Pontos idő: 2024.05.17. 17:53

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1334 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Bio vagy nem bio!
HozzászólásElküldve: 2010.03.12. 21:02 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.02.02. 14:34
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: Budapest
bükk írta:
Általában nem reagálok az biót érintő megjegyzésekre,értelmetlen.
Sokszor leírtam már,azok mondanak ezt-azt a biora akinek már bocsánat lila f...ja sincs a dolgokról,fogalma sincs a termelési feltételrendszerről,holott nyilvános és EU kompatibilis.
http://www.biokontroll.hu/cms/index.php
Zümi 79!
Bio repceméz itthon gyakorlatilag nincs,akkor lehetne ha a repce is bioművelés alatt lenne.(Megjegyzem Ausztriában aki bioméhész minden méze bio).Itthon csak döntően akác és hárs bioméz ismeretes.
Cukoretetés lehetséges, nem tilos módjával.
A megtermelt mézet minden esetben a vevő vizsgálja be,közbenső vizsgálat nincs értelmetlen,a vevő úgy sem fogadja el.Egyébként ki vállalná a közbenső vizsgálatok költséget,nem aprópénz az.
Az EU szabályok biztosítják a termelést, mínőségellenőrzést,má bocs ezt nem kell kitalálnod ez működik.(googl-Biofach)

Végül,ma már a méhész köztudatba került és elfogadott hogy valóban szüksége van a családoknak telelésre mézre és nem elég csak a cukor.Lehet hatékonyan atkát irtani biológiai módszerekkel(herefiasítás kitörése,tartalék családképzés) és oxálsavas készítményekkel amit manapság már nem csak bioméhészek használnak.

Tisztelt Bükk!

A Te válaszod már sokkal szimpatikusabb.........nem a lecseszem az amatőrt stílus motiválta.
Inkább a pontos tájékoztatás.
Én emlékszem amikor a Kálmán bácsi féle lapokkal pakolták bios és nem bios kollégáink a kaptáraikat.Egy két évig talán működött is.Aztán már csak illatosítónak volt jó.Igaz hogy még az akác is eukaliptusz izű lett tőle.Ezért én akkor sem használtam.Azóta eltelt jó pár év.
Most a támogatott szerek listáján még mindig vannak thymol és illóolaj alapú szerek.nem vitatom gyérítene jók.De azért a védekezést nem biztos hogy rájuk bíznám.Aztán maradtak a szerves savak.Rég óta vannak,többen használják , különböző receptek alapján.Működik de talán most fog betörni a biztos védekezés kategóriába.Persze ha megtanuljuk jól használni.
Első jó hír a támogatott szerek között is megjelent az oxálsav hatóanyagú Apiox!
Talán ő lesz a nyerő, igaz mivel egy fiasaítás mentes időszakra ajánlott szerről van.Így csak a szezon végén támaszkodhatunk rá.Itt pedig már azt halottam egy nem kis méhészkétől hogy 1 keretnyi méhét vitte el az atkákkal együtt.
Az általam nagyra becsült Dr. Szalay Laci bácsi több előadását meghallgattam.Tisztelem becsülöm a Bios kollégáimat, és én szeretném a legjobban ha kialakulna egy biztos szermaradvány mentes mindenki által használható technológia.
Bükk ha tudsz ilyet kérlek írd meg nekem.Mert Én még nem ismerem :oops:

Köszi, üdv:Zümi79


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.03.12. 20:55 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
Zümi 79
Kérségtelen hogy vannak gyenge pontjai a boiméztermelésnek nem is akarok veled vitába szálni,egy kérdésem lenne...a pici gyermekednek melyik mézet adod a kumafoszosat vagy a bio jellegűt?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bio vagy nem bio!
HozzászólásElküldve: 2010.03.12. 20:32 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.02.02. 14:34
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: Budapest
Tükör írta:
Zümi 79 írta:
Szerintem is a szermaradvány mentes mézé a jövő!

Szóval Én illetve több méhész barátom nyitott a kérdésben, csak dolgozzunk ki egy működő rendszert.
Mert a mostani Nagyon labilis lábakon nyugszik!!



NEM!! Nem a jövő! Már a jelen is a szermaradványmentes mézé, ha még valaki nem vette volna észre!!
Jópár hozzászólás szólt itt a fórumon erről mostanában!!!

Az, hogy te és néhány méhészbarátod mit gondol erről a rendszerről, az nem is csak másodlagos, hanem sokadlagos kérdés. Ez a rendszer már működik jó ideje, és szépen tejel is azoknak, akik kidolgozták.
Pár méhészke ebbe nem sok vizet zavar! Még több se!

Ja, hogy a termelőknek is csurran cseppen valami azért, hogy gyakorlatilag minden kockázatot és költséget vállalnak?? Hát ez csak természetes. Különben nem működne ez az egész.


Miközben mindannyiunktól csak "nullás" mézet hajlandók mostanában felvásárolni. Vagyis bigyót!!



Üdv Tükör!

