Pontos idő: 2024.04.27. 18:29

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1334 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.03.03. 11:11 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.24. 14:46
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Zala megye
Berényi méz írta:
Nincs itt összehangolt ártörés, ez egyszerű Marshall kereszt. Csökkent a EU fogyasztás és ezért csökken majd az ár (ha jó lesz az idei termés) .Még most kivárás van , ezért írtam, hogy szeptemberig szerintem nem lesz változás. De kérdezzétek meg a német Mehler oldalán, mennyiért veszi a magyar akácmézet. Az eladási ára fenn van a honlapon.

H Tibor írta:
Szerintem egy héten belül elválik hogy széna vagy szalma,ha ez a kereskedők összehangolt ártörése akkor nagyon messzire érő kezeik vannak mert a forint is erősödik(az egy hónappal ezelőtti jóslatom szerint).Tegnapi napon közzétett szokásos feltötekvő országok devizavizsgálatakor a Credit Suisse 17 ország közül magyarországot jelölte az első helyre, ez esetben nehéz lessz rávenni a külföldit hogy eladja a forintot. ;) :o

De kérdezzétek meg a német Mehler oldalán, mennyiért veszi a magyar akácmézet. Az eladási ára fenn van a honlapon.



mennyiért????

_________________
Ha a méhek eltűnnek, az emberi fajnak négy éve van hátra a kipusztulásig.
Albert Einstein


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.03.03. 10:31 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.01.26. 19:02
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Mezőberény
Nincs itt összehangolt ártörés, ez egyszerű Marshall kereszt. Csökkent a EU fogyasztás és ezért csökken majd az ár (ha jó lesz az idei termés) .Még most kivárás van , ezért írtam, hogy szeptemberig szerintem nem lesz változás. De kérdezzétek meg a német Mehler oldalán, mennyiért veszi a magyar akácmézet. Az eladási ára fenn van a honlapon.

H Tibor írta:
Szerintem egy héten belül elválik hogy széna vagy szalma,ha ez a kereskedők összehangolt ártörése akkor nagyon messzire érő kezeik vannak mert a forint is erősödik(az egy hónappal ezelőtti jóslatom szerint).Tegnapi napon közzétett szokásos feltötekvő országok devizavizsgálatakor a Credit Suisse 17 ország közül magyarországot jelölte az első helyre, ez esetben nehéz lessz rávenni a külföldit hogy eladja a forintot. ;) :o

_________________
Tedd azt, amiben hiszel, és higyj abban, amit teszel!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.03.03. 10:25 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.01.26. 19:02
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Mezőberény
A statisztikai adatokat max. 10perc google kereséssel EU oldalakon bárki megtalálja , az árfolyamra vonatkozó összefüggések pedig szerintem egyértelműek.

http://www.origo.hu/uzletinegyed/hirek/ ... rmany.html

http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?h=7&k=4&i=129404

Tükör írta:
Berényi méz írta:
Az tény, hogy Nyugat-Európa fogyasztása folyamatosan csökkent az előző év azonos időszakához viszonyítva, viszont a hazai kicsomagolt értékesítés volumene növekvő tendenciát mutat. .


Na ezeket konkrétan, honnan, milyen statisztikából nézted ki????

Mi is hagy okosodjunk... ;)

_________________
Tedd azt, amiben hiszel, és higyj abban, amit teszel!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Berényi méz 2010.03.03. 10:58-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.03.03. 08:16 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
Szerintem egy héten belül elválik hogy széna vagy szalma,ha ez a kereskedők összehangolt ártörése akkor nagyon messzire érő kezeik vannak mert a forint is erősödik(az egy hónappal ezelőtti jóslatom szerint).Tegnapi napon közzétett szokásos feltötekvő országok devizavizsgálatakor a Credit Suisse 17 ország közül Magyarországot jelölte az első helyre, ez esetben nehéz lessz rávenni a külföldit hogy eladja a forintot. ;) :o


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.03.03. 06:51 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.03.17. 17:46
Hozzászólások: 579
Tartózkodási hely: Heves megye
Nálam tegnap volt bent egy felvásárló és azt mondta, hogy most az akácvásárlás szünetel, mert nem kell. :o

_________________
Üdv.: Judit


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.03.03. 00:11 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.10.31. 22:26
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Lovasberény Fejér m
Méhészeink többsége mézárban csak emelkedést tud elképzelni. Azt hiszem túl nagy az optimizmus. Sok kezdőnek nagyok a várakozásai. Félek, egyszer nagy kopp lesz. Pláne, ha bejön valami csapás, mint rossz mézelés vagy valami járvány vagy mérgezés. Akik régebben csinálják azok éltek már meg ilyeneket. Nem károgni akarok, de a kockázatot sokan nem látják. Hogy is tanultam anno? Öt évből eg nagyon jó, egy jó egy közepes, egy gyenge és egy veszteséges. Kicsit off voltam. Bocs.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.03.02. 23:42 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
krajnai írta:
tsanyi írta:
de megint bruttót hasonlítasz nettóval..

