Pontos idő: 2024.03.28. 23:11

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 875 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: EVÓDIA
HozzászólásElküldve: 2013.01.17. 15:23 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.09.20. 08:00
Hozzászólások: 35
Sziasztok!

Köszönöm a magokat!

Milyen mélyen kell elültetni?

Kell elültetés után a hideg?

János


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: EVÓDIA
HozzászólásElküldve: 2012.12.09. 20:10 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.23. 08:07
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Nádudvar
Igen, egy pár évig vissza szokott fagyni, de aztán egyszer hirtelen akkorát nő, hogy tovább nincs vele gond. A gyökérzete folyamatosan fejlődik, csak itatni kell.
Az akácnál meg valóban az a helyes eljárás, idén kipróbáltam, működött.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: EVÓDIA
HozzászólásElküldve: 2012.12.09. 20:01 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.02.28. 15:34
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Kecskemét
[/quote]
Visszametszed őket talajszintig?[/quote]
Az akácot kora tavasszal igen, 1-2 szemre. Az evódiát ültetéskor földel betakartam mint a gyalog szőlőt szokták. Gondolatom szerint az föld felszínnél elfagy.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: EVÓDIA
HozzászólásElküldve: 2012.12.08. 16:07 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.23. 08:07
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Nádudvar
bekesm írta:
Sziasztok!
Napokba ültettem el 6000 db. akác csemetét .

Visszametszed őket talajszintig?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: EVÓDIA
HozzászólásElküldve: 2012.12.04. 17:17 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.23. 08:07
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Nádudvar
Tudtál, mert a fóliába én is fogok vetni. Nagyon hálás építmény. Még ma is saját paradicsomomat ettem. Ha az evódia így megtáltosodott neked benne, jövőre itt fogom árulni. :D
Komolyra terelve: Esetleg van valakinek fölös magja?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: EVÓDIA
HozzászólásElküldve: 2012.12.02. 17:23 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.02.28. 15:34
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Kecskemét
Sziasztok!
Napokba ültettem el 6000 db. akác csemetét és 60 db. evódia csemetét. Evódiával való tapasztalatom: - idén tavasszal tejfölös poharakba ültettem 50 db. magot azok megnőttek vagy 10 cm –re, fólia sátorba maradt ki egy kis hely oda elszórtam a maradék evódia magot, na azok mostanra 50 – 150 cm körüliek lettek, ahol ritkábban voltak a magok ott nagyobb lett a kis fa. Most várom a tavaszt, hogy lássam szabadgyökerű ültetéssel hogy erednek meg a fák.
Hátha tudtam valakinek segíteni írásommal.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: EVÓDIA
HozzászólásElküldve: 2012.12.02. 02:52 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.02.01. 18:30
Hozzászólások: 1210
Tartózkodási hely: Graz/Várpalota
Karcsi ha nem lenne beporozva nem lenne mag.
A begyüjtött magokbol tavasszal majd vetek,kivancsi leszek megerednek-e.

_________________
Attila

Kisboconádi a mézeskaptár. "a méhe csak kölcsönad"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: EVÓDIA
HozzászólásElküldve: 2012.12.01. 22:35 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.23. 08:07
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Nádudvar
Attila!
Én is ültettem már vagy 25-öt, kb a fele van meg. Kényes, de megéri, mert rendkívüli mértékben rajonganak érte a méhek. A legnagyobb úgy 5 méter, jó vizes helyen van, egy eresz csatorna kifolyónál. Kb 10 éve van ott. A többi lassabb, kisebb. Nekem még nem szaporodott, de egy kollégánál minden évben vannak magoncok. A tied be van vajon porozva?

Tomi!
Lehet hogy én tudom rosszul, de úgy látom, mindig felülről fagy el, nem alulról. Attól még lehet jó a talajtakarás, de már gondoltam, hogy a szárukat kellene egy kicsit becsomagolni, védeni. Legutóbb 2010 tavaszán ültettem. Minden évben kihajt újra a többség, de valameddig mindig visszafagy. A gyökérzete fejlődik, egyre nagyobbakat hajt, végül már nem lesz érzékeny.

