Pontos idő: 2024.03.19. 04:11

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1334 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2024.03.01. 11:08 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2023.10.13. 17:08
Hozzászólások: 14
robi75 írta:
Hagyjátok az ommét, ha 10 × erősebb lenne se tudna semmit se csinálni. A kormány kezében óriási hatalom összpontosul, bármit megtehetnek,
és meg is teszik. Kisgazdákat rég "megölték", földesurak vannak kialakították a nagybirtok rendszert, azok meg tele vannak mint kutya bolhával... pont leszarnak mindent. Ahogy a méhészeket is, meg a környezetvédelmet....na azt telibe jó magasról.
Ma az országban csak a pénz pénz pénz és a pénz ami számít, megy a lobby ezerrel, zsebre baszni mindent a többi meg dögöljön ahol van.


Még akár egyet is lehet érteni ezzel a véleménnyel, hiszen az ország működtetési irányát látjuk. Tudjuk a hatalmi érők, hogyan zónásítják az ágazatokat. DE LEHET ÉS KELL IS ELLENE TENNI HA ITT AKAR BOLDOGULNI A MÉHÉSZ ÉS A GYERMEKEINEK, UNOKÁINAK ÉLHETŐ HAZÁT ÁLMODOTT NEM JOBBÁGYSORSOT. Így az első lépés mégiscsak az a szervezet kell, hogy legyen aki az érdekeinket hivatott képviselni. De szemben áll a tagok jelenetős részének az érdekeivel ez pedig tragikus. Az omme és a tagok nem _lenne_gyenge.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2024.03.01. 09:27 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 557
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Azért megpróbálhatnák a csinálást pl azzal, hogy szólnának Rónai Egonnak, hogy Magyarország nem mézimportőr ország.Eltelt egy nap és teljes a csend e tekintetben az OMME körül.Ezt pl könnyű csinálni, elég hozzá egy közlemény.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2024.03.01. 07:18 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
Hagyjátok az ommét, ha 10 × erősebb lenne se tudna semmit se csinálni. A kormány kezében óriási hatalom összpontosul, bármit megtehetnek,
és meg is teszik. Kisgazdákat rég "megölték", földesurak vannak kialakították a nagybirtok rendszert, azok meg tele vannak mint kutya bolhával... pont leszarnak mindent. Ahogy a méhészeket is, meg a környezetvédelmet....na azt telibe jó magasról.
Ma az országban csak a pénz pénz pénz és a pénz ami számít, megy a lobby ezerrel, zsebre baszni mindent a többi meg dögöljön ahol van.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2024.02.29. 18:29 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.03.20. 20:37
Hozzászólások: 885
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
zsolti írta:
dzso bacsi írta:

De ebben az omméra nem szímithatunk


Én arra lennék kíváncsi, hogy aki a történtek ellenére még mindig OMME-tag, az miért OMME-tag...

A válasz roppant egyszerű,mert a támogatásokat csak omme tagként kaphatod meg!! Ezen kellene változtatni!! :merg


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2024.02.28. 09:18 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2023.10.13. 17:08
Hozzászólások: 14
DN19 írta:
Sztem a szervezet olyan, amilyenné tesszük!
Az OMME egy történelmi múlttal rendelkező szervezet. Sztem nem nekünk kell elgondolkodni, hogy mi miért vagyunk OMME tagok, hanem inkább azon, hogy az árulók miért azok még mindig??
Miért lehetnek azok? Miért nem zavarjuk el őket? Miért nem késztetjük őket állásfoglalásra a történtekkel kapcsolatban?
Nem lehet bizalmatlansági indítvánnyal elmozdítani az árulókat?
Nem lehet mozgalmat indítani, hogy változás legyen, mert ez így már nem támogatható?
Ha a vezetés mögül kiállnak a vezetettek, akkor magukra maradnak és nem lesz támogatottságuk!
Ha ezen túl nem fogadják ezeket az embereket sehol, tagszervezeteknél, rendezvényeken, akkor bojkott lesz. Az elnökségi tagokat egyenként kell eltávolítani az egyesületekből. A csendes és értelmes többségnek ki kell rekeszteni az árulókat és ellenségeket, mert ez így természetes! Nem vagyunk birkák, hányszor játszák ezt el a magyar emberekkel??
Amennyiben erre nincs mód és lehetőség és közös akarat, akkor ki kell lépni az egyesületből és még kell szüntetni jelenlegi formájában!


