Pontos idő: 2024.04.18. 02:46

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1334 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 27  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2013.01.06. 12:23 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.24. 10:46
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Fejér megye
Január 15-20 körül indítják a felvásárlást a Pannon Honignál.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2013.01.06. 08:19 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.10. 08:09
Hozzászólások: 161
Tartózkodási hely: Észak zala
Azt hallottam... Olyan infót kaptam....
Csak hülyítsétek egymást ha nem vagytok még eléggé azok.
Ha lehet csak konkrét és ellenőrizhető infót adjatok közre ha lehetne kérnem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2013.01.06. 08:15 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
Atis írta:
Van valakinek valami ötlete, hogy ez miért alakul így (ha egyáltalán így alakul)?

Az ünnepek előtt ezt leakartam írni, de nem akartam a Karácsonyt ezzel a várható jövőképpel indítani. Gondoltam várok vele.
Nos sajna semmi jó nem látszik körvonalazódni a mézárak emelkedését tekintve.
Tőlünk kint Ausztriában sem akarják átvenni a mézet, pedig kamiontételekről van szó és tényleg jó kapcsolataink vannak a felvásárlókkal! Novemberi mintázás után, majd valamikor februárban vennék át és majd halasztott fizetéssel vmikor márciusban utalnák a vételárat! A mintázás eredményére is majdnem egy hónapot várni kellett, holott néhány nap alatt megszoktuk kapni az eredményeket. Ennyire sürgős nekik a felvásárlás.
Az én véleményem az, hogy Nyugat-Európa is szarban van. Az emberek tudatosabban vásárolnak, ami a mézfogyasztás rovására megy. Ezt én 5 év bécsi piacozás után biztosan ki merem jelenteni. De a nagy mézkiszerelőknél is ez a helyzet. Mi december elején kaptunk vissza egy kamionnyi üres hordót. Minden hordónk fel van címkézve és ez a tétel a tavalyelőtt leadott mézünk egy része volt. Egy része még a felvásárló raktárában van, a tavaly leadott mézünkkel együtt! Ezért nem kell a méz, mert a raktárak tele vannak! Nincs a (jó) mézre megfelelő kereslet. :(

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2013.01.06. 00:02 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.07. 20:10
Hozzászólások: 422
Tartózkodási hely: Sopron
Igen ,ők tudják mi az érdekük (pénzt keresni) és nem húznak szét.A mi oldalunkon mi megy?Amíg az utolsó hülye meg nem hal addig ez is fog menni.

_________________
Belizár


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2013.01.05. 22:02 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1148
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
Van valakinek valami ötlete, hogy ez miért alakul így (ha egyáltalán így alakul)?

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2013.01.05. 16:30 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
A vegyesért meg már csak 500-at akarnak adni. Szerintem, aki eddig várt az eladással, az várjon novemberig. Gázolajért szinte egy az egyben azért ne cseréljen mézet...

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2013.01.05. 15:42 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.01. 10:48
Hozzászólások: 255
Tartózkodási hely: kecel
És ennyiért kitől vesznek? A kevés akácméznek jó részét megveszik a piacozó méhészek. Vagy a seftesek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2012.12.26. 23:04 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6277
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Kedveském te most melyik cég érdekében írsz?

Átaludtad az elmúlt 4-5 évet? Azóta megy ez a játék, hogy most csak akácot veszünk, egy hónap múlva most hozhatod a vegyeset kicsit olcsóbban.
Úgy nem adod? Akkor csak neked megadom az előző árat.
Decemberre pedig leállunk.
Január közepén majd kijönnek egy alacsonyabb árral, learatják a beijedt és szükséghelyzetbe került méhészek mézét, aztán februárban újra emelkednek az árak.
Aranyoskám a laborvizsgálat alapján alacsonyabb árat ajánl ...... (Te meg ajánld fel másik cégnek.)
Jól működik a kartell ....

Szerintem.

Ui.: Az idén viszont eltűntek a méhészektől a tavalyi jobb akáctermés maradékai.... szerintem kevesebb méz van az országban mint egy éve;)

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2012.12.26. 22:30 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.12.18. 22:29
Hozzászólások: 22
Karcsi72 írta:
margita344 írta:
Németország a hazai méztermését exportálja vajon vagy az import méz egy részét?

Tudott dolog, hogy az importja egy részét kicsomagolva továbbadja. Dubai, Bahrein...

