Pontos idő: 2024.03.29. 11:40

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 826 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Méhlegelő javítása
HozzászólásElküldve: 2010.01.01. 14:05 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.23. 08:31
Hozzászólások: 193
mivel nem sikerült azonositani a "kaszavirágot " és azt mondtátok hogy kékes kb ,valakinek a pletyka virágára hasonlitott ezért teszek fel néhány tippet, valahol mindegyikről irták hogy mézelő.1.
Csatolmány:
anchusacapensis3.jpg
2
Csatolmány:
gilia_capitata-640W.jpg
3.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhlegelő javítása
HozzászólásElküldve: 2010.01.01. 12:18 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.23. 08:31
Hozzászólások: 193
Csatolmány:
cornus mas,som.jpeg
a somot,cornus mas-t a kezdők figyelmébe ajánlom,ő is 3évből 2-ben tul korai nálam,de ha valakinek van 500m-en belül egy nagyon hűvős mikroklimájú helye annál lehet hogy javul az arány.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhlegelő javítása
HozzászólásElküldve: 2010.01.01. 12:10 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.23. 08:31
Hozzászólások: 193
Csatolmány:
lonicera fragrantissima.jpeg
a korai lonc,lonicera fragratissima most február -márciusban fog virágozni,a méhek a melegebb tavaszi napokon a"VILÁG VÉGÉRE IS HAJLANDÓAK"elmenni érte(nálam kb 1300méter),sajnos túl korán virágzik,nálam a nyáron az itató alá lenyomott vesszőn már 1cm-es rügyek vannak ,nem sokára nyillik.Hozzáhasonló az illatos lonc(lonicera*purpusi) a lexikonok szerint az még valószinű nem akar ilyen korán ,de ennek utánna kell nézni.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhlegelő javítása
HozzászólásElküldve: 2010.01.01. 12:00 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.23. 08:31
Hozzászólások: 193
Csatolmány:
Sourwood tree oxydendron arboreum.png
savanyúfa,oxydendron arboreum 10 németországi botanikus kertben gond nélkül elvan(a magyar botanikus kertekben a 112.-ik rodhodendron fajta meghonositásával foglalkoznak ezért a savanyúfára már nincs idö és hely),az ország melegebb fekvésű,állandóan mocsaras ,nagyon savanyú talajú vidékein biztos hogy megélne, német o.-ban szerzhető be,jul-aug.virágzik.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhlegelő javítása
HozzászólásElküldve: 2010.01.01. 11:08 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.23. 08:31
Hozzászólások: 193
Csatolmány:
clerodendrum.jpeg
augusztus 15-től virágzik állitólag a clerodendrum


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhlegelő javítása
HozzászólásElküldve: 2010.01.01. 11:01 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.23. 08:31
Hozzászólások: 193
Csatolmány:
lespedeza thunbergii.jpeg
szerintem a jövőben a lespedeza thunbergiivel és általában a lespedezákkal is érdemes lessz foglalkozni jul-auguszt-szeptember virágzik ,szintén dicsérték az oroszok.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhlegelő javítása
HozzászólásElküldve: 2010.01.01. 10:57 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.23. 08:31
Hozzászólások: 193
Csatolmány:
ptelea trifiliata.gif
szerintem megérdemelné a nagyobb érdeklődést az alásfa(hártyamag,ptelea trifoliata) 7.hó-ba virágzik,kapható M.o.-on.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhlegelő javítása
HozzászólásElküldve: 2010.01.01. 10:48 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.23. 08:31
Hozzászólások: 193
Csatolmány:
perowskia ariciptifolia.jpeg
mint már tavasszal irtam nálam bizonyitott jul .elejétől szept.végéig 1db 5 ágú növényemen folyamatosan meg volt az 5 méh ,tehát imádják.Ez is a mongol-kinai határ kőrzetéből származik mint az előző dracocephalum argunensis.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhlegelő javítása
HozzászólásElküldve: 2010.01.01. 10:39 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.23. 08:31
Hozzászólások: 193
Csatolmány:
moldvai sárkányfű.jpg
az oroszok nagyon dicsérik ,ottkapható nagyban is vetőmag,kb a tarlóvirág helyettesitője lehetne,sajnos ez a fajta egynyári,debrecen környékén állitólag van elvadulva belőle,a régi fórum titokzatos ""kasza virágjának"" keresése kőzben kerültek képbe DRACHOCEPHALUMOK(sárkányfő-fűvek).
Csatolmány:
Dracocephalum argunense.JPG
ez évelő és kapható is faiskolában ,minden sárkányfű faj ismertetésénél megjegyzik hogy imádják a méhek.Van még egy marokkói változata de azt eddig 6 az -az hat latin névvel láttam.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhlegelő javítása
HozzászólásElküldve: 2009.12.30. 21:41 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.28. 17:21
Hozzászólások: 63
Tartózkodási hely: Dél-Somogy
Szívesen!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhlegelő javítása
HozzászólásElküldve: 2009.12.30. 21:40 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.23. 08:31
Hozzászólások: 193
kőszi