A válaszodban érzek egy kis indulatot.Ezek szerint már csak mi kis méhészek nem tudjuk a bevált módszert.Te már így termelsz régóta.
Akkor szerinted az mit jelent:hogy a profeszionális méhészek egy része még furettóval a Taktik amitráz hatóanyagával védekezik, esetleg perizint használ.Pedig ezek a szerek bizony nem a bió szermaradvány kategória.
Talán Ők sem tudják a biztos módszert?Vagy nem akarnak szermaradvány mentes mézet?
Lehet hogy Ők sem halottak a biztos módszerről.
Most már tudom hogy amit gondolok az sokadlagos, lehet hogy egy páran ezért már nem is mernek írni.De Én azért ezt megkérdezném Tőled! ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.03.12. 20:27 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
Baglyos írta:
cukor etetéssel kapcsolatban különös esettben lehet kérelmezni hogy sima cukorral lehessen etetni. Meg a bio egy nagy kamu az egész

A hozzászólásod első mondata az stimmel az már egy másik kérdés hogy milyen esetekben engedélyezik.
A papirról pedig az a véleményem a rendőrnek te magyarázhatod hogy én vagyok a Forma I világbajnoka ha nincs jogsid.
Egyébiránt tőllem megvonták a minősitést még annó mert nem tudtam a vállalt időre a kereteket lecserélni.Érdekes Romániában értik mi a bioméz és csinálják is a sok hülye duma miatt( meg a borjútápszer) ezt az előnyünket is elveszitsük. :evil: :cry:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.03.12. 20:05 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.01. 11:30
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Sz-Sz-Bereg megye (Kisvárda)
H Tibor
te bios vagy?
cukor etetéssel kapcsolatban különös esettben lehet kérelmezni hogy sima cukorral lehessen etetni. Meg a bio egy nagy kamu az egész


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.03.12. 19:57 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
Éva írta:
Újabban lehet már cukrot etetni, sőt mivel biocukor nincs, ezért közönségeset is. Sőt azt is megengedik, hogy ugyanazzal a családdal biolegelőről biomézet, nem biolegelőről nembio mézet termelj. Nem tudom hogy lesz az az akácméz bio, ha előtte pár héttel repceméz volt a lépekben. Lassan már tényleg csak a papír a különbség.


Éva
Az nem baj hogy te hülyeséget gondolsz de ha ide leirod akkor már terjeszted is :roll:
Azt szeretném megtudni mennyi tonna celtis biomézet termeltél?
A másik kérdésem az lenne elolvastad é a Biokontrol H Kht feltételrendszerét betűről betűre?
A hozzászólásodból azt érzékelem halottad róla a szomszédasszonyod keresztanyjától :roll: :roll:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bio vagy nem bio!
HozzászólásElküldve: 2010.03.12. 19:21 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Általában nem reagálok az biót érintő megjegyzésekre,értelmetlen.
Sokszor leírtam már,azok mondanak ezt-azt a biora akinek már bocsánat lila f...ja sincs a dolgokról,fogalma sincs a termelési feltételrendszerről,holott nyilvános és EU kompatibilis.
http://www.biokontroll.hu/cms/index.php
Zümi 79!
Bio repceméz itthon gyakorlatilag nincs,akkor lehetne ha a repce is bioművelés alatt lenne.(Megjegyzem Ausztriában aki bioméhész minden méze bio).Itthon csak döntően akác és hárs bioméz ismeretes.
Cukoretetés lehetséges, nem tilos módjával.
A megtermelt mézet minden esetben a vevő vizsgálja be,közbenső vizsgálat nincs értelmetlen,a vevő úgy sem fogadja el.Egyébként ki vállalná a közbenső vizsgálatok költséget,nem aprópénz az.
Az EU szabályok biztosítják a termelést, mínőségellenőrzést,má bocs ezt nem kell kitalálnod ez működik.(googl-Biofach)

Végül,ma már a méhész köztudatba került és elfogadott hogy valóban szüksége van a családoknak telelésre mézre és nem elég csak a cukor.Lehet hatékonyan atkát irtani biológiai módszerekkel(herefiasítás kitörése,tartalék családképzés) és oxálsavas készítményekkel amit manapság már nem csak bioméhészek használnak.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bio vagy nem bio!
HozzászólásElküldve: 2010.03.12. 18:18 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Zümi 79 írta:
Szerintem is a szermaradvány mentes mézé a jövő!

Szóval Én illetve több méhész barátom nyitott a kérdésben, csak dolgozzunk ki egy működő rendszert.
Mert a mostani Nagyon labilis lábakon nyugszik!!



NEM!! Nem a jövő! Már a jelen is a szermaradványmentes mézé, ha még valaki nem vette volna észre!!
Jópár hozzászólás szólt itt a fórumon erről mostanában!!!

Az, hogy te és néhány méhészbarátod mit gondol erről a rendszerről, az nem is csak másodlagos, hanem sokadlagos kérdés. Ez a rendszer már működik jó ideje, és szépen tejel is azoknak, akik kidolgozták.
Pár méhészke ebbe nem sok vizet zavar! Még több se!

Ja, hogy a termelőknek is csurran cseppen valami azért, hogy gyakorlatilag minden kockázatot és költséget vállalnak?? Hát ez csak természetes. Különben nem működne ez az egész.


Miközben mindannyiunktól csak "nullás" mézet hajlandók mostanában felvásárolni. Vagyis bigyót!!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.03.12. 17:10 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.06. 21:49
Hozzászólások: 232
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Újabban lehet már cukrot etetni, sőt mivel biocukor nincs, ezért közönségeset is. Sőt azt is megengedik, hogy ugyanazzal a családdal biolegelőről biomézet, nem biolegelőről nembio mézet termelj. Nem tudom hogy lesz az az akácméz bio, ha előtte pár héttel repceméz volt a lépekben. Lassan már tényleg csak a papír a különbség.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bio vagy nem bio!
HozzászólásElküldve: 2010.03.12. 16:33 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.02.02. 14:34
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: Budapest
bükk írta:
Előjön a téma mikor "gond van" a mézárakkal.
Mindenki előtt nyitva a bio lehetőség,a Nyugat-Európai sőt Romániai méhészek is ebben látják a túlélés vagy a megélhetés lehetőségét az olcsó versenytársakkal szemben.
Az irigykedés megy meg a csodavárás,hogy majd új rendes emberek az érdekképviseletben és kikaparják mindenkinek a gesztenyét egy álom.