Én úgyhiszem,hogy a nyugati piacnak hamarosan kakukk.Olyan infoim vannak,hogy elég nagymennyiségű méz rekedt az országban most az ünnepek előtt.Akinek én adtam le a mézet pedig mér vagy tizenötéve csinálja,ő is azt mondta ilyen bizonytalanság még nem volt.Ő mesélte,hogy volt olyan cég mivel,hogy többnek is vásárol csak annyi pénzt adtak neki,hogy pontosan 13 hordó mézet vehet.Van olyan cég aki úgypróbál az áron faragni,hogy vesz mintát,jelzik a méhésznek valami nem jó ezt eljátszák 3-4 alkalommal ekkor beigérnek egy nyomodtabb árat és a szegény megijesztett méhész pedig odaadja,


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2012.12.26. 21:56 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.23. 08:07
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Nádudvar
margita344 írta:
Németország a hazai méztermését exportálja vajon vagy az import méz egy részét?

Tudott dolog, hogy az importja egy részét kicsomagolva továbbadja. Dubai, Bahrein...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2012.12.26. 21:40 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.12.18. 22:29
Hozzászólások: 22
Tomi írta:
És ott végzed,mint a Stadler.

Ezt nemhiszem mert van aki már más áruval kint van és mondta,hogy nagyon megy ja és kb a mai felvásárlási árak kétszeresét is megadják.Egy magyar mézkereskedelmi cég már kint van.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2012.12.26. 21:30 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
És ott végzed,mint a Stadler.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2012.12.26. 17:23 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.12.18. 22:29
Hozzászólások: 22
margita344 írta:
Németország a hazai méztermését exportálja vajon vagy az import méz egy részét?

Mért nem nyitumk kelet felé az ukrán és orosz piac mindent megvenne.Az országban megtermelt összes méz sem volna elég.Euroban vagy dollárban fizetnek.Én már adtam kettő cégnek is ajánlatot csak bekerűlni nehéz de ha már bentvagy az árúddal nyert ügyed van. Levente.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2012.12.16. 13:39 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Németország a hazai méztermését exportálja vajon vagy az import méz egy részét?

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2012.12.16. 12:38 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.01.30. 13:07
Hozzászólások: 161
Tartózkodási hely: Tiszaföldvár
Csatolmány:
04 pinter63.jpg


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
***Hiszek a napban – akkor is, ha nem süt; Hiszek a szeretetben – akkor is, ha nem mutatkozik meg; Hiszek Istenben – akkor is, ha nem szól.***


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2012.12.16. 12:25 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6277
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Német import
http://agriexchange.apeda.gov.in/inttra ... &ctryc=DEU
Kínai export:
http://agriexchange.apeda.gov.in/inttra ... &ctryc=CHN


Érdekes a kínai import is:
http://agriexchange.apeda.gov.in/inttra ... &ctryc=CHN

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2012.12.16. 11:50 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
404 - File or directory not found.
The resource you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2012.12.16. 11:37 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.13. 10:53
Hozzászólások: 216
Hapiary írta:
Bük! A teáltalad belinkelt Német import táblázatra válaszoltam . Nem vitatkozom nincs hozzá humorom .Amit leírtam tények , amennyiben a Német 80et piacra csak 5et megy a Kínai mézből , a tendencia hasonló az Unióban és pánikra nem ad okot. És tény hogy az Unió igényeit , még a Dél Amerikai űrt sem pótolja Kína. A Kínai export adatokat amit belinkeltél átnéztem . Német 5041t , Francia 2955 t , Olasz ország pedig 1259t-át importált. E három országba szállítunk és bízok benne hogy a Magyar méz ezután is eladható lesz.
http://agriexchange.apeda.gov.in/inttra ... &ctryc=DEU


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2012.12.16. 10:42 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Sajnos a kinaiak akármennyi mézet a világpiacra tudnak dobni. Sokkal fejlettebb a mézfeldolgozás és párhuzamosan a hamisméz gyártás náluk, mint nálunk. A hamis méz gyártási receptjeit élelmiszervegyészek és technológusok dolgozzák ki világszerte, tehát Magyarországon és külföldön egyaránt. Ezeknek a munkáját a nagykereskedő és csomagolóüzemek tulajodonosai tudják megfizetni. És meg is fizetik. Még Európára igaz, hogy a hamis mézhez is szükség van valamennyi igazi mézre (ez tartja életben az európai méhészetet), de lehet, hogy Kinában már ez se igaz. A 20 mikronos szűrőn átpréselt mézben annyira nem marad semmi, hogy a virágport is utólag adják hozzá. Ha ezt úgy meg tudják a kinaiak csinálni, hogy európai laborok nem érzékelik a beavatkozást, akkor miért ne tudnának 99 % műmézet előállítani.