Valószínű az utolsó mondat az amit sokan ( akik nem vesznek igénybe támogatáskat) meg fogunk lépni, mert azért az látható, hogy szakmai érdekképviseleti diskurzus, problémamegoldás évek óta nem előrevivő, sőt. Az agresszív, romboló tüntetéseket szintén nem tartom helyesnek. Ebben a politikai környezetben senki a hatalombirtokosi közül nem állna a munkás mellé!!! Ezért kialakulnak baráti társaságok, egymást segítő klubok, de a magyar méhészeti társadalom összefogása (is) megszűnik. Ennek vagyunk elszenvedői tanui.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2024.02.28. 09:10 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2023.10.13. 17:08
Hozzászólások: 14
Megkaptuk a választ, mindenki olvassa figyelemmel!
https://www.vg.hu/agrar/2024/02/nagy-is ... kran-mezet

"A mézágazat összeomlásának elkerülése miatt kellett ismét beengedni az ukrán mézet..."

! Volt egy téves elképzelésem: mi is a mézágazat FONTOS aktorai vagyunk, van érdekképviseletünk

"Februárban azonban olyan jelzéseket kaptak a méhészeti ágazattól, amelyek szerint a vegyes méz elfogyott,..."

! Vajon ki tájkozoztatta félre az agrárminisztert, aki nem is méhész és nem is a mézkicsomagolók érdekképviselője és egyébként sincs fogalma arról szegénynek kik tartoznak a méhészeti ágazatba, mert láthatóan szerinte a mézzel csak kereskedni kell, megtermelni nem, beruházni nem. Milyen jó lenne, ha értené, látná a helyzetünket!

! ÉS AKKOR A LÉNYEG KEDVES MÉHÉSZTÁRSAK! HA EZT NEM TUDJUK MEGÉRTENI AKKOR MIT?
"A döntést tehát az indokolta, hogy a méz reexportját segítsük, és a hazai vállalkozások ne veszítsék el a nyugat európai piacaikat"

NPiroska volt gyermekvédelmi szakember, oktatási szakember. Okleveles szociológus
Merre menekül előre a magyar?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2024.02.28. 06:51 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.13. 12:06
Hozzászólások: 332
Tartózkodási hely: Pest megye, Tápiószecső
Sztem a szervezet olyan, amilyenné tesszük!
Az OMME egy történelmi múlttal rendelkező szervezet. Sztem nem nekünk kell elgondolkodni, hogy mi miért vagyunk OMME tagok, hanem inkább azon, hogy az árulók miért azok még mindig??
Miért lehetnek azok? Miért nem zavarjuk el őket? Miért nem késztetjük őket állásfoglalásra a történtekkel kapcsolatban?
Nem lehet bizalmatlansági indítvánnyal elmozdítani az árulókat?
Nem lehet mozgalmat indítani, hogy változás legyen, mert ez így már nem támogatható?
Ha a vezetés mögül kiállnak a vezetettek, akkor magukra maradnak és nem lesz támogatottságuk!
Ha ezen túl nem fogadják ezeket az embereket sehol, tagszervezeteknél, rendezvényeken, akkor bojkott lesz. Az elnökségi tagokat egyenként kell eltávolítani az egyesületekből. A csendes és értelmes többségnek ki kell rekeszteni az árulókat és ellenségeket, mert ez így természetes! Nem vagyunk birkák, hányszor játszák ezt el a magyar emberekkel??
Amennyiben erre nincs mód és lehetőség és közös akarat, akkor ki kell lépni az egyesületből és még kell szüntetni jelenlegi formájában!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2024.02.28. 06:02 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
dzso bacsi írta:

De ebben az omméra nem szímithatunk


Én arra lennék kíváncsi, hogy aki a történtek ellenére még mindig OMME-tag, az miért OMME-tag...

