Pontos idő: 2024.04.23. 11:37

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1893 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 38  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2020.06.27. 18:24 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.06.09. 21:49
Hozzászólások: 195
Tartózkodási hely: Nyírlövő
Ne haragudjatok hogy közbe szólok de ne mondjátok már hogy annyi méz sincs a kaptárba hogy 1 pár napot se bírjanak ki. Legalább egy kis tartaléknak lennie kell. De ha nincs /de remélem van,/ akkor 2 zacskó szirupot be kell tenni a keret tetejére vándorlás után egyből, hogy meg nyugtassa magát az ember a következő látogatásig.

_________________
Szeresd felebarátodat mint önmagadat :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2020.06.27. 14:27 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2013.06.25. 13:26
Hozzászólások: 27
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Ha félő hogy elpusztulnak kajahiány miatt akkor locsolj 1l 1:1es szirupot a keretek tetejére úgy 2napig birják ha nem lesz hordás


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2020.06.27. 13:19 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.06.15. 16:45
Hozzászólások: 191
csjanszki írta:
Bocs h ilyen gyermeteget kérdezek de holnap ki kellene vinnem a tanyára a méheket (most ér rá a pakolóember ( mellette napra) de mé[g csak 1-2 fej sárgul.Hány nap múlva fog ez indulni-?csak aggódom mert semmi nincs a közelben.És hát ugye porzanak a kaptárak.
Tudom látni kellene meg időjárás....de 2-3 nap v akár egy hét is?

Ha nincs túlterhelve akkor ezt a pár napot simán kibírják.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2020.06.26. 22:28 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.08.02. 20:26
Hozzászólások: 845
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Bocs h ilyen gyermeteget kérdezek de holnap ki kellene vinnem a tanyára a méheket (most ér rá a pakolóember ( mellette napra) de mé[g csak 1-2 fej sárgul.Hány nap múlva fog ez indulni-?csak aggódom mert semmi nincs a közelben.És hát ugye porzanak a kaptárak.
Tudom látni kellene meg időjárás....de 2-3 nap v akár egy hét is?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2019.08.09. 07:35 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2018.11.22. 08:25
Hozzászólások: 27
pityi88 írta:
1. Voltunk már Brüsszelben is attól feljebb meg már nincs hacsak nem Trumpot meg nem invitáljuk Twitteren.



2. A méh pusztulás és a méhész pusztulás között óriási a különbség. A méhpusztulás rossz dolog a méhész pusztulás egyéni szoc problem. Csak ezzel az a bibi hogy méhész nélkül ma már nincs házi méh. De ezt sok zöld aktivista nem tudja.

1. Az pl egy elég elbaltázott és a politikai folyamatokat totálisan félreértő lépés volt...abból még sosem lett semmi ha pár 100 ember egyszer kiment tüntetni...ezek a dolgok így nem tudnak működni.
2. Persze ez nyilvánvaló, de csak a köztudatban átvitt, és ott elfogadott dolgokra lehet építeni. Nekünk már nincs szükségünk arra, hogy megértessük az emberekkel az üzenetet amit átakarunk vinni, hiszen tudják maguktól. Az általuk nyújtott támogatás/háttérország egy plusz lobbierőt kéne hogy adjon, de nem látom, hogy kihasználnánk ezt a hatalmas segítséget. Muszáj lenne becsatornázni őket abba a mozgalmi munkába amit jelenleg SENKI nem végez el az országban.
Tudom, hogy ez munkával, idő befektetéssel, együttműködéssel, lemondással jár, de ha mi magunk nem vagyunk hajlandóak elvégezni ezt a munkát akkor mit várunk? Más nem fogja megtenni, hiszen ez egyéni szoc problem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2019.08.08. 19:44 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.06.09. 21:49
Hozzászólások: 195
Tartózkodási hely: Nyírlövő
Melyik az a szint ahol már lenne eredménye a dolognak?
Az éven csöppentem bele a méhek világába, és nem akarom elhinni, hogy ennyire nincs érdekérvényesítő képessége az ágazatnak. Ok, hogy van egy semmire sem jó káderünk BP személyében, de ezen lehet változtatni. Miért nem történik semmi, és miért háborog mindenki a "négy fal között"?
A méhpusztulás, és a méhek védelme nagyon megy a mainstream közösségi médiában, illetve a közbeszédben is állandó téma. Nem akarom elhinni, hogy ennyire nehéz lenne átütni valamilyen szabályozást, vagy bármit ami a magyar méhészeket segítené.

