Pontos idő: 2024.03.28. 22:14

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 577 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Selyemkóró
HozzászólásElküldve: 2011.06.06. 21:18 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.18. 08:53
Hozzászólások: 267
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
SztiRobi írta:
keriac írta:
Én eddig még nem voltam dohányon van valakinek személyes tapasztalata mennyi mézet ad, egy tól-ig értékre gondolok. A választ előre is köszönöm.

0-15kg.. úgy 5 évből 2szer ad valamennyit.. Nem elég, hogy rapszodikusan mézel, de jellemzően túl is van terhelve, és folyamatosan változik a terület is.... Negativ irányba.. :merg


Igen hasonló az én tapasztalatom is, talán 7 év alatt 1 x volt kiemelkedő.De fene se tudja mit hordanak még hozzá, a bükköny, a hárs,stb.
Meg mostanság mielőtt mézelne letárcsázzák:(

_________________
Dadant Blatt+1/2 hízlalt méztér


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Selyemkóró
HozzászólásElküldve: 2011.06.06. 21:07 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Az idén teljesen kihagyom azon okok miatt amit te is leírtál. Sokszor voltam már de 10 kiló alatt volt mindig a pergetés.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Selyemkóró
HozzászólásElküldve: 2011.06.06. 18:39 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.03. 17:43
Hozzászólások: 310
Tartózkodási hely: Kiskőrös
keriac írta:
Én eddig még nem voltam dohányon van valakinek személyes tapasztalata mennyi mézet ad, egy tól-ig értékre gondolok. A választ előre is köszönöm.

0-15kg.. úgy 5 évből 2szer ad valamennyit.. Nem elég, hogy rapszodikusan mézel, de jellemzően túl is van terhelve, és folyamatosan változik a terület is.... Negativ irányba.. :merg


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Selyemkóró
HozzászólásElküldve: 2011.06.06. 14:49 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.24. 10:46
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Fejér megye
Egy hete jártam Dunántúlun dohányos helyen, nézzen körül mindenki, hogy hová akar menni, mert valahol hetek óta nem volt eső, elfagyott az állomány, ami kevés van az újrahajtott. Ismerős ajánlott helyet 2km-es körben találtam max 4 ha vaddohányt, viszont volt rajta 160 méhcsalád ez a hely idén kimarad. Én eddig még nem voltam dohányon van valakinek személyes tapasztalata mennyi mézet ad, egy tól-ig értékre gondolok. A választ előre is köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Selyemkóró
HozzászólásElküldve: 2011.06.05. 10:07 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.12.21. 09:13
Hozzászólások: 235
Tartózkodási hely: Bács-kiskun megye
EcceHomo írta:
Tegnapi nap már nyíló virágot láttam, igaz csak egy-kettőt.



Iggen utak mentén napsütötte helyeken lehet látni egy- két virágot, eső kellene, de nagyon! a tömegvirágzásra még várnunk kell, sajnos a tárcsák meg a fűkaszák megint beindultak. :merg


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Selyemkóró
HozzászólásElküldve: 2011.06.03. 07:26 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.01.15. 07:47
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Kecskemét
Tegnapi nap már nyíló virágot láttam, igaz csak egy-kettőt.

_________________
"Az élet nem arról szól hogy várjuk a vihar elvonulását,
hanem arról, hogy megtanuljuk hogyan kell táncolni az esőben."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Selyemkóró
HozzászólásElküldve: 2011.04.07. 05:30 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Tomipapa!

Nagyon köszönöm válaszodat. Egyáltalán nem neheztelek rád. Csupán tudásod nyűgöz le. Lentebbi írásod ahol pár sorban vázoltad hogy tűzzel vassal írtod sem késztetett neheztelésre. Ahol nincs helye ott valóban minden eszközzel ami a környezetre nem károsabb a növénynél írtani kell. Mint írtam benne élek , igazi térnyerése a növénynek az utóbbi 20 évben történyt bár már elötte is szép területeket hódított el. De a megműveletlenekből, ahogyan művelés alá kerültek jelentősen csökkent.
Ahogyan olvastam soraidat én úgy érzem egyezik a véleményünk.
Ha egy mezőgazdasági területen a növény komolyabban felütné a fejét mint ahogy Tükör is írta és a szelektív gyomírtás nem használna , akkor a fertőzött területet ki lehetne hagyni a vetésből és a területet a növény 3-5 leveles korában totális gyomírtóval lehetne kezelni.
Van emberi munkaerő Magyarországon.

A letárcsázott és lekaszált területekkel pedig sok más növénytől is elbúcsúzhat nálunk a méhész is meg a méhecske is


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Selyemkóró
HozzászólásElküldve: 2011.04.06. 21:47 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
A terjedéséhez:

Felénk is megjelent pár éve. Többször láttam már búzatáblák kellős közepén foltokat belőle!
Igazi szurok fekete, kötött talaj a miénk!