Szóba került már az is nincs vegyszermentes viasz.
De van,évente több 100 tonnaszám kerül műlép alapú lépesméz külföldre.
Fedelezésből származó viaszból készül a műlép és lépépítésnél plussz 50%-nyi friss viaszt adnak hozzá a méhek.

Papír dolgokról meg annyit, nem hiszem hogy bárki is arra számíthat hogy engedélyek nélkül kamiont vagy repülőt vezessen pedig gyakorlatban képes rá.

A Wessling Hungária Kft megvizsgált egy sor hazai élelmiszert(Nőklapja 2010.márc.3) miben különbözik a bio vagy nem bio.
A sima akácmézben 2 azaz kétféle antibiotikumot találtak.

A termelési technológiában az nem zárja ki teljesen idegen anyag mézbe kerülését ha csak kizárólag a fészek kap kezeléseket,népes család a fészekben tárolt régi mézet felhordja a mézkamrába.(Örösi könyv).
Ráadásul a hazai méztermelési fogások nagy többsége NB fekvőnél és a rakodóknál is az hogy a fészeklépek a mézkamrába,így a pörgetőbe kerülnek.

Elhiszem hogy XY nem bio méhész akácméze tökéletesen tiszta,mint ahogy bioméhészek is nem megengedett módszereket használnak,de egyik sem általános.


Szerintem is a szermaradvány mentes mézé a jövő!Azt hiszem hogy mi méhészek nyitottak is vagyunk az új technológiák befogadására.De amíg pl. az atka kérdésben nincs bevált működő kezelés.Amíg a Német testvérek a szerves savakkal, csak igen nagy veszteségekkel telelnek.Addig már az első kérdésnél beledőlünk a kardunkba.
Nem beszélve a cukor etetés tilalmáról,hiszen a biós nem etethet.Akkor a serkentést, illetve a téli táplálékot miből kéne beadni???Tudom a válaszuk a méz.Akkor mi jut az üvegbe???A következő téma a bio környezet.Talán ez lehet a legkisebb gond, kivétel a repce.Azt hiszem ennél a növénynél nehéz bió repce mézről beszélni.Az pedig hogy pár ember ellenőrzi, minden biós minden telephelyét, illetve a lépekből rendszeresen mintát vesz.Ezt el sem tudom képzelni!!
Szóval Én illetve több méhész barátom nyitott a kérdésben, csak dolgozzunk ki egy működő rendszert.
Mert a mostani Nagyon labilis lábakon nyugszik!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.03.12. 15:01 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Igazad van Bükk. A méz kapcsán amúgy is "adottság", hogy nyitottak legyünk a bio gazdálkodás felé. A gondok ott kezdődnek, mint annak idején a bio búzából készült bio kenyér, amit elfelejtettek pl. fuzárium ellen permetezni és néhány gyermeket ez alaposan megviselt...továbbá azok a bio gyümölcsösök, amelyek genetikailag módosított alanyokkal működnek, hogy ellenállóbbak legyen és ne érjenek túl... ez a nagyon aktuális botrány csak most éri el a bio kertészeteket és felveti a kérdést: mi is az egészségesebb? A moniliás bio barack vagy a kompetenciával kezelt gönci barack? Az alapelvek területén nem látok tisztán a bio méhészettel kapcsolatban- a törekvés önmagában helyes, a téma is fontos, csak tisztázatlan.

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bio vagy nem bio!
HozzászólásElküldve: 2010.03.12. 14:07 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Előjön a téma mikor "gond van" a mézárakkal.
Mindenki előtt nyitva a bio lehetőség,a Nyugat-Európai sőt Romániai méhészek is ebben látják a túlélés vagy a megélhetés lehetőségét az olcsó versenytársakkal szemben.
Az irigykedés megy meg a csodavárás,hogy majd új rendes emberek az érdekképviseletben és kikaparják mindenkinek a gesztenyét egy álom.

Szóba került már az is nincs vegyszermentes viasz.
De van,évente több 100 tonnaszám kerül műlép alapú lépesméz külföldre.
Fedelezésből származó viaszból készül a műlép és lépépítésnél plussz 50%-nyi friss viaszt adnak hozzá a méhek.

Papír dolgokról meg annyit, nem hiszem hogy bárki is arra számíthat hogy engedélyek nélkül kamiont vagy repülőt vezessen pedig gyakorlatban képes rá.

A Wessling Hungária Kft megvizsgált egy sor hazai élelmiszert(Nőklapja 2010.márc.3) miben különbözik a bio vagy nem bio.
A sima akácmézben 2 azaz kétféle antibiotikumot találtak.

A termelési technológiában az nem zárja ki teljesen idegen anyag mézbe kerülését ha csak kizárólag a fészek kap kezeléseket,népes család a fészekben tárolt régi mézet felhordja a mézkamrába.(Örösi könyv).
Ráadásul a hazai méztermelési fogások nagy többsége NB fekvőnél és a rakodóknál is az hogy a fészeklépek a mézkamrába,így a pörgetőbe kerülnek.

