Pontos idő: 2024.03.28. 20:50

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 150 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2018.12.06. 07:07 
Online
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
https://www.magro.hu/agrarhirek/gazdalk ... -meheknek/

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2018.11.30. 20:40 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.10.26. 18:48
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Somogy
Sziasztok!

Egy kedves ismerősöm É-Somogyban fekvő, bekerített, 27 ha-os kajszi ültetvényébe keres beporzásra vándorméhészt.
Ha valakit érdekel, privátban írjon és összehozom a tulajjal!

Üdvözlettel:
V.B.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2018.11.28. 20:43 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
http://morzsafarm.hu/ismerjuk-fel-az-oz ... tetesuket/

Ezeknek a zöldeknek miért böki a szemét azon növények összessége aminek nincs számottevő gazdasági haszna?

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2017.06.13. 22:52 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.04.26. 20:19
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Veszprém megye, Tüskevár
Hát persze, szét lehet rúgni a hátsóját, vagy orrba is lehet vágni. Ettől még nem lesz kedvesebb az illető és a helyzet sem fog megoldódni. A méhek tartásával kapcsolatban szépen össze van szedve, hogy mit és hogyan kell csinálni. De itt meg is szakad az egész. Nincs folytatása: ha nem úgy történik, akkor ez és ez a szankció. Ennél sokkal elenyészőbb dolgok elmaradására fogalmaztak meg különböző bírságot. Például: "Vigyázz küszöb!", vagy "Befelé nyílik!", vagy "Vigyázz lépcső!", stb. Ha nincs kiírás, jön a büntetés. Röviden összefoglalva: szankció nélkül előírásokat betartatni nehéz feladat.

_________________
"Legtovább tart, ami becsületes!"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2017.06.13. 21:28 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
Én meg aszondom szét kell rúgni a hátsóját, az a minimum hogy bejelentkezek de még előtte egyeztetek a szomszéd méhészekkel magyarul minden legyen lezsírozva. A méhészeknek tekintettel kell lenni egymásra, a betegségeket semmi perc alatt szét lehet kenni, főleg most amikor amúgy is alig van hordás, egy jobb állománynál ilyenkor néha előfordul hogy megy a mázsa felfelé, csak azt nem tudni miről. Én már jártam így napra előtt, egy szir-szar kontit leraboltak a méheim meg egy 10-15 családost kezdőét, egyik sem volt messze.
Az tűnt fel hogy a határ ki van égve semmi nincs, a méheim meg feltűnően sokasodtak, szépen megrakták a méztereket pergetni kellett. Körbe jártam és rájöttem mi okozta ezt, na mondom vazzeg lehet most bekaptam a legyet nyúlós vagy ilyesmi. Egyben is volt a gyomrom egy jó darabig, de szerencsére nem lett baj, a lerabolt méhek nem voltak betegek, csak a tulajoknak hiányzott egy küllő.
Mondjuk nekem eszembe sem jutna senkire pakolni 200 családdal 200 méterre, normális ember onnan menekül nemhogy odamegy, de szerintem sokan szaladnának itt is egy pár "kört" ha velük történne ilyen.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2017.06.13. 19:43 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Sőt arra is volt már precedens, hogy az állandó zaklatást megunta a hatóság és olyan bírságot szabott ki a feljelentőre, hogy csak lesett mint a lukinyúl!

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2017.06.13. 15:49 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Paracelsus írta:
Igen itt pont abban van a hiba abban a 7m ben és a közeledés és együttműködés teljes hiányában, viszont egy hatósági orvosi vizsgálat nevében én már bemutatkoztam neki tavaly ........

Nem a maps pontosságáról szól a történet, te saccoltad meg ezen a pontos térképen a kaptáraitok helyét.
Te mint írod, már bemutatkoztál tavaly egy hatósághoz küldött bejelentés formájában, Ő pedig ezek után nem szeretne szorosabb ismeretséget veled, ez szíve joga.
A kolléga azonban meg tudja oldani minden gondod: Bejelent néhány családot állandóra a területére.
Idézet:
.....Mivel mostmár magánzsoldosssal védeti a területét igy még tulajdonképp ha ki is van irva idén a t száma akkor sem tudom meg, mert nem engednek a közelébe, sőt feljelentés nélkül sztem még a rendőrség sem teheti be a lábát sehová,mint magánterület.....