Tibi hol kéne kezdeni? "Voltunk már Brüsszelben is attól feljebb meg már nincs hacsak nem Trumpot meg nem invitáljuk Twitteren.
Hogy miért nincs érdekérvényesítő képessége az ágazatnak? Az én véleményem az hogy nem nagyon van érdekébe senkinek a méz árát felpumpálni egy kis "tisztességgel", azt a pár országot leszámítva akik exportálnak, de ők nem sok vizet zavarnak mint pl mi.
A méh pusztulás és a méhész pusztulás között óriási a különbség. A méhpusztulás rossz dolog a méhész pusztulás egyéni szoc problem. Csak ezzel az a bibi hogy méhész nélkül ma már nincs házi méh. De ezt sok zöld aktivista nem tudja.

_________________
Szeresd felebarátodat mint önmagadat :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2019.08.08. 13:27 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2018.11.22. 08:25
Hozzászólások: 27
pityi88 írta:
Benny szomorú amit írsz és megértem de egyet tudni kell sajnos ha 10-ed annyi lesz a méztermésünk akkor is 600 ft lesz az ár mert korlátlan mennyiségben lehet importálni, és "előállítani" mézet. A mi kis 20000 tonnánk igaz országunkhoz képest nagy de amúgy csepp a tengerben. Meg azt látom hogy itt a méhészeti ágazatban nem nagyon érvényesül a piacgazdaság.
Tavaly a léalma ára 10-20 ft volt kilónként. Idén nincs alma lengyelbe se itt se franciába már vagy ár emelkedésekről beszélnek lehet lesz 40 ft is de ne legyen csak 30 akkor is tükrözi a kereslet kínálat az árat. Nekünk a 600 az biztos mint a svájci frank.
És a legszomorúbb hogy ezt mindenféle politikus brüsszeli vagy nem brüsszeli nem érdekli.


Hol kéne kezdeményezni a változást?
Melyik az a szint ahol már lenne eredménye a dolognak?
OGY képviselő?
EP képviselő?
MG miniszter?
Miniszterelnök?
Az éven csöppentem bele a méhek világába, és nem akarom elhinni, hogy ennyire nincs érdekérvényesítő képessége az ágazatnak. Ok, hogy van egy semmire sem jó káderünk BP személyében, de ezen lehet változtatni. Miért nem történik semmi, és miért háborog mindenki a "négy fal között"?
A méhpusztulás, és a méhek védelme nagyon megy a mainstream közösségi médiában, illetve a közbeszédben is állandó téma. Nem akarom elhinni, hogy ennyire nehéz lenne átütni valamilyen szabályozást, vagy bármit ami a magyar méhészeket segítené.
Tudom, hogy ez nem a legmegfelelőbb hely ezen kérdések föltételére, de sajnos nem tudom merre kéne induljak, ha több információt szeretnék.

Előre is köszönöm ha valaki segít tájékozódni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2019.08.07. 15:54 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.06.09. 21:49
Hozzászólások: 195
Tartózkodási hely: Nyírlövő
Benny szomorú amit írsz és megértem de egyet tudni kell sajnos ha 10-ed annyi lesz a méztermésünk akkor is 600 ft lesz az ár mert korlátlan mennyiségben lehet importálni, és "előállítani" mézet. A mi kis 20000 tonnánk igaz országunkhoz képest nagy de amúgy csepp a tengerben. Meg azt látom hogy itt a méhészeti ágazatban nem nagyon érvényesül a piacgazdaság.
Tavaly a léalma ára 10-20 ft volt kilónként. Idén nincs alma lengyelbe se itt se franciába már vagy ár emelkedésekről beszélnek lehet lesz 40 ft is de ne legyen csak 30 akkor is tükrözi a kereslet kínálat az árat. Nekünk a 600 az biztos mint a svájci frank.
És a legszomorúbb hogy ezt mindenféle politikus brüsszeli vagy nem brüsszeli nem érdekli.