Elhiszem hogy XY nem bio méhész akácméze tökéletesen tiszta,mint ahogy bioméhészek is nem megengedett módszereket használnak,de egyik sem általános.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.03.12. 13:57 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Kb. mi is ilyen árakon szállítunk ki Svájcba, de viszonteladónak. Gondolom az ő százalékai azért jócskán viszik még az árat-és nem lefelé.

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.03.12. 12:39 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
Berényi méz írta:
A korrekt tájékoztatáshoz hozzátartozik, hogy ez egy egy évvel ezelőtti állapot, és teszt volt. A jelenlegi árak a fotón, 2010.03.03.


Most januárban és februárban minden héten piacoltam Bécsben, ahol 4 különböző helyen árulunk. Éves szinten kb 20-25 t méz megy így el + még ami a mézborhoz kell az kb 5 tonna. Tíz különböző fajtamézet termelünk, az áraink a piacokon ezek: akác 3,5e/0.5kg, 6,9e/1kg; repce 3,5e/0,5kg; vegyes 3,5e/0,5kg, 6,9e/1kg; napra 3,5e/0,5kg, hárs 3,5e/0,5kg. A magyar árakkal ezek összehasonlíthatók.
De ehhez az árakhoz még az hozzátartozik, hogy a félkilós mézárakból adunk 0,5 euro kedvezményt, a kilós kiszereléseknél 1 euro kedvezményt. A hétköznapi osztrák emberek (anyukák, nyugdíjasok) ezt az árszintet tudják megfizetni. Szídják az eurot mint a fene és ők is panaszkodnak a válság miatt.
De az átlag német méhészek is hasonló árakkal dolgoznak.
A korrektséghez ez is hozzátartozik. ;)
http://meheszforum.hu/album/displayimag ... at=0&pos=3

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.03.12. 12:07 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 03:59
Hozzászólások: 1006
Tartózkodási hely: Zimány
amatőrök írta:
cerana írta:
krajnai írta:
A német ALDIban (is) 1.69 Euro fél kilo jó minőségű vegyesméz. :evil:

Én is számolgattam: 900 ft/kg, a bioakác pedig 2900. Mondjuk ez volt a legdrágább. Ahhoz képest nálunk a nem bio nem sokkal van elmaradva a hipermarketekben ettől az ártól.

Nekem nagyon tetszik a bioakác kifejezés ! Próbálja meg egy hozzáértő elmagyarázni, hogy az Én általam, vagy Tükör által szűz lépekbe termelt akácméz ami soha semmilyen vegyszerrel nem érintkezik miért nem bio? Miért bio az alföldön termelt akácméz amikor még a harmadik rétegvíz is nehézfémmel szennyezett? Miért bio annak a méhésznek a méze aki Somogyországba megveszi a tavasszal a méheket és az alföldön előállítja a biomézet?

A magyarázat roppant egyszerű, neki van papírja, hogy bioméhész neked pedig nincs.

_________________
Feri


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.03.12. 11:39 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 07:36
Hozzászólások: 721
Tartózkodási hely: Somogy
cerana írta:
krajnai írta:
A német ALDIban (is) 1.69 Euro fél kilo jó minőségű vegyesméz. :evil:

Én is számolgattam: 900 ft/kg, a bioakác pedig 2900. Mondjuk ez volt a legdrágább. Ahhoz képest nálunk a nem bio nem sokkal van elmaradva a hipermarketekben ettől az ártól.

Nekem nagyon tetszik a bioakác kifejezés ! Próbálja meg egy hozzáértő elmagyarázni, hogy az Én általam, vagy Tükör által szűz lépekbe termelt akácméz ami soha semmilyen vegyszerrel nem érintkezik miért nem bio? Miért bio az alföldön termelt akácméz amikor még a harmadik rétegvíz is nehézfémmel szennyezett? Miért bio annak a méhésznek a méze aki Somogyországba megveszi a tavasszal a méheket és az alföldön előállítja a biomézet?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.03.12. 10:55 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.01.26. 19:02
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Mezőberény
Ez a mondat is fontos: Wer die Bienenhaltung unterstützen will, kauft also am besten direkt beim Imker. Oft ist der Honig dort nur wenig teurer als im Supermarkt.

Vagyis aki a méhtartást (méhészeket) támogatni akarja, jobb, ha direkt a méhésztől vásárol. Gyakran ott csak kevéssel drágább (a méz), mint a szupermarketekben.

Vagyis ott a méhész DRÁGÁBBAN adja el a mézet a fogyasztónak, mint a bolt. Hogy is van ez nálunk?

Néhány kivételtől eltekintve nem nagyon találni nyugati (A, D, F, NL, B) üzletekben fél kg-nál nagyobb kiszerelést. Nálunk a jellemző az 1kg és 0,5 kg. Vajon miért? Mert olcsón adjuk!! Azért , mert sok méhész még mindig szinte FÉLÁRON adja a mézet kicsomagolva a piacon a bolti árakhoz képest. Csatoltam egy képet az Auchan árairól.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Tedd azt, amiben hiszel, és higyj abban, amit teszel!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.03.12. 10:32 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.01.26. 19:02
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Mezőberény
A korrekt tájékoztatáshoz hozzátartozik, hogy ez egy egy évvel ezelőtti állapot, és teszt volt. A jelenlegi árak a fotón, 2010.03.03.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Tedd azt, amiben hiszel, és higyj abban, amit teszel!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.03.12. 07:24 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
kokszos írta:
no kire gondolok ???elárulod?


