Pontos idő: 2024.04.27. 12:32

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5243 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 105  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.12.10. 00:16 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.12.07. 19:13
Hozzászólások: 345
Tartózkodási hely: Békés megye
Nem is tudom hol kellene ezt folytatni, mert ez a topic nem az a topic. Tükör? És eléggé szerteágazó információkat kell összekapcsolni. Pl. amit 2 hónapja jeleztem és akkor egyedül maradtam, hogy az önkormányzatok szövetkezeteket hoznak létre, amiknek eddig nem hivatalosan, de az infóm szerint van egy célja, mégpedig a régi ÁFÉSZ felvásárló szerepét betölteni a méz piacon. Azt mondták ez fentről jövő elképzelés, mely szerint a mézet a szociális szövetkezetek vásárolnák fel, majd azt üvegben ők értékesítenék. Sőt, külföldre az elképzeléseik szerint, csak rajtuk keresztül menne méz, mert valamit mutyiznak valami jogszabályon.... (Részleteket nem tudok és nem is fogok tudni, azóta módosulhatott is az elképzelés). Na szóval, 2 hónapja megmondták itt páran, hogy ez hülyeség, erre most a sajtófigyelőben azt írja valaki, hogy támogatni akarják a méhészeti szövetkezeteket...
http://magyaridok.hu/gazdasag/allamtitk ... i-1243474/
Bár úgy tűnik, minket méhészeket ösztönöznek arra, hogy alapítsunk szövetkezeteket, de az önkormányzatok ezt megtették és készek a méhészetre szánt támogatások "befogadására" Megint előre dolgoztak, mert szóltak nekik, hogy előre kell dolgozni. Ha ebből tudnánk tőkét kovácsolni, már csak a jó elképzelés kell hozzá. Na azt meg végképp nem értem, ha "a világ akácméztermésének 80 százaléka innen származik. ", akkor hogy nem tudjuk mi megmondani, mennyi legyen az ára. De azt sem, ha nem veszik, honnan van tele a világ akác mézzel?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.12.09. 17:49 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1054
Majd másképp lenne az ha még rajta kívül, 12-en méhészkednének a faluban, aztán minden utcában kint lenne a "termelői méz kapható" tábla.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.12.09. 17:35 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.02.02. 12:49
Hozzászólások: 572
Tartózkodási hely: Dél Borsod
Mindig is szerettem a rongyrázást!

_________________
Bízzunk Istenben,és tartsuk szárazon a puskaport!
Hunor 10.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.12.09. 17:10 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.04.02. 23:02
Hozzászólások: 297
Tavaly még csak az utolsó 250kg-ot üvegeztem ki, idén már 900kg-ot. Jövöre csak akkor kap kereskedő, ha valami irgalmatlan nagy termés lenne.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.12.09. 16:49 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1054
Látod LPeti :)!

Dr.ArisztaioszDr :mrgreen: , fel is állította nálad a diagnózist.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.12.09. 13:23 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
LPeti írta:
........
Arisztaiosz, elvesztem a ritkaságnak számító líraiságodban! Bocs!


Kérném, a közgazdaságtanon túl a stílustant is vegye fel a stúdiumai közé, mert vagy én nem tudom, mi a líraiság, vagy ön nem ismeri, valójában mit takar e fogalom.

Az "elveszéssel" kapcsolatban pedig már javasoltam, hogy pillantson Tükörbe, ő szerencsére kevésbé hajlamos az "elveszésre", s a realitások talajában gyökerező szelíd irónia mögött is képes a mondanivaló lényegét felfedezni. Ne szégyellje a bizonytalanságát, kora előrehaladtával feltehetően a biztos, az értő olvasni tudás adományát is megkapja majd...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.12.09. 11:59 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.04.26. 20:19
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Veszprém megye, Tüskevár
Belátom az alábbi kommentekből, hogy az egész folyamat átruházása az egyesületre jelen körülmények között nem megoldható. A folyamatnak azonban vannak részelemei, melyekből szerintem (az eddigi információk szerint) a minősítés és kiszerelés megvalósítható. Ez már most is működik. A begyűjtés is működőképes lehetne az én elképzelésem szerint. A Lisztes által felvetett 1500 Ft termelői rész, a többi a közvetítőé, ezzel nem tudom, mi a meglátás?
Persze vannak a részetekről elgondolásaim, de nem szeretnék elébe menni a gondolatoknak. Lassítottam magamon.

Arisztaiosz, elvesztem a ritkaságnak számító líraiságodban! Bocs!

_________________
"Legtovább tart, ami becsületes!"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.12.09. 08:36 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Arisztaiosz írta:
Sajnos az anyagi oldalt már nem tudom átvállalni...

Hejjj, pedig a'vóna az igazi! A többi segítségtől még talán el is tekintenénk... :)
Bár ki tudja? Lehet, akkor kaláccsal még a tanácsokat is megfogadnánk? :roll:

Idézet:
Szívesen hallanék részleteket arról is, miképpen képzeli az OMME szerepét a begyűjtésben, kiszerelésben, az értékesítésben, de érdekelnének a fizetési kondíciókkal és határidőkkel, a tételek minősítésével, elfogadásával, esetleges visszautasításával kapcsolatos elképzelései is. Sajnos, az OMME tőkével való ellátottságának lehetőségei is még homályosak számomra, de szívesen olvasnék arról, hogy esetleg lát-e potenciális befektetőt a háttérben, illetve kizárólag a tulajdonosi részvételt tartja-e elfogadhatónak. Egyszóval kicsit körbe kellene járnia közgazdasági oldalról is a témát.