Végezetül: ha csak annyit ad, hogy nem kutat úgy a méh egy aszályos nyári napon, már megérte.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: EVÓDIA
HozzászólásElküldve: 2012.12.01. 22:08 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Ma munccsal körbeszórtam pár centi vastagon az evódia csemeték szárait. Talán használ valamit a fagyok ellen. Próba szerencse. A fotó sajnos nem lett a legjobb.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: EVÓDIA
HozzászólásElküldve: 2012.11.13. 19:03 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.02.01. 18:30
Hozzászólások: 1210
Tartózkodási hely: Graz/Várpalota
1995 körül rendeltem 50db Evodia csemetét. ird és mond 1 azaz 1 szem maradt meg,ez a fa ma már kb 4-5méter magas.
Sajnos csak idén sikerült róla először magot gyüjtenem.

A fa a telkünkön áll,alatta virágágyás van.Ami feltünt már,hogy bár minden évben elhullatta a magokat,egy szem se kelt ki.sehol sem látok a fa környékén magoncokat,pár centis vagy annál nagyobb suhángokat.

mi lehet ennek az oka? terméketlen a fa vagy mi? meddő? :ut

_________________
Attila

Kisboconádi a mézeskaptár. "a méhe csak kölcsönad"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: EVÓDIA
HozzászólásElküldve: 2012.11.06. 14:40 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.19. 16:00
Hozzászólások: 883
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar, annak is a legszéle
De ha nem csinálunk semmit, abból nem lesz semmi! A 10dkg-os hordás pont 10dkg-mal több mint a nulla.



H.apci.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: EVÓDIA
HozzászólásElküldve: 2012.11.03. 11:08 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.11.23. 09:10
Hozzászólások: 302
devil írta:
Mekkora sztori ez az evódia,biztos hogy sosem lesz belőle valamirevaló méhlegelő,erdők kellenének belőle hogy valamit érjen.De azért csak hajrá! :D


Amikor azon csodálkozol, hogy honnan a p.csából hordtak a legnagyobb kánikulában 10 dekát, akkor jusson eszedbe a hozzászólásod!

Meg ugye vannak olyan méhészek, akik ha megtudják, hogy a másik betolt pár hektár facéliát, akkor gyorsan odatelepülnek...Ezt le lehet vetíteni leendő kis evódia ligetekre...
Kinek nem inge...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: EVÓDIA
HozzászólásElküldve: 2012.11.03. 09:01 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.07.22. 13:48
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Szolnok
Köszönöm a magokat Mortimer!
Az eredményről majd tájékoztatom a nagyérdeműt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: EVÓDIA
HozzászólásElküldve: 2012.10.27. 12:17 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.10.13. 21:36
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kedves Devil!
Ki mint vet, úgy arat!
Szerintem egy próbát megér.
Már az is eredmény lenne, ha nem kellene cukrot venni a nyár idusán túli időszakra.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: EVÓDIA
HozzászólásElküldve: 2012.10.27. 10:38 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.09.09. 19:08
Hozzászólások: 577
Tartózkodási hely: Algyő
Mekkora sztori ez az evódia,biztos hogy sosem lesz belőle valamirevaló méhlegelő,erdők kellenének belőle hogy valamit érjen.De azért csak hajrá! :D

_________________
.....................


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: EVÓDIA
HozzászólásElküldve: 2012.10.27. 10:14 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.10.13. 21:36
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Kaposvár
Mortimer!!!


Ezer köszönet, a magok megérkeztek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: EVÓDIA
HozzászólásElküldve: 2012.10.26. 06:51 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.01.23. 16:17
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Nógrád megye
mehesz13 írta:
evodia csemete érdekel

mehesz13@citromail.hu


Helló!!!
Nos nálam vannak ideiek ha érdekel:/már be vannak szedve cserépben vannak/:.Cserébe ámarakác érdekel vagy 100-200ft/db.Nem meggazdagodni akarok csak amit szenvedtem velük azt kell megfizetni.Kb.200db közül válogathatsz,postán nem küldöm személyesen kell válogatni.Én nógrád megyei /TAR/vagyok:Ha cserébe tudsz mást ajánlani és értelmes írj a:
/porszimadar@freemail.hu/-ra.
Üdv:Pörszi


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: EVÓDIA
HozzászólásElküldve: 2012.10.21. 11:28 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.01. 11:19
Hozzászólások: 97
evodia csemete érdekel

mehesz13@citromail.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: EVÓDIA
HozzászólásElküldve: 2012.10.19. 18:06 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.14. 13:29
Hozzászólások: 82
Tartózkodási hely: Baranya
Mortimer!

