Pontos idő: 2024.03.28. 19:37

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 69 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2012.07.27. 20:17 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.08.18. 17:33
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Szerbia, Bácska, Temerin
Moderátorok!
Nem akarok senki munkájába sem a fórum szerkesztésébe beleavatkozni, de az utolsó 17 üzenetnek ebben a témában mi köze van a napraforgóhoz?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2012.07.27. 14:01 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.01.08. 20:17
Hozzászólások: 71
Tartózkodási hely: sz-sz-b, kisvárda
A fogyasztott élelmiszerek között vannak olyanok amelyek mielőtt az asztalra kerülnek erjednek, rothadnak, penészesednek stb. Ezekről a termékekről általában tudja mindenki, hogy hogy készül és mégse teszik hozzá vásárláskor. Minden ágazat eldönti magának, hogy mit hangsúlyoz és mit nem, általában pl a kenőmájas készítéséről nem nagyon beszélnek, pedig biztos meghozná az étvágyunk.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2012.07.27. 07:18 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Kedves Kárpátia. Szerinted a spárban, tescoban, stb mindig elmondják neked hogy mi miből van. Itt arról van szó, hogy ha elmondod miből van, egyes vásárlókat elriaszt, viszont mi tudjuk, hogy a mézharmat vagy a dohány méz, nem csak finom, de mivel a méhek teljesen átdolgozzák még egészséges is. Tehát ha a levéltetvek által kiválasztott nedvet, mézharmatnak nevezed, akkor ugyan kegyes csalást követsz el, de kárt nem okozol senkinek. Az elnevezés, már az Örösi könyvben is szerepel, tehát, még csak nem is mi most találtuk ki, és ha így hívod, mézharmatméznek, akkor ráfoghatod, hogy hagyomány tiszteletből hívod így.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2012.07.26. 19:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.12.23. 17:59
Hozzászólások: 553
Tartózkodási hely: Györ-Moson Sopron
Sziasztok!!
Levéltetü méz, mézharmat,édesharmat, erdei méz ! Bárcsak minden évben lenne nagyon jól eladható!
És hogy miből van?? mért jó ha eltitkolod?? (Strucc szindróma)
nem utolsó sorban még egy gondolat és el lehet gondolkozni rajta: Miből, hogy lesz a méz??Mézgyomrukban enzimeikkel keveredik majd átadják 1 másik méhnek és így tovább és így tovább!! persze nem a méhek hátsó felén jön ki, Ha durván akarnék fogalmazni hát leírom kihányják! Persze durván fogalmazva.
Szóval egy szónak is száz a vége igenis megkell mondani a kuncsaftnak mit adsz el és mit vesz!!!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2012.07.26. 12:47 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.07. 20:10
Hozzászólások: 422
Tartózkodási hely: Sopron
Ez egy jó vita a tetü mézzel. Ha arra terelödik a dolog a piacon akkor nem szégyelem a dolgot.Elmondom.Igen megy el vásárlom,1% de a másik mézesnek is kell kuncsaft, legyen ez a kör az övé.Ugy is ocson adja a mézet , meg a másik méhész méhesébe járkák. De sokkal több kuncsaftot szereztem az által, hogy szakszerü,(kicsit méhész) tájékoztatást,felvilágosítást adtam, és ezt a vevőkör érdemes megszerezni megtartani.