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhlegelő javítása
HozzászólásElküldve: 2009.12.30. 21:31 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.28. 17:21
Hozzászólások: 63
Tartózkodási hely: Dél-Somogy
„A vetésig történő tárolásra a szelídgesztenye érzékeny. Csak hűvös, 5-7 C hőmérsékletű tárolóhelyeken lehet gond nélkül eltartani. ha hideg tárolóhely nem áll rendelkezésre, célszerű a magot épület, kerítés fal, sövény, vagy örökzöld fa észak felöli, hűvös, árnyékos oldalán 5-10 cm vastagon a talajra(rövidre nyírt gyepre) teríteni, lombbal, apró szárú szalmával letakarni és alkalmankénti permetező öntözéssel állandóan nyirkosan tartani. Fontos, hogy víztartalmából ne nagyon veszítsen…..Fagyzúgos területeken, hideg talajba tavasszal, egyébként ősszel vessük.”
Szó szerint kimásolva az erdészeti csemetetermesztés c. könyvből.
A szelídgesztenye nagyon érzékeny a fülledésre, ez miatt nehéz megőrizni a mag épségét. Sokszor 2 hét alatt befülled, ilyenkor sem étkezésre, sem vetésre nem alkalmas.
Ha 1-2 csemete kell, akkor szerintem faiskola, vagy érdemes a fák alatt kutakodni a természetes csemeték után, minden évben szoktunk 1-2 magoncot találni a tavaszi gereblyézéskor.
Nagy mennyiségben azt tanácsolnám, hogy minél előbb a földbe kell tenni a gyűjtés után, azt utána reménykedni, hogy nem fagy meg.
Nem tudom. hogy végeztél- e minőség ellenőrzést? Idén nálunk nagyon rossz minőségű volt a gesztenye az utóbbi 10-15 évből nem emlékszek ennyire rossz termésre (sok volt a kukacos, és már a fáról egészségtelen belsejű mag potyogott!
Valamennyi magot elvágsz késsel, megnézed, hogy a csírácska meg van – e, illetve a belseje szép egészséges – e. Ha nem jó a mag, akkor azt akárhogy tárolod, nem kel ki!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhlegelő javítása
HozzászólásElküldve: 2009.12.30. 20:58 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.23. 08:31
Hozzászólások: 193
Segitséget szeretnék kérni hogy mivel (vegyszerrel)kezeljem a szelidgesztenye magokat hogy az elfekvés ideje alatt ne penészedjenek,ne rohadjanak meg(tavaly elrétegeztem dió levél közzé,már tavaszra szét penészedtek,elrohadtak)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhlegelő javítása
HozzászólásElküldve: 2009.11.07. 16:06 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.10.18. 10:27
Hozzászólások: 296
Tartózkodási hely: Nagykovácsi
Tomi írta:
Mi a legelő javítására meghagyjuk a jágerkendert minden évben,valamint tavaly japánakácokat ültettünk a fél telekre. Kérdés: Mi a véleményetek erről a 2 növényről? Folytassuk a japánakác telepítését? Vagy inkább valami mást ajánlotok?