Én már ezekre az esetleges megvalósulás utáni problémákra ki se akartam térni, mivel ráadásul ezek java része, az ágazat speciális helyzete, valamint a szereplők mentalitása miatt gyakorlatilag nem is megoldható. Szóval nem azon múlik csak, hogy akarjuk, vagy nem akarjuk.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.12.09. 07:33 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.12.07. 19:13
Hozzászólások: 345
Tartózkodási hely: Békés megye
Tudom, tudom. A csúnyán fogalmzott szét osztott pénzt is, meg a gazdasági elemzés szükségét is. Csak egy gondolat volt. Azt hogy ki lehet e dolgozni, vagy hogy hányan csatlakoznának nem tudom. De itthon sok helye lenne a saját mézünknek. Akác 1200 de aboltokban a kg ára még mindig 2600 feletti. Mi lenne ha ebből 1500 lenne most a termelőé, mert csak egy közbeesőt kellene a maradékból eltartani? A sajátunkat. Szerintem naiv, de van benne realitás. Persze érzem én, de jobb ötlet mint a kaptár égetés.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.12.09. 03:45 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
Lisztes írta:
Én nem gondoltam hogy egyszerű, azt sem hogy ez a totális megoldás. Azt is írtam hogy valaki, pl az omme legyen az az 1 közbeeső szereplő, de nem feltétlen ök. A lényeg hogy miénk legyen a gyerek akkor a legolcsóbb. Ha figyelembe veszem Bross nyilatkozatát, akkor a termelésünk majdem itthon elfogyna.nem tudom igaz e. Minden esrtre még egy boltban sem láttam a polcokon közvetlenül termelöi mézet, kivéve kis maszekok. Tehát van egy nagy piaz itthon.


Lelkesítő amit ír, csak sajnos a hazai piac véges, a saját termelésünket még sokáig nem mi fogyasztjuk el. Bár a prognosztizált összeomlás hozhat némi változást... Mondjuk feleződik az állomány... Mondjuk nem lesz, csak 15 000 tonna az éves termésünk. Mivel a munka- és piac nélküli, állástalan és piactalan méhészek nem generálnak többletfogyasztást, azok esznek és annyi mézet, akik és amennyit eddig ettek, a torta tehát marad akkora, amekkora volt, zusammen tehát 7-10000 tonna méznek lesz továbbra is hazai piaca. Ötezernek a vágyott hazai fogyasztás mellett is kellene még piac. Innentől fogva a kör bezárult, a hazai méhészeti ágazat előtt nem marad más lehetőség, mint hogy átengedi magát a piacgazdaságnak, mert a brossi antidömpinggel, takácsi demonstrációkkal a célpiacok nem nyílnak ki a drága -és mint hallom, mostanában ráadásul gyenge minőségű- magyar méz előtt. Tehát vagy megpróbálunk alkalmazkodni, s olcsóbban gazdaságosan és jobbat termelni, vagy a tőke szépen olyan ágazatba vándorol, amely biztosítja a megtérülést és a profit termelésének lehetőségét. A párcsaládos hobbiméhészek megmaradnak, az ő esetükben a piacgazdaság törvényei nem meghatározóak, de ők meg nem okoznak többlettermelést. A "mézgyárak" meg akkor maradnak fenn, ha a célpiacaik elfogadják a terméküket, s még gazdaságosan lesznek képesek azt a terméket a megajánlott áron előállítani.

No, de megvárnám, mire jutottak a képviselőink a NÉBIH-lal folytatott legutóbbi tárgyaláson, gondolom ott kiderült, mit szavaztatott meg Bross a küldöttekkel s milyen jövőképet vázolt a hatóság, miben tud együttműködni a politika, a hatóság és az érdekvédelem. Említette a termelői mézek áruházlánci értékesítését, arra nézve ajánlom az egyik alábbi linket, illetve felhívnám a figyelmét, hogy Takács Ferenc vállalkozása képes kisebb tételek kiszerelésére is, ha azok nem jelennek meg a hazai áruházi polcokon, akkor nem a lehetőség hiánya a korlátja az egyedi arculatnak. Szívesen hallanék részleteket arról is, miképpen képzeli az OMME szerepét a begyűjtésben, kiszerelésben, az értékesítésben, de érdekelnének a fizetési kondíciókkal és határidőkkel, a tételek minősítésével, elfogadásával, esetleges visszautasításával kapcsolatos elképzelései is. Sajnos, az OMME tőkével való ellátottságának lehetőségei is még homályosak számomra, de szívesen olvasnék arról, hogy esetleg lát-e potenciális befektetőt a háttérben, illetve kizárólag a tulajdonosi részvételt tartja-e elfogadhatónak. Egyszóval kicsit körbe kellene járnia közgazdasági oldalról is a témát.

LPeti írta:
Kedves Arisztaiosz!

Lehet, hogy valamit nem így akartál fogalmazni, vagy tán félresikerült a lényeg. Nekem azt sugallja a mondanivalód, hogy igazából nem azt vitatod, hogy az egyesület, mint szervezet, nem alkalmas erre, hanem te emberi tényezőkben látod az akadályt. Te azt ecseteled, hogy ezzel a vezetéssel nincs esélye ennek a történetnek. Ha így van, akkor ez már másként hangzik. De ez már egyesületi történet!


Kedves Péter!

Kérem, ne adja a számba azt, amit nem akartam és ezután sem akarok mondani. Igenis azt akarom kimondani, hogy egy érdekképviseleti szervezet, azaz egy civil egyesület alkalmatlan a piaci értékesítés szervezésére és lebonyolítására. Nem az ui. a funkciója. Érdeket kell képviseljen, nem vigéckednie kell. Gazdasági társaságon keresztül látok lehetőséget, ha annak tulajdonosai a méhészek, akkor viszont maradnak aggályaim.

