Pontos idő: 2024.05.04. 04:59

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5243 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 105  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.12.17. 22:59 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.24. 10:46
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Fejér megye
Attól, hogy valami igazságtalan még megtörténhet. Aki tudja az utat a hordótól a házhoz szállításig
nem fogja ecsetelni a nyílt fórumon, nem érdeke, mindent fel lehet építeni, meg el is lehet bukni.
A lehetőség adott mindenki számára itthon is, meg külföldön is.
Nem csak a kínai méz a mi problémánk hamisítás ügyben, először mindenki a saját háza táján...
Tisztulnia kellene a méhész társadalomnak is, erről a jónéhány felvásárló tudna mesélni. Az ember
igyekszik védeni a szakma becsületét, de időnként, amikor borongós akácon, hárson, dohányon
látom a töménytelen mennyiségű ráetetést elképedek és ég a képem mások helyett is. Rossz éveink
ellenére az ország exportja sokszor nem ezt mutatta...
Kint nem hülyék, a 90-es években már egyszer bezárt a bazár, mert vérszemet kapott a fél
ország.
Külföld felé meg kell tenni lépéseket, itthon meg nagytakarítani, a hamisítókat megbüntetni,
kizárni minden támogatásból, kitiltani a közösségből. Amennyiben nagyüzemi szinten van olyan
büntetési tételt szabatni, ami elrettenti az illetőket.
Én úgy tudtam, hogy csak az Eu-n belül szabad az áru mozgása, a külföldi árut miért nem
vámoltatják meg? Vagy itt is csak olyan a határ, mint délen a kerítés előtt volt?

A szezon csúcsán vagyunk, ha nem indul meg pár héten belül az akác felvásárlása, akkor már
nem fog és rámegy a következő évre. Számot vetnék mindenki helyében, hogy ilyen feltételekkel
is megéri-e termelni. Van egy olyan érzésem tavasszal olcsón lehet, majd méhet venni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.12.17. 13:32 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
belizar írta:
Minden piacnak meg van a maga Cerana-ja.


Minden piacnak meg van a saját útja valamerre,egyszer fel aztán le,majd újra fel valamilyen időtávlatban.
Egy valami azonban biztos, a folyamatos változás.
Új piaci szereplők jönnek,régiek mennek,a fogyasztónak meg igényei vannak.

Az elmúlt években döntően 3 ország(olasz,német,francia) vette meg a mézünket.
Mi termelők vajmi keveset tudunk ezekről a piacokról,és ez baj.
2014-ben ezen országok 14et. kínai mézet vásároltak egyenesben,miközben össz importjuk ennek 10 szerese 140et. volt!
2015-ben mi történt nem tudni még,hiszen az év nem zárult le,így adatok nincsenek egyenlőre.
Túl egyszerűnek tűnik a válasz,hogy csak a kínai méz.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.12.16. 22:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1054
Na a piacozásból errefele már éhen dögöltem volna régen. Én meg nem fogok pár száz forint külömbözetért, ott toporogni szombat délelőttönként mint a szarógalamb. KB a hely pénzt sem futná ki az 1-2 kilonak a "'haszna".


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.12.16. 17:58 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.19. 20:12
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar Zsáka
Én is mondok egyet. Csak magamról írok, de biztos más is van ilyen cipőben. Egy kis faluban élek, egy nagyobb város 50 km-re van tőlem ami ugye nem kis költség lenne piacozni járni hetente 3-4 alkalommal ezzel a helyzettel hogy vegyem fel a versenyt az ottani piacozó méhészekkel. Van két kisebb város még közelebb 15-25 km de itt kb 40 méhész van, és többen piacoznak is.
Ezzel csak annyit akarok mondani, hogy nincs mindenkinek lehetősége versenyképesen piacozni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.12.16. 13:00 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.02.09. 19:13
Hozzászólások: 392
Fugyelj csak pesten nem tudsz piacokra bekerûlni meet nincs Mar szabad asztal ....nagyin furcsa dolgokat írsz itt össze vissza mintha nem ebben as országban èlnèl....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.12.16. 11:41 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.22. 21:33
Hozzászólások: 82
cerana írta:
Propolisz!
A Te gondolatmenetedből egyébként az következik, hogy a racionális megoldás az, hogy Te megveszed Tőlem az összes mézemet 1800-ért, és eladod 2000-ért a tiéddel együtt. Meg a másik 300 méhészét is aki kapva kap az alkalmon. Amúgy pedig, ha én egy 1800 ft-os mézre ráköltök 300-at, és 2000 -ért adom, akkor azért én nettóban 1700-at kaptam. Amiről Tükör beszél az a racionális ráfordítás esete. A Cserényi fia írta régen, hogy fel kellett függesztenie a kóstoló méz házhoz vitelét, mert olyan mértékben éltek vissza vele, hogy ez egyszerűen nem érte meg neki. Irracionális volt a ráfordítás mértéke. De el tudom képzelni, hogy hosszú távon megtérült ez a befektetés, mert stabil vásárlóerőt tudott kialakítani abból a néhány vásárlóból, akik nem éltek vissza a dologgal.


Ugye ugye... :taps Ma minden kell, azonnal, azonnal, jó drágán. A másikhoz hasonlítani magunkat a piacon, arra van energia, egy hosszútávú hatás kipróbálása nem fér bele . Tudjuk nem? mert azonnal kel minden, jó drágán..
A Cserényi fia hogy járt? Úgy . Jól tette, mert ő a letehetőséget kereste. Én senkinek nem állítom, hogy minden próbálkozás 1000% os haszonnal zárul, na de baccus ha meg sem próbáljuk? Ahogy Robi írta 30 szorosát vagy 100 szorosát termelem mint amennyit eltudok adni, valamennyinek bele kell férnie a kísérletezésbe! Vagy csak én látom így? Nos nem megbántásként de ha minden évben csak a macera van ezzel a méz értékesítéssel, minek termelünk többet mint amit a piac elbír? Minek szaporítunk? Nem értem. Szerintem igen is összefogással nekünk kutya kötelességünk piacot keresni, generálni minden erőnkkel. JA majd elfelejtettem megkérdezni minden kedves közgazdaságot biflázó ( nem sértésnek szánom) kedves méhésztől!!! Az árképzés az meggy, a közgazdaság az is "megy" mindenki írja a szép hangzatos dolgokat.
ÁRULJÁTOK MÁR EL NEKEM!! Azt miért nem írjátok ide hogy mennyi idő alatt sikerül hozzájutni az eladásra kínált Akáchoz, Vegyeshez, Naprához, és mennyi munkával egy árképzésnek ez is alapja.Vagy nem? A matek mindenki fejében benne van. NEM?? Megfelelő családszám birtokában olyan bevételhez lehet jutni, hogy nyugaton nem keres annyit az ember fia. Két hét plusz mínusz, aztán már meg is van a ki tudja 10- 20- 30 hordó ?? Számoljatok már utána. Tudom tudom egész évben az akácra készülünk. Akkor a vegyesre a repcére a vaddohányra betelelésre stb...meg a szomszéd néni készül.
Na mind 1
Szép napot nektek