Ne dramatizáld a helyzetet.
A méhegészségügyi felelősötöket, mint hatósági személy segítőjét köteles beengedni, téged nem.
Ha a dokinak kell kimenni, ő már jogszabály szerint hatósági segítséget is kérhet, és ilyenkor gyorsan szab ki kisebb szabálytalanságok miatt is komoly büntetést.
Így hallva a történetet, eltűnt tábla, stb. ne csodálkozz, hogy próbálja védeni a tulajdonát.
Esetleg a te méhesedben bárki mászkálhat?
Ha esetleg a telefonszámot megkérdeznéd a méhest őrző embertől? :idea:

Ui.:Te hány ha méhlegelőt ültettél?

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2017.06.13. 01:06 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.06.22. 16:05
Hozzászólások: 29
Igen itt pont abban van a hiba abban a 7m ben és a közeledés és együttműködés teljes hiányában, viszont egy hatósági orvosi vizsgálat nevében én már bemutatkoztam neki tavaly mivel nem volt se táblája se kaptárszáma, mindenkinek hivatalosan igazolnia kell magát kicsoda micsoda honnan jött.Ezt a 200m is 300 ra szeretnék elvileg megemelni, bár nyúlós esetén ez is édeskevés.
Most nekem kellene hozzá becsengetnem vagy felhivnom? hogy ugyan legyen szives már összeismerkedni velem személyesen aki 30 éve ugyanott álllomásozik kurvára jól látható módon és mértékben ,a méhekkel és ő rámpakol majdnem 200 méhcsaládot csakúgy a semmiből és azt sem tudni kicsoda?

Hiába ővé az a talpalatnyi kis föld, méhlegelőnek nulla, mert olyan kicsi,nincs meg az együttműködés.Csak a fertőzésveszély és a jogszabálysértés.Amúgy ha a google 7mre mondja,akkor a földhivatalban is 7m.Mivel mostmár magánzsoldosssal védeti a területét igy még tulajdonképp ha ki is van irva idén a t száma akkor sem tudom meg, mert nem engednek a közelébe, sőt feljelentés nélkül sztem még a rendőrség sem teheti be a lábát sehová,mint magánterület.
Most tényleg ennyire én vagyok elvakult? vagy mást nem zavarna ha a nyakára települne ilyen pofátlanul valaki a semmiből?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2017.06.12. 23:04 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.04.26. 20:19
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Veszprém megye, Tüskevár
Paracelsus írta:
Ettől a szabálytól azonban az érdekeltek megegyezéssel eltérhetnek.


Ebben a mondatban van elrejtve egy szó, amit ha megtalálsz, a békédet is megtalálod!

_________________
"Legtovább tart, ami becsületes!"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2017.06.12. 21:42 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Jól értem?
Te valakit abban akarsz megakadályozni, hogy az általa ültetett táblára telepedjem mert te a maps segítségével úgy saccoltad, hogy 7m-rel közelebb van hozzád mint amit jogszabály, megegyezés hiányában, előír?

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2017.06.12. 20:05 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.06.22. 16:05
Hozzászólások: 29
15/1969. (XI. 6.) MÉM rendelet a méhészetről

4) Vándorméhészetet 20 családnál nagyobb állandó méhészettől csak legalább 200 méter távolságra szabad elhelyezni. Ettől a szabálytól azonban az érdekeltek megegyezéssel eltérhetnek.

Hello szerintetek aktiv még ez a törvény??Én a méhészújságban törvénytervezetként 300métert olvastam mint új irányadó távolság.