Én csak annyit fűzök hozzá--kezdő létemre--hogy egy japánakác van az erkélyünk előtt,amit ki akarok vágni,mert már veszélyes! De, én ilyen életerős fát ritkán látok!Szinte évente letöri-megtépázza a vihar,de nagyon gyorsan kiheveri és újult erővel ontja a virágait!
Isteni illat van a szobában,amikor virágzik! :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhlegelő javítása
HozzászólásElküldve: 2009.10.19. 20:47 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Mi a legelő javítására meghagyjuk a jágerkendert minden évben,valamint tavaly japánakácokat ültettünk a fél telekre. Kérdés: Mi a véleményetek erről a 2 növényről? Folytassuk a japánakác telepítését? Vagy inkább valami mást ajánlotok?

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhlegelő javítása
HozzászólásElküldve: 2009.10.04. 18:43 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
páncélosnyúl írta:
Úgytanultam szél porozta,és nem emlékszem,hogy méheket láttam volna valaha is rajta. :roll:


21 évig én is úgy tudtam,hogy a lila orgona nem mézel mert nem láttam
rajta méheket soha.
Kivétel volt az idei év mikor is tömegesen járták.
Mivel,hogy virágpor csak csekély mértékben volt a lábukon
megfogtam néhányat és megfejtem.Bizony cseppnyi nektár volt mindnél.
Utólag gondolkodva az okán arra jutottam,hogy a tavaszi szárazság
miatt vélhetően a virágok rövidebbek lettek és így a méhek elérték benne a nektárt.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhlegelő javítása
HozzászólásElküldve: 2009.10.04. 18:05 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.11. 19:51
Hozzászólások: 65
Tartózkodási hely: Tolna megye, Hőgyész
Úgytanultam szél porozta,és nem emlékszem,hogy méheket láttam volna valaha is rajta. :roll:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhlegelő javítása
HozzászólásElküldve: 2009.10.04. 11:49 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.23. 02:43
Hozzászólások: 145
Tartózkodási hely: Zala
A lila orgona mézel vagy sem?

_________________
fuli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhlegelő javítása
HozzászólásElküldve: 2009.09.04. 19:11 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.06. 11:54
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Sz-Sz-B Mérk
Az élet furcsa fintora,hogy azt írtam lentebb, a méhek nem gyűjtenek virágport parlagfűről!
Kedden keresett az egyik erdei munkás, vigyem el a méheket az egyik telephelyről, mert "megtámadták" őket a méheim. Természetesen szabályoknak megfelelően lerakva, így nen tudtam mire vélni a dolgot. Ahol ők dolgoztak kb.20m-re lévő,és akaptársorra merőleges táblában, 2m magasra nőtt sarjuakácban a szélen néhol felnőtt a parlagfű. Ezt járták az én méheim és igy esett a "támadás". Megbeszéltük egy üveg mézzel, mindjárt hajlandóak voltak hajnalban ott kezdeni, és már nem is támadtak reggel a méhek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhlegelő javítása
HozzászólásElküldve: 2009.09.03. 21:02 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.05. 07:29
Hozzászólások: 258
Ígértem a képet, íme:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhlegelő javítása
HozzászólásElküldve: 2009.09.01. 22:01 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.10. 18:03
Hozzászólások: 586
Tartózkodási hely: Zselic
Alpár írta:
Én nem vagyok egy nagy mezőgazdász, de azt tapasztaltuk a néhány hektáros gyümölcsösünkben, hogy ott szárad ki jobban a talaj, ahol tárcsázok. Ahol füvesítve van, ott sokkal nedvesebb, és puhább a föld. Szerintem a gazdák többsége a büntetéstől való félelmében csinálja a sivatagot.