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.12.16. 10:16 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.22. 21:33
Hozzászólások: 82
cerana írta:
Hát Zümmögő több ellentmondást érzek a hozzászólásodban. Azt írod, hogy a testépítő méhész azért megy a piacra, hogy kirakja és berakja a mézét az autóba, mert annyiért nem tudja eladni. Ha ez így lenne, akkor valószínűleg már ennek a méhésznek az utcájában sem fér el a méz, hiszen méz értékesítés nincs nála (csak minden negyedik alkalommal egy üveg méz),csak termelés. Azt írod, hogy milyen jó, hogy nem adtad oda bagóért a mézedet (mondjuk 1500-ért az akácot, de a 2400-as akác egy olyan ár, ami a csillagokban van. Amiből ugye senki nem akar engedni, tehát megint csak az utca lesz tele mézzel.
A piac nem így működik. Az árakat a kereslet és a kínálat határozza meg. Ha valaki most nem adja oda a mézét, az lehet, hogy úgy gondolkodik, hogy majd eladja három év múlva, a mostani ár duplájáért. Mert neki az éri meg. A másik odaadja most olcsón, mert három év múlva négyszer annyi családja lesz, az árbevétele pedig háromszor annyi, mint az idei. A mostani pénz kell neki a fejlesztéshez. Tehát lehet befolyásolni a kínálatot is, és a keresletet is. Utóbbit legkönnyebben az olcsóbb értékesítéssel. Én nagyon nem értek egyet azokkal, akik azt vallják, hogy azok a méhészek törik le az árakat, akik olcsóbban odaadják a mézüket. Ha egy magas árnál akarja mindenki egyszerre eladni a mézét, az éppúgy a mélybe löki az árakat (lásd 1050 Ft-os akácár az 1500 ellenében, igaz, hogy ez a drasztikus keresletcsökkenés hathatós segítségével). A felvásárlók állandó szidalmazásával sem értek egyet: ha valakinek nem megfelelő az ár, az miért nem lesz felvásárló ? Pontosan úgy, ahogy írtad: lehet gáláns, és akár dupla áron is megveheti a méhészektől. Ezt nagyon jól látod.
Abban is egyetértek Veled, hogy egy piacon a kialakult mézárakhoz történő görcsös ragaszkodás oda vezethet, hogy mindenki a töredék mennyiségű mézet képes csak értékesíteni. DN 19 kollegával vitatkoztam ezen, hogy egy új belépő eladó esetén az árakhoz való ragaszkodás változatlan kereslet mellett, alapvetően azt eredményezi, hogy az eddigi eladók értékesítési mennyisége fog csökkenni. Azonos áruminőség esetén annyiad részben , amekkora hányadot az új belépő jelent a kínálati oldalon. A keresletet csak az ár mérséklésével lehet emelni. Keresleti piacon persze teljesen más a helyzet. Jelen pillanatban ezzel van a legnagyobb gond. A hordós értékesítésnél nem a fogyasztó a mi keresleti oldalunk, hanem a kiszerelő. Ha mi nem teszünk hathatós lépéseket ennek a keresleti oldalnak az emelése érdekében (kínai méz behozatalának európai szintű korlátozása), akkor jelentős javulás nem várható.


Köszönöm! egyetértek ÖSSZEFOGÁS
Egy szösszenet. A badibilder méhész nem csak ebből él hanem a felvásárlásból is, de ha az megdöglik, akkor nem szabad az árakhoz ragaszkodni, mert akkor éhen hal, meg veheti az új hordókat a jövő évi mézének.
Itt látnám annak értelmét amit te is írtál, hogy egy jókor hozott döntés sokkal többet ér, mint a görcsös ragaszkodás a "semmihez".

Szép napot. :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.12.16. 10:06 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.22. 21:33
Hozzászólások: 82
rotarywings írta:
Van abban valami amit írsz de, nekem úgy tűnik, mintha egy nagyvárosi méhész beszélne belőled akinek van lehetősége piacozni. Áruld már el légy szíves mennyiért adod az akácot?? Szerinted mindenkinek van lehetősége piacozni? A jó piacok már le vannak foglalva előre!!! Egy 70éves 100lelkes faluban élő bácsika aki egész életében méhészkedett nem ért s marketinghez mit tegyen??? Azért ebből a szemszögből már igen csak butaság amit írtál. Meddig kellene még levinni a termelői árakat??? A kicsomagoláshoz felszerelés engedélyek helységek tárolók kellenek. Az rendben van hogy el tudsz adni pár kg mézet és ennek most nagyon őrülsz, de nem minden méhésznek vannak ilyen lehetőségei és tényleg a felvásárlók jelentik neki a pénz forrást.


Köszönöm hogy valamelyest sikerült átadnom valamit a mondandómmal. Tudod majd amikor minden szavam megértődik akkor csak ennyit fogsz rá reagálni. :taps
Akkor sorjában.
Nos nagyvárosa az mindenkinek van, ha szerencséje van ott él, ha nincs az sem baj, akkor lehetősége van keresni.
Én 1800 adom az akácot.
Igen mindenkinek van lehetősége piacozni mindenkinek a 90 évesnek is. Ha méhészkedni még bír, akkor a piac meg sem kottyanhat neki.
A jó piacok? Mi a jó piac? mondj egyet ahová nem engedtek be vagy kitiltottak valami okból! Mitől foglalt? (árképzés)
A bácsika, ha te már tudsz ilyenről , meg van mentve!!! Hiszen összefogásban az erő szemléleted van, UGYE?? és majd te segítesz neki. Erről beszélek az öreg tanítja a fiatalt a fiatal meg segít ahol csak tud az öregen.
Ami a legfontosabb, LEHETŐSÉG az mindig van, mindig. Ami a gond, hogy a racionális elme az ami a lehetőségeket szűkíti vagy korlátozza. Amikor már csak egy lehetőséget lát az ember (felvásárlói kör) akkor annak egy hatalmas gátépítés volt az előzménye. Tudod... ez nem éri meg , na annyiért tuti hogy nem adom , akkor inkább megeszem, kiöntöm stb..
ÖSSZEFOGÁS! Akinek elfogyott a méze menjen és hozza el az öregtől, és segítsen neki!!

Szép napot :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.12.15. 23:14 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.07. 20:10
Hozzászólások: 422
Tartózkodási hely: Sopron
Minden piacnak meg van a maga Cerana-ja.Addig jól is mükszik mik a Propoliszok ragaszkodnak (ragadnak) a saját hosszu távon jól müködő elgondolásukhoz.De majd amikor már nagyon nem éri meg tartani akkor lejjebb fog menni az árral elindit egy spirált .Azt lehet 1100 adni a mézet. De nem egy nyelvet beszélünk.Propolisz-nak az elképzelésében több reláció van, de ez meg a magyar valoság.Sajnos összefogás nélkül nem megy.És nem is fog.

_________________
Belizár


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.12.15. 11:40 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Cerana, ez tényleg parttalan, nem egy nyelvet beszélünk finoman fogalmazva...
Szerintem add olcsóbban a mézedet ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.12.15. 06:46 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Propolisz!
Idézet:
A Te szempontodból a csökkentett akciós ár és növelt eladás a példa számaival(!) nem hoz többletnyereséget, hiába volt több bevételed, a hasznod kevesebb marad (feltételezve, hogy van olyan nagyker ár, ami valós alternatíva)

Minél lesz kevesebb nyereségem ? A 2000 ft-os árhoz képest ? Miért nem az ötvenezer forintos kilónkénti árhoz hasonlítod? Ahhoz képest sokkal kevesebb lesz a Te nyereséged, ha csak 2000 -ért adod. Hiszen csak marketingelni kelll , és máris 50000 ft lesz a kilónkénti ár.
Idézet:
Magaddal szúrtál ki. Meg a többi mézárussal, mert az "árvásárlók" átáramlanak hozzád.

Ha a marketing eszközökkel megnövelhető a kereslet, akkor miért áramlik át az alacsonyabb ár felé a kereslet ?????
Idézet:
Fennáll a veszélye, hogy a 10% árcsökkentésed nem fog számottevő többletigényt generálni, viszont leveri a piaci árat. Végül mindenki kevesebb nyereségre tesz szert. Mivel ha a többiek követik az áradat, eltűnik a többlet forgalmad.

Már elnézést. Végig arról beszéltünk, hogy a kínálati piacon, ahol több az eladásra felkínált áru, mint a megvásárolni szándékozott igény, ott az utóbbit kell megnövelni. Ennek egyik módja a marketing, mely nyilvánvalóan egy határig racionális befektetéssel működik, a másik pedig, hogy csökkented az árat, mert azt akarod, hogy olyan ember is vegyen mézet, aki nem akart előtte. Én azt állítom, hogy lefelé nagyobb a mozgástér, mint fölfelé, mert ott egy vásárló vásárlásait vagy képes megnövelni, itt pedig a vásárlók számát vagy képes növelni. Abban persze igazad van, hogy soha nem tudjuk, hogy az árcsökkentés mennyi új vásrlót képes hozni (megjegyzem, hogy a másik irányban sem). Ezért van a fokozatos csökkentés. Ha nem elég, akkor tovább csökken az ár.
Idézet:
Ha az 1100 Ft nagyker piaci értékű akácmézem kiszerelve 1200-ba kerül (100 ft csak az üvegezés, a maradék 200 Ft költség az árulásból fakad, ami marad a feladatom), akkor miért is venném meg Tőled 1800-ért?