Hogyan lehet ezt betartatni? Kihivom a rendőrséget és feljelentem? Tavaly már megcsinálta ugyanezt akkor a hatósági állatotvos is ellenőrizte a letelepedését nem volt bejelentve sem nála, sem a polgármesteri hivatalban az idén viszont úgy tűnik "magán őrzővédő "cég várja a lépésemet.A google szerint 193 méterre van tőlem.Beültette a saját 20 méteres kárpótlási földarabját, beültette a rokonaiét is ami arrébb van és beültette azt is ami nem az ő területe, tavaly a földhivatalban mindent ellenőriztem.Egyszer sem csengetett be hozzám, tehát nem együttműködő, az állatorvosnak azt hazudta, hogy elloptuk a tábláját.Nem gondolja hogy velünk is együtt kell működnie nem csak a hatóságokkal.EZ ezt mutatja.
Szerintetek?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2014.10.29. 18:46 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Nemzeti Erdőprogram:
http://erdo.kormany.hu/nemzeti-erdoprogram

A elkövetkező 30-50 évben 680 000 hektár új erdő telepítését tervezik...
Vajon a biodiverzitás növelése érdekében milyen fafajtákat telepítenek?

Itt nálunk folyik az öreg hárserdő tarvágása,és majd cser-tölgy lesz a helyén. :(


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2014.10.24. 19:04 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.19. 20:12
Hozzászólások: 712
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar Zsáka
Lehet hogy megvan az az 1 millió méhcsalád az országban (vagy több is) de sokan csak a darabszámra mennek. Több fiatal gazdánál is lehet hogy 2-3 család tesz ki egy normális családot. Így lehet 3-4 vagy több száz családja egy embernek, tisztelet a kivételnek mert sok olyan is van.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2014.10.21. 20:18 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
Mindenhonnan azt hallani, hogy mennyire sokan is vagyunk méhészek. Nagyon kíváncsi lennék, hogy mennyi méhész méhészkedik mondjuk 1-3 évig, vagy mekkora a méhészeti ágazat fluktuációja. Az országot elég jól bejárom munkám során, nagyon sok helyen látok patent egyenkaptárakból álló új méhest, amit szezonba is pakolgatnak ide-oda telken belül, majd egy kaptárhalommá zsugorodik. Szóval azt gondolom, hogy a sok vehemens kezdő zéró tudással, gyakran patronáló nélkül ( tisztelet a kivételnek ) gyorsan beleunhat, vagy tönkremehet a méhészkedésbe.
Másik, hogy szerintem a pályázatosok egy része már meglévő vagy a pályázat miatt családszámban felértékelt méhészetet tart fent. Ugyanakkor a méhészek egy fejlődésben elmaradott csoportja a méhészetét még mindig nem jelenti be. Szóval a cirka millió családszám plusz-mínusz értelembe is eltérést mutathat.
Na ennyit vitaindítóként, szerintem méhkasba nyúltam. :)

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2014.07.08. 17:27 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.24. 10:46
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Fejér megye
Ismerek nagyon nagy tapasztalattal rendelkező gazdaságokat, akik ár alapján szerződnek mustár termelésre, ha jó árat ígérnek
decemberben, akkor vetik, ha nem, akkor kihagyják.

A facéliát termelték szintén nagy gazdaságban, a pergésre való nagyfokú hajlama miatt egy maihoz hasonló szél a legnagyobb
szaktudást is tönkre vágta. Tavaszi növények, amik fokozottan érzékenyek a csapadékra, amit szaktudással csak bizonyos mértékig lehet
kompenzálni (vízmegőrző gazdálkodás).

Jelenleg az öntözött területek jó részén vetőmag előállítás folyik, mert ebben van nagyobb lehetőség. De ismerős vetőmag forgalmazó panaszkodott, hogy sokan leállnak erről is, mert öntözve lehet 140-180q-ás kukoricát termelni biztonságosan. Az még 45EFt/t árral számolva
is 630EFt-os árbevétel, költségek levonása után minimum 300EFt-os tiszta haszon + támogatás!

Jelenleg lehet kötni termeltetői szerződést mustárra, facéliára, olajretekre, de volt olyan év, hogy az állandó termelők ellátták az igényeket és
nem is kötöttek egyáltalán, vagy több növényre. Nagyjából ennyi kell, ami most is van, amennyiben fordulnak a trendek esetleg valamivel több. Azt nehezen tudnám elhinni, hogy akárcsak 50 000 ha többlettel (ezekből a növényekből) meg tudna birkózni a piac, pedig országos szintű méhlegelő javítást nem oldana meg pár 100, vagy pár 1000 hektár terület.