Megérkeztek a magok,köszönöm!! :D

Holnap átbújom majd ezt a topikot,hogy most hogyan tovább. :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: EVÓDIA
HozzászólásElküldve: 2012.10.19. 16:50 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.02.07. 12:54
Hozzászólások: 19
Tartózkodási hely: Kecel
Bza írta:
Szia Szilveszter.

Köszönöm az nfo-t megnézem, de valószínű egy hím példányról lesz ott szó.
Beszélem a korábbi hozzászólásomban említett méhésztárssal, aki elmondta, hogy nő és hím ivarú példányok is léteznek az evodiából. Ezért van, hogy nem minden fa nevel végül magot, de mindkettő virágzik. A fái (Hajósról) egy fáról származó magból lettek nevelve, tuti nem két variációról van szó.
Csatolmány:
dusnok_evodia 004_.jpg

(hím és nő ivarú példány)
A hím fákat kezdik először lepni a méhek, ezek korábban minimum egy héttel kezdenek virítani. Mikor elvirágzik a méhek szinte leverik róluk a virágtatot és a csak a virágzat csupasz csutkái maradnak vissza.
Csatolmány:
dusnok_evodia 007.jpg

A nőnemű egyedek később kezdenek virítani és ők azok amik magot érlelnek. Ilyen tájt a fák leveleinek színében van különbség. Az év korábbi időszakában mielőtt virítanak semmi különbséget nem lehet a két nem között felfedezni.
Csatolmány:
dusnok_evodia 003_.jpg

(jól látható a fák leveleinek színében a különbség)

Voltam Dusnokon ahol pontosan 6 db fát találtam sorban egymás mellett, 2-t ami nem volt mag majd 3 magot nevelőt és végül újra egy mag nélkülit. Itt is megfigyelhető volt a különbség, a magot érlelő egyedek levelei haragos zöldek, míg a mag nélkülieké világos zöld színűek voltak.
Érdeklődtem polgármesteri hivatalban az eredetükről és, hogy mikor kerültek oda de senki nem tudott érdemi információval szolgálni, ígéretet kaptam azonban, hogy utána néznek a dolognak, ki és mikor ültette őket.
Fényképezés és kávézás közben sikerült egy helyi lakossal beszélnem aki szerint a fák kb. 20 év körül lehetnek és azt járják nagyon a méhek ami nem termel magot. A többiről ami nem pont a kocsma elé volt ültetve és magot érlelt nem tudott beszámolni. ;)
Felteszem a kérdést, ha valóban létezik a hím és nő ivarú alak, akkor, az vajon befolyásolhatja a magról való szaporítás (sok esetben) sikertelenséggel záródó próbálkozásait. Gondolok itt arra, hogy egy magányosan álló fáról gyűjtött magok csírázó képessége rosszabb, vagy semmilyen, mint ahol vegyesen állnak a hím és nő ivarú fák.

Lehet sok butaságot és szakmaiatlanságot hordtam itt össze hím meg nő ivar tekintetében, de eddig nem is beszélt róla senki. A beszúrt képek nem a méhésztársnál, hanem Dusnokon készültek, csak az általa elmondottak illusztrálása végett lettek oda beszúrva. Aki ért hozzá legyen szíves pontosítson vagy javítson ki.

Üdv Mortimer.
Elhiszem én is láttam már érett, és még érő magokat is ezeken a dusnoki fákon pont ez miatt kérdezem.



Még csak egy érdekesség az evódiáról: amelyik fáról lehet magot gyűjteni, annak a levelének az illata erősen hasonlít a bálványfa levelének illatához. A másik fajtának viszont nincs illata, nekem ez a tapasztalatom.
Üdv: Szilveszter


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: EVÓDIA
HozzászólásElküldve: 2012.10.18. 21:50 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.06. 20:27
Hozzászólások: 153
Tartózkodási hely: Pest-Pilis-Solt-Kiskun Vármegye
Szia Szilveszter.