Ide azért nem szeretném kiirni mert folyamatosan olvassa a fórumot meg egyébként is az én saját véleményemet leirom bárhová de mások üzleti körülményeit nem szeretném zavarni. ;)
;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.03.12. 06:52 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2641
krajnai írta:
A német ALDIban (is) 1.69 Euro fél kilo jó minőségű vegyesméz. :evil:

Én is számolgattam: 900 ft/kg, a bioakác pedig 2900. Mondjuk ez volt a legdrágább. Ahhoz képest nálunk a nem bio nem sokkal van elmaradva a hipermarketekben ettől az ártól.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.03.11. 16:05 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
H Tibor írta:
Jól jönne most egy nagy minőségi balhé Németországban. :twisted:


Ha nem is balhé, de ezért ők sem alszanak.
A video: http://www.test.de/themen/essen-trinken ... =honig2009
A cikk: http://www.test.de/themen/essen-trinken ... 7-1751025/
A német ALDIban (is) 1.69 Euro fél kilo jó minőségű vegyesméz. :evil:

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.03.11. 13:40 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.03. 10:49
Hozzászólások: 311
H Tibor írta:
kokszos írta:
igen igen én is ezt az infot kaptam és ,hogy nem lesz az idén 800as induló akác:(:(:(de ez csak 1 infó majd kiderül.....


Ismerem ezt a kereskedőt aki most mindenkinek ezt fujja,de azért tavaly ő adott a mézért 1120-at :o :o
Hiába mondja hogy 600-ért szeretne vásárolmi ha a fél ország méhállománya nozémás már eleve nem lehet nagy termés.
Plébános úr információi megeggyeznek az enyémmel...de ha mindenhol rossz termés volt,mézet sehol nem vesznek hogy érkezhetett a nagykerbe a tavalyi mennyiség??..valahonnan kerülőúton
Jól jönne most egy nagy minőségi balhé Németországban. :twisted:



no kire gondolok ???elárulod?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.03.11. 10:47 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
H Tibor írta:
kokszos írta:
igen igen én is ezt az infot kaptam és ,hogy nem lesz az idén 800as induló akác:(:(:(de ez csak 1 infó majd kiderül.....


Ismerem ezt a kereskedőt aki most mindenkinek ezt fujja,de azért tavaly ő adott a mézért 1120-at :o :o
Hiába mondja hogy 600-ért szeretne vásárolmi ha a fél ország méhállománya nozémás már eleve nem lehet nagy termés.
Plébános úr információi megeggyeznek az enyémmel...de ha mindenhol rossz termés volt,mézet sehol nem vesznek hogy érkezhetett a nagykerbe a tavalyi mennyiség??..valahonnan kerülőúton
Jól jönne most egy nagy minőségi balhé Németországban. :twisted:


jaja csak ne rólunk

várjatok még az árral, egyenlőre a tavasz csak március 18-20 körüli időben érkezik, ha hirtelen nagy meleg lesz akkor az akác megint 5 nappal korábban jön, ha pedig áprilisban vagy májusban visszajön (szerintem igen) egy 4-5 napos fagyos idő az sokaknál jelentősen veszélyezteti az akác behordását ami közepes virágzás lesz vagy inkább alatta, nagy eredmények nem várhatóak


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.03.11. 06:56 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
kokszos írta:
igen igen én is ezt az infot kaptam és ,hogy nem lesz az idén 800as induló akác:(:(:(de ez csak 1 infó majd kiderül.....


Ismerem ezt a kereskedőt aki most mindenkinek ezt fujja,de azért tavaly ő adott a mézért 1120-at :o :o
Hiába mondja hogy 600-ért szeretne vásárolmi ha a fél ország méhállománya nozémás már eleve nem lehet nagy termés.
Plébános úr információi megeggyeznek az enyémmel...de ha mindenhol rossz termés volt,mézet sehol nem vesznek hogy érkezhetett a nagykerbe a tavalyi mennyiség??..valahonnan kerülőúton
Jól jönne most egy nagy minőségi balhé Németországban. :twisted:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.03.10. 18:48 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Ez jogos Bükk, ha van méz ár, de ha az elmúlt hetek tendenciája érvényesül, akkor összegezhető úgy is: nincs méz ár.

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.03.10. 13:25 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Argentínából vannak adatok ár és mennyiség vonatkozásában, és ezeket mint világpiaci árakat € és $ árfolyamon érdemes nézni.
http://www.apitrack.com/pdf/Argentina_C ... ciones.pdf
Ebből az látható hogy lassan 1 éve,ahogy nálunk is nem igen mozdultak a mézárak.

Itt jönnek hivatkozások Európai történésekre,de hiányolom az ezirányú konkrét adatokat,linkeket,hitelesebb lenne.
A szomszédos országok mézárairól a Fórum külhoni tagjai hitelesen beszámolhatnának,mellétéve az adófizetést is.

Az új méztermés induló árairól korai beszélni,nincs és egyenlőre nem is látható olyan tényező ami a mézárakat megmozgatná jelentősen,kiváltképpen nem negatív irányba!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.03.10. 12:40 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Az induló ár azért még sok mindentől függ... legyen akác virág elsősorban, kései fagymentes idő, meleg eső és persze az is, hogy a most még nyitott olcsó mézcsurgató csatornákat betömje végre az EU (erre van a legkevesebb esély).