Természetesen nem vonom kétségbe a hozzá szükséges szaktudást sem, de a rizikófaktor magas. A termeltető cég tulajdonosa személyesen
mondta nekem, hogy a gazdaság 10%-nál többre ne vessünk ilyen növényeket, mert benne van a bukás lehetősége. Saját gazdaságunkban
nincs meg a gyakorlati rutin ezekben a növénykultúrákban, de sok gazdaságot ismerek, akik meg tudták/tudnák oldani ezt. Inkább termelnek mást, a válaszban a jövedelmezőség mindig domináns, valamint a bizonytalanság az időjárás miatt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2014.07.08. 12:46 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
keriac írta:
Vetéssel ellátni a családszámot??? A legjobb kultúrák: repce, napraforgó 2-3 héten át adnak ha-onként maximum 4-5 családnak élelmet.
Üzemi méhészet csak vándorlással működhet, de lassan nincs mire és hova. 1000 ha már gazdaságból is tekintélyes méhlegelőnek meg kicsi.
Azt senki nem gondolja, hogy orrba-szájba, majd alig jövedelmező facéliát, mustárt termelnek mindenhol, hisz nem is kell ekkora mennyiség
senkinek.


Szerintem azért gondold meg ezt a dolgot jobban. A mustár, olajretek, facélia nagyon gazdaságosan termeszthető növény, éppen ezért azok termesztik őket, akik a legkiválóbb agrár szakismeretekkel rendelkeznek vetőmag termelés terén. Nem a jövedelmezőség a gond, hanem a szakmai ismeretek hiánya, ami nélkül valóban nehéz jól gazdálkodni.

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2014.07.01. 06:58 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Mindig ugyan nem virágzik, de pár hétig van folyamatosan virágpor és nekünk ez a lényeg, ugyanis csak 1 telephelyen volt ilyen vetés és a többin már 1 hete szinte nincs virágpor.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2014.06.30. 18:41 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.05.06. 09:03
Hozzászólások: 363
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar megye
Arra a magkeverékre gondoltam én is amibe mindig virágzik valami. Repce-Napra között igencsak éhen halnának azok a családok amiket tartanak pláne, hogy nem 1-2 db-ról van szó.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2014.06.30. 17:42 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.24. 10:46
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Fejér megye
Vetéssel ellátni a családszámot??? A legjobb kultúrák: repce, napraforgó 2-3 héten át adnak ha-onként maximum 4-5 családnak élelmet.
Üzemi méhészet csak vándorlással működhet, de lassan nincs mire és hova. 1000 ha már gazdaságból is tekintélyes méhlegelőnek meg kicsi.
Azt senki nem gondolja, hogy orrba-szájba, majd alig jövedelmező facéliát, mustárt termelnek mindenhol, hisz nem is kell ekkora mennyiség
senkinek.

Még a szegély virágzó magkeverékkel való elvetését tudom elképzelni. Az elfogadható kiesés a gazdaságoknak a támogatásért cserébe,
a méhészeknek meg nem elhanyagolható mennyiségű virágpor.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2014.06.30. 17:10 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.05.06. 09:03
Hozzászólások: 363
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar megye
Ez szép is lenne meg jó is ha a földes gazda akkor vetne olyan növény kultúrát ami ellátja azt a családszámot amit tartania kell, hogy legalább magukat elássák a méhcsaládok ne éhezzenek..de ez nem így lesz hanem továbbra is befog szántani minden négyzetmétert és nyomja tovább azt amit eddig is.. Ezzel csak egy dolgot érnek el még több méhcsaládod amik éhezni fognak..