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2024.02.27. 13:37 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2023.10.13. 17:08
Hozzászólások: 14
Köszönöm! Igen fogjunk össze! DE A jogi környezet és a hatalom birtokosai ebben a berendeszkedésben esélyt nem adnak a szakmát "kicsiben" folytatóknak. Kellenek az okos, higadt ötletek! Azt pedig ne felejtsük el, hogy azok a méhészek , akik eddig hordósan értékesítettek és kénytelenek lesznek megjeleni a piacokon mit fog jelenteni mennyiségben, árban. 1. Ennyi üveges méz nem kell itthon; 2. szembefordulnak egymással a méhészek és, ami az egyik kollégának üzletrontás az a másiknak kenyér.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2024.02.27. 13:19 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.02.08. 03:31
Hozzászólások: 26
Piros írta:
Kedves OLvasók!
Közgyűlésünk volt vasárnap. Megtudtam, hogy a záhonyi gazdatüntetésen való részvételünk hiba volt és természetesen senki nem hívta a méhészeket. ( Hazánkban a szolidaritás az álljunk ki egymásért ismeretlen, ha mégis gúny tárgya lesz)
Meghívott vendég volt az omme-tól egy hölgy. Beszélgettünk a mézpiaci helyzetről. Hogyan lehet a 650Ft os ár? Valakivel valaki beszélgetet és a valaki megkérdezte a valakit " van a méhészeknél vegyes virág méz; természetesen van; 650Ft -ért értékesítik; nem; akkor jöhett az import. Na ez ennyire egyszerű.
Én: Fogjon össze minket egyesületeket az omme és menjünk hallatni a hangunkat, mert ez így tragédia. ( Volt egy vízióm arról, hogy nagyban az OMME kicsiben pedig a helyi egyesületek az érdekképviseleteink és azt a bizonyos mézes szekeret egy irányba húzzuk. Most nem akarok kicsinyeskedni, hogy hogyan és miért is van tagdíj... de tényleg?)
Persze tudom én, hogy vagyunk mi MÉHÉSZEK és vannak a kereskedők. Nyilván utópia azt gondolni, hogy a kereskedő tisztességes legyen a hazánkban működtetett üzemével a hazai gazdákhoz.
De válalva a naiva szerepét éltem a következő kérdésfeltevéssel (csak azért mert az ommés hölgy megkérdezte szerintem akkor mi lenne a megoldás, mert a tüntetés nem az, szomorúak vagyunk ugyan, de nincs mit tenni hangzott el)
Én: Mi lenne, ha jogszabály születne arról, hogy a kicsomagoló üzemek nem importálhatnak addig, amíg a magyar Méhészek fel tudják tölteni a tartájaikat?
A titkárunk: butaságokat nem mondj, te lennél a legjobban felháborodva, ha nem vehetnél külföldi mosóport és különben se politizálj.

Szóval, ha van közöttünk élenjáró én partner vagyok abban, hogy a helyzetünkön változtassunk! Kérem a méhésztársakat fogjunk össze!
Több min tíz éve vagyok Méhész (is) hobbi szinten.
NPiroska


Az omméról ezek után a legtragikusabbat kell feltételezni, mégpedig hogy ezeket megvették kilóra. A külföldi mosóporos példa egy utolsó, aljas, mocskos duma. Semmiféle párhuzam nem létezik a méz és a mosópor között semmilyen téren se. Úgy látszik, hogy az ommés titkárunk semmit se értett meg abból, amiért a külföldi gazdák is tüntetnek meg amiért mi is pofázunk. Ami azért érdekes, mert eddig legalább úgy tünt, hogy legalább értik... Szégyelje magát az omme vezető, aki egy ilyen a méhészek elkeseredettségét elhiteltelenítő dumát egyáltalán ki mer ejteni a száján. Ennek a baromnak azonnal el kellene hagynia a posztját, ha így gondolkodik. Nekem ez sajnos úgy fest, hogy magyar méhészeket a magyar kormány és az omme hátbaszúrta. Nagyon kell szorítanunk a külföldi gazdatüntetéseknek, ezekről sajnos nagyon-nagyon kevés jut el a magyar médiába, pedig hatalmas és elkeseredett megmozdulások vannak. Egy az egyben ugyanazok a problémáik, mint nekünk, ugyanazért tüntetnek. Ők is érzik, hogy torkukon a kés, nincs melletük senki, nincs hova hátrálni. És lehet, hogy nekünk magyar méhészeknek is érdemes lenne már lassan-lassan, talán-talán, egyszer végre valahára megmozdítani a tespedt seggünket és felmenni több ezren állni egy órát az agrárminisztérium előtt és még egy órát állni az eu bizottságának a képviselete előtt pesten, mert olyan is van Pesten. Én nagyon örültem a záhonyi tüntetésnek, szimbolikájában, mondójában, az nagyon jó volt és sokan is voltak. De még Dunavarsány is megérdemelne egy óra látogatást a cégbejárat előtt, mert az a mocskos cég a magyar méhészek mézéből vált milliárdos céggé, van pofája magyar méhészek mézére hivatkozni a mézcimkéjén, magyar adófizetői pénzekből kap visszanemtérítendő milliárdos támogatásokat, most meg az első adandó alkalommal odadobnak minket az ukránokért. Legalább szélesebb körben megismernék a magyarok, hogy milyen mézet árulnak Aranynektár meg Fulmer néven.