_________________
Szeresd felebarátodat mint önmagadat :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2019.08.07. 15:38 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2018.03.14. 19:12
Hozzászólások: 20
Olvasva a Fórumot nem csak én vagyok el keseredve az egésztől. hányingerem van az egész magyar méz helyzettől , évek óta megy a szöveg így lesz úgy lesz . Nem ígérni kell cselekedni. Több ígéret is volt az elmúlt évekbe amiből semmi nem lett egy párat fel is sorolok . Méhcsaládok értékesítése külföldre , ki üvegezett magyar termelői méz boltok polcaira , szermaradvány mentes viasz , mézfogyasztás növelése . Egy nagyon jó barátom mondta addig nem lesz versenyképes a magyar méhész társadalom míg egymást fogjuk fúrni és oktatni és mind addig míg hordósan fogjuk adni mézet , meg csak a méz termelés lesz a méhészek bevétele . Meg egy nagyon jó öreg ismerős mondta méhészetből nem lehet megélni csak szinten tartani magad. majd akkor fog megélni a magyar méhész ha negyed annyi lesz a méz termelés mint most. meg ha rá fog ébredni a magyar nép nem a tesco pultról kell venni mézet . kicsit hosszú lett amit eddig írtam :D de akkor mondom a lényeget amiért hozzá szeretnék szólni a témához. Tegnap 10 családnál nem találtam anyát el is keseredtem egyből hogy ebből a 0 bevételből még azt is vegyek fogtam gyengékhez beráztam őket , de olyan feszült voltam előtte azon gondolkodtam meg gyújtóm őket és felrakom a világ hálóra azzal a címmel tönkre tettek minket . de végül le higgadtam hagytam a francba az egész gondolatot. annyira jó év volt nekem is híg lett a repce méz 9 mázsa vissza etetve , 140 család hozta össze , 15 kg átlag akác méz pergetés pénz hiány miatt csak 1200 ft adtam oda tavalyi áron forgó 10 kg átlag . és főállású méhész vagyok 0 támogatás nélkül . Gondolom sokat tudjátok hogy mit is jelent ez az érzés dolgozol egy jót hogy elfáradj a semmiért .


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2019.08.06. 20:48 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.10.14. 12:01
Hozzászólások: 687
Tartózkodási hely: Pécs
Igazad van Keriac!
Húzd meg, ereszd meg! Csak mindig tudnikell, éppen melyiket csináljuk.
Ata


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2019.08.06. 20:38 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.24. 10:46
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Fejér megye
Erősen vegyes a kép 21kg/család kis telephelyen 20 család alatt, a fele idén szaporított (ezt bármikor aláírnám előre),
volt olyan telephely, ahol 35 családtól lett 20 kg összesen ( 6km légvonalban!!!) a kijáró méhek eltűntek,azt hittem
gutaütést kapok. Nem biztos, hogy mérgezés, a környéken kihízlaltunk egy elég népes gyurgyalagcsapatot... A többi helyen
a kettő között olyan 10kg-os átlag.