A tárcsázás ki is száritja csontig a talajt, de a szakszerű tarlóápolás vízmegőrző hatású (a talaj alsóbb rétegében) az ápolatlan gabonatarlóhoz képest.
Akit esetleg bővebben érdekel itt van egy rövid összefoglaló: http://www.mezohir.hu/2005-06/14.html

_________________
Az éttermek dohányzó és nem dohányzó részre osztása olyan, mintha
a strand medencéjét belehugyozós és nem belehugyozós részre osztanák!

http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10007
http://www.meh.extra.hu/gallery/index.php?cat=10092


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhlegelő javítása/allergia
HozzászólásElküldve: 2009.08.31. 07:39 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
A citromsárga színű virágport a parlagfűről hordják,döntően 80% az aránya mivel más virágzó növény alig van és jól bírja a szárazságot.
Napraforgó táblákban,erdőszéleken rengeteg van.

http://www.examiner.com/x-11243-Orlando ... es-go-away
Röviden,1 kanál méz naponta megszünteti az allergiát.
Fontos hogy helyi méz legyen,ahol a fogyasztó él,a mézbe nagyon sokféle virágpor bekerül olyan amiről a méh egyébként nem gyűjt.
Szüretlen nyers méz a legjobb,rendszeres fogyasztása stimulálja az immunrendszert és lassan megszűnik az allergia.
Nálunk a családban működik.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhlegelő javítása
HozzászólásElküldve: 2009.08.30. 20:46 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.23. 08:31
Hozzászólások: 193
Bocsánat ha megbántottam allergiás embereket ,a genetikáról ugy is lehet szólni hogy negativ rám nézve(időnként ugy érzem)Már gyerek korom óta bármit csinálok nyakig összekenem magam mig melletem ugyanazt csinálók tisztábbak maradnak,igy volt ez gyerek koromban is amikor külőnféle mezei munkákban segitettem nyaranta bőven érintkezve mindenféle nővénnyel és kosszal és ragadva tőllük,estére kidőlve a fáradtságtól,ha megcsipet valami szedtem valamilyen zöldet és elkezdtem dőrzsőlgetni magam,hálistennek nem vagyok allergiás talán ezek miatt is.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhlegelő javítása
HozzászólásElküldve: 2009.08.30. 19:53 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Szia kissamu!

A méhek gyűjtenek parlagfűről virágport. Láttam. De a kisebbik fiam tudna erről mesélni ő allergiás rá, és egyszer segített későn gyűjtött virágpor kifúvatásában.....Ne tudd meg...!

DE! Ki lehet használni is!!! :taps
Két éve eszegeti a virágport, nem szereti az ízét ezért gyógyszertárban kapható kapszulában.
Csoda nem történt, de azóta enyhültek a tünetei. Gyógyszert csak a parlagfű virágzás időszakában akkor kell bevennie ha hosszabb időt tölt szabadban fertőzött területen.
Némi orrfúvás, tüsszögés maradt, de lényegesen elviselhetőbb mértékű. Ami fontos teljesen eltűnt a vérvörösre dörzsölt szem, a viszketés.

A puding próbája az evés!!
Szerintem..

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhlegelő javítása
HozzászólásElküldve: 2009.08.30. 19:50 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.12.21. 09:13
Hozzászólások: 235
Tartózkodási hely: Bács-kiskun megye
Néhány éve, általam nagyrabecsült Sajermann Géza bácsival "vitattuk" a parlagfű méhészeti jelentőségét, mikoris Ő állította hogy a méhek virágport gyűjtenek róla ínséges időben. Nem láttam még azon egy fia méhet sem.
Dehát ettől nem lessz dúsabb méhlegelő ![/quote]