De ebben az omméra nem szímithatunk, ezt máshogy kell megszerveznünk.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2024.02.27. 10:31 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2023.10.13. 17:08
Hozzászólások: 14
Értem. Ha sokn így gondolják nincs értelme a tagságoknak, beszélgetéseknek, tájékozódásnak csak és kizárólag a ránk erőltetett kényszer feltartott kézzel történő elfogadásának, a lehajtott fejű csendnek. A szakmából a szakmaiság érdekelt. A méhek tisztelete a méhésztevékenység szeretete nem elvehető érték. De ami jelenleg történik az csendben nem elviselhető. Vannak méhésztársak, akiknek ez teljes csődöt jelent, miközben a disznók vígan heverészve gyarapodnak. Csak ezért gondoltam megosztani a vasárnapi Ipolymenti méhésztalálkozón szerzett tapasztalataimat. Reménykedem!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2024.02.27. 08:40 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
Itt összefogni??? Egy véglegesen sokfelé szakított társadalomban? Semmi esély erre, hagyni kell a népet hagy főljön még a saját levébe.
Összefogni igazán már 1848 ban sem sikerült, akkor is ment a pártoskodás írígység stb....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2024.02.26. 13:38 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2023.10.13. 17:08
Hozzászólások: 14
Kedves OLvasók!
Közgyűlésünk volt vasárnap. Megtudtam, hogy a záhonyi gazdatüntetésen való részvételünk hiba volt és természetesen senki nem hívta a méhészeket. ( Hazánkban a szolidaritás az álljunk ki egymásért ismeretlen, ha mégis gúny tárgya lesz)
Meghívott vendég volt az omme-tól egy hölgy. Beszélgettünk a mézpiaci helyzetről. Hogyan lehet a 650Ft os ár? Valakivel valaki beszélgetet és a valaki megkérdezte a valakit " van a méhészeknél vegyes virág méz; természetesen van; 650Ft -ért értékesítik; nem; akkor jöhett az import. Na ez ennyire egyszerű.
Én: Fogjon össze minket egyesületeket az omme és menjünk hallatni a hangunkat, mert ez így tragédia. ( Volt egy vízióm arról, hogy nagyban az OMME kicsiben pedig a helyi egyesületek az érdekképviseleteink és azt a bizonyos mézes szekeret egy irányba húzzuk. Most nem akarok kicsinyeskedni, hogy hogyan és miért is van tagdíj... de tényleg?)
Persze tudom én, hogy vagyunk mi MÉHÉSZEK és vannak a kereskedők. Nyilván utópia azt gondolni, hogy a kereskedő tisztességes legyen a hazánkban működtetett üzemével a hazai gazdákhoz.
De válalva a naiva szerepét éltem a következő kérdésfeltevéssel (csak azért mert az ommés hölgy megkérdezte szerintem akkor mi lenne a megoldás, mert a tüntetés nem az, szomorúak vagyunk ugyan, de nincs mit tenni hangzott el)
Én: Mi lenne, ha jogszabály születne arról, hogy a kicsomagoló üzemek nem importálhatnak addig, amíg a magyar Méhészek fel tudják tölteni a tartájaikat?
A titkárunk: butaságokat nem mondj, te lennél a legjobban felháborodva, ha nem vehetnél külföldi mosóport és különben se politizálj.