Motorozás közben figyeltem meg egész nagy foltokat Nógrádban, Vanyarc és Szirák közötti út mentén!
Azt nem tudom, ott milyen a föld, de az arra felé időnkét igen szépen virágzó, hatalmas repce és mustár táblákból itélve, az se homok!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Selyemkóró
HozzászólásElküldve: 2011.04.06. 21:12 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Tomipapa írta:
1962 és 1997 között a szántóföldi területek selyemkóróval történt borítottsági aránya a 0,001 %-ról 0,016 %-ra nőtt, azaz a 16-szorosára. Ennél nagyobb arányban terjed a gyümölcs- és szőlőültetvényekben.

Minden tiszteletem a szakértőké! Ha netán valaki esetleg mégis védeni szeretné a selyemkórót - persze nem én - akkor más szemüvegen keresztül is nézhetné az adatokat:
Ha a szántóföld területe hazánkban kb. 4.500.000 ha (ezt olvastam ;) ),
- és ezen 0,001 %-ról 0,016 %-ra, tehát 0,015%-kal nőtt a selyemkóró aránya
- akkor ez 675 ha vagyis 6,75 km2
- ami kb. 2.6 x 2,6 km
- cirka 35 év alatt
Ha bután, lineárisan elosztom a 35 évvel, akkor átlagosan 0,2 km2 (450x450m)/év "terület foglalással" támad a szántóföldeken. Ami borzasztó!
Ha így megy tovább, hozzám soha nem jut el!
A viccet félretéve, amennyiben ez a mérés nincs hibahatár alatt (!), akkor is előfordulhat, hogy szántóföldnek és őshonos gyomoknak vannak nagyobb ellenségei is pl. ipari parkok, bevásárló és logisztikai központok stb. A gyümölcsösökről és szőlőről nem is beszélve.
De csak hangosan gondolkodtam... ;) Ha egyáltalán jól számoltam...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Selyemkóró
HozzászólásElküldve: 2011.04.06. 20:17 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tomipapa 2012.07.30. 08:00-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Selyemkóró
HozzászólásElküldve: 2011.04.06. 20:06 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Ráadásul Tomipapa tényleg csak a tudásod érdekel, nem bántani akarlak.De ezen a homokon más nagyon nem él meg a selyemkóró is olyan ritka hogy a mézelésekor más virágos növények is vannak közte amik többnyire a virágport biztosítják ebben az időszakban némelyik esetleg nektárt is ad.
Ha a tulajdonos vagy a földhasználó művelné a földjét akkor a sok okostojásnak nem volnának ilyen elvont ötleteik. Aki meg nem tudja megművelni a földjét adja az Állami Földalapba és onnan majd kapja meg az aki szeretne is dolgozni rajta , meg tud is.
Szóval véleményem szerint ez a rendelet elhibázott, íróasztal mögül én is eltudom magyarázni a parasztnak hogy a krumplit nem vetik hanem ültetik.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Selyemkóró
HozzászólásElküldve: 2011.04.06. 17:35 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.23. 11:36
Hozzászólások: 356
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun Megye
Bogaras írta:
Tomipapa!


Én benne élek évtizedek óta, megértem, hogy le kell vágni csak azt nem értem , hogy miért nem elég ha a méhek látogatása után vágják június végén. Miért kell még ezt a kicsit is elvenni tőlünk.


Itt a lényeg!!!

_________________
---------------------------------------
Zsótér Csaba - Zsótér Méhészet
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10044
http://www.zsotermeheszet.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Selyemkóró
HozzászólásElküldve: 2011.04.06. 15:19 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Tomipapa!

Sajnos az új növényvédelmi rendelet szerint a selyemkórót virágzás előtt le kell vágni. A januári méhészegyesületi gyűlésen pont az ellenkezőjéről tájékoztattak bennünket, azzal az örömhírrel álltak elő , hogy csak a virágzás után kell.
Én benne élek évtizedek óta, megértem, hogy le kell vágni csak azt nem értem , hogy miért nem elég ha a méhek látogatása után vágják június végén. Miért kell még ezt a kicsit is elvenni tőlünk.
Mivel maximálisan ámulok a tudásodon és szépen fogalmazott írásaidon, gondolom meg tudsz győzni, hogy ez az újabb arcul csapás csak hasznomra válik.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Selyemkóró
HozzászólásElküldve: 2011.04.06. 11:26 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
pter írta:
No! Végre ki lehetett belőled csikarni valami érdemi információt is (Köszönjük!)


Mondjuk nem először, ami viszont rólad egyáltalán nem mondható el.
A ködös lódításaiddal, amikkel a régmúltban itt-ott végzett "áldásos" tevékenységeidet próbálod eladni, laikusokat megetethetsz a tévében, de minket nem!
FOGD MÁR FEL!
És HAGYD MÁR A FÓRUMOT BÉKÉN!

Hogy kire mi száll vissza???
Ez teljes mértékben rád:

Idézet:
Egyébként meg Isten bocsássa meg neked, hogy a stílusod génjeidbe írt módon velejéig romlott.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Selyemkóró
HozzászólásElküldve: 2011.04.05. 23:57 
No! Végre ki lehetett belőled csikarni valami érdemi információt is (Köszönjük!) az örökös fikázás mellett. (Tudod, "jóakaratú" szövegeid Téged minősítenek, visszahullanak rád.)

De azért nehogy elhitesd már velünk, hogy 100 év múlva minden nyílt gyepterületen csak selyemkóró fog virágozni.