Azért nem 1100-ért, hanem 1800-ért, mert Te állítod azt, hogy a marketinggel magasabb áron tudod eladni. Következésképpen az az érdeked, hogy én ne törjem le az árakat. Természetesen az én kiszerelt mézemet veszed meg ennyiért, mert úgy fair. Amit én állítok az az, hogy nem fogsz tudni egy korlátos piacon korlátlan mennyiségben értékesíteni. Még fordítva sem. 600 ft-os árban sem tudod eladni a mézet, ha a kínálat mondjuk az ötszázszorosa a keresletnek. Te mikroökonómiának nevezed azt, ami valójában makro. Azt gondolom, hogy a marketingre sokkal inkább érvényes a mikroökonómia kifejezés. Annak ott van mozgástere. Persze nagyban is tud az lenni, ahol egy-egy multi az áru értékének a felét marketingre költi. De a BRENT olajra, az USA dollárra az EUR-ral szemben, az étkezési búzára, a takarmánykukoricára milyen marketinget lehet építeni ? Na ez a valódi makroökonómia. A marketing eszközökkel elért kereslet növekedés (mikrookönómia) nem tud független lenni a makroökonómiától, az alapvető tendenciáit az határozza meg. Abban van igazad, hogy ezzel egy másik piacot építesz ki, amelynél a függőség mértéke nagy mértékben csökkenthető attól a terméktől, amelyből származik, de soha nem szüntethető meg.Annál kevésbé fog korrellálni vele, minél többet költesz rá. Azt állítom, hogy a fajlagos előállítási költség ezáltal csökken, tehát a realizálható nyereség a többleteladással éppúgy csökken, mint az árcsökkentés esetén. Valahol pedig a kettő kiegyenlítődik. Pontosan azért, mert az áru értékét mindig a kereslet és a kínálat szabja meg! A marketing éppúgy ezen alapszik, mint az árcsökkentő fellépés. Mindkét esetben a kereslet növelését célozzuk meg más eszközökkel. Ez az én álláspontom, nem győztük meg egymást, szerintem is fejezzük be.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.12.14. 22:39 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
cerana írta:
Hát nem tudom, én nem így számolok. Ha vesszük a 14 üveg mézet, amit én eladok 1800 ft/kg áron, akkor kapok érte 25200 ft-ot. Te eladsz 10 üveg mézet 2000-ért, és négy üveg mézet 1100 Ft-ért, akkor kapsz érte 24400 ft-ot.

A Te szempontodból a csökkentett akciós ár és növelt eladás a példa számaival(!) nem hoz többletnyereséget, hiába volt több bevételed, a hasznod kevesebb marad (feltételezve, hogy van olyan nagyker ár, ami valós alternatíva), magaddal szúrtál ki. Meg a többi mézárussal, mert az "árvásárlók" átáramlanak hozzád. Fennáll a veszélye, hogy a 10% árcsökkentésed nem fog számottevő többletigényt generálni, viszont leveri a piaci árat. Végül mindenki kevesebb nyereségre tesz szert. Mivel ha a többiek követik az áradat, eltűnik a többlet forgalmad.
cerana írta:
Propolisz!
A Te gondolatmenetedből egyébként az következik, hogy a racionális megoldás az, hogy Te megveszed Tőlem az összes mézemet 1800-ért, és eladod 2000-ért a tiéddel együtt. Meg a másik 300 méhészét is aki kapva kap az alkalmon.

Ha az 1100 Ft nagyker piaci értékű akácmézem kiszerelve 1200-ba kerül (100 ft csak az üvegezés, a maradék 200 Ft költség az árulásból fakad, ami marad a feladatom), akkor miért is venném meg Tőled 1800-ért? De 1100-ért megéri megvennem tőled az üveges mézet. Adod? ;) És itt be is fejezem, mert aki akarta, az megértette, aki meg nem, az biztos okosabb.... :roll:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.12.14. 19:52 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.12.11. 14:53
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: Hajdubihar
Ma hivott az ismerősöm romániából.Az akácméz felvásárlása ott is szünetel.21 lejröl indult a felvásárlás a leállás elött 13 lej volt az ár.Hát ott is csoda szép a méhészek élete mostanság. :merg


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.12.14. 17:37 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Propolisz!
A Te gondolatmenetedből egyébként az következik, hogy a racionális megoldás az, hogy Te megveszed Tőlem az összes mézemet 1800-ért, és eladod 2000-ért a tiéddel együtt. Meg a másik 300 méhészét is aki kapva kap az alkalmon. Amúgy pedig, ha én egy 1800 ft-os mézre ráköltök 300-at, és 2000 -ért adom, akkor azért én nettóban 1700-at kaptam. Amiről Tükör beszél az a racionális ráfordítás esete. A Cserényi fia írta régen, hogy fel kellett függesztenie a kóstoló méz házhoz vitelét, mert olyan mértékben éltek vissza vele, hogy ez egyszerűen nem érte meg neki. Irracionális volt a ráfordítás mértéke. De el tudom képzelni, hogy hosszú távon megtérült ez a befektetés, mert stabil vásárlóerőt tudott kialakítani abból a néhány vásárlóból, akik nem éltek vissza a dologgal.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.12.14. 17:37 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.10. 08:09
Hozzászólások: 161
Tartózkodási hely: Észak zala
Szeretném kérdezni a határon tulli Magyaroktól, hogy Szlovákiában vagy Romániában pillanatnyilag van e mézfelvásárlás. Ha van milyen áron?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.12.14. 17:07 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Hát nem tudom, én nem így számolok. Ha vesszük a 14 üveg mézet, amit én eladok 1800 ft/kg áron, akkor kapok érte 25200 ft-ot. Te eladsz 10 üveg mézet 2000-ért, és négy üveg mézet 1100 Ft-ért, akkor kapsz érte 24400 ft-ot.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.12.14. 16:49 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Propolisz írta:
Abban viszont egységesek a közgazdasági elméletek, hogy mit értünk ár, költség és haszon alatt. Ha teszek némi marketing erőfeszítést, de ugyanannyiért adom a mézet, az nem árcsökkentést jelent :shock:, hanem legfeljebb kiadás növekedést. Már csak azért sem árcsökkentés, mert a vevő (és a többi árus) is változatlan árral szembesül, a felmerülő költségeimről dunsztja sincs.

Mag annak összetételéről se, így bőven lehet az is, hogy pl a hasznom még a marketing költségek ellenére is nagyobb, mint a mellettem árusítónak.
Nagy LIKE
Propolisznak.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.12.14. 14:31 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.02.02. 12:49
Hozzászólások: 572
Tartózkodási hely: Dél Borsod
"Eddig szerényen 2000-ért adtad az akácot, de elégedetlen vagy a forgalommal, "akciózol", leviszed 1800-ra. Néhány vevő fejében felmerül, hogy vajon nincs-e baja a mézednek.."
Bárcsak így lenne!
Tényleg erre kellene "nevelni"a fogyasztókat,mert még mindig nagyon sokan nem tudatosan vásárolnak,hanem szinte csak az árakat nézik,a minőséget nem,tisztelet a kivételnek!

