Pontos idő: 2024.03.28. 11:43

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5243 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 105  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.24. 06:50 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Utána tudok nézni, mert külön szerepel a számlán, de szerintem ugyan az vonatkozik erre is, mint mindegyik másra.

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.23. 18:30 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Ezeket a német üvegeket mennyi termékdíj ellenében engedik be az országba?

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.23. 13:43 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Mi szállítunk az USA-ba mézet, nem tapasztaltunk semmilyen nagyobb változást. Azt azonban, aki próbálkozott már a tengeren túl méz értékesítéssel pontosan tudja, az USA ebből a szempontból nem egyszerű kategória. Meglepő talán, de az egészben a kiszállítás a leggyorsabb; aztán jön az adminisztráció bonyolítás, FDA regisztráció stb., adott esetben mindez akár 2 hónapig is eltart. Addig meg csücsül a mézed a vámraktárban és örülhetsz, ha nem ejtik le a raklapodat "véletlenül"... velünk épp karácsonykor ez történt. Pedig minden üveg extra védett kartonban, a kartonok zsugorfóliával rögzítve, a raklap OSB-vel dobozolva- mégis sikerült rongálni a dolgot. Noch dazu, a német standard üveg, amit használunk, normál esetben fej magasságból leejtve meg sem rezzen... ezek az amcsik tudnak valamit.
Visszatérve a méz árra, szerint ott alapvetően a kereslet diktál. Országon belül a belső fogyasztás általánosan épp zuhanórepülésben van, bár mézben nagyon lejjebb nem tudunk menni... így megint csak Európa vásárlóképes fele határozza meg a piaci mozgásokat, ebben Kína egy a sok közül- Bükk írása nagyon elgondolkodtató ezzel kapcsolatban.

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.23. 10:52 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Számháború és zűrzavar.......
Előadásokon láthatóan kevesen jegyzetelgetnek,információk és számok
sokasága néhány nap múlva feledésbe merül.
Egyébként is elég általános vélekedés a méhésznek csak termelnie kell
nem érdekes a piaci helyzet.

Az USA dömping eljárásainál valóban az a helyzet hogy Kínával szemben továbbra is
érvényben van.(Ezt megtehetik 2016-ig amíg Kína a WTO tagja nem lesz)
Egyébként is még vizsgálják a korábban lefoglalt kínai mézeket amelyekben idegen anyag
ugyan nincs,de néhány paraméter alapján biztos hogy nem természetes eredetű méz.

Argentínával szemben törölték a dömpingeljárást,ez adócsökkentést jelent nekik és
kereskedelmi előnyt.
Oka a náluk évek óta tartó gyenge termés valamint az erős mézkereslet miatt folyamatosan
emelkedő mézárak kordában tartása.
Rákattantak az argentin mézre ami egy jó minőségű természetes méz zömmel GMO virágpor
tartalommal,de ez az Amerikai kontinensen nem probléma.
Lásd 2012-es 68et. argentin mézexport részletei pdf fájl.
http://www.apinews.com/en/news/item/206 ... re-de-2012

Úgy tűnik a világ mézpiaca két részre vált,teljesen GMO mentes mézek ill. GMO virágpor tartalmú mézek piacára.

Az Európai piacról sajnos ilyen részletes adatok mint az USDA adatai nincsenek,csak majd néhány hónap múlva.
Csodák azonban nincsenek,a GMO miatt kiesett mézmennyiséget Európa kizárólag keleti irányból szerezhette be.
Ez két szempontból is kedvezőtlen lehet számunkra.
Egyrészt e mézek jóval olcsóbb árszínvonalon forognak a piacon mint a korábban az Európai piacon domináló
Dél-Amerikai mézek,másrészt a világos mézek kereskedelmi kategóriájába tartoznak ahogyan a magyar mézek is.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.22. 22:06 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Azt hiszem Tükör fején találta a szöget......
Próbáltam utána keresni USA dömpingellenes vámoknak ....
Nem sok sikerrel, de amit találtam az közre bocsátom.
- https://www.federalregister.gov/article ... cumstances
Ha jól értem akkor ez egy 2010-ben Argentinával szemben bevezetett dömping ellenes intézkedés visszavonása.
- http://news.xinhuanet.com/english/china ... 986436.htm
Ez a Kínával szembeni dömping ellenes intézkedés fenntartásáról szól.
Közben belefutottam az USA 2013.01.15-én kiadott mézjelentésébe: http://usda.mannlib.cornell.edu/usda/ams/FVMHONEY.pdf
Semmiféle újabb védővámról nem találtam semmit.