De attól dúsabb lenne ha nem észnélkül tárcsáznának le minden tarlót, egyáltalán aratástól
az őszi szántásokig ez kb.másfél hónap, tud termelni pollent a parlagfű?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhlegelő javítása
HozzászólásElküldve: 2009.08.30. 19:41 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.05. 07:29
Hozzászólások: 258
Én nem vagyok egy nagy mezőgazdász, de azt tapasztaltuk a néhány hektáros gyümölcsösünkben, hogy ott szárad ki jobban a talaj, ahol tárcsázok. Ahol füvesítve van, ott sokkal nedvesebb, és puhább a föld. Szerintem a gazdák többsége a büntetéstől való félelmében csinálja a sivatagot.
És szerintem mint zöldtrágya sem megvetendő a parlagfű, meg egyébb gyom.
Tisztelt kissamu!
Nálunk reggelente zümmög a tarló, készítettem kép is, ahogy gyűjtik a parlagfű virágport a méhek. Majd valamikor felteszem.
Tény, hogy van nekem olyan mézvevőm, akinek csak az egészségesebb életforméra való átéréstől elmúlt az alergiája.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhlegelő javítása
HozzászólásElküldve: 2009.08.30. 19:33 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.06. 11:54
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Sz-Sz-B Mérk
Allergologus nyilattkozta a tv-ben : ha parlagfű pollen nincs a levegőben akkor az allergiások ugyanolyan sulyos tünetekkel mennek orvoshoz macskaszőr vagy háziporatka miatt.Az is elhangzott hogy az allergia növekedésének az oka a mozgásszegény életmód ,elkényelmesedés(egy kis erőlkődés hiánya),a környezet szennyezés és szerintem genetika is

Tisztelt Sandro!
Az allergia (parlagfü, feketeüröm) amelytől én is szenvedem a mindennapokat, csak a virágzási időben gyötör, gyógyszerek szedése mellett is. A mozgásszegénység 260 méhcsalád kezelésénél szerintem megint kiütve,hozzá egy kis mezőgazdaság. Hát a genetikámat azt sajna nem tudom megváltoztatni.Ezért írtam alább "átkozott parlagfű".

Ma is ebben a szeles időben a méheknél azt hittem,kikaparom a szemem hiába csepegtettem bele.
Néhány éve, általam nagyrabecsült Sajermann Géza bácsival "vitattuk" a parlagfű méhészeti jelentőségét, mikoris Ő állította hogy a méhek virágport gyűjtenek róla ínséges időben. Nem láttam még azon egy fia méhet sem.
Dehát ettől nem lessz dúsabb méhlegelő !


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhlegelő javítása
HozzászólásElküldve: 2009.08.30. 16:14 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.23. 08:31
Hozzászólások: 193
Allergologus nyilattkozta a tv-ben : ha parlagfű pollen nincs a levegőben akkor az allergiások ugyanolyan sulyos tünetekkel mennek orvoshoz macskaszőr vagy háziporatka miatt.Az is elhangzott hogy az allergia növekedésének az oka a mozgásszegény életmód ,elkényelmesedés(egy kis erőlkődés hiánya),a környezet szennyezés és szerintem genetika is(ezt nem fejteném ki mert rasszistának minősitenék).Ezek persze minket nem vigasztalnak.Tarló hántásról: azt hiszem Hegedűs doktor előadásán hangzott el hogy a zőld növényzet elnyeli a hőt ,nem alakul ki olyan mértékű felszálló légáramlás mint a hántott tarló felett ,nagyobb esélye van a csapadéknak.Nagyobb erdős területek felett ezért van több csapadék.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhlegelő javítása
HozzászólásElküldve: 2009.08.30. 15:55 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.23. 08:31
Hozzászólások: 193
tibor51 gondolom pörgethető mennyiséget nem fognak rólla gyűjteni,igy aztán nem fogsz hullot szilva mézet eladni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhlegelő javítása
HozzászólásElküldve: 2009.08.30. 09:32 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.10. 18:03
Hozzászólások: 586
Tartózkodási hely: Zselic
Alpár írta:
Nem tudom, hogy mért jó, hogy aratás után sivataggá tárcsázák az országot,néhány szál parlagfű miatt.


Több dolog miatt is: egyrészt a talaj további kiszáradást megakadályozandó, másrészt a gyomok mag és vegetatív szaporítóképleteinek csökkentése miatt.

_________________
Az éttermek dohányzó és nem dohányzó részre osztása olyan, mintha
a strand medencéjét belehugyozós és nem belehugyozós részre osztanák!

http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10007
http://www.meh.extra.hu/gallery/index.php?cat=10092


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhlegelő javítása
HozzászólásElküldve: 2009.08.30. 06:20 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.05. 07:29
Hozzászólások: 258
panda írta:
Nem tudom, hogy mért jó, hogy aratás után sivataggá tárcsázák az országot,néhány szál parlagfű miatt.