Mit, mikor hasonlítottam rosszul? Mi ez a „de megint bruttót hasonlítasz nettóval..”?
Ha korrektek akarunk lenni, akkor a bios magyar árat kellett volna írni. De nem az ár összehasonlítás volt a célom, hanem a két országban a felvásárlási árak semminemű emelkedésre akartam felhívni a figyelmet. De nekem 8. Az meg lényegtelen, hogy a sógoréknál a 3.3-as árban is van egy kis plusz juttatás. De Te ezt biztosan jobban tudod...

Bocs! Távol álljon tőlem minden bántó szándék!
Mindössze rendszeresen a magyar felvásárlási árakat ezzel a +7%-al hasonlítják a külföldi felvásárlási árakhoz, pl szeptemberben a románhoz, ez pedig sokszor téves következtetésekre ad alapot ...... Én pedig szeretem kijavítani a kereskedők valós költségeire. Nem hinném, hogy az Osztrák állam hasonló technikát alkalmazna, de erről Te tudsz többet ..... Ebben az esetben a tendenciákon semmit nem változtat, ott biomézre a 3,3€ stagnált nálunk a ~2,8 körüli ár a nem bio-ra.
Bio árakat sajnos nem ismerem ........ :oops:

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.03.02. 23:09 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
tsanyi írta:
de megint bruttót hasonlítasz nettóval..

Mit, mikor hasonlítottam rosszul? Mi ez a „de megint bruttót hasonlítasz nettóval..”?
Ha korrektek akarunk lenni, akkor a bios magyar árat kellett volna írni. De nem az ár összehasonlítás volt a célom, hanem a két országban a felvásárlási árak semminemű emelkedésre akartam felhívni a figyelmet. De nekem 8. Az meg lényegtelen, hogy a sógoréknál a 3.3-as árban is van egy kis plusz juttatás. De Te ezt biztosan jobban tudod...

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.03.02. 22:24 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
krajnai írta:
Nekem ehhez annyi infóm van, hogy Ausztriában ősz óta a bio akácot 3.3 euro környékén vették (néha halasztott fizetéssel). De már nem veszik. Érdemes ezen és a mi 800 Ft-os felvásárlási árunkon elgondolkodni.

Bocsika, de megint bruttót hasonlítasz nettóval(kompenzációs felár).... 800/1,07~748Ft napi áron 2,79€

Így korrekt ......

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.03.02. 22:05 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
Nekem ehhez annyi infóm van, hogy Ausztriában ősz óta a bio akácot 3.3 euro környékén vették (néha halasztott fizetéssel). De már nem veszik. Érdemes ezen és a mi 800 Ft-os felvásárlási árunkon elgondolkodni.

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.03.02. 21:52 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Berényi méz írta:
Az tény, hogy Nyugat-Európa fogyasztása folyamatosan csökkent az előző év azonos időszakához viszonyítva, viszont a hazai kicsomagolt értékesítés volumene növekvő tendenciát mutat. .


Na ezeket konkrétan, honnan, milyen statisztikából nézted ki????

Mi is hagy okosodjunk... ;)

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.03.02. 20:26 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.01.26. 19:02
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Mezőberény
Kedves Fórumozók!

Ha a méhész benéz a kamrába (mézraktárba), láthatja, hogy mennyi méze van. Az tény, hogy Nyugat-Európa fogyasztása folyamatosan csökkent az előző év azonos időszakához viszonyítva, viszont a hazai kicsomagolt értékesítés volumene növekvő tendenciát mutat. A Foodapest-en elhangzott, hogy már nem éppen dicsőség multi lánchoz méz beszállítónak lenni. Sajnos ebben az évben nem fog bejönni a kivárás, nem fog emelkedni őszig az ár, hiszen nyakunkon a tavasz, jönnek a méhészettel kapcsolatos nagy kiadások. Ennek ellenére én is úgy gondolom, hogy aki eddig nem adta el, és vannak anyagi tartalékai, már nem akarja ezen az áron eladni. Más kérdés, hogy mennyi azon méhészek száma, akik bíztak a magasabb árban , és meghúzták a nadrágszíjat a télen. Ugyanis ha sokan lesznek azok , akiknek pénzre lesz szüksége a vándorláshoz, akkor az a mennyiség egyszerre fog ráborulni az amúgy is gyenge exportpiacra. Másik tényező, hogy egy nagymértékű Fidesz győzelem elemzői konszenzus szerint forint erősödést hozhat, ami szintén nem jó az exportnak. Mindennek tetejére még a görög válság dollár erősítő hatása is bezavarhat, hiszen az erős dollár esetén az Unióba importált Argentin, Kínai stb. méz behozatala drágul, és ez segítheti a hazai exportot. Tehát nagy a bizonytalanság, és ezért is óvatosak a felvásárlók a vételekkel. A leírtakhoz tudni kell, hogy mi nem adunk el mézet csak kicsomagolva, lehetőleg közvetlenül a végfogyasztónak, vagy kisebb boltok, panziók részére.