A jövő a minimalizálás irányába hajt, nem kell idegen munkaerő, sem óriási pörgetések. Le kell ülni és számolni kőkeményen.
Annyi családot fogok tartani, amennyire rágyőzök segítség nélkül, annyival vándorlok fajtamézre, amit kiüvegezve eladok.
A repce, meg a napraforgó méze a rezsiköltségem fedezete sem több, sem kevesebb. Üvegben meg megkérem a árát.
Egy bizonyos nagyságrend fölé nem fejlesztenék, mert nekem nem jön ki a matek. A nagy méhészetek iszonyatosan ki vannak
téve a globalizált piacnak és a világ nem a tisztesség irányába halad. Sok helyen kell venni egy nagy levegőt aztán változtatni,
olyan irányban, hogy jó legyen ilyen körülmények között is, vagy összeszorítani a fogakat és a tartalékokat felélve bízni egy
szebb jövőben. Pár év múlva kiderül melyik a jobb döntés.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2019.08.05. 17:37 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
Szerintem mi nem panaszkodhatnánk ha lenne mézár. De eljutottunk oda, hogy egy jó-közepes termésnek se lehet örülni. Ismét csodát kellett volna művelnie a napraforgónak, hogy ne a legrosszabb évünk legyen. A csoda elmaradt, bár megúsztuk a mérgezést és a családok is szépek. Csak az a baj, hogy ebből nem lehet tankolni, embereket fizetni karbantartani és fejlődni. 2013-ban 25 hordót annyiért adtunk, mint tavaly 38-at. 2013-ban 600 Ft-ért sorba álltak a segítők, idén 12500 Ft-os napi díjért 8 órát hajlandó dolgozni. Van olyan nap, hogy a napi rezsit feléli a napi pörgetési eredményt. Sokat dolgoztunk, szerintem még így is sokat termeltünk, de nevetségesen keveset kerestünk. Az idén nekem 150 kezdő és jelenleg 230-as állomány mellett talán nyereségbe összeállhat annyi, hogy az idei amortizációimat fedezze. Persze mi a mellékállás miatt nem méhészkedünk olcsón, sajnos a jó telephelyek is messze esnek tőlünk, de ezzel eddig baj nem volt. A méhészként eltöltött óráim istentelen munkamennyiség mellett pedig "hobbiként" kezelődnek.
Viasz hegyekben áll, de nem kell senkinek. Nem is értem, az iparnak nem kell viasz? 1600 Ft-ért pedig az is nullszaladós projekt tud lenni.
Erősen vívódok a jövőn, mert jégen álló disznónak érzem magam. A környezet miatt szerintem a hozamok csökkenni fognak, miközben még a fajtamézekre sincs kereslet. Régen ki kellett volna szállni a süllyedő hajóról, mert a szorzat soha nem lesz nagy, ha a szorzó és a szorzandó is kicsi lesz.

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2019.08.02. 20:07 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2016.01.22. 17:50
Hozzászólások: 85
Tartózkodási hely: Debrecen, Nagycsere
Pergetés eredménye: 7kg átlag, igaz 5nb fias családokkal mentem. Most is maradt az 5-6 fias. Ez az év nem volt a nagy pergetések éve nálam.

_________________
A Méhek nem is olyan gyorsak mint hisszük, csak nem tudnak lassabban zümmögni! :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2019.07.19. 06:39 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Ugyan más rendszer, de a gondolat hasonló.
Ugyan kevesebb néppel, de lehetőség szerint ugyan annyi (8NB keret) fiassal érkezek napraforgóra, mint akácra.
Aztán a folyamatosan kelő nép meg teszi a dolgát.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2019.07.19. 05:58 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4010
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Csatlakozom az előttem szólókhoz, miszerint semmi értelme a fészket tűzögetni az anyának, az így berakott keretek mindig elmézesednek. Ezért szoktam napraforgó előtt az anyákat jól bepörgetni, a fészkeket szépen kiterjesztetni, hogy az anyák fel tudják venni a versenyt a beáramló nektárral, valamint legyen miből zsugorodni a fészeknek.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2019.07.18. 22:21 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
oszkár írta:
A "nagyobbacska" hordásnál felesleges ,tele verik a kereteket rögtön! ;)

Nem vagyok feles szakértő de szerintem is. ;)

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2019.07.18. 22:20 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.09.29. 22:30
Hozzászólások: 436
Köszönöm Balázs!
Így járok el én is. Csak jövőre kiveszem az anyarácsot.
Úgy látom a fórumtalálkozóra készíthetem majd a pálinkát :)

_________________
Kavalos
Don't stop honey!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2019.07.18. 22:04 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4010
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Ja, ja, erre emlékszem! ;) Aztán végül is nem lett a folytatásból semmi, azóta is rács nélkül mézeltetek napraforgón.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2019.07.18. 21:48 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.09.29. 22:30
Hozzászólások: 436
Kedves Zsolti!
Több minden megvilágosodott! Legalább is remélem :)
A napraforgóig igazából nálam is így ment, köszönhetően annak, hogy nagy részét az írásaid alapján raktam össze a fórumról szemezgetve. A félreértést a napraforgóval kapcsolatban ez okozta:

search.php?keywords=Mivel+nem+volt+sok+fiasuk+m%C3%A9g%2C+gondoltam+kipr%C3%B3b%C3%A1lom&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Keres%C3%A9s

Ez annak a tipikus esete, mikor valaki pont a lényegtelen részt helyezi a fókuszba és elmegy a lényeg mellett.
Köszönöm a részletes leírást,!
Sajnos a kipróbálására már csak egy év múlva lesz lehetőség. Már alig várom!