Közben azon gondoljodom, hogy aratáskor a parlagfű is ott van a gabona tövénél és mennyi időre van szüksége aratástól addig, hogy pollent tudjon termelni?

Idézet:
Tükör!
Nagyon szép képet készítettél a tarlóvirágot nyalogató méhecskéről, gratulálok!


Én örülök, ha minél előbb, mert azt nézegetem, hogy egészen jól hordják a virágporát.
Lehet hogy nem értékes, de inséges időkben ez is valami.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhlegelő javítása
HozzászólásElküldve: 2009.08.29. 22:00 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.06. 23:22
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén megye,Hajdú-Bihar megye
sandro5555 írta:
A méhek gyümőlcsfélék gyümőlcséről nem gyüjtenek mézet...

Nekem elég sok szilvafa van a méhesben,és kb. 3 hete folyamatosan a lepotyogott szilvákon vannak a méhek,szívogatják belőle a cukrot!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhlegelő javítása
HozzászólásElküldve: 2009.08.29. 20:58 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.12.21. 09:13
Hozzászólások: 235
Tartózkodási hely: Bács-kiskun megye
Nem tudom, hogy mért jó, hogy aratás után sivataggá tárcsázák az országot,néhány szál parlagfű miatt.[/quote]

Közben azon gondoljodom, hogy aratáskor a parlagfű is ott van a gabona tövénél és mennyi időre van szüksége aratástól addig, hogy pollent tudjon termelni?

Tükör!
Nagyon szép képet készítettél a tarlóvirágot nyalogató méhecskéről, gratulálok!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhlegelő javítása
HozzászólásElküldve: 2009.08.29. 20:42 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
http://kepfeltoltes.hu/090829/Tisztesf__2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Még az öreg Zenittel készült kép.
Jól látszik a tisztesfű virágjából szívogató méhecske homlokán a "csillag".

Minden évben van némi Nyalakodás nálam tisztesről. Idén is nagyon sok csillagos fejű volt.

Egyszer életemben pergettem is róla,valamikor kilencvenvalahányban, asszem 98-ban de majd megnézem.
Siklerült elérnem egy akkkoriban még múködő tsz-nél,hogy egy 150ha-os tarlót ne tárcsázzonak fel, amit felvetett a tisztes. Olyat még a régi öregek se láttak!!! ;) (egynek megmutattam,ő mondta).
Ha megint lesz szkennelem beolvasom a róla készült képet. Fantasztikus volt.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhlegelő javítása
HozzászólásElküldve: 2009.08.29. 20:31 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.05. 07:29
Hozzászólások: 258
Vetettünk facéliát másodvetésnek őszi árpa után, de ki sem kelt.Nem volt semmi csapadék. Ekkor jött ez a világmegváltó gondolat, de sajnos ezeket a buktatókat én nem ismertem. / de köszönöm, hogy leírtátok/
Nem tudom, hogy mért jó, hogy aratás után sivataggá tárcsázák az országot,néhány szál parlagfű miatt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhlegelő javítása
HozzászólásElküldve: 2009.08.29. 19:54 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.12.21. 09:13
Hozzászólások: 235
Tartózkodási hely: Bács-kiskun megye
[quote="kissamu"]Alpár!
Az a baj az elgondolásoddal, a legtöbb kalászost legkésőbb a zászlóslevél megjelenéséig gyomirtózni szükséges, és akkor már ott van a tarlóvirág a kalászos alatt.Ha pedig nincs kezelve a kalászos,az az átkozott parlagfű annyira elhatalmasodik, hogy a betakaritás után rövid időn belűl tarlóhántást kell végezni. Az agrárosok pedig tartanak az ellenőrzéstől,mert elhappolják a támogatást.