_________________
Bízzunk Istenben,és tartsuk szárazon a puskaport!
Hunor 10.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.12.14. 12:52 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
cerana írta:
Ami a példádat illeti: Te a keresleti piacodon értékesítettél áron alul, ha a vevőd több mézzel távozott azonos áron. Ugyebár a marketing eszközeid nélkül csak annyit vitt volna el, amennyit annak előtte szándékozott elvinni. Ebben az értelemben Te árat csökkentettél, mert a marketing eszközökbe invesztáltál (időt, anyagot a kóstolással,recepttel, ami nem jelent meg az árban. Keresleti piacon pedig valójában árat kellett volna emelned. Tehát itt is a "csökkentett" ár taktikája húzódik meg a többleteladásban.
Minden hagyományos értelemben vett piac kínálati: van méz, hús és zöldség dögivel. Mégis egyik árus keveset ad el, másik többet. A klasszikus mikroökonómia nem számolt a mai kereskedelmi gyakorlat szintjén meglévő marketinggel. Amikor a mikroökonómia alapjait a közgazdász elmék létrehozták, talán még nem is létezett a marketing fogalom. Emellett ezeknek a modelleknek számos alapfeltevései vannak, ami idealizált, steril tehát elméleti piacot feltételez. Ilyen a valóságban nincs. Abban viszont egységesek a közgazdasági elméletek, hogy mit értünk ár, költség és haszon alatt. Ha teszek némi marketing erőfeszítést, de ugyanannyiért adom a mézet, az nem árcsökkentést jelent :shock:, hanem legfeljebb kiadás növekedést. Már csak azért sem árcsökkentés, mert a vevő (és a többi árus) is változatlan árral szembesül, a felmerülő költségeimről dunsztja sincs. Ha a vevő plusz szolgáltatást kap tőlem pl. tanácsok a megfázás kezelésére, az se az árhoz tartozik, hanem egyéb kapcsolódó termék jellemzőkhöz (minőség, csomagolás, márka, hitelesség stb.). A többi árus is örülhet, hogy nem árat csökkentettem. Ebből is láthatod, a klasszikus kereslet/kínálat elmélet mennyire nem tud mit kezdeni ezekkel a piaci fogalmakkal. Tehát ne is próbáld meg ezeket az elméletedbe beforgatni, mert kudarc lesz a vége.
Még játék a számokkal: tegyük fel hogy pl. őstermelőként kibattyogsz a piacra a mézeddel. Eddig szerényen 2000-ért adtad az akácot, de elégedetlen vagy a forgalommal, "akciózol", leviszed 1800-ra. Néhány vevő fejében felmerül, hogy vajon nincs-e baja a mézednek, a többi mézárus a pokolba kíván, de eladsz a példa kedvéért 40%-kal többet (10 helyett 14 üveggel), elégedett vagy. Hogy alakult a nyereséged aznapra? Akác nagyker ára legyen 1100(?), hozzájön kiszerelésre és piaci költségekre még mondjuk 300 Ft (?), tehát 1400 fölött lesz nyereséged, ami eddig 600 Ft/üveg volt (szumma 6 ezer), most már csak 400 per üveg (szumma 5,6 ezer). Tehát 50% forgalom növekedés alatt csak buktál rajta a korábbi áradhoz képest. Persze a példa sántít, mert a volumennel csökken az állandó költség (órabér, piaci díjak) részaránya is, de ettől még a példa elgondolkodtató lehet szerintem. Egyébként "olcsó" méznek eddig is ott volt a vegyes, ha valaki olcsót akart venni. Nézz körbe, mennyi minden sz@rt megvesznek a népek: chipszet, kólát, szaloncukrot, csokimikulást. És nekünk kellene a mézünket tudatosan leértékelni ezekkel szemben? Szerintem ne erre buzdítsunk másokat. Olcsó Jánosok amúgyis lesznek...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.12.14. 11:01 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Propolisz!
Én fenntartom az állításomat. Lehet, hogy úgy pontosabb a dolog, ha azt mondom, hogy marketingeszközök nélkül látens keresleti piac van. A marketing ezt a latenciát realizálja. De nélküle nem létezik ez a piac, következésképpen a kínálati (vagy egyensúlyi) piac létezik. Abban teljesen egyetértünk, hogy a kereslet maximális kiaknázása a helyes út. De ez felülről nagyobb mértékben korlátos, mint alulról. A megtermelt, aktuális áron felesleges, esetleg még romlandó áru is, olcsóbban értékesítve könnyebben vezethető ki a piacról, mint a kereslet megteremtésével. Legtöbbször ez meg is oldja a problémát, mert aki önköltség alatt kénytelen értékesíteni, annak a következő évben nem lesz tőkéje az áru előállításához. Tehát megszűnik a kínálati piac. Esetünkben a leghatékonyabb megoldás az lenne, hogy a hamis (vagy hibás ) termék kivonásával teremtjük meg a keresletet.
Ami a példádat illeti: Te a keresleti piacodon értékesítettél áron alul, ha a vevőd több mézzel távozott azonos áron. Ugyebár a marketing eszközeid nélkül csak annyit vitt volna el, amennyit annak előtte szándékozott elvinni. Ebben az értelemben Te árat csökkentettél, mert a marketing eszközökbe invesztáltál (időt, anyagot a kóstolással,recepttel, ami nem jelent meg az árban. Keresleti piacon pedig valójában árat kellett volna emelned. Tehát itt is a "csökkentett" ár taktikája húzódik meg a többleteladásban.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.12.14. 11:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1054
:mrgreen:


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.12.14. 09:25 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Nincs kitiltva a Borsod.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.12.14. 00:35 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Kedves Cerana, valóban kevéssé értem, amit írsz.
A mai modern "kapitalista" világban kínálati piac van alapvetően, most is ezzel foglalkozunk.
cerana írta:
Minden olyan piac, amelyben fokozni vagy képes az eladást azonos, vagy magasabb árszinten, az keresleti piacnak tekinthető.

Mondok egy példát: jön a vevő, kisüveg akácmézet venne, de Te a karácsonyi sütögetésre hivatkozva kezébe nyomsz egy üveg vegyes mézet, adsz mellé egy tuti puszedli receptet kis fénymásolt papírkán, plusz megfázás ellen némi hársmézet is figyelmébe ajánlasz Coldrex helyett. A végén mézzel megrakva távozik ideális esetben :) .
Ilyenkor fokoztad az eladást azonos árszinten, fenti állítás ellenére. Nem a piac volt/lett keresleti, hanem Te generáltál keresletet. Ezt a módszert minden piaci árus tudja, pedig nem olvastak el hozzá egy könyvet sem. De a reklámok stb. is ilyen célt szolgálnak. Elmélet és gyakorlat ezek szerint ellentétes? Nem. Csak a mikroökonomiai modelleket is megfelelő helyen és módon lehet alkalmazni, ráadásul ezt az egyszerű kereslet/kínálat modellt maga a mikroökonómia tudomány is továbbfejlesztette. Csak azért szóltam hozzá a témához, nehogy valaki azt higgye, az árcsökkentés az egyetlen keresletnövelő módszer. Ráadásul az alacsony ár nem alakít ki vevőhűséget (csak olcsó ár hűséget). Az egyértelmű, hogy export nélkül a marketing sem segít rajtunk, belefulladunk a mézbe. Viszont megérne egy misét, hogy valójában ki a vevőnk, vagy ki kellene, hogy legyen: a kereskedő vagy a külföldi mézfogyasztó, aki leveszi a polcról az árut. A kitiltott(?) Borsod pont ennek kapcsán spekulált, bár nem bizonyította elméletét (németeknek azért nem kell a magyar méz, mert csúnyán viselkedtünk a menekültekkel).


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.12.13. 22:08 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Propolisz!
Szerintem nem érted a lényeget. Kínálati piacot említettem. Ott alapból vagy az a helyzet, hogy az általad említett valamennyi marketing eszköz teljes mértékben kihasználásra került, vagy egyáltalán nem került kihasználásra egységesen. De még inkább olyan piaci szerkezet alakult ki, amely már maximálisan kihasználta az ebben rejlő lehetőségeket. Odaírtam, hogy:
Idézet:
Keresleti piacon persze teljesen más a helyzet.

Minden olyan piac, amelyben fokozni vagy képes az eladást azonos, vagy magasabb árszinten, az keresleti piacnak tekinthető. Más oldalról megközelítve a dolgot: az általad említett marketing eszközök jó része alapvetően új piacot jelent. Ilyen a választék bővülése, de alapvetően a méz kóstoltatása is. Az a kóstoltatott méz piaca, szemben a nem kóstoltatottal. Az autó forgalmazásban az Audi keresletet nemigen befolyásolja a Dacia kínálata. Az össz. autó eladások mértékét már igen. Létezik az autó vásárlást tervező és megvalósító egyének száma egy adott populációban. Ha egy csábító drága típus megjelenik, akkor a piac felső szegmense kevesebb olcsó autót fog vásárolni. Tehát az alsó szegmens ugyanannyi autót csak olcsóbban fog tudni eladni. Ekkor tudja vásárlásra ösztönözni azokat, akik egyébként nem vettek volna autót. Tehát a torta változatlan körülmények között csak akkor lesz nagyobb,ha csökken az ár. Amiről Te beszélsz az a megváltozott környezet: ez is tudja növelni a torta nagyságát, egyszerűen azzal, hogy pl. többféle mézet is vesz a tehetősebb. Lefelé mozduló mézár esetében viszont megnőhet a tömegfogyasztás mértéke: pl. mézes kávéval. Ez az egy dolog évente tíz-húsz kilóval emelte meg a saját mézfogyasztásomat, amire csak akkor jöttem rá,hogy mennyi is lehet ez, amikor elfogyott az a mézem, amit magamnak tettem félre. A mézes teát fogyasztókról nem is beszélve. Szerinted marketing eszközökkel korlátlan mértékben emelhető a mézfogyasztás? Szerintem a kínálati piac nagyon rövid idő alatt megtalálja az ésszerű határokat. Senki nem fog elkóstoltatni 100 kiló mézet,ha ez csak ötven kilóval emeli meg az eladásait (ezzel ugyanúgy csökken egy határon túl a fajlagos mézárbevétel). Nem vetted figyelembe a többlet eladás többletköltségét. Attól, hogy valaki magasabb áron értékesít, az nem jelenti azt, hogy ezt hatékonyabban teszi az olcsóbban árusítónál.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.12.13. 13:43 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1054
méhekkel zümmögő írta:
. Kezdőként azt figyeltem meg az öregektől, hogy amikor vége volt az akácnak, és elmosódtak az eszközök, mindenki hátradőlt, és osztott szorzott miközben fújta a cukros kávét. Amikor mentem volna a méhekhez, mindig azt mondták " nem kell azokat piszkálni majd megoldják a dolgukat. Ma már tudom ez baromság.