Úgy tűnik kis hiba volt Méhpempő féle hírben.....nem osztogattak, hanem fosztogattak .......

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.22. 21:19 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Méhpempő írta:
Tegnap itt tartott előadást nálunk zalában Bross Péter.Ő is eléggé borúlátóan beszélt.Azt mondta sem a virágméz sem az akácméz ára nem lessz ennél magasabb..


Nem tudom...

Itt karácsony előtt volt már riogatás 500 Ft-os árral is.
Aztán most mégis 600, holott 570-580-on már kéregették. Csak úgy tűnik nem kaptak. Legalábbis nem eleget.
Ahogy én tudom, 600-on se nagyon.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.22. 21:04 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.05. 16:02
Hozzászólások: 110
Tartózkodási hely: Hajdú bihar
Tiszta Honvédség!Ami kerek cipeljük,ami kocka gurítjuk!Aztán ha lekopott a kocka sarka és már gurulna,akkor felvesszük és cipeljük!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.22. 20:03 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.12.18. 22:29
Hozzászólások: 22
Axoa írta:
Méhpempő írta:
habkaptar írta:
Ezt írtam én is. Vajon mennyi belőle magyar? A kukorica vagy a méz is?

Tegnap itt tartott előadást nálunk zalában Bross Péter.Ő is eléggé borúlátóan beszélt.Azt mondta sem a virágméz sem az akácméz ára nem lessz ennél magasabb.Nyugat nemhajlandó 1200-nél többet adni az akácért,ha jó év lessz még kevesebb lessz az ár.A virágméz ára sem fog feljebb menni,mert az Amerikai egyesült államok védővamot vezetett be az idegen mézekre ezért ott magasabb a mézár.Viszont az unió nemvezetett be védővámot és a délamerikából származó mézak most elárasztották az uniós piacot.


Konkrétan, biztos nem mondta ki, hogy nem fog emelkedni a mézár, csak a saját sokéves megfigyelései alapján levezette, hogy mi az ami valószínűsíthető.
Az únió nem is fog bevezetni védővámot, mivel a nemzetközi egyezményekhez köti magát. Ellenben az USA konkrétan leszarta az egészet, mint ahogy megteszi sokminden mással is. Nem délamerikából ( argentína) jön a méz, mivel a szója iránti magas kereslet miatt, szinte minden szójában úszik, és nincs igazán méhlegelő. A 120 000 tonna "méz" -nek látszó valami kínából jön, amiből németország vásárol 80 000 tonnát.

Itt már nemszámít milyen mézet esznek GMO-s vagy nem olcson megveszik drágán eladják.A maesti híradások arrol szóltak,hogy magyarországra is kerűl a patkányméreggel szennyezett nápolyiból amit lengyelországban gyártanak.Az a lényeg,hogy megegyűk a szart a jót meg eladják 100 szoros áron.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.22. 10:54 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Pontosan...

http://agriexchange.apeda.gov.in/inttra ... &ctryc=DEU

T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.22. 07:54 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.13. 10:53
Hozzászólások: 216
Axoa írta : Németországba 80000 tonna méz jön Kínából. Ez baromság........ Tájékozódj mielőtt valamit leírsz. Németország importja a statisztikák szerint 80000 tonna évenként , és kb 5-7 ezer tonna származik Kínából.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.22. 01:04 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.10.26. 11:01
Hozzászólások: 186
Tartózkodási hely: Sopron
Méhpempő írta:
habkaptar írta:
Ezt írtam én is. Vajon mennyi belőle magyar? A kukorica vagy a méz is?

Tegnap itt tartott előadást nálunk zalában Bross Péter.Ő is eléggé borúlátóan beszélt.Azt mondta sem a virágméz sem az akácméz ára nem lessz ennél magasabb.Nyugat nemhajlandó 1200-nél többet adni az akácért,ha jó év lessz még kevesebb lessz az ár.A virágméz ára sem fog feljebb menni,mert az Amerikai egyesült államok védővamot vezetett be az idegen mézekre ezért ott magasabb a mézár.Viszont az unió nemvezetett be védővámot és a délamerikából származó mézak most elárasztották az uniós piacot.