Jól látja, emberi tényezőkben látom az akadályt, azt viszont már nem látja jól, hogy az érdekképviseleti szervezet "ezen vezetésével" nem látom megvalósíthatónak az OMME értékesítő szövetkezetként történő funkcionálását. Én a régi "vezetéssel" sem látom e történet esélyét, kifejezetten azért nem, mert esetünkben momentán nem a fejétől büdösödik a hal, hanem a fej is a hal része, magyarán, ha büdös, az egész hal büdös. Hogy értse: nem látom esélyét egy szövetkezésre tökéletesen képtelen, individuálisan túlfejlett, kifejezetten a szürke gazdaság fenntartásában érdekelt mezőgazdasági ágazattal ilyen mutatványba fogni.(Ezt a mondatot ki kellett volna emelnem, de ha szükséges, Tükör majd kivonatolja a lényeget, hiszen alább kitűnően összefoglalta a mondanivalóm velejét, s rendkívüli éleslátással rávilágított a prognosztizálható forgatókönyvre is, azaz a szövetkezésben érdekelt szereplők egészen addig lennének hajlandók az együttműködésre, amíg 10-50 Ft-tal magasabb kilónkénti árajánlat nem érkezik hozzájuk, mert onnantól fogva a szövetkezet megszűnik számukra létezni.)

Maradjunk annyiban, hogy én egy sokat látott, s talán ezért meglehetősen szkeptikus vénember vagyok, aki találkozott néhány valódi szövetkezeti példával is élete során. Mivel kertész vagyok, elsősorban kertészeti példákkal. Azért mielőtt elkezdenék szövetkezetet alapítani, kicsit körülnéznék, honnan lehetne eltanulni a "titkokat". Most megosztanék néhány linket, szerintem tanulmányozza át őket, hogy legyen fogalma, mennyivel több kell egy ütőképes szövetkezet létrehozásához és üzemeltetéséhez, mint a "brossi szózat" :
http://adatbank.transindex.ro/html/alcim_pdf2626.pdf
http://econ.core.hu/file/download/mtdp/MTDP1122.pdf

Felhívnám a figyelmet arra, hogy természetesen a szakmámból adódóan elsősorban a kertészeti, azon belül is a zöldség-gyümölcs szektorra és a dísznövények egy körére terjed ki a látóköröm, a példákat is e területekről vettem. Nem árt a lehetőségeken túl néhány hazai mentalitásból adódó buktatóval is számolni...

No, de nehogy csak elméletben készüljünk fel, nézzünk élő, működő külföldi példákat is, úgyszintén kertészet-közelből:

Amikor 1987-ben először kijutottam Hollandiába, szembesültem azzal, milyen is egy valódi szövetkezet. Ájultan csodáltuk az aalsmeeri virágaukciót (megjegyzem, ma is ájultan tudom csodálni a hatékony együttműködés eme ékes példáját), melynek akkor mintegy ötezer tagja szállított be vágott és cserepes dísznövényt az árverésre, s hogy legyen vizuális képe is arról, amiről beszélek, pár frisebb link az aalsmeeri árverési csarnokról, hogy ne csak az emlékképeim alapján tájékozódjék...:
https://www.european-traveler.com/nethe ... -schiphol/
http://flowers.pearljewelryusa.com/aals ... -building/

Aztán amikor többször jártam arrafelé, találkoztam zöldség-gyümölcs értékesítő szövetkezettel is, mára az is óriássá nőtte ki magát (felhívnám a figyelmet az értékesítésben és tagság tekintetében képviselt részarányára is):
http://en.thegreenery.com/home/the-greenery/history
http://en.thegreenery.com/media/306239/ ... 202013.pdf

Mivel kertészeti területről tudtam példákat mondani, valaki, aki a méhészetben nálam járatosabb, esetleg készíthetne egy elemzést a mézpiaci értékesítés pozitív hazai és külföldi példáin keresztül is, valamint bizonyára vannak adatok a hazai méhész-szövetkezetek, kereskedők súlyára, szerepére vonatkozóan is. Én is érdeklődve olvasnám, ha valaki megcáfolná a szkepticizmusomat, kíváncsian látnám, milyen elképzelések alapján vélik kivitelezhetőnek a méhészek értékesítési összefogását, szövetkezését.
Egyszóval talán sikerült érzékeltetnem, hogy vén, begyöpösödött voltom ellenére találkoztam már sikeres szövetkezetekkel is, s nem az újdonság iránti fogékonyság hiánya mondatta velem azt, amit mondtam. Nagyon szívesen látnám, ha a fiatal, innovatív méhészek végre saját kezükbe szeretnék venni a sorsukat, de a működő példák számomra azt sugallják, hogy ehhez kevés az elszántság, a piaci anomáliák elöli menekülési vágy, elsősorban sok és alapos ismeret szükséges, jó tervezés, konzekvens kivitelezés, rengeteg kitartás és mint minden háborúhoz: elsősorban sok-sok pénz. Aztán a befektetett materiális és immateriális tőke biztosan megtérül. Énrám mint szurkolójukra és -szűkös korlátaim között- segítőjükre bizton számíthatnak. Sajnos az anyagi oldalt már nem tudom átvállalni...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.12.08. 21:36 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Lisztes írta:
Amugy, tőke. 1 méhész aki itt akar értékesiteni 10000, 100 méhész 1 miska, ... 10.000 méhész, 100 miska...éves hozzájárulás. Vagy családszám alapján. omme sok szétosztott forintjából kicsi mellé, legfeljebb nem vesznek sokan a családjukba évente új futót, pergetöt... fáláron. Kit vágna földhöz? Aki meg nem az nem ad el itt. Ezek csak gondolatonditok, de csak közösen, lassan. Ha nem jó egy ötlet, akkor félretenni. Ennyi.

Lisztes írta:
Ja és ha itthonra üvegben kijuttatunk a polcokra úgy hogy a mi cégünk és nem húz le minket, akkor irány külföld is üvegben. Optimista és naiv vagyok. Ennyi.