_________________
Tedd azt, amiben hiszel, és higyj abban, amit teszel!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.03.02. 18:24 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.05. 18:02
Hozzászólások: 814
Tartózkodási hely: Észak-Pest megye
Nyugat Európa mézfogyasztása jelentősen csökkent a múlt évben. Ráadásul ott is jellemzővé vált, hogy az igényesebb vásároló elmegy a méhészhez és ott vásárol.

_________________
"Az idő a legjobb tanár - eltekintve attól, hogy az összes tanítványát megöli."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.03.02. 18:01 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
SANYI! Ha lesz egy kis időd itt visszaolvashatód Phipps úr cikkeiben hogy még mitől is függ a világpiaci mézár.

Ez az "áldozat" kifejezést jó néhányszor írod,túlzás.
Szerintem csak annyi történt hogy a magasabb ár reményében visszatartásra került a méz (spekuláció) a magasabb ár reményében.
Tavaly frankón bejött,idén tart az ár aki mindkétszer tartotta jól járt.
Kamat,infláció és egyéb hazai történéseket a világpiaci árnál senki nem veszi figyelembe,felejtsd el.

OMME irányváltás,szerintem tudatosult hogy a "kereskedők" általánosan nem ellenségeink.Ugyanis antibiotikum ügyben együttmüködés van és a kereskedőknek sem érdeke hogy bukjon a magyar méz!
Az jó lenne ha valamelyik mézüzemre végre hamisítás vagy más ügyek miatt lakat kerülne.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.03.02. 12:41 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Méz van, de enyhén szólva is "döcög" az export. Tavasszal már nem adunk el mézet, majd ősszel... meglátjuk. Ha emlékeztek novemberben jósolgattunk itt és néhányan már akkor is szkeptikusak voltunk a "nagy emelkedést" várókkal szemben, most meg ott tartunk, hogy "örüljünk, ha nem csökken".

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.03.02. 12:02 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2008.11.12. 13:55
Hozzászólások: 21
Valami ellentmondás van a piacon.Tavaly 1100 ft-os akác ár és kereslet mellett ,most csipegetés folyik a 800 ft-os árral.
Meg lettek dicsérve fehérváron azok a méhészek, akik tavaly juliusban nem boritották rá a piacra a mézüket 800 ft-os áron ,mert akkor már 750 lenne az ár.Csakhogy azok a méhésztársak ,akik később adták el vagy nem adták el,akik ezt az áldozatot hozták természetesen magasabb ezévi árban gondolkodnak.A méz árának a kamatok miatt 840 ft kellene lennie most.Az megint egy más kérdés ,hogy a tavaly juliusi 750 egyenlő lenne a mostani 800-al./Ezért van a kitartó vagy megvezetett méhészeknél a méz/Egy kicsit nagy áldozat ez ,ha most azt tapasztaljuk ,hogy gyér a felvásárlói mocorgás,illetve március ,április,május sem a nagy felvásárlásokról híres honap.
Ha pedig az Elnök úr azon fehérvári mondatát is boncolgatjuk,hogy jo ez a 800-as ár ,és azon kell dolgozni hogy a jövőben megmaradjon ,akkor nem látszik a közeljövőben a 800 feletti ár. A vége tényleg az lesz amit egy kereskedő mondott -amit az Elnök butaságnak könyvelt el-,hogy az export 12 ezer tonna lesz.Kicsit jövőbe látó mondat ,de benne van a pakliban ,mondjuk 2009 májustól-2010 májusig/.Ami majd 2010 augusztusában fogunk megtudni.
Ugy tünik a 800-on nem kapkodnak a kereskedők a mézért.A stabil ár viszont a kereskedőknek jó,hiszen tervezhető.Azt is tudja tervezni ,hogy ezért nem fog mézet vásárolni,illetve a konkurense is csak ezen tud vásrárolni.Ők maguk is részt vesznek a stabilizálásban ,mert ez az érdekük,amire még az Omme is rátesz ,persze ők kitolásból,amin a kereskedők mosolyognak. "Verbális felvásárlás-duma van -de lové nincs-nem létező magas árak köztudatba dobása"Lásd most a 820-at.Ergo:ha mai állapotot nézzük ,akkor kevés kereskedő tud eladni 800-on ,és ha nem veszik a mézet ,akkor az ugyis a termelőnél marad ,vagyis nem veszik meg előle.A termelő pedig ugy sem tudja elhelyezni belföldi paicon a mézét ,hiszen rá van utalva a kereskedőre.A kereskedő pedig vár, hiszen senki sem veszi meg előle,illetve ugyis Ő fogja megvenni,a termelőnél felhalmozott és eladatlan készlet későbbi eladásra tolódik/ha egyáltalán van/.A kereskedők kollektív megdicsérése azt sugalja ,hogy termelői kereskedő cég megalakítása nincs napirenden.Minden marad a régiben,az áldozatot a mézüket valamilyen oknál fogva visszatartó méhészek hozták,ha az ár változatlan marad.
Ha tényleg kevés méz van akkor mire kapkodjon a kereskedő?Ha kevés méz van a termelőnél ,akkor kevesen vállaltak áldozatot.Ha kevés méz van ,akkor kit érdekel a felvásárlási ár ,miért baj az hogy néhány cég és korlátozott mennyiségben egerészik -vélhetően juniusig a piacon.Ha kevés méz van ,akkor nem nyomja a készlet a következő termés árait,vagyis a 800-as felvásárlási ár könnyen védhető.
MOST AKKOR VAN MÉZ VAGY NINCS MÉZ?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.03.02. 08:19 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.13. 10:53
Hozzászólások: 216
ezüsthárs írta:
Ma beszéltem a Pannon Honing és a Aranynektár felvásárlóival,bizonytalan ideig nem vesznek át mézet.