Nem véletlen, hogy a méz kiskereskedelmi ára az EU-ban 5 éve lényegében nem változott, holott a méz felvásárlási ára nőtt. Ennek oka, hogy egyre nagyobb a kinai méznek és mézhamisításnak aránya a bolti mézben.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2012.12.15. 22:06 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.13. 10:53
Hozzászólások: 216
Bük! A teáltalad belinkelt Német import táblázatra válaszoltam . Nem vitatkozom nincs hozzá humorom .Amit leírtam tények , amennyiben a Német 80et piacra csak 5et megy a Kínai mézből , a tendencia hasonló az Unióban és pánikra nem ad okot. És tény hogy az Unió igényeit , még a Dél Amerikai űrt sem pótolja Kína. A Kínai export adatokat amit belinkeltél átnéztem . Német 5041t , Francia 2955 t , Olasz ország pedig 1259t-át importált. E három országba szállítunk és bízok benne hogy a Magyar méz ezután is eladható lesz.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2012.12.15. 13:13 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Á bírom a humorodat...azért a gyereket is néha a géphez engedhetnéd. :)

Amit meg leírok mézpiac ügyben mellékeltem a hozzá tartozó linkeket(most nem teszem) ahonnan vettem.
Leírod Németország adatait miközben a teljes EU mézimportjáról van szó!
Németország őszimportja is folyamatosan csökken,sajnos már csak 3. legnagyobb vevője a magyar méznek.
A statisztikai adatokat próbaképpen a Hamburger Börze adataival egyeztettem,stimmelt.

2009:Összeadtam a táblázatban szereplő EU országok kínai mézimportját,nekem 37,2et-ra jött ki,így lett a 2. Japán 29,6et.-val.
2011:EU kínai importja 62,4 et.,majdnem duplázódott 2 év alatt...ha ez neked semmi a 2005 évi nulláról.

2009.03.23. erre gondolsz?
http://www.omme.hu/portal/index.php?opt ... &Itemid=53
Na az hogy a kínaiak elfogyasztják a saját termelt mézüket nem jött össze kilehet jelenteni,akkor valakik úgy látták.
Exportjuk:2009:83et. 2010:118,4et. 2011:107,5et. 2012:??? amennyit a piac kér?
OMME elemzés szűk körben készül,nem igazán vették jó néven az eltérő véleményeket.

Sárga veszedelemről csak neked....régi Apitrack oldal 2005 évi kereskedelmi adatok.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2012.12.14. 21:01 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.13. 10:53
Hozzászólások: 216
Vitázni nem szeretek.....- __"_Bükk írta az aktuális mézáraknál. India és Kína kitölti Európa méz igényét." Valójában szállít Kína mézet Európába. De még mindig a vezető nagyhatalom Dél Amerika A Német import 2011-ben pl: Argentína 14436 t , Mexico 12585t ,Chile 5256t , Brazilia 3534t , Uruguay 3628t . ez összesen 2011-ben 39439t ./Csak Németországba/.. 2009-ben pedig 52255t volt. Dél Amerika 12818t-val csökkentette a Németországba a beszállitását . Ezt az űrt tölti be Kína és India. Kína és India összesen 2011-ben 5041t exportált Németországba. A 39439t -val szembe az 5041tona eltörpül...................Ez egy sima statisztika és tény még akkor is ha csak a fele igaz.............Bükk írta: Már 2009-ben is így volt / Kína legnagyobb mézfelvásárlója EU/ Válasz: Lapozunk vissza . 2009.03.23-ig. Kínában szinte már "teljesen" mindegy,hogy milyen termés lesz, mert Kína az elmúlt időszakban elveszítette nagyhatalmát, mint méz exportőr .Ennek több oka van,elsősorban a gyenge minőség ,másodsorban pedig a népességének növekedése .A közeljövőben minden Kínában termett mézet a Kínai emberek fogyasztanak el . A népessége közel a 2 billióhoz , azaz fejenként 10 dkg éves mézfogyasztás elegendő,hogy ne jusson a méz exportra!! Befejezésképen felesleges a sárga veszedelmet emlegetni.............. Üdvözlettel bocs ha megsértettelek Bükk.. Jó éjt kíván / öreg Hapiary/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2012.04.17. 21:40 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6277
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Köszönjük a nemzetközi kitekintést!
Magyar helyzetről írt mondataid ellentmondónak tűnnek nekem. Bizonyára az én készülékemben van a hiba....
Azt írod mindössze 25000t éves termés kevés, ugyanakkor fals számokat mondunk a méztermésről, miközben állításod szerint a padlás is mézzel van tele.
Mindennek feloldására az 1000000 körüli méhcsaládszámot lufinak tartod.
Szerintem mindez egyben is összeáll kerek egésszé.
A milliós számot őszre léptük át mivel, gondolom a Te körzetedben is új méhészetek sora indult, és a régiek is növelték az állományt.
Tehát 2010 őszén még millió alatti állományt teleltünk be országosan. De mindketten tudjuk, hogy a betelelt állomány nem egyenlő a következő akácon termelő családok számával, még nálad rutinos öreg rókánál sem. Minden télen van pusztulás országos szinten is, nem merem becsülni mert évenként területenként más, de országosan jelentős. Az áttelelt családok közt eleve vannak tartalékok, és néha még ezek sem segítenek, hogy minden termelő időben felfejlődjön. Nem tudom az őszi felméréshez képest, hány %-ra tennéd, mindezt beleszámolva, a termelő családok számát?