Köszönöm az nfo-t megnézem, de valószínű egy hím példányról lesz ott szó.
Beszélem a korábbi hozzászólásomban említett méhésztárssal, aki elmondta, hogy nő és hím ivarú példányok is léteznek az evodiából. Ezért van, hogy nem minden fa nevel végül magot, de mindkettő virágzik. A fái (Hajósról) egy fáról származó magból lettek nevelve, tuti nem két variációról van szó.
Csatolmány:
dusnok_evodia 004_.jpg

(hím és nő ivarú példány)
A hím fákat kezdik először lepni a méhek, ezek korábban minimum egy héttel kezdenek virítani. Mikor elvirágzik a méhek szinte leverik róluk a virágtatot és a csak a virágzat csupasz csutkái maradnak vissza.
Csatolmány:
dusnok_evodia 007.jpg

A nőnemű egyedek később kezdenek virítani és ők azok amik magot érlelnek. Ilyen tájt a fák leveleinek színében van különbség. Az év korábbi időszakában mielőtt virítanak semmi különbséget nem lehet a két nem között felfedezni.
Csatolmány:
dusnok_evodia 003_.jpg

(jól látható a fák leveleinek színében a különbség)

Voltam Dusnokon ahol pontosan 6 db fát találtam sorban egymás mellett, 2-t ami nem volt mag majd 3 magot nevelőt és végül újra egy mag nélkülit. Itt is megfigyelhető volt a különbség, a magot érlelő egyedek levelei haragos zöldek, míg a mag nélkülieké világos zöld színűek voltak.
Érdeklődtem polgármesteri hivatalban az eredetükről és, hogy mikor kerültek oda de senki nem tudott érdemi információval szolgálni, ígéretet kaptam azonban, hogy utána néznek a dolognak, ki és mikor ültette őket.
Fényképezés és kávézás közben sikerült egy helyi lakossal beszélnem aki szerint a fák kb. 20 év körül lehetnek és azt járják nagyon a méhek ami nem termel magot. A többiről ami nem pont a kocsma elé volt ültetve és magot érlelt nem tudott beszámolni. ;)
Felteszem a kérdést, ha valóban létezik a hím és nő ivarú alak, akkor, az vajon befolyásolhatja a magról való szaporítás (sok esetben) sikertelenséggel záródó próbálkozásait. Gondolok itt arra, hogy egy magányosan álló fáról gyűjtött magok csírázó képessége rosszabb, vagy semmilyen, mint ahol vegyesen állnak a hím és nő ivarú fák.

Lehet sok butaságot és szakmaiatlanságot hordtam itt össze hím meg nő ivar tekintetében, de eddig nem is beszélt róla senki. A beszúrt képek nem a méhésztársnál, hanem Dusnokon készültek, csak az általa elmondottak illusztrálása végett lettek oda beszúrva. Aki ért hozzá legyen szíves pontosítson vagy javítson ki.

Üdv Mortimer.
Elhiszem én is láttam már érett, és még érő magokat is ezeken a dusnoki fákon pont ez miatt kérdezem.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: EVÓDIA
HozzászólásElküldve: 2012.10.18. 11:52 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Bza írta:

Ma néztem nálunk a helyi Kórház udvarán lévő vegyes korú de már évek óta magot érlelő fáit. A magok még bőven a fákon voltak igaz már kezdtek kiperegni. Ezt csak azért írom és vetem fel, nem kétségbe vonva a mag gyűjtés helyes idejének megválasztását, de elég érett magokat szedtél azokról a fákról?



Szia!
Ezek a magok erős rázásra már potyogtak, igaz enyhe dörzsöléssel szedtem őket a zacskóba. Mindegyiknek fel volt pattanva a magburka, és az el volt száradva. Viszont a fán még volt bőven éretlen mag is. Biztosra nem tudom, hogy elég érettek voltak-e a szedett magok, mert nincs akkora tapasztalatom és tudásom az evódiák terén, de szerintem érettek voltak.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: EVÓDIA
HozzászólásElküldve: 2012.10.17. 15:46 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.02.07. 12:54
Hozzászólások: 19
Tartózkodási hely: Kecel
Bza írta:
Mortimer írta:
Szedtem egy zacskónyi evódia magot, több fáról. Aki küld felbélyegzett borítékot, annak küldök belőle. E-mailt írjon nekem, abban megadom a címem.
E-mail címem: rtnrtbr@gmail.com


Szia Mortimer.