Ez így nem igaz. Most beszéltem kettő alföldi pannonos felvásárlóval, mindkettő vásárolja az akác mézet, szerintük már kevés van belőle. Vegyeset jelenleg nem vásárolnak, de ígéretet kaptak hogy a jövő héten a maradék vegyes felvásárlása is elindul. Továbbá beszéltem egy Aranynektáros felvásárlóval ők az akác mézzel leálltak, de a területén már csak 20q akác mézet lát. Vegyes mézet folyamatosan vásárolnak.

Javaslatom akácméz ügyben hívjuk a Pannon Honig felvásárlókat, vegyesméz kapcsán az Aranynektárosokat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.03.01. 21:57 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.07.26. 20:13
Hozzászólások: 103
Tartózkodási hely: Zselic szive
Ma beszéltem a Pannon Honing és a Aranynektár felvásárlóival,bizonytalan ideig nem vesznek át mézet.

_________________
NB 18,NB 24


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.02.28. 21:21 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Amit én tudok: szeretik a világos mézet (meg az én propoliszomat is ;) ) Régebben szállítottunk oda akác mézet, meg talán lépest is.
Manapság nem tudom!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.02.28. 18:57 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1148
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
Kérdezném az világpiacot ismerő kollégákat, hogy Japánnal kapcsotalban mi tudható méz export-importilag?
Adnak? Vesznek? Utálják?
Semmit nem hallottam még róluk.

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.02.27. 19:39 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Az biztos, hogy messze nincs a tavalyi "felvásárlói" tendenciához hasonló az idén. ez mutatkozik meg az árakon is. Szerintem is döntő lesz a következő 10 nap, ha nem lendül mozgásba az ár, akkor akácig már nem nagyon fog változni érdemben semmi. Akác után meg "sokváltozós" a dolog, ezt tudjuk mindnyájan.

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.02.26. 23:48 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.09. 21:34
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Szeged
Három infót mondott egy általam tisztelt felvásárló a héten:
-a németeknek most nem kell annyira a méz mint pl. tavaly. /Csökkenne a fogyasztás?/
-sokan adják el most a mézet, illetve sokan mintáztatnak
-ha márc. 15-ig nem lesz emelkedés, utána már nehéz elképzelni, hogy lenne.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.02.26. 22:45 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.03.16. 19:24
Hozzászólások: 65
Tartózkodási hely: Fejér
Idézet:
A szakember szerint ezt a piacot jelenleg a kínai méz veszélyezteti, hiszen a kínai mézbehozatal újra megélénkült: az ázsiai ország tavaly hatszor annyi mézet exportált az Európai Unióba, mint négy évvel ezelőtt."


A szakemberek (kereskedők) erre most könnyen hivatkoznak,mert erröl nincs pontos kimutatás,statisztika,mint az Argentinről az apitrackon.Igy a méhészek könnyen "megeszik" nem tudják ellenörizni a hirt, ami valoszinü nem is igaz!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.02.26. 19:50 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
bükk írta:
Ugyan még nem fejeződött be a méhészeti szezon Argentínában,de várhatóan újra gyenge lesz a termés.Ezt jelzi hogy a méz ára a hónap folyamán már 2x is emelkedett.
http://www.apitrack.com/noticias/aaacot ... s_open.htm
Továbbá ahogy kezd megjönni a tavasz az északi féltekén a méhészek szembesülnek a téli veszteségeikkel.
Az USA egyes részeiben,Németországban jelentős méhpusztulások vannak.
A téli olimpia színhelyén, a Vancouver félszigeten egyenesen a méhállomány 90%-a elpusztult,és a média előszeretettel rámozdul ezekre a hírekre.
Mindkét hír-számunkra különösen az első-véleményem szerint kedvezően alakíthatja a honi mézárakat idén!