Szóval, ha van közöttünk élenjáró én partner vagyok abban, hogy a helyzetünkön változtassunk! Kérem a méhésztársakat fogjunk össze!
Több min tíz éve vagyok Méhész (is) hobbi szinten.
NPiroska


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2024.02.22. 22:03 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2015.12.08. 01:44
Hozzászólások: 408
Tartózkodási hely: Pest megye
DN19 írta:
Azt csiripelték a verebek, pénteken rendkívüli ülés lesz. Több elnökségi tag fontolgatja a lemondását. Mert ezt a döntést egyedül a Bross támogatta, állítólag mások megkérdezése nélkül!

Én úgy gondolom, hogy ha ez igaz, akkor itt nincs más kérdés...
:ut

_________________
Szabad országban szabad ember azt csinál, amit szabad.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2024.02.22. 20:06 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6273
Tartózkodási hely: Észak-Zala
https://www.magyarhirlap.hu/kulfold/20231124-iden-eddig-43-tonna-mezet-exportalt-ukrajna írta:
.....2023 elejétől október végéig 43 ezer tonna mézet exportált 97,5 millió dollár összértékben
.....
2022-ben tíz hónap alatt Ukrajna 38 700 tonna mézet szállított külföldre, mintegy 112 millió dollár értékben...

Pergőtűzben gyorsabban hordanak a méhek?
De sajnos közben az ár csökken .........

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2024.02.22. 09:14 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.03.20. 20:37
Hozzászólások: 885
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Nem nekik kellene lemondatni az "elnököt"??


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2024.02.22. 08:49 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.13. 12:06
Hozzászólások: 332
Tartózkodási hely: Pest megye, Tápiószecső
Azt csiripelték a verebek, pénteken rendkívüli ülés lesz. Több elnökségi tag fontolgatja a lemondását. Mert ezt a döntést egyedül a Bross támogatta, állítólag mások megkérdezése nélkül!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2024.02.22. 08:30 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.13. 12:06
Hozzászólások: 332
Tartózkodási hely: Pest megye, Tápiószecső
Köszönöm Pásztor Zoltánnak!

És köszönöm szépen az információt.

Maximálisan támogatom. Az egyesületek vezetése jórészt közvetlen irányítás alatt vannak, ezt láttuk az omme választásokkor. Ehhez nem fűzök sajnos nagy reményt, vviszont több ezer méhész aláírása, már előremutató lenne. Akár a méheusökön keresztül! Én vállalom nálunk. Ez lehetne kezdeményezés, alulról jövő. Ott több a támogatás és az értelmes párbeszéd. Sajnos egy szint felett kontraszelektált a rendszer, mint tapasztaljuk.

Egyébként a személyes megjelenés a minisztériumnál valószínűleg célravezető lenne, ha szóltok, megyek!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2024.02.22. 07:42 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 691
Tartózkodási hely: Balatonlelle
https://www.agroinform.hu/allattenyeszt ... -70926-001


"Van, aki már fogalmazza a tiltakozó levelet és elkezdte ennek kapcsán a szervezést, más méhészegyesületi vezetőket is megkeresett. A petíciót az Agrárminisztériumba tervezi eljuttatni Pásztor Zoltán, a Debreceni Örösi Pál Zoltán Méhész Egyesület elnöke. FB-posztjában ezt írta:

"Jelentős készletek vannak a méhészeknél, a kereskedők viszont, ahelyett, hogy emelnék az áraikat, kilobbizták, hogy az olcsó ukrán méz ismét behozható legyen, ezzel nagyobb profitot tudjanak realizálni. Ez súlyos károkat okoz a hazai méhészeti ágazatnak, tovább nehezíti az egyébként is válságban lévő termelők helyzetét. Épp a tilalomnak volt köszönhető, hogy az utóbbi időben már kedvező elmozdulás volt tapasztalható a vegyes méz felvásárlási áraiban.

A kialakult helyzetre tekintettel tervezek egy tiltakozó levelet eljuttatni az Agrárminisztériumba és a sajtóba, melyet "egyesületenként" gondoltam aláírni, ehhez kérem az elnökök támogatását. Minél több méhészegyesület csatlakozna a kezdeményezéshez és nem magánszemélyekként írnánk észrevételeket, vélhetően annál nagyobb súlya lenne" – írta."