Én még hozzátenném, hogy elég tájékozatlan is.
Pl ezek az általad "omme sok szétosztott forintjának" nevezett pénz az az MMNP ami jórészt EU-s (az a mocsok) pénz és ölég erősen le van szabályozva, hogy mikre is lehet felhasználni. Erre amire te szeretnéd nem igazán.
Azt, meg hogy évi 10.000-et beszedj pluszban méhészektől, már nem is minősítem. Olvasgass már az OMME hírek topikban! A 40 család után sajnálja a tagdíjat, mert "úgysem vesz igénybe támogatást". Pedig azért a pár ezer forintért, még egy színvonalas havi lapot is kapna.
Kis túlzással 500 ilyen méhészt nehezen szednél össze, nem 10.000-et. Ha meg a mostani mézárak hatására mégis összejönne párszáz, mihelyt vissza megy a mézár és véletlenül a konkurens cégek 20 forinttal többet adnak, azonnal tesz az egész kezdeményezésre, és az asszony nevén oda adja.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.12.08. 08:28 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.05.05. 14:53
Hozzászólások: 68
Nálunk az akác üvegezve piacon még mindig 2400-2500 -ért megy.

Hello Arisztaiosz,

ez egy lassan húsz éves cikk?!?

Az ami két évtizede nem sikerült a „régieknek” még sikerülhet a sokat utált és éppen csak megtűrt fiataloknak.

Azért valljuk be őszintén nem kis felelősség terheli a jelenlegi-szakmai elitet is, hogy ágazatunk itt tart. És most nem feltétlenül az alacsony árakról beszélek, említhetném akár a nebih vizsgálatok következményeit, vagy a sehova nem vezető politikai színjátékot stb..

Szerintem elvárható lenne az elittől egy olyan minimális támogatás, hogy legalább felvázolják a fiataloknak, hogy mégis mi a fene az a „Mellifera-History”.

Más generáció, más csaták. De a cél ugyanaz, vagy legalább ugyannak kell lennie.

Persze lehet én gondolom rosszul.

Üdv;
Birkaméhész


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.12.08. 08:01 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Lisztes írta:
Ha figyelembe veszem Bross nyilatkozatát, akkor a termelésünk majdem itthon elfogyna.nem tudom igaz e. Minden esrtre még egy boltban sem láttam a polcokon közvetlenül termelöi mézet, kivéve kis maszekok. Tehát van egy nagy piaz itthon.


A sajtó tele van nyilatkozatokkal(OMME vezetők,méhészek)mézfogyasztási adatokkal a jelenlegi helyzetről.
Csakhogy milyen adatok ezek,milyen pontosak?
A hazai mézfogyasztás becslések szerint 6-10et./év,nem tudni nincsenek hiteles adatok.(Az őstermelés,mint forma jó része
finoman fogalmazva szürkegazdaság.Ez persze nem a MI sarunk,de itt a tisztánlátást gátolja.)
Szerintem 10et/év,vagyis úgy 1kg/fő a fogyasztás ezért kétséges,hogy ez számottevően növelhető lenne.

A másik ilyen népszerű gyakran emlegetett lózung bezzeg egyes EU országokban 2-3kg/fő a mézfogyasztás van hová
emelni.
Aztán ha a teljes EU mézimporthoz hozzáadjuk a termelést,majd ezt elosztjuk a teljes népességgel
akkor azt kapjuk,hogy ez a szám 0,7kg/fő.
Ennyi mézet eszik az átlag ember.
Németországban nagy mézfogyasztó nemzet,ott ez a szám úgy 1kg/fő.

Nagyon vissza kéne térni az alapokhoz és onnan elindulni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.12.08. 07:18 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.12.07. 19:13
Hozzászólások: 345
Tartózkodási hely: Békés megye
Ja és ha itthonra üvegben kijuttatunk a polcokra úgy hogy a mi cégünk és nem húz le minket, akkor irány külföld is üvegben. Optimista és naiv vagyok. Ennyi.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.12.08. 07:16 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.12.07. 19:13
Hozzászólások: 345
Tartózkodási hely: Békés megye
Amugy, tőke. 1 méhész aki itt akar értékesiteni 10000, 100 méhész 1 miska, ... 10.000 méhész, 100 miska...éves hozzájárulás. Vagy családszám alapján. omme sok szétosztott forintjából kicsi mellé, legfeljebb nem vesznek sokan a családjukba évente új futót, pergetöt... fáláron. Kit vágna földhöz? Aki meg nem az nem ad el itt. Ezek csak gondolatonditok, de csak közösen, lassan. Ha nem jó egy ötlet, akkor félretenni. Ennyi.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.12.08. 07:07 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.12.07. 19:13
Hozzászólások: 345
Tartózkodási hely: Békés megye
Én nem gondoltam hogy egyszerű, azt sem hogy ez a totális megoldás. Azt is írtam hogy valaki, pl az omme legyen az az 1 közbeeső szereplő, de nem feltétlen ök. A lényeg hogy miénk legyen a gyerek akkor a legolcsóbb. Ha figyelembe veszem Bross nyilatkozatát, akkor a termelésünk majdem itthon elfogyna.nem tudom igaz e. Minden esrtre még egy boltban sem láttam a polcokon közvetlenül termelöi mézet, kivéve kis maszekok. Tehát van egy nagy piaz itthon.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.12.07. 22:52 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.04.26. 20:19
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Veszprém megye, Tüskevár
Köszi, így már megvan, nem jól értettem a lényeget.

_________________
"Legtovább tart, ami becsületes!"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.12.07. 22:48 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Peti!
Csak hogy segítsek. Ez a lényeg:
Arisztaiosz írta:
Az OMME sajnos még a szándék megléte esetén sem rendelkezik sem elegendő tőkével, sem piaccal, sem feldolgozói kapacitással tagjai mézének értékesítéséhez,.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.12.07. 20:17 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.04.26. 20:19
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Veszprém megye, Tüskevár
Kedves Arisztaiosz!