_________________
Kavalos
Don't stop honey!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2019.07.18. 21:46 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
Kavalos! Nem azt írtam, hogy nem pörgetünk fészekből, csak azt, hogy nem túrok fészket nagy hordás esetén. Napraforgó után mindenképp átnézem a fészket, és a tisztán mézes kereteket pörgetem. Utána kezdek serkenteni, de még hordás is szokott ekkor lenni és szépen kialakul újra a nagyobb fias.

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2019.07.18. 20:46 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4010
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
kavalos!

Én a Bertalan-módszert csak akác végéig követem. Akác után az anyákat felengedem két fiókra, és a célom a minél nagyobb fészek létrehozása ilyenkor. Nálam akác után gesztenye van - ha van. Ezt felhordják a rács feletti öreglépes méztérbe, mivel még a napforduló előtt járunk. Mikor ezt elveszem kiveszem a rácsot, és indulok napraforgóra. Nagyon ritka, hogy az anyák belekanyarítanak ilyenkor a méztérbe, mivel egyrészt már a napfordulón túl vagyunk, másrészt a napraforgó eleje jó szokott lenni, és ide is terítődik a nektár. Később, a szöktető megmutatja, ha az anya esetleg fent van, vagy van Horthy 5 pengősnyi fias. A szöktetés ilyenkor kb 5 órán át tart, tehát ha a fiók levételekor gyanúsan sok a méh a fiókban és anya van köztük, még simán visszafogadja őt a család lent. Nyilván ilyenkor át kell nézni a szöktetett fiókot. Ez max. 2-3%-ban fordul elő.
Mivel nincs rács, a mézterek pedig nagyrészt öreglépesek, az anyák kiszorítása a fészkekben nem jelentős.

Egy fiókra zárt anyákkal soha nem mentem napraforgóra.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2019.07.18. 17:03 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2015.07.10. 09:06
Hozzászólások: 637
Azért ,ha nagyon meghordják a fészket, és nem látod,hogy "kubikolják" felfelé akkor segíts nekik. Pörgess ki annyit,hogy az anya mihamarabb kezdjen el fiasítani rendesen.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2019.07.18. 16:46 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.09.29. 22:30
Hozzászólások: 436
Köszönöm a segítő hozzászólásokat!

Balázs, Oszkár!
Akkor az idén kihagyom ezt a munkafolyamatot okulva az általatok leírtak alapján. A fészekben maradó méz jó lesz télire.

Zsolti!
Azért hagytam bent a rácsot, hogy nyugodtabban menjen a leszöktetés, lefújás, fiókelvétel folyamat. Szerettem volna minimalizálni az anyavesztés kockázatát. Azt gondoltam elég a két fiók fészeknek. Igyekszem követni a Bertalan módszert, ami selyemfűig elég jól kottázott, de a napraforgó eddig mindig improvizálásba torkollott. Visszaolvastam korábbi hozzászólásaid a témában, ahol írtad már a rács nélküli berendezést, de írtál egy fiókra zárást is. Ez utóbbi nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket?

Köszönettel:

_________________
Kavalos
Don't stop honey!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2019.07.18. 15:05 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4010
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
kavalos írta:
(1/2 NB rendszer, 2 fiók fészek/anyarács/méztér)


Szerintem ez a lehető legrosszabb berendezése napraforgón a félNB kaptárnak.
Nálam ilyenkor már nincs benn a rács.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2019.07.18. 14:45 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
Miért látom több helyen a 600 alatti árakat? Volt már beijesztés a kereskedők felől? Nehogy bedőljetek neki! Ez a legalapvetőbb értékesítési technika. Bemondja a kisebb árat, hogy elégedett legyél a kicsit magasabb, de még mindig szar árral. Nekem is mondta felvásárló, hogy 600-630-ért házhoz jön külföldről a méz. Csak azt felejtik el, hogy 600-as árba a komp. felár is benne van, amit nem ők adnak. Akkor meg olcsóbb a magyar méz a külföldi szutyoknál?
A fészek tűzése kapcsán évekig görcsöltem nagyobb hordásnál, de semmi értelme nem volt. Ráadásul a napraforgó alatti szorulásnak előnye is van, mert jól nyakon lehet csapni az atkát a pörgetés után közvetlen.