cerana írta:
Gondolom a Méhészet újságban felvetett téma talán már jobban ideillik. Történetesen a "konkurrens" fórumon ráakadtam egy hírre:
http://www.teol.hu/tolna/gazdasag/megdobbentek-a-gazdalkodok-allatok-nelkul-nincs-penz-558665
Ez rendkívül érdekes dolog lenne, amiből szerintem a méhészek is profitálhatnának. Ha tényleg csak így kapnának földalapú támogatást a növénytermesztők, akkor a méhészet kialakítása lenne a legkönnyebben megvalósítható állattartás. Bár tudok olyan milliárdos növénytermesztőkről, akik saját méhésszel méhészetet indítottak, de azt gondolom, hogy nem ez lenne az általános. Sokkal inkább üzleti alapon szövetkeznének méhészekkel. Végső soron azonban ez a méhcsaládlétszám további bővülésével járna. Tud esetleg valaki erről bővebbet ?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2014.06.30. 13:03 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.16. 21:03
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Annyiból jó lenne, hogy az ilyen értelmetlen gyomírtózgatások megszűnnének, mert talán lekaszálnák az állatoknak a füvet.
Csatolmány:
6.jpg

A következő kép pedig a szomszédomban készült ez nem igazán a témába vág, itt pedig 4 éve nem lakik senki és a tulajdonos évek óta jön és három hetente és legyomírtózza az egész területet még moha sem marad meg vajon ez a talaj mikor jön rendbe? a fák is sorban száradnak kifelé. Mikor lesz itt újra élet?
Csatolmány:
9.jpg


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2014.06.30. 10:54 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Én annyit biztosan, hogy engem már kerestek meg ilyen ajánlattal.
Egyenlőre elzárkóztam ettől.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2014.06.30. 08:54 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Gondolom a Méhészet újságban felvetett téma talán már jobban ideillik. Történetesen a "konkurrens" fórumon ráakadtam egy hírre:
http://www.teol.hu/tolna/gazdasag/megdobbentek-a-gazdalkodok-allatok-nelkul-nincs-penz-558665
Ez rendkívül érdekes dolog lenne, amiből szerintem a méhészek is profitálhatnának. Ha tényleg csak így kapnának földalapú támogatást a növénytermesztők, akkor a méhészet kialakítása lenne a legkönnyebben megvalósítható állattartás. Bár tudok olyan milliárdos növénytermesztőkről, akik saját méhésszel méhészetet indítottak, de azt gondolom, hogy nem ez lenne az általános. Sokkal inkább üzleti alapon szövetkeznének méhészekkel. Végső soron azonban ez a méhcsaládlétszám további bővülésével járna. Tud esetleg valaki erről bővebbet ?

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2012.07.27. 06:02 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.09.20. 20:01
Hozzászólások: 104
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Igazad van!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2012.07.26. 04:41 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
szigetivili írta:
Magyarán sztem ő ugy iü-i szakértő mint ahogy én pápai nuncius. :x


Nahát én ezt már nem is akartam leírni, mert annyira szánalmas. E mellett szerintem az állítólagos tanárnő és a lord férje egyazon szerencsétlen személy valójában csak már nem tudta, hogy vegyen erkölcsi elégtétel a fórumon és folytatta a hadobálást.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2012.07.25. 21:39 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.08.23. 21:10
Hozzászólások: 170
Tartózkodási hely: Pest megye
Esztergom írta:
Szerintem nincsenek zsúfolt méhlegelők, csak a méhészkedési szabályokat be nem tartó zsugori és ingyenélő méhészek. :ugeek:


"A rágalmazás tényállása az ember jóhírnevének, társadalmi megbecsülésének büntetőjogi védelmét teremti meg. A rágalmazás vétségét az követi el, aki valakiről, más előtt, a becsület csorbítására alkalmas tényt állít vagy híresztel, vagy ilyen tényre közvetlenül utaló kifejezést használ. Alapesetben egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő. Minősítő körülmény, ha a rágalmazást aljas indokból vagy célból, nagy nyilvánosság előtt, vagy jelentős érdeksérelmet okozva követik el. Ezen esetekben a büntetés két évig terjedő szabadságvesztés."

_________________
Sárosi István


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2012.07.25. 21:08 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
Feriadmin írta:
.....igazságügyi rendőrségi szakértőként .....

