon fognak tudni ugrálni....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2011.05.04. 13:39 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.02.05. 19:19
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar megye
Szerintetek menyi lesz a kezdő ár?? Remélem nem esik vissza egyik sem nagyon!! Főleg az akác mert ha benyögnek 800-900 ft árat ami8 azt jelenti hogy 400-500 esik akkor inkább el sem adom!!! Akkor 1 év alatt takarosan eladogatom háztól.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2011.02.17. 18:42 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.18. 04:47
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: somogy
Boaapci írta:
Ma reggeli adat:
Bp.Kossuth téri piac.Őstermelői árak:
Akác:2000Ft/kg
Hárs:1600Ft/kg
Vegyes:1400/kg

Vennem kellett fél kiló hársat.Inkább innen,mint a "madarasteszkóból" :cry:


Meg is érdemled. :ut
Még egy kilót is kaptál volna ha átjössz a felüljárón.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2011.02.17. 10:15 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Máskor szóljál!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2011.02.17. 08:10 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.10.18. 10:27
Hozzászólások: 296
Tartózkodási hely: Nagykovácsi
Ma reggeli adat:
Bp.Kossuth téri piac.Őstermelői árak:
Akác:2000Ft/kg
Hárs:1600Ft/kg
Vegyes:1400/kg

Vennem kellett fél kiló hársat.Inkább innen,mint a "madarasteszkóból" :cry:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2011.02.16. 22:11 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2008.10.31. 21:06
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: Csabacsüd
És a vegyes valóban 700ft?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2011.02.16. 18:13 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.11.03. 18:21
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Üdv! Akác Aranyoséknál 1200ft!! :merg :shock:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2011.02.02. 12:42 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4006
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
bükk írta:


Menj be a MAGOSZ boltjába és csodálkozz, termelői mézként kinek a mézét árulják mindegyikben.


Hát, nem a termelőét. Ez a MAGOSZ-bolthálózat már hitelét is veszítette ezzel.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2011.02.02. 09:26 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
marka írta:
Szezon előtt még van egy kis idő.Az az ötletem támadt, hogy gyüjtsük össze a kereskedelemben megtalálható összes
mézek árait, fajtáit, gyártóit stb./Külföld is -piac kivitelével./
1.Következtetni lehet belőle az uj szezonra, egyéb hasznos információt ad a "mézekről".
2. El kellene érni, hogy helyi kisboltokban környékbeli termelő mézei legyenek.
/ Jelenleg főleg ARO /METRO/ márkával lehet ezen helyeken találkozni./
3. Helyi CBA-k mellé a termelői mézet is ki kellene tenni, persze az OMME is segithetne ebbe.
Ugy gondolom ha csak "aranyoskám" mézeit nézegetjük nem ad általános képet a piaci helyzetről.


Azt hiszem mások is írták már hogy nem igazán érthető amit írsz.
Neked mint kiszerelőnek vajon mit mondana ez a kigyűjtés az új szezonra?
Itt mi nagyon kevesen szállítunk a boltokba,ez a mézpiac igen kis%-a és nem oszt vagy szoroz.
Az ilyen hogy "el kellene érni","ki kellene tenni" csak általános lózung,hiszen a boltnak előírni hogy mit áruljon képtelenség.
Menj be a MAGOSZ boltjába és csodálkozz, termelői mézként kinek a mézét árulják mindegyikben.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2011.02.02. 04:21 
Szezon előtt még van egy kis idő.Az az ötletem támadt, hogy gyüjtsük össze a kereskedelemben megtalálható összes
mézek árait, fajtáit, gyártóit stb./Külföld is -piac kivitelével./
1.Következtetni lehet belőle az uj szezonra, egyéb hasznos információt ad a "mézekről".
2. El kellene érni, hogy helyi kisboltokban környékbeli termelő mézei legyenek.
/ Jelenleg főleg ARO /METRO/ márkával lehet ezen helyeken találkozni./
3. Helyi CBA-k mellé a termelői mézet is ki kellene tenni, persze az OMME is segithetne ebbe.
Ugy gondolom ha csak "aranyoskám" mézeit nézegetjük nem ad általános képet a piaci helyzetről.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2011.01.30. 17:14 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
Arról nekem is vannak információim, hogy kemény világ ez a "multinak-beszállító vagyok" üzlet, de mivel ki-ki saját akaratából és jólfelfogott üzleti érdekét figyelve vállalja be, semmivel sincs rosszabb helyzetben, mint mi méztermelők. Nem sajnálom őket, engem se sajnál(ja)nak! :lol:

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2011.01.30. 16:54 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Végülis igazad van...