Egyébként meg Isten bocsássa meg neked, hogy a stílusod génjeidbe írt módon velejéig romlott.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Selyemkóró
HozzászólásElküldve: 2011.04.05. 23:17 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tomipapa 2012.07.30. 08:16-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Selyemkóró
HozzászólásElküldve: 2011.04.05. 21:14 
Kedves Tomipapa!

Ahogy szoktad, jó hosszan mondtál semmi újat, csak rágalmazol. Nem is értem, hogy minek strapálod magad? Ez tartja rendben a vérnyomásodat és kell a jó közérzetedhez?

Arról bezzeg nem írsz egy vak hangot sem, vajon miért terjed intenzíven a szíriai selyemkóró az egyik homokpusztai területen, míg a másik, látszólag hasonló helyen pedig nem terjed?!


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Selyemkóró
HozzászólásElküldve: 2011.04.05. 20:39 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tomipapa 2012.07.30. 08:18-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Selyemkóró
HozzászólásElküldve: 2011.04.05. 13:42 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.12. 20:35
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Sziasztok
Kedves tsanyi,nekem az a gyógyszer rontott az allergiámon.Ajánlanám az ezüst kolloidot és dr Kellerman Aranka Terézia allergiájáról szóló könyvet,melyben nagyon jól leír mindent!Ő tanította nekem az test és lélek anatómiát.Gyermekednek mielőbbi gyógyulást!Ha esetleg tudok segíteni,írj.
Tűzoltó!A fenti válasz neked is szól,+elváltam a gyermekeim apjától :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Selyemkóró
HozzászólásElküldve: 2011.04.05. 08:45 
Tomipapa írta:
Tekintettel arra, hogy nékem oly szinten tanították az ökológiát, mely számodra magas, mint a tömött kacsának a jegenye, nem is ezen a platformon kívánnék véled vitázni, az ugyanis kitűnően lejött válaszodból, hogy a kérdéskörben lehet, hogy a Tangón szert tettél valamely papirosra, de magához a fogalomhoz helovány segédfingra sem sikeredett szert tenned. Akkor voltál te ökológus-biológus ecsém, midőn én kerengő dervis...
Már írtam neked, hogy stílusodat nem kívánom követni, mert a legelemibb udvariassági szabályokat se tartod be.
Ha te is Debrecenben tanultad a biológiát az egyetemen, akkor valószínűleg többségében azonos tanáraink voltak, és ezek a tanárok nem butultak el, hanem csak tapasztaltabbak lettek, amikor már a mi generációnkat tanították. Tehát abbahagyhatod a fikázást.
Tomipapa írta:
Sajnálatos, hogy ezen mezben, melyet magadra húztál, igyekszel oly kártékony lenni, amennyire csak képes vagy. Lényedtől ugyan nem idegen e mentalitás, de a szakmának -mely eléggé el nem ítélhető módon mindezidáig nem vetett még ki magából- valóban kárára van.
Ez puszta rágalmazás, amíg nem bizonyítod
Tomipapa írta:
A Balaton kapcsán te sem gondolhatod komolyan, hogy az ökológiai veszély egyszerű vaklárma lett volna. Szerencsére,nem a te elbagatellizáló magatartásod érvényesült, így a tó, Teremtőnknek hála, tőled függetlenül sem vált bűzös pocsolyává.Nem rajtad múlt, te lehet, hogy még ma is telehugyoznád...
Az ökológiai veszély addig állt fenn, amíg a szennyvizek csatornázásának és tisztításának elvei nem tisztázódtak és el nem indult a megfelelő csatornázási és szennyvíztisztítási program. Viszont amiről én írtam, azt magam éltem át. Pontosan emlékszem a kutatási program előkészítésére, érvrendszerére, lobbizásra, stb. Mindenki tudta az egyetemen, hogy alapkutatást kívánunk végezni, de ürügyként ökológiai katasztrófával riogattuk a közvéleményt. Sajnos, bár döntéshozók laikusak voltak, azért hamar átláttak a szitán és kellemetlen következményei lettek a balatoni ökoszisztéma kutatására nézve. Ezért mondom, hogy riogatás helyett korrekten kell fogalmazni a célt és a feladatot.
Tomipapa írta:
Ujvárosi Miklósnál, ő már 1973-ban megírá: " Elszaporodva a legkellemetlenebb gyomnövénnyé válhat. Kúszó gyöktörzse és eldarabolt gyökerei új növényekké egészülnek ki, és még évek múlva is a felszínre törnek... A szántóföldre is terjednek. Állománya a közte élő növényeket teljesen megsemmisíti. "
Idézed ezt a mondatot, de nem gondolod végig, azt amit én mondok, hogy a szíriai selyemkóró szaporodásának természetes korlátai vannak. Erre vonatkozóan viszont te nem idézel semmit, mert nagyon valószínű, hogy erre nincsenek kutatások. Pedig ha annyira meg kívánná állítani a magyar nép a szíriai selyemkóró terjedését, akkor ezt a kutatást el kellene elvégezni. De hát úgy tűnik, hogy a te vágyaddal ellentétben erre nem fordítanak figyelmet, tehát ha vállalod, rád vár a megvalósítás nemes feladata.