Értem én, hogy az "idén" alatt az egész évet kell érteni, de ezek a hírek eddig nemigen befolyásolták a jelenlegi felvásárlási árakat.
Sőt szerintem egyre inkább kinálati piacról beszélhetünk, látva az export csökkenését. Arról sem igazán jönnek a hírek, hogy az importőr cégek hajtanák a felvásárlóinkat, hogy köldjék már a lekötött mennyiségből hiányzó részt. (mert akkor nem tudnák itt-ott kisebb felvásárlási szünetekkel riogatni a méhészeket, ezzel is stagnáltatni az árakat)

Nekem (egyszerű méhésznek) inkább úgy tünik, hogy a mézpiacot jobban befolyásolja az alábbi:
"Magyarország a megtermelt méz 80-90 százalékát exportálja, Romániából viszont egyelőre jóval kevesebb a kivitel. A szakember szerint ezt a piacot jelenleg a kínai méz veszélyezteti, hiszen a kínai mézbehozatal újra megélénkült: az ázsiai ország tavaly hatszor annyi mézet exportált az Európai Unióba, mint négy évvel ezelőtt."
Idézet a http://gazdakor.szie.hu/hirek/jo_evet_z ... eztermelok cikkből.

Annak ellenére is így tűnik, hogy tudom, az itt emlitett bázisévben voltak a kínai mézbehozatallal kapcsolatos zárlatok.
...és lehet, hogy már a kínai méz feljavításához sincs akkora szükség a mi minőségi mézünkre?!

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.02.26. 09:30 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Ugyan még nem fejeződött be a méhészeti szezon Argentínában,de várhatóan újra gyenge lesz a termés.Ezt jelzi hogy a méz ára a hónap folyamán már 2x is emelkedett.
http://www.apitrack.com/noticias/aaacot ... s_open.htm

Továbbá ahogy kezd megjönni a tavasz az északi féltekén a méhészek szembesülnek a téli veszteségeikkel.
Az USA egyes részeiben,Németországban jelentős méhpusztulások vannak.
A téli olimpia színhelyén, a Vancouver félszigeten egyenesen a méhállomány 90%-a elpusztult,és a média előszeretettel rámozdul ezekre a hírekre.

Mindkét hír-számunkra különösen az első-véleményem szerint kedvezően alakíthatja a honi mézárakat idén!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.02.16. 15:14 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Enyhe emelkedés az Argentin mézárban.
A méz árának 0,1 Pezós emelkedése inkább csak jelzés értékű, ami az ottani szezonban nem rossz előjel számunkra.

http://www.apitrack.com/noticias/aaacot ... s_open.htm

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.02.15. 16:53 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.05. 18:02
Hozzászólások: 814
Tartózkodási hely: Észak-Pest megye
bükk írta:
2009-ben 15ezer méhész 960ezer méhcsaláddal kb.25 et. mézet termelt. A 26kg/család értéket igen alacsonynak tartom mivel tudom hogy sokan ennél 2-3x ennyit is termeltek..és a többiek?
Nézzük a számok valóságtartalmát.
15000 méhész reális számadat.
960 000 méhcsalád nem valószínű, hogy reális szám, ugyanis az állami támogatás családszámfüggő.
25 000 tonna mézeladás statisztikai tény ugyan 2009-ről, de nem egyezik meg a felvásárlási adatokkal. A felvásárolt mézmennyiség lényegesen kisebb. Sőt a 25 000 tonnás adatot emlékezetem szerint a mézhamisítási ügyek lefutása után utólag korrigálni kellett.

_________________
"Az idő a legjobb tanár - eltekintve attól, hogy az összes tanítványát megöli."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.01.22. 21:43 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
A 110 et. eredményt inkább nem emlegetném,2005-ben volt.
Azt hiszem sokaknak van arról az évről rossz élményei ha belenéz az őstermelői betétlapjába.

Kaposváron ott leszek, folytatjuk...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.01.22. 18:45 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
bükk írta:
..Amennyiben 70et. lesz az argentin az sem kevés növekedés a tavalyihoz képest....

Tudod a cikk általad idézett részéből úgy nézett ki, hogy itt a "tejjel-mézzel folyó Kánaán". :P De igazából a világtermelés ~2%-áról van szó.
Azért hoztam a felvásárlási árakat mert ez inkább helyén kezeli helyzetet, és gondolom nem az idézett újság az elsődleges hírforrásuk.

Ha jössz Kaposvárra ott megdumálhatjuk .......

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.01.22. 18:10 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Szia Tsanyi!
Amennyiben 70et. lesz az argentin az sem kevés növekedés a tavalyihoz képest.
Pláne ha ez általános Dél-Amerikai tendencia lesz és gondolt hozzá hogy a németek hány országból vásárolnak a térségben.

De nem gondolom hogy ez az 1 hír begyűrűzne az itthoni mézárakba azonnal.Sok egyéb tényező van és minden év egy kicsit másképpen alakul.
Aki eddig tartotta a mézét tavalyi áron nem fogja odaadni,ha tényleg kell az akácméz akkor majd emelnek az ajánlaton.
Az új méztermésünk induló árát viszont ez a hír befolyásolhatja,de addig még annyi minden történhet pro és kontra áralakulás ügyben.

Tükör! Így van,lehet hogy több világos méz lesz,de most pillanatnyilag hiány van.
De a világpiaci ár részint olyan mint a tőzsdei ár,inkább a jövőbeni értéket mutatja.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.01.22. 16:32 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Szia Bükk!
Egy pici kiegészítés....
bükk írta:
http://www.apitrack.com/frame/index.php ... ws_id=9344 Várható hogy a termés eléri a 70et.-át,de ha az időjárás kedvező marad elérheti a 80-85et. ...