Lehet, hogy valamit nem így akartál fogalmazni, vagy tán félresikerült a lényeg. Nekem azt sugallja a mondanivalód, hogy igazából nem azt vitatod, hogy az egyesület, mint szervezet, nem alkalmas erre, hanem te emberi tényezőkben látod az akadályt. Te azt ecseteled, hogy ezzel a vezetéssel nincs esélye ennek a történetnek. Ha így van, akkor ez már másként hangzik. De ez már egyesületi történet!

_________________
"Legtovább tart, ami becsületes!"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.12.07. 17:38 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1054
Nagyon a "torkodon akadt" neked Bross, köpd már ki.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.12.07. 17:28 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
Hááát....?!

Milyen ötletekkel nem találkozik az ember...

Mielőtt bárki is belefogna az új Zrt. alapításába, legelőször érdemes megvizsgálni, miért nem jött létre a megelőző.Sok tanulsággal szolgálhat az is, ha megvizsgáljuk, milyen alternatívája lehet a hordós értékesítésnek, ki rendelkezik raktározási és feldolgozó-kapacitással, ki képes a szükséges tőke-háttér előteremtésére. A fiatalok persze "lobognak", s ez így is van jól, bár a múltkor, mikor olvastam a pécsi Nagy István gondolatait a hazai méztermés itthoni -és maradéktalan- "elfogyasztásáról", egy pillanatra az volt az érzésem, hogy a légvár-kergető fantáziálás nem kifejezetten a csikó-kor privilégiuma és ismérve lehet...

Nos, mielőtt Bross Péter kerálunkat felkérnénk, hogy mondja már el azt "az egyetlen beszédét", mellyel összetoborozza az "utánfutós" méhészeket a "begyűjtő-helyekre", előtte azt is vizsgáljuk meg, hogy mennyire lehet hiteles a mi elnökünknek egy ilyen szózata. Sajnos Bross eléggé leharcolta magát a mézértékesítés frontján, s a méztermelőknek, kereskedőknek -főleg az idősebbjének és tapasztaltabbjának- valamilyen okból kicsit "visszhangosnak" tűnik a brossi szózat,sokaknak támad olyan érzése, mintha alapjában véve Bross csak Takács szinkronhangja lenne. Takács pedig minden érdeme mellett már nem igazán tűnik hitelesnek, ha a magyar méztermelés megmentéséről kezd el fuvolázni...
viewtopic.php?f=5&t=79&p=146718#p146718

No, de akkor meg miért gondolja úgy néhány fórumozó, hogy olyan "egyszerű a képlet"? Miért próbálják meg azt sugallni páran, hogy az OMME-nek kellene kézbe venni az értékesítést? Hiszen az OMME tagsága gondolta úgy egykoron, hogy nem kíván Takács és Bross zászlaja alá seregleni a mézértékesítés és ezzel a hazai méhészet megváltására. Netán azóta változott volna a helyzet?
Nekem furcsa, hogy többen is úgy gondolják: az OMME alkalmas az érdekképviseleten túl értékesítő szövetkezeti funkciók ellátására is. Igaz, az előző érdekképviseleti ügyvivői testület létrehozott egy gazdasági társaságot, de azt deklaráltan elsősorban a szaklap kiadása és az üvegforgalmazás érdekében tette, s az is jó példa a közös beszerzés (illetve ennek analógiájára a közös értékesítés) nehézségeire, hogy pl. a cukorforgalmazás sajnos már nem tartozik a Kft. sikertörténetei közé. Ráadásként Bross mindent bevetett annak érdekében, hogy a Kft-ot megszüntesse. Hogyan képzeljük hát el a közös értékesítést? Netán vonjunk be egy olyan céget, aki rendelkezik elegendő tapasztalattal, csomagolási kapacitással és piaccal? Netán vonjunk be többet? Az OMME sajnos még a szándék megléte esetén sem rendelkezik sem elegendő tőkével, sem piaccal, sem feldolgozói kapacitással tagjai mézének értékesítéséhez, s ismerve a régi/új elnök viszonyát az OMME Magyarország Kft-gal, eleve borítékolható a biztos bukás.

No, de hiszen volt már ilyen jellegű elképzelés régebben is, igaz, hogy akkor kizárólag a "hungarikum" akácmézünk értékesítésére, de rengeteg érdekes ötlet vetődött fel a probléma megoldási javaslatában. Az "újaknak" beidézném ezt a felvetést (a "régieknek" gondolom nem kell...):

Csatolmány:
piacszabályozási javaslat.pdf


Ha netán lógna a levegőben ez a cikk, jelezzék, s akkor szívesen visszakeresem az akkori értékesítési válság idején született gondolatokat és az ezen Aranynektár-féle programcsomag visszhangját is. A "régiek" még biztosan emlékeznek a részletekre és akár indíthatnánk egy visszaemlékező beszélgetés-folyamot is a mézpiac ezt megelőző, korábbi problémáiról, válságairól, a Méhészeti Terméktanács és a Mellifera Kft. történetéről, megoldási próbálkozásokról és a mai időkre is kiható tanulságokról, mert Lisztessel és Gravettivel szemben én úgy vélem: a képlet korántsem olyan egyszerű, mint ahogy ők feltüntették, s elképzelésük nyomán nem jelenthetjük ki, hogy meglenne Kolombusz tojása, " - és már kész is vagyunk".

Persze láthatom rosszul én a dolgokat, de kíváncsi lennék néhány régi motoros véleményére is a kérdés kapcsán... Örömmel látom, Bükk már hozzá szólt, valami azt súgja, Ő sem a két mézpiaci elemzőnk képletét használja...


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.12.07. 16:38 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Az gondolom teljesen rendben van,hogy a jelenlegi mézpiaci helyzetben sokan megpróbálnak kiutat,megoldást
keresni.Jó,hogy vannak ötletek,hátha kijön ebből valami megoldás.