Meg nekem is! ;)

Csak más-más beszállítóra gondoltunk!! :lol:

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2011.01.30. 16:34 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
Tükör írta:
szigetivili írta:
Zsolti!
Azért én ezeket az akciós árakat "is" bevállaló beszállítókat sen sajnálom! Gondolom Te sem! :)

Vili! Sok oka lehet ennek, ne itélj elhamarkodottan!!

Nem itéletnek szántam, csupán úgy gondolom, hogy az akción kívüli eladásokból származik annyi betevőjük, hogy nem kell sajnálni őket. Másrészt látva az akciózott mézek cimkéjét is - egyik sem (csak) a saját mézét viszi a vásárba - amiből én laikus úgy gondolom, hogy ezekkel a nyomott akciós árakkal kieső nyereségüket végül úgyis rajtunk spórolják be.

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2011.01.30. 12:14 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
szigetivili írta:
Zsolti!
Azért én ezeket az akciós árakat "is" bevállaló beszállítókat sen sajnálom! Gondolom Te sem! :)


Vili! Sok oka lehet ennek, ne itélj elhamarkodottan!!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2011.01.30. 11:35 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
zsolti írta:
Csalánosi írta:
egy ilyen akciónál a beszállítónak is részt kell vállalni


Az "is" szót nyugodtan el lehet hagyni!

Zsolti!
Azért én ezeket az akciós árakat "is" bevállaló beszállítókat sen sajnálom! Gondolom Te sem! :)

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2011.01.30. 11:10 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
marka írta:
Én csak azt nem értem miért kell olyan áruval akciózni,amiből hiány van?/

Tegnap voltam tecsóban, a polcon nem volt belőle...
Akácméz meg 2250 volt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2011.01.30. 08:51 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4006
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Csalánosi írta:
egy ilyen akciónál a beszállítónak is részt kell vállalni


Az "is" szót nyugodtan el lehet hagyni!

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2011.01.30. 05:59 
Én csak azt nem értem miért kell olyan áruval akciózni,amiből hiány van?
Egyébként a multi veszteséggel nem dolgozik./Miből is termelné ki a sok büntetést./


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2011.01.28. 09:24 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.06. 10:08
Hozzászólások: 60
Csalánosi írta:
Veszti1982 írta:
A tesco friss akciója:
http://tesco.hu/akcios-termekek/tesco-p ... k/viragmez

Már nem él az a törvény, hogy nem lehet olcsóbban adni mint a beszerzési ár?


Szia!
Szerintem él.
Ahogy ismerem a multik stratégiáját egy ilyen akciónál a beszállítónak is részt kell vállalni. Arra az akcióra olcsóbban kell beszállítani.


Ezt én is hallottam, hogy a besszállító issza a levét a tesco akcióknak.

_________________
[url]http://www.pintermuveknr1.uw.hu/[/url]


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2011.01.28. 08:08 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Veszti1982 írta:
A tesco friss akciója:
http://tesco.hu/akcios-termekek/tesco-p ... k/viragmez

Már nem él az a törvény, hogy nem lehet olcsóbban adni mint a beszerzési ár?


Szia!
Szerintem él.
Ahogy ismerem a multik stratégiáját egy ilyen akciónál a beszállítónak is részt kell vállalni. Arra az akcióra olcsóbban kell beszállítani.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2011.01.28. 07:37 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.12.28. 08:48
Hozzászólások: 878
Tartózkodási hely: Zala
Veszti1982 írta:
A tesco friss akciója:
http://tesco.hu/akcios-termekek/tesco-p ... k/viragmez

Már nem él az a törvény, hogy nem lehet olcsóbban adni mint a beszerzési ár?