Először az volt a miniszteri duma, hogy az ukrán méhészek gyorsan próbálják eladni a termésüket, mert féltik az oroszoktól. :ut most meg már a piacainkat veszítjük el, ha nem visszük a rizsszirupot a népeknek az unióba.
Valamiért nem akar az az ukrán méz elfogyni. Van még valaki, aki nem látja, hogy ami onnét jön az nem méz :?:
Pásztor Zolinak nem tiltakozó levelet kellene vinnie az Agrárminisztériumba, hanem méhészeket.
Gondolom többen lennének mint Záhonyban voltak. :merg


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2024.02.20. 15:59 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2014.07.18. 13:25
Hozzászólások: 19
Feloldotta a magyar kormány az ukrán mézre vonatkozó import tilalmat. Ezek szerint igazán jó figyelem felkeltés volt a gazda tüntetés, és a kaptár a füstölővel a pódiumon ...megtette a hatását ...Hajrá Magyarok! Hajrá Magyarország!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2024.01.31. 21:54 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2019.12.06. 16:48
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Kalocsa
Feketén is kérdezik hogy ez az amirkaal?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2024.01.31. 21:21 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Koporsó szög.
Csatolmány:
hoppá.jpg


Úgy nézem, ennek a hátulja:
https://villagequalityproducts.co.uk/product/naturbal-syrup-with-honey

De van még pár "nyalánkság" ezen a fantázia néven:
https://www.google.hu/search?sca_esv=d8 ... 5&dpr=1.25


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2024.01.08. 13:24 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.08.23. 16:08
Hozzászólások: 46
A címkézést értem, de nem értem,hogy a gabonánál folyamatosan mondjak, hogy GMO-s.
Az ukrán mézeknél valaki hallotta már, hogy GMO-s?
A kinai biztos nem GMO-s
Tehát könnyen kiszűrhető a méz eredete.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2024.01.05. 17:16 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2226
Tartózkodási hely: Csurgó
Döntés a mézek származási helyének jelöléséről
by Pungor Adrián • 2023-12-12
Célt értek a magyar erőfeszítések, hazánk kezdeményezésére az uniós agrárminiszterek egyetértettek azzal, hogy a jövőben a mézesüvegeken kötelező legyen feltüntetni a méz származási helyét és pontos százalékos arányát – közölte Nagy István tárcavezető.

A miniszter arra hívta fel a figyelmet, hogy több mint négy év munkája érett be a hétfői döntéssel, hiszen először 2019. novemberében kezdeményezte elsőként Magyarország a mézkeverékek származásjelölési szabályainak szigorítását. A szigorúbb előírásoknak köszönhetően egyértelmű lesz a vásárlók számára, hogy milyen országból származó mézek és milyen arányban találhatók meg az adott termékben. Ezzel egyrészt a fogyasztók könnyebben megtalálhatják a minőségi magyar mézeket, melyek vásárlásával nem csak a magyar méhészeket, de a biológiai sokféleség megőrzését is támogatják. Másrészt a kötelező, pontos százalékot tartalmazó származásjelölés hatékonyan segítheti a bizonytalan eredetű, kétes minőségű, EU-n kívülről érkező mézek elleni fellépést – emlékeztetett a magyar tárcavezető.

A tárcavezető jelezte azt is, hogy a javaslatról az Európai Parlament a következő napokban alakítja ki álláspontját, ezt követően kezdődhetnek meg a tárgyalások a Tanáccsal, annak érdekében, hogy az új szabályozás minél előbb hatályba léphessen.

(Forrás: AM Sajtóiroda)

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2023.12.15. 16:55 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2636
Ha egyformán hamisítják az adatokat, akkor az hitelesnek tekinthető.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2023.12.15. 15:19 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.19. 20:12
Hozzászólások: 712
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar Zsáka
Még az adatokat is hamisítják nem csak a mézet :ut


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2023.12.15. 12:39 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2636
A kínai adatok:

Csatolmány:
Kínai mézimport.jpg


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2023.11.11. 11:18 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.03.20. 20:37
Hozzászólások: 885
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Valamire el kell költeni az uniós pénzeket :lol:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2023.11.11. 08:59 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2015.12.08. 01:44
Hozzászólások: 408
Tartózkodási hely: Pest megye
Most fog megugrani a Napraforgóméz ára...
http://www.omme.hu/a-napraforgo-ezer-titka/