Méztermés
Repce felénk nagyon gyenge volt. Közel 1000ha repce közepén voltam a vándorcsapattal, ami nem volt gyenge, de a napi 1-2-3 zápor megtette a hatását. Az utóbbi 5-10év leggyengébb átlagát pörgettem. Máshol sem dicsekedtek vele.
Hársról ne beszéljünk. Te is tudod alig volt valami. Inkább semmi.
Napraforgóról nem írnék nincsenek pontos infóim.
Marad tavalyi megmentőnk az akác. Ennél voltak akik 10 éves rekordot pörgettek. Erről biztos hallottál, méhészek egymás közti beszélgetéséből.
Olyanok vagyunk mint a horgászok. A nagyról szívesen beszélünk ......
De amiről kevésbé szeret beszélni akit érint, volt aki gyenge közepes pörgetést ha produkált. Felénk olyan területen ami később indul, szinte egy hét alatt lerohant az akác. Ismerős akinél erős családok voltak 22kg-ot pörgetett átlagban. Az országos átlag meg olyan, hogy mindezt elfedi.

Én inkább így látom a tavalyi helyzetet. Biztos nincs teljesen igazam, de talán nem mindenben tévedek. ;)

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2012.04.17. 12:45 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Hapiary!

Az elmúlt időszakban komoly változás állt be az EU mézimportjába.
A kereskedőik láthatóan előre tudtak a GMO mentes szabályzásról,csökkent is rendesen a Dél_Amerikából származó importjuk.
Ellenben keleti irányból döntően Kínából évek óta ugrásszerű a behozatal növekedése.(2008: 25ezer tonna után,2010:53et.)
Valószínűleg tavaly az EU mézimportjának 50%-át vagyis felét Kína szállította ismét!(By-by Dél-Amerika)

Ismeretesek olyan vélemények hogy az EU GMO mentes mézszabályzása jó ürügy a Dél-Amerikai mézek helyettesítésére Keletről és egyben gátat vet a árak emelkedésének.
Beszédes export átlagmézárak 2010-ből:Kínai:1,7USD/kg,Argentin:2.9USD/kg,Magyar:4,3USD/kg

Az OMME mézpiacról kialakított véleménye is sokat változott:nem szitokszó már a kereskedő,és nem kizárólagos oka az alacsony mézáraknak.Fehérváron az is felmerült értelmetlen titkolózni,teljesen fals alacsony számokat közölni a méztermés mennyiségéről miközben tele a padlás is.

Az 1 milliós honi méhállomány egy nagy lufi,a tavalyi igen jó akác melletti mindössze kb.25et.-ás éves termés ezt szépen mutatja!
Mi fogja e lufit kiszúrni?Lehet hogy a méhegészségügyi helyzet romlása,vagy hogy a igényes olasz és francia vevők is lemondanak a magyar mézről?
Reménykedjünk!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2012.03.11. 17:49 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.13. 10:53
Hozzászólások: 216
http://skamberg.com/
Market update
Honey
2012. március

A világpiaci mézkínálat továbbra is szűkös. A kereslet a meglévő mézkészletre továbbra is magas marad, valamint a stabil világpiaci mézár feltételezhetően ismét emelkedni fog.

A világos kiüvegezett minősítésű mézkészlet rendkívül alacsony. Több mézkiszerelő keresi a kínálatot bárhonnét a világpiacról erre a mézre vonatkozóan illetve gyengébb minőségű világos és extra light amber mézre vonatkozóan. ....

2011. USA (~75-80e t) és Kanada méztermése alacsony és a magas kereslet erre a mézre vonatkozóan összegezve emelte a méz nagybani árat. USA jobb pozícióban van néhány éve már a világpiaci mézkínálatra (az EU-val szemben) a folytatólagosan gyengélkedő Euro és egyéb gyenge valuták miatt. Ez a tény eredményezte az USA-ba irányuló mézimport növekedést. Másfelől segített az USA-nak a nagybani mézárat kontroll alatt tartani.

Indiai mézimport USA piacára alacsonyabb lesz 2012-ben lényegesen. Okai: egyfelől a méztermés mennyisége, illetve a megtermett méz útja az EU-ba vezet a tilalom feloldásából adódóan. A legtöbb Indiai méz GMO mentes, ami megfelel az Uniós szabályzásnak.