Jól átvágtak az öregek. Akác után valóban jobb pihentetni az állományt, főleg intenzív vándornak mint én. Gyümülcs, repce, és jó esetben két akác után rájuk is fér. De nem dőlök hátra, mert a termelési szezon második felére készítem az állományt. Az hogy második fele, azt jelképesen írtam, kilóban értem. Hiszen ha plussz egy vándorlással is, de júliusban sikerül őket naprán tartani hordásban, akkor ez sokszor megduplázza a mézzel teli hordók számát. Tehát szó nincs akác után hátradőlésről, rendezni kell az állományt, és már a napfordulót is figyelembe kell venni, plussz folyamatos atkairtás, tehát munka van bőven. Agusztusban általában erre nincs semmi, de az idei év rácáfolt.

[quote="méhekkel zümmögő"]Szintén igazad van abban hogy sok a "TERMELŐI MÉZ KAPHATÓ" tábla. Ez tök jó. Ennek örülni kell. [/quote

Na ez egyáltalán nem jó. A táblák kényszerből kerültek ki, mivel leállt a nagybani normális mézfelvásárlás. Nekem szerencsém van, mert én mindent rögtön leadtam, nincs gondom, DE ennyi mézet még 500 forintért sem tudnék eladni helyben, vagy a piacon. Érted ugye? Méz exportáló nagyhatalom vagyunk, a méhsűrűségben lassan világelsők, a 93 000 négyzetkilométeren megtermelt méz mennyisében meg szerintem világelsők.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.12.13. 13:41 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Nem vitát gerjesztve, a piacok működése azért ennél bonyolultabb, a mikroökkonómia sem rekedt meg ennél az alap kereslet-kínálat modellnél. A marketing meg az egészet teljesen más megvilágításba helyezi. Pl. "A keresletet csak az ár mérséklésével lehet emelni" kijelentés a marketing vizsgán pl. kifejezetten kerülendő. Hiszen a kereslet kiskereskedelemben befolyásolható sok más eszközzel is, csak néhány: reklámozás, termékválaszték, értékesítési promóció, személyes eladás mikéntje, termékfejlesztés stb. Megoldásként a valódi piacon inkább ezek közül kellene válogatni az általad említett árcsökkentés helyett, ezért is szólok csak hozzá. Tehát szerintem többet fogsz eladni a piacon, és nem feltétlenül más kárára, ha:
- nagyobb a választékod (mivel a választék önmagában is keresletnövelő)
- van valamilyen oklevél mézverseny helyezésről
- lehetővé teszed a kóstolást
- elbeszélgetsz a vevővel és tájékoztatod, tudod melyik méz mire való
- csinálsz valamilyen értékesítési promóciót
- ünnepekkor az adott ünnepnek megfelelő címkét, csomagolást vagy kiegészítőt használsz, így élelmiszer helyett ajándékot adsz el
- mind a standod, mind a személyes megjelenésed, kommunikációd kultúrált és meggyőző
..és még rengetek pontot lehetne felsorolni, vannak erről mézmarketing előadások is.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.12.13. 11:51 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Hát Zümmögő több ellentmondást érzek a hozzászólásodban. Azt írod, hogy a testépítő méhész azért megy a piacra, hogy kirakja és berakja a mézét az autóba, mert annyiért nem tudja eladni. Ha ez így lenne, akkor valószínűleg már ennek a méhésznek az utcájában sem fér el a méz, hiszen méz értékesítés nincs nála (csak minden negyedik alkalommal egy üveg méz),csak termelés. Azt írod, hogy milyen jó, hogy nem adtad oda bagóért a mézedet (mondjuk 1500-ért az akácot, de a 2400-as akác egy olyan ár, ami a csillagokban van. Amiből ugye senki nem akar engedni, tehát megint csak az utca lesz tele mézzel.
A piac nem így működik. Az árakat a kereslet és a kínálat határozza meg. Ha valaki most nem adja oda a mézét, az lehet, hogy úgy gondolkodik, hogy majd eladja három év múlva, a mostani ár duplájáért. Mert neki az éri meg. A másik odaadja most olcsón, mert három év múlva négyszer annyi családja lesz, az árbevétele pedig háromszor annyi, mint az idei. A mostani pénz kell neki a fejlesztéshez. Tehát lehet befolyásolni a kínálatot is, és a keresletet is. Utóbbit legkönnyebben az olcsóbb értékesítéssel. Én nagyon nem értek egyet azokkal, akik azt vallják, hogy azok a méhészek törik le az árakat, akik olcsóbban odaadják a mézüket. Ha egy magas árnál akarja mindenki egyszerre eladni a mézét, az éppúgy a mélybe löki az árakat (lásd 1050 Ft-os akácár az 1500 ellenében, igaz, hogy ez a drasztikus keresletcsökkenés hathatós segítségével). A felvásárlók állandó szidalmazásával sem értek egyet: ha valakinek nem megfelelő az ár, az miért nem lesz felvásárló ? Pontosan úgy, ahogy írtad: lehet gáláns, és akár dupla áron is megveheti a méhészektől. Ezt nagyon jól látod.
Abban is egyetértek Veled, hogy egy piacon a kialakult mézárakhoz történő görcsös ragaszkodás oda vezethet, hogy mindenki a töredék mennyiségű mézet képes csak értékesíteni. DN 19 kollegával vitatkoztam ezen, hogy egy új belépő eladó esetén az árakhoz való ragaszkodás változatlan kereslet mellett, alapvetően azt eredményezi, hogy az eddigi eladók értékesítési mennyisége fog csökkenni. Azonos áruminőség esetén annyiad részben , amekkora hányadot az új belépő jelent a kínálati oldalon. A keresletet csak az ár mérséklésével lehet emelni. Keresleti piacon persze teljesen más a helyzet. Jelen pillanatban ezzel van a legnagyobb gond. A hordós értékesítésnél nem a fogyasztó a mi keresleti oldalunk, hanem a kiszerelő. Ha mi nem teszünk hathatós lépéseket ennek a keresleti oldalnak az emelése érdekében (kínai méz behozatalának európai szintű korlátozása), akkor jelentős javulás nem várható.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.12.13. 11:01 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.02.09. 19:13
Hozzászólások: 392
Van abban valami amit írsz de, nekem úgy tűnik, mintha egy nagyvárosi méhész beszélne belőled akinek van lehetősége piacozni. Áruld már el légy szíves mennyiért adod az akácot?? Szerinted mindenkinek van lehetősége piacozni? A jó piacok már le vannak foglalva előre!!! Egy 70éves 100lelkes faluban élő bácsika aki egész életében méhészkedett nem ért s marketinghez mit tegyen??? Azért ebből a szemszögből már igen csak butaság amit írtál. Meddig kellene még levinni a termelői árakat??? A kicsomagoláshoz felszerelés engedélyek helységek tárolók kellenek. Az rendben van hogy el tudsz adni pár kg mézet és ennek most nagyon őrülsz, de nem minden méhésznek vannak ilyen lehetőségei és tényleg a felvásárlók jelentik neki a pénz forrást.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.12.12. 23:08 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.22. 21:33
Hozzászólások: 82
Robi75