Ma néztem nálunk a helyi Kórház udvarán lévő vegyes korú de már évek óta magot érlelő fáit. A magok még bőven a fákon voltak igaz már kezdtek kiperegni. Ezt csak azért írom és vetem fel, nem kétségbe vonva a mag gyűjtés helyes idejének megválasztását, de elég érett magokat szedtél azokról a fákról?

Szia Szilveszter.
Itt nálunk is van egy méhésztárs udvarán 8-10 virágzó "evodia" fa, virágzáskor mindegyiket lepik a méhek, de minden évben csak ugyanaz a pár példány nevel magot, elmondása szerint.
Amúgy meg érdekes megfigyelésnek tartom Dusnok község Köztársaság utcájában ( itt: +46° 23' 24.89", +18° 57' 27.58" ) ültetett elvileg (habitusból arra következtettem) egyforma korú evodia példányairól, amik egymás mellett díszlenek, hogy virágzásban mégis kb: 1-2 hét eltolódást lehetett megfigyelni köztük.
Kérdeztem a polgárőröket, annyit mondtak nem tudják mikor és ki ültette a fákat de már nagyon régen itt vannak és a méhek mindig lepik őket. Nem volt alkalmam megnézni, hogy állnak magérlelés tekintetében, de holnap ezt pótolni fogom, leszaladok mert nagyon kíváncsi vagyok.
Add már meg légyszíves az általad írt Bajaszentistvánon lévő fa helyét https://maps.google.hu/ -n kikeresve. Rápillantanék kíváncsiságból arra a példányra is.
Üdv: Bza

heló Bza A DOZSAGYÖRGY uton ha süközsd felöl mész a bal oldalon nem tudom a pontos kordinátákat felfogod ismerni lehet vagy 30 éves


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: EVÓDIA
HozzászólásElküldve: 2012.10.17. 09:43 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.03.12. 07:45
Hozzászólások: 175
Tartózkodási hely: Csongrád megye
Szia Mortimer
Megérkeztek a magok HÁLÁS KÖSZÖNET érte :re :taps :taps


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: EVÓDIA
HozzászólásElküldve: 2012.10.17. 08:42 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.09.20. 08:00
Hozzászólások: 35
Ha elöbb olvastam volna a véleményeiteket...

Júniusban vettem Sanyibácsitól 25db 3-4 éves evodiafát.
A nyár közepén földlabda nélkül, 15cm-esre vágott gyökérrel... (nem így képzeltem, de kifizettem)

A 25-ből 10db-on van 3cm-es levélből 3db.
15db-on semmi, mint mogyoróhusáng lebökve...

1m3-es gödrök (traktor), nagy tányérok, 2 naponta 5m3 víz (kút), és a munka...

Kiba..ottúl pipa vagyok...

Ennek ellenére Tisztelem!

Felhívtam, azt mondja 2-3 hét múlva pótolja.
Érdemes megint dolgoznom vele? Nem tudom.

Annyira siettem, hogy lemaradtam.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: EVÓDIA
HozzászólásElküldve: 2012.10.16. 21:54 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.06. 20:27
Hozzászólások: 153
Tartózkodási hely: Pest-Pilis-Solt-Kiskun Vármegye
Mortimer írta:
Szedtem egy zacskónyi evódia magot, több fáról. Aki küld felbélyegzett borítékot, annak küldök belőle. E-mailt írjon nekem, abban megadom a címem.
E-mail címem: rtnrtbr@gmail.com


Szia Mortimer.

Ma néztem nálunk a helyi Kórház udvarán lévő vegyes korú de már évek óta magot érlelő fáit. A magok még bőven a fákon voltak igaz már kezdtek kiperegni. Ezt csak azért írom és vetem fel, nem kétségbe vonva a mag gyűjtés helyes idejének megválasztását, de elég érett magokat szedtél azokról a fákról?