Az évek során találkoztam igazságügyi orvoszszakértővel, iü-i irásszakértővel, iü-i gépjármű műszaki szakértővel, iü-i fegyverszakértővel és még sorolhatnám...akik felkérésre (pl. bíróság, rendőrség, magánszemély, stb..) a szakterületükhöz "szakértenek".
De milyen ügyben lehet szükség arra akinek a szakterülete a "rendőrség"?
Magyarán sztem ő ugy iü-i szakértő mint ahogy én pápai nuncius. :x
Csak a szakértők becsületének védelmében..... :P

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2012.07.25. 08:51 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
A szabad véleménynyilvánítás lényege nem az, hogy bármelyik médium köteles lenne leközölni bármit, amit mondasz, hanem arra vonatkozik, hogy bármiről elmondhatod a véleményed, de hogy hogy oldod meg, az a te dolgod. Erre kiadhatsz saját szórólapot is akár.
Mert azt azért megnézném hogy a Fidesz székházban az MSZP-t éltető beszédemet mennyi ideig hagynák szónélkül. Valószínűleg az elő percben kidobnának és teszem azt jogosan.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2012.07.25. 08:48 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 07:36
Hozzászólások: 721
Tartózkodási hely: Somogy
Feriadmin írta:
Miután a moderátor kitiltotta Esztergomot. Én ezt kaptam:

"Attól tartok, elhamarkodott volt a feleségem kitiltása a fórumról. Ugyanis igazságügyi rendőrségi szakértőként úgy vélem, nemcsak a szabad véleménynyilvánításban akadályozta meg, hanem a veréssel stb. fenyegetők támogatásával gyakorlatilag bűnpártolást követett el. Az pedig már rendőrségi ügy. Mindazonáltal a feleségem egyébként is kilépett volna a fórumozásukból.

Lord Alex of Glencairn"

Most BESZARTAM!!!! Úr Isten! mit tegyek??

Szerintem mindkettőt elmeorvosi vizsgálatra kell küldeni!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2012.07.25. 07:42 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.03. 18:42
Hozzászólások: 843
Tartózkodási hely: nógrád
Miről maradtam le? Nyitva maradt az ajtó az elmeosztályon? :)

_________________
Méhek után első a család.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2012.07.25. 05:36 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.07.02. 06:59
Hozzászólások: 82
Tartózkodási hely: Jász-Nagykun-Szolnok
Feriadmin írta:
Ugyanis igazságügyi rendőrségi szakértőként....

Ez nem "burkolt" fenyegetés a hatalommal való visszaélésre?
Rendőrségi szakértő...-remélem csak piros lámpán áthaladás tényében kérik ki a véleményét,mert ha nem,akkor nem csodálkozom,ha tényleg hibás nyomozati eredményekre jut a rendőrség.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2012.07.24. 21:26 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Feriadmin írta:
Mindazonáltal a feleségem egyébként is kilépett volna a fórumozásukból.


Jobbat tudok!
Be sem kellett volna lépnie az "ártatlannak"!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2012.07.24. 21:24 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.04. 21:30
Hozzászólások: 206
Tartózkodási hely: Győr
Bekerített, fedett, téliesített méhlegelő hosszútávra kiadó... :re


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2012.07.24. 20:44 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Lord Alex of Glencairn! Szánalmas!

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2012.07.24. 20:39 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 03:59
Hozzászólások: 1006
Tartózkodási hely: Zimány
Miután a moderátor kitiltotta Esztergomot. Én ezt kaptam:

"Attól tartok, elhamarkodott volt a feleségem kitiltása a fórumról. Ugyanis igazságügyi rendőrségi szakértőként úgy vélem, nemcsak a szabad véleménynyilvánításban akadályozta meg, hanem a veréssel stb. fenyegetők támogatásával gyakorlatilag bűnpártolást követett el. Az pedig már rendőrségi ügy. Mindazonáltal a feleségem egyébként is kilépett volna a fórumozásukból.

Lord Alex of Glencairn"

Most BESZARTAM!!!! Úr Isten! mit tegyek??