Addig is boldogan pergetek a selyemkórós méhlegelőről.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Selyemkóró
HozzászólásElküldve: 2011.04.04. 22:34 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tomipapa 2012.07.30. 08:20-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Selyemkóró
HozzászólásElküldve: 2011.04.04. 21:26 
tsanyi írta:
De akkor is utálom ezt a gazt!
Én is. De a selyemkórót szeretem.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Selyemkóró
HozzászólásElküldve: 2011.04.04. 21:23 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
pter írta:
tsanyi írta:
Ez szaporodik! Hiába kaszálom, kaszálás után 2 héttel 10cm magas és virágport ont! Nem az őshonos gyep szorítja ki, hanem a parlagfű üti fel itt ott a fejét. Ahol gyökerestől kihúzkodtam ott is, gondolom magról, újra felüti a fejét.
Eléggé esélytelennek érzem magam ebben a harcban.
Nagyon meglep amit írsz, mert nem ez az általános. Általános az, hogy magától kiszorul. Ha nem így lenne, akkor már nem létezne kaszálórét sehol Magyarországon.

Ez egy homokos domb délnyugati oldala. Ez nem egy dús füvű legelő, talán ez a gond.
Végig gondolva amit írtatok. Itthon kicsit jobb talajon még csak a kert szélében láttam megjelenni, a fű között soha nem volt.

De akkor is utálom ezt a gazt! :evil: :evil: :evil:

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Selyemkóró
HozzászólásElküldve: 2011.04.04. 19:06 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
A parlagfű a jól beállt gyepekbe nem hatol be. Fontos lenne a régi legelők, kaszálók fenntartása, a beszántásuk kerülése. Erdőkbe sem hatol be, ezért hosszú távon jó megelőzés a parlagterületek erdősítése. Ha a parlagfüves területet magára hagyják, az őshonos növények ismét elfoglalják a helyüket, és kb. 3-4 év alatt „kipusztítják”, ezért is fontos lehet a legelők, kaszálók megtartása és fejlesztése azokon a területeken, ahol már nem érdemes haszonnövényeket termeszteni.
A terjedés hatékony megakadályozásához fontos a parlagfű felismerése. A parlagfüvet gyakorta összetévesztik a fekete vagy fehér ürömmel. A parlagfű jelenleg a küzdelmek ellenére, szinte akadálytalanul terjed. A talajban évtizedekig csíraképes mag, nagy számban képes várakozni a csírázásra, ami nagyon megnehezíti a hatásos védekezést. Ez az oka annak, hogy ahol az irtás befejeződik, a parlagfű hamarosan ismét elfoglalja a megtisztított területet. A parlagfű okozta problémák ellen a szervezett fellépés szükséges. Ez főleg a földek művelésével elősegíthető, mert a parlagon heverő talajok növénye a parlagfű.
Mivel a parlagfű zárt növénytakaró mellett nem fejlődik, kiszorítható jól fejlődő növényzet telepítésével, és fűmagvetéssel, gyep telepítésével. A dús vegetáció mellett a parlagfű ki fog szorulni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Selyemkóró
HozzászólásElküldve: 2011.04.04. 12:14 
tsanyi írta:
Ez szaporodik! Hiába kaszálom, kaszálás után 2 héttel 10cm magas és virágport ont! Nem az őshonos gyep szorítja ki, hanem a parlagfű üti fel itt ott a fejét. Ahol gyökerestől kihúzkodtam ott is, gondolom magról, újra felüti a fejét.
Eléggé esélytelennek érzem magam ebben a harcban.
Nagyon meglep amit írsz, mert nem ez az általános. Általános az, hogy magától kiszorul. Ha nem így lenne, akkor már nem létezne kaszálórét sehol Magyarországon.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Selyemkóró
HozzászólásElküldve: 2011.04.04. 12:04 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
pter írta:
......Tehát megalapozottnak tekintem álláspontomat, hogy helyes földművelés mellett nem jelentene problémát a parlagfű.

Ember!
Ez szaporodik! Hiába kaszálom, kaszálás után 2 héttel 10cm magas és virágport ont!
Nem az őshonos gyep szorítja ki, hanem a parlagfű üti fel itt ott a fejét.
Ahol gyökerestől kihúzkodtam ott is, gondolom magról, újra felüti a fejét.
Eléggé esélytelennek érzem magam ebben a harcban :merg

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Selyemkóró
HozzászólásElküldve: 2011.04.04. 11:39 
tsanyi írta:
pter írta:
A parlagfű rendes földművelés mellett nem jelentene problémát. ...
Hát én olyan szépen nem tudom leírni mint Tomipapa, de marhaság amit írsz. Sajnos nem csak Te, hanem "szakmai folyóirat" is.Évente 3-szor kaszált méhtelephelyemen megjelent a parlagfű, gyepterületen .....Biztos nem a ti írásaitokat olvasta. :(
Én nem minősítem marhaságnak az észrevételedet, hanem azt javasolom, gondold végig mi a különbség, ha 200 hektáros napraforgótáblának nevezett parlagfűtábla önti az allergén virágport heteken át tonnaszámra, vagy a te kaszált réteden megjelenik itt-ott néhány szál parlagfű.
Ha csak annyi parlagfű lenne az országban, ami a tiédhez hasonló háromszor kaszált réteken képes megélni, akkor nem lenne állami költségvetési tétel a parlagfű kiirtására. Tehát megalapozottnak tekintem álláspontomat, hogy helyes földművelés mellett nem jelentene problémát a parlagfű.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Selyemkóró
HozzászólásElküldve: 2011.04.04. 11:29 
Tomipapa írta:
Pter!