Azonban ne szakadjunk el a valóságtól,a realitásoktól.
Gravetti!
Először is a hazai boltokban éves mindössze 2-3et. méz kerül eladásra,ez a méztermésünknek
úgy a 10%-a.
Ez nem oldja meg a jelenlegi méhállományunk értékesítési problémáját.
Az OMME érdekvédelmi szervezet,nem részvénytársaság és nincs is mézkereskedelmi forgalmazói engedélye.
Persze lehet,hogy alakít egy kft-t és megszerzi,ennek azonban nem kevés több tíz,vagy 100MFt költsége van.(szakember,mézüzembérlés,labor)
Nem beszélve arról,hogy ezen a jelenlegi bolti piacon ádáz árverseny van,azt a pénzt el is lehet bukni ami ugyebár
közös pénz lenne.

Ez a javaslat leginkább egy szövetkezet megalakításához áll közel,de az főként magán befektetésként indul.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.12.07. 08:58 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.05.05. 14:53
Hozzászólások: 68
Nálunk az akác üvegezve piacon 2400-2500 -ért megy.

@Lisztes, az ötlet kitűnő!
Szerintem nem Te vagy az egyetlen akinek ez már az eszébe jutott, hogy ez az értékesítési mód lenne az egyetlen olyan megoldás ami hosszútávon garantálhatná a méhészek jövőjét.

De sajnos esetenként a méhészek érdekei, jövője, fennmaradási esélyei nem feltétlenül egyeznek meg más piaci szereplők érdekeivel.
Végeredményben sem itthon, sem külföldön nincs is szükség ( vagy ha igen csak minimálisan ) a termelői mézre ahhoz, hogy valaki mézet boltok polcaira helyezzen.. abszurd.

A képlet pedig végtelen egyszerű lenne;
- OMME leülne tárgyalni a nagy áruházláncokkal, hogy egyáltalán lenne e igény, minőségi hazai mézre.
- Ha lenne, miért ne lenne? Hiszen már mindenki tudja egy jó ideje, hogy nem akarnak az emberek több mérget, ipari készítményt a szájukba tenni. Egy jó árral ne mondja senki, hogy nem lehetne egy széles vásárlói réteget azonnal megtalálni.
- Kihirdet egy országos bojkottot! Miért? Azért mert a józan és ezt diktálja! A méhészt nem érdekli, hogy exportőreink csak hordósan tudják mézét értékesíteni és az sem érdekli, hogy a hordós piac beállt, HANEM a munkája után joggal vár el megfelelő árat.
- ha nem tudnak adni megfelelő árat a nagy felvásárlók, akkor kutya kötelessége az OMME- nak más értékesítési csatornákat feltérképezni és kiépíteni! Ezzel lett megbízva és ezzel (is) hatalmazták fel méhészek ezrei őket!
- majd pedig ha van más központilag irányított értékesítési lehetőség akkor elkezdi belsőleg felépíteni a rendszert.
- Elnökünk egyetlen beszéde után méhészek ezrei vinnék önként, dalolva akár utánfutóval is a mézüket a kijelölt helyre.
- csak az OMME rendelkezik megfelelő személyzettel, apparátussal, jogi háttérrel és tapasztalattal, hogy az egész megvalósulhasson.
- és már kész is vagyunk:-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.12.07. 07:32 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.12.07. 19:13
Hozzászólások: 345
Tartózkodási hely: Békés megye
Bogaras írta:
Ehhez nem kell semmit sem tennie az egyesületnek. Fogod kicsomagolod a mézedet, beszélsz a fogyasztókkal a piacon és 50km-es körzetben a kiskereskedőkkel. Ne mástól várd , hogy piacot szerezzen neked. A tőled meg 2 utcányira lakó méhésszel éppen jót tudtok beszélgetni minden piacon egymás mellett fázva. Egyikőtök délelött viszi a mézét a kereskedőkhöz , a másik meg délután. A jelenlegi fizetőképes kereslethez , túl sok a méz és túl sokan akarnak ebből megélni. Ennyi méhészre aki nem hobbiból , hanem haszonszerzésből csinálja , nincs szükség. A piac ezt szépen mutatja is


a kevert méz sok a piacon, ha az nem lenne a polcokon, akkor elfogyna a termelöi az országban kb. Nem sikerült megragadni a mondandom lényegét úgy látom. Az hogy ne legyen, valakinek közvetlenül le kellene azt lobbiznis onnan, mert velem egy metro teszco lidl pl szóba sem áll. De annak a valakinek tudni kellene adnia helyette zárjegyes, termelöi mézet, közvetlen a termelőtől.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.12.07. 07:24 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.12.07. 19:13
Hozzászólások: 345
Tartózkodási hely: Békés megye
zsolti írta:
Lisztes írta:

Amúgy nálunk az akác üvegezve, zárjegyes 2400-2600 -ért megy.


Ennyiért megy, vagy ennyiért van kirakva?


Ennyiért megy. Higgyétek el, megveszik. Pedig az önkorm. 1300-ért adta el az akácát üvegben. Háztól 2000. Titok nincs, csak menni kell vele, kínálni. Vásárló ott veszi meg, ahol találkozik vele, tőlem pl. 2400-ért. Minden nap ott van a mézem a saját boltomban és szépen elcsipegetik. A zárjegy rajta és a 730-as üvegben a valóban 1kg pedig csábító. Jah és ki sem kell melegitenem, mert mostmár tudják a vevőim, hogy kristályos méz az úgy jó ahogy van. Egy barátom azzal kezdte a beszélgetést első alkalommal a méhészetröl, hogy 30 százalékban méhészkedés, 70 százalékban marketing és kereskedelmem. Vagy adjam oda hordóban. Repce 1600, vegyes 1500.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.12.07. 06:49 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Lisztes írta:

Amúgy nálunk az akác üvegezve, zárjegyes 2400-2600 -ért megy.


Ennyiért megy, vagy ennyiért van kirakva?