Argentin méztermése alacsony. Okai: a folyamatos hőség és szárazság. Argentína továbbra is küzd a csökkenő méhlegelőkkel amióta egyre több helyen kezdenek el termeszteni kukoricát és szójababot. Az Argentin mézár valószínűleg drága lesz. Ugyanakkor kontroll alatt lesz tartható az USA által, ha az Unió távol marad a GMO-os szabályzás miatt.

Brazília méztermése jónak mondható. A kereslet erre a jó minőségű mézre valószínűleg intenzív lesz. Különösképp az Unió részéről lesz magas a kereslet erre a GMO pollen mentes túlnyomórészt sötétebb méz iránt. Ára nagyságrendben összehasonlítható lesz az Argentin árral.

A vietnámi méztermés piacra lépése egyelőre bizonytalan. Oka: fungicide szennyeződés kizárásának ténye. Amint ez a probléma lehetőség bizonyíthatóan kizárt a kereslet a vietnámi mézre szoros lesz, ami az árban fog tükröződni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2012.02.27. 10:36 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
Kína hogy tud magának exportálni mézet?

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2012.02.27. 10:28 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
http://agriexchange.apeda.gov.in/IntTra ... &ctryc=CHN

Nem fűznék hozzá kommentárt,aki ott volt Fehérváron annak Bross Péter kellően részletezte.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2012.01.18. 18:01 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Meg a pénz. Egy ilyen esetben nem úgy működne, hogy egy telefon és hozzák a pénzt.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2012.01.18. 17:57 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Ennek rengeteg akadálya van Ádám!
Sok leküzdhető ezekből, de többet csak kényszermegoldásokkal áthidalni lehet (az ilyenekből ered a "közös lónak..." kezdetű mondás ;) ).
Meg vannak szinte leküzdhetetlen akadályok is. Ebből csak egyet említenék: maga a méhész!!!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2012.01.18. 15:24 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.07.06. 21:33
Hozzászólások: 598
Tartózkodási hely: Nógrád megye, Homokterenye
lehet hülyeséget kérdezek szóval előre is elnézést

talán valamelyik méhészújságban olvastam hogy valahol(nem Magyarország) a méhészek úgy csinálják hogy többen összeállnak és úgy értékesítik a mézüket külföldre.

ennek nálunk mi az akadálya? ahova külföldön el lehetne adni ott csak nagyon nagy tételeket vesznek meg? 50tonnát pl?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2012.01.05. 20:55 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
fenyob írta:
Kíváncsi leszek, hogy a 320 ft közeli eur/huf árfolyam mellett milyen árral indítanak a kereskedők!?


Szerintem ha van eszük kivárnak az árral. Felvásárlói szempontból most ez az optimális, főleg ha van élő szállítói export szerződésük. Jelen kontextusból- ami sokaknak fáj, akinek hitele van pl.- nagyon jót lehet kihozni. Mi csak kicsiben saját mennyiségre kötöttünk előszerződést CHF-ben 206 HUF-os árfolyamon, ma 268 is volt a frank, ergo frankonként 62 forintot nyertünk. Ez a mi kis mennyiségünknél is sokat jelent, gondoljunk bele több kamion tételnél.

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2012.01.05. 07:51 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.27. 17:41
Hozzászólások: 693
Tartózkodási hely: Újkér, GY-M-S
Kíváncsi leszek, hogy a 320 ft közeli eur/huf árfolyam mellett milyen árral indítanak a kereskedők!?

_________________
Üdv: Bálint


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2012.01.04. 19:46 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.09.09. 19:08
Hozzászólások: 577
Tartózkodási hely: Algyő
Azért az kemény hogy a forint mélyrepülése semmilyen hatással nincs a felvásárlási árra,pedig gyanítom nem forintban fizetnek a felvásárlóknak németek,osztrákok stb.

_________________
.....................


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2012.01.04. 14:28 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.13. 10:53
Hozzászólások: 216
bükk írta:
Skamberg 2011.dec.
Ha a Dél-Amerikai termés jó lesz és azt a világ más részein is jó termés követi hosszú évek után először elkezdődik a nagybani mézárak csökkenése.
Ebben persze még nagyon sok a ha...


http://apinews.com/en/ Egy rádiós riport címe: ARGENTINA- THIS YEAR HONEY HARVEST IS LOWER THAN THE PREVIOUS ONE
Úgy tűnik az idei Argentin termés kevesebb lesz mint a tavalyi.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2011.12.03. 22:54 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
bükk írta:
A Dél-Amerikai termelők enyhén szólva is aggódnak az EU GMO pollen dolga miatt.
Ott már emiatt estek az árak és nem tudják mit hoz a jövő.
Az EU-nak muszáj a GMO-s mézet vennie mert egyébként nincs más méz akkorra mennyiségben ami kellene,Dél-Amerika meg szeretne eladni.
Ebből milyen méz ár kerekedik pontosan év elején senki nem tudja.Azt sem még hogy milyen lesz ott a termés,igaz annyi eső esett hogy az Atacama-sivatag is kivirágzott.