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2019.07.18. 14:06 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2015.07.10. 09:06
Hozzászólások: 637
A "nagyobbacska" hordásnál felesleges ,tele verik a kereteket rögtön! ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2019.07.18. 12:53 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.09.29. 22:30
Hozzászólások: 436
Tükör írta:
Mint minden nagyobbacska hordáskor, természetesen szorítgatják az anyákat a terített mézzel, de nem nagy baj, majd ha vége lesz a napraforgónak megint kiterjesztik a fiast. Na nem úgy mint júniusban, de az is elég lesz már télire.

Én eddig minden évben fölhúztam a teli mézes kereteket a fészekből a méztérbe még hordás közben, hogy helyet adjak az anyának (1/2 NB rendszer, 2 fiók fészek/anyarács/méztér). Ezek szerint lehet, hogy ez felesleges?
Ha nem muszáj akkor nem küzdök vele :) Pedig, jó ötletnek tűnt...

_________________
Kavalos
Don't stop honey!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2019.07.18. 09:03 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.21. 12:57
Hozzászólások: 1118
Tartózkodási hely: Szombathely
Mi akartuk... (és akarjuk :roll: )

_________________
Andor
http://www.meheszmerleg.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2019.07.18. 08:45 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.02.09. 19:13
Hozzászólások: 392
Igazatok, van kész röhej, hogy manapság ennyit ér a Méhész munkája.......


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2019.07.18. 08:17 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
500-ért még rá is etetek némi akácot nehogy olcsó kaját kapjanak. :ut

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2019.07.18. 07:09 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.21. 12:57
Hozzászólások: 1118
Tartózkodási hely: Szombathely
Csak nehogy 500-ért ne pörgesd ki... :mrgreen:

_________________
Andor
http://www.meheszmerleg.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2019.07.17. 19:50 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Biztos, hogy 600-ért nem pörgetek inkább megetetem velük!

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2019.07.17. 13:56 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2019.05.03. 12:33
Hozzászólások: 12
A hétvégén meg volt napráról az első pergetés.. átlag 20kiló családonként. (NB24)
Előtte egy héttel kivettem tőlük a facéliát, akácot követően így volt méhlegelő, ami átlag 6kilót adott.(persze etetnem nem kellett)
A 2pergetés között 7-8nap telt elOo .. szval a gyűjtés iramára itt nincs panasz.
A közelebbi táblák még most vannak nyílóban.. 1peretésre, ami teljesen elvehető még szamítok.
Mások??


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2019.07.16. 13:24 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Mint minden nagyobbacska hordáskor, természetesen szorítgatják az anyákat a terített mézzel, de nem nagy baj, majd ha vége lesz a napraforgónak megint kiterjesztik a fiast. Na nem úgy mint júniusban, de az is elég lesz már télire.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2019.07.16. 12:55 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2015.07.10. 09:06
Hozzászólások: 637
A méz mennyiségét nem árulja el senki! Az úgy tűnhet,hogy azt szeretnéd megkérdezni "mennyi pénz van a zsebében"!

A pörgetés és a méz menyisége van ahol arányos,de van olyan is amikor "köszönő viszonyban"sincs egymással!

Azért a szűk "baráti "kör az tud róla!

Tükörtől szeretném kérdezni. A fias keretekkel hogy állnak a családjaid? Bírják a tempót a beáramló nektárral szemben az anyák?

Mert bennünket ez a nektár már "szívat"! :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2019.07.16. 09:17 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
Félre értetek, nem a pörgetések számán akadtam fel. Minél kisebb a keret annál könnyebb eljutni a folyamatos pörgetés állapotáig. Szerintem is az lenne az ideális, de nekem ez nem jön össze. Már hunornál is sokkal nehezebben áll össze az érett méz, mert a keret sarkaiban gyakran marad híg anyag. Szóval a kérdés is már alapból nem tudom a mézmennyiségre vagy a mézek érettségére irányult inkább.
Nekem azzal van bajom, amikor valaki a saját termését a pörgetések számával akarja fényezni,miközben adatot nem szolgáltat. Nem is kell, de ezek a sejtelmes, felrakok egy teli keretes képet, meg suttogok a pörgetések számáról dolog gyakran a horgászokra emlékeztet. Ha valaki be meri vallani a jó termést, akkor tegye meg, de nem kell rá utalgatni.