_________________
Belizár


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2012.07.26. 11:47 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Balázs, szerintem tudtán kívül, egy olyan témát érintett, ami minden méhésznek kardinális kérdés. Egy közeli ismerősöm, aki ilyen nagy természetes életmódot kedvelő, amikor megtudta hogy a mézharmat méz, levéltetűk által kiizzadott nedvből készül, többé nem tette a teába sem. Ezért uraim, legalább mi méhészek ne járassuk már le saját magunkat, és ne legyünk saját magunk ellensége. Ne feledjük el, nem csak méhészek olvassák a fórumot. És ha nekem, aki még tudom is miről van szó, a "tetű" név nagyon szúrta a szemem, akkor az, aki nem is tudta, az valószínű igen csak meg hökkent. Még az, nagy nehezen talán eladható, ha valaki elszólja magát a "vaddohány mézről", mert az akárhogy is de növény, de a tetű.... Mert ugye mindenki a fejtetűre, a lapostetűre asszociál, ha ezt a nevet hallja. Akár hogy is van, egy pár éve már olvasgatom a fórumot, de ilyet még nem írtak ide, sem ezen a fórumra, sem pedig a régi omme-s fórumra.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2012.07.25. 20:47 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.01.08. 20:17
Hozzászólások: 71
Tartózkodási hely: sz-sz-b, kisvárda
Balázs írta:
És az erdei méz miből készül? :) Részemről nem nézem hülyének az embereket, bár tudom vannak olyan méhészek, akik 20-30 féle mézet is elő tudnak állítani. Volt már, hogy kérdeztem kollegát, neki milyen mézei vannak. Válasz: "Amilyet kér a vásárló. Erdei méz=hárs+napraforgó, Vegyes virágméz=repce+napraforgó, stb." Idén nem voltam repcén, de lett valami fűz, meggy, vadszilva, gyermekláncfű, galagonya, tavalyi napraforgó meg még a fene tudja miből összeálló tavaszi mézem. Ezt legalább 10 névvel is illethetném. :)


Akkor a nektár mézzé érlelésének a folyamatát is el lehetne magyarázni a vevőnek. Biztos sokan megkívánnál a mézet ha azzal árulnánk, hogy és akkor a méhecske "kihánnya" a nektárt... Egyébkén mézharmat tetű nélkül is van, egyes növények levelén képződhet.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2012.07.25. 14:59 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
Bogaras: Köszönöm, ezt egyedül nem találtam volna ki. A mondat végén volt egy emotikon, az irónia volt.

Balui: Ki mondta, hogy így árultam bármikor is mézet?! Honnan tudod, hogy mit kommunikálok, milyen marketing ismeretem van?! Csupán arra utaltam, hogy nem szerencsés a vevőket hülyének nézni. ( Egyébként kíváncsi lennék az Általad szívesen használt mondatokra a mézharmat kapcsán... ) A "tetű" megnevezés csupán egy kollegának írt segítő jellegű hozzászólás tartalma volt. Gondolom a fórumot olvasó méhész nem undorodik meg a méztől a tetű szó hallatán. Aki nem azzal van elfoglalva, hogy csendes szemlélőként olvasva a fórumot, egy-egy odadobott csonton rágódjon, mindenbizonnyal megértette a hozzászólás tartalmát. ( Egyébként a kérdésre csupán Vivaldi és én válaszoltam, azóta meg több tetves :) hozzászólás született. ) De lehet kötekedni is, ugyis a hozzászólások jelentős hányada már erről szól. Részemről a téma lezárva, bocs az OFF-ért.

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2012.07.25. 14:19 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 21:35
Hozzászólások: 314
Kedves Balázs!

Egyetértek Vivaldival.
Ha mézet akarsz eladni nem mindegy, hogy hogyan kommunikálsz. Ajánlom figyelmedbe Erdélyi Tibi előadásait a mézmarketingről.
Én külön szeretem amikor árusítás közben magyarázom a mézharmat eredetét /gondosan kihagyva a tetű és tetű ürüléke szót / ha látom ,hogy nem tájékozott az érdeklődő , csak megakadt a szeme az elnevezésen// és valahonnan mindig előkeveredik egy nagytudású professzor vagy netántán méhész aki benyögi a tetűszart. Ilyenkor hálásan tekintek rá. Megköszönve hathatós segítségét./
Nagyfiú vagyok el tudom én is magyarázni kissé szalonképesebb módban

Nem hinném hogy a kolbászt , disznósajtot úgy árulják: Hogykérem fogtuk az állatot, aztán ledaráltuk, majd a saját beleibe belekényszerítettük. Tessék parancsolni mennyit adhatok?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2012.07.25. 12:25 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Azt csak egy névvel illetheted vegyesméz