Skamberg szerint is sok a ha,de ők most azt látják hogy jövőre elsősorban az év második felében sok év után nem emelkedik hanem csökkenhet a méz ára.
Azért vannak hogy prognózisokat készítsenek.


Készítsünk mi is. Ha nincs Gmo mentes méz máshonnan mint tőlünk, akkor itt felmegy az ár. ;)
Legyen bent több ha: ha nem pótolják az igazi mézet szutyokkal.
Igaz mi nem kapunk lovét prognózisért. :?

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2011.12.02. 22:12 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
A Dél-Amerikai termelők enyhén szólva is aggódnak az EU GMO pollen dolga miatt.
Ott már emiatt estek az árak és nem tudják mit hoz a jövő.
Az EU-nak muszáj a GMO-s mézet vennie mert egyébként nincs más méz akkorra mennyiségben ami kellene,Dél-Amerika meg szeretne eladni.
Ebből milyen méz ár kerekedik pontosan év elején senki nem tudja.Azt sem még hogy milyen lesz ott a termés,igaz annyi eső esett hogy az Atacama-sivatag is kivirágzott.

Skamberg szerint is sok a ha,de ők most azt látják hogy jövőre elsősorban az év második felében sok év után nem emelkedik hanem csökkenhet a méz ára.
Azért vannak hogy prognózisokat készítsenek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2011.12.02. 21:16 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
:idea:
bükk írta:
Skamberg 2011.dec.

A legtöbb nagybani mézár stabilizálódott,míg Európa próbálja megoldani a GMO pollen ügyet.
Gyakorlatilag leálltak a mézvásárlások ugyanis a kiszerelők mereven elzárkóznak a mézek GMO pollen tartalmának feltüntetésétől.
Sok méz került emiatt az U.S. piacra,de az EU mint nagy mézfogyasztó néhány hónapon belül agresszív mézvásárlásokba kezd.
Ez valószínűleg Dél-Amerikából fog történni az új termésből 2012 február-márciusban.

Ha a Dél-Amerikai termés jó lesz és azt a világ más részein is jó termés követi hosszú évek után először elkezdődik a nagybani mézárak csökkenése.
Ebben persze még nagyon sok a ha...

A honi történésekről továbbra is az a véleményem ami 2010 nyarán,ezt erősítik a német mézimport adatok is.(Hamburger Börse)
Olcsó mézzel helyettesítették a kiesett mennyiséget,úgy tűnik egyenlőre minőségi problémák nélkül.
(Olyan EU tagállamok lettek több ezer tonnás mézexportőrök Németországba mint pld Belgium ahol alig van méhészet.)

2012 elejére a GMO pollen ügye várhatóan megoldódik,számunkra kedvező döntés és piaci reakció miatt elképzelhető hogy keresni fogják a GMO mentes mézeket.



:idea: nekem ellentmondásnak tünik az, hogy az Eu eddig nem vett mézet, és ha elkezd bazi sokat venni akkor meg lemegy az ár... Ha kell a méz, akkor az ára felfelé megy nem lefelé, pláne ha nézik a gmo-t is.

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2011.12.02. 11:41 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Skamberg 2011.dec.

A legtöbb nagybani mézár stabilizálódott,míg Európa próbálja megoldani a GMO pollen ügyet.
Gyakorlatilag leálltak a mézvásárlások ugyanis a kiszerelők mereven elzárkóznak a mézek GMO pollen tartalmának feltüntetésétől.
Sok méz került emiatt az U.S. piacra,de az EU mint nagy mézfogyasztó néhány hónapon belül agresszív mézvásárlásokba kezd.
Ez valószínűleg Dél-Amerikából fog történni az új termésből 2012 február-márciusban.

Ha a Dél-Amerikai termés jó lesz és azt a világ más részein is jó termés követi hosszú évek után először elkezdődik a nagybani mézárak csökkenése.
Ebben persze még nagyon sok a ha...

A honi történésekről továbbra is az a véleményem ami 2010 nyarán,ezt erősítik a német mézimport adatok is.(Hamburger Börse)
Olcsó mézzel helyettesítették a kiesett mennyiséget,úgy tűnik egyenlőre minőségi problémák nélkül.
(Olyan EU tagállamok lettek több ezer tonnás mézexportőrök Németországba mint pld Belgium ahol alig van méhészet.)

2012 elejére a GMO pollen ügye várhatóan megoldódik,számunkra kedvező döntés és piaci reakció miatt elképzelhető hogy keresni fogják a GMO mentes mézeket.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2011.09.30. 14:29 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.06. 20:39
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Heves-megye
Ez egy újabb vizsgálat, + már sugárszennyezettséget is vizsgálnak, az még egy... Ez mind a mi zsebünkre megy! Úgyhogy én nem vagyok ilyen derülátó ebben a GMO témában. Főleg azok után, hogy fél Baranya kukoricáját le kellett tárcsázni idén.