Én úgy gondolom, hogy minden amit leírtál az igaz!!! Az hogy 25 millióan legyünk kivitelezhető!! :) ez folyamatban van még ha nem is annyira tetszik mindenkinek de hát ez van. Tudod " egy város egy ország egy világ mindig azé lesz aki teleszüli!" Nos az is igaz, hogy ha nem jönne be az országba a retek, ...igazad van!!! Deee mielőtt, vagy miután megteltek a hordók otthon, ki az aki őrt áll a határon?? Mit teszünk azért, hogy ne jöjjön be a retek??? Ülünk a hordóinkon, és dumálunk reggeltől estig, estétől reggelig? Az kevés. Szerintem ez a világ elmúlt. Kezdőként azt figyeltem meg az öregektől, hogy amikor vége volt az akácnak, és elmosódtak az eszközök, mindenki hátradőlt, és osztott szorzott miközben fújta a cukros kávét. Amikor mentem volna a méhekhez, mindig azt mondták " nem kell azokat piszkálni majd megoldják a dolgukat. Ma már tudom ez baromság. Azért hogy jó legyen az állomány, velük lélegzem, élek és meghálálják. Pont így kell tenni a méz eladásnál. A piacon el lehet adni a mézet. Nyilván nem a (body bilder) méhészeknek. Tudod ők azok akik kicipelnek 60 kiló mézet a piacra, olyan árat határoznak meg ami egy baromság, maguk sem tudják miért írták azt a számot, majd piac végén nulla eladással visszacipekedik az autóba az árut. Majd ezt még eljátsszák vagy 4-szer, mire eladnak 1 üveg mézet. Senki nem gondolkodik el, hogy baromságot csinál. Tudod ma már az én fejemben is benne van a matek, és nem értem meg ezt a folyamatot amit látok. Ma amikor lement a felvásárlási ár a béka segge alá, sőt nem is vesznek le mézet, a piacon akkor sem változik az ár. Majdnem úgy érzem hogy ( ha beledöglök sem viszem le az árat hogy eladjak egy mézet) politika a divat. Én kipróbáltam az ellenkezőjét!! Robi! Működik. :)
Jaaaa hogy ezért melózni kell kiszerelni stb... hát de baccus ezt vállaltuk. Természetesen inge annak aki magára veszi. Igaz az is amit írtál többet termelünk mint amit itthon eltudunk adni. Szeretném megkérdezni kik azok akik energiát fektetnek abba hogy külkapcsolatokat építsen akár neten akár személyesen? Elárulom a környezetemben SENKI mindenki várja a messiást a nagy FELVÁSÁRLÓI "LÉTBIZTONSÁGOT". Érted? Szerintem és ezzel lehet hogy egyedül maradok ami nem baj hisz így maradok egyén, a méhészet nem abból áll hogy kivágom a "ládákat" a nagy monokultúrákra majd kicsavarom őket csont szárazra, és várok mint akinek nincs jobb dolga hogy ki ad érte többet. Ez baromság. Menni kel keresni a vevőt minden fele. Hirdetni a termékeket elfogadható áron, piackutatást végezni, kérdezni kérdezni kérdezni az embereket hogy mi volna számukra az elfogadható. Hiszem azt hogy ha mindenki egyként hirdeti a méhészeti termékeket sikerrel járhatunk.
Szintén igazad van abban hogy sok a "TERMELŐI MÉZ KAPHATÓ" tábla. Ez tök jó. Ennek örülni kell. ez azt jelenti hogy egyre több helyen fér hozzá a magyar a magyar mézhez. Van alternatíva tud válogatni stb. Itt kel megjegyeznem megint az árakat. Tapasztalataim alapján a környezetemben élő méhészek árképzése a következő. " ha a tes.óba az akácméz 0.90kg 2400 akkor az egy kilóst is ennyiért kell adni, vagy többért mert ez termelői méz. Majdnem elhasaltam. Mondom mi van? Kérdezem az öreget hányan nyitották rád az ajtót egy hónap alatt akác mézért? ( mert piacra ám nem megyünk, jöjjön az akinek kell valami) azt mondja senki csak a vegyeset viszik. Mondom neki nem kéne átgondolnod az árat. NEM NEM NEM ÉS NEM.
Oké mondom oké. Nem ő fogja eldönteni az árat hanem a vevő. és veszi a virágot. Ha a virág elfogyik a tatának akkor sem akácot vesz a vevő, hanem tes.os virágot. Ráadásul nem kell mondanom a magyar spórolós vásárlásokat. Ha már ott van valamelyik nagy "bótba" csak felnyúl a polcra egy mézért és kész. mert ki ne hallotta volna már életébe egyszer azt a mondatot hogy " HA MÁR ITT VAGYUNK VEGYÜNK EZT IS VAGY AZT IS" ugye? akkor már nem kerül arra meg erre egy üveg mézért senki, hiába sejti vagy tudja hogy éppen valami mocskot vesz. Jó van az nem baj, és veszi.
Összegezve: nagyon sok dolgunk van nagyon sok. Nyomni nyomni csinálni kell. Tudod én marhára örülök a kinai retek botránynak, még akkor is ha nem túl soká, újra visszaáll minden a régi kerékvágásba. Rohadt nagy munka árán, a közösségi életben, a folyamatos felvilágosításban tudatosításban tudatbővítésben látok most nagy eredményeket. Sokan keresik ma a jó mézet mert BECSAPTÁK őket , semmit nem kell tenni csak elmondani az igazat, DE CSAK RÖVIDEN igen így történt és elmondod hogyan védheti ki. És már van egy vevőd. Igen sok a tábla és sokan ülnek otthon a tábla erejében bízva. Én nem ezt teszem, és valahogy már nem is érdekelnek a felvásárlók, áldom az eszem hogy nem adtam le a termésemet bagóért. Egy kellő időben adott felvilágosítás, egy árérték arányban elfogadhatóan kalkulált ár, egy jó minőségű termék, szinte biztos hogy egy sikeres üzlettel végződik. Jaaa, hogy ezért melózni kell, én ezt vállaltam amíg csak tehetem és élek.
Mert méhek nélkül lehet élni de kérdem én MINEK? :)

Na kívánom hogy legyetek sikeresek boldoguljatok, csak a hitetek vezéreljen, higgyétek a sikert és bízzatok a méheitekben magatokban a többi az majd jön. :)
További szép estét vagy napot ki ki ahogy érzi.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.12.12. 22:31 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.19. 13:00
Hozzászólások: 305
Tartózkodási hely: Szabolcs Szatmár Bereg
Ma telefonáltam párat akác méz ügyben konkrétan öt felvásárlót hívtam fel. Három nem vesz már az idén, negyedik: 1050, ötödik: 1100. Szép kilátások! :merg


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.12.11. 18:37 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1054
méhekkel zümmögő írta:
NA most ha valaki olyan elégedetlen miért nem vásárolja fel a méhészetektől a mézet 1800-1900-ért hogy segítsen a méhészeken , és rakja rá a busás több százast kilónként, és gazdagszik meg??


Na most ha 25 000000-an lennénk, és mindenki megvenne egy kilót évente, és egy csepp sem jönne be az országban máshonnan, akkor talán el lehetne adni piacon az összes mézünket. Egyenlőre ez álom, lényegesen többet termelünk mint amit itthon el lehet adni. A benti piac nem sok vizet zavar. Jómagam is harmincszorosát termelem annak amit még a nyáron itthon könnyen eladtam. Most már az sem menne, mert menetközben sok házra kikerült a "termelői méz kapható" tábla.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.12.11. 18:18 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.01.06. 22:33
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: Békés megye
A méhészfórumnak én is leginkább szemlélője vagyok. Hmmm.Elgondolkodtató amit a méhésztárs leírt. És elgondolkodtató az is hogy Békés megyében a vegyesméz felvásárlási ára lement 750 FT-ra.Sziasztok!

_________________
Hunor 2x13 meleg ép.konténerek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.12.11. 12:56 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.22. 21:33
Hozzászólások: 82
Sziasztok kedves méhekkel foglalatoskodók! :)