Valószínű, hogy csak információ hiányában ítéled meg helytelenül a selyemkóró természetes ökoszisztémákra gyakorolt hatását, mert ellenkező esetben nem tennél ilyen kijelentéseket. Az, hogy te miképp ítéled meg, teljesen indifferens, az ugyanis nem vitatható, hogy egy özönnövény attól lesz azzá, hogy képes minden számára megfelelő ökoszisztémába betelepülni, de ha ezt megtette, nem áll meg az általad vízionált "beépülés" szintjén, hanem -kiszorítván az eredeti fajokat- teljesen tönkreteszi azt.
Lehet számodra, méhész számára nagyon kedves növény a selyemkóró, de mint ökológus-biológus nem írhatsz le ilyen ostobaságot!
Valószínű, hogy nagyon kedvesnek találod a harlekin-katicát (Harmonia axyridis) is, ráadásul őt azért telepítették be, mert hasznos volt a levéltetvek pusztítására, csak közben elkezdte kiszorítani a honos hétpettyes katicánkat (Coccinella septempunctata), ráadásul irtani is szinte lehetetlen.
Nagyon sok egyéb negatív példát is hozhatnék fel az ember felelőtlen telepítéseire, állat- és növényfajok "meghonosítására",(Ausztrália, Mauritius, stb.), de félek téged nem az észérvekkel lehet és kell meggyőzni....
A rosseb se azon borong, hogy egy akác-bálványfa-ostorfa konszociációban jól érzi magát kedvenc, általad "símulékonynak" ítélt selyemkóród, hanem azon, hogy nem áll meg annak határán, hanem hasonló vehemenciával tovább lép azon, tönkretéve az őshonos növénytársulásokat.
Hasonlóan kellene érezz a Buckfast-hibrid kapcsán is, azt viszont úgy tudom, nem szándékozol kebledre ölelni. Még szerencse, hogy nem rád bízták a honos/behurcolt kérdéskör megítélését és szabályozását, bízom benne, hogy rövidesen Alkotmányunk is rendbe teszi ezt a kérdést, bár vélem, a te fejedben az sem lesz képes "világot" gyújtani...
Biológus....!Tomipapa
Kedves Tamás!

Nem tudom, hogyan tanították neked az ökológiát és azóta a Föld ökoszisztémáinak változásáról milyen ismereteket gyűjtöttél össze, de teljesen mindegy. Az legfeljebb téged, engem és még néhány embert érdekel, de az élővilágot abszolút nem érdekli. Megnyugtatlak nem szenvedek információ hiányban. 1970-es évek óta már láttam egy-két ökoszisztéma átalakulást és megéltem néhány vaklármát.
Vaklármának nevezem azokat az eseteket, amikor sokkal súlyosabbnak tüntet egy szakma egy problémát, mint amilyen valójában. Általában azért csinálnak lármát, hogy felhívják a figyelmet magukra. Csak sajnos úgy járnak, mint a mesebeli kiskakas, hogy amikor jött a róka és vitte a kiskakast, akkor nem figyeltek oda a rikoltozásra és nem segítettek neki. Amikor kezdtem a pályámat, akkor sokan temették a Balatoni ökoszisztémát, hirdették, hogy algás pocsolya lesz és tarhálták a pénzt a kutatásokra.
Igen! A kutatás nagyon fontos alapszükséglete az országunknak, de a fölösleges habverés miatt elhiteltelenedett egy garnitúra kutató és a kutatási pénzek is elolvadtak, ráadásul józan emberek tudták is, hogy a balatoni ökoszisztéma sem fog összeomlani és nem is omlott össze. De sorolhatnék nagyon sok hasonló esetet.
Én az eddig megélt tapasztalataim alapján nagyon megfontolom, hogy mikor tekintsem hitelesnek a kakasrikoltozásokat.

Visszatérve a selyemkóróra. Egyszerűen a hasznáért szeretem a selyemkórót. Igénytelen növény és akkor ad szeszélyesen ugyan, de néha bőséges nektárt, amikor egyébként holtszezon lenne. Szerintem ezzel a gondolatommal minden méhész egyetért.

A selyemkóró káros hatásáról meg annyit, hogy az élővilág olyan sokféle, a selyemkórónál sokkal erősebb hatást kibírt, hogy ez számára meg se kottyan. Ráadásul a selyemkórónak az elmúlt 60 éves terjeszkedése alapján körvonalazódik, hogy nem minden magyarországi homoki növénytársulásban él meg, sőt néha teljesen azonos növénytársulás esetén az egyik helyen kiadós a jelenléte, míg a másik helyen csak nyomokban létezik. Ennek lehet talaj minőségi, de mikroklimatikus oka is.