_________________
http://www.egrimeheszbolt.hu/bolt/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2011.09.30. 08:00 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Egyeztet az EU Kínával és a Dél_Amerikával a méz GMO virágportaltalmával kapcsolatban.
http://www.apinews.com/en/news/item/160 ... m-in-honey
A most befejeződött Argentin APIMONDIA-n is komoly szerepet kapott a téma.Dél-Amerikai termelők akik mellesleg az EU által importált
méz döntő hányadát adják aggódnak a 2012 szezont illetően.

Miután az EU rendelkezésének gyakorlati része ismeretlen,hatása a mézárakra még kiszámíthatatlan.
A mézlaborok biztos nyernek mivel a vizsgálat nem egyszerű.
Mi magyarok ezen csak nyerhetünk....feltéve ha e szempontból is mentes marad a mézünk.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2011.09.09. 16:44 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6277
Tartózkodási hely: Észak-Zala
hablaty írta:
A matekórán kivül.
Szerintem ezeknek az áraknak örülni kellene, mert igy a piacon árulók is többet kérhetnek.
Az Áfa csak töredéke a költségeknek.
Felvásárló 30-35 Ft/kg
Labor alsó száma is 50/kg
Kiszállitás?
Bérek - adók - üzemi költségek, de még sorolhatnám.
A boltok is 30-50%-ot tesznek rá.
Ezekhez több matekóra kell!

Marka.....vagy ...!
Szerintem is keress matektanárt!

Hogy veszitek most a mézet???
Írj inkább árakat!

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2011.09.09. 06:13 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.08.23. 16:08
Hozzászólások: 47
A matekórán kivül.
Szerintem ezeknek az áraknak örülni kellene, mert igy a piacon árulók is többet kérhetnek.
Az Áfa csak töredéke a költségeknek.
Felvásárló 30-35 Ft/kg
Labor alsó száma is 50/kg
Kiszállitás?
Bérek - adók - üzemi költségek, de még sorolhatnám.
A boltok is 30-50%-ot tesznek rá.
Ezekhez több matekóra kell!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2011.09.08. 07:22 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
stupar írta:
Mézöntő úr!
ezt a 25% áfát a 0,25kg-os mézre tetszik számolni? Egy kicsikét zavaros a számolás,igaz rég nem jártam matekórán!2000:4=500

Akkor egy kis matekóra:visszafelé számolva 25 %-os áfát nem 4-gyel, hanem öttel kell osztani. Példa: 80 ft-os termékre rámegy 25 % Áfa : az 20 ft, a bruttó ár 100 ft lesz. 100 ft bruttóból a nettót ha 4-gyel osztod, akkor 25 ft-ot kapsz, így 75 jönne ki a nettóra. Ami ugye hibás. Öttel osztva 20 ft-nak adódik az áfa, 100-ból levonva a húszat, megkapod a helyes nettó értéket, ami 80.
Képlettel: nettó egyenlő:100/100 plusz áfa. 25 %-os áfa esetén: 100/100+25=100/125=0,8. Áfára számolva: 25/125=0,2. 0,2*5=1.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2011.09.08. 07:14 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.10.22. 11:41
Hozzászólások: 125
stupar írta:
Mézöntő írta:
Üdvözlet Mindenkinek!
Jelenlegi fogyasztói mézárak egy vidéki Forrás-Coop-os nagy élelmiszer áruházból :
Aranynektáros kiszerelésben:
Akácméz 0,25 kg/üveg: 869 Ft
Akácméz 0,5 kg /üveg: 1579 Ft
Virágméz 0,25 kg /üveg: 579 Ft
Virágméz 0,5 kg/üveg: 1029 Ft
Roskadozik a frissen feltöltött árutól a polc.
Számoljunk visszafele akácméznél kg-ként! 25 % Áfa: cca,. 660 Ft, kisker árrés 30-35 % körül cca. 600-650 Ft
Kiszerelőtől az eladási ár kb.1800-2000 Ft/kg. Termelőktől felvásárlási ár 700-750 Ft( mert 50FT a kompenzáció.) Kinek éri meg legjobban? Kinek van a legnagyobb haszna rajta. Állíthattok sorrendet
1. 2. 3...