A cikkben az is szerepel, hogy ha marad a kitűnő időjárás akkor elérhetik a 80et-t, de nincs már lehetőség a 110et-ra ami a legjobb években volt, mert egyre több a szója a pillangósok rovására.

A piac nem reagált erősen ezekre a hírekre. 5,5%-al csökkent a felvásárlási ár 9ről 8,5 ARS ami 2,23$ .
Egy éve amikor már látszott a gyenge termés januárban emelkedett az ár 5,3 ARS-ről
és a hónap legvégén érte el a 6,2 ARS-t ami akkori árfolyamon 1,78$ volt.

Így kicsit árnyaltabb a kép, gondolom én .....

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.01.22. 12:44 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Jól van csak viccötem (igaz nem raktam smájlit), csak ez tényleg olyan Mörgensenes volt.
Minden szép és jó, meg sok világos méz lesz, amiből egyébként pont hiány van. ;)
Na mindegy...

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.01.22. 11:42 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
kcs jól írtad le ki is Mr. Phipps.Annyit még hogy ehhez e szervezetben mézkiszerelők is tagok így az USA-ban sok méhész is.
Ahogy én látom nagyon korrekt dolgokat ír.
Szinte minden írásában kitér a nem legális eredetű mézek helyzetére (kínai méz 3.országon keresztül exportálva)
Óvatosan tárgyilagosan fogalmaz,de számtalanszor leírta korábban hogy keresleti a mézpiac.
Furának tűnik de én inkább méhészpártinak érzem.Nem egy JörgenMörgensen a 2004.-es OMME Fórumról.

Az egyenlítőhöz közeledve valóban egyre sötétebb mézeket termelnek,kivételek azért vannak mint a gumi-és a kávéültetvények.
Brazilia fekvése és változatos méhlegelője miatt gyakorlatilag egész évben folyamatos a méztermelés,de náluk a belső fogyasztás is jelentős.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.01.22. 09:38 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.01.12. 12:14
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: EU
Fő szabály: Minél közelebb egy ország az egyenlítőhöz, annál sötétebb mézet termelnek ott.
Argentína fő mézlehetősége a kiterjedt szarvasmarhagazdálkodásnak köszönhetően a herefélék és a lucerna. Ellenben náluk is szorul vissza ez az ágazat, az erős kinai és indiai versenytársak miatt, ezért egyre több szóját termelnek. Arról asszem világos mézet termelnek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.01.22. 08:39 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
Én ugy értelmezem Braziliában tulnyomó részben világos mézet termelnek de Argentina esetében sötét mézről beszélünk, vagy nem?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.01.22. 08:10 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2008.09.24. 17:41
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Barcs
Tükör írta:
Bükk! Ez a Phipps, ez mézkereskedő??

Szerintetek?
Ronald P. Phipps, a Nemzetközi Mézkereskedők Szövetségének titkára, a Nemzetközi Méz és Egészség Tanács társelnöke, elismert szakember a mézpiaci lehetőségek, folyamatok szakterületén.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.01.22. 07:43 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Tükör írta:
Bükk! Ez a Phipps, ez mézkereskedő??

Azt nem tudom, de tényleg kicsit esett a méz ára Argentínában.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.01.21. 22:21 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
A fönökek 4 hetig Vietnamban nyaralnak, vigigjartak nehany nagyobb helyi meheszetet es tenyleg nagy valtozasokrol szamoltak eddig be!
Mind minösegileg mind higieniailag nagyott leptek elöre a kis sargak.

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.01.21. 20:08 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Bükk! Ez a Phipps, ez mézkereskedő??

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.01.21. 19:11 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Ron Phipps 2010.jan.8. Sacramento

http://www.apitrack.com/frame/index.php ... ws_id=9344

Terméskilátások 2010-re.
Brazilia hatalmas botanikus potenciállal rendelkezik méztermelést illetően és ebben nagy kiaknázatlan tartalékokkal.
A méz 80%-a világos vagy borostyánsárga színű.
A brazil exportőrök nagy számban voltak jelen a francia APIMONDIA-n.Vonzza öket és a többi Dél-Amerikai ország termelőit az €,ami 45%-al erősebb mint a $.(világpiaci mez.gaz. árakat $ alapon jegyzik).
Argentinából az exportőrök csodálatos nektárképződést és mézmennyiséget jelentettek az elmúlt napokban.
Várható hogy a termés eléri a 70et.-át,de ha az időjárás kedvező marad elérheti a 80-85et.
Vietnámban is sokkal jobbak a feltételek mint tavaly.Mézük egyre inkább keresett Európában és ennek érdekében a vietnámiak mindent meg is tesznek.
Minőségellenőrzési rendszereket vezettek be és felvették a kapcsolatot vezető európai mézlaboratóriumokkal és US. egyetemekkel hogy javítsák a méhészeti gyakorlatot.Adatbázisokat hoztak létre hogy az ország különböző régióiból származó mézek eredetét biztosítani tudják.
Vietnám ezirányú tevékenysége modellként szolgálhat más országoknak.
A mézpiac szereplői kíváncsiak vajon az új méztermelő országok jelentős export mennyiséget fognak-e termelni a következő években.
Az emberek szeretnék tudni Kina újrakezdi-e közvetlen mézexportját az USA piacaira...Mr.Phipps válasza igen.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2009.12.29. 07:33 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.01.14. 14:05
Hozzászólások: 10
Az OMME honlapon "új" mézpiaci hírek!
http://www.omme.hu/portal/index.php?opt ... &Itemid=53


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: tsanyi
HozzászólásElküldve: 2009.12.20. 13:41 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Ügyesen beosztották az a kevés termést és kitartott az új szezon kezdetéig!