Nem igazán szoktam itt írogatni, inkább csak amolyan szemlélgető vagyok. Most talán írnék egy pár sort.
Elöljáróban mondanál el, senkit nem szeretnék megbántani, megsérteni, és ha valaki úgy érzi, hogy róla írok az csak a véletlen műve lehet. ( vagy ki ki tudja).
Én minden estben az életem folyamán a következőből próbálok kiindulni.
Minden és mindennek az ellenkezője igaz lehet.
Mint hogy ez a fórum is ezt igazolja. Van aki így gondolja, teszi, cselekszi,érzi van aki meg úgy.
Gondolatom szerint ezt evidenciába kellene tartani, és nekünk akiknek életünk során nem akármilyen dologhoz lehet közünk (gondolok itt a méhészkedésre) legalább egymás között nagyobb megértésre kellene törekednünk.
Úgy érzem nem szabad azzal foglalkozni ki mennyért, és hogyan és merre , miért. Amikor ezt tesszük valószínű a másik akivel foglalkozunk sokkal fontosabb mint mi saját magunk magunk számára. Ha annyi időt fordítanánk magunkra amit a másik cseszletésére , talán sokkal sikeresebbek lehetnénk. Az energia soha nemvész el csak átalakul.
Tudom ezt nehéz egyeseknek megtenni mert ez amolyan magyar sajátosság, hogy az én biciklim azért nem megy,.. mert te nem jól tekered a sajátodat... amit azért csinálsz rosszul mert a szomszédod sem jól tekeri. De ha a saját biciklinkre figyelnénk lehet jobban tudnánk tekerni. Senki nem tudja ki milyen helyzetben van és miért dönt úgy ahogyan dönt. Ezt tiszteletben kell tartani.Na szóval aki 1000 ért adja el a mézét az annyiért adja, aki meg kitartja, és mondjuk úgy, tőzsdézik az meg azzal foglalkozzon, hogy ott legyen sikeres.Tudjátok az én volt mentorom azt mondogatta mindig "Hely, jól gondold meg akarsz e méhészkedni!! Érdekes társadalom a méhész társadalom". Én kezdő létemre nem láttam ezt, de mivel felhívták a figyelmemet rá mindig fejben tartottam az elhangzottakat. Nem volt annyi felesleges időm hogy mással foglalkozzak, hogy valójában így van e. Ma már nem a mentorom. Ugyanis a másik amit nagy viccesen odamondogatott, "hely fiam ha mellettem tanulsz meg méhészkedni minden leszel csak becsületes ember nem". Ma már tudom minden szava igaz volt és amikre tanított volna arra már én nem voltam vevő . Sajnos itt a fórumon is ezt látom, hogy mindenki nyírja csipkedi a másikat, bár nem biztos hogy átvállalná a másik élet helyzetét. Egy nagyon kedves előadónk azt mondta, " nehéz elhinni de a méz árak alakulását nem igazán tudják a méhészetek befolyásolni még a hazai árakét sem." És amúgy gondoljatok bele ez így is van. Soha nem mi alakítjuk az árat mi csak megyünk azok utána, és reménykedünk hogy jó, vagy rossz döntést hoztunk. Írjon nekem valaki aki az aktuális méz árak mellett, több száz forinttal drágábban tudta eladni kilónként a mézét, és mind ezt azért mert azt ő akarta hogy úgy legyen. Természetesen nem a giga méhészetekhez intézném e kérést. :-) Gondoljatok bele abba is, hogy évtizedek óta, mondhatni mióta a cukorrépa létezik, nagy ellensúly a piacon egy másik édesítőszer a cukor. Mi a realitása annak, hogy egy hazai "snassz" háziasszonyka, aki minimálbérből él, vagy még abból sem bemegy a kisbolt nagy bolt, közért, te.co..stb- be és az elmúlt 20-30 év berögződéseit sutba dobva 1kg pár száz forintos cukor helyett, szintén 1 kg ezer forint feletti netán több ezer forintos mézet vásárol édesíteni. Ugye tudja ezt mindenki. Mai napig van olyan méhész ismerősöm, aki megtehetné hogy mézben fürdik, mégis cukrot kínál a kávé mellé. Ilyen a berögződése. A másik amit szeretnék kérdezni és talán ezzel lassan be is fejezem mondandómat.
Azokhoz szól a kérdésem akik a másikat vonják felelősségre amiért úgymond " helytelen" mézmarketinget folytatnak azzal hogy ennyiért meg annyiért....stb
Mit gondolnak hogy mennyinek kellene lennie a reális árának egy kiló akác méznek? (a felvásárlásinak és a boltinak) Komolyan érdekel!!
Amiért érdekel. Semmivel nem különb az előállítása mint a vegyes virágnak, amit simán odasóz mindenki az akáchoz képest bagóért. Pedig beltartalmilag véleményem szerint, egy sokkal értékesebb méz mint az akác. Még is pár százasér odadobjuk. Mindenkit elvarázsoltak a tavalyi, és az idén januári aktuális árak tudja mindenki miről beszélek.
Nálunk 2000ft-ba állt meg az akác januárban. A piacokon szándékosan nézem a méz árakat. Az akácot mai napig 2200-2500 között adják. NA most ha valaki olyan elégedetlen miért nem vásárolja fel a méhészetektől a mézet 1800-1900-ért hogy segítsen a méhészeken , és rakja rá a busás több százast kilónként, és gazdagszik meg?? Tudjátok miért mert ma az a divat megfigyeléseim alapján, hogy zsigerből könnyebb cseszletni a másikat mint, megérteni vagy netán segíteni azt.
Ugye!? Hát ki megy oda Jóska Pistához hogy nesze itt van két milla kisegítelek míg be nem jön a tuti ár, csak ne add már oda a mézedet had menjen fel az ára. Tehát a méhészek úgy mond nem tudnak "kartellezni" viszont azt évek óta lenyelik hogy, esetleg más résztvevői a piacnak alig páran a több ezer méhésszel szemben ezt teszik.
Nos hangsúlyozom, senkit sem szerettem volna megbántani azzal amiket leírtam. Talán egy picit objektívebb, szemléletre megítélésre szeretnélek benneteket kérni. Ideje volna már lassan összefelel kovácsolódni nem még mindig szétfelel.
Szívesen várom a hozzászólásokat, úgy gondolom minden és mindennek az ellenkezője igaz lehet, ennek tükrében mindenkinek sikeres méhészkedést kívánok, valamint sok finom mézet a kaptárjába. Tudom szokták ezt úgy mondani hogy nehézséget a kaptárba, ám nézettek el nekem, hogy én nem ezt a jól ismert "hangzatos" szlogent mondom. Sajnos a fórumot olvasgatva, tényleg igaz, hogy elég sok mindenkinek nehézséggé vált e csodálatos ajándék melyet méheink oly nagy szorgossággal gyűjtöttek.
Mindenkinek kellemes ünnepeket kívánok!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.12.06. 18:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1054
Oké :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.12.06. 17:25 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.01.21. 11:12
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: SZ.SZ.B. Nyírtelek
Igazad van,bocs akit megbántottam és kösz.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.12.06. 11:33 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1054
Gratulálok Gábor! Szerencsés ember vagy, maradjon is így :).
Csak azt ne gondold hogy a több mint húszezer méhész, az mind többlábon álló, tehetős, tartalékokkal rendelkező ember. Itt is van mindenféle helyzetben lévő ember,(családok). Meg az élet is kioszthat egy-két nagypofont, a méhészkedéstől függetlenül.
A kő gazdag emberek, például a második kerületben meg nem méhészkedéssel foglalkoznak. Még mielőtt valaki azt hinné hogy itt csupa fiatal, egézséges ,milliomosokból áll a szakma, akinek ilyenkor más dolga sincs csak üldögél a pénzen, meg lesi a hordókat, meg a tőzsdei híreket.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.12.06. 10:16 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.01.21. 11:12
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: SZ.SZ.B. Nyírtelek
Nekem kényszerből 30 éve nem kell eladnom semmilyen árumat erről én tehetek az hogy másnak igen arról nem.Több lábon kell állni,és nem árt egy kis tartalékot létrehozni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.12.05. 22:54 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1054
De nem ám!
Valszeg ahoz hogy átlássa kevés a 13 év. Igen ez a csórók mentsvára, az elmult 25 évben minden ebből lett (az első hármat nem számolom), amire a szar téesz fizetés már nem volt elég. Pontosan ott kezdődött,1990-ben hozták a gázt a községbe, be kellett szállni, plussz gázkazánt kellett venni, a napraforgó pont futotta. Aztán ez így ment, a fizu az csak a rezsit birta meg a kaját.(lassan már azt sem)
Ja én csóró, az idén rendeztem az erdőben 1500-ért az akácot (MÉRT NE?) ugyanis nyakamon volt két ballagás, meg egy születés, mert hát a gyerekek közben nőnek, meg élni is kell.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.12.05. 22:17 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Battagabor írta:
Még egy kis ijesztgetés,és egyes méhészek 1000 ért fogják felajánlani az akácmézet. Eddig nem is gondoltam hogy a méhészet a csórók mentsvára. Mindenki ebből akarja rendezni az anyagi helyzetét,de azonnal már az erdőből.