Mézöntő úr!
ezt a 25% áfát a 0,25kg-os mézre tetszik számolni? Egy kicsikét zavaros a számolás,igaz rég nem jártam metekorán!2000:4=500


Hát lehet, hogy tényleg régen volt... Egy bruttó 2000Ft-os méznek az áfája az 400Ft nem 500Ft. A 660Ft úgy jön ki, hogy a 0.25kg és a 0.5kg-os mézek árának átlagát nézte.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2011.09.07. 22:32 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.04.12. 16:27
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: Marosvásárhely
Mézöntő írta:
Üdvözlet Mindenkinek!
Jelenlegi fogyasztói mézárak egy vidéki Forrás-Coop-os nagy élelmiszer áruházból :
Aranynektáros kiszerelésben:
Akácméz 0,25 kg/üveg: 869 Ft
Akácméz 0,5 kg /üveg: 1579 Ft
Virágméz 0,25 kg /üveg: 579 Ft
Virágméz 0,5 kg/üveg: 1029 Ft
Roskadozik a frissen feltöltött árutól a polc.
Számoljunk visszafele akácméznél kg-ként! 25 % Áfa: cca,. 660 Ft, kisker árrés 30-35 % körül cca. 600-650 Ft
Kiszerelőtől az eladási ár kb.1800-2000 Ft/kg. Termelőktől felvásárlási ár 700-750 Ft( mert 50FT a kompenzáció.) Kinek éri meg legjobban? Kinek van a legnagyobb haszna rajta. Állíthattok sorrendet
1. 2. 3...

Mézöntő úr!
ezt a 25% áfát a 0,25kg-os mézre tetszik számolni? Egy kicsikét zavaros a számolás,igaz rég nem jártam metekorán!2000:4=500


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2011.09.07. 11:45 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
bükk írta:
http://greenfo.hu/hirek/2011/09/07/kulon-kell-engedelyezni-a-gmo-viragport-tartalmazo-mezet
:taps

Ez nagyon jó hír az elméletileg GMO mentes magyar méhészeti ágazat szempontjából, viszont tartok tőle, hogy még nagyon sokan nem értik, milyen "könnyen" el lehet játszani ezt a kedvező piaci pozíciót felelőtlen, szermaradványt előidéző "gyógyszeres" kezelésekkel.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2011.09.07. 07:44 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
http://greenfo.hu/hirek/2011/09/07/kulo ... mazo-mezet
:taps


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2011.08.20. 20:46 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.13. 10:53
Hozzászólások: 216
USA- LOWER HONEY PRODUCTION AND HIGHER IMPORTS
(USA - Alacsonyabb méztermés és magasabb import)

Domestic and Import Assessments Collected - in U.S.A. Dollars
(Belföldi és Import összegzés USA dollárra vetítve)

http://www.apinews.com/en/news/item/156 ... er-imports


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2011.08.04. 14:08 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
2011.Augusztus hó (Skamberg,Am.Bee.J.)

A mézárak nagyon erősek,a készletek még szűkösek a piacon.
Úgy tűnik az EU lélegzetvételnyi szünetet tart a következő vásárlások előtt.
Amikor ezek a vásárlások elindulnak várható a méz árak emelkedése.

A Dél-Amerikai méz EU vásárlása szintén lelassult,így e kiváló minőségű mézből több kerül az U.S-ba.
E mézek ára megközelítően az U.S. mézárak szintjén vannak.
Német importőrök nyomást gyakorolnak az argentin mézárakra hogy azok 3$/kg alatt maradjanak.
Német méhészek kezdeményezték hogy Németországba ne kerülhessen forgalomba GMO pollent tartalmazó méz.
Ez ugyan még nincs elfogadva,de nyilvánvalóan akadályozza a mézkereskedelmet.

A hazai mézkereskedelem helyzetét az OMME ez irányú helyzetértékelése jól jellemzi.
Ami hiányzik belőle:a tavalyi rossz idő miatti akácméz terméskiesést nyilván más piaci szereplő pótolta.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2011.07.25. 14:56 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.10.21. 23:29
Hozzászólások: 104
Üdvözlet Mindenkinek!
Jelenlegi fogyasztói mézárak egy vidéki Forrás-Coop-os nagy élelmiszer áruházból :
Aranynektáros kiszerelésben:
Akácméz 0,25 kg/üveg: 869 Ft
Akácméz 0,5 kg /üveg: 1579 Ft
Virágméz 0,25 kg /üveg: 579 Ft
Virágméz 0,5 kg/üveg: 1029 Ft
Roskadozik a frissen feltöltött árutól a polc.
Számoljunk visszafele akácméznél kg-ként! 25 % Áfa: cca,. 660 Ft, kisker árrés 30-35 % körül cca. 600-650 Ft
Kiszerelőtől az eladási ár kb.1800-2000 Ft/kg. Termelőktől felvásárlási ár 700-750 Ft( mert 50FT a kompenzáció.) Kinek éri meg legjobban? Kinek van a legnagyobb haszna rajta. Állíthattok sorrendet
1. 2. 3...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1334 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 27  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.