Ezen az oldalon US. mézárak tekintetében minden megtalálható.(kisker.-nagyker.-import)
http://apitrack.com/frame/index.php?lan ... ws_id=9122


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2009.12.20. 08:49 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Idézet:
ARGENTINA- EXPORTACIONES DE MIEL MES DE NOVIEMBRE
En el mes se exportaron 2,115 toneladas (-46%)por un total de 5.9 millones de dólares (-46%) a un precio promedio de US$ 2,795 por tonelada (+1%). En el acumulado del año se exportaron 51,391 toneladas (-22%) por un valor total de 140.7 millones de dólares (-17%) a un precio promedio de US$ 2,738 por tonelada (+6%). Todos los porcentajes versus el mismo mes del año anterior

forrás::http://www.apitrack.com
pdf/Argentina_SENASA_Informe_Noviembre_2009_12_2009.pdf

Novemberben Argentínában is visszaesett a novemberi export 46%-kal. Igaz az export ár nőtt 1%-kal, 2,795$-ra. Mint látható a 2009-es export 17% visszaesést mutat 6%-os árnövekedés mellett.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2009.12.06. 18:18 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Ron Phipps 2009.dec.1.
http://www.apitrack.com/frame/index.php ... ws_id=8989


Az USA és Kanada méztermése 2009.ben alacsony lett,25 ill.30%-al marad el a normális évektől.
A folyó Argentin méztermést(világos méz) a visszatérő szárazság gátolja.
Számítani lehet rá hogy küzdelem lesz márciustól 2010 szeptemberéig a világos mézmennyiség biztosításáért,és közben tartani az árakat attól hogy történelmi magas szintre emelkedjenek.

Argentina:
2009 október végéig 50 et.(ezertonna) mézet exportált,ez fele mennyiség egy korábbi jó méztermésnek.Ez volt az elmúlt 5 év legrosszabb termése,tehát nincs mit ebből 2010-re átvinni.
A kora tavasz jó idővel és optimistán kezdődött.Aztán a tavasz közepén az ország 80%-a aszálytól szenved,ami későbbi termés jelent és szertefoszlatta a reményt hogy jó nagy termés lesz!
Tavasz végére(most van)az esők visszajöttek és számos helyen árvíz is van.Ha az időjárás átlagos marad a 2010-es méztermés 10%-al kb.60 et.ra emelkedik.
Mivel a korai termés tipikusan világos méz,már tisztán látható hogy a tavaszi aszály miatt e mézfajta termése jelentősen csökkenni fog!

Következtetések
A jövő tendenciáit befolyásolni fogja:
-az import sémák változása (pld engedmények Kinának)
-devizaárfolyamok változása,(€/$ keresztárfolyam,a $ erősödése jó lenne)
-klima és környzetváltozás
Természetesen a mézpiac szereplői arra a napra várnak,amikor a piacon egy többszintű játéktér alakul ki,ahol a méz és az egyéb édesítőszerek versenyében a kreatív és pozitiv irányú mézértékesítés is döntő szerepet kaphat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2009.11.16. 23:22 
A felvásárlási árat mindig érdemes átfordítani, az adott időpont szerinti €-ra, (pl. a 2008 decemberi és 2009 januári magas forintárhoz egész más € árfolyam tartozott, mint a mostanihoz) hiszen legtöbb méz ebben a régióban értékesül. Ha ezt nézem, akkor a hazai felvásárlási árban alig van ingadozás.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2009.11.16. 13:28 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
A friss nemzetközi mézpiaci hírek magasan tartják a mézárakat.
Az USA méztermése idén is gyenge lett,ráadásul ismét a CCD elhatalmasodásáról vannak hírek.
http://www.apitrack.com/frame/index.php ... ws_id=8819
A riportban szereplő Mr.Hackenburg a sokak által is ismert Silence of Bees cimű filmben is szerepelt.
A mézkereskedelemben kiemelten fontos Argentína időjárását a kettősség jellemzi,míg egyes területeken a Parana folyó árvizeket okoz,az ország más részein az ivóvízellátás is probléma.
tsanyi! A kereskedők árgus szemmel keresik a számukra jó híreket,tavaly ezidőtájt azért csökkent az argentín mézár mert nagy esőzések voltak,ezért olyan várakozások voltak(spekuláció) hogy jó méztermés lesz,de ezt aztán a szárazság lerendezte.Idén nagy valószinűséggel folytatódik a szárazság ott.
Miután a hordós exportmézek a világpiacon cserélnek gazdát,célszerű az árakat egy világvalutában(€/kg) figyelni.
A világpiaci árak a készletektől,a várható terméstől és persze a spekulációtól függnek leginkább.A vevőt a termelés költségei nem igazán érdekli ha van méz,ha nincs kénytelen mélyen a zsebébe nyúlni.
Idén kora tavasszal itthon az akácméz felvásárlási ára 950Ft/kg volt=3€/kg=a jelenlegi 800Ft/kg-os felvásárlási árral.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2009.11.15. 12:16 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Köszönjük Hapiay!