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.12.07. 04:55 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Ehhez nem kell semmit sem tennie az egyesületnek. Fogod kicsomagolod a mézedet, beszélsz a fogyasztókkal a piacon és 50km-es körzetben a kiskereskedőkkel. Ne mástól várd , hogy piacot szerezzen neked. A tőled meg 2 utcányira lakó méhésszel éppen jót tudtok beszélgetni minden piacon egymás mellett fázva. Egyikőtök délelött viszi a mézét a kereskedőkhöz , a másik meg délután. A jelenlegi fizetőképes kereslethez , túl sok a méz és túl sokan akarnak ebből megélni. Ennyi méhészre aki nem hobbiból , hanem haszonszerzésből csinálja , nincs szükség. A piac ezt szépen mutatja is


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.12.06. 23:31 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.12.07. 19:13
Hozzászólások: 345
Tartózkodási hely: Békés megye
Az égetésnek semmi értelme. Legfeljebb néhány csöves jönne melegedni... Ennél valami konkrétabb kell. Én részben abban látnám a lehetőséget, ha az egyesület az üzletekkel, tehát a vásárlókkal tárgyalna. Az egyesület tagjainak van elég méze, a hazai piac képes lenne elfogyasztani a teljes megtermelt mennyiséget, csak azt kellene elérni, hogy a mi mézünk kerüljön a magyar boltok polcaira. Ezt valahogy úgy lehetne, hogy magunknak csomagoljuk ki a mézet, és max 1 közbeeső személy (PL OMME Kft) értékesítene közvetlen a boltoknak és ő is vásárolna fel tőlünk. Tudom hogy azt a legkönnyebb mondani hogy lehetetlen, de azért elgondolkodtató. Nem feltétlen a külföldi értékesítés a megoldás. Ráadásul, ha a közbeeső személy a felvásárlásból és a csomagolásból nem meg akarna gazdagodni, hiszen a mi gyerekünk lenne, akkor a kínált minőségi termékünk még relative olcsó is lenne, miközben a felvásárlási ár lehetne egy normális ár. Területenként felállított kis kicsomagoló és felvásárló központok. Onnan szétosztani... Nem tudom, mert én mindig naiv vagyok. :)
Amúgy nálunk az akác üvegezve, zárjegyes 2400-2600 -ért megy.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.12.06. 16:04 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.02.02. 12:49
Hozzászólások: 572
Tartózkodási hely: Dél Borsod
Az tök jó ár,ahhoz képest hogy sok magyar piacon már 1500,sőt még olcsóbban is van,valami szerb eredetű akác,és egyre több!

_________________
Bízzunk Istenben,és tartsuk szárazon a puskaport!
Hunor 10.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.12.06. 15:35 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
A nagykanizsai piacon 1900-ért árulják az akácméz kilóját.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.12.06. 12:51 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Aktuális méz ár!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.12.06. 08:58 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.05.05. 14:53
Hozzászólások: 68
Én benne vagyok egy jó kis mézborítgatásban, ha már az OMME nem tudja az érdekeimet képviselni, meg kiadományoztam magam kellően..
Vagy akár el is égethetetünk valamit:)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.12.06. 02:34 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
bükk írta:
tsanyi!

Hát nem tudom mennyire hiteles ez az olasz forrás,de az tény mostanában nehéz megbízható méz export/import
adatokhoz jutni.(kivéve USA)
Amennyiben igaz amit a 2015-os Olaszországba ment magyar mézexportról ír az tragikus lenne (7,4 millió font),mert az 3,3et./év lenne ugyebár.
Ez ugyanis nem egész fele a 2014-es (7.6et)oda irányuló exportunknak!
http://agriexchange.apeda.gov.in/inttra ... &ctryc=ITA

A cikk szerint az olasz helyzet is hasonló mint nálunk.
Csökkenő termés a rossz időjárás miatt,növekvő import mennyiség,csökkenő igény a hazai termelésű mézekre.


Az olasz gazdaságot elnézve egyre kevesebbet lehet tőlük várni sajnos....

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.12.05. 21:54 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.04.11. 19:35
Hozzászólások: 164
Tartózkodási hely: pest megye
Aa..megteszi..lenyomja ...persze a torkunkon. :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.12.05. 21:39 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1054
Az meg nem tüntetés, hogy te amíg mézet osztogatsz, addig ők bent meg fosztogatnak.
Szerintem meg a kormány-ok amúgy sem tud ez ügyben tenni semmit, amikor jó fizetett a külföld akkor jó volt, amikor rosszul akkor meg rossz volt. Hacsak Viktor lazán le nem nyomja Ázsiát.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.12.05. 20:58 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.05.04. 08:30
Hozzászólások: 11
Jano2013 írta:
robi75 írta:
Elvernek a rendőrök.

Az nem számít . De most már valamit tennünk kell !



Ha bejelented a tüntetést és engedélyezik, akkor a mézet osztogató méhészeket nem fogják bántani.
De tehetjük azt is, hogy egymás nyakába borulunk és zokogunk, hogy már megint csökken a méz ára.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.12.05. 15:50 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.09.22. 12:22
Hozzászólások: 700
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
robi75 írta:
Elvernek a rendőrök.

Az nem számít . De most már valamit tennünk kell !

_________________
Ha gyorsan akarsz menni, menj egyedül! Ha messzire akarsz jutni, menj együtt másokkal!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.12.05. 10:02 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
tsanyi!