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.03.10. 11:49 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.03. 10:49
Hozzászólások: 311
plebanos írta:
Nincs kartell. Sokkal rosszabb van, egyszerűen nem kell a méz Nyugat-Európába. Illetve, hogy pontosítsak, ezen az áron nem kell. Pl. a Német kiszálítások a Rewe nagykerben minimális % maradtak el a tavalyitól, a Kelet-Európai méz beszállítása azonban 35% csökkent. ezt adjátok össze. Szerintem venne itt mindenki mézet, ha el tudná adni, de amíg "máshonnan" szállítási költséggel együtt 15% olcsóbban érkezik be a Rewe központi raktárába a méz, mint amennyiért egy M.országi telepről kiszállítható, hát... ezért gondolom, hogy sokkal nagyobb a baj, de erről már novemberben is írtam.


igen igen én is ezt az infot kaptam és ,hogy nem lesz az idén 800as induló akác:(:(:(de ez csak 1 infó majd kiderül.....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.03.10. 10:59 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Nincs kartell. Sokkal rosszabb van, egyszerűen nem kell a méz Nyugat-Európába. Illetve, hogy pontosítsak, ezen az áron nem kell. Pl. a Német kiszálítások a Rewe nagykerben minimális % maradtak el a tavalyitól, a Kelet-Európai méz beszállítása azonban 35% csökkent. ezt adjátok össze. Szerintem venne itt mindenki mézet, ha el tudná adni, de amíg "máshonnan" szállítási költséggel együtt 15% olcsóbban érkezik be a Rewe központi raktárába a méz, mint amennyiért egy M.országi telepről kiszállítható, hát... ezért gondolom, hogy sokkal nagyobb a baj, de erről már novemberben is írtam.

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.03.10. 07:46 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
Az én álltalam begyüjtött információk szerint a külföldinek nem kell a méz,nem akar érte többet adni,vajon miért nem?
Egyébiránt az én mézemet vizsgálgassák és utánna semmi,jó a méz csak nincs szerződés.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.03.09. 16:12 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
Ja és majd elfelejtettem:érdekes módon senki nem ragaszkodott a mintázásért?Akkor mi is van a szermaradványokkal?Ebből kiindulva:talán mégis mézhiány van?Amikor kérdeztem a mintázást,és hogy ha jó(mert mér ne lenne jó?)akkor megadják e a magasabb árat-mindegyik nemmel felelt(kivéve a Nektárt,de ők nem is veszik...egyelőre).


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Honey market
HozzászólásElküldve: 2010.03.09. 16:04 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
[q a vég elemzésben az Argentin méhészek elérik a történelmi magas méz árat amit várnak.
Mi akkor miért nem megyünk az egyről a kettőre?Ma 5-6 felvásárlóval beszéltem,de az istenért nem akarnak 8 kilónál többet adni a mézünkért-már aki veszi egyáltalán az akácot!Akkora kartellt hoztak össze hogy ihaj!Mindegyik himel-hámol hivatkoznak minden elképzelhető(tetlen) dologra .Tele vannak nem kell nekik,euro-forint árfolyam,nem tudjuk mi lesz,de lehet hogy ezután még ennyi sem lesz,de azért tőlem még elviszik ennyiért-meg a t...m se tudja mit össze nem hordtak!Egyszer érném meg azt hogy mi méhészek fogunk így össze!Nem tudom mi lesz a vége de asszem,ha nem adták 800-ért akkor kevesebbért meg nem fogják elpocsékolni a kollégák a készletüket.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Honey market
HozzászólásElküldve: 2010.03.09. 12:22 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.13. 10:53
Hozzászólások: 216
Honey market

Az argentin nagybani felvásárlási ár folyamatos növekedésben (okok alább olvashatóan Mr Phipps márciusi cikkében)
http://www.apitrack.com/noticias/aaacot ... s_open.htm

Vietnám az évszázad legrosszabb szárazsága által súlytva
http://www.time.com/time/world/article/ ... 30,00.html

Világpiaci hírek Ron Phipps március
http://apitrack.com/frame/index.php?lan ... ws_id=9745

Észak Amerika
A 2009-es hivatalos USA termelési adat 77.000 tonna, mely a legalacsonyabb rekord valaha. Ez a csökkenés mennyire volt "köszönhető" a rossz időjárásnak valamint a méhveszteségnek még nem tisztázott. Észak Dakota volt a legnagyobb termelő 2009-es évben 17.000 tonna, majd Dél Dakota 8900 tonna, majd California 5850 tonna-ra esett vissza a szárazság következményeként. A 2009-es termés legnagyobb része eladva és nincs átvihető készlet a következő 2010-es szezonra. A 2010-es termés kilátás igéretesnek látszik a kiadós téli esők és havazásokból adódóan.

Argentina és Dél Amerika
Tény az USA és Canada 2009-es alacsony termése, párosítva: a teljesen kimerített előző év(ek) készleteit, a figyelem középpontjában az Argentin 2009/2010-es várható méz termése volt. Különösképp koncentrálva a világos mézre, mivel a világos méz piacán nemzetközi hiány van.
A februári nagymértékű esőzések az optimista kilátásokat, becsült várható termés mennyiséget (70-80e tonna) meghíúsította. Jelenleg a becsült eredmény 50e tonna körül várható. Azonban a nagymértékű esőzés a Brazil termésre is befolyásoló tényezővel bírt. Az Argentin méz (világos, sötét) megoszlása: világos 10% 25MM; 20% világos 34MM; 30% 50MM; 30% 65MM és 10% sötétebb mint 65MM.
Jelenleg a méhészek kismértékben adják a mézet (ami a sürgös kiadások ellenértékére elég) várva a magasabb mézár-ra. Export adatok januárban ~ 2500 tonna; februárban ~ 3500-5000 tonna; márciustól a becslések szerint ~ 5000 tonna havonta ami várható.
Az átfogó globális gazdasági nehézségek valószínűsítik, a vég elemzésben az Argentin méhészek elérik a történelmi magas méz árat amit várnak.