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Ron Phipps November 2009
HozzászólásElküldve: 2009.11.14. 08:18 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.13. 10:53
Hozzászólások: 216
Mézpiac: Ron Phipps November 2009

A nagybani mézár még mindig elég erős, magasan van. USA termése kisebb mint ahogy az becsülve volt. Ez a tény párosítva a mézfelesleg (raktárkészlet) hiányával a világpiaci, nagybani mézárat magasan tartja. Egy kisebb mennyiségű mézkészlet vissza van tartva a világpiacról, bízva a jobb, nagybani eladási árban. Ugyanakkor a kereslet igen erős mind élelmiszer valamint kiszerelői ipari szinten versenyezve a világpiaci mézkészletre a gyengébb dollárt szembe állítva más valutákkal.

USA: A kaliforniai állam méztermése elég szegényes volt a folyamatos szárazságnak "köszönhetően". USA déli részein amely a Light Amber méz termelésben kiemelkedő, az idei év termése kisebb volt az átlagosnál. USA közép nyugati részein (amely a legfőbb méztermelő része USA-nak) a kedvező időjárási kondíció ellenére lényegében csökkent az idei méztermés. Az összesített 2009-es termés számadata még nem ismert, amit lehet tudni valamivel kb. 15%-al a tavalyi termés alatt van.

Canada: Az időjárás kedvező volt Kanadára nézve, azonban az idei méztermés (összehasonlithatóan USA-val) kevesebb lett. A kanadai nagybani mézárak párhuzamban az amerikaival elég magas értéket képviselnek.

Dél Amerika: Argentina várható 2009/2010-es méztermése derűs, borúlátó a folyamtos szárazságból fakadóan (40% pampák növényzete szárazsággal küzd, illetve az ország összterületére nézve 90% lenne szükség csapadékra). Brazília amely majdnem egész évben képes a méztermelésre jobb helyzetben van némileg, illetve az európai verseny egyre erősebb a braziliai méz felé amiből fakadóan a nagybani eladási árak magasak.

Vietnam: 2009-es termése igen csak alacsony lett az elmúlt évekhez képest, amely termés gyakorlatilag el lett adva.

A kínai méztermést mindig nehézkes volt felmérni, azonban az idei termés valamivel jobb a tavalyi igencsak alacsony terméseredménnyel szemben. A tavalyi mézkészlet legnagyobb része 3-ik országon keresztül illetve mézszirupként lett eladva kikerülve a kivetett vámot. A kínaiméz importjára vonatkozó szabályok kikerülése igencsak kiemelkedő. Gyakorlatilag, papíron nincs kínaiméz importálva az USA piacára azonban a valóságban magas arányban van importálva kínaiméz az USA piacára Indonézia, Malájzia, Taiwan, Ukrajna valamint Mongólián keresztül. Ezen országok kedvezőbb áron kínálják a mézet szemben azon ténnyel ami sejthető hogy e termék szermaradványos illetve eredet hamisított.

forrás http://skamberg.com/
forrás http://apitrack.com/noticias-797_en_news.htm ARGENTINA- A LARGE AREA IS AFFECTED BY DROUGHT
forrás http://apitrack.com/noticias-794_en_news.htm ARGENTINA- DROUGHT ARE AFFECTING 90% OF THE COUNTRY


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2009.11.13. 18:46 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Hát mivel egyetlen kereskedő sem írogat a fórumon, kénytelenek vagyunk magunk keresgetni a híreket. (Gyula hol vagy?..??)
Csatolmány:
argentina.jpg
Argentína
8,2-ről 8,7 pesóra emelkedett a felvásárlási ár.
Nem csak ez érdekes hanem egy éve ilyenkor 7,4-ről esett az ár 5,65 Pesóra.
Forrás: http://www.apitrack.com/noticias/aaacot ... s_open.htm

Feltehetően az ottani aszály nem csak a gabona és szarvasmarha ágazatot sújtja.
http://www.agroland.hu/?hir=5741
Biztosan vannak közgazdasági okok is, de arról írjon egy közgazda..... :ut


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2009.10.29. 21:00 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
http://www.apitrack.com/frame/index.php ... ws_id=8698
2009-ben rekord rossz méztermés az USA-ban.
A tavalyi gyenge év után mintegy 25%-al csökken idén a termés.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1334 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 35 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.