Konkrétan, biztos nem mondta ki, hogy nem fog emelkedni a mézár, csak a saját sokéves megfigyelései alapján levezette, hogy mi az ami valószínűsíthető.
Az únió nem is fog bevezetni védővámot, mivel a nemzetközi egyezményekhez köti magát. Ellenben az USA konkrétan leszarta az egészet, mint ahogy megteszi sokminden mással is. Nem délamerikából ( argentína) jön a méz, mivel a szója iránti magas kereslet miatt, szinte minden szójában úszik, és nincs igazán méhlegelő. A 120 000 tonna "méz" -nek látszó valami kínából jön, amiből németország vásárol 80 000 tonnát.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.21. 23:13 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1146
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
A szója pillangós, nem?

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.21. 22:03 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.23. 08:07
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Nádudvar
Méhpempő írta:
délamerikából származó mézak most elárasztották az uniós piacot.

Különös. Decemberben még arról volt szó, hogy megszűnnek méz-nagyhatalomnak lenni, mert a pillangósok helyett már szóját termesztenek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.21. 21:02 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.13. 10:53
Hozzászólások: 216
Jó a kérdés Bükk.
A frissen megjelent Januári Ron Phipps cikkében az áll a legtöbb Dél-Amerikai (Argentina, Brazil,.....) méz az USA piacára lép be. Kivéve talán Mexico, de az sem biztos.

http://skamberg.com/

majd Market Update
majd Honey


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.21. 20:54 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Méhpempő írta:
és a délamerikából származó mézak most elárasztották az uniós piacot.


Biztos hogy Dél-Amerikát mondott?
Furcsa lenne,mivel az ottani mézek nagy része GMO virágport tartalmaz amit unió nem preferál.
Néhány hónap és megjelennek a 2012 év export/import statisztikái akkor majd kiderül.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.21. 20:45 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
És mi a helyzet a kínai érdeklődőkkel?

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.21. 13:32 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.12.18. 22:29
Hozzászólások: 22
habkaptar írta:
Ezt írtam én is. Vajon mennyi belőle magyar? A kukorica vagy a méz is?

Tegnap itt tartott előadást nálunk zalában Bross Péter.Ő is eléggé borúlátóan beszélt.Azt mondta sem a virágméz sem az akácméz ára nem lessz ennél magasabb.Nyugat nemhajlandó 1200-nél többet adni az akácért,ha jó év lessz még kevesebb lessz az ár.A virágméz ára sem fog feljebb menni,mert az Amerikai egyesült államok védővamot vezetett be az idegen mézekre ezért ott magasabb a mézár.Viszont az unió nemvezetett be védővámot és a délamerikából származó mézak most elárasztották az uniós piacot.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.21. 11:30 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.01. 20:06
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Alföld és Nógrád
Ezt írtam én is. Vajon mennyi belőle magyar? A kukorica vagy a méz is?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.21. 09:10 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.18. 10:15
Hozzászólások: 108
Tartózkodási hely: Hajmáskér
Kíváncsi lennék, hogy az aktuál Penny-s hirdetésben a Virágméz 1099 ft-os áron :merg az honnét származik????????
Mit etetnek meg a néppel???? (Magyar FELDOLGOZÁSÚ termék. Persze ehhez azért villanyt is fel kell kapcsolni hogy el tudjam olvasni.)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.21. 07:46 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.23. 08:07
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Nádudvar
Mindig arra biztatom a méhészeket, hogy ne a családszámot, hanem az üvegben eladott mennyiséget növeljék. Persze normális áron, amúgy semmi értelme. Erre panaszkodik az egyik kolléga, hogy ő már nem tudja növelni a háztól való értékesítését tovább. Kérdezem, mennyiért adod az akácot? Semennyiért, mert már nincs egy deka sem-jött a válasz. Ő az egész hordókat mindig leadja, (évi 100 mázsát!!) csak a darab hordókból üvegez. Aki megengedheti magának, hogy már januárban elküldi a vevőt üres kézzel, vagy hogy 1200-ért leadja azt, amit fél év múlva 50-60%-kal többért is eladhatna, az ne panaszkodjon. Én házhoz is viszem, 4-500 forintért biciklizek egy kicsit szívesen :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.19. 23:54 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1146
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
Lehet, nem fér bele több :twisted:

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.19. 23:32 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
DN19 írta:
:taps
mert én szájáig töltöm az ommésat is, de 900 grammot írok rá...


De miért?