Szia Szilveszter.
Itt nálunk is van egy méhésztárs udvarán 8-10 virágzó "evodia" fa, virágzáskor mindegyiket lepik a méhek, de minden évben csak ugyanaz a pár példány nevel magot, elmondása szerint.
Amúgy meg érdekes megfigyelésnek tartom Dusnok község Köztársaság utcájában ( itt: +46° 23' 24.89", +18° 57' 27.58" ) ültetett elvileg (habitusból arra következtettem) egyforma korú evodia példányairól, amik egymás mellett díszlenek, hogy virágzásban mégis kb: 1-2 hét eltolódást lehetett megfigyelni köztük.
Kérdeztem a polgárőröket, annyit mondtak nem tudják mikor és ki ültette a fákat de már nagyon régen itt vannak és a méhek mindig lepik őket. Nem volt alkalmam megnézni, hogy állnak magérlelés tekintetében, de holnap ezt pótolni fogom, leszaladok mert nagyon kíváncsi vagyok.
Add már meg légyszíves az általad írt Bajaszentistvánon lévő fa helyét https://maps.google.hu/ -n kikeresve. Rápillantanék kíváncsiságból arra a példányra is.
Üdv: Bza

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: EVÓDIA
HozzászólásElküldve: 2012.10.16. 19:55 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
János írta:
A te fáid alapja is tőle van?
(Balázshoz..)


Igen. Homokon nagyon szarul fejlődik, nem ajánlom! Nekem 300 tő kínlódik a csemetekertben, eddig nagyjából 5 érte el a 3 métert a többi egy kalap sz.r. Jobban tudom ajánlani a saját szaporítást, mert az öreg túl kicsi gyökérrel adja. Nálam a saját magoncok utolérték a többit. Nagyon sok víz kellene neki, mondjuk az is a baj.

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: EVÓDIA
HozzászólásElküldve: 2012.10.16. 19:33 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Bocs, én a Te fáidra gondoltam... :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: EVÓDIA
HozzászólásElküldve: 2012.10.16. 18:30 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.02.07. 12:54
Hozzászólások: 19
Tartózkodási hely: Kecel
Propolisz írta:
fotó nincs róla?

nincs de hatalmas mint egy nagy diofa és egy idős méhész bácsi háza előtt diszlik a érsekcsanádi főut bal oldalán bajaszentistvánon


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: EVÓDIA
HozzászólásElküldve: 2012.10.16. 17:24 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
fotó nincs róla?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: EVÓDIA
HozzászólásElküldve: 2012.10.16. 16:32 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.02.07. 12:54
Hozzászólások: 19
Tartózkodási hely: Kecel
János írta:
A te fáid alapja is tőle van?
(Balázshoz..)

az én fáimis jánoshalmárol vannak nem kedveli ahomok talajt a öntözést annál inkáb a20-ak töldben a magoncbolis párévalattis szépre nő de nálnk szerintem alapos gondozás mellet lehet szép fát nevelni belőle itt kezdődik a sivatag :fagyérzékeny Bjaszentistvánon már töbször voltam magoot gyüjtene de a méhek annyira kedvelik hogy már virágzáz időszakában leverik a virágokat mejek a földre hullaanak egyszerüen nincs virágzás után oktoberben mag az ágakon lehet hogy ez a fa nem evódia hanem koreai mézesfa


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: EVÓDIA
HozzászólásElküldve: 2012.10.16. 14:52 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.09.20. 08:00
Hozzászólások: 35
A te fáid alapja is tőle van?
(Balázshoz..)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: EVÓDIA
HozzászólásElküldve: 2012.10.16. 14:51 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.01. 10:48
Hozzászólások: 255
Tartózkodási hely: kecel
Ne higgy neki. Nekem télen kifagyott egy része.
Az én evódiáim tőle vannak .


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: EVÓDIA
HozzászólásElküldve: 2012.10.16. 14:47 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
Idén télen szinte mind elfagyott, pedig már 1,5 m körüliek voltak. Előző években nem volt gond.

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: EVÓDIA
HozzászólásElküldve: 2012.10.16. 13:57 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.09.20. 08:00
Hozzászólások: 35
Sziasztok!

Csima Úr tájékoztatása alapján az Ő evodiái fagytűrőek.

Mi a tapasztalatotok?


János


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: EVÓDIA
HozzászólásElküldve: 2012.10.16. 12:14 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.10.13. 21:36
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Kaposvár
Habár a saját tapasztalatom is hasonló....

arici

OFF

Moderátor


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: EVÓDIA
HozzászólásElküldve: 2012.10.16. 12:09 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
Úgy írtad, mintha saját forrás lenne. ÍGy már ok.