Gábor!
Lehet, hogy ezt Te nem tartod sértegetésnek, nekem annak tűnt. Arról nem is beszélve, hogy a tartalmi részébe hány helyen lehetne belekötni. Tudod a hozzáértést, az intelligenciát valakiről nem az árulja el, hogy mi a neve, sem az, hogy hol lakik, hanem az, hogy mit ír. Nincs nekem egyébként Veled semmi bajom, csak akkoriban határoztam el,amikor ezt írtad, hogy ezzel majd novemberben visszaszúrok. Ha ezt a szurkapiszkát sértegetésnek vetted, akkor elnézést kérek Tőled. Szerintem nem árt Neked sem elgondolkodni ezen.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.12.05. 21:54 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1054
tibibi írta:
Egyébként az egész ország vegetál miért pont a mézet vennék


Az ország eddig sem sok vizet zavart, ugyanis jóval többet termelünk.
A nyugat meg tesz döbrögire meg a V-négyekre.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.12.05. 20:29 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.03.20. 20:37
Hozzászólások: 892
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Szerintem lesz még olyan év ,hogy a felvásárló fog hívni van e méz eladó :!: Egyébként az egész ország vegetál miért pont a mézet vennék :?:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.12.05. 19:05 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.01.21. 11:12
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: SZ.SZ.B. Nyírtelek
13 éve méhészkedem eddig a felvásárlás mindig
úgy működött hogy akinek nem volt sürgős eladni,az ősszel valamennyivel többet kapott érte.Ez így működött a terményeknél is.Én tehetek róla hogy túl magas áron kezdték felvásárolni amin már nem tudtak emelni?Ha elkezdik 1300 -al akkor 2 havonta emelhettek volna 100 ft-ot és mindenki boldog lett volna.1500 ért megkapta volna az összes mézet.
Cerena még arra sem vagy képes hogy vállald a neved és a címedet,így egyszerű kötekedni másokkal partizánkodni.Én soha nem sértegettem senkit,általánosságról beszéltem.Úgy látom te nem tudsz túllépni a korlátaidon.Sajnállak!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.12.05. 18:58 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
Ahogy 500 forintért konyakot is, 1300 forintért pedig Levis 501-es farmert.....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.12.05. 18:56 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.05.23. 19:46
Hozzászólások: 18
Szabatkai piacon 2 eu lehet venni mézet


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.12.05. 08:51 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Jól írsz te Bogaras.

Van egy régi amerikai gazdasági mondás,valahogy így szól magyarul:
A magas árakra a magas árak,az alacsony árakra az alacsony ár a legjobb gyógyír.
Egyszerűnek tűnik,de minden benne van csak végig kell gondolni.Tankönyvet lehetne belőle írni akkora téma.
Mi is történt a mézpiac világában elmúlt 10 évében:az árak stabilan emelkedtek.
Ez nemcsak itthon mozgatta meg a termelők fantáziáját hanem a világban mindenhol.
Extrém pld. Vietnám ahol átmenetileg fűrészárú hiány lépett fel,mert aki tudott az kaptárt készített.
Vagy Ukrajna esete,az APIMONDIA révén ismerté váltak és átvettek (talán tőlünk) egy működő
mézfelvásárlási rendszert.
A másik vonal a mézhamisítás szintén nagy "termelő kapacitássá" vált.
A világ legdrágább gyógymézét is hamisítják!Új-Zéland a termelő szerint, miután ők eladják ezt a mézet
a világpiacon ez a méz 3-szoros mennyiségben jelenik meg.
Innen már minden csak idő kérdése volt,és a trendforduló jelei nyáron megjelentek.

Lehet szidni a kereskedőket,csakhogy mi most azért nem tudunk eladni mert ők sem tudnak eladni!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.12.05. 08:16 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1054
Tökéletesen egyetértek veled, szépen leírtat. Én nem tudtam volna, rossz tanuló voltam.

Sajnos személyes élményeim vannak olyan pár éve kezdett, megtámogatott manusokkal, akik azt gondolták a méhészkedésről, hogy ez tartós és örökké tartó milliomos állapot. Előttem számolta ki mennyi hozhat egy család, és akkor szoruzzuk két-háromszázzal. Azt a k.....istenit leültem rágyujtottam, bólogattam, na így magamba gondoltam nemsokára olcsó lessz a méhe, ha addig el nem pusztul. Tavalyelőtt meg tavaly is volt ilyen élményem. Akik ezt gondolták azok hasalnak nyilván. A szemléltetés nyilván túlzás, de az első esetemnél nem volt az.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.12.05. 07:46 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Egyetértek Veled csak én nem tudtam volna ilyen szépen leírni. Soha nem ringattam magam álom világban a mézárat illetően. Amikor végeztem a pergetéssel egy fajtánál és beszéltem pár méhésszel , hogy mi is a termés, nagyjából lehet képet kapni egy várhatóan elérhető árról, amint ezt az árat eléri a felvásárlás én elszoktam adni a mézemet. Ezzel a pénzzel már nekem kell sáfárkodni és jól elkölteni. Bizony én nagyon sokat vásárolok , viszont alkudozni csak pénzzel a zsebben lehet és ha menet közben a méz ára fel is menne 50-100 forinttal azt egy másik üzleten én már megkerestem, de ha várok akkor lehet , hogy a 2 szék közül a pad alá esek. A méz nem napi fogyasztási cikk hanem luxus termék, ehhez viszont pénzes vásárló kell. Kína pedig keményen itt van Európában és nem enged az üzleteiből. Van elég gazdasági ismerete és tudja , hogyan kell a piacot megtalálni és megtartani. Senki ne ringassa magát álomvilágban. A méhészeti ágazat ennyi méhésszel és méhcsaláddal ma Magyarországon lefelé szálló ágban van és ez 5-10 évig így lesz. Addigra átrendeződnek a dolgok kevesebb méhész, kisebb méhsűrűség lesz és talán újra nagyobb kereslet lesz a mézeinkre. Már régóta mondom , túlértékeljük az akác mézünket, jó lenne vissza lelépni a földre.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.12.04. 22:53 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Tudom, most nem leszek népszerű, de ezt én teljesen másképp látom. A piacon az árakat a kereslet és kínálat viszonya határozza meg. Ha óriási a kereslet, akkor én kizárt dolognak tartom, hogy a kereskedő kivár a vásárlással azért, hogy extraprofitja legyen. Lehet szidni ismeretlen borsod nick nevű mézkereskedőnket, hiszen alaposan belegázolt a becsületünkbe, de azért ki lehetett hallani belőle azt, hogy nincs kereslet a mézünkre. Mi voltunk azok, akik éveken át nem tudtunk adni. Aztán, hogy ezt esetleg mások kipótolták (pl. kínaival, vagy sziruppal) az csak hab a tortán. Sőt, talán pont az a gond. Ugyanis a jó minőségre megfelelő áron egészen biztosan lenne kereslet. Battagabor mézpiaci szakértő az 1300-1400 körüli áron azt írta, hogy nem gondolta volna, hogy ennyi csóró méhész van, hogy ennyiért odaadják. Jó, most biztosan szerencséje volt és a szlovák kamionban van a méze 5,5 eurós áron. Az ugye most 1700 Ft. Csak nagyon halkan jegyzem meg, hogy a nyári 1400 Ft-os mézárbevételt dollárra váltva, tavasszal is hasonló árbevétele lehetett volna. Akkor nem értem, miért adja oda most ennyiért. Azt azért ne felejtsük el, hogy ő novemberre itthonra ígérte ezeket az árakat. Az nem jött be. Elárulom, hogy soha nem jött be, amikor ilyen volt a piaci felállás. Magas árról induló jó termés: ez egy halálkeresztnek megfelelő felállás a kerekedési grafikonon. Az egyetlen helyes megoldás, az azonnali eladás.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.12.04. 19:44 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:26
Hozzászólások: 108
Tartózkodási hely: Bács
:merg


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.12.04. 19:32 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
Ez az egész csupán arról szól, hogy le lehessen nyomni az akác árát újra 1000.- alá! Kicsit globálisabban nézzétek ami történik, kicsit a "kereskedő" szemével-agyával gondoljátok át amit most éppen művelnek ellenünk! Baromira nem akarnak ők 1500-at fizetni, mikor pár hónap kussolás után adjuk majd 1000-ért is! Nagyon is pontosan kiszámolt lépéseket láthatunk, nincs ebben semmi trükk! Van a sztoriban egy kis konkurencia megszüntetési-területmegosztási harc is, profi eszközökkel! Gondoljátok át, mikor is kezdődött, mióta is is tart ez a folyamat! A legszebb az, hogy az egészbe még MI, méhészek is "társként" voltunk bevonva, hiszen a "mi érdekünkben történik itt minden"! Bő két hónapja borítékoltam a jövő évi "induló árakat"... Szerintem attól is kevesebbet fog a harc nyertese kihirdetni! Mert ugye ez az egész csupán miattunk, értünk történik! És természetesen a mézünk éppen nem kell... 5 hónapja nem kell, hiszen piaca sincs gondolom! Sőt még pár hónapig nem is lesz rá, hiszen ilyenkor pont nem a mézet veszi egész Európa! Aztán majd január végén, február elején kegyesen felajánlanak majd egy "jutányos" árat a mézért, hiszen mégis csak "ez a mi érdekünk"! Addigra a kifacsart, mikulás-karácsony-újév-adóév zárásba összement méhész boldogan integet a kamion után! Ez a cél, csak erről szól ez az egész! Egy a pontos kifejezés erre: extra profit, bármi áron! Szerintem....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5243 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 105  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.