_________________
Szabad országban szabad ember azt csinál, amit szabad.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2023.11.10. 22:18 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.21. 11:31
Hozzászólások: 147
Na ja! A klasszikus regény és film cím passzol ide: Mire megvénülünk....2030 elmennek a p....ba!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2023.11.10. 20:54 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Na ja!
Én is ezen röhögtem kínomban.
2030...
Én akkorra azért még szebb dolgokat is tudnék ígérni.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2023.11.10. 08:23 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Szerintem nem 2030-ra, hanem 5800-ra kéne kitűzni a célt. Végül is van időnk. Ha valakit pénzhamisításon kapnak, annak is lágyan könyörögnek, hogy ne csináld már! Okádék világban élünk, és jelenleg mi európai fehér emberek vagyunk a legéletlenebb kések a fiókban.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2023.11.08. 23:52 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Közben többen jelezték, hogy nem töltődik be az oldal.
megosztottam pár face oldalon, lehet túlterhelődött, vagy nem tom.
Itt ugyan az olvasható:

https://www.nak.hu/tajekoztatasi-szolga ... az-unioban

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2023.11.08. 17:23 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
https://agrotrend.hu/piac/agrarpiac/nak ... z-unioban/

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2023.10.31. 17:52 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Cerana.
Én is kivárok még azzal a pár hordómmal, és közben figyelem a grafikont.
Lehet, nyugaton visszavettek egy kicsit az emberek a mézfogyasztással, azért is tudott esni a kínai import. Gondolom van erről is kimutatás.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2023.10.31. 11:42 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2015.12.08. 01:44
Hozzászólások: 408
Tartózkodási hely: Pest megye
Viszont, ti hallottatok már olyanról hogy milliós büntetéseket kapott volna valaki hamis mézért?
Mert sajnos én még nem hallottam, és ezzel van itt a nagy gond, kapnak egy ejnye-bejnyét, meg vissza kell vonni esetleg a terméket, és mehet is tovább a biznisz. :merg

_________________
Szabad országban szabad ember azt csinál, amit szabad.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2023.10.31. 07:07 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2636
Mortimer!
Szerintem az sem lett volna túlzás, ha erre a május óta tartó időszakra azt írtam volna, hogy bezuhant a kínai import. Azonban a felvásárlási árainkon az nem látszik, hogy lecserélték volna a kínai mézet részben magyarra. Az elkövetkező hónapok majd megmutatják, hogy kivárásról van-e szó, és majd minden visszaáll a régi mederbe, vagy forradalmi változások lesznek. Én adok annak némi esélyt, hogy a hamis mézek felderítése elindított egy lassú lavinát, ami óvatossá teszi a mézkiszerelőket. Tudod, ha létezik olyan módszer (márpedig létezik), amelyik a rizsszirupot kimutatja, akkor lehet, hogy nem kockáztatnak. Sőt, most már az egy százalék kimutatása is lehetséges, így akár az össze bolti mézről ki lehetne mutatni, hogy hamis, ha azt valamikor is összekeverték rizsszirupot tartalmazó mézzel. Én továbbra is figyelem az adatokat, ha emelkedik a kínai import, akkor nem lesz felvásárlási ár emelkedés. Ha tovább zuhan, akkor árrobbanás is lehet belőle.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2023.10.30. 21:29 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Köszönöm Cerana.
Megnéztem néhány országot (Ukrajna, Törökország, Argentína), és én nem látom, hogy onnan jött volna többlet méz. Lehet, most kezdik majd újra a nagybevásárlást. Majd kiderül valami. Vagy nem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2023.10.30. 18:54 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2636
Mortimer!
Ezen a hivatkozáson. Lassan töltődik be.:
https://ec.europa.eu/eurostat/databrows ... le?lang=en
Ez nálam egy elmentett beállítás, a 2022 és 2023-as havi adatokkal. Ezt a képet lehet látni. Kétszer katt rá a nagyításhoz.
Csatolmány:
Eurostat.jpg

A grafikon a Line fülre kattintva jön elő a Table mellett. Jobbra az országokat is ki lehet választani. Pl.ez az ukrán import a fenti képen is, a hivatkozás viszont a kínait fogja mutatni:
Csatolmány:
Ukrajna.jpg


Az újabb adatok a hónap közepén szoktak megjelenni. Akkor érdemes ismét megnyitni a hivatkozást.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2023.10.30. 08:30 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2015.12.08. 01:44
Hozzászólások: 408
Tartózkodási hely: Pest megye
Mortimer írta:
Cerana.
Ezt a grafikont hol lehet elérni? Én nem találom sehol.
Szerinted ez a csökkenés nem lehet-e attól, hogy már előre betáraztak belőle? Vagy esetleg a kínai méz már ukrán néven jön be?