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.19. 22:34 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.08.29. 15:18
Hozzászólások: 6
Tévedés, hogy pesten olcsóbb a méz, épphogy drágább.....Akácot 2000-ért? Én csak többért láttam....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.19. 22:07 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.13. 12:06
Hozzászólások: 332
Tartózkodási hely: Pest megye, Tápiószecső
:taps
Nem a 900 gramm, hanem a 800 meg a 850, mert én szájáig töltöm az ommésat is, de 900 grammot írok rá...
Catfisher írta:
Ez a cikk 1934-ben jelent meg a "Magyar Méh" című lapban " Az O.M.M.E. harca a mézárrombolás ellen" címmel:

" Minden árú árát a kereslet-kínálat vastörvénye szabja meg, de vannak esetek, mikor a spekuláció vagy más kifogásolható mód az árfolyamokat egészségtelenül le- vagy fölhajtja. Egyesületünk termelői érdekeltség lévén, természetesen csupán az árrombolások ellen küzd. Már az 1932-33-as idényben sok panasz hangzott el az árúházak ellen, hogy üveg- mézeket 88 és 96 filléres egységárakon árusítanak, a tudatlan vevőközönség az üveget egy kilósnak gondolja s a 88 és 96 filléres ár, mint a méz kicsinybeni kilós forgalmi ára terjedt el, amely körülmény természetesen kedvezőtlenül befolyásolta a termelői árakat is. Sőt, némely esetben erős kifogás alá esett az árúházi mézek minősége is. Az árúházak akkoriban azzal védekeztek: most vezetjük be a mézet, most szoktatjuk rá az eddig mézet nem fogyasztó pesti tömeget, erre az évadra kíméletet kérünk. - Az idei szezonban már az árúházi mézek minősége is javult, azonban volt hely, ahol fönntartották az üveg-kiló-helyett trükköt. E helytelen visszaélések orvoslása céljából átirattal fordultunk a kereskedelmi miniszter úrhoz, rendelje el az 1894. évi 34.t.-c 2. pontjában nyert felhatalmazása alapján, hogy a közforgalomba jövő mézet tartalmazó edényeken, tartányokon, üvegeken, tégelyeken, tubusokon, bödönökön, dobozokon stb. fel kell tüntetve lennie a nettó tartalomnak a törvényes, szokásos és kerek mértékegységekben (1 kiló, 1/2 kg, 1/10 kg stb.). (...)"

Nem tűnik ismerősnek a mai helyzet így 79 év után? Bár a Ft/kg mindenhol fel van már tüntetve, ez a 900 gr-os kiszerelés még mindig sok vevőt megtéveszt szerintem.

:taps :taps


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.19. 21:51 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.08.05. 15:21
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: Jász-Nagykun-Szolnok
Ez a cikk 1934-ben jelent meg a "Magyar Méh" című lapban " Az O.M.M.E. harca a mézárrombolás ellen" címmel:

" Minden árú árát a kereslet-kínálat vastörvénye szabja meg, de vannak esetek, mikor a spekuláció vagy más kifogásolható mód az árfolyamokat egészségtelenül le- vagy fölhajtja. Egyesületünk termelői érdekeltség lévén, természetesen csupán az árrombolások ellen küzd. Már az 1932-33-as idényben sok panasz hangzott el az árúházak ellen, hogy üveg- mézeket 88 és 96 filléres egységárakon árusítanak, a tudatlan vevőközönség az üveget egy kilósnak gondolja s a 88 és 96 filléres ár, mint a méz kicsinybeni kilós forgalmi ára terjedt el, amely körülmény természetesen kedvezőtlenül befolyásolta a termelői árakat is. Sőt, némely esetben erős kifogás alá esett az árúházi mézek minősége is. Az árúházak akkoriban azzal védekeztek: most vezetjük be a mézet, most szoktatjuk rá az eddig mézet nem fogyasztó pesti tömeget, erre az évadra kíméletet kérünk. - Az idei szezonban már az árúházi mézek minősége is javult, azonban volt hely, ahol fönntartották az üveg-kiló-helyett trükköt. E helytelen visszaélések orvoslása céljából átirattal fordultunk a kereskedelmi miniszter úrhoz, rendelje el az 1894. évi 34.t.-c 2. pontjában nyert felhatalmazása alapján, hogy a közforgalomba jövő mézet tartalmazó edényeken, tartányokon, üvegeken, tégelyeken, tubusokon, bödönökön, dobozokon stb. fel kell tüntetve lennie a nettó tartalomnak a törvényes, szokásos és kerek mértékegységekben (1 kiló, 1/2 kg, 1/10 kg stb.). (...)"