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2012.07.25. 08:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
És az erdei méz miből készül? :) Részemről nem nézem hülyének az embereket, bár tudom vannak olyan méhészek, akik 20-30 féle mézet is elő tudnak állítani. Volt már, hogy kérdeztem kollegát, neki milyen mézei vannak. Válasz: "Amilyet kér a vásárló. Erdei méz=hárs+napraforgó, Vegyes virágméz=repce+napraforgó, stb." Idén nem voltam repcén, de lett valami fűz, meggy, vadszilva, gyermekláncfű, galagonya, tavalyi napraforgó meg még a fene tudja miből összeálló tavaszi mézem. Ezt legalább 10 névvel is illethetném. :)

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2012.07.24. 18:50 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.01.08. 20:17
Hozzászólások: 71
Tartózkodási hely: sz-sz-b, kisvárda
Nem lehetne erdei méznek árulni? :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2012.07.24. 10:37 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Kedves Balázs, olvastam válaszod. A bizonyítványt mindenki saját magáról állítja ki. Mint te az előbbiekben. ÜFFFFF.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2012.07.24. 10:26 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
Kérlek ne haragudj hogy megengedtem magamnak egy kis szlenget! Ígérem máskor a selyemfű mézet se hívom majd vaddohánynak, nehogy észrevedd. A vevők egyébként nem ostobák, a mézharmat méz elnevezés kapcsán mindig visszakérdeznek, hogy az meg mi a fene. Erre Te mit szoktál válaszolni?
A színvonalról meg inkább ne beszéljünk, azt már sikerült bemutatnod jónéhány topikban....ufff.

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2012.07.24. 10:07 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Persze, véresen komoly......... Valószínűleg sok vevőt fogsz találni a "tetű mézre". Próbáld csak ki a piacon. Vidd ki, és írd rá: "TETŰ MÉZ". Aztán számold meg hányan vesznek.
Mondom, hogy a humor elértése egy bizonyos színvonalat kíván......Ufff.
Mert ugye, aki a mézharmat mézet "tetű méznek" hívja, az nagyon szakmai.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2012.07.24. 08:42 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
Ez most komoly?! Úgy látom néhányan ellenálhatatlan késztetést éreznek, hogy minden szakmaiságot mellőző sz.rral írják tele a topikokat... OFF

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2012.07.23. 19:13 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.01.08. 20:17
Hozzászólások: 71
Tartózkodási hely: sz-sz-b, kisvárda
Vivaldi írta:
Tetűből is több fajta van. Hazánkban a "lapos tetű" a leggyakoribb. Népszerű azonban a fejtetű is, egyes helyeken. Csak azt nem értem a laposnál, hogy a méhek, hogyan mennek be oda...... Mert a fejtetűt azt még értem, kicsit hadonászik az ipse, vagy a hölgy, de a méhek persze csak elveszik a nektárt. Ez természetesen nagyon ízletes. Még azon kéne elvitatkozni, hogy melyik az a tetűfajta, ami legjobban mézel, és a bolhák......?


:D :D :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2012.07.23. 16:38 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Tetűből is több fajta van. Hazánkban a "lapos tetű" a leggyakoribb. Népszerű azonban a fejtetű is, egyes helyeken. Csak azt nem értem a laposnál, hogy a méhek, hogyan mennek be oda...... Mert a fejtetűt azt még értem, kicsit hadonászik az ipse, vagy a hölgy, de a méhek persze csak elveszik a nektárt. Ez természetesen nagyon ízletes. Még azon kéne elvitatkozni, hogy melyik az a tetűfajta, ami legjobban mézel, és a bolhák......?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2012.07.23. 13:38 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
falex írta:
Kipörgettem a napraforgó mézemet. Nagyon meglepődtem, sötét barna a színe, nagyon ízletes gyümölcsös ízű :ut Nem is értem, pedig mellettem van 30-40 ha napra, folyamatosan járták, ha az eső nem esett, még a keretlécek is narancssárgák a sok virágportól. :?:


Csak magamat ismétlem! Nagy eséllyel tetűméz. Akkor pedig ki kell pergetni szinte kopaszra az állományt. Tavaly év végén nekem is lett nagyon ízletes sötét "napra" mézem. Azt hittem a bógáncs és a 2. napra közösen adta. Bent hagytam, mert mézen telel legjobban az állmány. Jutalmul jópár család hasmenéses lett. Azt javaslom, hogyha bizonytalan vagy a méz származásába, akkor inkább pergesd ki és etes vissza.

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 69 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: szmisi valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.