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2019.07.16. 08:46 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2017.02.05. 07:15
Hozzászólások: 72
Nem is értem mit nem lehet ezen érteni! :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2019.07.16. 08:29 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Azt én se értem miért ne lehetne kétszer pergetni?
Nekem is szedni kell el folyamatosan az érettet, mert még ha van is plusz fiók, egyszerűen a népesség miatt háromnál többet már nem rakok fel az NB fészek fölé ilyenkor. Ezektől el kell venni,ha még van hordás, mese nincs.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2019.07.16. 06:53 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2017.06.25. 15:28
Hozzászólások: 153
Tartózkodási hely: Eger
Nos, én 1 szer már szüreteltem az idén napraforgó mézet.
1/2 NB fiókról. Java részt nem maradt termelő családunk, mert akác után a szaporítás volt a fő szempont. Akiket nem szedtünk szét szaporításhoz, Ők már akácon megléptek. Most Ők a termelők, és tőlük tudtunk mézet elvenni. A kölykök csak lézengenek a méztérben.
A "termelők" telehordták a fiókot.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2019.07.16. 06:41 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2017.02.05. 07:15
Hozzászólások: 72
zsolti írta:
Balázs, te most miért kaptad fel a vizet?
És mit nem értesz a többször pörgetésen? Mi annyiszor pergetünk egy mézfajtát, ahány méztér van a családokon.

Bingó!És ennyi!Nincs ebben semmi hókusz pókusz! :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2019.07.16. 06:26 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4010
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Balázs, te most miért kaptad fel a vizet?
És mit nem értesz a többször pörgetésen? Mi annyiszor pergetünk egy mézfajtát, ahány méztér van a családokon.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2019.07.15. 22:39 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
Most paprikáról beszélünk, vagy valami gyümölcsfáról? Ezt a kétszer pörgetős dolgot meg soha nem értettem, mert egyáltalán nem informatív. Jól hangzik laikusnak, és ennyi. Viszont nem mindegy, hogy mekkora és milyen rendszerű a kaptár és persze mekkorák a pörgetések. Jómagam pl. időhiány miatt kaptárankénti 40 kg alatt nem tudok és nem is akarok pörgetést kezdeni. Tehát mézfajtánként, vagy 3*10 keretes jórészt teli hunor kaptáranként kezdem a pörgetést. Ilyenből még nem kellett kettő, bár az előfordul olykor, hogy egy kisebb pörgetés még lesz utána is. De láttam már olyan méhészt is, aki 15 keretes NB kaptárból háromszor pörgette ki azt mint mi. Szóval a kérdés arra irányult, mennyi az annyi. Ha nem akarod kiírni, akkor meg kár hergelni másokat.

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2019.07.15. 22:04 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2017.02.05. 07:15
Hozzászólások: 72
csjanszki írta:
Nem perget még senki?

Az első szedésen már túl vagyok!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2019.07.15. 21:11 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.08.02. 20:26
Hozzászólások: 845
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Nem perget még senki?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2019.07.11. 21:43 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.06.23. 10:48
Hozzászólások: 168
Kinel milyen a napraforgo? Nekem 20 kg emelkedes van a merlegesen, nem talasztaltam elhullast, es igy erzem meg fog tartani, fustolo nelkul dolgozok 5 napja, mint ahogy ma is, remelem eltart meg egy darabig


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2019.07.11. 21:23 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4010
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
jani bátya írta:


Kitől várod az eredményt?

Üdv. jani bátya


A nigériai konyhalányok "Pacsirta" dalárdájától.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2019.07.11. 21:10 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Szerintem a méhész támogatások az amúgy kötelező agrárkamarai tagságon keresztül is folyosíthatók, az OMME pedig legyen érdekképviseleti szervezet.
Így elvállna a szar a májtól,

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2019.07.11. 21:03 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
"Nálam februárban voltak kint a fipronilmérgezés miatt mintát venni. Azóta sincs eredmény. "

Kitől várod az eredményt?

Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2019.07.11. 20:28 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.05.02. 21:44
Hozzászólások: 74
Ezek szerint Boss már most megbukott? Szerintem helyesen írtam!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Napraforgó
HozzászólásElküldve: 2019.07.11. 20:18 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4010
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Hát, igen...

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1893 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 38  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Arisztaiosz valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.