A Chile-i földrengés a méz exportot késlelteti a régióból az EU-ba


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.03.05. 11:00 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Még a többé kevésbé valós adatokon alapuló statisztikák is csalnak, hát még a becslések.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.03.05. 10:17 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.06. 23:22
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén megye,Hajdú-Bihar megye
marka írta:
Sziasztok!
94o ooo család OMME-nél regisztrált?Családonként 1o kg vagy 3o kg mézzel kell számolni!!!
Mellékesen:ha egyszer rosszat irsz a gép jelzi- nem szólhatsz hozzá.
Szeretném tudni akkor mennyi méz "teremhet" hazánkba.


Tegnapelőtt hallgattam Bross Péter előadását,és ott azt mondta hogy hazánk a tavalyi évben 24 000 tonna mézet termelt,ha ezt elosztjuk a 940 000családdal,az megközelítőleg 25kg/család/év.
Bár szerintem kevesebb család van a valóságban,mint papíron,a támogatási rendszer miatt!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.03.05. 09:14 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Marka!
Elég nehéz megérteni mit is akarsz???

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.03.05. 04:28 
Sziasztok!
94o ooo család OMME-nél regisztrált?Családonként 1o kg vagy 3o kg mézzel kell számolni!!!
Mellékesen:ha egyszer rosszat irsz a gép jelzi- nem szólhatsz hozzá.
Szeretném tudni akkor mennyi méz "teremhet" hazánkba.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.03.04. 18:43 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6281
Tartózkodási hely: Észak-Zala
SANYI írta:
16.000 termelő,940.000 méhcsalád-elnök úr székesfehérvári előadása alapján

Inkább a közérdekű infóval kezd!
Töltöttem fel a madáretetőt és csiripelték a madarak, hogy elkezdtétek a vegyest is újra vásárolni.
Ezek szerint Aranyoskánk nem vesz akácot ideiglenesen, amúgy mindenki vásárol ......

Veled mindig a számtannál akadunk el......... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
940.000 méhcsalád volt tavaly a vizsgálatkor -szeptember elején ebben aztán minden benne van az 2-3 keretes tartalék is.
-Országosan mindig van ~5% pusztulás.
- az áttelelt családok 20-25%-a a legtöbb méhészetben nem lesz termelő, a méhész felhasználja a többi erősítésére .......
- A Magyar 0,5kg/fő mézfogyasztást nem tudom ki és mikor mérte, de szerintem marhaság. Tapasztalom, hogy évről évre több fogy el háztól.
- Létezik egy közvetlen export is. Külföldi akinek háza van itt, vagy csak rendszeresen itt nyaral megveszi a 10-20kg mézét. Volt kolléganőm rendszeresen megajándékozza osztrák rokonait egy kis mézzel. Nálam ez csak évi 70-80kg de sok méhésznél ....


Ez néhány korrekciós tényező a számolgatáshoz .... :mrgreen:

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.03.04. 12:21 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Jó, hát tudod, hogy tudom, hogy ezek a számok így vannak elfogadva, de asszem mindenki érzi az anomáliát amikor a megfelelő osztásokat elvégezzük és kijönnek ezek a furcsa átlagok.

(az előadást én is hallottam, ott álltam nem messze tőled, csak meg se akarod már ismerni a kisebbet!!)
(De majd jól bokán rúglak csak gyere még egyszer a szolnoki kispályás bajnokságba ;) )

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.03.04. 11:45 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2008.11.12. 13:55
Hozzászólások: 21
16.000 termelő,940.000 méhcsalád-elnök úr székesfehérvári előadása alapján


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.03.04. 11:44 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2008.11.12. 13:55
Hozzászólások: 21
2008. év 25 508 301
2008. január 1 654 732
2008. február 2 145 896
2008. március 1 552 370
2008. április 1 167 520
2008. május 1 452 877
2008. június 1 772 679
2008. július 2 819 663
2008. augusztus 2 501 189
2008. szeptember 3 151 595
2008. október 2 617 723
2008. november 2 589 708
2008. december 2 082 349
2009. év 14 984 690
2009. január 1 697 995
2009. február 1 109 593
2009. március 1 146 492
2009. április 914 965
2009. május 411 229
2009. június 1 202 511
2009. július 2 032 373
2009. augusztus 1 128 586
2009. szeptember 1 339 491
2009. október 1 514 095
2009. november 1 474 011
2009. december 1 013 349
diff2009-2008 2009/2008 %-ban
tejes év -10 523 611 58,74
január 43 263 102,61
február -1 036 303 51,71
március -405 878 73,85
április -252 555 78,37
május -1 041 648 28,30
június -570 168 67,84
július -787 290 72,08
augusztus -1 372 603 45,12
szeptember -1 812 104 42,50
október -1 103 628 57,84
november -1 115 697 56,92
december -1 069 000 48,66