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: EVÓDIA
HozzászólásElküldve: 2012.10.16. 12:05 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.10.13. 21:36
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Kaposvár
A Korán szerint nincs............ idézet :)

_________________
arici


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: EVÓDIA
HozzászólásElküldve: 2012.10.16. 11:35 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
Biztos, hogy nincsenek belviszályok, konfliktusok? ;)

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: EVÓDIA
HozzászólásElküldve: 2012.10.16. 11:25 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.10.13. 21:36
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Kaposvár
Ment a mail.....



A méhek az állatvilág egyik legügyesebb mérnökei és építészei, valamint figyelemre méltó a társadalmi életük.
Egy méhkasban 10-80 000 méh él, és mindegyik fennakadás nélkül végzi a saját munkáját, nincsenek belviszályok, konfliktusok, sértődések.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: EVÓDIA
HozzászólásElküldve: 2012.10.01. 07:45 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.03.12. 07:45
Hozzászólások: 175
Tartózkodási hely: Csongrád megye
Ment a mail
Üdv csija :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: EVÓDIA
HozzászólásElküldve: 2012.09.29. 18:36 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Szedtem egy zacskónyi evódia magot, több fáról. Aki küld felbélyegzett borítékot, annak küldök belőle. E-mailt írjon nekem, abban megadom a címem.
E-mail címem: rtnrtbr@gmail.com


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: EVÓDIA
HozzászólásElküldve: 2012.09.26. 11:30 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.03.12. 07:45
Hozzászólások: 175
Tartózkodási hely: Csongrád megye
Sziasztok
Szeretnék segítséget kérni.Evódia magra lenne szükségem .
Esetleg ha valakinek lesz megköszönném.
Természetesen felbélyegzett válaszborítékot küldenék.Előre is köszi a segítségeteket.
Üdv:Csíja


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: EVÓDIA
HozzászólásElküldve: 2012.09.10. 13:21 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.01.23. 16:17
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Nógrád megye
Evódia csemetéket /ideiek/ cserélnék más mézelő csemetékre.Főleg japánakác és ámorakác csemetékért.Én nógrád megyei vagyok.
Érd:porszimadar@freemail.hu
üdv:Pörszi


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: EVÓDIA
HozzászólásElküldve: 2012.09.04. 15:17 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.19. 16:00
Hozzászólások: 883
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar, annak is a legszéle
Köszönöm. Locsolni tudok, már csak a nyári hőség télre való elraktározását kell megoldanom. Ötletek?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: EVÓDIA
HozzászólásElküldve: 2012.09.04. 12:06 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Azt bírja csak a meleg és a.szárazság, na meg a fagy oda tesz neki.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: EVÓDIA
HozzászólásElküldve: 2012.09.04. 11:49 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.19. 16:00
Hozzászólások: 883
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar, annak is a legszéle
Sziasztok!


Az lenne a kérdésem, hogy az Evódia bírja a homokos talajt?




H.apci.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: EVÓDIA
HozzászólásElküldve: 2012.08.29. 20:30 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
én az itteniek javaslatára lecsupaszítottam a szárat. Azóta még gyorsabban nőnek,már 2szer meg kellett ismételnem a csupaszítást,csak a legfelső ágacskákat hagyom meg. Lehet,vizet kapott a levél,vagy ahogy párolog a locsolt víz,leforrázza a leveleket. Ilyenekre tippelek.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: EVÓDIA
HozzászólásElküldve: 2012.08.29. 20:15 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.05.03. 18:18
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg
Üdv!

A kiültetett fácskák szépen hozzák a hajtásokat, de mostanában arra lettem figyelmes, hogy egy-két levél foltokban elkezdett sárgulni. Esténként vannak locsolva, minden nap.
Ez mitől lehet, tapasztalt már valaki ilyet?
Valamilyen hiánybetegség, vagy egyszerűen a meleg miatt lehet?


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: EVÓDIA
HozzászólásElküldve: 2012.08.12. 20:26 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Nos, ilyen lett az ültetvény. Remélem túlélik a csonkítást. Egyébként a japánakác tetszik még nagyon. A városban a nagy fák több mint 3 hete virágoznak, és elég jól is adják a nektárt.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 875 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.