A legnagyobb baj az, hogy ha van parlagfű, ha nincs a földtulajdonosok tárcsáznak rögtön aratás után félve a hívataltól.
Valóban a csillag jelzi a tarlóvirágzást a méhek homlokán, Őrösi tanár úr "hóka" méheknek nevezi őket.
Nekem az idén is volt lehetőségem gyönyörködni hóka méhekben, sajnos pergetni való mennyiség nem jött össze viszont virágpor jött rendesen.
Kíváncsi lennék van-e a fórumozók közt olyan méhész aki tudott tarlóvirágmézet pergetni?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhlegelő javítása
HozzászólásElküldve: 2009.08.29. 19:08 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.06. 11:54
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Sz-Sz-B Mérk
Alpár!
Az a baj az elgondolásoddal, a legtöbb kalászost legkésőbb a zászlóslevél megjelenéséig gyomirtózni szükséges, és akkor már ott van a tarlóvirág a kalászos alatt.Ha pedig nincs kezelve a kalászos,az az átkozott parlagfű annyira elhatalmasodik, hogy a betakaritás után rövid időn belűl tarlóhántást kell végezni. Az agrárosok pedig tartanak az ellenőrzéstől,mert elhappolják a támogatást. A kalászosok gyomirtószere pedig minden esetben kiirtja a tarlóvirágot. Sajnos már nálunk mutatóban sem maradt. Idősebb méhészek emlegetik, hogy a tarlóvirágot a méhek homlokán lévő fehér csillag jelzi. Nagyotmondó méhész szerint a kaptár mellé tett keretet is meghordják róla.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhlegelő javítása
HozzászólásElküldve: 2009.08.29. 08:03 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.05. 07:29
Hozzászólások: 258
Ha a tarlóvirág magot, lehetne valamelyik kalászossal egyidőben-egymenetben vetni, akkor az elég jó méhlegelő javítás volna nem? Az aratás után bújna ki a tarlóvirág.
Én ki is próbálnám, ha valahonnan lehetne magot fogni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhlegelő javítása
HozzászólásElküldve: 2009.06.07. 21:17 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.28. 23:46
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: Budapest- Ősagárd
Ha már szóba került a bodza..miért nem járják a méhek?? virágport rengeteget ad.
vagy éppen akkor van jobb dolguk is??- felénk szinte egybenyílik az akáccal.
pedig van legalább 1800ha bodzaültetvény itthon.
Pár éve én is láttam már "bodzamézet" bodzavirág ünnepen....akkor még elhittem :oops:

_________________
még nem méhész, de már bogarasodik


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhlegelő javítása
HozzászólásElküldve: 2009.06.07. 13:21 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.23. 08:31
Hozzászólások: 193
Ird fel legközelebb a nevét ,cimét ,elérhetőségét a mézhamisitónak, ha tudod fényképezd is le az illetöket és értesitheted az antsz-t meg az omme-t.2 évvel ezelőtt egy hamisitó már árult "bodza mézet" jászberényben,ősszel elmondtam a méhészeknek azóta tartozkodik az árusitásától.A méhek gyümőlcsfélék gyümőlcséről nem gyüjtenek mézet,valószinűleg kukorica szirupot árul vagy izesitett cukorvagy kukorica szirupot dolgoztatott mézzé a hamisitó.A méhészet kőzelébben rengeteg kapzsi,gátlástalan féreg garázdálkodik,ők kupeckednek mindennel hamis mézzel,használhatatlan taknyologiákkal,vegyszerekkel ,időszakos előnyt jelentő méhhibridekkel.Kivül állók a méhészeten és annak jővőjén ,csak a pénz érdekli őket.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhlegelő javítása
HozzászólásElküldve: 2009.06.07. 11:47 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.03. 16:46
Hozzászólások: 109
Tartózkodási hely: Gerecse
Szép napot mindenkinek!Nem tudom jó helyre írom-e a kérdésem,de máshol nem találtam ilyen témát.Kezdő méhész vagyok 10 családdal méhészkedem 24-es NB kaptárakban.Már több vásárban is láttam,hogy nektáriumot árultak a mézek között.Mikor megkérdeztem,miből van,azt a választ kaptam,hogy gyümölcsökről hordják a méhek.Gondoltam megkérdezem itt is,hogy miből készül a nektárium?Ha gyümülcsből:Hogyan?Milyen gyümölcsből és milyen technológiával?
Köszönöm előre is a válaszokat!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhlegelő javítása
HozzászólásElküldve: 2009.06.05. 08:55 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.30. 19:23
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Zemplén
Felénk a barackosban 5000ft/család,ennyit fizet a tulaj a beporzásért.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhlegelő javítása
HozzászólásElküldve: 2009.06.05. 06:44 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Én legalább annyit kérnék amennyi kiesést jelent , hogy a gazdagabb legelőket ezekkel a családokkal nem tudom kihasználni. Meg a macera, hogy azokhoz külön ki kell járni.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhlegelő javítása
HozzászólásElküldve: 2009.06.04. 20:01 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.01. 18:16
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Csongrád megye
Üdv:Valaki adott már ki méheket bérbeporzásra?Nevezetesen dinnyések vinnének néhány családot 1-2 hónapra., de gőzöm sincs mennyit kérjek tőlük. :?:

_________________
A szánalom ingyen van , de az irigységért meg kell dolgozni!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhlegelő javítása
HozzászólásElküldve: 2009.06.04. 12:37 
P


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára karci 2010.08.22. 17:35-kor.

Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhlegelő javítása
HozzászólásElküldve: 2009.06.04. 11:11 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Egy hétig ad virágport az első akác után. Ha elmégy második akácra is akkor nem érsz vissza rá.
Nektárt keveset ad. A piros virágpora festi az akácmézet. A pároztató kaptárak és a tartalék családok szépen fejlődnek rajta.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhlegelő javítása
HozzászólásElküldve: 2009.06.04. 09:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.10. 18:03
Hozzászólások: 586
Tartózkodási hely: Zselic
hobby írta:
kolias írta:
És a gyalogakácot? Most találtam egy foltot belőle nálunk.

Virágzás után éves hajásokat vízben , árnyékos helyen lehet gyökereztetni. Gyökerek általában egy hónap múlva megjelennek, majd vizes talajba kiültetni. Az aszály megtizedeli, ezért öntözni szükséges csapadék hiány esetén. Árterekben és mély talajon jól fejlődik. Sok sikert a telepítéshez. ;)


Köszönöm! Simán levágni vagy törni és vízbe rakni , majd talajba beszúrni őket?
Mekkora vesszőket érdemes csinálni?
Egyébként akik felé van mit tapasztalnak róla?

_________________
Az éttermek dohányzó és nem dohányzó részre osztása olyan, mintha
a strand medencéjét belehugyozós és nem belehugyozós részre osztanák!

http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10007
http://www.meh.extra.hu/gallery/index.php?cat=10092


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhlegelő javítása
HozzászólásElküldve: 2009.06.03. 19:46 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.05. 20:30
Hozzászólások: 163
Tartózkodási hely: Jászberény
kolias írta:
És a gyalogakácot? Most találtam egy foltot belőle nálunk.

Virágzás után éves hajásokat vízben , árnyékos helyen lehet gyökereztetni. Gyökerek általában egy hónap múlva megjelennek, majd vizes talajba kiültetni. Az aszály megtizedeli, ezért öntözni szükséges csapadék hiány esetén. Árterekben és mély talajon jól fejlődik. Sok sikert a telepítéshez. ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhlegelő javítása
HozzászólásElküldve: 2009.06.03. 16:31 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.13. 17:35
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Kolias!
A gyalogakácot nem tudom,de utána nézek!

Kivala!
Szerintem ne várj vele, mert a homoktövist mikor próbáltam, a levél és a termés is rajt volt. Nekem bejött!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhlegelő javítása
HozzászólásElküldve: 2009.06.02. 22:10 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.10. 18:03
Hozzászólások: 586
Tartózkodási hely: Zselic
És a gyalogakácot? Most találtam egy foltot belőle nálunk.

_________________
Az éttermek dohányzó és nem dohányzó részre osztása olyan, mintha
a strand medencéjét belehugyozós és nem belehugyozós részre osztanák!

http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10007
http://www.meh.extra.hu/gallery/index.php?cat=10092


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 826 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.