Mint ökológus biológus azt mondom, hogy elméletileg lehetséges, de a mai lehetőségeink szerint nem tudjuk kiirtani a szíriai selyemkórót (akkor se leszünk erre képesek, ha az alkotmány kimondja a kiirtását), tehát figyelni kutatni, érdemes és szükséges. Én úgy látom, hogy van ahonnan ki tudja szorítani az őshonos fajokat, de azt nem mondhatjuk, hogy minden homoki növénytársulásból képes kiszorítani. Ha képes lenne erre, akkor már megtette volna. A kakasrikoltozás helyett inkább alapos tudományos kutatásokra lenne szükség.

A buckfast hibrid téma ide hozatala rossz párhuzam. A buckfast hibrid jelenlétével nemcsak az a bajom, hogy a szomszédos őshonos állományok tulajdonságait nagyon gyorsan lerontja, hanem az a legfőbb problémám, hogy önmagában életképtelen valamiről van szó. Buckfast hibrid olyan mesterséges élőlény, amit a természet sürgősen kiszelektálna, bedarálna. De sajnos a buckfast hibrid képes arra, hogy a jó tulajdonságú 6000 éve folyamatosan nemesített Kárpát medencei méhfajtánkat, ami a méhészek nélkül is életképes tudna maradni, tönkretegye.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Selyemkóró
HozzászólásElküldve: 2011.04.03. 23:29 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
pter írta:
A parlagfű rendes földművelés mellett nem jelentene problémát. ...

Hát én olyan szépen nem tudom leírni mint Tomipapa, de marhaság amit írsz. Sajnos nem csak Te, hanem "szakmai folyóirat" is.
Évente 3-szor kaszált méhtelephelyemen megjelent a parlagfű, gyepterületen .....
Biztos nem a ti írásaitokat olvasta. :(

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Selyemkóró
HozzászólásElküldve: 2011.04.03. 23:01 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tomipapa 2012.07.30. 08:23-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Selyemkóró
HozzászólásElküldve: 2011.04.03. 21:30 
A parlagfű rendes földművelés mellett nem jelentene problémát. 2008-ban egy olyan napraforgótábla mellett voltak a méheim, ahol a parlagfű tőszáma hektáronként kb. duplája volt a napraforgóhoz képest.
Az őshonos növénytársulásokból a parlagfű gyorsan kiszorul. A napraforgótábla melletti tatárjuharos ligetes tölgyerdőben nyomokban se fordult elő parlagfű, sőt a magas-ártéri kaszálóréten sem.

Sajnos a parlagfű irtásának ma leggyakrabban alkalmazott módszerei kiválóan szolgálják a parlagfű elterjedését. Harkány mellett láttam 2004-ben kb 2-300 hektáros parlagfű táblát, miközben a városon belül minden kertből bőszen irtották a parlagfüvet.

A vaddohány bár özönnövény és szereti a homokos talajt, de mégis úgy tűnik, hogy a Nyírségi homokon nem terjed olyan intenzíven, ahogy a Duna és a Tisza közén elterjedt.

A parlagfüvet nem szeretem és szerintem az emberi felelőtlenség egyik jelképe. Ezzel szemben a vaddohányt nagyon kedvelem. Szép növény, jól mézel. Pont olyan időszakban mézel, amikor nagy szükség van rá.

A parlagfű, bár özönnövény és súlyosan allergén, de a természetes ökoszisztémákra káros hatása nincs.
A vaddohány nem allergén, ugyanakkor a természetes ökoszisztémába képes beépülni. Ezt a beépülést, beteleülést sokan károsnak ítélik meg, én nem.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Selyemkóró
HozzászólásElküldve: 2011.04.03. 21:06 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tomipapa 2012.07.30. 08:25-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Selyemkóró
HozzászólásElküldve: 2011.04.03. 20:44 
Nem értem, hogy miért keveritek össze a parlagfű allergiát a vaddohány terjedésével??? Én még soha nem hallottam vaddohány allergiáról.

A parlagfű nagyon sok virágport termel, viszont a vaddohány alig. Pl. a vaddohány méze a pollentartalom alapján beazonosíthatatlan.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Selyemkóró
HozzászólásElküldve: 2011.04.03. 20:27 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.01.15. 07:47
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Kecskemét
vadoc írta:
Sziasztok
...
Ezt a virágporos dolgot a többi allergiásnak is tudom javasolni, no nem a gyógyszer helyett hanem először legalább is mellett.
Aztán meglátja.


Talán 'nem' reklám
REGALEN
feleségemnek sokat segít.

_________________
"Az élet nem arról szól hogy várjuk a vihar elvonulását,
hanem arról, hogy megtanuljuk hogyan kell táncolni az esőben."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Selyemkóró
HozzászólásElküldve: 2011.04.02. 22:58 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
vadoc írta:
Sziasztok
Kedves tsanyi!Én is allergiás voltam a parlagfűre,ami majdnem átcsapott asztmába,De ma már egészséges vagyok!Nem a parlagfű és a többi úgymond allergén okozza ezeket a tüneteket!Az allergia lelki eredetü,mely miatt gyengül a fizikai immunerősség.A parlagfü kaszálásával az őshonos növényzet is pusztul,nem láttam még olyat,hogy azokat kikerülték volna!Tegnap fényképeztem pár helyet ahol tavaly vaddohányos volt az erdő alja,majd felrakom.A repce is szép ott ahol nem a víz az úr.