_________________
Feri


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2012.07.24. 19:26 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.19. 20:12
Hozzászólások: 712
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar Zsáka
Esztergom!
Javaslom költözz a Déli-sarkra ott nem kell a méhektől ill. a méhészektől tartani. Ja és kerítést sem kell építeni, mert egyedül leszel! :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2012.07.24. 19:10 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Esztergom írta:
...méhészeti szakfelügyelők...


ammegmi? Egyébként valóban elkelne, hogy komoly szankciókat szabjanak ki azokkal szemben akik megszegik a ránk vonatkozó állat-egészségügyi és vándorlással kapcsolatos szabályokat. Ezt már nagyon sokan kifejtették itt a fórumon.
Téged meg nem fenyegetett senki csak rávilágítottunk arra, hogy nem az itt elfogadott módon ( és egyébként a társadalmi bélés együttélés szabályait is felrúgva ) adtad elő a véleményedet.
A méhtámadás áldozataival kapcsolatos hírek eltűnése elméletedet az akkori ORFK közlemény is cáfolja. Gondolom nem csak én hallottam akkor. Megvizsgálták a körülményeket, a méhek lepakolása szabályos volt a méhész be volt jelentkezve. Véletlen egybeesés volt hogy így alakult, de SENKINEK sem lett maradandó baja csak volt aki nem egy kettő csípést kapott. A rendőrség semmilyen eljárást nem indított az ügyben!

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2012.07.24. 18:46 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.01.26. 08:09
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Fórum
Esztergom írta:
Nos, amint azt az itt olvasható fenyegetődzések is mutatják, itt az ideje, hogy a méhészeti szakfelügyelők megkezdjék a méhészetről szóló jogszabályokat durván megsértők érdemi megbirságolását.

No ideje, hogy lépjek .....Bye-bye

_________________
MODERÁTOR


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2012.07.24. 18:40 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.12.03. 00:19
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Pest megye
Valós történet

Angliai vasútállomáson bement egy férfi bejelentést tenni a rendőrőrsre.
Kérem bejelentést szeretnék tenni! Az a vonat ami dél felé megy, annak észak felé kellene menni, ami észak felé megy , annak dél felé kellene menni.
Persze a rendőrök nem vették komolyan. Erre mit tett a bejelentő: fölkapta az egyik rendőr pisztolyát és elkezdett lövöldözni az őrsön...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2012.07.24. 18:36 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.08.23. 21:10
Hozzászólások: 170
Tartózkodási hely: Pest megye
Esztergom írta:
Nos, amint azt az itt olvasható fenyegetődzések is mutatják, itt az ideje, hogy a méhészeti szakfelügyelők megkezdjék a méhészetről szóló jogszabályokat durván megsértők érdemi megbirságolását.

A méhészek minősítése a részedről kezdődött, ezért javaslom az első "érdemi megbírságolást" rád szabják ki.

_________________
Sárosi István


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2012.07.24. 18:32 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 06:06
Hozzászólások: 514
Tartózkodási hely: Vaspör
Haha eddig Budapesti volt 10 méhcsaláddal,most meg 25 család,Komárom-Esztergom megyéből.Ez egyre jobb :re


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2012.07.24. 18:27 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.06.17. 20:28
Hozzászólások: 3
Nos, amint azt az itt olvasható fenyegetődzések is mutatják, itt az ideje, hogy a méhészeti szakfelügyelők megkezdjék a méhészetről szóló jogszabályokat durván megsértők érdemi megbirságolását.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2012.07.24. 18:17 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Felénk meg az ilyen hadobálásért nem kizárás jár hanem pofon!