Ezt gondolnám én is, de az is elgondolkodtató, hogy hogyan megy Ukrajnába a Kínai méz? Van benne annyi pénz hogy megkockáztatják?

_________________
Szabad országban szabad ember azt csinál, amit szabad.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2023.10.30. 06:36 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Cerana.
Ezt a grafikont hol lehet elérni? Én nem találom sehol.
Szerinted ez a csökkenés nem lehet-e attól, hogy már előre betáraztak belőle? Vagy esetleg a kínai méz már ukrán néven jön be?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2023.10.16. 15:55 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2226
Tartózkodási hely: Csurgó
"Csak abban a statisztikában hiszek, amit én magam hamisítok"

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2023.10.16. 13:12 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2636
Továbbra is figyelem az Eurostat adatokat. Ez a kínai import havi alakulása. A 22-es adatokhoz vizsonyítva nekem úgy tűnik, hogy itt bizony egy csökkenő tendencia látszik kialakulni.
Csatolmány:
ds-045409_LINE_2023-10-16T12_03_23Z.jpeg


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2023.06.21. 06:02 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2636
Figyelgetem az EU-s mézvizsgálat hatását a kínai mézimportra. Nem mondhatnám, hogy nagyon beijedtek volna. Az áprilisi adatok a februárinak felelnek meg. Ha felszorozzuk 12-vel, akkor pedig a tavalyi éves mennyiséget kapjuk. Nagyon biztosak lehetnek a dolgukban. Csak arra tudok gondolni, hogy az akredittáció hiányába kapaszkodnak. Azonban a doppingolás esetében is egy 10 évvel később elfogadott vizsgálati módszer visszamenőlegesen is érvényes. Lance Armstrong 7-szeres Tour győzelmeit is évekkel később vonták vissza. Ő is biztos volt a dolgában, hogy márpedig ő nem doppingolt.
Csatolmány:
Kínai mézimport 2023.png


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2023.06.09. 13:41 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2017.01.25. 10:33
Hozzászólások: 97
Tartózkodási hely: Komárom-Esztergom
Akció az itt is van!


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2023.06.01. 19:15 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Ilyenek vannak itt is.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2023.06.01. 18:34 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Ismerősek az üvegek?
Osztrák Lidl-kben...
Csatolmány:
Aktion.jpg


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2023.04.30. 20:04 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6273
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Szerintem itt a kérdés nagyon egyszerű is lehet.
Ha a hamisitott mézeket, kevert vagy nem kevert, autómatikusan kivonnák a forgalomból és a forgalmazó költségére megsemmisítenék (bipetanol) akkor két év alatt a mézpiac lenne a legtisztább, megbizhatóbb az élelmiszerek között.
Mi lenne a magyar mézekkel?
Magam sem tudom.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2023.04.17. 17:05 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.04.19. 19:38
Hozzászólások: 365
Szlovákia azonnal betiltott tk. a méz, méhészeti termékek behozalatát Ukrajnából


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2023.04.14. 19:55 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2636
Elkeserítő, hogy felelős döntéshozók mennyire nincsenek tisztában a logikával. Javasolni tudom a döntési fa használatát. A kérdés úgy szól, hogy a hamisítást megelőzi-e az, ha a címkén csökkenő sorrendben tüntetik fel a származási országot? Szerintem erre senki nem fog igennel válaszolni. Ez a fogyasztói magatartást befolyásolni akaró cselekvés. A mézhamisításnak nem ez a kritikus szabályozási pontja! A kritikus szabályozási pont a mézek keverése. Ha nincs lehetőség keverésre, akkor a mézbe nem tud belekerülni, ami nem méz. Keverés alatt azt is értem, amikor a méhek élelme keveredik a mézzel.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1334 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.