Hát nem tudom mennyire hiteles ez az olasz forrás,de az tény mostanában nehéz megbízható méz export/import
adatokhoz jutni.(kivéve USA)
Amennyiben igaz amit a 2015-os Olaszországba ment magyar mézexportról ír az tragikus lenne (7,4 millió font),mert az 3,3et./év lenne ugyebár.
Ez ugyanis nem egész fele a 2014-es (7.6et)oda irányuló exportunknak!
http://agriexchange.apeda.gov.in/inttra ... &ctryc=ITA

A cikk szerint az olasz helyzet is hasonló mint nálunk.
Csökkenő termés a rossz időjárás miatt,növekvő import mennyiség,csökkenő igény a hazai termelésű mézekre.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.12.05. 09:57 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1054
Elvernek a rendőrök.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.12.05. 08:47 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.09.22. 12:22
Hozzászólások: 700
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Menjünk a kossuth térre . :merg

_________________
Ha gyorsan akarsz menni, menj egyedül! Ha messzire akarsz jutni, menj együtt másokkal!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.12.04. 20:47 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
apis1970 írta:
....Amíg naponta egy kaptárt el nem égetünk valamelyik népszerű helyen Bp-en, .......

;) Tudod az a csávó aki hozza és viszi az ukrán mézet tovább, ő szokta Brüsszelbe hívni a méhészeket kaptárt égetni- (no csak úgy jelképesen, igaz füstölő lett belőle.)
Én meg itt olvasgatom, hogy jelentősen nőtt az olasz import, náluk az idei tragikus év.
Olaszországban emelkedő import, emelkedő árak. http://www.wired.it/economia/business/2 ... alia-cina/
Piacvezető a magyar méz..........
Itthon bedugult piacról csökkenő árakról hallani.

Valaki nem mond igazat, mivel a két állítás egyszerre nem lehet igaz.
Mennyi valódi MAGYAR méz is ment ki?

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.12.04. 20:41 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.13. 10:53
Hozzászólások: 216
Üzleti Ajánlatok.

Import lehetőségek Ukrajnából.
"
Méhészeti termékek /méz-virágpor stb./ előállitásával , felvásárlásával , exportálásával foglalkozó vállalkozás együtműködne HACCP - ISO 9001-2000 minőség irányírányitási rendszerben működő magyar mézfeldolgozó cégekkel. "

További információ: Magyar Köztársaság Nagykövetsége Kiev Berki Tamás tanácsos.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.12.04. 19:46 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.06. 20:39
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Heves-megye
Az összes kaptárt elégetheted akkor is jönni fog. A kamiont kell elégetni amin jön. Arra odafigyelne az is aki behozza... :mrgreen:

_________________
http://www.egrimeheszbolt.hu/bolt/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.12.04. 19:16 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.05.04. 08:30
Hozzászólások: 11
ggyula írta:
Milyen erő van egységben? Amikor 2-3 ember sem tud összefogni, nemhogy egy méhésztársadalom.
Amúgy akinek kell a pénz az eladja kevesebbért is, de ezt mindenki tudja!


Miért is jöhet be az ukrán méz Magyarországra? Tavaly 850 Ft volt a vegyes, akkor is olcsóbb volt az ukrán de szerintem nem jöhetett be.

Amíg naponta egy kaptárt el nem égetünk valamelyik népszerű helyen Bp-en, addig be is fog jönni az ukrán méz. Erre a média és az illetékesek is odafigyelnének.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.12.04. 15:09 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.19. 20:12
Hozzászólások: 713
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar Zsáka
Milyen erő van egységben? Amikor 2-3 ember sem tud összefogni, nemhogy egy méhésztársadalom.
Amúgy akinek kell a pénz az eladja kevesebbért is, de ezt mindenki tudja!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.12.04. 14:56 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.06.27. 18:28
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: Zala
Jegyezd meg! Egységben az erő,mert ettől úgy félnek ,mint ördög a tömjéntől, oszt jó napot!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.12.04. 13:57 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Még régebben le lett írva, hogy a vegyes (polyflora) méz esetében a könnyű cserélhetőség miatt csak igazodni/alkalmazkodni tudunk a nemzetközi kereskedelmi árakhoz, nem lehet "ármeghatározó/árbefolyásoló" szerepünk csak "árelfogadó". Ez annyit jelent, hogy adjuk vagy sem, a nemzetközi árakat nem különösebben befolyásolja. Persze ez elméleti modell, mindig van, aki kicsit jobban tudja eladni mint a másik, illetve fordítva (kereskedő kin keres többet), de alapvetően sajnos igaz. Az akác kicsit más tészta volt. Volt....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.12.04. 13:30 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.06.27. 18:28
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: Zala
Nemtom írta:
Fülemüle írta:
Pont azt írja, hogy a saját kezünkbe kellene venni sorsunkat. Lehet, hogy nem is olyan rossz gondolatok?



A munkásnak annyi a bére, amennyit kiharcol, a méznek pedig annyi, amennyit a méhészek kiharcolnak!




Jó mézre értem!!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.12.04. 13:27 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.06.27. 18:28
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: Zala
Fülemüle írta:
Pont azt írja, hogy a saját kezünkbe kellene venni sorsunkat. Lehet, hogy nem is olyan rossz gondolatok?



A munkásnak annyi a bére, amennyit kiharcol, a méznek pedig annyi, amennyit a méhészek kiharcolnak!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2016.12.04. 09:53 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
bükk írta:
Ahogy itt többen is írták a mi problémánk igazi oka,hogy a piacot elárasztották a hamis mézek.
Ezt az állapotot kell megszüntetni,de kérdés hogyan lehet.
Az EU Bizottság-amely 2377 db-mézmintát vizsgált,köztük mintegy 1200 db gyanúsat-visszaküldte minden országba a mézmintákat
konzekvencia levonása nélkül.

Hát hiszen pont arról beszélek, hogy minden jel szerint ezek ellen a mézek ellen nem lehet hatósági intézkedést foganatosítani. Különben nem visszaküldte volna a mézmintákat a Bizottság, hanem felszólította volna az országokat, az intézkedések megtételére, és ennek már látszania kellene: üzembezárások. (Az élelmiszer nem nemzeti hatáskör. ) Paradigma váltás nélkül el kell fogadnunk ezeket a mézárakat.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5243 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 105  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 93 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.