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2012.07.24. 18:01 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.08. 18:25
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: somogy
Hát nálunk Somogyfajszon az ilyet nem trollnak hívják hanem "hülye gyereknek".Arra pedig kíváncsi lennék,hogy van e ennek a "hülye gyereknek" arra bármilyen jogosítványa,hogy egy szakmai fórumon minősítse a Magyar méhészeknek bármelyikét is! Mert ha nincs,ami szinte biztos szerintem gondolkodás nélkül ki kéne zárni erről a Magyar méhészfórumról!Akkor talán kiesne a nyelve az uniós seggekből. Mert ugye a nagy uniós szabályozás előtt is voltak már méhészek Magyarországon! Legalábbis szerintem.Elnézést a kifejezésekért.Ez meg csak zárja a méheit fólia sátorba nehogy valakit megcsípjenek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2012.07.24. 15:52 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.11.23. 09:10
Hozzászólások: 302
Azt hiszem szemtől-szemben állunk egy trollal.
http://hu.wikipedia.org/wiki/Troll_%28internet%29


Utolsó falat a trollnak:
Ha még mindig elhiszed, amit írsz, akkor ajánlom figyelmedbe a következő "hírportált": http://hircsarda.blog.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2012.07.24. 15:15 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 06:06
Hozzászólások: 514
Tartózkodási hely: Vaspör
Na megelőztél ezzel a tv2,rtl,dologgal be kéne zárni aki rémhíreket terjeszt.És tévedtél mert senki sem halt meg,talán elnézést kéne kérned,mert vannak itt szerintem nem méhész olvasók is akik esetleg megrémülnek.Aztán majd ilyen rémhírek miatt nem lehet méheket tartani laköházaknál.Szerintem provokátor vagy aki direkt szítja az indulatokat nem is foglalkozok veled többet,mert ostoba vagy.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2012.07.24. 15:11 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.24. 14:06
Hozzászólások: 226
Azért az is minősít vkit,hogy honnan szerzi a híreket.Rtl,tv2 ,stop :D Javasolnám esetleg a blikket,ott is sok okosságot tanulhatsz! ;)

_________________
hunor 10-12 + 2 x 1/2nb


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2012.07.24. 14:37 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.06.17. 20:28
Hozzászólások: 3
Szerintem igenis szükség van az uniós szabályok, köztük a kerítés mögötti méhészkedés betartására. Ami pedig a méhtámadások okozta haláleseteket elleti, hogy-hogy nem már is eltűnnek az internetről az azokról szóló hírek. De tegyük fel, tévedtem, s az idén még senki nem halt bele méhek támadásába. Akkor várjuk ki, amíg halottak is lesznek? A nemtörődömségek az egész magyar méhészetet lejáratják. Talán nem elég rémisztőek pl. az alábbi hírek?
http://tv2.hu/tenyek/video/brutalis-meh ... yek-riport
Brutális méhtámadás – Tények riport
--------------------------------------
http://www.stop.hu/belfold/mehek-tamada ... n/1032412/
„Méhek támadták meg egy rendezvény résztvevőit a Fejér megyei Nagylók község határában szombat dél körül. A mentők összesen 18 gyermeket és felnőttet szállítottak a dunaújvárosi, illetve a székesfehérvári kórházba; közülük hat beteg állapota súlyos - mondta el a Fejér megyei vezető mentőtiszt az MTI-nek.”
----------------------------
http://www.rtlklub.hu/hirek/belfold/video/166389
Azt hitték, nem élik túl a méhek támadását
------------------------------
Hát ennyit arról, hogy kell-e kerítés és jelző tábla a kaptárak köré?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2012.07.24. 14:07 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Esztergom írta:
Ezért én igenis a bekerített méhlegelők híve voltam és maradok mindig. Így sohasem tudtak meglopni sem. :ugeek:

Hát amiket itt leírtál ! Te még életedben nem láttál méheket az biztos.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsúfolt méhlegelők
HozzászólásElküldve: 2012.07.24. 12:58 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.08.14. 10:21
Hozzászólások: 69
Tartózkodási hely: Veszprém
Ez a magát esztergomnak becéző valaki vagy végtelenül ostoba és tudatlan, vagy csak egy szimpla heccelő.
Egyik rosszabb mint a másik. Minden esetre jót röhögtem :)
Függetlenül ettől, javaslom neki, gondolja át, mit beszél, mert a méhészeket - pláne itt - nyerészkedőnek, ingyenélőnek nevezni nem biztos, hogy következmény nélkül marad.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 150 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.