Nem tűnik ismerősnek a mai helyzet így 79 év után? Bár a Ft/kg mindenhol fel van már tüntetve, ez a 900 gr-os kiszerelés még mindig sok vevőt megtéveszt szerintem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.19. 21:41 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.13. 12:06
Hozzászólások: 332
Tartózkodási hely: Pest megye, Tápiószecső
Vannak akik próbálkoznak, pl..: piacon pesten,,ők ennyiért látták, és vettek, itt,ott.."
Legmélyebb jószándékom ellenére is azt szoktam mondani, hogy akkor vegyék meg attól, aki ilyen minőségű mézet termel, aki ennyire értékeli a munkáját, az előállított mínőséget...
Ez így leírva, elmondva jól hangzik, De, más amikor ezt egy vásárlójelöltnek mondom a piacon...
Nemrégen, decemberben, kérdezte egy idős, viszonylag jó szitált idős úr az árakat, akác 2000, napra 1500 stb...
(Nem gondolom soknak az árainkat, a mínőség tekintetében.)
Azt mondta erre, helyes, Ő egy fehérvári méhész és örül, hogy legalább ilyen árakat tartunk!
Ha tudatában vagy annak, mit árulsz, akkor nem fogod azt mondani(mégha azt mondják, vagy igaz, vagy nem, más pesti piacon 1800ért is megkapják az akácot, persze ez szebb!!)na jó, komám, vigyed 1800ért!
Itt most nem a háztól, a szó jó értelmében vett ország egyik, másik végéről eladott mézről beszélek...
Szerintetek tagja lehet egy értemes méhésztársadalomnak, aki munkáját alulértékelve(vagy megfelelő szinten) nevetséges(lásd vegyesméz 900ért kategória) összegekért próbál túladni portékáján?
Történelmi emlékeim szerint ezeket az eseteket az óidőkben(hahaha) korlátozták, a kontárokat a céhek(hah, minő távolságok..) elutasították, elűzték!
Közhely, de milyen korban, és milyen kortársakkal élünk?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.19. 21:03 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.12.18. 22:29
Hozzászólások: 22
plebanos írta:
Akkor egy ideig ütögethetnél, mert jó sokan vannak...

Megtudtam mért olcsobb a méz a déli és keleti határszélen.Szerbiábil és romániábol származó mézet árulnak. :merg


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.19. 17:08 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Akkor egy ideig ütögethetnél, mert jó sokan vannak...

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.19. 16:39 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.03.22. 19:57
Hozzászólások: 54
Tartózkodási hely: Buzsák
belizar írta:
Vegyes virágméz 900 Ft. a piacon termelőtől.

Szerintem agyon kéne ütni az ilyeneket


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.19. 15:14 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.07. 20:10
Hozzászólások: 422
Tartózkodási hely: Sopron
Madarat tolláról embert barátjáról!

_________________
Belizár


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.19. 13:05 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
büszke lehet a portékájára.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.19. 12:07 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.07. 20:10
Hozzászólások: 422
Tartózkodási hely: Sopron
Vegyes virágméz 900 Ft. a piacon termelőtől.

_________________
Belizár


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.18. 09:59 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.12.18. 22:29
Hozzászólások: 22
Hapiary írta:
Az Aranynektár nem csak belföldön akciózik................................

Tegnap kért tőlem egy vevő kannásan 35kg akácmézet,mondom neki,hogy 1500-nél még ígysem tudom odaadni olcsobban.Erre azt mondta sok szegeden a piacon kap kevesebbért.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.17. 18:46 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.13. 10:53
Hozzászólások: 216
Az Aranynektár nem csak belföldön akciózik................................


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.17. 13:26 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.12.18. 22:29
Hozzászólások: 22
pisti írta:
atkaölö írta:
A vegyest nem kérdezted ?


De igen 600/kilója, jó keveset ajánlanak érte :!:

A penniben a héten akcíós lessz a aranynektár vegyes méz.900g-os 1099.Megkérdeztem az aranynektáros felvásárlót az akácról.Azt mondta azért nem veszik mert mondták a főnőkei,hogy junius,juliusig kitartanak,külföld fele pedig leállt az értékesítés. :shock:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.16. 09:53 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Értem.
Az enyém sötét is, sűrű is!