Köszi Vadóc a választ!
Ha jól értem pszichoszomatikus zavarnak véled az allergiát. Biztos van igazságod a dologban, de a konkrét eset más. A fiam szokott segíteni a méheknél és semmi gond, amíg a parlagfű virágzani nem kezd. Régebben az orvos által felírt Claritint szedve is nagyon durva volt a helyzet.
Ma már kezelni tudjuk a problémát. Augusztus elején gyűjtött, virágport eszeget ami bizony bőven tartalmaz parlagfű virágport is.
Csoda nem történt. Ahhoz, hogy mondjuk egész nap szabadban legyen ebben az időszakban a gyógyszer is kell. De így egy enyhe szénanátha tüneteivel megússza. Néhány tüsszentés és orrfúvás, a régi könnyező vörös szemek és folyamatos nátha helyett.
Ezt a virágporos dolgot a többi allergiásnak is tudom javasolni, no nem a gyógyszer helyett hanem először legalább is mellett.
Aztán meglátja.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Selyemkóró
HozzászólásElküldve: 2011.04.02. 09:35 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
És hogyan gyógyultál ki?
(Ne itt válaszolj, hanem az egyebekben. Köszi)

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Selyemkóró
HozzászólásElküldve: 2011.04.02. 07:55 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.12. 20:35
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Sziasztok
Kedves tsanyi!Én is allergiás voltam a parlagfűre,ami majdnem átcsapott asztmába,De ma már egészséges vagyok!Nem a parlagfű és a többi úgymond allergén okozza ezeket a tüneteket!Az allergia lelki eredetü,mely miatt gyengül a fizikai immunerősség.A parlagfü kaszálásával az őshonos növényzet is pusztul,nem láttam még olyat,hogy azokat kikerülték volna!Tegnap fényképeztem pár helyet ahol tavaly vaddohányos volt az erdő alja,majd felrakom.A repce is szép ott ahol nem a víz az úr.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Selyemkóró
HozzászólásElküldve: 2011.04.01. 22:58 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
pter írta:
Allergiát okoz és nem mézel a parlagfű, tehát nélküle a világ jobb lenne.
Virágport viszont ad bőven! Igaz nem túl tápláló, de a semminél mégis csak jobb.

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Selyemkóró
HozzászólásElküldve: 2011.04.01. 22:42 
tsanyi írta:
Bogaras írta:
.....A parlagfűről meg annyi a véleményem , hogy az ember okozta környezet szennyezés hatására védekezik a növény amely irritálja a nyálkahártyát, de tudtommal ez is csak immunitás hiánya. Régen használták gyógynövényként, mára irtani kell holott, mint a neve is mutatja csak a parlagon hagyott területeket védi a növény, hogy ne csupasz föld legyen a vidéken. Nem nyom el más növényeket ha valami más megjelenik a környéken szépen lassan de ritkul. ....

Van felétek parlagfű?
Esetleg olvastad a hoaxot róla?
Jobb lenne alaposabban tájékozódni mielőtt véleményt írsz valamiről. A kisebbik fiam parlagfű allergiás..... Mi tapasztalatból ismerjük.
Allergiát okoz és nem mézel a parlagfű, tehát nélküle a világ jobb lenne.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Selyemkóró
HozzászólásElküldve: 2011.04.01. 22:10 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Bogaras írta:
.....A parlagfűről meg annyi a véleményem , hogy az ember okozta környezet szennyezés hatására védekezik a növény amely irritálja a nyálkahártyát, de tudtommal ez is csak immunitás hiánya. Régen használták gyógynövényként, mára irtani kell holott, mint a neve is mutatja csak a parlagon hagyott területeket védi a növény, hogy ne csupasz föld legyen a vidéken. Nem nyom el más növényeket ha valami más megjelenik a környéken szépen lassan de ritkul. ....

Van felétek parlagfű?
Esetleg olvastad a hoaxot róla?
Jobb lenne alaposabban tájékozódni mielőtt véleményt írsz valamiről. A kisebbik fiam parlagfű allergiás..... Mi tapasztalatból ismerjük.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Selyemkóró
HozzászólásElküldve: 2011.04.01. 16:23 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Balázs írta:
vadoc írta:
Kedves Balázs!
Tudom,hogy a vaddohány nagyon szereti a homokot ;) de kaszáltatják,így kevés helyen tud virágba borulni,sajnos.Viszont steretünk gyermekeimmel "túrázni",így látunk területeket ahol megmaradnak évről-évre.


Erdők aljnövényeként gyakori és ott nem tudják kaszálni. Ahol nagy kiterjedésű, ritkán bolygatott homok van ott vagy van, vagy lesz. Egyébként sajna tényleg hadat üzentek neki. Szerintem felesleges és reménytelen szenvedés a kaszálás vagy tárcsázás. Az utóbbi kifejezetten szaporítja. Lentebb a vaddohányt a parlafűhöz hasonlították. Az azért nagy különbség, hogy nem termel allargén virágport!! A parlagfűvet legfőképp nem azért írtják, mert az őshonos növényzetet kiszorítja. Egyébként a kedves zöldek kiírthatják a vaddohányt, így teret adva más, még méhészetileg sem hasznos özömnövényeknek. Az őshonos növények elsősorban a vegyszerezés és megváltozott viszonyok miatt döglődnek. Erre jó példa, hogy számos helyen a vaddohány együtt él az árvalányhajjal, csenkeszekkel, stb.