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.03.04. 11:25 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Idézhetem a mások által már többször idézett mondást: "olyan mint a bikini" ;)

De mi stimmelhet ezekben az adatokban? Vagy még inkább: mi nem???
A családonkénti átlag??? :roll: :lol:
A termelők száma??? :roll:

A többit itélje meg más! De az is kb ilyen sacc lehet!! ;)

Most én ezzel nem azt akarom mondani "SANYI", hogy nem a hivatalos adatokat linkelted be!!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.03.04. 10:45 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2008.11.12. 13:55
Hozzászólások: 21
0409 Természetes méz
2008. év 25 508 301 kg= 15 884 869 590 ft
2009. év 14 984 690 kg= 12 788 870 736 ft


41,3 %-os kg-ban kifejezett export visszaeséshez csak 20%-os bevételcsökkenés párosul..
16 kg /13.600 ft /méz jut exportra lejelentett méhcsaládonként.
Egy termelőre jutó export árbevétel 800.000 ft+ kompfelár.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.03.04. 08:31 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
Az nagyon érdekelne hogy a halasztott fizetésben beigért 1000 HUF kinek lessz a bukója. :roll: :roll:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.03.03. 23:03 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.04. 12:40
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Sanyi!
Ez eredeti! :taps Nekem tetszett!
VB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.03.03. 22:43 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.01.31. 20:25
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: Magyaregregy, Baranya megye
Szabypda írta:
:taps :taps :taps SANYI! ez jó volt!

Igaz! :D

_________________
imre.mehesz@freemail.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.03.03. 19:18 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
:taps :taps :taps SANYI! ez jó volt!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: SANYI
HozzászólásElküldve: 2010.03.03. 15:24 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6281
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Néhány dolgot kihagytál ....de nagyjából ....... ;)

De ahogy írtad: A méznek annyi az ára, amennyiért a méhész odaadja. :mrgreen:

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.03.03. 14:00 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2008.11.12. 13:55
Hozzászólások: 21
[quote="bükk"]SANYI! Ha lesz egy kis időd itt visszaolvashatód Phipps úr cikkeiben hogy még mitől is függ a világpiaci mézár.

Tsanyi!
tejesség nélkül összeszedtem az árbefolyásoló tényezőket.dollár-.eur-arg.peso-lej-huf-unios tagság-vámmentesség-vám-dömpingvám
méztermés-sok-kevés-közepes-argentin-kínai-magyar-román-usa-dikkrobistul-
fogyasztás-csökken-nő-változatlan-unio-kína-argentina
antibio-kloram-szulfo-tetrán-borjutápszer-sztrepto-permet-amitráz-fumagilin-omme.hu.-vándorméhész.hu.-fórum-médiák-magyarnemzet-fvm.hu-élelmiszerbiztonság-origo-index-vpop-apeh-hamisítás elleni testület-export-import-áfa-kompfelár-banki finanszirozási hajlam-hírtv-.jusztlaci-mezgaz.bizottság-támogatás-visszanem téritendő-fűkasza-utánfuto-gyógyszer-cukorgyár-olajgyár-vetésforgó-marhaállomány-akácirtás-beszerzők/tesco-provera-cba-gazdabolt-gazdakör-méhészet lap.-oktatás –butitás-megtévesztés-rábeszélés-beszaratás-tv-rádio-jászgörény-várak/székes-kapos/,nyaralás-fűtésszámla –iskolainditás-karácsony-lapzárta-lapmejelenés-kitiltás-ez mondta-az mondta-nem számit ,mert ő mondta-beszolt-most nem veszi-még nem indult-2 hét mulva veszi-áralkuban van-még éppen veszi-megszorult-reklamáció-kifizette-nem fizette ki-soha nem fizeti ki-minőségi feláras-áfás-komp feláras-benne van a hordó ára-bevitelkor többet fizet-mintázik- nem mintázik-betelt ezévre-számla nélkül fizeti-jövő évre fizeti-fagy-jég-hőség-kánikula-szárazság –eső-leterhelt méhlegelő-zárlat-anyanevelők mesterkélése-rajzás-rablás-pusztulás-szaktanácsadók-zrt-egyenüveg-zárszalag-ommevizsgálat-szövetkezetek-méhsűrűség-nyúlós-nyúlos ,de nem ugy nyulik-lista-eü felelős-rendszám-utazás-benzinár-lizingdij befiz határidő-klartánlapka-városi piac-csereüveg-huncutság-termett-nem termett-nem veszem el-benn marad-100halombatta-kristály-nád-répa-románcukker-utalással fizet-kartel-sapard -fidem-kopakadzseka-brüsszel-fidesz-uj miniszter-március 15.-április 11+2 hétre rája-járvány –influenza-köhögés-h1n1.-vándorlás-adózá-
szerinted-szerintünk-szerintem……..


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2010.03.03. 13:58 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Tükör írta:
Berényi méz írta:
Az tény, hogy Nyugat-Európa fogyasztása folyamatosan csökkent az előző év azonos időszakához viszonyítva, viszont a hazai kicsomagolt értékesítés volumene növekvő tendenciát mutat. .


Na ezeket konkrétan, honnan, milyen statisztikából nézted ki????

Mi is hagy okosodjunk... ;)


De mégis! Akkor hol találom ezeket a statisztikákat???

Ha te már olvastad (nagyon magabiztosan írod a "tényeket") akkor linkeld már ide!!!

Azokat a pénzpiaci maszlagokat én is olvastam!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1334 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.