Mellesleg az itthon elfogadott, hogy a mézharmat kristályosodik.
Pedig itt is lehet (igaz nagyon ritkán) lucról olyat gyűjtetni, ami több évig sem kristályosodik.
A főállásom 23 éve alatt egyszer láttam(pörgettünk) ilyet. De az már tényleg gyakorlatilag átláthatatlan fekete méz volt, egy különleges ízzel.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.16. 07:25 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.08. 18:49
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: bihar-ro
Havasi mez .
Az lehet mezharmat ,fenyomez,vagy havasi legelo.A szin az egyik legfobb meghatarozo,minel sotetebb annal tobb a mezharmat tartalma es annal vastagabb,szinte atlehet forditani az uveget es nem folyik ki. Minel tisztabb annal nehezebben kristalyosodik.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.15. 23:33 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Nekem: legalábbis furcsa.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.15. 22:57 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.19. 16:00
Hozzászólások: 883
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar, annak is a legszéle
Tükör! És az jó vagy rossz?



H.apci.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.15. 20:53 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.01. 21:32
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: pest megye
most már a méz ára kicsit aktualizálodhatna a forint euro árfolyamhoz,kezdésnek meg tenné!! :?:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.15. 19:29 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Két éve voltunk Erdélyben.
Hoztam két üveg "Havasi mézet".
Az egyiket kaptam, a másikat vettem. Viszonylag sötét mind a kettő. Egyik sincs még megkristályosodva.... :shock:

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.15. 18:40 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.11.23. 09:10
Hozzászólások: 302
Romániából termelői méz "alföldi": 1000Ft/kg, "hegyi méz" 1500Ft.
Mai info egy ismerőstől.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.15. 17:36 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.12.06. 21:59
Hozzászólások: 90
atkaölö írta:
A vegyest nem kérdezted ?


De igen 600/kilója, jó keveset ajánlanak érte :!:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.14. 20:35 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.01.25. 18:50
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Somogy
A vegyest nem kérdezted ?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.14. 18:21 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.12.06. 21:59
Hozzászólások: 90
Hétvégén beszéltem két felvásárlóval akácméz ügyben :!:

1200-öt mondtak de nem veszik :!: meg azt hozzáteszi az egyik,hogy sokalják :o

Biztos megint le paktáltak egymással :!:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.14. 15:45 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.11.29. 23:49
Hozzászólások: 34
Azt a lidis mézet nem kóstoltad. Mi a garanciája annak, hogy az is olyan jó minőségű, mint a ti kiváló mézeitek?
Ha egy sokkal gyengébb minőség, lehet, még ez az ár is drága.

Nem lehet, hogy a minőség oldaláról jön az olcsóság?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.14. 12:43 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.01. 20:06
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Alföld és Nógrád
Most láttam Pennyben 1300 Ft 90 dkg virágméz.
Indokolatlanul olcsónak tartom, ha leveszem róla az ÁFA-t, kereskedelmi árrést, mézüzem költségét, felvásárló költségét és a felvásárlási árat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.14. 12:35 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Ez amit írsz tipikusan nem csak a méhészekre hanem az egész ágazatunkra jellemző.
A piacon vagy egyéb helyen árusítók(nem ÁFA körösek) rendszerint a bolti árból indulnak ki az ár megállapításánál,
megfeledkezve a kemény 27%-os ÁFA-ról.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.13. 20:19 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Ezt a mézet biztosan nem 600HUf-ért vették, mert a bolti ár brutto, ergo vegyél le belőle 27%, majd abból vonj le kb. 25% kereskedelmi hasznot, akkor megkapod azt az árat, amit a beszállító kapott. Ebből vond ki az egalizálás, kiszerelés költségeit és a szállítást, így eljutsz a bekerülési költséghez, de ezen a feldolgozónak nincs még haszna... vonj csak 5% hasznot, s máris kijön a méz ára. Őont az ilyen bolti árak miatt teszik fel a kérdést a kiszerelő üzemek is: megéri ezt csinálni?
Másrészt a nagykereskedelemben van egy eladási kényszer, mert sokaknak áll a ugyan abban a termékben a pénze- valószínűleg ez van a háttérben, veszteség csökkentés miatt adják ezen az áron, mert drágábban a polcon marad.

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2013.01.13. 20:06 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Egy ilyen évben ( plusz még azt is beleszámíthatjuk, hogy az elmúlt 3 szezonból 2 nem sikerült jól ) kalapot emelek a főállásúak előtt!

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5243 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 105  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.