Az idei évben a vaddohányt nem kell levágni a virágzás befejezése elött, erről csupán a gazdákat kellene értesíteni, de tudtommal az MVH ezen írása a legtöbb méhészegyesületnél megvan. Csupán terjeszteni kellene az infót. Erdők alj növényeként még nem vettem észre hogy mézeljen max. virágzik és van.
A parlagfűről meg annyi a véleményem , hogy az ember okozta környezet szennyezés hatására védekezik a növény amely irritálja a nyálkahártyát, de tudtommal ez is csak immunitás hiánya. Régen használták gyógynövényként, mára irtani kell holott, mint a neve is mutatja csak a parlagon hagyott területeket védi a növény, hogy ne csupasz föld legyen a vidéken. Nem nyom el más növényeket ha valami más megjelenik a környéken szépen lassan de ritkul. Lehet , hogy az általam felvázoltak is csak olyan belemagyarázások mint amit a zöldek tesznek bizonyos növények ellen vagy újabban az őshonos fajtákért. Közben pedig a világ és a klíma változik, a természet győz majd az ember felett , mert az erős fennmarad a gyenge meg elbukik. Sajnos az ember az utóbbi bármennyire is okosnak és erősnek képzeli magát


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Selyemkóró
HozzászólásElküldve: 2011.04.01. 14:55 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
vadoc írta:
Kedves Balázs!
Tudom,hogy a vaddohány nagyon szereti a homokot ;) de kaszáltatják,így kevés helyen tud virágba borulni,sajnos.Viszont steretünk gyermekeimmel "túrázni",így látunk területeket ahol megmaradnak évről-évre.


Erdők aljnövényeként gyakori és ott nem tudják kaszálni. Ahol nagy kiterjedésű, ritkán bolygatott homok van ott vagy van, vagy lesz. Egyébként sajna tényleg hadat üzentek neki. Szerintem felesleges és reménytelen szenvedés a kaszálás vagy tárcsázás. Az utóbbi kifejezetten szaporítja. Lentebb a vaddohányt a parlafűhöz hasonlították. Az azért nagy különbség, hogy nem termel allargén virágport!! A parlagfűvet legfőképp nem azért írtják, mert az őshonos növényzetet kiszorítja. Egyébként a kedves zöldek kiírthatják a vaddohányt, így teret adva más, még méhészetileg sem hasznos özömnövényeknek. Az őshonos növények elsősorban a vegyszerezés és megváltozott viszonyok miatt döglődnek. Erre jó példa, hogy számos helyen a vaddohány együtt él az árvalányhajjal, csenkeszekkel, stb.

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Selyemkóró
HozzászólásElküldve: 2011.04.01. 09:27 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.12. 20:35
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kedves Balázs!
Tudom,hogy a vaddohány nagyon szereti a homokot ;) de kaszáltatják,így kevés helyen tud virágba borulni,sajnos.Viszont steretünk gyermekeimmel "túrázni",így látunk területeket ahol megmaradnak évről-évre.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Selyemkóró
HozzászólásElküldve: 2011.04.01. 08:14 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.05. 19:17
Hozzászólások: 118
Tartózkodási hely: Somogy Gamás city
A nagy mamám ott lakik . Valami helyet jó lenne találni


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Selyemkóró
HozzászólásElküldve: 2011.03.31. 20:23 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
amatör írta:
Cegléd környékén tud valaki vad dohányos helyet ?


Hogy keveredsz, te Cegléd környékére?

Amúgy van vaddohány arra(is), csak sajnos kevés, és az is általában terhelt!
Ezért kellett nekem is Kecelre, Bugacra, Imrehegyre, Soltvadkertre járni!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Selyemkóró
HozzászólásElküldve: 2011.03.31. 14:29 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
vadoc írta:
Sziasztok
Kiskunfélegyháza fele vannak vaddohányos területek,Bugac vonzáskörzetét tudnám még ajánlani.
Szilvia


Ahol homok van, ott selyemfű is. :) Azért a nagyon felkapott helyeket érdemes kerülni, mert hordástalan, aszályos nyarakon a méhek egymást b....ják.

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Selyemkóró
HozzászólásElküldve: 2011.03.31. 13:39 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.12. 20:35
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Sziasztok
Kiskunfélegyháza fele vannak vaddohányos területek,Bugac vonzáskörzetét tudnám még ajánlani.
Szilvia


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Selyemkóró
HozzászólásElküldve: 2011.03.31. 07:42 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.05. 19:17
Hozzászólások: 118
Tartózkodási hely: Somogy Gamás city
Cegléd környékén tud valaki vad dohányos helyet ?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Selyemkóró
HozzászólásElküldve: 2010.11.30. 20:40 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Hát akkor dönts Somosd!

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Selyemkóró
HozzászólásElküldve: 2010.11.30. 20:31 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tomipapa 2012.07.30. 08:27-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 577 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.