Nem adja olcsóbban. Azt még biztosan tudja igazolni 700-750 Ft-os felvásárlási jeggyel, amiből még lejön a 7% kompenzációs felár.

Azért a biztonság kedvéért megvizsgálnám mi van az üvegben!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2011.01.28. 07:33 
Online
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 06:37
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: Tolna megye
A tesco friss akciója:
http://tesco.hu/akcios-termekek/tesco-p ... k/viragmez

Már nem él az a törvény, hogy nem lehet olcsóbban adni mint a beszerzési ár?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2011.01.17. 12:42 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.10.25. 07:59
Hozzászólások: 268
Tartózkodási hely: Gy-M-S megye Csorna / Hanság /
Azt hiszem a mézértékesítés rovatban magtalálod a krémmézkészítést.
A repcét kicsit meg lehet melegíteni és úgy keverni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2011.01.17. 11:17 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Az Én olvasatomban Imker az aki ebben otthon van, Én is az itt ( nem tudom már, hogy melyik topikban, de a kereső segíthet ) olvasottak alapján végeztem kísérleteket szigorúan kicsiben. Nem használtam semmilyen starter anyagot ( mézet ) csupán mechanikai hatásnak tettem ki a repcemézet. Kis adagokat konyhai turmixgéppel kevertem át és külön választottam azokat a mintákat amit csak egyszer, amit többször és amelyeket különböző keverőszárral dolgoztam meg. A legjobb kettő hármat tettem el mintának, azok több hónap elteltével is lágy kenhető állagúak. Nem olyan selymes mint az amit klasszikusan vásárokban krémmézként árusítanak, de az biztos, hogy nincs is vele annyi macera. Idén rozsdamentes hatszögacélból fogok készíteni két nagy keverőszárat, azzal és nagy fúrógéppel fogom keverni a mézet.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2011.01.17. 08:29 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.30. 12:25
Hozzászólások: 202
Tartózkodási hely: Pest megye
Pöte
Jól értelmezem, hogy krémmézet csináltál ? Ha igen leírnád hogyan készítetted? Ha más nem privátban. Én egyszer melegítettem fel mézet, idő hiányában a mikróban. Amikor újra becukrosodott krémméz lett belőle.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2011.01.17. 07:20 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Az a repce amit árulok az még a hagyományos 720 ml-es üvegbe van töltve ( csak akác előtt került beszerzésre a termelői üveg ) és nincs krémesítve. Idén már csak a miatt is drágulni fog a dolog, mert több kerül az üvegbe plusz még a krémesítés miatt is valamennyivel. Úgy is mondhatnánk, hogy az elmúlt évek repcemézstratégiája volt a piacteremtés, de az biztos, hogy sokan keresik ahhoz képest mint mikor három éve azt mondták rá, hogy "mi ez libazsír?" Nálunk a környéken nem is nagyon árul senki repcemézet. A másik dolog, hogy mint mondtam Én a népszerűsítése mellett állok, az Én kedvenc mézem a repceméz!

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2011.01.16. 20:36 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
tomi650 írta:
REPCE 2,80 EURO,NAPRA 2.90 EURO

Nocsak!
Nálunk meg egyes felvásárlók azzal ijesztgetnek, hogy még a 650-nél is lejjebb megy!!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2011.01.16. 20:35 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Pöte írta:
Én a környezetemben egyfajta hadjáratot folytatok a repceméz népszerűsítése végett. Ebben az is benne van, hogy a vegyesméznél egy picivel olcsóbban adom meg persze az is, hogy mindent elmondok róla. Itthon mi szinte csak repcemézet fogyasztunk, de több családtagunk is ezt visz mindig tőlünk. Kezdenek hozzászokni a vevők és egyre többen keresik is. Idén mindenféleképpen folytatom a kiüvegezett árusítását de krémesítve tervezem. Végeztem egy-két próbát ezzel kapcsolatban, megkóstoltattam a családdal, ismerősökkel és tetszik nekik.


És mi a ráció abban, hogy kinlódsz vele (krémesítés) és olcsóbban adod, mint a vegyest!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5243 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83 ... 105  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.